Uw Radio defect? AGENDA HUISDIEREN. OORLOGSSCHADE 38.000 deelnemers ƒ550.000.000.- De Schoorsteenveger. LANGS DE STRAAT. Puzzlerubriek Laat uw huizen beheeren door Slenk JA. Jibbe Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Ledenconcert Aardig Speelgoed van Weert - Anegang 46 TOBIAS I HAARL. DAGBLAD, Zaterdag 11 ©et. 1941 Gesprekken met mijn kater. NZE kater heet Snippie. Hij leeft bij intiltie en dus gelukkig. Hem kwelt nooit de zorg voor den dag van morgen en nooit de her innering aan den dag van gisteren. Hij leeft. -Zoo maar: leven. Als hij zin heeft te gaan slapen draait-ie zich een paar maal lui om, geeuwt en gaat jdan ergens op den grond liggen, onverschillig waar, als het maar een zac^ht plekje is. Dus niet eerst na denken, overleggen, concludeeren en dan handelen, nee: direct, intuïtief doen. Dat moet erg gemakkelijk zijn. Stelt u eens voor, dat we in een wereld leefden jwaarin we al onze impulsen zonder eenlge rem kon- 'den volgen en dat we dat zouden kunnen doen zonder een ander te hinderen, Dat zou alleen gaan indien we uitsluitend op een natuurlijk instinct en niet op onze verstandelijke vermogens ingesteld waren of om het anders te zeggen indien we ons door ons onderbe- 'wustzijn met uitschakeling van het bewuste denken lieten leiden. Ja en dat is nou juist jullie fout, zei Snippie (hij is zeer eerzuchtig: leest van de leuning van mijn stoel af mee als ik schrijf en voelt zich zelfs boven de^ jneeste menschen verheven, een meester of mees-" 'teres erkent-ie niet). Jullie beredeneeren alles te veel. Nou weer. Je zit nou weer na te gaan wat er alle maal in je binnenste' zou moeten gebeuren om rustig ergens te gaan slapen. Dat is onzin. Als je'slaap hebt dan ga je slapen. Je wilt toch zeker niet, dat ik op den grond ga liggen? Waarom niet? Misschien zal het te hard zijn. Dan neem je een divan of een stoel, maar ga alsjeblieft niet eerst een uur zitten piekeren wat er nou alle- triaal uit- en ingeschakeld moet worden voor je rustig je hoofd kan neerleggen. i Daar begrijp jij toch niks van. Jij trekt je ner gens wat van aan. Als je wist -hoeveel zorgen wij jnensehen tegenwoordig hebben Tjonge, tjonge, het is weer erg hoor! Kom je niet uit met je gas en elèctriciteit of is je textielkaart al weer op? Nu, dat gaat allemaal wel ofschoon met' het gas was het op 't kantje af, maar nöu heb ik een week- schema gemaakt en daar zullen we ons dan aan fcouden. j Is er dan nog Ja, natuurlijk, je melk kunnen we nog wel even warmen. f— Maar wat zijn die zorgen dan, die je zoo kwel len? Nou ja, zorgen, zorgen, zoo'n prettige winter zal het nou ook niet worden of dacht jij van wel? Och, ik maak me niet zoo gauw druk. Ik blijf pptimist hoor! Zoo lang duurt zoo'n winter ook niet. pij hebt altijd drie keer de narigheid. Eerst pieker je er een tijd van te voren over, dan komt het en meestal valt het mee en tenslotte zit je nog te den ken dat als je dit niet gedaan had en dat niet het nog zou zijn meegevallen Wat schiet je daar nou mee op? -r Niet veel, dat geef ik toe, maar wat kan je er Ban doen? Zoo zijn wij menschen nu eenmaal. Dat is een armzalig excuus. Als je een keer in tie week biefstuk hebt en ik zou het voor je neus weggraaien en later zeggen: zoo ben ik nu eenmaal, nam je er dan genoegen m.ee? Neen, maar. I Nee, niks te „maren" en zal ik je eens wat zeg gen en wat ik zeggen zal heb ik ook niet van mezelf maar van een Angora-kater en zooals jeweet zijn tiat wijsgeeren van het zuiverste water. Ofschoon ik moet zeggen dat het een arrogante kerel is. Hij ziet inü er een beetje te netjes uit. Je kent hem wel: hij Woont twee huizen verder. Bruinig is 't-ie. Jawel, wat zei-ie dan? Hij heet Smyrna, Smirretjeiwordt-ie door de kinderen genoemd en hij zei, dat de menschen veel ie zwaartillend zijn, te bezorgd en te veel met zich- telf bezig. Ze piekeren den heelen dag maar of dit iiou goed is en dat niet verkeerd, ^e krijgen rimpels in hun voorhoofd en worden vreeselijk zwaarmoedig ên dan ineens hebben ze weer een dolle bui en dan joen ze niets dan hard lachen. Vooral als ze wat uit éen glaasje gedronken hebben. Je moet me, tusschen [wee haakjes, bij gelegenheid toch eens vertellen wat te daar eigenlijk ingieten. Maar enfin, je weet het nu, pieker niet zoo man, dat gefronste voorhoofd maakt je trouwens ook niet knapper. Maar goed, dat k mijn zaak niet. Maak nou je stukje maar rustig af f/ant ik ga even naar buiten. Misschien is de witte boes van hiernaast er wel. Tót vanavond zullen we latv maar zeggen". En voor ik de gelegenheid had om hem een passend ntwoord te geven was-ie de kamer al uit. Zijn rug !ond hoog van zelfvoldaanheid. Katers zijn wijze -eesten, zegt-ie altijd van zich zelf. Soms moet'ik hem belaas wel eens gelijk geven. B. K. filiaal stads-bibliotheek weer open. De lees- en studiezaal van. het filiaal Huis te Zaanen in Haarlem-Noord worden Maandagavond 13 October weer geopend. De openingsuren zijn: f'ken avond van 58 uur; Woensdags en Zater- igs van 28 uur. Zondags is het filiaal geslo- ORGANISATIE VAN CHEMISCHE INDUSTRIE, DPENBARE NUTSBEDRIJVEN EN MIJNINDUSTRIE 's-GRAVENHAGE, 9 October. In de Nederl. Staatscourant van Donderdagavond zijn drie beschik kingen opgenbmen betreffende de organisatie van het bedrijfsleven. Daarin worden ingesteld een bedrijfs- jroep „chemische industrie', een bedrijfsgroep „open bare nutsbedrijven" 'en een bedrijfsgroep „mijn- Industrie". De bedrijfsgroep „chemische industrie" wordt on- Jerverdeeld in 17 vakgroepen, waarvan enkele met Jndervakgroepen, die voor de „openbare nutsbedrij ven" in 3 vakgroepen. De beschikkingentreden he ien in werking. i Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 11 OCTOBER. Geb. Haarl.- Jonge Mannen Ver.: Cafcserie en bianovoordracht Karei de Jong over Beethoven, r.30 uur. Rembrandt Theater: „De eeuwige Jood", 2.30, 8.30 en 8.45 uur. i Palace: „Luchteskader Lützow", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „De Zweedsche nachtegaal". 8.30, 6.30 en 8.45- uur. Frans Hals Theater: „Baron van Trautenegg" 8,30, 6.30 en 8.45 uur. ZONDAG 12 OCTOBER. Rembrandt Theater: reprise van „Bali", v.m. 11.30 uur. t Palace: „De favoriet van de keizerin", v.m. 11.30 (lur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Maria Stuart" Soor het Nederlandsche Tooneel, 7.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: optreden van de Ramblers, 7.30 uur. i Rembrandt Theater: „De eeuwige Jood", 1.30, 8.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Luchteskader Lützow", 1.30, 3.45, 6.30 tn 8.45 uur. Luxor Theater: „De Zweedsche nachtegaal", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Baron van Trautenegg", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. i Hotel „De Leeuwerik: „De avonturen van den grooten en den kleinen Jan Klaassen", 2.30 uur. Frans Halsmuseum: Groepstentoonstelling „Kunst 2ij ons Doel", 104 uur. MAANDAG 13 OCTOBER. 1 Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. - Frans Halsmuseum: Groepstentoonstelling „Kunst Zij ons Doel", 104 uur. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. C. J. ten HageCramer, Lange Veerstraat 19, ,Tel. 11000. Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, Tel. 11180. t Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. HTT JACHT5ÈTZ"0EH I? WEER OPEH e"m member Schrootmans,vvihhs jachtverhalem 'vroeCer wEirsiq boeidem v 15 NU EgTN POPULAIR MAM 't Was maar een mager'katje, spierwit, maar een echt stumpertje, met doorloopend vuile pootjes en een speciale voorliefde voor kolen, modder en andere zwartigheden. Toen hij bovendien nog op de een of andere geheimzinnige manier, met Teer in contact bleek te zijn gekomen, zoodat de vrouw, na wanhopige pogingen om hem schoon te maken, de zwarte klitten uit zijn haar moest knippen, bleef er van het heele dier maar *een armetierig hoopje ellende over. Dat is een half jaar geleden en hetzelfde katje stapt nu rond als een zelfbewuste, spierwitte, ste vige poes, een sieraad voor 't huis en een lust voor het oog. Toch heeft dit dier ook zijn mooie, rose neusje opgehaald voor het schoteltje met tapte in plaats van zoete melk dat voor hem werd neer gezet, en hij is met waardigheid weggewandeld, om de vrouw gelegenheid te geven haar vergissing te herstellen. Totdat het hem bleek dat het geèn vergissing was, en nu lebbert hij er even verheugd van, alsof het nooit anders is geweest, of wezen zal. Wij menschen moeten ons aanpassen, en dat hebbeJi wij gedaan ook, hoeveel te makkelijker zal een dier dat kunnen dat dichter bij de natuur staat dan wij en dus meer weerstand heeft. Natuurlijk is het jammer, wanneer onze hond of onze kat niet meer kan krijgen wat er vroeger voor hem beschikbaar was, maar het dier is heusch nog niet bijna dood, als zijn ribbetjes te tellen zijn, en er. is meer voor noodig om een hond of kat zijn ge zondheid te ontnemen dan alleen een leege maag. Natuurlijk kan het te erg worden, en het is akelig om een groote hond te hebben, die niet aan zijn trek kan komen, en om hem langzaam maar zeker te zien verminderen tot het onvermijdelijke einde. Maar veel erger is het wanneer men mij vertelt van een echtpaar dat zichzelf melk ontzegt om het aan hun geliefde kat te geven, en dat op de vleeschwarenbon netjes leverworst of iets derge lijks koopt, omdat de poes daarop nu een maal zoo gesteld is! Laten wij vooral goed onderscheiden wat voor menschen en wat voor dieren bedoeld is in dezen tijd van voedselschaarschte, en laten wij dan ook niet vergeten dat het aanpassingsvermogen van een dier zeker grooter is dan van een mensch, en dat laatste mag er al wezen. Bovendien neemt zijn kies keurigheid af, naarmate hij meer honger heeft, en het is niet zoo gek, dat de vele dikke troeteltjes van honden die er rondloopen wat van hun vet ver liezen, terwijl de hongerige kat allicht eerder achter de muizen zal aangaan dan zijn weldoorvoede col lega. Natuurlijk is het niet verstandig om honden bij voorbeeld noodeloos af te draven, ze urenlang ach ter de fiets te laten hollen, wat toch ook in gewone tijden al een te groote inspanning voor de meeste honden is, of ze op een andere manier tot het afleg gen van groote afstanden aan te zetten als het niet strikt noodig is. Ook kunnen wij ze de noodige warmte, die ze moeilijKer uit zichzelf Hebben nu ze minder goedgevoed zijn, vooral 's nachts geven, door hun mand of hok met wat extra warmte te voorzien: een flink strooleger in het hok, stroo of papier om de wanden van den mand aan te vullen, desnoods een krant over het dier heen, en het zal dankbaar zijn voor de goede zorgen. Wees goed voor uw huisdier, gun het zijn warme plaatsje en beschouw het als huisgenoot, maar stel het niet op één lijn met uw kind en plaats het er zeker niet boven, zooals eens iemand deed die dit verdedigde door te zeggen: het kind kan zijn wen- schen kenbaar maken, het dier niet, dus moeten wij daar eerder aan denken. Dat lijkt angstig veel op sentimentaliteit: uw hond en uw kat zijn evenzeer in hun schik met een ro- Huste houding van zijn baas, en de verhouding van J. VAN SCHOONHOVEN ACCOUNTANT en BELASTINGADVISEUR RECHTHUISSTRAAT 17. TELEF. 22792 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) BESTUUR: T. DE JONGE. Lid van de Firma O W. J. Sehlencker. Commisrlon- nair in Assurantiën te AmsterdamCH. O. JU LIEN. Lid der firma Julien chardson Bennernagel, Commisslonnalr Assurantiën te A'dam.JOH. SMIT Jr„ irecteur der N.V. Bouwkas „ROHYP" te •dam. DIRECTEURL G. WOORTMAN. Afdeeling Verwaarborging tegen Thans zijn verzekerd ruim met een totaal verwaarborgde waarde van Voorschotpremie voor gebouwen en koopmansgoederen'f. 0.60 per mille, voor inboedels f. 0.40 per mille per halfjaar. Maximum-omslag per halfjaar: 5 maal de halfjaarlijksche voorschotpremie. Schadevergoeding tegen vervangings waarde, mits op die basis verzekerd. Afrekening van schade per halfjaar. Vraagt inlichtingen bij onze correspondenten. ALG_EME6jip.NbERLING-,W:A^BG^RG;G^N.QpTS.CBAP (Adv. Ingez. Med.) 't Is de tijd voor schoorsteenvegen, Er is drukte in dat vak, Hebt u hem ook al gekregen (Tot uw vreugde) op uw dak? Niemand mag het nu verzuimen Om den schoorsteen goed op tijd Door den veger te doen ruimen Voor de rein- en veiligheid. Is hij buiten als een neger, Binnen stroomt het blanke bloed Door den braven schoorsteenveger, Den verdrijver van ons. roet. Als u 't zelf eens op moest knappen, Kwam uwschoorsteen nimmer schoon, Want u zoudt het 'm niet lappen, Ook al lijkt het u gewoon. Wie, bereid hiermee te spotten, Denkt dat hij het zelf wel rooit, Heeft de kans dat hij tenslotte Roet'1 in 't eigen eten gooit. Neen, dat vak moet je goed leeren, Zooals ieder ander vak, Laten wij hem dus waardeeren, Hoog gezeteld op ons dak. Dus de schoorsteenveger leve, zwart als Toet, Die zoo vlug en zoo bedreven, uraag ons vuile werkje doet. P. GASUS. door P. v. d. HEM. TIJDBEELD. Het gebeurt bij een achterdeur van een groot kantoor, in een smalle straat te Amsterdam. In de straat siaat een koopman bij een handkar zijn waar aan te prijzen: „Mooie peren! Suikerperen! O, wat zijn ze~weer mooi!" Een jonge man komt uit het kantoor naar buiten en roept den koopman aan. De onderhandelingen over den aankoop van eenige vruchten beginnen. Middelerwijl komt een keurig gekleede, oudere heer,, blijkbaar een chef (wie weet is het de direc teur-zelf' wel!) voorzichtig om een hoekje van de deur kijken. Dan betreedt hij, het terrein veilig bevindend, de straat en wenkt óp zijn beurt den koopman. „Mooie peren, meneer!" zegt deze. „Zal ik een paar pondjes voor u afwegen?" (De jonge man is intusschen met zijn aankoop weer in het kantoor verdwenen). „Ja man, mooie peren. Dat geloof ik graag. Maar", laat hij haastig fluisterend volgen: „heb je tabak bij je?" „Tabak?" vraagt de koopman, ten hoogste ver baasd. „Tabak??" „Hrecies., Tabak!" „Ja", zegt de koopman na eenig nadenken, ,,'k Heb wel wat tabak. Maar da's niks voor u!" „Laat 's "kijken!" zegt de meneer. De koopman haalt uit den binnenzak van zijn PENPUZZLE bevat. „Als u er wat van hebben -wjlt", zegt hij aar zelend. „Neemt u er gerust zooveel uit als u wiL Maar 't is niet zulke fijne, hoor!" „Nee man, veel heb ik niet noodig!" zegt de meneer. „Ik wil je niet ontrieven. Alleen maar wat om mijn pijp te stoppen. Wacht, ik zal hem even halen!" Hij verdwijnt in het gebouw en komt even latei- terug met een pijp in de hand. Begeerig grijpt hij naar het blikje, dat de koopman hem weer geopenc voorhoudt en stopt zijn pijp zorgvuldig met het kruid, dat hij in vroeger dagen waarschijnlijk ver foeid zou hebben. Daarna haalt hij een doosje lucifers uit zijn zak steekt er den brand in. Dan grijpt hij in zijn vestzak en stopt den koop man iets in de hand, dat hem zeer dankbaar stemt. En Rustig dampend gaat de meneer het kantoor weer m. In dagen van tabaks'schaarschte kom je tot zulke dingen. J. C. E. Makelaar en Taxateur NASSAUSTRAAT 14, HAARLEM, TEL. 15781 (Adv. Ingez. Med.) Na een rustpoos van drie weken heeft de H.O.V. haar openbare werkzaamheid hervat. Vrijdagavond gaf zij het eerste ledenconcert van het nieuwe win terseizoen. Marinus Adam, met bloemen aan zijn lessenaar en met een hartelijken bijval uit de zaal verwelkomd, opende den avond met een vurige vertolking van Wagner's Tannhauser-Ouverture, die wat het Allegro betreft de meeste waardeering verdiende; bijz.onder onderscheidden zich^daar de solo-clarinet en de beide solo-violen. In het Andante maestoso der in leiding was het verband tusschen de blazers nog niet volkomen, zoodat de inzetten veelal ongelijk kwamen; de epiloog echter klonk imponeerend. Op Wagner volgde Liszt. Marinus Flipse speelde diens Pianaconcert in Es met veel bravour. bijwijlen wat ruw, in andere gedeelten zeer fijn en brillant, over 't geheel genomen technisch goed beheerscht. Het stuk is haast even dankbaar voor het orkest geschreven als voor het soloinstrument. De vorm is te beschouwen als een concentratie van vier gedeel te, die men Inleiding, Adagio, Scherzo en Finale zou kunnen noemen; in de Finale komen al de thema's der voorafgegane deelen terug. Het tweede Planconcert, dat in A, dat iedereen eens of meerma len van Josef Pembaur gehoord heeft, is volgens een soortgelijk plan geconstrueerd. Deze cyclische con structie was een geniale vondst van Liszt. Had hij de uitwerking geheel in een nobele sfeer gehouden, dan zou de appreciatie dezer werken zeker algemee- ner en grooter geweest zijn. Zooals ze nu zijn, is hun werking hoofdzakelijk uiterlijk schitterend. Maar men hoort ze gaarne als ze met de noodige virtuoziteit gespeeld worden, en men heeft Vrijdag avond Marinus Flipse ;zóó iarig toegejuicht, dat hij zich nogmaals aan den vleugel zette en Debussy's „Poissons d'Or" uit den 2den bundel der „Images' zeer fantastisch en suggestief speelde. Het was een kort impressionistisch intermezzo. Na de pauze keerde de geest der romantiek, zij het ook zeer gemoderniseerd wat de uitdrukkingsmiddelen betreft, terug met Jan van Gilse's Symphonle no. 4. Het werk is bij vroegere gelegenheden in deze ru briek besproken. Een frissche stemming gaat uit van de voornaamste thema's van het eerste hoofddeel, welks structuur overzichtelijk is en de meester hand verraadt. Van het Intermezzo boeien vooral de rustige gedeelten.vHet derde hoofddeel begint met een heerlijk samenspel der lage strijkinstrumenten, waarbij zich later de stemmen der violen en van en kele blaasinstrumenten voegen. Dit is natuur poëzie in den besten zin des woords. De later dan de overige hoofddoelen geschreven Finale spreekt het minst tot den hoorder: de variaties er in zijn moeilijk te bevatten, bieden weinig welluidends en lijken eenigszins gerekt. De orkestratie dezer Sym- phonie is zeer kleurrijk, doch veelal wat overla den, evenals in vele werken van Max Reger. Orkest en dirigent hebben er een zeer zware doch ook zeer dankbare taak in. Zij hebben die schitterend vol bracht. De groote belangstelling voor dit eerste leden concert ontsluit mooie perspectieven voor de toe komst van ons Haarlemsch orkest. K. DE JONG voor de Baby (Adv. Ingez. Med.) Uiteindelijk succes.... Op den penhouder: Een zegswijze. 1— 7 Schenking. 2— 6 Soort hert. 2— 8 Staathuishoudkundige. 3— 5 Beest. 3— 7 Oud zwaard. 4— 6 Vogel. 8—14 Kinderziekte. 9—13 Planeet. 9—15 Overeenkomstig. 10—12 Europeaan. 10—14 Getal. 11—13 Verzoek. 15—21 Gedroom. 16—20 Deel van een geweer. 16—22 Loterij. 17—19 Bergplaats. 17—21 Pleger. 18—20 Ivoor. 22—25 Nederlandsche stad. 23—24 Lied. 23—25 Dat zij zoo. De hulpwoorden op de halve cirkels bestaan uit da volgende lettergrepen: a-a-a-a - aar - as - ba - bo - co - da - dag - de - de - der - dier - do - doos - e - e - eend - elp - ge - ge - gen - la - land - len - loog - ma - men - mer - mij - na - na - ne - noom - noor - ri - sen - tie - torn - tromp - ze. EXAMENS ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amster dam voor het cand.ex. theologie: de heeren H. Fran ken en H. Johannes en voor het cand.ex. rechten: mej. C. I. Aarts en de heeren J. M. Brinse Bosgoed, F. Ie Coultre en J. A. Brüggen. OPROEP. In verband met de op 9 October jl. te 7 05 uur v.m. op den Schoterweg te Haarlem plaats gehad hebben de aanrijding tusschen een vrachtauto en een wielrij der, wordt de dame, die vlak achter den wielrijder zou hebben gereden, verzocht zich te melden aan het Bureau van Politie, Smedestraat 9, tot het^verstrek ken van inlichtingen. „OPERATIE GESLAAGD Kort na de succesvolle eerste opvoeringen in Den Haag komt het Residentie Tooneel (directeur Dirk Verbeek) reeds op Vrijdag 17 October a.s. te Haarlem met een vertooning van „Operatie ge slaagdde nieuwe comedie van den Neder- landschen auteur A. den Hartog, aan wiens blij spelen „Des duivels prentenboek" en „Ex-koning Peter" het publiek zulke goede herinneringen be waart. In het door Bets Ranucci Beekman geregis seerde stuk, waarvan de opvoering om half acht in den Stadsschouwburg panvangt, treden de volgende leden van het gezelschap op: Loudi Nijhoff (als fast)), Fie Carelsen, Dirk Verbeek, Bob Oosthoek, iet Bron, Marianne Borg. Marja van Bergen, Henk Rigters, Henk van Buuren en Eric van Ingen. SCHIP OP HET IJSELMEER GEZONKEN. LEMMER, 10 October (ANP) Het zeilschip „Ambulant", groot 150 ton, schipper v. d. Linde uit Makkum, dat met een lading papier op het IJsel- meer onderweg was van Lemmer naar Amsterdam, is op ongeveer 8 kilometer van Lemmer, vermoede lijk tengevolge van den zwaren golfslag, gezonken. De reddingboot „Hilda" voer uit ter assistentie .De schipper en zijn personeel, bestaande uit zijn zoon en een knecht, zijn gered en te Lemmer aan wal gebracht. DE BEGROOTING DER GEMEENTE GRONINGEN. Een nadeelig saldo van bijna drie millioen. De begrooting der gemeente Groningen voor hef jaar 1942 vermeldt een nadeelig saldo van f 2.883.734,20, in welk bedrag is inbegrepen het nadeelig saldo van- den gewonen dienst der gemeenterekening voor 1940 ad f 743.006,27, hetwelk als eerste uitgaafpost in de begrooting Is opgenomen en een bedrag van f 39.000, wegens afschrijving van een tiende gedeelte der te korten van de rekeningen 1936 en 1938. Op zichzelf beschouwd, wijst de begrooting voor 1942 derhalve een tekort aan van f 2.101.727,93. Dit tekort wordt ia de toelichting Dader gemotiveerd,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5