Haarlem's Dagblad De strijd in het Oosten: Amerika en de Azoren. VICTORIE De Haarlemsche Verkeersweek Militaire installaties te Moskou uit de lucht bestookt. 59e JA'ARGANG No. 17835 Uitgave Lourens Costei, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V. Bureaux: Groots Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuidei Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054. Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1911 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post f 3.73. losse nummers 6 cent per ex Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40 Reclames 0.65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17Vè Groentjes zie rubriek. Etappe tegen de operaties der Stalinlinie geëindigd. Sovjetlegers verloren totnu- toe vier millioen man. Operaties in een nieuw beslissend stadium. Van welingelichte militaire zijde verneemt het D.N.B. dat uit de speciale berichten van het Duitsche opperbevel in de eerste plaats blijkt dat de groote étappe der Duitsche operaties te gen de „Stalin-linie" als geëindigd kan worden beschouwd met de overwinning in den slag bij Smolensk en dat de nieuwe etappe reeds is begonnen. In het verslag wordt uitdrukkelijk gezegd dat de Duitsche troepen in dezen strijd den taaisten tegenstander in den vrijheidsstrijd van Groot- Duitschland hebben aangetrokken en hem toch hebben verslagen tengevolge van de uitstekende opleiding en gevechtsroutine der soldaten, de voor beeldige hoedanigheid der wapenen en niet in de laatste plaats door de superioriteit van het Duit sche commando. De Duitsche weermacht heeft in deze gevechten successen "behaald die de eigen en stoutste verwachtingen verre overtreffen. Uitdruk kelijk wordt geconstateerd dat de reusachtige en goed uitgeruste Sovjet-weermacht in de pan kon worden gehakt. In totaal zijn -aan het Oostelijk front tot dusverre ongeveer 900.000 gevangenen gemaakt. Meer dan 12.500 gepantserde gevechts wagens, ruim 10.000 stukken geschut en meer dan 9000 vliegtuigen zijn vernietigd of buit gemaakt. Daarbij wordt uitdrukkelijk gezegd dat de Sovjet soldaten buitengewoon taai en hardnekkig hebben gevochten, zoodat de bloedige verliezen der Sovjets e^n veelvoud van het aantal gevangenen bedra gen. De Sovjetlegers moeten dus zeker meer dan 3.000.000 man en met de gevangenen rond 4 mil lioen man hebben verloren. Dit zoo reusachtige getal wordt begrijpelijk, wanneer men denkt aan de uitgestrekte fronten en de groote diepte van het strijdtooneel. Het beteekent niets anders dan dat het veldleger der Sovjets voor het grootste deel ten offer is gevallen aan de groote vernietigings slagen, die wekenlang duurden. De cijfers van het aantal vernietigde en buit gemaakte stukken ge schut en pantserwagens bevestigen dit, want derge lijke reusachtige hoeveelheden kunnen alleen ver loren gaan na de vernietiging van groote en goed uitgeruste legers. De Sovjet-luchtmacht moet met de gemelde 9.000 vliegtuigen het grootste deel van haar materiaal hebben verloren. Resumeerend kan men constateeren dat de ope raties aan het Oostelijk front een zegevierend ver loop hebben en in een nieuw beslissend stadium zijn gekomen. SOVJETVERLIEZEN IN DEN NOORDELIJKEN SECTOR. BERLIJN, 6 Aug. (D.N.B.) Een Duitsche in fanteriedivisie heeft gisteren, naar het^D.N.B. ver neemt, in den Noordelijken sector van het Ooste lijk front opeenvolgende locale aanvallen der Sovjets met steun van talrijke tanks afgeslagen met zware verliezen voor de bolsjewiki. Een groot aantal gesneuvelde Sovjet-soldaten bedekte het slagveld en omstreeks duizend gevangenen werden gemaakt. Omvangrijke hoeveelheden wapens en verscheiden tanks werden vernietigd. De beman ning van zes tanks ging met haar ongeschonden gevechtsauto's naar Duitsche zijde over. Aanvallende Duitsche troepen dwongen gisteren ten Oosten van een omsingelde groep bolsjewisti sche strijdkrachten twee Sovjet-regimenten tot den strijd Deze beide regimenten hadden zich op het laatste moment aan de omsingeling onttrokken en door een snelle vlucht naar het Oosten poogden zij zich aan de vernietiging te onttrekken. De Duit sche soldaten haalden deze regimenten in, die in middels hun aanvoerders kwijt geraakt waren en versloegen hen na zware gevechten. Een corps Sovjet-cavalerie, dat zonder succes had geprobeerd de achterwaartsche Duitsche ver bindingen in een sector aan het oostelijk front te verbreken, is Dinsdag door Duitsche^formaties tot den strijd genoopt. De Duitsche troepen dreven i het paardenvolk uiteen en omsingelden de afzon derlijke afdeelingen. Daarbij leed de Sovjet-cava lerie zeer zware verliezen. Voorts wordt gemeld dat Duitsche formaties en Roemeensche troepen onder generaal Antonescu op 4 en 5 Augustus in de Oekraine op de deels taai strijdende bolsjewisten nieuwe successen be haald hebben. In deze gevechten heeft een Roe meensche brigade cavalerie een aantal pantserwa gens en stukken geschut buit gemaakt, alsmede een munitietrein der Sovjets. De Sovjets leden zware verliezen. DE STRIJD TEN ZUIDEN VAN KIEF. Op 5 Augustus hebben naar het D.N.B. verder verneemt Duitsche troepen de wig uitgebreid welke zij de laatste dagen gedreven hebben in de versterkte stellingen der Sovjets in het gebied ten Zui'den -van Kief. De Duitsche troepen wierpen in dappere aanvallen de bolsjewisten uit hun veld- steliingen en veroverden 21 kazematten van het modernste model. De tegenaanvallen der Sovjets, die ten deele met pantserwagens werden onderno men, stortten ineen in het doeltreffende vuur van de Duitsche troepen. Bij deze gevechten werden talrijke gevangenen gemaakt. Duitsche gevechts vliegtuigen bestookten op 5 Aug. in het gebied ten Zuidoosten van Kief spoorweglijnen en bruggen op succesvolle wijze nfft bommen. Bij deze aanval len vernielden de Duitsche vliegtuigen ook spoor wegbruggen over den Dnjepr. Ook in het gebied van Wossnessensk opereerden Duitsche gevechts vliegtuigen op 5 Augustus met bijzonder succes. De totale spoorwegwerken alsmede de stationsge bouwen in de stad werden verwoest. Daarbij is een volgeladen munitietrein in de lucht gespron gen. Op het in de nabijheid gelegen vliegveld wer den 12 Sovjet-vliegtuigen op den beganen grond vernield. Aan het breken van het verzet der in het ge bied ten Zuiden van Kief ingesloten Sovjet-forma ties hebben Duitsche afdeelingen artillerie een groot deel gehad. In rechtstreeksche beschieting bestookten zij tal van kazematten en veldstellingen der bolsjewisten en stelden daarmede de infanterie in staat diep in de Sovjet-linies door te dringen. Bij deze gevechten nam de bemanning van een Duitsch stuk geschtat waar dat de bezetting van een Sovjet-kazemat reeds na de eerste goed ge mikte Duitsche granaten haar stelling verliet om zich door een snelle vlucht aan den vernietigenden hagel van ijzer te onttrekken. Reeds na 80 meter werden zij door verscheidene Sovjet-soldaten aan gehouden, die hen na een korte woordenwisseling neerschoten. Naar later na de inneming van deze linie van verzet uit de mededeelingen van gevan gen Sovjet-soldaten bleek, waren achter elke ka zemat bijzondere commandos opgesteld, die tot taak hadden bezettingen van kazematten, die zich overgaven of op de vlucht gingen, te dwingen tot verderen tegenstand of dood te schieten. LUCHTAANVAL IN HET OOSTZEEGEBIED. BERLIJN, 6 Augustus (D.N.B.) Formaties van de Duitsche luchtmacht hebben gisteren met succes een aanval gedaan op Sovjet-marinestrijd krachten in het Oostelijk deel van de Oostzee en op militaire installaties aan de kust, waar een mu nitieopslagplaats door bommen werd opgeblazen en een sterke fortificatie der Sovjets doeltreffend met bommen werd bestookt. Succesvolle aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen waren gisteren ge richt op bolsjewistisch artilleriestellingen in net midden van het front. Bommen vernietigden drie Sovjet-batterijen. Op een andere plaats in den zelfden sector werden vier stukken Sovjet-geschut buiten gevecht gesteld. Ook hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen giste ren achter de Sovjetlinies in den middensector van het front met bommen en schietwapens aangeval len. Hierbij werd een pantsertrein door bommen vernietigd en drie andere werden zwaar bescha digd. Andere luchtaanvallen waren gisteren in den zuidelijken sector van het Oostelijk front gericht op bolsjewistische troepenconcentraties, artillei'ie- stellingen en veldversterkingen Door welgemikte bommen werden vijf Sovjet-tanks vernietigd en zes batterijen buiten gevecht gesteld. Ook brachten hommen een munitie-opslagplaats tot ontploffing. Voorts werden bij een aanval op Sovjet-ravitail- leeringscolonnes omstreeks honderd vrachtauto's vernield. Nadere berichten melden dat Duitsche gevechts vliegtuigen Dinsdag ook scheepsdoelep, in de ha vens aan de Zwarte Zee met succes aangevallen hebben. In een dezer havens werd een Sovjet-koop vaarder yan 8000 ton door bommen tot zinken ge bracht. Drie andere vrachtbooten van 2 a 3000 ton en een schip van 5000 ton werden zwaar bescha digd. Verder hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen met gunstig resultaat aanvallen gedaan op Sovjet-troe penkampen op het visscherseiland. De bommen troffen de kampen, vernielden verscheiden barak ken en deden andere vlam vatten. Duitsche gevechtsvliegtuigen signaleerden in het Noordoostelijk deel van de Oostzee een zwaar heiaden bolsjewistisch en koopvaarder. Een bom midscheeps bracht dit nip binnen zeer korten tijd tot zinken. ZWARE SLAG VOOR DE SOVJET-AVAPE>*tvt>TTC"PRIE. BERLIJN, 7 Augustus. (D.N.B.) De succes volle aanval van het Duitsche luchtwapen in den nacht van 5 op 6 Augustus op wapenfabrieken in Moskou, had, naar het D.N.B. wordt-medegedeeld, in hoofdzaak fabrieken voor vliegtuigonderdeelen, benevens andere voor dén oorlog belangrijke in- stallates als object. In het opgegeven doelgebied ten Noordoosten van de Moskwabocht braken talrijke branden ">t. De Moskousche vliegtuigindustrie bevindt zich hoofdzakelijk in het door het Dirlsrhe luchtwapen herhaaldelijk gebombardeerde stadsdeel ten Noord oosten van de Moskwa. Verder liggen fabrieken in het Noordwesten van de stad, in de nabijheid van het centrale vliegveld en in de Moskousche voor stad Toesjimo. Met het succesvolle bombardement op de vliegtuigmotorfabrieken heeft het luchtwa pen de Sovjetwapenindustrie wederom een zwaren slag toegebracht. De Amerikaansche hulpverleeiiing aan de Sovjet-Unie. „Ontdooiing van millioenen dollars". WASHINGTON, 7 Aug. (D.N.B.) Volgens de As sociated Press eheeft de Amerikaansche regeering millioenen dollars voor Sovjet-opdrachten „ontdooid". Bijzonderheden omtrent het totale bedrag worden als „militair geheim" stil gehouden. Textielkaarl ook nog na 1 September a.s. geldig. 's-GRAVENHAGE, 6 Augustus. De directeur van het rijksbureau voor de distributie van textielproduc ten door den handel deelt mede, dat de w'erkzaam- heden, welke verbonden zijn aan de uitgifte van de nieuwe textielkaart niet vóór 1 September a.s. gereed kunnen zijn i verband hiermede zal de textielkaart van de periode 1 Februari 19411 September 1941 tot nader, tijdig te verstrekken, bericht ook nog na 1 September s. geldig blijven. De punten van de toeslagkaarten en de speciale punten blijven eveneens hun geldigheid na 1 Septem ber a.s. behouden. Het standpunt der Wilhelmstrasse. Het ANP meldt: BERLIJN, 6 Augustus. In politieke kringen te Berlijn ontkent men niet dat de Azoren thans in het middelpunt van zekere politieke gissingen en verklaringen staan. Men twijfelt er niet aan dat Roosevelt bij zijn pogingen om steunpunten voor de Vereenigde Staten te venverven niet alleen die, welke duidelijk op het Westelijk Halfrond lig gen thans o*ok het oog heeft laten vallen op de stategische posities, welke worden gekenmerkt door de Kaap Verdische eilanden en de Azoren. Ten aanzien van de breedvoerige uiteenzettingen, waarin de Amerikaansche pers hieromtrent haar meening té kennen heeft gegeven en nog geeft, heeft, aldus zeide men gisteren in de Wilhelm strasse, de Duitsche regeering zich buitengewoon gereserveerd getoond en tot dusverre slechts de rol van opmerkzaam waarnemer gespeeld. In offi cieuze kringen herinnert men er aan dat Sumner Welles op zeer duidelijke Poi'tugeesche vraag over de eerbiediging der Portugeesche souvereiniteit over de Azorgen een even dubbelzinnig antwoord heeft gegeven, welks stijl, naar Duitsche opvatting nauwelijks verschilt van de verklaring die Roose velt eenige dagen voor de bezetting van IJsland tot den IJslandschen minister-president richtte. Het volkenrechtelijke beginsel „Ik voel mij bedreigd, zooals, wanneer en waar ik wil", dat de aggressie- politiek der Ver. Staten zich meer en meer eigen maakt en waarmede zij ook thans haar campagne tegen de Azoren tracht te motiveeren, moet, aldus zeide men in de Wilhelmstrasse, tenslotte de ge- heele constructie van de oude zoowel als van de nieuwe wereld overhoop gooien. Men. constateert verder dat Portugal zich intusschen genoodzaakt heeft gezien zijn militaire positie te versterken en dat de reis van den grijzen Portugeesche presi dent, generaal Carmona. naar de Azoren van het standpunt van Portugal uit nog slechts den nadruk heeft gelegd op het gewicht dat men in Lissabon aan de Azoren hecht. In politieke kringen hier acht men het mogelijk dat zelfs Roosevelt er niet in zal slagen nog iets uit te richten tegen de wereldmeening die in dit opzicht geheel eenstemmig is. Men ziét hier echter niet over het hoofd dat de Ver. Staten op het oogen- blift klaarblijkelijk probeeren bij hun steunpunten- campagne Brazilië in te schakelen, hoewel men van opvatting is dat van Brazilïaansche aspiraties ten aanzien van de Azoren niet gesproken kan wor den. In dit verband verwijst men in de Wilhelm strasse naar zekere berichten over een ultimatieven druk der Ver. Staten, die ten doel heeft te bewerk stelligen dat Brazilië optreedt op de door Washing ton gewenschte wijze. Naar de meening van offi cieuze kringen kan men op het oogenblik' nog niet zeggen in-hoeverre Brazilië hiertoe bereid is. De ontwikkeling van deze aangelegenheid wordt van Duitsche zijde steeds met de grootste aandacht gadegeslagen. Men noemt het hier de zaak van de wereldmeening en van de Zuid-Amerikaansche staten, dat zij nagaan in hoeverre zii bereid zijn voor het imperialisme van Roosevelt hand- en spandiensten te verrichten. Prijsopdrijving van chemische producten bestraft. Boete van ƒ65.000.— opgelegd. 's GRAVENHAGE. 7 Aug. Een chemische fabriek te Delden heeft zich, naar bij een door het rijks bureau voor chemische producten ingesteld onder zoek bleek, schuldig gemaakt aan ongeoorloofde prijs verhoogingen. Van Mei 1940 tot eind April 1941 werden vele chemische' artikelen voor hoogere prij zen verkocht, dan volgens de prijzenbeschikking 1940 no. 1 toelaatbaar was. Hoogere grondstoffen- prijzen wei-den zonder meer doorberekend en ook had men de prijzen verhoogd, omdat de brandstof fen duurder waren geworden. Dit alles zonder de vereischte officieele toestemming tot prijsverhoo- ging te hebben vërkregén. Deze overtreding van de prijzenbeschikking 1940 no. 1 wer^l door den inspecteur voor de prijsbe- heersching te Arnhem berecht, die de N.V. tot een boete van f 65.000 veroordeelde. Bij het vaststellen van deze boete werd rekening .gehouden rhet den onrechtmatig verkregen winst, welke aanzienlijk was. Ook het feit, dat een overtreding der prijs- voorschriften was begaan, werd uiteraard in het bedrag der boete verwerkt. (ANP) Duitschland wint voor Europa op alle fronten Rijdt niet met meer dan twee wielrijders naast elkaar, want anders neemt V te veel ruimte op den weg in en .hindert U het snelverkeer. Links ziet U hoe het wel en rechts hoe het niet moet. (Foto Peperkamp) DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Vliegtuigfabrieken en ravitaillee- ringsbedrijven getroffen. Ook luchtactie boven de Engelsche havensteden. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 6 Augustus (D. N. B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: „Omtrent de succesvolle operaties in het Oosten zijn In den loop van den dag in extra-berichten mededeelingen gedaan. Sterke formaties gevechtsvliegers hebben in den nacht van 5 oo 6 Augustus bii goed zicht op den grond militaire installaties in Moskou bestookt met vele tonnen brisantbommen en tien duizenden brandbommen. Voltreffers op fabrieken der vliegtuigindustrie en talrijke branden in ravitailleeringsbedrijven toonden het succes van dezen aanval. Aan de Britsche Oostkust heeft het luchtwapen een vrachtschip van 6000 brt. vernieldxen een tweeden koopvaarder zwaar beschadigd. Andere gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den afgeloopen nacht met goed gevolg haveninstallaties in het Noordoosten en het Oosten van het eiland. Verdere luchtaanvallen waren gericht op verscheidene vliegvelden. In Noord-Afrika Is in den nacht van 3 pp 4 Augustus een nieuwe Britsche uitvalspóging uit Tobroek doodgeloopen iri het vuur van de Duitsch-Italiaansche artillerie. De vijand had hooge bloedige verliezen en verloor een aantal gevangenen. In den afgeloopen nacht heeft de viiand op verscheidene plaatsen in West en Zuidwest-Duitschland. vooral in Karlsruhe en Mannheim brisant- en brand bommen neergeworpen De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Luchtafweergeschut erf nachtjagers schoten 8 der aanvallende Britsche bommenwerpers neer. Operaties der Duitsche luchtmacht aan het Oostelijk front. BERLIJN, 7 Aug. (D.N.B.) In den centralen sector van het Oostelijke front hebben Duitsche gevechts vliegtuigen Woensdag zeven Sovjet-batterijen en meer dan honderd vrachtauto's vernietigd. Sterke aanvallen van gevechts- en jachtvliegtuigen waren gericht tegen pogingen van de bolsjewisten om de in volkomen wan orde in een nieuwen ring samengeperste troepen op nieuw te formeeren en weer voor den strijd gereed te maken. De Sovjets leden hierbij bloedige verliezen. Bij een aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen op twee Sovjet-vliegvelden in den Noordelijken sector van het Oostelijke front werden op 5 Augustus 25 Sovjet-vliegtuigen op den beganen grond vernield. Twee jagers der bolsjewisten, welke de Duitsche vliegtuigen probeerden aan te vallen, werden neerge schoten. Een formatie Duitsche duikbommenwerpers deed op 5 Augustus een aanval met Vernietigende uitwerking op pantsebtreinen der Sovjets. Twee trei nen, die naar den flank van vooruitgeschoven Duit sche troependeelengeleid moesten worden, werden door voltreffers van zware bommen vernield. Een op een nevenspoor staande goederentrein kreeg eveneens verscheidene bomtreffers en brandde volkomen uit. Op een andere plek werd een derde pantsertrein door voltreffers op de rails niet ver van den trein tot staan gebracht en vervolgens eveneens volkomen vernie tigd. Als gevolg van de doeltreffende bomaanvallen van het Duitsche luchtwapen op munitiedepots en aanvoercolonnes is er bij eenige eenheden der Sovjets gebrek aan munitie ontstaan. Dit wordt op verschei dene plaatsen van het Oostelijk front door het achter wege blijven van het vijandelijke artillerievuur beves tigd. Pogingen van de bolsjewisten om hun verzor ging met munitie en materiaal door vliegtuigtrans porten te waarborgen, zijn over het algemeen mislukt. Prijsverhooging in den turfhandel bestraft. 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. In de laatste maanden is herhaaldelijk gebleken, dat bij den handel in turf onvoldoende rekening wordt ge houden met de prijsvoorschriften. Irt de veenderijen in het Oosten van ons land werd voor de turf een hoogeren prijs berekend dan volgens de prijzen beschikking turf no. 1 is toegestaan. Het aldus te veel betaalde werd natuurlijk op de koopers ver haald en de onrechtmatige winst van de verveners komt zoo geheel ten laste van den verbruiker. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Arn hem veroordeelde reeds verschillende verveners en handelaren wegens deze prijsopdrijvingen tot ge voelige boeten. Vrijdag jl. had zich nu de vervener Ks. uit Slag haren voor dezen inspecteur te verantwoorden. Eind April had hij persturf 3e soort-welke tegen f 4.61 per 1000 stuks mag worden verhandeld, ver kocht a f 6.en f 6.50 per 1000. De kwitanties welke hij afgaf, werden echter uitgeschreven tegen den officieel vastgestelden prijs. Een kooper die geprotesteerd had tegen den hoo- gen prijs, had hij gezegd: ..dien prijs kan jij je afnemers ook best afnemen er zijn liefhebbers ge noeg voor". De methoden, welke verder nog wer den aangewend om de koopers tot het betalen van een ongeoorloofden prijs te brengen blijken uit twee verdere getuigenverklaringen. „Ik heb niet graag, dat mijn naam genoemd wordt, want dan krijg ik geen turf meer", meende de eerste. De anderen vertelde, dat als men niet den gevraagden prijs wil betalen, Ks. den schipper-kooper dagen lang laat liggen, voorgevende, dat deze nog niet aan de beurt is, of dat er nog geen drogen turf be schikbaar is, waardoor natuurlijk groot nadeel ont staat. Ks., die elke prijsopdrijving ontkende, voerde te zijner verdediging aan, dat hij een handelaar wel een te hoogen prijs had gevraagd. Doch slechts om dezen hierdoor af te schrikken. Hij wilden hem liever niet leveren, want de kooper was z.i. finan cieel niet sterk genoeg. In een ander geval had hij een hoogeren prijs berekend, om deze wijze de huur van een den kooper verhuurd schip binnen te krij gen. De inspecteur voor dc prijsbeheersching achtte de overtreding van de prijzenbeschikking turf no. 1 bewezen en veroordeelde Ks. tot f 1000 boete. (A.N.P.) BIJ HET ZEILEN VERDRONKEN. RODEN, 6 Augustus. Gisteravond omstreeks half vijf is de 23-jarige R. Steunebrink, afkomstig uit Groningen, die met zijn vriend een zeiltocht maakte op het Leekstermeer, tengevolge van het omslaan van de zeilboot, verdronken. Zijn vriend kon zich zwemmende redden. DE STRIJD AAN HET OOSTELIJK FRONT. Een verlaten bouwwerk dient als beschutting voor de Duitsche infanterie bij het zuiveren van het terrein. (Foto Atlantic-Holland) De opbrengsten der P. T. T. over Juni 1941. 's-GRAVENHAGE, 6 Augustus. De opbrengsten der PT.T, over de maand Juni zijn als volgt: .•leer of minder Omschrijving Posterijen Opbrengst 3an in '40. 2.625.793 763.656 Telegrafie 61.596 -22.060 Telefonie 3.993.997 1.032.456 Postchèque- en girodienst 1.168.137 367.759 Radio-omroep en radio- distributie 1) 705.223 24.098 Totalen 8.554 746 2.165 909 Januari t.m. Juni 1941: Posterijen 18.221.061 2.807.400 Telegrafie 324.512 1.853.650 Telefonie 24.148.930 3.093.236 Postchèque- en girodienst 7.031 289 2.232 314 Radio-omroep en radio- distributie 1) 4.496.509 218.603 Totalen 54.222.301 6.060.797 1) De heffing van de luisterbijdrage dateert van f Januari 1941. Teneinde een vergelijking mogelijk te maken zijn t.a.v. de ontvangsten voor radiodistributie voor 1940 de bruto-ontvangsten genomen van de des tijds zelfstandige radio-exploitanten, op een basis van plus minus f 2 per aansluiting INZAMELING VAN METALEN VOOR BEDRIJVEN EN INRICHTINGEN, Zij, die een inventarisatielijst hebben ontvangen en niets hebben in te leveren kunnen zich aanmelden aan de Vleeschhal, Vrijdagmiddag 8 Augustus tusschen 2 en 5 uur. De formulieren moeten oningevuld wor den meegebracht HEDEN: 6 PAGINA'S.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1