HET PRACTIJKEXAMEN 16437 Meisjes gevraagd Gebr. VAN DEN BERG'S Aardappelhanttel Kerkconcert. VERNHOUT&VAN SLUYTERS' DRUKKERIJEN N.V. STEMPELS DANSLES JiioeJkke&own N.V. HAARLEMSCHE Muziek-Lyceum H.Z.W. Het Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk in de Kloosterstraat gegeven concert heette „Orgelconcert"; door de medewerking van den cellist Henk van Wezel werd het echter meer dan dat.. Van Wezel's uiterst fijngevoelig spel en heerlijke toonvorming waren een verrukking voor geest en oor; allereerst in een Sonate van Handel (wellicht een bewerking van een triosonate, maar ook bestanddeelen van een zijner orgelconcerten bevattend) en in een zoowel melodisch als harmonisch rijke Aria van Max Reger; later in de aangrijpende Elegie van Fauré en in het voor cello en orgel gearrangeerde middengedeelte van Bach's orgelwerk Toccata, Adagio en Fuga in C gr. t. Dit alles was zeer mooi, al drukte de orgel begeleiding in de Elégie de cellopartij zwaarder dan de door den componist bedoelde pianobegeleiding doet. Ook de organist Piet Halsema speelde voortreffe lijk: duidelijk, correct en zuiver in stijl. Het orgel in deze kerk geeft, vermoedelijk door het ontbreken van de noodige mixturen, eenigszins droog klinken de combinaties, die zelfs door de beste registreering niet tot een rijk homogeen geheel worden; de gedekte 16 vt.-subbas in het pedaal heeft bovendien vooral in de laagte weinig sonoriteit. Maar de organist woekerde met de hem ter beschikking staande mid delen. Hij opende het concert met een bekende half- klassieke, half-vroegromantische Sonate uit de eer ste helft der vorige eeuw en we konden waarnemen hoe een en ander dezer op Duitschen bodem ontspro ten muziek bevruchtend gewerkt heeft op den lateren hoofdvertegenwoordiger der Fransche toonkunst, Cesar Franck, die-ook een meester in de variatie kunst was. In Franck's Andantino voor orgel in 1889, dus in zijn allerlaatste periode geschreven komt dat niet zoo uit; het is een eenvoudig, gevoel vol stuk zonder pretenties. u De organist liet dat voorafgaan door het sublieme „Benedictus" van Reger. En tot besluit droeg hij de alom beroemde Toccata en Fuga in d kl. t. var» Bach voor: technisch volkomen beheerscht en mooi van lijnen. Het orgel deed het hierin verrassend" goed. K. DE JONG. CENTRAAL TOONEEL. „Dat loopt nooit goed af!" Leo Lenz behoort tot de oude school en zijn thans door Het Centraal Tooneel gespeelde blijspel „Dat loopt nooit goed af!" munt niet bepaald uit door frischheid of nieuwheid. Ik vermoed, dat Laseur het op zijn repertoire heeft genomen #m den hoofdper soon, den geleerde en vrouwenhater, professor Robert Hellwig, een rol, die hem uitstekend ligt en waarvan hij dan ook iets onweerstaanbaar grappigs maakt. Bij dezen geleerde valt op een avond in zijn va- cantiehuisje een jong vrouwtje binnen, dat op de hu welijksreis met de auto ergens in 'de buurt gestrand is. Professor kan haar op dat late uur niet wegsturen, maar hij is door het ongewone avontuur totaal in de war en gedraagt zich tegenover haar als de meest ongelikte beer, die denkbaar is. Maar hot vrouwtje laat zich hierbij geholpen door den advocaat Alfred .Borneman niet zoo gemakkelijk wegjagen en weet het zoo ver te sturen, "dat professor na drie dagen tot over zijn ooren verliefd is op zijn logé. Als hij dan nog de rol van echtgenoot moet spelen om den schijn te redden tegenover een zeer strenge tante van het vrouwtje krijgt hij het heelemaal te kwaad. Een cata strophe dreigt, wanneer de echtgenoot op het tapijt komt, maar mijn theaterneus had al lang geroken, dat het anders zou afloopen. Het vrouwtje blijkt niet getrouwd te zijn en dit spelletje enkel gespeeld te hebben om den professor in te palmen, wat haar glansrijk gelukt, zoodat djj blijspel eindigt zooals de meeste blijspelen: met een huwelijk en règle. Men ziet: Leo Lenz zoekt het niet diep en ook niet ver en eigenlijk is hij geheel afhankelijk van zijn spelers, die er óf een blijspel óf een klucht van kun nen maken Met Laseur was hij in veilige handen, want deze heft het. stuk vooral door zijn geestige creatie van den professor ~r boven het peil uit. waar op het feitelijk staat. Deze professor wordt een wel zeer komische, figuur en het. knappe van Laseur's spel is. dat hij aldoor binnen de grenzen van het blij spel blijft. Laseur draagt dan-ook het succes van de opvoering. Rie Gilhuys geeft al haar natuurlijke, frissche charme aan het jonge vrouwtje. Sara Heyblom speelt met veel aplomb de strenge tante als een vrouwelijke majoor met een dragondersstem en Dick van' Veen heeft niet veel anders te doen dan zijn tekst te lan- ceeren, alsof die erg geestig is, wat maar neel zelden het. geval is. Ko van Dijk maakt van een wat vrij- postigen en praatgragen ouden bediende een grap pige. kluchtige figuur. Als geheel dus een zeer amusante voorstelling van een wat ouderwetsch, goedig en onschuldig blijspel. J. B. SCHUIL. Jan Fabricius 70 jaar. De tooneelschrljver Jan Fabricius. die thans in Deurle (Oost-Vlaanderen) woont is Dinsdag 70 jaar geworden. Vooral door zijn stukken „Dolle Hans", „Eenzaam". „Onder een dak". „Met den handschoen getrouwd" heeft hij veel bekendheid verworven.' Van zijn latere werken noemen wij nog: „Villa de vreugd" en „Afrekening" Fabricius, die zijn loopbaan als journalist begon was ge durende eenlge jaren directeur van de Freangerbode tn Indië. Daarna was hij eenigen tijd aan de Spaarnebode in Haarlem verbonden, maar ging ten tweeden male naar Indië. Na hier in Nederland te zijn teruggekeerd was hij eenlge jaren directeur der Nieuwe Courant en later Indisch re dacteur van hel Vaderland. Daarna heeft Fabricius eenlge jaren in Londen gewoond. Vijf jaar geleden heeft Engeland verlaten en zich ln Vlaanderen gevestigd. Het Duitsche Roode Kruis „KUNST ZIJ ONS DOEL". In het Waaggebouw te Haarlem had de algemeene ledenvergadering plaats van het Genootschap „Kunst zij ons Doel". Aan de beurt van aftreden waren de heeren Alb. Arens, H. J. Wespeling en B'. J. Kamp, resp. Ie secre taris, zaalcommissaris (2e voorzitter) en 2e penning meester. Allen werden herkozen, behalve de heer Kamp, die niet direct herkiesbaar was; in zijn plaats werd gekozen de heer W. A. de Wijn. De vereeniging telt thans 136 werkende leden. Op uitnoodiging van de vereeniging Artibus Sacrum te Arnhem zal aldaar van 29 Nov.21 Dec. e.k. in het gebouw de Korenbeurs een tentoonstelling gehouden worden van werken der leden van „Kunst zij doel". Van 10 Jan.1 Febr. 1942 zullen in het Frans Halsmuseum de leden van Artibus Sacrum te Arnhem hun werken exposeeren. De viering van het 120-jarig bestaan van het Genootschap is wegens de tijds omstandigheden uitgesteld. De teekenavonden beginnen weder op Zaterdag 4 October. HOOGOVENS. AMSTERDAM, 30 September. In de heden alhier gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrie ken N.V. te IJmuiden, werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 Maart 1941 goedgekeurd, ter wijl werd besloten, de verdéeling der overwinst te doen plaats vinden overeenkomstig het door de di rectie in haar jaarverslag gedane voorstel De volgens rooster aftredende commissarissen, -jr. C. T. Stork, D.W.Zn., en mr H. L. Woltersom, werden herbenoemd. RADIOPROGRAMMA. DONDERDAG 2 OCTOBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7,00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10,00 Zang met piano begeleiding. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor den boer. 11.20 Fluit en clavecimbel. 12.00 Roemeensch orkest Gre- gor Serban, 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 De Ramblers. 130 Orgelconcert en zang. 2.00 Zang met pianobegeleiding. 2.30 Gramofoonrriu- zlek. 3.00 De Mandolinisten. 3.30 Voor de zieken 4.00 Gra mofoonmuziek. 4.30 Gerard Lebon en zijn orkest. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economls.che- en beursberichten, 5.30 De Melodisten en solist en dé Hodlars. 6.30 Sport en lichame lijke opvoeding. 6.45, Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel half uurtje. 7 30 Klaas van Beeek en zijn orkest. 8.00 Utrechtsch Stedelijk orkest en soliste. 8.45 Causerie „Onze gedenk- teekenen een nationaal bezit". 9.00 Utrechtsch Stedelijk orkest. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsbèrichten. 10.15—11.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM XI, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Nederlandsche liederen (gr.opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 10 Od Morgendienst. 10.20 Planovoor dracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Ensemble Jack der Kinde ren en solist. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.4'5 B. N. O. Nieuws- en economische be richten. 1.00 Orkest Malando en solist. 1.45 Voordracht. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Viool, piano en gramofoonmuziek. 4.00 Schrammelkwartet en soliste! 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Christelijke lectuur (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.15 B. N. O Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Zang met plano begeleiding en gramofoonmuziek. 6.15 Causerie „Sociale zorg ook voor u". 6.30 Pianovoordracht. 7.00 Actueel half uurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 „Brandende kwesties", causerie. 8.00 Amusementsorkest en solist en ï'adiotooneel. 9.00 De Romancers en solist, en dameskoor „Aetherchar- me". 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 B. N. O. Nieuwsberich ten. 10.1510.20 Avondwijding. RADIO DUltSCHE RIJKSPROGRAMMA. Donderdag 2 October 1941 Van 17.25—18.27 uur brengt het Rijksprogramma hel programma: „Horridoh-vom Fröhlichen Weidwerk". Generalmusikdirektor Bruno Vondenhoff, Freiburg, diri geert op Donderdag 2 October van 18.00—19.00 uur de „Musik zur Dfimmerstunde" met werken van Hëndel, Haydn en Beethoven. Van 20.15—20.50 uur „Wat iedereen graag hoort" Hierop- volgend tot 21.10 uur frontberichten Weensche muziek van vroeger en nu weerklinkt van 21,1522 00 uur De medewerkenden zijn: Maria Schober, sopraan, Franz Borsos, tenor, Georg Monthy, bariton Adalbert Vesely, cyther. Het omroepkoor en het amusemtnesorkest o.l.v. Max Schönherr. Ondr auspiciën van de Haarlemsche afdeeling der Nat. Socialistische Volkswohlfahrt is gisteravond .Dreefzicht" te Haarlem een filmvoorstelling gegeven met het werk van het Duitsche Roode Kruis tot on derwerp. Nadat de plaatselijke leider van de N.S.V., de heer Bergmann den avond had geopend hield de Propa gandaleider voor het Duitsche Roode Kruis, de heer Müller een korte inleiding, waarna de toelichting tot zijn woorden op het doek verscheen als een driedee- Jige documentaire film, waarin het hulpvaardige werk van een „Bereitschaftslazarett" wordt getoond. Zulk een lazaret is dit jaar naar Belgrado vertrok ken, dat zoozeer door den oorlog had geleden en heeft daar eenigen tijd medegeholpen, veel verdriet te ver zachten. Met groote vrachtauto's arriveerde al wat tot het verplegingskamp behoorde en in weinig da gen was alles opgebouwd en had zijn plaats gekregen in barak, laboratorium, apotheek, keukens enz. Op de. film ziet men nu de machtige organisatie, die het functioneeren van zulk een lazaret mogelijk maakt. Men is er getuige van, hoe de tijdelijke bouw werken worden opgezet, zoo vlug als dat mogelijk is bij deugdelijke voorbereiding en beproefde onder vinding, hoe in de hospitalen de veldbedden worden geplaatst, hoe een auto niet minder dan 2500 bedstel- len bevat, en hoe overigens iedere verdere afdee ling met toepassing van alle hulpmiddelen, die de techniek verschaft, in gereedheid wordt gebracht voor de taak/die wacht. En dat is niet gering. In dit la zaret zijn heel 'wat leden der getroffen bevolking hersteld van verwondingen en opèeda§ui letsel, maar ook in andere gevallen werd voorzien, getuige het trotsch aantal babies, dat in het lazaret de eerste stappen op den levensweg zette. Tal van zaken, x3ie de Volksgezondheid raken en dus meer in verwijderd verband staan tot het eigen lijke lazaretwerk werden overigens ook in den ar beid opgenomen. Bloedonderzoek en tandverzorging, het cureeren van allerlei kwalen tot de behandeling van een blindedarm-geval of het rechtzetten van een oog, dat een beetje uit het lood stond behoorde er toe. En bij dit alles een voorzorg, een punctualiteit en een organisatie, die dit veldlazaret in geen enkel opzicht achter stelt bij het best geaccomodeerde zie kenhuis in een groote stad. Het publiek heeft de opvoering van de film met groote aandacht gevolgd. TENTOONSTELLING HAARLEMSCHE SCHILDERS EN BEELDHOUWERS. De vijfde tentoonstelling van werken der Haarlem sche schilders en beeldhouwers wordt onder auspi ciën van „Kunst Zij Ons Doel" in het Frans Hals Mu seum (ingang KI. Heiligland 62 rd.) van Zaterdag 4 tot Zondag 26 October gehouden. Er worden werken van H. F. Boot, M. van .den Burg, J. C. Busé, W. A. van der Colk, Herman Heuff, D. M. Hoogeveen, J. B. de Lange, R. Lennelink en W. A. -de Wijn ge ëxposeerd. Zaterdag 4 October te half drie \yordt de expositie geopend. „ONDERLING BELANG". Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van Hotel- Koffiehuis-Restauranthouders en Slijters „Onder ling Belang" zal Donderdag 2 dezer des morgens te half elf. een krans worden gelegd op het graf van den oud-voorzitter, den heer Bouman. Behalve het reeds vermelde programma voor den herdenkings dag van morgen kan nog worden medegedeeld, dat des namiddags van half "zeven tot half acht Har monie Crescendo een feestconcert geeft op de Groote Markt. De orgelbespelingen te Haarlem. We vernemen, dat nu alleen nog in de maand October op Donderdagmiddag van drie tot vier uur door den heer George Robert een orgelbespeling in de Groote Kerk te Haarlem zal worden gegeven De orgelbespelingen zullen in het aanstaande voor jaar hervat worden. Er wordt een orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem gegeven op Donderdag 2 October 1041, der namiddags van 3—4 uur, door den heer George Robert Het programma luidt: 1. Fantasie en Fuga c kl. t„ J. S. Bach 2. Twee koraalvoorspelen: „Herzllch tut mich verlangen", Joh Brahms Cantabtlé, c. Franck 4. Fantasie, c. Saint-Saëns Prière, j. Guy Ropartz Choral, Alex. Guilmant Leuvenscli schilder raakte te Haarlem zijn portemonnaie kwijt. Koopman staat deswege terecht. Het vorig jaar November kwam een Leuvensch kunstschilder bij een reis naar Haarlem onderweg in kennis met een 23-jarigen koopman. In een café te Haarlem werd de kennismaking met eenige glazen bier beklonkèn en de koopman verklaarde zich be reid als gids op te treden voor den schilder, die* in Haarlem weg noch steg wist en op een bepaald adres moest zijn. De schilder herinnerde zich dit adres echter niet precies. Hij had het op een briefje ge schreven en in zijn portefeuille gedaan en juist toen hij deze laatste uit zijn zak haalde, greep de koop man de portemonnaie vast en ging aan den haal. De schilder stelde de politie van dezen roof op de hoogte en op het Stationsplein ln Amsterdam dacht hij den dader ontdekt te hebben. Doch bij vergissing werd een kunstbroeder, die volmaaktk onschuldig was, gearresteerd. De vergissing bleek spoedig en de politie ging eenigen tijd later weer tot een arrestatie over, ditmaal van den koopman, den eigenlijken da der. Hij werd, door de Haarlemsche rechtbank tot 2 jaar gevangenis veroordeeld, nadat de Officier 2'/s' jaar had geëischt, doch ging in hooger beroep bij het Amsterdamsche gerechtshof, omdat hij zich onschul dig achtte. Die onschhld hield hij voor het Hof vol. Hij beweerde, dat de schilder hem een tientje had geboden om hem den weg door Haarlem te wijzen. Bii het adres aangekomen, had de schilder hem vrij willig zijn geheele portemonnaie gegeven. De schilder zou nl. niet heelemaal nuchter zijn geweest en dron ken menschen zijn doorgaans zeer royaal. De kunstschilder, als eerste getuige gehoord, gaf het relaas van zijn ervaringen in de Spaarnestad. Een soort leugenautomaat, luidde de onhoffe lijke repliek van den verdachte. Als u zoo doorgaat, laat ik u de zaal uitzetten! Ik ben heelemaal niet in den trein geweest. Me neer sprak me aan op het Stationsplein en beloofde mij een tientje als ik hem den weg wees. En dat h'eeft u toen maar genomen? Neen, toen wij waren waar meneer moest zijn heb ik om mijn geld gevraagd. „Hier heb je dan de heele boel", zei hij en gaf mij zijn portemonnaie. Hoe zei hij dat? Als Iemand! die dronken ls. Moogt u daar misbruik van maken? Dat's een andere kwestie. De kunstschilder vertelde nog tien a twaalf, glazen jenever te hebben gebruikt, maar dronken was hij niet geweest; hetgeen eenige getuigen bevestigden. En de portemonnaie had hij maar niet zoo wegge schonken. De procureur-generaal merkte op, dat de duisternis een verzwarende omstandigheid is. Gelukkig komen zulke zaken minder dikwijls voor, dan men aanvan kelijk heeft gedacht. In de verklaring van den kunst schilder ls een onjuistheid: het is»vast komen te staan, dat hij niet met den koopman in den trein heeft kunnen zitten. Een tweede vergissing beging hij door een kunstbroeder als den dader aan te geven. Dgze is daardoor langer dan een dag vastgehouden Alles bijeengenomen meende de procureur-generaal dat de zaak Iets milder moet worden beoordeeld, dan te Haarlem geschiedde. Eisch: een jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis. De raadsman mr. P. J. Somer, concludeerde tot vrijspraak Arrest 13 October. WINTERHULP, AFD. HAARLEM. De penningmeester van "Winterhulp, afd. Haarlem heeft in de maand September de volgende giften ontvangen: J. W. L f 100, Gebr. Brinkman f 23.64. S. L. A. P. i 42.26, A, A. H. I 19.49 Kleinere giften f 28.39. De Directrice van „HUIZE STOLBERG" Zr. J. E. M. METSELAAR—HA MERS, neemt uitsluitend langs dezen weg afscheid van de haar bekende R.H. Doktoren, Collega's, Oud-Patiënten, Vrienden en Le veranciers met hartelijken dank voor de samenwerking. Nieuw adres: Vondelstraat .62, Amsterdam C. Tel. 81820. L. C. W, Naessens r maag-darmarts TBMPELIERSSTRAAT 12 PRAKTIJK HERVAT J. van Asperen arts PRAKTIJK HERVAT Dr. F. C. Kuipers PRAKTIJK HERVAT Dr. OTTO KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 ONDERWIJS in DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH STENOGRAFIE Opl. voor alle Praktijk examens en „Akte L.O." Repetitiecursussen voor af gewezen examen-candidaten. Vraagt gratis prospectus Cursus voor Godsdienstonderwijs Deze cursus is reeds Zaterdag 27 September begonnen. Enkele plaatsen zijn nog 'open. Inlichting en aanmelding bij Mej. C. TEN BOOM, Barteljorisstraat 19. Tel. 11541. Wordt gevraagd NET FLINK WERKMEISJE niet ben. 20 j., van 85, m. mid- dagikost. Andere hulp aanw. Aanm. tusschen 6.30 en 7.30 uur Kenaupark 33. HUWELIJK Verpleegster, 82 j., vroolijk, hui selijk karakter, goed kunn. ko ken, niet in de gelegenheid met heeren in kennis te komen, zoekt langs dezen weg kennis making met net Heer, vaste pos., N.H., leeft, tot pl.m. 38 j. Br., liefst met foto welke op eerew. worden geret., onder no. 6307 bur. van- dit blad NET DAGMEISJE gevraagd van 8.30—A. Mevrouw Voorfaam, Camplaan 4, Heemst. voor Cartonnagewehk door BAifCENESSERG-RACHT 3 HUWELIJK Beschaafde wed. 43 j. vast inko men en 1 dochter, wenscht ken nismaking met net Persoon tus schen 45 en 50 j. vaste positie of ander inkomen. Brieven bnder no. 6305 bur. van dit blad. Gevraagd voor geldbelegging Modern half villatje of heeren huis te Haarlem, Santpoort of omgeving. Prijs tussohen 5 en 6 mille. Brieven m. omschrijving over indeeling, wanneer geb., enz. Brieven onder no. 6298 bur. van dit blad. HEEMSTEDE Te koop of te huur gevraagd heele of halve villa Br. met voll. inl. A. D. 1273 Ri- cardo's Adv. Bur. A'dam. HEEMSTEDE Blokje Heerenhuizen of eenige villa's te koop gevr. Br. met omschr. en opgave van prijs B. E. 1274, Ricardo's Adv. Bur. Amsterdam. HANDKARREN en steigermateriaal te koop ge vraagd. Br. no. 6306 bur. 'van dit blad Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO Zijlstraat. '2e huis vanaf 't Stadhuis CORRECT GEKLEED MAATCOSTUUMS, nog kleine voorraad wollen stoffen, desge- wenscht abonnement. Br. nr. 5979 Bur. van dit Blad. in Boekhouden en Handelscorrespondentie van de NEDERLANDSE ASSOCIATIE VOOR PRACT IJK EXAM ENS zal worden gehouden te Haarlem en 47 andere plaatsen op 9 en 10 Dec. (overdag) en 15, 16 en 17 Dec. 1941 ('s avonds). Inschrijfformulier gratis verkrijgbaar bij het Bureau Deurloostraat 122, Amsterdam-Z. en bij de erkende boekhandel. De uit te reiken Diploma's worden mede- ondertekend door den REGERINGSGECOMMITTEERDE DE AANMELDING SLUIT 30 OCTOBER A S. De 5 aange sloten vereni gingen exa mineerden in het voorjaar 1941 candidaten. Laatste week voor inschrijving AANVANG: 4 Oct., 5 Oct., 7 Oct. en 9 Oct. NIEUWE GRACHT 98 NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ n.v. Met ingang van MAANDAG 6 OCTOBER 1941 treedt de WINTERDIENSTREGEUNG in werking. Exemplaren van den reisgids N. Z. H. zijn van 4 OCTOBER a.s. af verkrijgbaar ad ƒ0.10 per stuk bij de conducteurs, alsmede aan de haltekantoren en agentschappen der Maatschappij. MANGELSTERS en SORTEERSTERS gevraagd. WASSCHERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. deelen U het navolgende in verband met het adres- en de telefoonverandering mede Bestellingen en boodschappen DECKERSTRAAT 25. Winkel HEEMSTEDE, BINNENWEG 55 b, Telef. 29872. Winkel: SANTPOORT, BROEKBERGERLAAN 48, hoek Velserbroekstraat. BRANDVERZEKERING-MIJ. VAN 1846 3RAND, HUURDERVING en ONBEWOONBAARHEID, INBRAAK, STORM, WATERLEIDINGSCHADE, GLAS, TRANSPORT, BEDRIJFSSCHADE, PERSOONLIJKE ONGEVALLEN, ZIEKENHUIS- en OPERATIEKOSTEN, WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID. Hoofdkantoor der Mij. KRUISWEG 70, hk. Parklaan 60 TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PREMIELEENJNG 1912 5e KLASSE, 3e LIJST TBEKKiNG VAN WOENSDAG 1 OCTOBER 1941 HOOGE PREMIËN f 10002889 4532 5626 f 400.— 2633 5718 6157 9754 10183 f 200.— 358 2072 10633 12060 13637 t 100 458 2101 5084 5939 6656 8971 20^58 20530 20767 PREMIËN VAN ƒ70.— 2 77 101 233 258 275 306 872 417 457 519 532 642 657 693 906 945 1036 1075 1203 1225 1278 1315 1368 1638 1713 1917 2164 2224 2245 2288 2465 2517 2570 3059 3223 3390 3527 3812 3871 4002 4012 4166 4178- 4222 4316 4351 4369 4375 4453 4550 4604 4647 4652 4972 5044 5129 5412. 6603 5811 6047 6148 6175 6241 6268 6440 6681 6910 7215 7277 7297 7315 7401 7530 7664 7729 7870 7054 8098 8133 8227 8318 8391 8610 8903 9119 9251 '9268 9502 9508 9543 9688 9732 9892 10081 10265 10296 10305 10354 10366 10520 10525 10573 10600 11008 11151 11159 11307 11577 11582 12127 12229 12285 12409 12530 J2624 12772 13078 13206 13212 13234 13323 13683 13792 14125 14239 14298 14447 14639 14737 14738 14848 14952 14953 15026 15124 16299 15463 16194 16265 16370 16536 16671 16943 17014 17223 17471 17521 17525 17887 17956 17987 18056 18355 18371 18627 18665 18754 19043 19495 19551 19875 19992 20041 20075 20084 20156 20205 20217 20324 20511 20516 20520 20563 20714 20751 20761 20794 20923 GEpN PREMIËN 42 146 1 73 183 265 451 584 646 681 799 812 877 484 527 (Haarlem Zuid West) DUINDOORNLAAN 8 TELEF. 27162 Directrice Mevrouw SOPHIE LEENDERTZ. ONDERWIJS IN: Piano: Orgel: Koorzang: Kinderkoorzang Declamatie: Mevr. SOPHIE LEENDERTZ. Mej. RIE SCHOUTEN. Mevr. SOPHIE LEENDERTZ. Mej. RIE SCHOUTEN. Mevr. SUZE TAK. Mej. NEL JAGER. De Heer O. v. d. KLASHORST. Mej. COR IGESZ. Mej. RIE SCHOUTEN. Mevr- SOPHIE LEENDERTZ. Mevr. TINE KERKHOFF—PET. PRIVAAT- en KLASSIKAAL ONDERRICHT. SOLFèGE - SAMENSPEL - THEORIE. Een alleszins BEKWAAM STRIJKSTER gevraagd. CHEMISCHE WASSCHERIJ PEEPERKORN, Bleekersvaartweg nr. 39, Heemstede. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU HAARLEM vraagt voor direct voor verschillende werkgevers te HAARLEM en ZANDVOORT FABRIEKSMEISJES en DIENSTMEISJES voor den dag en voor dag en nacht. Aanmelden voor HAARLEM Hoof manstraat 17; voor IJMUIDEN; Casembrootstraat 58, iederen dag van 912 en 1.303 uur. 's Zaterdags van 912 uur. 1043 1044 1065 1134 1176 1232 1249 1256 1269 1276 1381 1395 1402 1440 1442 1468 1601 1527 1618 1726 18C8 1848 1863 1880 1927 2064 2152 2158 2314 2384 2441 2444 2447 2522 2601 2625 2648 2657 2704 2713 2781 2791 2821 2865 2877 2893 2939 2985 2990 2999 3028 3039 3079 3147 3239 3256 3259 3312 3320 3336 3339 3380 3384 3395 3477 3495 3497 3673 3643 3651 3671 3735 3803 '3804 3828 3954 3983 4029 4082 4185 4234 4285 4323 4359 4387 4416 4438 4479 4517 4544 4552 4579 4637 4692 4755 4777 4871 4879 4913 4931 4966 4969 4996 4990 *5024 5042 5085 5204 5261 5277 5297 5309 5368 5467 5629 5558 5588 5604 5618 5630 5667 5704 5720 5859 5971 5978 6010 6103 6105 6146 6180 6214 6223 6245 6270 6353 6386 6425 6428 6475 6488 6616 6624 6634 6708 6801 6815 6901 6904 6920 6931 6957 7016 7040 7054 7092 7136 7219 7242 7257 7352 7484 7581 7632 7670 7748 7813 7912 7913 7921 7985 8050 8065 8128 8144 8262 8264 8269 8355 8359 8361 8382 8445 8471 8513 8588 8614 8658 8776 8846 8984 9003 Q014 9017 9070 9172 9198 9222 9223 9236 9322 0443 9490 9548 9586 9596 9642 9649 0665 ,9710 9717 9725 9828 985,5 9923 9979 10018 10048 10052 10085 10096^10139 10164 10199 10219 10235 10258 10365 10389 10467 10609 10688 10751 10819 10841 10858 10864 10935 10937 10987 11004 11063 11075 11125 11148 11155 11217 11225 11270 11299 11302 11308 11315 11389 11488 11493 11511 11533 11591 11805 11809 11835 11857 11900 12052 12068 12065 12079 12094 12158 12179 12200 12219 12234 12244 12265 12399 12401 12573 12643 12653 12715 12816 12852 12912 12945 12994 13056 13061 13062 13116 13126 13244 132S3 13418 13440 13462 13480 13486 13509 13565 13573 13612 13649 13655 13701 13738 13767 13776 13798 13807 13958 13968 13996 14118 14131 14163 14270 14322 14324 14332 14384 14439 14525 14641 14656 14697 14723 14782 14797 14798 14822 14859 14887 14919 14984 15029 16036 15055 15094 15313 15315 15337 15341 15366 15374 15378 15391 15401 15441 15501 15517 16526 15539 15550 15563 15638 15643 15669 15696 15766 15884 15965 16045 16046 16129 16199 16201 16211 16228 16283 16300 16309 16413 16450 16467 16480 16602 16637 16644 16651 16655 16739 16757 16814 16849 16892 16916 16951 17021 17077 17251 17282 17283 17308 17348 17360 17365 17463 17483 17500 17578 17681 17680 17706 17727 17788 17836 17882 17930 17944 17069 18052 18152 18166 18169 '18321 18330 18405 18422 18478 18509 18551 18577 18645 18647 18648 18662 18706 1871C 18716 18779 18795 18804 18874 18882 18905 18961 18991 19014 19152 19202 19291 19364 19444 19547 19579 19627 19780 19809 19864 19006 20010 20017 20036 20152 20167 20190 20260 20280 20320 20374 20422 20469 20519 20638 20543 20564 20579 20740 20750 20795 20800 20828 20874 20883 20895 20972 20987 Verbetering 6e klasse 2e lijst: 2783 m. z. 20783. ONGECORRIGEERD NETTE MEISJES GEVRAAGD bij WASSCHERIJ J. v. d. HORST ZOON, Bleekersvaartweg 11, Heemstede. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. DISTRIBUTIE VAN LIJNOLIE EN TERPENTIJN VOOR SCHILDERS. De Secretaris-generaal van het Departement van handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributiediensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor de periode van 1 October—1 Novem ber 1941 als volgt zijn vastgesteld: 0.8 Liter kunstterpentijn per bon .voor terpentijn en 1 Liter rauwe lijnolie of gekookte olie of standolie pèr bon voor lijnolie. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bonnen voor lijnolie geen recht geven op het koopen van lijnolie bij den handel en bij de fabrikanten. De belanghebbenden worden naar de hierop betrekking hebbende circulaire van de sectie Verf en Verfgrondstoffen verwezen, welke hun eind Augustuj rechtstreeks is toegezonden, OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. INLEVERING ZEEPBONNEN DOOR DETAILLISTEN. De Secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat detaillisten dc bonnen 113 voor zeep van het bonboekje algemeen, zoowel in de resteerende dagen van de week van 29 September 1941 t/m. 4 October 1941 als in de week van 6 t m. 11 October 1941, op de voor hen vastgestelde inleveringsdagcn ter verkrijging van toewijzing gen bij den {Jïaatselljken distributiedlenst kunnen inleveren.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3