JiweMe&aam HOEST, BRONCHITIS, GRIEP, KINKHOEST? SlfeCC&a&MIteiI&a helpt snel en zeker Twee begroetingen. AGENDA. Rheinisches Ballet DANSLES Verklaringen over Nederlaiul's toekomst Zondag heeft in Utrecht, naar men in de bloden heett kunnen lezen, de N.S.B. haar tienjarig bestaan gevierd, viering, welke haar belangrijkheid in den tijd stellig zal vinden in de' verklaringen, door den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, rijksminister dr. Seyss-Inquart, en den leider der N.S.B.ir. A. A. Musseri, afgelegd. Het door deze beide sprekers betoogde kan niet los van elkaar worden beschouwd- Hot eene vormt een aanvulling op het andere. De redevoering van ir. Mussert kan niet volledig begrepen worden als geen kennis wordt gedra gen van de vlak daarvoor door den Rijkscommissaris afgelegde verklaringen en de rede van dr. Seys-ln- quart vindt haar sluitstuk in het door ir. Mussert ge sprokene. Dat is ongetwijfeld resultaat van beider gelijke politieke gezindheid en geestelijke gebonden heid. Dit elkaar- aanvullen wordt zeer duidelijk weerspie geld in enkele der voornaamste punten van de rede voeringen. Zoo zeide de Rijkscommissaris, dat „op 'den dag, die het uitgangspunt van een nieuwe ont wikkeling van dit werelddeel voor de komende eeuwen is, 22 Juni j.l., toen de Führer de Duïtsche weermacht ten strijd voerde tegen het bolsjewisme, dit uur der beslissing voor geheel Europa ook het uur der beslis sing in Nederland is." Dr. Seyss-Inquart zeide in aan sluiting hierop: „Ik heb reeds destijds alle politieke richtingen, die haar uitdrukking nog hadden gevon den in een liberaal-democralisehen, parlementairen partïjvorm, ontbonden en de rechten, afgeleid uit vroegere instelling, nog slechts kunnen toekennen aan de Nationaal-Socialistische Beweging." Ir. Mussert verklaarde In aansluiting hierop: ..Ik ben naar den Führer gegaan in Berlijn en heb hem gezegd, niet als particulier, maar als leider der N.S.B.: 1. Dat naar mijne meening het welzijn en het voort bestaan van het Nederlandsche volle alleen gewaarborgd kan worden in het lotsverbonden samenhouden van alle Germaansche volken. 2. Dat ik het geloof heb, dat hij. Adolf Hitier, de van God gegeven Germaansche leider is, die tot roe ping heeft de Germaansche volkeren uit den nood en de bedreiging van heden te leiden naar een lichtende toekomst. 3. Dat ik de onwrikbare overtuiging heb, dat hij, 'Adolf Hitler, als Germaansch leider nimmer iets zal eisehen, dat in Strijd zou zijn met de eer, de waardig heid of de belangen van het Nederlandsche volk en dat ik daaruit de conclusie trek: de verbondenheid op leven en dood." Rijkscommissaris dr. Seys-Inquart vulde de mededee- lingen van den leider der N.S.B. aan en verduidelijkte ze door te verklaren „in Nederland nog slechts één politieke wilsvorming te dulden en wel die in de Na tionaal-Socialistische en door de Nationaal-Socialis tische Beweging, onder haar leider Mussert. Ilc heb 'derhalve heden bepaald, dat alle andere vereenigingen of bewegingen van politiek karakter, die hier in Ne derland nog aanwezig zijn, voorzoover zij dit niet met inzicht in de noodzakelijkheid uit eigen beweging doen, met ingang vari heden worden ontbonden. Van thans af bestaat er slechts één politieke wil der Neder landers en wel die voortspruit uit de Nationaal-Socia listische Beweging in Nederland." Ir. Mussert ging nog nader in op de „eene politieke wil der Nederlanders", toen hij sprak over het tweede tienjarig tijdvak dat de N.S.B. Zondag is ingegaan en zeide, dat de koers voor dit tijdvak reeds is uitge stippeld: .Zij was Oost, zij is Oost en zij blijft Oost". Daarmede wilde de leider der N.S.B. tevens een te genstelling aangeven met de vroeger door de regee ring hier te lande gevolgde koers die hij eerder in zijn rede had geschetst als: „de koers was democra tie, de koers was West naar Londen en New-York." De taak, noodig om den Oostelijken koers te kun nen volgen, vatte ir. Mussert in eenige punten samen, waaronder de volgende: „de actieve, doelbewuste deelneming aan de samenwerking van alle Germaan sche volkeren tot veiligstelling van Europa, gedragen door de zekerheid, dat dit gemeenschappelijke belang voorgaat, voor het belang van ieder der volkeren af zonderlijk; het deelnemen van het Nederlandsche volk aan de kolonisatie en de exploitatie van de Oost- Europeesche gebieden; het organiseeren van de le venskringen van ons volk, waardoor de enkeling tot zijn recht kan komen en een dam wordt opgeworpen "tegen gelijkschakeling en staatsabsolutisme: het or ganiseeren en tot leven wekken van den komenden Nederlandschen Germaanschen nationaal-socialisti- schen staat waarin wij in vrijheid zullen kunnen le ven". Verder vulden de Rijkscommissaris en ir Mussert elkaar aan in hun mededeelingcn omtrent de toe komst van Nederland, mededeelingen, die door de sprekers en de hoorders als het belangrijkste punt van dezen vieringsdag werden beschouwd- De Rijks commissaris sprak over „de bronzen lotsgemeenschap onzer volken in een groot, Germaansch gemeenschaps- gebied in dit werelddeel werkelijkheid te doen wor den" en de „poort, die opengestooten is door den of ferdood" van hen, die in het Oosten sneuvelden, welke poort „toegang geeft tot het groote gelukspellende gebied van het nieuwe werkelijke Europa" en over den opbouw van dit nieuwe Europa, waaraan door Nederland reeds wordt deelgenomen Ir. Mussert verklaarde hieromtrent nader, dat de Führer op 12 December gezegd had ons volk de ge legenheid te willen geven „niet als overwonnen natie, niet als kolonie, niet als protectoraat, maar als vrij nationaal-socialistisch Germaansch volk zijn plaats in het nieuwe Europa in te nemen en zijn aandeel te hebben aan het gestalte geven aan het nieuwe Euro pa". En ir. Mussert maakte de volgende zinsneden tot culminatiepunt van zijn redevoering. „Het (d.i. Nederland) wordt toegelaten, neen, het is toegelaten op den 12den December en dit is het groot ste geschenk, dat ik u, mijne kameraden, op dezen dag kan brengen, dit is ook het grootste geschenk, 'dat de N.S.B., de veel gehoonde en gesmade, op de zen, haar tienjavigen, gedenkdag aan het Nederland sche volk aanbiedt. Een geschenk, dat eens door het gansche volk op zijn hooge waarde zal worden ge schat". Deze woorden, in de eerste plaats gericht tot de te Utrecht verzamelden, werden echter over het hoofd van deze hoorders heen tot het Nederlandsche volk gezegd. KLANTENBINDING VASTE BRANDSTOFFEN. Ten aanzien van de klantenbinding bij de distri butie van vaste brandstoffen is een uitzondering ge maakt voor turf en kolenslik, welke artikelen be trokken kunnen worden van een anderen leverancier, dan degene bij wien men als klant is ingeschreven, terwijl het is toegestaan, dat gascokes, behalve bij den leverancier bij wien men is ingeschreven, boven dien rechtstreeks van de gasfabriek mag worden be trokken, aldus meldt de Distributiedïenst Haarlem. DS. Y. ALKEMA NAAR AMSTERDAM. Ds. Y. Alkema, predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Aalsmeer, heeft het beroep naar Amster dam in de vacature die ontstond door het emeritaat van ds. T. G. van Reeuwijk, aangenomen. (Adv. Ingez. Med.) (In een verhandeling over vormen van groeten in verre streken lees ik, dat op sommige eilanden in den Stillen Oceaan de inboorlingen elkaar ter be groeting in het gezicht spuwen, op een ander barst men in tranen uit, hoe meer hoe beleefder) Er zijn tal van vreemde dingen Bij jc medestervelingen, Die ze zelf heel logisch vinden en gewoon; Maar die ons, die nuchter kijken. Niet alleen vreemdsoortig lijken, Maar niet in, naar ons gevoel den juisten toon. Je kunt tal van raars ontmoeten In de wijze van begroeten, Als je rondreist over heel den wereldbol; Een nuance hier en ginder. Dat bezorgt je. weinig hinder, Maar zoo nu en dan lijkt het je al te dol. Twee, hierboven weergegeven, Noem ik wel wat overdreven, Elk voor zich beschouwd op dit speciaal gebied; Iemand in 't gezicht te spuwen, Neen, dat kan ik niet verduwen En elkander huilend groeten ligt ons niet. Even denk ik daarbij, zouden Zij daar ooit receptie houden, Of een ander soort partij van groot formaat, Waar ze erg beleefd zijn moeten En een massa menschen groeten? 'k Voel een rilling varen door mijn ruggegraat. Neen, als u en ik bij leven In die verre eilanddreven Zoo'n begroeting zouden moeten ondergaan; Zouden wij, geloof ik, gillen Tot het dreunde door den Stillen, Dan luidruchtig opgeschrikten. Oceaan. Jlls men veel buiten is, j beschermen Verkrijgbar toj Apothekers en (Adv. Ingez. Med.) Provinciale Commissie in het leven geroepen. Teneinde het vreemdelingenverkeer in de provincie Noord-Holland voor zoover het provinciale belangen betreft beter te kunnen behartigen is een Contact commissie voor het Vreemdelingenverkeer in Noord- Holland in het leven geroepen. In die Commissie heb ben de drie streekvereenigingen en de V.V.V. te Am sterdam zitting genomen. Voorzitter is de heer J. J. Jonckheer, directeur der Ned. Stoomboot Mij. en' se cretaris de heer C. S. Th. van Gink, directeur van Haarlem's Bloei. De zetel van de Commissie is te Haarlem gevestigd. Heden: Rembrandt Theater: „Een man geschaakt", 2.30, S.30 en 8.45 uur. Palace: „Het vlammende woud". 2, 6.30 en 8.45 Luxor Theater: „Lajla", 2.30, G.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Problemen der jeugd", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Moviac: „Vier man en één meisje" en actuali teiten, van 12 uur af. Boekenwurm, Kruisweg 3S: Expositie van schil derwerken, 106 uur. WOENSDAG 17 SEPTEMBER. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. (De voorstellingen van Woensdagavond in het Frans Hals Theater gaan niet door). Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te I-Iaarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 1037S. Firma Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. Krefeld ik heb er de encyclopaedic op ifa ge keken heeft 166000 inwoners. Een stad dus onge veer van de grootte als Utrecht. Het heeft zijn eigen opera-gezelschap, waaraan een ballet verbonden is, dat thans een tournée met een avond-vullend pro gramma door ons land maakt. Voor ons, Hollanders, die na veel moeite voor het geheele land één zegge één opera-troep bezitten is dit om jaloersch op te worden. Natuurlijk is dit Krefelder ballet van kleiner for maat dan van de opera's in Weenen of Berlijn, maar het was toch heel respectabel, wat wij te zien kre gen. Er zijn eenige zeer goede dansers en danseres sen bij deze ballet-groep en het eerste nummer Les petits Riens van Mozart maakte reeds dadelijk een uitstekenden indruk. Het was geestig van vin ding, goed van choreographie en de dans was licht' van veroverende charme, als de muziek van een Salzburger Meester. In dezen rococo-stijl was ook de „Barocke Romanze" eveneens op muziek van Mozart die door dezelfde deugden uitmuntte. In dit genre was het ballet van de krefelder opera wel op zijn best. Met veel Schwung werd de Tarantella op muziek van Fischer gedanst, waarin Anneliese Klonter als aanvoerster zich onderscheidde door temperament en agiliteit. En gracieus was de wals uit den Rosenkava- lier, uitgevoerd door het geheele vrouwelijke corps de ballet. „Das Pensionat" was meer in het burleske genre en werd zeer humoristisch gedanst. Maar ver daar boven uit gingen toch de Mazurka uit het jaar 1870 gedanst door Karl Kern en Margret Denecke, die wel de beste danseres van dit ballet is en Tanzstun- de 1910, eveneens door Margret Denecke en Walter Kujawski. Deze dansen deden in hun parodistische uitvoering even denken aan die van Trudï Schoop. En allergeestigst was de solo-dans „Das Konzert", waaëin Walter Kujawski van wien ook de cho reographie was fijn, komisch verschillende instru mentalisten hoe kostelijk was o.a. de pianist paro dieerde. Het ballet „Ritter Blaubart" op muziek van Heinz Vogt had grappige burleske momenten, maar kon door de vele herhalingen toch niet geheel boeien. Aardig van vinding en uitvoering was De Spiegel, gedanst door Anneliese Klonter en Martha Husmans. Maar verreweg het grootste succes van den avond was voor het miniatuur-danseresje Aggi Ackermann dat precies als 'n volleerde danseres met Walter Kujawski „Zimmerleute auf der Wonderschaft" dans te. Het publiek waardeerde het zoo, dat het nummer gebisseerd moest worden. Een avond van degelijke, wat ouderwetsche dans kunst, die het publiek wel niet enthousiasmeerde, maar toch aldoor boeide ook door de verscheiden heid der verschillende door Toni Winkler op den vleugel zeer muzikaal begeleide dansen. J. B. SCHUIL. Op de onlangs gehouden Examens van de Nederl. Associatie voor Chiropodie slaagden o.a. 95 BATA-candidaten, welke allen in de pedicure-inrichtingen van de Bata-zaken werkzaam zijn. (Adv. Ingez. Med.) V redegerechtshof Arrestanten in de Mei-dagen neergeschoten Twee reserve-kapiteins staan terecht 's-GRAVENHAGE, 15 Dee. (A.N.P.) Voor het Vredegerechtshof in den Haag heeft dezer dagen terecht gestaan de 38-jarige reserve-kapitein der infanterie A. van den Heuvel, in de oorlogsdagen van Mei 1940 belast met de arrestatie van nationaal-socialisten. Hier bij heeft hij op den heer Noordendorp geschoten, die in het hoofd werd getroffen en vrijwel op slag dood was. Verdachte is deswege tot twee maanden gevange nisstraf veroordeeld door de Haagsche rechtbank. De Officier van Justitie die vier jaar had geëischt was in hooger beroep gekomen. Verdachte zeide het schot te hebben gelost omdat de heer N„ die de armen in de hoogte moest houden, zijn rechterarm wat liet zakken en hij bevreesd was, dat de heer N. een vuurwapen te voorschijn zou halen. De procureur-generaal was van oordeel, dat v< dachte niet handelde ter uitvoering van een ambtelijk bevel en dat er geen sprake was van een toestand, waarbij verdachte zich moest verdedigen. Spr. eischte 10 jaar gevangenisstraf met ontzetting uit het recht bfj de gewapende mqcht te dienen. Mr. H. W. Wierda uit Utrecht, verdachtes raadsman, was van oordeel, dat verdachte het slachtoffer van zijn superieuren was geworden en dat opzet om te dooden geenszins was bewezen. Het Hof zal 23 Dec. uitspraak doen. Verder heeft terecht gestaan C. W. Kiers uit Zwolle, destijds kapitein bij het Nederlandsche leger, die door de rechtbank te 's-Gravenhage tot zes maanden ge vangenisstraf was veroordeeld wegens het in de eer ste oorlogsdagen doodschieten van een arrestant Ra demaker in een arrestantenlokaal te Kessel. De procureur-generaal was van oordeel, dat ver dachte" den gevangene opzettelijk heeft willen dooden en eischte 15 jaar gevangenisstraf. Het Hof zal 23 Dec. uitspraak doen. Wnd. hoofdredacteur: C. J. v. Tilburg, Heemstede. Plv.-hoofdredacteur G. N. Leenders, Heemstede. Aanvang nieuwe curssussen, begin Januari 1942 Inschrijving ELKEN avond van 7 tot 9 uur NIEUWE GRACHT 98 (Adv. Ingez. Med.) Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekenlngen van F Wagner) 84. De Strijd is begonnen Bij het horen van dit bekende signaal ontwaakte In Barrabas een felle strijd lust. Hij greep zijn pijl en boog en maakte zich ge reed om naar voren te hollen en zich bij zijn strijdmakkers te voegen.Zijn poten jeukten hem! Ein delijk was het zo ver! Nu pas kwam het verschil tus- de karakters van de e vrienden duidelijk te voorschijn. Hein, die met heel zijn hart hing aan de muziek en altijd blij was, als hij daarmee de andere dieren gelukkig kon maken, wilde proberen om zoveel mo gelijk bloedvergieten te voorkomen. Ze hadden immers den prins als gijzelaar. Als die nu dadelijk naar het hoofdkwartier van de wespen vloog en daar het voorstel deed om Livia en den meegenomen zwarten mier uit te Wisselen tegen zichzelf, dan kon misschien het ergste voorkomen worden. En Hein praatte zo overtuigend, dat Barrabas tenslotte moest toegeven, ©ogenblikkelijk ver trok de wesp om het voorstel over te brengen. Inmiddels was de strijd toch reeds ontbrand. Aan de rand van de hoogvlakte was het leger van den Roden-Mleren-koning in botsing gekomen met de voorhoede der wespentroepen. Sprinkhanen, kevers en grote torren, gewapend met scherpe speren, streden dapper tegen de aanvallende wespen. Deze wilden ten koste van alles voorkomen, dat hun vijanden de helling gingen bezetten. En steeds luider werden de krijgskreten, steeds feller de aanvallen. De eendengeneraal, die, omringd door zijn staf, vanaf een hoogte de strijd gadesloeg, wilde juist bevel geven om nog meer troepen in de strijd te werpen, toen hij in de verte Barrabas en I-Ieln. gevolgd door een krijgshaftigen. zw -ten mier, zag aankomen Het Delftsche aardewerk komt oorspronkelijk uit Haarlem Plannen om dit oude aardewerk thans weer te gaan vervaardigen De toenemende belangstelling voor regionale kunst heeft ertoe geleid, dat men ook aan de reissouvenirs meer aandacht is gaan schenken. Maar al te veel wa ren de zoogenaamde souvenirs prullaria van aller lei aard, die geen enkele kunstwaarde bezaten. Deze kwestie heeft ook de aandacht gehad van „Haarlem's Bloei" en bij navorsching op dit gebied kwam men toen tot de merkwaardige ontdekking dat het Delftsche aardewerk oorspronkelijk niet in Delft doch in Haar lem werd vervaardigd. Haarlemsche kunstenaars uit vroeger eeuwen, die in Italië gewerkt hadden waren de makers van dit fraaie product en eerst in later tijd toen talrijke brouwerijen in Delft leegstonden, togen zij naar die plaats. Aan het bestuur van Haar lem's Bloei zal nu worden voorgesteld een commis sie te benoemen die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid om ook thans nog dit oude Haarlem sche aardewerk te gaan vervaardigen. Er is dus een gereede leans, dat het Haarlemsche aardewerk nog eens in volle glorie in vele vertrekken zal prijken. Deze kans is des te grooter daar er na volging van Denemarken in ons land thans een „Na tionaal Comité tot het maken van goede kunstm-oduc- ten" bestaat, dat dit streven zeker krachtig zal bevor deren. Dit Coimté geeft aan producten, die aan zekere kunstzinnige eisehen voldoen en speciment zijn van een beoaalde regionale kunst, een waarmerk. In Den Haag heeft het gemeentebestuur onder het hoofd „Steun aan werklooze artisten" reeds een be drag van f 10.000 ter bevordering van de regionale kunst ter beschikking gesteld Indien het Haarlemsche olan levensvatbaarheid zal blijken te bezitten zal men zeker ook niet nalaten een beroep op het gemeente bestuur te doen. BENOEMD. In het bisdom I-Iaarlem is benoemd tot kanelaan in de Darochie van den I-I. Jozef te Haarlem H. C. Roo- zenburg en tot kapelaan te Velsen-Noord N. van Faassehen. Jubileum bü de firma Kimman Heden is de heer C. J. van Doorn 25 iaar verbon- dpn aan het automobielbedrijf der Gebr. H. en F. Kimman N.V. te Haarlem. Hij werd vanmorgen met ziin vrouw feestelijk ontvangen en in de versierde showroom eerst op hartelijke wijze gecomplimenteerd door den oudsten directeur, den heer Victor Kimman, die de aangename samenwerking en het onderlinge vertrouwen prees. „Aan uw groote plichtsbetrachting en iiver hebt u het te danken", zei spreker, „dat u na den dood van mijn broer Emlle in 1936 in onze directie werd opgenomen". Als stoffelijk blijk van vriendschap overhandigde spreker den jubilaris de teekening van een prachtig dressoir en fauteuil, die speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd zullen worden. De heer Kimman huldigde mevrouw Van Doorn met een bloemstuk. De oudste zoon van wijlen den heer Emile Kimman feliciteerde mede namens zijn moeder en overhan- dipde den heer Van Doorn eveneens een geschenk. Namens het personeel sprak de oudste knecht de heer N. de Goede, wat gepaard ging met de aanbie ding van een fraai eetservies en een bloemstuk voor mevrouw Van Doorn. Tenslotte werd namens de vertegenwoordigers het woord gevoerd door den heer P. Grautstück, die ver klaarde dat hij en zijn collega's den jubilaris als een humaan menseh hadden leeren kennen. De heer Van Doorn dankte alle sprekers afzonder lijk. Hedenmiddag van half twee tot half vier zou hij in z.ün woning aan het Plein 25 rood receptie houden. BURGERT ITKF STAND. HAARLEM 16 December. Bevallen: 14 December: A, C. Wismeijer-Uittenbosch, d. M. S. Ebbing-Assendelft, d. 15 Dec.: H. Slot.-Otzen, d. L. Antonisse-Kelderman. z. M. G. E, Moors- Ronde, d. P. C. Heemskerk-Verlaan, d. Overleden: 13 December: E J. Geursen-Kemeling, 79 j„ Craije- nesterlaan. J. J. van Ameyden, 69 j„ Gasthuisvest. 14 Dec.: W. R. Giesberts, 66 j„ Burgwal. 15 Dec.: H. F. Ronde, 3 m., z. van PI. T. Ronde, Damiatestraat. OVERVEEN G. J. VAN MEEUWEN f Maandag is in „Huize Duinrust" te Overveen in den ouderdom van 79 jaar overleden de heer G. J. van Meeuwen, vroeger werkzaam in de bloembol lenzaak G. C. van Meeuwen, eerst te Haarlem en daarna te Heemstede. De overledene was regent van het Hofje „In den groenen tuin" aan de Warmoes straat te Haarlem, kerkmeester in de parochiekerk aan het Kleverpark en regent van het R.K. Wees huis aan de Hagestraat, waar hij later als admi nistrateur werkzaam was. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Don derdag na de kerkelijke plechtigheden te 10 uur op •het R.K. kerkhof te Overveen. Heip Uw keel infectie voorkomen ^ooos met de beproefde geneeskracht van j^Ssl (Adv. Ingez. Med.) OVERTREDING VERDUISTERINGSVOOR SCHRIFTEN. Wegens overtreding van de verduister ingsvoor- schriften heeft de politie in de afgeloopen week te gen 38 ingezetenen van Bloemendaal proces-ver baal opgemaakt. RADIOPROGRAMMA. WOENSDAG 17 DECEMBER 1941, HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Giamofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoon- muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Orgelconcert. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Neder- landsch Kamerorkest en soliste. 14.15 John Kristel en zij'n orkest. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zang met pianobegelei ding en gramofoonmuziek. 1G.00 Bijbellezing. 1G.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursbex'ichten. 17.30 Nationale Jeugd storm-kwartier, 17.45 Fluit en clavecimbel. 18.15 Volks gezondheid. 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Melodie en poëzie. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales. die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 22.00 B. N. O. Engelsche uitzending „The Dutch Achievements in the Netherlands Indies!' of Gramofoon muziek. 22.1524.00 Gramofoonmuziek. I HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Voordracht. 11,00 Gramofoonmuziek. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische be richten. 13.05 Gramofoonmuziek. 13.15 De Melodisten en solist. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.15 Voordracht. 14.35 „Rigoletto", opera (gr.pl.). 16.00 Pianovoordracht. 16.35 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gerard Lebon en zijn orkest. 18.15 Amusementsorkest. 19.00 B. N. O. Brabantsch praatje. 19.10 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.20 Volkszangkoor met pianobegeleiding. 19.45 „In en om de N. S. B." (Voorbereid door de N. S. B.). 20.00 Omroep- symphonie-orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Cen trales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken). 20.45 Boéicb'espreking. 21.00 Omroepsymphonie- orkest en solist. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gra mofoonmuziek. 22.10—22.15 Avondwijding. Eiken ochtend en avond poetsen met PRODEMT. Met DISPERGON tegen tandsteen. HEERLIJK SCHUIMEND! GROOTE TUBE 25 ct. ZEER GROOTE TUBE 372 et. Gooi geen oude tuben wegSlechts tegen ïnle* vering van een willekeurigeoudetubemetdop kun# U voortaan een in tube verpakt product koopen| NEDERLANDSCH FABRIKAAT. (Adv. Ingez. Med.) Aan het Lizafront in het hooge Noorden geschiedt het transport met sleden, tveike door poolhonden worden getrokken. Zelfs bij de strengste koude verlooche nen deze dieren hiih aard niet en brengen ook de nachten in de open lucht door. (Atlantic-Holland) De bladeren zijn gevallen. Bij hoopen worden ze in het Vondelpark te Amsterdam verzameld, want ze vormen een waardevolle grondstof, nJ. blader- mest. (Pax-Holland-De Haan-m) Op 22 en 23 December zal de groote Kerstcollecte van Winterhulp worden gehou den. Bij honderdduizenden zijn te Gennep de Kersthangertjes vervaardigd, die ten bate van het goede doel verkocht zullen worden. (Pax-Holland-Lenarts-c)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2