7)liintw3iW3 Uw Radio defect? PREDIKBEURTEN LAATSTE BERICHTEN an Sitlard geeft zich opnieuw bloot Het antwoord hierop van Duitsche zijde BERLIJN. 21 Februari. (A.N.P.) Lord Robert van Sittard. de vroeger^ onderstaatssecretaris van het Foreign Office, thans diplomatiek adviseur van het Britsche kabinet, sinds tientallen jaren de man. die de voornaamste hand heeft gehad in de Britsche bui- tenlandsche politiek, heeft onlangs een redevoering gehouden, waarin hij zijn denkbeelden verkondigd heeft, wat Groot-Brit'.annië, „wanneer het eenmaal de overwinning zal hebben behaald", met Duitschland denkt te zullen doen. Naar zijn meening moet Duitschland voor den duur van minstens een generatie volkomen ontwanend wor den. De opvoeding van de Duitsche jeugd zal door Groot-Brittannië en zijn bondgenooten. d.w.z. de Bolsjewieken en de Amerikanen, geleid moeten wor den, het grondgebied van het Duitsche rijk zql voor geruimen tijd moeten worden bezet en de Duitsche industrie zal met den grond moeten worden gelijk gemaakt. De Deutsche Diplomaiisch-Politische korrespondenz antwoordt hierop het volgende: „Uit den mond van Van Sittard zijn dergelijke uit latingen niets nieuws. Zij vormen de opvatting van een wijdvertakte kliek in Engeland, die van den vori- gen oorlog en van de ontwikkeling van dezen oorlog niets geleerd heeft en die Britsche nederlagen als die van Singapore blijkbaar een geschiktp aanleiding acht. om weet eens van haar onverdraaglijke arrogantie te demonstreeren. Van Sittard kan de vertegenwoordiger genoemd worden van een bijzondere groep van denkbeelden, die in Engeland school gemaakt hebben. In tegenstel ling tot andere Britsche politici, haat hij niet alleen' de „Nazis", doch dc Duitschers kortweg. Aan zijn pen. die door het schrijven van lichte salonstukken uit de Londensche en Parnsehe „societv" bekend geworden is. zijn eentge der wildste beleedieingen ontvloden, die ooit aan het adres van het Duitsche volk gericht zijn. Evenals Sir Austin Chamberlain bemint van Sittard Frankrijk als een vrouw, terwijl hij in eiken Duitseher een voorwerp van aanstoot ziet. „Deze hysterische denkbeelden vormden den grond slag van zijn buitenlandsche politiek. Zij bepaalden bovendien de regelen, volgens welke van Sittard de geheele generatie Britsche diplomaten heeft opgeleid. Ook Eden, hoewel jaren lang zijn superieur, is eigen lijk voortgekomen uit de school van Van Sittard. Deze denkbeelden zijn het, die Groot-Brittannië tot den ondergang gebracht hebben en waarvoor het dezer dagen met den val van Singapore een nieuwe quitantie aangeboden heeft gekregen. Van Sittard behoort tot de Eneelschen. die met blindheid geslagen werden en waardoor Groot-Brittannië aan den rand van den af grond wordt gebracht. Zijn wereld, de wereld van Ver sailles is sinds lang Ineengestort. Desondanks zou van Sittard gaarne nog eens het huis van de Britsche po litiek op het zelfde zand houwen en in Europa een super-Versailles willen oprichten. Ter onderscheiding van het Versailles- van gisteren, moet het nieuwe Ver sailles niet door Frankrijk, maar door de Sovjet-Unie gegarandeerd worden. De bolsjewisten en het Sovjet- leger zijn in de oogen van van Sittard en Eden, van Churchill en Cripps ertoe bestemd, de rol van den Britschen degen op het Europeesche vasteland over te nemen. Het woord van Lenin: „Het communisme heeft voor zijn overwinning de vernietiging van het Britsche wereldrijk noodig" staat deze lieden niet voor den geest. Zij hebben in het verleden gehandeld als blinden en zijn voornemens, wanneer men hen slechts hun gang zou laten gaan, zulks ook in de toekomst te doen. „In Duitschland (zoo besluit de Korrespondenz) heeft men voor den nieuwen uitval van haat van van Sit tard slechts belangstelling als medisch verschijnsel. Men juicht het toe, dat juist op dit oogenblik een der hoofdschuldigen aan dezen oorlog, een der lieden, die bijdroegen tot het verlies van Duinkerken en Singapore,, zijn stem verheft. Van Sïttard's stem gelijkt op den roep van een geest, die niet tot rust komt. omdat de geschie denis hem vervloekt heeft. Tot zoover de Diplo. Het betoog van Van Sittard, dat zou neerkomen op een volledige vernietiging van Duitschland, is ingegeven door een felle en blinde haat jegens dit land. Hij heeft zich daarbij doen kennen als een van de felle ophitsers van dc Enge'.sche oorlogspartij. Verstandige menschen zullen over zoo'n betoog het hoofd schudden en niet nalaten daarop gerechtvaardigde critiek te laten hoo- ren. Op zoo'n wijze wordt de oorlog niet beëindigd en kan de vrede, die toch eens zal moeten komen, niet ge bouwd worden Geen beriehten van Timor ontvangen STOCKHOLM. 21 Februari (DXB) D<? Austra- li='ho minister van oorlog. Fovde. heeft Zaterdag ochtend verklaard, naar de Britsche nieuwsdienst uit Canberra meldt, dat er van Timor geen berichten ontvangen zijn. Dit duidt erop. aldus de minister, dat de verbindingen verbroken zijn. Bel op 14609 RADIO MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND RADIO PROGRAMMA ZONDAG 22 FEBRUARI 1912. HILVERSUM I. 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N- O. Nieuwsberichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gramofritmmuzlek. 10 00 Gewijde mu ziek (gr.pl 10.30 Kerkdienst. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12 40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 Omroepharmonie-orkest. en gramofoonmuziek. 15.00 Opera „Faust". 17.00 Zondagmid dagcabaret. 17.15 B. N. O. Sportuitslagen en militair week overzicht. 18 00 Gramofoonmuziek. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Orgelconcert. 19.00 Actueel halfuur. 19 20 Caba retprogramma (opnCa. 20.05 Gramofoonmuziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken. 20.15 Operette ..Der Graf von Luxemburg (opn.). 21.30 Gramofoonmuziek 21.45 B. N O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek 23.25—24,00 Dansmuziek (gr.pl.). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek 9 00 B N. O. Nieuwsberichten. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 Gevraagde platen. 12 00 Voordracht. 12.45 Nederlandsch Kamerkoor met orkest (opn.). 12.45 B. N. O. Nieuwsberich ten en populair actueel praatje. 13 00 Gramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde* Wie en wat waren onze voorouders. 13.20 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.00 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.20 Omroep symphonie-orkest en solist 15.00 Causerie „Ons oude stedeschoon" 15.15 Omroepsyphonle-orkest. Ca. 15 55 Gramofoonmuziek. 16 00 „Op den steiger" door Prof. Dr. T. Goedewaagen. 16.1S Claveclmbelvoordracht. 17,00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuziek. 17.30 Decla matie. 17.45 „Aan weerszijden van de Karpathen", Roe- meer.sch-Hongaarsch programma. 18 30 Onze Nederlandsche taalclub. 19.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.20 Schrammel- kwnrtet en soliste. 19.45 De Spiegel van de week. 20.00 Gra mofoonmuziek. Vanaf 20 15 alleen voor de Radio-Centrales, die iver een lijnverbinding met de S'udlo beschikken. 2015 Amusementsorkest (opn). 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 De Ramblers (opn.). 21 30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O- Nieuwsberichten. 22.00 3. N. O Toelichting op het weermachtsberlcht. 22.10—22.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 23 FEBRUARI 1942. HILVERSUM I. 415.5 M. 7.IS Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gra mofoonmuziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8 30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 0 20 Gramofoonmuziek. 11 00 Voor de kleuters. 11 20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12 00 Cello met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.4S B N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Piactische wenken aan boer en tuinder. 13.15 Zang. viool, cello, piano en gramofoonmuziek 14.Ü0 Willy Eberle en zijn orkest. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15 45 Gramo foonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Hobo met planobege leiding. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, econo mische- en beursberichten 17.30 Orgel en zang. 18.00 Land- mans Lust 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Haarlemsche Orkestvereeniglng. soliste en gramofoonmu ziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Rococo-octet. 22.30—24.00 Gramo foonmuziek HILVERSUM II. 301.5 M. 7 15—8 45 Zie programma Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelconcert. 10.40 Uit oude sagen: Dapperheid. 10.50 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 11.30 Reportage 1140 Planovoor dracht. 12.00 Ensemble Joan Lancé. 12.45 B- N. O Nieuws- en economische berichten 13.00 Amusementsorkest, solist en gramofoonmuziek. 14.00 Trioconcert. 14.35 Gramofoon- mu/iek. 15.00 Sylvestre Trio. 15.45 Luisterfllts. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest en bet Roemeensch orkest Gregot Serban 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17 30 Zang en piano. 18.00 Het Groote Omroep orkest en solisten. 18 40 Horst Wessels sterfdag, een woord ter gedachtenis. 19.00 B. N. O. Frtesch praatje. 19.10 B. N. O Nieuwsberichten. 19.20 Planosoli en gramofoonmuziek 45 Politiek weekpraatje. 20.00 De Melodisten en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.45 Muzikale actualiteiten van de weck. 21.00 De Romancers cn soliste (opn). 2'.45 B N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gedeelten uit ®en Bachcantatc (gr.pL). 22.10-22.15 Avondwydlng. JUBILEUMPORTRETTEK „RICHE FOTO ART" bij Batavia 169 GROOTE IIOUTSTRAAT - TELEF. 13472 J T uclitaanvalleii op vliegveld Uit de wereld van den arbeid De .iaarlijksche bedrijfswedstrijden in Duitschland „Unmöglich ist gar nichts. Es geht alles, wenn man will". „Aan bedrijven, in weike de gedachte der natio- naal-socialistische bedrijfsgemeenschap in den zin van de wet tot regeling van den nationalen arbeid, en in den geest van het Duitsche Arbeidsfront, door den leider van het bedrijf en zijn personeel op de volledigste wijze verwezenlijkt is, kan de onderscheiding van „nationaal-socialistisch model- bedrijf" worden verleend". Aldus luidt de aanhef van de verordening van den Fuhrer van 29 Augustus 1936. waarmede het merk waardige verschijnsel der jaarlijksche bedrijfswed strijden zijn intrede heeft gedaan in het Duitsche be drijfsleven. De Nederlander, die voor het eerst in deze wereld wordt binnengevoerd vraagt dadelijk naar het doel: verhoogmg van de productie in oorlogs tijd? Ongetwijfeld is dit een der onmiddellijke resul taten en'is sinds 1936 de jaarlijksche productie belang rijk gestegen. Maar wie dapper speurt en let op de criteria die voor het verleenen van de bronzen plaquet te en het „gouden vaandel" gelden, bemerkt al spoe dig. dat het doel anders en grooter is dan alleen maar het bereiken van een min of meer tijdelijke productie stijging. Voor het verleenen dezer onderscheiding geldt immers niet alleen, ja zelfs niet in hoofdzaak, de productie van het bedrijf, maar geldt vóór alles de mate. waarin alle in het bedrijf aanwezige krachten tot hun juisten en volledige inzet zijn gebracht, geldt in de eerste plaats de mate, waarin de geest der be drijfsgemeenschap werkelijk leeft. Dit blijkt ook hier uit, dat de eerste jaren vooral de kleine bedrijven werden onderscheiden met den eere-titel. waarnaar de grootste concerns met voorbeeldige sociale en hygiëni sche inrichtingen in den aanvang tevergeefs streefden. Zoo werd in de Berlijnsche binnenstad een klein sla- gersbedrijf, met slechts 5 man personeel, uitverkoren boven een aantal goed ingerichte grootbedrijven. Eerst langzamerhand, naarmate de bedrijfsgemeen- schapsgedachte verder doorwerkte, konden ook groo- tere bedrijven in aanmerking komen. De reden daar van is duidelijk. Immers de bedrijfsgemeenschap is niet een organisatorische maatregel, maar een ge meenschap van menschen, tezamen gesmeed door de belevenis van den geemenschappelijken arbeid in een zelfde bedrijf, sterk beïnvloed bovendien door de mate waarin de bedrijfsleider werkelijk in staat is een lei der, niet alleen van een bedrijf, maar van menschen, te zijn. En deze geest kan in de groote bedrijven eerst veel langzamer doorwerken dan in de kleine Het zal geen verwondering wekken, dat juist door dezen wedstrijd in sociale verbeteringen en samenle ving, het D.A.F. eerst recht tot de bedrijven kon doordringen en tevens in de gelegenheid kwam, de bedrijfsleiding te toetsen aan de mate. waarin de juiste geest in het bedrijf heerschte. Het is juist de gemeenschapszin van bedrijfsleiding, voorman en per soneel, welke, omgezet in daden van sociale zorg en sociale rechtvaardigheid, de inzet van alle krachten voor de productie en voor het welzijn van deze cel van het volkslichaam tot een vreugde maakt Het deelnemen aan de bedrijfswedstrijden is vol strekt vrijwillig. In den aanvang waren slechts be trekkelijk weinig bedrijven bereid zich hiervoor in te spannen. Jtar na jaar echter neemt het aantal deel nemers toe, naarmate de resultaten duidelijker merk baar worden. Want dit is wel het allervoornaamste resultaat geweest, dat in ieder bedrijf de leiding en het personeel, man voor man. zich heeft ingezet de sociale voorzorg tot het hoogst mogelijke od te voeren en er het juiste gebruik van te maken. Het gevolg is dan ook, dat de bedrijven, die tot modelbedriiven zijn uitverkoren, in hun bedrijfstak ook gemeenlijk aan de spits blijven en aldus een blijvend voorbeeld en een blijvende prikkel zijn voor hun omgeving. (A.N.P.) Suikerprijs verhoogd 's-GRAVENHAGE, 21 Februari. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede. dat In verband met een verhooging van den suikerbietenpriis ook een verhoo ging van den suikerprijs noodzakelijk is geworden. Deze verhooging zal echter voor het meerendeel door dc industrie worden gedragen, waardoor de verhoo ging, die voor rekening van den consument komt. met een cent per k.g. beperkt is kunnen worden. Zij gaat 22 Februari in. Vrijwillige toetreding tot de Nederlandsche Arbeidsdienst 's Winters gewerkt 's Zomers gesterkt! Jongemannen, jullie hebt het overal kunnen lezen op de tallooze affiches die alom in den lande op reclamezuilen en borden waren aangeplakt en waarmede wij ongehuwde Nederlanders van 1723 jaar opwekten tot dienstneming bij den Nederland- schen Arbeidsdienst. In een zoo grooten getale kwamen de aanmel dingen binnen dat wij velen, die zich voor de lich ting van 2 Februari hadden opgegeven, hiervoor hebben moeten afwijzen. Zij komen nu in aarimer- knig voor de kampen die op 1 Juni a.s. beginnen, 's Winters gewerkt, 's zomers gesterkt!, schreven wij in den aanhef. Dit devies is op de zomerlichting natuurlijk .niet van toepassing. Maar dit wil vol strekt niet zeggen dat het minder aangenaam zou zijn om in de zomermaanden zijn arbeidsdiensttaak te verrichten. Integendeel! welke jonge kerel stelt het bijv. niet op prijs om 's zomers de heilzame werking der zonnestralen te ondergaan? Wij verwachten jullie dan ook in grooten getale. Denk vooral niet dat het nog ver van 1 Juni af is en je nog maanden hebt om te overwegen, want dan herhaalt zich waartoe wij thans ook moesten overgaan, vele laatkomers overschrijven naar een volgende lichting. Dezer dagen beginnen dan ook reeds de keurin gen in talrijke plaatsen van ons land. Dinsdag en Woensdag a.s. wordt er te Haarlem een keuring ge houden. Bewapening van Braziliaansche koopvaardijschepen BUENOS ADRES, 21 Februari (DNB) Naar uit Rio de Janeiro gemeld wordt, heeft de regeering van Brazilië last gegeven tot de bewapening van de koopvaardijschepen. De voorzitter van ile commissie voor de Braziliaan sche koopvaardij heeft verklaard, dat de bestaande scheepsverbindingen met de V.S. gestagneerd zijn. Uitzonderingstoestand te Port Darwin STOCKHOLM. 21 Februari (DNB) Naar de Britsclie nieuwsdienst uit Canberra meldt, heeft de Australische minister van binnenlandsche zaken. Collins. beden hekend gemaakt, dal In Port Darwln de uitzonderingstoestand is afgekondigd. Alle per sonen. die voor evacuatie in aanmerking komen, moe ten de stnd verlaten Van de vrouwen blijven alleen de verpleegsters achter. Amerikaansche persstemmen over het gewijzigde Britsche kabinet GENèVE, 21 Febr. (D.X.B.) Naar uit Washing- ton gemeld wordt, Is de wijziging van bot Engelsche kabinet In hooge officleele kringen aldaar met bij val opgenomen. De nieuwe taak voor Lord Beaver- hrook wordt toegejuicht, daar hij grondige ervaring bezit uit twee oorlogsjaren en de Britsche fouten precies kent. Ten aanzien van de vraag of Churchill minister van defensie moest Mijven verwijst men te Washington naar de omstandigheid dat. Roosevelt op perbevelhebber vrfn leger en vloot Is. Ook in Groot- Brittannië moet de meest gezaghebbende man voor deze kwestie bevoegd zijn. Men zou derhalve teleur gesteld geweest zijn, indien Churchill den post van minister van defensie had opgegeven. De benoeming van Stafford Cripps ls met belangstelling ontvan gen. daar hij als de woordvoerder geldt van den lin kervleugel der Engelsche arbeidersbeweging. De verhoogde invloe.,1 uit arbeiderskringen in het kabi net heeft ln Washington sympathiek aangedaan, doch aan den anderen kant heerscht er „een zeker onbehagen ovar Cripps". TOKIO. 21 Februari. (DNB) Het keizerlijk hoofdkwartier maakt bekend dat 27 vijandelijke vliegtuigen brandend zijn neergeschoten of op den beganen grond vernield werden toen bommenwerpers van het Japansche leger op 20 Februari een aanval ondernamen op het vliegveld Kalidjati. 160 K.M. ten Oosten van Batavia, en vele tonnen brisantbommen omlaag wierpen. In de militaire deelen werden groote verwoestingen aangericht en ontstonden zwa re branden. BLOEMENDAAl GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Pronk, Duinlustparkweg 4. eenlge distributiebonnen: Ultenbosch. Prins Hendriklaan 2. klei ne portemonnaie met inhoud; Elhoist, Westerlaan 23, bankbiljetten en zilverbons; Scheffens, Oranje Nassau- laan G9, ijsmuts; Tesselaar, Duinlustweg 46. een jasje; Rongen. Houtvaartkade 32. vulpenhouder en riem: Hout graaf. Kleverlaan, 6 paar wanten: Gunning. Vijverweg 18. ziiveren gesp. verm. gedeelte van Bijbelbeslag, met jaartal. Politiebureau Overveen (Inlichtingen alleen op werkdagen van 10—12 u. v.m.): sleutels, taseh, rittenkaart N. Z. H. T. M., sigarettenkoker, wanten. Post Aerdenhout: jongens schoenen. poederdoos met lippenstift enz. M. Miljon. Oranje Nassaulaan 3, motortasch met gereedschap. TOONELVEREENIGING „U. D. I." Donderdag gaf bovenstaande vereeniging een opvoering voor de verpleegden in „Kareol" die zeer geslaagd is. Het blijspel „En Jacob diende werd in een vlot tempo gespeeld Spelers en publiek hadden al dadelijk contact en deze prettige sfeer bleef tot het einde behouden. Over enkele weken zal „U. D. I." nog zoo'n avond verzorgen met de opvoering van de klucht „Vrijdag de dertiende". BENNEBROEK GEBOREN: Theodora Catharlna Ilulsbosch, d. van Karei A. F. Hulsbosch en Maria Maas Petrus Cornells Hogenes, z. van Petrus Cornells Hogenes en Johanna Jansen. OVERLEDEN: 12 Febr. Wijnand Hendrik Hollander, oud 82 j.. wonende te Rotterdam; 16 Febr. Hendrik den Oude, oud 75 J. wonende te Boskoop. „het witte kruis". Op Donderdag 26 Februari 1942 des avonds te 8 uur zal in Café>. „Berg en Dal" te Bennebroek de algemeene ledenvergadering plaats vinden van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", afdeeling Bennebroek-Vogelenzang en Omstreken. HILLEGOM been gebroken. Een 34-jarige dame uit de Haarlemmermeer, reed door de duisternis misleid niet haar rijwiel op een sneeuwhoop op den hoek van de Hoofd straat en Meerstraat. Zij kwam daarbij zoo onge lukkig te vallen dat zij haar linkerkuitbeen brak. Na door de E.H.B.O. en een der doktoren geholpen te zijn werd zij per ziekenauto naar haar woning vervoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Schiendewind, Veenenburger- laan 35. een bruine portemonnaie; B. "v. d. Post, Venneper- weg 1135, H.meer, een bruine portemonnaie; N. Boon, B. Pontstraat 44, een bruine poitemonnaie; M. v. Zundert. Havenstraat 47. een zilveren oorknipje: van Gemert, van Tetsstraat 17, een zilverbon; F. v. Keulen, Stationsweg 17, een paar grijze kinderwanten; Vastenouw, Hofstraat 45. een rentekaart; II. Maaskant. Krocht 3, een paar been pijpen; M. Oudshoorn, Veenenburgerlaan 11, een heeren armbandhorloge; H. Rietmeijer. v. d. Endelaan 26, een portemonnaie met Inhoud; H. Vreeken, Havenstraat 27, een maatstok; Banning. Leidschestraat 157, een kachelpijp; Reenen, Havenstraat 5. een nummerbord G 45340; H. Eb bing, Haven 124, een groene want. Bij de politie: een bruine handschoen, een textielkaart no. 2027. een pakket inhou dende twee lampeglazen, een sleuteltje met blauw lintje. rijwiel ontvreemd. In de Oosteindexdaan wei'd een niet op slot staand rijwiel ontvreemd dat later op de Van den Endelaan werd teruggevonden, maar zonder de banden. verkeersongeval Op de Weeresteinstraat ter hoogte van de Vosse- laan werd een met een paard bespannen wagen door een a oh ter oprijdende tram aangereden. De wagen kantelde om en de inhoud bestaande uit melk en boter ging verloren. De politie onderzoekt de schuldvraag. aangehouden voor heling. Door de politie van Lisse en Hillegom werden bij een ingezetene diverse rijwielonderdeelen in be slag genomen, welke van diefstal afkomstig waren. Hij werd aangehouden wegens heling en proces- vei-baal werd opgemaakt. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) Amerikaaiisclie troepen op Balanga afgesneden TOKIO, 20 Febr. (D.N.B.) Door de nauwste sa menwerking tusschen Japansche land- en vlootstrijd- krachten zijn den vijand op het schiereiland Balanga (Philippijnen) alle mogelijkheden voor den aftocht of voor aanvoer van versterkingen ontnomen Japansche vlooteenheden hebben een aanval gedaan op Lamao op de Oostkust van het schiereiland Balanga en hierbij de militaire inrichtingen van deze vesting vernield STEFAN HORTHY. BOEDAPEST, 20 Februari (D N.B.) De bij accla matie tot plaatsvervanger van den rijksbestuurder gekozen oudste zoon van Horthy Stefan Horthy van Nagyabanya, is in 1904 te Pola geboren en van be roep oorspronkelijk ingenieur Den len Juni 1940 is hij tot president van de Hongaarsche staatsspoorwegen benoemd. Den 4en Juli 1941 kreeg hij den titel van staatssecretaris. DE MOORDAANSLAG IN DE FRANS HALSSTRAAT Roof dc drijfveer. AMSTERDAM, 20 Februari. Het onderzoek in zake den enkele dagen geleden in de Frans Hals straat te Amsterdam gepleegden moordaanslag op een daar alleen wonende vrouw heeft uitgewezen, dat rood de drijfveer van den jeugdigen dader en diens medeplechtige is geweest BEIAARDPROGRAMMA. Het programma voor het beiaardconcert op 23 Februari a.s. te Haarlem door den stadsbeiaardier J. Vermaak luidt: X. Prelude. E. Denijn; 2. Menuet, van Hoof; 3a. Ic seg adieu; 3b. 't Ros Beiaard, beide Oud-Ned.; 4. Inter mezzo, Lefevère; 5. Avondstemming, Lefevère. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 20 Februari Bevallen: 19 Februari: A. M. Smit-Zurhaar, d. J. M Blan- kert-Jansen, d. J Mulder-Franken, 7. A C. Oudendijk-Hoes, z. G H. van Delft-Janszen. z. M. Mathijssen-Scheclings, z. 20 Febr A. S. Klim- bie-Cramer, d. A. E Gouweleeuw-Hartog. d. J. J van Duijn-Kranz, d. Overleden: 19 Febr.: P. Booms, 82 j„ Pieter Kiesstraat. P. Takken, 70 j., Iordensstraat. J. van Dommelen, 54 j.. Korte Lakenstraat. Centrale Verwarming AUTOM. OLIE- KOLENSTOOKINR. N.V. Mij. „HOLSTER" overveen Adr. Stooplaan 35, Telefoon Haarlem 15597 SANITAIRE INSTALLATIES BURGERLIJKE STAND HAARLEM 21 Februari. Bevallen: 18 Febr.: M. C. C. Nicolaas-Steman. d. 19 Febr.: P. Stroeker-Tarner, z. J Otsen-de Bie, z. J. G. Warmerdam-Schoone, z. 20 Febr.: I. M. Dekkers-van Appelen, d. 21 Febr.: H. C. Moole- komp-Roosen, d. G P Derksen-Vink, z. Overleden: 18 Febr.: G. C. M. Geesink, 74 j., Barre- voetestraat. 19 Febr.: A. E. Stadman-van Essen, 87 j., Jansstraat. A. Dekker, 83 j., Gasthuisvest, GELDIGE BONNEN IN DE WEEK VAN 22 FEBR. T/M 28 F Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: 22 FEBR. T/M I 10A BROOD 10B BROOD 10A VLEESCH 10B VLEESCH 10A AARDAPP. 10B AARDAPP. 4 Rants. V2 Rantsoen 1 Rantsoen Rantsoen 134 K.G V? K.G I FEBR. T^M 21 MAART 1942 213 ALGEMEEN IOC, 10D RESERVE 214 ALGEMEEN 215 ALGEMEEN 221 t/m 224 ALGEMEEN 11D. 12D RESERVE 225 ALGEMEEN 226 ALGEMEEN 227 ALGEMEEN 216 t/m 220 ALGEMEEN 10A t/m 13A Melk I 10B t/m 13B Melk I 1 K.G 50 Gram 250 Gram 500 Gram 1 Rantsoen 250 Gram 250 Gram 250 Gram 100 Gram 100 Gram 3Vp Liter m Liter Brood of gebak Vleesch of vl.waren Aardappelen Aardappelen Suiker Cacao Koffie-surrogaat Jam Bloem, brood of gebak Rij*' Peulvruchten Gort Vermicelli of Maizena Kaas Melk Melk 19 FEBR. T/M 27 FEBR. 1942 :I8 Rantsoen I Boter of Rundvet Rantsoen Boter of Margarine Beschikbaar per persoon: 2.2. In tpdvak van ccn week: 9 18 22 18 Rants. 17« 2V2 2Vf 2V2 Rants. 1 Va 3% Wa 3V? K.G. V? V2 v2 V2 K.G. In tjjdvak van vier weken 1 1 1 1 K.G. 50 50 Gram. 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram. 4 4 4 4 Rants. 500 Gram. 250 250 250 250 Gram. 250 250 250 250 Gram. 100 100 lüü 100 Gram. 500 500 500 500 Gram. 28 14 Liter. 7 7 Liter. In tijdvak v xn 9 dagen: V? 1 1 1 Rants. 1 1 1 Rants. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 15 26 Petroleum Petroleum (17 K.K. Brandst.l) 05 t'm 07 H.K. Brandst. 13 en 17 H.K. Brandst. 08 H.K Brandst.2) 12 t/m 20 O.V. Brandst. 23 t/m 28 C.V. Brandst. le t/m 8e Per. Brandst. 08 K.F. Brandst.l) 211 Algemeen G Zeep ti Toiletzeep L Textiel (Mannen) 2 Liter petroleum 1 Eenh brandstoffen '1 2 Eenh. brandstoffen 1 Rants. Zeep 75 gram toiletzeep 80"/« 50 gram scheerzeep 28 Dec 1941 4 Jan. 1942 1 Febr. 1942 1 Febr 1942 1 Febr 1942 1 Jan 1942 Tot en met 31 Mrt. 1942 31 Mrt. 1942 30 Apr 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 30 Apr. 1942 28 Febr. 1942 28 Febr. 1942 30 Apr. 1942 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar. 2) Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 21 Februari: 09 Brood, Vleesch, 08 Aardappelen, 193, 195, 197 t/m 203, 209, 210. 212 Algemeen. 04 t/m 07 Reserve, 06 t/m 09 Melk. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: t/m Zaterdag 28 Februari: 09 Aardappelen, 204 t/m 208 Algemeen (Kaas), 08 Boter en Vet. De bonnen ter verkrijging van levensmiddelen, waarvan de geldigheidsduur op Zon dag begint, mogen op den daaraan vooraf gaanden Zaterdag worden gebruikt, met uit zondering van den bon voor vleesch en vl eeschwaren. ZEEP: 90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheids toiletzeep of 100 gram zachte zeep (samenstelling 31 Aug. 1941), óf 150 gram zachte zeeo (samenstelling 1 Jan.—31 Aug. 1941), óf 250 gram zeeppoeder, of gram waschpoeder, óf het doen wasschen van 20 K.G. droge vuile wasch. EEN RANTSOR BROOD: 1" brood. GEBAK: 75 grs; schuit, wafels, bï koekjes, óf 100 gr culaas. 140 gr. ko 300 gram cake. gr gevuld klein gebak, of 500 gri vuld groot korstj taart, gebakjes. VLEESCH: 100 vleesch, gewicht been inbegrepen gram paardevli gewicht van been grepen. VLEESCHWARS) gram gerookt c( kookt vleesch, den gehakt, beef, óf 75 grai rookte worstso óf 100 gram gei worstsoorten, gram leverarti) tongeworst, óf 150 gr. bloea'i zure zult. JAM: 500 gram siroop, honing, BLOEM: 70 grac webloem, -meel, gebloem -meel, rijzend bakmeeL RIJST: 250 gram rijstemeel, -b -gries, kindermeel GORT: 250 gram gortmout, gortb grutten (alle s« gruttemeel, (gem meel), rijstgries, appel-tapioca, óf ter gortpap. VERMICELLI: 10 vermicelli, maci spaghetti. MAÏZENA: 1 maizena, sago, pelmeel, óf 100 |j zetmeel, verwern puddingpoeder of j dinesauspoeder. 1 PEULVRUCHTEN »ram oeulvruchtq BOTER: 250 gr. MARGARINE: margarine. VET: 200 gram ve BRANDSTOFFEN H.L. (maximaal 7! anthraciet, steenk ïndustriebriketten. briketten, óf cokes, gascokes, kg. bruinkoolbrikf óf 75 kg petrol cokes, óf 150 kg c: bries, cokesgruix 300 stuks perstur! 450 stuks bagger óf 275 kg turf u: Peel, óf 200 kg. an soorten turf. Er heerscht gebrek in menige stulp. Kent dus uw plicht, steunt Winterhulp. Opgaven moeten Vrijdagmiddag 12 uur in ons bezit zijn. ZONLACf 22 FEBRUARI HAARLEM N. H. KERK. NIEUWE KERK. Nw. Kerksplein. 10.30: Ds. I. P. van der Waal. 5: Ds. W. J. van Elden. OOSTERKERK. Zomerkade. 10.30: Ds. P. W. Foeken. 5: Ds. L. Nieuwpoort. NOORDER- KERK. Velseretraat. 10.30: Ds. E Emmen, I-I. Doop 5: Ds. Ch. de Beus, van Overveen. BAKENESSER- KERK. Vrouwesteeg. 9.45: Ds. W. J. van Elden, Kinderkerk. 11: Ds. G. J. Waardenburg. Je-ugdkerk BROEDERGEMEENTE. Parklaan 34. 10.30: Ds. Bielke. STADSEVANGELISATIE, L. Heerenstr. 6. 10 en 5: J. F. Snoeks. Woensdag geen samenkomst. EVANG. SAMENKOMSTEN, Zuiderstraat 15. 10 en 5- Ed. W. Pera den Haag. Dinsdag 3: Bijbelbespreklng en bidstond in de Golt- ziusstraat no. 14. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Zuiderstraat 15 Donderdag 3 en 7.30 J A Bruyn. Wassenaar. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Jansweg 34. 10 en 4: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk. DEUTSCHE EVANG. GEMEINDE, Parklaan 34. Kindergottesdienst urn 11.30 Uhr. Pfarrer Illlng. EGLISE WALLONNE. Begijnhof 30. Dimanche 22 Fevrier a 10 h. 30: Service présidé par rar. Ie pasteur E. Mahieu, de Delft. CHRISTIAN SCIENCE SOC., Jansstr. 74. 10: In de Ned. taal; 11.15 in de Eng. taal. Woensdag 4 Mrt. 3: in de Ned. taal (getuigenisbijeenkomst.) MöTTLINGER BEWEGING. Jansetraat 59. Dinsdag 8: Samenkomst. EVANG. LüTH. KERK. 10.30: Ds. W. Spliethoff. VER. DOOPSGEZ. GEM.. 10.30: Ds J. G. Frerichs. VRIJZ. HERV.. Jaeobstr. 6. 10.30: Ds. J. F. Kruyt, den Haag. VRIJZ. HERV.. 10.30: Mej. L. Lürsen. Jonge Jeugd- kerk. 12-15 jaar. REM. GER. GEM.. Wilhelminastraat. 10.30: Prof. Dr. G. J. Hearing. I-loogieeraar te Leiden. GER. KERK. KLOPPERSINGELKERK. 10: Ds. L. Hoorweg. 4: Ds. J. W. Siertsema. Zondag 21. In de kerk die tot dusver WILHELMINAKERK werd genoemd. 10: Ds. Js. v. d. Linden. 4: Ds. A. M. Boeyinga. Zondag 21. ZUID-OOSTERKERK. 10: D.sè A. M. Boeyinga. 4: Ds. L. Hoorweg. Zondag 22. GER. GEM.. Lange Molenstr. 22. 10 en 4.30: Leesd. Zaterdag 4: Ds. Ligtenherg van Kampen. GER. KERK in TI V„ Begijnhof 6. 10 en 5.00: Ds G. W. van Deth. 10: ICinderdienst, ingang Jansstraat 59. BAPTISTEN-GEMEENTE. Bakenessergracht 65. 10 en 5: Ds. L. de Haan. 8: Jeugddienst, met oud leden. Dinsdag 8: Ds. L. de Haan. Bijbellezing en Bidstond. NED. GELOOFSGEM. „HET LEGER DES HEILS" Schagchelstraat 26. 10: Heillgingsdienst. 7.S0: Op wekkingssamenkomst. Maandag 7.30: Gedenkdienst van Br. G. Swaanswljk. Leider G. Kooistra. Don derdag 7.30: Jeugdzangkooravond. P1NKSTERGEM., N' Kruisstr. 14. 10 en 5: Open bare samenkomst. KERK v. J. CH. v. d. H. DER LAATSTE DAGEN Jansstr 85. 10.30-12. 3-5: Avondmaalsvergad. VERG. v. GELOOVTGEN. Hoofdmanstr. 12. 10.30: Samenkomst (Broodbreken) VRIJE KATII. KERK, Popellaan. Kinheimpark. 10.30: Gezongen TT. Mis. De causerie van Zondagmiddag Ls uitgesteld. Woensdag geen dienst. 1-1 MR ST. APOST. ZENDINGSGEM., Wilhelminastr 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. HERST. APOST. ZENDINGSGEM.. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD N. H. KERK. Kloosterstraat. In de kerk die tot dusver JULIANAKERK werd genoemd. 10: Ds v. d. Voet. IMMANUELKERK, van Egmondstraat. 10: Ds. Versteeg. 5: Ds. Stam, van Rotterdam, Jeugddienst N. H. KERK, Gymnastiekzaal der Kon. Emmasch. ing. Raafstraat 2. 10: Ds. A. Snethlage. VRIJZ. PROT., Berkenstr. 10. 10 30: Ds. G. Gosses. Doopsgez. Pred. te Heerenveen. LEGER DES HETLS, Ceramstraat 4. 10: Heillgings dienst. 7: Verlossingssamenkomst. Leider en Mevr. Rönitz. Woensdag 7.30: Bijzondere samenkomst Leider Stcutel en Asst Krommenhoek. Zaterd:- 7.30: Bidstond. GER. KERK, Noordschoterkerk, Spaarnrijkstram 10: Ds. J. W. Siertsema. 4: Ee. Js. v. d. Linden Zondag 22. CHR. GER, KERK, Floresstr. 10 en 5: Ds. Henstra HEEMSTEDE N. H. KERK, Wilhelminaplein. 10.30: Ds. Barger. KAPEL VREDEXHOF. Oldenbarneveltiaan. 10.30: Ds. Briët. Geb. SAMUEL, (de Glip) 7: Diacoon G, van Eyk, Evangelisatiesamenkomst. QOd Bij Apoth. en-Drogisten GER. KERK. Koediefslaan. 10: Ds. Dondorp. 4: W. M. Ie Cointre van Bergen op Zoom. Camp! 10: Ds. W. M. Ie Coitre. 4: Ds. Dondorp. AERDENHOUT REL. KRING, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P D. Tja'. Remonstr. pred, te Rotterdam. NED. HERV. KERK. wjjkgebouw Leeuwerikenii 10.30: C. A. F. van Stipriaan Luiscius, hulpprei BLOEMENDAAL N. I-T. KERK. 10: Ds. J. C. van Dijk. ifNED. PROT. BOND, Potgieterweg 4. 10.3 Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, Hv„ Bl'c OVERVEEN N. H. KERK. 10.30: Ds. Ch. de Beus. HAARLEMMERMEER N. H. KERK. HOOFDDORP. 10 en 3: Ds. Salve VIJFHUIZEN, LIJNDEN. AALSMEERDERS BENNEBROEKERWEG geen opgave ontvan: NIEUWEMEERDIJK, Rehoboth. 10: Ds. F. Emous, v. Sloten. N-H. BADHOEVEDORP. lm: nuelkerk. 10: Ds. J. H. Boerlijst. GER. KERK geen opgave ontvangen. NED. PROT. BOND. 10: Ds. N. Blokker, Utrecht, HOOFDDORP. OUD-GER. KERK. 10 en 4: Franke. HALFWEG N. H. KERK. 10.30: Ds. H. A. Molenaar. 4: Ds. H Drost, van Schoten, Jeugddienst. X. PROT. BOND: 10.30 Dr. W. R. M. Noordhoff Haarlem. HILLEGOM N..-H. KERK. 10 en 4: Ds. Chr. Eerbard. GER. KERK. 10 en 3: Ds. A. K. Krabbe. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Leesdienst. HERST. APOST. ZENDINGSGEM v. d. Endenla (Nutsgebouw). 5: Godsdienstoefening. SPAARNDAM N. H. KERK 10: K. A. Oskam, hulppred. EVANGELISATIE. 10: H. Wagter. van Bever* ZANDVOORT X. H. KERK. 10.30: Ds. D. Tromp. NED. PROTESTANTENBOND, gebouw Brugstr, 10.30: Ds. H. J. Mispelblom Beyer, van Rotterdt NED. CHR. GEMEENSCHAPSBOND, Oude BeWi school. 4: J. v. Zeyl. GEREF. KERK in H. V„ Brederodestraat 31. P. v. d. Vloed. SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, Jeui dienst. 4: Dr. M. v. d. Voet, te Haarlem. Woensc Gemeenteavond, Ds. Padt te Zutfen. N, H. KAPEL. 10.15: Ds. G. Grootjans. te A sterdam-O. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. Geen dienst. (Zla Be'. lehemkerk.) BETHLETTEMKERK. James Wattstraat. 10.! Ds. L. W. Erdrnan. 5: Dr. J. Schoneveld. 'a Gr venhage. V.m. 9.15: S. Zevenhuizen Jeudddiensl HERV. EVANG., Oranjestr. 8. 10 en 5: Leesdle: GER. KERK, Wilhelrainakade. 10 Cand. J. Haiti! 5: Ds. S. E. Wesbonk. 4 GER. KERK. Rambonnetlaan. Geen dienst. Zie ki Wilhelminakade. CHR. GER. KERK. 10 en 4: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9. 10,! Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 3: Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEII 10.30: Heillgingsdienst. 7.30: Verlossingssamon! IJMUIDENOOST N. H. KERK. Goede Herderkerk. Velserdulnw 10: Ds. G. F. Callenbach. 4: P. Aliard. HERV. VEREEN,GEB., Kalverstraat Geen dien LUTH. GENOOTSCH. Herv. Vereen, geb. Kalve straat. Geen dienst. STAD8EVANG.. Willemsbeekweg. 10: Broodbrekt Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. BAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22 WoeD dag S: Voorloopig geen dienst. GER. KERK. Velserduinweg. 10.15: Da. E. G. vt Teylingen. 3.30: Dezelfde. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Wlllebrord* 10: Geen dienst. VRIJZ. HERVORMDEN, Tolsduinerweg. 10.3 Geen dienst VRIJE EVANGELISATIE. Willebrordstr. 10. 3 l 7.30: Conferentiesamenkomst. Versch. sprekers. VELSEN N. H. KERK. 10: Ds. Johs. Bronsgeest. BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. DOOPSGEZ. GEM.. Mennozaal, Parklaaa. to,»'' Dx, Alb. Vis.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 22