JCactTlieums (kaatste ^Betichten}) (^EacgediikeSiand^j Het voorbereidend werk is klaar, het vliegtuig is gereed voor den tocht. Nu is het wachten nog slechts op het startsignaal. Orbis-Holland Italiaansch weermachtsbericht Britsche vlootformatie in de Middellandsche Zee getroffen. Aanval op Malta. ROME, 14 October. (Stefanl). Weermachtsbericht 499 luidt als volgt: „Een nieuwe nachtelijke aanvalspoging op een van onze stellingen aan het front van Tobroek is afgesla gen. Tijdens den strijd werd een detachement tanks van den tegenstander snel teruggedreven door het vuur van ons anti-tankgeschut, met medewerking van Duitsche pantserstrijdkrachten. Aan het front van Solloem bedrijvigheid der artillerie. Tijdens een ge vecht boven Boeg en Solloem hebben Duitsche jagers 5 Britsche toestellen neergeschoten. Vijandelijke toe stellen hebben opnieuw Derna gebombardeerd zonder slachtoffers te maken. Zij wierpen op de haven van Tripoli bommen neer. die in zee terecht kwamen. Een vliegtuig werd neergehaald. In Oost-Afrika, in den sector van het Tanameer, hebben onze detachementen gewapende verkenningen over een groot gebied uitgevoerd. In het Oosten van de Middellandsche Zee is gis termiddag vroeg een vijandelijke vlootformatie van den vijand, bestaande uit twee slagschepen en eenige kruisers en torpedobootjagers, verrast en aangevallen door onze torpedovliegtuigen. Ondanks het zeer on derhouden vuur van den vijand slaagden onze koene vliegers er in met torpedo's een slagschip en een krui ser van 10.000 ton. dien men hevig slagzij zag maken, te treffen. Al onze toestellen, waarvan er een ernstig beschadigd werd, maar welks bemanning ongedeerd bleef, zijn teruggekeerd. De chefs der bemanningen van de toestellen die de torpedeeringen ten uitvoer legden, zijr: de luitenant vliegers Cesare Graziani, Carlo Faggioni en Giuseppe Cimïcchi. Hedenochtend, bij het aanbreken van den dag, heb ben afdeelingen jagers der Italiaansche luchtmacht in schecrvlucht aanvallen gedaan op het vliegveld van Micabba op Malta. Drie vijandelijke vliegtuigen wer den op den grond vernield, andere toestellen werden doeltreffend met machinegeweervuur bestookt. Onze escorteerende jagers, die in contact kwamen met een vijandelijke formatie, schoten twee- toestellen neer. Wij hebben geen enkele machine verloren". Britsche vliegtuigen boven Duitschland Twee bommenwerpers neergeschoten BERLIJN, 15 October. (öfl?.B.) In den af- gcloopen nacht heeft ee/i gering aantal Britsche bommenwerpers boven Zuidwest- en Zuid-Duitsctf- land gevlogen. Op enkele steden werden een ge ring ,aantal brand- en ^brisantbommen neergewor pen. waardoor onbeteekenende materieel© schade werd aangericht. Volgens de tot dusver ontvangen berichten wer den twee der aanvallende bommenwerpers neerge schoten. Churchill weigert een verklaring over de Sovjet Unie Naar de Londcnsche Berichtendienst meldt, heeft Churchill Dinsdag in het Lagerhuis geweigerd een verklaring ovór do situatie aan het Oostelijk front af te leggen. Churchill was van meening dat men dit liever aan het Sovjetopperbevel moest overlaten dat den grooten slag leidt. „Ik matig mij niet aan on der de huidige omstandigheden iets aan de rappor ren van het Sovjetopperbevel toe te voeiren." Shinwell vroeg dgarop of de premier kennis droeg van het feit, dat In het geheele land aanzienlijke ongerustheid bestaat. Churchill gaf een ontwijkend antwoord. Hij verklaarde geen voorstander te zijn van een discussie over deze aangelegenheid op het huidige moment, hetzij in het openbaar hetzij In geheime zitting. Slachtoffers hij luchtaanvallen óp Frankrijk Boulogne tweemaal gebombardeerd VTCHY, 14 October. Het D.N.B. n\gldt: Naar hier officieel wordt meegedeeld, is Boulogne sur Mer gisteren tweemaal door Britsche vliegtuigen ge bombardeerd en wel om 13 uur en vervolgens 'om- 22 en 23 uur. De bombardementen veroorzaakten 15 dooden en 37 gewonden. In het district St. Omer werden bij een bomaanval van Britsche vliegers twee kinderen gedood en vier andere kinderen' ernstig gewond. Bovendien werd een volwassene-licht gekwetst. In een ander district werden bij een bomaanval van Britsche* vliegers een persoon ge dood en twee anderen gewond. Britsche en Sovjettroepen verlaten Teheran Nieuwe hoofdkwartieren NEW-YORK. 14 October. Volgens een bericht van Associated Press uit Teheran heeft liet Brit sche gezantschap daar medegedeeld dat de Engel- Bchon en de Sovjets zich bereid verklaard hebben hun -troepen uit Teheran terug te trekken. Het bolsjewistische hoofdkwartier zal verhuizen ntear Tebrls. dat 60 mijl ten Zuiden van de Kaukasus- grens ligt. Op vijftig mijl van Teheran zullen de eerste afdeelingen infanterie gelegerd worden. De Engelsche strijdkrachten zullen op ongeveer 200 mijl van de hoofdstad in garnizoen gaan. (D,N,B.) DE AMERIKAANSCHE TRANSPORTEN NAAR WLADIWOSTOK. TOKIO, 14 Oct. (D.N3.) Inzake de Amerikaan- sche transporten naar Wladiwostok heeft de Japan- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Toyoda, de aandacht van de Sovjet-Unie en van de Vereenigde Staten op de volgende punten gevestigd: 1. Het transport van het Amerikaansche materiaal naar de Sovjet-Unie door Straat Tsoegaroe en Straat Tsoesjima staat gelijk met het transport door Japan- sche wateren. 2. Japan, als deelgenoot van het driemogendheden- pact. kan deze handelwijze niet over het hoofd zien, aangezien de Amerikaansche leveringen voor het bolsjewistische leger in het Verre Oosten tegen Japan gebruikt zouden kunnen worden. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Engelsch expeditiecorps te Archangelsk geland Te Berlijn wordt hieraan geen groot militair belang gehecht De Berlijnsche correspondent van de N.R.C. meldde gisteravond aan zijn blad: Het heden in Berlijn binnengekomen bericht be treffende de landing van een belangrijk Engelsch ex peditiecorps in Archangelsk, de Sovjet-Russische ha ven aan de Witte Zee, heeft in Berlijn niet die ver rassing veroorzaakt, Nvelke men zou meenen te mo gen verwachten. Men gaf te kennen op een actie van Engelsche zijde vooral doordat de critiek in Engeland op het niets doen ter ontlasting van de Sovjet-Russische bond- genooten steeds grooter w^erd, te zijn voorbereid. Ofschoon men in Berlijn van het bericht van de Engelsche onderneming geen bevestiging had ontvan gen. ook door Engeland zelf niet. bestaat er in goed ingelichte kringen te Eerlijn geen aanleiding aan de juistheid van dit bericht te twijfelen. Een grootsch militair belang meent men de En gelsche actie niet te behoeven toekennen. Archangelsk ligt meer dan -duizend kilometer van het eigenlijke oorlogsterrein. Ijet Engelsche •expeditiecorps zou al heel sterk moeteïi zijn, en dit niet alleen numeriek, om van Archangelsk uit met succes den moeilijkén opmarsch naar het Zuidën te ondernemen, noch daar gelaten dat men daarbij ten zeerste door de weers omstandigheden zou moeten worden begunstigd. In militaire kringen te Berlijn acht men het uit gesloten dat deze expeditie nog tijdig op het belang rijkste oorlogsterrein kan zijn om den strijd daar te influenceeren. Van Archangelsk leidt een spoorweg naar Moskon, welke op de hoogte van Wologna nog een vertakking heeft naar Leningrad Deze spoorweg moet echter voor het vervoer van groote troepen contingenten en wapens niet geschikt zijn. Bovendien is de haven van Archangelsk, in tegenstelling tot Moebmansk, niet ijsvrij.' Men vermoedt dat de Engelschen Archangelsk heb ben gekozen, omdat Moermansk te dicht bij de noor delijkste frontlinie, waar generaal Dietl met zijn troepen staat, is gelegen. Van Duitsche zijde neemt men de Engelsche lan ding te Archangelsk militair beschouwd niet au sé- rieux en men gelooft in deze actie meer een propa gandistische, dan een ernstig militaire manoeuvre te moeten zien. De Engelsche bommen op Zwitsersch gebied Protest te Londen 1-Iet D.N.B. verneemt uit Bern: Van officieele Zwitsersche zijde wordt bevestigd dat het resultaat van het onderzoek heeft uitgewe zen, dat de bij het dorp Buwil in het kanton Tliur- gau neergeworpen bommen van Engelsche herkomst zijn. Voorts wordt medegedeeld dat behalve drie doo den ook vier gewonden gevallen zijn. Naar het Zwitsersche Telegraaf-agentschap meldt heeft de Zwitsersche gezant te Londen op dracht ontvangen bij de Britsche regeering te pro testeeren en tevens vergoedingen te eisehen voor de aangerichte schade en schadeloosstelling voor de verwanten der slachtoffers. De positie van Moskou 9 Geen termijn voor de inneming gesteld Aan een bericht van den Berlijnschen correspon dent van de N.R.C. is het volgende ontleend: De belangstelling van vele Duitsche kringen én van het buitenland geldt op het oogenblik in de eerste plaats de situatie van Moskou Deze interesse moge heel natuürlijk zijn, omdat het hier de hoofdstad van het vijandelijke land betreft, doch op zichzelf is zij wellicht niet heelemaal gerechtvaardigd, aangezien met het lot van Moskou niet de beslissing in den Duitsch-Sovjet-Russischen oorlog wordt verkregen, maar, zooals van Duitsche zijde meermalen werd be toogd, door de onophoudelijke aderlatingen, die de Sovjet-Russische verdedigingskracht moet ondergaan of m.a.w. door de methodische vernietiging van het bolsjewistische leger. Op de dezer dagen van vijandelijke zijde gelanceer de bewering dat de Führer bevel zou hebben gege ven dat Moskou op 20 October moet zijn veroverd, kan men van Duitsche zijde slechts antwoorden dat dit een doorzichtige'manoeuvre is, we^re ten doel heeft de Duitsche politieke en militaire leiding, in dien Moskou op den genoemden datum nog in Sovjet- Russische handen zou zijn, op onjuiste prognoses te wijzen. Uiteraard heeft noch Hitier noch generaal- veldmaarschalk von Brauchits-h zulke termijnen ge steld. Het bereiken van een doel als Moskou is na tuurlijk onderhevig a.an allerlei inponderabilia en daarom reeds moet men het, uitgesloten achten, dat een verantwoordelijk veldheer voor een dergelijke taak zulk een buitengewoon korten termijn stelt. De Japansch-Amerikaansche betrekkingen TOKIO. 14 October (Domei). Koh Isii, de woord voerder van het inlichtingenbureau, heeft verklaard dat de rtjgeering tot het laatste oogenblik pogingen in. het werk stelt de aangelegenheden op vriend schappelijke wijze te regelen door middel van de Japansch-Amerikaansche besprekingen, welke, naar hij zeide, nog voortduren. In antwoord op de vraag van een Amerikaanschen correspondent, wanneer dit laatste oogenblik zou zijn gekomen, antwoordde Isji: „Wanneer dit laatste oogenblik zal zijn gekomen, kan ik niet zeggen. Wij moeten geduldig zijn". ELECTRICITEIT VAN NOORWEGEN NAAR JHTTSCKLA.VD EN DENEMARKEN. STOCKHOLM. Men zal zeer spoedig met een grootsch project beginnen dat ten doel heeft elec- tricitelt van Noorwegen naar Duitschland en Dene marken te leiden. Men verwacht dat Noorwegen reeds volgend jaar over zooveel electrische ernergie zal beschikken dat een export naar Denemarken en Duitschland Ioonend zal zijn. (United Press.) De Ned. vrijwilligers naar het Oostfront DE TEKST VAN DEN EED 's-GRAVENHAGE, 14 October. (A.N.P.) De eed. die Zaterdag jl. te 's-Gravenhage eerst in het Duitsch door den Duiischen commandant werd afgelegd en vervolgens in het Nederlandsch door den leider der N.S.B.. ir. A. A. Mussert van de naar het Oostfront vertrekkende vrijwilligers werd afgenomen, had den volgenden inhoud: „Ik zweer bij God dezen heiligen eed: dat ik in den strijd tegen het bolsjewisme den opperbevelhebber der Duitsche weermacht, Adolf Hitler, onvoorwaardelijk zal gehoorzamen en als dap per soldaat bereid zal zijn, te allen tijde voor dezen eed mijn leven in te zetten". De vroegere president van Panama, Arias, is, naar Associated Press meldt, aan boord van het Hon- dureesche schip „Cefalu" te Cristobal in de Kanaal- zóne aangekomen. De nieuwe Panameesche regeering verlangde dat hij een document zou teekenenf waar in verklaard wordt, dat hij vrijwillig is afgetreden, doch Arias weigerde. (D.N.B.) Uit Helsinki verneemt het D.N.B.: Naar het Finsche ministerie van Buitenlandsche Zaken bekend maakt, is het voormalige Finsche koopvaardijschip „Margareta", dat de Engelschen destijds gekaapt en naar Gibraltar gebracht hadden, op een reis van Gi braltar naar Engeland onder Engelsche vlag getorpe deerd en gezonken. De bemanning, waaronder acht Finnen, werd gered en naar Engeland overgebracht. Felix Timmermans en Ernest Claes zullen Dins dag 21 October te Berlijn 'uit hun werken voorlezen op uitnoodiging van ae Fichtegesellschaft, in het kader der voordrachten van „Boek en Volk". (D.N.B.) De Fransche visschersboot „Ahgelus" is in de nabijheid van Néw-Foundland door de Engelschen opgebracht, naar het Fransche persbureau Afip uit St. Malo meldt. De Angelus" heeft een tonnagb van 338 en een bemanning van 34 koppen. Bij de Zuidkust van Schonen zijn, naar het Zweedsehe telegraaf agentschap meldt. Dinsdag in de vroegte het Deensche stoomschip „Sonita" en het Zweedsehe stomschip „Sojan" met elkander in bot sing gekomen. Eerstgenoemd schip zonk binnen een minuut. Van de uit 25 personen bestaande beman ning konden slechts vier man, waaronder de kapitein, worden gered en naar Trelleborg worden overge- brjich). (D.N.B.) De chef-kok bij de centrale werkverschaffingskeuken voor de arbeiders werkzaam bij de Eemnesser ruilverka veling Is gearresteerd, verdacht van diefstal uit deze keuken. De man heeft een bekentenis afgelegd. Het laatste miïlioen loten van „Winterhulp" Verschillende acties ter stimuleering van den verkoop De premietrekking van de loterij van „Winterhulp Nederland", die oorspronkelijk in December zou wor den gehouden is thans vier weken vervroegd en zal dus reeds in November plaats vinden. Men is thans bezig het zesde en laatste millioen loten van de hand te doSn en dat gaat vrij vlot zoo .vertelde in een persconferentie de landelijke propagandist. de heer W. J. Eckhardt Men is thans bezig met het or- ganiseeren van bedrijfsloterijen, waarbij de mede werking is verkregen van de 36 Kamers van Koop handel, die ons land telt. Verschillende bedrijven hebben van de Kamers een schrijven ontvangen waarin werd verzocht loten te koopen teneinde deze op de een of andere wijze ter beschikking te stellen van het personeel. Dr. M. Hirschfeld, de secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft zijn schriftelijke goedkeuring aan deze actie verleend. Men hoopt zoo per rayon 20 a 25000 loten te verkoo- pen. De bedrijven moeten zich voor het koopen van loten rechtstreeks tot het bureau van „Winterhulp" wenden, dus niet tot de Kamers van Koophandel. Bovendien is er nog een nieuwe attractie ter sti muleering van den lotenverkoop en wel de „Geluks- trein". Deze attractie zou men een modern en ver beterd „Rad van Avontuur" kunnen noemen Een groote landkaart van ons land-met de verschillende steden en daarop een rad met plaatsnamen T>it rad bevindt zich op de plaats waar eigenlijk het IJsel- meer had moeten liggen. Er zijn vier pijlen: twee ho rizontaal en twee verticaal en men kan houtjes koo pen met een plaatsnaam er op. Wijst nu een pijl een plaatsnaam aan, die overeenkomt met den naam op het gekochte houten plaatskaartje dan heeft men recht op 12, 6, 4 of 2 loten al naar gelang men den eersten, tweeden, derden of vierden prijs heeft Op de landkaart wordt dan de plaats aangeduid door een roode stip verlicht. In totaal worden er 24 plank jes uitgereikt tegen 50 cent per plankje.' Elke pro vincie heeft een dergelijke attractie, soms stelt de landkaart ook het Oostelijk Halfrond voor en dan kan men den geheelen tocht van de Uiver in de Mel bourne-race volgen, maar het berust allemaal op het zelfde principe. De laatste „lootjes" wegens het zwaarst, zoo zei de heer Eckhardt, doch we doen alles om ons er zoo vlug mogelijk doorheen te slaan. Dat men goede hoop heeft, dat dit zal gelukken blijkt wel uit de vervroe ging van den datum van de premiètrekking VERBOUWT MEER HAKVRUCHTEN OOGST IN MILL.TONNEN 1933 1959 1940 AARDAPPELEN SUIKERBIETEN VOEDERBIETEN -O 41.5 31 Voor de kinderen I De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. I Teekeningcn van F wagner) 31. De Overwinning 31. De haal was dood! De ogen waren gesloten, maar de wrede bek nog wijd open..En zoo dreigend leek het monster nog. da: Barrabas en Hein slechts hgel voorzichtig dichterbij durfden te komen. Pas toen ze zich terdege vergewisi hadden, dat er geen ge vaar meer te duchten was. konden ze cr toe komen om 't geweldige beest nauw keurig te bekijken. Hein bekeek vol aandacht de sterke tanden en voelde eens hoe scherp ze wel Barrabas was boven op het lichaam geklommen e met een gevoel van trots op de overwonnen haai neer Maar lang konden ze hier niet vertoeven, want daar had den ze geen tijd voor. Ze moesten verder, steeds verder naar het diepe, blauwe water. En toen Barrabas en Hein op hun rijdieren weer weg waren getrokken, kwamen van alle kanten de vissen aanzwemmen om vol ontzag te kijken naar hun verslagen vijand, die zo lang de schrik van het Betoverde Meer was geweest aren. hun vriendjes en vriendinnen had verorberd. Er. nu lag keek hij daar op zijn dode rug met de ogen dicht te kijk voor heel de vissenbuurt. Heel wat vissenmoeders en -vaders gingen die avond voor het eerst in lange tijd met een ge rust hart slapen. En nog jaren later werd er in het Betoverde Meer ver haald, hoe twee dappere vreemde krijgers de haal ver sloegen en daarna verdwenen in het geheimzinnige ge heel wat van vaarvolle blauwe water. AANMELDING VAN VER'EEMGIXGEN VAN ONDERNEMERS. 's-GRAVENHAGE, 13 October (A.N.P.) In een officieele publicatie wordt, onder verwijzing naar het desbetreffend besluit van den secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in de Ned. Staatscourant ian 13 Oc tober bekend gemaakt, dat alle vereenigingen en stichtingen van ondernemers, haar federaties, bon den en dergelijke organisaties, met uitzondering van die op het gebied van den land- en tuinbouw en van de vee- en pluimveehouderij, zich voor 1 No vember a.s. moeten aanmelden bij de afdoeling eco nomische voorlichting van genoemd departement, Rijnstraat 24 te 's-Gravenhage. De aanmeldingsplicht rust op de bestuurders van de genoemde organisaties of bij ontstentenis of belet van dezen op degenen, die met de dagelijksche lei ding zijn belast. Het 6-jarig zoontje van den landbouwer W. van Santen te Rozenburg, geraakte tusschen een met bie ten geladen wagen en een paal. waardoor het inwen dige kneuzingen opliep. He', kind is overgebracht naar het ziekenhuis „Bethelte Delft, waar het aan de ernstige verwondingen is bezweken. Hockey COMPETITIESTAND. Eerste klasse Gooi H. H. Y. C. Hilversum H. D. M. T. O. G. O. Amsterdam B. M. H ,C. Delftsche Studenten gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Dames-Hockey Rood en Wit was dit keer bij H. O. C .in Den Haag te gast en wist ook dezen tweeden compel!tie-wedstrijd te winnen. In het begin leek het er op of Rood' en Wit het tot een hooge score zou brengen, want reeds na 10 minu ten stond het 20. De eerste goal ontstond uit een straf- corner, die door mej. T. Goeting werd benut, terwijl de tweede goal werd gemaakt door mej. M. v. d. Zouwe uit een goeden voorzet van de linksbuiten. Daarna scheen de Rood en Wit-voorhoede al haar kruit verschoten te hebben, want hoewel er aanval op ttanval op het H. O. C.-doel werd ondernomen, konden de voor hoede speelsters het net niet meer vinden. Voor een deel was dit te wijten aan het uitsluitend verdedigende spel van H. O. C„ dat dikwijls met acht speelsters, stond te verdedigen. Rust ging In met 2—0 en het einde kwam met onver- anderden stand. Hondensport. POLITIEHONDEN VER EENIGING „Zl IDERHOUT Bovengenoemde Vereeniglng mag op 'een goed zo merseizoen terugzien. In de wedstrijden om den Kennemerlandbeker won zij den eersten prijs, tbrwijl zij eveneens den eersten prijs behaalde in de competitie der afd. Noord-Holland. Behalve deze vereenïgingsresultaten werden ook nog eenige personeele successen bereikt, daar de heer A. Smeenk met ..Extact" (Airedale terrier) het diploma der Ned. Pol. Vereeniging behaalde en de. heer F. Cornelissen met „Hans" (Bouvier) het voorloopige diploma der N. P. V. (Foto Polygoon—y. Bilsen) Von Papen bespreekt de Duitsch-Turksclie betrekkingen SMYRNA. 15 October. (D N.B.) De Duitsche am bassadeur. Von Papen, heeft aan een maaltijd, welke was aangericht ter eere van <ie Turksche autoriteiten en van de Duitsche kolonie, een toespraak gehouden, waarin hij er van uitging dat de-vreedzame en werk zame geest welke Smyrna bezielt het beste de wel daden doet gevoelen van de verstandige politiek, welke Turkije buiten alle gevaren heeft weten te houden. Het grootsche werk van Ataturk ligt thans in handen van een man die als beroemd soldaat en staatsman van zeldzaam formaat het land over alle afgronden naar een gelukkige toekomst e,n welvaart zal brengen. Von Papen herinnerde er vervolgens aan dat terwijl in de Sovjet-Unie de grootste veldslagen der wereldgeschiedenis over het lot van Europa be slissen, men in Turkije de politiek van vrede en voor uitgang dient. Twee dagen geleden is te Ankara het Duitseh-Turksche handelsverdrag geteekend Ik wil de gastvrijheid, aldus Von Papen, niet misbruiken om propaganda te maken die niet noodig is. Toch wil ik aan de verklaring, dat de handelsbetrekkingen tus schen beide landen op de werkelijke behoeften der volken en de structuur der beide economische in richtingen is opgebouwd, den wensch der Duitsche re geering toevoegen, dat deze,natuurlijke en reëele be trekkingen steeds inniger mogen worden tot nut van beide partijen. Het A. N. P meldt: Van een onderneming, welke regel matig door middel van Sn verschillende weekbladen ge plaatste advertenties spuitwaterflesschen. fleschies e. d. te koop aanbood, werd door het rijksbureau voor de ver werkende industrieën, sectie keramische industrie, nage gaan of zij bij genoemd bureau was ingeschreven. Aan gezien bleek, dat zij noch aan haar' lnsehrijvlngsplicht had voldaan, noch een vergunning tot wederverkoop had ontvangen, werd een opsporingsambtenaar belast met het Instellen van een onderzoek. Hierbij bleek, dat de direc teur nagelaten had een verzoek tot Inschrijving te doen, hetgeen tot gevolg had, dat proces-verbaal werd opgemaakt en de aanwezige voorraad goederen, benevens facturen van aan- en verkoop werden in beslag genomen. RAY VENTURA GESNEUVELD. HELSINKI. 15 October. (Stefani). De bekende orkestleider Ray Ventura heeft den heldendood ge vonden aan het Oostelijk front. Hij had als val schermjager vrijwillig dienst genomen bij het leger van Mannerheim. Hij is gevallen na de herovering van Viborg. „ONZE OORLOGSINVALIDEN, NU EN STRAKS". 's-GRAVENHAGE, 15 October. Max Blokzijl spreekt hedenavond van 19.45 tot 20.00 uur voor de microfoon van den Nederlandschen Omroep (Hilver sum II) over „Onze oorlogsinvaliden nu en straks". (A.N.P.) VROUW UIT HF.T RAAM GEVALLEN. LEIDEN, 15 October. (A.N.P.) Dinsdagmiddag is de 44-jarige mevrouw J. S. uit Rotterdam, die op de tweede verdieping van een perceel in het Gangetje te Leiden bezig was een woning in te richten, van een hoogte van 8 meter uit het raam op straat ge vallen. Zij kreeg een bekken- en een worvclfractuur. In zorgwekkenden toestand werd zij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. ZARAH LEANDER in haar nieuwste film PRIMA DONNA Vrijdag in REMBRANDT (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL - AANRIJDING. Gistermorgen te kwart voor elf werd op het Kerkplein te Bloemendaal een wielrijder aangereden door een links van den weg rijdenden bakfietsbestuurder waarbij de wielrijder zekere v. d. E. uit Santpoort op straat viel en licht gewond werd. De bakfietsbestuurder reed door. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt de genen, die van deze aanrijding gelQige waren, zich voor het geven van Inlichtingen ie willen vervoegen aan zijn bureau te Qverveen. LEDENVERGADERING „WITTE KRUIS". De afdeeling Bloemendaal van de Noord-Holl. Vereehi- ging „Het Witte Kruis" houdt een ledenvergadering op Zaterdag 18 October in hotel Vreeburg te Bloemendaal. Van het bestuur treden af de heer H. Lemstra van Beu- selcom, die wegens gezondheidsredenen bedankt heeft, en de heeren A. J, F. Koelen en mr. L. S. Römelingh, die belden herkiesbaar zijn Van de Commissie voor Wijkverpleging treden af de dames mevr. Van Dijk—van Vierssen Trip, mevr. Dyse- rinck—Engelberts en mej, Rijnierse. die allen herkiesbaar zijn. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: H. Nieland en G. de Groot, W. G. v. d. Meer en G, M. Zebatsehuss, GETROUWD: W. Lode en M. L. Leeuwe; A. J. B. v. Huissteden en C. W. Miezerus. BEVALLEN: H. ,T. R. Haak—Broöwer, d.; H. Groos— Delis, d.; F, Flapper—Hoekstra, z. OVERLEDEN: M. G. J. Boissevain, 71 j., ongeh. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen.bij: Hogendïjk, Jan van Goyenstraat 17, portefeuille inhoudende geld: de Vries, Berkenlaan 20, hond: Vinken, Binnenweg 169,'regenjas; H. Neeskens, Kennemerstraat 36 rood, Haarlem, konijn;. Giesberts, Bil- litonstraat 9, kano; Vink, Molenwérflaan 26. overhemd; van Loov. Binnenweg 138, pet; Strik, Koedlefslaan 32, por- temonnaie. de Graaf, Beethovenlaan 2. rozenkrans; Mid deldorp, Fr. Schubertlaan 78. schoen; Slanski, Camplaan 26, schoenen: Politiebureau, trechter van gieter; v, d. Plas, Oude Posthuisstraat 20, vulpotlood; Politiebureau, zadel- dekj e. HAARLEM 15 October. Ondertrouwd: 15 October: L. Galama en C. Neeven. H. Voetelink en H. P. ter Reehorst. J. Kaart en M. S. Mulder. H. Breuker en A. van Melsen. W. J. Schaafsma en J. Braams. H. B. van Amerongen en D. J. Groot. G. H. Regeling en J. Harms. R. L. van den Berg en H. P. Peters. G. L. van Leeuwen en M. C. Klaas- sen. M. v. d. Ent Braat en L. C. A. Visser. Gehuwd 15 October: T. H. Reijerts en J. C. van de Kasteele. E. Turk en H. Visser. G. Riet en H. J. Geels. W. Zwa nenburg en N. Kluft. D. Koning en C. M. Toepoel, T. G. van Bakkum en A. M. Papp. A. van Til- borg en M. Willemstein. C. Koster en A. van Duijn. G. J. Nienkemper en A. M. Verkoren. C. Zui- derhoek en C. M. A. Vriend. J. H. de Lang en "W. G. Vrins. A. van Dam en C. A. Stappers. P. Pull en K. G. van den Ochtend. J. M. Meijer en J. Boo gaard. G. van Riet en A. Hulshoff. H. P. Janssen en H. B. van den Heuvel. N. Bruijns en A. Hof- mans. Bevallen: 10 October: T. J. Meure-Steenstraf d. 13t Oct.: M. J. Kersten-Janus, z. 14 Oct.: S. C. Betjes-Engelen, z. G. C. Lamp-Kerssens, d. H. Vlugl-Blouw, z. 15 Oct.: J. M. Steen-van Looij, d. Overleden: 13 October: C. C. M. van Hees, 68 j„ Jani Steenstraat R. Goudfrooij. 51 j,, Parklaan. A. Lodder-Hart, 64 j„ Kazepaterslaan. 14 Oct.: H. Jager-Hessels, 80 j.,' Westerhoutpark. A. 2 d, d; van J. Hoogland, Gasthuisve^t. FA M11, IK m: K CHTEX UIT WDEPF BLADEN Verloofd: N. Castelein en W. v. d. Weiden. Ondertrouwd: N. Kleen cn F. Passier. Katwijk a. Zee: W. Weening en AI. J. II. de Graaf, Oegstgeest" Noord wijk a. Zee; W. J, Birza en W. Schaafsma, Groningen, s Getrouwd: J. de Rek en H. W. v. d. Eist. Over- schie; J. Smal en W. Hendriks, Amsterdam: M. Tauwel en T. Sevink, Straelen; P. E. R. J. v. Meer wijk en A. J. C. E. Roos, den Bosch; J. J. Groten huis en A. Kraal. Soerabaja. Bevallen: J. v. DorpYpma.' d.. Haastrecht: J. S. MeuwsenKgmnemans, d. B'.aricum: L. D. Driessen —Arts, d Amsterdam: GlelchmanRijnders. d. Ba tavia; J. H. de Ruyterv. Ravensberg. d. Amster dam: Bouwes Heerkens. z., Long Island (N. Y.); A. J. J. FischerSehierbeek, z. Tjibedar (N.O.I.). J. v. LaarhovenVeldman, z., Vught; A. v. Overdijk Blatter, z. den «Bosch; MuntingaOostwijn Botjes, d„ Midwolda (Old): A. J. ScholmaHavinga, d. Gro ningen. Overleden: C. VrolijkKroon. v. 65 j., De Bilt; J. Godschalk, m. 48 j.. Amsterdam; M. C. I. Vallée Ruikers, v., 90 j.. Blaricum: B. Daniëls, m. 61 j,, Soestdijk: F. E. VrolijkVrugte v. 75 j Hilversum; C. H. ZoekDijkstra, v., Dordrecht: F Berens. m, 70 j.. Bussum; J. Crïellaerd. v.. 70 j„ Oosterbeek: A. A. NijdaniVogelsang, v. 52 i Zeist; L. S'.ibbe, m. S2 j. den Haag: A. Leeuwenburgh Pzn.. m. 70 j., Heir.enoord; >1. J. C. de Jongli-de Gelder, v. 85 j., den Haag. P. ten Bruggen ca te. m. 39 j.. Bangsa (At- jeh); A. v. d. Veen. m. 48 j.. Ermelo. Verloofd: N Lindenbergh en J. Panbakker. Am sterdam. E. Dukes en K Dekker, Hilversum. Ondertrouwd: C. D. v, d. Blij en M C B. Duintjer, Groningen-Wildervank. J. Knegtel en J F. A. Derks, Tilburg; S. J. Fockema Andreae en A. de Monchy, Groningen-Zwolle. Getrouwd: M. F. F. A. de Verée tot Babberich en M. -H. Jongeneel. Bevallen: Erkelens-de Bijll Nachenius, z. Rotter dam: H. J Bredt-ter Haar Romenv, z.. Arnheni; J. H. Jansen-Soest, z., Vorden; Heep-Eriks, z.. De Krim: P. G .Tanchette-Kooi, d„ Hilversum A J S. Britting-Verkerk, d.. Hilversum: S. Veenendaal-v d. Burg, z., Arnhem; G. Klaverdijk-de Jonge, 2 Gro ningen. Overleden: S. v. Raam-Visser, v., 77 j., Amsterdam; R. Elgersma, m„ 60 j„ Woerden; Vizjévene, m„ 91 j., Scheveningen; H. Schrikker-Smelt, v., 56 j Am sterdam: J. M. s' Jacob-Loder, v., Baarn; W G. Wei- Iers-Donker, v., 85 j., Amsterdam, H J. B Houck- Scholten, v., Almelo; W K Cyprianus ten Veldhuys, m„ 73 j.. Doorn; T. H. Mulder-La Gro, v.. 75 jGro ningen; M. T. Melchers, v„ 78 j„ Amsterdam. J. E. Lugard. m„ 41 j., Voorburg; J. G Maathuis-Tol. v., 77 j.. Schiedam; H G. M. v. d? Vijver, m., 76 j., Rot terdam: J. F. G Hermsen. v.. 75 j.. Den Haag: B. D. Beyderwellen. m., 64 j., Rotterdam: C H. Busch- mann, m.. 80 j.. Schiedam; M J. Ludenhoff. m.. 50 j., Amsterdam; J. M v Weerelt. m.. 75 j„ Nijmegen; M. J. T. V. Smeenk-Alard, v., 85 j.. Den Haag; H E. Timmer-Thöne. v„ 68 j„ Den Haag; A. Regensburg de Mooy, m., 68 j„ Den Haag; D. Kalis, m., 52 j., Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2