B® UI I- Fl IX ELE SAUS %AADJUSW AGENDA Een loopkat. Jiott Tlieuws Stel niet uit... £aatste tBeiicfUm /z LITER 3$ucqedijke Stand Italiaansch weermachtsbericht Krachtig offensief op Egyptisch gebied. Engelsche troepen teruggetrokken ROME. 16 September (Stefani) In zijn weer- machtbeAieht no. 460 maakt het Italiaansche hoofd kwartier (iet volgende bekend: „Gemechaniseerde Duïtsche afdeelingen hebben met medewerking van de luchtmacht van de ai 14 en 15 September een krachtig offensief onder nomen op Egyptisch gebied ten Oosten van Solloem, waarbij de Engelsche troepen gedwongen werden zich terug te trekken. Duitsche en Italiaansche jachtvliegtuigen hebben herhaalde malen dq vljandelijka luchtmacht aan gevallen, waarbij ,zij in totaal twaalf vijandelijke toestellen omlaagschoten. Van onze vliegtuigen tien niet teruggekeerd. Andere toestellen werden ge troffen en hadden een&e gewonden aan boord. An dere eenheden van de luchtmacht hernieuwden des nachts het bombardement op Tobroek en op het ge bied van Mersa-Matroeh. Inrichtingen en opslag plaatsen alsmede concentraties gemechaniseerde strijdmidddclen en spoorlijnen weren getroffen. Er ontstonden vele branden. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Benghasi, doch zonder eenig resul taat. Oost-Afrika: hevige activiteit van de artillerie, mortieren en automatische wapens in den sector Woltsjefïtt. Pogingen van den vijand om ons te nade ren werden prompt afgeslagen in den sector var Culquabert. In het Oostelijke bekken van de Mid- dellandsche Zee hebben onze vliegtuigen een vijan delijk schip met bommen getroffen en zwaar be schadigd". Bulgaarscli antwoord aan de Sovjet-Unie. Het D.N.B. verneemt uit Sofia: In het Maandag 'door den Bulgabrschen gezant te Moskou overhan digde antwoord op de kortgeleden door de Sovjet- regeering geuite bezwaren verklaart de Bulgaarsche regeering categorisch dat alle in de Sovjetnota ver vatte beweringen, als zou Bulgarijë jegeni de Sovjet Unie een illoyale houding hebben aangenomen, on juist zijn. De Bulgaarsche regeering is vooral verrast door de bewering dat Bulgarije basis zou zijn gewor den voor Duitsch-Italiaansche oorlogshandelingen tegen de Sovjet Unie. Le Havre gebombardeerd. Tien dooden. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben, naar het D. N. B. verneemt, Britsche gevechtsvliegtuigen een groot aantal brisant- en brandbommen op de woonwijken van Le Havre laten vallen, waardoor aanzienlijke schade werd aangen'cht. De aanval had geen enkel militair resultaat, doch 20' woonhuizen werden verwoest. Tien Franschen kwamen om het leven, neaen werden gewond. Van het Finsche front. Negen Sovjetvliegtuigen n eer geschoten. HELSINKI. 16 September. Officieel wordt' mede gedeeld dat gisteren negen Sovjetvliegtuigen zijn neer geschoten en twee w*fervliegtuigën buitgemaakt. Drie bommenwerpers en jager der" Sovjets werden zwaar beschadigd (D.N.B.l Vier Britsche jachtvliegtuigen neergehaald. Bij poging i tot aanval op het Kanaalgebied. BERLIJN, 17 September (D.N.B.) Het D.N.B. ver neemt van militaire zijde dat Duitsche jagers in de middaguren van 16 September vier Britsche jacht vliegtuigen hebben neergeschoten die een poging on dernamen een aaftval te doen op het gebied van het Kanaal. De Duitsche machines leden zelf geen ver liezen. Sterke aardbeving oogeteeke^d. Epicentrum in Klein-Azië. BELGRADO, 17 September (D.N.B. Het seismolo gisch instituut van Belgrado heeft Dinsdag een nieuwe sterke aardbeving opgeteekend. De trillingen van de toestellen begonnen om 4 uur 34 minuten 16.7 secon den. De sterkste beving werd opgeteekend om 4 uur 36 min. De golven volgden elkaar op in perioden van acht seconden In totaal duurden de registraties twaalf minuten. Dé haard van de aardbeving bevindt zich in Klein-Azië. waar, zooals bekend, reeds eenige dagen geleden een hevige aardbeving heeft plaats gehad. Regeering van Syrië afgetreden. KABOEL, 17 September (D.N.B.) Radio Jeruza lem meldt dat de regeering van Syrië is afgetreden. Generaal Catroux heeft uit den tijd van den hoo- gen commissaris Dentz bekenden Gaullistischen agent Tag Eddin Alhusui opgedragen een nieuwe regeering te vormen. (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG- 17 SEPTEMBER Rembrandt Theater: „In 't Gouden Haantje", 2.30 en 7.30 uur. Luxor Theater: „Intriges", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Stimme der Liebe", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: Watt en y2 Watt als „Comedianten", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 324 uur. DONDERDAG 18 SEPTEMBER Groote kerk. Orgelbespeling 3-4 uur. Gem. Concertzaal. Volksconcert H.O.V. 7.30 uur. Zuiderkapel. Ds. C. J. Hoekendijk. 7 uur. Rembrandt Theater: „In 't Gouden Haantje", 2.30 en 7.30 uur. Bioscooptheaters: voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst. 124 uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn.. Barteljorisstraa' 11, Tel. 10175. Park Apotheek. Kleverparkweg 13, Tel. 11793 Teyler Apotheek, Teylerplein 79. Tel. 17946. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320 Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. (Een kater, Tinus genaamd, die in Mei met een familie van den Haag naar Apeldoorn verhuisde, kreeg heimwee naar zijn oxide huis en kwam onlangs na een tocht van meer dan drie maan den weer in den Haag terug). Honderden hechten zich aan bazen Kat (en kater) aan een huis Dat blijkt weer uit wat wij lazen Van dat dier, in 't Haagje thuis. Mee naar Apeldoorn genomen Zei hij dat weer gauw vaarwel En hij is teruggekomen In Den Haag, zij 't niet erg sneL 't Kostte honderd dagen dwalen, - Voor hij het gevonden had. Maar hij wist het toch te halen, 't Oude huis in d'oude stad. Honderdtwintig kilometer Is het al recht toe recht aan, Maar hij heeft er vast, wie weet'er Hoeveel, heel wat bijgedaan.. Geen ^Gelaarsde Kat verhalen Kunnen in de schaduw staan, Wou 'k maar eventjes bepalen, Van wat Tinus heeft gedaan. Hij is barrepoots gaan loopen, Ander middel van verkeer Stond niet voor vriend Tinus open, Hij had zelfs geen Katerveer. Honderd dagen onder water Met een katterig gevoel, Maar het slot gaf hem geen kater, Enkel vreugd, hij vond zijn doel. En dat hij het heeft gevonden, Wat hij stug heeft" nagestreefd, Levert wel afdoende gronden, Dat de Wijze Kater leeft. POSTZEGELHANDEL P. DE VRIES Plein S4 a Telef. 21241 BELANGRIJKE POSTZEGELVEILING op 4, 6 en 7 OCTOBER. CATALOGUS GRATIS OP AANVRAAG (Adv. Ingez. Med.) De conferentie te Moskou. Een A.N.P.-bericht uit Berlijn meldt: Blijkbaar maakt men in het kamp der vijanden van Duitschland veel haast met de conferentie te Moskou, zoo vernemen wij van welingelichte zijde. De leider der, Amerikaansche delegatie, Harriman, heeft den wensch te kennen gegéven de bijeenkomst zoo spoedig mogelijk te houden. Deze haast is, naar in kringen die in nauw contact staan met de Wilhelmstrasse me- dedeelen, eenigszins begrijpelijk, daar de jongste extra berichten over geweldige Duitsche successen in het Oosten bij Harriman en de heeren die hem vergezel len wel het denkbeeld hebben kunnen doen ontstaan dat zij zich dienen te haasten om „de autobus niet te missen". De uitlating van Lord Beaverbrook, die de arbei ders in de tankfabrieken in het vooruitzicht heeft ge steld dat de door hen vervaardigde tanks aan het front van Odessa, Leningrad en Kief in den strijd zullen worden geworpen, noemt men vermakelijk. Lord Beaverbrook vergeet hierbij, zoo verklaart men, het recept mede te deelen hoe juist thans tanks naar Odessa, Leningrad of Kief gebracht kunnen worden. Ned.-Indische vrachten weer in guldens. SJANGHAI, 16 September. De Ned.-Indische Scheepvaartmaatschappijen waren er sinds eenigen tijd toe overgegaan de vrachten voor de Ver. Staten in dollars te berekenen, aangezien men in verband met den internationalen toestand valuta-moeilijkhe den vreesde. Thans is besloten deze berekening weder guldens te doen geschieden. (Europapress). Bouw katoenspinnerij in Ned.-Indië. SJANGHAI, 16 September. Een groep industriee- len in Ned.-Indië heeft met medewerking van de^Ned.- Indische regeering besloten tot den bouw van een groote garen- en katoenspinnerij, welke met een ca paciteit van 14.000 spoelen zal werken. Men* is voorts voornemens voor deze nieuwe textielindustrie gebruik te maken van binnenlandsche kleurstoffen zoodat men ook voor deze grondstoffen minder afhankelijk van het buitenland is. De Ned.-Indische regeering heeft voor de totstandkoming van deze textielfabriek een ruime subsidie toegezegd. (Europapress). De miljtaire rechtbank te Marseille heeft een communist wegens verraad ter dood veroordeeld. (D.N.B.) Door de aardbeving in Aziatisch Turkije is. naar het D.N.B. uit Istanboel verneemt, een dorp In het district Erdjektsje volkomen verwoest. Er zijn tot dusver 192 dooden en 225 gewonden. Ook in het district Patnos is schade aangericht. Reuter meldt uit Canberra dat de Australische minister-president Padden gisteren heeft bekend ge maakt dat een nieuwe oorlogsleening ten bedrage van honderd millioen' pond sterling zal worden uit gegeven. De Paus heeft gisterochtend den vertegenwoor diger van president Roosevelt bij den H. Stoél, Myron Taylor, in particuliere audiëntie ontvangen. De Paus ontving verder den ltaliaanschen ambassa deur bij den H. Stoel, Attolico. (D.N.B.) De/iondensche bladen aldus het D.N.B. richten een oproep tot de bevolking om de groote penny- en half pennystukken te verzamelen en ter beschikking te stellen van de Britsche oorlogs industrie, die dringend koper en brons noodig heeft De Fransche bladen 'melden dat de vroegere communistische senator Marce Cachin, een der oud ste communisten in Frankrijk .en voormalig hoofd redacteur van het communistische dagblad „Hu- manité", onlangs in Rennes is gearresteerd. (D.N.B) Mijn tandarts zei: ||gj|ljg „PROKUDENT"! gf Prokudent is het ideale middel om de hygiëne en den langen jjjSliiij levensduur van Uw kunstgebit te verze keren. Prokudent vernietigt alle l riën en steriliseert Uw gebit op d eenvoudigste wijze: in een glas Aanbevolen door H.H. Tandartsen. (Adv. Ingez. Med.) Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. Verscheidene dóoden onder de burgerbevolking. BERLIJN, 17 September (D.N.B.) In den nacht van 16 op 17 September zijn Britsche bommenwer pers naarZuid-West Duitschland gevlogen. De brisant- en- brandbommen, welke op verschillende plaatsen geworpen werden, richtten geringe schade aan in woonwijken. Onder de .burgerbevolking wer den verscheidene menschen gedood en gewond. Duitsche luchtaanvallen in Noord-Afrika. Vliegveld bij Kairo gebombardeerd. Het D.N.B. meldt: In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een vliegveld bij Kaïro gebombardeerd. Loodsen en een munitie-opslagplaats werden getroffen: er brak een brand uit, die met ontploffingen gepaard ging. Maandag hebben Duitsche vliegtuigen aanvallen :edaan op colonnes vrachtauto's bij Tobroek en Dzjarabceb. Verlieslijst van de „H°od BERLIJN, 17 September (D.N.B.) De Britsche Admiraliteit heeft gisteren een verlieslijst gepubli ceerd van de „Hood", die zooals bekend verloren is gegaan, toen een vijandelijk projectiel het Engelsche slagschip tot zinken bracht tijdens een gevecht op 24 Mei met den Duitsche slagkruiser „Blsmarck". De verlieslijst omvat de namen van 1418 leden dei- bemanning van de „Hood" die allen vermist wor den en waarschijnlijk den dood gevonden hebben Onder de vermiste officieren bevinden zich de des kundige voor marine-artillerie vice-admlraal Holland en de commandant van de ,,Hood", de kapitein ter zee Ken-. De lijst behelst slechts de namen van drie geredden. 9? YICHY, ie September. (D.N.B.) De gouver neur-generaal van Fransch-West-Afrika Boisson, is te Algiers aangekomen, waar hij met den algemeen evolmachtigde der Fransqhe regeering voor Fransch Noord-Afrlka, generaal Weygand, een ontmoeting heeft gehad. Nederlandsche handel met België. Overeenkomst van 17 millioen. BRUSSEL, 16 September. Door eenovereen komst werd de Belgisch-Nederlandsche goederenruil, die voor de Belgische levensmiddelenvoorziening van beteekenis is en een waarde omvat van f 17 millioen, tot het eind van het loopende jaar geregeld. (Europapress). Mannen - en ook Vrouwen die de veertig zijn gepasseerd en lijden aan rheumatische pijnerf. moeten noodig maatregelen nemen, om te voorkomen, dat ze de dupe worden vanhun leeftijd. Want met de jaren ver slappen de bloedzuiverende organen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiver heden vormen in het bloed, en die hoopen zich op men gaat zich onbehagelijk voelen, niet fit meer, vaak met een ongezond pafferig gevoel en neiging tot corpulentie. Zulke menschen moeten Kruschen Salts nemen. Kruschen houdt de bloedzuiverende organen jong, onzuiverheden in het bloed krijgen geen vat op het gestel, omdat ze regelmatig en langs natuurlijken weg worden afgevoerd. Niet zonder reden wordt Kruschen over de heele wereld erkend -als het middel tegen rheumatische pijifen en als voorbehoedmiddel tegen ontijdige ouderdomskwaaltjes als corpu lentie, trage stoelgang, auto-intoxicatie; schijn baar onschuldig in aanvang, maar pijnlijk en sloopend. - Daarom, wapen U intijds, neem 'ederen dag de kleine dosis Kruschen - het oude beproefde recept sinds 1889. - Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. (Adv. Ingez. Med.) Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. Wagner). 7. Op Weg Daar de Tovenaar 't Was een vrolijke kik ker, die hun als gids was meegegeven. Onder 't lo pen vertelde hij Barrabas en Hein heel veel over de kikkers en hun leven in die gezellige kikkersloot.. Vooral toen hij vertelde van Ibrahim hoe hij leder hielp zoveel hij kon, luis terden ze vol aandacht. Hein kende de meeste ver halen over Ibrahim wel maar Barrabas had ze nog nooit gehoord. Onderwijl schoten ze flink op de zon scheen heerlijk en de hele •eld zag er vriendelijk uit. En voor ze eraan dachten, hield de jonge kikker halt bij de Ingang van een lange en donkere tunnel. Zelf ging hij niet mee naar binnen, dat durfde hij niet. Maar de weg was nu gemakkelijk te vin den: de tunnel door en dan zouden ze het palels van Blzam wel zien. Dus namen ze afscheid van hun prettigen begeleider en toen dë jonge kikker met een paar sprongen in het hoge gras was verdwenen, keken Barabas en Hein elkaar eens aan. Daar stonden z.e nu! 't Was waar, die tunnel zag er wel heel erg donker uit. Zelfs Barrabas voelde er niets voor om die pikzwarte duisternis in te i. Die zouden hen waarschijnlijk wel kunnen hel pen. Gelukkig, dat Hein zo overal bekend was, want anders waren ze lelijk vastgelopen. Dadelijk gingen ze op zoek naar de verblijfplaats van de gUmwormenfamille, waarvan er enkelen thuis waren. Hein stak dadelijk van wal met zijn verzoek of er misschien een paar glim wormpjes zo goed zouden willen zijn om hen bij te lichten bij de tocht door de donkere tunnel. Maar dat ging niet zo gemakkelijkl Eigenlijk waren ze Juist van plan om naar bed te gaan. Ze hadden de hele nacht hun lichtjes moeten laten schijnen. Nee, ze waren veel te moe, het ging heus niet; geen sprietje op hun kop dacht eraan, om mee te gaan Daar stonden Barrabas en Hein! Goede raad was duur. De kleine glimwormpjes waren niet te vermurwen, ze gingen naar bed en daarmee afgelopen. Het jubileum van Ds. J. W. Siertsema Ter gelegenheid van het feit, (lat Ds. J. W. Siertsema, predikant bij do Ger. Kerk te Haarlem, op 1 October a s. zijn zilveren ambtsjubliuem hoopt te herdenken en ook zijn zilveren bruiloft viert, hebben de a.s. jubilaris en zijn vrouw Dinsdag te hunnen huize gelegenheid gegeven, gelukwenschen aan te bieden. Zeer velen hebben hiervan gebruik gemaakt, o.a. collega's uit Haarlem en Omstreken, afgevaardigden van den Kerkeraad en AS Diaconie en een groot aantal gemeenteleden^ Er werden zeer veel bloemen en geschenken aangeboden. We herinneren er aan, dat de 'officieele. huldiging van Ds. Siertsema plaats zal hebben Zaterdag September, des namiddags half vier in de Klopper singelkerk. WINTERHULP NEDERLAND. AfcL Haarlem. Vrijwilligers gevraagd. Het Plaatselijk Bureau van Winterhulp schrijft dat het voor het klaarmaken van de inteekenlijsten voor de eerst komende lijstencollecte nog behoefte heeft aan een aan tal personen, die bereid zijn hieraan hun medewerking te verleenen. Wel is op het oogenblik reeds een aantal vrij willigers bezig in de Raadzaal van het Stadhuis alle namen en adressen In de gemeente op inzamellngslijsten te melden, maar met het oog op den korten termijn, waarin dit werk moet worden verricht, wordt een dringend beroep gedaan op ieder, die voor het Winterhulpwerk voelt, voor dezen noodzakelijken administratieven arbeid belange loos zijn krachten te geven. Men wordt vetzocht zich onverwijld hiervoor op te ge ven, hetzij aan het kantoor van Winterhulp, Ged. Oude Gracht 47, (telefoon 20047), hetzij aan het bevolkings register ten Stadhuize. Jongen onder trein geraakt. Het leven er nog afgebracht. Dinsdagmiddag ongeveer half zeven wilde de 18- jarige G. B. uit de Escamplaan te 's-Gravenhage den overgang voor voetgangers en wielrijders bij de Spaarnestraat aldaar oversteken. Hij werd echter gegrepen door de locomotief van een juist passee- renden trein. De jongen geraakte onder den trein en alle 15 wagons gingen over hem heen. Een vriendje, dat bij hem was, vreesde reeds het ergste, doch tot zijn groote blijdschap bleek zijn kameraad het er nog levend te hebben afgebracht en had deze slechts een gecompliceerde beenbreuk gekregen. De geneeskundige dienst heeft den jongen naar het zie kenhuis aan den Zuid wal overgebracht. RECTORAATSOVERDRACHT TE LEIDEN. LEIDEN, 16 September, Bij het eindigen van het cursusjaar 1940-1941 der rijksuniversiteit te Lei den heeft prof. dr. A. W. Bijvanck het rectoraat ter tijdelijke waarneming overgedragen aan den oud sten assessor prof. dr. W. van der Woude. Prof. dr. W. H. Keesom zal gedurende het studiejaar 1941- 1942 optreden als secretaris van den senaat. (A.N.P.) ASSENDELFT, 17 September. Vanmorgen werd alhier een vrachtauto aangehouden, waarop ongeveer 25 balen tarwe werden gevonden' die gesmokkeld werden. De lading werd in beslag genomen. Een on derzoek naar de herkomst der tarwe wordt ingesteld. (A.N.P.) MARKTBERICHT IJMUIDEN. Tong f4,60—f3,50 per K.G.; KI. schol le s. f06; KI. schol 2e s. f90; Pufschol le s f76; Pufschol 2e s. f42; alles per 50 K.G. Sardien 8478 cent. UK 69 f 287. Er waren 7 open booten met een totale besomming van f 123,—. SCHEVENINGEN 16 September. Hedenochtend was ei geen aanvoer van versche visch uit zee. Aangevoerd van elders: Kleine schol 11,28; Middelschol f2,40 beide per K.G. s „Stel niet uit tot morgen, wat ge heden nog doen kunt", zegt een oud-Hollandsch spreekwoord. Die oude Hollanders wisten het wel en Ijeel wat van hun moderne nazaten kunnen nog wel een lesje van hen leeren. Stel niet uit.. Hoe dikwijls hebt u zich voorgenomen de Ne derlandsche ambulance te steunen? En steeds maar weer uitgesteld. Neem, wat uw voorvaderen zeiden dan ter harte: Stort dan nu vandaag nog uw bijdrage op giro rekening. 8 7 6 0 0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Koninginnegracht 22, %-Gravenhage Italiaansch weermachtsbericht Artillerie beschiet de verdedigingswerken van Tobroek ROME 17 September (Stefani). In zijn weermachts bericht no. 470 maakt het Italiaansche opperbevel het vol gende bekend' „Aan bet frent van Noord-Afrika en tn den sector van Gondar plaatselijke actie van onze vooruitgeschoven detachementen, dié verkenningen ondernamen en vijan delijke afdeelingen verdreven. Doeltreffende actie van onze artillerie tegen verdedigingswerken aan het front Tobroek. De Britsche luchtmacht ondernam nieuwe aanvallen op de steden Tripolis en Benghasi. Er vielen geen slachtoffers. De materieele schade was gering. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen vielen vijandelijke gemotoriseerde colonnes aan in de zóne van Giarabub. Talrijke vijandelijke automobielen werden getroffen en zwaar beschadigd." Ontploffing tijdens manoeuvres in Ierland. 14 dooden, 17 gewonden. NEW-YORK, 17 September. (D.NB.) Associated Press meldt uit Dublin dat volgens mededeeling van de Iersche regeering tijdens manoeuvres in de buurt van Glenimaal (Graafschap Wicklow) een ontploffing is ontstaan, waarbij vier (officieren en tien manschap pen van het Iersche leger om' het leven kwamen en 17 andere manèchappen- werden gewond. Aanval op Britsch convooi. Beschieting door verdragend geschut. BERLIJN. 17 September (D.N.B.) Duitsch ver- cfragend geschut heeft, naar van militaire zijde wordt medegedeeld, in den nacht van 16 op 17 September schepen van een Bcltsch convooi voor Dover onder vuur genomen. De Britsche schepen probeerden in het duister het Kanaal te passeeren. Door het goed gerichte Duitsche vuur werden zij gedwongen van koers te veranderen -en met groote snelheid de Britsche kust weer o.p te zoeken. Roosevelt's machtigingswet ook van toepassing op Zuid-Amerika. WASHINGTON, 17 September (D.N.B.) De machtigingswet, resp. de daartoe uitgetrokken zeven milliard dollar, welke eerlang met nog 6 milliard zullen worden verhoogd, zal voortaan ook op Zuid- Amerlka van toepassing zijn, zoo heeft president Roosevelt In zijn verslag van Maandag j.l. verklaard. Het betreft hier, zooals bekend, eerierzijds het bouwen van steunpunten in Zuid-Amerikaansche landen met geld van de Ver. Staten, welke steunpunten door strijdkrachten van de Ver. Staten gebruikt worden, evenwel in naam onder eigendom van het betrokken Zuid-Amerikaansche land, anderzijds is het plan van Roosevelt erop gericht de uitvoeroverschotten van de Zuid-Amerikaansche landen op te koopen om deze landen af te brengen van den handel met het Europeesche continent. SCENT 1 SauS, dols 'ven/wuft. '/z LITER Hei veeJL ÜÈj£ finite 6 vefiSctu£êuie& $oefi£Ai> (htSie dom nèfefiafi Vanille I Amandel j liROSSILRSAORESSEN UP AANVRAAG, mn BOUI-FIX DEPOT, Lange Heerenstraat 5, Telef. 19065 (Adv. Ingez. Mei HAARLEM 17 Septem Ondertrouwd: 17 September: B. Vrenegoor en T. M. v. Wort. J. Traksel M. C. Dernison. 5. A. v. Huis en J. Smit. Wolff en E. v. d. Sluis. .L. A. de Zwart en J. Goo A. Beute en M. Stoorvogel. J. Kuipers en I M. Wubbe. J. Elfering en G. C. van Bakel. Verzeilberg en J. de Mon. L. L. Vermond en M. Post. J. Ero en H. v. d. Leek. G. Louren; en G. P. Flipsen. B. P. J. v. Berk en R. Weers H. Hulsbergen en J. H. M. Stomphorst. D Döri S. Oliemans, G. Taylor en D. F. M. de Barban J. P. v. d. Nieuwer.hof en C. E. Logmans. H Haye en A. H. Merkuur. C. J. Nijland en J. E, Rijcke. C. Zuiderhoek en C. M A. Vriend. H Bosschieter en J. Hooglugt. M. J. Anema en Vorstman. J. Schumacher en L. v. Nederpelt, J. F. Hensen en G. J. I. Gadckens. Getrouwd: 17 September 1941. A. Tijssen en W. A. M. van Outersterp. C. G. Aalst en G. Bouman. H. A. M. Bröcker en S. Andel. A. F. Grootenboer en M. Barends. J Staats en J. de Nobel. T, T. Ouwerteerk en H Terstal. P. F, Mathijssen en M. Scheelings. Riethoff en E. M. vanWetering. C. Goedhart M. Bijster. H. Blommaert, en K. J. Dekker. P. Peterse en M. P. van Esch. J. J. van den B en T. Zuidam. J. J. Maül en A. Keijzer. Boersma en W. J. Nieman. A. E. Allart en A. H man. J. H. W. Janszen en P. A. W. Kellner. Bevallen: 14 September: J. C. Nelis-v. d. Hoeven, z. Sept.: J. A. Bos-Janssen, z. E. C. Hoenderdos-1 teman, d. 16 September: A. v. Bilderbeek-W kamp, z. M. B. Verwoerdt-Boonman, z. Overleden: 15 September: C. Koreman-v. Gooi, 77 j. Turfma - W. M. Eden-Driessen, Gasthuisvest 60 j. J Baron Bentinck, 84 j., Leidscheyaart. 16 Sept. Groen, 78 j., Hazepaterslaan, T. Marrius-Kroon, j. de Ruyterweg. D. A. v. Beek, 19 j., Korte H renstraat. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLAD1 Verloofd: C. Lesage en W. Hylkema, Amsterdi H, v. Dijk. en Sj. li. Zwart, UtrechtZeist., M. M. Cornells en M. J. v. Vuurde Jr., Hillegersbér Capelle a. d. IJsel, C. Schafstall en J. v. 't K 's GravenhageAmsterdam. C. J. Schaap en Tlddens, GroningenNijmegen, T. Koopman en Goes, UrsemAlkmaar. Ondertrouwd: D. Heilbron en L. v. Werkhoi Amsterdam: E. Dwars en P." C. D. Toxopeus, Haag: R. Ehrhardt en J. Vismans, Rotterdam: Wubbolt en K. G. Keizer. Groningen; P. F. R. Beerwljk en N. J. C. E. Roos, Den Bosch; Veldstra en M. ten Pas. Alkmaar. Getrouwd: L. Hoekstra en E. Schuurman, Amst dam: A. Ankersmit en M. A. ten ZeldamHoged OlstDeventer; D. TesChmacher en H. Matthijss Schiedam: R. Steegh en V. Brlnzen, Venlo; A. C, d. Stadt en C. J. v. Gendt, Blaricum; J. T. F. Lucassen en M. Mulders,- Bussum; W. H. van Zo en N. J. Dortland, Gouda; Jhr. J. W. de Beaufort Jkvr. M Y, Bosch van Rosenthal, Zeist; H. A. Daal en A Haak, Arnhem. Bevallen: v. RiemsdijkKinkhorst z.. IJzendoo A. J. v. Opstalv. Hasselt d., Harderwijk; M. F. V Heydenv, Haasteren d.. Rotterdam, J. Toff Neel 7... Amsterdam; W. J. J. HoltkampBoswerger Deventer; D WalthausJager,z., Groningen; Th. Tarlsv. Kalleveen z.. Groningen; L A. M. ZielDiephuls d., Assen. Overleden: J. M. Willemêev. Oostveen, v. Dav J. E F. Beutler. m. 55 j., Nunspeet; M. H. Schei 69 j., J. C. Rolanders Hagedoorn, m„ 62 Rcheveningen: A. C Banting m„ 64 j., Amsterd P. A, v Wijnen m., 62 j.. Dordrecht: F. Duls v. 6 Amsterdam; H. Breemer m.. 73 j., Dordrecht; M Vliet m„ 39 Rotterdam; J. C. H. Kos K< haalderv. d. Beek. v.. 81 j. Rotterdam; B. Buys Damsté v., 80 j., Bilthoven! H. B. Heertjes m., 6! Amsterdam: H. E. Jeuny m. 63 J., Dinxperlo; P. C. Klijnen m„ 63 J., Wijk-Maastrlcht; B. v. Ste wijk m„ 73 j„ Almelo; C. R. W. SeheltemaAre: sen Hein. Voorburg; G. Vermeer m. 77 J., Zei J. J. Abresch m. 71 j., Groningen; A. M. Hensei Kuypers v.. 65 j„ Leiden; J. A. A. LezwijnHoof, J.. Leiden. Verduistering is onze pliebt, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 17 OP 18 SEPTEMBER 1941 van 19.51 lot 7.18 Maan op 18 Sept. op 5.47 Maan op 18 Sept. onder 18.50

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2