KUNSTHANDEL LEFFELAAR Vimtlumat! WEGENS INVENTARISATIE GESLOTEN GESLOTEN de luchtvaart NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Het lossen van wagens met vaste brandstollen op Zondag Ingaande Zondag 18 Januari 1942 behooren, wegens groote behoefte aan materieel, de wagens brandstoffen (steenkool, cokes, bri ketten, brandhout, turf en dergelijke) ook des Zondags tussehen 7-18 uur door de geadresseerden te worden gelost. Voor berekening van den 8-urigen vrijen lostermijn en eventueel van het staangeld, zal alsdan de Zondag worden medegeteld. De reeds gedane aankondiging, dat gesloten wagens des Zondags zoowel gelost als beladen behooren te worden, blijft onge wijzigd van kracht. De Directie. Amsterdamsche werkgevers in N.V.V.-vergadering Senator dr. Böhmcker en de heer Woudenberg spreken AMSTERDAM, 15 Jan. (ANP) Zeshonderd Am - sterdamsche ondernemers en leiders van bedrijven zijn op uitnoodig'ing van het N. V. V. in Krasna- polsky te Amsterdam bijeen geweest om te luiste ren .naar de uiteenzettingen van den commissaris van het N. V. V.. den heer H. J. Woudenberg, en van den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor de stad Amsterdam, senator dr. H. Böhmcker en af gaand op de meermalen geuite instemming met het gesprokene en het luide applaus na de redevoerin gen mag men aannemen, dat deze eerste groote ver gadering. die wellicht het begin kan beteekenen van een ideale samenwerking tussehen werkgevers en werknemers, vruchtbare resultaten zal opleveren. Senator dr. Böhmcker vestigde de aandacht op het nationaal-socialistisch „Musterbetrieb", fboals de Deutsche Dienstpost aan den Overtoom te Amster dam er een is. Men moet in principe scherp onder scheid maken tussehen den zin van het bedrijf onder het oude liberalistische bewind en den bedrijfsvorm zooals men dien thans in Duitschland kent. 't Gaat bij een „Musterbetrieb" niet om een reusachtig be- drijif met'de meest voortreffelijke, technische inrich tingen en groote winsten, maar om de prestatie, die het bedrijf levert in dienst van de volksgemeenschap. Juist in deze „Musterbetriebe" is de gedachte van, de bedrijfsgemeensehap dat Is de band. dié alle wer kers in het bedrijf bindt op de beste wijze verte genwoordigd. Hier is een lotsgemeenschap gescha pen, welke niet van bovenaf is opgelegd door straf fen. verordeningen of bepalingen, maar hier Is sprake van. een bindende kracht tussehen alle werkers in het bedrijf, een kracht derhalve, die uit de zelfwerk zaamheid van alle medewerkers in het bedrijf is voortgekomen. Senator Böhmcker wees met nadrujt op het ver schil tussehen de bedrijfsvoering onder het libera listisch regime en de bedrijfsgemeensehap in den nieuwen zin. Hij maakte daarbij een scherp onder scheid tussehen de economische en sociale politiek in het zoogenaamde „spel der vrije maatschappe lijke krachten" en de economische en sociale vrij heid ten behoeve van het volksgeheel. In de wed strijden. die tussehen de verschillende bedrijven' ln Duitschland worden gehouden ook in oorlogs tijd komt de drang tot uiting de prestaties op te voeren, niet ter wille van de winst voor enkelen, maar ten behoeve van de volksgemeenschap, aan wie de resultaten van de verhoogde prestatie ten goede komen. Aldus wordt het hglang van het bedrijf en tevens van de volksgemeenschap gediend. Senator Böhmcker gaf vervolgers een historisch overzicht van de tegenstellingen tussehen de werk gevers en werknemers onder het Liberalistisch be wind. In de nieuwe gemeenschap kunnen deze te genstellingen niet voorkomen, daar elke prestatie, zoowel van den leider van het bedrijf als van den arbeider, in dienst staat van en gericht is op de volksgemeenschap. Nadat de zeer interessante film „Licht ln de be drijven" was vertoond, sprak de commissaris van het N. V. V., de heer H. J. Woudenberg die zijn blijd schap er over uitte, dat zooVele werkgevers waren gekomenom te luisteren naar de behandeling van gemeenschappelijke vraagstukken. In den nieuwen tijd,wil men den klassenstrijd vooral opheffen, zoo zelde hij, dat gaat niet Ineens. Daar is een geheel andere geest voor noodlg. Het N. V. V. zal echter in deze richting blijven werken en hoopt op den steun van de werkgevers. In dit verband wees de heer Woudenberg op de ongelijke 6tijging van prijzen en loonen. Het moet niet moge lijk zijn, dat de werkers de distributiebonnen niet kunnen gebruiken, omdat hun flnancleele middelen te gering zijn. In samenwerking met de staatsorganen moet men tot verbeteringen komen. De heer Woudenberg bracht in herinnering, wat ln het afgeloopen Jaar door het N. V. V. reeds is bereikt. Hij waarschuwde vervolgens voor het gevaar- in staatssocialisme te vervallen. De zelfwerkzaamheid moet behouden blij ven. Dieper ingaand op het socialisme, zeide de heer Woudenberg, dat iedereen socialist is. die meer aan de gemeenschap geeft dan dat hij terugelscht. Ook de werkgevers moeten socialisten zijn. door het sociale gevoel in zichzelf te doen overheerschen. De sociale zelfwerkzaamheid in de bedrijven zal vervolgens den klassenstrijd doen verdwijnen. Het ls noodlg, dat men wordt opgevoed tot do gemeenschap en het bedrijf. De "werkgever moet zich verantwoordelijk gaan voelen voor zijn werknemers, en de arbeider moet vreugde ln zijn werk vinden. Het gemeenschapsgevoel moet dus een voorname rol spelen. Het goud moet geen waardemeter zijn, maar de arbeid alleen. Ook de werkgevers zijn arbeiders, omdat zij te zamen staan met hun menschen en voor een zelfde doel werken. Daarom zou het ideaal zijn als ook de werkgevers in het N. V. V. stonden om gezamen lijk alle kwesties op te lossen. In den strijd tussehen drie continenten moeten wij hoe wij ook over de dingen denken voor Europa kiezen. Als volk moeten wij Iets presteeren. De jonge kerels, die thans aan het front het beste geven dat zij hebben én hun levens durven offeren, zijn de beste socialisten. Als zij terugkomen, moeten zij ervaren, dat er ook hier gewerkt ls en dat de weg gebaand is naar een rechtvaardige, sociale maat schappij. zoo besloot de heer Woudenberg zijn har telijk toegejuichte rede. Teraardebestelling Ds. H. Prins HAARLEM, Donderdag Hedenmiddag half één had in de Immanuelkerk aan de Van Egmondstraaï te Haarlem-Noord een korte kerkdienst plaats naar aanleiding van het overlijden van Ds. H. Prins, emeritus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Deze dienst werd geleid door Ds. H. J. Drost. Nadat hij drie verzen had laten zingen van het gezang „De Heer is mijn Herder", las hij drie ge deelten uit de H. Schrift voor, namelijk Psalm 90 1 12, het Paaschevangelie uit Mattheus en 1 Thessalo- nisensen 4 1318. Ds. Drost hield daarop een toespraak naar aanlei ding van Jesaja 30 vers 15: „In stilheid en vertrouwen zal uw sterkte zijn". „In het middelpunt heeft te staan de opgestane Heer Jezus Christus", zei spreker. „Wij mogen van Hem hier spreken, Die de zonde en den dood overwon. In dat licht zien wij ook het heengaan van Ds. Prins: we zijn droevig, maar nochtans blijde. Het tekstwoord uit Jesaja was het woord, dat hem^de laatste drie weken in het Diaconessenhuis heeft vertroost en dat woord geeft hij aan ons allen mee. We hebben onze sterkte niet te zoeken in eigen kracht en onze ver lossing niet te verwachten van menschelijke pogingen, maar al Ons vertrouwen te weapen op Hem. Die uit den dood verlost. Dan eerst worden wij stil en stel len al onze hoop op den Heer Jezus Christus". Spreker verzocht hierop te zingen het Gezang „Zij zal ons niet berouwen de keus van 't smalle pad". Ds. M. van der Voet sprak namens de gemeente een woord van dank. Hij gedacht den overledene als dienaar van de Ned. Herv. Kerk en eindigde met het lezen van de twaalf artikelen des Geloofs. Gezongen werd tenslotte uit Gezang 282: „Blijf bij ons, Heer", waarna Ds. Van der Voet het Onze Vader bad. De kist met het stoffelijk overschot werd naar de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan gere den. waar Ds. Van der Voet de begrafenisliturgie uit sprak. AARDAPPELSLA EN STAMPPOT VAN RAUWE GROENTE. Nu het broodrantsoen in de meeste gezinnen aan vulling behoeft, komt de huisvrouw als vanzelf te recht bij de overgebleven aardappelen, die zeer goed als extratje te gebruiken zijn. Het verwerken van overgeschoten aardappelen tot een ovenschoteltje, dat bij den koffiemaaltijd geser veerd wordt, heeft veel vóór, vooral als de huisgenoo- ten een kouden neus op straat gehaald hebben en dol blij zijn met iets, dat den inwendigen mensch niet alleen versterkt, maar ook verwarmt. Maar het opnieuw verhitten van voedsel-resten brengt ook zijn bezwaren mee: de moderne voedingsleer waarschuwt tegen deze methode, omdat jer kostbare vitaminen-groepen verlo ren gaan, die anders hun heilzaam werk kunnen ver richten. Daarom verdient 'de aardappelsla, bereid van koude gekookte aardappelen, ten volle onze aandacht Een dergelijke sla bestaat uit in plakken gesneden aardappelen, vermengd met azijn, of karnemelk, zout, peper, fijn gesneden ui. selderij of peterselie. Ook fijn- geschaafde roode kool, andijvie, restjes spercieboonen uit het blik, lof en rauwe wortelen komen in aanmer king, om als aanvulling te dienen. Wie citroenen veroverd heeft, gebruike deze vlta- mlnenrijke vruchten liever dan azijn. De stamppot van rauwe groente heeft thans, nu wij erop bedacht moeten zijn, zooveel mogelijk nut van ons voedsel te trekken, nog meer beteekenls dan vroe ger. Bedenk, dat men andijvie, lof, zuurkool, enz., al tijd rauw door <<le schoongeboende en gaargekookte aardappelen kan roeren. Het gerecht moet, nadat de groente toegevoegd is, even door en door heet gemaakt worden, waarna het voor het opdienen in aanmerking komt. De stoofschotel, die op bovenbedoelde wijze ge reed gemaakt is, blijkt verre te verkiezen boven den ouderwetschen stamppot, die urenlang op het vuur stond. Ook in den „goeden, ouden tijd" waren er onge twijfeld dingen, die voor verbetering vatbaar waren. TIJDSCHRIFT „DE SCHOUW" VERSCHENEN. Veertiendaagsch orgaan van de Ned. Cultuurkamer. Donderdag is de eerste aflevering verschenen van „De Schouw", een veertiendaagsch door de Nederlandsche Cultuurkamer uitgegeven orgaan, dat gewijd is aan het cultureele leven van Nederland. Het eerste nummer opent met een inleidend woord van den secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten, prof. dr. T. Goe- dewaagen, dat tot titel heeft „Wedergeboorte". Prof. Goedewaagen schrijft hierin o.m. Wederge boorte is de breuk met het verleden en het open gaan van een nieuw verschiet, genezing uit een ziekte door de levenskracht. Onze cultuur, staat op een tweesprong, maar de keus is niet zwaar. Links gaat de weg naar het Verleden waaraan ons volk gewend en waardoor het verwend is. Rechts gaat de weg naar een toekomst, wellicht zwaar en vol moeite, maar in elk geval een weg naar de kracht, naar de positiviteit, naar de ontplooiing, naar de jeugdigheid en den levensdurf. Links staat de Dood en rechts de Wedergeboorte. De keus is niet zwaar: links het isolement, maar rechts de leer school en het wedstrijd veld bij de volkeren van Germaanschen bloede in hun strijd" tegen chaos en Aziatisme. Jhr. mr. S. M. S. de Ranitz geeft een uiteen zetting over den organischen opbouw van de Ne derlandsche Cultuurkamer. Dr. D. Hannema schrijft over een nieuwe schepping van den schilder Pijke Koch; J. G. Goverts over de ontwikkeling der muziek in Nederland en den componist Henk Ba- dings: de eindredacteur Henri Bruning over de pozie van J. W. F. Werumeus Büning: F. Primo over Volksch Tooneel; prof. dr. J. M. KaDteyn over het cultureele streven der Stichting Saxo, Frisia: mr. J. Huyts over de krant en haar lezers; dr. Frans Vermeulen over Nieuwe Duitsche bouw kunst als uitdrukking der Duitsche wereldbeschou wing. Het nummer is verlucht met een aantal mooie foto's. KOSTWINNERSVERGOEDING IN DEN ARBEIDSDIENST. •sGRAVENHAGE 16 Jan. In aanvulling op het dezer dagen gepubliceerde bericht, inzake de toekenning van kostwinnersvergoeding voor het verblijf in den Nederland sen en Arbeidsdienst, kan nog het volgende medegedeeld worden. Ingevolge het besluit loonbepaltng werkverrui ming worden de gemeenten in zeven klassen verdeeld. De klasse der gemeente, waarin de verwanten van den vrij williger of arbeldsdienstpllchtige woonachtig zijn is der halve een der voornaamste factoren bij de berekening der vergoeding. Waar het werkverrulmingsloon dc basis der vergoeding vormt, worden uiteraard de kosten van Jc"«ns- onderhoud e. d. hierop in mindering ebracht. De óp d»~e wijze verkregen bedragen beloopen voor de zeven klac-»n onderscheidenlijk: f 17,60; f 16.15; f 14,70; f 13,50; 112 30; 11,10 en f 9.90 per week. In gevallen waarin de vrijwilliger of arbeidsdien^o'.'oh- tige de eenige kostwinner voor zijn verwanten is, kunnen bovengenoemde bedragen voor de eerste vier verhoogd worden tot f18 en voor de overige kla—en onderscheidenlijk tot f 17.40, f 15,90 en f 14 40 pei we-1: Indien genoemde personen voor hun opkomst in het vrije bedrijf gemiddeld een hooger loon genoten, word' dit hoogere bedrag, als basis voor de berekening der vergoe ding genomen. De vergoeding kan evenwel niet hoo"cr zijn dan f21 per week. De beslissende factoren voor de toe kenning van kostwinnersvergoeding zijn voorts d" go s- grootte en de totale gezinsinkomsten. In die gcval'cn, waarin de gezinskosten een zoodanige grens naderen, dat niet meer gesproken kan worden van het ontbreken -in de noodzakelijke middelen tot levensonderhoud, word' het vergoedingsbedrag aan bedoelde grens aangepast UI' het bovenstaande blijkt wel, dat de nieuwe regeling in "•-'e opzichten gunstiger is dan de vroegere, waarbii he* af gestane loon als basis der toe te kennen vergoeding werd genomen. (A. N. P.). FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d G-aaf en Co. N.V.. Amsterdam). UITGESPROKEN: 12 Jan. G. Toes, wonende te Dtemen. Hartveld'-b \vg 33. Recht. Comm. Mr. G. A. Schreuder. Cur Mr P. A Hoogbergen, te Amsterdam, Linnnaeushof 35 12 Jan. C. Duljkers, van beroep aannenu:wo *e Amsterdam, Orteliuskade 81 hs. Recht. Comm Mr. P 1. Dljksterhuis. Cur. Mr. F. H. F. Oldewelt. te Amsterdam. Keizersgracht 725. OPGEHEVEN: M. W. van Luttervelt weduwe van F. D. Schenk ^en Haag. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLTJSTEN 31 Dec. H-. Bult, Wagenborgen. Geëindigd door het "er- bindend worden der eenige uitdeellngslljst. Uitk 28 3 Jan. N.V. Bouwmaatschappij Dooyevaer, te Amste;'! m. Geëindigd door het verbindend worden der le ui'dne- lingslljst. Uitk. 3.1043 3 Jan. Mr. F. M. Westerwoudt, Naarden v.h. Amste d m. Geëindigd door het verbindend worden der 2e uitdeellngs lljst. Uitk. 9 Eenige recepten voor gort en gortproducten 's GRAVENHAGE 13 Jan. Het voorlichtingsbureau van den voedingsraad schrijft: De rijst wordt nog slechts aan kinderen verstrekt, de griesmeel en bockweltgrutjes zijp al langen tijd niet meer beschikbaar, terwijl de havermout zoo langzamerhand evenmin te krijgen ls. Gort en de tot voor kort no'g weinig bekende gortmout. gortebloem en gortgrutten treden daar nu voor in de plaats. Al zijn de gort en gortproducten anders van smaak ver schillende middelen, die wij nu missen, kunnen 7.ijf goed vervangen. Van gortgrutten en gortebloem worden sma kelijke pappen bereid en van gortmout eveneens. Nu staat het beschikbare rantsoen een veelvuldig gebruik van pap niet toe. Vindingrijke huisvrouwen hebben er ech ter wat op gevonden: zij koken slechts een kleine portie pap en mengen er dan yoghurt door. Wanneer de yoghurt bij den melkboer of bij de melkinrichting te verkrijgen Is. is dit eenvoudig middel .waardoor men meermalen pap kan geven en de pap nog voedzamer wordt, de moeite zeker waard. Gort en gortmout zijn bij uitstek geschikt om de rijst te vervangen in soepen en schoteltjes. De bereidingswijze vindt u in onderstaande recepten. Gortmout kookt onge veer even lang als rijst, maar gort moet lang koken, wel 2*4 uur. Door weeken verkort men echter den kooktijd aanmerkelijk Geweekte gortmout behoeft b.v. slecht* enkele minuten te koken om gaar te worden. Voor gort, gekookt ln water, kan de hooikist of hooimand bovendien goed diensten bewijzen. Recepten voor 4 personen. SOEP MET PARELGORT. 11/4 liter water, 50 g. parel gort, 1 groote ui. een klontje boter, 1 a 2 bouillonblokjes, zout. De gort gedurende 24 uur in rui® water weeken. De ui fijn snipperen en in wat boter gaar en lichtbruin smoren. Het weekwater der gort aangevuld met water tot de juiste hoeveelheid aan de ui toevoegen en aan de kook brengen. Vervolgens de geweekte gort toevoegen en de soep gedurende ruim Vi uur zachtjes koken tot ze gaar en gebonden ls. De soep op smaak afmaken met wat zout en de bouillonblokjes of met gehakte peterselie, sel derij of andere tuinkruiden. GROVE GORT MET GROENTEN (als aanvulling van den broodmaaltijd) 3'.4 d.l. water, 75 g. grove gort, 3 4 kg. groenten, (b.v savoyekool. ui, wortel) peper, zout en wat boter. De gort een nacht in het water weeken en met het weekwater gedurende ',-S u. koken. De pan snel ln de hooi kist overbrengen en er 4 uur ln laten staan. De- ui fijn snipperen en ln wat boter lichtbruin smoren; de fijnge snipperde groenten en wat kokend water en zout toe voegen en de groenten gaar laten worden. Kooktijd 20 mtn. De groenten door de gort roeren en wat peper en zout toevoegen. Dit gerecht ls een smakelijke aanvulling van den broodmaaltijd. PAP VAN GORTGRUTTEN MET YOGHURT. Vj liter taptemelk. 30 g. gortgrutten, zout, 2'4 5 d.l.-yoghurt. De grutten gedurende 24 uur ln water weeken. De taptemelk aan de kook brengen, aan de grutten toevoegen en onder nu en dan roeren zachtjes gaar koken. Kooktijd 30 min. De pap laten afkoelen en de yoghurt er door roeren. Vfan- neer men m«r gesteld is op warme pap dan iets meer grutten nemen en als deze gaar zijn, van het vuur af de yoghurt toevoegen, HAARLEM - WAGENWEG 102 VAN 19 TOT 24 JANUARI Wegens brandstoffenbesparing zijn onze magazijnen voorloopig des Zaterdags en des Maandags den geheelen dag Barteljorisstraat 18, Haarlem, Telefoon 10626 PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VTSSCHERIJ. HANDEL IN STROO. De Provinciale Inkoop Centrale van Akkerbouwproducten voor Noord- Holland deelt aan belanghebbenden mede, dat het gepubliceerde in het pers bericht op 2 Januari 1942, waarbij de handel in stroo voorloopig werd stop gezet, hiermede als vervallen beschouwd kan worden. Deze handel kan dus weder op de normale wijze, d. w. z. zooals van 10 October 1941 tot 1 Januari 1942 gebruikelijk was, voortgang vinden. Ingeschreven als Persbericht No. 5. VRIJGAVE PLOMBEERING VAN POOTAARDAPPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Hol land maakt bekend, dat thans van alle rassen, klassen en maten de geheele opbrengst per ha. door den keuringsdienst kan worden geplombeerd, dus ook van het N gekeurde pootgoed in de maat 45 m.m. opwaarts. In dit verband wordt er ten overvloede nog eens op gewezen, dat van alle klassen in de sorteering 45 m.m. opwaarts, de navolgende rassen tot ten hoogste in de daarachter genoemde maten mogen worden gesorteerd en ge plombeerd: Gr. n. Katakdin tot 80 m.m. Gr. III. Eisenheimer. Erdgold en Populair tot 70 m.m. Gr. TV. Alpha. Furore. Gloria Industrie, Matador. Noordeling, Robijn. Record, Triumph en Voran, allen tot 70 m.m. Gr. V. Magneia. Geelblom, Belle de Fontenay, Deva, Duivelander, Ko meet, Koopmans Blauwe, Hellena, Iduna, Robusta en Wilpo. allen tot 70 m.m. Voor alle andere rassen is de maximum maat 60 m.m. Ingeschreven als Persbericht No. 6. BIGGENMERKEN 1941—1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noord-Holland maakt de varkens houders op het volgende attent. T Zooals reeds werd medegedeeld zullen alle biggen, geboren in Januari 1942, gemerkt worden voor het Jaar 1942. Dit merken staat buiten de toewijzing 1941 of 1942. Als voorwaarde is gesteld, dat de varkenshouder ten minste 8 dagen, voordat de geboorte der biggen plaats vindt, den bureauhouder er mede in kennis stelt, dat hij de drachtige zeug in zijn bezit heeft, terwijl de biggen binnen 4x24 uur na de geboorte ter merking moeten zijn opgegeven. Alle biggen, geboren vóór 1 Januari 1942. en ter merking aangeboden vóór 3 Januari 1942, worden nog voor 1941 gemerkt als de toewijzing 1941 dit toe laat. Is dit niet het geval, dan worden deze biggen niet voor 1942 gemerkt, doch moeten zoo spoedig mogelijk ongemerkt aan de Centrale Ingeleverd worden. Vervolgens wordt er de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat er né 1 Februari geen varkens ln hulsslachting meer geslacht mogen wor den. behoudens door instellingen. Aanvragen tot slachting moeten vóór 20 Januari 1942 ln het bezit van den bureauhouder zijn. ingeschreven als Persbericht No. 7 OPHEFFING DER BEZOEKDAGEN. De Voedselcommlssarls voor Noord-Holland brengt ter algemeene kennis, dat met Ingang van 19 Januari 1942, ln verband met de toename der werkzaam heden, geen persoonlijke bezoeken meer op het Hoofdkantqor te Alkmaar kun nen worden afgewacht. De betreffende vragen kunnen schriftelijk worden in gediend. Vanzelfsprekend kan voor het verkrijgen Van inlichtingen e. d. steeds gebruik worden gemaakt van de hiervoor speciaal gestelde zittingsuren van de bureauhouders, Ingeschreven els Persbericht No, 8j Levert Uw vleeschwarenbonnen In bij VAN AMERONGEN. Wij hebben een ruime keuze fijne vleesch- waren en laten hieronder eenige prijzen volgen. Prima Leverworst 12 ct. alles Bloedworst 10 ct. r per Gebraden gehakt 17 ct. I 100 Geldersche worst 20 ct. Jgram Op sommige scholen wordt het aan de leerlingen zelf overgelaten, de plaatsen te kiezen vanwaar zij het best het zichtbare onderwijs kunnen volgen. Aan de ouders blijft de verplich ting de kinderen, wiens gezichts vermogen minder goed blijkt te zijn, naar den oogarts te zenden voor een nauwkeurig onderzoek. In Kinderbrillen is OPTICIEN VINK DE specialiteit. Spekstraat Numero EEN bij de Groote Markt Voor reparaties ook: ACACIALAAN 2, BLOEMEND AAL en PEGASUSSTRAAT 75. HAARLEM-NOORD BEREIDT U EEN PLAATS ifc VOLGT NU EEN DER LEERGANGEN VLIEGTUICBOUWKUNDE VLIECTUIGTECHNIEK MOTORENTECHNIEK DOCENTEN: Ir. T. J. W. VAN LAMMEREN, (Ingenieur Techn. dienst K.L.M.) Ing. H. T. H. FUHRHOP, (bouwer v. d. „Postjager") Ing. R. A. ARNKEN, (v. d. Fokkerfabrieken) Ing. G. O. BAKKERNES, (v.h. bij Fokker) VOLLEDIGE VAKOPLEIDING AANVANG DER LEERGANGEN 20 JANUARI 1942 Inlichtingen en Inschrijving tot 17 Januari bij NEDERL. SCHOLEN VOOR HOOGER INDIVIDUEEL ONDERWIJS WAGENWEG 43 TELEF. 21105 AFD. HAARLEM Spreekuur: DAGELIJKS 11—2 en 1—9, ZATERDAGS 2-5 uur nun. t

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 9