Haarlem's Dagblad erislaw door de Duitschers ingenomen Lot van Reval wordt thans beslist Verdere succesvolle Duitsche operaties tusschen Ilmenmeer en Finsche Golf. Het 22ste Sovjetleger vernietigd. 9e JAARGANG No. 1785Ï Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel» 2.eHte regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meet 0.17y2 Groentjes zie rubriek. ZOMERWEEK OP HET LAND. Als de tarwe gemaaid is, wordt de akker gestoppeld. (Foto Pax-HollandDe Haan c) Stad aan de monding van den Dnjepr. aai verzet moest gebroken orden. Het D.N.B. mgldt: Tijdens de gevechten om Jnjepropetrofsk heeft een Duitsch regiment infan- erie in hardnekkigen strijd de door de Sovjets nog rerdedigde stad Berislaw aan de monding van den )njepr ingenomen. )e Duitsche infanteristen drongen door de dichte jnversperringen zonder steun van pantserwagens of schut de plaats binnen. In gevechten van huis tegen is en van man tegen man braken de Duitsche sol ten het hier en daar uiterst taaie verzet van de Isjewisten. Met hancfgranaten, machinepistolen en jonetten moest huis voor huis en straat voor straat roverd en gezuiverd worden. Hierbij trad weer de perioriteit der opleiding en strijdvaardigheid van n Duitschen soldaat, alsmede zijn ontembare aanvals- est aan het licht. Tijdens dit gevecht vernietigde het giment Duitsche infanterie vijf bataljons der Sovjets, door pioniers en artillerie versterkt waren. 1 500 jet-soldaten werden gevangen .genomen. Bovendien dekten ontelbare gevallen bolsjewisten de straten stad. laar het D.N.B. verder verneemt heeft de Duitsche illerie Dinsdag met goed gevolg de Sovjetstellingen n den Oostelijken oever van den Beneden-Drijepr schoten. Een pantsertrein en een stuk treingeschut irden door voltreffers vernietigd. Een reeks Duitsche jen trof een munitietrein die met een geweldig^ Iplöffing in de lucht vloog. Stukken der wagons, ikken rails en dwarsliggers werden honderden meters •ggeslingerd. De rest van den trein brandde onder prtdurende ontploffingen geheel uit. Den geheelen g bleef een dichte rookwolk over het terrein hangen. Sovjet-infanterie leed uiterst zware verliezen door Duitsche geschutvuur. Talrijke afdeelingen werden rstrooid en vernietigd. Het oprukken van de Duitsche troepen tot.de spoorlijn tersburg-Moskou, die bovendien voortdurend door de litsche luchtmacht wordt gebombardeerd, beteekent lor de Sovjets de onderbreking van een niet alleen fategisch, maar ook economisch uiterst belangrijke oorwegverbinding, aldus deelt het D.N.B. mede. Deze n. door de Sovjets „October-spoorlijn" genoemd, ver- ndt de hoofdstad van het oude tsarenrijk bijna vol- een rechte lijn via Kalinin (voorheen Twer), Wysj- |-Wolotsjek en Tsoedowo met de hoofdstad der Sov- t-Unie. Er zijn zijtakken naar andere spoorverbin- ngen in het Noordwesten der Unie. De economische beteekenis berust vooral op de voor- sning van het geheele Noordwesten met steenkool, aan, ijzer-, staal- en pletterijproducten uit de Oekraï- en het Zuidelijke centrum der Unie, met olie uit ikoe, bouwmaterialen, enz. Ook het gebied van Kola Karelië is aangewezen op aanvoer langs dezen «orweg. Van Petersburg worden vooral hout, apatit en nephe- van het schiereiland Kola en wel apatit voor de (rvaardiging van meststoffen, nephelin als grondstof de aluminiumfabricage naar andere deelen van de Wjet-Unie vervoerd. De opmarsch naar deze lijn beteekent dus voor Pe rsburg met zijn werven, bewapeningsindustrie, ma- Inefabrieken en electrische nijverheid staking van aanvoer van grondstoffen en anderzijds voor de dustrieën in andere gebieden, die van Petersburg af- nkelijk zijn, een ernstige storing in den aanvoer van ndfabrikaten. HET OPTREDEN VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN. BERLIJN, 27 Augustus (D.N.B.) Het Duitsche 5 chtwapen heeft op 26 Augustus de boljewisten htervolgd die in het gebied ten Noordoosten van njepropetrowsk op den aftocht zijn en heeft de 5 n-jetformaties door bommen van allerlei kaliber en rur uit boordwapens zeer zware bloedige verliezen - sokkend. In het gebied van Czcrnikow waren e oepenconcentraties, veldstellingen, kampen en nchtauto's het doel van voortdurende Duitsche aan- illen. Overal kon de buitengewoon doeltreffende Itwerking der Duitsche wapens worden waargeno- en. Terwijl sterke strijdkrachten van het Duitsche chtwapen de bolsjewistische transport- en oor- fsvloot in de Finsche Golf Dinsdag zware verlie- toebrachten werden op den Dnjepr talrijke vracht- transportschepen door bomtreffers tot zinken ge richt of zwaar beschadigd. Behalve een doeltref- üide actie van Duitsche gevechtsvliegtuigen tegen "hepen, vestingwerken en troepenconcentraties der olsjewisten, was het zwaartepunt van de aanvallen »n het Duitsche luchtwapen ook Dinsdag weer ge- Icht op de verkeerslinies der Sovjets. Het spoor- egnet Knotoperjansk werd op 26 Augustus weer link verwoest. Hevige aanvaller? on verscheidene lations in dit gebied leidden tot de volledige vernie ling der inrichtingen. De wagons van aangevallen einen geraakten in brand en versperden belangrij trajecten. Ook de spoorlijnen en kruisingen in et gebied om Petersburg werden met doeltreffende Itwerking gebombardeerd. De Sovjets verloren linsdag alleen in luchtgevechten in totaal 98 vlieg- :igen. Het bericht over de successen der pantsertroepen an den Generaloberst von Kleist, over de inneming de "stad en het bruggehoofd van Dnjepropetrowsk luidt een door het D.N.B. ontvangen aanvulling P het weermachtsbericht van Woensdag is daarom van beteekenis, omdat daarmede nu het geheele industriegebied van den Dnjepr van Nikopol via Saporosje tot aan Dnjepro-Dsersjinsk in Duitsche handen is gevallen. Dit gebied neemt in de industrieele productie der Sovjet-Unie een bijzondere plaats in. Dit is reeds op te maken uit de omstandigheid dat Dnjepropretrowsk een belangrijk spoorwegknooppunt is van de Oekraïne met verbindingen naar het ijzererts van Krywoirog, naar de havens aan de Zwarte Zee Niko- lajev en Cherson, en naar het Oostelijk gele gen Donetz-kolenbekken, alsmede naar de belang rijke industriestad Charkow in het Noorden. Een belangrijke spoorburg over den Dnjepr en verscheidene spoorwegwerkplaatsen verhoogen deze beteekenis. De gunstige verkeerspositie, die nog van meer waarde wordt door de verbinding naar de Zwar te Zee via den Dnjepr zelf, was ook de voorwaarde ■oor de ontwikkeling der stad die met reeds genoem de plaatsen tezamen een belangrijke streek vormt voor de ijzerindustrie van de z.g. Dnjepr-combina- tie. Het verlies van deze dertig ijzergieterijen en machinefabrieken is voor de oorlogvoering der Sov jets van even groot gewicht als de verliezen aan be langrijke bedrijven der bewapeningsindustrie, waar onder vooral genoemd moeten worden de bedrijven oor het vervaardigen van munitie en geschut. In den seotor van den Dnjepr tusschen Dnjepropetrowsk en Saporoshje bevind zich echter ook de electrische centrale Dnjeproges in Kitsjkas die met een capaci teit van 550.000 kilowatt een reus der electrici- teitsproductie genoemd mag worden en bovendien met het Donetzbekken door een leiding over land van 270 kilometer lengte verbonden is. De groote steden aan den benedenloop van den Dnepjr zijn moderne industrieplaatsen der Sovjet-Unie, die door Moskou bevoorrecht behandeld worden en tezamen met de industrieterreinen geweldige oppervlakten beslaan. Het bezit van dit industriegebied door Duitsche troepen moet van zelf ook een storing in de productie in het Donetzbekken en in het gebied van Charkow 'tengevolge hebben, nog afgezien daarvan, dat beide gebieden thans zijn afgesneden van de groote havens der Oekraïne aan de Zwarte Zee. Militair gezien beteekent het bezit van den Dnjepr-bocht tusschen Dnjepropetrowsk en Saporoshje, den thans het verst naar het Oosten gedreven wig van de Duitsche weer macht, welke een rechtstreeksche bedreiging vormt voor het industriegebied in het Donetz-bekken en bij Charkow en welke het mogelijk maakt de verbin ding over land met den Krim af te snijden. Deze po sitie van de Duitsche weermacht in het Zuiden van de Europeesche Sovjet-Unie, tezamen met de hachelijke positie van Petersburg maakt de zenuw achtigheid der heeren van het Kremlin begrijpelijk Van de stad slechts een ruïne over? STOCKHOLM, 27 Augustus. Men gelooft hier dat het lot van Reval (Tallin) op het oogenblik wordt beslist. De berichten van Sovjetzijde en ook andere teekenen laten weinig ruimte voor de hoop, dat de op het oogenblik van het Zuiden en het Oosten op de Estlandsche hoofdstad aanruk kende Duitsche troepen meer dan rookende puinhoopen zullen vinden van deze eens schoonste stad van de Baltische kust. (United Press) Engelsche vliegluigverliezen aan het Westelijk Front. Woensdag twaalf toestellen verloren gegaan. De Engelsche luchtmacht heeft, naar totdusver bekend is Woensdag alleen al aan het Westelijk front twaalf vliegtuigen verloren. Er hebben zich geen Duitsche verliezen voorgedaan. Gisterochtend schoten Duitsche jagers aan het Kanaal in luchtgevechten tien Britsche vliegtuigen neer en afweergeschut der marine een. Gistermid dag werd een afzonderlijk vliegend Britsch toestel nadat het over de Duitsche bocht was gevlogen tot een noodlanding gedwongen en de bemanning gevangen genomen. Amerikaanscbe missie naar het Oostelijk Front? WASHINGTON, 28 Augustus (D.N.B.) De Ame rikaansche minister van marine Knox heeft op de persconferentie van gisteren den wensch uitgesproken dat Moscou voor Amerikaansche vertegenwoordigers de mogelijkheid zou openstellen het front te bezoeken, Op de vraag of hij voor de aanstaande onderhandelin gen een zee-officier of een toegevoegd marine-attaché naar Moskou zou sturen, gaf Knox een ontkennend antwoord. HULL ONTVANGT AMBASSADEUR NOMOERA. WASHINGTON, 28 Augustus (D.N.B.) De Japan- sche ambassadeur Nomoera heeft Woensdag een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken Huil. Nomoera zeide na de conferentie tegenover de pers dat hij om een onderhoud had verzoent, daar hij een aantal kwesties met Huil te bespreken heeft. Laatste dringende oproep. Collecte voor de tuberculosebestrijding. Op Zaterdag 30 Augustus a.s. zal in Haarlem en Bloemendaal. gelijk overal in ons land, een col lecte worden gehouden ten bate van de tuberculose bestrijding. De opbrengst dezer collecte komt geheel ten goede aan onderstaande organisaties, op dit gebied in ons land voor de geheele bevolking werkzaam, en wordt ten volle onder deze verdeeld naar een door den directeur-generaal van de Volksgezondheid be paalden maatstaf. Voor deze inzameling vragen wij uw zeer ge waardeerde medewerking als collectant(e). Aange zien geen enkele goede kracht hierbij mag ontbre ken, om de alom levende offervaardigheid voor dit uiterst belangrijke werk voor de tuberculosebe strijding onzer geheele bevolking tot haar recht te doen komen, vertrouwen wij dan ook, dat u hier- ian zult willen medehelpen. Geeft u daarom zoo spoedig mogelijk op als collectant(e) aan deze col lecte. Voor Haarlem: Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Voor Bloemendaal: mevr. E. Veltmaiv—Nienhuijs, Midden Duin en Daalscheweg 12. Voor Aerdenhout: mevr. A. E. H. baronesse van DedemZubli, Boekenroodeweg 6. Voor O verveen: mevr. A. M. Buhrmannle Gras, Ter Hoffsteedeweg 9. „Nederl. Centr. Ver. t. bestr. der tubercu lose" met de hü haar aangesloten plaatselijke vereenigingen: Draagt Elkanders Lasten" „Herwonnen Levenskracht" „S.A.N.T.O.S." „Sonnevanck" „Vereen, t. bevord. d. gezondh. i. d. Grafi sche Vakken" „Zonnegloren" „Zonnestraal". Namens het plaatselijk comité: MeVr. C. B. GELINCKv. NOOTEN, Voorzitster. G. VAN WAARD, Secretaris. Stadsjeugd op het land De Voorlichtingsdienst van het departement van Sociale Zaken meldt o.m.: Met het naderen van het einde van de Augus tusmaand breekt het tijdstip aan, waarop het over- groote deel van de stadsjeugd, die in dit zomer- getijde er wederom op is uitgetogen om den boer een handje te helpen, naar de ouderlijke woning terugkeert. De uitkomsten van deze proefneming waren opnieuw alleszins bevredigend en men kan dan ook, wat dit betreft, een verheugend gunstige ontwikkeling vaststellen. Daarbij dient in het oog te worden gevat, dat de vervreemding tusschen stad en platteland, die in een reeks van jaren is gegroeid, dermate diep wortel heeft geschoten, dat zij niet met één slag kan worden weggenomen. Desniettemin bleek bij de stadsjeugd een gezonde belangstelling te bestaan voor het denkbeeld om gedurende eaaigen tijd op het land te gaan werken, terwijl ook iff de wereld der boeren begrip werd aangetroffen voor de beteekenis, die deze vorm van nauwere aanraking tusschen stad en platteland voor ons volksleven kan hebben. In totaal konden dezen zomer 673 „landhuipen" worden geplaatst, waaronder 548 jongens en 125 meisjes, in den leeftijd tusschen 16 en 20 jaar. Als regel waren de jongens en meisjes bij de boeren gehuisvest. Slechts voor een zeventigtal jongens bleek, om verschillende redenen, huisvesting in kampverband aanbeveling te verdienen, wat het voordcel had, dat men de gelegenheid had om tij dens de avonduren in een gemeenschappelijk sa menzijn kameraadschapsbanden te leggen en ook op andere wijze aan het verblijf der jeugd op het land een zekere verdieping te geven. De verschijning van de jongens was een wjor- treffelijke propaganda voor het instituut der land- hulpen. Zij zagen er frisch en gebruind uit en, of schoon zij uiteraard stevig hadden moeten aanpak ken, kon menigeen op een belangrijke gewichts vermeerdering bogen. Zonder onderscheid waren zij vol" lof over de bij hun gastheeren ondervonden bejegening. Trouwens ook elders uit het land zijn bij het Rijksarbeidsbureau overeenkomstige geluiden ver- DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Ook voor Reval en aan het Finsche front gunstige ontwikkeling der krijgsverrichtingen. Ernstige schade aan het spoorwegnet ten Westen van Moskou en in het gebied om Sint Petersburg. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 27 Augustus (DNB) Het opperbevel der weer macht deelt mede: „Zooals reeds in een extra bericht bekend werd gemaakt hebben formaties van het pantserleger van General-Oberst Von Kleist op 25 Augustus na hevigen strijd, het bruggehoofd van Dnjepr opetrowsk en de stad zelf in een stormaanval ingenomen. Ook in de nabijheid van de Dnjepr- monding en Zuidelijk van Kiev werden de laat ste nog op den Westelijken Dnjepr-oever weer stand biedende strijdkrachten van den vijand, gedeeltelijk in gevechten van man tegen man, overweldigd. Oostelijk van Wellikije-Loeki werd het gros van het 22ste Sovjetleger in hardnek kige gevechten, welke verscheidene dagen duur den. ingesloten en vernietigd. De stad Wellikije- Loeki is na heeten strijd genomen. Meer dan 30 000 gevangenen en 400 stukken ge schut, vielen in onze handen. De ongewoon bloedige verliezen van den vijand bedroegen ruim 40.000 dooden. Tusschen het Ilmenmeer en de Finsche Golf, alsmede voor Ret'al en aan het Finsche front, blijven de operaties zich met succes ontwikkelen. De luchtmacht heeft zware slagen toegebracht aan troepenconcentraties ten Oosten van Kiev en heeft het spoorwegnet ten Westen van Moskou en in het gebied om St. Petersburg voor geruimen tijd vernield. In de Finsche Golf hebben afdeelingen gevechtsvlie gers vier Sovjet troepentransportschepen met een gezamenlijljen inhoud van 9000 ton tot zin ken gebracht, vier andere transportschepen ern stig beschadigd en bomtreffers geplaatst op een torpedojager en een flottieljeleider. Ten Oosten van het Visschersschiereiland zijn verder twee torpedojagers zwaar beschadigd. In den strijd tegen Engeland heeft de lucht macht in den afgeloopen nacht havenwerken aan de Oostkust van Engeland en vliegvelden op het eiland gebombardeerd. Bij aanvalspo- gingen op de Duitsche Bocht en de Kanaalkust heeft de Britsche luchtmacht Dinsdag overdag 23 vliegtuigen verloren, van welke er 11 werden neergeschoten in luchtgevechten, vier door pa trouille-vaartuigen, 3 door afweergeschut, 3 door mijnenvegers en 2 door roarine-artillerie. Bij een aanval van Duitsche gevechtsvlieg tuigen op de vlootbasis Alexandrië in den nacht van 25 op 26 Augustus hebben bomtreffers groote verwoestingen aangericht in de haven en op de spoorwegemplacementen. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloo pen nacht op eenige plaatsen in West- en Zuid- West-Duitschland en o.a. op woonwijken te Keu len brisant- en brandbommen laten vallen. Door afweergeschut werden 2 der aanvallende bom menwerpers neergeschoten". nomen. Deze losse indrukken vonden tenslotte nog hun bevestiging in de ervaringen, die de ambte naren van dit bureau hebben opgedaan bij hun re gelmatige inspectie-tochten. Samenvattend kan worden gezegd, dat zoowel het verblijf in kampverband als de algeheele op neming in den kring van het boerengezin, uitne mende resultaten hebben opgeleverd, die de hoop wettigen, dat het volgepd jaar nog een aanmer kelijk grooter aantal boeren zich voor het aanne men van jeugdige landhuipen beschikbaar zal stel len, nu de ervaring zoo overduidelijk leerde, dat deze hulp daadwerkelijke beteekenis heeft en bo vendien banden legde, die in menig geval het scheiden zwaar maakte. De Rijksarbeidersbemid- deling zal uiteraard niets onbeproefd laten om, door een goede prganisatorische voorbereiding en een deugdelijke selectie van de zich aanmeldende stadsjeugd, het instituut van de jeugdige landhui pen in steeds stijgende mate tot een waardevol cultuurbezit van ons volk te doen uitgroeien. „PAGOTTAN". In de Woensdag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van Aandeelhouders der N.V. Cultuur Maatschappij „Pagottan" te Overveen is het ver zoek tot uitstel voor het opmaken der jaarstukken over het boekjaar 1940 goedgekeurd en de heer H. G. Levert tot commissaris herkozen. V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten. De stad Welikije-Loeki ingenomen. Extra bericht van het Duitsche Opperbevel. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 27 Augustus (D.N.B.). Het opperbevel der weer macht deelt mede: „In gevechten tusschen Smolensk en het Uraen- mper, die verscheidene dagen duurden, Is ten Oosten van Welikije-Loeki het gros van het 22ste Sovjetleger ingesloten en vernietigd. De stad Welikjje-Leeki is na heeten strijd genomen. Meer dan 30.000 gevangenen en 400 stukken geschut vielen In onze handen. De ongewoon bloedige ver liezen van den vijand bedroegen ruim 40.000 dooden". _D_ Op verschillende wijzen meenden de sovjets het oprukken der troepen te kunnen verhinderen. De nietige versperringen langs de spoorbaan bij Wartsila waren spoedig opgeruimd. «Foto Suomen-Holland) 800 Haarlemmers verloren liun stamkaart. Verliezen beteekent ongegiak voor de betrokkenen. De Dfstributlestamkaart is een document van waarde. Niemtod kan er buiten, want bij het afhalen van nieuwe bonnen en nog bij vele andere gelegen heden moet die getoond worden. Men moet er daar om even zuinig op zijn als „op den appel van het oog". Toch blijkt dat niet allen voldoende van de waar de van de Stamkaart doordrongen zijn. Hoe is het anders te verklaren dat tot. nu toe al 800 Haarlem mers dit kostbare document verloren hebben? 800 is een groot aantal, ook al kan men de beteekenis daarvan verkleinen door te berekenen dat het op een aantal van 145.000 inwoners nog geen Va pet is. Maar dat halve procent bezorgt niet alleen de be trokkenen maar ook de ambtenaren veel ongemak. Niemand kan zonder stamkaart dus de mer.schen die haar verloren hebben moeten een nieuwe hebben. Voor evenwel door het bureau van den Burgerlijken Stand en Bevolking een Duplicaat-Stamkaart gege ven wordt, moet de betrokkene er nog al eens op uit. Hij moet niet alleen naar het genoemde bureau, maar ook naar de Politie, omdat er geen nieuwe kaart gegeven mag worden voor aannemelijk ge maakt is dat de oude inderdaad verloren werd. Dit wordt natuurlijk gedaan om geknoei tegen te gaan. Aanvankelijk was men zoowel te Haarlem als elders vrij gemakkelijk bij l^et verstrekken van een nieuwe Stamkaart, maar toen bleek dat er menschen waren, die hun kaart verkocht hadden en dat er door een niet-rechthebbende distributiebonnen op zoo'n kaart gehaald waren. Daarom zijn toen onmiddellijk maat regelen tegen zulk geknoei genomen. Nu wordt ook aanteekening gehouden van de Stamkaart-nummers waarop een Duplicaat is afgegeven. De ambtenaren die nieuwe bonnen afgeven hebben die lijst voor zich, zoodat er nu veel kans is dat iemand die met een gevonden of gekochte stamkaart komt, gesnapt wordt. Nu men weet welke moeilijkheden er aan verbonden zijn ora een verloren Stamkaart door een Duplicaat te vervangen, is er aanleiding nog eens te wijzen op de noodzakelijkheid dat ieder n\aatregelen neemt om de kans dat hij dit document verliest zooveel mogelijk te verkleinen. Nu de Stamkaart in Haarlem nog geldig is als Le- gitimatiekaart moet men haar wel ^steeds bij zich dragen maar nu de meeste Haarlemmers al hun de finitief Persoonsbewijs hebben, is het aan te bevelen de Stamkaart veilfg thuis op te bergen en haar alleen uit de schuilplaats te halen als het noodig is haar te toonen bij het afhalen van nieuwe bonnen of bezoe ken aan het Distributiekantoor. De Haarlemsche Stadsschouwburg. Bevredigende vooruitzichten. Veel nieuws kan de Directie van den Haarlemschen Stadsschouwburg ons niet vertellen, als we haar vra gen, hoe de zaken er bij het begin van het winter seizoen voor staan, maar aan goeden moed ontbreekt het niet. Verleden jaar is gebleken, dat de verduiste ring het bezoek niet belemmert. Men mag dus ver wachten. dat de tooneelliefhebbers ook dezen winter een toertje in het donker graag over zullen hebben voor een avond van kunstgenot. De abonnementsvoor stellingen op Zondagmiddag zullen ook dit seizoen wor den gegeven. En men zal ook dit jaar weer nieuwe décors in den schouwburg zien. Met eigen personeel is men bezig, vier nieuwe interieurs te vervaardigen. Zoo worden dus de voorbereidingen getroffen en het pu bliek zal een en ander op prijs stellen. Natuurlijk be ijvert de directie zich. een deugdelijk repertoire naar Haarlem te krijgen en de reeds gepubliceerde aankon digingen bewijzen, dat er dezen winter door de diverse gezelschappen menig nieuw stuk in studie wordt ge nomen. Al met al: de directie doet haar best, Haarlem ook dezen winter goed tooneel te brengen. Negentien personen bij inbraken betrokken. WINSCHOTEN, 27 Augustus. Naar aanleiding van de inbraak in de loods van de stoomtrammaat schappij Oostelijk-Groningen te Winschoten heeft de gemeentepolitie nog een belangrijke ontdekking ge daan. Uit het verhoor van den dader van de inbraak is nl. gebleken, dat een groot aantal balen suiker uit een fabriek is ontvreemd, benevens hoeveelheden bier, amandelen en thee uit schepen van .beurt schippers aldaar. Enkele van deze diefstallen waren nog niet eens door de eigenaars opgemerkt. Tegen negentien personen heelt de politie proces-verbaal opgemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1