SCHOOL BOEKEN SCHOOL TASSEN Salonboot NIEUWE CURSUSSEN J. TERPSTRA S. J. van Slooten Dr. van Paassen Dr. F. C. Kuipers INSPECTRICE FLINK MEISJE noodhulp Dienstbode GEVRAAGD gemeubil. Kamers LANDHUISJE f 45.- p. m. feertig jaar Huishoud- en Industrieschool. ag, 1 September zal het ja«i ge- n, dat de Haarlemsche HuXhuud- en Tn- hool werd geopend. Feestelijke herden- niet plaats hebben, maar aanleiding om enkel woord dit feit te herdenken is er nt veertig jaar lang zijn ieder jaar hon- eerlingen hier bekwaamd tot vaardige flinke huishoudsters, bekwame opvoed- wat al niet, wat historie: Het was zoo omtrent de sseling, dat er hier in Haarlem een paar nuttig werk deden. Men had een neisjes, die onder leiding van eenige ndcrwijs in koken en andere huishoude- igheden ontvingen. Een ander comité had 'Imina-naaischool opgericht, Dat ging goed dde uit en de behoefte deed zich gevoelen geven van een bepaalden vorm aan deze ng. Zoo ontstond het idee, te Haarlem een 1- en Industrieschool te stichten en al nog een lange weg te liggen tusschen het !d en de verwezenlijking, men geraakte oed eind op streek, toen de opbrengst van lentcntoonstelling voldoende opleverde om id voor de nieuwe school aan de Schnee- sat te koopen. Want men was nog niet dat van rijkswege ook maar «enigermate an oprichting en onderhoud van een nij- school werd voorzien. Dus moest een obli- ling de fondsen verschaffen voor den bouw jol. Ook dat gelukte en op 1 September school worden geopend, waarna goed een 1 November 1902 het nieuwe schoolge- jn worden betrokken, nité, dat op dit resultaat kon wijzen, bc- de dames C. M. C. Gallenkamp, L. A. C. q van Weel, Feitcma Sypkens, W. 1*1. Brus- enkamp en van Vladeracken. Mejuffrouw amp was voorloopig niet alleen presidente bestuur doch ook directrice der school. Zij nige jaren later opgevolgd als presidente ;j. De Clercq van Weel en als directrice juffrouw van Hunteln. sloop van leerlingen was al dadelijk hoogst fend. Zoowel voor de af deeling Huishoud- ils voor verschillende cursussen handwer- ,'k.groote belangstelling te bestaan. Aan ol werd ook een kleuterschool verbonden, de a.s. kinderverzorgsters zich practisch oefenen. Later werd deze school ver- naar de Asterstraat en drijft daar vrijwel wieken, al blijft het contact nog steeds in den loop der jaren kwamen de vcran- Intern en naar buiten. Wat het eerste de ontwakende overheifls-belangstelling Nijverheidsonderwijs leidde er toe. dat gemeente de financiering der school al- ;n zich trokken, hetgeen het bestuur na- an veel zorgen onthief, al bleef er een erinnering aan de eerste moeilijke tijden, en initiatief in alles moest voorzien. F.n ringen naar buiten traden aan den dag stteriiid de school uitbreiding behoefde, grond naast de school werd aangekocht en een nieuwbouw verrees, die in 1935 in ge worden genomen. les vertelt ons mejuffrouw Brusse, wier len in het hierbovenstaand eerste bestuur antreft en die dus veertig jaar lang deel leiding heeft uitgemaakt, als ad.itinct-se- ;e. als 2e penningmeesteresse en plaats end presidente en, sinds 1926 als per.ning- esse. Zij heeft groei en opbouw der school het eerste begin meegemaakt en, naar zij toegeeft, veel bevrediging in haar arbeid werk en veel beslommeringen, ja. maar st heel veel voldoening. De school had en een uitstekenden naam. Zevenhonderd >n per cursusjaar is geen kleinigheid. Ze- twintig leerkrachten zijn er noodig voor onderricht. Doch onder leiding van mej. 1, de directrice, is er regelmaat en orde en geen twijfel of de Haarlemsche Huishoud- striesohool is haar plaats in Haarlem Waard. oorden konien de leerlingen en de vor- iiding met de andere, sindsdien in Haar- erichte Huishoudscholen, laat niets te wen- ver. I er, al blijft in deze dagen feestbetoon dan ege, reden tot voldoening, tol erkentelijk- ;ons het comité van 1901, welles initiatief ardevols voor Haarlem tot stand bracht en allen, die gedurende deze veertig jaar de tot telkens grooter bloei vermochten te En met zulk een verleden mag de school trouwen haar vijfde tiental jaren beginnen! lerlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. deeling Haarlem en Omstreken van de Neder- Vereeniging van Huisvrouwen herdenkt op ;r a.s. haar Zilveren Jubileum. Op dien dag 25 jaar geleden zijn, dat tot de oprichting van ;ling werd besloten, en het is gebleken, dat in irig tijdsbestek de Vereeniging zich in steeds »nde belangstelling heeft mogen verheugen, de afdeeling bij de oprichting slechts een zeoi len aantal leden, in den loop der jaren breid- dit zoo zeer uit, dat de afdeeling Haarlem, iet ca. 2800 leden op één na de grootste is van elingen der Nederlandsche Vereeniging van •n. groot deel is dit succes te danken aan het vereenigingsleven, dat de afdeeling ken de krachtige propaganda, waardoor niet uit Haarlem maar ook uit de omliggende ge- als Heemstede, Aerdenhout, Overveen, Bent- antpoort, Bennebrock, Vogelenzang, Hillegom, Bloemendaal en Zandvoort vele leden toe an interessante lezingen en demonstraties wer den loop der jaren gehouden, terwijl de jaar- Beurs, steeds in het middelpunt der belang- van geheel Kennemerland stond, idsomstandigheden maken een feestelijke her- niet mogelijk, maar toch meent het Bestuur, slijke feit niet geheel en al onopgemerkt voor- moeten laten gaan. Het officieele orgaan der ?ing ..De Huisvrouw" dat op 1 Oct. verschijnt, eel gewijd zijn aan dit jubileum. Het bestuur lilccrende vereeniging is thans als volgt sa- teld: Mevr. J. L. VisserBrutel de la Rlvièrej r. Heemstede- Mevr. N. DyserïnckVan der Pais, 2e Voorzitster, Aerdenhout. Mevr. de Bruinvan Scherpenberg, le Secretaresse, ndaal. Mevr. B. Smits, 2e Secretaresse. Haar- svr. C M. Vermeulenvan Egmond. Penning- resse.- Bloemendaal. voor de maand September is het programma rastgest^ld. Maandagmiddag 22 September te ie wordt het 25ste seizoen geopend met van Mr- Jaao Kunst uit Amsterdam over ..Het lied van Nederland". Deze lezing wordt ge- in hotel „De Leeuwerik". Maandagmiddag 2D iber te 2 uur vindt in hotel „De Leeuwerik" monstratie plaats met Calvé-wit. Na de pauze de film vertoond „Huisvrouwen, niet altijd licht laak". staan cr voor September eenige excursies op ogramma. Zoo zal Dinsdag 9 September e plaats vinden naar het Frans Hals Museum, onder deskundige leiding van den directeur, er G. D. Gratama. de tentoonstelling van Oude zal worden bezocht. Donderdag 18 September er een excursie gehouden naar de tentoonstel- n Holland staat een huls" in Amsterdam. Des ss wordt dan een bezoek gebracht aan het Mu- Amstelkring" bekend onder den naam van laantje" of „Ons Lteve Heer op solder", gevarieerde programma voor de maand Sep- is karakteristiek voor de 'werkzaamheden van ileerende vereeniging. Urlijk wordt er daarnaast nog veel meer ge- ussen in Fransch, Duitsch en Engelsch. in steno en Handenarbeid, gymnastiek, practische kin- zorging en ook naai- en kniplessen vullen het Jrzicne rooster voor den winter, tenige feestelijkheid buiten het speciale maand- ummer zal bestaan uit de opvoering van een in den Stadsschouwburg Wim Sonneveld's unstensemble zal Woensdagmiddag 22 October !en en deze opvoering zal Donderdagmiddag d. eens herhaald worden. Afscheidsreceptie wethouder W. J. B. van Liemt. De afgetreden wethouder van Sociale Zaken van Haarlem, de heer W. J. B. van Liemt hield Vrijdag middag in de Oude Raadszaal een afscheidsreceptie. De burgemeester de heer S. L. A. Plekker en zijn secretaris mr. B. van Oppenraay waren de eersten, die de receptie bezochten. Verder kwamen nog vele afdeelingschefs, hoofden van dienst en ge meente-ambtenaren. Van de anderen, die afscheid van den scheidenden wethouder namen, noemen wij o.a. den voorzitter en den secretaris van de Ka mer van Koophandel voor Haarlem en omstreken de heeren J. J. Swens en Jhr. dr. J. C. Mollerus, voorts de heeren B. W. Lasschuit, voorzitter van de Middenstandscenlralc, Ph. Dein-um, directeur van het Gem. Concertgebouw, Herman Deinum, direc teur van den Stadsschouwburg, G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L. O. in de inspectie Haar lem, W. B. Reynen. secretaris van het departement Haarlem van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, ir. W. J. Burgersdijk, oud-directeur van de N.Z.H.TM., Mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armenraad, hoofdinspecteur G. Drayer en P. de Waardt, namens het bestuur van de H O V. Verder kwamen nog ter receptie: Hoofdinspec teur M. Woud, inspecteur Keesom, namens het be stuur van Horecaf: de heer J. Brinkmann en Schafer, P. C. v. d. Heyden, president van den Bijzonderen Raad van de Vincentiusvereeniging, en de gemeente-secretaris Mr. Th. A. Wesstra. WEDSTRIJD „FRISIA". Zondag a.s. organiseert de Haarlemsche Kaatsclub ..Frisla" een wedstrijd op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan. Om 10 uur wordt begonnen. De collecte voor de T.B.C.-bestrijding Nog te veel revers zonder speldje. In Haarlem en omgeving kon men vandaag weer op talrijke revers de witte speldjes met het roode T B.C.-kruis zien doch het moet ons direct van het hart: er waren nog te veel maagdelijke jas kragen en daaruit blijkt dat men nog niet genoeg doordrongen is van het feit. dat de T.B.C.-bestrij ding thans meer dan ooit aller steun verdient. Want het behoeft geen betoog, dat van de opbrengst vah deze collecte zeer voel afhangt. Alle Neder landsche vereenigingen, die op het gebied van de tuberculosebestrijding werkzaam ziin hebben de handen ineengeslagen om gezamenlijk eenmaal per jaar te cöllecteeren. Zoo'n collecte moet dan na tuurlijk ook volledig slagen. In Haarlem zwermden vanmorgen reeds in alle vroegte de 220 collectanten en collectrices naar hun standplaatsen om do voorbijgangers het bekende bloempje aan te bieden. Ook de secretaris van het Haarlemsche Comité de heer G. van Waard heeft op het Houtplein de collectebus laten rammelen. Op onze vraag hoe zijn indruk was gaf hij ten ant woord. dat het hem nog niet meeviel. Wel werden er flink wat speldjes verkocht doch vooral de fo rensen.'op wiens vrijgevigheid men anders zelden tevergeefs, een beroep doet. lieten de collectanten meestal in don steek. Juist onder dit gesprek kwam een eenvoudige werkman aanloopen en diepte uit zijn zak een dubbeltje op „voor het goede doei" zooals hij lachend zei. Het is te hopen, dat van middag nog zeer velen zijn goede voorbeeld zul- Icp volgen. Het slot van het seizoen. Proefelftallen aan de Spanjaardslaan. Het ditmaal wel al 'e korte crickeiseizoen wordt ln het komend weekeinde, wat onze stad betreft, weer gesloten De leden van Rood en Wit hebben nauwelijks anderhalve maand van hun prachtige terrein aan de Spanjaardslaan kunnen gebruik maken en voor hen. zoowel als voor de bewonderaars van den koning der sporten is de zomet- iort dus wel heel gauw voorbij. Zooals men weet wordt er Zaterdag en Zondag op dit veld nog een tweedaagsche wedstrijd gespeeld tusschen ploegen, waarin de veelbelovende longeren tezamen met cricketers van rijpe ervaring hun kunnen zullen toonen. De opsteling van deze elftallen, respectievelijk onder aan voering van A. Strolnk (P. W) en A. Nolet (H. D. V. S.) reeds eenigen tyd geleden in ons blad vermeld. Indien het weer medewerkt, kan men van een spannende en hoogst interessante match getuige zijn. De belangstelling velen zal speciaal uitgaan naar de verrichtingen van onze stadgenooten: Boeree en Peschar en voorts zal men benieuwd zijn. hoe Jongeren als Planten (H. C. C,), En gelsman (Quick. Nijmegen). Scholten (H. B. S.) en Van Weelde (A. C. C.). die dit seizoen bijzonder op den voor grond zijn getreden, het er zullen af brepgen. Het wil ons voorkomen, dat het aanvoerderschap Nolet in deze match wel eens den doorslag zou kunnen geven, want de wijze, waarop deze speler het uit zoo heterogene krachten bestaande elftal van H. D. V. S. heeft aangevoerd, heeft veler aandacht getrokken en de Sehiedamsche successen waren daarvan voor een niet gering deel het gevolg. EINDGEMIDDELDEN VAN HAARLEM I. PERSONALIA. De heer H de Ruijter, beheerder van het bijkantoor der Posterijen en Telegrafie te Overveen is met in gang van 1 September benoemd tot directeur v het P.T.T.-kantoor te Culemborg. JUBILEUM BIJ DE BRANDWEER. De heer J. A. C. Serodini was gisteren 25 jaar lid an de Ladderbrigade van de Haarlemsche Brandweer en natuurlijk is de kwart-eeuw vervulling van deze zoo nuttige functie herdacht In de garage van de Brandweerkazerne waren daartoe Vrijdagavond bijeengekomen het Brandweer-college, de brandmees ters en het corps der Ladderbrigade. De Commandant der Brandweer, de heer C. J. v. d. Broek, voerde heit eerst het 'woord en stelde daarbij de verdiensten van den heer Serodini in het licht, waarbij hij dezen een oud-Hollandsch steenen bord als herinnering over handigde. Namens dc ladderbrigade sprak de heer F. Lourenberg den jubilaris toe en deed zijn felicitatie vergezeld gaan van de aanhieding van een vulpen houder en een bloemenmand. De intieme plechtigheid was. nadat de heer Sero dini voor deze bewijzen van waardeering had bedankt, hiermede geëindigd PROPAGANDAWERK DER N.S.B. TE HAARLEM. De N.S.B. deelt mede dat zij van 1 tot en met 6 September te Haarlem een propagandaweek houdt. Het programma vermeldt o.a.: Dinsdagavond W.A.-marsch en van 89.30 uur een concert van de W.A.-kapel uit Amsterdam op de Groote Markt. Zaterdagmiddag een openluchtbijeenkomst op het terrein voor het Paviljoen. Gedurende deze week wordt ook propaganda- lectuur verspreid en worden brochures verkocht. Het bestuur wijst er op. dat de N.S.B. geen leden meer aanneemt. Het doel van deze propagandaweek is de bevolking nader bekend te maken met het streven van de beweging en de vraagstukken van dezen tijd. Besluit op de dividend- beperking 1941 's-GRAVENHAGE, 30 Augustus. In het Ver ordeningenblad is gepubliceerd een besluit van den secretaris-generaal voor bijzondere Economische Zaken en van de secretarissen-generaal van de de partementen van Financiën en Justitie betreffende de dividendbeperking, (besluit op de dividendbe perking 1941). Hierin wordt o.a. bepaald, dat vennootschappen verplicht zijn haar uitdeelingen te beperken: 1) tot 6 ten honderd van het gestorte aandeelen kapitaal, indien de vennootschap over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, 6 ten honderd of minder dividend heeft vastgesteld. 2) tot het percentage van het gestorte aandeden- kapitaal, dat over het laatste boekjaar, dat r.iet onder de bepalingen van dit besluit valt, als di vidend is vastgesteld, indien de vennootschap ovei dat boekjaar meer dan 6 tèn honderd dividend heeft vastgesteld. (2) Ingeval herkapitalisatie op den voet van hoofdstuk 2 heeft plaats gevonden, mag het totale bedrag der uitdeelingen niet grooter zijn dan hel bedrag, dat ingevolge het eerste lid uitgedeeld had mogen worden, indien herkapitalisatie niet had plaats gevonden. Van vennootschappen, welke over eenig boek jaar meer dan 6 ten honderd van het gestorte aan deelenkapitaal uitdeelen, wordt onder den naam van superdividendbelasting naar den maatstaf van het superdividend een belasting geheven. Onder superdividend wordt verstaan het bedrag, waar mede een uitdeeling 6 ten honderd van het gestorte deelenkapitaal te boven gaat. In artikel 4 wordt bepaald, dat de grondslag voo berekening van superdividendbelasting wordt gevormd door de uitdeelingen over een boekjaar. De belasting wordt voor de eerste maal geheven het boekjaar dat op 31 December 1!M0 eindigt of op dat tijdstip loopende is. Vennootschappen in den zin van dit besluit zijn bin nen het rijk gevestigde naamlooze vennootschappen commanditaire vennootschappen op aandeelen, waar het aandeelenkapitaal vijfhonderdduizend gulden.of meer bedraagt. HERKAPITALISATIE. In arïtikel 8 wordt bepaald, dat vennootschappen slechts met inachtneming van de bepalingen haar aandee lenkapitaal door verhooging kunnen herzeln. Volgens artikel 9 kan hei kapitalisatie op zijn vroegst met ingang van "31 December 1940 of van het einde van het op dat tijdstip loopende boekjaar en op zijn laatst voor een boekjaar, dat voor 1 Januari 1943 eindigt, plaats vinden. Herkapitalisatie is slechts een maal toegelaten. Hoofdstuk-3 van het besluit regelt de aangifte voor, slag in en betaling van de superdivldendbelastlng e belasting op de herkapltatlsatie. Hoofdstuk 5 geeft strafbepalingen. Kaatsen Cricket Balten r. inn. n. 0. h.s. av. Hub. Boeree 212 12 4 50* 26.50 B. Kleefstra 284 13 1 78 23.70 J. Voogd 229 13 .3 52 22.9(1 P. de Lugt 128 9 1 39* 16 A. Hartog 104 8 - 46 13 W. Peschar 71 10 2 24* 8.90 p. v. Tlggelen 62 10 - 25 6.20 P. Groeneveld 35 7 1 17 5.83 P. Goossens 50 9 - 18 5.55 O. Abendanon 28 8 2 10* 4.66 A. v. d. Bergh 25 8 2 9 4.20 Verder batten nog: H. Myer 15 3 1 13 7.50 R. Ton 4 2 1 4 4 G. Wessel 0 2 - 0 0 J. de Boer 0 1 - 0 0 Bowlen O. M. R. w. Av. A. v. d. Bergh 118 28 22 397 37 10.73 O. Abendanon 72 1/8 8 255 19 13.42 W. Peschar 112 15 370 19 19.47 P. de Lugt 29 4/8 2 133 6 22.17 Verder bowlden nog: R. Ton 35 4/8 3 145 9 16.11 P. v. Tlggelert 5 - 23 1 23 P. Groeneveld 8 - 44 1 44 Hub. Boeree 8 - 26 - A. Hartog 3 1 13 - P. Goossens 2 - 3 - Haarlem scoorde 1374 runs voor" 97 wickets: gemiddeld 14.16 per wicket. Tegenpartijen scoorden 1484 runs voor 99 wickets; ge middeld 14.93 per wicket. HAARLEM COMBINATIE—ROOD EN WIT COMBINATIE. Bovengenoemde combinaties bekampten elkaar aan den Schoterweg, doch geen der partijen zag kans den wedstrijd haar voordeel te beëindigen. Een draw was het resul taat Haarlem begon te batten en verloor op 7 het wicket wan d. Wal, terwijl Bouves op 33 run out ging. Groeneveld stond heel goed te spelen en voerde de score op. Hartog maakte nog 13 runs en verdween toen op 59. H. Peschar en „Kleefstra hielden Groeneveld eenigen tijd gezelschap terwijl/laatstgenoemde voornamelijk -voor de runs zorgde. Toen H. Peschar en Kleefstra verdwenen waren, kwam W. Peschar op de mat en met Groeneveld voerde hij hel totaal van 86 op tot 143. Beide batsmen hadden er goed het oog in. Op 143 voor 5 sloot Kleefstra de innings van Haarlem. Groeneveld met een uitstekende 72 en W. Pe schar met 24 not out latende. De Jong bowlde niet slecht, doch had geen succes: 0—35; Thiel nam 2—21, Chapon 0—26, Lautenslager 2—21, Molljn 0—16 en Bijleveld 0—10. Rood en Wit bracht het tot 110 voor het verlies van 7 wickets toen de speeltijd verstreken was. De eerste wickets vielen op 1 cn op 3, maar daarna hielden Molijn en Chapon even stand, totdat Molijn voor 10 gebowld werd. Op 39 kon Chapon voor een goede 20 vertrekken. Van Tels met 21, de Jong met een goede 33 not out en Meeuwenoord met 14 zorgden er verder voor dat Rood en Wit liet totaal van 110 bereikte. Voor Haarlem bowlden: W. Peschar 3—31, A. Hartog 3—H. I. Vanier 0—1. P. Groeneveld 0—9. P. v. d. Wal 0—i en Kleefstra 0—8. H. C. C. 1—H. B. S. 1 ging niet door. II. C. C. kampioen van de eerste klasse. De voor Vrijdag j.l. vastgestelde competitiewedstrijd C. C. 1H. B. S. is niet doorgegaan, daar H. B. S niet in staal was een behoorlijk elftal samen te stellen. Door dit feit is H.C.C. 1 kampioen van de eerste klasse, daar alleen door een nederlaag van H.C.C. 1 tegen H.B.S. Hermes-D.V.S. met hetzelfde gemiddelde als de Haagsche had kunnen eindigen. H.C.C. 1 behaalde 19 punten uit 11 wedstrijden, een gemiddelde van 1.72, Hermes-D.V.S. 19 punten uit 12 wedstrijden, een gemiddelde van 1.58. De laatste wedstrijd van het jeugdtournooi was Rood en Wit—Cr. I. C. Rood en Wit begon met batten en kwam tot ioi, waar van W. F. Honig 19, R. Thesen Ender 12, J. J. Peereboom in R. Wildschut 15. Bowlingcijfers Cr. I. C.: G. Mut- saerts 1—27, A, Damman 1—13, Kanters 429, B. v. d. Heyden 1—14 en E. Klashaar 1—2. Cr. X. C. scoorde 65 s, waarvan E. Klashaar 14 en B, v. d. Heyden 11 Bowlingcijfers Rood en Wit: D. Bijleveld 5—20, L. Molijn 4—23 en R. Thesen Ender 1—4. Rood en Wit won dezen wedstrijd dus met 36 runs. Tijdens de thee bood de leider n Cr. I. C. Rood en Wit een geschenk aan. Hierna relk- de voorzitter van Rood en Wit. Jhr. van Tets, de prijzen uit. 1. was Haarlem met 4 punten uit 2 wedstrijden; 2. Rood en Wit met 2 punten en 3. Cr. I. C. met 0 punten. Hiermede was tevens het einde gekomen van de viering van het jubileum van Rood en Wit. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. J. van Zutphen en J. Dekker, toek. adres: Heemskerkerweg 66; H. Schouten en H. C. F. Johansen, toek. adres Graafwijkstraat 22. Getrouwd: L. C. Stuifbergen en J. E. Broekkamp: J. de Wit en C. J. Nan; J. van der Steen en J. M. C. Jansen: J. Woortman en J. Onstenk; C. Butter en A. van Lier. Bevallen: J. C. Vijnde Jager, z.; W. J. Meuldijk v. Amersfoort, z.: H. C. de GrootNijbroek, d.; .T. E. RademakerRijkers, z.; J. M. Uitendaalv. Kleef, d.; E. C. StokerDuiker, z.; M. Hendriks Doelces, z.; M. P. M. A. Sengersv. d. Vliet. d.B. SchierbeekHardendood, d.; C. M IJzermande Bruijn, d.; M. de WildeSmaling, z. Overleden: D. Numan, 70 j., ongeh., Alkm.weg 20, overl. te Velsen; G. Schouten, 54 j., echtgenoote v. P. Woestenburg, Rel weg 51; P. M. J. Elder ing, 70 j.. echtgen. van C. E. Pennings, Peperstraat 17; A. Vecht. 54 j., echtgenoot van H. Davidson, Dr. Schuitstraat 23; M. Commandeur, 76 j., weduwe van A. van Dijk, S. Rumpingstraat 10. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Kleine schol le soort f 176; Kleine schol 2e soort f102— £96: Pufschol f78—f 74; Pufschol 2e soort f 51—f50: Kleine roode poon f80—f64; Pufschar f25—f30; Wijting f66; alles per 50 K.G.. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid onze lieve Man, Vader. Behuwd- en Grootvader Cornelis Gerrit van Langeveld eerder weduwnaar van J. E. Blad in den ouderdom van 70 jaar. C. M. VAN LANGEVELD— VAN PELLECOM Davos: W. H. VAN DE LINDE- VAN LANGEVELD W. L. VAN DE LINDE Arnhem: C. L. VAN LANGEVELD L. S. VAN LANGEVELD— HEKELAAR Haarlem: BOB, WIM, GERRIT en Kleinkinderen. Haarlem, 28 Augustus 1941. Brouwersplein 18. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 2 September a.s. te 11.30 uur op de Noorderbegraaf plaats. Heden overleed onze beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom' Cornelis Gerrit van Langeveld Uit aller naam H. J. VAN LANGEVELD Haarlem, 28 Augustus 1941 CEBR. VAN BREDERODE Gr. Markt 21, hoek Smedestraat HUUROVERNAME AANGEBODEN. Door bijzondere familie-omstandigheden een uitstekende onderhou den heeronhuis met garage en grooten tuin aangeboden aan den Vogelenzangscheweg te Aerdenhout per 1 October a.s. Huurprijs slechts 750.per jr. Bezichtiging na overleg. Inl. J. A. SCHOU TEN, Kleverlaan 231, Haarlem, tel. 22630 Enige en algemene kennisgeving. Van het Roode Kruis te Genève ontvingen wij het droevige bericht dat onze lieve Man en Vader, de Heer Anton Jacobus Egbertus Leiering in Maart j.l. is overleden. Santpoort: L. LEFERING— VISSER TONNY DICK. Santpoort, 27 Aug. 1941. Brederoodscheweg 83. Met de Vod ZONDAG, WOENSDAG en VRIJDAG Op ZONDAG vertrek 150 uur, vanaf Z. B. Spaarne. Op WEEKDAGEN vertrek 1.30 uur, vanaf Spaarne t.o. Ged. Oude Gracht. Prijzen 1.25 en 0.80. DINSDAGS en DONDERDAGS (Kager- meer, Brasemermeer, Westeinderplas). NIEUWE REISROUTE: Haarlem, Leiden, Aals meer, Haarlem via SCHIPHOL. Vertrek 9.uur Spaarne t.o. Ged, Oude Gracht. Prijs: le klas 2.Toeristenklas 1.25. Beëindiging Bootdiensten MAANDAG 8 SEP TEMBER. H. J. FEYE, Ravelingsteeg 13, Tel. 11292 Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze lieve Man, Vader en Behuwdvader Jan van den Abeele in den ouderdom van 61 jaar. M. A. VAN DEN ABEELE- BAUSCH Amsterdam: J. W. VAN DEN ABEELE H. A. VAN DEN ABEELE— ZALM Haarlem: H. A. VAN DEN ABEELE A. M. VAN DEN ABEELE Haarlem, 29 Aug. 1941 Obistraat 53 Liever geen bezoek De crematie zal plaats heb ben op Dinsdag 2 Septem ber a.s. te Driehuis-Wester- veld, na aankomst van trein 14.46 uur. Reeds na enige lessen resultaat. Accordeon Piano Trompet - Stringbas - Hawaiian - Viool - Trombone Xylophoon Guitaar - Fluit - Klarinet Slagwerk - ftlando- line - Ukeiele - Saxophoon - Pauken - Banjo - Orgel Cello - Vibraphoon. Lesgeld 2.75 p. mnd. Spec. Kind. ƒ0.35 p. w. Gratis instrumenten in bruikleen. Gratis Studiegelegenheld. Gratis Geïllustreerde Prospectus. Levering van alle instrumenten nog steeds op conditie. TETTERODESTRAAT 53. JOH. M. SECAAR arts ZIJLWEG 71 HERVAT 1 Sept. de praktijk Dr. S. HOOCERWERF Hartspecialist Leiden weer te consulteeren. IIERVAT Maandag 1 September de praktijk arts voor longziekten weder te consulteeren. HERVAT Maandag a.s. de praktijk AFWEZIG TOT 1 OCTOBER Waarn. Dr. Düsterbeck, Dr. Heering. Dr. Kersbergen, Dr. Roorda en Dr. Sluyterman. J. v. HARTESVELDT Tandarts, Staten Bolwerk 12 AFWEZIG TOT 8 SEPT. C. L. W. R U Y S Chirurg vanaf Maandag WEER TE CONSULTEEREN C. C. J. BOS Arts OVERVEEN IS AFWEZIG 1-15 SEPTEMBER. De practijk wordt waargenomen door de plaatselijke Artsen. P. OZINCA Arts GARENKOKERSKADE 52 AFWEZIG TOT 9 SEPT. Faillissement nalatenschap van Nicolaas Groustra. gewoond heb bende te Haarlem, Kleverlaan 140 Door den heer Rec'nter-Com- missaris in voormeld faillissement is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend voor den 9en September 1941 ten kan tore van ondergeteekende; 2o. dat de verificatie-vergade ring wordt gehouden op Woens dag 24 September 1941, des voor middags 9 1/4 uur, in het Pa leis van Justitie aan de Jansstraat nr. 81 te Haarlem. De curator: Mr. A. BKUCH Kruisweg 63, Haarlem Distributiedienst Haarlem Het Hoofd van den Distribu- tiedienst HAARLEM deelt mede, dat het kantoor van het AGENTSCHAP ZUID (Bad huisstraat) met ingang van Maandag 1 September a.s. is gevestigd Frederikspark 8 Het telefoonnummer 20427 blijft ongewijzigd. Spaarkas vr. voor opleiding bespraakte Dame, N? inwerking vaste aanstelling Brieven no. 6108 bur. van dit bl. Voor direct gevraagd: v. d. morgenuren (pijn. 15 a 16 j.) Kamerlingh Onnesstr. 56. Gevraagd; EEN NOODHULP voor de huishouding en keuken. Brieven no. 6109 bur. v. d. blad. Duitsche familie vraagt een tevens goed kunnende koken. Br. no. 6110 bur. van dit blad. Dagdienstbode, hoog loon. Ken- nemerweg 16, Bloemendaal. Bij beschaafde dame te huur. Centr. verwarming, bad, telefoon. Westerhoutstraat 50. Agenten gevraagd Hooge provisie, bij voldoening ook salaris. Bezoeken van cafés en andere zaken. Uitv. brieven met leeftijd onder no. 6107 bur. van dit blad Gevraagd: nette LOOPJONGEN 16,-t 17 j Anegang 8. Haarlem. HUWELIJK Beschaafd heer, zestiger, oud za kenman, gep. en bemiddeld z. k. m. met dame 40-55 j. van lief ka rakter om gezellig en huiselijk le ven aan te gaan. Brieven no. 6099 bur. van dit blad. Te koop gevraagd in omgeving van Haarlem, KLEIÏ>T MOOI of dubbel Landhuisje, met groo ten tuin. Brieven met uitersten prijs en lasten A. v. d. WOUDE, Julianalaan 55 tel. 2837 Bilthoven TE Beknopt Heerenh. in Kleverpark- kwartier, aan verkeersstr,, 6 kam. douche-kam. keuk. zld. vaste wascht. Voor- en achtertuin. Bevr. Mak. Kant. J. W. G. DROSTE, G. O. Gracht 67 Te huur gevraagd vor minstens één jaar, vleugel of goede piano. Br. met prijsopgaaf no. 6103 bur. van dit blad TE HUUR GEVRAAGD, voor minstens 1 jaar, gem. huis, Heemstede of naaste omgeving. Br. met prijsopg. no. 6104 bur. van dit blad Pracht modern nieuw EIKEN DRESSOIR Barendsestraat 32 A rd. VERLOREN PORTEMONNAIE MET GOUDEN RING gemerkt Cootje in of om Sport- fondsenbad. Tegen belooning van hoogere waarde als oud goud te rug te bezorgen Nagtzaamstr. 71. BELOONING! Vermist: Woensdag 1.1. om 5.30 uur in Hema, Haarlem, blauwe D, tasch met waardevolle inh. o.a. alle distr. bescheiden, trouwboek je, pers. bew. enz. Tegen bel, terug te bezorgen Mevr. Claessens, Al- lard Piersonstr. 14 III, A'dam. LITS-JCMEAÜX eiken, ter overname gevraagd, met spiraal-matras. Aanb. tel. 22321 TE KOOP goed onderh. Burgerwoonhuis. Verh. v. 6.p. w. Zeer gesch. v. Geldbel. Br. no. 6100 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3