Vischhandel DE JONG GESLOTEN JtacktlexicAien^ (jBucgedif&e Siaud^ NAAIMACHINES Telefoon 10545 -13855 MEUBELTOONKAMERS Wat kunt U missen? Vermaat's Moderne Bakkerijen BEKKER L Aanvang dee lessen V redeger eclitshof De zaak tegen den gewezen kapitein der mariniers P. J. van der Ende Verdachte ter beschikking van de regeering gesteld ter bescherming der gemeenschap 's-GRAVENHAGE, 30 December. De behande ling van de zaak in hooger beroep heeft aan het vredegerechtshof de overtuiging gegeven, dat de be gane feiten aan den verdachte van der Ende wegens ziekelijke storing zijner geestvermogens niet kunnen worden aangerekend zoodat hij deswege niet straf baar is. In afwijking van het vonnis der arrondissements rechtbank te 's-rGavenhage. waarbij de onmiddellijke invrijheidstelling van den verdachte werd bevolen, heeft het vredegerechtshof echter in het belang der openbare orde het noodzakelijk geoordeeld den ver dachte ter' beschikking der regeering te stellen, ten einde van harentwege te worden verpleegd. Het hof heeft dezen maatregel gegrond op de overweging, dat het in verband met de huidige bewogen tijdsom standigheden zeer wel mogelijk is te achten, dat ver dachte opnieuw in een situatie zou kunnen geraken, waarin hij -gevaar voor de volksgemeenschap zou kunnen opleveren. (A.N.P.) Het huurprijs-uitvoeringsbesluit. Eenige gevallen uit de praktijk. In de Staatscourant van 3 Dec. j.l. is afgekondigd een besluit tot uitvoering van art. 8, lid 1, van het op 27 December 1940 bekend gemaakte Huurprijsbesluit. Artikel 8, lid 1 van het Huurprijsbesluit luidt als volgt: „De Secretarissen-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken, van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Financiën kunnen nadere voorschriften geven ter uitvoering van dit besluit, hiervan afwijken en ten aanzien van nieuwbouw, als bedoeld in art. 2, lid 3, den hoogst toelaatbaren huur prijs bepalen". Aan het eerste gedeelte van het eerste lid van art. 8 is nu voldaan, althans het zgn. Huurprijsuitvoerings besluit is op 17 December 1941 (dus veertien dagen na de afkondiging in de Staatscourant) in werking ge treden. Met den nieuwbouw genoemd in het tweede gedeelte van het eerste lid van art. 8 wordt die nieuwbouw bedoeld, welke na 27 December 1940 is tot stand gekomen. De huurprijzen voor dezen nieuw bouw vallen niet onder het Huurprijsbesluit ^1940 en mitsdien ook niet onder het Huurprijsuitvoefingsbe- sluit 1941. Op deze huurprijzen is tot nu toe alleen van toepassing het Prijsvormingsbesluit. Op grond hier van zullen de huurprijzen voor dezen bouw niet hoo ger mogen zijn dan noodzakelijk is om van het in den bouw gestoken eigen vermogen een redelijk rendement te verkrijgen. Voor den bouw, gereed gekomen tusschen 9 Mei 1940 en 27 December 1940 geldt het Huurprijsbesluit 1940 daarentegen wèl. Dit beteekent, dat de huren van laatstgenoemden bouw gebonden zijn san het huurpeil van 9 Mei 1940. In bepaalde omstandigheden kan dit echter onbillijk zijn en zou aan het Prijzen- bureau om vaststelling van een redelijke huur kun nen worden verzocht. Het bovenvermelde Huurprijsuitvoeringsbesluit be rust oo een sterke decentralisatie van werkzaamheden. Het land is verdeeld in een zestigtal gebieden, welker grenzen samenvallen met die van de rechtsgebieden van de kantons. In elk dezer (ambts-)gebieden is een Prijzenbureau voor onroerende zaken ingesteld, dai geleid wordt door het Hoofd van den Dienst belast met het' bouw- en woningtoezicht in de gemeente,- waar het Prijzenbureau is gevestigd. Als regel is dit de gemeente waar ook het Kantongerecht zich be vindt. Een verzoek om de huur van een onroerend goed vast te stellen in afwijking van den krachtens het Huurprijsbesluit 1940 hóógst toelaatbaren huurprijs moet schriftelijk worden gericht aan het Prijzenbureau, in welks ambtsgebied de onroerende zaak waarop het verzoek betrekking heeft is gelegen. De Prijzenburegux zullen in zeer bepaalde gevallen hnurverliooging kunnen toestaan, doch de Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen heeft in dit verband medegedeeld, dat men zich dient te onthouden van het doen van verzoeken die niet voldoende gemoti veerd zijn. Zulks voorkomt overbelasting van de Prij- zenbureaux. Het Huurprijsuitvoeringsbesluit laat den grondslag, welke bij het prijzenbeleid t.a.v. de huishuren domi neert, nl. het handhaven van het prijsniveau van 9 Mei 1940, onaangetast. Omdat het fixeeren van de huren op het bedrag, dat gold op 9 Mei 1940, in som mige gevallen voor den verhuurder onredelijk zou zijn, is thans via de Prijzenbureaux de mogelijkheid ge schapen, in bedoelde gevallen een correctie aan te brengen. Van een algepieene verhooging van de op 9 Mei 1940 geldende huren is evenwel geen sprake. Thans zullen eenige gevallen uit de praktijk worden behandeld, waarin huurverhooging al of niet moge- onderverhnur. Te dezen aanzien dient allereerst te, worden vastgesteld wat wel en wat niet als onderver huur kan worden beschouwd. Wordt b.v. aan een van de ouders van den man of van de vrouw een kamer afgestaan, dan zal dit in het algemeen niet als onder verhuur kunnen worden aangemerkt. Huurverhooging zal als regel evenmin kunnen worden toegestaan in gevallen, waarin reeds vóór 9 Mei 1940 een gedeelte van het betreffende object aan derden was verhuurd, of indien de huurder od dien datum tot onderverhuur gerechtigd was. Wat nu betreft de gevallen van onder verhuur waarin huurverhooging wèl zal kunnen wor den toegestaan, zal deze verhooging ten nauwste sa menhangen met de huursom van het geheele o ^cct, met de verhouding tusschen de ruimte, waarover de hoofdhuurder de beschikking heeft en de ruimte, welke hij heeft onderverhuurd en tenslotte met het aantal personen. Persoonlijke verhouding. Wanneer tusschen den verhuurder en den huurder een persoonlijke verhou ding bestond als bedoeld in art. 3 van het Huurprijs besluit 1940 (als dus b.v. een familielid van den ver huurder huurder was) en de huurprijs lag kennelijk beneden de voor soortgelijke objecten op 9 Mei 1940 gebruikelijke en redelijke huur, werd huurverhooging tot laatstbedoelden huurprijs alleen dan toegestaan, als een nieuwe huurder optrad. Deze eisch wordt thans echter niet meer gesteld: zonder dat een nieuwe huurder optreedt zal in bedoeld geval huurverhooging tot het peil van 9 Mei 1940 kunnen worden toege staan. Daartoe is evenwel noodig', dat de verhuurder zich met een schriftelijk verzoek tot het Prijzenbureau wendt. De aandacht zij er hierbij op gevestigd, dat de toegestane verhooging uiteraard eerst zal kunnen in gaan na expiratie van de loopend? huurovereenkomst. Woningsplitsing. Indien na splitsing twee of meer nieuwe objecten (geen nieuwbouw) ontstaan, is art. 2 lid 3, eerste zin van het Huurprijsbesluit 1940 van toe passing, d.w.z. dat de huur dan kan worden gesteld op het bedrag, dat voor soortgelijke objecten op 9 Mei 1940 gold. De verhuurder is gerechtigd eigener bewe ging den huurprijs vast te stellen, dsch hij blijft uiter aard verantwoordelijk voor de wet. Woningsplitsing als zoodanig kan alleen erkend worden indien objec ten gesplitst worden, die daarvoor geschikt zijn. In gevallen van twijfel inzake huurprijs of geschiktheid van "net object is het raadzaam de aangelegenheid aan het oordeel van het Prijzenbureau te onderwerpen. Iïoogcre lasten. Deze zullen slechts dan tot huur verhooging aanleiding kunnen geven als de prestaties Van den verhuurder zijn verhoogd en zulks tot ver- hooging van het gebruiksgenot voor den huurder leidt. Verhooging van hypotheekrente, grond-, straat- en polderlasten, brandverzekeringsbelasting (welke gemeentelijke belasting naar wij meenèn alleen te Amsterdam geheven wordt-en onlangs-is verhoogd), verzekeringspremies, onderhoudskosten, beteekent noch een hoogere prestatie, noch een grooter gebruiksgenot, zoodat eventueele verzoeken om huurverhooging uit dezen hoofde niet voor inwilliging vatbaar zijn. Alleen wanneer een verhooging van de brandverzekerings- Sremie het gevolg is van een gewijzigd gebruik van et gehuurde, waardoor een grooter brandrisico ont staat, is wèl sprake van een hoogere prestatie en van een grooter gebruiksgenot en kan er aanleiding zijn de verhooging van de premie ten laste van den huurder te brengen. Dit dient alsdan echter bij het Prijzenbureau te worden aangevraagd. DRS. D W. VAN HOUT. WIJ herplaatsen het volgend berichtje, dat gisteren on volledig werd afgedrukt: Op het Zondag te Krommenie gehouden nationaal so listenconcours behaalden de leden der Haarlemsche Politie Muzlekverèeniging J. V. Pauel een len prijs op de trombone en A. H. van Straten een derden prijs op de piston. De beoordeeltng op dit concours door de Jury was bui tengewoon zwaar. ALLEEN HET BESTE IS GOED GENOEG ...maar ook nu, na IV2 jaar, zijn onze tabakken nog van oude, 'voor-röorlogsche samenstelling. Wij zorgden voor ruime voorraden, zoodat wij nog lang onze afnemers van dienst kunnen zijn. Piny Woods is van onverminderd goede kwaliteit en geeft nog steeds de lichte, smakelijke, zachte pijp. Er is productie beperking, dus weest zuinig op elk pakje wat U nog-kunt koopen. Wij hebben voor U gezorgd: denkt gij ook aan ons, wanneer de productie weer zal zijn. geeft den raad: Rolt Uw sigaret niet te vast en geniet langer van Uw pakje. (Adv. Ingez. Med.) GOED TUINGFQEEDSCHflP GEEPT DU5 LET OP, NIET WIN (Potyeoon-BrandO GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau, Smede- straat te Haarlem, tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Bakker, Dr. Leydsstraat 72, arm band; de Wit, Stormstraat 1, armband; Bureau van Politie, Smedestraat 9, autoped; papieren; Bergman, Soendastraat 60, armband; Marke, Zomervaart 33,. armband; Dekker, Oudeweg 147, breiwerk; v. d. Voort, Ripperdastraat 14 rood, bont; Baars, Zuid Schalkwijk 4, boek; v. Emmerik, Welgelegenstraat 23. boek; Orth, Kruistochtstraat 42, cape; De Groot, G. v. Heesstraat 16, ceintuur; Smit, Javalaan 52, Heemstede, bankpapier; Walewijn, Kleverparkweg 174, hoed; Renij, Ernst Casimirlaan 85, Overveen; hond; Goet- hart, Wald. Pyrmontstraat 54, horloge; Köhler, Rijks straatweg 119, handschoen; Vermeulen, Herculesstraat 33, handschoen; van Leuven, Overtonstraat 59, handschoen; v. d. Putten, JSophiastraat g rood, insigne; Landwerd, Spaarnhovenstraat 70, jas; Peters, Palmstraat 6 zwart, kapstok; Reisq£, Leidschevaart 374, boven, kip; Roskam, N. Kerksplein 8 rood, lantaarn; Bergman, Ged. Schalk- burgergracht 3 g, portemonnaie met inhoud; de Gast, DuMpnvoordestraat 81, regenpijpen; Venekamp, Joh. de Breukstraat 15, portemonnaie met inhoud; Kemper, Oost Indiëstraat 95, portefeuille met inhoud; v. Kessel, Bas- tiaanstraat 12, portemonnaie met inhoud; Henneke, Ten Katestraat 24, portemonnaie met inhoud; Schoone, Rijks straatweg 59, portemonnaie met inhoud; Koning, Bas- tiaanstraat 55, portemonnaie met inhoud; Kuyl, Zomer- kade 193, portefeuille met inhoud; Bufetaria, Stations plein 2224, portemonnaie met Inhoud; v. d. Velden, Gen. Joubertstraat 71, portemonnaie met inhoud; Alkema, v. Nesstraat 23, rozénkransj ter Stal, Pijntorenstraat 8, riem; Oosterom, le Vooruitgangstraat 103 rood, sleutels; Vloor, Kenaustraat 2, schoen; Kaay, Hofdijkpkein 37, sleutel; Bureau van Politie, Smedestraat 9, taschje; van Dijk, Bar- revoetestraat 8, taschje; Geuzenbroek, Wilhelminastraat 18, armband; v. d. Ham, Weltevredenplein 18, handschoen; v. d. Linden, Jan Steenstraat 21, portemonnaie met inhoud; Bakker, Timorstraat 68, rozenkrans; de Graaff, G. Willem straat 49, wantjes. Armband, Bakker, Dr. Leydsstraat 72; Armband, de Wit, Stormstraat 1; autoped, Bureau van politie, Smedestraat 9; papieren, Bureau van politie, Smedestraat 9; armband, Bergman, Soendastraat 60; armband, Marke, Zomervaart 33; breiwerk, Dekker, Oudeweg 147; bont, v. d. Voort, Ripperdastraat 14 rood; boek, Baars, Zuid Schalkwijk 4; boek, v. Emmerik Welgelegenstraat 23; cape, Orth, Kruis tochtstraat 42; ceintuur? De Groot, G. v. Heesstraat 16; bankpapier, Smit, Javalaan 52, Heemstede; hoed, Wale wijn, Kleverparkweg 174; hond, Renij, Ernst Casimirlaan 85, Overveen; horloge, Goethart, Wald. Pyrmontstraat 54; handschoen, Köhler, Rijksstraatweg H9; handschoen, Ver- Aieulen, Herculesstraat 33; handschoen,, van Leuven, Over tonstraat 59; insigne, v. d. Putten, Sophiastraat 6 rood; jas. Landwerd, Spaarnhovenstraat 70; kapstok, Peters, Palmstraat 6 zwart; kip, Reisch, Leidschevaart 374 boven; lantaarn, Roskam, N. Kerksplein 8 rood; regenpijpen, de Gast, Duvenvoordestraat 81; portenlonnales met inhoud: Bergman, Ged. Schalkburgergr. 3 g; Venekamp, Joh. de Breukstraat 15; Kemper, Oost Indiëstraat 95; v. Kessel, Bastiaanstraat 12; Henneke. Ten Katestraa^ 24; Schoone, Rijksstraatweg 59; Koning, Bastiaanstraat 55, portemonnaie met Inhoud; Kuil, Zomerkade 193, portemonnaie met in houd; Bufetaria, Stationsplein 22—24; v. d. Velden, Gen. Joubertstraat 71; rozenkrans, Alkema, v. Nesstr. 23; riem, ter Stal, Pijntorenstraat 8; sleutels, Oosterom, le Vooruitgangstraat 103 rood; schoen, Vloor, Kenaustraat 2; sleutel, Kaay, Hofdijkplein 37; taschje, Bureau van Po litie, Smedestraat 9; taschje, van Dijk.-Barrevoetestraat 8; truitje, Bureau van Politie, Smedestraat 9; vulpen, de Paauw, Duvenvoordestraat 6; wantjes, v. Zonneveld Thom sonlaan 62; wantjes, Bureau van Politie, Smedestraat 9. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TUSSCHEN LANDBOUWERS EN JACHTOPZIENER. HELLENDOORN, 30 December. In de buurtschap Hulzen, gelegen in deze gemeente, heeft gisteren een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij de land bouwer G. zwaar werd gewond. Tusschen genoemden landbouwer en den jachtopziener S. bestond reeds geruimen tijd een veete, omdat een zoon van G. door den jachtopziener met een knuppel zdu zijn mishan deld. G. en zijn zoon besloten met den jachtopziener af te rekenen en wachtten hem op. Toen de jachtopzie ner dat merkte, vluchtte hij in het huis van den land bouwer B., doch deze zette beide partijen buiten de deur, waar de „afrekening" plaats vond. De jacht opziener geraakte onder, doch wist met een mes den aanvaller, den landbouwer G., zoo te bewerken aan armen en beenen, dat bij zwaar gewond bleef lig gen. Zijn toestand is zeer ernstig en levensgevaar is aanwezig. Een polsader is o.a. doorgesneden. Ook de zoon van G. en de jachtopziener werden gewond, doch minder ernstig. De politie heeft de zaak in handen. -- ZANDVOORT WINTERHULP NEDERLAND. Vrijdag 2 en Zaterda# 3 Januari wordt ln Zandvoort weder een lijstcollecte voor Winterhulp Nederland ge houden. In November en December kon door W. H. N. een groot bedrag aan waardebons uitgereikt worden. FEESTMIDDAG VOOR DE JEUGD. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer bezorgde Maandag aan de Zandvoortsche jeugd een buitengewoon* prettigen middag. Door het gezelschap Magica werd een voorstelling gegeven ih de tooneelzaal van Hótel Groot- Badhuis. Het gezelschap zorgde voor een afwisselend pro gramma. In hoofdzaak bestónd het uit goochelen, doch ook werden eenige aardige dansen uitgeyoerd en een accordeonnlst gaf een mooi nummer ten beste. Verder wierp een der dames schijnbaar achteloos .eenige gekleur de lappen op een bord en vormde daarmede aardige ge kleurde teekeningen. Het meest heeft de jeugd evenwel genoten van de vele aardige goocheltrucs. BLOEMENDAAL RECTIFICATIE. In het verslag over het Kerstconcert te Bloemendaal staat een zetfout. „Dat ook zij (mej. Annie Schoen) zich ln de muziek van Schütz.. niet boven het formalistische wist te verheffen, verwondert mij niet na de voordracht (die ik onlangs van haar hoorde) van Andriessen's „Magna res est amor". Het woord niet is hier te veel. HAARLEMMERMEER LUCHTBESCHERMING. Met ingang van 1 Januari is de inspecteur van po litie, de heer Jelsma belast met de functie Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornelis, z. v. D. Roubos en G. Kool haas: Ida, d. v. N. van Eekelen en J. G. Toppers; Jeannette Lambert je, d. v. L. R. van Hulzen en M Stoelers; Hendrina Susanna Marina Juliana, d. v. J. E. Goudsmit en J. C. Koste; Martlnus Fredericus. z. v. M. J. Mesman en H. F. Rusman; Henderijntje. d. v. H. L. van Aller en M. A. C. Karelse; Marlnus Adriaan, z v. N. W. Zijta en J. C. Bakker; Kerst, z.. v. LfTamboer en J. de Groot; Leendert, z. v. M. M. Franken en G. Markus; Jan, z. v. H. Vissers en H Ouwerkerk; Marlnus, z. v. J. Snoek en A. H. Bale- vis. Ondertrouwd: Jan Vrijland en Willempje Lipplaa: Adriaan Jansen en Anna van Dongen. Getrouwd: Cornelis van der Welle en Sara Bou wer; Gilles Cornelis Dolieslager en Alida Jenneke Guldemeester; Johannes Teunis van Beusekom en Teuntje Maria de Cloe; Eimert Gijsbert van der Beek en Jansje Bos. Overleden: Willem Buurman. 75 J., echtg. v. L. Troost; Peter van Maarsen, 86 j„ wedn. v. E. Poldevaart. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: L. Kooijman en G. Kokkelkoren. A. L. Warmerdam en J. C. de Jong. Getrouwd: M. J. Koning en C. Johannes. H. v. d. Weiden en C. M. Brouwer. Bevallen: B. J, Krom-v. Amsterdam, d. W. Lan- geveld-Warmerdam, z. H. A. M. Cuijpers-Smit, zoon. Overleden: H. Wezenaar, 75 j., wedn. J. E. Hage- dorn, 78 j., wed. C. Horn. C. Heitlager, 60 j. geh. Letterkundige prijzen toegekend 's-GRAVENHAGE, 30 December. Het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten heeft de vol gende letterkundige prijzen toegekend: De meesterprijs van het jaar 1941 aan Jan H. Eek hout, letterkundige te Groningen, schrijver van vele dichtbanden en prozawerken, een folkloristische prijs aan J. R. W. Sinninghe te Amsterdam, verzameaar van sagen en sprookjes, in een zestal bundels bijeer ge bracht, en een prijs van erkenning en aanmoediging aan Rien Brouwer, Letterkundige te Assen, die dit jaar met een opmerkelijke streekroman debuteerde: „Dauw over dorstig land". (A.N.P.) EEN GEDENKTEEKEN VOOR COLUMBUS. MADRID, 30 December. (D.N.B.) Hét komende jaar zal het"450 jaar geleden zijn dat Columbus „Ame rika" ontdekte. In verband daarmee had men beslo ten op de Canarische eilanden te zijner eere een ge- denkteeken te plaatsen. Aan deze plannen is 'nu een begin van .uitvoering gegeven. Er wordt een Colum- bus-toren opgericht op het eiland Gomera. In den toren wordt ondergebracht een kapel, een biblio theek, die gewijd is aan werken over Columbus en over de Spaansch-Amerikaansche staten, benevens een Oceanografisch instituut. De werkzaamheden voor den bouw hebben reeds een aanvang genomen. HET FINSCH LEGERBERICHT. HELSINKI, 30 December. (D.N.B.) In het Finsche legerbericht van 29 December wordt o.a. gezegd dat de vijand in den Oostelijken sector_gisteravond tot den aanval is overgegaan, welke échter na een strijd van twee uren was afgeslagen. De Finsche luchtmacht heeft de-, laatste 24 uur het bombardement op den Moermansk-spoorweg voortgezet. '«uwe uitgaven V: Bach's geestelijke vocale muziek" door Arend Koole. Uitgave Begot en Van Rossum N.V. te Amsterdam. In dit vlot geschreven boekje vertelt de schrijver ons een en ander over het leven van Johann Sebastian Bach en zijn beteekenis voor dë kerkelijke vocale muziek. Na tuurlijk was het onmogelijk in zoo beknopten vorm naar volledigheid te streven. Zoo zijn b.v. de Passies maar zeer beknopt besproken, terwijl daarentegen- meer aandacht werd besteed aan de veel minder bekehde cantaten en 'motetten, waarin toch Bach's diepste wezen tot uiting komt. Het ligt in de bedoeling van den schrijver ook deze composities wat nader tot den lezer te brengen. Dit boekje verscheen als no. 8 ln de bekende Caecila-reeks. PURMEHEND 30 December 1941, Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 103 partijen, wegende 2300 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs 40 plus f56; 20 plus f43,50. Kaasmarkt, gewicht 163 K.G. Handel vlug. 1 stuks Kleine Boeren f 56 per 50 K.G. Runderen, totaal 296 stuks. Vette koeien 78 voor de leve ring. Gelde koelen 119 380460 per stuk. Matig. Melk koeien 95 400—610 per stuk. Matig. Stieren 4 voor de leve ring. Vette kalveren 12 voor de levering. Gras kalveren 12 140195 per stuk. Matig. Nuchtere kalveren voor de slacht 135 voor de levering. Nuchtere kalveren voor de fokkerij 135 30—40 per stuk. Matig. Vette varkens voor de slacht 31 voor de levering. Magere varkens 11 23—58 per stuk. Matig. Biggen 259 10—28 per stuk. Matig. Schapen 276 voor de levering. Veertig stuks f 30f 45 per stuk. Matig. Bokken 54 2565 per stuk. Goed. Kipeleren 1,05 per K.G. Oude kippen en hanen (wit en róód) 700 f 0'8O—f 0,90 per K.G. Oude kippen en hanen (blank) 700 f 0,80—f 0,90 per K.G. Konijnen f 0,90 per K.G. Eenden 100 f 0,80—f 0,90 per K.G. HAARLEM, 30 December. Ondertrouwd 29 December: M. M. Millenaar en M. M. E. Bogers. Ondertrouwd 30 December: F. X. Köllner en J. Yrenegoor. Bevallen 26 December: J. J. C. RijksenBaku- wel, d.: 27 December: M. M. Blomvan Soest, z.; 28 December: B. van KeulenKuipers, d.; 29 Dec.: J. Keesmanvan Duijn, z.; A. M. de GraaffTref fers, z.; M. E. KeijzerScheffer, d.: G. C. Otger Roest, d.; 30 December: H. Wittebolvap Kampen, z.; G. M. HornsveldDirckx, z.; A. VisserHom burg, d.; C. JacobsStraub, z.; J. A. SmitVlug, z. Ondertrouwd 27 December: C. Fortgens en G. Pie terman. CROOTE HOUTSTRAAT 82-84 WEGENS INVENTARISATIE VAN VRIJDAG 2 JAN. AF' Firma vraagt alle merken NAAIMACH. te koop tegen zeer hooge prijzen. Gebreken geen bezwaar. Er. onder no. 6934 bur. v. dit bl. Anno 1831 J. VAN DER LAAN 13 Riviervischmarkt 0 6 S t'B f S extra Imperialen Kom voor MEUBELEN bijtijds Uw keuze maken! Nu hebèen wij nog voorraadenin goede kwaliteit. Prachtsorteering zware Eng., Goth, en Heraldieke HUIS KAMERS. Iets zeer aparts zijn onze SALONS met half ronde Bank, Eng. Cretonne en Moderne Bankstellen, Lits- jumeaux en 2-persoons SLAAPKAMERS. WESTERHOUTPARK 8 bij Wagenweg - Tel. 18840 Haarlem De boterhammen die IJ* dagelijks eet, vormen een zeer groot gedeelte van het,, werkelijke voedsel dat normaal per dag voor U beschik baar is. Voor de instandhouding van Uw lichaamskracht hebt U dit voedsel hard noo dig, U kunt er niets van missen. Het is dus voor U van overwegend belang het VOED ZAAMSTE brood te koopen dat er te vinden is. Dit VOEDZAAMSTE brood is VERMAAT's BROOD, de tienduizenden-klanten van VER- MAAT weten dit bij ondervinding. Het is ook veel lekkerder dan gewoon brood, en U snijdt er van 24 tot 26 normale boterham men uit, per GROOT brood. De broodprijzen zijn bij alle bakkers gelijk. Paul Krugerkade 31, Telefoon 11496 Al onze bloemwerken zijn bijzonder artistiek gearrangeerd en passen in de sfeer van het well verzorgde interieur. BEGIN JANUARI inschrijving dagelijks Kleine Houtweg 11 Telefoon 14652

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6