Reclame- in dezen Tijd. MOLEST AGENDA Kersepit en -steel. Jimst en £ettecenj yUaredage»} Eigenaardigheden V R IJ DAG 4 JUtl 1941 H A A R r E :M'S DAGBEAD 3 De vermindering van de reclame in dezen tijd ïeeft ons al eens aanleiding gegeven tot een be- chouwing, waarin wij de aandacht vestigden op de ictiviteit en ondernemingsgeest van hen, die het lubliek hun producten en hun naam blijven voor- louden. En waarin tevens herinnerd werd aan na len wereldoorlog 19141918 opgedane ervaringen. )e menschen die toen dergelijk inzicht getoond iadden. die hun vlag in top hadden gehouden en ich de kosten en het risico getroost, daaraan on- rermijdelijk verbonden, kregen later loon naar verken Zij bleken den juisten kijk op de zaken te lebben gehad. Anderen, die zich in lijdelijk af- vachten en krenterige voorzichtigheid hadden te- Qggetrokken, legden daar tenslotte öf geheel het oodje bij, omdat zij totaal in het vergeetboek wa~ en geraakt en dit nog steeds niet wilden of konden leseffen, öf zij moesten zich zeer hooge kosten en lechte jaren getroosten om den achterstand in te lalen en van het groote deel van de markt, dat roor hen verloren was gegaan en aan ondeme- nender lieden ten deel gevallen, weer wat te be- nachtigen. Men kan zich in het zakenleven niet ingestraft een soort winterslaap veroorloven. Het treft nu dat ongeveer ditzelfde met nadruk vordt betoogd in een hoofdartikel in het weekblad .Economische Voorlichting" van den Economischen Toorlichtingsdienst, een blad waaraan o.a. mede- verking verleenen de directie van Handel en Nij verheid, het Departement van Landbouw en Vis- icherij en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het betoog brengt ook nog andere argumenten laar voren. Het geeft op de vraag, of het juist is dat le bedrijven en handelshuizen die gewoon waren eclame voor hun goederen te maken, thans in nindere mate of in het geheel niet meer het recla- nemiddel gebruiken, het volgende antwoord: „Er zijn verschillende redenen die ervoor pleiten, lat de continuïteit in de reclame wordt gehand- ïaafd. Ook in andere landen, zooals in Duitsch- and, heeft men ingezien van hoe groot belang het is, dat met het maken van reclame wordt voortge gaan, zoowel voor de bij het vak betrokkenen als roor de adverteerders. De producent heeft ook nog iets aan den consu- nent te vertellen. Thans moet de reclame niet zoo- teer de vergrooting van den afzet ten eigen nutte ran het reclame-makende bedrijf beoogen, doch het belang van het publiek. Er is thans meer dan Doit aanleiding, richting te geven aan het verbruik en het afnemende publiek vertrouwd te maken met een aantal feiten, die bekend moeten zijn met j het oog op den afzet en het gebruik van producten. Hier is de reclame eigenlijk niet anders dan econg- i mische voorlichting. Ook de producent moet het j rich tot taak rekenen, het publiek vertrouwd te maken met alles, wat het dit publiek mogelijk maakt zoo lang mogelijk uit te komen met wat men heeft en daarvan het meest economisch gebruik te maken. Dit is eigenlijk bij uitstek de taak van den producent, die immers de eigenschappen van de vervaardigde artikelen het best kent". Dit is dus een betoog om te dienen, het algemeen belang te dienen, den klant getrouw te blijven en hem nuttige inlichtingen te verstrekken. De schrij ver van het artikel in Economische Voorlichting is daarbij een te practisch -man om te veronderstel len dat de voorspiegeling van onbaatzuchtigheid den producent zou opwekken om weer voor recla me in den buidel te gaan tasten. Hij licht dit ver der toe in eenigszins plechtige en officiëele be woordingen, die overigens duidelijk genoeg zijn en zeggen: uw eigen belang is er ook mee gediend, gij moet zorgen dat gij niet vergeten wordt; het publiek vergeet snel, er groeit een nieuw geslacht op dat uw oude advertenties heelemaal niet heeft gekend. Dit alles drukt hij uit in de volgende bewoor dingen: „Het zou trouwens geen altruïsme zijn, indien handel en industrie uitgaven doen voor reclame, die de voorlichting van den consument beoogt in stede van, zooals vroeger, vergrooting van eigen gewin Een nevengevolg blijft overigens, dat zijn eigen belang er mede door wordt gediend. Er ko men na deze tijden weder andere, waarin men zal constateeren, hoe kort het geheugen van het pu bliek is ten aanzien van een artikel, waarvan het merk en de hoedanigheden vroeger met groote kosten voor reclame bij het publiek waren inge- hamerd. De ervaringen tijdens en na den vorigen oorlog hebben dit in talrijke gevallen uitgewezen; bittere ervaringen zijn opgedaan, doordat fabrikan ten, die een tijd lang, op den vermeenden grond van overbodigheid van reclame, hun reclame budget ten sterkste besnoeiden. Men vergeet ook wel, dat ondertusschen een nieuw geslacht op groeit, dat den invloed der vroegere reclame in het geheel niet heeft kunnen ondergaan. Men ver zuimt den akker bouwrijp te houden tot het oogen- blik, waarop het daarin te strooien zaad weer kan opschieten. Men brengt de met kosten en moeite opgekweekte good-will in gevaar. In stede van deze in stand te houden, laat men ze teloor gaan op ge vaar af later van den grond af opnieuw te moetN* beginnen. Men verliest het rechtstreeksche contact met de afnemers". Dat argument van het opgroeiende nieuwe ge slacht is sterk. Het zal velen treffen die er eens even over nadenken. Hebben zij wel eens overwo gen dat en in 's menschen leven een tijd komt. waarop men in toenemende mate aandacht aan reclame begint te schenken? Dat is de tijd, waar in men zelf afnemer wordt, in veel belangrijker mate dan voorheen. Het is de tijd waarin de jonge man en de vrouw in het huwelijk treden, een eigen gezin gaan vormen en zeer veel belang hebben bij goede voorlichting door reclame. Zij moeten reke nen en zij willen in de gelegenheid zijn, prijzen en producten met elkaar te vergelijken. De fabrikant ONDERLINGE NEDERLANDSCHE VERZEKERING MAATSCHAPPIJ SNEEK Over het op 30 Juni 1941 afgeloopen halfjaar kunnen alle schaden worden betaald. Er behoeft geen omslag te worden geheven. Van de voorschotheffingen kan een belangrijk gedeelte worden gereserveerd voor schadebetaling in het volgend halfjaar. Voorschotheffing f. 0.60 per f. 1000.- per halfjaar voor woon- en winkelhuizen, boerderijen, inventarissen en inboedels van een en ander. De reglementen zijn aan het Besluit op de materieele oorlogs schaden aangepast. Hierop is de goedkeuring van den Secr. Gen. Dep. van Financiën verkregen. Vraagt inlichtingen bij de Maatschappij of de Aisurantiebexorgers. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 4 JULI. Frans Hals Theater: „Geld is niet alles", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Moederlied", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „De geprolongeerde echt genoot", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Attentie.... Spionnage!". 2.. 6.30 en 8.45 uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van de avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma Th. A. Klinkhamer. Koninginneweg o9 Tel. 11596. C. J. ten Hage-Cramer, Lange Veerstraat 19 Tel. 11000. Frans Hals Apotheek. Frans Halsplein 1. Tel 11180. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. Sloffen vol sappige, geurige vruchten zijn de oogst van de aardbeienpluk in Kennemerland. (Foto Pax Holland) en de winkelier die gedurende twee jaar zwijgen hebben in die twee jaar de aanwinst van al deze nieuwe klanten totaal verspeeld. Degenen daaren tegen die reclame maken hebben hen gewonnen en hun goede ervaringen verder gebracht bij jongeren zoowel als ouderen, bij hun familieleden en ken nissen. Die trouwens, zooals alle menschen, ge neigd zijn zich te wenden tot hem die zich moeite, vindingrijkheid en kosten getroost om hen als klant te veroveren en hun bovendien nuttige voor lichting geeft. Zoo'n man wekt hun sympathie en hun vertrouwen. Het is zeker nuttig op deze belangrijke overwe gingen weer eens de aandacht ie vestigen. Dat zij in handel en industrie hun trouwe aanhangers vin den blijkt zonder verdere toelichting uit het op treden van hen die wèl blijven reclame maken. Het Weekblad Economische Voorlichting merkt op dat alle plannen die tot een activeering van de reclame kunnen leiden, de sympathie van de over heid, het bedrijfsleven en het groote publiek ver dienen en dat in de eerstvolgende nummers van het weekblad omtrent enkele van die plannen na dere mededeelingen zullen worden gedaan. Wij wachten die met belangstelling af. (Advertentie van een jamfabriek: Te koop aangeboden een groote partij kersepitten en -stelen.) Geen afval mag verloren gaan, Daar wordt voortdurend op gewezen, Het komt vaak in de krant te staan En wordt dan, hoop ik, goed gelezen. Voor wie nog niet bevroeden kan Welk groot belang daarin kan zitten, Geef ik het treffend voorbeeld van De kersenstelen, kersepitten. Wat doet men met een kersepit En wat kan men van stelen maken? 'k Denk dat u met het antwoord zit, Als leek in dergelijke zaken. Men kan met kersepitten wel Uit mond of duim-en-vinger schieten, Een kinderlijk maar leutig spel Waarvan men prettig kan genieten. Het nut van stelen, hoe ik gis. Lijkt me heel moeilijk te omlijnen, Ik dacht dat het gewoonte is Die steelsgewijs te doen verdwijnen. Maar door dit pit-en-stelen bod Gaan mij opeens de oogen open, Men kan de kersen dus per slot Zelfs zonder, vrucht met vrucht verkoopen. Voor goed begrip zeg ik er bij. U moet niet zelf zoo adverteeren, 't Geldt hier een grootere partij Dan wij zoo huislijk consumeeren. De reden dat ik over dit Chapiter ook eens ben begonnen? Mijn (en misschien uw) kersepit Heeft er weer wijsheid mee gewonnen. P. GASUS. opgewekt, zooveel, mogelijk te bezuinigen. En mocht het onverhoopt met den aanvoer van kolen spaak loo- pen, dan zouden wel eenige gaslooze uren moe ten worden ingevoerd, maar dat zou voor het seizoen in Zandvoort toch heel moeilijk zijn." BEVERWIJK. Over eventueele maatregelen te Beverwijk konden ons nog geen inlichtingen worden verstrekt. ORGELBESPELING in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. De orgelbespelingen in het mooie „Kerkje te Bloemendaal" gegeven door den heer Piet Halse- ma, beginnen ten leste de aandacht te trekken die zij verdienen. Er was Donderdagavond ruime be langstelling, hoewel er nog plaats voor velen over bleef. De bezoekers die niet geheel voldaan mochten zijn over dezen avond, mogen bedenken dat een organist niet maar weer voortdurend het aller beste uit de orgellitteratuur kan geven, omdat dit allerbeste tevens allermeest wordt uitgevoerd. Halsema had ditmaal, naast een koraalvariatie Bach en de liederen der zangsoliste een twee tal werken genomen die niet veel gehoord worden. Voor het orgel in de Bloemendaalsche kerk, dat over beperkte middelen beschikt kan dit wel eens riskant zijn. En inderdaad bleek dit met de „Fan- taisie" op. 101 van Saint-Saëns het geval. Ik doel hier niet op de eerste plaats op de muzikale waar de van dit werk, dat mij meer bizar dan mu zikaal lijkt. De vormloosheid, het „gezochte" in dit stuk bevreemdt ons in Saint-Saëns, die nog na drukkelijk in zijn geschrift over (lees: tegen) Vin cent d'Indy schrijft: „Voor mij is de kunst vóór alles de vorm'. Maar hierin niet alleen school het riskante der keuze. Veeleer was dit te zoeken in de samenstelling van het orgel, dat voor zijn bo- .•enmanuaal geen passende pedaalkeuze tot zijn beschikking heeft, maar zich moet vergenoegen met de éénige zestienvoet, die daar aanwezig is, en die berekend is voor het volle orgel. Ondanks al die moeilijkheden wist Halsema toch nog vele gedeelten in dit werk treffend mooi in kleur te zetten. Ik kon mij onder het luisteren niet los maken van de gedachte, dat de voordracht van dit werk op b.v. het orgel der Sint Bavo een „koud kunstje" moet zijn. Zoo ging het ook met het aan het slot gespeel de werk de orgelsonate van Félix Borowski. In deze Sonate no. I maakt de Poolsche componist nog druk gebruik van de versleten accoorden van oude dorpsorganisten; in de inleiding van het slotdeel is dit al héél erg; al vindt men 't ook bij een Schubert, die chromatische tegengangen in linker en rechterhand, hier is 't slechts middel, dat bovendien nog heel spaarzaam is gebruikt. De driedeelïge liedvorm van het Andante is wel aardig, het schalmeiregister brengt het lied als van den ouden schaapherder, een beeld van vrede en rust, omdat het ook goed is in den vorm. Maar het klein none-accoord aan.het slot van het mid dendeel doet het op dit orgel niet, het is niet transparant. Opmerkelijk is het daarom dat Halsema nog zooveel kan maken van de begeleidingen, ditmaal bij liederen welke door mevr. Nely De Bock wer den gezongen: Bach. Handel. Dvorak, en nog iets van Willem Pijper en van Henry Zagwijn. Die orgelpartijen waren alle mooi doorzichtig gehou den. En daar ook de stemming van het orgel, de tongwerken incluis, voortreffelijk was, was ook het luisteren naar die begeleidingen een genot. De sopraansoliste heeft het voordeel, dat haar algemeene muzikale vorming op hooger peil staat dan bij solisten wel het geval wil zijn. Daarom is ook haar opvatting van muziek en. tekst gezond. De stem was in den vooravond nog niet geheel ter dispositie: zij vond in deze kerkruimte het juiste artïculatiepunt niet. en flakkerde. Het werd spoe dig beter. De uitspraak van ei en ij (als ai) kan mij niet bekoren en de 1 is vaak dik. Dingen die haar zuiveren en muzikalen zang noodeloos ont sieren. Over de orgel voordracht van Bach's gevarieerd Choral „Christ der du bist der helle Tag" is 't on- noodig te zeggen, dat Piet Halsema zich hier niet alleen toonde de organist wien de liefde voor het Instrument in het bloed zit, maar ook de kunste naar wien de behandeling van Bach's werken een gewetenszaak is. G. J. KALT. Zesjarig knaapje verdronken. Bij het spelen op een schuit in het Spaarne. Donderdagmiddag tc half zes speelde de 6 jarige A. Vermolen, uit de Haarlemmerliedestraat te Haar lem op een schuit, die langs de kade van het Don kere Spaarne lag. De knaap viel in het water en verdronk jammerlijk. Omstanders poogden ver geefs het kind op te halen. Na geruimen tijd dreg gen gelukte het aan een agent het knaapje op het droge te halen. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Het lijkje is per ziekenauto naar de Maria Stichting overgebracht. DE GAS- EN ELECTRTCITEITS- RANTSOENEERING. Enquête in de omliggende gemeenten van Haarlem. In ons vorig nummer hebben wij medegedeeld, dat de directie van het gemeentelijk Gasbedrijf te Haarlem bekend gemaakt heeft, dat in verband met de opgelegde 25 pet. rantsoeneering voorloopig met ingang van 6 Juli van 's avonds acht tot 's morgens vijf uur de gasdruk zal worden verlaagd. Gedurende dien tijd is het onmogelijk, gas af te ne men. BLOEMENDAAL EN VELSEN. Deze maatregelen zullen ook in Bloemendaal en Velsen worden genomen. HEEMSTEDE. De directeur van het gasbedrijf te Heemstede deelde mede, dat eerst zal worden afgewacht of de ingeze tenen zich aan de opgelegde rantsoeneering zullen houden. Is dat niet het geval, dan zullen maatregelen daartegen overwogen worden. BENNEBROEK. Wat ons over het gasverbruik le Heemstede werd medegedeeld, geldt ook voor de inwoners van Benne- broek, welke gemeente het gas van Heemstede be trekt HILLEGOM. De directie van het gasbedrijf aldaar heeft nog niet besloten, wat er zal gebeuren, als de opgelegde 25 pet. rantsoeneering niet de gewenschte bezuiniging tenge volge heeft. Dit zal nog even bestudeerd moeten worden, omdat er ingezetenen zijn, die absoluut ook 's avonds gas noodig hebben HAARLEMMERMEER. 'De in Haarlem getroffen maatregelen zullen ook in Haarlemmermeer worden ingevoerd, met dit verschil echter, dat de gasdruk reeds met ingang van 5 Juli zal worden verminderd. HAARLEMMERLIEDE. Ook in Haarlemmerliede, dat het gas van Haarlem betrekt, zullen de in Haarlem genomen maatrege len worden toegepast, maar in verband met een daar voor noodige wijziging in de installatie, staat de da tum nog niet vast. Er zal echter geprobeerd worden, ook den datum van 6 Juli daarvoor vast te stellen ZANDVOORT. Voor Zandvoort wordt de te Haarlem genomen maatregel practisch onmogelijk geacht, vooral in deze twee maanden van het badseizoen. „Daarmee zouden de hotelhouders, eigenaars van café's en pensions ten zeerste gedupeerd worden", zei de directeur van het gasbedrijf, „want juist 's avonds na acht uur is veel gas noodig. Wel zullen de afnemers van gas worden - „verloren dagen", heeite het vroeger. Nu nief meer - nu zijn er "AKKERTJES"! Een paar perdag, wèg pijn en narigheidl (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Orkest-Vereenigmg. Het zomerconcert van 3 Juli stond onder leiding van Kees Hartvelt, die ook twee jaren geleden hier eens als gastdirigent optrad. Zijn programmakeuze van ditmaal bracht een welkome afwisseling: drie van de vijf nummers waren öf nieuwelingen öf althans geen repertoire-werken, al was er geen enkel eigenlijk modern werk bij. En zijn leiding was frisch en doelbewust sober en rustig voor het gezicht, grootendeels meer op den gang van het geheel dan op minutieuze uitwerking der détails gericht en ook heel anders dan in het voorjaar van 1939, toen er het noodige élan in scheen te ont breken. Hartvelt begon met de z.g. Haffner-Symphonie, K.V. 385, van Mozart, een door Mozart zelf vol brachte bewerking van zijn vroeger voor een feest in de Salzburger burgemeestersfamilie Haffner ge componeerde Serenade (K.V. 250), waarvan hij de inleidende Marsch en een der beide Menuetten schrapte en het overige aan een revisie onderwierp. Het serenadekarakter is wel het duidelijkst in het Andante en in de zeer eenvoudige Menuet bewaard gebleven; in het Allegro con spirito en het Presto zit een thematische en contrapuntische ontwikke ling, die er ver boven uit gaat en in haór eenheid en geslotenheid aan Haydn's werkwijze verwant is. Het hoofdthema van het Presto is bijna identiek met dat van Osmin's Aria „Ha, wie will ich trium- phieren" uit de opera „Die Entführung aus dem Serail" (K.V. 384). die in hetzelfde jaar als de Symphonie ontstond. De bedoelde thematische eenheid heerscht ook Aan den Maasoever te Maastricht verrijst een geweldige graansilo met pak huizen, welk complex voor „Landbouwbelang" in wording is en een belangrijke taak voor de binnenscheepvaart in het Zuiden des lands te vervullen zal krijgen (Foto Het Zuiden) in Haarlem en omgeving. Eindenhout is een der weinige buitenplaatsen, die langs den weg van Haarlem naar Heemstede zijn blijven staan en zooals het huis daar ligt, recht tegenover de statige Spanjaardslaan en met haar prachtigen achtergrond van hoogopgaand geboom te kan niemand anders dan wensehen, dat het „Huis met de beelden" zooals de spraakmakende gemeen te het gaarne noemt, nog lang gespaard moge blij ven. Eindenhout reikt van den Wagenweg tot de Leidschevaart en biedt fraaie wandelingen, zooals ieder kan zien, die het passeert en allicht een oog slaat op de beelden, waarmede de tuin is voorzien. Maar de aandacht wordt toch wel het meest ge trokken door den in Italïaanschen stijl uitgevoer- den voorgevel met zijn vier Corintische zuilen, die het zware frontispiece dragen, de steenen trappen en niet te vergeten de twee sphynxen. die daar sinds menschenheugenis de wacht houden en zoo wel de staatsiekarossen in vervlogen tijden hier langs zagen zeulen als in meer moderne tijden de Fordjes en de Chevroletjes. DE BUITENPLAATS EINDENHOUT. (Foto De Haas). Het is een mooi bewaard stukje 18e eeuwsch landschapsschoon, dat we hier hebben en het is geen wonder, datghet de belangstelling wekt van iederen vreemdeling, die hier verzeild raakt. Ge lukkig blijft het bij die belangstelling. Dat is hier ter plaatse ook wel eens anders geweest. Want voor dat dit fraaie bouwwerk hier verrees vond men hier een herberg, die gewis niet ten gevolge van de hier betrachte matigheid het „Dronkemans huisje" heette. Al gelooven anderen, die niet da delijk het kwaadste van hun medemensehen den ken, dat het eigenlijk het „verdronken" huisje moet zijn, als een herinnering aan den tiid toen dit ge deelte, voor het graven van de Leidsche vaart, nog moerassig was en een herberg, hier gebouwd, dus op „verdronken" land stond. Wio zal uitmaken, hoe het precies zit? 't Is al zoo lang geleden en niemand denkt, bij het zien naar dit statig bouw werk en de geheimzinnige sphynxen, immers aan een plattelandsherberg meer! in Haydn's Piano-Concert in D gr. t„ dat vroeger al eens op een ledenconcert der H. O. V. gespeeld werd. De eenheid is hier zelfs tot eentonigheid ge worden; noch muzikaal, noch klaviertcchnisch zijn de beide snelle hoofddeelen interessant te noemen. Het middelste, het Poco Adagio, is echter zeer me- lodius. De pianiste Janny van Wering speelde dit Adagio zeer cantabel en met fijne gevoeligheid voor de beteekenis van elke noot en elke nuance, en van de Allegro's maakte zij door vlot en pittig spel wat er van te maken was, zoodat haar ver tolking waarin alleen een te ruim pedaaluebruik in sommige passages even tot bedenking aanleiding gaf den indruk naliet van groote muzikaliteit en behoorlijk ontwikkelde technische vaardigheid. De oorspronkelijke zetting voor strijkorkest van Grieg's Suite „Aus Holberg's Zeil" wordt veel min der vaak ten gehoore gebracht dan de algemeen bekende bewerking voor klavier. In beide gedaan ten is deze muziek even goed te genieten. Het is een aardig geslaagde poging tot navolging van den stijl uit der. tijd van Bach, van wien de Noorsche dichter Holberg (1684-1754) een tijdgenoot was. De octaven- en kwintenparallellen er in zou Bach zeker niet geschreven hebben, de overtollige ne gende maat in de Gavotte waarschijnlijk evenmin. Een heel anderen geest ademt de Marsyas-Suite van Alph. Diepenbroclc: een geest van eclectie, die voor een groot deel uit Wagner's ..Tristan und Isolde" (in het Voorspel), voor een klein deel uit herinneringen aan Debussy's „Prelude l'Après- Midi d'un Faune" en in den Epiloog aan Mahler's 3de en 4de Symphonie voortgekomen schijnt Een bepaalde sfeer schept deze muziek niet, ook niet in den ..Dans der Nymphcn". De orkestratie doet aan experimenteeren denken: het meeste klinkt warrelig en troebel: alleen in den Epiloog komt wat klaarheid. Een vergelijking met de na deze Marsyas-muziek gespeelde Cyrano-Ouverture wierp op de minder gesiaaerdo kwaliteiten van eerstgenoemde nog scherper licht. Hoe meesterlijk beheerschte Wage naar al het muzikale materiaal: hoe voortreffelijk klinkt elk instrument, elke combinatie; welk een klaarheid en rijk afwisselend coloriet in deze Ouverture' Hartvelt gaf haar pittig en met stuw kracht. echter met wat minder zwierigheid dan we van Marinus Adam gewend zijn. en die zwierig heid was toch nok een der karaktereigenschappen van Cyrano de Bergerac. Alles bijeengenomen ook de begeleiding van het Planoconcert slaagde zeer goed! liet Hart- velt's leiding zeer aangename, indrukken na. Het talrijk opgekomen publiek heeft daarvan dan ook blijk gegeven en den dirigent aan het einde meer malen teruggeroepen. K. DE JONG Ontvanger J. C. Versluijs met pensioen. Aan den heer J. C. Versluijs. ontvanger der re gistratie en successie te Haarlem, is met ingang van 1 Augustus 1941 op zijn verzoek eervol ont slag uit 's rijks dienst verleend. De heer J. C. Versluys ls geboren in 1876 te Zeven bergen. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan in 1902 als surnumerair der Registratie en Domeinen te Breda. In 1905 werd hij benoemd tc Horth als ontvanger der Registratie en Domeinen; hier bleef hij tot 1909. Toen volgde zijn benoeming in dezelfde functie te Culem- borg, doch reeds na een jaar werd hij ambulant in specteur der Registratie en Domeinen. Een jaar la ter keerde hij weer op zijn verzoek naar Culemborg terug, waar hij tot 1920 bleef Daarna kreeg hij In dezelfde functie Groenlo als standplaats, slechts voor cén jaar. want in 1921 volgde zijn benoeming te 's-Hertogenbosch. Hier bleef hij tot 1928 in functie. Daarna ging hij als ontvanger derSuccessierechten naar Rotterdam tot 1936. Toen volgde zijn benoeming als ontvanger der Registratie en Successie te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5