S. Kamminga P. A. HEERES Compleet Tafelbiljart Café te koop of te huur Krak daar gaat-ie! HUISJE 't Opklapbeddenpaleis M'AXNDX'G 21 JU EI TOT H3C.ÏREE5TS ÜA'GBEXÖ Zeilen. Succsseu van de Haarlemmers bij de Kaagweek. Vooral Ernst Moltzer en Jan Bier op dreef. Met ideaal zeilweer werd Vrijdag het eerste startschot van den toren op de Kaagsoos gelost. Hiermee was de Kaagweek 1041 geopend. Met de teamwedstrijden zat het de Haarlemmers niet mee. Zoowel in de Olympiajollen als 12 voets- jollen moest zij de eerste plaatsen resp. aan de Kaag en de Koener. afstaan Zaterdag werden de eerste nationale wedstrij den verzeild. In de Drakenklasse wist de Haar lemmer Maltzer een gemakkelijke zege te be halen. Door het groote aantal moest er ook in deze klasse een splitsing zijn. Hierdoor kan het zoo uitvallen, dat in de eene klasse zes cracks elkaar bevechten, terwijl in de andere klasse slechts twee prominete zeilers startten, die het dan niet zoo heel erg moeilijk hadden. Den tweeden dag zag G. O. Moltzer geen kans om zich te plaatsen; werden resp. Warners^n Jonkers winnaar. In de Olympiajollen werd de H.J.C. vertegen woordigd door Flemming en Bier. Deze klasse is wel erg sterk bezet. Zoo zagen wij de Olympischen kampioen D.v J. M. Kagchelland, J. H. H. J. de Jong, Borgerhof Mulder, J. van den Berg en G. van den Berg. Slechts Flemming wist zich den eersten dag te plaatsen door -als derde te eindigen. Winnaar werd de Jong; Bier vertoefde in het middenveld. Den tweeden dag waren de rollen omgekeerd; toen wist Bier den 3en prijs te bemachtigen terwijl Flemming met een bescheiden plaatsje tevreden moest zijn. Weer won de Jong de race, terwijl Kagchelland dezen dag ook onder de eersten was. Hij eindigde n.l. als no. 2. Erg jammer was het dat er op dezen dag geen behoorlijk kruisrak in de baan was. Hierdoor kon er niet genoeg om een eerste, plaats gevochten worden, waardoor de uitslag niet zoo zwaar gold. In de B-klasse zeilde de H. J. C.'er P. Scholten zijn eerste wedstrijden in de vroeger jol van J. Boer. Daar hij beide dagen als derde eindigde, kan hij op een aardig succes terug zien. In de sharpy-klasse blonk van Werkhoven tot dusver nog niet uit. Slechts in één wedstrijd kon hij de vijfde plaats bezetten. Overwegend sterk waren hier de gebroeders Overmans. Vijf Haarlemmers deden er mee in de 12-voets- jollen: n.l. mej. W. de Voogt, mej. T. Boer. mej. E. Latensteijn, D. Schoen en W. J. Smit. Eerst in de tweede race kwamen zij aan den kop. Kort na het ronden van de laatste boei lag mej. E. Latensteijn tweede, gevolgd door Schoen en mej. T. Boer. Op het ruime rak voer vervolgens mej. T. Bier de „Popeye" van Schoen aan waardoor zij ge- disqualificeerd moest worden. Even voor de finish kwam mej. E. Latensteijn over stuurboord aan en Schoen over bakboord. Door onoplettendheid ontstond ook hier een aanvaring; disqualificatie volgde. Hierdoor kwam Schoen onder de prijs winnaars, terwijl W. Smit met een vierde plaats tevreden moest zijn. Daar laatstgenoemde met een clubjol zeilde en bovendien weinig routine op de nationale wedstfijden heeft, is dit zeer zeker een behoorlijke prestatie te noemen. Alleen Zondag werd er gestart voor den Holland- Frieslandwedstrijd in de Regenbogen. Elk jaar is dit weer één van de aantrekkelijkste wedstrijden als hier vijf Friesche en vijf Hollandsche regen bogen tegen elkaar strijden om de eer van hun provincie hoog te houden. Na den eersten wed strijd staan de Hollanders met 0.9 pimt voor, zoodat hier nog alles mogelijk is. Waterpolo D. W. R. verliest de finale van den Utrechlsclien Polodag. U. Z. C. wint met 20. Deze competitiewedstrijd, die tevens de finale was van den waterpolodag, is geëindigd in een Q-verwinning voor de Utrechtenaren. Dadelijk na het begin heeft U.Z.C. succes door In der Mauer (3—0). Niet Ontmoedigd spelen De Waterratten verder en verschillende aanvallen worden op het TJ Z.C.- doel ondernomen. Een hard schot van J. Kollerie komt tegen den paal. terwijl een backhand schot van denzelfden speler keurig door den U.Z.C.- doelverdediger gestopt wordt. Voor rust komt in dezen stand Jkcn verandering meer. Na rust wordt het spel er niet fraaier op. hetgeen hoofdzakelijk. komt door het slechte fluiten van scheidsrechter Verhoef. J. Kollerie en Bergers moeten het wa ter verlaten. U.Z.C. komt nu meqr in den aanval, maar N. Kollerie weet zijn doel schoon te houden. Eindelijk lukt het In der Mauer met een schot in den hoek den voorsprong van U.Z.C. te vergrooten tot 20. Het wordt nu meer een spel van man tegen man. Van Viersen en een speler van U.Z.C. moeten ook het water verlaten, maar in den stand komt geen verandering meer. U.Z.C.—D.W.R. (1—3). (DAMES). Het is de Waterratten-dames gelukt revanche te nemen voor de in Haarlem geleden nederlaag, Het ls een aardige wedstrijd geworden, waarin veel werd gezwommen. U.Z.C. weet het eerst de lei ding te nemen door mej. Wiersma. (10). De Haarlemsche dames spelen enthousiast ver der, maar voorloopig kan U.Z.C. doelpunten voor komen. Wanneer mevr. v. d. Booren den bal goed krijgt toegespeeld, weet zij mét een hard schot den gelijkmaker te scoren. (11). Direct na het uitzwemmen verplaatst het spel zich naar de LT.Z.C.-hellt. Henny Zieren krijgt een vrije worp te nemen, die zij op mevr. v. d. Booren plaatst en deze weet met een goed schot D.W.R. de leiding te geven. (12). Na het uitzwemmen weet Willy de Jong den bal te halen en terug te spelen op Willy Compiet. die even doorzwemt en op mevr. v. d. Booren plaatst, die vrij ligt op den vleugel. Van grooten afstand lost zij een schot, dat via den paal in het doel ver dwijnt, waardoor de stand 13 wordt. Voor rust komt hierin geen verandering. Na rust tracht U.Z.C. den achterstand in te loopen, maar de D.W.R.-achterhoede weet stand te houden. Nel Kollerie krijgt nog eenige harde schoten te ver werken, wat haar echter uitstekend afgaat. Ook de D.W.R.-voorhoede ziet geen kans meer om doelpunten te maken, zoodat in den stand 13 geen verandering meer komt. wen waard. Goede tijden waren te noteeren. Hier op volgde Demonstratie Schoonspringen. Het was een klein, maar zeer fijn nummer, verzorgd dooi de dames M. Muijtjens van A. D. Z., kampioene van Nederland en J. van Engelen van de H. D. Z., bei den van Amsterdam. De sprongen werden keurig uitgevoerd; luid applaus klaterde telkens op. De an dere dames, lieten verstek gaan. Het nummer Boeg sprietloopen gaf, als steeds lcujtc duikelpartijen te zien. Geen nood, men kwam terecht in de golven van het bad. De nummers 12: 50 m. vrije slag, 13: 25 m. rugslag en 14: 50 m. schoolslag bracht de ge- routineerden aan den start. Vinnig werd om de mooie prijzen gestreden. Het Volkszwemfeest is door de goede organisa tie, al was het programma rijkelijk lang, 16 num mers, ondanks de regenbuitjes, voortreffelijk ge slaagd. De Commissie Volkszwemfeest mag met vol doening op haar arbeid terugzien. Uitslagen: No. 1. Groep A. Hardloopen: 1. A. Noort, 2. Th. Peulen. 3. J. Bonkerk. No. 2. Groep» B. 1. A. Ronde, 2. P. Cafe, 3. A. Mcirmans, No. 3. Groep C.: T. Mommaas. 2. J. Heeremans. 3. G. van der Horst. No. 4. Groep A. 1. Th. van Sonneveld. 2. P. Leis, 3. P. van der Linden. No. 5. Groep B. 30 m. Schoolsl. 1. D. Weij 31 4/5 sec., 2 S. Stijn 38 4/5 en 3. Hetty Warmer 57 3/5. No. 8. Groep C. 25 m. schoolsl. meisjes, 1. K. Drejjer 27 4'5, 2. A. van dei- Vaart 28, ook B. Menoré en 4. S. Visser, 28 2/5. Zelfde no. voor jongens: 1. N. N. Boterbloem 27 2/5 2. T. Mesman en 3. T. Grupping beiden in 29 sec. No. 9. Groep A. 25 m. Schoolsl. Jongens: 1. C. van Rijn, 2. B. Brakel beiden in 25, 3 M. Ronden 25 1/5 en Joop Gij zen 25 4/5 Zelfde no. Meisjes: 1. Rie Broeken 22 2/5, H. van Zon 24 1/5, 3. W. Eekhof 24 4/5. No. 10. 25 m. meis jes, 1. M. Timmerman 21 1/5, 2. J. Jansma 24, 3. A. Nielen 25. Zelfde no. jongens: J. Wouda 20 2/5, 2. J. Homelink 24, 3. J. Dankel 24 2/5. Boegsprietloopen. Afstand- 1. R. Jonker 8 m., A. Jonger 5.50 m. en 3. M. van Zon 4 m. No. 12. Groep A. 50 m. Vrije sl. 16-18 jaar. 1. Loulou Apell 42 2/5, 2 J. Pennarts 42 4/5, 3. Tini van Gog 55. No. 13. Groep B. 25 m. Rugzw. meisjes: 1. R. To- len 24 1/5, 2. L. Pennarts 25, 3. W. Verkaaik 25 2/5. No. 14. Groep C. 50 m. Schoolsl. 1. N. Tur kenburg 44, 2. S. J. Jansma 48, 3. D. Martin 50 4/5. Zwemmen Het 9de Volkszwemfeest zeer goed geslaagd. Het negende Volkszwemfeest georganiseerd door de Commissie, dat Zondagmiddag in het Volksbad werd gehouden, werd geopend door den voorzitter, den heer H. F. L. van Luijken met een woord van welkom tot de vele aanwezigen. Het programma werd begonnen met twee kleine zwemstertjes, oud zeven jaar, die in een voorbeeldigen schoolslag, met lang uitdrijven, rustig hun 50 m. aflegden. Hardloopen in het ondiepe bassin voor den leef tijd van 79 en idem voor 1012 volgde. Wat deden allen hun best om het eerst den eindstreep te behalen. De nummers 3. 4 en 5 met 15 m. schooü slag voor den leeftijd 9-11 en 12-14 jaar en 30 m. voor 15-17 jarigen gaven veel strijd te zien. De pantomime, door leden der Haarlemsche Red dingsbrigade, slaagde volkomen en bracht vroo- lijke afwisseling. De 3 x 50 m. wisselslag-estafette gaf veel strijd te zien en \Verd na overzwemmen met handslag ge wonnen dóór „Haarlem". HVGB werd een zeer goede tweede. De nummers 8, 9 en 10 elk 25 m schoolslag voor de leeftijden 8-10, 11-13 en 14-16 Jaar in het diepe bassin waren zeker het aansehou- Cricket RANOT.TJSTJES i de eerste klas competitie i H. C. C. I H. B. S. Rood en Wit A. C. C. H. C. C. in Excelsior Quick (N.) Sparta Heden ontvingen wij uit Sumatra N. O. I. de treurige tijding dat tengevolge van een noodlottig motoronge val is overleden onze beste Zoon, Broeder en Zwager Walther Jan Hendrik Stoel in den ouderdom van 34 jaar. Uit aller naam: N. STÖEL Haarlem, 19 Juli 1941. Zij'lweg 164. Eenige en algemeene kennisgeving. Keel-Neus-Oorarts, HERVAT DE PRAKTIJK ZATERDAG 26 JULI. PRAKTIJK HERVAT W. H. Brouwer Arts, Spaarne 50. AFWEZIG TOT 5 AUGUSTUS Arts v. Inw. Ziekten. Flink net meisje gevr. gevr. zelfst. k. w. P. MOEKE, Vosmaerstr. 67. Gevr. bij H. A. SLOT, Bloemen- daal een JONGEN voor loop- en bakkerij werk. Nette jongen gevraagd, Leeftijd 14-16 jaar, BOUMA, Kruideniersbedrijf, Rus- tenbürgerlaan 49. Te huur per 1 Aug. Pracht modern huis; 6 kam., plus keuken en badkamer, v. en achter tuin. 42.60 p. mnd. Bezichtigen hedenavond en Dinsdag, Prinsesselaan nr. 15, Haarlem. Te koop wit emaille 4-pits gasfornuis, „Homann". Prijs f 35. Dinsdag vanaf 3 uur. Stolbergstraat 4. CORRECT GEKLEED MAATCOSTUUMS. nog kleine voorraad wollen stoffen, desge- wenscht abonnement. Brieven on der no. 5367 bur. van dit blad. f 45. Amsterdamschevaart 114R. Na 8 uur. gevraagd m. of zonder vergunning. Brieven no. 5871 bur. van dit blad. De REGEERINGSCOMMISSA- RlS.'vorfr HAARLEM brengt ter kennis van de inwoners van Haar lem, dat voor de inlevering van metalen op de onderstaande bu- eaux zijn opgeroepen op 21, 22 en 23 Juli 1941: 1. Bureau Gijsbr. v. Aemstcl- straat 118: de bewoners van Jan Luyckenstraat. Const. Huygens- straat, Vonderweg 252598, R. Visseherstr. Luciferstr. Oudaenstr. 2. Bureau Rijksstraatweg 374: de bewoners van Rijnstr,, Nachte- ;aalstr.. Lijsterstr. 1 t.m. 58: 3. Bureau Middenweg 220: de bewoners van Rijksstraatweg 145 t.m. 289. 154—248b. Timorstr. 109 t.m. 203, 2 t.m. 100: Bureau Overtonstraat 42: de bewoners van Overtonstr.. H. Mu- lierstr., Satürnusstr.. Uranusstr., Neptunusstr. 1 t.m. 35; 5. Bureau Wilgenstraat 81: de bewoners van Delftlaan 1 t.m. 26 Wilgenstr.. Acaciastraat 1 t.m. 5: 6. Bureau Berkenstraat 60: de bewoners van Pijnboomstr.. Ber- kenstr., Eschdoornstr., Kastanje- straat. Achterweg, Lindestraat 1 t.m. 17: 7. Bureau Tetterodestraat 66: de bewoners van Verspronckweg. Brederodestr., oneven en 2 t.m. 24 8. Bureau Soendastraat 41: de bewoners v. Floresstr., Soendastr. Soendaplein. Balistr., Lombokstr. Ceramstr., Madoerastr. 1 t.m. 5: 9. Bureau Schoterstraat 2: de bewoners van Schoterstr., Fr Halsstraat, Gen. de Wetstr. en Gen. Joubertstr. 1 t.m. 7; 10. Bureau Hertzogstraat 1: de bewoners van Reitzstr., Klooster straat, oneven en 2 t.m. 66: 11. Bureau Botermarkt 8 de be woners van Barrevoetestr.. Kei- zerstr.. Botermarkt, Ged. Raam gracht, Ged. Voldersgr. 1 t.m. 53: 12. Bureau Leidscheplcin 36: de bewoners van Oranjestraat, Klerk straat 71 t. m. 133; 13. Bureau Hoofmanstraat 12 de bewoners .van P. Kiesstraat, Hoofmanstr.. Anslijnstr. 1-2-3 14. Bureau N'assaulaan 37a: de bewoners van Nassaulaan, Kruis weg. Kruisstr. 15. Bureau Bakenessergracht 81 de bewoners van Bakenessergr., 't Krom, Kokstraat, Zakstr., Vrou wenstraat, Bakenesserstraat 4 t. m. 20; Bannesteeg, L Begijnestr. Koudenhorn 2 t.m. 22. 16. Bureau Harmenjansvveg 131 de bewoners van Harmenjansweg Thorbeckestr., Harmen jansstr., Luzacstr., Stormstr. 1 t.m. 5: 17. Bureau Gilles Schoolmees terlaan (school) de bewoners van Ramplaan, Rollandslaan. M. Tuin dorplaan oneven en no. 2; 18. Bureau Haarlemmerliedestr. 29: de bewoners van Zd. Polder straat. 2e Zd. Polderstr.. Vooruit- gangstr. 1 t.m. 79: 19. Bureau Allard Piersonstraat 25: de bewoners van Dr. Schaep- manstr., Ted. v. Berkh.str. oneven en 2 t.m. 76; 20. Bureau Corn. v. Noordestr. 15: de bewoners van Slachthuis straat, Byzantiumstr. oneven en 2 t.m. 24: 21. Bureau Florapark 14: de be woners van Wagenweg, Juliana- straat. 22. Bureau Bakkerstraat 11: de bewoners van Bakkerstr. Rusten burgerlaan, Twijndersl. 3 t. m. 53. 23. Bureau Emmakade 43: de bewoners van O. de Bruynstr., Karei v. Manderstr., oneven en 2 t.m. 82; 24. Bureau Houtvaart (Zwem school) de bevy offers van van 't Hoffsti'., oneveq en 2 t.m. 310. 25. Bureau Louise de Colignylaan bewoners van Tuinwijklaan ged. Spaarnelaan, L. de Coligny laan, Zonnelaan, A. v. Buuren- laan. Zonnekade, Fred. Hendrik laan. De bureaux zijn geopend van 8.3012 uur van. en van 1.30 uur 5.30 uur. n.m. De inleveringsplichtigen worden gewaarschuwd, dat het niet ont vangen van een oproepingskaart hen NIET ontheft van de in de Verordening 108/1941 opgelegde verplichting tot inlevering. Als sommige mannen neerhurken, buigt alles aan hen, behalve hun schoenen. Want 'n schoen, die al een keer verzoold is, zegt in zoo'n geval heel gauw: „Waar het niet buigen kan, moet het breken". En brëéktl En daarmee knapt ook de levensdraad van de schoenen: het binnenwerk is verwoest, voorgoed! Zulke gewoonten moeten we afleeren! We moeten thans extra goed voor onze schoenen zorgen, ze geregeld en met goede crème poetsen en er bijzonder zuinig op zijn. Zélfs wanneer we ROBINSONS dragen! „Spaar-Uiv-schoenenserie t te koop gevraagd (alleenstaand of half dubbel) liefst met flinken tuin, omgeving Hrl. Br. met prijs, waar gelegen, enz. no. 5869 bur. van dit blad. OFFIC1EELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Toepassingsverliod voor non- ferro metalen voor gebruiks- en uitrustingsartikelen 1941 No. 2. De Directie van het Rijksbureau voor Non-ferro Metalen maakt be kend, dat aan de verwijzing naar de Duitsche normaalbladen D. I. N., H N. A., We 102 U en H. N. A. Bt 1 t'm. 158, in artikel 10 van hel Toe passingsverbod voor Non-ferro Me talen voor gebruiks- en uttrustings- artikelen 1941 No. 2. ls toegevoegd een verwijzing naar de onlangs ver schenen correspondeerende Neder- landsche norm V 1352 t: scheeps- onderdeelen, vervangingsmateriaal voor hang- en sluitwerk. -NETTE MEISJES GEVRAAGD bij de Haarlemsche Cartonnagefabriek.-'Leef tijd van 1416 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Aanmelden in de poort. Kleverlaan 28, na 5 uur Junoplantsoen 1. ME3. MOSER, Raamvest 47, Telefoon 11684 vraagt en biedt aan "voor terst. en 1 Augustus, als noodhulp en voor vast: Keukenm., Kamera., Werkm., Dienstb. als meid alleen, Werkvrouwen en Dagm. voor heele en halve dagen. EEN ELEGTRISGHE HUISHOUDKOELKAST TE KOOP GEVRAAGD. Inhoud 100—200 L. Brieven onder nr. 5870 aan het Bureau van dit Blad. MEISJES GEVRAAGD aan de Stoomwasscherij .HOLLANDIA". ZANDVOORT. Vrije reis. Aanm. na 7 uur Mej LIJNZAAT. Lange Raamstraat 9, H*aarlem of aan de wasscherij te Zandvoort. GROOTSTE SORTEERINO ln de NIEUWSTE MODELLEN OPKLAPBEDDEN. Alle maten. Alles voorradig. Ook 1- en 2-pers verticaal. 40 modellen ombouwen met boven- en zij kasten Alle soort bedstellen, dekens, divanbedden, spiraalmatrassen Grootste keuze Eerste klas Onbeperkte garantie. Dames, laat van Uw Auping matras een origineel opklapbed maken Niet van nieuw te onderscheiden Dat is geld besparen MONSTERKAMERS ORIONWEG 8. HAARLEM-NOORD, bij Zannenlaan OFSLOTFN RUIS TELEF 23932. TOEWIJZINGEN KOFFIE EN THEE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherlj maakt bekend, dat met ingang van Maandag 21 Juli de handelaren de vlerdeclige toewijzingen voor koffie en thee van instellingen met code nummers van de groepen 8000 en 9000, niet meer aan grossier, pakkers ol branders dienen te zenden. Met ingang van bovengenoemden datum moeten deze toewijzingen op de zelfde wijze als de toewijzingen voor andere artikelen, bij de «rlistributie- diensten worden ingeleverd ter verkrijging van verzameltoewljzingen. VERHANDELEN VAN PAARDEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van Zaterdag 19 Juli 1941 het verhandelen en vervreemden van alle paarden, welke voor 1 Januari 1939 zijn geboren, verboden ls. Dit bod is noodzakelijk, teneinde de Inventarisatie van den paardenstapel. welke ln de komende maanden in opdracht van de Duitsche weermacht zal plaats vinden, zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Alle thans uitgereikte aankoopvergunningen, waarmede tot nu toe geen paard ls gekocht, zijn met Ingang van 19 Juli derhalve vervallen en dienen len spoedigste te worden Ingeleverd bij de Instantie welke voor de afgifte zorgde. Slechts voor zeer bijzondere gevallen kan doou de desbetreffende landbouw-crlsls-organisatie een vergunning worden verstrekt, welke recht geeft op het aankoopen van een paard. Het verhandelen van paarden, die na 31 December 1938 zijn geboren, kan onder dezelfde bepalingen, welke tot dusver golden, doorgaan. De als zoodanig door de Nederlandsche Veehouderijcentrale erkende paar denhandelaren zullen dus op grond van de hun uitgereikte erkenning nog slechts paarden, welke na 31 December 1938 zijn geboren, kunnen aankoopen overeenkomstig de in het paardenbeslult 1941 (handel en prijzen) gestelde regelen, terwijl zij voor den aankoop van oudere paarden bovendien ln het bezit moeten zijn van een desbetreffende aankoopvergunning, die aan hun cliënt ls verstrekt, INLEVERING VLEESCHBON. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherlj maakt het volgende bekend In verband met de wijziging in de vleeschdistributle dienen de detaillisten er rekening mede te houden, dat zij geen bonnen, welke een verschiUend rantsoen vertegenwoordigen, op een opplakvel plakken. De bonnen „26" en ..27" van de vleeschkaan mogen niet voor 28 Juli a s. worden ingeleverd. In de week van 20 tot en mei 26 Juli mogen uitsluitend de restanibonnen ..21" en de met „25" genummerde bonnen, alsmede de met „een rantsoen vleesch" en ,.een rantsoen vleeschwaren" gemerkte bonnen worden Ingeleverd. In de week van 27 Juli tot en met 2 Augustus mogen de Vestantbonnen „25" en de met „26" en „27" genummerde bonnen Ingeleverd worden, alsmede de met „een rantsoen vleesch" en „een rantsoen vleeschwaren" gemerkte bonnen. Tezamen op een opplakvel mogen ln de week van 27 Juli tot en met 2 AugustJS nog voorkomen: a. Bonnen „25 vleeschwaren" of „25 Vleesch" (totaal maximaal 499 stuks) en bonnen „27 vleesch". b. Bonnen „26 vleeschwaren" en „27 vleeschwaren". C. Rantsoenbonnen „een rantsoen vleesch" en „een rantsoen vleeschwaren". Met ingang van Maandag 28 Juli dienen de slagers, die voor een roewijzing Vleesch in aanmerking wenschen te komen, hun bonnen steeds des Maan dags in te leveren. De inlevering ter verkrijging van toewijzingen vleesch waren vindt op de gebruikelijke wijze volgens codenummer plaats Voor nadere inlichtingen dienen de belanghebbenden zich tot de distribu tiediensten te wenden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. TELERSPRIJZEN VAN DOOR DEN N. A. K. GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd maakt het vol gende bekend. Voor door den N. A. K. goedgekeurde pootaardappelen bij aflevering van telei-s aan handelaren zijn de volgende minimumprijzen per 100 kg. vast gesteld. GROEP I. Eersteling, Roode Eersteling, Frühmölle, Llmosa, Ideaal. 28/35 ra m. 35/55 m.m. Klasse A f 9.30 f 7 40 Klasse B f8.80 f6.90 Klasse C I 8.30 f 6.40 GROEP II. Bintje, Volgeling. Alberta. Katahdin, Dunbar, Yeoman. King Edward. Royal Kidney, Evergood. 28/35 m.m. 35/55 m.m 45 m.m. opwaarts Klasse A f 7.10 f 5 40 f 4.60 Klasse B f 6.80 f 5.10 f 4.30 Klasse C f 6.50 f 4.60 4.— GROEP III. Eigenheimer. Populair. Bevelander. Souvenir. Erdgold. Present, Zeeuwscho Bonte en Baluw. Westelnder Bonte en Blauwe 25 28 m.m. 78/35 m.m 35'45 m.m. 45 min opwaarts Klasse A f 8.10 f 7.60 t 5.80 f 4.90 Klasse B f *70 f 7-20 f 5.40 f 4.60 Klasse C f 7.30 f 6.80 f 5.— f 4.30 Klasse N f 6.90 f 6.40 f 4.60 GROEP XV. Alpha. Gloria. Matador. Industrie. Furore. Robijn. Voran. Triumph. Ultlmus, Roode Star, Bonte Star. Noordeling, Record. 25'28 m.m. 78 35 m.m. 35/45 m.m. 45 m.m. opwaarts Klasse A f 8.90 f 8.40 f 6.60 f 4.90 Klasse B f 8.50 f 8.— t 6.20 f 4-60 Klasse C f 8.10 f 7.60 f 5.80 f 4.30 Klasse N f 7.70 f 7.20 f 5.40 GROEP V. Magneto, Geelblom. 28 35 m.m. 35/55 m.m. Klasse A f 9.30 f 7.40 Klasse B f 8.80 f 6.90 Klasse C f 8.30 f 6.40 Belle de Fontenay 28/35 m.m. 35/45 m.m. 45 m.m. opwaart» Klasse A f7.10 f5.40 f4.60 Klasse B f 6.80 f 5.10 f 4.30 Klasse C f 6.50 f 4.80 f 4.— Wilpo, Komeet, Koopmans Blauwe. Deva. Duivelander. 25/28 m.m. 28/35 m.m. 35/45 m.m. 45 m.m. opwaart» Klasse A f 8.10 f 7.60 f 5.80 f 4.30 Klasse B f 7 70 f 7.20 f 5.40 f 4.60 Klasse C 1 7.30 f 6.80 f 5.— f 4.30 Klasse N f 6.90 f 6.40 f 4.60 Hellena. Iduna, Robusta. 25/28 m.m. 28/35 m.m. 35'45 m.m. 45 m.m. opwaart» Klasse A f 8.90 f 8.40 f 6.60 f 4.90 Klasse B f 8.50 f 8.— f 6.20 f 4 60 Klasse C f 8.10 f 7.60 f S.80 f 4.30 Klasse N f 7.70 f 7.20 f 6.40 Bovenstaande minimumprijzen gelden voor de pootaardappelen van kleigraftd. Voor de poters van zand- en veengronden zijn deze prijzen fO,50 per 100 kg. lager. De maximumprijzen van Groep I Eersteling. Roode Eersteling. Frühmölle. Limosa. Ideaal liggen voor klasse A f 4.—, voor klasse B f 1,50 en voor klasse C f 1.— boven de minimumprijzen. Voor groep II, III en IV liggen deze maximumprijzen voor klasse A f6,—, voor klasse B f 1.— en voor klasse C en N f 0,50 boven den vastgestelden mi nimumprijs. De maximumprijs voor de groen gerooide poters van de klasse B van het ras Industrie, liggen f 5.— boven den vastgestelden minimumprijs. De maximumprijzen voor de groep V liggen voor de klasse A f6,—, voor klasse B f 5.—, voor klasse C f 4,— en voor klasse N f l.— boven de vastge stelde minimumprijzen. Bovengenoemde prijzen gelden franco dichtstbijzijnde gebruikelijke lever plaats exclusief zak en bij afname voor 1 Januari 1942. Over de prijzen, welke de handelaar mag berekenen zullen binnenkort oof nadere mededeellngen verschijnen, -

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3