r> S. J. de Goede, Edego GAS EN ELECTRICITEITS RANTSOENEERING HONGER Accordeon- spelen Edego luxe Rijwielverhuur RIJWIELEN TE HUUR Alléén Zijlstraat bij de Brug DONDER DAG 3 JUEI 1941 H A A REE M'S DAGE E A D 6 Spatt en Spet Zwemmen HET SCHOOLZWEMFEEST TE HEEMSTEDE Nu de inschryvingen voor het op Zaterdag 5 Jul ie houden schoolzwemfeest gesloten zijn kan mede gedeeld worden dat voor het lager onderwijs zullen deelnemen de Nicolaas Beetsschool, de Voorweg school, de Crayenesterschool, de Dreefschool en de Bosch en Hovensehool. Verder zullen voor de ULO- scholen meedingen de Bronsteeschool en de Bosch en Hovensehool. Ten aanzien van het aantal inschrijvingen op de diverse nummers kan medegedeeld worden dat dit maal niet minder dan 185 jongens en meisjes aan de wedstrijden zullen deelnemen, hetgeen een record is voor het Heemsteedsche schoolzwemfeest, daar vo rig jaar 175 jongens en meisjes meedongen. Als slot van den middag zal een door'een tweetal HPC-leden versterkt Bosch en Hovenschoolzevental een wedstrijd spelen tegen het Bronsteeschool- zevental. Tafeltennist Het clubkampioenschap van Nederland. Zal te Haarlem worden gespeeld. Het Hoofdbestuur van den Ned. Tal'eltennisbond heeft besloten dat de wedstrijden om het clubkam pioenschap van Nederland te Haarlem zullen wor den gehouden. De strijd gaat ditmaal tusschen Spar ta (Amsterdam) en Quick 11 (Hilversum). Sparta verschijnt met de gebr. du Buy en Koster, terwijl voor Quick van Ham, Broné en Marrissing zuilen- uitkomen. Uit de prestaties van deze beide hoofd klasse kampioenen valt af te leiden dat een span nende strijd verwacht kan worden. De teams zullen elkaar beide malen te Haarlem ontmoeten en wel op de Zaterdagen 5 en 12 Juli in Het Tafeltennishuis. Kleine Houtstraat 106. De wed strijden vangen om 4 uur aan. Waterpolo De Haarlemsche Kriugcompetitie. De Kringpolocompetilie, die dit jaar m twee maan den tijd wordt gespeeld is voor de helft alweer voor bij. Door de goede temperatuur van het water, kon den alle wedstrijden doorgang vinden. Slechts één zevental kwam niet op, t.w. Haarlem 3 dames, dat niet te Halfweg verscheen. D.W.R. 5 zag zich ge dwongen zich uit de competitie terug te trekken, waardoor in deze klasse slechts drie zeventallen over bleven. In de eerste klasse is het wederom de veteranen- ploeg van H. V. G. B. 3 die bovenaan staat, na alle tegenstanders eenmaal verslagen te hebben. De tweede plaats is voor den ouden rivaal Hillegom. dat twee overwinningen behaalde van 2-1 tegen K.Z. en 3-1 tegen Halfweg. De ranglijst ziet er als volgt uit: KGB3 44008 145 HZ 3 2 0 1 4 8—7 Watertr. 4 2 0 2 4 6—7 Halfweg 3 1 0 2 2 47 K Z 4 0 0 4 0 2—8 Jn de tweede klasse neemt V. Z. V. 3 dezelfde plaats in. De Velsenaren beschikken in Vissink over een uitstekenden doelman, die nog geen bal heeft door gelaten. De dameszeventallen uit de kringcompetitie zijn aardig tegen elkaar.-opgewassen. De H V G B dames boekten de eerste overwinning in de competitie ter wijl Halfweg twee reglementaire punten kreeg. De reserve dames van Velscn begonnen slecht met 'n 4-1 nederlaag tegen Haarlem 2, maar versloegen daarna Haarlem 3 en Haarlem 2 in den returnwedstrijd. HPC2 22004 3—1 V Z V 2 32014 9—4 H V G B 2 10 12 5—1 Halfweg 2 10 12 5—5 Haarlem 2 3 1 0 2 2 5—6' Haarlem 3 2 0 0 2 0 2-10 In de adspirantencompetitie zijn H V G B en V Z V reeds voor de bovenste plaats uitgeschakeld- Slechts H P C kan Haarlem nog benaderen. De jeugdige Haarlemmers onder leiding van P Koning hebben reeds 10 punten uit vijf wedstrijden Fraaie wedstrijd tusschen D. W. R. en H. Z. en P. C. Hagenaars winnen met 42. In een vooral voor de rust uiterst fraaien en spannen- den wedstrijd hebben de Hagenaars kans gezien de over winning tc behalen. Als scheidsrechter De Vries beginnen laat ontstaat direct een snel spel; beide keepers krijgen dr,uk werk doch voorloopig weten zij doelpunten te voor komen. Een schot van Fcis gaat rakelings over Aan den anderen kant gelukt het Kollerie na een goeden aanval hoewel zwaar gehinderd de score te openen (1—0). Daarna weet Ruimschotcl met een ver schot, dat in den uitersten hoek van het doel verdwijnt gelijk te maken (1—1). Na het uilzwemmen krijgen de Hagenaars een vrije worp te ne men waaruit Otten doelpunt (1—2). Voor de rust wordt er niet meer gescoord. De Waterratten krijgen na de hervat ting een goede kans om gelijk te maken als een H. Z. en P, C'.'er het water uit moet wegens opstellen binnen den 2 Meter lijn, doch door verkeerd plaatsen komt het succes aan den anderen kant, daar Otten scoort (1—3). Onmid dellijk na het uitzwemmon slaagt Kollerie erin met een goed schot den achterstand te verkleinen (2—3). Het spel wordt nu iels zwaarder. Bij een aanval der gasten stopt de Haarlemsche keeper keurig een gevaarlijk schot van Otten. Weer volgt een Haagsche aanval en bijna heeft Ruimschotel opnieuw succes. wSnncer Ham even vrijge laten wordt vergroot hij den voorsprong (2—4). Kort hier op kondigt scheidsrechter De Vries het einde aan van dezen bijzonder fraai gespeelden wedstrijd. Overige uitslagen: D. W. R. 2—H. Z. en P. C. 2 I—1 Roeien. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN HET SPAARNE. Het programma is verschenen voor de jaarlijksche on derlinge wedstrijden van de Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne. die hedenavond op het Zuider Buiten Spaarne zullen aanvangen. Weer is het aantal deelnemers zoo groot, dat er al op Donderdagavond begonnen moet worden. Verder zullen de wedstrijden gehouden worden op Vrij dagavond. Zaterdagmiddag en -avond en Zondagmorgen en -middag. Er staan achtenzeventig ..kampen"" op het programma, hetgeen de groote animo in de vereeniging, die nu 450 leden telt, wel bewijst. Voor het eerst op de jaarlijksche onderlinge wedstrijden zullen damesploegen ook snelheidswedstrijden houden, n.l. in het nummer 800 M. stijlsnelroeien in vierriems- gieken. Zooals gebruikelijk ls bij onderlinge wedstrijden worden alle wedstrijden op korte baan verroeid; voor de heerennummers oude vier. oude twee. oude skiff en jonge vier is die 1000 M. lang (start bij het Haarlemmer houtpark). voor damesvier stijlsnelroeien. jonge twee hee- ren. beginnelingen vier heeren en jonge skiff heeren 800 M en voor Mixed snelroeicn 400 M. Iedere 10 a 15 minu ten zal gestart worden in een of ander nummer, zoodat een snel verloop van de wedstrijden beoogd wordt. Voetbal E. D. O.—Z. F. C. Deze wedstrijd, de laatste van de promotie- en degra datie-competitie. waarin E. D. O. reeds na drie wedstrij den beslag wist te leggen op den le klasse titel, wordt Zondag a.s. om 2 uur gespeeld in het Noorder Sportpark De nieuwe le klassers willen natuurlijk ongeslagen blij ven, en alle vier de wedstrijden winnen, vooral nu het ook ..Emma" gelukt is om met 8 punten uit vier wed strijden uit dezen strijd te voorschijn te komen, zal het voor de rood-zwarten een prikkel zijn haar dit kunst stukje na te doen. Of Z. F. C. echter een willig slachtoffer zal zijn, meenen wij te moeten betwijfelen, vooral nu de zenuwen geen spelbreker meer zullen zijn. Smit weer in liet Bondselftal. In het Bondselftal. dat Woensdagavond 9 Juli in het Stadion te Utrecht tegen een Utrechtseh elftal zal spelen, speelt Kick Smit weer linksbinnen. In het elftal zijn niet minder dan vijf spelers van het Oostelijk elftal opgesteld De samenstelling is: Landman (Neptunus): Jansen (Wageningen), Cuyten (N. E. C.): Paauwe (Feijenoord), Wiskamp (N. E. C.). v. Bui tenen (Hermes-D. V. S.); Lodensteyn (N. E. C.). Vente (Feijenoord). Ten Velde (N. E. C.). Smit (H. B. C.), Ockenburg (Emma). Honkbal HAARLEM—AMSTERDAM. Zaterdagmiddag om 4 uur wordt op het hiervoor bij uitstek geschikte E. D. O.-terrein de jaarlijksche steden- wedstrijd Haarlem—Amsterdam gespeeld. Deze wedstrijd, welke om een fraaien Beker gespeeld wordt, is tevens een krachtmeting om de Honkbal-sup- prematie tusschen beide steden. Dat deze wedstrijd weder in Haarlem gespeeld wordt komt. dat Haarlem ook het vorige jaar winnaar bleef en er bepaald Is, dat de wedstrijd gespeeld wordt in de plaats van den winnaar. Speleis als Wilders, Schijvenaar, De Mon e. a. zullen van de partij zijn en we zijn benieuwd hoe deze fraaie strijd zal eindigen. Athletiek Belangrijke wedstrijden in Haarlem. Off icicclc wedstrijden zullen niet meer in Haarlem gehouden worden, omdat er geen sintel- baan is. maar dat neemt niet weg, dat als de Neder- landsche athleten hun medewerking vehleenen, er wel belangrijke wedstrijden gehouden kunnen worden. Dat zal Zondag 13 Juli blijken op het terrein van ..Haarlem", wanneer de beste athleten vereenigd zijn. Zondag a.s. wordt in Rotterdam de jaarlijksche strijd om den Prins Hendrikbeker gevoerd, en den daarop volgenden Zondag zal te Haarlem een re vanche van een aantal nummers volgen. Het is de bedoeling van de H. A. V. „Haarlem" een select programma af te werken en de nummers zullen aller aandacht vragen. De loopnummers zijn 100 meter A; 200 meter invitatie; 400 meter C.: 800 meter B en juniores; 1500 meter A. en B.: 5.000 me ter A. en B. en vier maal 100 meter estafette. Over den wedstrijd De Ruytcr-De Roode schre ven wij reeds. Vermoedelijk zal de coming man Slijkhuis ook aan den start verschijnen en een in teressante strijd kan tegemoet worden gezien. De beste korte afstandloopers, zooals Osendarp, Schaap. Van Beveren en Nota zullen uitkomen in een wedstrijd over 200 meter. Boksen Dieseii wint van Erkelens. Woensdagavond werden in Amicitia te Den Haag. boks wedstrijden gehouden .welke door een talrijk publiek werden bijgewoond. De hoofdpartij van dezen avond ging tusschen de zwaar gewicht boksers R. Eikelens (Den Haag) tegen N. Diessen (Rotterdam) over zes ronden van drie minuten. Het word een hard gevecht, waarin beide boksers veel te incasseeren kregen. Diessen was echter technisch beter en ook veel vlugger. Laatstgenoemde werd dan ook met algemeene stemmen tot winnaar verklaard. Het programma werd verder aangevuld met amateur wedstrijden van drie ronden van drie minuten. De uitslagen luiden: Drie ronden van twee minuten: Jonkman (Strang) bokst onbeslist tegen Heuvers (Nicolaas); D. Groos (Strang) onbeslist tegen Merks (Nicolaas): Wagner (Nicolaas) tegen Blom (D. O. S.) onbeslist; C. Snoek (Strang) wint van Schot (De Jager). Drie ronden van drie minuten: A. de Pauw (Strang) te gen A. Blonk (Nicolaas) op advies van den dokter ge staakt; Kneifel (Nicolaas) wint van Mcuser (D. O. S.): W. Gioos (Strang) tegen D. Kalf (Nicolaas), gewonnen door Kalf; J. Stuiver (Ursus), M. Deurloo (Strang), gewonnen door Stuiver. Zes ronden van drie minuten: Roel Erkelens (Strang) zw. gewicht tegen N. Diessen (Huizenaar), door N. Dies sen gewonnen op punten; W. Aenmey (Strang) wint van R. Krijger (Huizenaar). Arbeidsvoorwaarden in liet lioteb, café- en restaurantbedrijf. De persdienst van het N.V.V. meldt: De ontwerpregeling arbeidsvoorwaarden voor het. Hotel-, Cal'é-, Restaurant- en Cafetariabedrijf schept voor het geheele personeel een rechtspositie. Vele. reeds jaren bestaande misstanden worden opgeruimd. Het ontwerp ligt thans op de verschil lende bureelen van de districtshoofden der arbeids inspectie ter inzage. Belanghebbenden kunnen eventueele bezwaren schriftelijk indienen bij het college van rijksbemiddelaars en wel tot 5 Juli 1941. Aanvankelijk sloot de termijn op 28 Juni. Na een onderzoek der ingekomen bezwaarschriften zal het college van rijksbemiddelaars zoo spoedig mogelijk een beslissing nemen. Reeds gedurende geruimen tijd heeft de bij hel N.V.V. aangesloten bond van Hotel-. Café- en Restaurantpersoneel geijverd voor een regeling van de arbeidsvoorwaarden in deze bedrijfstak. Er heerschten chaotische toestanden, die dringend ver betering behoefden. In het jaar 1936 werd dan ook van deze zijde een regeling ontworpen, welke aan vele euvelen een einde zou maken. De thans ont worpen regeling, die is tot stand gekomen dooi de samenwerking van werkgevers en werknemers, heeft de algemeene richtlijnen, die van bovenge noemde zijde in 1936 werden uitstippeld, als basis genomen. Hoofdzaak is. dat de ontwerp-regeling een be langrijke stap zet in de richting van een ordening der verhoudingen in deze voor ons land niet on belangrijke bedrijfstak. De bedrijfsverhoudingen zijn o.a. door concurrentiemethoden, die niet steeds door den beugel konden, op dusdanige wijze ver groeid, dat niet alleen levensbelangen van werk nemers werden geschaad en werkgevers werden getroffen, maar dat overal de levenskrachten var het heele bedrijf werden verzwakt. In vele gevallen ontvingen de werknemers zeer lage looncn en waren de werktijden zeer lang, ter wijl van een periodieke rust veelal niet veel te recht kwam. Het behoeft dan ook geen betoog, dat in de ontwerp-regeling juist de werktijden, loonen en rusttijden nauwkeurig zijn geregeld. Dit wil niet zeggen, dat getracht is het heele bedrijf in een nauw keurslijf te persen. Het aantal soorten zaken in het hotel-, café- en restaurantbedrijf is velerlei. En in de ontwerp-regeling is hiermede wel degelijk rekening gehouden. In het ontwerp worden minimum-loonen ge noemd. Dit wil niet zeggen, dat voortaan uitsluitend deze minimum-loonen zullen worden betaald, al kan hierbij worden opgemerkt, dat de minimum-loonen zeer gunstig afsteken bij de belooningen, die de werkers tot nu toe voor hun prestaties genoten. Van werkgeverszijde heeft men thans doen uit komen, dat de loongrenzen boven het gemiddelde liggen, dat thans over het algemeen wordt betaald. Sommige werkgevers zullen wellicht zoover gaan om zulks als een bezwaar tegen de regeling aan te voeren. In de eerste plaats kan het nimmer de bedoeling van een regeling der arbeidsvoorwaar den zijn om de loonen naar beneden te drukken. Verder kan met den meeslen nadruk worden ge constateerd, dat de loonen in deze bedrijfstak over het algemeen zeer laag waren. De hoofdoorzaak, dat de ontworpen regeling boven het thans geldende gemiddelde gaat, is derhalve het feit, dat de be- looningen slecht zijn. Uit de bezwaren, die van werkgeverszijde naar voren worden gebracht, spreekt wel in bijzondere mate het verschijnsel, dat men zich de aanwezig heid van velerlei misstanden bewust is geworden, misstanden, die voorheen genegeerd werden en die thans- opgeruimd dienen te worden en wel door samenwerking van werkgevers en werknemers. Door de regeling van de werktijden zal het wel licht in sommige bedrijven juist daar waar wel zeer lang wordt gewerkt noodzakelijk zijn tot personeelsuitbreiding over te gaan. Zulks zal de werkgelegenheid voor de vakbekwame werkers verhoogen. Met nadruk wordt hier de vakbe kwaamheid op den voorgrond gesteld. In de achter ons liggende crisisjaren zijn velen naar het café- en restaurantbedrijf gestroomd. De ordening kan thans aan dezen wisselvalligen stroom een eind maken. Hierdoor zal als het ware een soort selectie van vakbekwame werknemers ontstaan, welke krachtens hun prestatie ook recht kunnen doen gelden op een behoorlijke belooning. Verder zij er op gewezen er blijken op dit punt misverstanden te bestaan dat wel de rustduur is vastgelegd in de regeling, echter de uren, waarop deze rust genoten moet worden, bepaald kunnen worden naar gelang de bijzondere geaardheid van het bedrijf. Elke zaak stelt hiervoor zijn bijzondere eischen. Van zeer groote beteekenis is niet alleen de regeling van de vacantie, maar daarenboven het vastleggen van de vacantietoelagcn. De A, N. W. B. en liet kampeeren. Nu de zomer verder schrijdt en de gouden vacan- tietijd in zicht komt, voor velen reeds is begonnen, worden allen, die met toeristische neigingen rond- loopen, min of meer onrustig. Ook de 2 a 300.000 kampeerders, die ons land telt beginnen in beweging te komen. Hier vallen echter groote moeilijkheden te overwinnen. Immers de vraag rijst: waar blijf ik in den spertijd, 's nachts tusschen twaalf en vier? Dan zijn tenten „taboe" en moet er iets anders op gevonden worden. Het is onze groote toeristische organisatie, de A.N.W.B., die met moedelijke zorg ook hiervoor weer een oplossing heeft gevonden. Zoo ontstond een interessante nieuwigheid, de kampeerboerderij, d.w.z. een boerderij, waar ge durende de verboden uren een rustplaats voor de vermoeide tentbewoners is ingericht. Dank zij het energieke speuren van de kampeerdeskundigen van den A.N.W.B. zijn thans op vrijwel alle plaat sen. die voor kampeerders in aanmerkingen komen, van deze kampeerboerderijen ingesteld, in totaal 250 a 300. Uiteraard voldoen deze kampeerboerde rijen slechts aan minimale eischen van comfort, doch zij zijn volstrekt hygiënisch en beantwoorden volkomen aan het gestelde doel. De kampeerkaarl In deze kampeerboerderijen kan een ieder on derdak vinden, die in het bezit is van een kampeer- kaart. Deze kaart wordt uitgereikt door de Neder - landsche Kampeer Centrale, welke een onderdeel is van den A.N.W.B., doch bondslid behoeft men daarvoor niet te zijn. Deze kaarten, welke men heeft ingesteld om althans eenige effectieve controle te kunnen uit oefenen, zijn tegen een luttelen prijs verkrijgbaar en kunnen door iedereen worden aangevraagd. Ook voor de watertoeristen heeft men onderdal; gezocht in de nabijheid van de plassen. Een vijftig- lal gelegenheden werd gevonden, die den naam hebben gekregen van „bondsonderdak". Zoo werd ook deze categorie geholpen. Van de honderdduizenden kampeerders in Neder land zijn er thans reeds ruim 25.000 in bezit var een kampeerkaart, die als een soort legitimatie bewijs voor de gemeentelijke autoriteiten geldt en dit aantal breidt zich voortdurend uit. Bij onbei hoorlijk bedrag wordt de kaart ingetrokken, zooda deze, daar in de meeste gemeenten een dergelijk bewijs vereischt wordt, uitstekend preventief werkt De Nederlandsche Kampeercentrale. welke dez< kaart instelde en aldus baanbrekend werk ver lichtte, werd in 1940 ondergebracht in den A. Nj W. B., waarin ook alle andere kampecrorganisatiej in ons land zijn ondergebracht. Voor de kampeerders werd tevens een speciaal A.N.W.B. kampecrlidmaatschap ingesteltj, dat na- tuurlijk groote voordeelen biedt. Het aantal vari deze leden groeide in één jaar van 800 tot 2500. Voor hen, die kunnen bewijzen over een groota kampvaardigheid te beschikken en dus geroutiJ neerde kampeerders zijn, werd het landgoedkam-i peerbcwijs ingesteld, dat den toegang opent tot eetf tachtigtal zeer fraaie particuliere landgoederen ons land, welke hun poorten hiertoe opensteldi Een zeer gewaardeerd initiatief van den A.N.W, Daarnaast kunnen wij dan nog melding ma" van een ander plan van den A.N.W.B., de oprichl van een kampeerschool, welke op één der terrein» van den bond zal worden gevestigd en waar a! soorten tenten, in totaal twintig, zullen wot opgezet. (A.N.P.) Van de Amslerdamsche Beurs. In beurskringen bestaat over het algemeen de opvatting dat de cultuurmaatschappijen cn de ven nootschappen welke hun werkingssfeer tot het Aziatische gedeelte van het Nederlandsche rijk uit strekken meerendeels in de gelegenheid zijn be hoorlijke of wellicht goede resultaten te behalen. Daar de regelrechte verbinding met Ned.-Indië ver broken is, beschikt men niet over concrete gegevensj en zijn de meeningen, welke omtrent de uitkomsten' van de Indische vennootschappen worden verkon digd, voornamelijk gebaseerd op veronderstellingen. Voor vele Indische cultuurproducten kunnen op de wereldmarkt mooie prijzen worden bedongen cn de gevolgtrekking wordt dan gemaakt, dat de on dernemingen welke zich met de winning van deze voortbrengselen bezig houden in de gelegenheid moeten zijn behoorlijke winsten te maken. Deze veronderstelling ligt natuurlijk voor de hand. maar over het hoofd mag niet worden gezien, dat men r.iet de beschikking heeft over gegevens aangaande de kostprijzen en met goede reden mag worden aangenomen, dat ook de prijzen verbonden aan het voortbrengen van de Ned.-Indische cultuurproduc ten naar boven is gegaan. Voorts vormt het trans port een vraagstuk, waarop niet onmiddellijk ant woord kan worden gegeven. Dag in dag uit wordt scheepsruimte vernietigd en hetgeen omtrent de internationale vrachtenmarkt wordt gepubliceerd doet duidelijk uitkomen, dat op verscheidene tra jecten een uitgesproken gebrek aan tonnage bestaat. Zooals bekend, zijn klaarblijkelijk reeds plannen beraamd om de Indische producten regelrecht naar de Vereenigde Staten te verschepen. En daar Noord- Amerika voor verscheidene dezer artikelen de voor naamste afnemer is kan hiermede een groote moei lijkheid wellicht worden overwonnen. Dit neemt echter niet weg, dat het transport van Ned.-Indië naar andere afzetgebieden niet zoo gemakkelijk kan geschieden als voorheen het geval was, dus het is niet onmogelijk dat rekening moet worden gehouden met kosten van opslag in de plaatsen van productie. Bovendien zijn wegens het gebrek aan tonnage de internationale vrachtprijzen sterk ge stegen cn ook dit is een aangelegenheid, die niet over het hoofd mag worden gezien. Daar men dus bij het beoordeelen van de werkelijke resultaten der Indische cultuurmaatschappijen cn der vennoot schappen, welke in Indië haar bedrijf uitoefenen, moet rekenen met factoren waarvan de waarde niet goed kan worden afgewogen, neemt men ten op zichte van de betrokken aandeelen een voorzichtige houding aan. De handel in Indische cultuuraan- öeelen is meerendeels dan ook van geringen om vang. (ANP) Engelsche luchtaanvallen op ons land. Veel brisant- en brandbommen neergeworpen, In den afgeloopm nacht vlogen vrij veel Brit- sche vliegtuigen boven ons land. Ook werden zoo doende tamelijk veel brisant- en brandbommen neergeworpen. De meeste vielen echter in het wa ter of op het vrije veld ij richtten geen noemens waardige schade aan. Wel werd door brandbommen een tamelijk ernstige brand veroorzaakt, waardoor zes woonhuizen zwaar te lijden kregen. Vijl' per sonen werden gekwetst. Voorts is nog to vermelden dat twee brisantbommen op een kerkhof werden geworpen, waardoor een geheele rij van graven verwoest werd. De Directies van het Gem. Gas- en Waterbedrijf en het Gem. Electriciteitsbedrijf zien zich, in verband met de kolenpositie van hun bedrijven genoodzaakt er bij het publiek met den meesten nadruk op aan te dringen, zich stipt te houden aan de nieuw afgekondigde maatregelen van de gas- en electriciteitsrantsoeneering, inhoudende, dat vanaf 1 JULI 1941 niet meer dan 75% of 3 '4 van liet voor ieder vastgestelde rantsoen mag ivorden verbruikt hetgeen practisch beteekent, dat indien de laatstleden meteropname heeft plaats gehad tusschen 1 Mei en 7 Mei j.l. het toegestane verbruik 100^ bedraagt 8 14 voor de loopende periode 97van het op 15 21 94de kaart ver- 22 28 91 melde rant- 29 4 Juni 88^; soencijfer. 5 Juni „11 84",; 12 18 81 19 25 78 26 30 75 7o Na 30 Juni j.l. 75^ Aan deze percentages zal zeer streng de hand worden gehouden. Mede ter beperking van het gasverbruikzal voorloopig met ingang van 6 JULI 1941 eiken nacht van 20.00 uur tot 5.00 uur de gasdruk ivorden verlaagd. Gedurende dien tijd is het onmogelijk gas af te nemen en moeten alle kranen der verbruikstöestellen gesloten zijn, Deze regeling van drukvermindering is genomen in afwachting van eventueele nadere regelingen. Indien niet voldoende bezuinigd wordt, zullen nadere ingrijpende maatregelen MOETEN worden genomen. In verband met het vorenstaande worden zij die vastrecht hebben voor gas. en.'of electriciteit, in de gelegenheid gesteld, dat op te zeggen vóór 21 Juli e.k., welke opzegging dan geldt voor tenminste 1 jaar. Inlichtingen over een en ander kunnen desgewenscht worden ver kregen ten kantore van de genoemde bedrijven en van den Incasso- dienst. HAARLEM, 2 JULI 1941. is zoo gezellig en heusch niet zoo moeilijk als U misschien wel denkt. Het succes met het KLAVAR SCRIBO-systeem is ver bluffend. In enkele maanden kunt U reeds aardig spelen. Vraagt U ons eens inlichtingen over dit onvolprezen systeem. Enorme sorteering piano-accor- dcons van de beroemdste merken. l.V.3teesóiCa. KRUISSTRAAT 33 - Telef. 15307 H.H. HOTELHOUDERS van Haarlem en Omstreken. Wij hebben voor Uw gasten prima lichtloopende Ook met versnellingsnaven TEELT VAN TABAK. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij vestigt er de aandacht op. dat het, ingevolge zijn beschikking van 24 Maart 1941, no. 2571, verboden is zonder vergunning tabak te zaaien, te poten of gezaaid of gepoot op zijn grond te hebben. Alleen wanneer uitsluitend voor eigen gebruik tabak wordt geteeld, is geen vergunning vereischt. In dit geval mag echter niets daarvan, al dan niet be werkt of verwerkt, worden verhandeld Ook voor het zaaien of gezaaid hebben van tabak om de jonge planten to verkoopen is derhalve vergunning noodig. Aanvragen om vergunningen dienen te worden gericht tot den mspecteui van den tuinbouw en het tulnbouwonderwijs, Bezuldenhoutscheweg 30 te 's Gravenhage. OFF1CIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. VERGUNNINGEN VOOR LEURDERS. De Directeur van het Rijksbureau voor Oude Materialen cn Afvalstoffen, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat de door hem op 15 November 1940 verleende dispensatie van het verbod, bedoeld in het eerste lid van artikel 5 van de oude materialen- en afvalsloffenbeschikking no. 2'40, met ingang van 2 Juli 1941 wordt ingetrokken, voorzoover betreft het koopen, voorhanden en in voorraad houden, bewerken, verwerken, doen bewerken, doen verwerken, te koop aanbieden, verkoopen en afleveren van oude ma terialen en afvalstoffen in den zin van bovengenoemde beschikking, met uit zondering van lompen en papier (voor welke de intrekking der dispensatie, als hier bedoeld, reeds op 16 Januari 1941 heeft plaats gehad) door den na tuurlijken of rechtspersoon, die deze afvalstoffen door het huls aan huls of bij bepaalde adressen inzamelen of opkoopen verkrijgt of verkregen heeft. Het uitoefenen van het beroep van den z.g. „leurder" in oude materialen cn afvalstoffen (in den zin van artikel 1 van de oude materialen- cn afvalstoffen- beschikking no 2 40) zal dientengevolge met ingang van 2 Juli 1911 zonder schriftelijke vergunning van den directeur van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen, geheel verboden zijn. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het vol gende bekend. Aangezien door den verkoop van te velde staande gewassen, ten aanzien waarvan een inleveringsplicht kan worden opgelegd, zooals granen, peul vruchten. aardappelen en vlas. moeilijkheden worden veroorzaakt met be trekking tot de inneming dier producten, heeft de Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij thans bij besluit bepaald, dat het verhandelen (waaronder het koopen en verkoopen is begrepen) van de bovenbedoelde te velde staande gewassen verboden Is. Bij dit besluit is te vens aan de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten, binnen welker werkgebied de bedrijfsgebouwen van den teler-verkooper gelegen zijn. de bevoegdheid gegeven, ontheffing van gemeld verbod te verleenen. Aan deze ontheffing kunnen door deze Centrale voorwaarden verbonden worden. Den belanghebbenden wordt er met nadruk op gewezen, slechts met. een vergunning van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten over le gaan tot hel koopen en verkoopen van de vorenbedoelde te velde staande gewassen, aangezien zij zich.anders aan een tuchtrechtelijke of straf rechtelijke vervolging blootstellen. STROO. Ingevolge een wijz.iging van de Papierbeschikking 1939 no. 1. gepubliceerd ir. de Nederlandsche Staatscourant d.d. 3 Juli 1911 no. 127 is thans „siroo, bestemd om le worden verwerkt tot stroocellulose en tot. stroocarton, stroo- vezelplatcn of aanverwante producten" aangewezen als paplergrondstof. Als gevolg van deze wijziging is voor fabrikanten van bovengenoemde producten het koopen. te koop aanbieden, verkoopen. afleveren, gebruiken, verbruiken, bewerken, verwerken, doen bewerken, doen verwerken van deze papiergrondstof met ingang van dien datum verboden zonder vergunning van het Rijksbureau voor Papier. Van dit verbod is echter bij een publicatie eveneens opgenomen in de Ne derlandsche Staatscourant van 3 Juli 1941 no. 127, tot wederopzegging alge meene dispensatie verleend ten aanzien van het koopen, te koop aanbieden, verkoopen en afleveren, voorzoover het stroo nog niet in het bedrijf der onderneming is afgeleverd. Vergunning van den Directeur van het Rijksbureau voor Papier is voor bovengenoemde fabrikanten dus noodig ten aanzien van het gebruiken, ver bruiken, bewerken, verwerken, doen bewerken, doen verwerken van stroo, bestemd om tc worden verwerkt tol stroocellulose cn tot stroocarton. stroo- vczclplaten of aanverwante producten cn voor het te koop aanbieden, ver koopen en of afleveren, voorzoover het betreft stroo. dat in het bedrijf der onderneming is afgeleverd. Deze vergunningen dienen te worden aangevraagd by het Kyksbureau voor Papier, Schotersingel 9, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8