Haarlem's Dagblad Luchtaanvallen op Moskou en Odessa. Kiew in Duitsche handen. De normaliseering van de Houtvaart te Haarlem. Een van de schilderachtige plekjes die gaan verdwijnen. 1 (Foto De Haas) J. A. A. Ochtman. 25 jaar directeur van de Haar- lemsche Gasfabriek. Op 1 October a.s. zal de heer J. A. A. Ochtman vijfentwintig jaar directeur van het Haarlemsche Gasbedrijf zijn". Hij kwam hier in 1916, dus midden in den wereldoorlog en de Haarlemsche gemeenteraad had den toen 36-jarigen directeur van de Gasfabriek te Zaandam benoemd met 23 van de 25 stemmen, het geen al bewees dat hij uitstekende papieren had. Hun strekking is gedurende zijn Haarlemschen arbeidstijd, die nu weldra ..met zilver beslagen" zal zijn, tenvolle bewaarheid. Het hartelijke woord van erkenning en waardeering vloeit bij de vermelding van dezen aan staanden jubilaris vanzelf uit de pen. Haarlem kent hem sinds een kwarteeuw niet alleen als een bekwaam (foto De Haas) vakman en leider van ;ijn bedrijf en als een kenmer kenden Hollander, wiens beleid en wiens adviezen rus tig en weloverwogen zijn, vnaar ook als een man van bijzondere tact en beschaving en groote voorkomend heid, dien men gaarne ontmoet en op wiens oordeel men prijs stelt. Een aangeboren zaken-inzicht is hem in de behartiging van de belangen van zijn bedrijf in hooge mate te stade gekomen. Het is bekend genoeg dat de taak van de directeuren van gasfabrieken zeer verzwaard werd door de snelle opkomst en ontwikke ling van de electriciteits-bedrijven, die onvermijdelijk moest meebrengen dat een soort iflode van het nieuwe ontstond, die licht tot overdrijving leidde. De Haar lemsche directeur is er zeer zeker in geslaagd te voor komen, dat het gasbedrijf door zulke tijdsverschijnse len in de verdrukking kwam. Hij heeft een scherp Inzicht getoond in de juiste handhaving van de „gas- positie" op elk gebied waarop die verkieselijk en in het openbaar belang bleek, het nut van reclame be grepen en tenslotte het debiet der Haarlemsche fa briek in zeer belangrijk^ mate bevorderd door leve ring buiten de gemeente Daarmee werden tevens eco nomische districtsbelangen gediend. Men zal zich her inneren hoe vaak wij die in dit blad bepleit hebben en hoe sterk ze nog kort geleden op het gebied van het gas naar voren zijn gekomen bij de kwestie van de levering door Haarlem aan Heemstede. De Haar lemsche Gasfabriek levert nu behalve aan de eigen gemeente ook gas aan de gemeenten Bloemendaal. Zandvoort, Haarlemmermeer, Haarlemmerliede c.a. en Heemstede en per speciale overeenkomst aan het Provinciaal Ziekenhuis, dat deels in de gemeente Bloemendaal. deels in de gemeente Velsen is gelegen. Toen eenige jaren geleden de directeur van het Haarlemsche Waterleidingbedrijf aftrad werd de heer Ochtman ook met de directie van dit bedrijf belast, hetgeen een nieuw bewijs was van het vertrouwen dat het gemeentebestuur steeds in zijn inzicht en be leid heeft gesteld. Omtrent zijn loopbaan vóór zijn komst te Haarlem zij nog in herinnering gebracht dat hij na zijn eind examen H.B.S., te Zaandam afgelegd, begon als vo lontair aan de gasfabriek aldaar, dat hij na een bui- tenlandsch verblijf in 1904 adjunct-directeur te Zaan dam werd, in 1909 directeur te Bolsward en in 1913 directeur te Zaandam, welke laatste functie hij drieënhalf jaar had bekleed toen hij naar Haarlem vertrok. Wij hopen en verwachten dat hij nog veel goeds voor dc gemeente Haarlem zal kunnen doen Het is in dezen ook voor het gasbedrijf zeer moeilijken tijd een extra geruststelling te weten, dat een man van zoo groote ervaring en bekwaamheid de leiding heeft van een niet alleen voor Haarlem maar voor dit geheele district zoo belangrijk .want „vitaal" bedrijf, Gemeentcwoningen te Haarlem. Alle verhuurd. Naar wij vernemen zijn de arbeiderswoningen die de gemeente Haarlem onder haar beheer heeft zooals bekend is zijn dit groote complexen thans vrijwel alle verhuurd. Er komen natuurlijk geregeld huizen leeg die dan worden toegewezen aan de ge gadigden die daarop vde meeste aanspraak kunnen maken. De gemeente heeft ook eenige honderden midden standswoningen onder haar bemoeiing. Deze zijn thans ook alle verhuurd op twee na. Dit zijn huizen van het complex Tuinwijk-Zuid die men nog onder handen heeft om op te knappen. Twee jubilceri'rule hofjes. Het hofje van Guurtje de Waal en de Groene 'Tuin. Het is dit jaar juist 325 jaar geleden dat er twee hofjes te Haarlem werden gebouwd. Het hofje van Guurtje de Waal in de Lange Anna- straat werd in 1616 gesticht uit de nalatenschap van een weldoende dame van dien naam. Het was be stemd voor „8 oude weduwen of vrijsters, lidmaten of toehoorderessen in de Gereformeerde Religie zijn de", die daar behalve vrije woning nog eenige andere voordeelen genoten. Het werd later door een schen king van een nakomeling van Guurtje de Waal, die burgemeester van Haarlem was, vergroot. In 1733 vermaakte vrouwe A. C. Horemans-Steenis een be langrijk legaat aan het hofje, zoodat het mogelijk was de huisjes, die in verval gekomen waren, af te breken en te herbouwen. Tegenwoordig heeft het hofje zijn oude bestemming wel wat verloren want de huisjes worden aan 8 oude vrouwen tegen een geringe betaling in huur ge geven. In hetzelfde jaar 1616 werd ook het hofje de Groene Tuin in de Lange Veerstraat gebouwd. Het werd ge sticht door Trijn Jansdochter Amen, weduwe van Jacob van Scorel en werd bestemd voor de huis vesting van 20 oude R-K. ongehuwde vrouwen, die daarin vrije woning hadden en ook nog andere voor deelen. In 1886 is het hofje herbouwd en kreeg het zijn voorgevel in de Warmoesstraat. De Bank van Leening te Haarlem. Omzet vermindert geleidelijk. Uit de Statistische Gegevens der gemeente blijkt dat de omzet van de Bank van Leening te Haarlem ge leidelijk vermindert. In het le en 2e kwartaal van 1941 werden er be leend 6732 panden, waarop f 68.926 werd gegeven. In de laatste 5 jaar waren de omzetten: aantal panden totaal bedrag 1936 17897 f 158.817 1937 17487 f 150.049 1938 16819 f 146.080 1939 16154 f 138.492 1940 14161 f 128.025 Elk jaar vermindert dus niet alleen het aantal pan den maar ook de som waarvoor die beleend werden. Gaan wij nog verder terug dan blijkt, dat er in vroe ger jaren nog meer panden beleend werden, in 1929 waren er bijvoorbeeld niet minder dan 22737, waarop f 164.228 werd verstrekt. Als het 2de halfjaar van 1941 gelijk is aan het 1ste, dan zal dit jaar eenige achteruitgang opleveren. Maar ook al wordt de omzet geleidelijk minder, toch blijkt uit het gebruik dat velen van de Bank van Leening maken, dat cr nog altijd behoefte aan de in stelling is. Benige jaren geleden heeft het gemeentebestuur overwogen of de tijd gekomen was tot opheffing over te gaan, maar het onderzoelf wees uit dat het beter was de Bank te laten voortbestaan, temeer omdat zij in een bestaande behoefte voorzag en er geen andere instellingen waren die deze zeer bijzondere taak kon den overnemen. Lijstencollecte van Winterhulp. Op 3 en 4 October a.s. 's-GRAVEXHAGE, 2 0 September. De werk zaamheden. welke „Winterhulp Nederland" vorig jaar is begonnen, zullen a.s. seizoen zoo mogelijk op nog breeder schaal worden voortgezet. Immers de practijk heeft bewezen, dat een groote groep Ne derlanders in de wintermaanden dermate kommert. dat hulp een dringende noodzaak is. Gelukkig zijn er ook landgenooten, die helpen kunnen en willen, zoodat hij velen de nood eenigs-^ zins gelenigd kan worden. Het hierin schuilende' bewustzijn van onderlinge verbondenheid moet zoo zeer toenemen, dat het motto van winterhulp „V het volk, door het volk" werkelijkheid wordt. Laten daarom diegenen die zich nog in een ze keren materieclen welstand mogen verheugen, aan hun in kommer levende landgenooten denken, wan neer hun op 3 en 4 October a.s. de lijst voor de eer ste collecte van winterhulp wordt aangeboden. De winter zal door de omstandigheden harder zijn dan ooit te voren en er zal dus ook veel meer geld noodig zijn. Nederlanders, kent uw naastenplicht, geeft gul. (A.N.P.) EXAMENS ACADEMISCHE OPLEIDING. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam zijn voor het cand.-ex. geneeskunde (tweede gedeelte) geslaagd: mej. C. A. Rer.s en de heeren J. Poiesz, J. Witkamp, L. Ruinen, P. P. M. Nieuwenhuis, E. M. van Soest, J. Leijns, W. F. C. Heering, K. J. M. Meuwese, W. C. Götte, D. J. van der Wilk, H. C. Ide, G. P. D. le Coco d'Armandville en G7P. M. Horsten. Geslaagd voor het doct.-ex. geneeskunde: mej. C. M. C. Werker en de heeren W. L. Malllette de Buy Wen- niger. E. Tjeenk Willink. F. J. H. Martens en R Majoero: voor het doct.-ex. pharmacie de heer S. A Gallée, en voor het dpct.-ex. scheikunde de heer C C. Kloppenburg. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het eand.-ex, rechten A. H. Lyclama te Hillegom, Verplichte levering schapen. van slacht- s-GRAVENHAGE, 19 Septemzér. Naar het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd mededeelt, zal in verband met den onbevredi- genden aanvoer van slachtschapen op korten ter mijn een verplichte leveri. g van slachtschapen wor den ingesteld, waardoor in het algemeen als basis zal worden genomen de onlangs gehouden Sep tem- berinventarisatie. Mochten echter reeds vroegere omtrent een bepaald bedrijf beschikbare gegevens daartoe aanleiding 'geven, dan kurnen in deze ge vallen die gegevens als basis voor de verplichte le vering worden benut. Nadere bijzonderheden zijn opgenomen in een officieele publicatie. Maatregelen tegen clandestienen uitvoer van groenten. 's-GRAVENHAGE. 19 September. Het is aan de Nederlgndsche groenten- en fruitcentrale bekerd. dat een gedeelte der op de groenterveilingen ver kochte of toegewezen producten wordt uitgevoerd zonder uitvoermachtiging van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Deze handelwijze kan door haar niet langer wor den geduld, daar hierdoor ernstige benadeeling van de aan de centrale opgedragen taak moet worden verwacht. De centrale zal daartegen dan ook de strengste maatregelen treffen en zij zal er niet voor terug deinzen alle bij haar aangesloten handelaren, die zich hieraan direct schuldig maken of hun verkoop of de aflevering zoodanig doen geschieden, dat zij bij den verkoop of de aflevering behooren te be grijpen, dat ofwel de kooper ofwel de plaats dei- levering het waarschijnlijk maken, dat de door hen verkochte producten hun weg naar het buitenland zullen vinden, voor korten of langeren tijd te schor sen. Deze schorsing zou voor hen beteekenen, dat zij gedurende den bij de schorsing bepaalden termijn, niet meer in de gelegenheid zullen zijn waar dan ook producten van den tuinbouw te koopen, terwijl ver koop van producten van den tuinbouw aan hen ver boden zal zün. (A.N.P.) MEJ. J. E. DE RIDDER OVERLEDEN. Hier ter stede is overleden mej. J. E. de Ridder, hoofd van de Fröbelschool aan de Orarjekade te Haarlem. Mej. De Ridder werd op 16-jarigen leeftijd "aan de school verbonden en heeft er dus een kwart eeuw, het laatst als leidster der school, haar krach ten aan het voorbereidend onderwijs gewijd. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s. op de Alg. Begraafplaats te Heemstede des nam. 2 uur. Vliegtuig in botsing met een roofvogel. MANAGUA (Nicaragua). Een transportvlieg tuig van de Central American Airlines is ternau wernood aan een neerstorting ontsnapt, toen een groote tropische buizerd tegen den neus van het toestel op dook. Het vliegtuig dat geladen was met passagiers was juist van het vliegveld alhier gestart naar San Jose in Costa Rica. toen piloot Floyd Wright een troep buizerds in zicht kreeg en van koers veranderde om dezen te vermijden. Een van de vogels vloog recht op het vliegtuig aan en drong in den neus van het toestel. Met de grootste moeite kon de doode buizerd uit het metalen geraamte van het vliegtuig, dat opnieuw in Managua landde, verwijderd worden. (United Press.) Engelsche oorlogsbodems in Amerikaansche havens. O.a, Jiet slagschip „Warspite" en twee vliegtuigmoederschepen. WASHINGTON, 20 September. (D.N.B.) De minister van marine heeft de aanwezigheid twaalf Britsche oorlogsschepen in havens van de Ver. Staten bekend gemaakt. Deze schepen liggen daar om herstellingen te ondergaan, proviand in te nemen en voor andere doeleinden. In de betreffen de mededceling wordt voorts gezegd dat er nog an dere Britsche schepen in havens van de Ver. Sta ten liggen, doch dat het niet raadzaam is hierover eenigerlei indichtingen te verschaffen. De volgende Britsche oorlogsbodems bevonden zich volgens het ministerie van marine in de havfens van de Ver. Sta ten: het slagschip „Warspite". de vliegtuigmoeder schepen „Formidable" en ..Illustrious", de kruisers „Delhi". „Dido", „Liverpool" en „Orion". Kinderpagina. VERDUISTEREN van 19.45 tot 7.25 Maan 20 Sept. onder 19,27, 21 Sept. op 7.52 van 19.45 tot 7.25 Maan 21 Sept. onder 19.5é, 22 Sept. op 8 50 DE VERDUISTERING. Licht, dat aan achterzijde van uw woning zichtbaar is, is even gevaarlijk als dat wat uit onvoldoende afgeschermde ramen in den voorgevel van uw woning schijnt. Controleer uw woning ook aan den ach terkant en helpt uw buren een nalatigheid herstellen door hen te waarschuwen als er licht zichtbaar is. Wie binnen zit bemerkt zijn fout niet. Een vriendelijke waarschuwing kan een proces verbaal voorkomen. Wij staan allen voor dezelfde moeilijkheden. Waarom zouden we dan elkaar niet helpen? DUJTSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht Militaire inrichtingen aan de Britsche Oostkust gebombardeerd. ■Hoofdkwartier van den führer, 19 September (D.N.B.) Het opperbevel van dé jveermacht maakt bekend: „De geconcentreerde aanvalsoperaties van de legergroepen van generaal-veldmaarschalk von Rundstedt en van generaal-veldmaarbchalk von Bock hebben thars, zooals reeds in een extra- bericht is bekend gemaakt, geleid tot een nieuwen geweldigen omsingelingsslag. In aan sluiting op den slag bij Gomel waren sterke strijdkrachten opgedrongen naar den boven- en benedenloop van den Desna om in hardnekkige gevechten den overgang over de rivier te for- ceeren. Van hier uit werd de aanval naar het Zuiden voortgezet om een verbinding tot stand te brengen met een afdeeling, die den Dnjepr aan weerszijden van Krementsjoeg g»der de moeilijkste omstandigheden over een breedte van 120 KM had overwonnen en in den strijd was geworpen voor een aanval raar het Noor den. Sedert 13 September is de vereeniging van deze strijdkrachten, tweehonderd kilometer ten Oosten van Kief voltooid. Zoodoende is de ring om vier Sovjetlegers gesloten. Hun vernietiging is in vollen gat:$(. Aan het schitterende verloop van deze operaties hebben de luchtvloten van_ den Generaloberst Löhr en van den generaal- veldmaarschalk Kesselring^een groot aandeeL Gevechtsvliegtuigen hehjjen in den nacht van 18 op 19 September Moskou alsmede de stad en de haven Odessa met goede uitwerking aange vallen. Er ontstonden talrijke branden. Aan de Britsche Oostkust bombardeerden gevechtsvliegtuigen verschillende belangrijke militaire inrichtingen. Bij pogingenvan den vijand om gistermiddag naar Nederland en de bezette gebieden aan het Kanaal te vliegen schoten jagers, luchtdoelartil lerie en münvegers twintig Britsche vliegtuigen, waaronder *sior bommenwerpers omlaag. De vijand heeft noch overdag, noch des nachts, mi litaire acties boven het Duitsche gebied onder nomen". V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten. Ook Poltawa, 120 K.M. ten Zuidwesten van Charkow, veroverd. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 19 Sep tember (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: „Binnen het bestek van de heden bekend gemaak te omsingeiings-operaties is ook de aanval op de Oekraïnsche hoofdstad Klew ingezet. Na een stout moedigs doorbraak door de uitgebreide, sterke for tificaties op den Westelijken oever van den Dnjepr zfjn onze troepen de stad binnengedrongen. Op de citadel wappert sedert hedenochtend de ryksoorlogs- vlag." Voordien had bet opperbevel het volgende bekend gemaakt: „Duitsche troepen, die na den overtocht over den Dnjepr by Krementsjeeg, den aanval ook naar het Noordoosten voortzetten, hebben Poltawa, op 120 K.M. ten Zuidwesten van Charkow gelegen, ver overd." Verliezen der Sovjets en Duitschers aan manschappen. Het D.N.B. meldt in aanvulling op het Duitsche weermachtsbericht: De verliezen welke de weermacht der Sovjets totdusver aan gevangenen geleden heeft, hebbe» het getal van 1.8 millioen overschreden. Hun aantal dooden is minstens even hoog, waarschijnlijk hoo- ger. Hiertegenover probeert de vijandelijke propa ganda de uitwerking van deze Duitsche successen, die zij niet meer kan loochenen, aldus te verzwak ken door de Duitsche verliezen alleen aan dooden te stellen op een getal van 1.5 tot 2 millioen man- In werkelijkheid bedragen onze verliezen zooals nauwkeurig kor worden vastgesteld voor de periode van 22 Juni tot 31 Augustus 1941, bij het leger: (met inbegrip van de Waffen-S.S.) 84.354 dooden, 292.690 gewonden, 18.921 vermisten. Bij de luchtmacht: 1.542 dooden, 3.980 gewonden, 1.378 vermisten. Het Duitsche luchtwapen verloor tijders den veldtocht in het Oosten, tot den 31sten Augustus slechts een deel van onze productie Der" maand n.l. 725 vliegtuigen. Engelsche vliegtuigverliezen in het KanaalgebiecL i In twee dagen 35 toestellen verloren gegaan. BERLIJN. 19 September. Aan de Kanaal'kust zijn op 17 September 15 Britsche vliegtuigen, op 18 Sep tember 14 Spitfires en drie bommenwerpers tijdens luchtgevechten neergeschoten. Daarbij kwamen op 17 September nog drie toestellen die door afweerge* schut werden neergeschoten, zoodat de Britten in twee dagen 35 jagers en bommenwerpers -aan het Kanaal en boven hét bezette gebied verloren (D.N.B.) FTNSCH MINISTER TE BERLIJN. De Finsche minister van Handel en Industrie, Tan ner, is naar het D.N.B. meldt, In gezelschap van ver tegenwoordigers van Handel en Industrie Vrijdag in Berlijn aangekomen. Hij reist den 20sten door naar Weenen en zal ook de Slowaaksche hoofdstad be zoeken. Tijdens een ontvangst der buitenlandsche persver tegenwoordigers in Berlijn sprak minister Tanner zijn voldoening uit over het gunstige verloop van den oorlog tegen de Sovjet Unie. Uitgebreide actie der Duitsche luchtmacht aan het Oostelijk front. Belangrijke spoorlijnen en spoorweg knooppunten in terugtochtgebied der Sovjets vernield. Van Duitsche militaire zijde wordt aan het D.N.B. medegedeeld: Een indruk van den omvang van den grooten slag die in dé omgeving van Kiew wordt ge streden krijgt men wanneer men weet dat het gebied, waarop strijd geleverd wordt en dat zich uitstrekt van de Desna (in het Noorden) tot den Dnjeprd in het Westen en Zuidwesten, tot 200 kilometer ten Oosten van Kiew een oppervlakte beslaat gelijk aan den driehoek München-Keulen-Stettin Verder wordi medegedeeld dat DflRtsche gevechts vliegtuigen den 19en September de ten Oosten van Poltawa terugtrekkende Sovjet-afdeeMngen met suc ces hebben aangevallen Gemotoriseerde colonne» werden door scheervluchten uiteengejaagd en ^ver- nietigd Belangrijke spoorlijnen en knooppunten in het gebied van den terugtocht der Sovjets werden vernield. In den centralen sector van het Oostelijk front waren de aanvallen van het Duitsche luchtwapen den 19en September vooral gericht op de spoorwegver bindingen der Sovjets. Een belangrijke spoorlijn werd op verschillende plaatsen door bomtreffers onderbro ken. verscheidene treinen tot ontsporing gebracht Op een Sovjetvliegveld ontstonden na een aanval van Duitsche gevechtsvliegtuigen uitgebreide branden in hangars en barakken Bij aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen op Sovjet vliegvelden In de omgeving van Leningrad werden den 19en September volgens tot nu toe ont vangen berichten 24 Sovjetvliegtuigen op den grond vernield. Bovendien werden zes toestellen in lucht gevechten neergeschoten. OORLOGS- EN KOOPVAARDIJ SCHEPEN BESTOOKT. Tot den oorlogsbuit, welke den Duitschen troepen bij de verovering van Nikolajew in handen viel, behoorde ook een in aanbouw zijnde kruiser van 10.000 ton. .(Foto Orbis-Holland), Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben den 18on September, naar het D.N.B verder van militaire zijde verneemt, hun succesvolle aanvallen op eenheden van de Sovjet oorlogs- en koopvaardijvloten in de Zwarte Zee voortgezet Een luchtafweerkruiser en een klei ner oorlogsschip liepen door bomtreffers zware be schadigingen op Drie Sovjet koopvaardijschepen van tezamen 10.000 br t werden eveneens zwaar getrof fen Ten Westen van Leningrad liep een Sovjetoor logschip tengevolge van een bombardement zware be schadiging op. In de Zuidelijke Oekraïne hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen belangrijke treinen met goed succes gebombardeerd en voltreffers op een pantsertrein ge plaatst Op een ander traject werden rijdende treinen met bommen en boordwapenen aangevallen en tot ontsporing gebracht. In hetzelfde gebied vielen Duit sche Stukas Sovjetpantsers aan, waarbij zes pantser» vernield werden en een batterij afweergeschut en drie stukken geschut buiten gevecht werden gesteld. In een anderen sector in de Oekraïne werden even eens op twee batterijen luchtafweergeschut voltreffers geplaatst en leden de bolsjewisten aanzienlijke ver liezen. In den Noordelijken sector van het Oostelijk front richtten zich de aanvallen van de Duitsche lucht macht op in der haast aangelegde Sovjetstellingen en versterkingen Een artilleriestelling werd volkomen vernield Sterke magnetische storingen. Noorderlichtverschijnselen waargenomen. DE BILT, 20 September. Het Nederl. Meteoro logisch Instituut te De Bilt meldt: In den morgen van 18 September meldde het magnetisch station te Witteveen (Drente) sterke magnetische storingen Des avonds werden omstreeks 22 uur in de Noordelijk* provincies prachtige Noorderlichtverschijnselen waar genomen. De waarnemers maken melding van een helgroen segment vanwaar stralenbundels uitschoten tot nabij en over het Zenith. In "het midden was de hemel overwegend betrokken en werden de stralen bundels tusschen 21.30 en 22 uur door enkele perso nen opgemerkt Later op den avond verraadde het Noorderjicht zich in een verwonderlijk groen schijn sel achter het gesloten wolkendek Uit het Zuiden werden geen berichten ontvangen. Het magnetisme bleef gestoord tot den morgen van den 19den. Het sterkst was de storing te 2 uur in dei» nacht, (A.N.E4 1 59e JAARGANG No. 17871 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V. Bureaux: Groote Houtstraat 95, bijkantoor Soendapleln 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Bulten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendapleln 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PE^EREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand T.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.—. elke regel meer 0.40 Reclames 0.65 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meei 0.17Va Groentjes zie rubriek.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1