R.Z.C. neemt revanche na 40 jaar S Veertig jaar waterpolo Verrassende zege van het Haarlemsche op het Nederlandsche zevental Ir. L. Adam overleden DINSDAG 8 JU ET 104T ff 'A A R E E M'S DA'GBEAD' 6 Een spelmoment uit den wedstrijd H. V. G. B.-R. Z. C., die ook 40 jaar geleden in de zweminrichting aan de Houtvaart werd gespeeld. Toen Avon H. V. G. B. met 60; thans verloren de Haarlemmers met 71. (foto De Haas) In een dichte rij om het diepe bassin zaten en stonden gisteravond de waterpolo-enthosiasten, die getuigen wilden zijn van de drie interessante waterpolowedstrijden. waar mede in de oude inrichting aan de Houtvaart het feit werd herdacht, dat veertig jaar geleden de eerste Neder landsche competitiewedstrijd werd gespeeld tusschen het H. V. G. B.-zevental en een team van R. Z. C. Deze voor het waterpolospel historische avond zullen de liefhebbers zich nog lang herinneren: niet in het minst dank zij de onverwachte en toch verdiende zege. die het Haarlemsch zevental behaalde op het Nederlandsch zevental. Deze waterpolowedstrijd vormde een waardig sluitstuk van dezen sportleven zomeravond, die door den voorzit ter van de organiseerende commissie, den heer A. J. Braam, werd geopend met een woord van welkom, dat tn het bijzonder gericht was aan het adres van de offi- cieele gaster, den regeerlngscommlssarls ven Haarlem, den heer S. Plekker. mevr. Triebeis—Koens, de „moeder van de N. Z. B.". het bondsbesluur, den heer A Tordoir Bzn., en den heer B. Planjer, den schrijver van het boekje, waarin veertig jaar waterpolo gekristalliseerd is. Als voorspel van den historischen wedstrijd van dezen avond na precies veertig Jaar nog eens een kracht meting van R. Z. C. (nu hoofdklasser) en H. V. G. B (thans tweede klasser) werden de aanwezigen vergast op een ontmoeting van het Haarlemsche B zevental en een ploeg van oud-Internationals. De „oudjes" konden tech nisch nog best mee doen, doch schoten, zooals te ver wachten was, in snelheid te kort. Toch waren het de hee- ren van de oude garde, die na het aanvangssignaal den eersten aanval opbouwden. Elzlnga, de nog immer jeugdige L. Z. C.-middenvoor, bracht het zelfs tot een schot, dat doelman Vrugt niet zonder moeite kon verwerken. De eerste Haarlemsche aanval stuitte op de stevige achter hoede van de tegenpartij, doch de tweede aanval had succes, toen Visman zuiver naar Swler plaatste, die doel man Mousset met een fraalen doorslag het nakijken gaf (1—0). Haarlem bleef daarna over wegend in den aanval. Onze stadgenooten wilden het echter vele malen te mooi doen en lieten daardoor eenige opgelegde kansen voorbij gaan. Nadat de Velsenaar Swler met een m lesterlijk backhand schot de score op 2—0 had gebracht, losse Elzlnga weer eens een schot, dat gestopt werd, maar on getwijfeld beter lot had verdiend. De Geest, die vele malen het doel te hoog zocht, zag eindelijk kans Mousset te pas- seeren (30). Kort voor rust echter moest Leyenaar het water verlaten en kon Elzlnga uit den hem toegekenden strafworp de eer van de oud-Internationals redden. Tn de tweede helft was de tegenstand van de vroegere sterren vrijwel gebroken. De vermoeidheid ging een woordje mee spreken. In korten tijd voerden Maurltz en Visman den stand op tot 5—1 en nadat de gebroeders Van Senus aan de andere zijde eenige mooie kansen tot doel punten voorbij hadden zien gaan, bracht De Geest uit moeilijke positie den eindstand op 61. Daarna ging het eerste zevental van R. Z. C. te water, met het vaste voornemen om revanche te nemen op de 60 nederlaag, die de Rotterdammers veertig jaar geleden tegen de schutters van „Het Vijgeblad" moesten lncas- seeren. In de jonge H. V. G, B. ploeg, die de rood-witte kleuren kreeg te verdedigen, mankeerde Frankenthal, doch was na een half Jaar afwezigheid A. Hogeland weer sterk en fit van de partij. Onze stadgenooten begonnen enthousiast en tactisch heel aardig tegen de geroutineerde Rotterdammers. Vrij onverwachts namen de gasten met een keurigen door slag van Geerling de leiding (1—0). Nadat Ten Cate een bijna zeker doelpunt van Schadd had voorkomen, ver grootte Van Polvliet voor R. Z. C. den voorsprong tot 2—0. Na de hervatting waren de Rotterdammers overwegend sterker. Hoving bracht met een ver schot den stand op 3—0 en kort daarop kostte een fout van Ten Gate H. V. G. B. het vierde tegenpunt. Vfi Rotterdammers zetten er alles op om H. V. G. B. met dezelfde cijfers te verslaan als waarmede veertig jaar geleden hun clubgenooten A. Tordoir c.s. het onderspit moesten delven. Het feit, dat H. V. G. B. numeriek in de meerderheid kwam, doordat Geerling wegens opstellen binnen de twee meter het waier moest verlaten, gooide tn zooverre de plannen van de Rotterdammers in duigen, dat Anthonie na goijd samen spel met Hogeland een tegenpunt scoorde. Dank zij keu rige doelpunten van Nlezzen en Hoving wonnen de Rot terdammers ten slotte toch met 7—1, zoodat zij met een verschil van zes doelpunten revanche namen en ln het bezit kwamen van den prachttgen, speciaal voor deze ont moeting uitgeloofden beker. En dan te bedenken, dat veertig jaar geleden de Rot terdammers geen twee maal over de helft van het bad kwamen en dat de H. V. G. B.-doelman toen geen schot te Verwerken kreeg Veertig jaar waterpolo. Het H.V.G.B.-zevenlal met links voorzitter L. G. Brunt bij het hijschen fan de clubvlag. (foto De Haas) DE CLOU VAN DEN AVOND. De clou van den avond was de strijd van het Haarlemsche zevental tegen het Nederlandsche zevental, onder leiding van den heer Jan de Vries, voorzitter van den N. Z. De Haarlememrs liepen zoo hard van stapel, dat Van Overhagen, Stam en Den Hamer het in de achterhoede van het Nederlandsche zevental zwaar te verantwoorden kregen. Kollerie kreeg tweemaal achtereen een mooie kans om de score te openen. Nadat Sipkema rakelings langs het doel had geschoten, werd Van Aelst aan andere zijde aan het werk gezet. Na een duel met Seu- brlng gaf de Y-schutter doelman Kollerie het nakijken (0l). Rootselaar liet een opgelegde kans om den voor sprong te vergrooten voorbij gaan. Even later maakte Ru den Hamer, nagezeten door Braam, dit verzuim goed en bracht de score op 2—0. Het spel was nauwelijks hervat, of een fraai backhand schot van Kollerie kwam recht in de handen van doelman Vlothuizen. Kort daarop kreeg de D. W. R. schutter den bal echter weer terug, en hij verkleinde met een meester lijk achterwaartsch schot enkele seconden voor rust den achterstand tot 1—2. In de tweede helft waren de doelen om beurten in ge vaar. Bij de Haarlemmers bleef Kollerie uiterst gevaarlijk, evenals trouwens Braam, die nog een voortreffelijke partij speelde. De gelijkmaker kwam eerst, toen Van Overhagen het water was uitgezonden en Kollerie een strafworp benutte. Daarna belaagden Van Aelst, Rootselaar en Den Hamer de Haarlem-veste, waarvoor Seubring en Van iVersen een geducht struikelblok vormden. Een tegen aanval van onze stadgenooten had meer succes; met een parchtig achterkaartsch schot gaf Kollerie het Haar- lemscht zevental de leiding (3—2). De voorsprong was ech ter van korten duur: Stam gaf doelman Kollerie het nakijken en bracht wederom de partijen gelijken voet. Er ontwikkelde zich in de laatste minuten een uiterst spannende strijd om het winnende doelpunt. Luide aan- gemeodigd trokken de Spaarnestedelingen ten aanval. Het Nederlandsche zevental wist erger te voorkomen, doch Rootselaar beging daarbij een overtreding, die met uit zending uit het water werd bestraft. Na keurig samenspel van Braam en Sipkema gaf Van Viersen den Haarlemmers met een verraderlijk schot weer de leiding (4—3) en direct na het uitzwemmen zag Kollerie kans met een ver boog schot doelman Vlothuizen ten vijfden male te passeeren. zoodat mat 5—3 in het voordeel van het Haarlemsch ze vental het einde kwam. Na afloop van de wedstrijden verzamelden de genoo- dlgden en spelers zich in café Brinkman in de Tempe liersstraat. Allereers voerde hier de voorzitter van den N. Z. B. Jan de Vries het woord, waarbij hij de Polo commissie bedankte voor den gedenkwaardigen avond. De mentor van het Nederlandsche zwemmen, die reeds vóór den eersten officieelen wedstrijd het waterpolospel beoefende, de heer Tordoir sprak daarna over het water polo ln de eerste jaren, waarbij hij vooral wees op de groote verdienste van wijlen Dr. W. E. Merens en eenige aardige anecdotes aanhaalde. Vervolgens verscheen de „Zwemmoeder" Triebeis voor de talrijke aanwezigen met een van haar bekende speeches den N. Z. B. geluk te wenschen met dit veertigjarig jubileum. De heer Braam overhandigde aan R. Z. C. den door moeder Triebeis beschikbaar gestelden beker en over handigde de deelnemende zeventallen, alsmede enkele pro minente figuren, een fraai herinneringsbordje. Athletiek De zevenkampdag van R. C. H. Zondag hield R. C. H. voor haar leden een Zeven kamp welke wel bijzonder in den smaak is ge vallen. Veel deelnemers kwamen aan den start, met als resultaat dat na zeer spannenden strijd de navol gende spelers voor een der fraaie prijzen in aan merking kwamen terwijl de clubkampioen voor een jaar houder werd van den praehtigen zilveren ..Sportpark" wisselbeker, welke door het bestuur van de Heemsteedsche Sportparken beschikbaar was gesteld. Ie prijs tevens clubkampioen R. Mulder met 3882 punten. 2e prijs D. Osterthun met 3850 pun- iten, 3e prijs W. Hanse met 3749 pnt. 4e pr. J. de Jonge met 3645 p. 5e pr. Th. v. Leuven met 3594 pt. 6e pr. W. Traksel m. 3593 p. 7e pr. S. Bartels met 3590 p. 8e pr. J. v. d. Horst met 3573 p. 9e pr. J. Brink met 3528 p. 10e pr. C. Prevost m. 3470 p. lie pr. J. Groeneveld met 3468 p. 12e pr. P. Koe horst met 3450 p. De prijzen werden na afloop direct uitgereikt in het Restaurant. R. C. H. kan weer op een prachtig geslaagd on derling sportfestijn terugzien. Biljarten Jaarverga dpring Nederlandsche Biljartbond. Onder groote belangstelling heeft de Nederland sche Biljartbond onder leiding van jhr. dr. J. C. Mollerus de jaarvergadering gehouden. In ver band met de concentratie is het ledenaantal dit jaar gestegen tot 5000 leden, waardoor een uit breiding van het bestuur van 8 op 13 leden nood zakelijk was. In het dagelyksch bestuur werden de heeren Mollerus, Groenemeyer en Van 't Hooft bij acclamatie herkozen, even als de zittende be stuursleden Brouwer, Blom, Dijkstra, Bosje en Peters. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen Oosterwijk (Hoensbroek), Briining ('s-Graven- hage), De Wekker ('s-Gravenhage), Bornkamp (Rotterdam) en mr. Aerz (Tilburg). Boksen Ceen boksen in den zomer Wedstrijden te Haarlem gaan door Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Boksbond heeft met volledige goedkeuring en in stemming van de commissie van den gevolmachtigde voor de stad Amsterdam besloten, om onmiddellijk het wedstrijdseizoen te sluiten tot 15 September a.s. Het hoofdbestuur teekent hierbij aan, dat het boksen een wintersport en geen zomersport is. In verband met de opheffing van het boksverbod heeft het bestuur toegestaan, dat in de zomermaan den nog een wedstrijd werd gehouden. Een te veel aan wedstrijden echter schaadt; te meer, als steeds dezelfde boksers op het programma voorkomen. Daarom is besloten, om alle aanvragen tot het hou den van wedstrijden af te wijzen met uitzondering van den wedstrijd Luc. van Dam en Gustaaf Eder op 10 Augustus a.s. in het Sparta-stadion te Rotter dam, voor welken wedstrijd contracten reeds op 18 Juni geteekend waren en door den N. B. B. waren goedgekeurd. Naar wij vernemen is voor de bokswedstrijden, die te Haarlem op 23 Juli zullen worden gehouden, speciaal toestemming verleend. Bokswedstrijden te Haarlem. Op 23 Juli in het Gemeentelijk Concertgebouw. Zooals we eenigen tijd geleden reeds meldden, heeft het ijverige bestuur van de boksclub „De Ring" met aan het hoofd de heeren G. te Nuyl en H. Band, geen tijd verloren laten gaan om na de opheffing van het wedstrijdverbod hier ter stede, tot het organiseeren van een interessant pro gramma te komen. Men koesterde het plan om in het Gemeentelijk Concertgebouw een aantal par tijen te doen boksen tusschen vooraanstaande amateurs. De besprekingen hebben thans tot het gewenschte resultaat geleid, want op Woensdagavond 23 Juli a.s. zullen voor het eerst sedert 1920 openbare bokswedstrijden worden gehouden. De ring wordt in het midden van de groote concertzaal op een podium gebouwd, zoodat alle toeschouwers en dat zullen er ongetwijfeld vele zijn de matches goed kunnen volgen. Een bijzondere attractie is het uitkomen van den Nederlandsche vlieggewicht-kampioen, onzen stad genoot Hessels, die in zijn klasse geen gelijkwaar- digen tegenstander kan vinden en daarom tegen den bantam Kalf binnen de touwen zal komen. Ook zijn clubgenooten Terstal, Vreenegoor en De Looper zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Het programma is rijk voorzien en omvat elf par tijen, te weten: Hessel-Kalf; dan in het vederge wicht Kneppers (kampioen van Noord-Holland) Oosterveen (kampioen van Zuid-Holland) en Pop pers-van Laar; vervolgens in het lichtgewicht Ter- stal-Sibbel. W. te Nuyl-De Roode, Bonsink-Buske en Dijkhuizen-Merks; in het weltergewicht Walra- ven-Traksel en tenslotte in het middengewicht: Wessels-Posno, Vreenegoor-Voermans en De Loo- per-Heldoorn. De wedstrijden, die gehouden worden volgens het reglement en onder auspiciën van den N.B.B., beginnen om half acht. Honkbal WEDSTRIJDEN VOOR MIDDELB. SCHOLEN. De jeugdcommlsie van den N. H. B. voor het rayon Haarlem organiseert ook dit jaar wedstrijden voor negen tallen van Middelbare scholen. De eerste ronde vanu deze wedstrijden wordt Woensdag i.s. In het Noorder Sportpark gespeeld. Het programma luidt. 2de II. B. s. B IV—Kennemer Lyceum 2 uur H. B. S. A III—2de H. B. S. B II 2 uur Gymnasium—2de H. B. s. B III 3 uui H. B. S. A I—lste H. B. S. B II 3 UUl B. S. A II—2de H. B. S. B I 4 UUl De wedstrijden duren elk een uur en worden, voor zoo ver mogelijk, twee aan twee gespeeld. AVEDSTRIJDEN VOOR U. L. O. SCHOLEN. Ook voor de U. L. O. scholen worden weer wedstrijden georganiseerd. Ingeschreven hebben de drie Haarlemsche openbare U. L. O. scholen en de Zandvoortsche U. L. O. school. De eerste ronde van deze wedstrijden wordt gespeeld op Woensdag 16 Juli, eveneens in het Noorder Sportpark. HET COMPETITIE-PROGRAMMA. Dinsdag. Celeritas II—H. D. M. H. C. K. Ill—H. H. C. III E. D. O. III—Haarlem IV T. Y. B. B. II—E .D. O. IV Schoten V—H. H. C. V AVoensdag. Haarlem n—R. C. H. II Schoten III—E. H. S. U Donderdag. H. H. C. IV-*-E. D. O. V Al deze wedstrijden vangen aan om kwart over 7. Korfbal Deetos kampioen van Nederland. Westerkwartier met 21 geslagen. Daar beide finalisten in de beide wedstrijden om het kampioenschap van Nederland eenmaal wisten te zege vieren. werd de beslissingswedstrijd op onzijdig terrein vastgesteld en gespeeld op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeterwoudschen singel te Lelden. Toen om even twee uur de Zuidelijke scheidsrechter Dr. Bakker liet tossen was Selts de gelukkige en hij ver koos met zon en wind in den rug ir vak A aan te vallen, waardoor hij voorkwam dat het W. K. vak "Padroli Goores. dat vorige week den 2—0 achterstand wist in te loopen na een eerste vakwisseling weer in den tweeden aanval zou komen. Het begin was al senstationeel. De eerste aanval van Deetos werd onderbroken door een overtreding van de W. K. verdediging. Uit den vrijen worp wist Seits te doel punten. Daarna ging het spel geruimen tijd op en neer Deetos tn het veld sterker. Beide korven waren echter vele malen in gevaar, daar in den W. K. aanval Koper en Sie- benlist ln combinatie mei de dames evenmin stil zaten. Toch was van mooi aanvalsspel maar heel weinig sprake, mede door het wel zeer stugge verdedigen. Beide verdedigingsvakken hielden lang stand, en spe ciaal Pedioli liet tegen Seits menig fraai staaltje spel zien. Door verkeerd plaatsen van een bal kreeg Seits na linuten een vrije kans, welke het tweede doelpunt op leverde. (20). Seits mag dan nog steeds als een der beste korfballers genoemd worden; de manier welke hij In het middenvak tegen Pedroli toepaste, was verre van fraai, en zou door vrijwel iederen scheidsrechter niet getolereerd worden. Voor rust werd niet meer gedoelpunt. Deetos bleef iets sterker, hoewel ook het AV. K. aanvalsvak van A/rooms, Stoeltie c.s. wel gevaar opleverde maar door slecht schie- :n niets opleverde. Na rust ongeveer hetzelfde spel. Het eerste kwartier was Deetos overwegend sterker, daarna ging het meer gelijk op. maar voor den korf werden alle kansen door slecht schieten verknoeid. Ook aan den Amsterdamschen kant waren Koper en Slebellst baas over de aanvallers. Eerst eenige minuten voor het einde wist Stoeltie uit een doorbraak onder den paal te doelpunten. (2—1). Toen zetten beide partij ende tanden op elkaar. Speciaal Wester kwartier zette alles op alles. Dr. Bakker maakte toen de fout het opzettelijk niet of te langzaam spelen van den bal door eenige Deelnsspelers onbestraft te laten Deetos won den wedstrijd echtei niet onverdiend en ondanks de groote overwinning van AV. K. in den eersten wedstrijd in Dordrecht zal niemand na de twee achter een voiogende overwinningen kunnen bevoeren dat Deetos het kampioenschap niet toekwam. Cricket Flamingo's tegen het Haarlemsch districtselftal Zaterdag a.s. te half drie wordt, aan de Spanjaardslaan een wedstrijd gespeeld tusschen een elftal van het district Haarlem van den Nederlandschen Cricketbond en een Flamingo's elftal. Het elftal van hel district Haarlem is als volgt samen gesteld: Jhr. Mr. C. L. van Lennep, aanvoerder, II. J. de Haan, D. J. Bijleveld Jr. (allen R. en W W. v. d. AVerff en L. v. d. Mey (Bloemendaat). J. P. Groeneveld Wessel (Haarlem), A. v. Roon, H. Zonneveld, G. v. Mus- scher (allen R. C. H.). Th. Feitz (C. V. H De Flamingo's komen uit met: L. J. Sodderland (aan voerder), Jhr. H. v. Tets. Jhr. B. Th. Elias, A. v. Baas- bank, Mr. A. H. v. d. Berg, A. v. d. Togt, (allen van Rood -en AVit), Jhr. J. v. d. Bosch en K. Neuerburg (H. C. C.), A. Maas en P. de Ruig (Haarlem) en P. Thesen. Ender (V. R. A.). V. R. A. 3—ROOD EN WIT 3. Gewonnen door Rood en Wit 3 met 40 runs. Rood en Wit 3: 136, V.R.A. 3: 96. C. VH. —Hercules. Gewonnen door C.V.H. niet 14 runs op de eerste innings. Hercules scoorde 98 runs, waarvan W. Dei'ks 24, H. de Richmont 10, C. Hulleman 19 n.o. G. Zeeuwe scoorde 430. Th. van der Pas 339 en A. J. Roodt 323. C.H.V. schoorde 112 runs, waarvan A. van Loenen 10, A. J. Roodt 18, F. Seveke 13. R. Latte 16 en extra's 25. Voor Hercules bowlde W. Derks 029, P. Dix 628 en H. de Richemont 331. Eerste klasse. Excelsior—V. O. C. Gewonnen door V. O. C. met 21 runs. V. O. C. 144 (J. Nieuwenburg 13, E. Snel 33, F. v. Eek 10. A. Terwiel 30. H. Verburg 25.) Bowiingcijfers Excelsior: J. Oosterholt 5—56; A. Ruiter- mand 3—31; G. Oosterholt 2—39. Excelsior 123 (A. Hoenderop 39, J. Oosterholt 21, G, Oosterholt 20 en A. Walbeek 13. Bowiingcijfers V. O. C.: A. Terwiel 5—40; L. Ketllitz 3—27; J. Nieuwenburg 2—33: F. Konert 0—3. V. r. A.—Hermes-d. V. S. Gewonnen door V. R. A. met 10 runs op de le innings. V.R.A. le innings: 137 (D. v. d. Harst 17, J. Peters 11, A. Cornelissen 72 n.o.. C. Jibben 12). Bowiingcijfers H D.V.S.: A. Molenaar 1-27, J Scheffer 3-62, H. Stolk 1—13. L. Borrani 3—19, A. Nolet 1—5. Hermes-D.V.S.: le innings; 127 (H. Stolk 38 A. Molenaar 22, A. v. d. Enden 21 n.o.). Bowiingcijfers V. R. A.: H. Klink 8-32, J. Pe ters 2-44. runs. h. c. c. i-v. v. v. Gewonnen door H. C. C. I met innings en 85 runs. V.V.V. le innings 68 (W. Slagter 24 n.o.; J Geerlings 16). Bowiingcijfers H.C.C. I: Gallois 5-21; Mr. P. ten Bosch 216; A. M. J. de Beus 2—10. H.C.C. I le innings 191 (jhr. J. v. d. Bosch 16; J. Schill 28; A. M. J. de Beus 22; J. J. v. d. Luur 22; mr. P. ten Bosch 43; F. Gallois 11; L. Sille- vis 24; M. Roes 11). Bowiingcijfers V.V.V.J. J. Alders 361; A. J. v. Wermeskerken 142; H. Pelser 465. V.V.V. 2e innings 41. Bowiingcijfers H.C.C. I: Gallois 5—16: A. M. J. de Beus 5—17. h. b. s.-s. c. h. c. Gewonnen door H.B.S. met 107 runs op de le innings. H.B.S. le innings 165 (P. v. Katwijk 27: Herklotz 32; J. Everhard 14; C. Luyendijk 25; F. L. Wunder 18; S. Broda 22), Bowiingcijfers S. C. H. C.: C. Breuning 339; F. v. Oorden 258; P. C. G. Labouchère 529. S. C. H, C. le innings 58 (D. v. Oorden 23) Bow iingcijfers H.B.S.: A. Huinder 620; F. L. Wun der 128; J. Everhard 36. h. C. C. 3—Quick (N.) Gewonnen door H. C. C. Ill met 85 runs op de le innings. H.C.C. Ill le innings 115 (Smeele 11; J. C. So- mer 27; ir. E.Neuerbui-g 27; P. Jalink 15 v. Eders- heim 11 n.o.). Bowiingcijfers Quick: H. Burki 5—37; Fiege 4—43. Quick le innings 30. Bowiingcijfers H.C.C. 3: mr. J. J. Koeleman 614; K. Hagedoom I9; W. Edersbeim 17. District Haarlem. BLOEMENDAAL—R. C. H. Na het winnen van den toss ging R. C. H. eerst batten enscoorde 107 punten, waarvan G. van Musscher 24. W. Kok 18 en Chr. Scheffer 23. G. Kesting had het meeste :es met den bal en veroverde 7 wickets a 6 ru stuk. J. Beijk 2 voor 56. Bloemendaal begon uitstekend en op 93 waren pas 3 wickets neer en toen was het een komen en gaan en op 101 hadden allen een beurt gehad. H. Zonneveld 7 voor 52 en A. van Roon 2 voor 46. W. van der Werff een uitstekende 42. G. Strik 14. W. Roozen en J. Roozen 18. HAARLEM 3—ROOD EN WIT 5. Dank zij A. J. de Haan met 36. Joh. Faber 17 en een uit stekende 28 van H. Ligtenstein en Ir. F. Thiel met 15 n.o. kon Rood en Wtt sluiten op 117 v. 9. Hetem 1 voor 24. Van Balen Blanken 3 voor 18. G. Wessel 3 voor 16. J. P. Groeneveld 1 voor 15. In de meeste gevallen is zulk een totaal te hoog voor Haarlem 3, maar nu faalden de kop stukken niet en toen de tijd verstreken was had Haarlem 105 punten voor het verlies van 3 wickets. W. F. van der Lee een goede en geduldige 50 n. o. J. P. Groeneveld 31 n J. Damiaans 11. Ir. Thiel 1 voor 29, M. Kruijff 2 voor 31. Stand t/m. 5 Juli. R. C. H. 4 4 0 0 8 2.— Bloemendaal 4 3 0 1 6 Haarlem 3 5 2 1 2 5 Rood en Wit 4 4 2 0 2 4 Rood en Wit 5 4 1 1 2 3 0.75 C. V. H. 3 5 0 0 5 0 0.00 HAARLEM-ADSP.—C. C. W. B. De Haarlem Jeugd had er danig het oog in en op 94 voor 4 werd er gesloten. W. P. Pruschen 10. J. Vanier een goe de 25 en D. Kost een harde 39. P. Lokman 1 voor 44. J. Jens 3 voor 28. C. C. W. bracht er niet veel van le recht cn op 33 was het gebeurd. I. Vanier 1 voor 4. D. Kost 6 14 en J. C. Spiekerman 4 voor 10. Stand t/m. 2 Juli: I. C. W. A. 2 2 0 0 4 Haarlem 3 1113 Rood en Wit 3 0 2 1 2 C. C. W. B. 2 0 111 UIT HET ARCHIEF. A. van Roon, de bekende bowler van R. C. H., Zaterdag j.l. tegen Bloemendaal zijn 300ste wicket. Zijn ttaal is nu 301 wickets voor 1965 runs. Gem. 6.52. In 1936 was hij het best op dieef met den bal en veroverd 52 wickets voor 330 punten. Gern. 6.35. Lawntennis Toiirnooi „Groencndaal" Onder dagelijksche leiding van den heer J. A. Plak is Maandagavond het tournooi in Groenendaal begonnen. Reeds de eerste avond kon de wedstrijdleider erin slagen een behoorlijk aantal partijen te laten spelen, ondanks 'net feit, dat enkele partijen zeer lang duurden. De uitslagen zijn: Heerenenkelspel, voorronde: J. H. KuiperG. H. Bak ker Jr. 3—6, 6—4; R. Feenstra—F. Mittig 6—4. 5—7, 6—4; B. G. Alberts—R. v. Raalte 6—2, 6—3; M. Constandse—Th. Dantuma 6—3. 7—5; R. Mutsaerts—Chr. de Kuyper 6—1, 6—3. Eerste ronde: W. L. Beynes—J. de Ruiter 8—6, 6—0; H. Sikkes—M. Constandse 6—1, 6—1. Damesenkelspel, voorronde: mevr. L. Pierlotmej. A. Hoeben 63, 64; mej. ,M. v Eyndhovcn—mevr. Mut saerts 6—4. 3—6. 10—8. Eerste ronde: mej. M. v. Eyndhoven—mej. M. v. Hof wegen 61, 6t; mei. A. Timmers—mej. H. Josso w.o. mengddubbelsepl, eerste ronde: mevr. A. Scholten en Th. Scholten—mevr. v. Buuren en Sllchtenbree 6—2, 6—1; '/1W* anderen niezen, 9 beschermen - W^,-30en-S° (Adv. Ingez. Med.) mej. A. Timmers en H. Sikkes—mevr. C. Kramer en Kramer 62. 60; mevr. ten Houten de Lange en W. G. ten Houten de Lange—mevr. v. d. Vliet en v. d. Vliet 6- 3—6, 7—5; mevr. v. Eckelt en v. Eckelt—mevr. Schultz van Hagen en Mr. M. C. Wijt 64, 7—3; mej. v. Hofwegen cn Adriana Engels—mevr. Steger en J. Beynes 6—3, 6—2; mevr. H. C. Soutendijk en W .L. Beynes—mej. A. Hoeben en D. J. v. Lennep 6—3. 6—3. Demcsdubbelspel, eerste ronde: mevr..C. Kramer en mej. K. Mos—mevr. L. Pierlot en mevr. Danthuma 6—3. 6—2. Hecrenenkclspel, juniores, eerste ronde: M. Fruitema— A. v. Pampus 6—3. 6—3. Voetbal Dammen MEDAILLEWEDSTRIJD HAARLEMSCHE DAMCLUBDAMCLUB „STABIEL" Maandagavond 28 Juli a.s. zal de Haarlemsche Damclub I in haar clublokaal een medaillewedstrijd spelen tegen de Damclub „Stabiel" I uit Santpoort. De returnmatch zal plaats vinden te Santpoort op Dinsdagavond 5 Augustus a.s. Voor het winnende team werd door beide ver- eenigïngen een medaille beschikbaar gesteld. Rechtsbuiten met de bekende schaarbeweging Ir. L. Adam (foto archief H.D.) Naar het Zwitsersche blad „Sport" meldt Is tn Ned. Indië tengevolge van een hartverlamming tijdens een voetbalwedstrijd, op 32-jarigen leeftijd overleden Ir. L. Adam, de bekende H. V. V.'er, die ook vele malen voor het Nederlandsch elftal is uitgekomen. Ir. Adam, was in een tijd dat het Nederlandsche voetbal zich langzamerhand weer naar de Europeesche topklasse wist op te voeren, een speler, die men altijd graag op het veld zag. Hij verwierf eerst bekendheid, toen hij ln Zwitserland studeerde en daar voor het eerste elftal van de „Grasshoppers" uitkwam. Zijn spel trok toen zoo de aandacht dat men hem in het Zwitsersche nationale team koos. Voor het Nederlandsche voetbal, dat ln die dagen juist behoefte had aan een productleven voorhoedespe- was het spijtig dat Adam niet in Nederland woonde. Vooral Karei Lotsy was dit een doorn in het oog en met de van hem bekende voortvarendheid probeerde hij Adam naar Nederland te krijgen. En zoo gebeurde het, dat Adam in 1930 te Zürich voor het eerst de Nederlandsche kleuren verdedigde tegen de Zwitsers, die echter met 6—3 in de meerderheid bleven. Op 29 Maart 1931 kon het publiek in het Stadion hem voor het eerst toejuichen toen mede door zijn toedoen de Belgen met 3—2 werden verslagen. Vooral de bekende schaarbeweging bracht de toeschouwers meermalen in extase en levendig zal iedereen zich nog herinneren hoe hij met deze schaar beweging verschillende spelers kon passeeren om daarna een van zijn bekende voorzetten te geven of en dat maakte hem als vleugelspeler zoo gevaarlijk, keihard op doel te schieten. Elf maal is Adam voor het Nederland sche elftal uitgekomen waarvan vier maal als rechtsbuiten en zeven maal als rechtsbinnen. Zijn laatste wedstrijd was de Nederland—België ontmoeting in Amsterdam ln 1933, die door de onzen met 2—1 werd verloren. Lou Adam zal als een der beste en sportiefste Neder landsche spelers ln de geschiedenis van de Nederlandsch» voetbalhistorie een eigen plaats blijven Innemen. VEERTIG JAAR VOETBAL IN UTRECHT. Zaterdagmiddag had ln het gebouw voor K. en W. t« Utrecht een buitengewone algemeene vergadering plaats waarin het feit werd herdacht, dat de voormalige U. P. V. B. veertig en de voormalige R.K. Voetbalbond aan Utrecht vijf en twintig Jaar plaatselijk voetbal heeft gebracht. De voorzitter der afdeeling Utrecht van den Ned. Voet balbond, de heer M. Welle, opende deze vergadering; hij heette speciaal de deputatie van het bondsbesluur welkom. Daarna hielden de heeren J. W. Repelius en H. Richter een causerie over 40 jaar U. P. V. B. voetbal en 25 jaar R.K. voetbal. Dr. D. van Prooye wenschte het afdeelingsbestuur ge- ik en bood den onderbond een fraaie archiefkast ten ge schenke aan. Tevens verleende de heer Van Prooye het bondsonderscheidingsteeken van den N. V. B. aan der» heer J. W. Repelius uit Bussum voor zijn groote ver diensten jegens het lager voetbal in het district Utrecht en 't Gooi. Ten slotte had een receptie plaats, die zeer druk bezocht werd. 5. Woensdag zal in het Utrechtsche stadion een jubileumwedstrijd worden gespeeld t'isschen het Utrecht sche elftal en het Nederl. Bondselftal. Als de zomer iu het land is, viert de zcilsport hoogty, (Pax-Holland mH

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8