WANDGEDIERTE AGENDA Den rijstebrijberg door - via Driebergen. Zuinig met gas. Kleedingruilbureau. Eigenaardigheden Zomerklanken MAANDAG 7 JUEI 1941 H A A REE M'S DA'GBC A" D 3 Wederom een mooie Zondag. Duizenden trokken naar strand en bosch. Wederom hebben we van een stralenden Zondag genoten. Reeds heel vroeg Zondagmorgen trokken lange files wielrijders, vooral uit de richtingen Amsterdam en Haarlem-Noord naar Zandvoort en ook naar Noordwijk, teneinde aan en in zee weer gezondheid voor een week op te doen. Nu het auto verkeer zoo beperkt is, bewegen vele fietsers zich over den schitterenden weg van Vogelenzang via de Zilk en Noord wij kerhout naar Noordwijk. Dit was een jaar geleden op drukke Zondagen zeer gevaar lijk, omdat hier nog steeds een rijwielpad ontbreekt. Thans rijdt men daar rustig over het mooie pla veisel. De wagens van de N.Z.H.T.M. waren allemaal wel flink bezet, maar het was toch niet zoo druk als veertien dagen geleden, toen bijvoorbeeld niet alle ingezetenen van Amsterdam met de laatste tram van 21,45 uit Zandvoort konden vertrekken, zoodat er nog een paar diensten moesten volgen. Thans waren alle Amsterdammers met deze laatste tram verdwenen. Toch bleek het noodig. al het materieel weer in gebruik te nemen, ook voor de richting Heemstede en verder. Daar kwam nog bij, dat er vele passa giers uit Noord-Holland naar Lisse vervoerd moes ten worden, waar een zangconcours plaats had. Verder trokken de leden van twee vereenigingen per groote salon-raderboot naar buiten; die kwamen Zondagavond ongeveer negen uur bruin gebrand en opgetogen aan de Kikkert terug. Tc Zandvoort. Onze correspondent te Zandvoort schrijft: Voor Zandvoort was het Zondag haast idedaal weer, heldere zonneschijn en iels zeewind, juist ge noeg om de zee wat in beweging te brengen en op het strand de ergste hitte te verdrijven. Het water is thans heerlijk op temperatuur en de lichte golf slag maakte het baden en zwemmen tot een dubbej genot. De kwallen, die bij Oostenwind meestal de kust naderen en aan de oppervlakte komen, lieten zich Zondag, bij Zuidwestenwind natuurlijk niet zien. Het watergetij was bovendien zeer gunstig. Juist op het drukste gedeelte van den middag was het hoog water. Wie nu weet. dat bij opkomend water en zelfs nog twee uur daarna de zee over het alge meen het minst gevaarlijk is, zal begrijpen dat het getij Zondag medewerkte om de zee bij uitstek ge schikt te doen zijn voor veilig baden en zwemmen. Niettegenstaande alle factoren buitengewoon gunstig waren, was het aantal bezoekers toch niet zoo buitengewoon groot. De trein kon het vervoer gemakkelijk aan en bij de tram stonden de wachtenden wel weer tot het postkantoor in de rij, doch betrekkelijk gauw kon den de passagiers weer regelmatig worden afge voerd. Het aantal fietsers was echter zeer groot. Velen kwamen zelfs nog na zeven uur om in Zandvoort den avond door te brengen. De strandpachters en de winkeliers hebben jOver het algemeen goede zaken gedaan, j Het attractie-bedrijf aan het strand en ook dat I aan de Heerenstraat hadden niet over gebrek aan I belangstelling te klagen. Leiderskorps van den Arbeidsdienst bijeen. Problemen van den opbouw besproken. 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. De commandant van den Nederlandschen Arbeidsdienst heeft zijn leiderskorps leden van het hooger-.en midden kader uit de staven en de kampen van den Ne derlandschen Arbeidsdienst, in totaal ruim 2Ü0 man gedurende twee dagen te Arnhem bijeen geroepen vooreerst om gemeenschappelijk een aantal problemen van inwendigen organisatoiï- schen en geestelijken opbouw te bespreken, ver volgens om in onderlinge kameraadschap samen met het korps adviseurs, door den Duitschen Rijksarbeidsdïenst aan Nederland afgestaan, on gedwongen en buiten de sfeer van den dagelijk- schen arbeid van gedachten te wisselen om, waar noodig, misverstanden over de grondslagen van den Arbeidsdienst of moeilijkheden van het practische leven in den troep onder oogen te zien en op te helderen of uit den weg te ruimen. Gencralkommissar Schmidt heeft een rede op deze bijeenkomst gehouden. Spr. ving zijn toespraak aan met de opwekking zich bij het opbouwen van den Arbeidsdienst niet te richten op het bevredigen van de wenschen van enkelen in het volk, die allerlei speciale zor gen of verlangens koesteren doch alleen op den opbouw der volksgemeenschap in de eenvoudige en stoere gemeenschap der kampen. Dat kan de eenige school zijn voor leiders, zooals Adolf Hitler, die eenmaal gewoon arbeider en gewoon soldaat was. Wij leven in een revolutie, opgeroe pen door de éénwording der Germaansche le vensruimte, waarbinnen de leiders van den Ar beidsdienst zich moeten opmaken om den weg van den Fiihrer te gaan, waarop geen stilstand mogelijk is. De tragiek der gebeurtenissen heeft Nederland en Duitschland tegenover elkander geplaatst, maar vijanden blijven zij niet. Zeker niet thans, nu de Duitschers een zeker recht heb ben als vrienden te worden begroet, omdat zij in den strijd tegen het bolsjewisme hun leven heb ben ingezet voor het behoud van het Germanen- dom. Met bidden alleen kon het communisme niet worden vernietigd. Met het schreeuwen der democratieën al evenmin. Het is steeds weer de Duitsche soldaat, die de wapens moet opnemen voor de rechtvaardigheid. Tijdens dien strijd tegen het communisme mag de eigen bodem niet worden verwaarloosd. Door zich daaraan te wij den staat de Arbeidsdienst achter den soldaat. Daarom hoeft iemand die de uniform van den N. A. D. draagt niet te zeggen dat hij voor zijn volk strijdt. Door het dragen alleen van die uni form heeft hij dit reeds bewezen. De weg van Adolf Hitler, waarop de leiders van den Arbeids dienst mee moeten gaan. voert tenslotte tot een statenbond van een sterk Germanic, waarin plaats zal zijn voor een vrij Nederland. (A.N.P.). Vlooien, Mieren, Ratten, Muizen enz. verdelgen wij radicaal. ZUIVERINGSONDERNEMING RADICAAL. GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11657 (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 7 JULI. ZATERDAG 5 JULI. Frans Hals Theater: „Geld is niet alles", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Moederlied", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: ,,De geprolongeerde echt genoot", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „AttentieSpionnage!", 2., 6.30 en 8.45 uur. DINSDAG 8 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling 89 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Gebouw Haarl. Kegelbond: Vergadering N.S.B.. 8 uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraa- 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793. Teyler Apotheek, Teylerplein 79, Tel. 17946. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. Tel. 28320. De rijstebrijberg, waar de Driebergenaar doorheen moet, wordt smakelijk op gediend, „culinairklinkt het wat boud, doch het rijstebrij-menu daar zit vol afwisseling, welke doet eten. Afstellen en beheerschen van machtige benzine- en dieselmotoren, fouten op sporen, electrische installaties, laboratorium en teekenzaal, levende theorie immers de practische ondervinding van anderen realistische oefeningen in verkoopen, reclame, bedrijfsleiding, verzekeringswezen en administratie, dat gaat er in. De taallessen zijn voor de gevorderden een cocktail van vreemde taal en techniek. Vooraanstaande zakenmenschen houden voordrachcen: er zijn gym nastiek, athletiek. veldloop, prestatieritten (bij gebrek aan benzine per fiets). En dan komt een jongen in de onbegrensde benzine wereld, waar nog kansen zijn als vrijwel nergens anders. Wekelijksche ontspanningsavonden, hersengymnastiek, kort om afwisseling, die den tijd doet omvliegen en het dagelijksch leven boeiend houdt. Die njstbrijberg is door te komen! En dat leidt tot nuttige prestaties. (Adv. Ingez. Med.) Wees zuinig met gas Als u 't al niet was, Want dat is in aller belang; Als u het niet doet, Dan komt u pas goed, (Of slecht als u wilt) in 't gedrang. Wees zuinig met gas 't Bericht dat u las Gold niet voor een doovemansoor: Dus perk u wat in. Maak nu een begin En ga er zorgvuldig mee door. Wees zuinig met gas, Het baat ook uw kas. Dat is een aantrekkelijk punt; Beraam dus een plan, Hoe 't zuiniger kan En ga dan zoover als gij kunt. Wees zuinig met gas, Als u 't. al niet was En ook met electriciteil, Bedenk voor u 't boet Wel goed dat het moet, Waardoor u veel narigheid mijdt. De Rijkscommissaris Amersfoort. te Eeregast bij het ruitertournooi. Het A.N.P. meldt; Begunstigd door fraai zomer weer werden Zondag op het exercitieterrein van de cavaleriekazerne te Amersfoort rij- en springwed- strijden. alsmede vaardigheidsproeven der S.S. Po- Lizei-Division gehouden, welke door vele belangstel lenden werden bijgewoond. Onder de eeregasten bevond zich o.a. de Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied ör. Seyss-Tnquart. Verder merkten wij op de S.S. Gruppenfiihrer Rauter, Genevalmaior Lehman, oberst-leutnant Borchert, major Zeysing. S.S. Sturmbannführer Ruge, oberstabsveterinaer Dr. K. B. Kohn en de ortskommandant van Amersfoort, Hauptmann Puderbach. Toen de Rijkscommissaris op de tribune had plaats genomen werd hij door den leider van dit uitertournooi hartelijk welkom gcheeten. Tevens werd dank gebracht aan de schenkers van de eere- prijzen. Er werden wedstrijden gehouden in het „Jagd- springen", klasse A en L., ..Eignungspruefung". „Vorführen eines Sechserzuges", ..Dresseurprüfung ftir Reitpferde". „Fahrerprüfung". ..Mannschafts- springen" terwijl het tournooi werd besloten met het ..Vorführen eines Achtergespannes" en „Qua drille". Zooals gezegd had dit ruitertournooi dank zij de uitnemende organisatie een buitengewoon vlot ver loop en konden alle nummers precies op tijd wor den afgewerkt. Het publiek toonde zich zeer enthousiast terwijl dc S.S.-muziek er mede de goede stemming in hield. De fraaie zilveren beker, uitgeloofd door den Rijkscommissaris werd gewonnen door uffz.grösch- ner. Te ruim 8 uur was dit schitterend geslaagde ruitertournooi geëindigd. De gasrantsoeneering. Ook in Heemstede, Bennebrock en Vogelenzang gas-looze uren. Met ingang van morgen, Dinsdag, wordt door het gasbedrijf te Heemstede (dat ook levert in Benne- broek en Vogelenzang) de gasdruk verlaagd van 's avonds 8 uur tot 's morgens 5.30 uur. Maximumprijzen gelden ook voor veilingen. Controle wordt verscherpt. 's-GRAVENHAGE, 7 Juli. Van verschillende zijden is de vraag gesteld, of de maximumverkoopprijzen, die op vrijwel elk gebied voor roerende en onroerende goe deren zijn vastgesteld, ook gelden voor vrijwillige open bare verkoopingen, als veilingen en afslagen. Naar de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, is dit. nderdaad het geval. De maximumprijsregelingen laten geen uitzonderingen toe voor goederen, die op open bare verkoopingen worden verhandeld. De reden hier van ligt in de dringende noodzakelijkheid alle mogelijk heden van ontduiking der prijsvoorschriften af te snij den. Zouden de prijzen op de openbare verkoopingen vrij gelaten worden, dan moet het gevaar niet denkbeeldig worden geacht, dat van deze wijze van verhandelen een steeds toenemend gebruik zal worden gemaakt. De prijspolitiek, die er immers op gericht is. naast het bedrijfsleven den consument zooveel mogelijk te be schermen, zou op deze wijze veel van het effect van haar maatregelen verloren zien gaan. Wil een maxi.mumprijsregeling doeltreffend werken, dan moet zij algemeene geldigheid bezitten, zelfs Indien hierdoor de openbare verkoopingen aan beteekenis zou den inboeten. Op het gebied van handel en landbouw bestaat een erbod van openbare verpachtingen. Voor de overige gebieden waar maximumprijsregelingen gelden zijn dergelijke maatregelen echter niet getroffen, zoodat daar de mogelijkheid tot het houden van openbare ver koopingen blijft bestaan. Bij dergelijke verkoopingen wordt het aan den ver- kooper overgelaten, op welke wijze hij wil handelen, indien meer dan één kooper bereid is. den maximum prijs te betalen. In vele gevallen zal het misschien het beste zijn, dat hij het verhandelde goed tusschen de ver schillende gegadigden verloot. Het ligt in de bedoeling, de controle op veüingen en afslagen aanzienlijk te verscherpen. Reeds werd in en kele gevallen proces-verbaal opgemaakt. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gent. Universiteit van Amster dam voor doet. ex. geneeskunde: J. M. v. d. Valk en voor doet. ex. rechten; J. H, Groot, J. R. de Groot en C. G. Comello. H. B. S. Geslaagd voor het toelatingsexamen der middel bare school van meisjes te Haarlem: Willy v. Abs, Coby Berger, Truus Boekwijt. Suus Botman, Ti neke de Bree, Mia Eickhoff, Jetje Elïch. Maartje Eykelboom, Edith Fricdhoff. Toos v. Goor, Ria Hoogestijn. Lucie Huysman, Gonnie de Jager. Elly de Jong, Hetty Kramer. Willy Lambers. Willy v. Loon, Puck Lijnzaad. Deintje Mathot, Cato Merten, Truus Metselaar, Elsje Meijer. Tonny Pflitsch. Karin de Raaf. Liesje Rademaker, Anneke van Houtum, Sonja Riemens (voorw.), Ingeborg Roest, Oily Savelkoul, Johanna Schaap, Jopie Smit, Elly Sprokkelenburg, Th. Temme, Henny Tienstra, Elly Vermeulen, Ina Vrijaldenhoven, Nelleke de Waard, Johanna IJz«rm«tn, Gerda Talsma, Bea Thorbecke, Vera Bosch. Gymnasium. Eindexamen Stedelijk Gymnasium Haarlem. Geslaagd voor diploma A: de dames L. J. de Gast, D. dc Landmeter, J. E. Peper. C. I. van der Wall, L. Chr. Bennewitz, A. J. v. d. Pol. G. Boltjes en de heeren H. J. Sluyter, H. Drielsma. B. Bijle- veld,' K. H. Beyen, K. J. Blaauw. G. J. van Waveren. Met één candidaat wordt het examen voort gezet. Afgewezen 2 candidaten. Na herexamen alsnog geslaagd voor diploma A de heer B. R. Freriehs. (Het K.VJV. opent Dinsdag in zijn lokaliteiten Stadhuis ingang Zijl straat een Ruilbureau voor Kin- derkleeding en schoeisel.) Zei een dichter niet weleer: Kinderen zijn hindren? Nou. je kunt nog heel wat meer Zeggen over kindren. Niet zoo nurks en zuur als dit Maar dan wel zoo eerlijk: Kinderen zijn een bezit, Even rijk als heerlijk. Maar. als trouwens elk bezit, Nu als in 't verleden, Brengt ook ongetwijfeld dit Heel wat zorgen mede. Een dier zorgen is op 't punt Van den groei en kleeren, Kleercn zijn hun graag gegund, Wie wou 't groeien keeren? Maar vooral in dezen tijd Van textielbezwaren, Wordt dit als een moeilijkheid Wijd en zijd ervaren. Zie. de nood. als immer zoo. Doet iets nieuws verzinnen En het Kleedingruilbureau Gaat zijn taak beginnen. Moeders kijk nu in uw kast, Is daar iets geborgen Dat geen kind van u meer past. Ga het dan bezorgen Bij 't bureau van 't K.V V. Om het weg te schenken, U helpt anderen daarmee, Kunt gij schooners denken? Eerst moet er wat voorraad zijn. Daarna volgt het ruilen. Kleeren, schoenen groot en klein Die in kasten schuilen. Moeders, laat het V.V.V. Niet vergeefs u vragen Helpt als één wouw allen mee. Om dit te doen slagen. P. GASUS. Rectificatie: In het stuk over het Ruilbureau voor Kinderkleeding in ons nummer van Zaterdag stond dat de kleeren en schoenen „geheel schoon" moeten worden ingeleverd. Hier was bedoeld „heel en schoon". Dr. F. P. v. cl. Voorde overleden. In den leeftijd van 51 jaar is hier ter stede overleden de heer Dr F. P. van der Voorde, die bijna 23 jaar leer- aar in de Engelsche taal bij het M.O. te Haarlem is ge weest. De heer v. d. Voorde, die 16 Februari 1890 te Wolf- aartsdijk werd geboren, begon zijn loopbaan bij het onderwijs op 1 September 1911 aan een bijzondere school voor U.L.O. te* Amsterdam, waar hij juist een jaar werkzaam was. Terzelfder tijd was hij leeraar aan het Chr. Lyceum te Arnhem, aan welke inrichting hij vijf jaar verbonden bleef. De laatste jaren, n.l. van 1916 tot 1918 was hij tevens verbonden aan diverse onderwijsinrichtingen te Enschedé' Ambachtsschool, HB S., Handelsschool en Textielschool. 1 September 1918 ving de heer v. d. Voorde zijn werkzaamheden te Haarlem aan. Hij heeft eenige jaren les gegeven aan de H.B.S. met 5 j. c. aan de Zijlvest. Daarna werd hij overgeplaatst naar de H B S. aan het Santpoorterplein. Hij was een zeer bekwaam en ge liefd leeraar, die veel achting en vriendschap genoot. De overlede was bestuurslid van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden alhier. De crematie zal plaats hebben Donderdag 10 Juli a.s. na aankomst van trein 14.46 uur. EEN OVERBLIJFSEL VAN OUDE VOLKSKUNST. Slechts uiterst sporadisch treft men in Drente nog het antieke open vuur aan, waar dc pan boven de vlammen hangt en „de pot gaar kookt". (Foto Pax Holland) Bij Frcderik Muller te Amsterdam wordt 8 Juli een veiling gehouden, waarop een merkwaardig schilderij voorkomt, n.l. „Gezicht op den Dam" van Cornclis de Bie. Daarop ziet men den hoogen toren van de Nieuwe Kerk, zooals die door Jacob van Campen was geprojecteerd. (Foto Pax Holland). in Haarlem en omgeving Hierboven drukken wij een foto af van een eigenaardige brug. Men kan die zien aan de Ringvaart, waar de Nieuwe weg de verbinding vormt met den weg langs de Zomervaart die naar Haarlem leidt. Nu zorgt een smalle draaibrug voor den overtocht. In de toekomst komt daar ter plaatse een breede weg, met een hooge vaste Aan de Ringvaart bij den Nieuwe weg. (Foto de Haas) brug. die tevens dienst doet als viaduct voor den weg langs de Ringvaart. De Provinciale Waterstaat heeft deze groote brug al gebouwd, de aansluitende wegen moeten nog gemaakt worden. Daarom maakt de brug thans een eigenaardige indruk. Het derde Journalistenkainp. Het A.N.P. meldt: 9 Weer is er een week van het zomerkamp voor journalisten te Vaassen voorbij. Ook deze derde groep kampecrcnde journalisten heeft op den laatsten avond van haar verblijf der traditie getrouw een kameraadschapsavond gege ven, die klonk als een klok. Kampcommandant J. Learbuch begroette aan den afscheidsmaaltijd den secaretaris-generaal van het departement van volks voorlichting en kunsten, dr. T. Goedewaagen, en den algemeen organisetielcider der zomerkampen voor journalisten, tevens plaatsvervangend president van den raad van voorlichting der Nederlandsche pers, den heer A. MeijerSchwencke. De heer Meijer—Schwencke bracht aan tafel hulde aan dr. Goedewaagen voor het baanbrekend werk, dat deze voor de Nederlandsche pers en de journa listiek in het bijzonder heeft verricht De geest van deze derde ploeg deelnemers, aldus spr heeft uitgemunt door de goede kameraadschap, welke er heerschte. Dit was vooral mogelijk, doordat de deelnemers grootendeels jonge mensehen waren en men moet bedenken, dat tenslotte alleen jonge, geest driftige en strijdvaardige menschen ons Nederland sche volk weer tot nieuw leven zullen kunnen wek ken. Deze taak zal ongetwijfeld moeilijk zijn, omdat <>ns volk nu eenmaal in sterke mate behoudend is, waartoe ook een zekere afkeer van het nieuwe be hoort. Dit is eerder een voor- dan een nadeel. Het pleit voor het karakter van dit volk. De Nederlander laat zich niet winnen door holle phrasen, hij wil overtuigd worden. Tenslotte deed spr. een beroep op de Journalisten, op hun terrein te strijden voor een gelukkiger ge meenschap der volkeren. Na den heer Meyer Schwencke nam dr. Goedewaagen het woord De openingsavond van de zomerkampen voor journalis ten, aldus spr., is voor mij een belangrijke gebeur tenis geweest, en nu ik hier weer teruggekeerd ben, zie ik. hoeveel er sindsdien' nog veranderd is Maar het gaat er niet alleen om, dat journalisten een oud kasteel nieuw leven geschonken hebben. Ons hcele volk moet van nieuw leven doordrongen worden. En dat is mogelijk, want wij hebben in dit kamp onder vonden, dat het Nederlandsche volk, ondanks zijn verschillen, een geheel vormt. Spr. constateerde dan ook dat het tot dankbaarheid stemt, dat men in den algemeen organisatieleider een man heeft gevon den, die een initiatief kon nemen, dat eenmaal als een voorbeeld zal gelden. Namens de deelnemers aan het derde zomerkamp sprak de heer Hendrik Lindt, die in het bijzonder hulde bracht aan het optreden van kampcomman dant Learbuch, Na het slotwoord van den kampcommandant en het zingen van het kamplied, werd nog een laatste marsch door het dorp Vaassen gemaakt. Het Veluwsche boe- renzangerspaar Van Riemsdijk bracht vervolgens wederom met zeer groot succes zijn volksche kunst ten gehoore op het bordes van de Cannenburgh. Vreugde en Arbeid „Muziek, zang en dans" stond er boven het program ma. dat gisteravond in den Stadsschouwburg voor Vreugde en Arbeid werd gegeven. Deze woorden gaven reeds aan, dat dit programma anders zou zijn dan dat der vorige twee avonden, die louter variété gaven te zien. Thans zat het bekende jazz-orkest van Gerard Lebon op het tooneel en dat was en bleef het middel punt van dezen avond. Voor op het tooneel kregen wij wel nummers, die aan het variété herinnerden, maar Gerard Lebon en zijn instrumentalisten waren toch de hoofdpersonen. Bij een jazz-orkest is het zien voor het publiek even belangrijk als het hooren. De orkestleden en de dirigent wedijveren met elkander in bewegelijkheid. Bij een Gerard Lebon vergeleken is Willem Mengelberg zelfs als hij Tsjaikowsky dirigeert een wassen beeld. En de orkestleden doen niet voor hem onder. Je vraagt je altijd met belangstelling af. wie er nu weer op zullen staan, de hoornisten, de clarinettlsten, de trombone bespeler of de man van de slaginstrumenten. Is het niet, of de trompettisten hun tonen soms regelrecht uit den hemel willen halen? Het verwondert mij altijd, dat het publiek er zoo kalm bij blijft zitten. Gerard Lebon had afwisseling in zijn programma. Na het oude Groszmütterchen zaten wij opeens in Spanje en van daar verhuisden wij naar Holland om zoo ver der de wereld rond te trekken. Deze jazzmuzikanten kennen hun vak en weten de geestdrift bij het publiek er in te houden. Ze zijn populair en hun succes is dus van te voren verzekerd. al evenzeer door de radio bekende humorist Bartoes kondigde in rijm de verschillende nummers aan en wisselde zijn conférence af met eenige liedjes waar- an „Het auto-kerkhof" het beste was. Het orkest trad verder begeleidend op. Zoo was de muziek, die Gerard Lebon bij „Goud" een hartstoch telijk loflied op den arbeid speelde, suggestief. Dans muziek gaf het bij Alexandra en Norcl, een danspaar, dat moderne en acrobatische dansen met groote zeker heid uitvoerde. Vooral Alexandra toonde zich in dit genre een technisch zeer ontwikkelde danseres. „Han en Black" zouden wij Robert en Bertram, de lustige vagebonden onder de zangers kunnen noemen, Han Robert en Black Bertram. Black leek wel een wandelende fontein en bij elk straaltje, dat hij nu eens uit zijn achterhoofd, dan weer uit zijn wangen wist te laten spuiten, golfde de lach door de zaal. Met genoegen heb ik ook weer de Pico's gehoord, het meest virtuooze en gedistingeerde accordeon-paar. dat ik ken. Zij zijn beiden meester op hun instrument en bewegen zich ook met een prettige elegance op het too neel. De zaal was weer uitstekend bezet en het succes van dezen Vreugde en Arbeid-avond was evenals da vorige twee zeer groo£- J. B. SCHUIL,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5