I VICKS HOESTBONBONS AGENDA. D|bbelm+N Het Verkeersreglement. £aatste JbeücfUw KORT NIEUWS. HEEMSTEDE. TOBIAS Puzzlerubriek ^Bucqedifke Siand HAARL. DAGBLAD, Dinsdag 9 Dec. 1941 Voeding in dezen tijd Leerzame expositie in gebouw St. Bavo Kleurige affiches hebben het reeds verteld: van 9 tot en met 14 December zullen de Ï-Iaarlemsche huis- vrouwenden natuurlijk ook die uit de omliggende ge meenten, gebruik kunnen maken van de gelegenheid om de tentoonstelling „Voeding in dezen tijd" te be zichtigen. En dat er van die gelegenheid druk ge bruik gemaakt zal worden is ons na een eerste rond gang over deze zeer interessante en leerzame expositie wel duidelijk geworden. Het Rijksbureau voor de yoedselvoorziening in oorlogstijd heeft met de orga nisatie van deze tentoonstelling waarvan wij t< en de tentoonstelling te Amsterdam werd gehouden reeds een uitvoerige beschrijving gaven een goed werk ge daan. Dr. C. den Hartog, de directeur van het Voor lichtingsbureau van den Voedingsraad heeft tijdens een rondleiding in gebouw St. Bavo, Smedestraat, een en ander over het doel der expositie verteld. Bij de samenstelling van de tentoonstelling „Voe- 'ding in dezen tijd" is, aldus dr. C. den Hartog, ge tracht de bezoekers opmerkzaam te maken op: 1. De waarde van de voornaamste voedingsmidde len, waaruit de maaltijden worden samengesteld. 2. De wijze, waarop deze voedingsmiddelen door doelmatige bereiding de voeding ten goede kunnen komen, terwijl zij in het tegenovergestelde geval voor een groot deel nutteloos verloren gaan. 3. De wijze, waarop men van de beschikbare grond stoffen smakelijke maaltijden kan samenstellen. Wanneer men het tentoonstellingsgebouw binnen gaat ziet men in beeldstatistiek het aantal „Voorlich tingscursussen" aangegeven,- welke in den loop der jaren gehouden zijn. Vervolgens komt men bij een groote afdeeling voor „Groente". Deze geeft een indruk van de groote ver- Scheidenheid. Op veelvuldig gebruik en doelmatige behandeling wordt de nadruk gelegd. Door middel van groote platen en geschriften wordt de „juiste be reiding" op de zuinigste wijze aangetoond. Wanneer er weinig versche groente en fruit zijn, zijn „gedroogde groente en fruit" uitstekend te ge bruiken. Bij de afdeeling „Brood"- wordt gewezen op de waarde van bruin- en roggebrood. Daarnaast is de afdeeling van den „Aardappel", welke onder normale omstandigheden, na het brood het voornaamste voedingsmiddel is, vooral in het arbeidersgezin. De bezoekers worden attent gemaakt op de voordeelen van het koken van aardappelen in de' schil. Aan de overzijde is een kleine afdeeling over den strijd tegen het „Bederf". De vijanden van ons volks- voedsel zijn hier plastisch uitgebeeld. Daarnaast is een stand, waarin de raadgevingen uitkomen, welke van belang zijn voor het „bewaren" van de produc ten, die door middel van een eigen tuin verkregen kunnen worden. Vervolgens komt men bij een afdeeling voor „Tuin kruiden". Er wordt tentoongesteld, welke producten men uit eigen tuin verkrijgen kan. Een paneel over „Inmaak" geeft aan, welke inmaak- methoden onder de huidige omstandigheden te verkie zen zijn. Daarop volgt een afdeeling over „zuinig ko ken", in verband met het gas- en electriciteitsrant- soen. Daarna komt men bij de afdeeling „Taptemelk". Er wordt de nadruk op gelegd, dat het rantsoen melk door de kinderen gebruikt moet worden. Aan de overzijde is een stand van den „Voedings raad", waar voorbeelden van de wekelijksche pers berichten en enkele raadgevingen tentoongesteld zijn, Tenslotte komt men bij „7 gedekte tafels", waarop 'de maaltijden tentoongesteld worden, die op de 7 da gen van een week voor een gezin van man, vrouw en 3 kinderen bereid kunnen worden van thans verkrijg bare grondstoffen. Hierna volgt een overzicht van de waarde, die de visch voor onze voedselvoorziening heeft. De verschillende bereidingswijzen van visch ge ven aan, welke de voordeeligste weg is tot het be houd, van voedingsstoffen en het sparen van brand stoffen. Zij dienen bij' velen den afkeer te overwinnen, welke soms de gronderigheiij van- zoetwatervisch, maar vooral'ook de graterigheid veroorzaken." En wat nog belangrijker is: Velen zijn' van mee ning, dat de visch te duur is. Er zijn echter tal van vischsoorten, waaronder vooral mosselen, zoetwater visch en schar, welke, zij het dan ook niet dagelijks, toch voor iedereen bereikbaar zijn. Het groote visch- model geeft raad over „algemeene" bereidingswijze en de voedingswaarden. De „Zeevisscherij" levert door de oorlogsomstan digheden niet dat profijt op, dat onder normale om standigheden kan worden verkregen. Toch zijn er nog vischsoorten, zooals schar, welke een uitstekend volksvoedsel zijn. Een overzicht van de belangrijkste vischsoorten, welke thans niet en welke wel aan de markt komen, vindt men in deze afdeeling weerge geven. Ook de bereidingswijzen van de thans nog aan te voeren visch worden gedemonstreerd. Daarna komt men bij „aquaria met allerlei levende visschen", zooals karpers in diverse soorten, zeelt, brasem, baars, 2 voorn-achtige visschen, t.w voorns en winde. Op de tafels voor deze aquaria ziet men de ver schillende bereidingswijzen van deze soorten. Bijzon derheden over de geëxposeerde levende visch, vindt men boven iedere afdeeling vermeld. Dan volgt een afdeeling „Industrie", die uit xde vis- scherij is voortgekomen. Vervolgens komt men bij de afdeeling „Mosselen". Hier ziet men fotografisch weergegeven, hoe het mos- selbedrijf wordt uitgeoefend en voorts op welke ver schillende wijzen mosselen te bereiden zijn. Uit de garnalenvisscherij worden eenige voorbeel den gegeven. Er is ook een plaats ingeruimd voor de „hengel sport". In een afdeeling wordt tenslotte aangetoond, dat nu men niet in onbeperkte mate de beschikking over olie en boter heeft de gestoofde visch op de juiste wijze bereid, ook smakelijk en zeer voedzaam is. De tentoonstelling zal hedenmiddag door dr. ir. M. L. J. Dols hoofd van de afdeeling Voedingsvraagstuk- ken van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd, worden geopend. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau, Smede straat te Haarlem, tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Kraakman. Dusartstraat 4, ba ret; Kampnieijer, Aelbertsbergstraat 63, bril; Bink, Byzan- tiumstraat 11, hoed; Overbeek, Kinderhuissingel 22, hoed; Nijman, Lotterstraat 39, hond; Dermetz, Gïbraltarstraat 18, hoed; Sonsbeek, Van Zeggelenstraat 83, handbescher- mer; v. Kan, Laan van Bloemenhove 3, Heemstede, hand schoenen; Giliam, Bloemertsteeg 5. muts; Lagerweij, Doelstraat 26, muts; Visser, -Vrijburglaan 28, Overveen, parapluie; Cramer, Parkstraat 8 rood, portemonnaie met Inhoud; Mattner, Kleverparkweg 74. parapluie; ten Broeke, Sterreboschstraat 41, schoenen; van Gelderen, Teslastraat 23, schoentje; Alders, Bankenlaan 56, Beverwijk, tasch. Help Uw keel infectie voorkomen jïjSc? met de beproefde geneeskracht van (Adv. Ingez. Med.) Heden: DINSDAG 9 DECEMBER. Frans Hals Theater: „Das Died vom Glüclc" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Rembrandt Theater: „Frau Sixta", 2.30, 6.30 en B.45 uur. Palace: „Meisjes in 't wit", 2, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne-Theater: „Hoera, ik ben papa!", 8 uur. Moviac: „Knal-effect", een zangfilm en journaal Van 12 uur af. Boekenwurm, Kruisweg 3S: Expositie van schil derwerken, 106 uur. WOENSDAG 10 DECEMBER. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en Bes avonds. Boekenwurm, Kruisweg 88: Expositie van schil derwerken, 106 uur. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 20, Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, Tel. 10354 Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 1S1, Tel. ^Te^Heemstede is geopend: i Apotheek; Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. Ga toch behoedzaam om met de delicate, fijne huid van uw peuter. Laat die nie« in aanraking komen met scherpe oi schrale zeepen. Vertrouw het roze velletje van den kleuter slechts toe aan het mildere, zachte- re schuim van Castella Schoonheidszeep» Castella bevat een rijk gehalte aan balsem-zachte olijfoliën. Een product van. de oude pioniers aller palmoliezeepen! Zeg niet „toiletzeepbon"Zeg lieven „Castella-bon"! SCHOONHEIDSZEEP O'v. gcit'de 20i-j> staat: (Adv. Ingez. Med.) PORTRET W hiO STRIJD TTIéRèSE VAN DTT5TL SCHWARTZE STICHTING. J. A. Goedhart bekroond. Voor den portretwedstrijd, welke om de drie jaren door de Thérèse van Duyl-Schwartze-Stlch- ting wordt uitgeschreven ter nagedachtenis aan de groote schilderes, was dit jaar zeer.-.groote belang stelling. Opgeveer honderd jonge kunstenaars brach ten hun werken naar Artl et Amicitiae, Rokln, Am sterdam, welke ^Maatschappij welwillend haar zalen ter beschikking- heeft gesteld. i De jury, bestaande uit de heeren prof. W. v. d. Berg, P. v. d. Hem, A. J. Colnot. W. Schram en G. Westerman, stond voor de moeilijke taak uit het groote aantal goede inzendingen een keuze te doen. De eerste prijs ad f 5Ö0 werd toegekend aan het mannenportret door J. A. Goedhart te Rotterdam, de tweede prijs f 300) aan het mannenportret door H. M. Goris te Schoonhoven en de derde prijs (f 150) aan het mannenportret door D. P. Wildschut te Maastricht. WAT DE DUITSCHE MODE BIEDT. AMSTERDAM, 8 Dec. In het Amstel hotel te Amsterdam is vandaag onder auspiciën van* het rijksbureau voor textiel, een groote modeshow ge houden. Op deze show, waar de beste modehuizen uit Berlijn en Weenen, samengevat in de Berliner Modegesellschaft en Mode Wien, hun allernieuw ste creaties lieten zien, kreeg men een indruk van de mode, zooals die thans in Duitschland gelanceerd wordt. Wat hier getoond werd was dus representa tief voor de Duitsche mode, en niet bedoeld als reclame voor bepaalde firma's. De prijzen van de toiletten werden dan ook niet genoemd, omdat deze modellen niet te koop waren. Dat de modeontwer pers i,n Berlijn en Weenen tot bijzondere dingen in staat zijn, bleek wel op de show in het Amstel hotel, waar door een groot aantal mannequins 250 modellen werden getoond, toegelicht door mevrouw Tilly Perin Bouwmeester. (A.N.P.) Hebben allen die verkeeren. Eender of men rijdt of loopt, Het zij kindren, dames, heeren, Het nu goed in 't oor geknoopt? Het zich grondig voorgehouden, Het zich duchtig ingeprent:. Men leeft niet meer met het oude, Maar het nieuwe reglement. Nieuwe regels voor 't verkeeren, Werklijk nieuwe voor en na, En die kunt u niet negeeren, Dan alleen tot eigen scha. Men is er niet*-af met denken: Zus of zoo zal 't ook wel gaan, Men moet z' alle aandacht schenken Of men loopt er tegenaan. Qok al zijn er oogenblikken, Dat het wel eens lastig is, Allen hebben zich te schikken, Anders loopt het zeker mis. Ach, het is zoo'n koud succesje Als u dwarsig bent geweest, Leer nu liever zelf uw lesje Voor men u het lesje leest. Neemt u een verboden loopje, Naar fabriek; school of kantoor Of bij 't winkelen, wat koop je Daar dan nog tenslotte voor Maakt u een verboden' ritje Ergens in het stadsverkeer, Aan het droeve einde zit je Maar met de gebakken peer. Wees niet dwars of onverschillig, Niet onhandig en niet dom. Niet verstrooid en niet onwillig, Wees verstandig denk er om Een verkeerswet kan verkeeren En dat heeft ze nu gedaan, U kunt haar niet meer negeeren, Want ze is nu ingegaan. P. GASUS. Mexico verbreekt betrekkingen met Japan LISSABON, 9 December. (D.N.B.) Naar Reuter uit Mexico meldt heeft de Mexicaansche minister van Buitenlandsche Zaken aan den Japanschen ge zant meegedeeld dat de betrekkingen tusschen Mexico en Japan zijn verbroken. Midway gebombardeerd TOKIO, 9 December (Domei). Japansche oor logsschepen hebben gisterenmiddag een intensief bombardement gericht op Midway. Het keizerlijk hoofdkwartier deelt mede dat hangars en benzine opslagplaatsen in brar^l geschoten werden. Vier koopvaarders voor de Schotsche kust vernietigd Bovendien een Engelsche torpedojager verloren gegaan Het D.N.B. meldt: Duitsche gevechtsvliegtui gen hebben Maandag tusschen 18 uur en 18.25 uur voor de Oostkust van Schotland ongeveer ter hoogte van Dundee vier tot een krachtig be schermd convooi Ijehoorende koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 14.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Bovendien werd een der torpedo jagers, die het convooi moesten beschermen, door bomtreffers zoo zwaar beschadigd dat hij binnen korten tijd in de golven verdween. Mandsjoekwo achter Japan Decreet van den keizer HSINKING, 9 December (DNB) Maandagavond is in verband met den huldigen toestand een keizer lijk decreet uitgegeven, dat als volgt luidt: „Wij, keizer van Groot-Mandsjoekwo, decreteeren: De kei zer van Japan heeft Amerika en Engeland in een zonneklaar decreet den oorlog verklaard. Aangezien wij volledig in overeenstemming zijn met den keizer van Japan en aangezien niets het volk van onze beide naties zou kunnen scheiden, moeten ambtenaren en burgers in Mandsjoekwo oprecht medehelpen om onze bondgenooten met onze geheele nationale kracht te steunen voor dc veiligheid van Oost-Azië en den vrede der wereld". Bolsjewistisch bataljon vernietigd Optreden van Duitschen stoottroep Het D.N.B. meldt: Door de dappere houding van een Duitschen stoottroep van de infanterie is den 6en December in den Zuidelijken sector van het Oostelijk front een geheel bolsjewistisch bataljon vernietigd. Tijdens de hevige gevechten was het den bolsjewis ten als gevolg van het in massa in den strijd bren gen van hun infanterie gelukt in de Duitsche stellin gen door te dringen. De plaats waar zij waren door gedrongen werfl direct afgesloten en een sterke Duit sche stoottroep werd aangewezen een tegenaanval in den rug van den vijand te ondernemen. Deze aanval leidde tot omsingeling van den vijand. Tijdens de daarop volgende gevechten werd dit ingesloten bolsje wistische bataljon volkomen vernietigd. Bijna 200 ge sneuvelde bolsjewisten bleven op het slagveld achter, terwijl de Duitschers 180 gevangenen maakten. Naar het D.N.B. nog van militaire zijde verneemt hebben de bolsjewisten den 7den December opnieuw een aanval gedaan op den sterken Duitschen omsin- gelingsring Leningrad. De aanval werd door het vuur van zware artillerie en talrijke pantserwagens on dersteund. Na zware bloedige verliezen moest de vijand zijn aanval door de uitwerking van de effec tieve Duitsche verdediging afbreken en elf pantser wagens vernietigd op het voorterrein achterlaten. Drie bolsjewistische pantserwagens liepen nog zware schade op. Den 7en December waren de voor den oorlog be langrijke installaties van Leningrad opnieuw het doel van de zware artillerie van het Duitsche leger. Zware treffers kregen o.a. de Noordelijke werf én de chemi sche fabrieken. Ook in kazernes en in een wapenfa briek werden talrijke treffers geconstateerd. Verder ontstond een groote brand die geruimen tijd woedde. Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van f. wagner) 78. Hein brengt weer Uitkom Met zorg legde Hein een mooie ronde steen ln het leertje en schoot met zekere hand zijn katapult af. De wesp kreeg de klei- kiezelsteen precies op de kop en zelfs zonder een kreet te slaken, sloot IJ de ogen en viel als een blok naar beneden. En Oebas? Die sloot ook de ogen en duikelde ook met een vaartje weer naar de begane grond. Hein en Barrabas zagen 't tweetal naar beneden komen en hielden hun hart vast voor den kleinen zwarten mier, want ook een negertje kan zich een ongeluk vallen. Maar gelukkig viel dat mee. Oebas kwam op zijn rug ln het zachte zand terecht, hij deed zich natuurlijk wel pijn, maar die was al heel gauw vergeten door de vreugde over de hernieuwde gevangenneming van de wesp. Hij moest Hein en Barrabas alles ln geuren en kleuren vertellen en de drie vrienden wreven zich in de poten over zo'n meevaller. Natuurlijk was de zwarte mier de held van de dag! Ze bonden de sluipwesp al zijn poten vast en droegen hem naar hun kamp. De rover was geheel buiten bewustzijn, de steen was dan ook behooi raak aangekomen want er prijkte een reuzenbuil op kop. En al beweerde Hein nu ook, dat dit prachtsi meer geluk dan wijsheid was geweest, dit was wel ze dat ook hij over een wapen beschikte, waarmee hij vijand geducht kon bestoken. Maar hij moest zlcli flink oefenen en stelde aan Barrabas voor om nu i hem als schietschijf te gaan staan. Maar die bedai hartelijk voor de eer; hij voelde er niets voor om met zo'n bull op zijn kop rond te lopen. Ook San Salvador verklaart den oorlog aan Japan MEXICO, 9 December (D.N.B.) De republiek San Salvador heeft den oorlog verklaard aan Japan. OOK DE BRITSCHE CONCESSIES TE TIENTSIN EN KANTON ONDER JAPANSCH BEWIND. Naar Domei meldt heeft het Japansche leger in de geheele Britsche concessie het bestuur overgenomen. Alle strategische punten zijn in handen van de Ja pansche troepen. Japansche troepen in Zuid-China hebben Maan dagochtend zonder op verzet te stuiten de Engel sche nederzetting Shameen in Kanton bezet, zoo meldt „Sjanghai Manitsji" uit Kanton. Het Japan sche hoofdkwartier heeft de bevolking aangemaand de rust en orde te bewaren en haar dagelijksche werkzaamheden gewoon te verrichten. Argentinië en de oorlog BUENOS AIRES, 9 December. (DNB) Het mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft Maandag avond een communiqué uitgegeven omtrent het standpunt van Argentinië ten aanzien van het con flict op den Stillen Oceaan. Daarin wordt verklaard dat den Amerlkaanschen ambassadeur Is medege deeld dat Argentinië bereid is zijn houding aan te ipaésen aan de - overeenkomst van Havanna ten op zichte van de wederzijdsöhe ondersteuning en de fensieve medewerking. In het communiqué wordt verder uiteengezet dat bij zijn tweede bezoek de Amerikaansche ambassadeur de Argentünsöhe re geering in kennis heeft gesteld van de oorlogsverkla ring der Ver. Staten. Daarop heeft de minister van buitenlandsche zaken geantwoord dat met het oog op dit feit en de overeenkomst van Havanna, be nevens vroegere verklaringen van het ministerie van buitenlandsche zaken, de regeering een decreet uitvaardigen waarin zal worden vastgelegd dat de Vereenigde Staten In het huidige conflict niet zullen worden beschouwd als oorlogvoerende mogendheid. Dientengevolge zal de anders gebruikelijke neutrall- teitsverklaring tegenover de Ver. Staten niet afgelegd worden. De distributie van levensmiddelen Regeling inzake de zelfverzorgers 's-GRAVENHAGE, 9 December. Naar" men aan het A.N.P. van bevoegde zijde mededeelt, is binnen kort een afzonderlijke regeling te verwachten be treffende de distributie van levensmiddelen aan z.g. zelfverzorgers, dit zijn'personen, die voedingsmiddelen telen en daarmede o.m. zich voor eigen gebruik voor zien. Deze regeling strekt zich .uit over de gezins leden en het inwonende personeel van de zelfverzor gers. In verband met bedoelde regeling wordt reeds bij de uitreiking van de nieuwe distributiebescheiden, ge durende het tijdvak van 10 tot en met 24 December a.s., het volgende ten aanzien van dij hier bedoelde groep van personen in acht genomen: Aan hen, die zichzelf van brood en van vleesch voorzien, zullen op nader, door de plaatselijke distri butiediensten bekend te maken dagen, in plaats van de betreffende distributiekaarten voor brood en vleesch, zegels wordep verstrekt, als bewijs van in houding van de bonnen. Voor elke periode van vier weken, waarover bonnen worden ingehouden, wordt per persoon een zegel verstrekt. De zegels, welke voorzien worden van het nummer der distributiestam kaart van het betrokken gezinshoofd, dienen zoo spoe dig mogelijk te worden ingeleverd bij den plaatselij ken bureauhouder van den provincialen voedselcom- missaris. Het achterwege laten hiervan heeft uitslui ting van de zelfverzorgersregeling tengevolge. Indien de zelfverzorging in het jaar 1941 is be gonnen. dient aan den plaatselijken distributiedienst te worden opgegeven, wanneer zulks is geschied. Bij het afhalen der distributiebescheiden en zegels moe ten de distributiestamkaarten van den zelfvterzorger, zijn gezin, de inwonende familieleden en van het in wonend personeel worden overgelegd. De ongeveer 30-jarige vrouw van den land bouwer v. d. H., wonende op de Plksén, gemeente Wierden, is in een put gevallen, toen zij daarin naar een' emmer dregde. Hoewel men onmiddellijk nadat zij er uit was gehaald kunstmatige ademhaling toe paste, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Het slachtoffer is moeder van drie kinderen. De Edesche recherche stelde uit de boeken van den grossier S. vast, dat deze door prijsopdrij ving een extra winst van duizenden guldens had ge maakt. Proces-verbaal werd opgemaakt. In de lederwarenfabriek van de firma M. en S. te Venlo heeft een brutale diefstal plaats gehad waarbij voor ongeveer 600 gulden aan lederwaren werd ontvreemd. VERGOEDING VAKONDERWIJS 1940. De burgemeester heeft de vergoeding voor het vak onderwijs over 1940 als volgt vastgesteld: Bosch en Hoven- School l.o. en Nlcolaas Beetsschool l.o. f 576,19; Bosch en Hovenschool 'u.l.o. f967,96; St. Aloysiusschool l.o. f 280,61; St. Jozefschool l.o., St. Antoniusschool l.o., St. Augus- tinusschool l.o. en Jacobaschool l.o. te zamen f 1091,76; St. Antoniusschool u.l.o. en St. Henrlcusschool u.l.o. te zamen f2674,30. OPRUIMEN VAN SNEEUW EN IJS. Omdat de burgemeester van Heemstede het wenschelljk acht, de noodige voorschriften vast te stellen nopens het wegruimen van sneeuw en ijs, heeft hij besloten, een wijziging in de Algemeene Politieverordening vast te stel len, waarbij de inwoners verplicht worden er zorg voor te dragen, dat bij gladheid of na sneeuwval de openbare weg weer behoorlijk begaanbaar wordt. Snoepen afgeleerd Oplossing van Zaterdag j.L LETTER-PUZZLE E E R G E V 0 E L S P E E L V E L D B E Z E G E L E N B A N D E L I E R K A B E L T 0 U W A P E L D 0 P R N G E L E D E R E N E L B E R F E L D B E L E G E R E N G E E L Z C H T K A K E L B 0 N T K A N S E L I E R B E H A G E L Y K A F G E K 0 E L D W A G E N w I E L H A A R S p E L D 0 N R E D E L Y K K A N D E L A A R M E D E L Y D E N W 0 E' L I N G E N G E L 0 0 V I G E E L P E N B E E N Van onze puzzlerubriek worden geen oplossii ingewacht. Ook worden er geen prijzen uitgel voor goede oplossingen. KAPELAAN TH. B. F. PLAAT GEHULDIG Maandagavond was de groote zaal van het Vereenigingsgebouw voor een groot deel ge door de leden der St.Josephgezellen, K. J.M.V Mariacongregatie, om hun geestelijken leider huldigen ter gelegenheid van zijn 12 1/2 jarig P. ter jubileum. De heer A. Vester, voorzitter van de huidigi commissie bedankte den jubilaris voor het goede, dat hij in de enkele jaren van zijn lei schap, aan de Heemsteedsche rijpere jeugd heeft schonken. Het feestelijke gedeelte werd hierna geopend declamatie, afgewisseld door zang, bestaande u: opvoering van „de Priester" van Joh. Kat, wa de tenor Han le Fèvre eenige liederen ten geb bracht. De heer D. Duindam sprak vervolgens namen verschillende organisaties. Tenslotte voerden leden der K,J.M.V. en St. sephgezellen op het Mirakelspel „De man dif Nicolaas zag" van H. Gheon. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen fcijn terug te bekomen Velburg, Rijksstraatweg" 45, Bennebroek, bi Lex, Prinsenlaan 4S, broche; Ballot, Franz S' bertlaan 73, handschoen; Adema, Banlcastraat handschoen; Politiebureau, jekker, 2akmes, r mof; Neeslcens, Meerweg 13, tasch je; Leefting, van den Bergstraat 36, vulpenhouder; Politlebu twee wanten. KASGELDLEENING 1942. De burgemeester van Heemstede heeft besloten, laste der gemeente tegen den parikoers en tegen een t welke niet meer zal mogen bedragen dan 1 procent k het promessendisconto der Nederlandsche Bank, in loop van het jaar 1942 promessen of andere schuldbr; uit te geven ten bate van den dienst 1942 ter voorzii ln de behoefte aan kasgeld en wel tot een zoodantj drag, dat op geen enkel tijdstip van het Jaar een b< van een mülioen gulden zal worden overschreden, moet vóór 1 Juli 1943 geheel zijn afgelost, WINKELSLUITING KRUIDENIERSBEDRIJVEN Naar aanleiding van een verzoek van kruideniers te bepalen dat de kruideniersbedrijven op Donderdi 1 uur des namiddags voor het publiek gesloten m zijn, heeft de burgemeester de volgende verord vastgesteld: Verordening als bedoeld in artikel 6 der Winkelsluil wet 1930 (Stbl. no. 460). Artikel 1. Het ls verboden wli waar. uitsluitend of in hoofdzaak ten verkoop ln raad zijn waren, welke tezamen tot ten minste vier d artikel 1 van het Vestigingsbesluit KruideniersbedrlJ genoemde groepen van waren behooren, op Dondi na 1 uur des namiddags geopend te hebben voor publiek. C Artikel 2. Artikel 1 vindt geen toepassing: op den derdag eener kalenderweek. waarin één of belde B dagen of de Nieuwjaarsdag op een werkdag vallen den Donderdag, volgende op Paschen er» Pinksterei HAARLEM, 9 D. Bevallen: 7 Dec.: M. J. ElderingPeschl, d M. J. EliensHartmans, z., 8 Dec.: J. W. van Uijlenbroek. z., M. van SinderenKieft, z., IV E. van KipshagenRonde, d., H. E. M. Hofma Vermeer, d„ M. W. KosterErdtsieck, z.. A RiengtraLijnzaat, z. 9 Dec.: M. Koelevc Maerten, d. Overleden: 7 Dec.: W. Bosman 82 j.. Maerten Heemskerkstraat. J. Arnold, 72 j., Pieter Kiesst W. P. C. van Heuven, 75 j., Wilhelminapark. M„ 8 m., d. v. T. H. J. Albracht, Kamperst 8 Dec.: H. P., 12 m„ z. v. D. Smit, Cremerstrai L. A. Dernisonvan Kesteren, 37 j., Nassaula; FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLAD1 Ondertrouwd: E. Stein en L. de Haas, R' Bevallen: v. d. HeydenRas, z. Wassei M. ReijmerinkSmit, d., 's-Graveland; G. v. P penRelleke, z., Hilversum; J. v. Maanenv. z., Utrecht: v. d. Klashorstv. Dreveldt, d„ M tensdijk; BaxHumme, z., Arnhem; Stool* Schreuder, z., Den Haag; Ter KuileDe Kantei Den Haag; A. H. T. A. BomgaarsDenijs, d., stelveen; Wilkensv. d. Bogaaert, z., Ginneker Overleden: J. M. H. BrochardSimonï: 77 j., Den Haag; J. v. d. VlugtScheenhouwe 81 j.} Den Haag; M. C. G. MoormannBöckei 92 j., Hilversum; G. Scheltema, m., 67'j. Den P G. Boekestein, m., 54 j.'s-Gravenzande; C. C. Bruinev. Dorp, v., 79 j., Scheveningen; D. t BreijerHorsting, v., 66 j., Arnhem; P. Vonk N degraaf, m., 58 j., Ouderkerk a. d. IJsel: H. Bla groen, m., 89 j., Delft; J. H. v. Leeuwen, m., 8 Leiden; W. v. d. Kolk, m., 87 j., Bunschoten; I Bult, m., 86 j., Arnhem; C. C. Brons, m., 90 j., sterdam; B. J. LucasCrezee, v., 57 j., Tw P. Steenkamp, m., 82 j., Utrecht; W. F. de Meij. 43 j., Brussel; L. Flentge, m., 63 j., Bilthoven Flentrop, m., 40 j., Zaandam; A. C. Jongbloed- Gruyter, v„ 76 j., Ermelo; A. DixonIJfs, v., 8 Deventer; C. J. de Braber, m., 86 i„ Deventer W. Neyt-Fundtner de Bauchène, v., 54 j., Bever

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5