Haarlem's Dagblad j De Persoonsbewijzen voor de Haarlemmers. )oodelijk ongeluk op het Stationsplein De eindspurt. Militaire installaties aan de Engelsche Oost kust gebombardeerd. Iraansche troepen bieden op verscheidene punten hardnekkig verzet. De stad Dnjepropetrowsk ingenomen. }9e JAARGANG No. 17850 I Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote I Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38310. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, I 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40 Reclames 0.65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meet ÜWVz Groentjes zie rubriek. Met het verstrekken van warm voedsel aan de fabrieksarbeiders uit de bedrijven te Wormerveer, Wormer, Jisp, Krommenie, Assendelft, Koog aan de Zaan, Zaandijk en Westzaan is deze week een aanvang gemaakt. Het eten wordt bereid in de oliefabriek „De Toekomst" te Wormerveer, waar de centrale keuken is ingericht. (Foto Pax-HollandDe Haan c) Jongen onder autobus geraakt Dinsdagmiddag om tien minuten over vier is op jet Stationsplein te Haarlem een ernstig ongeluk ge leurd. De 12-jarige scholier Evert Gelandie uit de perculesstraat trachtte juist voor den uitgang van t station op een rijdende autobus van de Brockway springen, die van de standplaats op het Stations- klein was vertrokken. De jongen greep mis en twam onder het rechtervoorwiel van de bus te- [echt. Hij kreeg ernstige inwendige kneuzingen en jen vleeschwond aan den linkerarm. Een passeeren- je Duitsche militaire arts en een lid van O. D. ver- penden de eerste hulp. Per ziekenauto werd de jon- len naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo over- jebracht. Daar is hij om half vijf aan een inwendige ferbloeding overleden. De chauffeur van de autobus had aan het ongeval leen schuld. Nog vele achterblijvers. De uitreiking van de Persoonsbewijzen te Haar- im blijft vlot verloopen. Er wordt in het gebouw an den Protestantenbond door de vaste en tijde- ijke av-ibtenaren van h»t bureau van den Burger- ijken Stand en Bevolking flink aangepakt om de nenschen die komen zoo kort mogelijk te laten achten. Thans krijgen de ingezetenen die een ge- laehtsnaam - hebben die met een P. begint een leurt. De dragers van een naam met een S. als erste letter zijn inmiddels reeds opgeroepen, maar ie hebben nog juist den tijd om. als zij dit niet- egenstaande de tallooze waarschuwingen nog niet edaan hebben, foto's te laten maken die aan de ischen voldoen. De verwachting is. dat eind October alle Haar- smmers hun oproeping om naar het gebouw van ien Protestantenbond te komen gehad hebben, laar dat wil dan nog niet zeggen, dat allen dan ook 1 in het bezit zijn van hun Persoonsbewijs. Op iit moment heeft men ongeveer 6000 kaarten van chterblijvers staan. Het is aan te nemen dat dit antal eind October tot 7000 a 8000 zal zijn aan- egroeid. Daaronder zijn zieken en invaliden die oor de ambtenaren na eind October thuis bezocht uilen worden, maar er zijn er ook duizenden on- ler, die zonder excuus nalatig zijn geweest om te ;omen. De achterblijvers krijgen na October nog één waarschuwing om te komen op een dan voor hen te bepalen dag. Voldoen 7,e daaraan ook niet dan moeten zij later niet één maar twee gulden leges be.talen en loopen boven dien nog de kans andere moeilijkheden te krijgen, want met 1 Januari moet elk ingeze tene boven de 15 .jaar in het bezit zijn van het Persoonsbewijs VIER DUITSCHE VLIEGERS ONDERSCHEIDEN. BERLIJN, 26 Augustus. Vier bijzonder succes volle vliegerofficieren hebben van den Führer het ridderkruis van het" IJzeren Kruis ontvangen, n.l. bpitein Wilcke, groepscommandant in een jacht- eskader die zelf 25 vliegtuigen heeft neergeschoten, terwijl zijn formatie in totaal 350 toestellen heeft Eeergeschoten, eerste luitenant Mütherich met 31 neergeschoten vliegtuigen, luitenant Pöhs met 28 en luitenant Schramm met 24 neergeschoten vijan delijke vliegtuigen. (D.N.B.) De stormers voor de toekomst Voor de toekomst van Europa bestormen millioenen Jonge mannen de stellingen van de bolsjewisten, die ';j steeds verder naar het Oosten terugwerpen. Het zijn de stormers voor de toekomst van Europa, dappere onversaagde -strijders, die zich geworpen hebben op den doodsvijand van de beschaving en die tiet zullen rusten, voordat deze doodsvijand volkomen vernietigd zal zijn. Het is een geweldige strijd waarin deze moedige kerels gewikkeld zijn. Het. is een strijd Het een inzet, zoo hoog, dat geen man gemist kan Vorden, dat allen moeten helpen de gelederen yan deze stormers te versterken. Reeds hebben duizenden landgenooten hun plaats In die gelederen ingenomen, vele anderen maken zich fereed het zelfde te doen. Reeds is dc Nederlandsche Propaganda-Kompagnie vertrokken om ons in woord in beeld verslag uit te brengen over hun daden, Waar dat is niet genoeg. Er zijn nog duizenden Neder landers wier plaatsen open zijn, daar in het Oosten «•aar de strijd woedt. Neemt uw plaats in, gij die «•eet wat er op het spel staat, gij die begrijpt dat het ook uw plicht is u te melden bij het Collecte voor de tuberculose bestrijding. De secretaris van het Plaatselijk Comité voor de collecte ten behoeve der T.b.c.-bestrijding schrijft ons: De nood is hoog gestegen en daarom verdient de op 30 Augustus te houden landelijke collecte ten behoeve van de tuberculosebestrijding de volle belangstelling van het geheele Nederlandsche volk. De deelnemende organisaties hebben zich acht*/." de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot be strijding der tuberculose geschaard welker voor zitter, de heer Dr. L. C. Kersbergen, tevens voor zitter van den Gezondheidsraad, steeds op de bres heeft gestaan en nog staat voor een goed georga niseerde tuberculosebestrijding. Nimmer werd in Nederland tevergeefs een beroep, gedaan op de vrijgevigheid, wanneer het de tuberculosebestrij ding gold. - In dezen tijd, waarin reeds een toename van het aantal tuberculosepatiënten valt waar te nemen, zal dit met nog meer klem dienen te geschieden. Weest daarom mild in uw gave en toont, dat gij een warm hart hebt voor uw lijdende medemenseh. Groot is de verwachting. Toont, dat gij de roep stem hebt verstaan! Indien u eenige uren vrij kunt maken op Zater dag a.s. geeft u dan op als colleetant(e) voor deze collecte. U kunt u opgeven aan bet. Consultatie bureau, Ged Oude Gracht 41, Haarlem. De avonddiensten van de N. Z. H. T. M. Voorloopig geen wijziging. Nu de avonden al aardig korten vraagt men zich af, hoe het in de naaste toekomst met de avond diensten- van de N.Z.H.T.M. zal gaan, m.a.w. of er wijzigingen voor de deur staan, die neerkomen op vroeger eindigen van de rijtijden. Wij hebben hier naar geïnformeerd bij de Directie der N.Z.H.T.M. Deze deelde ons mede, dat een beslissing hierom trent nog niet is genomen. Evenwel gaat voor loopig de dienst op den ouden voet voort. Het P.T.T.-personeelcomité Zomerzegels 1941 te Haarlem schrijft ons: Het comité voor den verkoopv an Zomerpost- zegels te Haarlem staat wederom voor de laatste rónde van dit jaar. Eind September behoort de ver koop weer tot het verleden. Het Comité van P.T.T. personeel, samenwerkend met het voornoemde comité, heeft de eindspurt ingezet. Geheel uit vrije beweging en in vrije uren heb ben enkele P.T.T.-ers sinds Mei j.l. te Haarlem en omstreken huis aan huis aangebeld om Zomerzegels te verkoopen. Zij keerden dikwijls met een blij ge moed huiswaarts, maar ook vele malen met een moe deloos hart. Zij versaagden echter niet! Zij gingen moedig verder en starten thans voor de eind spurt. De P.T.T.-ers zullen in September nog eenmaal bij u, ingezetenen van Haarlem en omstreken, aan kloppen ten behoeve van onze noodlijdende cultu- reele werkers en onze onvolwaardigen en tot steun aan de 'bestrijding van tuberculose, kanker en rheumatick. Begrijpelijk wordt er in deze tijden onder onze cultureele werkers veel geleden. Voorts stijgt het aantal t.b.c.-patiënten. Ter leniging van dit leed en teg bestrijding van de t.b.c., enz. vragen wij u: „Koopt Zomerzegels!" Hecht dezen keer eens geen geloof aan booze geruchten. De opbrengst komt wel in goede handen! Instellingen van alle ge zindten ontvangen een evenredig deel, evenals dit steeds is geschied met de opbrengst van de kinder zegels. 370 Instellingen ontvingen reeds vóór 6 Maart j.l. gezamenlijk pl.m. f 200.000, zijnde de op brengst van de kinderzegelaclie 19401941. Stuurt onze P.T.T.'ers niet van de deur! Koopt wat zegels van hen! Zorgt voor een succesvolle eindspurt. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Vijf Sovjetschepen vergaan. In de Finsche Golf op mijnen geloopen. BERLTJN, 26 Augustus (D.N.B.) Gisteren hebben Sovjetoorlogsschepen getracht door de mijnversper- ring in de Finsche Golf te breken. Naar het D.N.B. verneemt heeft men waargenomen dat drie koopvaar ders, een tankschip en een torpedojager op mijnen zijn geloopen. Na geweldige explosies zonken deze schepen in enkele minuten. Talrijke wrakstukken zijn aan land gespoeld. YRIJW1LI M EGIOEN 'D Het gevaar der Tuberculose. Geen struisvogelpolitiek. Wij lezen in het orgaan van de Haarlemsche veree niging ter bestrijding van de tuberculose:. Vader hoest al eenige maanden, niet eens zoo erg opvallend, maar ja, toen hij zich moe en slap ging voelen, het werk minder goed wilde vlotten en hij daarom naar zijn dokter ging, moest de vraag dezen, of hij 'hoestte, wel bevestigend worden beant woord. Eigenlijk werd men zich door deze vraag eerst er van bewust. Er volgde een verwijzing naar het consultatiebureau en'de Röntgenfoto en het sputumonderzoek toonden helaas maar al te duidelijk aan wat de oorzaak was •an den minderen werklust en werkkracht en ook •an het hoesten: de tuberculose, onmiskenbaar, en wel een open longtuberculose, dus een besmettelijke De zieke bleek ook koorts te hebben, het ziekte proces was verre van rustig. Vóór hier van een sanatoriumkuur gesproken kon worden, zou eenige tijd van volstrekte bedrust noodig zijn om te trachten de ziekte in rustiger banen te leiden. De patiënt werd dus naar bed gestuurd en door zijn vrouw met zorg verpleegd. Het consultatiebureau had thans zijn traditioneele maatregelen verder te nemen; zijn vrouw en kinderen werden dus voor een onderzoek opgeroepen. Bij de echtgenoote en twee kinderen werden geluk kig geen afwijkingen gevonden, al was één. dezer kin deven niet van de sterkstcn en zal het in on.s kinder dagverblijf „Brederode-duin" moeten worden opgeno men, in de hoop door een zcsweeksch verblijf verdere onheilen te kunnen voorkomen. Een derde kind bleek echter besmet en reeds een duidelijke longaandoening te hebben. Derhalve moet dit kindje naar een sanatorium worden uitgezonden. Voor het consultatiebureau is deze. opeenvolging van handelingen routinewerk. Voor de ouders bleek het echter een groote schok. Dit is geen wonder, en de werkers aan het consul tatiebureau zullen nimmer uit het oog verliezen, dat wat voor hen een dagelijksche beleving vormt, voor het "betrokken gezin maatregelen betreft die bij de direct belanghebbenden heel andere en diepere ge waarwordingen zullen oproepen. Het is toch heel be grijpelijk. dat ouders zoo'n simpele mededeeling met ontsteltenis zullen vernemen en grooten angst zullen koesteren over de vraag, hoe dat alles moet afloopen. Voor den zieke, in ons geval dus voor den vader, moet het zeker een groote schok zijn, omdat hij zich terecht zal afvragen, of deze besmetting zijn schuld is. Het antwoord erop is, dat hij zeker de oorzaak der besmetting is, doch van schuld" mag ln een dergelijk geval niet gesproken worden: immers de zieke was zich van het bestaan zijner ziekte, laat staan van de besmettelijkheid ervan, geheel niet bewust. Dergelijke gezinsbesmeltingen zijn helaas een meer malen voorkomend verschijnsel en juist in dezen tijd. nu het aantal besmettelijke tuberculoselijders blijkt toe te nemen, zullen wc wel vaker nog dan vroeger voor dergelijke treurige verrassingen komen te staan. Laat angst hiervoor u echter nimmer weerhouden deskundigen medischen raad in te winnen, want is uw angst ongegrond, wel, des te beter: doch blijkt wèl een tuberculose de oorzaak, dan is het zoowel voor uzelf als voo.r uw gezin van het allergrootste be- Jang, dat er maatregelen worden getroffen om voor de toekomst verdere onheilen te voorkomen. Past nimmer struisvogelpolitiek toe! Tuberculoselijders kunnen door bemiddeling van het consultatiebureau nog steeds de beste behandeling deelachtig worden, hun gezinsleden nog steeds de vereischte controle en zoo noodig de toepassing van voorbehoedende maat regelen. Grijpt deze gelegenheid aan. maar tijdig! Sovjets geven het verlis van Nowgorod toe. Duitsche troepen naderen Sint Petersburg in „langzaam tempo". BERLIJN, 27 Augustus. (A.N.P.) De Moskou, sche Berichtendienst heeft eindelijk erkend dat de oude stad Nowgorod ten Noorden van het Ilmen- meer in Duitsche handen is. De Duitsche afdeelin- gen hebben deze stad reeds op 29 Augustus in een stormaanval genomen, maar tot gisteren volstond de Moskousche Berichtendienst met te melden dat Nowgorod „ontruimd" was. Er was hierbij echter allerminst sprake van een ontruiming in den ge wonen zin van het woord. De Bolsjewisten hebben Nowgorod in den strijd onder bloedige verliezen verloren. Ook heeft Radio Moskou thans erkend dat de Duitschers St. Petersburg „in langzaam tempo" naderen. Boven Duitsch gebied zeven Britsche bommen werpers neergeschoten. Operaties aan het Oostelijk front verloopen volgens de plannen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 26 Augustus" (D.N.B,) Het opperbevel der weermacht deelt mede: „Aan het geheele Oostelijke front ontwikkelen zich de operaties volgens de plannen en met suc ces. Aan de Britsche Oostkust zijn gisteren overdag militaire installaties gebombardeerd. In den afge- loopen nacht hebben gevechtsvliegtuigen in het Kanaal van St.-George een vrachtschip van 6000 ton, dat in een convooi voer, tot zinken gebracht. In Noord-Afrika hebben Duitsche Stuka's op 24 Augustus en in den nacht van 24 op 25 Augustus de haven van Tobroek aangevallen. Door zware bommen werden havenwerken vernield, een groot koopvaardijschip beschadigd en Britsche afweerbatterijen tot zwijgen gebracht. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht West- en Zuidwest-Duitschland aangevallen zonder resultaten van beteekenis te behalen. Ze ven der aanvallende bommenwerpers werden door luchtafweergeschut neergeschoten." Bevolking behoudt haar kalmte Oorlogshandelingen in de Kaspische Zee en de Iraan sche Golf. Uit Kaboel verneemt het D.N B Radio Teheran heeft omtrent de oorlogshandelingen bekendgemaakt dat Maandag om vier uur 's morgens Sovjet-troepen in het Noorden en Britsche troepen in het Zuiden en Zuidoosten Iraansch gebied zijn binnengedrongen Vijandelijke vliegtuigen hebben de steden Artsebil, Resjt, Ahwats en andere plaatsen gebombardeerd. Aan woonwijken en onder de burgerbevolking is aanzien lijke schade ontstaan, maar militaire doelen zijn bijna niet getroffen. Te Tebris heeft de luchtdoelartillerie een vijandelijken bommenwerper omlaaggehaald. Gemotoriseerde Sovjet-troepen zijn opgerukt naar Dzjoelfa en Makoe. Op vier plaatsen: bij Khanakin, Kasri-Sjirrin, Naft-Khane en Abadan.^ijn gemotori seerde Britsche troepen Iraansch gebied binnenge drongen. De Sovjet-vloot is in de Kaspische zee en de Brit sche vloot in de Iraansche Golf tot aanvalshandelin- gen tegen de Iraansche kust overgegaan. De plotseling overvallen Iraansche troepen hebben op verscheidene punten hardnekkig tegenstand gebo den. Op vele plaatsen -zijn zij er in geslaagd den op- marsch van den vijand tegen te .houden, waarbij twee vijandelijke pantserwagens buiten gevecht zijn gesteld. De bevolking is in alle deelen des lands vastbeslo ten het vaderland te verdedigen en zij stelt zich ter beschikking van de recruteeringsbureaux. Nader verneemt het D.N.B. uit Teheran: De hoofd stad van Iran biedt een geheel kalmen indruk. De bevolking van Teheran vervult zooals gewoonlijk in volledige discipline haar werkzaamheden, zonder zich het hoofd door geruchten op hol te laten jagen. Het is duidelijk dat de bevolking het volste 'vertrouwen in de regeering stelt, welke de ravitailleering van de hoofdstad heeft beveiligd Het verkeer op straat is geheel normaal. Maandagmiddag heeft een klein aantal uit het Zui den komende vliegtuigen boven de buitenwijken van Teheran pamfletten uitgeworpen, waarin beweerd wordt dat de militaire acties niet tegen het Iraansche Eoninginnegrcaht 22, 's-Gravenhage. ONDERGANG VAN ENGELSCH KORVET. BERLTJN, 27 Augustus (D.N.B.) Volgens een of ficieel bericht van de Engelsche Admiraliteit van gisteravond is het Engelsche korvet ..Picottee" tot zin ken gebracht. De naaste familieleden van de gesneu velden en gewonden zijn verwittigd. V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten. Extra bericht van het Duitsche opperbevel. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 26 Augustus (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: Snelle formaties van het pantserlegcr Von Kleist hebben gisteren na hevigen strijd het bruggehoofd van Dnjepropetrowsk en de stad zelf in een storm aanval ingenomen. De vijand heeft daarmede zijn laatste steunpunt op den Westelijken óever van den Dnjepr beneden Kiew verloren. B« zjjn opmarsch n^ar de bocht van den Dnjepr, na den slag van Oeman, heeft het pantserleger Von kleist thans in totaal 83.596 gevangenen gemaakt, 465 stukken ge schut en 199 pantserwagens alsmede een enorme hoeveelheid ander oorlogsmateriaal buitgemaakt. volk zijn gericht, doch alleen tegen het z.g. „Duitsche gevaar" Des avonds werd de stad van negen uur twee uur lang verduisterd, zonder dat er ergens in cidenten ontstonden. Betrouwbare berichten van de grenzen van het land. alsmede over de aan den gang zijnde gevechtshandelingen waren gistermorgen nog niet ontvangen. COMMUNIQUéS VAN HET IRAANSCHE OPPERBEVEL. TEHERAN. 27 Augustus. (D.N.B.) Het Iraan sche opperbevel heeft de volgende zes communi qués gepubliceerd. 1. Op 25 Augustus om vier uur des ochtends hebben bolsjewistische strijdkrachten bjj een aan val onze grenzen in het Noorden overschreden, terwij'l de Engelschen in het Westen en Zuiden van Iran de grens over trokken. 2. De volgende open steden zijn uit de lucht ge- bombai'deerd: Tebris, Artsebil, Rezayeh, Khoy, Aher, Miandob, Makou, Mahagan, Benab, Rescht, Haasankyadeh, Mianeh, Ahwas, Benderpahlavi. Vergeleken met de militairen wier kazernes o.a. als militaire doelen werden gebombardeerd, waren de verliezen onder de burgerbevolking groot. Een Sovjet-vliegtuig werd bij Tebris neergeschoten. 3. Gemotoriseerde Sovjet-troepen zijn in de stre ken rondom Djoulfa, Ma rand, Poldascht. Makpu, Kharaziaeddin en Engelsche troepen in de streek van Khanekin, Kassrischiran, Daftcheneh. Abadan, Benderschaput en Kassrisjah tot den aanval over gegaan. 4. Sovjet zeestrijdkrachten hebben de kusten van de Kaspische Zee aangevallen, terwijl Engel sche zeestrijd krach ten Benderschapur en Khorram- chahr hebben aangevallen. 5. Alle eenheden van het keizerlijke Iraansche leger hebben overal waar zij den vijand ontmoet ten met de grootst mogelijke hardheid gestreden en de grenzen verdedigd. Aan het Westelijk front werden twee pantserauto's door het Iraansche le- ger vernietigd, waardoor de Britsche opmarsch vertraagd werd. 6. In alle sectoren van het front in het Oosten, Noorden en Westen is het moreel van de bevol king prachtig. Allen wenschen in her leger te wor den opgenomen om aan de verdediging van het vaderland te kunnen deelnemen. De sterkte van het Iraansche leger. ISTANBOEL. De zender van Ankara bericht dat het in totaal 200.000 man sterke leger van Iran uit 17 gewone divisies en één gemotoriseerde bestaat, waar bij nog tien divisies gendarmerie komen. De lucht macht van Iran beschikt over 350 vliegtuigen, waar van ongeveer de helft nieuwe. (United Press). Britsche vliegtuigen boven W est-Duitschland. Twee toestellen neergeschoten Bij aanval op convooi vijf Britsche vliegtuigen verloren gegaan. BERLIJN. 27 Augustus. (D.N.B.) Britsche bommenwerpers hebben in den nacht van Dinsdag op Woensdag in West-Duitschland brand- en bri santbommen neergeworpen. Er werd geen militaire of oorlogseconomische schade aangericht. Volgens de totdusver ontvangen berichten zijn twee Britsche vliegtuigen neergeschoten. Voorts meldt het D.N.B.: Een formatie van Brit sche bommenwerpers is Dinsdagmiddag bij ondoel treffende aanvalspogingen op een convooi in de Duitsche Bocht en op het eiland Helgoland volko men vernietigd. Luchtdoelartillerie bracht twee der aanvallende bommenwerpers omlaag. Jagers schoten de drie overige vliegtuigen der formatie neer. Ook heeft de Britsche luchtmacht .gistermiddag met enkele jachtvliegtuigen een vergeefsche aan- valspoging op het Fransche kustgebied onderno men. Daarbij werden een Hurricane en een Spitfire neergeschoten. Een belangrijke phase in den strijd aan het Oostelijk front werd afgesloten met de inneming van Nowgorod. Duitsche troepen trekken de *tad binnen. (Telefoto Órbis-Holland) De handel van Nederlandsch-Indië. BATAVIA, 26 Augustus. (A.N.P.)» Daar er steeds meer gebrek aan scheepsruimte dreigt te komen, zijn de vooruitzichten voor den uitvoer van Nederlandsch-Indië onzeker geworden, zoo meldt men uit handelskringen op Java. Zoo bedroeg de suikervoorraad, welke door gebrek aan vraag en gebrek aan scheepsruimte op Java aanwezig is, begin Augustus reeds ruim 930.000 ton. Het 2-jarig zoontje van de familie Dijkstra te Haastrecht t is te water geraakt en verdronken Maandpgnacht hebben inbrekers een schoenen magazijn 'aan de Spuistraat te Amsterdam bezocht. Niet minder dan 1500 paar schoenen hebben zij, na de deur gelogeerd te hebben^ ontvreemd.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1