BOLS 1ste Verkoopster (taaiste lëexicfitenj Uit de Omstreken Tuinaanleg eischt vakkennis %jsfi v.Empelen Grijpt het zwaard. !Bucg.eciifke Stand A. J. M. van der Voort van Zijp aank. naaisters rijwielstandaard DONDERBAG 24 JUL"! '194T HSSRCElfS DAG BEAD De toestand in liet Verre Oosten. TOKIO, 24 Juli (Domei). De Yomioeri Sjimboen schrijft, dat de rcgcering onmiddellijk stappen moet nemen tegen de toenemende bedreiging van Thailand en Indochina door Engeland en Amerika, aangezien anders deze landen een gevaar zouden vormen in de Oost-Aziatische welvaartssfeer. Volgens berichten uit Bangkok concentreert een deel van de Britsche strijdkrachten zich aan de grens tusschcn Thailand en Birma om Thailand te dwingen een pro-Engelsche politiek te voeren De Tsjoengkingregeering concen treert groote strijdkrachten aan de Noordelijke grens van Indochina. Tenslotte verklaart het blad, dat Japan niet onverschillig kan staan tegenover deze Engelsch- Amerikaansche pogingen en terstond de noodige maat regelen moet nemen. WOLKBREUK IX SJANGHAI SJANGHAI, 24 Juli. (DNB) Een door een zwaar onweer vergezeld gaande wolkbreuk heeft Don derdagochtend Sjanghai geteisterd en binnen kor ten tijd woonwijken en groote deelen van de zaken wijk onder water gezet, waardoor vele zaken moes ten sluiten. Tot op kilometers afstand zijn de stra ten overstroomd, zoodat het verkeer slechts met de grootste moeite gehandhaafd kan worden. Hon derden auto's die op straat en in de garages ston den zijn onklaar geraakt. De autobussen konden den dienst niet meer onderhouden. De renbaan vormt een groot meer. Verscherpte maatregelen zijn uitgevaardigd tegen de uitbreiding van cholera, welke hier en daar is opgetreden sinds het begin van de hittegolf. DR. C. KLEIN BENOEMD TOT LEIDER VAN DEN PSYCH. GEM. DIENST TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen is Dr. C. Klein te Haarlem be noemd tot leider van den Psychiatrischcn Gemeente lijken Dienst te Amsterdam. I Dr. Klein, die 23 Mei 1901 te Boxmeer werd gebo ren studeerde te Utrecht en was oorspronkelijk huis arts te Rotterdam en vervolgens te Giessen-Nieuw- kerk. Daarna studeerde hij voor zenuwarts te Weenen en Utrecht, werd als adjunct-directeur verbonden aan het Ned. Psychopathen Asyl en promoveerde in 1935 te Leiden. In dat jaar vestigde hij zich te Haarlem als neuroloog-psychiater. I HET CONFLICT TUSSCHEN PERU EN ECUADOR. BUENOS AIRES. 24 Juli (D.'N.B.) De Argentijn- sche minister van buitenlandsche zaken, Riuz Guii\azu, heeft naar aanleiding van de laatste berichten over het wvet opflakkeren van de vijandelijkheden tus schen'Ecuador er^Peru aan beide bevriende regeerin gen nota's gezonden. In de boodschap van den minis ter van buitenlandsche zaken wordt gezegd: ondanks den oproep tot overeenstemming, die geheel Amerika in verlangen naar vrede aan beide landen heeft ge zonden, brengt deze toespitsing van het conflict alle betrokkenen verder af van een vreedzame oplossing. Zonder de verantwoordelijkheid voor de nieuwe inci denten te willen onderzoeken, zoo gaat de nota verder, kan toch gezegd worden, dat een overeenstemming tus- 1 schen Ecuador en Peru zou bijdragen tot de eenheid van het gehecle continent en overeen zou stemmen met der. geest van solidariteit, waaruit deze aange legenheid tot een gemeenschappelijke zaak van allen is geworden. Daarom richt Argentinië opnieuw een uiterst be roep tot de regeeringen van Ecuador en Peru om d< vijandelijkheden te doen staken, teneinde er toe te komen, dat de hoopvol verwachte verzoeningspogin gen, die thans in Buenos Aires zouden gaan beginnen, toch werkelijk ter hand genomen kunnen worden. PROTESTEN TEGEN DE „ZWARTE LIJST". BUENOS AIRES, 24 Juli (D.N.B.) De vertegen woordigers 'van tal van firma's uit Buenos Aires die op de Amerikaansche „zwarte lijst" staan, heb ben dezer dagen bijf het ministerie yan buitenland sche 'zaken geprotesteend tegen den maatregel dei- Ver. Staten, die oen ernstige benadeeling van hun handelsbelangen beteekent. Het ministerie van buitenlandsche zaken nam kennis van het stand punt van deze kooplieden, het gaf echter tot dus verre nog geen eigen standpunt te kennen. Naar verluidt, wil men eerst de ontvangst van de zwarte lijst afwachten, die uit Washington langs diploma- tieken weg wordt toegestuurd. In Buenos Aires is men evenwel van Tfieening, dat de mogelijkheid bestaat, dat. de regeering van Argentinië tegen deze beperking der handelsvrijheid zal protesteeren zoo als destijds bij het uitbreken van den oorlog tegen de Engelsche zwarte lijst werd geprotesteerd. LUCHTALARM IN HELSINKI. HELSINKI. 24 Juli (D.N.B.) Helsinki heeft het tot dusver langste luchtalarm beleefd. Sovjet-vlieg tuigen probeerden in verscheidene golven het stad- gebied binnen te dringer# Als gevolg \an de krachtige afweer gelukte het den Bolsjewisten uitsluitend, bommen te werpen in de verre omgeving van Helsinki, welke echter geen schade aanrichtten. Van de Amsterdamsche Beurs. AMSTERDAM. 24 Juli. Volgens berichten uit Amerika is de winst van de Republic Steel Corpo ration van 8.190.000 dollar in het eerste kwartaal verminderd tot 5.430.000 dollar in het tweede kwar taal van het loopende jaar. Deze scherpe daling moet vworden toegeschreven aan loonsverhoogin- gen. s*tij?ing van andere onkosten en belastingen, terwijl de maatschappij voor nog te verwachten belastingverhooging een speciale reserve heeft ge vormd van 2.000.000 dollar. Deze cijfers trekken des te meer de aandacht, omdat in de Vereenigde Staten vaak de meening' was verkondigd, dat de groote opdrachten aan de staalmaatschanpijen in weerwil van de kostprijsverhoogingen en de zwaar dere belastingen tenjotte toch tot uitdrukking zouden moeten komen in toenemende winsten. Wat de Republic Steel Corporation betreft, blijkt dit echter niet het geval te zijn en zekér mag toch wel worden aangenomen, dat deze staalmaatschappij, die naar den omvang in de Vereenigde Staten na de U. S. Steel Corporation en de Bethlehem Steel Corporation de derde plaats inneemt, van de om vangrijke opdrachten van de regeering ten be hoeve van de bewapening en alles wat daarmede verband houdt toch wel haar deel zal krijgen. Er zijn trouwens wel andere berichten, welke er op wijzen, dat de groote bedrijvigheid welke vele Ame rikaansche maatschappijen in verband met de be wapeningsorders ten toon spreiden, geen onver deeld voordeel vormen. Naar gemeld, leed de Douglas Aircraft in 1940 op de orders voor de Amerikaansche defensie een verlies van 399.000 dollar, terwijl uit de winst bovendien nog een bedrag van 813.000 dollar werd gereserveerd voor verlies op dergelijke orders. Ook dit doet uitkomen, dat het tenuitvoer leggen van bewapeningsorders in de Vereenigde Staten geenszins een absoluut voordeel vormt. Op het oogenblik ontbreken gegevens om ten aanzien van de regeeringsopdrachten aan de daarvoor in aan merking komende maatschappijen een juiste ge volgtrekking te maken ten aanzien van de daar door te behalen resultaten, maar bovengeschetste voorbeelden zijn op zichzelf toch niet onbeteelce- nend. Dat het: Amerikaansche publiek zich tegen over de effectenbeurs nog altijd niet enthousiast betoont, kan wel hieruit worden afgeleid, dat de omzetten op de effectenbeurs door elkander geno men nog allesbehalve groot zijn. De koersen willen ook niet duurzaam naar boven gaan. Telkens, wanneer het er naar uit ziet, dat zich een gpwaart- sche beweging zal ontwikkelen, volgt spoedig een reactie en de onzekerheid omtrent de toekomstige ontwikkeling van de economische verhoudingen in de Vereenigde Staten speelt hierbij, afgescheiden van overwegingen van politieken aard, ongetwijfeld eén rol. (A.N.P.) Hoofdredacteur: K. W. P. Peereboom. Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Engelsche vliegers beschadigen Katholieke kerken. BERLIJN, 24 Juli (D.N.B.) Bij de poging van Brit sche vliegers om in den nacht van 23 op 24 Juli eenige kleine steden van West-Duitschland aan te vallen, hebben zij in Offenbach a.'d. Main twee katholieke kerken zwaar beschadigd. De eene kerk is een nood gebouw, dat was opgericht ter vervanging van een kerk welke onlangs door de Britten verwoest was. Met de bombardeering van deze beide kerken te Of fenbach heeft het Britsche luchtwapen de laatste dagen in totaal zes katholieke kerken in Duitschland verwoest of zwaar beschadigd. IJMUIDEN GESLAAGD. Voor het eindexamen Huishoudkundige aan de Prot Chr. Nijverheidsschool te Haarlem zijn geslaagd mej. N A. van Dorp te IJmuiden, mej. A. J. P. Harden bol en mej. M. van Thienen, beiden te Driehuis. H. VAN VENDKLOO. t Op 79-jarigen leeftijd is te IJmuiden-overleden de heer H. van Vendeloo, directeur van een voorschot bank en bestuurslid van de Sociëteit „Ons Belang". J. Deinum 70 jaar. Dinsdag herdacht de heer J. Deinum, oud-hoofd van de school'voor C'nr. Volksonderwijs aan de Van Lanfjeveldstraat, zijn 70sten verjaardag. De jubilaris, die zich tevens als scriba van dc Ned. Herv. Gemeente een ^grooten vriendenkring heeft verworven, mocht van vele zijden gelukwenscjien ontvangen, welke zoowel persoonlijk als „met bloemen" werden over gebracht.. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 4.50—f 3.90, tong f 4.50—f 2.30 per K.G. KI. kabeljauw f 7 per st., zetschol f 94, kl. schol le s. f 76f 57, kl. schol 2e s. f 45f 34; pufschol le s. f 31—f 18.50: pufschol 2e s. f 16—f 5.70; mul f 36: gr. makreel f 102; kl. makreel f 75; horsma kreel f 25; gr. bot f 5—f 36; kl. bot f 23—f 13; gr. schar f 22—f 21; kl. schar f 16—f 10; pufschar f 8)50f 3: kl. gul f 110, alles per 50 K.G. Besommingen: Trawler: IJM 6 Penelope 250 manden f 160. Kotter: TX 29 f 1784. Loggers: IJM 225 f 1172; IJM 268 f 656; SCH 332 f 1073: SCH 314 f 746; SCH 476 f 769; SCH 443 f 504: SCH 245 f 440; SCH 250 f 414; VL 132 f 521: KW 22 f 915: KW 97 f 440: KW 60 f 4 KW 52 f 798; KW 173 f 984; KW 108 f 650. Mogen wij eens vrijblijvend met U komen praten en U aantoonen, hoe huis en tuin een harmonisch geheel kun nen worden? Br 't Hoeft niet kostbaar Êf te zijn. TUINBOUWBEDRIJF Telefoon 28080 Binnenweg 18, Heemstede, Ook voor onderhoud (Adv. Ingez. Med.) HOOFDDORP Het Concours Hippique te Hoofddorp. Waddinxveen en Hoofddorp aan de spits. Op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp had het dertigste paardensportfeest plaats, dat mede door bijzonder fraai weer goed geslaagd is. Duizenden paardensportliefhebbers zijn erop uitgetrokken; zij kwamen uit alle deelen van het land naar het cen trum der paardenfokkerij. Terwijl een fanfarecorps een gezellig stukje muziek gaf werd reeds des mor gens met de voorkeuring begonnen voor de dressuur- proef voor viertallen van landelijke rijvereenigingen. Zooals gewoonlijk vormde de landelijke ruitersport een belangrijk onderdeel) van dezen sportdag. Waddinxveen legde beslag op den eersten prijs, met 18 punt, onmiddellijk gevolgd door Hoofddorp met 90.3 punt. nog eens Hoofddorp met 88.2 punt; 4. Am sterdam 80.2 punt. v Dressuurproef voor Amazones: Zeer begrijpelijk trok dit nieuwe nummer sterk de aandacht, Het bleek dat ook de dames hun paardjes aardig in bedwang hadden. 1 werd mej. S. v. d. Breggen, Waddinxveen; 2. mej. G. Verbeek, Amsterdam; 3. mej. G. Goes, Am sterdam; 4. mej\ G. Goes, Amsterdam; 5 mej. A. Mo lenaar. Hoofddorp: 6. mej. J. v. Wijk, Hoofddorp. Dressuurproef voor ruiters: 1. J. P. v Leeuwen, Hoofddorp met Corie; 2. W. N. Fokken, Amsterdam met Nora; 3. Ph. Kroes, Waddinxveen met Prins; 4. C. Avis, Hoofddorp met Willy; Jan Kolk, Bovenkerk met Emmo eerv. verm. Handicap-dressuurproef: 1. Mellema, Finstejwolde met Adelborst: 2. J. v. Nieuwenhuysen, Hoofddorp met Tama: 3. mej. G. Verbeek, Amsterdam met Gerda; 4. Joh. Saarloos, Bovenkerk met Gretha, eerv. verm. Springen met groepen van 3 ruiters: 1. Beemster pers. prijs D. Hazemaker met August; 2. Bovenkerk pers. prijs .T. Saarloos met Gretha: 3. Bovenkerk, pers. prijs Jan Kolk met Emma; 4. Waddinxveen, P. M. Kroes met Willy. Goedgekeurde aangespannen hengsten van het type landbouwtuigpaald brachten iets moois te zien. doc^i in het geheel waren er slechts twee, n.l. Rheinsohn en Burchtheer, beide van de Hengstenvereeniging ..Ons Belang" uit Haarlemmermeer. De groote kampioen Rheinsohn legde natuurlijk beslag op den prijs. Burchtheer was tweede. Eenspannen tuigpaarden (limiet klasse)- 1. A. Ste- houwer uit Dubbeldam met Zampa: 2. D. E. Mellema, Finsterwolde met Nubert: 3. A. Stehouwer met Ger maan; 4. Jan v. Abeelen, Tilburg met Boudewijn, W. v. Arendonk Bovenkerk met Zorba eerv. verm. Twecspannentrekpaarden voor boerenwagen: 1. P. H. Vos en A. Pruissen, Houtrakpolder en Haarlem mermeer met Arandina en Ida; 2. M. Immink, Nicuw- Vennep met Jolie en Fleur de Nazareth; 3. "Wed. H. Granneman Badhoevedorp met Azalea v. d. Kruis polder en Marj. v, d. Hoek; 4. Eyer'en P. Kranenburg, Abbenes met Astra en Jana; 5. A. J. v. Strien en C A. de Wit Haar!.meer met Martha en Jolia; 6. A. A Haartsen, Halfweg met 'Cora en Covy van de Linde boom. Eenspannen fokmerricn (type landbouwtuigpaard): I. D. E. Mellema met Handria; 2. J. Parleyliet, Nieuw- Vennep mol Sldelda: 3. P. v. d Breuk Groenekan met. Ancie; 4 Ch. v. Wijk, Hoofddorp met Ajela. Klavertje Drie: 1. Hoofddorp; 2. Amsterdam, 3 Waddinxveen, 4. Hoofddorp. Tweespannen landbouwtuigpaarden (merries) warén gespannen voor boerenwagen: 1. en 2. J. Parlevliet. Haarlemmermeer met N N en D. E. Mellema Finster- 'oidc met Xandria en Numata. 3 Chr v. Wijk en D Wieringen Haarlemmermeer met Ajcta en Wunder, 4. W. C. v. Arendonk. Bovenkerk met Welcome en Aprieda. Eenspannen tuigpaard: 1. D. E. Mellema met Hindo; Het gaat om Europa De Sovjet-Unie, een land, waar de beschaving ten order ging aan ecp regiem dat zich slechts handha ven kan door dood en verderf te zaaien onder hen, die er tegen opkomen. Een land. waar de boeren stand uitgemoord én- uitgehongerd werd, waar de kin deren in een commune werden opgevoed en echtschei- digen even oorbaar; en gemakkelijk zijn als het verwis selen van een hoed. Lemberg, een stad in de Sovjet-Unie, wier historie na de gruweldaden der vluchtende communistische horden met bloed in het boek der historie geschreven zal worden, eeh stad waar gewonden, vrouwen, kinde ren en grijsaards als beesten werdén neergeschoten. Dat is de terreur-van het bolsjewisme, de terreur van een duivelsch regiem, dat in eigen land 14.000 kerken platbrandde en 428.000 geestelijken ver moordde. Zulk een lot stond Europa te wachten! Zulk een lot stond ook ons land te wachten! Reeds had de Sovjet-Unie tallooze divisies dreigend gereed tot den sprong, langs de Oostgrens van Europa opgesteld. Reeds vlogen de Sovjet-vliegtuigen over de demarcatiegrenzen lot het doen van verkenningen. Toen kreeg het Duitsche leger marsehbevel! Op het juiste moment bond het den strijd aan. De inzet is Europa, zijn beschaving, zijn vrijheid en zijn kerk De inzet is ook onze Nederlandsche cultuur, ook onze kerk, ook onze vrijheid. Waar het gaat om het hoogste goed kunnen wij in dezen strijd niet toezien en aan den kant blijven staan. Nederlanders, uw volksgenooten. de geuzen van den nieuwen tijd strijden reeds in de Waffen S.S tegen de bolsjewistische horden. Zij gaven het goede voorbeeld, zij bleven niet aan den kant staan, doch zetten zichzelf in. Nederlanders u kunt niet blijven toezien, grijpt het zwaard en verdedigt uw bodem, uw huis en haard tegen de bolsjewistische Wereldpest. Nederlanders meldt aan bij het Vrijwilligers legioen Nederland. Hoofdkwartier Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhagc. KEURINGEN VOOR HET VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli Het aantal aanmel dingen voor hét „Vrijwilligerslegioen Nederland" overtreft vérre de verwachtingen. Daarom is het noo- dig een nieuwe serie keuringen vast te stellen. Hier onder volgt het rooster voor den tijd van 24 tot 31 Juli: 24 Juli, van 10 tot 18 uur: Utrecht Deutsches Haus. 24 Juli, van 1013 uur: Roermond, Swalmerstraat 61 24 Juli. van 15 tot 19 uur: Maastricht, Hotel Momus. Vrijthof. 25 Juli, van 10 tot 18 uur: Leeuwarden, Huize Schaaf. Breedstraat. 25 Juli, van 10 tot 13 uur: Eindhbven, Huis Maria. Kruisstraat 53. 25 Juli, van 15 tot 19 uur: Den Bosch, Prins Hen drikkazerne. 26 Juli, van 10 tot 18 uur: Groningen, Concerthuis, Poelestraat. 26 Juli van 9 tot 12 uur: Breda, P.estaurant Modern. 27 Juli. van 10 tot 18 uur: Zwolle, school aan de Turfmarkt. 23 Juli, van 10 tot 18 uur: Arnhem, Willemskazerne 29 Juli, van 10 tot 18 uur: Amsterdam, School Iepenweg 13. 20 Juli. van 10 tot 19 uur: Den Haag, Koninginne gracht 22. 31 Juli, van 10 tot 18 uur: Rotterdam, Deutsches Haus. Volkspark. Giften voor de ambulance van het Vrijwilligerslegioen Nederland. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. Even spon taan als de vrijwilligers zichi melden voor het legioen, even spontaan weert zich het „thuis front" en steunt met giften van f 2.50 tot f 5000.de óprichting van de ambulance van het legioen. Zij die achterblijven hebben begrepen, dat er plichten zijn tegenover hen. die zich gaan inzetten tegen het bolsjewistische gevaar, tegen de bedreigers van kerk, beschaving en cultuur. Het inrichten van de beste 'ambulance, is het minste wat gedaan kan worden voor onze dappere Nederlandsche strijders. Voor hen, die er eveneens een eer in stellen hun plicht te doen vermelden wij,- dat het gironummer van het vrijwilligers legioen Nederland, hoofdkwartier: Koningin negracht 22, Den Haag is: 87600- (A.N.P.) 2. A- Stehouwer met Zampa; 3 E. Hemmes, Gronin gen met Jofïero; 4. P. v. d. Brink, Groenekan met Ancie; 5. J. v. Abeelen, Tilburg met Boudewijn. Elegantste rijpaard: 1. Michon v. D. Pasman Den Haag. 2. Sello van denzelfde; 3. Twinkle v. mej. A. de Bussy A'dam. Tweespannen tuigpaarden voor luxe rijtuig: 1. E. Hemmes Groningen met Carlos, en Heden; 2. A. Ste houwer met Zampa en Germaan; 3 en 4. D. E. Melle ma met Hendo, Nubert en Handria. Nutama. Eenspannen luxe tuigpaard: 1. Geb. v. d. Haar, Zeist met Dainst Lady; 2. J. H. v. Heek Enschedé met BroomparkSpotlight; 3. H J. v. Wingerden Sche eningen met Mirage. Kleine maat: 1. J. K. v. Heek, Enschedé met Fire- Flagh. Springconcours: 1. Dietrich (stal Pasman) met Sir But, 0 ft.. 76 sec., 2. D. H. Pasman met St. George 0 ft. 77 sec.: 3 D. H. Pasman met Sello 0 ft., 84 sec.: 4. Mevr. Hammer met Senephon, 4 ft. 92 sec., 5. Leeu wenburg (stal Pasman) met Michon 434 ff-, 100 sec,; 6. D. H. Pasman met Lottka eerv. v. Voor de springers met 0 fout werd een klein par cours uitgezet met hindernissen van 1.30 meter. De uitslag bleef als boven: 1. Dietrich met Sir But; 2. Pasman met St. George en 3. Pasman met Sellö Barrièrespringen: Om tot een uitslag te komen wer den de hindernissen verhoogd tot 1.70 meter. 1. Die trich met Lottka (stal Pasman. Den Haag) 0 ft., 2. D. H. Pasman met St. George 0 ft.. 3. D. H. Pasman met Sellö. BEVERWIJK Concert van de Beverwijksche Harmoniekapel. Onder directie van -<j'en heer H. W. Hofmeester gaf de Beverwijksche Harmoniekapel een openlucht concert op het C. H. Moensplèin te Beverwijk. Na den Abschied der Gladiatorenmarsch gaf de kapel een goede vertolking van Aider's Lu gel .i; de stemming tusschcn koper cn hput. was niet zuiver; in het bijzonder was dit,, merkbaar \r\ de teere inlei ding; ook hadden de pistons ditmaal allesbehalve hun gelukkigen avond in hun solowerk. De lage registers, met name de bassen, musiceerden lofwaardig. Het bekende Egyptische ballet had in zijn uitvoe ring eveneens zwakheden, door foutief blazen van hout en hoog koper. Ook hier brachten d- i ..bones, tuba's, baritons en bassén hetier beter af. Een woord van lof voor de baritonsolo en de hobosolo in deel 4, die keurig werden voorgedragen ^pn technisch af waren. De inzet van de Maritana-fantaisie werd zeer gelukkig; hier en in de daaropvolgende mo tieven hadden in het bijzondér de klarinetten den goeden toon te pakken, uit de vertolking bleek dat er een behoorlijke studie aan voorafgegaan was. De ouverture Fête aiix flambeaux van Wettge, een knappe compositie, gaf het corps met een fraai klank BOLS handhaaft de traditie, die onverbrekelijk met haar naam verbonden is; de traditie der kwaliteit. De aflevering moge beperktzijn, de kwa liteit blijft onveranderd. Blijft dus BOLS vragen, juist nu. Wie BOLS drinkt, kan, gerust zijn. Uiv leverancier ontvangt ook thans nog ruim de helft van zijn normale afname. Hij kan U dus zeker in staat stellen Uw goede BOLS-gewoonte in eere te houden. (Adv. Ingez. Med.) gehalte weer: de klarinetten ontwikkelden een wellui- denden klank; het koper bleef steeds beschaafd, al wensch ik aan de pistons versterking toe- Een geanimeerde Strausswais benevens een vroo- lijke marsch vormden het slot van dit concert. BLOEAAENDAAL RIJWIELDIEFSTAL. Door de recherche van Bloemenrlaal is in beslag genomen een rijwiel, dat vermoedelijk van diefstal afkomstig is. Dc Commissaris van Politie te Bloemen- daal verzoekt den eigenaar, zich zoo spoedig mogelijk aan zijn bureau te melden. HEEMSTEDE R. K. MULO-EXAMENS. Woensdag zijn te Heemstede geslaagd voor diploma A: W. Traksel, A. Woerde, Th. Dijt, A. Daatselaar, P. Kerstholt, F. Vasen, A. van Haaren, J. Handgraaf C. Kooloos, G. Lips, L. Moonen. G. Elferink, C. Heemskerk, H. Rooijers, M. van Hemert, J. Herber- mann, J. de Heij, M. Hoekstra, allen te Haarlem, P. Beeren te Bloemendaal, J. van der Berg, A. vatf der Berg en J. Konijn te Heemstede: S. Ruigrok, Noordwijkerhout, A. Hermans en J. Roozen te Vel- sen en H. Hekker te Overveen. Wielrijden H. S. V. „DE KAMPIOEN". Bij de wedstrijden om de kampioenschappen van Neder- land hebben eenige renners van de Haarl. Sportvereeni- ging ,,De Kampioen" goede resultaten bereikt. C. Bijster werd 2e in de sprint. Er waren echter nog meer Haar lemmers, die in die catagorle goed werk verrichtten, o.a. P.' Duyns. De volgorde was: C. Bijster 2e in de sprint voor amateurs; P. Duyns 4e in de sprint voor amateurs; J. v Egmond 4e in de sprint voor profs en tevens 4e in de ach tervolging. C. de Best bracht het tot de kwart-finale amateurs: P. van der Heyden werd in de Vwart-flnale achtervolging uitgeschakeld door den kampioen Van der Voort. Schaken Dr. EUWE VERLIEST VAN BOGOLJUBOW. Uit Karlsbad: De derde partij in den schaak wedstrijd tusschen Dr. Max Euwe en den Duit- schen kampioen Bogoljubow, die Woensdagmiddag te Karlsbad wex-d gespeeld, leverde een fraaie over winning op voor Bogoljubow, zoodat na deze derde partij de stand wederom gelijk is. Laatstgenoemde zette er tei'stond bij de opening alles op, waar te genover Euwe de Pruisische verdediging stelde. De Duitscher riskeerde daarbij evenwel de buitenge woon scherpe voortzetting van zijn tegenstander. Om op zijn beurt tot den aanval te kunnen over gaan. ruilde Euwe. een toren tegen een looper. Bo goljubow offerde daarop een pion en verkreeg door een spitsvondig berekenden torenzet een voorsprong. Hij kon reeds bij den achttienden zet een stuk bemachtigen, doch liet toen zijn keus vallen op het behoud van kwaliteit. In den twin tigsten zet maakte Euwe in-een reeds vrijwel ho- pelooze positie een fout, hetgeen tot gevolg had, dat hij in den 23sten zet moest capituleeren. De vierde partij wordt Vrijdag gespeeld. OM DEN ST. BAVO-BEKER TE HEEMSTEDE. St. Bavo HaarlemHillegom. Door Hillegom ge wonnen wegens niet opkomen van St. Bavo. St. Bavo HeemstedeWitte Paard Haarlem, uit gesteld. Vriendschappelijk; St. Bavo Heemstede Hillegom 64. HAARLEM 24 Juli 1941. ONDERTROUWO: 23 Juli, D. Diemei en A. F. Cornet; 24 Juli. H. van Slraaten en E. Schrander. GEHUWD: 24 Juli, W. A. A. M. Nieuwenhuizen en A. A. Plaatzer van den Hull; W. J. Bonhof en T. M. Otte; Engels en J. Homburg: H. J. Wijkhuizen en A. M. van Winterswijk: C. J. Luitjes en G. A. Heinêmeijer; C. Vrij -n A. W. Rij kens. BEVALLEN: 22 Juli. F. van den Hoekvan Nimwegen. d.; 23 Juli. M. J. Koster—Flendrie, d.; H. H. Pieke—Leising, z.\ H. D. Geukers—van Lieshout, z.: R. L. G. Kuipers- van Limburg, d.; L. M. A. Weber—Roukens. d., 24 Juli, M. Duin—Schippers, d. OVERLEDEN: 21 Juli, W. van Aperlo, 27 j„ Hazepaters- laan: 22 Juli, A. Dusschoten, 78 j.. Kleverparkweg: 23 Juli, M-. P. Horsthuis, 74 j.. Kleverparkweg: P. Tol, 56 j„ Haze- paterslaan; B. van der Meulen, 81 j.. Eindenhoutstraat. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. ONDERTROUWD: J. L. Hillebrands en D. Evenhuis. Gro ningen E. J. Hartinga en S. A. Boutsema. Groningen; R Koops en R. Vos. Zuidlaren; J Zwart en de Wind, Eindhoven. GETROUWD: G. Bernink en P. J. M. Meyer. Kaapstad; H. Giel cn E. Erfmann, Kaapstad; L. J. W. M. Vermaese» en A. J. M. Borchert. De Lutle; Ir. J. C. Pfeiffer en J. D. Jansen, Almelo. BEVALLEN: I-Iankes Dnelsma—De Vos, d.. 's Graven - hage; Kugel—MInquell, d., Nieuwenhoorn; Grootenboer— Ouwejans, d., Utrecht; C. ElsenburgJanus, zAmster dam; E. Teeuwen—Morres, d., Venlo; De Ruig—Pik, d., Hilversum; Ds. Schcnkeveld—Van der Sijs, z„ Den Oever; F. Wijnhoven—C. Huybers, d., Den Bosch; I-I. Paanakker M. Didde, z.. Dbn Bosch: F. van Beynen—Van 't Zant, d., Hedel; Smit—Paap, z., AmsterdamJ. van der Wilk— E. Bartels, z.. Enschedé; W. P. Berghuis—A. Kooinia, z„ Groningen; R. Geerlings—J. Zijlstra, Groningen: L. Hoekslra-yK. Wit, z„ Groningen; B. Dijk—K. J. Holthuis, z„ Opeinde; E. Beerta—M. Kamps, z., Oosterbroek. OVERLEDEN; A. Beklcer L.Dzn., m., 75 j., Rotterdam; S. T, H. de Sayornln Lohman, v., 74 ;j., Zeist; E. H. M. Vlek, v.,.85 J., Delft; E. van SchendelVan den Broek, v„ 88 j., Oudenbosch; J. van den Waals, m., 's Graven- hage; A. H. Born, 78 j.. Berlikum (Fr.); W. A. Hovestad, 43 j., Enschedé; F. L. Hart, 67 j.. Beverwijk; Jr W. Attema, 82 j.. Amsterdam; M. W. Nonhebei, 67 J„ Amsterdam; C. H. DomhoffFloberg, 74 j.. Voorburg; E. A. van Geelen, 60 j„ Hilversum; S. van Buren, 82 j.. Hillegersberg: E. Rosenberg—Auerbach. Amsterdam: F. J. P. Brandt) 70 j.. Den Haag; B. D Ter Meulen. Arnhem; J. Roelof/oma. 71 j., Groningen; D. Beverwijk. Groningen; F. de Jonge, 75 j., Noord-Laren; M T. Boer. 68 j., Groningen; E. Zwaag- man, 61 j.. Groningen; W. Bakker. 44 j., Middelstum; D. van Dijk, 76 j., Ten Boer; R. Snijder, 54 j„ Beilen. ZOOALS DE WAARD IS VERTROUWT HIJ ZN GASTEN. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli. Max Blokz: spreekt hedenavond om 7.30 uur over den zendi Hilversum 2 over het onderwerp: Zooals de waar is vertrouwt hij z'n gasten. (A.N.? PLAN VAN UITBREIDING EN BEBQUWINGSVOORSCHRIFTEN. Het Hoofd, van het Gemeente bestuur van Bermebroek maakt bekend, dat het plan tot herzie ning van het plan van uitbreiding, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften, zooals dat door den Raad in zijn vergadering van 30 December 1940 ós vastgesteld, door Gedepu teerde Staten van Noordholland bij besluit van 16 Juli 1941, no. 185, is goedgekeurd. Bennebroek, 22 Juli 1941. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd K. v. HARDENBROEK Burgemeester. J. C. de Groot, Arts, Heemstede. AFWEZIG TOT 17 AUGUSTUS Waarn.: de aanw. Heemsteedsche Doktoren en Dr. Dippel, Aerden- hout. JOH. M. SEGAAR Arts» Zöhveg 71 Spreekuur: Fondspat. 8.30-9.30 u., 12.30-1 uur. Partic. 1.15-2 uur. P. de Wilde Tandheelkundige Baan 13 tot 18 AUG. GEEN PRAKTIJK Vrouwenarts. AFWEZIG 28 JULI tot 16 AUG. Waarn. F. H. Ansingh. In kleine 1ste familie wordt met 1 Augustus of later voor tijd. of vast HULP i. d. HUISH. gezocht. Zeer goed k. koken. Ver dere hulp aanw. Br. no. 5887 bur. van dit blad. Vacantienoodhulp of werkster gevr. v. g. g. v. Aanm. Lorentz- kade 436, tusschen -6.30 en 7.30. GEVRAAGD: voor veranderwerk op ons atelier. Aanm. vóór 6 u. N.V. Modemag. C. H. VOGELZANG, Gr. Hout straat 26-30. MODES. gevraagd. Dameshoeden. Maison „Henriëffe" GR. HOUTSTRAAT 116. Jongen gevraagd in technisch laboratorium om op te ruimen en te dweilen. Aanm. 's morgens tuss. 9 en 9.30 uur. Ind. Mij. „Sivalen" Rozenstraat 3 Haarlem. N Melkinrichting vraagt per 1 Aug. Hinken aank. wijkbediende Accuraatheid en goede omgangs vormen vereischt. Br. met voll. inlichtingen en opgave vorigen werkkring no. 5892 bur. v. d. bl. Te huur op goeden gezell. stand voor Heer of Dame, groote gest. Zit-Slaapkamer o£ Zit- en Slaapkamer met of zonder pension. Straatzijde op het Zuiden. Adres: Zijlweg 115 bovep. Te huur per 1 Aug. Pracht modern hujs; 6 kam., plus keuken en badkamer v. en achter tuin. f 42.50 p, mnd. Prin- sesselaan nr. 15, bij de Juliana- laan, Haarlem. Gevraagd: verticale ijzeren met afdak voor ca. 50 fietsen. Brieven met omschrijving en prijs no. 5889 bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2