Snuffel eens Kamer gezocht TERMIJNBETALING H. F. J. DE LEUR B. E. van Zanten Reiziger gevraagd Boek-enKantoorboektiandel Pension gevraagd Adverteert in dit blad Ds. C. J. HOEKENDIJK fyausiustituut j^tassiHue Aanvang det êessen. Kleine Houtweg 11 TE KOOP GEVRAAGD li De kooktijd van groenten -GRAVENHAGE, 15 September. Het voorlich- jsbureau van den Voedingsraad deelt mede: ij de bereiding van groenten komen de nieuwe in- iten van de voedingsleer sterk tot uiting^ Veel 3 rdt er al geschreven over het rauw klaar maken van 3 enten, maar het koken van groenten vraagt even- r de aandacht. Men is totide ontdekking gekomen, door het afkoken, afgietai, lang koken, opwarmen stoven stoffen verloren -gpan, die in onze voeding nisbaar zijn. i van de belangrijkste verschillen met vroeger is de tijd, dien men voor het gaar koken van groente idig acht. Door lang koken worden de beschermende (fen die de groenten bevatten onwerkzaam. Maar niet alleen, ook de smaak, geur en kleur gaan sterk tcruit en er wordt nutteloos brandstof verbruikt, et is daarbij' zeer oneconomisch bladgroenten te g ie koken. De groente slinkt dan zoo sterk, dat i er wel tweemaal1 zooveel van noodig heeft! als bij korten kooktijd het geval zou zijn. ;|lijna alle groenten zijn na uur gaar. Vele zelfs het half uur, bijv. zuring is gaar in 5 min.. ge spinazie en postelein na 5 10 min., tomaten na min., bloemkool, malsche snijboonen na 1/4 uur, uitjes en jonge worteltjes na 20 min., savoyekool min. :n savoyekool, witte kool, groene kool uitjes te lang gekookt dan ontwikkelt zich de on- (igcname koollucht. die in huis, maar ook aan het echt te merken is. Deze wordt veroorzaakt door be- ,1de ontledingsproducten, die daarvoor gevoelige e son'en hinderen. Verreweg de meeste menschen dragen de kool wel. wanneer deze slechts 20 a 25 en met weinig water gekookt is. elfs roode kool behoeft niet langer dan een half te koken, wanneer men de azijn maar niet eerder eoegt, dan wanneer de kool gaar is Azijn houdt nl. gaar worden sterk tegen, er verbetering van den smaak stoven vele huis wen, als het maar eenigszins kan de groenten met boter na. Om bovengenoemde redenen (achter gang van de waarde der voedingsstoffen, verspilling brandstof) is dat echter zeer verkeerd. Wel kan als men de boter er toch in verwerken wil, deze k voor het opdoen door de groente roeren, groente en botersmaak blijft dan behouden, lecepten (voor 4 personen) ipinazie. Bereidingswijze 1. 2 K.G. spinazie, bloem zout. De spinazie uitzoeken, wasschen en vlug gaar3 en zonder water en met zout, Kooktijd 5 a 10 min. groente afgieten (het vocht voor de soep bewaren), in snijden, hakken of malen met. wat bloem r even verwarmen de bloem gaar laten worden, pinazic. Bereidingswijze 2. l</> K.G. spinazie, 25 maizena'of aardappelmeel, zout. De spinazie uit ten, wasschen en- rauwsnijden. Opzetten zonder gaar koken. Kooktijd 5 a 10 min. Het vocht den met de aangemengde maizena of aardappel- el" isvoyekool of wittekool. 1 K G. savoyekool te kool, zout, 1 d.l. taptemelk, bloem, noot De kool poeren of schaven, opzetten met weinig kokend wa- en zout en vlug gaar koken. Als de kool even ge kt heeft, de groente omleggen. Naar verkiezing melk toevoegen en deze binden met de over de 1 gestrooide bloem. SOEP, EEN STAMPPOT EN EEN STOOFSCHOTEL. et Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: snigen tijd geleden werd reeds aangeraden de warme ltijd In één pan klaar te maken, aangezien er zuinig de brandstof moet worden omgegaan, i'deze één-pans-gerechten is gemakkelijk afwisseling te igen. Men kan ze in den vorm van een soep, stamppot !D toofscliotel geven. brandstofverbruik komen met d^echte één-pans-ge- ten overeen de maaltijden, die beSaan uit peulvruch- (bruine- en witte boonen. capucljners) met aard- elen en een sla van rauwe groenten. Dit geldt urlijk alleen wanneer de peulvruchten ln de hoolklst kranten gaar gemaakt worden. Nadat de geweekte ru hten 20 a 30 minuten zijn voorgekookt, blijven t n de hooikist of in kranten ongeveer 4 uur staan; de hebben-ben klein half uur noodig en de ente-sla speelt, wat brandstofverbruik betreft geen rol. opans volgen eenige recepten voor 4 personen. BLOEMKOOLSOEP MET GROENE KRUIDEN. kg. aardappelen, li/» liter taptemelk, l/2 liter water, loemkool, l prei of ui, bladselderij, peterselie, wat bo- of vet, zout. aardappelen schoon boenen, in stukken snijden en 1/4 llier water, de fijn gesnipperde prei, de gewas- r, en in stukken gesneden bloemkool gaar koken, "iktijd pl.rn. 20 min. Het mengsel tot een gelijke purée jgjgpen, met de melk en de rest van het water verdunnen. Tafeltennis Zdndag 21 September zullen de Heeir.steedsche kampioen schappen gehouden worden in het Ververschingshuis te Groenendaal. BOKSEN TÉ HAARLEM. GROOTE NATIONALE BOKSWEDSTRIJDEN In CONCERTZAAL. MORGENAVOND 17 SEPT., te 7 uur. De beste amateurs van Nederland, w.o. HESSELS, POSNO, WE3SELS, TE NUYL, STUIVER, KNEPPERS, OOSTERVËEN enz. enz. Pr ij zen der plaatsen: Ring, speciaal ƒ1.50 lste rang en balcon 1. 8de rang „0.50 3de rang „0.30 Voorverkoop: SPORTHUIS TE NUYL, Schoter- weg 27, Telef. 19030 en 's avonds aan de zaal. (Adv. lngez, Med.) Haarlemsche boksers in den ring. Hessels, de groote attractie. J. H. Hessels, kampioen van Nederland vlieggewicht. (Foto De Haas) De grootste attractie van de bokswedstrijden, die Woensdagavond 17 September in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem plaats vinden, vormt ze ker het boksen van den Haarlemmer Hessels, den vlieggewichtkampioen van Nederland. Hessels, die bij de Nederlandsche kampioenschap pen te Enschedé den prijs kreeg voor den besten stijl, is een bokser met bijzondere kwaliteiten. Hij is vlug en uitermate snel in het ontwijken. Bij de boksdexnonstraties op „Kareol", waar hij tegen den Amsterdammer Brander' uitkwam, verwaarloosde hij zijn dekking nog wel eens, doch sedertdien heeft trainer G. te Nuyl ook aan dit punt alle aandacht besteed en daar Hessels over een harde linksche di- ctépiep cen oogenblik laten doorkoken en wal zout, boter letfKt en de fijngehakte peterselie STAMPPOT MET SNÏJBIET. kg. aardappelen, 3/4 kg. snijblet, 150 gr. magere ^kaas. boter of vet, wat zout. e aardappelen schoon boenen, in stukken snijden en een bodempje water en wat zout in .pl.m. 25 min. d r koken. De kaas raspen, bij de aardappelen voegen het geheel fijn stampen. De snijbieten wasschen, uit - n lekken, fijn snipperen en friet de aardappelen ver- igen. Het gerecht nog even door en door heet laten ej:den, nadat de boter of het vet en het zout zijn toe- oegd. :n STOOFSCHOTEL VAN SLABOONEN EN BLOEMKOOL •2 kg. aardappelen, 250 gr. slaboonen, 1 kleine bloem- 1. 100 gr. sausïjsjes, 50 gr. taptemelkpoeder, wat boter ■at zout. Ut water in een stoofpan aan de kook brengen, de t van de schoon geboende, in vieren gesneden aard den erin leggen, daarop de afgehaalde gebroken ritjes, dan de gewaschen saucijsjes, vervolgens de in kken gesneden bloemkool, devest van de aardappelen lajwat boter of vet en zout. pan sluiten, de inhoud vlug aan de kook brengen en !i uur gaar koken. Het taptemelkpoeder met wat water een glad papie aanmengen en aan de overige bestand toevoegen. Het geheel losjes door elkaar roeren en ig even doorwarmen. Het ovxertolilge vocht in een saus- zj i gieten. Het gerecht in'een dekschaal of in een vuur- J^Jien schotel overbrengen. SLA VAN KROPSLA, TOMATEN, BLOEMKOOL. krop sla, 1/2 kg. tomaat, 1 kleine bloemkool, 4 lepels temelk, wat azijn of citroensap, fijngemaakte aard- elen, zout, mosterd en fijngesneden kruiden. De bloem- in water met wat zout zetten. De sla wasschen aa laten uitlekken, de tomaten in plakjes snijden en de ;n imkool in kleine stukjes verdeelen. Van taptemelk, in n of citroensap, fijn gemaakte aardappelen, zout, mos- an en kruiden een slasaus)e maken en met de groenten bengen. Deze sla als groente geven bij een maaltijd van •uchten (Indien men daar over beschikt) en aard- elen. gemakkelijk hebben. Daar Hessels onder de vl-iegge- wichten geen eyenwaardifen tegenstander kan vinr selderij toevoegen, den bokst hij thans in het vrij 'gewicht, want Kalf behoort tot'dé bantamgewichten. Op dezen eersten Haarlemschen boksavond, na véle jaren, zal ook de nieuweling Deys, een 17-jarige Haarlemsche H. B. S.'er, de aandacht trekken. Deze pupil van te Nuyl is klein gebouwd doch zeer stevig van postuur en belooft veel voor de toekomst. Hij komt uit tegen den lichtgewicht Hebbel uit Amsterdam. De Haar lemmer W. te Nuyl. die onlangs te Amsterdam nog een eersten prys behaalde, is voor een lichtgewicht niet groot. Hij valt' voornamelijk op door zijn agres sieven stijl. Deze bokser beschikt over een zeer harden rechtschen en linksehen hoek. Zijn tegen stander De Roode zal het zeker niet gemakkelijk krijgen. In het weltergewicht komt nog uit de Haar lemmer Smit, terwijl de oude tacticus Vreenegoor het in het middengewicht Voermans nog duchtig las tig zal maken. De Haarlemmer De Looper Jiiet is te hopen .dat hij zijn naam geen eer aandoet bokst zijn tweeden wedstrijd tegen Heidoorn. Hockey DE HOCKEYDAG TE AMSTERDAM. uitslag van de loting voor den hockeydag welke op '.dag 21 September a.s. te Amsterdam wordt gehouden its volgt: tournooi.: Amsterdam—P. W.; H. D. M.—Tilburg; ihem—Hilversum: Zwart Wit—Delftsche Studenten. tournooi: H: .L. C.—Groningen: H. C. M.Hilversum«2; Vt ersfoort—H. H. Y. c. 2; H. B. s.—Amsterdam 2. AMSTERDAM. 15 September. De universiteit van Amsterdam heeft vier prijsvragen uitgeschreven (waarvan de eerste uit het fonds Reich), te be antwoorden vóór 15 September 1042, door stu deerden aan een Nederlandsche instelling voor hooger. onderwijs. 1. De faculteit der geneeskunde verlangt een on derzoek naar de embryonale ontwikkeling en ont wikkelingspotenties van het pineale orgaan bij een of meer amphibia. 2. De faculteit der rechtsgeleerdheid verlangt een kritische uiteenzetting van de moderne litteratuur omtrent den oorsprong en de draagwijdte in het Romeinsche recht xan den regel dat eigendom eerst door prijsbetaling op den kooper overging. 3. De faculteit der geneeskunde verlangt een toetsing van de opvatting dat in het „beenmerg de roode bloedcellen in de bloedbaan ontstaan, de witte bloèdcellen darbuiten. Daarbij dient ook het gedrag bij een pathologisch proces het laatste ter keuze van de(n) werk (st)er in het onderzoek te worden betrokken. 4. De faculteld der economische wetenschappen verlangt een kritische studie over de begrippen productie-kosten en kostprijs en over hun functie in de prijsvorming in,de sociaal-economische en be drijfseconomische théorie. Op den achtsten Januari 1943 wordt her oordeel der faculteiten over de ingekomen verhandelingen in het openbaar medegedeeld en aan de schrijvers der meest voldoende antwoorden, die door facul teiten de eer der bekroning zijn waardig gekeurd, de gouden eeerepcnnïng uitgereikt. 1,1Voor de kinderen iS De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. 6. Ibrahim de Wijze Kikvors (Teekenlngen van F. Wagner). Ibrahim, de wijze Kik- i, woonde aan de rand een brede sloot, vol kroos en grote plom- bladeren. Het was een ellige klkkersloot, waar elke dag de kleine kik- kindertjes kon zien ,a4pigen en zwemmen, dat een lieve lust was. Er natuurlijk ook wel eens ,»e, maar wanneer een -^jar ruziemakende kikvor- het een enkele keer al te bont maakten, tide men Ibrahim er bij. Alle kikkers hielden erg veel bijna nooit uitdeed vanwege de rheumatiek. Na lang en z.ihem. En dat was ook heel begrijpelijk, want voor alle diep te hebben nagedacht, zef hij eindelijk: „Kijl^ eens, J eihjkheden wist hij raad te schaffen. 1-Ioe oud hij wel Hein, ik persoonlijk ben niet ln staat om je de weg te kon niemand precies'zeggen, maar héél oud was Jiij wijzen. Dat de sluipwespen gevaarlijk en brutaal zijn, dat ;r. Toon Barrabas en Hein bij de klkkersloot aankwa- wist ik al; er zijn al meer klachten bij mij binnen ge- j, stond Ibrahim voor zijn huis. Hij kwam juist thuis komen over die gemene roversl Maar tobh kan ik je waar- dtsjj een kleine wandeling, 's Avonds deed hij dat altijd sehijnlijk wel helpen. Probeer het eens bij Bizam, den was goed voor zijn gezondheid en wat beweging voor tovenaar. Het zal Je niet meevallen om hem te spreke?! te oude poten was wel nodig. Hij herkende Hein dade- krijgen want Bizam ontvangt niet graag bezoek. Er staat hij had hem zo vaak op kikkerfeesten horen viool- een gewapende macht voor zijn paleis, die niet voor de er4ien en dan steeds van het spel genoten. Toen hij dan poes Is, maar ik denk toch wel. dat het je lukken zal. miHein op zich af zag komen, begroette hij hem harte- er-:- Jonge, jonge, Hein, hoe maak je het kerel!" En Bizam zal Je zeker wel verder kunnen helpen, daar ben m.,!n 'lachend, gaf hem de poot en vroeg, of hij Ibrahim Ik zeker van. Ik zal je een gids mee geven, die je zover A. n mocht spreken, het was Iets heel belangrijks. Direct mogelijk de weg zal wijzen". Ibrahim klapte m zijn han- Vi Ibrahim hem binnen. En rustig, in zijn grote stoel den en vlug kwam er een jonge kikker aan roeien, nk eten luisterde hij aandachtig naar het verhaal van staande op een plompenblad. Ibrahim vertelde hem, wal >n- ln. Waar ie de sluipwespen moest zoeken? Ja, daar hij te doen had en na vriendelijk bedankt te hebben, ging M. eat lilj eens lang/over nadenken. En zo zat Ibrahim Hein mee naar buiten, waar Barrabas al vol ongeduld redui t ln z'n luie stoel, met z'n kamerjas aan, die hy op hem stond te wachten. CONGRES VAN DE YOI.KSCHE WERKGEMEENSCHAP. APELDOORN, 15 September. De Volksche Werkgemeenschap heeft van 1315 September op Troelstra-oord, te Beekbergen haar derde congres gehouden, onder voorzitterschap van dr. J. Theunlsz uit Zwolle. De-heer S. J. v. d. Molen heeft het onderwerp: ,,De Nederlandsche boerenhuistypen en hun be studeering". behandeld- Een belangrijke bespreking hield de heer J. F Semey over: „Het handwerk". Naar aanleiding van deze behandeling werd besloten een secretariaat voor het handwerk te vestigen op het adres van de vojksche werkgemeenschap aan de Schimmelpen- nlnklaan 12, Den Haag. Voor de geheele vergadering hield do heer J. C. Naehcnlus een bespreking over: „De tijd der wende". De heer Sweers verzocht namens "öe arbeidsge meenschap voor het volkslied, -dans en -spel om zooveel mogelijk medewerking bij de opteekening van volksliederen, opdat deze niet verloren zullen gaan. Dr. F. C. Bursch heeft aan de hand van licht beelden gesproken over: „Vroeg-historische vond sten en onze vroege Germaansche geschiedenis". (A.N.P RANGEN IN DEN NEDERLANDSCHEN .ARBEIDSDIENST In de Ned. Staatscourant is opgenomen een be- uit van den secretaris-géneraal van het departe ment van Algemeene Zaken betreffende de rangen en graden in den Nederlandschen Arbeidsdienst. Hierby wordt bepaald dat de rangen in den Ne derlandschen Arbeidsdienst zijn: commandant, ge- neraal-arbeidsleider: 'opperkader: opperarbeidsleider, hoofdarbeidsleïder, arbeids- leider: hpoger kader; hopman, onderhopman, adspirant-hopman: mid denkader; hoofdopzichter, opzichter, onderopzichter: lager kader. In den stand van het personeel van den Arbeids dienst, dat geen rang bekleedt, worden onderschei den de graden van: werkmeester, voorman, arbeids- Ondergang van Katwijksclien logger Voor Raad voor de Scheepvaart behandeld. AMSTERDAM, 15 Sept. Het A. N. P. meldt: Vrijdag heeft de Raad voor de Scheepvaart onder voorzitterschap van prof. Taverne een scheepsramp behandeld, die zich vlak voor de Hollandsche kust heeft afgespeeld; een van de lange reeks drama's waarvan de Nederlandsche visschers het slachtoffer worden. Op 23 Juli 1941 n.l. was de Katwijksche motorlogger „Margaretha Cornelia", de K.W. 135, op de hoogte van Camperduin aan het visschen, toen het door Engelsche vliegtuigen werd overvallen en gebombardeerd. Binnen enkele oogenblikken ging het schip naar de diepte; één der matrozen kwam hierbij om het leven. De Raad voor de scheepvaart aldus deelde de voorzitter van den Raad mede achtte het noodig deze zaak nader te onderzoeken, in verband met de reddingsmiddelen, die aan boord van het schip wa ren geweest en omdat enkele leden der bemanning niet konden zwemmen. B.ij het visschen in dezen ge vaarlijken tijd is het immers van het hoogste be lang dat de reddingsmiddelen volkomen in orde zijn en dat alle opvarenden zonder uitzondering goed kunnen zwemmen. De eerste getuige die voor werd geroepen was de schipper van 'de „Margare tha Cornelia", J. Hoek. Hij was, zoo vertelde hij. op 21 Juli uit IJmuiden uitgevaren naar de visch- gronden bij Camperduin. De kust was op den 23sten Juli nog uitstekend in zicht. Er leek geen gevaar te duchten toen de schipper' met een paar leden der bemanning tegen twaalf uur naar beneden ging om te eten. Eenigen tijd la ter, zoo vervolgde Hoek zijn onopgesmukt en een voudig verhaal van den tragischen ondergang van zijn vaartuig, voelden wij een schok. Ik dacht eerst, dat wij vast waren geloopen. Ik rende naar boven en direct op den schok volgden twee zware ontplof fingen en hoorde ik vliegtuigmotoren. Direct be sefte ik dat wij door Engelschen werden overvallen. Eén bom was achter het schip terecht gekomen, één was op het achterschip gevallen, de derde was een voltreffer midscheeps. Onze logger zonk snel en ik gaf onmiddellijk bevel om de sloep, die op het voorschip stond, te water te laten. Dat ging echter niet zoo gemakkelijk. De boot werd losgesneden, Vnaar het was te laat om haar nog in het water te vieren. Intusschen kwamen de vliegtuigen weer laag over vliegen en ik vreesde mitrailleurvuur. Ik had het commando „zwemvesten aan" reeds gegeven en beval mijn mannen overboord te springen. Mijn zoon was aan boord. Hij kon goed zwemmen. Maar mijn zwager, die eveneens aan boord was, als stuur man, kon niet zwemmen. Hij sprong toch te water en ik wist een boei te bereiken, die ik hém toe kon schuiven. Onze monteur had nog kans gezien zich te ontkleeden en ook hij was overboord gesprongen. Voor hem bestond geen gevaar omdat ik wist dat hij de zwemkunst eveneens machtig was. Een ander geval was het met den matroos Andewiel; die kon niet zwemmen en hij durfde blijkbaar niet over boord te springen. Hij probeerde nog een zwem vest te bereiken, maar het was voor hem te laat. Hij is blijkbaar, hoewel ik het niet heb gezien, met het schip naai- de diepte gegaan. Intusschen was de sloep los geraakt en deze dreef omgekeerd op het water. Ik wist er op te klimmen en kon noodseinen geven aan visschersschepen die in de buurt waren en die reeds in onze richting stoomden. De SCH. 332 en de KW. 22 waren weldra dicht in de buurt en konden ons oppikken. Een uur lang is de plaats van de ramp nog afgezocht, maar matroos Andewiel is niet meer gevonden. Bij het verhoor, dat op de verklaringen van den schipper volgde, kwam uitvoerig de vraag van het plaatsen der reddingsmiddelen naar voren. Het bleek dat op het achterschip van den motorlogger, op de plaats waar anders de sloep staat, een vlot was bevestigd: de sloep was op het voorschip op gesteld. Het vlot echter was met touwtjes vastge maakt en het zou niet gemakkelijk geweest zijn, dit vlot zoo vlug los te maken, dat het voor direct ge bruik gereed was. In het onderhavige geval had ^de schipper niet meer naar het vlot omgekeken, omdat het achterschip reeds vrijwel onmiddellijk onder water stond, zoodat het voor de hand lag de sloep te gebruiken, die -echter niet gemakkelijk te stri ken was. Eén van de leden van den Raad opperde de wenschelijkheid om 't vlot los op 't achterschip te zetten, zoodat het, wanneer het schip zonk; zou blijven drijven. Ook de zwemvesten waren minder practisch opgeborgen. Er waren er 17 aan boord, voor ieder lid van de bmanning lag er één in de kooien, de reserve zwemvesten bevonden zich op het achterschip en niet op de brug, zooals aanvan kelijk bij de uitreis het geval was geweest. Gebrek aan plaatsruimte had den schipper gedwongen de zwemvesten elders op te bergen. In de tweede plaats hoorde de Raad voor de Scheepvaart den schipper van de SCH. 332. Arie Taal, die in de nabijheid van het verongelukte schip eveneens bezig was met visschen. Hy had de zes Engelsche vliegtuigen zien aankomen uit Noor- delyke richting.Zij vlogen laag om de Zuid en in de richting van zijn schip. Tijdig had hij zijn mannen bevolen dekking te zoeken en dat was maar goed, zei Taal, want even later ratelden de mitrailleur kogels tegen het ijzer van dek en brug. Geen van zijn mannen was echter getroffen. Een. oogenblik later zag hij bommen vallen. Hij meende, aat het er vier waren om en op het schip van Hoek. On middellijk gaf hij bevel de netten te kappen, zijn vischgerei in den steek latende zette hij met volle kracht koers naar het in nood verkeerende schip. Toen hij op de plaats van de ramp aankwam was de „"Margaretha Cornelia" al gezonken. Door handig manoeuvreeren wist hij twee leden vdh de beman ning op te pikken. Het redden van het derde lid bracht meer moeilijkheden mee en een zyner ma trozen, Korvink, was met een lijn en zwemvest over boord gesprongen om den derden drenkeling be houden op 't dek van den Scheveninger te brengen. De twee andere drenkelingen waren intusschen op gepikt door de KW. 22, de „Orion". Ook met Taal besprak de Raad voor de scheepvaart de kwestie van de reddingsmiddelen. Op zijn schip was geen vlot aan boord. „Een vlot en reddingboot is voor- deelig, niet een vlot alleen" vond Taak De voor zitter van den Raad voor de Scheepvaart bracht Taal hulde voor het onmiddellijk assistentie ver- leenen en het kappen van de netten en ook aan Korvink's daad wijdde hij eenige vriendelijke woor den. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer P. S. van 't Haaff, was van oordeel dat de red dingsmiddelen op een visschersvaartuig niet altijd gemakkelijk zijn te plaatsen, zonder het bedrijf te storen. Een vlot achtte hij niet altijd practisch, ze ker niet bij slecht weer of bij hevige koude. Op den motorlogger was zijns inziens niet de goede plaats voor de reddingsmiddelen gekozen. Het is voorts zeer te betreuren, zoo zeide de heer Van 't Haaff. dat niet iedere zeeman kan zwemmen. Dit is reeds een probleem, zoo oud als de zeevaart zelve en het ware te wenschen, dat vooral in dezen tijd iedere opvarende de zwemkunst machtig was; een mee ning waarbij de voorzitter, prof. Taverne, zich ge heel aansloot. De Raad voor de Scheepvaart 2al later uitspraak doen. Keuringen voor de Waffen S.S. 's GRAVENHAGE. 15 September. Het Erganzungsamt der Waffen-S.S., Erganzungsstelle Xordwest, Stadhouderslaan 132, Den Haag, deelt mede, d&t verdere keuringen voor de S.S.-regimenten „Westland" en „Nordwest" In onderstaande plaat sen zullen worden gehouden. Nederlanders van 17 tot 40 jaar, ten minste 1.65 M. lang, kunnen worden aangenomen. Voor hun verwanten, voor zoover het kostwinners betreft, ls zorggedragen. Kostelooze bewijzen voor vervoer van woonplaats naar de plaats van keuring, kunnen worden aan gevraagd bij de Erganzungsstolle Nordwest, Stad houderslaan 132, Den Haag. Voor de terugreis wor den op de keuring, om het even of de aanmelder wordt aangenomen of niet, biljetton uitgegeven. Het schema voor de keuringen voor Nederland van 22 September tot 3 October luidt: 22 September 919.00 uur Amsterdam, Deutsches Ha us. 23 September 912.00 uur Leeuwarden Huize Schaaf, Breedstraat. 1519.00 uur Groningen Concerthuls. Poele straat. 24 September 912.00 uur Assen, kazerne. 1620.00 uur Hengelo. Deutsches Haus. 25 September 9IS.00 uur Arnhem, Deutsches Haus. 26 September 915.00 uur Venlo Deutsches Haus. hoek Wilhelmstraat. 1719-.00 uur Maastricht Hotel Momus, Vrij hof. 27 September 912.00 uur Maastricht Hotel Momus, Vrijthof. 1519.00 uur Eindhoven Deutsches Haus. 2 October 913.00 uur Utrecht Deutsches Haus. 1519.00 uur Rotterdam Deutsches Haus. 3 October 918.00 uur Den Haag, Stadhouders laan 134, WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woenlsdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De Heer en Mevrouw BOSJANSSEN geven met groote vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon EDDY Haarlem, 15 September 1941. Vergierdeweg 125. Tijdelijk Beatrix Kliniek. Ondertrouwd A. J. DE VRIES en A. v. d. LEE. Overveen, Zijlweg 8. Baambrugge, „Landlust". Huwelijksvoltr. 30 Sept. 1941. Dr. LADENIUS is AFWEZIG TOT 28 SEPT. Polikl. St. E. G. en J. de Deo Wor den waargenomen. Arts, PRAKTIJK HERVAT AFWEZIG: Dr.J.v.Schuylenburch Waarn. gëschiedt door: Dr. Broers, Koningsberger, Hilbrink, Schreuder. Van Tetering, Peer boom en Feilzer. AFWEZIG Arte. Waarnemers Doktoren Eeftinck Schattenkerk, Sorgdrager en Koningsberger. Huwelijk Juffrouw, 45 k„ wenscht kennism. met net persoon. Br. nr 6211 Bureau van dit Blad. Gevr. voor direct DAGMEISJE van 8.302 pl.m. 18 j. Aanm. Woensdagav. tuss. 7 en 8' Verbe nalaan 14, Aerdenhout. Flink DAGMEISJE gevr. Aanm. na 7 uur. Ripperda- park 35. Volle kost. Hoog loon. in levensmiddelen, voor Haar lem. Moet goed ingevoerd zijn. Br nr. 6214 Bur. v. d. Blad. Wegens gebrek aan opvolger aan geboden in centrum van he: land. Br. no. 6212 bur. van dit blad. Jong meisje, P.G., leerl.-apot*i. ass., zoekt een GEZELLIG TEHUIS met gelegenh. voor studie, in Velsen of omg. Br. m. opg. van prijs en uitv inl. aan Mevr. HOLSMULLER, Westerweg 31, Alkmaar. 2 Duitsche-militairen zoeken een ruime, gemeubileerde vrije kamer Brieven G 6215 bur. van dit blad. Gepensionneerd Heer met echtge- noote vraagt Zit- en slaapkamer (suite) op goeden stand met vol ledig pens. of Zit- en slaapkamer met keuktn. Brieven met duide lijke opgaven no. 6213 bur, van dit blad. TE HUUR nog enkele middenstandswoningen bev. 6 kam,. cel etc. Huurpr. vanaf Inl. „De Gids", Lorentzkade 360 Tel. 10024. Bruinzeelk. douche- af f 40 p. H.H. SCHILDERS De sensatie van den dag, Met het „FTALO" Verfsysteem be reikt men „Hoogglans" schilder werk. Een product van: VAH LAJLKfci Vraagt inlichtingen aan de verte- gènwoordiging: Fa. v. HERWERDEN, Ged. Oude Gracht 95, Haarlem. Tel. 16507. in vergeten doosjes rond! Allicht vindt u wat gehavende, onbruik bare dingen van goud of zilver. KROON Sr. koopt het en betaalt u de tegenwoordige waarde. KUOON'SHUIS BIJ DE GROOTE KERK RIVIERVISCHMARKT 5 TEU4911 ZL'IDERKAPEL - Zuiderstr. 15 Donderdag 18 Sept. - 7 uur Dagmeisje gevr. van 8—5 uur. VAN OTTERLO, Raadhuisstraat 11, Heemstede. DRAADH. FOX teefje, 3/ mnd., prachtex., met off. stamb., tér overn. aangeb. Telef. 2853 Zandvoort of Br. Lett. K. Boekh. ANTON BOSSE, Barteljorisstr. 12, Haarlem. Wat goed is beveelt zichzelf aan. Dit spreekwoord slaat in het bijzonder op Beroepsbelangen uitgesloten zullen onze oude leerlingen U dit gaarne beamen. Dagelijks inschrijving NIEUWE GRACHT 76, TELEFOON 11154 KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. vragen EENIGE MEISJES voor sorteerafdeeling en cartonnage. Aanmelden Zijlweg 142 van 96 uur of na telef. afspraak no'. 11935. MEISJES GEVRAAGD voor lichte werkzaamheden. Goed loon. Aanmelden 6—7 uur, Ravelingsteeg 4. FIJNWASSCHERIJ HAAK, Mr. Cornelisstraat 33, Na" 5.30 uur: Iepenlaan 5, Bloemendaal, vraagt bekwame SORTEERSTERS en nette MEISJES. WASSCHERU EN CHEMISCHE WASSCHERIJ PEEPERKORN, VRAAGT NETTE MEISJES, voor alle afdeelingen, met vergoeding van tramgeld. Zich aan te melden: Bleekersvaartweg 39, Heemstede. MAGAZIJNBEDIENDE GEVRAAGD voor direct. Leeftijd 17—20 Jaar. Aanmelden hedenavond tusschen 5 en 6 uur. NORITEX VERKOOPKANTOOR, Alberd. Thijmlaan 48, Hemstede. EXAMENS STENOGRAFIE EN TYPEN vanwege de FEDERATIE VOOR STENOGRAFIE „GROOTE" Op 22 en 29 Oct. in A'dam. 18 Oct. in Delft en 25 Oct. in Den Haag. Nadere inlichtingen: Zuider Amstellaan 52, Amsterdam-Zöid. OPERA- en OPERETTEKLASSE. IN STUDIE WORDT GENOMEN: „DE POSTILLON VAN LONJUMEAU". Aanmelding: Wilbelminastraat 51, Telef. 15691. Totale kosten ƒ3.25 per kwartaal. Telefoon 14652 ZONDAGMIDDAG 5 OCTOBER aanvang 5 uur. WOENSDAG 8 OCTOBER. DONDERDAG 9 OCTOBER, aanvang 8.15 uur. Inschrijving dagelijks. Vraagt prospectus SPEOALIST IN BELASTINGZAKEN J. F. G. BODE, oud-adj .-Inspecteur der Dir. Belastingen. Accountant. RAAMSINGEL 34 TELEF. 13615. MEUBILEERING KLEEDWG TAPIJTEN BEDDEN DEKENS KACHELS. ROGGEVEEN Oude Gracht 81 Haarlem Telef. 11152. Vraagt onze toornaarden. De in onze advertentie van 6 Sept. vermelde AVONDKANTOORUREN waren vanaf 1 Sept. VERVALLEN. Sarphatistr. 36, Amsterdam-C., Telefoon 50669. Dagelijks 95, Zaterdags 9—1.30 uur. gebr. Naaimachines, Schrijfmachines, lste klas gebruikte Meubelen, Kolenfornuizen en Kachels. PERZISCHE TAPIJTEN EN KLEEDJES, GOUD, ZILVER, JUWEELEN Indien U werkelijk de waarde voor Uw goederen wenscht ontbiedt dan VELLEMAN Zijlstraat 62 Haarlem - Telef, 14637

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3