tfeae de Ski N.V. HEES Co. Oen Boer's Deze winter Boekenwinter Een verlies. KORT NIEUWS Bonnen en Punten gfl v.Empeien net beschaafd Meisje juffrouw ZAND Meccano Bouwkundige GITAAR meubels „KEIJSER" CRAMA Schitterende Collectie i„ MODERN St. Nicolaas Cadeau Van Cittert Gevraagd Te koop LEESBIBLIOTHEEK MÜHLHAUS Gondar hield zeven maanden stand Verdediging moest wegens te groote overmacht den strijd staken Het D.N.B, meldt uit Rome: Omtrent de gevechten, die na uitputting van alle materieele mogelijkheden tot weerstand geleid heb ben tot den val van de Italiaanschc stelling in Gon dar in Abessinie, worden van deskundige zijde de volgende bijzonderheden medegedeeld" Gondar was omringd door een linie van verdcdi- gingsstellingen die zich uitstrekten over een front van 1300 K.M., waartusschen echter vele groote tusschen- ruimten bestonden. Deze stellingen, welker namen in den loop der laatste zes maanden door den heldhaf- tigen tegenstand van de troepen algemeen bekend zijn geworden, waren Culqunbcrt en Fercaber, Gorgora en Celga. Denghia en Walag. Bovendien was er een zwakke binnenste verdedigingslinie. De uiterst sterke vijandelijke druk werd de laatste weken tegelijkertijd concentrisch gericht op alle frontsectoren, zoodat voor het commando der troepen van Amharn manoeuvres langs de binnenste lijn naar de meest bedreigde pun ten der buitenste verdedigingsgordel onmogelijk wa ren, nog afgezien van hel. feit dat het gebrek aan vliegtuigen en benzine dergelijke manoeuvres onmo gelijk maakte. Nadat eindelijk de stelling van Culquabert-Ferca- ber was gevallen, kon de tegenstander zijn aanvallen richten op de zwakke verdedigingsinstallaties van Azozo, welke slechts korten tijd weerstand konden bieden aan de gecombineerde aanvallen der vijande lijke artillerie, van het pantserwapen en het lucht- wapen. zoodat de vijandelijke infanterie op verzwak ten tegenstand stiet, vooral daar tusschen de te ver dedigen lengte van het front en de ter beschikking staande troepen een krasse tegenstelling bestond Zoo konden de vijandelijke strijdkrachten, gesteund door hun luchtwapen doordringen tot voor de poorten van Gondar en uiterst heftige aanvallen richten op den inwendigen verdedigingsgordel van de stad, waarte genover de Italiaanschc verdedigers niet een vlieg tuig, geen tank en door gebrek aan munitie geen doel treffend geconcentreerd artillerievuur kon stellen. Na zeven maanden strijd ook pnysiek aangetast medische middelen ontbraken geheel streden de Italiaansche soldaten tegen de kwalitatief en kwanti tatief superieure strijdmiddelen en tegen een veel sterker aantal troepen van den vijand. De strijdgeest van de troepen van Amhara was tot het laatste oogen- blik bewonderenswaardig Er zijn echter zekere phy- sieke en materieele grenzen die ook door hoogstaan- den wil tot strijd en tegenstand niet kunnen worden opgeheven. Het groote gebrek aan gevechtsmiddelen drukte te zwaar op de dappere verdedigers van Gon dar dan dat zij den strijd ook maar met de waar schijnlijkheid van een kortstondig succes zouden heb ben kunnen voortzetten. Bolsjewistische af deeling aan het Finschc front vernietigd Na hevige gevechten die vier dagen duurden Uit Helsinki verneemt het D.N.B.In een Vrijdag avond gepubliceerd officieel bericht van het front wordt gezegd dat Finsche troepen de laatste dagen nieuwe successen hebben behaald aan het Noordelijke front. Na hevige gevechten die vier dagen duurden is een ingesloten vijandelijke afdeeling die voortdu rend trachtte de omsingeling te verbreken vernietigd. De oprujekende versterkingen werden tegengehouden. Het bericht luidt: „De Finsche infanteristen en pio niers, het welgerichte vuur van artillerie en granaat werpers en de succesvolle actie van gepantserde strijd krachten hebben de vierdaaesche gevechten tot een volledig Finsch succes gemaakt. Negen gevechtswa gens zijn vernietigd. Tot de buit behooren onder meer 5 stukken pantserafweergeschut, eenige dozijnen auto matische wapens en een groote hoeveelheid munitie. Bijna 600 houten versterkingen, welke door de bolsje wisten verdedigd werden, zijn genomen De vijand heeft meer dan 300 man aan dooden en 50 aan ge vangenen verloren. De Finsche verliezen bedragen slechts één gesneuvelde en 14 gewonden. Op den twee den dag der gevechten trachtte een vijandelijk vlieg tuig de ingesloten vijandelijke strijdkrachten van voor raad te voorzien. Door het afweergeschut der eerste^ linie werd het vliegtuig echter gedwongen ln de Fin-' sche linies een noodlanding te maken. WIEDEMANN TE TIENTSIN AANGEKOMEN. TIENTSIN, 28 November (D.N.B.) Fritz Wie demann. de nieuwe Duitsdie consulgeneraal te Tientsin, is hier Donderdagavond aangekomen om zijn functie te aanvaarden. De aftredende consul- generaal, Dr. W. Stoller. zal voorloopig in Tientsin blijven, om Wiedemann te assisteeren. Luchtalarm - neersuizende bommen - voltreffer Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro; 87600 's-Gravenhage ffiadio !LioQianuMa ZONDAG 30 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.) 8 30 B N. O. Nieuwsberich ten. 0.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de jeugd. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.00 Kerkdienst. 11.30 Orgelconcert en zang, 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Musette-orkesta en soliste. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sib- bekunde: ..Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Sylvestre-ti lo. 14 00 Gramofoonmuziek. H.15 Will Glahé en zijn Musette-orkest. 15.00 Radiotooneel. 15.45 Familie- levue. 16.30 De Romancers. 17 00 Zondagmiddagcabaret. 17.45 Viola da gamba en elavoclmbel. 18.20 Sport van den dag. 18.50 Nieuws van de platenmarkt. 19 00 Actueel half uur. 19.30 Opera ..Hansel und Gretel". Vanaf 20 15 aleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding niet de studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.30 Ver volg van 19.30. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B, N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Engelsehe uitzending: „An American sees Holland" of Gramofoonmuziek. 22.15 Het Schrammelkwartet en soliste (opn.). 23.35 Fragmenten uit de operette ..Frauen im Metropol" topn.). 23.05 Gramo foonmuziek. 23.30—24.00 De Ramblers (opn.). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. in.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Raad en daad 12 15 Krönungsmesse van W. A. Mozart (gr.pl.). 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Gramofoonmu ziek. 14 00 Boekbespreking 14.15 Herdenking van Wolf gang Amadeus Mo/art. 16.00 Causerie „Ons oude steden schoon". 16.15 Zang met pianobegeleiding en pianosóli. 17.00 Dultsche taalles. 17 25 Gramofoonmuziek. 17.30 B. N. O. Nieuwsberichten en sportuitslagen. 17.45 Voordracht. 18.00 Orgelconcert. 18.30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.20 Sportluisterspel. 19.45 Spie gel van de week. 20.00 Causerie „Het boek als geschenk". Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Salonorkest. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10—22.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 1 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7 15 Gramofoonmiuiek. 7.45 Ochtendgymnastiek. Gramofoonmuziek. n oo B. N. O. Nieuwsberichten. Gramofoonmuziek. 8 34 Ochtendgymnastiek 8.45 Gramo foonmuziek. 9.15 Voor de hulsviouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. n.OO Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Willy Kok. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuizek. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Viool en piano. 13.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.15 Molto Cantabilo. 15.00 Voor de vrouw. 15 45 Gramofoonmuziek. 1G 00 Bijbel lezing. 16,20 Zang met pianobegeleiding, lfi.45 Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Orgelconcert en zang. 18.00 Landmans Lust. 18.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 19.00 Actueel half uur. 19.30 Gramofoonmuziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.30 Zang met pianobegeleiding (gr.pl.). 2045 Klarinet met pianobegeleiding. 21.30 Gramo foonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Engelsehe uitzending: ..Things worth knowing Holland" óf Het Amusementsorkest en soliste (opn.). 23.00—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert (opn.). 10.40 Causerie „Prysopdrijvers". 10.50 Pianovoordracht. 11.30 Reportage. 11.40 Gramofoonmuizek. 12.00 Orkest Malanda en solist. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.05 Ge rard Lebon en zijn orkest, en gramofoonmuziek. 14.00 Cello met pianobegeleiding. 14.35 Gramofoonmuziek. 15.00 John Kristel en zijn orkest en solisten. 15.45 Voordracht. 16.00 Spaansche gi amofoonplatenprogramma. 16.30 De Me- lodisten en solist. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 18.00 Omroeporkest en solisten. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.45 Politiek weekpraatje. 20 00 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 De Ramblers. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 De Roman cers en solist. 21 45 3. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gra mofoonmuziek. 22.10—22.15 Avondwijding. Mijn vogelhuisje is verdwenen, Hoe is het uit mijn tuin ontsnapt? Is iemand het soms komen leenen En daarom in mijn tuin gestapt? Hel is toch vast niet weggevlogen, Want hoeveel vogels het ook zag. Die zich zoodanig voortbewogen, 't Is iets dat het niet zelf vermag. Is 't weggesmolten in den regen? Ook dat ontken 'k op goeden grond, Daar kon het altijd heel goed tegen. Sinds 't jaren in mijn tuintje stond. Ik kan 't ook daarmee niet verklaren. Dat het in rook is opgegaan, Ik ken het nu al zooveel jaren Het heeft nooit zooiets geks gedaan. Het heeft, de beenen niet genomen. Maar hoe is hel dan toch ontsnapt? Ik moet wel tot de slotsom komen: Mijn vogelhuisje is gegapt U kent ze wel, drie berkenstokjes Met spijkers aan elkaar gehecht, Daarop een kamertje uit blokjes, Een vogelpaalwoninkje echt. 't Stond op zijn paaltjes tusschen perken, In 't avondduister heeft een held. Stil, opdat ik het niet zou merken. Aan 't huisje paal en perk gesteld. De vogeltjes die 't frequenteerden Hebben in 't duister uur misschien, Terwijl die held daar opereerde, Zijn heldendaad wel aangezien. Nu worden verder, noodgedwongen. De kruimpjes brood, het spiertje vet Voor vogeltjes die voor me zongen Maar domweg op den grond gezet. Ik hoop niet dat ze naar rne kijken Met stillen weemoed door het raam, Ik vrees dat ik dan zou doen blijken Dat ik me wel een beetje schaam. Niet voor mezelf, mag "k wel verklaren Ze hebben tegen mij geen grief. Mijn vriendjes van al zooveel jaren, Maar voor mijn medemenseh, den dief... P. GASUS UW SINT NICOLAAS-GESCHENK moet zijn een artistiek portret van groot tot klein „RICHE FOTO ART" 169 GROOTE HOUTSTRAAT - TELEFOON 13472 (Adv. Ingez. Med.) fiUKSSTRiUTWEG 12 TELEFOON 1665f - HAARLEM-S (Adv. Ingez. Med.) KOLONEL MöLDERS TEN GRAVE GEDRAGEN. BERLIJN, 28 November. In tegenwoordigheid van den Führer alsmede van den Rijksmaarschalk den Rijksminister van Luchtvaart Göring en an dere vooraanstaande personen heeft Vrijdagoch tend een plechtige staatsbegraafenis plaats gehad voor den doodelijk verongelukten meest succes vollen Duitschen jachtvlieger Mölders. (D.N.B.) De uit de Sovjet-Unie teruggekeerde ambassa deur der Vereenigde Staten Steïnhardt heeft, naar het D.N.B. verneemt, een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche' zaken Huilen vérvól gens ook aan president Roosevelt voor het uitbren gen van rapport. De Sovjetambassadeur in de Vereenigde Staten Litwinof is Vrijdagmiddag per vliegtuig te Singapore aangekomen. Er is geen officieele mededeeling gedaan over het tijdstip, waarop hij de reis naar de Veree nigde Staten over Manilla zal voortzetten. (D.N.B.) De Australische oorlogsraad Is, naar Associated Press uit Canberra meldt, bijeengekomen voor een speciale zitting. Naar verluidt behandelde de vergade ring den ernstigen toestand in het Verre Oosten, die „in het licht van de laatste berichten, uit Washing ton, Tokio en Londen" besproken werd. (D.N.B.) Steeds meer ellende. Hoe verder het overwinnende Duitsche leger het Sovjet-land binnen trekt, hoe meer ellende het op zijn weg ontmoet. Jarenlang heeft de bevolking van den „heilstaat" gebukt geleefd onder het juk van een re giem, dat met zijn verderfelijken arbeid een heel volk te gronde heeft gericht. Ziet naar de woningen van de Sovjet-boeren; ziet naar de kleeding, die de burgers dragen, het is alles armoede en ellende. En dat deze ellende door den geesel van den oorlog in niet geringe mate is toegenomen, laat zich begrijpen. Daarom moet ook spoedig hulp verleend worden aan deze menschen, die thans, meer dan ooit een helpende hand behoeven. Aan deze taak zal ook Nederland zijn deel hebben. Nederland zendt een ambulance naar het Oostfront. Nederland zal toonen wat menschenliefde is. Nederland zal zich van de beste zijde doen kennen. Reeds stortten duizenden hun bijdragen voor de tot standkoming van de Nederlandsche ambulance. De uwe wordt nog verwacht Stort haar vandaag nog op girorekening 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. kunt U niet missen voor SINT NSCOLAASGESCHEXKEN. Komt U eens bij VAN EMPELEN Kijken. Zeer veel leuke dingen zult U bij ons vinden. Een pracht collectie bloeiende planten, groene kamer planten, leuke opgemaakte schalen en bakjes, een keur van vazen, drijf schalen en potten, aardige kleine planten voor de venster bank, bloembollen voor den tuin enz. enz. BLOEMENMAGAZIJN Binnenweg 18, H'stede, Telcf. 28080 Centrale Verwarming AUTOM. OLIE- KOLENSTOOKINR N.V. Mij. „HOLSTER" overvee'n Adr. Stooplaan 35, Telefoon Haarlem 15597 SANITAIRE INSTALLATIES (Adv. Ingez. Med.) Britsche luchtaanval (Adv. Ingez. Med.) Arbeiderswijk te Maastricht getroffen Tot nu toe 13 dooden 's-GRAVENHAGE, 28 November. Nadat, zooals bekend, de Britsche luchtmacht eenigen tijd geschit terd heeft door afwezigheid en de Engelsehe vliegers slechts een enkelen keer boven Nederlandsch gebied zijn verschenen, hebben Britsche vliegtuigen gisteren weer een grooter activiteit ontwikkeld. De methode die de Engelsehe vliegers daarbij hebben gevolgd, lijkt zeer sterk op de reeds vroeger bij dergelijke gelegenheden toegepaste. Meestal bleven de toestel len op groote hoogte om dan plotseling zonder be paald systeem hun bommenlast op zinnelooze wijze op steden en dorpen of andere plaatsen waar men menschelijke nederzettingen vermoedde, omlaag te werpen. Op talrijke plaatsen van het lard. ïn het bijzonder in het Oosten en Zuiden, werden, blijkbaar door jonge en onervaren piloten, die weer het nabij gelegen Ne derlandsche gebied schijnen uitgezocht te hebben als oefeningsterrein, brisant- en brandbommen uitge strooid. De meeste bommen vielen op het vrije veld en richtten bijna geen schade aan In een aantal gevallen evenwel kon het niet uit blijven dat deze lukraak rondgestrooide bommen ern stige gevolgen hadden voor de burgerbevolking. Zoo werd in het bijzonder een arbeiderswijk in Maastricht door de Britsche brand- en brisantbom men geteisterd. In een wijk in het Zuid-Westen der stad werden 4 straten zwaar getroffen. Meer dan 100 woonhuizen werden vernield of zwaar beschadigd. Het door de bommen getroffen gebied biedt een droe ven aanblik. Talrijke bewoners van de getroffen hui zen werden onder het puin van hun ingestorte wonin gen begraven en konden slechts met moeite worden bevrijd. Voor zoover tot nu toe kon' worden vastgesteld heeft de arbeidende bevolking van dit stadsdeel 12 dooden. 45 zwaar- en 65 licht gewonden te betreuren, terwijl nog 4 menschen, vermist worden. (Bovenstaande is reeds ïn een deel der vorige oplage opgenomen). Nog in de avonduren werd het hulp- en ruimings- „erk krachtig ter hand genomen, waarbij de desbe treffende Nederlandsche en Duitsche instanties hand in hand werkten. In hei bijzonder heeft de Neder landsche Volksdienst onmiddellijk een hulpactie op groote schaal ter hand genomen. De gevolmachtigde van den N.V.D. heeft aan de meest zwaar getroffenen van deze armste laag der bevolking talrijke sommen geld overhandigd, opdat zij zich onmiddellijk de meest, noodzakelijke gebruiks voorwerpen en levensmiddelen konden aanschaffen. Ook werd onmiddellijk zorg gedragen voor het onder dak brengen van de honderden dakloos geworden annen. vrouwen en kinderen. Het spreekt van zelf dat onder de slachtoffers van dezen wreeden en ongemotivcerden Britschen bomaan val de grootste verbittering heerscht tegen de Brit ten, die dit groote leed veroorzaakten. Ook oo verscheidene andere plaatsen in het Zuid oosten des lands hebben de Britsche vliegerbommen offers geëisc'nt. Zoo werden in een klein plaatsje de eigenaar van een boerenhofstede en zijn drie knechts door een Britsche bom getroffen en in stukken ge reten. De mannen waren bij het hooren van het mo torgeronk uit nieuwsgierigheid naar buiten geloopen; door de open deur scheen een helder licht naar bui ten. Deze onvoorzichtigheid, welke vier mannen het leven heeft gekost, zij een waarschuwing voor an deren, om in de toekomst eerste alle lichten te doo- ven, voor zij deuren en vensters openen tijdens een luchtaanval. In een andere plaats zijn vijf burgers licht ge wond Hier zijn door de luchtdruk van neergeworpen bommen vier woonhuizen deels ingestort en twee schuren en drie broeikassea vernield. Op talrijke plaatsen is glasschade veroorzaakt; ook paarden en koeien werden gedood. Overal is hier sprake van vreedzame oorden, welke ver liggen van ieder militair object. Het. A.N.P. meldt verder nog. Over den Britschen luchtaanval op een arbeiderswijk in Maastricht kun- nen nog de navolgende bijzonderheden meegedeeld worden. De Britsche aanval geschiedde bij maanhelder weer en zeer goed zicht. De getroffen arbeiderswijk is een zeer dicht bevolkte buurt. De uitwerking was dan ook in hooge mate noodlottig. In een oogwenk was de vreedzame wijk het too- neel van een ontzettende verwoesting." Meer dan tweehonderd huizen bleken getroffen te zijn, waar van ruim honderd zoo goed als geheel verwoest wer- Met medewerking van vele burgers werd onmid dellijk een hulpdienst ingericht. Het uitgebreide op- ruimingswerk, dat onmiddellijk ter hand genomen was, werd door de zeer groote ravage, die aangericht was, zeer bemoeilijkt. Overal en in allerlei vorm moest, hulp geboden worden. Het bleek direct reeds, dat de aanval niet alleen de huizen, doch ook het leven der arbeiders niet gespaard had. Tot nu toe haalde men uit de puinhoopen van de volkomen verwoeste wijk dertien dooden, vijftig zwaar en zeventig lichtgewonden. Er dient echter re kening gehouden te worden met de mogelijkheid dat het aantal, naar mate het opruimingswerk vordert, nog zal stijgen. Ook elders in de stad, soms tot ver van de plaats, waar de aanval zijn doodelijke werk heeft verricht, werd groote schade aangericht. Ontelbare ruiten zijn door den luchtdruk gesprongen. Pannen werden van de daken gerukt en tot ver in den omtrek vindt men vernietigende sporen. De Maast.richtsche burgerij, die over dezen aanslag op onschuldige levens ten zeerste ontdaan en veront waardigd is. bood den burgers van de getroffen wijk onmiddellijk de helpende hand. De Nederlandsche Volksdienst vooral bewees hier zijn groote nuttigheid. Dakloozen werden zoowel bij particulieren als in groote gebouwen, zooals de Dominicanerkerk en de Staarzaal, ondergebracht, terwijl zij Vrijdagmiddag in het patronaalsgebouw van warm eten werden voor zien. Het opruimingswerk wordt nog steeds met man en macht voortgezet De getroffen arbeiders treuren om hun verloren gegane eigendommen, zoeken naar ver miste familieleden, die tot de dooden en de vele ge wonden behooren. Commimistisclie activiteit op den Balkan Tien doodvonnissen geveld SOFIA. 26 November (D.N.B.) De krijgsraad te Skoplje heeft 5 communisten, die met machinegewe ren. geweren en bommen een militaire afdeeling wil den overvallen, ter dood veroordeeld. Twee beklaag den werden tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De krijgsraad te Bitolj heeft doodvonnissen geveld tegen drie communisten die een tunnel in de lucht wilden laten springen. De krijgsraad te Piemen heeft twee scholieren wegens communistische propaganda tot 5 jaar veroordeeld. P. M. van der Gugfen Arts HEEMSTEDE Voorloopig geen ochtend- spreekuur. Spreekuur particulier en fonds van 1 tot 2.30 uur. STUDIE PIANO TE KOOP GEVRAAGD Br. no. 6723 bur. van dit blad Huwalijk Wie wil leuk sportief meisje, 20 j„ als teek. vrouw? Alleen jonge mannen uit Haarlem, 't Hoeft geen Adorns te zijn, als hij maar serieuze bedoelingen heeft. Br. met photo no. 6720 bur. v.d. bHad DAGMEISJE gevr. van half negen tot half zeven, dat zelfstandig de huis houding op zich kan nemen. Zondags vrij. v. OTTERLO, Raadhuisstraat 11, Heemstede. EENV. HEER, wednr., P.G.. Z-k-, gep., vraagt dito dame (50-60 j.) HUISHOUDSTER P.G., z.k., m. ink. Br. no. 6718 bur. van dit blad In gezin van 3 volw. pers. wordt v. 1 Jan. gevraagd v. d. huish., van 95, v. g. g. v. Hiilp v. werkster. Br. no. 6719 bur. v. d. bi. of tel. 15493 Gevraagd voor tijdelijk tegen 8 December boven 18 jaar voor adm. werk op mag., winkel en kantoor foa- iansapname)Duidelijk hand schrift en goed rekenen ver- eischt. Brieven met voll. inl., alsmede gedacht salaris aan HEENK, Groote Houtstraat 99, Haarlem. HUWELIJK Jonge, ser. vrouw, P G„ kwam gaarne in kennis met besch., eenv. heer. behoorlijk ink. pl.m. 40 j. Uitv. br., liefst met foto, welke retour, onder no. 6729 bur. van dit blad GEVRAAGD: Flink DAGMEISJE v.g.g.v. van 9-5. Zondags vrij. Mevr. Keyser, Lorentzplein 25. NET DAGMEISJE gevraagd, 8.305. Zondags vrij. Hoog Icon. Vogelenzangscheweg 44, Aerdenhout. Besch. juffr. 42 j. G.G. z. z. g gepl. in net moe- derl. gezin om daar de leid. der huish. op zich te n. Bek. m. de huish. en g. k. naaien. Brieven no. 6732 bur. van dit blad. Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekenmgen van F. wagner). 70. De heldhaftige Daad van Barrabas Hoofdredacteur R. \V. P. Pcereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur C. J. van Tilburg, Heemstede. 70. Barrabas trok zijn degen. "t Was het enige wapen, dat hem overgeble ven was. de giftige pijlen, waarmee hij zich nog met een ietsje kans op succes had kunnen verdedigen, was hij kwijt. En terwijl het monster dreigend door de modder naar hem toe baggerde, bonsde het hart hem in de keel. „Nu kalm blijven!" sprak hij zich zelf moed in, want het zui gende geluld en geplons maakten hem zenuwachtig en draaierig. Hij moest zelf kop vloog. Hij klemde zijn degen steviger ln de vuist, ook telkens zijn pootjes optrekken, want hij voelde hoe ogen waren strak gericht op de bewegingen van het ge- de modder hem naar beneden zoog- Was Hein nu maar bij vleugelde monster; voorzichtig trok de Rode Mier zijn hem, die wist nog altijd wel een list te bedenken. Wat ene poot los uit de modder, zonder zijn blikken van de zou die in zo'n geval gedaan hebben? Barrabas trok zijn dreigende kop, die nu vlak bij hem was, af te wenden: linkerpoot weer los uit de modder. Nu goed nadenken' Ineens deed hij een vlugge stap voorwaarts en zette zijn Hij trok zijn rechterpoot omhoog. En steeds meer naderde degen recht overeind in de muil van de draak. Zijn plan de draak, zijn bek wijd open en de lange tong ver uitge- geiukte: bijten kon dat ondier niet meer, het puntige stoken. En óf het nu kwam door die open bek. een feit wapen slak hem ln zijn verhemelte 't Gelukte Barrabas, is het, dat er plots een pracht van een idee door Baftabas' uit de buurt te komen, hoe wist hij later zelf niet meer. In centrum te huur gr. zonn. Z.-Sl.Kam. v. w.taf., haard, 6 per week. Gas, w., electr. n. in prijs inbegr. Br. no. 6717 bur. v. d. blad TE HUUR per 1 Dec. a.s.: Julianalaan 315 ('bij den Zijftweg) Heerenhuis 720.p. j. JuMamalaan 25 te Overveen, HeerenhuTs met c. v. en gar. 1000— p. j. W. de Zwijigeaiaan 108 te Overveen Heerenhuis met c.v. en garage 1260.— p. j. Inil.: Won.Bur. ..Kweekduin", Juliamalaan 46, Overveen, telefoon 10903. Beschaafde dame heeft GEM. KAMERS DISPONIBEL. Centr, verw., vaste wascht., bad, telefoon. Westerhoutstraat 50. NET BURGERWOONHUIS JE te koop gevraagd. Brieven met uitv. inl. en prijsoipig. no. 6722 bur. van dit blad Pl.m, 1000 M3 zand aangeboden door Jonteheer's Bloembollenibe- drijf, Hillegom. Looeterweg JU 1 Te koop van particulier 3 huizen te Heemstede, grens HM. Br. no. 6725 bur. van diit blad Pl.m. f 40.000.~~ of gedeelten ais le Hyp. gevr. op onbelaste huizenwaarde van 85000 en f &0Ö0 op pand met groote overwaarde. Aanb. met opgave van verlangde rente no 6728 bur. van dit blad nog in gl. potten verkrijgt). Ail. ■betere kwal. Winkeliers die toe- wijz. hebben gel. direct te schr. onder no. 673Ö bur. v.d. blad Te koop een dubbel landhuis te Sant poort m. gr. tuin en vrij uit zicht. Koopsom f 12500 - vrij op naam. Br. no. 6714 bur. v. d. bl. Een gulden per Kilo v. oude Gramofoonplaten. Zendt briefkaart, wij komen. Handels huis MOKUM, Ridderstraat 3. Te koop gevr. volledige groote Meccanodoos no. 9A of 10. Br. n. 6707 bur. van dit blad Meisje, oud 17 jaar, z. z. g. g. in Knippatronenzaak of daar waar dit vak aanwezig is. Br. no. 6716 bur. v. d. blad AANGEBODEN Lange Br. BONTMANTEL (orig. Caracul), vlot model. mt. 42-44, pr. 175.—. Adres te vern. bur. van dit blad. dhr. boeken te koop, 17 stuks. z. g. a. n., prijs 17. Zien van 10-5 Zaanenstraat 62 zw. Hawaiian Gitaar, Banjo. Ukelele. Mandoline en Orgel. CM)- en privaatles. Condities billijk KRELAGESTRAAT 24 zw- Met spoed te koop gevraagd: oude of beschadigde o.a. bureaux, tafels, etc. noodig voor rep.doeleinden. Br. met prijsopg. no. 6721 bur. v. d. blad AFD. CHEM. WASSCHERU EN VERVERIJ Colb. cost, stoomon f 2.10 Model geiperst. Lorentzplein 25, Tel. 12478 Solied huis te koop gevr. omtrek Oosterstr. H.-N. Koopsom in rendabele verhouding tot een huur v. pl. f 30 p. m. Aanb. Mw. Timman. Adm. de Ruyterweg 188 I, Amsterdam West. Gebruikte PIANO te koop gevraagd Br. met opgaaf van prijs en merk Van Wouw. Kruisstraat 4L riiiiii Wapen Uw ogen dan met een leesbril, vrelke wij U gaarne leveren volgens het recept van Uw oogarts. Opticien Diploma Vakschool Kleine Houtstraat 7 Op juiste adres letten s.v.p. Zaak met groote portiek! Wij hebben nog een zoowel als KLASSIEK Een geslaagd Kruisstraat 33, Tel. 15507 MONOPOLYSPEL f3.50 Spekstr. 14 Tel. 10839 MONOPOLY SPEL f-4.50 te koop, nieuw. Brieven no, 6731 bur. van dit blad. leeren meisjes- of jongenslaarzen, m. 37-38. César Francklaan 12, Heemstede. gunstig gelegen heerenhuis ïn het zuidelijlk deel van Haarlem, met schuur, vóór-, zij- en ach tertuin, volledig ingerichte bad kamer, vaste waschtafels enz. Br. onder no. 6711 bur. v.d. blad Waardevolle geschenken zonder bon GEEFT boekEN! Boekhandel VAN CITTERT heeft de nieuwste voorhanden. Spekstraat 14 Telef. 10839 Muziek- en Muziekinstrumentenhandel Hoek Damstraat Telefoon 14 663 Nog grote sortering Hohner mondorgels (vastgestelde prijzen) Saxophones merk Conn. U. S. A. Klarinetten Drums en Onderdelen Muziek-standaards Sax-standaards Trompetten Violen Strijkstokken Yormetui's Gramofoonp'aten 3iatenkoffers Naaiden, enz. Flinke voorraad Italiaanse mandolinen en Guitaren. - Franse Banjo's. - Alle soorten snaren en onderdelen Leesge'd 8 ct. p. week Keuze uit ruim 16.0 00 deelen Gen. Cronjéstraat 8 4, Tel. 129 57

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2