MODERNE DANSEN VICKS HOESTBONBONS Onze vroegere kwaliteitP AGENDA. LANGS DE STRAAT. Stropdassen. TOBIAS JCoct Tlieuws Neen, die IS 't niet meer! Maar ik kan me voorstellen, dat huisvrouwen die „de Honig's .ïrtikelefï van vroeger" niet kennen, er verbaasd (en opgetogen!) over zijn, dat er in dezen tijd tóch nog zulke lekkere soepen, bouillonblokjes, jus- en ragoüttabletten te maken zijn. De Honig-fabrieken doen wat zij kunnen en dat blijkt ook in dezen tijd nog véél, en rijkelijk goed, te zijn. De vraag is echter zóó groot (ook al omdat de prijzen onveranderd, dus even matig als vroeger bleven!) dat het best mogelijk is, dat de winkelier U af en toe niet helpen kan. HONIG'S ARTIKELEN (Adv. Ingez. Med.) Filmavond over liet zwemmen te Haarlem Maandagavond organiseerde de leider van het Sportfondsenbad, de heer Joh. M. Schmidt, een film avond van zeer bijzonderen aard. De zaal van den Haarlemschen Kegelbond in de Tempeliersstraat was geheel gevuld met belangstellenden, toen de heer H. M. van Unen, w.n. voorzitter van den Raad van Be heer van het Sportfondsenbad allen hartelijk welkom heette. De eerste film die werd vertoond na een kort ge schiedkundig overzicht betreffende het zwemmen door den heer Schmidt, was getiteld. Nederland is een Waterland. Deze film van den Ned. Bond tot het reddenvan drenkelingen eindigde met een goed geslaagde redding van een jongen die bij het kanovaren in het water terecht kwam. Een volgende film bracht ons aanhet strand te Scheveningen op een Bondsstranddag. Een drenkeling, die te ver uit de kust was geraakt, werd met reddings boeien, geworpen uit een vliegmachine, gered. Een prachtig staaltje van samenwerking tusschen Bond en Vrijwillige vliegers. De film die nu volgde zou kunnen ..heeten: Van Brongebouw tot 'Sportfondsenbad. Na een korte pauze nam dr. W. B. Smit directeur van den G.G. en Gezondheidsdient 't woord. Spreker zette glashelder de hygiënische beteekenis van het zwemmen uiteen meer in het bijzonder vestigde hij de aandacht op de films betreffende het zwemmen van geestelijk- en lichamelijk onvolwaardigen. Dokter -Smit verklaarde dat de medici het zwemmen door die getroffenen met de grootste belangstelling en waar deering volgen. Hebl zelden hebben we een dergelijk schitterend pleidooi over de waarde van het zwemmen gehoord, als- gisteravond door dr. Smit is gehouden. De films van geestelijk onvolwaardigen, van licha melijk verminkten, onze oorlogsslachtoffers, van zie ken en blinden werden onder ademlooze stilte, met volle aandacht gevolgd. De Raad van Beheer en ook de heer Schmidt, als leider van het Sportfondsenbad, kunnen op een zeer geslaagden avond terug zien. Wat iedere amateur er van moet weten door: H. KWEKKEBOOM, Dansleeraar Dit boekje omvat de volledige omschrij ving van alle grondpassen van: Fox-Trof, Mod. Wals, Langzame Fox-Trot, Tango en Rumba. Alle passen zijn apart beschreven zoowel voor Dame als Heer. Verkrijgbaar a ƒ0.75 aan de Dansschool: NIEUWE GRACHT 98 PRIVé-LES OP ELK VERLANGD UUR 'Aanv- NIEUWE CURSUSSEN begin Januari. (Adv. Ingez. Med.) Heden: DINSDAG 30 DECEMBER. Gem. Concertzaal: Orgelconcert, 7.30 uur. Frans Hals Theater: Nedërlandsch Kerstprogram ma: een filmvariété 7 X 7 47, 2.30, 6.30 en 8.45 Uur (geprolonfeeerd) Luxor Theater: Watt en Watt als „Ridders in lompen", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühma.n in „De Gas man", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Ju-Ju. de krantenverkoopster", 2, 6.31 •n S.45 uur. Movlac: „De Dubbelgangster" en actualiteiten uit binnen- en buitenland, van 12 uur af. WOENSDAG 31 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", 2.30 uur. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15: Oudejaarsavond- bijeenkomst. 7 uur. Bioscoop theatex-s: Voorstellingen des middags en des avonds. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26 Tel. Ï3290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, Tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenltade 181, Tel. 23821. Heden Dinsdagavond na S uur is te Heem stede geopend: Heemsteedschë Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 2S197. Woensdagavond na 8 uur tot Zaterdagavond 8 uur: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. Zaterdagavond na 8 uur: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. Nieuw Leven Als de kersen bloeien De Geheel Onthouders Tooneelvereeniging Nieuw Leven heeft haar ledenaantal zoo zien groeien, dat zij thans weer van eik stuk twee voorstellingen kan geven en beide keeren voor volle zalen. Ook zit er weer evenals vroeger een orkestje in de „bak". Maar nog belangrijker is het, dat de voorstel lingen op peil blijven en dat bleek dit keer het ge val. Men had een oud stuk Als de kersen bloeien van Dr. J. van Epengekozen en deze keuze was volkomen verantwoord. Dit tooneelspel moge meer dan 25 jaar oud zijn, veroijderd kan men het met uitzondering van enkele rhetorische ontspo ringen toch moeilijk noemen, want het in dit stuk; behandelde probleem is van alle tijden. En ook bleek het, dat Nieuw Leven het stuk uitstekend kon bezetten. Als geheel was het een der beste opvoe ringen die wij in de laatste jaren van deze vereeni- ging gezien hebben. Dit was voor een groot deel te danken aan de voortreffelijke rolkennis der spelers, waardoor de opvoering zich onderscheidde door dynamische be wogenheid. De regisseur had voor het juiste tempo gezorgd, ook in de dramatische t.ooneelen en durfde zijn spelers rustpauzes te laten nemen, waar dit noodig was. Ook het individueele spel viel alleszins te roemen. Allereerst van Kick Vosshard, die als Johan Kra mer wel een bijzonder gelukkigen avond had. Hij speelde deze rol met temperament, gevoelig en warm. Hij was de charmeur, van wien men kon aan- nemen, dat hij ondanks zijn leeftijd het hart van een jong meisje nog kon veroveren. En ook aan het slot speelde hij de rol zuiver en zonder senti mentaliteit. Een over het geheel uitstekend gespeel de rol. Hij kreeg uitstekend tegenspel van Dini Rohdens, die jong, levendig en van een prettige distinctie ook in haar voortreffelijke dictie was. De rhe- toriek van sommige zinnetjes, die de schrijver haar in de laatste acte in den mond legt, souligneerde zij wel wat onnoodig sterk en dan werd het even wat al te mooi, maar dat is van een dilettante een ver geeflijke fout. Mej. Rohdens is voor Nieuw Leven een kracht die de vereeniging niet genoeg in waar de kan houden. Mevrouw Hazevoet speelde Anna Bós, haar oude rol van elf jaar geleden, en zij deed dit met juist inzicht. Ook zij gaf zich geheel in deze rol en men kon volkomen in deze gedesillusioneerde huishoud ster gelooven. De heer Traksel maakte 'van Tom Kramer niet zooals ik net zoo dikwijls gezien heb een al te stijven jongeman. Hij speelde hem als een wat nuchter maar beschaafd jongmensch, die genoeg aantrekkelijkheid had voor een meisje als Rosette Bonpré. Jaap is altijd een dankbaar rolle tje en deze tuinman kwam in de typeering van den heer Kuin volkomen tot zijn recht.- De dokter van den heer Rohdens miste wel wat te veel de gemoé- delijkheid van een dorpsdokter. Als geheel dus een zeer^gelukkïge avond voor Nieuw Leven. Het publiek was heel warm gestemd, vooral na het tweede bedrijf, toen het applaus bij zonder enthousiast klonk. J. B. SCHUIL BEIAARD-PROGRAMMA TE HAARLEM. Het programma van den beiaardier Jack. Vermaak is: Voor 2 Januari: 1. Petit suite, G. Clément; 2. Twee Ga vottes, Fiocco; 3a. Het klooster, b. De minnebode, c. Van het smidje, Oud. Nederl.; 4. Rondino, Steenhuis; 5. Bal lade, Staf Nees. Voor 5 Januari: 1. Gondoliera, Franssen; 2. Ie Fantasie, Peter Benoit; 3a. De drie mijtertjes, c. De bazinne, Oud" Nederl.; 4. Menuet en trio, Bach; 5. Avondstemming, Leievère. Voor 9 Januari: 1. Sonate voor Beiaard, Jef. v.'Hoof; 2. Rubensmar'sch en klokkenlied, Benoit;: 3a. Drie Koningen- iied, Reuzenlied, 't.Lof van liefde, Oud Nederl.; 4. Me nuet, Jef. v. Hoof; 5. Andante, Pleyel. BROCHURE „IN UW BELANG". 's-GRAVENHAGE, 29 December, r— Namens den persdienst van de departementen van Handel, Nij verheid en Scheepvaart en van Landbouw en Vis- scherij is een brochure „In uw belang" in het licht gegeven. Zij bevat een overzicht van het Nederland- sche distributiesysteem en van alles; wat daarmede samenhangt. Aan het einde der beschouwingen zal ieder, die van goeden wille is, moeten erkennen, dat hier in ernst er naar gestreefd is om vele misvattingen weg te nemen. De Nederlandsche overheid verwacht dar. ook, dat geen belangstellende, die met dit ge schrift in kennis komt, zal nalaten het goede inzicht te verbreiden. (A.N.P.) De aanhouder wint Zooals elk jaar was het tegen Kerstmis weer iede- ren dag Kerstboom-markt op den Singel bij de Munt te Amsterdam. Daar stonden weer de kooplui hoofdzakelijk uit Aalsmeer die hun waar met de schuit hadden aangevoerd, hun Kerstboomen van alle grootten en alle prijzen onder de aandacht van het publiek te brengen op min of meer luidruchtige wijze en niettegenstaande de sombere tijden vond toch menige boom zijn weg, hetzij naar een patri ciërswoning in de Apollolaan, hetzij naar een een voudige kamer in de Tweede Egelantïersdwarsstraat drie-hoog-achter of naar een der duizenden andere woningen die daar tusschen deze beide uitersten te vinden zijn in het grooté Amsterdam. Daar waren de bewoners van die huizen, die allen, naar de grootte van hun beurs, op de Kerstboommarkt zochten en meestal vonden, wat van hun gading was. En daar waren ook de jongens, die met een ander doel dan de kooplieden en het publiek naar de markt kwamen: omzwierven in groepen van vier of vijf de koopers, liepen hen en de kooplui in den weg en volgden intusschen de onderhandelingen met de groot ste aandacht. Niet zoodra was een koop gesloten of zij sprongen met opgeheven vinger, als op school de jongens, die iets meer meenen te weten dan de an dere leerlingen en branden van vérlangen, den on derwijzer deelgenoot te maken van hun meerdere wetenschap, op den kooper af en riep: „Meneer! me neer, mag ik 'm-, wegbrengen?" Eén jongen, met een paar heldere oogen in zijn bru taal gezicht, was zoo opdringerig, dat een der kooplui hem al in niet zeer zachte termen verzocht had, heen te gaan, daar hij anders het plan koesterde, lijfstraf felijke rechtspleging op hem toe te passen. (De koop man zei het anders). „Ja, goed zoo!" moedigde zijn maat hem aan, „geef 'm maar een goeien opd. 'k Heb gisteren ook al zoo'n last van die aap gehad!" De „aap" achtte het nu wel geraden, zich wat in de achterste rijen terug te trekken. Maar weggaan, dat deed-ie niet. Er hing van zijn blijven te veel af. Misschien een handvol sigaretten, misschien, héél mis schien- wel een héél doosje! Een oude heer naderde den koopman, die zich op den jongen pas zoo boos had gemaakt en trad met hem in onderhandeling over een mooien, grooten boom. Eerst Waagde hij nog 'n zwakke poging, om een kwartje van den prijs af te krijgen maar toen de koopman op beslisten toon verklaard had: „Wordt niet onder de 3 gulden verkocht!" haaldq hij een étui uit zijn binnenzak, nam er drie papieren guldens uit en overhandigde ze aan den koopman. Zoekend liet de oude heer hierna zijn blikken over de omstanders wei den en spoedig viel zijn oog op den brutalen rakker die, zich zoo groot makend als'hij maar kon, met op geheven vinger stond te springen en uit alle macht riep: „Meneer, meneer. Mag ik 'm wegbrengen?" De oude heer wenkte hem. „Kom j ij maar eens hier, ventje", zei hij welwillend. „En breng jij dien boom maar eens netjes bij me thuis!" Als een pijl uit den boog schoot de jongen door de omstanders heen op den ouden heer toe en pakte den boom al op. Tot afscheid wierp hij den boozen koopman een triomfantelijken blik toe. Hij had zijn doel bereikt! J. C. E (Adv. Ingez. Med.) Kind in de vlammen omgekomen HOORN, 29 Dec. Hedennacht heeft brand gewoed in een perceel, bestaande uit woonhuis an nex schilderswerkplaats, toebehoorende aan er bewoond door den heer J. Sachs te Westerblokker. Een van de kinderen, eerf 2 1 /2-jarig knaapje, is in de vlammen omgekomen. (Diefstallen door personeel van een expeditiefirma zijn aan het licht gekomen door onderzoek naar de herkomst van een partij heeren dassen) Ach, weer hebben dwaze menschen Een boos stukje uitgehaald, Van een soort die, wat z'ook wenschen, Op den duur toch niet betaalt. Stelen rijmt dan wel op deelen, Maar gegapt rijmt op gesnapt, 't Spél laat zich maar heel kort spelen, Hoe gewiekst je 't hem ook lapt. Via een partijtje dassen Spoorde men de daders op En die hebben, kan 't verrassen? Nu aan elke das een strop. Het begrip van dassen strikken Is geen halsmisdaad misschien, D'eigenaar kon het niet flikken, Die werd in den nek gezien. En dat voelde hij heel pijnlijk, Spoedig kwam de zaak aan 't licht. Waarbij 't speurderswerk waarschijnlijk Met een dashond werd verricht. Maar de daders die 't volbrachten Komen voor het feit te staan Dat hun, anders dan ze dachten, Nu de das wordt omgedaan. P. GASUS Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van (Adv. Ingez. Med.) Binnenlandsche vorderingen toebehoorende aan niet-ingezetenen Aangiften vóór 29 Januari 1942 's GRAVENHAGE 29 Dec. Ingevolge het op 29 Dec. 1941 afgekondigde besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën (Ned. Staatscourant d.d. 29 Dec. 1941, no. 252) rust op ingezetenen in den zin van het devie- zenbesluit 1941 xde verplichting, vóór 29 Januari 1942 aangifte te doen van binnenlandsche vorderingen en andere, in het besluit nader omschreven binnenlandsche waarden, waarvan niet-ingezetenen op 31 Dec. 1941 eigenaar of gerechtigde zijn. In verband hiermede wordt op het volgende de aandacht gevestigd:. Ieder ingezetene, natuurlijke of rechtspersoon, schuldenaar is van vorderyigen van niet-ingezetenei tot aangifte verplicht. Bovéndien is iedere binnenlandsche maatij. of vennootschap of stichting waarin door niet- ingezetenen wordt deelgenomen, verplicht van deze deel neming aangifte te doen. Indien een niet-ingezëtene, schuldenaar van een vor dering, gedekt door hypotheek op in het binnenland ge legen onroerend goed, dan wel rechthebbende op de opbrengst van zoodanig onroerend goed, de inning dei- hem verschuldigde gelden (hypotheekrenten en -aflossin gen, hureó, pachten, etc.) heeft opgedragen aan een ver tegenwoordiger hier te lande (b.v. een notaris.rentmees ter, makelaar, woningbureau of accountantskantoor), dan rust de aangifteplicht op dezen vertegenwoordiger. De ingezetene-schuldenaar is in dit geval van den aangifte plicht vrijgesteld. Niet onder den aangifteplicht vallen binnenlandsche waarden, waarvan de schuldeischers c.q. gerechtigden hun woonplaats hebben of gevestigd zijn in het Duitsche rijk. de gebieden waar het Duitsche deviezenrecht van kracht is, wan wel in Nederlandscli-Indië, Suriname of Curagao. De aangifte moet geschieden door inzending van een behoorlijk ingevuld en onderteekend formulier in twee voud aan het deviezeninstituut, kantoor Elandstraat 42. 's Grayenhage. Aangifteformulieren zijn verkrijgbaar bij het devie instituut te 's Gravenhage, Amsterdam en Rotterdam, Verwezen wordt naar de gedrukte toelichting, welks tege lijk met het aangifteformulier wordt verstrekt. Het niet, niet tijdig of niet ten volle voldoen aan de plichting tot aangifte wordt ingevolge de artikelen 62 en 63 van het deviezenbesluit. 1941 gestraft, met gevangenis- - straf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ter hoogste honderd duizend gulden, dan wel met hechten!; van ten hoogste een jaar of geldboete van ten hoogste vijftig duizend gulden, al naar gelang het strafbare feit opzettelijk of niet opzettelijk is gepleegd. (A. N. P.). EVANG. LUTHERSCHE KERK. De Groote Kerkeraad der Evang. Luthersche Genieente te Haarlem besloot in verband met de verduis tering evenals het vorig jaar den Oudejaarsavond een kerkdienst te houden in het Luth. Wees- en, Oudeliedenhuis, Westerhoutpark 34, waarin beide predikanten hopen voor te gaan, Deze dienst vangt aan om 7.30 uur. Den volgenden 'morgen 1 Januari 1942 zal even eens'onder leiding van beide «pre dikanten Ds. Spliethoff en Brandt een kerkdienst worden ge houden, maar dan in de Kerk, Witte Heerenstraat 22, waarin de beves tiging van kerkeraadsleden plaats vinden. Deze dienst in de kerk vangt aan om U uur. HAARl. DAGBLAD, Dinsdag 30 Dec. 1941 '/'Üwr koude en verkoudheid S dreigen,beschermen t», ^wnnKnt-308"-^ (Adv. Ingez. Med.) Luchtaanvallen op Nederlandscli gebied Geen slachtoffers 's-GRAVENHAGE, 29 December. Gedurende het weekeinde vlogen verscheidene Britsche toestellen boven Nederlahdsch gebied en wierpen een groot getal spring- en brandbommen neer. De meeste vielen in het open veld. Een 22-tal woonhüizen liepen lichte schade op. Een boerenhofstede werd door een brand bom getroffen en brandde geheel af. Hierbij kwamen 11 schapen om. Een andere boerenhofstede werd zoo zwaar beschadigd, dat ze ontruimd moest worden. Gelukkig zijn er onder-de burgerbevolking ditmaal geen dooden of gewonden te betreuren. OPROEP AAN' DE IMKERS TOT INLEVERING VAN WAS. 's GRAVENHAGE 29 Dec. Door den slechten korf- honlng-oogst is slechts een gedeelte van de bijenwas, die noodig is om alle kastimkers van kunstraat te voorzien, in den handel gekomen. Om de zeer ernstige gevolgen van een niet volledig kunnen verstrekken van de benoodtgde kunstraat zooveel mogelijk op te vangen, doet het. rijks bureau voor chemische producten in samenwerking met het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd en enkele vereenigingen van bijenhouders in een. in de dagbladen op te nemen officieele publicatie, een beroep op alle imkers. Teneindq in hot belang van de bijenteelt in ons land de kunstraatvoorziening voor het volgende seizoen, die thans nog niet is gewaarborgd, te kunnen verzekeren, wordt een dringend beroep op alle imkers gedaan om elke hoe veelheid was of ruwe raat; l\oe gering ook, aan de kunst raatfabrikanten ten verkoop aan te bieden. (A. N. P.). VOEDSELVOORZIENING. Op 23 Dec. j.l. is het eerste nummer verschenen van het nieuw ingestelde Voedselvoorzieningsblad. Hierin zullen in de toekomst worden opgenomen alle verordeningen van de Bedrijfsorganisaties, die worden ingesteld op het ge bied der voedselvoorziening. Reeds ls Ingesteld de Be drijfsorganisatie voor Vee en Vleesch, waarvan de eerste verordening in het eerste nummer van het Voedselvoor zieningsblad is verschenen. De afkondiging in het Voed selvoorzieningsblad is een officieele afkondiging en kan worden gelijkgesteld met de afkondiging b.v. in de Ne derlandsche Staatscourant. De tekst in het Voedselvoor- zieningsblad moet dan ook als de officieele tekst worden aangemerkt. De In het Voedselvoorzieningsblad gepubli ceerde verordeningen der Bedrijfsorganisaties zijn bindend niet alleen voor de bedrijfsgenooten, doch voor iedereen. Aangezien het nog niet vaststaat, welken omvang het Voedselvoorzieningsblad zal aannemen, hetgeen o.m. ver band houdt met de nog op te richten Bedrijfsorganisaties, zal het blad op geregelde tijdstippen verschijnen. „DE ZONDAAR". Wegens het succes van „De Zondaar", spel in drie be drijven van Mr. J. H. Penning, zal een herhaling worden gegeven door het Gemeentelijk Theaterbedrijf Amster dam, Afdeeling Tooneel. Int. Cor van der Lugt Melsert, in den Stadsschouwburg te Haarlem op Zaterdagavond 3 Januari. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: S. Scheffelaar Klots en A. H. Zweifel, Amsterdam-Wlnterthur (Zwld.); N. Oomen en J. Snij ders, Nijmegen-Utrecht; Th. J. M. Boelaars en J. Brolcx, Oosterhout-Zundert. Ondertrouwd: W. A. Tijnagel en A. G. J. M. Wil- lems, Roermond-Voorburg. Getrouwd: E. Stein en L. de Raas, Rotterdam; J. R. de Jong en J. Snijder van Wissenkerke, Den Haag; L. B. K. Kappelhof en A. Coebergh, Breda-Ooster- beek; Jkvr. M. A. V. H- van Loon en Frh. H. N. C. O. M. von Funcke, Doorn-Athene. Bevallen: J. M; L. Zeedijk-Reijnders, d„ Maarssen; J. P. van d. Laan-Boelens, d., Rijnsburg; F. Vellenga- Rutgers, d., Den Haag; D. A. v. d Kooy-v. d. Ven, d., Amsterdam; C. Hermarij-Oeldrich, d., Amsterdam; L. Bruggeman-Hooijkaas, z.. Den Haag: J. Douma-, Kaajan, z.. Den Haag; Bonger-de Lange, d„ Amster dam; Buskers-Beckers, d., Vught: Schönmann-van Lent, d., Luzern (Zwld.); Borrie-IIaver Droeze, d., Rotterdam. Oeverleden: A. Kroese, m., 82 j., Breda; J. G. Gra- tama-Telting, v., 69 j., Doorn; C. J. Kreukelaar, m., 43 j., Mombasa (O.-Afr.); W. F. Wolters, m., 88 j„ Den Haag; M. J. Neskens, m„ 75 j., Lunteren; R. Sachs, m., 76 j Hilversum; F. J. M. Goslings, m., 53 j., Lei den; J. v. Dam, m.; 64 j., Enschedé; F. H. de Meester, m., 91 j., Den Haag; J. M. Greep, m., 52 j.. Rotterdam; L. C. G. v. d. Elst-Brunnings; v., 80 j., Den Haag; L. Leijdesdorff, m., 64 j., Den Kaag; J. H. de Wit m., j., Katwijk aan den Rijn; F. U. Ockerse, m., 75 j., Den Haag. AQUARIUMVEREENIGING „DE NATUUR". De Vereeniging tot bevordering der aquarium- en terrariumkunde „De Natuur" voor Haarlem en Omstreken houdt op Nieuwjaarsdag een bijeenkomst in haar lokaal aan de Generaal de la Reystraat. Zondagochtend 4 Januari wordt in café-restaurant Brinkmann de film „Zee, rotsen en vogels" vertoond door den heer Van Sijn uit Rotterdam opgenomen op een' eilandje,ten zuiden van dSngeland. Naar Mexico cn alle landen van Midden-Amerika worden geen luchtpostzendingen meer aangenomen. Tot abt van de St. Paulus abdij te Oosterhout (N.B.) is als opvolger van Dom Jean de Puniet de Parry be noemd Dom Max. Th. M. H. Mahler. Het 4-j^rig dochtertje van den landbouwer R. Prins te Heemserveen bij Hardenberg is bij het spelen te water geraakt en verdronken. De 11-jarige J. Snijders te Rotterdam is op den Per- soonsdam tusschen twee wagens van een rijdenden trein gevallen en zoo zwaar gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. De 20-jarlge Grietje Nijman uit Bergenthelm is ten gevolge van dé duisternis in het Overijselsch kanaal ge reden. Toen zij na een kwartier werd opgehaald, bleken de levensg$esl<m reeds te zijn geweken. De 62-jarige gehuwde juffrouw W. Koster te Zuld- horn is bij het verrichten van werkzaamheden van de trap gevallen en overleden. In de Ned. Staatscourant van Woensdag is een be schikking opgenomen betreffende wijziging van de gren zen der gemeenten Sleen, Zweeloo, Westerbrok, Rolde, Borger en Odoórn. In het reizigersverkeer Nederland—Duitschland mo- per persoon en per keer 25 sigaren, 50 sigaretten en 100 gram andere tabaksproducten worden meegenomen. De 37-jarige wachtman C. v. Rijn is tijdens de duis ternis in de Nieuwe Haven te Rotterdam gereden en ver dronken. Tegen een firma te Zoetermeer die gestoofd konijn in blik in den handel bracht is proces-veibaal opgemaakt wegens het maken van te groote winst. De omzet van de veilingvereeniging Westerlee te D» Lier zal dit jaar vier millioen gulden beloopcn, heigeen één millioen. gulden meer is dan in 1940. De 7l-jarige A. Reyser te Nijmegen is door de duister nis in de Waal geraakt en verdronken. De b'ekende Goolsche kunstschilder W. G. F. Jansen heeft Eersten Kerstdag onder groote belangstelling zijn 70sten verjaardag gevierd. Uit een sloot langs de Loozerlaan in Den Haag is het lijk opgehaald van den 58-jarigen H. L. uit Wateringen, die vermoedelijk tengevolge van de duisternis te water is geraakt. Het nadeelig saldo van den gewonen dienst van de gemeenterekening van Amsterdam over 1940 bedraagt f6.09l.154 en het nadeelig saldo van den kapitaaldienst f 13.065.009. De Amsterdamsche politie heeft twee expeditieknechts van een Amsterdamsche- tapijtenfirma aangehouden, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een groot aantal tapijten ter waarde van 20.000. Personeel van de rivierpolitie te Rotterdam heeft uit de Schie de lijken opgehaald van den 43-Jarlgen H. A. Bout en den 27-jarigen P. L. Buitendijk. De Rotterdamsche politie heeft drie jongemannen ge arresteerd wegens inbraak in een modehuis. Bij onder zoek bleek dat twee van hen tevens betrokken waren bij een inbraak in een winkel aan den Statenweg te Rot terdam, waar eenige weken geleden voor 6.000.— aan textielgoederen werd gestolen. Te Her.veld in de Betuwe is op 72-jarigen leeftijd overleden de oud-tooneelspeelster Riek Kloppenburg. Zij heeft voor het volkstooneel groote verdiensten gehad. De vijftigjarige landbouwer I. J. te Beek onder Prin- cenhage is door een stier aangevallen en zoo ernstig ge wond, dat hij aan de gevolgen is overleden. De heer T. de H. is te Broek op Langendijk door de duisternis te water geraakt en verdronken. Twee slagers, een uit Waalwijk en een uit Tilburg, en een boer uit Helvoirt hebben, nadat zij door ambte naren van den C. C. D. waren aangehouden, bekend, dat zij niet minder dan twaalf koeien clandestien hebben ge slacht.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5