BOLS CMwmuna S. J. DE GOEDE De Gruyter Verloren voorwerpen. De vrees voor den afgrond Het lossen van wagens op Zondag Restaurant „FLUKS" OUD SCHILDERIJ Alléén: Zijlstraat bij de brug De Gruyter's THeesurrogaat i (De Spoorwegen loven een belooning uit voor aanwijzingen tot opsporing van een koffer met een goochelcos- tuum, apparaten en een buikspreek- pop, op een reis verloren gegaan) De Spoor zoekt naarstig naar een spoor Van wel zeer ongewone dingen, Die iemand op de reis verloor En waar hij nu om zit te springen. Een kofier met een buikspreekpop, Een goochelpak en -apparaten, Had onlangs de bezitter op Een reisje in den trein gelaten. 't Is blijkbaar een heel akkeviet Om dit bezit terug te krijgen. De apparaten goochlen niet De buikspreekpop hult zich in zwijgen. Men geeft den moed echter niet op, Terecht, want goochelapparaten. Laat staan dari nog een buikspreekpop, Kunnen een ander weinig baten. De advertentie van de Spoor Zal daarom naar ik durf vermoeden Na spannend lijdzaam wachten voor Den eigenaar 't verlies vergoeden. Een droef verhaal maar, groote gunst, Ook een teleurstelling voor leeken, Er blijkt wel aan de goochelkunst Nog een en ander te ontbreken. P. GASUS. FEUILLETON 28) door MIGNON G. EBERHARDT. Ik heb den commissaris alles gezegd wat ik weet, zei Jeanne. Wie denk jij dat Eve ver moord heeft? Diane's oogen keken nietszeggend. Ik weet het niet. Behalve dat ik niet geloof, dat Richard het was. Zij aarzelde even. Weet je wel zeker, dat er iemand was gisteravond, Jeanne? Ja, heel zeker. Bovendien was er toch de chloro form. J-ja, zei Diane weifelend, maar dat dat kon van alles beteekenen. Is 't niet? Ik bedoel een valsch spoor om het moeilijk te maken. Ik weet niet wie Eve vermoord heeft, maar ik weet één ding: als ze Richard vinden en hem van moord be schuldigen, kan ik voor de allerbeste advocaten zor gen. Ik heb gelukkig geld genoeg en dat zal ik Richard ter beschikking stellen. Zij keek Jeanne met een heel flauw zelfvoldaan glimlachje aan. Ja, zei Jeanne effen, dat kan jij doen. Richard zal dankbaar zijn, ging Diane voort. Ik heb niet meer met je over Richard gesproken, Jeanne. Ik wilde je tijd geven, te beseffen dat ik al tijd meen wat ik.Zij zweeg: iemand kwam ach ter Jeanne de stoep op. Diane ging voort: O, Calvin. Jeanne heeft hem niet gezien dien man, die naar Eve gevraagd heeft. Calvin kwam bij haar staan. Ik wou, dat we wisten wie hij was, zei hij mopperig. Misschien komt hij nog wel terug. We moeten maar naar hem uit kijken Jeanne liet hem praten en liep het huis binnen. Jonas was niet in de keuken of ergens anders in huis. Ze zei aan de keukenmeid dat zij hem wilde spreken, als hij kwam. De keukenmeid knikte. Het spijt me, dat ik dat over dat poesje heb verteld, juflrouw Jeanne, zei ze. Ik wist niet, dat u er last mee kon krijgen. Berthe was ook in de keuken met het binnen meisje. Zij zagen er opgewonden uit en keken Jeanne met vragende oogen na. toen ze de keuken uitging. Terwijl ze, op weg naar haar kamer, nadacht over den geheimzinniger! bezoeker van dien middag, haalde zij zich Eve's laatste dagen weer voor den geest. Zij hadden allen gedacht, dat ze was wegge gaan oni voor de scheiding te zorgen. Maar Eve had aan Diane gezegd, waar ze heengegaan was. Jeanne zocht haar geheugen af naar den naam van een met een half oor gehoorden plaatsnaam. O, ja: Avion, had Eve gezegd. Was dat soms „een stadje dicht bij de grens?" Was 't hetzelfde plaatsje waar ook Richard heengegaan was? Maar wat had dat dan toch met den moord op Eve te maken? Later bij het eten hield Diane's geest zich nog steeds met den bezoeker van dien middag bezig. Die man is nog altijd niet teruggekomen, zei ze Vreemd. Maak je daar maar niet druk over, meende Calvin, als het iets belangrijks is, zal hij wel terug komen. Halfweg het eten kwam het meisje de kamer bin nen en zei aan Jeanne's oor met een samenzweer dersgezicht, dat Jonas in de keuken was. Jeanne voelde Calvin's en Diane's verwonderde blikken, toen zij een excuus mompelde en de kamér ver liet. Jonas stond in het achterportiekje te wachten. Hij draaide zijn hoed tusschen zijn handen rond en sloeg haar van uit de schaduw gade. Maar Richard wist al, dat Paul zijn tegenwoor digheid geraden had. Hoe wist hij dat? Heb jij hij. Hij knikte. Ik zag hem naar u toekomen, zei Het meeste van wat hij zei, heb ik verstaan. Er ontgaat me niet veel op de plaats. Meneer Richard vroeg me u ie zeggen, dal u zich niet ongerust moest maken. Goeden avond, juffrouw. Hij ging meteen weer weg en liet bij haar een atmosfeer achter van ontevredenheid met zichzelf, met Richard's boodschap, met alles. Zij kwam terug in de eetkamer. Diane zoowel als Calvin keken haar verwonderd en onderzoekend aan, maar geen van beiden stelde vragen. Lucie had haar eten boven laten brengen en liet door Berthe zeggen, dat zij ging rusten. Opnieuw gingen z;j. als bij stilzwijgende afspraak, vroeg naar bed. Allen hadden zij angst voor den volgenden dag. Calvin sloot en grendelde alle deuren en ging zelfs rond om te zien of alle ramen beneden wel goed afgesloten waren. Sluit je kamerdeur vannacht ook maar af, Jeanne, zei hij, toen ze naar boven gingen. En roep vooral, als er iets verdachts is. Ik zal je hooren. Maar ditmaal ging de nacht rustig voorbij, be halve dat Jeanne opnieuw over het huisje droom de. De droom was ditmaal niet zoo levendig als den vorigen nacht, maar wel verwarrend. Er was iets met het huisje niet in orde; ze moest er iets zoeken en kon het niet vinden. Ze werd met een onbehaag lijk gevoel wakker, maar sliep na een poosje toch weer in. Tegen den morgen begon er wind op te steken, die de wolken wegvaagde. En tegen tien uur was het een zonnige blauwe lucht en schitterde het meer van kabbelende golfjes. Toen waren zij allen bijeen in de eetkamer, waar de rechter van instructie Valon het verhoor zou leiden. Tevoren had Paul Jeanne even terzijde ge nomen. Zal je er aan denken?, zei hij zachtjes. Zijn oogen zeiden: Denk er goed aan. Een enkel woord van mij kan Richard uitleveren. HOOFDSTUK XV. Het was van het eerste oogenblik af duidelijk, dat rechter Valon precies wist wat hij van plan was. Hij werkte vlug af. hield zich strikt aan het onder zoek. stelde vragen duidelijk en beknopt. en zorgde, dat geen van de getuigen in onnoodige af dwalingen verviel. Dokter Jarvot begon met kort en duidelijk het resultaat van zijn onderzoek mee te deelen. Eve Lemain was met chloroform bedwelmd: dit was duidelijk gebleken uit den toestand van de bloedvaten der hersenen. Daarna was ze gewurgd door iets duns en scherps, want er waren striemen aan den hals zichtbaar geweest, toen ze, blijkbaar om zelfmoord voor te wenden, werd opgehangen. Daarna riep de rechter den commissaris voor om over zijn bevindingen te getuigen, en deze werkte zijn programma al even vlot af. Hij identificeerde dê regenjas en het touw met haak; het paarse koord was, zooals hij vertelde, in de struiken ge vonden op een vijftig meter afstand van het huisje. Hij beschreef hoe hij Eve had gevonden; het touw was vlak boven het hoofd afgesneden en zij lag op het bed. Hij beschreef den toestand van het lichaam en de omstandigheden in het huisje. Vertelt u eens wat meer over de manier, waar op het touw was bevestigd? Het uiteinde was vastgebonden aan een ijzeren haak, die over een hanebalk was geworpen, zei hij. De hanebalk daar ter plaatse is precies twee meter zeventig boven den vloer. De lengte van het touw van de lus tot aan den haak is ongeveer 60 centimeter, en die van het lichaam tot aan de lus 145 centimeter. En dus moeten de voeten zoowat 75 centimeter boven den grond gehangen hebben. Er was geen stoel of bank of iets dergelijks in de ka mer; niets waar ze op had kunnen staan. Het was daarom volkomen onmogelijk, dat zij het zelf ge daan had. (Wordt vervolgd) Een klavertje van Vier! Inderdaad, die zijn zeldzaam! Maar laat ons wel zijn. zóó zeldzaam is APRICOT BOLS ongetwijfeld ook thans nog met. De tt]d stelt zijn noodzakelijke etschen en ook de aflevering van Apricot Bols. de goudgetmte likeur met het verrukkelijke zachte aroma van rijpe airs kozen, is beperkt. Uw vaste leverancier zal er stellig naar streven U zoo weinig mogelijk teleur te stellen. Kunt ge nog een glas APRICOT BOLS schenken, doe het dan met zorg en serveer deze voortreffelijke likeur in een vooraf gekoeld hoog glas. En bedenk: aan de vermaarde kwaliteit van APRICOT BOLS is niet het geringste gewijzigd, daarvan kunt ge zeker zijn. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Nader wordt medegedeeld, dat met in gang van Zondag 25 Januari 1942 wegens groote behoefte aan materieel alle aange komen wagens ook des Zondags tusschen 7-18 uur door de geadresseerden behoo- ren te worden gelost. Voor berekening van den 8-urigen vrijen lostermijn en eventueel van staangeld zal alsdan de Zondag worden medegeteld. De reeds gedane aankondiging, dat ge sloten wagens des Zondags bovendien be- hooren te worden beladen, blijft van kracht. Inlichtingen aan de stations. De Directie. Het gezelligste onder de goedkoope restaurants in Haarlem is nog altijd: GROOTE HOUTSTRAAT 21 NERGENS BETER, NERGENS GOEDKOOPER! TEGEN GOEDEN PRIJS TE KOOP GEVRAAGD. Brie ven met omschrijving, etc. no. 9462, ADVERTENTIE BUREAU „DIE HAGHE", Plein 11, Den Haag. BEDRIJFSGROEP TEXTIELINDUSTRIE. VERPLICHTING TOT AANMELDING. Ingevolge de Beschikking van de Organisatie-Commissie van 22 September 1941 (Ned. Staatscourant van 1 October 1942 No. 191) zijn alle in Nederland gevestigde ondernemingen (natuurlijke en rechtspersonen) werkzaam op het gebied der textielindustrie, gelijk in die beschikking omschreven, verplicht zich aan te melden bij een of meer der onderstaande vakgroepen. 1 Bij de .Vakgroep Katoenindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor fabriekmatige ka toenspinnerij, katoenweverij, katoenveredeling of bedrijfsorganisatorisch- verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: J. A. Panhuyzen, Willemsplein, 5, Arnhem. De Vakgroep Katoenindustrie omvat de volgende Ondervakgroepen: Ka toenspinnerij; Naaigarenfabricage; Breigarenindustrie; Witweverij; Bont weverij; Vitrageweverij; Pool weefselweverijKatoendelcenweverijEigen- finishing en Loonfinishing. Tot deze Vakgroep behoort ook de effilochage van katoenen en kunstzijden lompen- en garenafval; de vervaardiging van poets katoen, vulmateriaal (ongeacht de gebruikte grondstof, met uitzondering van kapok) en watten (met uitzondering van medicinale watten). 2. Bij de Vakgroep Linnenindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn Ingericht voor fabriekmatige vlasbewerking, vlasspinnerij, linnenweverij, veredeling van linnen garens of weefsels of bedrijfSorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: J. A. Panhuyzen, Willemsplein 5, Arnhem. Tot de Vakgroep Linnenindustrie behoort de Ondervakgroep: Vlasbewer- kende Industrie. 3. Bij de Vakgroep KunstzUde-industrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingericht voor de fabriekmatige veredeling of andere bewerking van kunstzijden garens, kunstzijdeweverij, veredeling van kunstzijden weefsels of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: J. A. Panhuyzen, Willemsplein 5, Arnhem. De Vakgroep Kunstzijde-industrie omvat de volgende Ondervakgroepen: Kunstzijdeweverij en KunstziJdeveredeling. 4. Bij de Vakgroep Wolindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn ingelicht voor fabriekmatige ver vaardiging van kunstwol. voor de fabriekmatige wolspinnerij, wolweverij, veredeling van wol of wollen producten of bedrljfsorganisatorisch-verwante of prodUQtle-verwante takken van bedrijf. Secretaris: Mr. B. J. M. van Spaendonck, Willein-II-straat 4749, Tilburg. De Vakgroep Wolindustrie omvat de volgende Ondervakgroepen: Kunstwol- Industrie; Sajetspinnerij; Wollenstoffenweverij en Kaardgarensplnnerij; Trijpweverij; Wollendekenindustrie en Veredeling van Wol en Wollen Pro ducten. 5. Bij de Vakgroep Tapijtindustrie. De ondernemingen, welke fabriekmatig weefsels of andere vlechtwerken, dienende tot vloerbedekking, vervaardigen of bedrijfsorganisatorlsch-ver- wante of productie-verwante takken van bedrijf uitoefenen Secretaris: Mr. B. J. M. van Spaendonck. WiIIcm-II-straat 4719. Tilburg. De Vakgroep Tapijtindustrie omvat de volgende Ondervakgroepen: Tapijt weverij en Cocosweverij. 6. Bij de Vakgroep Bastvezelindustrie. De ondernemingen, welker bedrijven zijn Ingericht voor fabriekmatige bastvezelspinnerij, bastvezel weverij, touwfabricage, papierspinnerij, bast- vezeiveredeling, zwaardoekweverij. kapokbewerking of bedrijfsorganisato- rlsch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf. Secretaris: G. H. Seckei, van Hogendorpslraat 19, Utrecht. De Vakgroep Bastvezelindustne omvat de volgende ondervakgroepen Hennep; Jute; Sisal en Manilla; Papierspinnerij; Zwaardoekweverij en Kapok- bewerking. 7. Bij de Vakgroep Band- en Vlechtindustrie. De ondernemingen, welke fabriekmatig band weven of vlechten of be- drijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf uitoefenen. Secretaris: J. L. Ozinga, van Lawick van Pabststraat 12, Arnhem. 8. Bij de Vakgroep Brei-, Tricot-, Kousen- en Sokkenindustrle. De ondernemingen, welke fabriekmatig brei- of tricotgoederen of tricot- stoffen vervaardigen of bedrijfsorganisatorisch-verwanle of productie-ver ante takken van bedrijf uitoefenen. Secretaris: G. H. Seckei, van Hogendorpstraat 19. Utrecht. De Vakgroep Brei-, Tricot-, Kousen- en Sokken Industrie omvat de vol gende ondervakgroepen Tricotage en Kousen. 9. bij de Vakgroep Witwasscherij-Industrie. De ondernemingen, welke waschgoed in den rulmsten zin des woords op halen. sorteeren. bezorgen, dan wel fabriekmatig, althans met aanwending van de in dezen tak van bedrijf gebruikelijke machines, wasschen of geheel of gedeeltelijk opmaken. Secretaris: A. J. M. Roos, Groot Hertoginnelaan 186, 's Gravenhage. 10. Bij de Vakgroep Chemische WasscherU en Ververij. De ondernemingen, welke reeds aan den uiteindelijken consument of den detailhandel verhandelde textielgoedren fabriekmatig, althans met aan wending van de in dezen tak van bedrijf gebruikelijke machines, verven (inzonderheid oververven), chemisch reinigen (z. g. stoomen), on'vlekken, oppersen, als nieuw opmaken, pllsseeren, decateeren Secretaris: A. J. M. Roos. Groot Hertoginnelaan 186, 's Gravenhage. Alle In Nederland gevestigde ondernemingen, welke fabriekmatig garens, weefsels, vlecht- of knoopwerken. of andere textielproducten vervaardigen •eredelen of bedrijfsorganisatorisch-verwante of productie-verwante takken van bedrijf uitoefenen en welke niet vallen onder de bovengenoem de vakgroepen, zijn verplicht zich aan te melden by de Bedrijfsgroep Textielindustrie. Secretaris: Prof. Dr. J. Wisselink. Jan van Nassaustraal 57. 's Gravenhage. In aansluiting op de publicatie van 10 Januari J.l. betreffende nieuwe be palingen t.a.v. inlevering, vervoer en aflevering van stroovlas, maakt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd nog het volgende bekend. Van het verbod tot verhandelen en afleveren van stroovlas zal voorloopig slechts ontheffing worden verleend, indien dit plaats vindt ten behoeve an den export naar Belgié. Slechts handelaren, die in het bezit zijn van een door de stichting Neder- landsche Stroovlasexporteurs te Groningen namens de Nederlandsche Akkerbouwcentrale afgegeven vergunning kunnen stroovlas bij telers of handelaren aankoopen en verhandelen Telers en handelaren mogen slechts op vertoon van deze vergunning stroovlas aan hen verkoopen en afleveren. Den telers wordt aangeraden hun product regelmatig af te zetten. T. z. t. zal bij afzonderlijke publicatie worden bekend gemaakt vanaf welken datum ook weer voor het binnenland kan worden verhandeld en afgeleverd. SCHAATSENRIJDERS(-STERS) Wij zijn specialiteit in HOL SLIJPEN en over de lengte VLAK SLIJPEN. Geeft ons Uw schaatsen te slijpen en U zult MEER DAN tevreden zijn. KINDERSCHAATSEN ƒ1.38, zond. mont. RUIME KEUZE SLEDEN. ELECTR. ONTDOOIEN van Uw waterleiding. „cKail Om" Heden gebakken, mor gen gegeten. Dan is het erg lekker en zeer voedzaam! „Jxanken bakt het Koopt het nog heden, (vooral dun s n ij d e n) IAIs men over brood spreekt, n A M 1/ F 1,1 denkl men aan ff* SC M W H Pi JrittltkcU S (BuxocUafaiekeiv- \^1AAB1EMBlOEMENDAAlHEEMSTEDE^ PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHER1J HANDEL IN STROO. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Hol land, maakt, in aansluiting op het in de dagbladen van 13 en 14 Januari 1.1. gepubliceerde, den telers er uitdrukkelijk op attent, dat het wederom handel drijven in stroo op de wijze, zooals gebruikelijk was van 10 October tot en met 31 December 1941, alleen betrekking heeft op het stroo dal niet door bovengenoemde Centrale gevorderd is. Dit laatste mag alleen aan erkende landhandelaren afgegeven worden, wan neer de telers in bezit zijn van een door die Centrale verstrekt bewijs van vrijgave, hetwelk door de landhandelaren bij het kantoor van de P. I. C. A. te Alkmaar kan worden aangevraagd. Ingeschreven als Persbericht Nr. 12. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ ZAAIZADEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord-Hol land brengt ter kennis van belanghebbenden, dat binnen enkele dagen in de Staatscourant een prijzenbeschikking zal worden gepubliceerd, waarin maxi mum telers- en handelsprijzen voor Waalsche-, Wier-, Paarde en Duiveboo- nen. zoowel N. A. K.-gekeurd als ongekeurd, zijn opgenomen. Tegelijkertijd zal de handel worden vrijgegeven in deze artikelen, zoowel gekeurd als ongekeurd. Dit betreft ook den handel van teler, direct aan den uiteindelijken gebrui ker, waarbij, evenals voor zaaigranen, de teler ongekeurd zaad eerst mag afleveren aan dien gebruiker nadal de bonnen door den N. A. K op partij gekeurd en geplombeerd zijn. Voor zoover het ongekeurde Waalsche boonen betreft, Is de teler dan voor loopig niet meer verplicht deze bij de P. I C. A. in te leveren. Met Ingang van 8 Februari a.s. is echler de inlevering wederom verplicht gesteld. Na dien datum is dus de handel van teler aan handelaar of direct aan ge bruiker verboden en moeten de bij de telers overgebleven ongekeurde Waal- scheboonen ten spoedigste bij de P. I. C. A. worden ingeleverd. Van de nader te noemen zaaizaden is de handel thans toegestaan, n.l.: Origineele, le. 2e en oudere nabouw winterzaalgranen; Ongekeurde winterrogge; Ongekeurde wintergerst, ras Vindicat; le, 2e en oudere nabouw lijnzaad; Ongekeurd lijnzaad (uitsluitend voor export, witbloei tot 15 Februari, blauwbloei tot 1 Februari 1942); le, 2e en oudere nabouw zomergranen; Ongekeurde witte en gele haver; Origineele korrelmais; le, 2e en oudere nabouw korrelmais; Gekeurde zaaierwten; Ongekeurde zaalerwten (waarvoor een prijs is vastgesteld en nadat deze door den N. A. K. op partij goedgekeurd en geplombeerd zijn). Ingeschreven als Persbericht Nr. 10. REGELING VAN DESTRUCTIEGEVALLEN IN VERBAND MET VERPLICHTE VEELEVERING. De Provinciale Voedselcommissarls e ter kennis van de veehouders Alle runderen, die op of né 1 December 1941 gestorven en/of goedgekeurd zijn, zullen ln mindering gebracht worden van de nieuwe verplichte vee- levering van 1 Dec. 1941 tot 1 Dec. 1942. Destructlebonnen, uitgeschreven in de periode 1—13 December 1941. dienen jngeleverd te worden bij den Plaatselijken Bureauhouder.Deze bonnen worden doorgestuurd naar het Bureau v. d. Voedselcommissaris, welke instantie zorg draagt voor de afschrijving der levcrlngspllcht en de bonnen na afstempeling retourneert aan den betreffenden veehouder. Bii destructie gevallen na 13 December 1941, werd den veehouder door de Federatie van Destru-ctoren een ontvangstbewijs verstrekt, terwijl de afschrij ving administratief aan het Bureau v. d. Voedselcommissaris plaats vond. Daar de nieuwe levering vermoedelijk in kilogrammen levend gewicht uit gedrukt zal worden, zullen de volgende gemiddelde gewichten in mindering den aanslag gebracht worden. - Noord-Holland brengt het volgen- Rund Os Stier 300 K.G. 300 K.G 350 K.G, Nuchter kalf 30 K.G. Graskalf 80 K.G. Pink 180 K G doodgeboren vrucht (slak).. 30 K.G. De gang van zaken wordt nu als volgt. De veehouder dient bij een sterf geval aangifte te doen bij voornoemde Federatie en te vermelden het „soort" rund als hierboven aangegeven, alsmede het registratiemei k. indien het dieren boven de 60 K.G. betreft Aangezeln na Februari 1942 alle runderen geregistreerd zullen zijn, zal •anaf dien tijd bij gevallen, waarbij dit registratlemerk niet vermeld Is, aangenomen worden, dat zij beneden de 60 K.G. zijn. n.l. 30 K.G. „Verzamelbonnen", welke afgegeven worden op Centrale slachtplaatsen en noodslachtplaatsen. hebben geen waaide voor de verplichte veelevering. Hiervoor zullen door de P T. C.'s voor de geheel of gedeeltelijk afgekeurde dieren, afrekeningen noodslachtlng, model AN, worden verstrekt Wat betreft noodslachtlng en wrakke dieren in nood geslacht, wordt ver der nog bepaald, dat hiervan 5/3 x het geslacht gewicht in mindering gebracht wordt van de nieuwe leveringspllcht. Eigenaa.rs van kadaverhuisjes dienen zorg te dragen, voor Juiste opgave Eigenaars "»n kadaverhuisjes dienen zorg te dragen, voor juiste opgave tiegevallen. Ingeschreven als Persbericht Nr. 11. ne <Tootc I v verras*! 119; DE GEUR V>\N THEE DE SMAAK T.2 KANARIEVOGELS, PAPEGAAIEN EN ANDERE DIEREN TE KOOP GEVRAAGD: Gele mannenkanaries 6-Bonte mannenkanaries 5.50, groene mannenkanaries 5.—. Ook kleurvogels. Kanariepopjes hooge prijzen. Tropische vogels, blauwe fazantjes, zilverfazan- tjes, ekstertjes, bandvinken en muscaatvinken, alle soorten wevers, Australische vinken, Beo's, Papegaaien. Kaketoes. Alle kleuren parkieten, damherten, apen, wasbeertjes, marmotten, witte ratten en muizen. Tropische visschen en cactusplanten (alleen import). Wetenschappelijke vogel- en dierenboeken. Hooge prijzen! Elk kwantum GEBR. VEENINGA - Naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10—18 TELEFOON 13265 Och kip/ Wat kijk jij sip. De kip is „afgelegd" en gaat dus met pensioen Daarmee heeftelke vrouw, die kookt en braadt, te doen. Maar ALBUMONA kan nu kip èn ei vervangen Zoo is nu dit product haar wensch en haar verlangen. Hei Muause U).A.Sc/wÜcn pAvduct! K SCHOLTEN S AARDAPPELMEELFABRIEKEN GRONINGEN FOXHOL OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ 23 Januari DISTRIBUTIE VAN BOTER EN MARGARINE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en VisscheriJ brengt het volgende ter kennis van handelaren in boter en of margarine. Zooals uit de desbetreffende in de bladen opgenomen bekendmaking blijkt, wordt met ingang van Zondag 1 Februari a.s. op de bonnen van de vetkaart margarine beschikbaar gesteld, zoodat de voor de distributieperiode van 1 tot en met 9 Februari a.s. aan te wijzen bon van de vetkaart naar keuze recht zal geven op het koopen van 125 gram boter zonder reductie of 125 gram margarine. In verband met het bovenstaande zullen de plaatselijke distributiediensten iet ingang van Maandag 26 Januari voor alle door de handelaren In te leveren bonnen van de Vetkaart margarinetoewijzingen verstrekken, welke naar keu- recht geven op het koopen van margarine of boter. De handelaren dienen er bij het bestellen van nieuwen voorraad op deze toewijzingen rekening mede te houden, dat met ingang van 1 Februari a.s. een zeer groot gedeelte van hun kaarten, voor zoover deze over vetkaarten beschikken margarine zal willen koopen. Op de bonnen van de boterkaart zullen uit den aard der zaak ook in den vervolge botertoewijzingen, welke uitsluitend recht geven op het koopen van boter, Worden uitgereikt. Ten einde er voor te zorgen, dat de winkeliers tijdig over een voldoenden oorraad margarine beschikken om gedurende de distributieperiode van 1 tot en met 9 Februari a.s. aan de vraag van het publiek naar margarine te :unnen voldoen, is voorts bepaald, dat alle detaillisten gedurende de periode an Maandag 26 tot en met Vrijdag 30 Januari a.s. dagelUks de in hun bezit zUnde bonnen van de boter- en vetkaart b(j den plaatselijken distributie- dienst kunnen inleveren ter verkrijging van een toewijzing. Zij behoeven zich daarbij dus niet te houden aan den voor hen vastgestelden inleverings termijn. De aandach' wordt er op gevestigd, dat het belang der detaillisten medebrengt, dat zij zich zoo spoedig mogelijk van toewijzingen voorzien. Zooals destijds bij het staken van de distributie van margarine is bekend gemaakt, behoorden detaillisten, die wel margarine doch geen boter verkoo pen. de in hun bezit z.ijnde ongebruikte margarinetoewijzingen zorgvuldig te bewaren. Deze detaillisten worden thans ln de gelegenheid gesteld bedoelde margarinetoewijzingen, voor zoover deze een vervaldatum dragen gelegen tus schen 25 Mei en 16 Juli 1941, voor 1 Februari a.s. bij den plaatselijken distri- butiedienst om te wisselen voor geldige margarinetoewijzingen. De verloopen ij zingen moeten worden ingeleverd ln een zakje MD 258, met een ont vangstbewijs MD 257. Grossiers zullen gedurende het tijdvak van 26 Januari tot en met 30 Januari s. bij inlevering van toewijzingen e. d. ter verkrijging van verz.ameltoewïj- zingen voor de helft van hel door hen ingeleverde aantal rantsoenen niarga- riiietoewUzingen en voor de andere helft botertoewijzingen ontvangen. Ooi* zij dienen er vanzelfsprekend bij herbevo.orradlng rekening mede te houde^ dat zij. in verband met het beschikbaarstéllen van margarine op de vetkaart, van hun afnemers behalve bestelling van boter tevens bestellingen voor mar garine zullen ontvangen. Met ingang van 2 Februari a.s. zullen de grossier* van de door hen in te leveren botertoewijzingen verzameltoewijzingen voor boter.-en voor de in te leveren margarinetoewijzingen verzameltoewyzinge» voor margarine ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 10