r KORT NIEUWS. AGENDA. Kunsthandel „Se ïatemaik" Gedistingeerde Kerstgeschenken Neuswijsheid. Puzzleriibriek QBucg.eciifAeSiand^ Teraardebestelling J. Over Azn. teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. Over Azn., oud schoolhoofd te Haarlem. Onder de aanwezigen was de heer H. van Leeuwen, oud-voorzitter der afdeeling Haarlem van het N.O.G. In de aula sprak deze namens genoemde afdeeling; hij schetste den overledene als een Ijverig lid van het N.O.G., een trouw en gaarne gezien bezoeker der ver gaderingen, maar ook een hard werker en goed pen ningmeester van het ondersteuningsfonds. De heer Van Asselt sprak woorden van dank voor de vriendschap van den heer Over ondervonden, die gebleven was ook nadat beider wegen van elkaar gin gen. De heer Suurmans bracht namens het personeel van School 43 een laatsten groet. Ir. Van Dijk, zwager van den overledene, schetste het gelukkige familieleven van den heer Over; de heer Th. van Tol, oud-leerling, sloot de rij van spre kers met een woord van dank voor de wijze lessen zoowel op de school als nog in zijn latere leven van den overledene ontvangen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten dankte de oudste zoon voor de belangstelling. vergadering n.s.b. te haarlem Gisteravond zou de heer G. F. Vlekke in de tuin- zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw spreken over „Met Duitschland voor een nieuw Europa". Bij het begin der vergadering werd evenwel mede gedeeld, dat de spreker verhinderd was. In zijn plaats werd het woord gevoerd door de heeren A. Berendes, propagandist van District 14 der N.S.B. en de heer Swaalf, hopman der W. A. De heer Be rendes schetste den strijd van het nationaal socialis me tegen kapitalisme en bolsjewisme. Hij betoogde dat deze strijd zich niet richt tegen het persoon lijk bezit doch tegen de consequenties van het kapi talistische stelsel, die tot de onrust dezer tijden hebben geleid. Over het bolsjewisme sprekend me moreerde hij, hoeveel ramspoed dit in het verle den aan Duitschland heeft gebracht en welke drei ging het bolsjewisme nog maar kort gededen voor Duitschland beteekende, zoodat dit wel tot het conflict moest leiden, dat ten slotte tot den oor log met Sovjet-Rusland voerde. Spr. besloot met een beschouwing over Neder land als deel van het Europeesche geheel en spoorde aan tot voortgezette propaganda voor het natio- naal-soscialisme. De heer Swaalf bracht de geschiedenis der N.S.B. voor 10 Mei in herinnering en wijdde een beschou wing aan de natuurlijke gebondenheid van Neder land met Duitschland. Op tien Eersten Kerstdag a.s. zal de bekende Gooische kunstschilder W. G. F. Jansen te Blaricum 70 jaar worden. Door leden van het personeel van de N.V. Pa pierfabriek „Pekel" te Nieuwe Pekela is een uit gebreide diestal van turf gepleegd. Tegen 25 van de 2S beambten is proces-verbaal opgemaakt. De A.N.W.B. heeft aan een aantal gemeente besturen het verzoek gericht geen precariorechten te heffen van rijwielparkeertegels, welke in ge meentegrond zijn gelegd. De Utrechtsche politie heeft een jongeman ge arresteerd, die er zijn werk van maakte in de hal van het Centraal Station aldaar koffers te stelen van reizigers die even een kaartje kochten. De 51-jarige vertegenwoordiger M. Rodenburg uit Rotterdam is in het water van de Aelbreehts- kolk aldaar geloopen en verdronken. Van 4 tot 8 April 1942 zal te Utrecht een natio nale bloemententoonstelling worden gehouden. Biljarten Vrijdag Is het vierdaagsche biljarttournooi in hötel Central te Apeldoorn, om het Nederlandsche kampioen schap 2e klasse klein biljart van den Nederlandschen bil jartbond, voortgezet. Mönch, de kampioen van het vorige tournooi, was ook heden constan» in goede conditie. Pluygers kon in zijn partij tegen Niessen niet op dreef komen. De uitslagen van heden waren als volgt: caramb. brt. h.s. gem. Pluygers 300 13 99 23.07 De Coninck 117 13 34 9.— Mönch 300 15 109 20.— Niessen 227 15 46 15.13 Barzelay 300 23 40 13.04 Oomkens 246 23 46 10.69 Reuwer 300 26 64 11.53 Brink 263 26 71 10.11 Mönch 300 14 98 21.42 De Coninck 176 14 42 12.50 Niessen 300 18 70 16.66 Pluygers 167 18 46 9.27 Reuwer 300 24 42 12.50 Oomkens 143 24 40 5.95 Barzelay 300 28 43 10.71 Brink 277 -28 42 9.89 Hockey DISTRICTS-, BEKER- EN COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. Zondag a.s. wordt de tweede ronde van de districts- tegen Zuid-Nederland gespeeld; in Den Haag Zuid-Hol tegen Zuid-Nederland gespeeld!; in Den Haag Zuid-Hol land tegen Oost-Nederland. In bet Noord-Hollandsche elftal is Reus van B. M. H. C. in de verdediging opge- Voor den J. D. Tresling-beker wordt de tweede ronde gespeeld, waarbij alleen B. M. H. C. 2 en Zandvoort in het geweer komen. Hun programma luidt: T. H. C. 1925—B. M. H. C. 2 ZandvoortIjsvogels Voor deri Amsterdam-beker is een tusschenronde vast gesteld met als programma: Amsterdam 2—H. B. S. Tenslotte nog de volgende competitie-wedstrijden: Promotie-klasse A. Rijswijk—Strawberries Derde klasse C. Alliance 2—Kieviten 2 Vierde klasse F. Alkmaar 4—O. K. 3 Heden: ZATERDAG 13 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „De Zondaar" door Het Nederlandsch Tooneel, 7.30 uur. Gebouw H.J.M.V., Lange Margarethastraat 13: Ed. Hoornik voor de Literaire Club, 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Een man geschaakt", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Palace: „Het vlammende woud". 2, 6.30 en S.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 èn S.45 uur. Frans Hals Theater: „Problemen der jeugd", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Moviac: „Vier man en één meisje" en actuali teiten, van 12 uur af. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Tentoonstelling Voeding in dezen tijd, 10.306 uur. Boekenwurm. Kruisweg 3S: Expositie van schil derwerken, 106 uur. IJ muiden: Demonstratie van Jiu Jitsu in het Thalia Theater, 7.30 uur. Rembrandt Theater: Olympiadefilm (deel I), 11.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Het Avontuur", door de Tooncelgroep „Het Masker", 2 en 7.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Kamermuziek-con- cert (Mozart-herdenking), 2.30 uur. ZONDAG 14 DECEMBER Gebouw „De Nijverheid". Jansstraat S5: Rede pred. B. Slond, 2.30 uur. Rembrandt Theater: „Een man geschaakt", 1.30, 8.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Het vlammende woud", 1.30, 3.45, 6.30 •n 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 1.30, 3.45, 6.30 en S.45 uur. Frans Hals Theater: „Problemen der jeugd". 2, 4.15, 6.30 en. 8.45 uur. Moviac: „Vier man en één meisje" en actuali teiten, van 12 uur af. Gebouw St. Bavo; Smedestraat: Tentoonstelling Voeding in dezen tijd. 13.308 uur. MAANDAG 15 DECEMBER. Stadsschouwburg: Ballet Krefelder Opera, 7.: uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags des avonds. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma Begeman en Sneutjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel, 18197, AVOMTllREh IN HET DOHKER. MENEER, 3EUDENTHUYS DIE EEN BIERTJE UN Z'JN STAMCAFÉ HEEFT CEDR.ON.KEN ONTMOET EEN OUDE KENNIS. door P. v. d. HEM. ANTIQUITEITEN SCHILDERIJEN CURIOSITEITEN Wilsonsplein No. 7, bij den Stadsschouwburg (Adv. Ingez. Med.) (Adv Ingez. Med.) gen ten Noorden van en grenzende aan den Zeeweg een dubbelpost geplaatst moet worden. Bij herhaling van deze sabotagehandelïng zullen veel strengere maatregelen worden toegepast als een verzwaarde bewakingsdienst, een geldboete aan de gemeente Zandvoort op te leggen of het innemen van radiotoestellen. Zandvoort, 10 December 1941 De Burgemeester voornoemd, VAN ALPHEN Voor het misdeelde kind EEN PRIJSVRAAG. 's-GRAVENHAGE, 11 December. De centrale propaganda-commsisie voor den verkoop der kinder postzegels, verzoekt opneming van de volgende let- lergreep-puzzle- bak be bie des dig eens eer gel grens heid in in ka ke la la ling mat na noods pa rook su ta teer tig tocht ur wacht ze Met behulp van deze 30 lettergrepen 12 woorden samen te stellen, waarvan de beteekenis hier ge geven wordt. Bij juiste samenstelling dezer woorden, geven de begin en de derde letters verticaal ■•n zeer vriendelijk verzoek te lezen. Omschrijving. 1 wacht a. d. grens; 2 blijk gevende van eerbied; 3. omschrijving, definitie; 4. tabak om te rooken; 5 zusteruit 't verhaal van „Prikkebeen"; 6 plechtige inkomst; 7. bomvrij gewelf in verdedigingswerken; zachtheid; 9. lichamen, die min of meer den vorm van een kegel hebben; 10. plotseling, opeens; 11. te kort schietende in; 12. zoo noodig, in het uiterste geval. De oplossing kan worden gezonden, per briefkaart vóór 20 December aan: secr. Centr. Propaganda-Com- missie voor de Kinderpostzegels, Singel 362 huis, Am sterdam C. Voor de frankeering moeten ten minste twee kin derpostzegels van 5 cent gebruikt worden. Voor de juiste 'oplosisngen zijn een groot aantal boekwerken beschikbaar gesteld, meerendeels nieu were romans. Zij, die 31 December a.s. niets ontvangen hebben, hebben geen prijs gewonnen. SIGARENWINKELIER BEKEURD. Door de politie te Haarlem is bekeurd een 43-jarige sigarenwinkelier, die sigaren van 14 cent voor 40 cent per stuk verkocht. Hij had te dien einde de banderol ervan verwijderd. De geheele voorraad ta bak sigaren en sigaretten, nl. 3.3 K.G. tabak, 1.1 K.G. shag, pl.m. 1000 sigaren en 68 pakjes sigaretten, is in beslag genomen. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Univers'teit van Amsterdam voor het cand. ex. rechten de heer A Rozeman. M.O. akte K3 (beginselen der natuur kunde, enz.) Geslaagd de heer N. W. Smit te Castricum. (foly6ooa-i,ecmker) (Een medicus verklaart, dat het men- schelijk reukorgaan hoe langer hoe meer afgestompt raakt) Wat komt ons daar een medicus verklaren Dat nieuwtje doet ons niet plezierig aan, Want, in liet algemeen gesproken waren Wij wel tevreden met ons reukorgaan. Begrijp het goed, die man der medicijnen Heeft het niet op den vorm der neus gemunt. Hij zegt niet "dat de puntneus gaat verdwijnen En plaats maakt voor de mopsneus zonder punt. Het heeft ook met de bokskunst niet te maken, Hoezeer een enthousiast op dit terrein Als vuisten hem wat al te krachtig raken Op 't punt der neus flink afgestompt kan zijn. Neen. het doelt duidelijk op het gebruiken. Vandaar dan ook het werkwoord reukorgaan, We raken blijkbaar afgestompt in 't ruiken, En dat idee staat me zoo weinig aan. De vraag is maar, hoe is dit te beletten, Is de bedoeling van zijn woorden dan Slechts' ons een pen op onze neus te zetten? Dan kijken' wij op onze neus ervan. Hij noemt geen medicijn om te gebruiken, 't Is blijkbaar hopeloos, hij laat geen keus, En wij als leeken kunnen het niet ruiken, Al hadden wij ook nog zoo'n beste neus. Het is een droevig ding dat wij zoo allen Niet in. maar met een slechten reuk gaan staan, Al is 't niet alles, in allen gevalle Is het belangrijk, een" goed reukorgaan. 't Moog met mijn neus niet al te droevig loopen, Zoo'n medisch oordeel i tenslotte wat, sl zegt t Maar heeft de man zelf, blijf ik nog maar hopen, Dit keer misschien een slechte neus gehad? De blokkade-prijsvraag 's-GRAVENHAGE, 13 Dec. De belangstelling voor de prijsvraag welke in de uitgave „blokkade" van de afdeeling actieve propaganda van het de partement van volksvoorlichting en kunsten voor kwam, heeft alle verwachtingen overtroffen. De stroom van inzendingen uit alle deelen des lands is zoo groot geweest dat het onmogelijk is gebleken, dezen stroom voor 15 December te verwerken zoo als aanvankelijk de bedoeling was. De inzenders zullen dus nog even. geduld moeten hebben. De prijswinnaars zullen in ieder geval voor het einde van deze maand in de dagbladen worden bekend gemaakt, terwijl de gelukkigen voorts ook door een persoonlijk schrijven hiervan op de hoogte zullen worden gesteld. (A.N.P.) MUZIEK. Centrale Verwarming autom. olie- kolenstookinr. N.V. Mij. „HOLSTER" overveen Adr. Stoopiaan 35, Telefoon Haarlem 15597 SANITAIRE INSTALLATIES Orgelconcert te Haarlem Wederom heeft het orgel onzer Gemeentelijke Con certzaal zijn duizendvoudige stem doen hooren; we derom hebben we de enorme verscheidenheid der klankkleuren en der daaruit te vormen combinaties kunnen bewonderen. Daar waren teedere kleuren onder, maar ook felle; krachtigere, haast zou men zeggen ruwere, dan we gewend zijn. Want de orga nist Alex Schellevis, die het orgel Vrijdagavond be speelde, bleek van geweldige sloteffecten te houden, zelfs wanneer deze, onvoorbereid als ze waren, niet geheel gemotiveerd schenen en we ze niet als climax, doch als een plotselinge, bijna explosieve zwelling voelden. Dan waren alle tongwerken van het instru ment in actie en was het alsof het geluid de lucht verscheurde. Zoo verging het aan het slot van de Fuga van Frescobaldi, aan dat van de Toccata van Muffat en aan dat der Ciacona van Buxtehude, en in het „Con moto" van Reger werd de door de onrus tige modulatie moeilijk te volgen muziek er bijwijlen geheel onverstaanbaar door. Maar daartegenover ston den mooie momenten en gelukkig waren deze in de meerderheid. Bach's Koraalvoorspel „O Mensch, bewein' dein Sünde gross" klonk verrukkelijk. Buxtehude's Ciaco na grootendeels uiterst helder. Handel's „Variaties op een thema in de bas" als een liente, vroolijke marsch met tal van kleurwisselingen. En ook in de diepzin nige „haute variation" van César Franck's Choral II gaf "de organist veel moois, al zouden we hier en daar een strakker tempo gewenscht achten. In zijn vertol king van Bach's b mineur-Preludium waren eenige onnauwkeurigheden. Men hoort dit Preludium be trekkelijk vaak; de bijbehoorende Fuga laten de orga nisaties gewoonlijk weg, wellicht wegens de rythmische monotonie van haar thema. Alex Schellevis speelde haar wèl en met de vereischte duidelijkheid. Het werk. waarmee hij het concert begon: de „Fan tasie op de manier van een echo" van den oud-Ne- derlandschen meester J. Ph Sweelinck was als spe cimen van de op 2 klavieren voort te brengen klank verscheidenheid te waardeeren, doch voor de talrijke echo-effecten moest de belangstelling op den duur tanen; de verschillende afstand, waarop die echo's in treden, maakt ze ook onwaarschijnlijk voor 's hoor ders verbeeldingskracht. In het werk van Frescobaldi trokken de vele punten van overeenkomst met Bach de aandacht: hoe weinig schijnt het idioom der mu ziek gewijzigd in de eeuw die beide meesters scheidt; vooral opmerkelijk als men de snelle wisselingen in de laatste decenniën ter vergelijking in 't oog vat! Ernst en degelijkheid kenmerkt ook het werk van den Italiaanscchen meester; Bach's genialiteit was echter grooter. De Toccata van Muffat leek vrij onsamenhan gend; in het slotstuk van den avond, de Rhapsodie II van St. Saëns scheen ook weinig innerlijk verband te zijn. Doch mag men dit in een rhapsodie immer als eisch stellen? De naam beteekent slechts „aaneenrijg- sel van melodieën": welnu helder als alles van St. Saëns is ook dit stuk. Na het Choral van Franclc en het mooi geregistreerde Benedictus van Reger, die ons naar hoogere sferen voerden, bracht het ons weer op aardschen bodem terug. K. DE JONG. Vier meisjes en een man Vier meisjes en een jpan is de titel van een aardig filmpje, dat de hoofdschotel vormt van het gevarieer de Moviacprogramma. Aan dien titel nog zeel toe voegen lijkt overbodig, want als een vrouw twee mannen te erg is, kunt u zich de complicaties van vier vrouwen en één man zelfs zonder al te veel fan tasie wel voorstellen. Bijzonder interessant is het filmpje Sportkameraden- Arbeidskameraden dat laat zien hoe door de sport gedaan op een ter rein bij een fabriek, de arbeid met meer lust zal worden aangepakt. Het ideaal dat elke fabriek een dergelijke inrichting heeft wordt in Duitschland door Kraft durch Freude" krachtig nagestreefd en ook in ons land heeft men daarvan aanlokkelijke voorbeel den o.a. het prachtige Philips Sportpark in Eindhoven. De buitenlandsche actualiteiten voeren Pns zoowel naar het Oostfront als naar den strijd in Afrika in de Marmarische woestijn. In het binnenlandsche nieuws ziet men o.m. het slot van de opvoering van de opera ..De Doge van Venetië" in Amsterdam. Ook een ar beidskamp voor meisjes wordt bezocht. In een kort filmpje wordt voorts stelling genomen tegen de be zetting van Suriname door de Amerikaansche troe pen. B. Korsten. Het vlammende woud Een film die in de Beiersche bergen speelt zal zelden een tekort aan decor vertoonen. De schoone bergtafereelen, de prachtige wouden, de gezellige wirtschaften met hun vroolijke bevolking, dat alles levert stof voor een onbenaald aantal spannende filmverhalen vol natuurschoon en romantiek en als op het laatst dan nog een verdorven mensch de boel in brand steekt, stijgt de spanning tot kookhitte. Voor het zoover is heb ben we gezien hoe de vorst van Ettinger, die in jaren zijn Beiersch landgoed niet bezocht heeft, daar incognito ar riveert met zijn valet. De heer heeft al spoedig een aardig schilderesje ontdekt, dat in het hartje van het Alpenwoud werkt en droomt en de knecht doet een vastberaden poging, zijn teedere zorgen te wij den aan een vief herbergierstertje. Beiden onder vinden tegenwerking, aangezien beide meisjes de speciale attentie trekken van een tweetal jagers van (Adv. Ingez. Med.) DE EEN HFEFT VEEL DE ANDER KI IETS GEEFT WINTERHULP VAN HET VELE IETS Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. wagner) 82. De Achterhoede wordt bereikt 82. Ze bedankten den ge wonden snuitkever en mar cheerden vlug verder. De prinselijke sluipwesp liep nu ongeboeid naast hen voort. De drie vrienden vertrouwden hem op zijn eerewoord, want zelfs on der de meest roofzuchtige dieren ls dit heilig. Zo heel lang duurde het niet meer of ze haalden meerdere ge wonde insecten in. Een grote sprinkhaan sprong met behulp van een paar krukken verder, in gezelschap van een snuitkever met een vreselijk dik verband om zijn neus en een torretje met een gebroken arm. Maar alle drie waren ze nog vol goede moed en probeerden zo vlug mogelijk het leger weer in te halen. Ze vertelden de drie vrienden, dat het wespenleger geen slag had willen leveren op de onbe groeide hoogvlakte, maar zich steeds meer terugtrok naar het meer begroeide gedeelte van hun rijk. Doden waren er nog niet gevallen, maar wel waren er veel gewonden En dat dit aantal werkelijk al zeer groot was, bleek hun al spoedig. Overal waar ze kwamen vonden ze achtergela ten krijgers. Maar de geestdrift had hen nog lang niet verlaten en allen probeerden, zo goed en zo kwaad het ging, verder te komen. Barrabas straalde gewoon bij het zien van zoveel dapperheid; dat waren nog eens soldaten, die de Rode Bosmieren te hulp waren gekomen Ze wa ren nog maar iets verder gekomen, toen hun aandacht getrokken werd door een vreemd schouwspel. Een dui zendpoot had zich een voertuig aangeschaft en liet zich door een slak voorttrekken. Deze kroop zo vlug hij kon voort, zelfs de wesp, die voortdurend zeer ernstig geke ken had, kon een glimlach niet onderdrukken, toen de duizendpoot in het voorbijgaan met zijn zweep wuifde en vrolijk riep: „Zo kom je er ook wel, al heb je ook ekster ogen aan al je poten!' '- CIJFERPUZZLE. In bovenstaande figuur moeten de getallen van 1 tot en met 12 dusdanig worden ingevuld, dat de som der getallen op elke rechte lijn en gebogen lijn steeds 31 bedraagt. „L" staat in los verband ten opzichte van de andere getallen. het landgoed, zoodat er nog al wat belangen botsen en de geschiedenis haar einde niet vindt, voordat er eenige schoten zijn gelost, een halsbrekende klim partij heeft plaats gehad en een heel bosch in brand is gestoken. Zelfs een veeleischend filmliefhebber zal dit voldoende vinden, zoodat het slottafereel, dat den landheer zijn schilderesje in de armen voert, satistactie wekt. Hansi Knoteck bewijst, dat ze knap kan klauteren en Paul Richter is een beminnelijk jong landedel man. F. C. Derks. Een man geschaakt De titel voorspelt al dat deze film tot oer-komische scènes aanleiding geeft. De heele situatie is dan ook zeer dwaas. Grootvorstin Sonja Petrowitch moet volgens fa milietraditie trouwen met haar neef Kyrill, maar ze heeft daar heelemaal geen zin in. Ze doet nu voor komen dat ze al getrouwd is. Maar waar haalt ze nu zoo gauw een pseudo-echtgenoot vandaan? Als de film begint bevinden we ons in de studio waar zoo juist een scène wordt opgenomen van de film waarin Roberto Severi de hoofd rol speelt. Sonja wil nu Roberto voor haar echt genoot laten door gaan en op geheimzinnige wijze „schaakt" ze Roberto in haar auto, wanneer de filmheld per taxi op weg is naar het huis van zijn vriendinnetje Flora Roberto moet nu eenige dagen voor Sonja's echtge noot fungeeren, omdat haar tante met neef Kyrill op bezoek komen. .Ter eere van Sonja's „huwelijk" ar rangeert die tante zelfs een familiefeestje. Maar dan heeft de pseudo-echtgenoot plotseling genoeg van de heele comedie. Maar natuurlijk is er een happy- ending aan deze grappige film. Sonja en Roberto houden nu echt van elkaar en worden een gelukkig paar. Vooral in het begin zit er veel spanning in deze rolprent die op de Biennale te Venetië werd bekroond. De hoofdrollen worden vervuld door Vittorio de Sica en de charmante Caterina Boratto. terwijl ook de kleinere rollen, o.m. die van Kyrill en de tante uitstekend getypeerd worden. In het voorprogramma o.m. een zeer interessante film over Helsinki, de „witte stad van het hooge Noorden", centrum van handel, kunst en cultuur. J. E. Andreas. Problemen der jeugd Deze interessante film, die wij reeds eenige jaren geleden gezien hebben, heeft feitelijk nog niets van zijn actualiteit ingeboet. De problemen van dien tijd, kunnen zich ook in onzen tijd voordoen en kunnen ook nu nog dezelfde consequenies met zich meebren gen. De film beweegt zich in de schoolwereld, voorna melijk zijn er de leerlingen van de 6e klasse van de Meisjes H.B.S. in betrok ken en hun algemeen ge liefde leeraar, dien zij (hoewel hij er in zijn uiterlijk niets van heeft) Apollo noemen. Er wordt in de klasse van een der meisjes geld ontvreemd, hetgeen een groote consternatie teweeg brengt, daar de geest in de klas, vooral door den invloed van Apollo buiten gewoon goed is. Het onderlinge vertrouwen is ge schokt. er is iets heel moois gebroken. Een der meis jes heeft de schijn tegen zich, hoewel ze volhoudt het geld niet te hebben weggenomen, wordt ze niet on voorwaardelijk geloofd. Het probleem wordt langs een nogal moeilijken weg opgelost en nu blijkt weer eens voor de zooveëlste maal, dat de ware schuldige aan een slechte daad dikwijls niet is, degene die de daad bedreven heeft, maar dat de schuld veel dieper ligt en dat de ware schuldige voor den oppervlak- kigen beschouwer vrijuit gaat. Ook al door het zeer hooge spelpeil is het een film, die druk bezoek ver dient. M. Meijerink-Leeman. 8-7-6-0-0 Acht zeven zes dubbel nul: een getal, dat in uw ge heugen gegrift moet zijn. Acht zeven zes dubbel nul: het gironummer van de Nederlandsche ambulance. Acht zeven zes dubbel nul: vijf cijfers die reeds op duizenden girobiljetten gestaan hebben. Op het uwe nog niet? Hebt u nog niet ge-acht zeven-zes-dubbel nul? Doe het dan vandaag. Stort uw bijdragen voor de Nederlandsche hulpexpeditie op girorekening 8—7—6—0—0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, DEN HAAG. Uit de Staatscourant 's-GRAVENHAGE, 12 December. Bij onder scheidene beschikkingen van den secretaris-ge neraal van het departement van Justitie van 11 De cember 1941 zijn benoemd tot: substituut-grif fier bij den centralen raad van beroep te Utrecht mr. J. Schoonenberg, thans werkzaam bij de coö peratieve vereeniging „Centraal Beheer", G. A. te Amsterdam; Kantonrechter te Tiel mr. L. A. J. Beekman, thans advocaat en procureur te Utrecht. Kantonrechter te Groenlo mr. J. Engelsman, thans advocaat en procureur te Amsterdam; Kantonrech ter te Bergen op Zoom mr. J. P. Bervoets, thans ad vocaat en procureur en kantonrechter-plaatsver- vanger te Arnhem; Kantonrechter te Apeldoorn mr. J. Suyling, thans substituut-griffier bij den Hoo- gen Raad der Nederlanden. HAARLEM, 13 Dec. Bevallen: 10 Dec.: A. WeverKlomp, z. 12 Dec.ï W. Hoek—Langeveld, z„ E. Sikklngvan Middelkoop, z„ S. van EekelenRatajczak, d., H. E. Sikkema Brouwer, d. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: A. Anceaux en Ch. Winkels, Amsterdam; A. E. Dekker en W. E. Rooda, Amsterdam; M. Ingene- geren en J. J. F. van Hulsteijn, Hillegersberg; A. v. Ree en J. ten Doeschate, Antwerpen. Ondertrouwd: J. Lindner en M. Sneller, Den Haag; T. M. Gilhuis en W. G. Nijenhuis, Voorburg-Pijnacker, J. C. v. d. Pas en A. S. Douma, Rotterdam. Getrouwd: D. in 't Veld en L. A. v. Bergen, Hille gersberg. Bevallen: Versluys-Erb, z., Amsterdam; Fransen- Greebe, d., Amsterdam; v. Otterloo-Heukers, z.. Bilt— hoven; A. W, Reijling-Planje, d., Zaandam; Kessen- Harte, z. en d„ Hilversum; M. A. Trip-Lagendijk, d., Hilversum Overleden: Douairière Bar.esse van Tuyll van Se- rooskerken van Zuylen-Jkvr. Calkoen, v„ 67 j„ Baarn; M Grossouw-Olij, v., 79 j„ Amsterdam; B. H. v. Straa- ten, m., 62 j„ Amsterdam; J. Been, m.; 70 j., Hille gersberg; S. Driebergen, m., 88 j., Hazerswoude; M, H. Smid, m., 45 j., Winschoten.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5