rHSfllI art van Empelen St°no 17.50, Typen 16.- HUISHOUDSTER goed werkpaard Veel tijd en geld N.V. HEES Co. Ledenconcert. p7 aTheTres ANS SWANEVELT GITAAR Costumière Bontwerkster Gevraagd hekw. R.K. Dienstbode jonge typiste Flinke hulp Huwelijk Vermist TE KOOP BANDEN overhemden Te koop PERZ. TAPIJT MARIA STUART FRASQUITA DE RAMBLERS H. O. V. VOLKS- Frans Hals Gevarieerd programma In Frans Hals draait thans een gevarieerd program ma, bestaande uit zeven kleine films, die heel wat af wisseling bieden. Op deze wijze heeft de directie een Kerstprogramma samengesteld, ongetwijfeld overwe gend, dat afwisseling van spijs doet eten en dat men in de Kerstweek iets bijzonders van het filmtheater verwacht. Toch gelooven we, dat de beproefde methode van een goede hoofdfilm de voorkeur verdient bo ven een in zooveel stuk jes geknipt programma, dat nog wordt voorafge gaan door het journaal en bijfilms. Overigens lijkt ook de keuze van de nummertjes niet altijd erg gelukkig. Het teekenfilmpje van Tijl Uilenspiegels guitenstreken is wel aardig maar mist het raffinement, dat een teekenfilm zoo aantrekkelijk maken kan. De Nederlandsche glas-industrie is zeker een interessante documentaire en de danseres Winja Marowa danst haar „Noorsche Boerendans" en ..Ster vende Zwaan" naar den eisch, maar de „klucht" „Zeven maal zeven" wekt herinneringen aan de film kunst of wat daarvoor doorging, van een kwart eeuw geleden en bewijst, dat het toch maar waar is, dat tusschên tooneel en film een hemelsbreed verschil bestaat. De „Ramblers" laten zich vervolgens zien en hooren in een film, waarin wij en passant te zien krij gen, hoe een gramofoonplaat wordt opgenomen en vervaardigdd en ten slotte draait een criminalistisch filmpje „Eerst denken, dan doen" van den bekenden F. R. Erkmar, waarin Piet Bron en Dick van Veen den gewieksten boef en den nog gewieksteren recher cheur braaf van katoen geven. Wittebroodsweken Karl Lamac, die tal van Anny Ondra-films ver vaardigde, regisseerde ook deze vlotte, amusante film „Wittebroodswerken", waarin Anny Ondra als Ingeborg de hoofdrol vertolkt met Hans Sóhnker ais haar tegenspeler. De wittebroodsweken van dit paar zijn allerminst romantisch, integendeel ver- loopen ze nogal tamelijk eigenaardig. Reeds op den eersten dag zijn er meeningsver- schillen die er zelfs toe leiden dat manlief zijn vrouwtje een oorvijg geeft. Inge voelt zich diep be ledigd, zelfs zoo erg Rembrandt Palace dat ze wegloopt van Hans en samen met haar vriendin kellnerin wordt in een winter- sporthótel in Waldber- gen. Ook daar brengt ze weer het heele hotel in rep en roer. Tot overmaat van ramp verschijnt haar wettige echtgenoot ten tooneele. Hij komt n.l. met een vriend in het hotel logeeren. Maar het zou geen vroolijke film zijn. wanneer er geen happy-ending was en zoo slaagt Hans er tenslotte in zijn wettige vrouw terug te winnen. Deze filmcomedie geeft uiteraard aanleiding tot zeer komische situaties en tal van verwikkelingen en de schalksche, pittige Anny Ondra is werkelijk geknipt voor de rol van Inge. Hans Söhnken als haar echtgenoot doet niet voor haar onder, terwijl wijlen Adèle Sandrock als een der hotelgasten kos- stelijk een vinnige oude dame typeert. Er vallen tal van fraaie opnemingen te genieten van de wintersport en zeer amusant is ook het car- lavalsfeest. J. E. ANDREAS Benjamino Gigli in Ave Maria Benjamino Gigli is een geregelde verschijning in Dn ze bioscooptheaters. De meeste om niet tè zeggen al zijn films hebben we hier al van hem gezien en weergezien. G e- zien is eigenlijk niet het goede woord, want om hem te zien gaan niet naar een Gigli-film, wèl om hem te hoo- i. Dat hóóren is steeds weer een genot. Daar we den inhoud van Ave Maria uit vorige besprekingen bekend mogen veronderstellen kunnen we dezen teer volstaan met nog eens het bijzonder goede spel van Kathe von Nagy te roemen. Harald Paulsen heeft in deze film weer een kolfje naar zijn hand in zijn rol van oplichter en Paul Heuckels heeft ook niet te klagen. Het is een film, die èn voor zang- èn voor tooneel-liefhebbers veel te genieten [eeft, M. MEIJERINK-LEEMAN „Es gibt nur eine Liebe" Jenny Jugo, Heinz Rühmann, Louis Gaveure en Ralph Arthur Roberts bezorgen deze week een aangename afleiding in de film „Es gibt nu eine Liebe". Als we hierbij even onthullen dat Heinz en Louis voor bandieten worden aangezien, ter- Kvijl ze in werkelijkheid opera-artisten-met-va- Icantie zijn, dan kunt ge u voorstellen dat hieruit wonderlijke verwikkelingen voortvloeien. Voeg Idaarbij het feit, dat Heinz de comedie zoolang mo gelijk doorvoert met het doel zijn gezworen kame raad van een liefdesavontuur met Jenny af te hou wen, dan weet ge tevens dat de humor in deze film allerminst op het tweede plan staat. Het leeuwenaandeel in de hu mor heeft 'natuurlijk Heinz Rühmann zelf, aar naast hem dient Ralph Arthur Roberts ge- lemoreerd in zijn zotte creatie van den zaken- nan Wellenreiter, dan man die met, zijn lieftallige iecretaresse de berghut van de beide artisten be .reedt en daar alle angsten doorstaat van iemand ie in de vaste overtuiging leeft in de macht van ,e onderwereld te zijn geraakt. Wat het liefdesavontuur betreft: hoeveel moei- ;e Heinz zich ook geeft, hij kan Amor met geen nogelijkheid buiten de deur houden. Louis en 'enny sluiten tenslotte een verbond voor het le- ren, natuurlijk na heel wat obstakels te hebben iverwonnen. De film biedt behalve veel vroolnkheid, ook nenig oogenblik van muzikaal genot, want Louis ïaveure's prachtige operastem doet zich verschei- lene malen hooren. H. Voskuil. Huisbaas en huurder Dat er onder water ook leven bestaat wisten ^we reeds maar dat men daar ook al het probleem van het kamersverhuren kent, dat is toch wel heel iets nieuws. Het interessante filmpje „Huisbaas en huurder" werd opgenomen op den bodem van de Golf van Napels en wat zich daar allemaal al- ;peelt tusschen zee-anemonen en kreeften zal me- ïig^en met verbazing gadeslaan. Paardensport s, de titel duidt er reeds ip, een film over paar den, die eiken hippische- sportliefhebber zal in teresseeren. Tenslotte is er nog een gezellige ouder- ovetsche „smijt- en gooi"-klucht, een genre, dat ook nu nóg wel geliefd is. In het binnenlandsch nieuws een. zeer uitvoerige reportage van de plech tigheid ter"' gelegenheid van het 10-jarig bestaan der N.S.B. Het buitenlandsch nieuws vertoont o.m. de strijd in het Oosten en in W.-Afrika en het lezoek van den Groot-Moefti aan den Führer. Verder heeft de Nederlandsche Arbeidsdienst een cort propaganda-filmpje laten vervaardigen, waar- ïit doel en werkwijze van den N.A.D, duidelijk B. KORSTEN. Luxor Moviac preken. Kerstinzameling voor de oudstrijders Het Comité voor de Kerstinzameling voor de Neder- andsche oudstrijders, bestaande uit Mevrouw E. Over Ten Cate (Kleverparkweg 84). Mej. T. Heerkens Thijs- en (Plein 13) en Mej. N. Siewertsz van Reesema Mesdaglaan 2 te Bloemendaal) schrijft. ..Nu alle Kerst- (akketten verzonden zijn, is het ons een genoegen, e kunnen melden, dat onze Kerstinzameling buiten gewoon is geslaagd. Dank zij het groote aantal pak- es en geldelijke bijdragen, welke wij ontvingen, kon- len wij ongeveer 1500 geschenken verdeelen over waalf sanatoria, drie klinieken en tien patiënten, die jarticulier thuis of in een ziekenhuis worden ver- >leegd. Van harte danken wij voor de offervaardig- ïeid, waardoor bewezen is, dat ook Haarlem en om geving de oud-strijders niet vergeet." VELSEN uitreiking nieuwe bonnen. a.s. Maandag zijn voor uitreiking nieuwe bonnen Vel- :en-Noord. letters A. t. m. H. aan de beurt. Maandag begint tevens de uitreiking der extra-kaarten Koor zwaren en zeer /.waren arbeid. De uitreiking voor de teheele gemeente geschiedt in het Patronaatsgebouw aan len Zeeweg. Dien dag zijn aan de beurt de letters a. tm. g. HET RESIDENTIE TOONEEL. De vier Compagnons. Wanneer dit blijspelletje van Jochen Huth door een meisjes H B.S.-vereeniging gespeeld was gewor den, zouden wij* het waarschijnlijk wel aardig heb ben gevonden, maar voor het Residentie-Tooneel is dit gevalletje van de vier meisjes, die een compag nonschap aangaan en elkander plechtig beloven met z'n vieren schouder aan schouder te zullen strijden en het zakenbelang voor het privé-belang te zullen laten gaan om, wanneer de liefde hun hart binnen sluipt, beurt voor beurt de vennootschap ontrouw te worden, toch wel wat onnoozel. Een dochter las ik in het programma kan er haar moeder mee naar toe nemen, maar ik vermoed, dat de moeder wan neer zij tenminste in haar ontwikkeling niet bij de meisjesboeken is blijven staan zich wel zal be klagen over dezen uitgang en het zou mij niet ver wonderen, wanneer vele leden van de Vereeniging voor Huisvrouwen waarvoor het stuk 's middags werd gegeven dit ook wel zullen hebben gedhan. Het gaat met 't compagnonschap van deze 4 meisjes en nu citeer ik weer het programma als in het kinderrijmpje: Vier kleine negertjes Zwoeren elkander trouw, en zie Eén heeft er de trouw gebroken, Toen waren er nog drie.... enz. enz. Dat kinderrijmpje dat nota bene door een pro fessor wordt, gezongen teekent het stuk, dat nogal kinderlijk, om niet te zeggen kinderachtig is. Enny Meunier, Mieke Flink, Annie van Duyn en Marianne Borg waren de vier meisjes. Veel eer was er met deze rollen niet te behalen en het lag eigen lijk niet aan deze actrices, dat het geheel nu en dan een wat leegen indruk maakte. Paul Steenbergen had als Stephen Kohluni niet veel anders te doen dan zich zelf te spelen, Jan Retel typeerde wel grap pig een wat verlegen verliefd jong mensch en de heer Keiling sloeg zich kranig door de rol van den professor, welke hij tran den heer Bron, die als slacht offer van de duisternis niet kon spelen, plotseling moest opnemen. Verreweg het meeste succes was voor Bob Oost hoek, die een stijven, uitgedroogden en toch trouw lustigen referendaris van de belastingen de eenige werkelijk aardige rol in dit blijspelletje fijn-ko misch speelde. Jammer, dat het Residentie-Tooneel nu juist met dit wat onnoozele blijspel nog wel op een middag en avondvoorstelling te Haarlem kwam Dit goede gezelschap komt hier maar heel zelden en wij hadden het daarom graag in een beter stuk gezien J. B. SCHUIL Haarlemsclie Orkest-Vereeniging. Het eerste van de twee Mozai't-herdenkingscon- certen der H. O. V. kunnen we ten volle geslaagd noemen: vooreerst wegens het aantal toehoorders, dat Vrijdagavond de groote zaal bijna geheel vulde voorts wegens de keuze der uitgevoerde werken, die verschillende ontwikkelingsphasen van den componist vertegenwoordigden, ten slotte wegens de voortreffelijke hoedanigheden der vertolkingen. Marinus Adam opende den avond met een werk uit Mozart's 20ste levensjaar: de z.g. Haffner-Sere- nade, geschreven ter gelegenheid van het huwelijk een dochter van Salzburg's burgemeester. Ge- legenheidsmuziek dus? Ja en neen. De aanleiding tot het schrijven er van is zeker van buiten af ge komen; in sommige der 8 deelen, waaruit die Sere nade bestaat, als b.v. het m den hoofdvorm vervatte, maar het karakter eener blijspelouverture bezit tende Allegro Maestoso, in het lange en zeer vir tuoze Rondo, in het galante tweede Menuetto en in het elegante Andante bemerkt men meer Mozart's achting voor de familie H&ffner dan een uiting van zijn eigen persoonlijkheid. Maar het eerste Andante klinkt alsof het deel uitmaakt van een Vioolconcert en doet voor de mooiste Andantes uit zijn viool concerten niet onder. En in twee der Menuettï ver bant de mineurtoonsoort, die eigenlijk aan het be grip „serenade" vreemd is en die plotseling een me lancholieke stemming brengt, elke gedachte aan „gelegenheidsmuziek". Daar spreekt Mozart zijn eigen taal en hoe somber en droefgeestig die bijwij len zijn kon, weten we b.v. uit de g mineur-sym- phonie en zullen we binnenkort uit de Pianoconcer ten in d. ld. t. en c. kl. t. kunnen vernemen. Mozart's geest verwijlde lang niet altijd in het zonneland der schoonheid: er trokken ook wél donkere schaduwen over zijn zieleleven en die openbaarden zich dan in zijn muziek. Maar de schoonheid bleef in licht en dónker steeds ongerept. Zoo is het in Mozart's Concert voor fluit en harp met orkest vooral de schoonheid van den instru mentalen klank die ons kan boeien, want aan nieu we ideeën is dit concert al zeer arm. De cadens van het eerste Allegro en het Andantino zijn m.i. wel de beste gedeelten van dit nogal breedsprakige werk. Maar de Jupiter-Symphonie toont ons den 32- jarigen Mozart in zijn hoogste geestelijke vlucht. Hier is alles schoonheid: de vormgeving in 't groot en in détails, de thema's, de orkestratie en vooral ook de fameuze contrapuntiek, die hier geen oogen blik tot droogheid wordt, maar de stuwkracht eer bevordert dan remt, en die met ?oo'n gemakkelijk heid ontworpen en uitgewerkt is, dat de leek zelfs geen vefmoeden krijgt van de geleerdheid en kunst vaardigheid die in de onvolprezen en ongeëvenaai;- de finale schuilen. Een eigenlijke fuga is deze fi nale niet: de benaming „Symphonie met de slot- fuga", die men wel eens vindt, is dus onjuist; wel bevat'zij een paar fugatische exposities. Doch de thematische verwerkingen in canonische imitaties en omkeeringen en vooral de in vijfstemmig contra punt geschreven combinatie der verschillende the ma's in de coda hebben heel wat meer kunstwaarde dan ee- kast vol correcte schoolfuga's. In de virtuoze solopartijen der Haffner-Serenade schitterde het spel van den concertmeester Gijs Beths door zijn vaardigheid of trof door gevoelige nuances; in het Concert voor fluit en harp toonde Joh. Spies zich een uitmuntend fluitist en verrukte mevr. Rahel Mengelberg ons door haar superieur harpspel; in de Symphonie konden we ons geheele orkest, bewonderen. Ernstige fouten kwamen nage noeg niet voor: alleen in het kostelijke Trio van de lste Menuet der Serenade was het samenspel even in de war. Zoo was dit een avond vol schoonheid. Bloemen en een groote lauwerkrans getuigden van de waar deering voor de solisten in het Concert voor fluit en harp. K. DE JONG EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam doet. ex. rechten de heer P. S. R. Wolterbeek, Over- veen; cand.-ex. Ned.-Indisch recht de heer A. Alex ander; v. cand.ex. econ. wetenschappen de heeren K. W. Berkemeier en O. A. Sterk; doet. ex. rechten: mej. L. Jacobs, mej. M, J. van Dam en de heeren J. W. Scheffer, G. J. Balkenstein, P. S. R. Wolterbeek, F. E. Bos, H. Koolmoes en H. van Maanen; cand.ex. in de economische wetenschappen: G. C. Rutteman. Bev. tot doet. in de geneeskunde op proefschrift ge titeld: „De sterfte aan kanker in Nederland": B. Th. Meyers, geb. te Amsterdam en op proefschrift geti teld: „Vroedkunde en vroedvrouwen in de Nederlan den in de 17e en 18e eeuw": A. J. van Reeuwijk, geb. te Mijnsheerenland. De Kerstcollecte van Winterhulp Naar men weet zal Winterhulp Nederland op 22 en 23 December a.s., dus vlak voor het Kerstfeest, voor de laatste maal in het jaar 1941 langs de huizen gaan en met de collectebussen op straat rammelen om ga ven in te zamelen, welke dan later weer door deze organisatie zullen worden verdeeld onder behoeftige landgenooten. De burgemeester van Haarlem heeft in de afgeloopen week in een opwekking om het werk van Winterhulp te steunen geschreven, dat Winter hulp „bemiddelend optreedt tusschen de gevers en de ontvangers. De gevers, die in het algemeen niet in staat zijn zelf te bepalen of het door hen beschikbaar gestelde bedrag aan het juiste adres komt. De ont vangers, die alleen als zoodanig naar voren kunnen komen als bij onderzoek is gebleken, dat er inderdaad behoefte bestaat". Nu zou de vraag gesteld kunnen worden of de te lenigen nood nog wel zoo groot ls, maar het stellen van zulk een vraag zou verraden, dat men niet op de hoogte is van wat soms heel dicht bij ons geleden wordt. In deze dagen heeft Winterhulp o.m. in Den Haag en Amsterdam journalisten meegenomen om hen kennis te laten maken met den nood die nog in vele kringen wordt geleden. Een van hen, die met een Winterhulpman een Haagsche volkswijk had be zocht. schreef daarover o.m.: „Het is inderdaad heel erg, en het ergste is misschien wel, dat de menschen, die dezen nood lijden, het eigenlijk heel normaal vin den". Deze journalist is meegenomen naar gezinnen, waar vier kinderen in één bed moesten slapen waar bij zij slechts als dek eenige flarden van dekens had den, in andere woningen zag hij weer andere ellende. Door deze dingen wil Winterhulp laten zien dat er nog heel veel nood te lenigen is en Winterhulp biedt daarbij aan bemiddeling te verleenen. Haarlem's burgemeester heeft In zijn hierboven reeds aangehaalde opwekking meegedeeld, dat er de zen winter al een halve ton onder de behoeftigen van Haarlem is verdeeld. Dit is een vrij aanzienlijk be drag. En in aansluiting op deze mededeeling werd gezegd, dat het niet bij deze halve ton zou blijven, maar dat met de hulpverle'ening zou worden door gegaan, ook in het nieuwe jaar, dat ons te wachten staat, dank zij den middelen die daarvoor door tus- schenkomst van het Provinciaal Bureau van Winter hulp ter beschikking worden gesteld. De collecte welke volgende week Maandag en Dins dag zal worden gehouden wordt door Winterhulp Kerstcollecte genoemd, stellig omdat zij zoo vlak voor het feest van het komende licht in de duisternis wordt gehouden en omdat de organisatie hoopt, dat zij met de giften welke haar zullen worden gegeven licht zal kunnn brengen in donkeren, nood. En de jeugd is: hierbij volgens den wensch van den directeur-gene raal van de W.H.N, betrokken om te „helpen waar het noodig" is. JUBILEUM MEJ. C. M. DUITS Vandaag vierde mejuffrouw C. M. Duits werkzaam op de afdeeling Verificatie Bankbiljetten van de N.V. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting te Haar lem het feit van haar 25-jarige dienstvervulling bij ge noemde N.V. Toen mej. Duits vanmorgen arriveerde stonden de 70 dames der afdeeling opgesteld en zongen haar een welkomstlied toe waarna mej. Barthel haar toesprak en haar namens de feestcommissie een schilderij, voor stellend een bloemstuk overhandigde. Vervolgens voerde de afdeelingschef, mej. Hoeksema, het woord, waaraan de heer -Smits, chef der Verificatie, woorden van waardeering toevoegde. Nadat een gedicht op dit jubileum was voorgedra gen werd een A.B.C., eveneens toepasselijk op het feit van den dag, gedeclameerd, waarna mej. Duits een woord van dank voor de haar bereide huldiging sprak. Vervolgens werd zij door de Directie ontvangen: de heer A. D. Huysman roemde daarbij haar arbeid en toewijding en overhandigde haar een geschenk onder couvert. De rest van den morgen wérd door de afdeeling in gezellig samenzijn doorgebracht. Verloofd: JEANETTE VAN OERS en NICO FUNCKE Haarlem le Kerstdag. Rijksstraatweg 197. Rijksstraatweg 77. Met Kerstmis verloven zich: JENNY EYNTHOVEN en WIM HARTHOORN Heemstede: Raadhuisplein 20. Rijnstraat 2 a. Thuis 26 Dec. 35 uur Raad huisplein 20. Verloofd: RIEK JALINK en PIET DE LUGT Goor, Grootestraat 96. Haarlem, Kampervest 51. Thuis: Grootestraat 69 op 25 De cember 1941 van 24 uur. D. W. DE BULL NACHENIUS Oogarts MAANDAG 29 DEC. GEEN PRAKTIJK. Arts voor Inwendige Ziekten AFWEZIG TOT 4 JANUARI. C. Denijs en Mevr. L. Denijs Leraren Frans M.O., Duits M.O,, Engels M.O. Aanvang nieuwe clubs voor het praktijk examen begin Januari. Huiswerkcursus H. B. S. ZAANENLAAN 114, TEL. 23907. Gevraagd KANTKLOSLESSEN aan huis Br. m. prijsopg. en ver dere condities no. 6894 bur. van dit blad. liruenae Wilhelminastraat 47 Tel. 18441 Hoofdzetel den Haag Santpoorterplein 26, Haarlem. Pianolerares. Ook volgens Kla- varskribo., Lerares Toonkunst Muziekschool Dordrecht. I Wilhelminastraat 47 S Tel. 18441 Hoofdzetel den Haag I Typen - Steno - Fransch H Duitsch - Engelsch - Spaansch - Zweedsch -M Maleisch - Boekhouden"® Kant.- en Handelsopl. j3| Handelscorrespond. I Particulier en Algem. m Secretaresse Steno-typiste Steno-correspondent(e) H Handelsdagschool Middenstandscursus Opl. hoofdcorrespondent H en L.O. Duitsch ^link DAGMEISJE of werkster gevr. Crayenestersingel i Hoog loon. 3 Heemstede In de alg. verg. van aandeelh. d.d. 6 December 1941 is besloten de te Haarlem gevestigde n.v. N.V- OLIEHANDEL VAN DYSE- RENCK ZONEN te liquideeren. Beschaafd meisje gevr., ca. 17 jr., voor hulp in de hnisih., v. g. g. v., goed loon, v- 8.30 tot 4 a 5 u. Oosterhoutlaan 1 p. geh. cursus, geen bijk. kosten. Hawaiian Gitaar, Banjo, Ukelele, Mandoline en Orgel. Club- en privaatles. Condities billijk. KRELAGESTRAAT 24 zw. FRANSCH GASTHUIS SINGEL 26 i-ood ALFRED SAROT Grondige opleiding voor het dipl. van de Nederl. Assoc. voor Praktijkexamens BOEKHOUDEN Privaatles 6.en combinatie les ƒ4.per maand. N. J. Th. Schmidt, leraar M.O. boekh. accountant. Wilhelmina- laan 4, Haarlem Tel. 14506 WERKSTER GEVRAAGD Maandags en Dinsdags ve'rv. tusschen 5 en 6 uuir Tetterode straat 19 A aw. Besch. Juffrouw, middelb. leeftijd \i. z. g. g. .bij Heer alleen of moe derloos gezin, als zoodanig in be trekking geweest. Prima referen ties. Brieven no. 6886 bur. van dit blad. 'kan na Kerstmis weer werk aannemen. Molken en verande ren van japonnen etc. Eigen atelier. Br. no. 6909 bur. v.d. bV met eigen atelier en paskamer in le kl. zaken in bultend, ge werkt hebbende, verandert en moderniseert al ujw bontwerk. Br. no. 6907 bur. v. d. blad een meisje v. d. d. of d. en n. Heemsteedsche Dreef 174 Adverteer! in dit blad N.V.Keller &Macdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Philips' eiectr. gramofoons „Porteldisc" Gevr. te Haarlem, 1 Jan. of later zelfst. in koken en werken, v. g. g. v. veel hulp v. werkster. Brieven no. 6888 bur. van dit blad. Gevraagd v. 1 Jan. of later beschaafd Meisje voor d. en n. hulp aanw. Goed loon. huisel. verk. Vondelkade 14, Heemstede. Gevraagd te Haarlem 15 Jan.: bekwaam Meisje-alleen R.-K. niet ben. 25 jaar, katoen en zwart dr. hulp in de morgenuren aanwezig. Brieven no. 6903 bur. van dit blad. Net R.K. Dagmeisje gevr. voor heele dagen met volle kost. Leeft. ca. 20 a 25 jaar, v. g. g. v. Brieven no. 6896 bur. van d. blad. Groot kantoor va-aagt voor spoe dige indiensttreding flinke geroutineerde P.G. Br. no. C bui', v. d. blad. in de huishouding, kunn. koken en strijken en zelfst. werken van 9 tot 5 uur, v. ruw werk hulp aanw. Te vervoegen Lanckhorst- laan 101, 's morg. van 9-12 en na 6 uur. Net persoon, 33 jaar vast werk, zoekt kennismaking met jonge Weduwe, 1 kind geen bezwaar. Br. no. 6899 bur. van dit blad. Flink DAGMEISJE gevraagd, v. g. g. v. m. vollen kost hulp van werkster, Heemsteed sche Dreef 166. Heemstede. Beschaafde Nederl. jongedame 22 j., m. diploma M. H. B. S. huis houdkundige en typen, z.' z. g. ge plaatst per 15 Jan. extern in Chr. gezin waar de huisvrouw ont breekt en hulp aanwezig is, of in kl. inr. Ook gen. daarbij lichte kant. bezigh. te verr. Brieven no. 6898 bur. van dit blad. #evraagd door wasscherij DE WIT een P' INKE JONGEN oud 16 jaar. Aanmelden Abeel- straat 22. Gevraagd FLINKE JONGEMAN alls stoker, bekend met smids- werkzaamhe.denAdres: Was scherij Femina, Regentesselaan 40. Aanm. hedenmiddag 4-6 u. XE HUUR; Heerenhuis met tuin, gelegen aan den .schotersingel. Ben. 4 kamers, serre, enz. Vorder 6 kamers en badkamer. Voorzien van centrale verwarming. Huurprijs f 1000 per jaar. ïnl. NIEPHAUS BLANSERT Makelaars KRUISWEG 68A. Tel. 10269. (vermoed, gestolen) Iersche set ter, oud ca. 2"s jr. Kleur: rood bruin, naam: King. Teg. bel. ter. te bez. Van Speykstraat 9A, Zandvoort, tel. 2678. Te koop bruine Wintermantel, zonder bont mooie stof, maat 46. Prijs f 25. Adres te vernemen bur. v. d. blad Te koop gevraagd z. g. voetschaal of kl. personen- schaal met wijzerplaat of klok- schaal. Tevens aardappelbakken gevraagd, alles in goeden staat. Brieven no. 6897 bur. van dit blad N.V.KelBer&IVlacdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Electrische kachéls. Te koop gevraagd met platten wagen. Br. met prijsopgaaf no. 6901 bur. v.d. bi. LINGUAPHONE (Duitsche cursus) te koop ge vraagd. Brieven met prijs no. 6905 bur. van dit blad in pi-ima staat, zwaar 2-pers. Bureau met 26 laden en bureau opstand. Bladafm. 200 x 150 cM. Bevr. N.V. HILARIUS, N. Spaar- ne, Haaii., telef. 13852. zonder bon verkrijgt u door uw oude fietsband te laten voorzien van nieuw loopvlak. Komt ge uw band niet missen, wij geven er een in bruikleen. W. TER WAL, Spaarne 92 REPARATIE I.V.O. Leidschestraat 127, Haarlem. Omgeving OVERVEEN Voor direct gevr. eerlijke WIJKBEDIENDE voor melkbedrijf, ong. 18 jaar. Gierstraat 81. Gevraagd: een NETTE JONGEN voor loop- en bakkerij. J. Giever- ding, Binnenweg 27, Heemstede. Beschaafde dame heeft Gem. Kamers dispon. Centr. verw., vaste wascht. bad, telefoon. Westerhoutstr. 50. N.V.Keller&IVIacdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Philips spaarlampen en verduisteringslampen. Bloeiend Wasscherijbedrijf zoekt 1 30.000 1e hypotheek Brieven no. 6893 bur. van dit bl. Te koop: MAH. TAFEL EN KAST. Bloemend.straatweg 37, Sacntp.- Station. zwart imit. bontmantel m. 46-48 bontkraag, wit zwaar linnen mouwschort m.52, breede gloed- n. elastieken steunband, chroom lederen rijgkappen (kl. maat), 1 'marine wollen jongensjasje Ift. 4 a 5 j. (Gerzon), beige lede ren D.- en H. handschoenen (gr. maat)1 p. br. snéde damessch. m. 40. Schoterweg 182rd. TE KOOP groot mooi konijn met degel, hok, 11. L. Duin en Daalsche- weg 5a, achter Hertenkamp, Bloemendaal Te koop aan part. gaaf 3x4 mtr. f 1500.nw. Chineesch 4x5 Mtr. 200.— Axminster, bijna ujw. 2x3/ 90.Adres te vern. bur. van dit blad VRIJSTAANDHUIS met flinken tuin Br. No. 90873 aan BOLREK Amsterdam, Koningspl. 1 Heden- en mor genavond 7.15 u. Heden normale prijzen. Cou pons geldig. Morgen verlaag de prijzen. Morgenmiddag 2.15 uur: Charlotte Kohier Prijzen 70 ct. tot 2.05 a. i. ZONDAG 21 DEC. 7.30 uur precies o.l.v. Theo Udcn Masman Geheel nieuw programma. Eenheidspr. fl. 1. pl. bel. en a. Kaartverkoop begint Donderd. 18 Dec. 10 tot 4 en volgende dagen. Bij iedere kaartverk. hoog stens 6 kaarten. Dinsdag 23 December, 7.30 u. concert Dirigent: TOON V'ERHEY Soliste: MIEK ENGELENBURG piano Programma-bewijs van toegang: 25 cent. Zoo juist ontvangen: gaat er verloren door steeds uw oude banden van uw bakfiets te repareeren. Levering van hou ten wielen met ijzeren banden, passend op elke bakfiets uit voorraad leverbaar. W. TER WAL, Spaarne 92 amofoon platen Ernst van 't Hoff (o.a. Johnson Rag In the mood) Bing Crosby en TheAndrewSisters Groote sorteering in klas siek, w.o. 4e, 5e en 6e SYMPHONIE (Tschaikowsky) Kruisstraat 33, tel. 15507 Voor terstond gevraagd FLINKE JONGEN "voor werkzaariiheden in de wit-wasscherij. WASSCHERIJ HOEK VAART, Bloemendaalschestraatweg 17, Santpoort-Station. EXPORTKANTOOR zoekt voor directe indiensttreding JONGSTE BEDIENDE met eenige kantoorervaring en bekendheid met boek houding. Uitv. soil, onder no. 6904 bureau van dit blad. Zendt ons Uw NAAM en ADRES en wij verstrekken U vol ledige gegevens over onze nieuwe cursus voor opleiding tot TANDARTSASSISTENTE Aanvang Jan. 1-942. Lesgeld f 100.totaal. INSTITUUT STRIETMAN BOSCH VAARTSTRAAT 27 BELEGG. HUIZEN AANGEB. Wij belasten ons met koopen, verk. en tax. van Uw perceelen. P. J. Voorneveld, Bouwk.-Maltelaar, Kloppersingel 191, Tel. 13449 ZIEKENFONDSBESLU1T voor hen, die de uitkéeringen te laag en de uitkeerings- duur te kort vinden, sluiten wij een voordeelige aan vullingsverzekering. Betaling per maand, kwartaal, half jaar of jaarlijks. ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR WM. ESTARIPPA, STATEN BOLWERK 44, HAARLEM, TELEFOON 21814 MET SPOED DROGE OPSLAGRUIMTE te huur gevr. (ook gedeelte), gelijkvloersch. Br. ond. letter D WENSING's ADVERT. BUREAU, Haarlem. Te koop gevraagd: ACCORDEON 12, 48 of 80 bas., tevens een KOFFER-GRAMO- FOON. Br. onder no. 6900 bureau van dit blad. JCexstmis - Aan de samenstelling van de Kerstcollectie hebben wij weer bijzondere zorg besteed. Wij brengen weer zeer origineele en aparte KERSTSTUKJES en een groote sorteering Azalea's, Cyclamen, Begonia's, Hyacinten, Tulpen, Kerstrozen, Kerstboomen, Hulst, enz. Komt U onze étalage even zien. Het is heusch de moeite waard. Nu een verzoek: BESTELT U TIJDIG? Dan kunnen wij alles bij daglicht bezorgen. BLOEMENMAGAZIJN BINNENWEG 18, HEEMSTEDE, TELEFOON 280?B

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3