f HU de Omstreken J Werkjes voor Sinterklaas. let menu van den dag. Nieuwe Uitgaven tBacyeciilke Stand j liet ijverige en spaarzame huisvrouwtje," dat niet nag iets wegwerpt en ieder lapje en draadje wol zijde benut, ziet kans om van oud nieuw te ma il. Zoo zal zij van een linnen rokje of van een itoenen boezelaartje, dat niet meer te gebruiken de gesleten gedeelten wegknippen, om van de «geschoten stukjes enkele nuttige kleinigheden te aken, die goed te gebruiken zijn. Met een paar raadjes gekleurde zijde kan men een aardig bloem- jtroon verkrijgen, dat, geborduurd op een stof- jekenzak, een kleedje, een servet-taschje een aller- ifdigst effect maakt Vindt u bovenstaande simpele motieven niet •uk'? Dergelijke hoekvullingen „doen" het bijna ittjcl heel goed. vooral als ze met regelmatige steek' 3 opgewerkt worden Koolsoep Koolraap Aardappelen, Gort in water. KOOLSOEP: 100 gr. savoyekool (schoongemaakt ■Wogen), 1 L. water, 1 a 2 theelepels kerry, 40 gr. iter, 30 gr. rijst of havermout, 2 bouillonblokjes, ut, Snipper de kool in heel dunne reepjes, wasch ze fruit ze met de boter en de kerry lichtbruin. Giet dan het water bij met de bouillonblokjes en de st of de havermout. Laat de soep daarna nog een ilf uur heel zachtjes doorkoken op e;en laag pitje een goed gesloten pan. KOOLRAAP. Schil de koolraap, snijd ze in stuk- i van een pink lengte, wasch ze en kook ze gaar wéinig water met wat zout, niet langer dan een ilf uur. Zorg zooveel mogelijk dat het water erop rkookt is en gebruik anders de rest evéntueel or soep. Stoof de raapjes in een scheutje melk, n stukje boter en desgewenscht wht geraspte «tmuskaat en geraspte kaas. Stoof ze niet langer ii tien minuten. GORT IN WATER. 1 d.L. gort, 4 d.L. water, wat ut, boter en stroop. Zet de gort een avond tevoren in het water te teken, breng ze op den dag dat ze gegeten moet orden aan de kook met wat zout, kook ze tien mi lten voor en Iaat ze daarna vier uur in de hooi-, st staan. Presenteer ze, desnoods nog even goed rhit, met een klontje boter en een lepeltje stroop het midden op elk bord gelegd. ONZE VAATDOEKEN (M. BEKKERS—ZüRCHER) Het is van het grootste belang, zuinig met het toegemeten zeeprantsoen om te gaan. Daarom oeten wij er op letten, dat al het linnen .dat wij bruiken, zoo weinig mogelijk vuil wordt. Want itwaar: ook het vervangen van het onbruikbaar srorden tafelgoed, het bedlinnen, de doeken, die in keuken gebruikt worden, brengt bezwaren mee. j moeten al onze textielgoederen dus niet te ik laten wasschen, terwijl wij er tévens zorg voor tgen, dat er niet te veel vlekken opkomen, omdat rontreiniging het materiaal spoediger dan noodig doet slijten. ïet gebruik van één enkelen theedoek in de aken lijkt practisch en zuinig, maar is dit in ïkelijkheid niet. Want voor het glaswerk heeft tn een doek noodig, die niet te nat is en die vol- iikt vlekkeloos moet zijn; een dergelijken doek n men zeer lang achtereen gebruiken. Voor de wone vaat neme men een apart exemplaar, dat leren avond na de afwasch uitgespoeld en ge logd wordt. Een derde doek blijft gereserveerd de niet roestvrije messen, de giet-ijzeren pan- de kleine voorwerpen, die niet van zilver, glas eraaille gemaakt zijn. Dit laatste doekje behoeft niet zoo heel mooi te sen, want het kan best gebeuren, dat er eens roestvlelcje of een zwarte veeg opkomt. at er in iedere keuken een aparte handdoek nwezig moet zijn, behoeven wij niet naar voren brengen. Het best voldoet nog altijd, de ouder- itsche „bonte", die minder gauw vuil lijkt dan een tte; daar er hier echter sprake is van schijn, met de werkelijkheid weinig te maken heeft, Viime men niet, ook dezen-handdoek geregeld te 'sa reinigen. Want vuil doet het weefsel schade. Men nooit zomerkleeding ongereinigd moet weg- sgen? Het vuil aén den kraag en de vette ge iten onder de armen doen het materiaal namelijk snen schoenen het best met een borsteltje met wa- 'en zeep schoon gemaakt kunnen worden? Zet men voor den winter weg, dan doet men een prop pa ir in den teen en wikkelt de voorwerpen in vloei wel: men gebruikt een schoenspanner. met -rubber gevoerde regenmantel, waarin 3 scheur gekomen is, het beste gerepareerd kan 'rden mt een stukje leukoplast? Sen nat geworden vilthoed altijd op een standaard- gedroogd moet worden, wil men het model niet te veel bedorven zien? (M*. BEKKERS—ZüRCHER) VELSEN Eénpansmaaltijd ten bate van „Winterhulp" De directie van Winterhulp in de gemeente Velsen schrijft: Evenals dit in andere plaatsen in Nederland het geval is, bestaat ook in onze gemeente hel plan tot het houden van een z:g. „éénpansmaaltijd", ten behoeve van „Win terhulp Nederland". Zooals iedere ingezetene hier wel zal weten, is de armoede bij ons zoo verbazend groot. Tal- looze gezinen hebben geen geld genoeg om zelfs de hun verstrekte distributiebonnen voor levensmiddelen in te wisselen en moeten hun kinderen onder jassen en zelfs onder oude vloerkleeden laten slapen. De opbrengst der collecten is niet voldoende om in al deze aanvragen om hulp te voorzien, zoodat het vorige seizoen in Velsen meer is uitgekeerd dan ontvangen. De buurtschapshoofden in deze gemeente doen dan ook een dringend beroep op de ingezetenen om 'hulp te ver- leenen. Op Zondag 7 December a.s. zal tot dit doel een „Eén pansmaaltijd" worden georganiseerd, waar men voor 50 cent per persoon aan kan deelnemen en waarvoor geen bonnen behoeven te worden ingeleverd. Het batig saldo komt ten goede van W. H. N., daar alleen de kosten voor de Centrale Keuken vergoed moeten worden. Een ieder die voor Öit plan iets gevoelt, wordt verzocht zoo spoedig mogelijk, doch voor 25 November a.s. een op gave te doen aan het Plaatselijk Bureau W. H. N„ Engel- muhdusweg hoek Zeeweg te IJmuiden-Oost. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: E. Groot, Zeeweg 50 IJmuiden en N. M. de Graaf Zeeweg 50, IJmuiden. Toek. adres: Zeeweg 50, IJmuiden. Getrouwd: H. M. Morren en P. v. d. Oever, Stephen- sonstraat 45, IJmuiden. O. T. Jacobsen en W J. Lubbers, Oosterstrengweg 82. Heemskerk. Bevallen: M. Melieste, z., Vleetstraat 13, IJmuiden. F. J. Wortelboer, z., Rijksweg 242, felsen Overleden: Geene. Is hier iets van U bij Lijst van in liet tijdvak van 13 tot en met 20 November 1941 gevonden voorwerpen, waaromtrent aan het Hoofd bureau van Politie, Tiberiusplein 1, inlichtingen te be komen zijn op eiken werkdag van 11 tot 12 uur v.m. en van 4 tot 5 uur n.m. met uitzondering van Zaterdag middag. (Niet per telefoon). Een hondenriem, een pet, een foto-albumpje, eenige wanten, eenige sleutels, een handwagen, een metalen blokje, waarin geponst 125, een duimstok, een kinder wagenband, eenige pantoffels, een biljet van f 1, een witte poes, een kindercape, een bruine lederen boodschappen- tasch, eenige portemonnaies, eenige handschoenen, een distributiebon, algemeen, een zak hout, een donkerblauw hoedje, een biljet van f 2,50, een idem, een hond, groenen- daler, een broekriem, een rozenkrans. GUNNING, De uitbreidingswerken van de electrische centrale te Velsen voor het provinciaal electrisch bedrijf in Noord-Holland zijn gegund aan de N.V. Hollandsche Betonmaatschappij te 's-Gravenhage. Overneming van grond van „Oosterduin" De burgemeester heeft besloten, van de N.V. Ex^ ploitatie Mij „Oosterduin" te IJmuiden in eigendom over te nemen een gedeelte van de Kennemerlaan, van de Burgemeester R^mbonnetlaan, van de Vare- niusstraat, van de Alexander Bellstraat, van de 2e Alexander Belldwarsstraat en van de Napierstraat aldaar en met deze N.V. een grondruiling aan te gaan, waarbij de gemeente afstaat een gedeelte ter grootte van ongeveer 393 M2. ten Noorden van de Kennemerlaan en de N.V. daartegenover ^een ge deelte ter gelijke grootte, ten Z. vap die laan. Kwijtschelding van het betalen van huur De burgemeester heeft besloten, aan de Speel- tuinvereeniging „In Veilige Haven" kwijtschelding te verleenen van de betaling van de huursom voor het terrein aan de Ahornstraat over het tijdvak 15 April 1940 tot 15 April 1942. Tegemoetkoming voor den stenograaf De burgemeester zal aan W. Stamer te Amsterdam, die was belast met. het samenstellen van het verslag der besprekingen vari den Gemeenteraad, een af- loopende tegemoetkoming verleenen in de kosten, welke h'ij deswege heeft moeten maken en die thans ook nog, hoewel de bedoelde werkzaamheden zijn geëindigd, te zijnen laste blijven. Beheer van het Plantsoenbedrijf De Verordening op het beheer van het Plantsoen bedrijf is aangevuld met de bepaling, dat besluiten, waarbij de af schrijven bedragen wegens waar devermindering op de bezittingen van het bedrijf worden bepaald, de goedkeuring behoeven van den Commissaris der Provincie. Ta^we vervoerd zonder vervoerbewijs De politie heeft iemand aangehouden, die een zak tarwe vervoerde zonder dat dit gedekt was door een vervoerbe wijs. Tevens werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt voor het verhandelen van die tarwe, zonder dat hij daarbij rekening hield met de distributievoorschriften. Prijsopdrijving Tegen een inwoner dezer/gemeente werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der prijsvoorschriften. Hij had nil. een gebruikte schrijfmachine tegen te hoogen prijs aangeboden. Een ander werd geverbaliseerd wegens overtreding van het huurprjjsbesluit 1940. Been gebroken hij verkeersongeval Aanleg van wandelweg verzekerd Donderdagmiddag is op den Wijkerstraatweg nabij den Koningsweg een jongetje, terwijl het den rijweg overstak, door een wielrijdster aangereden. De jongen viel en brak daarbij zijn linker-ondérbeen. De wielrijdster kreeg schaafwond aan de rechterknie. Het jongetje werd, na door dr. FJerstra verbonden te zijn, naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. De aan rijding ontstond, doordat het jongetje den rijweg opliep zonder op het verkeer te letten. Diefstal van konijnen A. van O. te Santpoort beeft aangifte gedaan van dief stal van vier flinke konijnen uit een hok achter zijn wo ning. De gestolen konijnen waren drie Vlaamsche reuzen en een Lotharinger. Crediet voor gasverwarming Een crediet van f 300 is toegestaan voor het af scheiden van den zolder van de school voor B. L. O. en het aanleggen van een gasverwarming op dien zolder. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Aanvulling vischberlcht 21 November: Versche haringschepen: IJM 189 Marij f 300; IJM 86 Rijnstroom f 1233; IJM 129 Shamrock f 200; VL 71 f 960; VL 80 f420; VL 166 f560; VL 130 f 590; VL 14 f840; VL 83 f120; VL 122 f 1500; HD 103 f.200; IJM 268 f-860; IJM 283 f 200; IJM 221 f 100; IJM 203 f700; KW 26 f190; KW 20 f 200; KW 54 f120; KW 1 f 1500; KW 6 f4720; KW,83 1500; KW 18 f 260; KW 59 f 1060; KW 122 f 900; SCH 332 f 660; SCH 196 f 990; SCH 97 f 680; SCH 324 f 220; SCH 496 f160; SCH 246 f 360; SCH 65 f 560; SCH 130 f 420; SCH 47 f 100; SCH 95 f 260; SCH 73 f480; SCH 5 f 440; SCH 443 f160; SCH 247 f120; SCH 64 f 2350; SCH 87 f 2200; SCH 314 f 1000; SCH 110 f2378; SCH 195 f280; SCH 223 f1400; SCH 250 f 360; SCH 76 f 300; SCH 253 f-1200; SCH 275 f 95;, SCH 106 f 2005; SCH 310 f 760; SCH 201 f1108; SCH 39 f 540; SCH 242 f3200; SCH ,n f 3300; SCH 9 f 2469;-SCH 56 f120; SCH 35 f4000. Nog meer haring gestolen Haring schijnt wel een buitengewoon gewild artikel te zijn, want ook uit een vischpakhuis aan de Ericsonstraat is een vaatje haring ontvreemd. Het vaatje bevatte dertig haringen en had een waarde van bijna tien gulden. Onveilige schuurtjes Hoe langer hoe meer blijkt dat ook voorwerpen, opge borgen in de schuurtjes achter de woningen niet meer vei lig zijn. Thans was het het schuurtje van den heer B. aar den IJmuiderstraatweg, waar een inbreker zijn slag heeft geslagen. Er werden eenige kleedingstukken vefmist. Wielrijder reed tegen een paal Op het Sluisplein is een wielrijder, E. genaamd te gen een steenen paaltje gereden, waardoor hij op straat viel en schaafwonden aan het gezicht kreeg. Hij werd door den heer Bakker van E.H.B.O. ver bonden en naar zijn woning gebracht. Tienjarig bestaan der N. S. B. Herdenking door de Weerafdeeling Kennemerland De Weerafdeeling Kennemerland der N. S. B. hield Donderdagavond in het met vlaggen, bloemen en groen versierde „Thalia" een bijeenkomst ter herdenking van het 10-jarig bestaan der N. S. B„ waarvan de eigenlijke datum op 14 December a.s. valt. Na de opening door den vendelcommandant de kompaan Stolting en zang door de weermannen onder leiding van den Opperhopman de Veer, nam de spreker, de opper- hopman Adr. van Hees, het woord. „Het 10-jarig bestaan der Beweging, aldus spreker, is een mijlpaal in het leven van de N. S. B. Hiermede wordt een periode van strijd en offers afgesloten, vooral, nu ook van gezaghebbende zijde nadrukkelijk is uitgesproken, dat er maar één Nationaal-Sociahstische Beweging in Nederland erkend wordt, n.l. de N. S. B. en daarmede ook maar één leider, *lussert, die tevens de leider van het Nederlandsche volk zal zijn. Op 14 December 1931 stichtte Mussert, tezamen met van Geelkerken, de Nat. Soc. Beweging in Needrland, met als geestelijke basis het nog steeds geheel ongewijzigde leidend beginsel en programma. Veel enthousiasme was de eerste jaren noodig om het Nederlandsche volk voldoende bekend -te maken met doel en streven der N. S. B. en te trachten het volk daar voor te winnen. Al gauw kwamen de verschillende verboden, ambtena renverbod, verbod tot het dragen van het zwarte hemd en verbod van de W. A., welke laatste echter tevoren door den Leider zelf ontbonden werd. Een hoogtepunt in den strijd vormden de eerste verkie zingen in 1935. Van den uitslag, die de N. S. B. bijna 9 der stemmen bracht, schrok de reactie in die dagen der mate, dat tot vorming van een eenheidsfront tegen de beweging, hetwelk zijn uitdrukking vond in E. D. D„ werd overgegaan. Deze reactie had daarbij de beschikking over de pers, de radio, kortom over de geheeie volks voorlichting en men zette deze middelen tegen de N. S. B., die van dat alles niets had, in. De uitwerking daarvan bleef dan "ook niet uit en bij de verkiezingen in 1937 werd het aantal stemmen op de N. S. B. gehalveerd. Vele leden vielen in die dagen af. De trouwe strijders echter aanvaardden deze beproeving en zetten niettemin door." Spreker herinnerde aan de dagen van 1940 en be sloot zijn rede met een opwekkend woord.. Aan het einde der .vergadering zong men het zesde cou plet van het Wilhelmus en bracht men een driewerf „Hou Zee" op den Leider uit. Concertavond van „Het Nut" Het departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen geeft a.s. Vrijdag 28 November een con certavond in de Bethlehemkerk, aan welk concert drie bekende solisten zullen medewerken nl. Riek Coppée, viool, Miep de Geus, alt en Roel Ripliagen, piano Zij zuilen werken van Scarlatti, Handel, Faurey, Debussy, César Franck, Pijjfer, Suk, Dvórak en Chopin ten gehoore brengen. Cursus voor motordrijvers aan de Visscherij-avondscliool 6 Door den burgemeester is bepaald, dat het in het belang van het visscherijbedrijf te IJmuiden noodig moet worden geoordeeld, dat aan de avondschool der Gemeentelijke Visscherijschool een cursus voor mo tordrijvers wordt verbonden en dat deze cursus aan het leerplan der school dient te worden toegevoegd. GESLAAGD. De heer G. van Dijk slaagde voor het examen van inspecteur -van politie. Zondagsdienst der apotheken De dienst der apotheken wordt Zondag waarge nomen door de Kennemer Apotheek Wijk. aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. Ook rubberlaarzen gestolen Zooals elders in dit blad is gemeld werden aan boord van een in de Visschershaven liggenden stoomtrawler twee rubberlaarzen stukgesneden. Nader vernemen wij dat van dezen trawler ook een paar rubberlaarzen gestolen zijn. BEVERWIJK Wat de tuinders kregen VEREENTGDE VEILINGEN. Glassla'per 100 krop 4 Andijvie per K.G. 5 Wortelen per bos 7 Radijs per bos 34'/» Selderij per bos 21/,—3 Peterselie per bos 3—4 Tomaten per K.G. 13—30 Prei per K.G. 5 Knollen I per K.G. iy0 Knollen II per K.G. 3—4 Waspeen per K.G. 7 Breekpeen per K.G. 3.40 Bieten per K.G. 21/,—3V, Raspers per K.G. 2'/2 Gele kool per K.G. 5 Groene kool per K.G. 5 Roode kool per K.G. 4.80 Boerenkool per K.G. 5 Spruiten per K.G. 12—17 Nero I per K.G. 16 IA Nero n per K.G. 11 c-Hinonscbe kool oer K.G. 3l/g UITVOERING MANDOLINECLUB „O. K. K." Zondag 21 December geeft het Mandolipe- en Hawaï- orlcest „O. K- K.", dirigent George Blok, een uitvoering ln het Kennemer Theater. Medewerking verleenen het Jodeltrlo „De Schavuiten" en eenige leden van het Man nenkoor „Zanglust". Een andere verbetering uitgesteld De burgemeester heeft het volgende besluit genomen: Overneming van een strook grond langs de Rooswljker- laan en den Boschweg van de gemeente Velsen. Deze over neming houdt verband met de doortrekking van het wan delpad met bijbehoorende groenstrook, aansluitende op bet nieuwe tracé van den Boschweg. Hierdoor en door den eerderen aankoop van strooken grond lang den Wes terhoutweg en de Rooswijkerlaan van de familie Boreel, is thans de aanleg van e-en fraaie wandelgelegenheid van den hoek Vondellaan—Westerhoutweg af langs den om- gelegden Boschweg naar Wijk aan Zee verzekerd. Het ligt ln de bedoeling om dit werk. evenals de omlegging en de verbreeding van den Boschweg, bij wijze van werkver ruiming uit te voeren. De voorgenomen verbetering van den hoek Zeestraat— Westerhoutweg tegenover het voormalige raadhuis van Wijk aan Zee en Duin moest wegens onvoorziene omstan digheden worden onderbroken en uitgesteld. Groote Houtweg wor^ verbeterd Het wachten is nog op het materiaal De burgemeester heeft besloten tot aankoop van een perceel grond tusschen den Alkmaarscheweg en den Groote Houtweg van de Spaarbank te Beverwijk en van een woning met erf en grond van de familie Kruithof. De bedoeling hiervan Is om in het kader van het gereed zijnde verbeteringsplan van den Groote Hout weg ook in een behoorlijke oplossing van een hoek ter plaatse te voorzien. Met de uitvoering van deze werken wordt thans nog slechts gewacht op de be schikbaarstelling van het noodige materiaal. ffrandstoffendistribntic Evenals zulks geschied is voor de maanden October ën November, kunnen door pensionhouders en kamerver-" huurders brandstoffen aangevraagd worden voor de door hen verhuurde kamers voor de maanden December 1941 en Januari 1942. Bedoelde kamers moeten voorzien zijn van een stookgelegenheld en op 1 December a.s. door een huurder in gebruik zijn. Aanvraagformulieren hiervoor zijn te verkrijgen bij den distributiedienst, Kees Delfsweg 1, op Maandag 24 Dinsdag 25 November a.s. tusschen 9 en 12 uur. De z vraagformulieren moeten worden terugbezorgd bij den distributiedienst op 26 November, tusschen 9 en 1 uur, onder overlegging van de distributiestamkaarten van hen, voor wie brandstoffen worden gevraagd; de bonnen voor brandstoffen zullen dan tegelijkertijd worden uitgereikt. Extra zeep voor „vullen arbeid" Aan het kantoor van den Distributiedienst, Kees Delfs weg 1, zal op 24 en 25 November a.s. tusschen 9 en 12 uur gelegenheid bestaan, tot het afhalen van formulieren ter verkrijging van extra zeep, voor de maanden December 1941 en Januari 1942, voor bedrijven, die vallen onder „vuilen arbeid". Deze formulieren moeten geheel ingevuld vóór 6 December ,a.s. bij voornoemden dienst worden inge leverd. Aan melkers zullen geen formulieren worden ver strekt, aangezien deze voor de maanden December 1941 en Januari 1942 reeds aan extrg zeep werden geholpen. DE HANDEL AAN DE BLOEMENVEILING. In de afgeloopen \yeek was de aanvoer aan de bloemenveiling „Het Centrum" niet zoo groot als in voorgaande weken. Mede hierdoor stegen enkele soorten weer in prijs, zoodat er thans bloemen waren, die duur zijn. Het grootste gedeelte van den aanvoer bestond nog uit groot- en kleinbloemige chrysanthen, waarvoor zeer groote kooplust bestond. De prijzen van de kleinbloemige exemplaren varieerden van 25 tot 70 cent per bos. De grootbloemige brachten van 15 tot 32 cent per stuk op. Het aanbod van fresia's neemt geleidelijk toe. Ook voor dit mooie bloempje werden hooge prijzen be taald, nl. van 26 tot 43 cent per bos. De kwaliteit van de aangeboden producten is over het algemeen zeer goed. Als er zieken zijn Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waar genomen door Dr. O. J. R. Lappöhn, Zeestraat 88, telef. 3652. In de wèek van 23 tot 30 November is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met de waar neming van den Zondags- en nachtdienst. CONCERT VAN DE HARMONIEKAPEL. Het eerste winterconcert van de Beverwljksche Harmo niekapel, dirigent H. W. Hofmeester, is vastgesteld op Donderdag 27 November in het Kennemer Theater. De kapel zal het volgende programma uitvoeren: Telefun- ken-marsch, J. Evert; Egmont ouverture, L. v. Beethoven; Prelude, S. Rachmanlniff; Rigoletto, fantasie, brillant, G. Verdi; Le Roman d' ArleqUin, pantomine, J. Massenet; Val Interrompue, legende, L. Montagne; Finale. Na de pauze treden op Ru Mulder en Netty Kan, voordracht kunstenaars. De burgemeester heeft het achter de voorgevelrooi lijn gelegen gedeelte van het perceel Zeestraat 50 aan de N.V. Bouw- en Explpitatiemaatschappij voorheen firma Smit en Riezenkamp te Beverwijk verkocht. De koopster is verplicht na slooping van den thans aanwezigen opstal binnen een jaar op het vrijge komen terrein woon- of winkelhuizen te stichten. De straat kan ter plaatse, overeenkomstig de in 1936 vastgestelde .voorgevelrooilijn, met ongeveer 5 meter worden verbreed. SANTPOORT Het voetbalprogramraa S.V. „Terrasvogels" speelt a.s. Zondag Haarlem 7Terrasvogels 4 11 uur Haarlem 8Terrasvogels 3 10.30 uur terrein voor het 3e gem. terrein Mr. J. Gerritszlaan Zaterdag: Terrasvogels adsp.-Kennem. adsp. 3 uur iHet eerste elftal gaat te Amsterdam een vriend-' saiappelijken wedstrijd spelen tegen V.V.A., 3e kl. N.V.B., 2 uur, 12.30 vertrek Tempeliersstraat. De opstelling- is als volgt: Douma, J. Bunschoten, B. v. Gelder de Ruiter, Dortmunth, Pellemans, v. Vliet, J. van Gelder, P. Bunschoten, Röbken, G. van Gelder R.K. S.V. „SANTPOORT" Morgen benutten Stormvogels en Santpoort den vrijen Zondag om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Beide elftallen moeten eenige krachten afstaan voor het Haarlemsch elftal, doch dat zal geen bezwaar zjjn om eën goeden wedstrijd te spe len. Santpoort I komt met een gewijzigde opstel ling uit, namelijk: C. Nijssen,* J. Nijssen, C. Tromp, Maarschalk, Slok, D. Nijssen, Oosterholt, Gerrits, F. Tromp, Kaldenbach, Wijker. Het overige programma luidt: T. Y. B. B. 4—Santpoort 3 D. S. S. H. 2Santpoort 4 Hoofdd. Boys 2Santpoort 5. Zeer waarschijnlijk zal Santpoort 2 spelen tegen D.S.S.H. I uit Haarlem. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) NED. VOETBALBOND. (Onderafdeeling Haarlem) RANGLIJSTJES. Afdceling 1 A: ges. ge.w-gel.verl. pnt. v.-t.gem. 8 5 2 1 12 30—15 1.50 RCH 4 HFC 3 VSV 3 Beverwijk 2 ETO EDO 3 Droste Kinheim 3 Hillinen 2 NAS Geel Wit OIV TYBB 2 Concordia Onze Gezellen 2 Alliance DEK DEM 2 Kinhelm 2 Kennemers 3 E.D.O. 4 Zandvoort-Meeuwer. 4 RCH 5 Schoten 2 Haarlem 3 a RCH 3 Stormvogels 3 16—12 1.3: 38—17 1.119 20—13 1.17 23—16 1.14 15—16 1.— 17—22 0.67 9—29 0.33 9—37 0.33 1 10 26—13 1.67 1 10 21—12 1.67 2 9 24—11 1.29 3 6 14—13 1 3 7 27—30 1.— 3 6 17—24 0.86 4 5 18—24 0.71 4 4 16—17 0.67 5 1 4—23 0.17 5 0 1 10 13— 9- 1.67 5 0 2 10 19— 9 1.43 4 1 2 9 21— 8 1.29 2 1 3 5 17—22 0.83 2 1 3 5 11—16 0.83 2 1 3 5 8—12 0.83 2 0 4 4 19—19 0.67 1 2 3 4 14—21 0.67 2 0 4 4 12—18 0.67 HILLECOM RIJW LKLDIEFSTALDEX. Gedurende de laatste twee dagen zijn er niet min der dan 4 fietsen verdwenen: een op het Kerkplein van St. Joseph, een in de Prins Hendrikstraat, TVee- resteinstraat en Haarlemmerstraat. Verder werd ya,n een tuin aan de ,Veenenbergerlaan een kruiwagen- wiel ontvreemd, voorzien van een gummiband. UITREIKING VITAMINE D-TABLETTEN. Maandag tusschen 4.30 en 5.30 uur zal in het Nutsgebouw nogmaals gelegenheid worden gegeven tot het afhalen der aangevraagde vitamine-D-ta- bletten. BENNEBROEK WINTERHULP NEDERLAND Aan den burgemeester is zoo wordt gemeld een belangrijk bedrag- van waarde- aan bonnen ter,ver deeling onder de behoeftlgen van Bennebroek'toe gezonden. Belanghebbenden kunnen ter secretarie een formu lier bekomen, waarna de flnancieele commissie van Winterhulp de giften zal toewijzen. BLOEMENDAAL INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER De installatie van den heer J. W. Zigeler als burgemeester zal plaats hebben op Dinsdag 23 No vember des namiddags ten 3.30 ure. uitsluitend in tegenwoordigheid van ambtenaren der gemeente. Na afloop hiervan zal tot 5 uur aan de ingezete nen gelegenheid worden gegeven hem ten Raadhulze hun opwachting te maken. BERLIJN, 21 November. (D.N.B.) In tegenwoor digheid van den Führer is heden in Berlijn de plech tige staatsceremonie voltrokken voor den veronge lukten kolonel-generaal Ernst Udet, Generalluftzeug- melster van het Duitsche luchtwaperr. Rijksmaar schalk Goering sprak bij de rouwplechtigheid In de eerezaal van het rijksluchtvaartministerie* lof over het werk en de persoonlijkheid van Ernst Udet BEIAARDCONCERTEN TE HAARLEM. Het programma voor het beiaardconcert door den heer Jack. Vermaak te Haarlem op a.s. Maandag luidt j als volgt: 1 Marche Hartop. 2 Gondoliera B. Fransen 3 a Jesuken en St. Janneken (Oud Nederl.) b Ie sag Cacilia komen (idem) c Gekwetst ben ick (Marg. v. Oostenrijk) 4 Siciliano Pleyel. Voor a.s. Vrijdag wordt het volgende programma ten gehoore gebracht: 1 Aria Pierre de Paep (1685) 2 Menuet II K. Lefevère 3 Giga Couperin 4 a Het Paterke b Anne-Marieken c Des winters als het fegent 5 Menuet en trio Mozart VOOR DE JEUGD. „Wie doet er mee?": een boek vol verhalen, knut selwerkjes en raadsels door Sjoert Schwitters. Van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam. Een alleraardigste, goedverzorgde uitgave voor onze jongens en meisjes van 8.tot 14 jaar. Een boek vol raadsels en knutselwerkjes van papier en hout, waarmede de jeugd zich tal van uren gedurende de lange winteravonden kan amuseeren. Als attrac tie zijn er aan de beste oplossingen der raadsels en aan de mooiste knutselwerkjes prijzen herbon den. „De reuzen Belfloor en Bonnevu in het land van Koning Kaskoeskilewafc" door A. D. Hildebrand en H. de Wolf Met illustraties van Joop Geesink. Uit- tave Van Holkema en Warendorf N.V. te Amster- am. Kinderen die het eerste boek van A. D. Hildebrand gelezen hebben over de goedige reuzen Belfloor en Bonnevu, dat in 1939 door de Arbeiderspers te Amsterdam werd uitgegeven, zullen benieuwd -'zijn naar hetgeen die reuzen nu in het land van koning Kaskoeskilewan beleven. Een heel grappig, avon tuurlijk en toch gevoelig verhaal voor jongens en meisjes van 812 jaar. De illustraties en de voor plaat in kleuren zijn knap geteekend. JONGENSBOEK. „De man in het bos" door A. van Groningen. Ge ïllustreerd door R. van Looy. Uitgave van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam. In dit boek wordt verteld hoe Kees Verlaanen en Bob Rooiing, twee H.B.S.'ers, hun vacantie door brengen. Kees is een voorvarend type, terwijl Bob daarentegen voorzichtig en bedeesd is aangelegd, maar zij zijn gezworen kameraden. Zij gaan hun vacantie in de Brabantsche bosschen doorbrengen, in het dorp Zweelde waar de Oom van Kees dokter is. Daar beleven ze hun avontuur met den „man in het bosch", Louis Terstalen, die ten onrechte van diefstal van f 2000 verdacht wordt. De' beide jongen* slagen er dan in zijn onschuld te bewijzen en den waren dader op te sporen. Een spannend verhaal voor jongens van 1014 jaai'. Cruys Voorbergh: Erfenis der eeuwen. (Uitgave A.R.B.O. Amsterdam.) Een boek van den bekenden acteur-regisseur Cruys w oorbergh over, Nederlandsche folklore. Het zijn vooral de typische kleederdrachten van ons land waarvoor de schrijver de aandacht vraagt. Hij maakte "voor zijn studies ware ontdekkingstochten en slaagde er in ten koste van velerlei moeilijkheden belangrijke gegevens te verzamelen. In het bijzon der zijn het zijn „Omzwervingen" op Marken d!e men geboeid vólgt. Hier speurde de schrijver o.a. naar een oud hoofddeksel der Marker vrouwen, ge naamd Flebs, dat nog slechts aan enkele der oudste eilandbewoonsters bij herinnering bekend was. Ook over de folkloristische merkwaardigheden op Schokland, in Zeeuwsch Vlaanderen en andere gebieden des lands vertelt de schrijver. Op Schok land brengt hij ons in kennis met Jan den Marker, Vervaardiger van prachtige papierdecoraties. Het boek is van verscheidene fraaie foto's voor zien. De illustraties zijn van Mies Blomsma. Paola Drigo: Maria Zef. Bij de Nederlandsche Keurboekerij N.V. te Am sterdam verscheen, in de vertaling van Carla Si- mons, de roman „Maria Zef" van de Italiaansche schrfijfster Paola Drigo. Het boek is door Nelly Donker geïllustreerd. Van het geïllustreerde werkje „Schilderen met olieverf" door prof. Huib Luns (Uitg. N.V. Uitge versmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam) is de tweede druk verschenen. C. Wilkeshuis: Wat is heemkunde? Dit boekje geeft antwoord op de vragen wat heem kunde is, wat ze wil en op welke wijze men haar in practijk brengt. Bovendien geeft het algemeene richt lijnen die voor de toepassing bij het onderwijs van belang kunnen zijn. Uitgeefster is de N.V. Uitgevers- Maatschappij „Kosmos" te Amsterdam: K. E. Bomer: Het onveranderlijke hart. Een familieroman, waarin een geslacht van groot vader tot kleinkind wordt geschetst met als centrale figuur Christa, de sterke vrouw met het liefderijke hart, die de plaats inneemt van de moeder bij de op voeding van haar broer, die eenmaal aan het hoofd van het familiegoed zal staan. Het boek verscheen bij H. P. Leopold's Uitgevers- Maatschappij N.V. te Den Haag, in de vertaling van Willy Corsarl. HAARLEM 21 November. Bevallen: 20 November: J. I. H. Müller-Kluck, z. J. J. Zijp- Nolet, z. 21 November M. F. C. Roelofsen-Prins, d. A. C. van Oijeö-Brugman, z. A J. Lind-Boonstra, zoon. Overleden: 18 November: I. Bino, 74 j., Hazepaterslaan. 19 Nov. W. W., 7 m„ z. van J. J Gimpel, Creemerplein. 20 Nov.: A. E. Holman-Post, 62 j., Schalkwijkerweg C. Kol, 66 j., Dr. Leijdsstraat. L. W. Senti van Basel-Smit, 91 j., Floraplein. C. Jongert, 63 J, Stolbergstraat.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9