Grappig I Rijksradiodistrifaiitie JCact Tlieuuxs Italiaansch weermachtsbericht Britten verliezen vijf vliegtuigen aan het Noord-Afrikaansche front ROME, 14 November (Stefanl). Het Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: „In Noord-Afrika, aan het front van Tobroek acti viteit van onze voorhoede. In de recente locale ge vechten zijn, afgezien van de den vijand berokkende verliezen, tal van' wapenen buitgemaakt. In Oost-Afrlka worden in enkele sectoren van het, front bij Gondar verbitterde gevechten geleverd. De Duïtsche luchtmacht heeft doelen te Tobroek ge bombardeerd. Aan het front van Solloem werden twee vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee andere zijn brandend neergestort, waarvan er een door de afweer op den grond bij Benghazi getroffen werd tij dens een aanval, die eenige verliezen onder de Mo- hammedaansche bevolking veroorzaakte en het andere werd neergeschoten tijdens een gevecht met een on zer verkenners bij Dzjaraboeb. Een vijfde Britsche toestel, dat door onze afweer aan de kust van de Marmariea gedwongen werd te landen, is ons met zijn bemanning van drie officieren en drie onder-officie ren onbeschadigd in handen gevallen." De Volksstemming in Roemenië 'BOEKAREST. 14 November (DNB) Van de in de eerste 5 dagen der volksstemming uitgebracht 3.246.561 stemmen waren 3.246.495 ja-stemmen en slechts 66 neen-stemmen. Aardbeving in Los Angeles en omgeving In de voorstad Torrance honderden huizen ingestort LOS ANGELES, 15 November (DNB) Los Angcles en omgeving zijn. volgens Associated Press, getroffen door een aardbeving die de zwaarste ge noemd wordt van de laatste acht jaren. Balcsteenen bouwsels en electrlsche geleidingen werden vernield en een olietank van 55.000 gallons werd in de lucht geslingerd. Een hotel in de voorstad Torrance is zoo zwaar beschadigd dat de gasten het gebouw moesten ontvluchten. Verscheidene kleine fabrieken die voor d<- wapenindustrie werken moesten tengevolge van schade aan hun gebouwen voor verscheidene dagen gesloten worden. Assoeated Press meldt nog dat in de industriestad Torrance weliswaar geen personen zijn omgekomen of gewond, maar dat de materieele schade daar zeer groot is. Alleen in deze stad bedraagt de materieele schade ruim een millioen dollar. Verscheidene hon derden hulzen zijn ingestort en bijna alle étalages zijn vernield. Engelsch antwoord aan Zwitserland Getroffenen bij het uitwerpen van bommen worden schadeloos gesteld BERN, 14 November. Het hoofd van het poli tieke departement, Pilet, heeft Vrijdag in den Bonds raad het antwoord medegedeeld van de Britsche re geering op het protest dat het Zwitsersche gezant schap te Londen in verband met het werpen van bommen op het Zwitsersche plaatsje. Buhwil in den nacht van 11 op 12 October had ingediend. In het antwoord wordt verklaard dat de Britsche regeering met het oog op de toedracht van zaken hiervoor de verantwoordelijkheid op zich neemt. Zij is bereid om de slachtoffers schadeloos te stellen. (DNB) Sovjet-ambassadeur bij minister Tojo Uit Tokio verneemt het DNB: De Sovjet-ambassa deur Smetanin heeft Vrijdagmiddag om 18.00 uur een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Tojo om besprekingen te voeren over het .Tapansche protest inzake het vergaan van de „Kehi Maroe". Hierbij zou Smetanin het .Ta pansche protest van de hand hebben gewezen en beweend hel ben dat de drijvende mijnen in de Ja- pnnsche wateren geen Sovjetmijnen geweest kunnen zijn. Naar voorts nog verluidt worden de onderhandelin gen, ondanks het feit dat het Japansehe protest van de hand is gewezen, voortgezet. ZWEEDSCH SCHIP DOOR BOMMENWERPER AANGEVALLEN. STOCKHOLM 10 November (D. N. B.) De „Brahe- holm" van de Zweedsche Amerika-Mexico-lijn is Zater dag, naar ..Aftonbladet" meldt, uit Rotterdam in Stockholm aangekomen. Het neutrale schip was op zijn tocht op de Noordzee herhaaldelijk door een Engelschen bommenwerper aangevallen. Een lid van de bemanning werd door het Engelsche machinegeweervuur zoo zwaar gewond dat hij intusschen aan zijn verwondingen is over leden. VICHY 14 November. Het D. N. B. meldt: Mussolini heeft in een telegram aan maarschalk Pétain zijn deel- nemnng betuigd bij den dood van den Franschen minister van oorlog Huntzlger. De Amerikaansche zender Schenectady deelt het vol gende mede: President Roosevelt heeft medegedeeld dat de regeering der V. S. besloten heeft de Amerikaansche marinesoldaten uit Sjanghai, Tientsin en Peiping terug te trekken. Hierdoor worden alle marine-soldaten uit China teruggetrokken. (D. N. B.). Uit Palm Springs (Californië) wordt gemeld dat een Jachtvliegtuig van het Amerikaansche leger boven de woestijn is neergestort en ontploft. De bestuurder kwam in de vlammen om. Bij Montgomery (Alabama) zijn twee lesvliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Twee ca detten van de Britsche luchtmacht kwamen daarbij om het leven. Naar het Amerikaansche departement van marine blijkens een D. N. B. bericht bekend maakt is het vroegere Amerikaansche passagierschip „George Washington", groot 23.778 b.r.r.. dat het laatst onder den naam „Catlin" als Amerikaanscb militair transportschip gebruikt ls, aan Engeland afgestaan. Volgens de Associated Press is de overdracht op 26 September voltrokken. De Britsche aanval op een trawler Nadere bijzonderheden Het A. N. P. meldt nadere bijzonderheden over den aanval van Britsche vliegtuigen op een trawler uit IJmuiden. Daarin wordt medegedeeld, dat de trawler IJmuiden 96. de „Viosier", bemand met 11 koppen, geheel alleen voer. Dinsdagmiddag omstreeks half drie de trawler bevond zich op 7 8 mijl uit de kust werd de „Viosier" aangevallen door drie Britsche vliegtuigen, dit het vaar tuig met bommen en mitrailleurkogels bestookten. Enkele bommen troffen het schip, dat volkomen uiteen geslagen werd en snel zonk. Terwijl de overlevenden der beman ning in liet water met den dood worstelden, hebben de Britsche piloten hen nog met machinegeweren beschoten Het A. N. P. wijst er op, dat de visschersbevolking van onze kustplaatsen alle pogingen in het werk stelt om het hare bij te dragen tot de voedselvoorziening der Neder- landsche bevolking. In scherpe bewoordingen wordt af- i gekeurd dat Britsche vliegers op de Nederlandsche vis- schersschepen aanvallen doen, terwijl verder geconclu deerd wordt, dat de verontwaardiging onder de IJmui- densche visschersbevolking over het gebeurde groot is. Zakelijke bedrijfsbelasting Naar de Tel. verneemt zal vermoedelijk per 1 Ja nuari een andere zakelijke bedrijfsbelasting wor den ingevoerd, welke gegrond zal worden op de bedrijfsuitkomsten en het geïnvesteerde kapitaal. Deze belasting zal veel overeenkomst vertoonen met de Duitsche „Gewerbe-Steuer", al zullen er Verschillen zijn. RECTIFICATIE. In de editie van "Woensdag 5 November jl. is onder den titel „Prijsopdrijving" een bericht afkomstig van de Inspectie voor de Prijsbeheersching te Amster dam. opgenomen, waarin ten oprechte gezegd werd, «at de koopman P W. L. te Aerdenhout zich had schuldig gemaakt aan prijsopdrijving en mislei ding, door blikjes sardines, welke geen sardines doch sprot bevatten, tegen te hooge prijzen te ver- koopen. Van misleiding is in dit geval geen sprake ge weest. L. had de blikjes, die het opschrift „Sardien" droegen, ingekocht en in goed vertrouwen doorver kocht. Hem was dus niet bekend, dat zij sprot be vatten, zoodat hij zich ook niet aan misleiding heeft schuldig gemaakt. Wel verkocht hij de blikjes voor een te hoogen prijs, weswege hem de genoemde boete was opgelegd. Spitten van grasland voor aardappelteelt EEMNES, 14 November. (A.N.P.) Gister morgen is in den Maatpolder alhier een proef geno men met het scheuren van grasland. Een span van drie paarden lukte het echter door de vastheid van den kleigrond niet het grasland omgeploegd, te krijgen. Deze werkzaamheden moesten derhalve gestaakt worden. Naar het A.N.P. thans verneemt is de Rijksdienst voor de werkverruiming wanneer dit omleggen door middel van spitten op voet van werkverruiming zou geschieden, genegen in den post arbeidsloon een subsidie van 85 pet. te verleenen. De Ned. Heide Mij., zal dan met de uitvoering worden belast, ter wijl voor dit werk bij de arbeidsbureaux beschik bare arbeiders zullen worden aangewezen. De loonpost voor een steek spitten van lichteren of zwaarderen grond zal varieeren tusschen 340 en 450 gulden, de uitvoerings- en administratiekosten der Ned. Heide Mij. worden geraamd op 70 gulden per H.A.„ zoodat de kosten voor den boer bij 85 pet. subsidie in den loonpost op 120 tot 140 gulden per H.A. zullen komen. Ten einde de kosten van uitvoering zoo goedkoop mogelijk te houden, wordt erop aangedrongen zoo veel mogelijk complexen land in dezelfde streek ge legen collectief in uitvoering te nemen. Deze hulp geldt in het bijzonder voor boeren in de omgeving der gemeenten Utrecht, Amersfoort, Wilnis en Veenendaal, doch-ook boeren in andere gemeenten kunnen, voor zoover arbeiders beschik baar kunnen worden gesteld, voor deze hulp in aan merking komen. Ook in Noord- en Zuid-Holland zal binnenkort de gelegenheid hiertoe worden opengesteld. Duitsche literatuur van dezen tijd 's-GRAVENHAGE, 14 November. Het AN.P. meldt: In het Mauritshuis hier "ter stede wordt van 15 lot 25 November een zeer belangwekkende ten toonstelling gehouden van Duitsche literatuur van dezen lijd. Dat de Duitsche literatuur in het Mauritshuis toch op overzichtelijke wijze wordt tentoongesteld, is be slist niet geschied om het boek als tentoonstellings object te toonen, maar om den belangstellende in groote lijnen een overzicht te geven van de werken, die sinds 1933 in het Duitsche rijk. verschenen, om hem misschien met onbekende boeken te laten ken nismaken. maar vooral ook om hem, die tot nu toe geen idee had of wilde hebben van den cultureelen arbeid, die in Duitschland gepresteerd wordt, althans eenigermate in den geest van het nieuwe Duitschland in te voeren. In Duitschland is de productie van boeken sinds 1933 verdubbeld De omzet van den boekhandel be reikte in 1940 een milliard rijksmark. Er is in Duitsch land dus groote interesse voor de voortbrengselen van de moderne literatuur. In de centrale ruimte op de eerste étage van het Mauritshuis treft men als middelpunt Hitler's „Mein Kampf" met de voornaamste werken van de eerste medewerkers van den Führer, als daar zijn Görlng, Göbbels, Ley, Rust, Rosenberg en anderen. Voorts zijn in deze zaal boeken geëxposeerd, die zich bezig houden met de problemen van den oorlog, werken over volkenrecht en privaatrecht, over geschiedenis en wereldpolitiek. In deze afdeeling vindt men voorts een bloemle zing van werken op filosofisch en paedagogisch ge bied. Men heeft het niet in het aantal gezocht, om dat men de bezoekers niet wil vermoeien met het toonen van een groote hoeveelheid materiaal. Een volgende afdeeling wordt gevormd door de zuiver literaire boeken. Landbouw, plantenkunde en bedrijfswetenschappen zijn samengevoegd in een volgende afdeeling. Voorts is er een ruimte gewijd aan studiewerken op medisch gebied, steden- en stratenbouw en andere zuiver tech nische en natuurwetenschappelijke onderwerpen. Ook hier spreekt het vanzelf, dat men zich tot een be knopt óverzicht moest bepalen. De Duitsche degelijk heid op vakgebied is in de wereld beroemd en daar om kon met deze aanduiding voor de volledigheid, worden volstaan. In het trappenhuis tenslotte vindt de bezoeker uit gaven over kunst en muziek, geïllustreerde werken over Duitschland en zijn steden. Onder glas liggen nog eenige prachtige uitgaven met IcostDare reproduc ties naar werken van Rembrandt, Lucas van Leyden, Dürer e.a Winterhulp Nederland, afd. Haarlem Medewerking van winkeliers gevraagd De plaatselijke Directie schrijft ons: Op korten termijn zal worden begonnen met de uitreiking van waardebons aan daarvoor in aanmer king komende hulpbehoevenden in de gemeente, welke waardebons inwisselbaar zijn door tussehen- komst van den winkelier bij alle banken. De winkeliers, die willen aanduiden, dat zij waarde bons van Winterhulp aannemen, kunnen daarvoor een zeer geëigend transparant aanvragen aan het kan toor van Winterhulp, Ged. Oude Gracht 47, alhier, telefoon 20047. ONDER NEERSTORTENDE ZANDLAAG BEDOLVEN EN GEDOOD. SPAUBEEK, 14 November. In de zand- en kiezelgroeve van den heer B. te Spaubeek is gis termiddag de 21-jarige P. Palmans. wonende te Maastricht, onder een plotseling instortende zand laag bedolven. Ofschoon onmiddellijk begonnen werd et het verwijderen van de zandmassa. duurde het drie volle uren, alvorens P. kon. worden bevrijd. Het slachtoffer, dat ongehuwd was," bleek reeds te zijn overleden. (ANP). EXAMFNS ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amster dam voor het cand.ex rechten: mei. E. Oosterholt. mej., G. Söhnlein en de heer E. Smit Jr. Gesclaagd voor het doet. ex. rechten de heer H. P. L. van de Beid. Geslaagd aan de Leidsche Universiteit voor het doet. ex. geneeskunde A. A. Botter te Haarlem, voor het 1ste ged. van het artsex. mej. M. Klatser. te Haarlem. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden op 13 November voor het examen Algemeene Zieken verpleging, Diploma A, de Zusters A. C. Mey en C. L. H. van Vessem. Centrale Verwarming AUTOM. OLIE- KOLENSTOOKINR. N.V. Mij. „HOLSTER" overveen Adr. Stoopiaan 35, Telefoon Haarlem 15597 SANITAIRE INSTALLATIES vinden de radio-artisten die U zoo veel jaren den tijd hielpen bekorten het heusch niet, dat zij nog steeds het slot op Uw radio distributie aan» sluiting vinden. Ze spelen, kwelen en praten na tuurlijk niet graag vgor dooveman's ooren. Help de nieuwe taak van P.T.T., de verzorging der Rijksradio- distributie, tot gezonde ontwikkeling brengen. Neem 'n besluit - herstel het contact er is meer vóór dan tegen. HEROPEN DE POORT VOOR ONTSPANNING. (Adv. ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) In uw schrijftafel In een van de bovenste laden van uw schrijftafel ligt uw giroboekje. Dit boekje stelt u in staat zeer gemakkelijk aan uw verplichtingen te voldoen, Lade openen, boekje eruit halen, formulier invullen, couvert pakken, formulier erin steken, couvert dicht plakken, even naar de post' brengen en alweer hebt u een zorg minder. Kijk, zoo eenvoudig is het gireeren, ook van uw bijdragen voor het verzorgingsfonds Vrijwilligers Legioen „Nederland" dat 1 2000 Kerstpaketten voor onze Nederlandsche vrijwiligers aan het Oostfront gereed maakt en verzenden 'zal. Er wordt niet meer van u gevraagd dan dat u even uw giroboekje pakt en uw bijdragen overschrijft. Dan hebt gij in dit geval uw plicht gedaan voor onze Nederlandsche dapperen die daar in het Verre Oosten ook hun plicht doen, maar onder heel wat moeilijker omstandigheden. 1-Iet is goed bij dit enorme verschil in omstandig heden stil te staan. Wij van het thuisfront vervullen onze plicht, rustig gezeten aan onze schrijftafel, ter wijl onze Nederlandsche nationaal-socialisten met de wapenen in de vuist hun leven inzetten terwille van de toekomst van ons land en volk. Denkt u hier eens even over na, landgenoot, en pakt dan uw giroboekje. Onze Nederlandsche vrijwilligers zullen hun Kerstpakketten ontvangen en u helpt daar aan mede. Door uw bijdragen te storten op girorekening 4 3 2100 t. n. verzorgingsfonds Vrijwilligers Legioen „Nederland", Koninginnegracht 22 te 's-Graven- hage. Hoofdkwartier Vrijwilligers Legioen „Nederland", Hoofdredacteur R. W. P. Poereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur c. J. van Tilburg, Zware rookwolken 7,ijn de bewijzen van de trefzekerheid van- het Duitsche wapen. Langs dc vlammenzee blijven de troepen de vluchtende bolsjewisten op de hielen zitten. (Orbis-Holland) Aanmelding bij Waffen S.S. en Vrijwilligerslegioen Nederland Van 14 tot 22 November 's-GRAVENHAGE, 8 Nov. Het Erganzungsamt der Waffen-SS. Erganzungsstelle Nordwest, den Haag, Stadhouderslaan 132, deelt mede, dat in den tijd van 14 tot 22 November in Nederland admissie-onderzoek zal plaats vinden voor de Waffen-SS en het Vrijwil ligerslegioen Nederland in de volgende plaatsen. Mannen van 17 tot 40 jaar worden aangenomen voor den duur van den oorlog, 2 of 4 jaar Voor de onder steuning van het gezin voorzoover het kostwinners betreft wordt gezorgd. Vrijbiljetten voor de reis van de woonplaats naar het admissie-onderzoek moe ten aangevraagd worden bij de Erganzungsstelle Nordwest, den Haag, Stadhcuderslaan 132 Biljetten voor de terugreis worden bij het onderzoek overhan digd, onverschillig of de candidaat aangenomen wordt of niet. De aanmelding kan geschieden* op 14 November, 9 uur in den Haag Stadhouders laan 134 en om 15 uur in Rotterdam, Deutsches Haus; op 15 November om 10 uur in Utrecht, Deutsches Haus en om 15 uur in Amsterdam, Deutsches Haus en op 16 November om 11 uur in Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat, en om 16 uur in Groningen, Con certhuis. Poelestraat; op 17 November om 11 uur in Hengelo, Deutsches Haus en om 16 uur in Arnhem, Deutsches Haus; op 18 November om 10 uur in s-Hertogenbosch, Prins Hendrikkazerne en om 16 uur in Tilburg, Werk- liedenvereeniging, Tuinstraat 68: op 19 November om 10 uur in Eindhoven, Huis Ma ria, Kruisstraat en om 16 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijthof; op 22 November om 9 uur in den Haag, Stadhou derslaan 134. De dagen worden korter. De dagen worden korter, de nachten langer, op de slagvelden in het Oosten moeten de ambulances dubbel hard werken, nu zij van het weinige daglicht gebruik moeten maken om de slachtoffers van den strijd te hulp te snellen. Het wordt er voor deze menschen niet gemakke lijker op, maar men kan er van overtuigd zijn dat zij niettemin zich geheel en al voor hun taak zullen geven. Zulke mannen en vrouwen verdienen steun. Maakt gij, Nederlanders, dat, als straks ook de Nederlandsche ambulance haar moeilijke taak heeft aangevangen, zij zich gedragen weet door het lïeele Nederlandsche volk. Steunt daarom de Nederlandsche ambulance. Stort uw bijdragen iets meer dan u kunt missen op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. Koelie-ordonnantie en Poenale sanctie in Ned.-Indië opgeheven BATAVIA, 13 November. Het A.N.P. meldt: Het college van gedelegeerden uit den Volksraad heeft zich vereenigd met de ontwerp-ordonnatie tot opheffing van de koelie-ordonnantie waaraan onafscheidelijk verbonden is de zoogenaamde poe nale sanctie. Nadat de vertegenwoordiger van de regeering voor het college had verklaard, dat de re geering de poenale sanctie altijd beschouwd had als een noodzakelijk kwaad, dat tenslotte verdwijnen moest, werd het besluit tot opheffing er van zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door dit „noodzakelijk kwaad", namelijk het ver leenen van vergunningen voor den arbeid van Ja vanen in de Buitengewesten, is in Nederlandsch- Indië een grootsch werk verricht, namelijk de ont wikkeling van Sumatra's Oostkust in vijftig tot zestig jaar tot een bloem-1 c.ultuurgewest. Organisatie van het bankwezen, Hoofdgroep en bedrijfsgroepen ingesteld. GRAVENHAGE 14 November (A. N. P.). Bij be- schikking van de organisatie-commissie is als uitsluitende vertegenwoordigster uit vakoogpunt van haar taak van bedrijf de hoofdgroep banken ingesteld, welke is onder verdeeld in de volgende bedrijfsgroepen: 1. Bedrijfsgroep handelsbanken met de vakgroep bank- makelaars; 2. Bedrijfsgroep spaarbanken: 3. Bedrijfsgioep hypotheekbanken onderverdeeld in de volgende vakgroepen: a. hypotheekbanken, b. scheeps- hypotheekbanken 4. Bedrijfsgroep landbouwcredietbanken; 5. Bedrijfsgroep effectenhandel met de volgende vak groepen: a. administratiekantoren, b. "effectendepots, c. trustkantoren Hiermede deell de Vereeniging voor den Effectenhandel het volgende mede: 1. De beschikking van de organisatiecommissie betref fende de organisatie van het bankwezen is bekend ge maakt in de Staatscourant d.d. 14 November 1941 nr. 223, 2. De organisatiecommissie voor het bedrijfsleven heeft benoemd hoofdgroep bankwezen: voorzitter mr. H. L, Woltersom. Ie plaatsvervangend voorzitter Carel F. Over- hoff, 2e pl vervangend voorzitter H. C. van Maasdijk en :cretaris mr. W. Cnoop Koopman. Bedrijfsgroep effectenhandel: voorzitter Carel F. Over- hoff, le pl.vervangend voorzitter L. Proos Hoogendijk, 2e pl.vervangend voorzitter J. C. van Essen en secretaris ir. W. Cnoop Koopmans. 3. De organisatiecommissie voor het bedrijfsleven heeft de volgende voorschriften gegeven: Bij beschikking van de organisatiecommissie betreffende de organisatie van het bankwezen d.d. 14 November 1941 is de Vereeniging voor den Effectenhandel aangewezen als bedrijfsgroep effectenhandel. Op grond van art. 3 sub. b van de eerste uitvoeringsverordening wordt bepaald: le. De statuten van de Vereeniging voor den Effectenhandel treden bul ten werking voor zoover zij in strijd zijn met de bepa lingen der derde uitvoeringsverordening: 2e. De op het oogenblik van het uitvaardigen van de beschikking der organisatiecommissie betreffende de organisatie van het bankwezen in functie zijnde bestuursleden treden af en worden benoemd tot leden van een te vormen raad van bijstand; als nieuw bestuur treedt op de door de organi satiecommissie benoemde voorzitter en plaatsvervangende voorzitters; 3e. Reeds thans worden geacht leden te zijn n de bedrijfsgroep: Zij, die bij het in werking treden der beschikking waren: a de alleen-handelende personen, die lid der Ver eeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam waren; b. de vennootschappen en de commanditaire vennoot schappen, waarvan de vennooten of de beheerende ven- nooten lid dier vereeniging waren; c. de naamlooze ven nootschappen, die lid dier vereeniging waren. Met uit zondering van die leden der Vereeniging voor den Effec tenhandel, die onder de in de beschikking genoemde vak groepen zijn te rangschikken. b. Zij. die bij het. in werking treden der beschikking waren: 1. a. de alleen-handelende personen, die lid der Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam waren, b. de vennootschappen en de commanditairen vennoot schappen, waarvan de vennooten of de beheerende ven nooten lid dier vereeniging waren, c. de naamlooze ven nootschappen, die lid dier vereeniging waren; met uit zondering van de bijkantoren of vestigingen van de leden, van de Vereeniging voor den Effectenhandel, van de Vet eeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam of van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de provincie. 2. Zij, die bij het in werking treden der beschikking eden waren van den Bond voor den Geld- en Effectenhan del in de provincie, met uitzondering van de bijkantoren of vestigingen van leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel, van de Ver. van Effectenhandelaren te Rotterdam of van den Bond voor den Geld- en Effecten handel in de provincie; een en ander met uitzondering die leden der Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en van den Bond voor den Geld- en Effecten handel in de provincie, die onder de in de beschikking genoemde vakgroepen zijn te rangschikken, De hierboven genoemde vereenigingen zijn verplicht aar leden t.z.t. aan de Ver. vopr den Effectenhandel op le geven. Verder is o.m. bepaald, dat de besluiten van de besturen a commissies van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rottei dam en van den Bond van Geld- en Effectenhan del in de provincie, alsmede van de plaatselijke vereeni gingen, alvorens" in werking te kunnen treden moeten worden goedgekeurd door den voorzitter van de bedrijfs groep. 4. De voorzitter van de Vereeniging voor den Effecten handel (bedrijfsgroep effectenhandel) heeft het navol gende bepaald: 1. Toegang tot de beurs te Amsterdam van de Vereeni ging voor den Effectenhandel hebben uitsluitend: a. Zij, die bij het in werking treden van de beschikking van. de organisatiecommissie betreffende de organisatie van het bankwezen d.d. 14 November 1941 lid waren van de Vereeniging voor den Effectenhandel, met uitzondering van die leden dier vereeniging, die onder de in de be schikking genoemde vakgroepen zijn te rangschikken; b. gemachtigde en niet gemachtigde bedienden van de sub. a genoemden, die in het bezit zijn van een beursbedien- denkaart; c. zij. die in het bezit zijn van een bewijs van. ikalen der verèenigtng. bestaande bewijzen van toegang, zullen zoodanige toegangskaarten tevens worden uitgereikt aan de bestuurders van administratiekantoren, die bij hel in werking treden van de vorengenoemde beschikking lid der Vereeniging voor den Effectenhandel waien, doch op "rond van de desbetreffende bepaling van de organisatie commissie geen lid van de bedrijfsgroep kunnen worden en mitsdien het lidmaatschap der Vereeniging voor den Effectenhandel hebben verloren. Luchtalarm - neersuizende bommen - voltreffer. Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront, Koninginnegracht 22 Giro: 87600 's-Gravenhage 3\>ad.ic QïOQwmma ZONDAG 16 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Orgelconcert (gr.pl.) 8,30 B. N. O. Nieuwsberichten, 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Orgelconcert. 10.30 Kerkdienst, 12.00 Ensemble .Tonny Kroon. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 Beiaardconceit. 13.55 De Meesterzangers en gramofoon-i muziek, 14.00 Cabaretprogramma. 15.00 Radiotooneel. 15.45 Zang met pianobegeleiding en orgelspel. 16.15 Boyd Bach- man en zijn orkest. 17.00 Zondagmiddageabaret. 17.45 Gra- mofoonmuziek. 18.05 Sport van den dag. 18.30 De Ramblers (opn.). 19.00 Actueel halfuurtje. 10.30 Het Röntgen-kwartel en gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuws berichten. 22.00 B. N. O. Engelsche uitzending: „An American sees Holland" of Gramofoonmuziek. 22.30—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zor gen. 12.00 Van man tot man. 12.15 Baehcahtate. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Het Salon; orkest, solist en'gramofoonmuziek. 14.00 Voordracht. 14.15 Gramofoonmuziek. 14.35 Concertgebouworkest en gramo foonmuziek. 16.00 Causerie „Ons oude stedeschoon: Delft". 16.15 „Oude muziekinstrumenten herleven", voordracht met muzikale voorbeelden. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuziek. 17.30 B. N. O. Nieuws- en sportberich ten. 17.45 Voordracht met orgel- en planobegeleiding. 18.W Zang en piano. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.01 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.20 Gramofoonmuziek. 19.15 Musette-orkest en solist. 19.45—20 00 Reportage. (Vanaf 20.15 alleen vcor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken). 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 Klaas van Beeek en zijn orkest en soliste. 21.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 22.00 B. N. O. Toelichting op het weermachtsbe richt. 22.10—22.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 17 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M, 7.15 Gramofoonmuziek 7 45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramo foonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gerard Lebon en zij" orkest. 12.00 Cello met pianobegeleiding en gramo muziek. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en ei mische berichten. 13.00 Zang en piano. 13,45 Gramofoon muziek, 14.15 Molto Cantabile. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoonmuziek, 16.00 Bijbellezing. 16.20 Zang md pianobegeleiding. 1G.45 Voor de jeugd. 17.35 B. N. 0. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 „Zweed sche landliedjes", gramofoonplatenprogramma. 18.00 Land- mans lust. 18.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 19.W •Actueel halfuurtje. 19.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met. de studio beschik ken). 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Piano, viool en cello, 21,30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten, 22.00 B. N. O Engelsche uitzending: „Thins worth know ing about Holland" of Gramofoonmuziek. 22.15—24.04 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 3.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met piano begeleiding. 10.40 Causerie „Waarom kolendistributief 10.50 Orgelconcert. 11.30 Reportage. 11.40 Pianovoordracht 12.00 Sylvestre-trio. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economischs berichten. 13.05 Amusementsorkest m. m. v. solist en orgelspel. 14.00 Zang, viool en piano.. 14.45 Gramofoonmu ziek. 15.00 Otto Hendrik en zijn orkest. 15.45 Voordracht, 16,00 Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 17.15 B. N- O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Viool met pianobegeleiding. 18.00 Orgelconcert. 18.15 Romancers en solist. 10 00 Actueel halfuurtje. 19.30 Gramofoonmu ziek. 19.45 Politiek weekpraatje. 20.00 Gramofoonmuziek, (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die ove: lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 De Ram blers. 20.45 Muzikale actualiteit avn de week. 21.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichte^ 22.00 Gramofoonmuziek. 22,10- --.-5 Avondwijding,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2