Alleen met „Castella" reinig ik grondig! Castella Leedvermaak. Italiaansche weermachtsberichten Garnizoenen van Solloem en Halfaya capituleeren na twee maanden heldhaftig verzet. Malta en vliegvelden in Cyrenaïca gebombardeerd. ZATERDAG. ROME. 17 Januari. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht luidt als volgt: „De vijand heeft met land- en marinegeschut van groot kaliber onze stellingen te Solloem en Halfaya beschoten, waartegen ook hevige luchtacties opnieuw werden gevoerd. De Italiaanseh-Duitsche garnizoenen leggen tegen deze pressie krachtigen tegenstand aan den dag. ondanks de groeiende ravitailleeringsmoei- lijkheden. De patrouilles hebben hun verkennings actie ten Zuidwesten van Agedabia versterkt. De luchtmacht viel herhaaldelijk ravitailleeringscentra en kruispunten van wegen in de achterhoede van den vijand aan. Troepenkampen en concentraties van auto's werden eveneens met goed gevolg bestookt met mitrailleurvuur en bommen. Tijdens de gevechten, vermeld in het weermacht- bericht van gisteren, zijn vier en niet drie Britsche vliegtuigen neergeschoten. De Duitsche luchtmacht heeft nieuwe besliste suc cessen geboekt tijdens operaties tegen het eiland Malta. La Valetta werd doeltreffend gebombardeerd". ZONDAG. ROME. 13 Januari. (Stefani). Het 595ste communi qué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „De garnizoenen van Solloem en Halfaya, die wa ren ingesloten en zonder ophouden werden bestookt door veld- en scheepsgeschut van elk kaliber en door de luchtmacht, die gedurende drie dagen door het slechte weer verstoken bleek van aanvoer uit de lucht en vooral van voldoende water, zelfs voor de ge wonden, hebben na twee maanden van heldhaftigen strijd moeten afzien van eiken verderen tegenstand die onmogelijk was geworden. In het Westen van Cyrenaïca zijn afdeelingen der Italiaansch-Duitsche luchtmacht in weerwil van het zeer ongunstige weer er in geslaagd aanvallen te doen op vijandelijke vliegvelden, afdeelingen gemechani seerde strijdmiddelen en opslagplaatsen. Aanzienlijke branden werden waargenomen. Een vliegtuig is niet op zijn basis teruggekeerd. Bij herhaalde aanvallen op Malta hebben Duitsche vliegtuigen in de haven liggende schepen en vliegvel den gebombardeerd. Bij een luchtgevecht werd een Hurricane neergeschoten". Rede van dr. Goebbels te Dantzig Alle reden tot tevredenheid over het verloop van den oorlog Uit Dantzig, meldt het D.N.B.: Minister Goebbels heeft Zaterdagavond op een appèl der politieke lei ders van den gouw Dantzig-West-Pruisen gesproken over het doodelijke bolsjewistische gevaar, waarin Duitschland zich bevond, tot de Duitsche weermacht het tegenoffensief inzette. Het besluit tot handelen moest genomen worden, aldus Goebbels, ongeacht de vraag of de breede massa van het volk op dat oogen- blik de strekking daarvan geheel begreep. Van Januari 19-10 af stond het vast dat de Sovjet-Unie onze meest verbitterde vijandin was gebleven. Wat een stoot der aanvallende bolsjewistische legers op een onverwacht oogenblik naar Duitschland voor ons en geheel Europa beteekend zou hebben, kan de menschelijke fantasie zich nauwelijks voorstellen. Bij het ontwerpen van het Duitsche tegenoffensief heeft de factor der verrassing een voorname rol ge speeld. Het jaar 1941 is dat der grootste overwinnin gen die bij menschenheugenis behaald zijn en die be vochten moesten worden tegen een vijand die een groote meerderheid aan menschen en materiaal bezat. Het is voor lederen Duitscher reeds een natuurlijke zaak geworden, dat hij niet in de eerste plaats vraagt, wanneer deze oorlog eindigt, want ieder weet dat het belangrijker is hoe hij eindigt. Wij hebben alle reden, aldus vervolgde de minister, om over de ontwikkeling tot dusverre tevreden te zijn, want nooit in de ge schiedenis zijn de nationale kansen zoo gunstig en daardoor de inspanning zoo loonend geweest als thans. Duitschland, Italië en de andere Europeesche volken die zich om de as geschaard hebben, maken van het groote uur gebruik. Dat uur eischt van ons allen het uiterste,-.maar biedt het volk ook het hoogste wat het te geven'heeft. Naast deze onoverwinnelijke, Euro peesche machtsconstellatie is thans Japan als orde nende mogendheid in Oost-Azië gekomen. In een stormachtigen opmarsch heeft de dappere Japansche weermacht zeer belangrijke Engelsch-Amerikaansche steunpunten bezet. Zij brengt de plutocratische mo gendheden in Oost-Azië dagelijks meer in gevaar. In razend tempo verliezen Londen en Washington be langrijke grondstoffenbronnen en strategische posities. Tegenover deze harde en indrukwekkende feiten kunnen Churchill, Stalin en Roosevelt niets anders meer plaatsen dan een vloed van laster en fantasieën over Duitschland en zijn leidende mannen, terwijl te gelijkertijd het Duitsche volk aan den oproep van den Führer voor de inzameling van wollen goederen voor het Oostelijke front gehoor gaf en het bewijs leverde van de tot een daad geworden volksgemeenschap. Daarmede zijn de Duitschers over de Britsche leugen propaganda heen tot de orde van den dag overgegaan en hebben zij het antwoord gegeven dat die propa ganda verdient: zwijgende verachting. Churchill in Engeland teruggekeerd STOCKHOLM, 17 Januari. De Britsche premier, Winston Churchill, is Zaterdagochtend uit de Ver- eenigde Staten te Plymouth aangekomen, naar Reuter in een extra bericht meldt. In het gezelschap van Churchill bevonden zich Lord Beaverbrook, admiraal Sir Dudley Pound, Charles Portal en Sir Charles Wilson. SPECIALE ZITTING VAN HET ENGELSCHE KABINET. STOCKHOLM. 18 Januari. (A.N.P.) Terstond na de aankomst van Churchill in Londen is, naar de Britsche Nieuwsdienst meldt, een speciale zitting van het kabinet gehouden, waar de Britsche premier ver klaarde dat een omvattend -plan voor de geallieerde oorlogvoering door hem en Roosevelt was uitgewerkt. CAROLE LOMBARD BIJ VLIEGTUIGONGELUK OMGEKOMEN. GENèVE, 17 Januari. De bekende Amerikaan- sche actrice Carole Lombard, die gehuwd is met Clark Gable, is omgekomen bij een vliegtuigongeluk in het gebergte ten Westen van Los Angeles. In dit toestel zaten behalve haar moeder nog 17 passagiers, over wier lot niets bekend is. (D.N.B.) vinnig en SchérpE. Verkoudheid en griep| Bu-sj* a 20 tabletten 55 ct Zal>,c a 2 tabletten c (Adv. Ingez. Med.) Gaullistische overval op Fernando Poo Verontwaardiging in Spanje Uit Madrid verneemt het D.N.B.Een Gaullistische torpedojager is de baai van Santa Isabel op het Spaansche eiland Fernando Poo (voor de kust van Kameroen) binnengedrongen en wierp daar diepte bommen uit om de ankerkabels van drie koopvaarders der asmogendheden te vernielen. Daarna werden deze schepen geënterd en uit de haven weggesleept. Deze overval geschiedde op een oogenblik. waarop de officieren der schepen aan land waren. Naar ver luidt zijn de aan boord achtergebleven leden der be manning door de Gauillisten doodgeschoten. Stefani meldt nader: De overval op Fernando Poo heeft groote verontwaardiging veroorzaakt in Spanje. Officieele kringen hebben hun standpunt nog niet bepaald, doch de openbare meening luidt unaniem dat de Britsche provocaties onduldbaar geworden. SPAANSCH PROTEST TE LONDEN. Naar van semi-officieele zijde te Madrid verluidt, heeft de Spaansche regeering door tusschenkomst van haar gezant te Londen een krachtig protest tegen den overval op de Spaansche haven Santa Isabel inge diend, aldus het D.N.B. Een nota van denzelfden in houd werd overhandigd aan den Engelschen gezant te Madrid, sir Samuel Hoare. Een artikel, dat de Arriba heeft gepubliceerd naar aanleiding van den overval op Santa Isabel (Fernando Poo) en het kapen van drie koopvaarders der spil- mogendheden, is door alle Spaansche bladen op de voorpagina overgenomen, onder het opschrift „geen straffeloosheid meer". Het artikel zegt o.a.: „wellicht zal men zich trach ten te rechtvaardigen met de gebruikelijke spitsvon digheid dat het aanvallende schip een vaartuig van De Gaulle was. Een dergelijke rechtvaardiging zal echter geenszin opgaan, omdat iedere verantwoordelijke staat bij de operaties van zijn huurlingen tusschen- beide komt en omdat de bandieten van De Gaulle niet als mogendheid met een andere mogendheid kunnen onderhandelen, vooral niet, nu zij slechts oorlogsge- baren maken in de schaduw van een welbekende vlag". Met tact, aldus het blad, hebben wij ons tot dus verre uit den oorlog gehouden, hoewel wij natuurlijk niet onze sympathie verheelden voor de oorlogvoe renden. die Spanje bij zijn strijd op leven en dood als vrienden ter }jjde hebben gestaan. Het zijn echter niet deze staten, die ons in den oorlog willen drijven. Generaal von Reiclienau gestorven Het D.N.B. meldt; Generaal-veldmaarschalk Von Reichenau, die als gevolg van een beroerte ernstig ziek was, is tijdens het vervoer naar zijn woonplaats overleden. De Führer heeft gelast dat de veldmaarschalk, die zich zoo buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt, op staatskosten zal worden begraven. De Führer heeft tot zijn vertegenwoordiger als Führer van het Duitsche volk bij de staatsbegrafenis aangewezen den rijksmaarschalk Hermann Goering en tot zijn verte genwoordiger als opperbevelhebber van het leger den generaal-veldmaarschalk Von Rundstedt. De Führer en opperbevelhebber van de weermacht heeft ter gelegenheid van den dood van generaal- veldmaarschalk Von Reichenau een dagorder uitge vaardigd aan het Duitsche leger, waarin de op 17 Januari overleden opperbevelhebber van een leger groep „vaandeldrager der gedachte van een nieuwen tijd" wordt genoemd. De generaal veldmaarschalk heeft, naar in de dagorder wordt gezegd, den eeuwi gen soldatendeugden nieuwen glans gegeven doordat hij ze in den nieuwen tijd plaatste en zich van hun middelen bediende. Generaal veldmaarschalk Von Reichenau was, naar in deze dagorder van Adolf Hitler wordt verklaard, de eerste leider van een pant- Hoofdredacteur: C. J. v. Tilburg, Heemstede. PIv.-hoofdredacteur: G. N. Leendcrs, Heemstede. De oorlog in het Verre Oosten. Verpleeg sters van het Japansche Roode Kruis aan boord van een hospitaalschip dat in de Zuid Chineesche Zee dienst doet. Atlantic -Holland serleger. Dit werd hem in den Poolschen veldtocht toevertrouwd en hij leidde het naar de overwinning. In de dagorder wordt verder gezegd dat de overleden maarschalk vaak gestaan heeft op de voorste brand punten van den strijd aan het hoofd van zijn man schappen en dat zijn naam in de geschiedenis van het Duitsche volk en zijn weermacht voor altijd zal voortleven. Voorts wordt uit Berlijn gemeld: Met generaal-veld maarschalk Walter von Reichenau die 57 jaar oud geworden is heeft Duitschland een grooten sport vriend verloren. Von Reichenau stichtte reeds voor den wereldoorlog een officiersafdeeling in de Bc-rlijn- sche Sportclub en toonde steeds zijn belangstelling tot zijn onverwachten dood toe. Hij was vooral een voorstander van athletiek en heeft deze tak van sport zelf actief beoefend. Bovendien was hij zwemmer, voetballer en nam in 1939 nog aan de legerkampioen- schappen tennis deel. Hij was in het bezit van den gouden adelaar, een onderscheiding van de Berlijn- sche sportclub. Engelsche duikboot „Perseus" verloren gegaan LISSABON. 18 Jan. De Britsche Admiraliteit heeft medegedeeld dat de Engelsche duikboot „Per seus" over tijd is en als verloren moet worden be schouwd. De brand te Venlo Over de oorzaak tast men nog in het duister VENLO, 17 Januari. In den loop van den dag heeft de recherche het onderzoek voortgezet naar de oorzaak van den brand in hotel Germania, waarbij twee kinderen het leven verloren. Het is gebleken, dat net vijftienjarige meisje M. Nonnets tegen half acht de kinderen ter ruste heeft gelegd. Van brandlucht of brand was toen nog niets te bemerken. Om tien uur heeft zich vervolgens ook het dienstmeisje ter ruste begeven, dat in dezelfde kamer als de beide kinderen sliep. Nauwelijks was het meisje vijf minuten te bed, toen zij een scherpe brandlucht bemerkte. Door de kier van de slaapka mer zag zij tegelijkertijd een vuurgloed aan de over zijde van de gang, waar de privévertrekken van het personeel gelegen zijn. Het bleek, dat een kleeren- kast in de nabijheid van de kamer van den chefkok in lichte laaie stond. De vijftienjarige mej. Nonnets snelde zonder verder na te denken naar beneden on der luid geroep van „brand". De chefkok E. V. en de bediende J. S. hadden op den avond van den brand vrijaf. Om acht uur des avonds zijn ze voor het laatst in hun kamers geweest. Beiden verklaren geen vuur te hebben gebruikt en niet te hebben gerookt. Op de kamer der kinderen was centrale verwarming en electrische apparaten ontbra ken. Het verdere onderzoek naar de oorzaak wordt natuurlijk zeer bemoeilijkt doordat de brand, die de bovenverdieping geheel verwoestte, alle aanknoo- pingspunten heeft weggevaagd. Omtrent de redding vernemen wij nog, dat zich hierbij, behalve de reed? genoemde Sanitals-Feldwebel Freysoldt, ook de onderofficier Klein buitengewoon heldhaftig gedragen heeft. Zij werden hierbij geassis teerd door een tweetal burgers, dat de kinderen naar beneden droeg. Voorzien van een gasmasker drongen de kranige Duitsche militairen over den zolder, via de dakgoot, door naar de kinderkamer. Nadat een der kinderen reeds uit de vlammen en den verstikkenden rook was gered, begaf onderofficier Klein, toen zij bemerkten, dat er nog een kind in de kamer was, zich voor de tweede maal naar binnen en bracht hij ook dit met zijn kameraad in veiligheid. Ongeveer twee uur na hun redding zijn de kinderen aan kolendampvergifti ging in het ziekenhuis te Venlo overleden. Onmiddellijk na het eerste alarm was mevrouw Reyers ook zelf naar boven gesneld om het jongste kind, een baby die nog in de wieg lag en op de tweede étagg sliep, in veiligheid te brengen. Het tragische lot van de kinderen en de zware slag. die het gezin Reyers, dat zes kinderen telt, heeft ge troffen, was het gesprek van den dag, maar niet min der de zoo heldhaftige reddingspogingen der Duitsche militairen. (A.N.P.) DE LANGEMARCK-OPLEIDING. 's-GRAVENHAGE, 17 Jan. Op 1 April 1942 zullen de eerste Nederlandsche candidaten van de Lange- marck-opleiding hun studie te Hannover beginnen. Van heden af kunnen flinke jonge mannen van 17 tot 24 jaar. die voor verdere studie in aanmerking mee- nen te komen, doch zelf niet over de middelen daar toe beschikken, zich voor den nieuwen cursus aan melden. Deze begint 1 October 1942. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat de Lange- marck-opleiding in het algemeen bij het tot dusverre uitgeoefende beroep moet kunnen aansluiten. Verdere inlichtingen en voorlichting worden verstrekt door het Laneemarckstudium. Waasdorperweg 12, te Den Haag. (A.N.P.) Belangrijke gift voor de Winterhulp Nederland 's GRAVENHAGE, 17 Januari (A.N.P.) Naar wij van de hoofdafdeeling financiën van de lan delijke leiding van Winterhulp Nederland verne men heeft de N.V. Bataafsche Petroleum Mij. te 's Gravenhage aan de Winterhulp Nederland een gift van f 250.000 doen toekomen. Gelu kgewenseht Gelukgewenscht jarige. Vandaag is het voor u een feestdag en waarschijnlijk zult gij dezen dag besluiten met een gezellig familiefeestje in huise- lijken kring. Velen zullen u komen gelukwenschen en de post zal ongetwijfeld tal van schriftelijke gelukwenschen aan u brengen. Maar u hebt nog een ding vergeten. U hebt nog niet meegedaan aan de verjaardagstorting. Wat die verjaardagstorting is? Wel stort u even zoo vele dubbeltjes of kwartjes of misschien wel guldens op de girorekening van de Nederlandsche ambu lance (al naar gelang uw beurs het toelaat). Gelukgewenscht jarige en denk aan het giro nummer 87600 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22 's Gravenhage. De laatste dag: 20 Januari De Centr. Propaganda Commissie voor de kin derpostzegels (secretariaat Singel 362, A'dam) verzoekt ons opneming van het volgende: Nog één dag kunt u zich kwijten Van een noodzakelijken plicht. Nog maar één dag kinderzegels En dan gaan de tentjes dicht. Eén dag slechts, ja 't gaat spannen, Dat u de zegels koopen mag, Houdt 't gezegde dus voor oogen: Carpe diem, pluk den dag! Gistren zijn mijn huisgenooten, Steêvast in den lach geschoten Als 'k maar even naar hen keek; Ik bleef stil en waardig zwijgen, Kon er zelf geen lach om krijgen, Maar zij raakten haast van streek. Later zag ik vrienden buiten, En hun vreugd bleek nauw te stuiten. Niet zoodra 'k ze had begroet; Kan ik and ren amuseeren, Dan weet ik dit te waardeeren, Ditmaal lag het me niet goed. Geen komiekerd die me heugde, Wekte zoo spontane vreugde, Met zoo ongekend gemak; Was mijn conversatie sappig? Of was mijn mimiek zoo grappig? Neen, ik zweeg maar en keek strak. Waarom dan dit dom gegrinnik Waarom dan dit dwaas gehinnik, Deed ik zoo bijzonder gek? Aardig dat u het wilt vragen Ik was eiglijk te beklagen, Want ik had een stijven nek. P. GASUS. Ned. Natunr-Hist. Vereeniging Reeds eenige jaren geleden behandelde Prof. Van Slogteren, directeur van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, voor de leden der afdeeling Haarlem van de Ned. Natuur-Hist. Ver eeniging de problemen der bloembollenteelt en gaf daarbij veel statistische gegevens. Ditmaal was het een voordracht met een groot aantal mooie kleu renfoto's. Het uiteindelijk doel van de groote zorg. die aan den bloembol gewild wordt, is: toeneming van den export. Daartoe moet het product goed koop zijn en gezond en de verbruikswaarde moet zoo groot mogelijk zijn. Op het Laboratorium in Lisse worden, in nauwe samenwerking met de kweekers, de verschillende problemen bestudeerd. Dg eerste foto's toonden o.a. het Laboratorium, met het standbeeld van wijlen Nic. Dames, de kweeker, die als de grondlegger van de moderne bloembol lencultuur mag worden beschouwd. Proefnemingen door het Laboratorium hebben bewezen, dat het hier geen kwestie is van meer of minder warmte, maar dat gezonde bollen be smet kunnen worden, indien er»enkele gebroken tulpen tusschen geplant worden en de overbren gers van het virus, de luizen, aanwezig zijn. De foto's geven een indruk van de vele moge lijkheden, waarop bolbloemen in parken, tuinen en huizen kunnen worden gebruikt. Na de pauze volgde een fraaie kleurenfilm, opgenomen door Prof. Van Slogteren en mej Kroes, waarin nog eens alle schdonheid van de bollen velden en van de enkele bloemen en hun toe passingen werd getoond. Een jaar A. M. J. O. De Algemeene Middenstands Jongeren Orga nisatie te Haarlem bestond op 13 Januari j.l. een jaar en ter gelegenheid van dit feit werd Zater dagavond in het gebouw van de Haarlemsche Han delsvereniging een herdenkingsbijeenkomst ge houden. De voorzitter, de heer F. W. Lichtenveldt Jr., beschreef in ziin openingswoord het „eerste levensjaar van de baby", dat een goede belofte voor de toekomst inhoudt. Spreker bracht in her innering dat de A.M.J.O. op 13 Januari 1941 met vijf leden werd opgericht. Dit aantal steeg op de eerste bijeenkomst op 19 Maart tot 12 en sinds dien is de groei gestadig doorgegaan. Thans telt de vereeniging 31 leden. Spreker achtte dat een verheugend verschijnsel, vooral als men in aan merking neemt met hoeveel moeilijkheden het organiseeren van den middenstand gepaard gaat. Voorts gaf spreker een overzicht van hetgeen in het afgeloopen jaar in het vereenigingsleven op het gebied van ontwikkeling, ontspanning en orga nisatie (lezingen, excursies, sociëteitsavonden) is gedaan. Hartelijk dank bracht de heer Lichtenveldt aan de Haarlemsche Handelsvereeniging en haar voorzitter, den he erB. W. Lasschuit, voor den steun die van deze zijde mocht worden ontvangen. Na dat de jaarverslagen waren voorgelezen en goed gekeurd richtte de heer B. W. Lasschuit een kort woord tot de verjarende vereeniging. Hij bracht hulde aan het bestuur der A.M.J.O., dat hij alles zins tot zijn taak bekwaam achtte en wekte de leden op ware steunpilaren van de jonge organi satie te blijven. Spreker legde den nadruk op de noodzakelijkheid dat ouderen en jongeren elkaar vinden, want na de moeilijke periode van thans komt de tijd dat men gezamenlijk de hand aan den ploeg moet slaan Het tweede deel van den avond was van feeste- lijken inslag. Thomasvaer en Pieternel verschenen in schilderachtige kleedij ten tooneele om het eerste vereenigingsjaar naar alouden trant op rijm te- gedenken, waarna als waardig besluit een kien- partij om fraaie en smakelijke prijzen volgde. k mi Alleen Castella tandpasta bevat hel Perldon, dat met duizenden schuim» belletjes de kleinste hoeken van heü gebit reinigt. ichuimende TANDPASTA 35 CT PER TUBE Weer zoo'n goed d^bbelm^N-product! (Adv. Ingez. Med.) Oi Bilil zaar Jaru bij 1 D< zal breb D mee D dru is, den B bre: wac tree Van anderen oorsprong DEN HAAG, 17 Januari. In den nacht van 31 op 31 Augustus van het vorige jaar hebben vreemd» vliegtuigen boven ons land gevlogen, die o.m. pakjs sigaretten hebben uitgeworpen. Voor deze pakjes bleet bij het publiek groote animo te bestaan. De pakje hadden oranjekleurige verpakkingen en waren voor zien van opschriften als „Nederland zal herrijzen Oranje zal overwinnen", doorkruist door een groote V, aan de andere zijde een gekroonde W en het op schrift „31 Augustus 1941". Bovendien las men op het pakje, dat de sigaretten waren vervaardigd van Ne- derlandsch-Indische tabak. Verder waren overal kleins V'tjes op de pakjes gedrukt. Er ontstond een levendig» handel in deze pakjes en een week later betaalde men er soms reeds dertig gulden per stuk voor. Ook al wai het maar voor h?t ledige omhulsel. Op de dagelijksche persconferentie van Zaterdag nu meegedeeld, in „De Misthoorn" van deze week ook een publicatie over de kwestie verschenen, dat ds handel in de pakjes de N.S.B. een groot voordeel heeft gebracht. De propagandaleider van de N.S.B.de hee E. Voorhoeve, heeft onthuld, dat de N.S.B. een groc'. aantal pakjes sigaretten zorgvuldig heeft laten _n:- maken. De gelijkenis was zeer groot. Alleen haödez de namaakpakjes geen cellophaanomhuisel. Deze pak jes heeft men op handige wijze onder het publiek la ten brengen, dat voor verderen handel en circulate zorg droeg. De handel in de bewuste pakjes heeft voor het propagandafonds der N.S.B. een bedrag van nie: minder dan f 30.000 opgebracht En dat tot nu toe niets van dezen opzet bekend is geworden want in he: namaakpakje was een briefje ingesloten met het op schrift „Steunt de N.S B." wordt toegeschreven aar. het feit, dat het publiek de pakjes zorgvuldig geslo ten liet. Thans achtte men het oogenblik gekomen on deze truc te onthullen. „HEUSCHE EN SCHIJNBARE ANTI'S". 's GRAVENHAGE, 19 Januari. Hedenavond van 19.4520.00 uur zal Max Blokzijl via den zon der Hilversum 2 in ziin politiek weekpraatje spre ken over „Heusche en schijnbare anti's". (A.N.P. Gemeente Haarlem De Burgemeester van Haarlem maakt be kend, dat TER BESPARING VAN BRAND STOFFEN op DINSDAG 20 - en WOENS DAG 21 JANUARI 1942 de gemeentelijke scholen voor GEWOON lager onderwijs en School „Buitenrust" GESLOTEN ZULLEN ZIJN. (Adv. Ingez. Med.) Etenstijd aan boord van een Italiaanscli oorlogsschip tijdens de vaart door de Middellandsche Zee. (Luce-Holland) RADIOPROGRAMMA. DINSDAG 20 JANUARI 1942. HILVERSUM I, 4X5.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. Gramofoonmuziek. 8.00 Politiek weekpraatje (opn 8.1S Gramoofonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.0. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. ll.OO Voor de vrouw 11.20 Het Sylvestre Trio. 12.00 Orgelconcert en zang. 12.10 Almanak. 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Vooi de plattelandsjeugd, 13.15 Gramofoonmuziek, 13.45 Het Miller Quartet en gramofoonmuziek. 14.30 De lichte Toets. 15.30 Vioo len piano. 16.00 Voor de zieken. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.45 Sport en spel voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O. Nieuws- economische en beursberichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 18.00 Voor de werkende vrouw. 18.15 Romancers en soliste. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Vreugde en aibeid, gevarieerd programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radlocentrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Gramofoon muziek. 20.45 Fluit en clavecimbel. 21.30 Gramofoonmu ziek. 21.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. Engelsche uitzending „Economic News from Holland" of gramofoon muziek. 22.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.008.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoonmuizek. 8,15- 8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Zang en piano. 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Gra mofoonmuziek. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Omroep-Harmo- me-Orkest en solisten en gramofoonmuziek. 14.00 Gronin gen Orkestvereeniglng, soliste en gramofoonmuziek. 15.* Voor de zieken. 16.00 Cyclus: „Het volkslied" fmet muzi kale omlijsting). 16.30 Gramofoonmuziek. 17.15 B.N.O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Amuse mentsorkest en solist. 18.15 Boekbespreking. 18.30 Gramo foonmuziek. 18.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N. S. B.) 19.00 B.N.O. Cultureel aller lei. 19.10 B.N.O. Nieuwsberichten. 19.20 Orkest Malando. Vanaf 20,15 alleen voor de Radio-Centrales die ovei lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Gramofoon muziek. 21.00 Vreugde en arbeid, gevarieerd programma. 21.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. Toelichting op het weermachtsbericht. 22.1022.15 Avondwijding. In de Zaterdagmiddag in de aula der Gemeente-Universiteit te Amsterdam ge houden bijeenkomst, belegd door het Nationaal Socialistische Studenten-front, sprak prof. dr. T. Goedewaagen. secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten over „Universiteit, volksgemeenschap en weten- ichap". (Pax-Holland-De Haan-m). Het Westland en de Productieslag 1942. De eerste producten in het nieuwe jaar. Een kas met koude sla, in het laatst van October geplant. JL P. en R. S.-Landstandspersdienst) De ingezamelde wollen goederen en pelzen vo ingeladen. Het transport te 's-Gravenhage, e soldaten aan het Oostfront zijn .(Polygoon-Meyer).

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 2