Baars- STENO TYPEN SNST. PONT Hollandsche Dienstbode Steenen bedkruiken met draagbeugel J. KORT's Ijzerhandel, Kleine Houtstraat 17 Nette 'Welbespraakte Jongeman gevraagd Agenten Jongelui MEUBILAIR- VEILING VERLOREN AMBACHT TERAARDEBESTELLING MR. W. E. BARON VAN TILL. In het familiegraf op de Algem. Begraafplaats te Heemstede is Zaterdagmiddag bij gezet het stoffe lijk overschot van mr. W. E. baron van Till, vroe ger lid van de bankiersfirma van Oppenheim en van Till in Den Haag, daarna firmant van Landry en van Till te Den Haag en van Patijn van Notten en Co. te Amsterdam. Toen het stoffelijk overschot in de aula werd ge plaatst, speelde mej. Moes op het orgel Nocturne g mineur van Chopin. De heer Everwijn Lange, burgemeester van Maarn, schetste hoe hier ten grave werd gedragen een rpan vol levenslust en levensblijheid. Na zijn diep medegevoel tot de zwaar fetroffen familieleden tot uiting gebracht te heb- en besloot spr. met de dichtregelen: „Wat de toe komst brengen moge, mij geleidt des Heeren hand". Het oudste lid der bankiersfirma waarvan de overledene deel heelt uitgemaakt, de heer Nauduin ten Cate, zeide verslagen te staan. De heer van Till werd weggenomen op een oogenblik dat zijn idealen wei-den verwezenlijkt. Spr. schetste zijn actief leven en werken, bij besprekingen was hij de stuwende kracht, wist elke moeilijkheid te over winnen. Namené de vele vrienden sprak jhr. W. Quarles xan üfford en namens de Alg. Visscherij Mij. en de V.E.M. mr. J. J. Schokking. De heer Ouwehand schetste het werk van den overledene als lid van de Bloemendaalsche gemeenteraad. Toen het stoffelijk overschot werd uitgedragen om in het familiegraf te worden geplaatst speelde het orgel Prelude van C. Franck en de Treur- marsch van Chopin, waarna de oudste broeder van den overledene dankte voor de laatste eer den over ledene bewezen. DE EENHEID DER WARE GELOOVIGEN. Ter jongste vergadering van de classis Haarlem der Geref. kerken kwam ter tafel een vraag van de kerk van Santpoort „Welke taak de nlaatselijke kerk heeft ten aanzien van de door Christus ge boden eenheid der ware geloovigen, en op welke wijze hij contact kan zoeken met hen, die den Christus der Schriften belijden en Gods Woord aanvaarden naar de drie Formulieren van Eenig- heid". De classis heft ter voorbereiding van de bespreking van deze zaak een commissie benoemd om haar van advies te dienen. Naar beperking van het papierverbruik Drukwerkorders moeten worden goedgekeurd De beperkte papierproductie en de geleidelijk minder wordende papiervoorraden in Nederland hebben er toe ge leid, d?t de aanmaak van drukwerken aan een vergunning van het Rijksbureau voor de Grafische Industrie gebon den- is. Geen vergunning is echter verelsqht voor dag- en nieuwsbladen, tijdschriften en andere daarmede gelijk te stellen periodieken: geboorte-, verlovlngs- en huwelijks- circulaires en -kaarten, rouwcirculaires en -kaarten, bid prentjes en gedachtenisplaatjes? aanvraagformulieren voor de vergunningen tot goedkeuring van drukwerkorders, drukwerken, waarvoor niet meer benoodigd is dart" 5 kg, papier. Bij de beoordeeling van de aanvragen worden zonder meer afgewezen, die aanvragen, welke betrekking hebben op artikelen, .waarvoor de vervaardiging reeds is ver boden: hieronder vallen actetasschen van carton, albums en albumbladen, jubileumuitgaven, omslagen van carton, verschillende soorten doozen en verpakkingen, etalage- reclames van carton, feestartikelen, gevoerde enveloppen, Kerst- en Paaschartlkelen, marmerpapier, servetten- -taschjes, sigaren- en sigarettenpijpjes, tafelloopers. glas- papier, sigarenzakjes anders dan van eenzijdig glad papier, mappen, verschillende soorten prospecti. huisorganen, ka- lenders met reclame-opdruk, dagboeken en fantasie papier. Het formaat van reclamebiljetten en adresstrooken wordt beperkt: aanplakbiljetten worden gebonden aan het maximum formaat van 90X120 cm. en mogen niet als combinatie verschijnen. Het aantal advertentiepagina's in adres- en advertentieboeken mag in principe niet meer dan 1/3 zijn van het. totaal aantal pagina's; in nlet-perio- diek verschijnende drukwerken mogen de advertenties geen aanleiding geven tot extra papierverbruik. Voor het dubbelzijdig te beschrijven briefpapier zijn de formaten beperkt, van speciale cliehé's voor briefhoofden moet worden afgezien. Het papierverbruik voor catalogussen zal eveneens zeer belangrijk verminderd dienen te worden, toegestaan worden alleen supplementen op bestaande catalogussen, zakenverslagenk tinnen alleen" in zeer be perkten omvang op houthoudend papier verschijnen. Convocaties zullen, ten zij strikt vertrouwelijke agenda punten worden vermeld.niet in enveloppe mogen, worden verzonden, maar alleen als berichtbaarteh mogen verschij nen. De te gebruiken soorten papier en carton worden, behoudens enkele uitzonderingen, aan bepaalde gewichten en formaten gebonden. Houthoudend papier wordt voor verschillende toegestane drukwerken voorgeschreven. Bij circulaires zullen steeds voor- en achterzijde moeten wor den bedrukt. Programma's mogen als regel twee bladzijden groot zijn; het drukken van teksten van liederen als bij lage kan niet worden toegestaan. Reclamedrukwerken zul len met ten minste 50 ten opzichte van 1941 worden in gekrompen; ook de oplage er van zal worden verminderd. Voor boeken, brochures en schoolboeken is bovendien voorgeschreven, dat het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten dan wel het departement van Opvoeding, Wetenschappen en Cultuurbescherming In eerste instantie hun goedkeuring tot verschijning geven, alvorens de druk- vergurming kan worden verleend. Liefdadigheidsvoorstelling Materialisme De operette-vereeniging „Johan Strauss" heeft zich gisteravond in dienst van de liefdadigheid gesteld door een opvoering 'te geven van het tooneelspel ..Materia lisme" in het gebouw van den H.K.B. ten bate van de Ver. tot Bevordering der Belangen van T.B.C.-pa- tienten in Nederland. Er was vrij veel belangstelling voor deze voorstelling, zoodat de leden van Johan Strauss hierom alleen reeds met voldoening op den avond van gisteren kunnen -terugzien. Het tooneelspel van de heeren Jos. Smits en Jac. Braun dateert blijkbaar reeds van ouden datum. De auteurs zien er niet tegen op nog lange monologen te laten houden en ook verder is dit stuk vol van melo dramatische effecten, die wij ontgroeid zijn. De terialisten in dit tooneelspel zijn twee mijndirecteuren. .van wie de eene zijn kinderen wil dwingen huwelijken aan te -gaan tegen hun zin en de andere niet veel minder dan een schurk in optima forma is. De auteurs schieten in hun stuk met zwaar geschut: diefstal van aandeelen door een der directeuren, verdenking van een onschuldig meisje, dat zwijgt omdat zij den man, dien zij bemint, voor den dader houdt, een mijnon geluk en nog veel meer, dat alles heel treurig zou zijn, wanneer niet de ware schuldige aan het slot werd gestraft en de onschuldigen werden beloond. Erg overtuigend is dit alles niet. en wij glimlachen om veel, dat toch heel ernstig door de heeren Smits en Braun bedoeld Is. Maar de leden van Johan Strauss hebben het stuk met toewijding en animo gespeeld, alsof zij er volko men in geloofden en het publiek "heeft de opvoering met belangstelling gevolgd. De rollen werden uitste kend gekend en de regisseur heeft voor een vlot tempo gezorgd, deugden, die wij maar al te dikwijls bij dilettanten missen. En ook in het spel konden wij vrij veel waardeeren. al legden sommige spelers .zooals de heer Ely Huyboom. die ook de regie had gevoerd het er soms nog al dik op. Maar in dit ouderwetsche stuk hinderde dat minder. Toch toonde de heef Huyboom wel talent te bezitten en bleek hij het tooneel te kunnen vullen. De heer Wint Lemaire volgde den regisseur in zijn wat ouderwctschen speelstijl het meest en hij deed het met succes. Toch prefereer ik het meer natuurlijke, eenvoudige spel van den heer Brokaar. al had ik hem in de hartstochtelijke momenten graag^wat tempera mentvoller gezien. De heer Piet Franse trachtte in de richting van den marqué te spelen, wat hem niet altijd gelukte. De dames-rollen waren toevertrouwd aan Truus Marien-Blom en Leny van Tricht. die wanneer de rollen niet al te zware dramatische eischen stelden, verdienstelijk spel té zien gavi Aan aDDlaus heeft het den'spelenden niet ontbro ken. zoodat zij over het succes tevreden kunnen zijn. J. B. SCHUIL. Variété voor kinderen Ik zal 'n jaar of twaalf zijn geweest, toen ik voor het eerst- een variété-programma zag. Dat is dus nu al meer dan vijftig jaar geleden en toch herinner ik het mij bijna nog geheel. Er was een dame m het blauw, die met gedresseerde duiven werkte en bij^ wie de vogels op haar schouders vlogen, terwijl zij een ge weer afschoot, er was een goochelaar, die een jongen in een kast liet verdwijnen en weer terugkomen, een buikspreekster met een sprekende pop, ik zag er acro baten. en wat ik het allermooiste vond er waren clowns, die mij zoo hebben laten lachen, dat miji omgeving meer naar mij dan naar de clowns keek. Ook Zaterdagmiddag hadden de kinderen in het Concertgebouw het meeste pret om de clowns, en nu was er feitelijk nog maar één want de andere speelde zoo'n beetje en dat nog erg onhan dig voor spek en boonen mee. Nu keek ik op mijn beurt meer naar de jongens en meis jes om mij heen dan naar den paljas op het tooneel en ik dacht terug aan mijn kindertijd, toen ik net «Is zij krom zat van plezier om de grollen der clowns. Dat was het aardigste deel van het overigens vrij magere programma. Er was een goochelaar, die heel oude toeren deed al had hij er wel slag van de kinderèn bezig te houden -r- een dame speelde op een accordeon, een andere juffrouw duikelde wat over haar hoofd en voerde een makke kozakkendans uit en dat was zoo wat alles. Neen, dan was het variété programma, dat ik in mijn jeugd zag, heel wat anders en beter. Maar de kinderen vonden het mooi en heb ben zich slap gelachen om den werkelijk grappigen clown en daar was het tenslotte om te doen. J. B. SCHUIL. Muziekschool v&n „Toonkunst" Uitvoering door leerlingen Hel zou een vreemden indruk maken, wanneer men zulk een leerlingenuitvoering deed aanvangen met een symphonisch werk van Handel,, waarin al wat strijkt en blaast zich op het podium verdringt, om dan langzamerhand af te zakken tot de begin nertjes, die zich verloren voelen en eenzaam achter den grooten vleugelpiano, waaruit de kleine toon tjes en melodiebrokjes stuksgewijs te voorschijn ko men. Maar in omgekeerde volgorde bleek*het weer de natuurlijkste zaak van de wereld. De kleinen voelden zich heelemaal niet onwennig en vooral niet, nu zij allen tezamen reeds het podium hadden veroverd in hun „Lilliput" orkestje. Men kan zeg gen, dat.zij elk voor zich bezig waren, htm dosis routine te bemachtigen. Let maar eens op den klei nen dirigent, die tot tweemaal toe bemerkt dat hij „den tel kwijt is" en zich beide keeren herstelt. Die stukjes van Schytte verliepen al even vlot als Eïlenberg's „Watermolen", door de dames Bekkers en Nederkoorn pasklaar gemaakt voor het kinder orkest. En welk een prettige voortzetting vain dit geheel vormden later de pianoleerlingetjes van Mej. Bekkers, waar o.m. een Menuetje van Leopold Mozart evenzeer verraste als een polka van Gretchaninoff of -een Sonatine-deel van Humbert. Met Handel's vioolsonate in D kwam er inmiddels een afwisseling der hoogore muziek en de meer on derlegde leerlingen, zooals tevoren reeds met een Adagio van Mozart twee vioolleerlingen van den heer De Clerck) en twee voor piano van den heer Jac. Zwaan had plaats gehad. Ëen groep pianist] es van Mej. Nederkoorn zette dan nog even de lijn van het elementaire onderwijs voort, en dan besloot het deel vóór de pauze met een Mozart-sonate, waarin wij hartelijk konden toejuichen, hoe de heer De Jong de leerlingen geheel zonder pedaal gebruik de juiste agogiek en de goede ligaturen onderrichtte, en de heer De Wilde zijn cclloleerlingen een perfecte en zeer vaste stokvoering had weten bij te brengen. Jonge leerlingen, die hum weg wel vinden. Na de pauze kon men zioh,. zóoals meestal 't geval is, verplaatst dertkön in de concertzaal. Een duosonate voor fluit, een sonatedeel van Beetho ven, twee Chopins, twee brillante vioolstukken van Jozef Suk, 't.was even zoovele malefi dat de betref fende leeraren: de heeren De Klerk. Vincents, de Directeur. De Clerck hun onderwijs-inzichten de monstreerden. Voor zangleerlingen bood de tocht naar de hooge Olympustop nog te veel hindernissen en het zingen in de Italiaansche taal was nog niet gerechtvaardigd. Maar Jozef Suk. de Bohemer, "nad in zijn prachtig gespeelde muziek dien tocht ook zoo gemakkelijk doen schijnen, en de zangtechniek laat zich niet plaatsen naast de instrumentale ter vergelijking. Het feestelijk besluit door Handel's Concerto Grosso no. 16 onder de begaafde leiding am Marinus Adam was voor de luisteraars en de leerlingen een welkom onthaal, voor de laatsten een aansporing tot volgehouden studie. G. J. KALT Dantë Aligliieri Mevr. Klein Obbink-Schfavon sprak Zaterdagmiddag over de kunst van het vertellen bij de Italianen. Zij deed dit op zeer aparte en charmante wijze, ernst en luim door elkander mengend, steeds verrassend en bekorend. Dit speelsche overzicht steunde echter op een diepgaande kennis der behandelde schrijvers en op een voortreffelijk inzicht, hunner beteekenis. Mevrquw Klein Obbink-Schiavon schetste in korte woorden het ontstaan der „novelle". Zij draagt in vele gevallen het karakter van de gelijkenis en ont leende haar inhoud veelal aan Oostersche motieven. De novelle oorspronkelijk het korte verhaal dat antwoord geeft op de vraag „wat is er voor nieuws?" vond in het bewogen Italiaansche volksleven een zee: geschikt terrein voor rijke ontwikkeling, en is dan ook steeds een der meest geliefde en gebruikte literaire vormen gebleven. Achtereenvolaèps ging spreekster deze ontwikkeling a van vorm eajJfonderwerp bij de klassieke meesters der novelle- Boccaccio. Franco Sacchetti, Macchiavelli, Giambattista Basile. de door de gebroeders Grimm zeer geroemde schrijver van volksvertellingen. De wederopbloei van het sociale leven in Italië brengt in de 18e eeuw met zich mede het ontstaan van een reeks prachtige novellen. Boven alle tijdgenooten uitstekend schittert hier de figuur van den Veneliaan Gasparo Gozzi. Met dezen auteur doet de karakterbeschrijving in de novelle haar intrede. Gozzi sluit de boeken en opent de oogen, hij maakt zich los van de verbeeldings wereld en gelooft in het onpersoonlijke van de kunst. Terecht mag hij de vroegste voorlooper van het 19de eeuwsehe naturalisme worden genoemd. Evenals in Frankrijk er) elders in Europa ontwikkel de zich in Italië het 13e eeuwsehe naturalisme en wel op zeer eigenaardige wijze. Er ontstaan tal van streek- novellisten. waaronder Verga en Capuana in Sicilië. Mathilde Seras te Napels en Renato Fucini in Toscane de belangrijkste zijn. In de 20 eeuw neemt de Italiaansche novelle een totaal ander aspect en bereikt haar volmaakten vorm in de verhalen van Luigi Pirandello. Hoofdpersoon zijner verhalen is de menschelijke ziel, in al haar strijd en tegenstrijdigheden. Pirandello zoekt deze te doorgronden om aan de mensohen het geheim van een beter leven te open baren. Aan de hand van enkele novellen, die spreek ster analyseerde of ten deele voordroeg, wees mevr. Klein Obbink-Schiavon op de belangrijkheid van dit motief. Na het dankwoord der presidente mevr. L. Vander- 'elden—Vijgh betuigden de toehoorders door harte lijk applaus hoe zeer zij van deze mooie en interes sante voordracht hadden genoten. DE DRIEDAAGSCHE TE ANTWERPEN". 'M-n zn eir!er= -u; nummer) ANTWERPEN 16 Fcbr. (A. N. P.) Zondag is in het Antwerpsche Sportpaleis de dricdaagsche wielerwedstrijd voortgezet. De uilslag van den koppelwedstrijd over 50 K M. was heden als volgt: 1. Kaers—Bruneel 1 uur 2.6 sec. Op een ronde: 2. De- kuysscher—De Bruyckcr; 3. Thysse—v. d. Meerschaut; 4. Na'cye—van Simaeys; 5. Schulte—Boeijen. HUISNAAISTER gevr. Mevr. v. d. TOORN, Ver benalaan 4, Aerd. Telef. 27960 SPORTFONDSENBAD WEGENS KOLENGEBREK TOT NADER AANKONDIGING GESLOTEN Dagmeisje gevraagd van 9 tot 5 uur. Kleine Houtstraat 138 rood. Aanm. na 8 uur. Net meisje gevraagd voor dag en nacht bil C. A. VAN GOOR, Jacobijnestraat 1, hoek Ged. Oude Gracht. Net dagmeisje gevraagd boven 18 jaar. Zelfst. kunnende werken. Mevr. MiiHL- HAUS, Gen. Cronjéstraat 84. NET WERKMEISJE gevraagd. Zondags vrij. Hoog loon. Aanmelden tusschen 5 en 6 uur Groote Houtstraat 4. HEEMSTEDE EEN BIJKANTOOR VAN HET DISTRIBUTIE BUREAU GEOPEND. Hedenmorgen is in perceel Valkenburgerlaam een bijkantoor geopend van het distributiebureau, Dit bijkantoor is uitsluitend bestemd voor détaillis ten en winkeliers, benevens voor het uitreiken van uitgeschreven schoenenbonnen (dus niet voor het aan vragen van formulieren e.d.) Doordat dus een groot deel der werkzaamheden naar dit bijkantoor over gaan, zal getracht worden op het hoofdkantoor een regeling te treffen om de aanvragegn voor zieken in den kortst mogelijken tijd af te handelen. Hoewel uiteindelijk de hoofdleiding berust bij den directeur van het distributiebedrijf, den heer G, J. Arnold, is met de leiding van dit bijkantoor belast de heer \V. J. Eenigszins officieel' had hedenmorgen de overdracht plaats, door den gemeente-secretaris dén heer N. Vos namens den burgemeester. Enkele bloemen van,belangstellenden gaven aan de openstelling een eenigszins feestelijk karaktér. BLOFMENDAAL DIEFSTALLEN. Door de Bloemendaalsche politie werd aangehou den de 14-jarige K. v. E., die op heeterdaad wera betrapt toen hij uit een fietsmand verschillende lev ensmiddelen ontvreemdde. Na verhoor werd hij op vrije voeten gesteld. De 15-jarige G. H. H. werd aangehouden terzake diefstal van een autoped. Ook hij werd na venhoor eer heengezonden. ZANDVOORT DE ONBEKENDE VROUW. Onder auspiciën van het Comité der samenwer kende Zandvoortsche toopeelvereenigingen werd Zondagavond in gebouw- Modern een reprise gegeven van De Onbekende Vrouw, topneelspel in5 bedrij ven door Arnold van Deenen. Aan deze uitvoering werd medegewerkt door de leden van de tooneelvereenigingen De Schakel, Op Hoop van Zegen en Ons Tooneel. Evenals de vorige keer toonde het publiek ook thans door een daverend applaus na ieder bedrijf, dat dit stuk goed in den smaak viel. ONDERWIJS. Door de omstandigheden genoodzaakt besloot de burgemeester de school van Voorbereidend Lager Onderwijs en de Lagere Scholen C enD voorloopig te sluiten. De Lagere school B en de U.L.O. school A blijven geopend. Daardoor is het mogelijk, dat alle kinderen van de soholen B, C en D nog drie uur per dag of achttien uur per week onderwijs ont vangen. SANTPOORT ERNSTIG ONGEVAL Toen een dezer dagen'een vrachtauto beladen met 100 balen hooi door de Hoofdstraat reed, begon ter hoogte van den Terrasweg de lading te werken. Bij de garage van Maarschalk vielen 50 balen omlaag. De 9-iarige C. V.. die op het trottoir liep, werd zoo danig door de balen getroffen, dat zij een sleutel been brak en een zware hersenschudding kreeg. Dr. Mak, die eerste hulp verleende, bracht het kind naar de ouderlijke woning; daarna werd zij naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. Naar ons he den bij informatie bleek is haar toestand niet ernstig. Huisknecht gevraagd in klein rusthuis. Br. onder no 7414 bureau van dit bl. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Broeder ep Oom Jan Rudolf de Bruine Groêneveldt in den ouderdom van 69 jaar. Aerdenhout: B. M. A. C. VAN CITTERS— GROENEVELDT. W. J. VAN CITTERS. 14 Februari 1942. I STENO, clubles 3.60 p. m. Privéles 6.65 p. m. TYPEN, aanvang 17 of 19 Febr., dag- of avondles. BOEKH. - TALEN Opleiding Associatie diplomS Clubles 4.60 per maand Prosp. gratis. Oude Gracht 71 Gevraagd een flinke DIENSTBODE v. dag of d. en n. Bloemendaal schestraatweg 12. Santpoort-St. FLINK DAGMEISJE gevraagd van 77. Volle kost. Aanmelden Ripperdapark 35, na 7 uur. Vlot Corresp., Steno-typist, acc. Boekh.-adm. ZOEKT AANSTELLING voor heele.of halve dagen. Br. no. 7411 bureau van dit blad. Dienstbode gevr. v. d. en n. Goed kunn. koken. Br. no. 7410 bur. v. d. bl. Gevraagd in klein gezin zonder kinderen EEN KEURIG MEISJE voor den dag, kunnende werken en met naai- en verstelwerk op de hoogte zijnde. Zich voorloopig te melden bij Mevr. J. C. VELD KAMPOLIE, Harddraverslaan 33, Santpoort-Station. Mevr. v. KONIJNENBURG,. Zui- derhoutlaan 1, halte Blauwe Brug vraagt met 1 o.f 15 Maairt een v. d. en n., g. k. k. Aanmelden na 7 uufc Heden heeft het Gode behaagd, na een zeer zwaar lijden tot Zich te nemen, onzen innig geliefden, onvergetelijken Vader. Behuwdvader en Grootvader ARU VAN DER LINDEN, Weduwnaar van Johanna Maria Nobel, in den ouderdom van 58 jaar. Psalm 17 vers 8 (berijmd) Uit aller naam: A. VAN DER LINDEN HAARLEM. 14 Februari 1942 van Wickevoort Crommelinstraat 37 Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Woensdag 18 Februari a.s. te 3.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem (Kleverlaan). STRIJKSTER en MANGELSTER gevraagd Fa. D. W. ROOKMAAKER &,ZN. Schagchelstraat 18, Haarlem BEKWAME COIFFEUSE gevraagd ED. FIBBE, 149 Groote Houtstraat. MEJ. MOSER RAAMVEST 47 TELEFOON 11684 VRAAGT en BIEDT AAN v. terstond, 15e en 1 Maart als noodhulp en v. vast keukenmeisjes, 2e-meisjes, buitenmeisjes, werkvrouwen, dagmeisjes v. heele en halve dagen en hulpen in de huishouding. FLINKE MANGELSTERS en AANK. MEISJES gevraagd, met vergoeding tramkosten. WASSCHERIJ BEELEN Bleekersvaartweg 13. Heemstede Gevraagd: EEN FLINKE WERKSTER zelfst. en helder k. werken voor Ma., Di. en Wo. van 91 en Vrijdags van 95. Aanb. met getuigschr. HUNKEMöLLER LEXIS, Gr. Houtstraat 71. PAK HUISRUIMTE (pt*tcrre) TE HUUR GEVRAAGD voor opslag van machines en onderdeelen, 40 60 M2. Eventueel ook onderhuur. Brieven onder no. 7413 bureau van dit blad. Wederom ontvangen onze prima oude welbekende prijs ƒ0.45 en bekende filialen Gevraagd in gezin van 2 pers. MEISJE v. d. en n. Aanm. Chrysanthemumlaan 4 te Heemstede. Gevraagd per 1 April NET HOLL. MEISJE v. d. en n., g. k. w. en k. Kat. en zw. drag. Brieven met get. van laatste betr. onder lett. G Boekh. v. Mourik, Heemstede. in staat onder deskundige leiding eenvoud, verzekering af te sluiten. met uitv. inlicht, no. 7418 bureau van dit blad. Brandverzekering, gevraagd op condities Amsterd. Beurspolis. Br. met opgave van referenties no. 7417 bureau van dit blad. Bindersleerling voor tijdelijk. Leesbibliotheek Miihlhaus, Gen. Cronjéstraat 84. Te huur gevr. voor direct gem. Zit-en Slaapk. m. gebr. van keuken. Br. onder no. 7412 bureau van dit blad. Drie Weener stoeltjes te koop g\vr. Br. m. prijs onder no. 7409 bureau van dit blad. die in April wenschen te trouwen zoeken HUIS of GEDEELTE VAN HUIS op netten stand. Br. no. 7415 bureau van dit blad. Te Haarlem of omgeving wordt door gezin zonder kinderen een WONING te huur gevraagd. Huurprijs 40 a 45. Brieven aan J. SIBBELEE, Westervesting, Edam. Ter overn. aangeb. aan part. in prima staat zijnde echte Nerz Kraag Telef. 11670. Te koop gevraagd een nieuw of prima gedragen hee- rencostuum, maat 50-52. Brieven met prijs no. 7419 bureau van dit blad. H.H. Tuinders en Aardappelkweekers Wilt pootaardappelen betrekken van de Friesche Zaadhandel. vraag dan deze week een bestelbon aan en lever die in bij S. ROMEYN, Kleine Houtstraat 90. Bon aanvragen bij den PLAATSELIJKEN BUREAUHOUDER VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD. Onze VAKKENNIS garandeert U dat wij UIT SLUITEND MEUBELENVERKOOPEN, die nog DEGELUK en GOED zijn AFGEWERKT. P. SCHOEN - Meubelmaker SPAARNWOUDERSTRAAT 150, TELEFOON 17785 ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht HAARLEM MAKELAAR P. HOOCE.VEEN Ao. 1909 TELEFOON 13845 27 FEBRUARI Voor deze veiling kun nen eiken dag meubilaire- en andere goederen ter verkoop worden ingebracht of afgehaald. platina armbandhorloge. Tegen belooning terugbezorgen: BOUW MAN, Pijntorenstraat 22. BELOONING Weggeloopen een klein bruin hondje met halsband en riem. Om geving Spaarnwouderstr. Zater dagmorgen. Inlichtingen of terug te bezorgen Zuid Polderstraat 108. UU KOMEN DIRECT EN HAKEN HET PERFECT.' „De Sleutel-Specialist" LANGE VEERSTRAAT 10 HEEMSTEDE-AERDENHOUT De Firma DE RIDDER STRIJBIS MAKELAARSKANTOOR ZANDVOORTERAUEE 1 TELEF. 26179 b. e. 27006 VRAAGT: HUIZEN TE KOOP OF TE HUUR BLOEMKWEEKERIJ. Een halfwas knecht gevraagd, met het vak bekend. Adres J. M. BARNHOORtf, Zijl- weg 7, Overveen. Beheer ^ran Huizen - Taxatie - Incasso - Hypotheek - Assurantie H. W. VROLIJK Makelaar Taxateur' Heussensstraat 16, Telef. 23693 Horgen opening van de tentoonstelling en SIERKUNST in beeld en bedrijf Derde verdieping Toegang vrij! deSBijenkorl' AMST6»OA4»

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7