LiMonsecco VAR HOUTÊRS Concert. Ruilverkeer. KORT NIEUWS Rij-mdag. TOBIAS HAARL. DAGBLAD, Donderdag 4 Dec. 1741 VREUCDE EN ARBEID. Variété-Programma. Jaren lang eigenlijk sinds Frits van Haarlem ter ziele is gegaan zijn variété-programma's uit de mode geweest, maar sinds ze bij Carré er opnieuw mee zijn begonnen, heeft het publiek den smaak er weer van te pakken gekregen. Vreugde en Arbeid geeft bij voorkeur variété en de volle zalen bewijzen, dat dit. nog niet zoo verkeerd gezien is. Het programma, dat gisteren was aangekondigd als dat van de „Deeembersterren" zat goed in elkaar, al was wat te veel plaats ingeruimd voor de acro batiek. Wjj zagen een balanceernummer, een clown en een jong meisje op een rollenden bal, parterre- en luchtacrobaten, kunstwielrijders en dan nog een nummer, dat geannonceerd was als de twee „Kas- kadeurs". Ik vraag mij af, hoe ze bij het variété altijd aan die prachtige „bombastische" benamingen ko men en wil wel eerlijk toegeven, dat ik er mijn Fransche dictionnaire voor heb moeten opslaan om de beteekenis van dit woord te leeren kennen. „Cas- cadeur"kromme sprongen maker'.', ziezoo nu wist. ik het, maar hoevelen in de zaal zullen het woord hebben begrepen? Intusschen moet ik zeggen, dat het een eerste rangs-variété-nummer was, waarin de clown op de meest onmogelijke manieren rondtolde en weer op zijn voeten terecht kwam «en zijn partner het jongste en vlugste acrobaatje was, dat ik ooit zag. Ook de andere acrobaten-nummers waren perfect, zoodat wij in dat al-oude genre niets te kort zijn ge komen. Natuui&jk waren er ook twee' accordeon-virtuozen zonder accordeonisten schijnt een variété-program- ma niet samengesteld te kunnen worden en traden de 3 Los Magela's op met hun Spaansche zangen, die wij binnen zes weken hier reeds drie maal hoorden. John Kloos was gisteren de humorist en voor hem was misschien wél het grootste succes van den avond. Deze humorist heeft er ongetwijfeld slag van zijn pu bliek mee te krijgen en eenige zijner liedjes zooals o.a. De Handen en Dat zou je wel willen waren van het goede soort eh droeg hij met verve voor. Maar wat meer verfijnden smaak en een zuiverder f Hollandsche uitspraak zou men ook van een humorist mogen verwachten. Als geheel dus een goed variété-programma, dat bij 'de volle zaal zeer insloeg. J. B. SCHUIL. MUZIEK. De altzangeres Akke de Vries, de pianiste Ans Bouter 'en de violist Jan Hesmerg concerteerden Woensdagavond in de tuinzaal van het Gem. Con certgebouw, evenals zij dat enkele maanden geleden in het Frans Hals Museum deden. We konden toen met lof over vele hunner individueele kwaliteiten en over hun samenwerking gewagen; thans, nu zij met een geheel ander programma optreden, was daartoe ook reden. De stem. van Akke de Vries is geen diepe alt; die "schijnt vaak meer naar een mezzo-sopraan te zweemen. Maar de zangeres beheerscht die stem technisch al goed en zij maakt er een intelligent ge bruik van voor de vertolking der door haar geko zen werken. Dat die keuze nu niet zonder voorbe houd gelukkig was te noemen is iets asders. De Advent-Cantate „Erwachet zura Kriegen" van Joh. Seb. Bach's tijdgënoot G. Ph. Telemann is, wat de eerste aria en het recitatief betreft, zeker waard om gehoord te worden: in de aria heeft de obligate viool mooi, onafhankelijk tegenspel en het recitatief bezit expressieve kracht. In beide toonde de zangeres zich voor haar taak berekend. Komt Telemann's muziek hier die van Bach nabij, in de tweede aria blijft ze er een heel eind beneden en is vanzelfstandige polyphonie weinig meer te vin den. Intusschen is deze Cantate althans voor een goed deel interessant te achten. De liederen „Doode Steden" en „Het Naardermeer" van B. van den Sigtenhorst Meyer zijn dat in veel minder mate. Rient van Santen's teksten ontberen dichterlijke in spiratie; die van „Hoorn" (waarom juist dit 'stadje? Medemblik is toch veel dooder!) is erg prozaïsch en nuchter; die van „Harderwijk" toont slechts een poging tot poëtische verheffing evenals die van „Het Naardermeer", die grootendeels een ornitholo gische opsomming bevat; de muziek beweegt zich meestal in trage, weinig zeggende accoorden, in „Harderwijk" even door een woeliger, in „Het Naardermeer" door een eenigszins schertsende episo de afgewisseld, en de zangstem reciteert daarbij min of meer. Waarom dergelijke composities „lie deren" heeten is ons niet duidelijk. Het programma bevatte nog een werk van een Nederlandschen componist, nl. de Suite de Clavecin van Alex. Voormolen. Men zou deze muziek be langrijk kunnen achten, indien ze niet zoo eng ver want was met die van Ravel's „Le Tombeau de Couperin". Uit 4 deelen bestaat Voormolen's Suite: Ouverture, Gigue, Sicilienne en Toccatina; de Ouverture is echter eer een soort van Sara bande. Aan de techniek stellen de Gigue en de Toc catina hooge eischen, waaraan Ans Bouter echter geheel voldeed. Te voren had zij Schumann's „Etu des symphoniques" voorgedragen. Eigenlijk ook al een vreemde benaming voor een thema met va riaties voor piano, maar in elk geval een der beste en rhëest gespeelde van Schumann's klavierwer ken. De hierin veelvuldig voorkomende decimen- grepen liggen buiten de spanwijdte van Ans Bou- ter's handen; het zou o.i. beter zijn, die door om- Pas op voor Rheumatiek! Nu de weersomstandigheden weer zoo tallooze slachtoffers gemaakt hebben van Rheumatische pijn, mag het geen verwondering wekken, dat men oyeral. juist nu herhaaldelijk den raad hoort gevenbegin een Kruschen-kuur! - Geen wonder trouwens. Al jaren en jaren heeft Kru- schen ook in Nederland bij tallooze Rheumatiek- lijders een waar wonder teweeg gebracht. De aan sporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op lever, nieren en ingewanden, zal Uwe organen nieuwe kracht bijzetten; ze zullen Uw bloed reinigen en het zuiveren van schadelijke zuren. Reeds bij een kort maar regëlmatig gebruik van Kruschen Salts merkt ge de versterkende werking en de gestadige verlichting van Uw lijden. Ook hebt ge met Kruschen meer nut van Uw voedsel, omdat Kruschen de spijsvertering zoo gunstig stimuleert - Kruschen het oude be proefde recept sinds 1889. Bij #alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41. N.V. Rowntree. Amsterdam. CAdvj Ingez. Med.) AGENDA. (Een advertentie: Kanarievogel aangeboden in ruil voor een pond, tabak) Het ruilverkeer beleeft een bloei Zooals we gelden zagen, 't Vertoont een onbeperkten groei In deze zware dagen. Maar 't is begrijpelijk .metwaar, Dat men wil ruilverkeeren, De tijden zijn er zeker naar Om dat te stimuleeren. Maar iemand die kanaries zaait Om zoo tabak te oogsten,... Als ik dat lees zeg ik, verdraaid 't Verwondert mij ten hoogste. Hier biedt men nu ter ruiling aan Twee zeer verscheiden dingen, Eén dat in rook snel op moet gaan, Een ander dat blijft zingen. Denkt hij die zijn kanarie biedt Om zoo tabak te koopen, Wel aan het niet zoo ver verschiet, Als 't weer is afgeloopen. Het laatste, pijpje uitgebrand, Hoe zal hij dat betreuren, Dan geen kanarie bij de hand Om hem wat op te beuren. Maar zeer waarschijnlijk zegt de man Kanaries? ach, begrijp je, Daar heb ik lang tabak al van. Gun mij nou maar mijn pijpje De MAAG is niet het eindstation Hier hebben" we weer een van die voor treffelijke eigenschappen van Aspirin. De gevoeligste maag kan het verdragen, want het passeert deze slechts om door de darm- wanden in het bloed te ge raken. Alleen - men moet het tablet voor het innemen uit elkaar laten vallen. ASPIB1W 0) iiccrérltt Auls! Buisje 20 tabletten 55 ct. Zakie d 2 tabletten 7 ct. (Adv. Ingez. Med.) Heden: DONDERDAG' 4 DECEMBER. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15: Rede J. A. Bruyn, 8 en 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Fraulein Dokter", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. palace: „De Htiwelijkszwendelaar", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „De dans des Doods". 2.30, 6.30 en S.45 uur. Frans ITals Theater: „De eeuwige Jood", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Spaarne Theater: „Carnaval te Weenèn", 8 uur. Mo viae: „Geheimen van het oerwoud" (laatste deel) en journaal van 12 uur af. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Bolding, 105 uur (Zondag 24). VRIJDAG 5 DECEMBER. Bioscooptheaters: Voorstellingen der middags en des avonds. Nieuw programma. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Bolding. 105 uur (Zondag 24). Nachtdienst Apotheken De vólgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Apotheek Van Rijn N.V., .Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. Firma C. G. Loomeycr en Zoon, Zijlweg 34, Tel. 12495. Schoterboscll Apotheek. Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 93, Tel. 28197. zetting te reduceeren dan door arpeggieering het rythme te vertroebelen. Ans Bouter's vertolking was overigens, behoudens hier en daar een neiging tot onbeheerscht jagen, hoogst respectabel. Jan Hesmerg speelde de door haar merkwaardige modulaties gekenmerkte, overigens wat lange Chaconne van Vitali, en wel in) de door Matthieu Grickboom. verzorgde oorspronkelijke lezing, die vooral door het zachte slot van de gangbare afwijkt, en voorts de „Havanaise" van St.-Saëns. Zijn voor dracht der Chaconne was breed, klaar en indruk wekkend, die der Havanaise gracieus: zij® toonvor- ming, streek, zuiverheid en technische vaardigheid waren alle zeer lofwaardig.. Ans Bouter begeleidde soms iets te sterk, steeds echter in goede aan sluiting met den zang en het vioolspel. K. DE JONG, OPRICHTING VAN DEN NEDERLANDSCHEN BOND VAN DILETTANTEN-ORKESTEN. 's-GRAVENHAGE,. 2 December. Het ANP meldt: In overleg met de Ned. Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen. den Bond van Arbeiders- muziekvereenigingen. de Federatie van bonden van harmonie en fanfarecorpsen op R.K, grondslag de Federatie van. Christelijke muziekbonden is langs eeii' Nederlandsche Bond Van dilettantenor- kesten opgericht, welke gevestigd is te "s-Graven- hage. In verband met de reoganlsatie van het mu ziekleven wordt binnenkort voor elke vereeniglng van -dilettantenmusici het lidmaatschap van dezen bond overmijdelijk. Het bestuur van dezen bond is samengesteld uit vertegenwoordigers van de vier bovengenoemde boei den en wordt geleid door een dóór het departement van volksvoorlichting en kunsten aan te wijzen voorzitter. In zijn huidige samenstelling bestaat het bestuur uit den heer E. Elsenaar (voorzitter), als mede uit de heeren TI. J. Harmsen te Bruminen, J. Gregoor te Voorburg (Z.-H.), II. A. J. Veeneman te Son (N.-Br.) en A. J. Verhoef te Berkel (Z.-H.) Om zijn doel op gemakkelijke wijze te bereiken adviseert het bestuur van deri bond van Nederland sche dilettantenorlcesten alle niet aangesloten har monie- en fanfaregezelschappèn in het land zich 'nu reeds te organiseeren binnen een van de vier boven genoemde bonden. Door deze aansluiting worden zij tevens opgenomen in den Nederlandschen Bond van dilettantenorkesten, welke zeer binnenkort de eenige schakel zal zijn tusschen het dilettantenorkestwezen en het muziekgilde van de Nederlandsche Cultuur kamer. waarbuiten elke actie en elk optreden onmo gelijk. zal zijn. Nieuwe wethouder te Amsterdam De heer J. L. Strak benoemd AMSTERDAM, 4, December. In de vacature, ont staan door het overlijden van den heer J. H. van der Bend, is de heer J. L. Strak, arts te Amsterdam, be noemd tot wethouder voor de openbare gezondheid en het ziekenhuiswezen. De heer Strak', werd in 1899 te Amsterdam geboren, waar hij ook, na dc le H.B.S. aan de Keizersgracht gevolgd te hebben, zijn medische studie deed aan de gemeentelijke -universiteit. Na in 1924 voor hèt artsexamen te zijn geslaagd, ves tigde hij 2ich als zoodanig in de hoofdstad, waar hij tot 1929 bleef, om vervolgens eenige jaren als arts werkzaam te zijn bij de Bataafsche op Curasao. Na zijn terugkeer hier te lande, in 1932, werd hij be noemd tot -controleerend districtsgeneesheer van Cen traal Beheer, welke functie de heer Strak thans heeft neergelegd, evenals zijn particuliere praktijk. De heer Strak is lid van den Voogdijraad en me disch adviseur van het tuberculose-bestrijdingsfonds van het N.V.V. Sinds 1940 lid vaft de N.S.B., is de heer Strak tevens gewestelijk leider van het medisch front voor Noord- Holland. Als zoodanig is hh thans afgetreden in ver band met zijn benoeming tot wethouder. (A.N.P.) Spoorwegpersoneel ging stelen Aantal arrestaties te Venlo VENLÖ, 3 December. In samenwerking met de recherché der Ned. Spoorwegen te Utrecht heeft de recherche te dezer stede na langdurige na sporingen een reeks belangrijke diefstallen ten na- cfeele aer spoorwegen opgehelderd waarbij de Ned. Spoorwegen voor duizenden guldens werdenbena deeld. Na een yoorloopig onderzoek door de recherche alhier ingesteld, bleek, dat deze diefstallen door personeel in dienst der spoorwegen moesten worden bedreven, waarop verbinding met de recherche dei- spoorwegen werd gezocht. In een achttal woningen van spooi'wegpersoneel werd hierop gelijktijdig een bnderzoek ingesteld. Bij dit onderzoek bleek al da delijk, dat de politie niet mis had getast, want een aanzienlijke hoeveelheid "ten nadeele van de Ned, Spoorwegen gestolen goederen werd bij deze huis zoeking gevonden. In verband met dit onderzoek ging de recherche onmiddellijk over tot de arres tatie van den 44-jarigen rangeerder H. A., den 40- jarigen machinist B. L., en den 40-jarigen leerling machinist W. J., Ook de rangeerder J. H. werd aan gehouden, doch deze laatste is na verhoor en proces verbaal wederom in vrijheid gesteld. Tegelijk met deze arrestatie werden ook de echt- fenooten van de aangehoudenen A. en L. in verze- erde bewaring gesteld. Beide vrouwen zijn ech ter eveneens wederom op vrije voeten gesteld. Bij de huiszoeking werden aanzienlijke voorraden tex- tielgoederen, bestaande uit beddelakens, handdoe ken, voeringstoffen, schoenen levensmiddelen in blik en andere artikelen gevonden. In de woning van den rangeerder A. werd' eveneens een bedrag van circa f 3000 gevonden en in beslag genomen. De inbeslaggenomen goederen zijn per wagen naar het politiebureau overgebracht en aldaar ge deponeerd. Ofschoon daaromtrent momenteel nog geen algeheele opheldering is verkregen blijkt thans toch reeds, dat een groot complot bij deze dief stallen is betrokken geweest. In verband met de voorloopige resultaten van het onderzoek is Maan dagmiddag wederom een drietal leden van het spoor wegpersoneel alhier aangehouden en voorloopig op het politiebureau vastgehouden? Het verdere onder zoek zal moeten uitwijzen in hoeverre deze aan gehoudenen bij deze diefstallen betrokken zijn ge weest. Als verdacht van heling is ook nog een ze kere vrouw S. aangehouden en op het politiebureau ingesloten. Het voortgezette onderzoek heeft verder nog ge leid tot de aanhouding van den ongeveer 50-jarigen machinist W. D. en den eveneens ongeveer 50-jari- gen machinepoetser A. L., beiden te dezer stede woonachtig. Bij een huiszoeking in de woning van deze beide aangehouden^! heeft de recherche verschillende bussen levensmiddelen, welke van de Nederland sche Spoorwegen afkomstig bleken te zijn, gevon den en in beslag genomen. Deze diefstallen vonden telkens plaats uit wagons van treihen, die des nachts het station binnenlie pen en hun eindbestemming hadden bereikt. Ook uit wagons van doorgaande treinen werd echter tij dens het oponthoud op het station alhier herhaal delijk diefstal t gepleegd. - Dank zij het doortastend optreden van een vrouw heeft de Amsterdamsche politie een inslui per kunnen arresteeren. Twee veertienjarige jongens zijn door de Am sterdamsche politie aangehouden omdat zij uit een k'aaspakhuis ieder een kaas van 18 K.G. hadden gestolen. Een jaar gevangenisstraf is door de Amster damsche rechtbank tegen een melkboer uit Zunder- dorp geëischt, omdat hij zich zou hebben schuldij gemaakt aan diefstal van tien paarden. De Bredasche politie heeft twee mannen N. M. en L. M. en de vrouw van dezen laatste gearres- teeitf, omdat zij van rijwieldiefstal verdacht wor den. De heer Viseh te Harderwijk heeft Woensdag zij lOlsten verjaardag gevierd. De 62-jarige J. G. K. uit de Scharmen, is on der invloed van sterken drank verkeerend, in het "Winschoterdiep gereden. De man heeft zooveel water binnengekregen, dat hij een dag later is over leden. Vrienden, nu aan 't rijmen maken, Nu is 't grooje oogenblik, Niet zoo „alledaags" als ik, Want dat zou u toch niet smaken; Zet u tot poëtiseeren, Stroop hem op uw dichtersmouw, Rijm voor kind of vriend of vrouw, Het, hem, haar en Sint ter eere. Houd een ander voor het lapje, Vier den grooten kinderdag Met een kinderlijken lach, Sinterklaas houdt van een grapje. Haai uzelf eens uit de zorgen Met, surprises van de soort. Die bij vijf December hooft En maak rijmpjes klaar voor morgen. Heusch, dat middel moet probaat zijn, Voor den ander en voor u, Wacht niet langer, doe het nu Of het zou al wee® te laat zijn. P. GASUS. [£aatste ^Betichten Kareliërs naar hun oude gebied Reeds 63.000 man teruggekeerd HELSINKI, 4 December. (D.N.B.) Naar het Fin- sche hoofdkwartier mededeelt, zijn reeds 63.000 Ka reliërs naar hun bevrijde gebied teruggekeerd.' In de hoofdstad vén Karelië, Viborg, zijn 2800 menschen te ruggekomen. In sommige plaatsen is 20 tot 40 procent van de vroegere bevolking weer aanwezig. In totaal heeft zich weer 27 procent der plattelandsbevolking op zijn ouden grond gevestigd. Uit een bericht in de Karjala blijkt dat in het her overde gebied al vijf apotheken en drie ziekenhuizen zijn ingericht. Eèn groot deel der monniken van het klooster Valamo, dat over 40 eilanden in het Ladoga- meer .verdeeld is, is teruggekeerd. Een deel hunner gebouWen is verwoest. Dit wordt door de monniken weer opgebouwd. Nieuwe aanslag in Parijs. PARIJS, 4 December (D.N.B.) In verband met den bomaanslag in het twaalfde arrondissement tg Parijs en met een nieuwen revolveraanslag, waar van een Duitsche militaire arts het slachtoffer is ge worden, is aan de bevolking dooi* een bekendmaking van den' commandant van groot Parijs eèn termijn gegeven tot 10 December voor de ontdekking van de daders dezer beide aanslagen. Wanneer deze termijn zonder resultaten verstrijkt, zullen strenge vergel dingsmaatregelen genomen worden. HAARLEMSCHE RECHTBANK DISTRIBUTIEBONNEN GESTOLEN. Een van de naarste dingen, die men zijn mede- mensch kan aandoen is wel het stelen van zijn distri butiebescheiden. Geen wonder dan ook dat derge lijke diefstallen uiterst streng bestraft worden. Zoo eischte de Officier tegen een Zaandammer, die een map met distributiebonnen had gestolen 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdachte verdedigde zich door te zeggen- dat hij zich op de huisvrouw had willen wreken omdat deze hem niet geheel en al vertrouwde, hetgeen gelet op 's mans verleden (hij was reeds veroordeeld) niet vreemd mag heeten. Bo vendien was hij, zijn distributiebonnen in Polen kwijt geraakt toen hij daar in opleiding was. Hij was echter afgekeurd omdat hij een ziekte aan zijn oogen kreeg. De verdediger mr. F. van Blerkom wees op den jeug digen leeftijd van den verdachte, 20 jaar, en pleitte clementie. DIEFSTAL VAN EEN SCHAAP. Het. zijn meestal rijwielen, die het tegenwoordig bij diefstallen moeten ontgelden doch thans hadden twee werklooze arbeiders uit Zaandam een schaap als slachtoffer gekozen. Later hadden zij het beest ge slacht met het doel het vleesch zelf te verorberen. Tijdens deze slachting hadden ze echter ve-geten de ramen te verduisteren waardoor de politie op het licht was afgekomen. Tegen iedgr van hen eischte de Officier anderhalf jaar gevangenisstraf. De verdedigers mrg. J H. Eke- ring en J. Verlooy wezen op de behoeftige omstan digheden waarin de verdachten verkeeren en pleitten clementie. EERSTE COÖPERATIEVE ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. De Eerste Coöperatieve Associatie voor Lijkbezor ging (uitsluitend gevestigd Zij-weg 63 te Haarlem) verzocht ons mede te deelen dat zij in geenerlei ver band staat tot de gefailleerde coöperatie gevestigd Brouwerskade 17. Zwemmen STAND DER HAARLEMSCHE ZWEMCOMPETITIE. ZWEMCLUB HAARLEM WINT DE NIEUWELINGEN KLASSE. De derde ontmoeting van Zondag jl. heeft een be langrijke wijziging gebracht in den stand van. de Haarlemsche Zwemcompetitie. Zoo is komen vast te staan dat de Zwemclub Haarlem de Heeren-Nieuwe- lingenklasse heeft gewonnen. Verder heeft H.P.C. kans gezien de vierde plaats te verlaten en op de tweede plaats te eindigen. De eindstand hiervan was als volgt: Zwemclub Haarlem 853.6 pnt., H.P.C. 882.2 pnt. HVGB 897.6 pnt., Velspr Zwemvereeniging 937 8 pnt de Watertrappers 977.5 pnt. en Kennemer Zwemclub 1044.7 punten. Het was jammer dat de Waterratten moesten be sluiten zich uit deze klasse terug te trekken. Overi gens was de HPC ditmaal niet gelukkig daar een ha- rer beste nieuwélingen mpest "kediskwalificeerd wor den, welk feit zich ook bij de zwemclub Haarlem heeft voorgedaan. Door de groote deelneming van de zijde der zwemmers is het verloop van deze klasse echter voor de organisatoren zeer hoopvol geweest. Bij de dames heeft HPC opnieuw den kop geno men. Door het fraaie zwemmen van de dames Dte Geest en Smit en de diskwalificatie van Zwemclub Haarlem op de wisselslagestafette heeft zij thans met 1.5 punt de leiding. De stand in deze klasse is thans als volgt: HPC 941.2 pnt., Zwemclub Haarlem 942.7 pnt., DWR 955.7 pnt. Velser Zwemvereeniging 986.5 pnt., HVGB 1074.8 pnt. De competitie wordt nu voor ongeveer twee ms den stilgezet opdat de zwemmers en zwemsters een rustperiode kunnen genieten om zich te prepareeren voor de beide laatste ontmoetingen. Zelfrijzend bakmeel.. De inhoud van een cartonnetje komt in smaak en geur over een met het sdp van 20 citroenen. 50 cents (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUM F. M. MOOIWEER. Heden is de heer F. M. Mooiweer, stoffeerder aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwe gen te Haarlem, 25 jaar in dienst van deze maat schappij. Dit jubileum kon echter niet op de gebrui kelijke manier gevierd worden, omdat de jubilaris juist dezer dagen in. het St. Elisabeths Gasthuis een maagoperatie heeft ondergaan. Zijn onmiddellijke chef heeft hem daar vanmorgen bezocht en narpens de directie gecomplimenteerd, waarbij hij den jubi laris bloemen, een oorkonde en een gratificatie over handigde. Ook een deputatie uit het personeel zou den heer Mooiweer vanmiddag een bezoek komen bren gen. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties V. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam). SURSéANCE VAN BETALING: Surséance van betaling Klaas Coster Roelofszoon, koop man en molenaar te Staphorst. Concurrente vorderingen moeten uiterlijk op 6 Decem ber 1941 bij den bewindvoerder. Mr. C. F. H. Huysman, te Zwolle, Sassenstraat 33 worden Ingediend. Verhoor over het in de surséance aangeboden akkoord op Woensdag 24 December 1941, des v.m. om 11 "uur, HITGESPROKEN 26 Nov. N V. Clichéfabriek „Mercurius". gevestigd Haarlemmer Houttuinen 25, le Amsterdam. Recht. Comm. Mr. G. J. Jutte. Cur. Mr. W. Rultinga, wonende te Amster dam, Heerengracht 172. 26 Nov. Bertus van Ballegooyen, Wijk gem. Wijk en Aalburg, Hooge Maasdijk A 69. Recht. Comm. Mr. A. W. Kleinenhammans. Cur. Mr. L. Baudoin, 's Hertogen&osch, St. Jorisstraat. 26 Nov. Gerrit Baard, meubelmaker, Rotterdam, Konin ginneweg 76, IJsselmonde. Recht.'Comm. Mr. L. van Loo- keren Campagne. Cur. Mr. F J. Kranenburg, Rotterdam.- 27 Nov J. S. van der Lans, veehouder, te Monster, Haag- weg 73, Recht Comm. Mr. A. Hilbingh Prins. Cur. Mr. A. B. van Hellemondt te Delft. 27 Noy.Gerrit Snip, brandstof'enhandelaar, Schagen. Recht. Comm. Mr. J. J. de Flines. Cur. Mr. H. Lesterhuts, Alkmaar. Helderscheweg 21. De nalatenschap van J. Huizinga, In leven garagehou der. gewoond hebbende te Zutphen en aldaar overleden. Recht. Comm. Mr. A. H. v. d. Giesen. Cur. Mr. J. A. C. v. Heusde, Zutphen. VERNIETIGD OP GROND VAN APPèL. 26 Nov. B. Besselsen, Apeldoorn. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF: 26 Nov. A. Welter, handelende onder de naam Trexan, Wijnhaven 73. Rotterdam, C. M. Bernink, (weduwe van G. J. Oosterdorp) te Am sterdam, W. F. Boerlijst, te Amsterdam. GEDEPONEERDE UTTDEELINGSLIJSTEN: Hendrik Smit, te Amsterdam. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige ultdeelingslljst. N.V. Handels MIJ. Rijlant, Oud Beyerland. Geëindigd door het verbindend'worden der slotuitdeellngslljst. 24 Nov, C. J. Warrens, destijds manufacturler, Terneu- zen. Geëindigd door het verbindend worden der ultdee lingslljst. Uitk. 1.0338 24 Nov. N.V. Technische Handel Mij. „SORAH", Arn hem. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslljsj. Uitk nihil aan conc. cred. 26 Nov. P G. Versfeit, Eindhoven. Idem. Uitk. 85.15 1BucQ-edifkeSiaitd HAARLEM 4 December. Bevallen: 3 December: G. Rooijers-Duivenvoorden, z. C. G. van den Bosch-Houweling, d. 4 Dec.: M, Visser- Snoek, z. J. H.' Koppes-Smit, d. C. Laadstra- van Die, z. Overleden: 1 December: S. de Wilde, 83 j., Leidsfchestraat. 2 Dec.: G. Gijsbers-Brouwer, 79 Hooimarkt, H. W. Quint, 83 j-, Jansstraat. P. A. Lens, 77 j., Wes- terhoutpark. P. L. Stoetzer-van Lit, 79 j., Kruis- toel .straat. 3 Dec.: G. Peper, 74 j., Essenstraat. Gehuwd: 4 Dec.: T. J. Leis en H. P. Souwer. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Verloofd: J. v. Amerongen en J. Broere, Overschie Th. G. M. Sehoenmaeokers en E. Th. M. Sadée. Rot terdam; L. v. d. Ree en W., P. Verschoor. Schie- broek; A- Koolemans Beynen en H, H. Schlegel, den Haag. Ondertrouwd: L. v. Bergen en D. in 't Veld. Hil- Iegersberg; H. Hartlieb Jr. en J. Ae Jong. Rotter dam-Utrecht; S. K. F. Meyer Wicrsma en A. M. Westerkamp, den Haag; A. M. Dhont en A. C. Onnes Meppel-Groningen. Getrouwd: G. Schuwe cn A. Féschotte-Kou. den I-laag; K. de Jong en A. Koers. Solo;-W. Zimmerman en A. v. d. Houwen, Hilversum. Bevallen: Meerum TerwogtWittkamp, d., Bronxville, New-York; v. Halvema—Klinkert, d. As sen; WillingSturkop, z„ barden; Appelv. Brun- schot, d., Tilburg; Kronenbergv. Bommel, d. den Haag; G. TV. KriolKlyn. z Aalten; P. J. v. d. Hou tenKappers, Laren (N.-H.) Overleden: A. v. Waarde, m. 65 j.. Rotterdam; C. N. J. de 0'ey, ^lestdagh. m. 83 j., Bussum; A. v. Loon, m., 70 j„ Tiel; L. v. d. Bargh. in. 59 j. Santa Barbara (Cal.); C. A. Ilackenberg—v. d. HH. v. den Haag; J. WeberLigterlngen. v. 49 j.. Breda; J. Bootsma, m. 78 j., den Plaag; H. O. M. M. S. Hugen- holtzGeesink. v. 76 j.. Oegstgeest; Jkvr. C. E. W. Huydecoper, v.. SO j.. Doorn; E. M Blaauboer—Be nier. v., 71 j.,»Bussum: J. F. TJassens Keiser, m. 54 j., Bandoeng; Y. Grlmijser. m. 5S 1 den I-Iëag; G. NoiiwensHartman, v. 44 J„ Rotterdam; J. S. van Rijde Haan. v.. 81 J.. den HaagC, A. M, bar.esse Taets van Amerongenv. Êlst. y„ den Haag: P. H. Rijlart, m. 90 j„ Rotterdam; Douarière Q. J. v. d. Goes van NatersBoddaert, v., Baarn; Douairière C. J. A. D. van der Feltzvan Swïnderen. v.. 73 j., Baarn; W. v. Voorst, m. 67 J„ Bussum; G. Posthu mus Meyjes, m. 71 J. Baarn; J. Boelhouwerv. Nor den. v„ 71 j., Hilversum: S. de Vlugt, m. Soest:.J. BaartWoestenburg, v.. SCj.. Amsterdam; TI. Flit?., m. 38 j.. Utrecht: A. H. Brugman, m 85 j.. Baarn; T. de KruinSpaanderman, v.. 82 j.. Amsterdam: A. A. v. d. Sluys, v„ 65 .1 Drimmelcn: P. de Kort. m. 85 J., Rotterdam: C. Craandijk, m den Haag; II. Wiardi Smit, m., 74 J... den Haag; J. G. Hazeloop, m. 71 j., Alkmaar; H. L. Boerrigter, m., 48 j.. Utrecht,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5