FRIESCHE ELFSTEDENTOCHT instituut „Erasmus" BANJO r/i O O R E Steno Typen Boekhouden bekw. dienstbode nette loopjongen Te huur Heerenhuis HUIS TE KOOP VERLOREN VERLOREN WONINGEN TE KOOP TE KOOP BURGERWOONHUIS PRACHT STELLING Woning gezocht DE SPAARNESTAD" IW.O. Boekhouden Staatspraktijkdiploma Prakt. Dipl. Boekhouden INSTITUUT ANDRIESSE KOEL'S BOUW EN WONINGBUREAU Te huur of te koop gevraagd Een maaltijd met pannekoeken 's GRAVENHAGE Jan. Het voorlichtingsbureau van den Voedingsraad maakt bekent: Niet de pannekoeken, die heel wat bloem verslinden en een gat slaan in het bloem rantsoen, maar erwten- pannekoeken. De erwtenpannekoek is een variatie op en een vereen- voudlging van het snel bekend geworden peulvruchten- gehakt. dat zoo bijzonder geschikt is om het vleesch te vervangen. De bereiding van peulvruchtengebakt vraagt nogal wat tijd en kost bloem en paneermeel. Voor de erw tenpannekoek is het beslag daarentegen vlug gemaakt en het voordeel is, dat er weinig boter voor het bakken noodlg ls en wat overblljtt om jus van te maken. Bij erwtenpannekoek smaakt een groente als winterpeen met peterselie heel goed. De winterpeen wordt niet geschild, maar flink geboend, in stukjes of plakjes gesneden en met weinig water gekookt. Zoodoende blijven zooveel mogelijk alle waardevolle voedingsstoffen uit de poen gespaard. Om dezelfde reden worden de aardappelen in de schil en met weinig water gekookt. Dit zou al bijna natuurlijk ge weest zijn, te meer waar de aardappelen in de schil een groot verzadlgir.gsvoedsel geven, als de z.g. „zwarte" aardappelen er niet waren geweest. Ook de zwarte aard appelen kan men met de schil koken. Men moet het zand er echtei eerst eenige malen flink afspoelen, want anders kost het boenen veel te veel tijd. Om te voorkomen, dat er slechte aardappelen meegekookt worden, snijdt men de eenigszins verdacht uitziende exemplaren door. Een na gerecht van Cus'.ardvla met yoghurt maakt dezen maaltijd compleet. Want. datgene, wal de peulvruchten missen om het vleesch volledig te kunnen vervangen, wordt door een melkgeiecht aangevuld. Nu volgen de recepten voor dezen maaltijd, ze zijn be rekend voor vier personen: ERWTENPANNEKOEKEN (4 stuks). 250 gr. groene erwten, 150 g. gekookte aardappelen, 1 ul of prei, zout (Pieper), (nootmuskaat), 40 g. vet of boter. De erwten gaai- koken (zie een vorig bericht), fijn maken en vermengen met de fijn gesnipperde ui of prei, zout, peper, noot muskaat. De massa met wat erwtenwater smeuïg maken. Wat boter of vet in een koekepan lichtbruin laten worden, het beslag er in leggen, de koek aan één zijde bruin bak ken, een deksel op de pan leggen en deze omkeeren. zoo dat de koek andersom komt te liggen. Opnieuw een stukje boter in de pan smelten, de kook er in laten glijden en aan de tweede zijde bruin bakken. Van de overgebleven boter en het erwtennat een bruine saus maken. BRUINE SAUS. 40 g. of minder boter, 40 g. bloem, U liter erwtennat. een half uutje, peper en zout. In de boter dc fijngesnipperde ui (of preil) lichtbruin bakken. De bloem toevoegen en blijven roeren lol het mengsel gelijkmatig van kleur ls. Het erwtennat toevoegen, even laten door koken eitde saus afmaken met peper en zout. WINTERPEEN. 1 kg. winterpeen, zout, fijn gehakte peterselie. De winterpeen schoon boenen, in stukken of plakjes snijden en mei een bodempje water en zout in een goed gesloten pan gaar en zoo mogelijk droog koken. Zoo nu en dan de groenten om leggen. Kooktijd 30 min. Eventpeel het: groentevocht. binden. Vlak voor het op dienen de peterselie over de peen strooien. CUSTARDVLA MET YOGHURT. V- liter taptemelk, 3 afgestreken eetlepels custardpoeder of maïzena. 3 af gestreken eetlepels suiker, 2'j—5 d.l. yoghurt. Het custard poeder ot de maizena aanmengen met d.l. koude tapte melk. De rest van de taptemelk aan de kook brengen. Het aangemengde custardpoeder of de aangemengde zena langzaam en steeds roerende in de kokende tapte melk gieten en de massa even door laten koken en de suiker toevoegen. De yoghurt in een kom doen. zoo noo- dig even kloppen om de klontjes er uit te verwijderen er de kokende custard- of malzenavla langzaam en steed; kloppende bij de yoghurt gieten. Na afkoeling de vla ir een vlasehaal overdoen. Naar verkiezing de geraspte citroenschil en het sap van een halve citroen toevoegen. Bon-vrije nagerechten Tegenwoordig kan men beter uit 2 gangen een maaltijd samenstellen, die verzadigt, dan uit één gang. Een aanvul ling van het hoofdgerecht met groente en aardappelen is in vele gezinnen noodig om iedereen met een voldaan gevoel van tafel te laten gaan. Vooral In gezinnen met kinderen stelt men meer prijs op een smakelijk toetje dan op soep of een schoteltje vooraf. In het toetje verdwijnt echter al gauw een groot deel van het maïzena- of gortrantsoen. Al te vaak kan er dan ook geen nagerecht op tafel verschij nen vooral niet wanneer er bovendien veel pap gegeten woj-dt. Gelukkig is er nog een product, dat uitkomst kan seven, doordat men er velerlei nagerechten van bereiden kan, n.l. de kwark. Kwark is een soort hangop, die ech ter in hoofdzaak uit taptemelk bereid is en daardoor vrij wel niet zuur smaakt. Kwark bevat veel eiwit. Nagerech ten met kwark moet men daarom bij voorkeur op vleesch- looze dagen gebruiken, omdat men dan het vleeseheiwit missen moet. In de groote steden kan men bij den melk boer en de melkinrichtingen kwark krijgen. In kleinere plaatsen wordt vaak geen kwark verkocht, doch daar be schikt men in het algemeen over meer melk, zoodat er zelf kwark bereiden kan. Hoe dat moei en hoe me eenvoudige wijze lekkere toetjes van kwark bereiden kan vindt u in onderstaande recepten aangegeven. De kwark- pudding moet u zeker eens probeeren. het is een tractatie, zelfs voor hen, die niet van kwark houden. Recepten voor 4 personen. Bereiding van kwark. 1 liter taptemelk. liter kar nemelk. De taptemelk koken, wat afkoelen (tot 40 gr. C en de karnemeld toevoegen. Het mengsel laten stremmen 1 uur) door het lauw te houden, b.v. op den hoek van een fornuis of in een teiltje met warm water. De gestrem de massa op een doek_ gieten, welke op een vergiet is ge legd. Het dikke gedeelte de kwark blijft achter, net vocht, ook wel wei genoemd, loopt door. (Van di' vocht, dat nog voedingsstoffen bevat, kan men met gort of gortproducten pap koken). Kwark met jam, stroop, kunsthoning, appelmoes, kaneel. 250 g. kwark, 3 d.l. taptemelk (250 g. zelfgemaakte kwark en 2>:i d.l. taptemelk). De kwark onder geleidelijk toevoe gen van de taptemelk glad kloppen en er 4 eetlepels jam. stroop of kunsthoning of 2 theekopjes koud stijf appelmoes of 2Mi eetlepel suiker en 1 theelepel kaneel (of essence) door mengen. Kwarkpudding. 200 g. kwark 3M: d.l. taptemelk, 7 g. witte of roode gelatine (200 g. zelfgemaakte kwark. 3 d.l. taptemelk. 6 g. gelatine), 2 eetlepels jam. 2 eetlepels suiker. De gelatine weeken. De kwark met een gedeelte van de melk glad kloppen en de jam er door roeren. De rest van de melk aan de kook brengen, de suiker erin op lossen en van het vuur af de geweekte gelatine e lossen. De oplossing door de kwark mengen en het r in een met water omgespoeledn vorm gieten. De pudding stijf laten worden én storten. Twijfelgevallen inzake hel Ziekenfondsbesluit Enkele richtlijnen 's-GRAVENHAGE, Jan. De voorlichtingsdienst van het departement van sociale zaken meldt: Er bestaat geen bezwaar tegen, dat een verzekerde, (verplicht-verzekerde of indirect-verzekerde). die voor ziekenhuisverpleging in aanmerking komt, van een hoogere dan de laagste klasse gebruik maakt. Echter worden vanwege het algemeen ziekenfonds aan het ziekenhuis uitsluitend vergoed de totale kos ten, welke tengevolge van opneming in de laagste klasse zouden zijn gemaakt. Het verschil met de wer kelijke kosten moet dan uiteraard door of vanwege den verzekerde aan het ziekenhuis worden betaald. Wanneer een kind bij den burgerlijken stand aangegeven als levenloos geboren, wordt voor dit ge val geen uitkeering bij overlijden gegeven. Onder de verstrekkingen, waarop de verplicht-ver zekerden en de gezinsleden wier kostwinner zij zijn, aanspraak kunnen doen gelden, zullen alsnog worden opgenomen de kosten van ziekenvervoer. Deze kosten zullen door de algemeene ziekenfond sen worden vergoed, voor zoover zij gemaakt worden ten behoeve van ziekenvervoer. dat uit medisch oog punt noodzakelijk wordt geacht. Men heeft gemeend, dat indirecte verzekering slechts het geval kan zijn ten aanzien van de leden van een gezin, waarvan het hoofd verplicht verze kerd is. Dit is niet de bedoeling. De mogelijkheid eener indirecte verzekering bestaat namelijk ook. wanneer één der andere gezinsleden kostwinner is. Dit zal nader door een redactiewijziging van de uitvoe ringsvoorschriften worden vastgelegd. Intusschen moet in hel. oog worden gehouden, dat iemand alleen dan voor indirecte verzekering in aan merking komt, wanneer hij aan een tweetal voor waarden voldoet, n.l. a. hij moet een kostwinner hebben, die rechtstreeks verzekerd is; b. hij moet gezinslid van dien kostwinner zijn den geest van de uitvoeringsvoorschriften van ziekenfondsenbesluit. Beide voorwaarden verdienen een afzonderlijk woord van toelichting. Wat het kostewinnerschap betreft, „kostwinner" is hij, die door zijn loon in den regel geheel of althans in belangrijke mate voorziet in het noodzakelijk levensonderhoud van een ander Wanneer in dit kostwinnerschap wordt bijgedragen door twee of meer rechtstreeksche leden van één ge zin, dan worden de indirect-verzekerde gezinsleden geacht te zijn verzekerd tengevolge van de rechtstreek sche verzekering van liet oudste rechtstreeks verze kerde gezinslid, dat bijdraagt in het kostwinnerschao. Indien de vrouw rechtstreeks is verzekerd, terwijl zulks niet het geval is met den man, dan zijn de man en/of de kinderen indirect verzekerd, mits de vrouw door haar loon in den regel geheel of in belangrijke mate voorziet in het noodzakelijk levensonderhoud. Ten aanzien van de vraag wie men als ..gezinsleden'" mag aanmerken, zij aangeteekend. dat slechts degene, die met den rechtstreeks-verzekerde samenwoont, ge zinslid kan zijn. Bovendien moet in het oog worden gehouden, dat voor de toepassing van het ziekenfondsen- besluit slechts als gezinsleden worden beschouwd de tot het gezin, waarvan de rechtstreeks-verzekerde deel uitmaakt, behoorende kinderen (onder wie ook stief- en pleegkinderenl beneden de 16 iaar en voorts behoeftige personen, jegens wie hij. krachtens het burgerlijk wetboek, onderhoudsplichtig ls, namelijk ouders en schoonouders, vooropgesteld natuurlijk, dat zij in zijn gezin zijn opgenomen. Voor de toepassing van het ziekenfondsenbesluit wordt voorts het bestaan van behoeftigheid niet aangenomen, indien de be trokkene eigen inkomsten geniet, die ten minste gelijk zijn aan of gelijk zijn te stellen met den ter plaatse geldenden steunnorm. Ook moet nog de aandacht worden gevestigd op de onlang» ^.gebrachte wijziging in art. 49 van de ziek-j t°\v;i ..-ochtens Welke een verzekerde, die voor re- j keni j an een algemeen ziekenfonds in een zieken- i inrkh'ing of in een gesticht is opgenomen, wanneer hij geen kostwinner is, een derde van het hem toe komende ziekengeld krijgt uitbetaald, terwijl de rest ten goede komt aan het ziekenfonds. Aanmeldingskaarten voor de toetreding als verplicht •erzek>rde bij een algemeen ziekenfonds, die tot dus- er door of vanwege het staatstoezicht werden ver strekt. zullen voortaan uitsluitend door de algemeene ziekenfondsen beschikbaar worden gesteld. Tenslotte nogmaals de vraag op welke personen de bepalingen betreffende de verplichte verzekering in gevolge het ziekenfondsenbesluit van toepassing zijn. Dit is uitsluitend het geval ten aanzien van al degenen, die verplicht zijn verzekerd ingevolge de ziektewet, met uitzondering van de arbeiders die werkzaam zijn bij de Duitsehe weermacht, de Waffen-S.S. en de Duitsche politie. Het is aan arbeiders, behoorende tot een van de laastbedoelde groepen niet geoorloofd een verzeke ring bij een ziekenfonds te sluiten, behalve bij de Krankenkasse Jülich. Wenken voor den vleescliverbruiker de nieuwe vleescliprijzen met 't begin van dit jaar van kracht zijn geworden, wordt nogmaals met nadruk gewezen op <!e bepaling, dat het verkoopen dere vleeschsoorten dan die, welke in de pu blicatie van 2 Januari 1 942 worden genoemd, is ver boden. Op tal van manieren wordt, zeer ten onge rieve van het publiek, in vele slagerswinkels getracht voorschriften van de nieuwe vleeschprijzenlje- 'h ik king te ontduiken, zoödat hot zijn nut heeft op voornaamste van deze overtredingen de aandacht te vestigen. „Dikwijls komt het voor dat gehakt vleesch onder den naam van „Duitschen biefstuk" voor een hoo- eren prijs dan dlc voor gewoon gehakt te koop ordt aangeboden. Bij een bestelling van roastbeef of lenden gebeurt het vaak. dat de slager zijn kinn en raagt of liet vleesch bewerkt of onbewerkt moet -orden geleverd. De bewerking bestaat dar. in het fhalen van een vlies of van het wc-gsnijdr-n van een zeen. waarvoor de slager meent 20 c. extra te mogen ragen. Dit is in strijd met de voorschriften, want alle vleesch moet voor den vastgestelden prijs pan klaar worden geleverd. Dat vele slagers nog schen kel met vleesch te koop aanbieden, is evenmin ge oorloofd. want het schenkelvleesch behoort onder iep vleesch thuis en moet dan zonder been tegen den vastgestelden prijs worden verkocht. Het been mag alleen stukgehakt tezamen met andere been deren worden verkocht. Zoo mogen ook mergpijpen niet per stuk worden verkocht, doch slechts teza men met andere beenderen (knoesten en hakken) stukgehakt tegen den vastgestelden kg.-prijs. Een ander veel voorkomend geval is het aanbie den van z.g. ..kalfscarbonade". Dit is eveneens ver boden. want kalfsvleosch mag alleen als lappén wor den verkocht, dus zonder been tegen den vastgestel den prijs. Het publiek doet er in eigen belang goed aan erop toe te zien, dat de hierop van toepassing zijnde voor schriften door den slager worden nagekomen. (ANP) Als er weinig keus in groenten is s GRAVENHAGE, Januari. Het Voor lichtingsbureau van den Voedingsraad deelt mede: Al is de verscheidenheid in groenten midden in den winter niet zoo groot als !s zomers, de keuze is nog vrij ruim. als men "bedenkt, dat naast de vele koolsoorten, de bieten, wortelen en uien en de verschillende rapen en knollen tot de groenten van het winterseizoen behooren. Op het oogenblik komt het echter vaak voor, dat er slechts enkele groenten te koop worden aangeboden en dat men steeds uit 2 of 3 dezelfde groenten een keus moet 'doen. Dat is jammer, want het zijn vooral de groenten, die smaak en afwisseling in den maaltijd brengen. Afwisseling in de samenstelling van den maaltijd is noodig, omdat daardoor de eetlust wordt opgewekt en de spijzen beter tot hun recht komen. Veel huisvrouwen nemen dan ook hun toevlucht tot de groenten uit het zout. Uitgezon derd zuurkool, zure roode kool en zure snijboonen hebben de groenten uit het zout geen voedings waarde meer, zoodat ze in het belang van de gezondheid nog met versche, liefst rauwe groenten moeten worden aangevuld. Degenen, die geer groenten inmaakten of slechts groenten in vee' zout ingemaakt bezitten, raden wij daarom aan de verkrijgbare versche groenten op verschillende manieren klaar te 'maken en ook eens recépten tc probeeren, die minder bekend zijn. De maaltijden zullen daardoor, ondanks hun gelijkheid in sa menstelling, toch' vol afwisseling ziin. Hier zijn eenige recepten, probeert u ze eens. Recepten voor 4 personen. Sla van savoyekool of witte kool met augurkjes 500 gr. witte- of savoyekool, wat augurkjes uit het zuur, wat gekookte aardappelen, taptemelk, wal azijn, mosterd en zout (peper). De kool van het buitenste blad ontdoen en heel fijn schaven ol raspen, de augurken in stukjes snijden of raspen Voor het sausje gekookte aardappelen fijn maken en met wat taptemelk, azijn (peper) mosterd er zout vermengen. De koolsnippers en de stukjer augurk door het sausje mengen. Het slaatje in een schaal overdoen en garneeren met wat plakjes augurk. De sla zoo kort mogelijk voor het ge bruik bereiden. Sla van roode kool met knolselderij. 500 gr. roode kool, 1 kleine selderijknol, wat gekookte aardappelen, taptemelk, azijn, mosterd en zout (peper, suiker). De kool van het buitenste blad ontdoen en heel fijn schaven of raspen. De sel derijknol schillen "en raspen. Voor het sausje dc gekookte aardappelen fijn maken en met wat taptemelk, azijn, (peper, suiker), mosterd en zout vermengen. De koolsnippers en de geraspte selderij door het sausje mengen en het slaatje in een schaal over doen. De sla zoo kort mogelijk voor het gebruik bereiden. Sla van zuurkool met capucijners of bruine boor.cn en aardappelen. 500 gr. zuurkool. 250 gr gekookte capuciiners of bruine boonen, 2 k.g. aard appelen. 1 ui, capuciiners- of boonenwater, azijn zout (peper) en mosterd, wat boter. De aardap pelen en wat capucijners of boonen gaar koken en laten afkoelen. De zuurkool fijn snijden en de aardappelen in plakjes snijden. Voor het sausje het uitje fijn snipperen, in de boter lichtbruin bakken, van het vuur af wat fijn gemaakte aard appelen erdoor mengen en wat capucijnerwater azijn, zout, (peper) en mosterd toevoegen. De fijn gesneden zuurkool, capuciiners en aardappelplak jes door het sausje mengen en in een schaal over doen. Deze sla als hoofdgerecht op vleeschlooze dager geven en zoo kort mogelijk voor het gebruik be reiden. Vindt men zoo'n kouden maaltijd in dezen tijd minder prettig, dan verwerkt men alleen dc zuurkool en de boonen tot sla en geeft ae aard appelen er warm bij. Van gebakken ui en boonen water maakt men dan de saus bij de aardappe len. HET MENU VAN DEN DAG. Stoofschotel van spruitjes. Karnemelksche pap van gorteblocm. RECEPTEN. Stoofschotel van spruitjes. I1'» K.G. aardappelen. 1 K.G. spruitjes. 100 gr. runder- of varkenslever. Peper en zout. Een stukje vet of poeder. Een paar lepels taotemelkpoedcr Boen en pit de aardappelen, maak de spruitjes schoon, heg de helft van de in kleine stukken gesne den aardappelen in een stoofpan in wat kokend water, leg hierop de helft van de spruitjes, en daarop weer de gewasschen, in blokjes gesneden lever. Daarna komt de rest spruitjes en de rest aardappelen er over heen, boter of vet, peper en zout, en dit alles laat men nu in een goed gesloten pan aan de kook ko men en zacht gaar koken gedurende een half uur. Maak het taptemelkpoeder aan met wat koud water en giet dij er overheen. Laat het nog even koken, schep het vlug en losjes door elkaar en giet het over tollige vocht er af Maak hiervan een jus door een gesniDperd uitje in wat boter lichtbruin te fruiten, een lepel bloem mee bruin te fruiten, het kookvocht toe te voegen en de jus af te maken met een theelepel paprika. Karnemelksche pap. 1 L. karnemelk. 60 er. cortebloem. "Wat zout. Stroop. Breng 9 d.L. karnemelk onder roeren aan de kook, maak intusschen de gortebloem aan met de rest van de karnemelk en giet dit al roerende mei een snipper- tie zout in de kokende karnemelk. Bleef steeds roeren en laat de pap zoo binden. Presenteer er stroop bij. Voor de overgroote belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijn goeden en zorgzamen Man, betuig ik langs dezen weg mijn oprechten en hartelijken dank. Mevr. de Wed. H. HEITLAGER v. d. BOOGAARD. Heemstede, Cloosterweg 16A. Heden is in Heerlijkheid opgenomen. onze lieve Man. Vader, Behuwdvader en Grootvader Jakobus Vrisou in den leeftijd van 85 jaar- Uit aller naam: D. VRISOU—HAITINK. Haarlem. 22 Januari 1942. Schotersingel 67a. Liever geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dinsdag 27 Januari a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem (Klever laan). Het kantoor van Mrs. R. C. Bakhuizen van den Brink H. E. Prinsen Geerligs zal tijdens de vorstperiode voortaan slechts van 10-121 geopend kunnen zijn, bij gebreke van ■erwarming tengevolge van be - zriezing der gemeentelijke gas- toevoer tot het kantoor. C. HACE J. E. HACE-VAN DIJK arts Maandag 26 Januari af weder te consulteeren. Avondgymn. en II. B. S, Florastraat 13 (bij Florapark) Telef. 19953 Spr.u. dag. 7-8 n.m. Di. en Vr. 1-2 Hawaiian Gitaar, Banjo, Ukelele en Gitaar. Club- en privaatles Condities billijk. KRELAGESTRAAT 24 zw. FRANS HALSSTR. 1 TELEF. 14624 5.60) 8.15) 4.50) opl. pract. T3i@ndiPioma ^4-5° convers.cl. f 3.— BOEKEN IN BRUIKLEEN Grondige opleiding voor het dïpL van de Nederl.Assoc. voor Praktijkexamens BOEKHOUDEN Privaatles 6.— en combinatie les 4.per maand. N. J. Th. Schmidt, leraar M.O. boekh. accountant. Wilhelmina- laan 4, Haarlem Tel. 14506 Dr. OTTO KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 ONDERWIJS üi DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH STENOGRAFIE Opl. voor alle Praktijk examens en „Akte L.O." Repetitiecursussen voor af gewezen examen-candidaten. Vraagt gratis prospectus HUWELIJK. Vakman, 37 j., (geen vast werk), z.k.m. spaarz. vooruitstr. vrouw of meisje m. zacht karakter en kl postuur. Uitv. br. onder no. 7166 bureau van dit blad. Schrift verbetering VOOR VOLWASSENEN Prachtige geldbelegging! Verbeter uw handschrift, 't is goud waard. Op eiken leeftijd te leeren. Suc ces gegarandeerd. Privé en Clublessen. Dag- en Avondlessen. Inlichtingen en aanmelden da gelijks. INSTITUUT REIBER-NAN Ao. 1899 - Kleine Houtweg 8 Telefoon 17655 - Haarlem. H. O. V. Gemeente Concertzaal Dinsdag 27 Januari - 7.30 uur: VOLKS-CONCERT Dirigent: MARINUS ADAM. Soliste: MIEP ZIJLSTRA, Piano Programma-bewijs van toe gang 25 cent. Wordt gevraagd voor direct een beslist goed k. koken, v. g. g. v. Te verv. Lanckhorstlaan 101. Hst. Flinke Werkster. m. fiets gevraagd te A'houf, v. g. g. v. voor eenige ochtenden of dagen p .w. Hoog loon. Br. onder no. 7162 bureau van dit blad. Flinke jongste Bediende gevraagd op expeditiekantoor. Ook genegen andere werkzaam heden te verrichten. Brieven no. 7158 bureau van dit blad. Wasscherij „PAULA", Rijksstraat weg 317, vraagt voor direct een Leeftijd ca. 16 jaar. PENSIOENFONDS vraagt perc. voor bel. Huur 30, 40 of 50 p. mnd. Aanb. Lok- ker's Woningbureau, P. C. Hooft- laan 4, Driehuis, Velsen, Tel. 4916 IJmuiden. Gevraagd: gem. ZIT-SLAAPKAMER met verw. Brieven no. 7163 bur. van dit blad. Haarlem-Z. 8 kam. etc. f 660. Bevr. Mak. Kantoor J. W. G. DROSTE, Ged. O. Gracht 67. bestaande uit Winkel met woning en afzonderlijke bovenwoning, ge legen in volkrijke en vooruitgaan de gemeente bij Haarlem. Prijs f 10.000. Zeer geschikt voor solide geldbelegging. Brieven no. 7164 bur. van dit blad. lllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllilM ZOO JUIST ONTVANGEN REQUIEM Mozart EiN HELDENLEBEN Rich: Strauss ERNST VAN 'T HOFF (nieuwe opnamen) Wij hebben nog een behoorlijke sorteering in Klassiek en Modern N.V. Hees Co. Kruisstr. 33, Tel. 15507 brilj. oorhanger tusschen Bent veld en Aerd. Ter. bez. teg. hooge bel. Distel laan 24, Aerdenhout. WECCELOOPEN draadh. fox, wit met vlekjes, luis tert naar den naam „Pietje". Be leefd verzocht terug te bez. Heem- steedsche Dreef 90. een gouden ketting. Tegen flinke belooning terug te bezorgen Heemst. Dreef 134, Heemstede. De opvoering van „De Zondaar" op hedenavond kan wegens de weersgesteldheid niet doorgaan. Zondag 25 Januari, 7.30 uur: Tooneelgroep „HET MASKER'' „PAKETBOOT DE VOLHARDING" Zond. av. pr. 0.551.70 (a. i.) Maandag 26 Januari. 7.30 uur: Tooneelgroep EINDEXAMEN Norm. pr. Coupons geldig. Woensdag 28 Jan. 7.30 uur: D. Nat. Theater Osnabrtlck „DER ZAREWITSCH" Pr. 1.20—3.65 (alles inb.) Gem. Theaterbedr. Amsterdam „Het Ncderlandsch Tooneel" Donderdag 29 Januari: 7 uur precies: „CIJSBRECHT VAN AEMSTEL" van JOOST VAN DEN VONDEL Prijzen: 0.80—3.35 (alles inb.) Plaatsbespreking vanaf Maandag 10—3 uur. Volgnum mers 9 uur. Eerste dag géén bespreking per telefoon. 5 in aanbouw zijnde in frissche woonwijk te Beverwijk aangeboden. Direct van eigenaar. Brieven no. 7167 bur. v. d. blad- Voor terstond gevraagd Flinke Dienstbode v. d. dag. v.g.g.v. Willem de Zwijgerlaan 102, Overveen. Van Zaterdagavond af reportage van de zoo goed als nieuwe bruin veulen bontmantel, gegarneerd met In disch lam, maat 42-44 met mof en hoedje van Indisch lam. Tezamen 375.—. Telefoon 28487. TE KOOP GEVRAAGD een goed onderhouden met tuin op netten stand. Brieven onder no. 7161 bureau v. d. blad. te koop voor winkelier voor het plaatsen van trommels, lang 2 M. Grofsmederij en Constructiewerk plaats van H. DE MON, Flores- straat 79. bev. 4 kamers, keuken, douchecel, ca. 35 p. mnd. Brieven onder no. 7165 bureau van dit blad. 35tandstal[enfiandel FR. VARKENMARKT 6—10 Ons bestelkantoor Stuyvesantplein 27, alsmede ons telefoon No. 22573, is opgeheven. Bestellingen enz. worden vanaf heden alléén aangenomen aan ons kantoor Fr. Varkenmarkt 610 Tel. 14164 en 13904 EX AMEN OPLEIDING HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER bericht den aanvang van NIEUWE CURSUSSEN per BEGIN FEBRUARI a.s. Prospectus met uitvoerige inlich tingen. studieplan, boekenlijsten e.d. op aanvrage aan de les- gebouwen te Den Haag, Rotterdam en Haarlem. Secr. Haarlem: Frans Halsplein 9, Haarlem, Tel. 16372 Voorde examens 1938, 1939 en 1940 slaagden voor M.O. Boek houden resp. 12, 9 en 12 van onze candtdalen. voor het Staats praktijkdiploma resp. 21, 20 en 21 candtdaien. Voor het juisl geëindigd examen M.O. 1941 slaagden 17 candidaten. De beide laatste examens Praklijkdiploma brachten ons 70 en 68 ge slaagden. Volgens een zoojuist ont vangen beticht slaagden voor het Staatspraktijkexamen 1941 van ons instituut 30 candi- dalen, waaronder 7 Haarlemsche cursisten! Maatschapsleden: G. ANDRIESSE, Leeraar M.O. Boekhouden, 's-Gravenhage Mr K. VAN GIFFEN, Advocaat en Procureur, Haarlem Dr.H.LAMBOOY, Doctor in de Econom. Wetensch., 's-Grav. W. H. MUIJLWIJK, Accountant N. I. V. A., Leeraar M.O. Boekhouden. 's-Gravenhage. In Januari vangt de opleiding en repetitie te Haarlem aan voor: STAATSPRAKTIJKDIPLOMA en ACTE M.O. BOEKHOUDEN Het lesgeld bedraagt 10 gld. p. maand, het aantal lesuren 4 per week. Prospectus op aanvraag bij den Secretaris: Mr. K. van Giffen, Wilhelminastr. 66, Haarlem, tel. 16637 Spreekuur eiken Maandag- en Dinsdagavond van 79 uur STOOMWASSCHERIJ BIJVOET, Bloemendaal VRAAGT MEISJES voor alle afdeelingen. Vervoerkosten worden vergoed. Vast werk. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor de plaktafel. WASSCHERIJ DE HOOP. Amsterdamschevaart 48. MEISJES GEVRAAGD EN MANGELSTERS STOOMWASSCHERIJ „HOLLANDIA", Zandvoort. Vrije reis. Aanmelden Mej. L1JNZAAT, Lange Raam straat 9, Haarlem of aan de wasscherij. PRIMA STENO-TYPISTE GEVRAAGD Brieven onder no. 7160 bureau van dit blad. TWEE ONDER- EN BOVENHUIZEN TE KOOP AANGEB. Koopsom ƒ19000.- v. o. n. Huuropbrengst 1170.- p. jaar. Lasten 120.- p j. Inl onder no. 7159 bureau van dit blad HEEMSTEDEN WONINGBUREAU CORNb. L. KWAK HEEMSTEEDSCHE DREEF 276 TELEFOON 10656 (tramhalte Blauwe Brug) Vrijblijvend kunnen wij aanbieden: BOUWTERREIN te Heemstede; perceelen in diverse grootte, tot matige prijzen (MOOIE GELDBELEGGING). Nog eenige huizen eveneens voor geldbelegging! HUIZEN TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD MAKELAARSKANTOOR ZIJLWEG 67, HAARLEM. TELEFOON 12818 Dir. J. VAN GELDEREN, Beëedigd Makelaar Lid Ned. Bond v. Makelaars HET VERTROUWDE ADRES VOOR: VERKOOP. VERHUUR, TAXATIES, HYPOTHEEK, ASSURANTIE EN BEHEER V. VASTE GOEDEREN. VERTROUWENSOPDRACHTEN HEERENHUIS VOOR TANDARTS-PRAKTIJK. Meerdere aan vragen loopende; opgaven van beschikbare huizen worden gaarne ingewacht door; Mak. Kant. J. W. G. DROSTE, Ged. O. Gracht 07,

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11