Spaxt en SpeC W OEN S D A 'G 25 JUNI I94T H A" A RUE M'S DAGEtAD S Wielrijden WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Men kan het sprintnummer tusschen Van Vliet, Derk- sen en Van de Vijver als hoofdnummer beschouwen van de wielerwedstrijden, welke Donderdagavond op de Stadionbaan te Amsterdam worden gehouden. Het vorig jaar is Remkes kampioen van Nederland geworden cn naar men zich herinnert, heeft hij voor den titel heel hard moeten vechten. De concurrentie in het sprintnummer is dit seizoen nog grooter geworden. Twaalf renners zullen in vier series van drie deel nemers starten. De winnaars dezer series worden on middellijk in de halve eindstrijden geplaatst. Het twaalftal wordt gevormd door Remkes. Van Boheé- men, Faanhof, Van Gelder, Moeke, Contelaar en Floor (allen Amsterdam): Bijster. Duvns, T. Ooms. v. d. Berg en Gerritsen (allen Haarlem). De amateurs, die zich in den laatsten tijd onder scheiden hebben, maar niet speciaal in de sprint, krij gen eveneens de gelegenheid, hun capaciteiten te too- nen. Zij rijden een 10 K M.-wedstrijd, zonder klasse menten. Aan dezen rit nemen deel Lakeman, Ver donk, Petri, Ott, Smiddelink, v. d. Bos (Zaandam), Lust (Zaandam). Stet (IJmUiden). Laan (Haarlem), De Vries (Haarlem). Snoek (Haarlem). De Grak, Loos, Floor, Somers en Ladenius. KAMPIOENSCHAPPEN VAN" NEDERLAND OP DE BAAN. Van het departement van Opvoeding. Wetenschap en Cultuurbescherming kreeg het bestuur van de Ncder- landsche Wielren Unie de mededeellng. dat voor het ver rijden van het kampioenschap van Nederland op de baan met motorgangmaking de daarvoor benoodigde benzine ter beschikking zal worden gesteld. In verband hiermede zal het kampioenschap van Ne derland achter groote motoren op 20 Juli op de wieler baan van het Olympisch Stadion te Amsterdam doorgang vinden. Dammen TOURNOOI VOLGENS HET HOOGLAND-SYSTEEM. De Haarlemsche Damclub organiseert, evenals vorig Jaar, een tournooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoog land-systeem). waarin de dammen elkander behalve ln schuine richting óók horizontaal en verticaal slaan. Door deze bepaling wordt het aantal remise-partijen tot een minimum beperk' Om dit spelsysteem aan de prak tijk te toetsen, organiseert de Haarlemsche Damclub dit tournooi. Het zal Maandagavond 30 Juni beginnen ln Restaurant Munniks te Haarlem Gespeeld wordt in vier klassen (hoofd-, eerste-, tweede en derde-klasse) ln groepen van vier spelers. A'ederl. Cricketbond District Haarlem. R.C.H.—ROOD EN WIT 5. G. van Musscher 102 n.o. Rood en Wit 5 faalde met het bat en zat voor 40 aan den kant. A. van Roon 5 voor 20. G. van Musscher 3 voor 13. H. Zonneveld 1 voor 4. M. Kruijff was de eeni- ge, die in de dubbele cijfers kwam en scoorde 17 pun ten. R.C.H. bespeelde het bowlen met zeer veel 'jemak en pas op 94 viel het eerste wicket en R.C.H. sloot op 157 v. 4. van Musscher niet uit een kanslooze 102 (3 maal 6 en 7 maal 4). J. Paape 31 en H. Zonneveld 10. Ir. F. Thiel 2 voor 55 en H Ligtenstein 2 v. 15. HAARLEM 3—C.V.H. 3. C.V.H. trok het eerst naar de wickets en scoorde 46 runs. J Jacobs 16 n.o. Th Hetem 6 voor 17. G. Wessel 2 voor 17 en P. van de Wal 1 voor 4. Haarlem 3 kwam tot 58. Van de Wal 11, Damiaans 11. Hetem 19. Vogel sang 1 voor 20. J. Jacobs 5 voor 25 en D Tel 3 voor 7. HAARLEM-ADSP.—ROOD EN WIT-ADSP. De Rood en Witters hanteerden het eerst het wil genhout en scoorden 37 punten, waarvan Piet van Zee land 18. I. Vanier 3 voor 19. D. Kost 4 voor 7 en K. On- kenhout 3 voor 9. Onder buitengewoon vee! spanning eindigde deze wedstrijd in een tie. daar Haarlem even eens 37 punten scoorde. J. de Breuk 3 v. 12. P. v. Zee land 3 v. 11. L. Molijn 3 voor 0 UIT HET ARCHIEF. H. Zonneveld nam j.l. Zaterdag tegen Rood en Wit 5 precies z'n 400e wicket voor 2411 runs Gem. 6. In 1937 was hij het best op dreef met den bal en nam toen 56 wickets voor 344 runs. Gem 6.14 STAND DER COMP. TOT EN MET 21 JUNI. R.C.H. 3 3 0 0 6 2.— Bloemendaal 2 2 0 0 4 2.— Haarlem 3 3 2 0 1 4 1,33 Rood en Wit 5 2 1 0 1 2 1.— Rood en Wit 4 2 0 0 2 0 0.00 C.V.H. 3 4 0 0 4 0 0.00 Waterpolo OM DEN VAN LEERSUM-BEKER. Het jaarlijksche water polo tournooi van de Haar lemsche Zwem- en Poloclub ..De Waterratten" om den ..In Memoriam D. E. van Leersumbeker" zal Zondag a.s. in de inrichting aan de Kleverlaan wor den gehouden. De belangstelling van de clubs uit den kring Haarlem van den Ned. Zwembond is weer groot: de eerste zeventallen van H.P.C.. Haarlem, H.V.G.B.. V.Z.V. en D.W.R. zullen deelnemen. Ver der vermeldt het programma een wedstrijd tusschen de dames van D.W.R. en „de Rest van Haarlem" LEER ZWEMMEN. De badmeesters komen in deze dagen handen en hengels te kort. om alle liefhebbers, die zich daartoe aanmelden, de zwemkunst bij te brengen. (Foto Pax Holland) Alhletiek De Boschloop in Den Hout. Het Comité, dat Zaterdagavond a.s. den Boschloop in den Haarlemmerhout organiseert, verzoekt aan de deelne mers. vóór hallzeven op het terrein van H. F. C.. ingang Spanjaardslaan. hun startnummer in ontvangst te nemen Zij zijn verplicht voor veiligheidsspelden te zorgen. In de kleedkamers onder de tribune, zullen zij zich. dank zij de welwillende medewerking van het bestuur van H. F. C, kunnen verkleeden. Het publiek wordt tegen zeven uur verwacht en zal een goede gelegenheid krijgen, de wedstrijden te volgen. Aan den buitenkant van het parcours, zoowel in de Spanjaards laan als in het bosch, kan het een plaatsje zo>ken. De deelnemers van de A-. B- en C-klassen starten op hel rijwielpad van de Spanjaardslaan. tegenover den ingang van het voetbalterreln. Geloopen wordt ln de richting de Fonteinlaan. Voor deze laan gaan de loopers links af het bosch in naar het monument van Lourens Coster, vervolgens via de ronde banken terug naar de Spanjaards laan. De nieuwelingen, die niet bij de N. A. U. zijn aan gesloten. vertrekken van een open plaats ln het bosch. Te zeven uur staan de loopers van de A- en B-klasse ge reed. Zij loopen ongeveer vier kilometer en moeten hel parcours dus vijf maal afleggen. De C-klasse start te kwart over zeven; de loopers leggen een afstand van 3200 meter af of vier ronden. Voor de nieuwelingen, waarvoor zich ongeveer honderd dertig sportsmen uit Haarlem en omgeving aanmeldden, bedraagt de afstand 2600 meter, hetgeen neerkomt op ruim drie ronden. Bij den Boschloop in den zomer van 1939 waren tachtig deelnemers aanwezig; voor den a.s. loop schreven reed? leer dan tweehonderd ln. De wedstrijden staan onder leiding van den heer C. A. Burger, voorzitter van de Technische Commissie der N A. U. en als starter treedt op de heer D. J. Willink. Na afloop zal de heer G. E. van der Werff, voorzitter van de N. A. U., de prijzen uitreiken. De toekomst der Olympische Spelen Eén dezer dagen hield de Duitsche sportleider dr. Carl Dlem te Parijs een voordracht, waarin hij o.a. sprak over de toekomst der Olympische Spelen in het nieuwe Europa. Hij zei: dat het denkbeeld der Olympische Spe len ln Europa ontstaan is en dat ook de wederopleving in Europa plaats had. Hierdoor heeft Europa een voorrecht; het heeft de internationale sportregels gemaakt en geheele internationale sportwereld ziet in Europa haar middelpunt en wordt van daaruit beheerd. De sport acht Dr. Diem in het cultuurleven van onzen tijd van groote beteekenis. maar er mag niet worden overdreven. De sport t aan het leven worden dienstbaar gemaakt; niet leven aan de sport. Hiertoe behoort ook. dat het begrip in amateur zuiver moet worden gehouden. Wanneer sportslieden altisten worden, valt het begrip „sport"' weg. Niet de mogelijkheid, geld te verdienen, ook niet het be oefenen van sport als beroep maken de toewijding en de zedelijke hoogte mogelijk, waarop sport moet staan, die door de Olympische Spelen wordt bekroond. Het hoogste levensgenot ls het gevoel, zijn plicht te hebben vervuld. Dit moet de grondslag voor den Olympischen spèler zijn. Dit levensgenot mag niet worden overschaduwd door twij fel aan de zuiverheid van zijn bedoelingen. Schaken ZOMERWEDSTRIJDEN VAN „DE ROCHADE". In de derde ronde van de Zomerwedstrijden van boven genoemde Haarlemsche vereeniging stuitten vele kopgroe pen op elkaar, hetgeen vele spannende partijen tot gevolg had. De verliezers werden vaak van de derde plaats in gehaald of gepasseerd, hetgeen ook voor de vierde ronde weer heftige strijd belooft te geven. Nu de derde ronde voorbij is, beginnen de groepsleiders zich eenigszins in te stellen op den eindspurt, ter versteviging van hun positie. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 3e ronde. Eeregroep Hecren: J. Blokker—D. F. de Lange 0—1; H. Blokker—F. A. Spinhoven 0—1; J. van Kampen— T. v. d. Werff 1—0. Eeregroep Dames: Mevr. C. K. Bakker—Mw. G. Brink man 10. Hoofdklasse Groep A: C. P, Akkerman—A. Herfst l/2i/«; J. P. WeverR. Holman 10. Hoofdklasse Groep B: P. VerhoogJoh. Blansjaar 10; HerfstF. Abspoel afgebr. Eerste klasse Groep C: J. Geerlings—J. Wolff 0—1; S. J. Abspoel—P. de Bruyn afgebr.; M. Hovinga—J. v. d. Schaaf 1—(L Eerste klasse Groep D: H. de Vos—P. Eijkelboom 0—1; W. C. Hoos—P. M. Dorleijn 1—0. Tweede klasse Groep E: J. P. Meuienberg—w. C. P. de Vries afgebr.; Mw. Y. Maljaars— Ab Klein afgebr. Tweede klasse Groep F: Mw. G. van RaaltenH. Aarts 0—1; C. J. H. Rademaker—P. E. Kolderie afgebr. Derde klasse Groep G: J v. Kralingen—H. Beets 0—1; D, Tel—A. de Loor 1—0; J. Scheffer—S. Wellinga 1—0. Derde klasse Groep H: J. Westenberg—Mw. J. Cinqual- bré 1—0; C. Schulz Jr.—M. J. van Bergem 1—0; C. Kwantes H. Vis 1—0. Afgebroken partijen uit de tweede ronde uitgespeeld. De uitslagen luiden: le ronde. Dames eeregroep: Mw. C. K. Bakker—Mw. M. E. Mazirel 1—0. Hoofdklasse Gr. A: J. W. Brugman—W. J. Jolink 0—1. Hoofdklasse Gr. B: S. Herfst—P. Verhoog 1—0. 2e ronde: Dames eeregroep: Mw. M .E. Mazirel—Mw. G. Brinkman 0—1. Tweede klasse Gr. E: W. C. P. de Vries—Mw. Y. Mal jaars Va- Tweede klasse Gr. F: H. Aarts—C. S. G. Noordhoff 0—1. Kaatsen WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. De kaatsclub „Amsterdam" organiseert Zondag 29 Juni op het IJsclubterreln een wedstrijd, waaraan kunnen deel nemen vereenlgingen aangesloten bij den Ned. Kaatsbond i bulten Friesland gevestigd. Voor dezen wedstrijd hebben reeds ingeschreven „Fri- a", Haarlem, de Zaanstreek, Hilversum, Bussum, Utrecht, Den Haag en Zeist. Lawntennis Vrebuco's Couranten-Catalogus Uitgave April 1941 Een losbladige catalogus van de vol ledige advertentie-tarieven en con tract-voorwaarden van de geheele Nederlandsche Dagbladpers uiterst overzichtelijk door uni forme rangschikking van tarieven en andere gegevens blijvend van waarde, ook bij ver andering van tarieven. Over deze nieuwe uitgave schreef een groot adverteerder ons „Over het losbladig systeem met gegevens van de bij TJ aangesloten bladen hebben wij niets dan lof te zeggen. Wij hebben het onmiddellijk voor ons gebruik toegepast en laten voor alle andere tijdschriften en bladen welke niet bij Uw bureau zijn aangesloten, losse bladen door onzen drukker vervaardigen met dezelfde indeeling als U ln Uw systeem aannam". Verkrijgbaar ad 4.25. (storting op postrekening No. 1539 van den penningmeester der Neder landsche Dagbladpers - Amsterdam) C E B U C O Heerengracht 258 Amsterdam-C. - Tel. 45045-54670 kracht. Als men niet ter kerke gaat, voelt men zich eenzaam en men moet zich niet schamen, over godsdienstige dingen te spreken. Vele N.S.B.'ers, die niet meer naar de kerk gaan, hebben helaas ook hun geloofsleven verloren. Dat mag niet, want Mus- sert heeft 'gezegd: „een volk zonder God is geen volk". Spreker eindigde met de hoop uit te spreken, dat in Haardem een afdecling opgericht zou worden. Na deze twee redevoeringen werden door eenige aanwezigen vragen gesteld, die door den heer Boll beantwoord werden. Daarna gaven vele personen uit Haarlem, Heemstede en Bloemendaal zich als lid op. Binnenkort zal een afdeeling Haarlem en Omstreken worden geconstitueerd. HET TOURNOOI VAN „EINDENHOUT". Dit tournooi werd Dinsdagavond voortgezet. In het heerenenkelspel B is al één van „de laatste vier" bekend, namelijk B. J. Bakker. Het zal echter nog wel enkele dagen duren, voor de drie anderen bekend zijn, want ln hetzelfde nummer wordt ook nog in de eerste ronde ge speeld. Van het damesenkelspel B valt te melden, dat mej. T. Kuiper na de voorronden voor derde klassers erin ge slaagd ls de „geplaatste" mevr. C. Kramer—Olifiers te kloppen, zij het dan ook in drie sets. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel B, voorronden voor derde klassers, eerste ronde: J. H. Kuiper—H. H. Meyer 6—2. 6—1; M. J. Adriani Engels—Ir. G. O. J. v. Ditshuyzen 6—1. 6—2. Tweede ronde: J. L. Verwey—J. R v. Wijk 9—7. 64; H. Spllethof—Dr. J. Prinz 6—3. 6—2; P. Stoutenbeek—Vintjes 8—6, 8—6; C. J. v. Kempen—H. Deegenaar 60. 16. 6—3. Heerenenkelspel B, derde ronde: B. J. Bakker—J. S. de Groot 6—1, 0—6. 9—7. Damesenkelspel B, voorronden voor de derde klassers eerste ronde: Mevr. H. C. Soutendijk—mej. M. H. de Bruyn 6—1, 6—0. Tweede ronde: Mej. M. L. v. Eyndhoven—mejM. A. v. d. Mersch 6—2. 6—1. Damesenkelspel B, eerste ronde: Mej. B. Houtman- mevr. J. Smuling 7—5, 2—6, 6—3; mej. M. v. d. Lem—mej. H. Dieters 6—4, 7—5; mej. T. Kuiper—mevr. C. Kramer— Olifiers 2—6. 6—4. 6—1. Gemengddubbelspel B, voorronden voor de derde klas- >rs, tweede ronde: Mevr. J. de Graaff en J. de Graaff— mej. T. Kuiper en C. J. v. Kempen 46. 64. 64. Gemengddubbelspel B, tweede ronde: Mej. A. Timmers i H. Sikkes—mevr. C. Kramer—Olifiers en F. Kramer 4—6. 7—5, 75; mej. B. M. v. d. Haar en Dr. Th. de Crauw —mevr. I. Steger—AUard en J. Steger 64, 6—3; mej. A. de Vletter en G. Jonker—mej. Hollenkamp en D. Nieman 46. 6—2. 62; mej. H. Dieters en W. F. Vos—mej. C. S. de Groot en L. Hoeke 6—1. 6—2; mej. H. Pranger en C. Borgerdlng—mej. E. C. Scholten en F. H. Scholten 6—3, 06. 64. Heerendubbelspel B, voorronden voor derde klassers, eerste ronde: H. H. Meyer en J. de Waardt—Mr. J. Eskens en Dr. C. Landheer 12—14, 8—6, 6—1; W. L. Beynes en R. Mutsaerts—Dr. v. Walt Meyer en Dr. M. A. de Ruiter 0-6, 6—2, 6—3. Gymnastiek GROOTE DEMONSTRATIE TE AMSTERDAM. De gymnastiekvereeniging „Zeeburg" te Amsterdam organiseert ter gelegenheid van haar vierde lustrum een gymnastiekdemonstratie op Zondag 29 Juni in het Ajax- stadion, waaraan door circa 1000 turners en turnsters zal worden deelgenomen. De leiding van de demonstratie is in handen van de he'eren H van den Bogaard en J Verkes. Bijeenkomst Evangelie en Volk. Dinsdagavond werd door bovengenoemde organi satie in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem een verga dering gehouden, die geleid werd door den heer J. A. Bronkhorst, streckleider van de O. G. C. (Orde van Getuigen van Christus). Deze sprak een woord van welkom. De heer J. Boll, algemeen propagandaleider, deelde mede, dat Ds. J. H. Mulder uit Rotterdam, die als spreker zou optreden, verhinderd was te komen. In zijn plaats zou Ds. P. W. Foeken uit Haarlem spreken. Nadat de aanwezigen gezongen hadden het eerste couplet van „Wilt heden nu treden" en Ds. C. B. Hylkema in gebed was voorgegaan, kreeg Ds. Foeken het woord. Hij zei, dat het de bedoeling was, te trachten op dezen avond een afdeeling Haarlem op tp richten. Daarom vond hij het jammer, dat de aan wezigen het bezielend woord van Ds. Mulder moes ten missen. Spreker vond het verblijdend, dat velen, die door diepe ravijnen en kloven in geestelijk opzicht gescheiden waren, elkander op dezen avond in één geest mochten ontmoeten. „We voelden ons tot dus ver als uitgedrevenen en uitgestootenen; toch is bij mij niet de minste bitterheid. Men mag ons stooten zooveel als men wil, geen macht ter wereld kan ons scheiden van de liefde van God, in Jezus geopen baard. Het is een gruwelijke waan, te durven den ken, dat men menschen daarvan zou kunnen uit- stooten. Dit is een ontzettende vergissing; we wach ten echher geduldig op den tijd, dat de schellen van de oogen zullen vallen en dan zullen we wel verder zien. De uitgeslootenen en uitgedrevenen hebben echter elkaar in deze organisatie gevonden. Het groo te gebeuren van dezen dag heeft ons voor de keus geplaatst; men voelde dat het zoo staatkundig, ker kelijk en maatschappelijk niet langer meer kon gaan. Er moet wat anders komen. Daarom is het zoo ver heugend, dat er oerkrachten in ons volk wakker zijn geworden; er is wat anders en wat nieuws in gegroeid. Het geloof zullen we behouden cn daarom gaat het op dezen avond. Het geloof moet in het middelpunt geplaatst worden. Het geloof zegt niet: „Mijn Vader in de Hemelen", maar: „Onze Vader in de Hemelen". Met geloof moet zich reali- seeren in ons persoonlijk leven; het moet de mo tor zijn, die alles beheerscht en bezielt. Het geloof staat op den berg en laat ons het ideaal zien. Alleen door het offer wordt de droom in de werkelijkheid verwerkt; dat heeft ook Henriettc Roland Holst be grepen. We moeten eilkander in het geloof zoeken, niet om een aparte kerk te stichten, maar om elkaar te steunen, vermanen en sterken. Het geloof moeten we uitdragen in de wereld", aldus eindigde Ds. Foe ken, die een dankbaar applaus verwierf. De heel J. Boll behandede hierop de vraag: „Waar om tegen den haat van de kerkelijken onze liefde?" De nationaal-sosialisten kweeken, zoo verklaarde hij, geen haat. Er zijn menschen, die het faseisme veel erger vonden, dan het communisme en die nu zelfs durven hopen, dat de Russen zullen winnen. Die menschen zijn verblind. Bij ons heeft God de blinddoeken gelukkig weggehaald. Helaas zijn er nog steeds predikanten, die onwaarheid spreken, als zij beweren, dat in Duitschland alle kerken geslo ten zijn en dat vele predikanten in concentratiekam pen zijn opgesloten. Daarom is het te begrijpen, dat zij, die beter zijn ingelicht, daartegen opkomen. Maar als men niet meer ter kerke gaat, moet men zijn geloof toch niet verzaken; men moet in de kerk den dominé niet zoeken, maar God, want God geeft HAARLEMMERMEER BRUTALE DIEFSTALLEN. Al verschillende malen hebben dieven nachte lijke bezoeken afgelegd bij de konijnen en kippen in de omgeving van Vijfhuizen. Bij enkele personen hebben zij dit brutale werk voortgezet en verschillende konijnen en kippen buit gemaakt. De heer S. miste 's morgens acht van de tien konijnen. De heer W. miste zelfs een tweetal geiten. In zakken probeeren de dieven hun prooi mee te nemen na de dieren eerst te hebben gedood. Bij den heer V., landbouwer aan den Spieringweg, zijn zij waarschijnlijk in hun werk gestoord, want de landbouwer vond des morgens enkele zakken op zijn erf, waarin niet minder dan 35 doode kip pen zaten. GER. KERK. Dc heer R. Koolstra, hulpprediker bij de Ger. Kirk te Haarlemmermeer, heeft de benoeming tot hulpprediker te Schermerhorn aangenomen. BENNEBROEK JAARVERGADERING B. S. M. Onder voorzitterschap van den heer P. C. van der Meer vergaderde Maandagavond in „Oud Berg en Dal" de sportvereeniging B. S. M. Een vrij groot aantal leden gaf blijk van belangstelling door deze vergadering ondanks de hooge temperatuur bij te wo nen. De voorzitter gaf een overzicht over het afge- loopen voetbalseizoen, waarin hij constateerde, dat B. S. M„ al was het dan niet zonder moeite zich in de nieuwe omgeving heeft weten te handhaven. Ook financieel gaat het B. S. M. niet slecht. Na behandeling van het jaarverslag van den secre taris en het jaarverslag van den penningmeester, wien op voorstel van de kascommissie decharge werd verleend voor zijn gevoerd beleid, werden bij accla matie'de aftredende bestuursleden, de heeren P. C. van der Meer, B. Heemskerk, L. Weijers en J. Otten herkozen. In de plaats van den heer N. van Lierop die zich niet meer beschikbaar stelde, werd tot bestuurslid benoemd de heer J. van der Reep. Na afdoening van eenige zaken van huishoudelijken aard werd de vergadering gesloten. ZANDVOORT SCHOOLMELKCOMITé. Dinsdagavond vergaderde het schoolmelkcomité ten Raadhuize. 't Was reeds bekende dat er weer nieuwe moeilijkheden waren gerezen in verband met de schoolmelkverstrekking. De voorzitter deelde hier omtrent mede dat van de Zuivelcentrale in den Haag bericht was ontvangen, dat in 't vervolg op een melk- .bon, niet meer zooals gebruikelijk was acht maal eer kwarf liter melk zou worden verstrekt, doch slechts zeven maal een kwart liter. Voor de schoolmelkverstrekking kon niet langer een gunstige uitzoldering worden gemaakt door een kwart liter melk per bon meer te geven dan nor maal. moeten worden dat de kinderen de eene week vier fleschjes melk per week en brachten daarvoor om de veertien dagen een bon mee. Nu zal de toestand zoo moetei worden dat de kinderen der eene week vier en daaropvolgende weck drie fleschjes melk krijgen. Ideaal vond de voorzitter de heer A. J. v. d. Moolen deze wijze van melkvei'strekking niet, doch hij wilde daarmee doorgaan zoolang dit eenigszins mogelijk is, speciaal in den tegenwoordigen tijd. Alle aanwezigen waren het met den voorzitter eens, dat de melkvorstrekking zeker niet stop gezet moest worden. Een moeilijkheid was nog de prijs die per weck betaald moest worden. De eene week vier fleschjes betalen en de daarop volgende week drie, ging moeilijk, 't Gemakkelijkst zal het zijn indien er om de 14 dagen, tegelijk met het inleveren van de bonnen, betaald wordt. Als betaling om de 14 dagen [bezwaarlijk is voor de ouders kan ook elke week betaald worden. De prijzen voor de drie klassen werden bepaald op 4, 8 en 12 cent. De voorzitter sloot de vergadering, met den wensch dat de ouders in alle opzichten zouden medewerken om het melkdrinken op school te bevorderen. Ook al is het vetgehalte van de melk iets lager dan vroeger, 't fleschje melk, op den juisten tijd op school ge bruikt, blijft nog steeds een zeer belangrijke bij voeding voor de kinderen. HEEMSTEDE PERSONALIA. De heer P. C. M. van den Horn te Heemstede is geslaagd voor het Middenstandsdiploma „Algemeene Handelskennis", opgeleid door het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden. HET SCHOOLZWEMFEEST OP 5 JULI Ook dit jaar zal het schoolzwemfeest weder worden houden te Heemstede en evenals yorlge jaren in de zwem vijvers ..Groenendaal": het zal door de H. P. C. georgani seerd worden. Het programma zal bestaan uit persoon lijke nummers en schoolestafettes. De persoonlijke num mers bestaan uit 25 meter schoolslag en 25 meter vrije slag. terwijl de estafettes zal bestaan uit vier zwem mersisters) die elk 25 meter vrije slag zullen zwemmen Tot besluit van het feest zal H. P. C. zwemslagen er eenige sprongen demonstreeren, waarna een waterpolo- zevental van de U. L. O. der Bronsteeschool een wedstrijd zal spelen tegen een zevental van de U. L. O. school der Bosch cn Hovenschool. Voor deze wedstrijden heeft het bestuur van H. P. C. mooie prijzen beschikbaar gesteld. HOOITIJD IN HET BRABANTSCHE. Dc uitgestrekte grasvelden worden machinaal met behulp van paardekrachten gemaaid. (Foto Het Zuiden) De binnenvisscherij staat, nu de aanvoer uit zee tot een minimum is beperkt, in het middel punt der belangstelling. In de hoofdvaart van den Sloterpolder staan de karen, waarin de buit aan paling, zeelt enz. levend gehouden wordt. (Foto Pax Holland) GESLAAGD EN BEROEPEN. Na gehouden examen is onze plaatsgenoot J. Knot op 24 dezer aangesteld tot proponent bij de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit. Inmiddels zijn beroepen op hém uitgebracht door de gemeenten Loppersum en Texel. HET TIJDELIJK POST- EN TELEGRAAF KANTOOR GEREED. Het tijdelijk post- en telegraafkantoor aan den Binnenweg is nu vrijwel gereed en een dezer dagen kan met de verhuizing aangevangen wor den. Nu de schilder er de laatste hand aan heeft gelegd, ziet het geheel er behoorlijk uit. Hoofdzaak is echter, zoowel voor het publiek als voor het personeel, hoe het van binnen gesteld is en dat valt ook best mee, gezien het feit dat het maar een tijdelijke huisvesting is van dit zoo belang rijke bedrijf. Het geheel heelt een oppervlakte van 24 bij 12 M. De wachtkamer voor het publiek is 7 bij 12 M. De afscheiding tusschen deze ruimte en het overige gedeelte bestaat uit een 5 tal loketten. Het publiek moet echter niet rekenen dat deze alle in gebruik worden genomen. Dit zal zich bepalen tot twee of hoogstens wel eens drie. De verdere ruimte dus 17 bij 12 M. is één ge heel, voorin de plaatsen voor de ambtenaren, achterin die voor de bestellers. Daar dit gebouw al eens meerdere malen dienst heeft gedaan als tijdelijk postkantoor had dit vaste afmetingen en nu wilde het toeval dat het maar net smal genoeg was voor de plaats die beschikbaar was n.m. de terreinen waar de firma Kors haar garage heeft gehad. Zoo kon er slechts aan iedere zijde van het gebouw een smalle poort overblijven. Om nu de zakken post en postpakketten in en uit jiet gebouw te doen vervoeren, is over de Bleekersvaart een smal bruggetje gebouwd waar ook de transoprtwagentjes overheen kunnen. Voorloopig is deze overgang echter alleen voor het postpersoneel bedoeld, hoewel de bewoners van de Bleekersvaart en den naasten weg naar den Binnenweg wel zullen trachten te nemen. Het is vrijwel zeker dat op het eind van de week de verhuizing zal plaats hebben. Het postwezen dat circa een halve eeuw in de Raadhuisstraat is geweest, zal daarmede uit dit centrum verdwijnen. VISSCHEN MET VERBODEN VISCHTUIG. Door de politie alhier is proces-verbaal opge maakt tegen van R. uit Haarlem wegens het vis- schen in de Craijennestervaart met den schakel. HEEMSTEDE. GEVONDEN VOORWERPEN. Broche, Wipperplein 15; Kerkboek, Sumatra- straat 9; broche, Clivialaan 27; armband, Adr. Pauwlaan 10: armband, Oosterlaan 19; armband en kam, Res Novaplein 21; armbandje. Iepenlaan 7; armband, Raadhuisstraat 20: autoped, Tummers, Binnenweg; armband, Bosb. Toussaintlaan 39; boe ken, Bureau van Poïitie; bril in étui, Bureau van Politie; binnenband rijwiel, Groenendaalkade 4; bruin blazertje, Glipperweg 56; gummicape, Raad huisstraat 95; ceintuur, Valkenburgerlaan 26; idem, Kerklaan 19; zelfbinder. Binnenweg 146; das, Bosb. Toussaintlaan 30; hoofddoekje, Kerklaan 19; fiets- tasch, Wilhelminaplein 20; twee zilverbonnen, Zo- merlaan 6; motorhandschoenen, Haemstedeplein 10; heerenhoed, Voorweg 6; halsband, bureau van po litie; hond, Camplaan 26, heerenhandschoen, bureau van politie; idem, Idem; armbandhorloge (klein model), Westerduinweg 8; idem, Haemstedelaan te Bloemendaal; idem, Engellaan 17 te Uithoorn; regenjas, Koediefslaan 23; kruisje, Kastanjelaan 35; kano, Joh. Verhulstlaan 34; im. parelsnoer, bureau van politie; Kruippakje, Bureau van Politie; jam lepel, Openbare werken, Heemstede, Wipperplein 12; rubberlaars, Javalaan 12; tuindersmand, Lom bokstraat 7; medaille, Bureau van politie; overall, Vijfheerenstraat 7; zeiltje van kinderwagen, Hee- renweg 22; gonjezak, Haemstedeplein 4. BLOEMENDAAL VERKEERSEXAMENS. Dinsdag vónd in het Jeugdhuis de sluitingsbijeen komst plaats van de verkeersexamens. De groote zaal was tot in alle hoeken gevuld met een 400-tal kinderen, leerlingen van de hoogste klassen der Lagere Scholen uil de gemeente Bloe mendaal. die met goed gevolg het verkeersexamen 1941 hadden afgelegd. Er heerschte een opgewekte stemming. De voorzitter van de Onderwijs Verkeerscommjs- sie te Bloemendaal, Dr. T. Popma, heette in het bij zonder welkom den wethouder van Onderwijs, den heer A. Cassée, den heer C. Schulz als vertegen woordiger van de Onderwijscommissie uil den Raad en den heer A. J. Schalekamp, secretaris van de Ver. voor Veilig Verkeer. Verder de hoofden van scholen en personeel, den hoofdagent De Vries en zijn helpers, die allen wederom zoo goed met de Onderwijs Verkeerscommissie hebben samenge werkt. Zich tot de jeugd wendende zei Dr. Popma: Jullie hebt nu het diploma, maar blijft de regels volgen. Hoe noodig dit is blijkt uit deze cijfers: in 1940 te Amsterdam 5400 verkeersongevallen, of 15 per dag. Van de 400 candidaten voor verkeersexamens te Bloemendaal werden 40 afgewezen, 17 candidaten maakten in het heele examen 0 fouten. De wethouder, de heer A." Cassee zeide. dal de kinderen desnoods jaartallen en dergelijke mochten vergeten, maar de regels van het verkeer nooit. Toen volgden een paar aardige films en zeer welkom bij de tropische warmte een afkoelende ijs-tractatie. De Inspecteur van het L.O.. de heer H. v. d, Weijer, had bericht dat hij verhinderd was deza by eenkomst by te wonen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8