iH.C. stelt zich veilig. D. O. verliest van lauw-Wit Jopie Waalberg door Tony Bijland onttroond. Rie van Veen wint twee titels. Van Merkrensteyn verliest zijn titel aan Kees Hoving 1 Ned Voetbalbond SPORT IN HET KORT. Adverteert in dit blad h. o. y. Volks-concert Te huur gevraagd heerenhuis MEISJES GEVRAAGD NETTE MEISJES GEVRAAGD belastingzaken tfL A A' N D A G II 'AUGUSTUS 1941' HÏSSÏE M*S D A' G B C A' D Dank zij gelijk spel tegen Quick. Er was toen werperiPijnaKker In de negende innings den jor Reinshagen in zijn richting geslagen bal oppikte, de jrte sprint met'dezen speler won en als eerste over het •rste honk liep daardoor den laatsten man een nul «zorgend groote vreugde bij de H. H. C.'ers. die door izen.gang van zaken van een gelijk spel en het einde van Ie degradatie-gevaar zeker waren. Het heeft er echter om gehouden In deze ontmoeting angst en vreeZe hield de H. H. C.'ers tot in de laatste iiings in spanning. Wel was het begin veelbelovend en i H .H. C. op het werpen van Vonk, die Geestman in eerste vier innings verving, een vrij aanzienlijken voor irong nemen, doch hoe meer de wedstrijd vorderde, des duidelijker kwam het feit naar voren dat werper Ijnakker met den nieuwen Hollandschen bal niet bijster led overweg kon. Hij wierp meer wijd dan men in de atste wedstrijden van hem gewend was en aan een inder goeden vorm kon dit in geen geval worden toe schreven. Dit had tot gevolg, dat de voorsprong ver- ween en Quick zelfs de leiding overnam. Het werd in de volgende slagbeurt door de goede agen van Pijnakker en D. Lanz, die beiden scoorden op fout van den korten stop Holewijn, zelfs 50 voordat ulck tot scoren toe kwam. Een tweetal onvolkomenheden in H. H. C.'s binnenveld 1 Quick de kans om uit de drie vrije loopen die Pijn- :ker schonk twee punten te noteeren. H. H. C. ant- oordde met een gelijk aantal runs, die het resultaat aren van de prachtige slagen van Noordhoff, Verweij D. Lanz deze spelers waren het actiefst aan slag een door Postma in het middenveld gemiste vangkans. e Pijnakker hem bood. Hoewel Mulder het ijj de vierde nings nog tot een honkslag bracht werd er door H. H. C. larop niet gescoord. Pijnakker kon in de volgende innings zijn curves maar et tot haar recht doen komen en hoewel alleen P. Hole- ijn het tot .een goeden slag op hem bracht, kon Quick achterstand inloopen en met 8—7 de leiding nemen. Het zag er niet gunstig uit toen zoowel Verweij als Ijnakker op het werpen van Geestman prachtige verre agen gaven, doch twee „running-catches" hun hoop op :t bereiken der honken wegnamen. Nog éért kans was I F. Lanz kwam aan slag, sloeg den bal naar den derden mkman en toen deze den bai niet snel genoeg in be vang had kwam de H. H. C.'er veilig op het eerste honk, |n broer maakte gebruik van een fout van Postma om honken te bereiken en dezelfde fout stelde de in hoog mpo loopenden Lanz in staat de thuisplaat te passeeren. was maar gelukkig ook want Baas werd op een da- nden slag keurig door De Bruyn uitgevangen. Een gelijk spel was dus mogelijk. Pijnakker stond nu de moeilijke taak dit alsnog voor zijn club te be- iken. Wel gaf hij tweemaal een vrijen loop en kreeg tan yisser een honkslag tegen zich, doch in deze span nende situatie gaven Verweij, Baas en Bronkhprst hun erper volledigen steun, zoodat twee spelers op de hon- waarvan één op de thuisplaat sneuvelden. Reins- -bgen als laatste speler ging uit door de reeds geschetste itiviteit van Pijnakker. H. H. C. had zich veilig gesteld! De werpersresultaten waren: Quick wierp negenmaal ie slag, gaf zevenmaal vier wijd en noteerde negen tegen; Pijnakker bracht het tot negenmaal ie slag. stond dertien keer een vrijen loop toe en kreeg er honkslagen tegen. De innïngscijfers waren: Quick: 021201020-8 H. H. C.: 3 2 2 0 0 0 0 0 1 -8 Slecht weer belemmerde het spel Ook Schijvenaar heeft ondervonden hoe moeilijk het is •t een. natten bal de worpen voldoende onder controle houden. Voor hem was het niettemin prettig, dat hij de eerste drie innings juist met bezette honken, de ïtröle herkreeg en daardoor voorkwam, dat zijn zes vrije open een nadeel opleverden. De wending kwam in de erde innings toen een drie-honkslag van Blom de mige slag, die door 't Blauw Wit-team werd genoteerd een drietal punten opleverde. Wilders, hoewel ook hij moeite had met den natten il. beheerschte zijn worpen iets beter, doch werd door de D. O.'ers meer geslagen, al dient gezegd, dal de repu- van de beste slagplieg te hebben door E. D. O echts gedeeltelijk werd gehandhaafd. Hield Wilders het egen Innings lang vol. Schijvenaar moest zich in de zesde Score: E. D. O.: 1 0 0 1 0 2 1 0 0 -5 Blauw Wit: 000401200 7 Werpersresultaten: v E. D. O. (Schijvenaar en Odenthal) 17x3 slag, 13x4 wijd, honkslag tegen. Blauw Wit (Wilders) 8x3 slag, 7x4 wijd, 8 honkslagen tgen. H. C. K. KAMPIOEN! In de overgangsklasse heeft H. C. K. weliswaar de laatselijke ontmoeting tegen R. C. H. gewonnen, doch et kwam slechts met de hakken over de sloot. R. C. H. kranig partij en was hoegenaamd niet de mindere nn de toen nog a.s. kampioenen. Een wel zeer dubieuse «slissing van den scheidsrechter op het eerste honk atnam R. C. H. bovendien de kans op den gelijkmaken- hn run. H. C. K. mocht zich door dezen gang van zaken gelukkig rijzen. ook al wil dit niet inhouden, dat het verkregen tsultaat onverdiend zou zijn. De veldfouten van R. 's binnenveld beslisten ten gunste van H. C. K„ dat aan lag op het werpen van Van Eek niet de gebruikelijke aardigheid aan den dag kon leggen. Vrijwel steeds heeft i. C. K. de leiding gehad; het werpen van Tuijl was uccesvoller, vooral zijn controle over zijn wprpen kwam meer tot uitdrukking. Aan slag onderscheidde zich ^Jnj H. C. K. Wille en bij R. C. H. Hogendoorn. Werper Tuyl loteerde 7x3 slag; 1x4 wijd en kreeg zeven honkslagen cgen zich; Van Eek wierp drie maal drié slab; zeven Mal vier wijd en werd voor acht honkslagen geslagen. A. F. C. toonde tegen Zeeburgla in een door beiden zeer loed gespeclden wedstrijd het wel te kunnen en won met 5—3, De verx-assing van den Zondag was wat wij ov Sens in onze voorbeschouwing reeds veronderstelden I. D. O. II Hilversum met 20—12 versloeg en daarmede I. C. K. een wel zeer grooten dienst bewees. De honkbal- :lub Ktnhelm is thans door dit verrassende resultaat kampioen van de Overgangsklasse geworden en zal nu vermoedelijk tegenQuick haar kans krijgen om trachten een plaats in de eerste klasse te veroveren. Aan Undeman c.s. onze hartelijke gelukwenschen! De nieuwe kampioen H. C. K. werd opgericht in 1935 4och bestaat ln feite reeds langer. Het kleine Jongens- ciubje dat aan de jeugdwedstrijden van de vereeniging Haarlem deelnem en den naam droeg van Klein Kinheim is de voorlooper geweest van dit succesvolle negentaL In 1935 werd dan voor het eerst deelgenomen aan de competities van den N. H. B. en wel in de Haarlemsche derde klasse. Het begin was moeilijk, men bracht slechts De zwemkampioenschappen De nationale kampioenschappen brachten ver schillende verrassingen in de 1'males. Zoo slaagden noch Alie Stijl, noch Jopie Waalberg erin een kam pioenstitel te bemachtigen. Daarentegen was het de Rotterdamsche zwemster Rie van Veen, die niet al leen beslag legde op twee titels, nl. 100 meter borst- crawl, waarbij zij Alie Stijl gedecideerd sloeg, doch bovendien op de 400 meter borstcrawl, waarbij zij vrijwel geen strijd behoefde te leveren. Bovendien had zij een leeuwenaandeel in den strijd op de es tafette 4 x 100 meter borstcrawl voor dames, waar door de Rotterdamsche Dames Zwemclub thans definitief beslag legde op den wisselprys van mr. van Kappen, door opnieuw het kampioennschap op dit nummer te behalen. Jopie Waalberg moest thans haar meerdere erkennen in de Hilversumsche zwemster Tony Bijland. Ook Willy Haverlag bewees in dit nummer haar groote kracht. Ofschoon zij de leiding| had genomen, beschikte zij evenwel niet over voldoende reserves om de krachtige eindspurt van Jopie Waalberg alsmede van Tony Bijland te weer staan. De overige kampioenen waren: bij de dames Iet van Feggelen op de 100 .meter rugslag in 1 m. 18,6 sec. Bij de heeren 100 meter rugslag H. van Schou wen 1 m. 12,9 sec. 100 meter borstcrawl K. Hoving 1 min. 2 sec. 200 meter schoolslag W. Seton in 2 m. 50.1 sec. 400 meter borstcrawl A. F. Ruimschotel Jr. 5 m. 35.8 sec.. Kampioen 4 x 200 m. borstcrawl hee ren Haagsche Zwem- en poloclub 10 m. 19,4 sec. Kampioene schoonspringen mej. M. Muytjens uit Amsterdam met 87.83 pnt. Kampioen schoonspringen Cl. de Goede Amster dam met 115.49 punt. De 100 meter borstcrawl heeren leverde een vrij wel onbedreigde zege op voor K. Hoving (R.Z.C.) Terstond na den start nam hij de leiding om deze niet meer af te staan. De eenige, die het tempo van Hoving geruïmen tijd volgde, was Scheffer (DJK) De eindspurt van Hoving was evenwel aanmerke lijk .sterker, zoodat zijn overwinning geen oogen- blik in gevaar kwam. De eerste verrassing van dezen dag was de over winning van Rie van Veen op de 100 m. borstcrawl. Alie Stijl werd hierbij met enkele meters geslagen. Rie van Veen behield aldus verdiend haar kam pioenstitel. Daarbij haar tijd van verleden jaar 1.7,3 sec. nog verbeterend door thans de 100 m. af te leggen in 1 min. 6,9 sec. Alie Stijl had voor dezen afstand bijna drie seconden meer noodig. Haar tijd was 1 min. 9,3 sec. s Het schoonspringen dames bracht uiteindelijk het kampioenschap voor mej. M. Muytjens uit Amster dam, die daarmede haar titel van verleden iaar met' succes verdedigde. De 100 meter rugslag heeren leverde een be nauwde zege op voor H. van Schouwen, die op handslag won van den kampioen van verleden jaar J. Metman. De strijd was vooral op de laatste 20 meter zeer spannend. Metman had direct na den start de leiding genomen. Hij keerde als eerste en behield de leiding tot op de laatste meters. Van Schouwen had een snellere eindspurt en tikte iets eerder aan. De 100 meter rugslag dames leverde zooals te verwachten was, éen gemakkelijke overwinning op voor Irene van Feggelen. Na den start nam zij de leiding, daarna haar voorsprong tot het einde lang zaam vergrootend. Zij'noteerde op dezen afstand 1 m. 18,6 sec. Tweede werd de Zianzwemster Thea de-Haan in 1 min. 23. Zeer spannend was de 200 meter schoolslag heeren. Seton slaagde er' in den kampioen van verleden'jaar, Herman Smitshuyzen te slaan. Beide zwemmers waren volkomen aan el kaar gewaagd. Van het. begin tot het einde bleven zij elkander belagen. Seton had een betere eind spurt en behaalde daardoor een fraaie zwaarbe vochten overwinning- in 2 m. 50,1 sec. Smitshuyzen wings door odenthal laten vervangen en op dezen 'eindigde dus als tweede in 2 m. 53,3. Deze tijden :oorde Blauw Wit zonder een honkslag te geven drie unten. Wist E. D .O. oorspronkelijk de leiding te nemen, door èn punt/gescoord in zijn eerste slagbeurt, dank zij een veehankslag van KI. Zandstra en een honkslag van v. Putten, deze moesten zij in de vierde innings af staan, deze slagbeurt gaf Blom de hierboven vermelde drie- onkslag, waarop drie spelers konden binnenkomen. Op doorgeschoten bal wist hijaelf ook nog te scoren, sodat de Amsterdammers thans met 4—1 de leiding vergenomen hadden. E. D. O. stelde hier een punt tegqnover.door e®n fout an Kolijn en eenige malen vier wijd. Ondanks het feit. at E. D .O. af en toe goede honkslagen gaf, konden zij jeh het Blauw Wit totaal niet passeeren. Eenige malen erden er spelers op de thuisplaat uitgetikt, terwijl er ischen de honken ook nog een paar nullen vielen. In de zesde en zevende innings werden er nog twee anten en een punt aan de E .D. O.-score toegevoegd, ank zij honkslagen van Schijvenaar. KI. Zandstra en ;r, er een mooien tweehonkslag van Wille. Maar Hauw Wit hield de balans in evenwicht door ook een elfde aantal punten te maken, profiteerend van een paar eldfouten. In E. D. O.'s laatste slagbeurt was nog van alles moge- ijk. Blauw Wit stond twee .punten voor, en toen v. d. 'utten met 4 wijd op de honken was gekomen, leek dit ang niet voldoende voor de overwinning. Wille sneu- elde op drie slag, en v. d. Putten waagde teveel, waar- loor hij tusschen het tweede en derde honk Ingesloten aakle, waarna hij uitgetikt werd. Hofstra kwam nog wel door een fout van Blom, die de hem geboden vangkans liet accepteerde, op het eerste honk, maar Kr. Zandstra in de handen van Wilders, die met een worp naar let eerste honk, de zege voor de Amsterdammers een elt maakte, waarmede zij de tweeden plaats op de rang- !jst veroverden.. met moeite één negental op de been en de resultaten waren niet daverend. Met de komst van Klip, die in H. H. C. als werper reeds van zich had doen spieken ging het aanmerkelijk beter en de jaren, dat in de tweede klasse werd gespeeld behooren tot de beste van deze jonge club. Men had om het tot een kampioenschap te brengen, ech- een groote concurrente in Schoten, dat dan ook her haaldelijk op het kampioenschap beslag legde. Vorig jaar eindigde H. C. K. als nummer twee, weer achter Schoten, en was bij de insteling van een Overgangs klasse van een plaats daarin zeker. Aanvankelijk scheen het dat A. F. C- met vlag en wimpel als eerste zou eindi gen.-doch onvermoeid hield H. C. K. vol en toen A F. C. terugviel werd de kans ten volle benut en kregen alle tegenstanders klop. Ongeslagen kon de titel niet worden behaald daar het Hilversum gelukte H. C. K. haar eenige nederlaag toe te brengen. D. O. bewees nu den goeden dienst Hilversum te ver slaan waardoor H. C. K. de titel te beurt viel. Thans zal de goede vorm gehandhaafd moeten blijven, want het zal heele toer zijn om Quick haar eerste klasserschap af handig te maken. Onze beste wenschenvergezellen H. C. K. bij haar po ging om het aantal eerste klassers ln Haarlem op vijf te brengen1 De overige uitslagen luiden als volgt: Overgangsklasse. Tweede klasse. A. F. C. IX: 0 0 0 0 0 0 2 2 T. y. B. B.: 3 4 4 12 3 •K 1 =31 H. H. C. II: 1 3 2 5 4 4 19 E. H. S.: 0 1 3 4 1 3 =12 Celeritas: 24 Schoten II: 21 Haarlem II: 24 De Spartaan: 5 T. H. B.: 3 2 0 3 2 0 2 3 x 15 Watèrgraafsmey: 2 4 0 0 0 1 1 =13 Ajax II: 25 Z. R. C.: 8 Derde klasse. H. H .C. IV: 3 1 4 3 0 0 1 -= 12 ■t. Y. B. B. II: 2 3 1 5 3 0 3 =17 E. D. O. IV: 2 1 7 6 2 3 21 Zeemeeuwen: 3 0 0 3 1 3 10 R. C*.H. III: 1 5 3 3 4 13 X =29 Schoten IV: 0 1 2 1 2 0 10 =16 T. H. B. ri: 7 5 8 1 3 4 X 28 E. D. O. VI: 0 7 2 0 1 0 1 11 H. H. C. III 11 2 2 0 3 3 X 21 H. D. M.: 2 11 3 0 3 0 =19 E. D. O. IV: 1 2 10 0 2 1 6 25 R. C. H. Ill: 0 2 3 4 0 2 5 19 Schoten 5: x 0 3 0 0 2' 0 3 9 H. H. C. 5:- 11 2 1 0 0 0 4 1 10 Spaarnevogels: uitgesteld E. D .0~1U: uitgesteld E. D. Ot 5: 0 0 3 4 0 7 H. H. C. IV: 0 2 1 0 7 =10 Schoten 4: verregend Zeemeeuwen verregend Junioren. E. H. S.: 0 1 0 0 1 0 0 2 Haarlem: 0 1 1 4 2 3 7 =19 H. D. M.: 35 H. H. c. m 9 Schoten B: 1 2 0 1 3 0 3 0 =13 E. H. S.: 3 2 1 1 0 1 4 0 =11 Haarlem: 0 3 6 4 2 9 24 H. H, C.J 4 3 2 4 10 0 - 23 zijn iets beter clan verleden jaar. Spannend ook was het nummer 200 meter schoolslag dames. De strijd werd gestreden tusschendrie sterke rivalen, de kampioene van verleden jaar, Jopie Waalberg, en de beide pupillen van den Hilversumschen trainer Stendcr, Tony Bijland en Willy Haverlag. Het ver loop van dezen kamp was zeer interessant. Direct na den start nam Willy Haverlag op de eerste 50 meter een kleinen voorsprong. Jopie Waalberg en Tony Bijland lagen, naast elkaar in het water, waar bij Jopie Waalberg ongeveer een meter achterstand had op Tony Bijland. Deze beide zwemsters be waakten elkander angstvallig. Het zag er dan ooli aanvankelijk naar uit*dat Willy Haverlag hiervan profijt zou kunnen trekken. Jopie Waalberg had kennelijk alles gezet op haar eindspurt. Op de laat ste 50 meter zette zij dan ook alles op alles, doch Tony Bijland bleek eveneens over voldoende re serves te beschikken om den feilen aanval van Jopie Waalberg af te slaan. Willy Haverlag werd hiervan evenwel de dupe. De voorsprong, welken zij had weten te verkrijgen en te behouden tot op het laat ste keerpunt, moest zij geheel afstaan. Wel :ri be wijs hoe krachtig de eindspurt was van de nieuwe kampioene en de titelverdedigster. Tony Bijland werd kampioene in 3 min. 5,4 sec. tweede Jopie Waalberg in 3 m. 6,4 sec. terwijl Willy Haverlag als derde arriveerde in 3 m. 7,9 sec. Verleden jaar werd Jopie Waalberg kampioene in 3 min. 4,9 sec. i Behalve op de. 100 nieter werd Rie van Veen ook nog op gedecideerde wijze kampioene op de 400 m. borstcrawl. Dit kampioenschap liep geen oogenblik gevaar. Van den start af nam zij de leiding om deze met een fraaie eindspurt om te zetten in een grooten voorsprong. Zij noteerde op dezen afstand 5 min. 37,4 sec. Tweede werd Annie Veldhuizen (De Rob ben) in 5 m. 50,8 sec. Op de 400 m. borstcrawl slaagde Ruimschotel er in beslag te leggen op dit kampioenschap doorben voorspronk, welke bij vlak na den start reeds had weten te verkrijgen, hardnekkig tot het einde met succes te verdedigen. Hij noteerde op dezen afstand 5 m. 35.8 sec. Tweede werd de Robbenzwemmer J. Keiler in 5.36.4 s^c. Bij het schoonspringen heeren behaalde Cl. de Goede (AZ 1870) met 115.40 pnt. het kampioen schap. Tweede werd J. Zomer (HVGB) met 113:30 pnt. De estafette 4 x 200 m. borstcrawl heeren werd gewonnen door de ploeg bestaande uit de zwem mers A. F. Ruimschotel Jr., H. Thomas, H. Holsber- gen en C. Pley in 10 m. 19,4 sec. Tweede werd de ploeg van HPC in 10 m. 21,8 sec. Bij de dames werd dit nummer gewonnen door de ploeg van RDZ in 5 min. 4,3 sec. bestaande uit de zwemsters Rie van Veen, Willy Soetekouw, Bep Groenendijk en Bep Zijlstra. Tweede werd de ploeg van de Meeuwen in 5 m. 27,7 sec. Tot slot van dit uitgebreide programma werd de waterpolowedstrijd gespeeld tusschen het Neder- landsch zevental en het Haagsche zevental. Nadat Ruimschotel het Haagsche zevental de leiding bezorgde, scoorde van Aelst den gelijkma ker, waarna werd gekeerd. In de^tweede helft was het Nederl. zevental sterker en wist een 41 over winning te behalen. De doelpunten werden na de rust gemaakt door Pplvliet, van Rootselaar en A. Indermauer. De uitslagen van Zaterdag waren: 100 meter borstcrawl voor heeren: 1. K. Hoving (RZC) 1 min. 2,5 '3; 2. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 2,9 sec.; 3. J. Ph. van Merkesteyn (Haarlem) 1 min. 4 sec.; 4. A. H. Sipkema (HPC) 1 min. 4,2 sec.; 5. H, Thomas (H. P. en P. C.) -1 min. 4.3 sec.; 6. S. T. Moolenaar (IJ) 1 min. 4,4 sec. 100 meter borstcrawl voor dames; 1, R. van Veen (RDZ) 1 min. 6,8 sec., 2. B. van Schaik (Meeuwen) 1 min. ,9,3 sec.; 3. W. Soetekouw (RDZ) 1 min. 10 se.c.; 4. Wiersma (UZC) 1 min. 10,7 sec.; 5. A. Stijl (ADZ) 1 min. 11,9 sec. 6. C. Bolte (Merwede) 1 min. 12,6 sec. 100 meter rugslag voor heeren: 1. H. Ph. A. van Schouwen (DJK) 1 min. 13,8 sec.; 2. P. de Groot (H. P. en P. C.) 1 min. 15,9 sec.; 3. J. P. Metman (IJ) 1 min. 16,1 sec.; 4. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 16.6 5. F. de Geest (HPC) 1 min. 17,2 sec.; 6. Fr. Maus (Haarlem) 1 min. 18,4 sec. 200 meter schoolslag - voor heeren: 1. W. Seton (Zian) 2 min. 51,2 sec.; 2. H. Smitshuyzen (A. Z. 1870) 2 min. 52,4 sec.; 3. H. Zijderlaan (Otter) 3 min. 4,9 sec.; 4. R. van Feggelen (Meeuwen) 3 min. 6,5 sec.: 5. B. Serier (AZ 1870) 3 min. 7,6 sec., 6. M. Spaanderman (Haarlem) 3 min. 8,6 sec. 200 meter schoolslag voor dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 3 min. 6.2 sec., 2. A. E. Bijlaad (HZC) 3 min. 9,2 sec.; 3. W. Haverlag (Robben) 3 min. 12.1 sec.: 4. E. Chel (Rotterdam) 3 min. 12.7 sec., 5. C. Kraft (Haarlem) 3 min. 14,5 sec.; 6. B- de Groen (Rotterdam) 3 min. 19 sec. Estafette 4 x 200 meter borstcrawl voor heeren: 1. HZ en PC 10 min. 39 sec.; 2. HPC 10 min. 33 sec.; 3. Haarlem 10 min. 39 sec.; 4. IJ 10 min. 4l,9 sec., 5. UZC 10 min. 47 sec.; 6. DJK 10 min. 28,6 seg. 1500 meter vrije zwemwijze voor heeren: 1. Kam pioen H. A. Ramack (RZC) 22 min. 19,2 sec.; 2. J. de Groot (IJ) 23 min. 10,2 sec.; 3. A. F. Ruimschotel Jr. (ÏÏZ en PC) 23 min. 13 sec. De uilslagen van den tweeden dag luidden: Finale 100 M. borstcrawl heeren: 1 K. Hoving (R.Z.C.) 1 min. 2 sec., 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 2,8 sec., 3. J. Ph. van Merkesteyn (zwemcl. Haarlem) 1 min. 4,6 sec., 4. H. Thomas (H.Z. en P. C.) 1 min. 4.7 sec., 5. A. H. Sipkema (H.P.C.) 1 min. 5,5 en 6. S. T. Molenaar (Het IJ) 1 min. 5,7 sec. Finale 100 Meter borstcrawl dames: 1 Rie van Veen (R.D.Z.) 1. min. 6,9 sec., 2. Alie Stijl (A D.Z., 1 min. 9.3 sec., 3. Willy Soetekouw (R.D.Z.) 1 min. 10.4 sec. Finale rugslag heeren: J. Van Schouwen (D.J.K.) 1 min. 12.9 sec., 2. Metman (IJ), 1 min. 13 sec., 3. J. C. Scheffer (D.J.K.), 1 min. 15.5 sec., 4. P. de Groot (H.Z. en P. C.) 1 min. 17 sec. Finale 100 meter rugslag dames: 1. Irene van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 18,6 sec., 2. Thea de Haan (Zian) 1 min. 23 sec. Finale 200 M. schoolslag heeren: 1. K. Seton (Zian) 2 min. 5,1 sec., 2. H. Smitshuyzen (A Z. 70) 2 min. 53,3 sec.. 3. R. van Feggelen (Meeuwen 3 min. 5,9 sgc. Finale 200 M. schoolslag dames: 1. Tony Bijland (H.Z.C.) 3 min. 5.8 sec.. 2. (A.D.Z.) 3 min. 6,4 sec., 3. Willy Haverlag (Robben) 3 min. 7,9 sec. Finale 400 Meter borstcrawl heeren: 1. A. Ruimschotel Jr., H. Z. en P.C.) 5 min 35.8 sec., 2. J. Keiler (Robbén) 5 min. 36,4 sec. Finale estafette 4 x 200 M. borstcrawl heeren: 1. H.Z. en P.C. (A. F. Ruimschotel Jr., H. Thomas, H Holsbergen en C. Pley) 10 m. 10,4 sec., 2. H. P. C. 10 m. 21,8 sec., 3- IJ. 10 m. 32,2 sec. Finale 400 M. borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.), 5 m. 37,4 sec., 2. Annie Veldhuizen (Robben 5 min., 50,8' sec., 3. Bep van Schaik (Meeuwen) 6 min. 2 Finale 100 M. borstcrawl dajnes: 1. R. D. Z. (Rie van Veen, Willy Soetekouw, Bep. Groenendijk en Bep Zijlstra), 5 min. 43 sec.,, 2. Meeuwen. ONDERAFD. HAARLEM OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Ledenopgaven. Nogmaals wordt -er de aandacht van H.'H. Secretarissen op gevestigd, dat ALLE ledenopgaven, ook de aanvulllngsopgaven'. In TWEEVOUD aan het Bonds- bureau te 's GRAVENHAGE moeten worden ingezonden, dat dan voor doorzending van het afschrift aan de afd. Haarlem zorg draagt. De abusievelijk aan de afdceling Ingezonden opgaven zijn reeds aan Den Haag' doorgezonden. Zevenkamp-Commissie. Vergadering van de Zeven kamp-Commissie op Woensdag 13 Augustus, des avonds te 8 uur op het BONDSBUREAU. Royementen. Geroyeerd door de vereeniging HEEM STEDE en overgenomen door de afd. Haarlem: I. Krab bendam, Borneostraat 29, Heemstede. Overschrijvingen. Aangevraagd: 1219. W. Boersbroek van IVODWO naar WH. Scheidsrechters. Bedankt door den heer G. H. Hesse- link Jr. te IJmuiden O. VRAGENLIJSTEN H.H. SCHEIDSRECHTERS. Koewei de teimijn van Inzending der Jaarlgksche vra genlijsten verstreken is, zijn deze nog niet alle ingevuld terugontvangen. Voor een goeden gang van zaken worden degenen, die zulks tot nog toe verzuimden, verzocht een spoedige te rugzending te bevorderen. AANMELDING NIEUWE SCHEIDSRECHTERS. Wederom wordt de aandacht gevestigd op ae gelegen heid, om als scheidsrechter toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitgebreide competities te weinig ls. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daar om dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheldsrechterscommissie. den heer N. J. Twisterling. Badhuisstraat 24, Haarlem. ~T~ Nederl. Cricketbond H. C. C. 1-1'. W. De negende athletiek landenwedstrijd tusschen Hongarije en Italië werd door de Italianen met 93 tegen 83 punten gewonnen. Kurt Gies, die in den halven eindstrijd van Hen kei had gewonnen, werd Duitsch tenniskampioen door in de finale graaf Adam Bawarowski met 36, 46, 6—2, 64, 6—3 te slaan. Bij de courses te Duindigt werd het paard Xoli, eig. mevr. wed. A. Sierdsma te Weidum, rijder T. A. van der Veen, nationaal draverskampioen van Ne derland. Gewonnen door H.C.C. I met 3 runs op de le innings. (Nog 6 wickets in handen). P.W. le innings 87 (J. Visser 19; A. K. Baerselmaii 13; H. Schnitger 19; A. Nordbeck 10). W Gallois 4-37; A. M. J. de Beus 6-4Ó. le innings H.C.C. I 90 voor 4 (gest.) (W Arendse de Wolff 10; E. J. A. Schill 39*-; Mr. P. ten Bosch 10; W. Gallois 12*; H. Schnitger 2-41; N. Leeftink 241. Hermes D. V. S.-H .B .S H.B.S. le innings 233 voor 7 (gesl.) (Mr E. C. Bous- quet 55; H. Herklotz 51 J. H. E. Everard 49; C. A. Huinder 28*; L. C. F. Wunder 20) A. Molenaar 1-65; J. Scheffer 2-57; L. Borrani 1-38: C. Tettelaar 2-23; A. Nolet 1-7. Hermes-D.V.S. le innings 75 voor 3 (tijd) (J. Offer man 35; L. Borrani 29) C. A. Huinder 2-18; J. H. E. Everard 1-19. De wedstrijd eindigde dus in een draw. H. B. S.-P. w. De Hagenaars wonnen de tweedaagsche met 5 wickets. H. B. S. bracht het den tweeden dag tot 127 runs In de dubbele cijfers kwamen Herklots met 17. Scholten met 22, Van Katwijk met 42 en Lochmann van Bennekom met 15. Het aantal extra's bedroeg 9. Bowlingcijfers P.W.: Visser 2 voor 23, Leeftink 0 voor 42, H. Schnitger 4 voor 35 en Stroink 4 voor 18. P.W. scoorde 85 runs. In de dubbele cijfers kwa men Visser met 10. H. Schnitger met 19, Stroink met 12 en Eshuis met 27. Huinder nam 7 wickets voor 29 runs. H.B.S. sloot op 58 voor 5. Herklots bleef op 34 en Everant op'lO not out. RANGLIJSTJES. De stand van de eerste klas competitie is nu als volgt: H.C.C. I 10 6 2 1 1 0 19 Hermes-D.V.S. 11 6 1 2 2 0 17 H.B.S. 12 8 0 1 3 0 17 V.R.A. 10 8 0 0 2 0 16 Rood en Wit 10 6 0 1 2 1 13 A.C.C. 10 4 1 1 4 0 12 H.C.C. II 11 2 1 3 5 0 10 Haarlem 10 5 0 0 5 0 10 V.O.C. 9 5 0 0 3 1 9 H.C.C. III 9 4 0 0 5 0 8 Quick (N.) 7 2 1 0 4 0 7 Excelsior 8 3 0 0 5 0 6 Sparta 9 2 0 0 6 1 3 V.V.V, 9 1 -0 1 6 1 2 P.W. 4 0 0 1 3 0 1 S.C.H.C. 8 0 0 1 5 2 0 ROOD EN WIT 2—V. K. A. 2 Draw; R. en W. 2 142—3, V. R. A. 40—1 tijd. UITGESTELDE WEDSTRIJDEN De volgende wedstrijden zijn wegens regen uit gesteld: Quick (N.)— H. C. C. 2 A. C. C.Haarlem V. B. A.—V. V. V. V. V. V. 2—R. I. O. Ajax (A.)Rood en Wit 3 V. R. A. 3—A. C. C. 3 Rood en WitH. C. C. Haarlem 2—C. V. H. 2 District Haarlem BLOEMENDAALC. V. H. 3 Bloemendaal trok het eerst naar de wickets en scoorde 67 runs. waarvan J. Beijk 26 en M. Diepe- rink 11. Langelaar was weer eens met den bal op dreef en veroverde 8 wickets voor 28 runs. Van der Pas 1 voor 10 en J. Bastianen 1 voor 17. C. V. H. 3 kwam eindelijk eens los en kon sluiten op 109 voor 4, alzoo haar eerste overwinning boekende. Van Lan gelaar 35. J. Bastianen 18. Van der Pas 29 en Van Maaswinkel 10. G. Kesting 2 voor 19. ROOD EN WIT 4—R. C. H. Rood en Wit 4 scoorde op den R. C. H.-aanval 62 ï'uns, waarvan J. Thiel 14 en R. Wildschut 11. A. van Roon 5 voor 34 J. Blankenstein 2 voor 5 en H. Zonneveld 3 voor 15. R. C. H. passeerde dit totaal voor 73 voor 7. Van Musscher 27. De Geus 10 en W. Kok 13 n.o. A. Berendsen 3 voor 42. B. Lautenslager 1 voor 11 en D. J. Bijleveld 2 voor 12. ROOD EN WIT 5—HAARLEM 3. In een van beide zijden slecht gespeelden wedstrijd is Rood en Wit er in geslaagd mét 1 run te winnen. Rood en Wit batte eerst en kwam tot 61 runs. E. Ko ning een langzame 14. A. J. de Haan 14. Th. Hetem 2 voor 13. G. Wessel 1 voor 24. J. P. Groeneveld 2 voor 10. Van der Lee 1 voor 5 en P. van der Wal 3 voor 1. Haarlem 3 kwam tot 60. Groeneveld 20 en A. Stoete een waardevolle 18. Ir. F. Thiel bowlde 6 voor 22 en M. Kruijff 3 voor 24. Wandelsport ..JAN PASSTOORS". Zondag was het tien jaar geleden, dat de wandel- sportvereenigint* „Jan Passtoors" werd opgericht. Ter herdenking werd op het graf van wijlen den heer J. H. M. Passtoors. den onvergetelijken op richter, namens de leden een krans gelegd. De jubileumtochten zijn voorloopig vastgesteld op Zaterdag 20 en Zondag 21 September en daaraan kunnen alleen leden van-den N.W.B. deelnemen. Inschrijvingen kunnen gericht worden tot den secretaris, den heer D. Antonisse, Van Kinsbergen- straat 28, Haarlem-West. Geboren: CATHARINA TALBOT Dochter van L. W. KOEL en I. KOEL—ANDREWS Johannesburg Z. A. 18 April 1941. Heden.overieed onze lieve Willy in den leeftijd van 17-jaar. W. F. BURMEISTER M. A. J. BURMEISTER— ANNEGARN WIESJE. k Haarlem, 10 Augustus 1941. Ripperdapark 39. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 13 Augustus a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. Heden overleetj, plotseling, tot onze diepe droefheid, onze Broeder Eco de Wendt in den leeftijd van 63 jaar. Huizen N.H.: J. A. BRANDT- DE WENDT IR. F. A. BRANDT. Arnhem: M. DE WENDT. Haarlem, 8 Aug. 1941. Koninginneweg 101. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 12 Augustus a.s. te 12 uur op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. Gevraagd: BINDER(STER) ^OO spoedig mogelijk. BEUN. Gierstraat 75. H. Veen Chirurg. PRAKTIJK HERVAT Syne de Jongh Arts. PRAKTIJK HERVAT PRAKTIJK HERVAT J. Roeiers van Lennep Raamsingel 42. Bij exploit van my, deurwaar der, is opgeroepen Barbera Baan, wier woon- of verblijfplaats on bekend is, om te verschijnen voor den Kantonrechter te Haarlem op Vrijdag 15 Augustus 1941 des v.m. 9.30 uur in het Kantongerechtsge bouw aan de Jansstraat no. 46 te Haarlem, teneinde als moeder te worden gehoord op een verzoek tot huwelijkstusschenkomst door A. M. Dalman, te Zandvoort met G. W. Smit te Haarlem. De Deurwaarder VAN DEN STEENHOVEN Gevraagd: LEERLING KAPSTER goed kunnende manicuren. K. Kaetzler, Dameskapper en Postli- cheur, P. Potterlaan 9, H'stede. Tel. 11296. v Net dagmeisje gevraagd bij familie z. kind. wasch buitenshuis. Woensd. midd. en Zondagm. vrij. Aanm. 's av. na 8 uur. Raadhuisplein 10, H'st. Gevraagd Meisje v. dag of d. en n. Const. Huygenslaan 12, H'stede (bij stat.) NETTE JONGEN gevraagd in garage. Liefst bekend met rijwielen.-v. g. g. v. Zandv.- laan 131, Heemstede. Te huur gevraagd in Haarlem of omgeving vrij huis voor rustig ambtenaarsgezin. Huurprijs f 40 a f 50 per maand. Liefst spoedig te aanvaarden.'Br. aan TH. FABER, Bouwk. en Ma kelaar, Vrouwehekstraat 38, Hrl. Gemeente Concertgebouw DONDERDAG 14 AUG. 8 uur: Dirigent: MARINUS ADAM. Soliste: SINI v. d. BROM, piano Programma-bewijs van toe gang: 25 cent. Flink Meisje gevraagd bij dame-alleen van 9-5 Zandvoort, Zeestraat 65 hs. door Ambtenaar tegen 15 Sept. of 1 Oct. een vrij Huisje in den prijs van f 30 tot f 35 p. m. in de omg. van Haarlem. Br. lett. F. R. M. Nijgh en v. Ditmar Amsterdam-C. te koop met tuin, 8 k. 3 badk. serre, keuk. 4 W.C.'s en veel com fort. Direct b. d. Hout ev'. m. ged. meubelen enz. Brieven no. 5976 bur. van dit blad. CORRECT GEKLEED MAATCOSTUUMS nog kleine voorraad wollen stoffen, desge- wenscht abonnement. Br. no. 5367 bur. van dit blad. Prettige werkkring. Ververij en Chemische WasscheriJ 1 LOTTGERING, Amsterdamschevaart 30 A. Aanmelden tusschen 9 en 5 uur. NETTE MEISJES GEVRAAGD bij de Haarlemsche Cartonnagefabriek. Leeftijd van 14—16 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Aanmelden in de poort, Kleverlaan 28, na 5 uur Junoplantsoen 1. WASSCHERIJ .DE RIJZENDE ZON" Brouwersstraat 1 en 3. Gevraagd voor opleiding als CASSIèRE een flink meisje, leeftijd pl.m. 18 jaar, liefst in het bezit van Mulo-cfiploma. Eenige kennis van boekhouden ge- wenscht. Aanmelden: Fa. J. T. MATHOT, Gr. Houtstr. 39. HEERENHUIS te koop op lsten stand bd- Hout> waar jarenlang kl„ deft, pension in is, met ged. meubels, gord., kleeden, baden, wasffhbakken, servies enz. Brie- ven onder no. 5977 bur. van dit blad. VAN DE SLOOP VILLA „GIMLY HUIZE" te Aerdenhout, Schulpweg 2, hoek Eikenlaan, kan nog worden verkocht: Ramen en deuren, balk- en vloerhout, dakpannen, keukenkasten, wandtegels enz. Te zien op het werk 95. Account. Kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON, (TH. BLIKSLAGER Jr., lid Ned. Inst. v. Accts.) HAARLEM HEEMSTEDE KRUISWEG 70, Telef. 11035 POSTLAAN 10, Telef. 28433

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3