A REDT I RIA ROOZEN Keukenmeisje Hulp in de huishouding Net meisje GEVRAAGD VOOR DIRECT SIMON DE WIT N.V. FLINKE MANNELIJKE' BEDIENDEN KEUSER EMDEMBUKG HAARLEMSCHE HULPBANK HHrti.H.'lnl i PALTHE'S KLEED ING EDEGO Rijwielverhuur DANSSCHOOL Zijlweg 49, Telefoon 14441 Half Om van Franken Variété-voorstelling van Vreugde en Arbeid" „Vreugde en Arbeid" ontplooit een groote activiteit ea' zoo waren Zaterdagavond de NVV'ers weer eens in het Concertgebouw te Haarlem bijeengekomen om een variété-voorstelling te zien. Er bestaat tegenwoordig blijkbaar aan dezen vorm van ontspanning en ver strooiing groote behoefte, want de eene variété-voor stelling volgt op de andere. Daar is natuurlijk niets op tegen, doch het brengt het gevaar met zich mede dat het goede variété door het middelmatige en het slechte v/ordt verdrongen omdat er nu eenmaal veel meer middelmatige en slechte variété-nummers zijn dan goede. „Vreugde en Arbeid" heeft dezen gevaarlijken klip echter weten te omzeilen en een voorstelling ge boden waar men met onverdeeld genoegen naar kon kijken. Het programma werd bovendien vlot afgewerkt, ïl duurden de meeste nummers wel iets langer dan aan vankelijk bedoeld was. want bijna alle artisten werden óoor het enthousiaste applaus tot een toegift gedwon gen. Een goed teeken dus. En inderdaad, zij verdien den dit succes ook ten volle. Zoowel de accordeonisten de 3 Jacksons, de salon-acrobaten waarvoor geen huiskamer-acrobaten, dat klinkt gemoedelijker de 3 Holborns als de Balletgroep van het Nederlandsch bal let waren ieder in hun genre uitstekend. Het is mij alleen een raadsel waarom variété-artisten altijd on der die vreemde namen moeten optreden. Het succes van de 3 Jansen's zal heusch niet minder zijn dan van de 3 Jackson's. Het bekende danspaar Nelly en Alfred Hiltman dansten met veel gratie eenige Hol- landsche dansen. Ook de maskerdans „Angstdroom" verd zeer suggestief en met begrip gedanst. De goo chelaar Melachini deed allc-s wat men van een goeden goochelaar mag verwachten tot het stukslaan van een horloge toe. Bijzonder goed was Carla met haar twee sprekende poppen, die elkaar steeds in de haren zaten. Diana en haar partner wisten zelfs op glazen de Cavaleria Rustieana te spelen en ook de xylophoon en de belletjes, onmisbare attributen -voor dit bekende muzikale nummer, ontbraken niet. Zoo werd het dus een welgeslaagde avond, waarvan een talrijk publiek, het Concertgebouw was nagenoeg rol, heeft genoten. B. KORSTEN. ..Door Inspanning Uitspanning" De Ridder van den Kouseband „De Ridder van den Kouseband" moge dan niet het beste stuk zijn, dat Henk Bakker heeft geschreven, een van zijn populairste is het zeer zeker. Het is reeds vele malen door Haarlemsche tooneelvereenigingen opgevoerd en meestal met groot succes. Ook „Door Inspanning Uitspanning" heeft Zondagavond in hotel ,,De Leeuwerik" te Haarlem met de vertooning van deze klucht haar leden weer een vroolijken avond be zorgd. Nu mag men wel zeggen dat deze vereeniging ar tistiek tot hoogere prestaties in staat is en beter zou doen dergelijke kluchten aan de zwakkere zusjes onder de rederijkers over te latentoch is dat verwijt, naar het mij voorkomt, niet gerechtvaardigd. Zeer zeker kunnen regisseur Arie van Mourik en zijn medewerkers heel wat zwaardere opgaven dan dit luchtige blijspelletje aan Is het echter noodig, voor dilettanten althans, altijd aan de grens van het kun nen te vertoeven? Behalve de cultureei-opvoedkundlge laak heeft een liefhebberijverpeniging en in mindere mate ook het beroepsgezelschap nog een andere op gave namelijk het brengen van goed amusement zon der meer. En voorzeker mag men dit laatste vooral ln dezen lijd, niet verwaarloozen. Iedereen heeft het Ihans wel eens noodig zich een avond ongedwongen te amuseeren. En als dat dan nog steeds op het niveau staat waarop de voorstelling van D I U zich Zondag- svond bevond dan mag men dubbel en dwars tevre den zijn. Wat is er weer hartelijk gelachen om de vele ver wikkelingen waarin de brave Hoffstede een uitste kende rol van Jan van Dam geraakt als hij zijn vrouw een leugentje vertelt over een avontuurtje dat hij op reis beleefde. En de schoonmama was precies wat ze moest zijn en zooals ze ons altijd in humoris tische blaadjes voor oogen wordt gesteld: achterdoch tig tot het uiterste waar het mannen betreft en niet bereid dat onder stoelen of banken te steken. Gré van Dam—Cornet speelde deze rol alleraardigst. Indien men In dit verband tenminste van „alleraardigst" kan spreken. Bep Windt was een .charmant 'vrouwtje en Piet Wouda een goede sullige schoonpapa. De lood gieter, die plotseling zijn hartewensch in vervulling ziet gaan en detective wordt is zeker niet de gemak kelijkste rol van dit blijspelletje Mart, van Korde- laar bracht het er echter uitstekend af evenals trou wens Piet Krom als de „echte" detective. Arie Mou rik had zelf de rol van den bedrogen bokser Tim Boots op zich genomen en hij wist van dezen jetwat.zonder lingen jongeman "een aanvaardbare figuur te maken. De overige rollen waren bij Corrie Baars, Leend. Ruifrok, Jo de VosJacobs, Jan Zwart en Jan van der Horst in goede handen. Het was frissche, vlotte voorstelling, die terecht veel succes had. Alleen het décor kon mij maar matig bekoren. In dat opzicht zijn we door den Stadsschouwburg den laatsten tijd wel wat verwend. B. KORSTEN. „Het Nederlandsch Jeusdtooneel" Als de klok twaalf heeft geslagen dan kan er van alles gebeurenOok in de speelkamer. De pop pen, die eerst maar leven- en lusteloos in een hoek je lagen worden plotseling, dank zij de goede zor gen van de poppenfee, wakker en het blijkt, dat het. poppenwereldje een vroolijk wereldje is, want ze doen niet veel anders dan zingen, dansen en pret- maken. En natuurlijk vonden de kinderen die Za terdagmiddag in dén Haarlemschen Stadsschouw burg zaten en dat allemaal zagen, het erg grap pig. Het Nederlandsch Jeugdtooneel had dan ook voor een vroolijk stuk gezorgd en met den clown «oep aan het hoofd werd het een frissche vertoo- Jing waar smakelijk om is gelachen. Veel samen hang had Rie Bever, die zelf de poppenfee speelde, er ditmaal echter niet in weten te brengen. De kleine toeschouwers waren echter opgetogen en can heeft alle critiek van een ouden brombeer wei nig zin. Rob Geraerds was de clown Joep, Till.v van Vliet, een snoezige Friesche pop, die aardig zong, Dini Heyenes een ondeugende jongenspop en Wim Gaffel de Spaanschc pop, die met zijn guitaar de liedjes begeleidde, Misschien zien we het Ne derlandsch Jeugdtooneel nog eens terug met een van die aantrekkelijke sprookjesvoorstellingen waar door het zoo'n goede roep heeft gekregen. Onge twijfeld is de zaal dan ook voller. B. KORSTEN. Volksmuziekschool Een groot aantal belangstellenden woonde Zaterdag namiddag in het geb. Zang en Vriendschap de openbare les der Haarlemsche volksmuziekschool bij. De direc trice, mevr. C. KatBijlevelt demonstreerde de resul taten van het onderwijs. De verrichtingen der leerlin gen waren grootendeeis dezelfde als verleden jaar. Men kon weer de paraatheid bewonderen, waarmee de leerlingen reageerden op handbewegingen, die de trappen der toonladder aanduiden en waarmee ze die cheironomie zelf in praktijk brachten; de zeker heid, waarmee ze kleine en groote, zelfs zeer moei lijke intervallen zongen; de vlugheid waarmee ze een voorgespeelde of aangeduide melodie memorizeerden en vasthielden, ook dan wanneer ze in groepen ver deeld, dc melodie 2- of 3-stemmig canonisch moesten hngen. Evenzoo ging het met rhythmische figuren. Een opmerking daarbij moge mij veroorloofd zijn. Deze of gene zou kunnen meenen, dat de leerlingen ®P bepaalde melodieën of thema's afgericht zijn. Om eiken schijn daarvan tc vermijden zou het m i. aanbe veling verdienen dat mevr. Kat belangstellenden, die voldoende deskundig te achten zijn, uitnoodigde om thema's enz. op te geven. Om den zin voor vormgeving te ontwikkelen laat de leerares de leerlingen teksten en daarbij passende melodieën samenstellen. Men kreeg aardige resultaten daarvan te hooren. De geïmproviseerde vocaal-dramatische kunst (ge- longen dialoog) wekte evenals de vorige maal veel vroolijkheid. Goed slaagden de over drie groepen ver deelde dansfiguren bij 3-stemmige canonisehe liedjes. Nieuw bij deze demonstratie was de medewerking der instrumentale klasse. Violen en accordeons speel den enkele liedjes unisono mede Deze prestaties waren nog te elementair, dan dat men er zich een be paald oordeel over zou kunnen vormen. Overigens kan ik slechts herhalen wat ik naar aan leiding "van de vorige openbare les schreef: onderwijs als aan de Volksmuziekschool gegeven wordt moge e?n verplicht leervak worden' de muziekbeoefening aal er door winnen K. DE JONG 'jore generatie, d.w.z. de dichters van ongeveer de Ifa'ste tien jnai- Deze -ln ht- r.- komci» tn oenzcKd* i tijd aan het woord en daarom zullen zij in hun reac ties eenige gelijkenis toonen. Zij nrotesieeren allen in hun werk tegen maatschappelijke verwording. werkloosheid en den oorlog. Tot die generatie van jongere dichters behooren o.a. Jac. van Hattum. Ge rard den Brabander, belden in 1900 geboren en Ed. Hoor nik, in 1910 geboren. Deze drie dichters wor den wel de dichters van dc Amsterdam scha School genoemd. Zij lieten zich zeer beinvloeden door het menschelljk leed en protesteerden daartegen ln hun oeuvre. Hun uitingen zfjn vaak bitter en scherp en zeer sarcastisch getint. Zl.) hebben het lot der ver trapten in hun poëzie tot uiting gebracht en haalden zich daarmee see! vijanden op den hals. Maar hun cynisme is slechts schijn en Is ai'-een maar een pant ser om hun droefheid te verbergen. Bert us Anfjos las vervolgens eenige verzen uit het werk van deze drie dichters voor: ..De Trap" van Ed. Hoornik, „Dorpsgeschiedenis" van Jac. van Hat tum en ..Ziekenbezoek" van Gerard den Brabander. Maar toch kwamen deze diclftèrs tot de ontdek king dat er naast veel ellende ook nog wel geluk be staat. Aanvankelijk aan de wanhoop ten prooi, leer den ze zich met bescheiden geluk tevreden stellen. Dit is kenmerkend voor de moderne poëzie, waarvan vooral het gedicht „De man met de roos" van Han Hoekstra oen typisch voorbeeld Is. Daarna las Aafjes nog twee gedichten voor die na het uitbreken van den oorlog geschreven zijn, n.l. „Doodenmarsch" van Clara Eggink en „Aan de gan zen" van den dichter N. E. M. Pareau. Na de pauze las de dichter nog een en ander voor uit eigen werk: eenige zeer gevoelige verzen en een paar novellen over een voetreis naar Rome. uit een Novellenbundel, die eerstdaags bij den uitgever Stols zal verschijnen. Dante Aligliieri Over de kunst van het vertalen in het alge meen en over de Nederlandsche vertalingen van Italiaansche werken sprak mevr. Ellen Russe voor de leden van het Genootschap Dante Alighieri Spreekster vond daarbij de gelegenheid om in vogelvlucht de geschiedenis der Italiaansche letter kunde van het begin der 19e eeuw af door te ne men, zoodat zij een dubbele en belangwekkende taak op zich had genomen. Het jaar 1830 is een belangrijk uitgangspunt voor de geschiedenis van het ontstaan van Ne derlandsche vertalingen uit het Italiaansch. De aanstoot hiertoe heeft voornamelijk gegeven een ar tikel van Potgieter in de Gids. Manzoni's meester werk „De verloofden" werd kort daarop door Limburg Brouwer vertaald en deze vertaling droeg machtig bij tot den bloei der romantische school in Nederland. Men las Manzoni's werk met evenveel liefde als de werken van Walter Scott, van Lennep, of van mevr. Bosboom Toussaint. De belang stelling voor het meesterwerk van Manzoni is niet verzwakt en bij het eeuwfeest in 1926 van de eer ste editie verscheen een nieuwe editie der „Verloof den", gemoderniseerd door Mary Robbers. Over de stijlverschillen tusschen beide vertalingen weidde mevr. Ellen Russe verder uit. Vervolgens wees spreekster op het feit. dat sinds dien geregeld Italiaansche werken in het Neder landsch werden vertaald, o.a. Pellico's „I Mici Pri- gioni" hetwelk onder den titel „Tien jaar gevange nis" verscheen. Ook verschenen er vertalingen van Tasso, Michel Angelo, Petrarca. De reactie op het romantisme bracht een heropbloei van het natura lisme. De Siciliaan Vérga is vooral in Nederland bekend door zijn roman „Cavalleria Rustieana". Ada Negri kan het best vergeleken worden met onze dichteres mevr. H. Roland Holst. Circa de jaren 1900 treedt een vernieuwing in. Onder leiding van Giov. Papini word de „Leonar- do"-beweging ingeluid, en ook dit werk vond di rect weerklank in Nederland. Couperus wijst op Papinis „Pilota Cieco" (de blinde loods), later volg de o.m. „Storia di Cristo" en Jeugdstorm, St. Augustinus, Gog, enz., die door mevr. Ellen Russe werden vertaald. Spreekster stond geruimen tijd stil bij de uiteen zetting van twee stroomingen der huidige Italiaan sche letteren: de „Stra-paese" en de „Stra-citta" richtingen. Zij toonde aan hoe deze twee ten- denzen elkander aanvullen. Tenslotte besprak mevr. Ellen Russe de vertalingen van Pirandello, Foga-z zaro, Gatti. d'Anunzïo om te eindigen met een analysé van den roman van Aldo Palazzeschi „de Zusters Matarassi". waarvan zij fragmenten voordroeg. Deze doorwrochte voordracht van mevr. Ellen Ru-se, wierp een halder licht op de taak van den vertaler en op de vele moeilijkheden die men over winnen moet wil men het werk der buitenlanders ;n de Nederlandsche taal en sfeer overbrengen. Het was een leerryke voordracht door een bij uit stek deskundige in het vak, waarmede spreekster velen boeide en groot succes verwierf. Mevr. Ju- lius-Tarelli secretaresse der vereeniging dankte namens allen voor den kunstzinnigen, leerzamen middag, en bood spreekster een fraaien ruiker bloe men aan. JUBILEUM JAC. VAN MARIS. Vandaag bestaat de Welf-schocnspecialist Jac van Ma- ris, Barrevoetestraat 19 te Haarlem 45 jaar. Dit negende lustrum is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds van morgen mocht hij talrijke bewijzen van belangstelling in ontvangst nemen, vooral in den vorm van bloemstukken. Van een vriendenkring ontving hij een prachtige lamp voor den winkel. Ook kwamen hem velen persoonlijk ge- lukwenschen. CREMATIE G. S. DE CLERCQ Onder zeer groote belangstelling geschiedde he den op Westerveld de crematie van wijlen den heer G. S. de Clercq, oud-redacteur van het Handelsblad en oud-secretaris van de Mij. voor Nijverheid en Handel. Onder de belangstellenden bevonden zich o.a. mr. C. P. v. Eeghen, voorz. van den Raad van Commissarissen en mr. H. M. Planten, directeur van het Alg. Handelsblad, ir. A. Plate, voorzitter en dr. J. Bierens de Haan, secr. van de Mij. van Nijver heid en Handel, prof. dr. J. Kraus, oud-minister van waterstaat en oud-voorzitter der Mij. voor N. en H. J. H. Smidt van Gelder, oud-bestuurslid dezer in stelling, ir. G. A. Kessler, ores. dir. van de Ned. Hoogovens, ir. P. H. Lefèbvre, dir. der Haarl. Brandverzekering Mij. en mr. R. E. Kielstra, dir. van de Kasver. Amsterdam en xele anderen. Dr. Bierens de Haan zeide, dat hij als opvolger van den heer de Clercq in den werkkring die hem lief was eenige woorden over den overledene wilde spreken. Wij hebben hem gekend als "een blijmoe dig mensch, blijmoedig ondanks moeiten en zorgen. Moeilijkheden waren er voor hem om ze te over winnen en hij deed dit door voortduvenden arbeid. Mr. van EeghA- zeide dat hoewel de banden met het Alg. Handelsblad verbroken waren, dfc directeur en spreker behoefte gevoelden den overledene van deze plaats te herdenken. Hij wijdde zeer waar- deerende woorden aan het werk van den he'er de ClercqZijn hoedanigheden bestemden hem wel zeer bijzonder voor de plaats van den journalist. Verder werd nog gesproken door den heer G. Boissevain, een zwager van den overledene, door zijn neven, de heeren J. Jolles en E. M. de Clercq, waarvan laatstgenoemde sprekers en aanwezigen voor him belangstelling dankte. De heer G. Boissevain las daarop het 16de hoofd stuk van Cor. 1 voor. MUZIEKUITVOERING Het Staatsmusikchor der Deutsche Polizei onder leiding van Obermusikleiter Lemberg geeft Dinsdag 10 Maart 1011 uur een uitvoering te Haarlem voor hotel Den Hout. HEEMSTEDE VARKEN GESLACHT EN GESTOLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men door verbreking van de afsluiting zich toegang verschaft tot een schuurtje staande aan den Cruquiusweg waarin een schillenboer een varken tje had van ongeveer 35 K.G. Het dier is daar ter plaatje gedood en vandaar meegenomen. De' politie stelt een onderzoek in. BURGER3<?TAND HAARLEM, 9 Maart 1942. Bevallen: 7 Maart: M. B. P. ViveenBreems d.: P. Pk de RoodeReinerie z. en d.; C. W. MolenaarKerkhoven z.; 8 Maart K. van Dijk Korbel d:; W. B. van DrielWalhof d.; G. Smit Boon z.; W. J. M. WellingSchutgens z.; A. W. M. van VelzenMulder z.; B. M. de BruinAssen delft d.; W. J. A. Quarles van UffordTameling d.; N. MensinkHoogerbeets d.; 9 Maart: L. D. van de GardeJonker z.; C. A. de BeusJansen z.; M. P. van der SluisWielart z. C. Stoop Dam d. Overleden: 6 Maart: M. ManchePomp 82 j„ Schotersingel; A. C. Smit 17 j., Pontianakstraat: 7 Maart: P. Haan 72 j.. Rijksstraatweg; G. J. Prenen, 50 j., Ooster Tuindorpslaan: M. Verwijs 63 j., van Dortstraat; J. Guicheïaar 45 j., Zomervaart: G. A. 1 m., d. van P. J. Ploeg, Hazepaterslaan; H. E. H. van Toulon van der Koog 60 j., Wilhelminapark; 8 Maart: G. van Sloten 75 j.. Coltermanstraat; P. J. Hendriks 66 j.. Soendaplein. Dame uit Bennebroek bruine mantel, zwarte hoed en koude handen. Donderdag 15 Jan. tram 9.15 Haarlem-Amsterdam. Gelieve dringend correspondentie adres op te geven aan donker heer tegenover haar. Br. no. 619 WENSING's Adv. Bur. Haarlem. Uit Batavia bereikte ons het droevig bericht, dat on ze lieve oudste zoon en Broer Mr. Johannes Went echtgenoot van Annie van der Vring op 27 Februari op den leef tijd van 40 jaar door een auto- ongeluk om het leven is gekomen. Amsterdam: Dr. J. C. WENT A. WENT- TOLLENAAR Bloemendaal: A. F. WENT E. WENT- GOEDKOOP Semarang: Mr. D. F. WENT M. WENT- KEHRER Amsterdam, 7 Maart 1942 Geen bezoeken. Heden overleed, r.og onver wacht, onze lieve Zuster, Vriendin en Tante Marie Verwijs in den ouderdom van 65 jaar. G. A. VERWIJS JOH. VAN SLOOTEN Pui-merend: H. VERWIJS D. S. H. VERWIJS- GöRLACH Den Haag: A. VERWIJS- HEIJBLOM Neven en Nichten. Haarlem, 7 Maart 1942. Van Dortstraat 54. Liever geen bezoek. De crematie is bepaald op Donderdag 12 Maart a.s. vanuit het St. Elisabeth's Gasthuis te Driehuis-Wes terveld, na aankomst van trein 13.46 uur. ANNIE CEERLINC houdt tot nader aankondiging geen spreekuren. Behandeling alleen volgens afspr Bertus Aaf jes voor de Literaire Club De diohter Bertus Aafjes hield Zaterdagavond voor ée Literaire Club een boeiende causerie over cle richting der jongeren in de dichtkunst. Hij begon ®et een en ander over de poëzie ln het algemeen te jertellen en legde er den nadruk op dat onze taal -"•et innigste is wat we bezitten; het i% het Instrument daarmee we uitdrukking kunnen geven aan onze zuiverste gevoelens. Men behoort eerbied te bebben voor het woord en men kan woorden zeggen °f neerschrijven om schoonheid of ontroering uit te (bukken. Dit nu is de taak van den dichter, Een of Muler beeld dat hij ziet en dal hom treft en waar Qoëzie in zit, zet de diohter om in woonden. Poëzie is de kennis, het welen hoe schoon de schepping is. Na deze inleiding besprak Bertus Aafjes de Jon- J. D. BEIJERS dierenarts Raamsingel 28, tel 13164. Gewijzigde spreekuren: 1.30—2.30 en 7—7.30 en volgens afspraak. Aanvrage bezoeken gaarne vóói 9 uur. KAPSTER gevraagd in gegoede zaak beslist met het geheele vak bekend. Brie ven met opgaaf van leeftijd en verlangd salaris ond. no. 7644 bui-, van dit blad. Med. Gedipl. Pedicure- Manicure Uitsluitend behandeling volgens afspraak, even tueel ook aan huis. HYACINTHENLAAN 31 TELEF. 20602 - HAARLEM Gevr. tegen 1 April egn prima of juffrouw en een dito 2e meisje in klein- pension. Kennemerweg 8, Bloemendaal. WERKSTER GEVRAAGD Dinsdag of Donderdagmiddag van 12.30-5.30. Molenlaan 6, H'stede. gevraagd v. d. dag in gezin van 2 menschen met baby van 10 maan den. G. k. w. en k. v.g.g.v. Dr W. E. DE RUITER, Lorentzplein 35. Wordt gevraagd in klein stil gezin voor vijf ochtenden per week. van 9 tot 12.30 uur. Br. no. 7653 bureau van dit blad. Gevraagd: R.K. MEISJE v. d. en n. zelfst. kunn. Zijlweg 159 zw. w. Gevraagd: HELDER MEISJE v.g.g.v. van 3.30-4.30. Zondags vrij. Hoog loon. Adres: Klever laan 45, Bloemendaal. MEISJE GEVRAAGD oor de morgenuren, voor direct. Mevrouw J. BOS, Croesestraat 42, Haarlem-W. Gevraagd voor direct NET DAGMEISJE liefst n. b. 20 jaar. Hoog loon. Mevr. SCHOOLDERMAN, Zand- voorter Allee 3, Heemstede. Gevraagd: Net flink meisje boven 20 jaar zelfst. k. w. en v.g.g.v. Hoog loon en tevens werk ster gevr. voor Ma. en Do. Mevr. VAN EMPELEN. Binnenweg 18. Heemstede. NET DAGMEISJE gevraagd Fa. ROOIJERS, Bartel jorïsstraat 38. een net jongmensch van 17 jaar voor magazijn- en loopwerk. Aanmelden Dinsdag tusschen 6 en 7 uur n.m. bij C. J. KRUG Glas- en Verfhandel, Julianapark 54, Haarlem Leerling-Kapster gevraagd om geheel in het vak opgeleid te worden. Aanmelden filiaal Maison des Dames B. PRIJS Tempeliersstraat 60-62, Haarlem. vraagt om opgeleid te worden in het levensmiddelenbedrijf. Leeftijd 18 t.m. 22 jaar. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, schoolopleiding en eventueele vorige werkkringen te richten aan: SIMON DE WIT N.V. Afd. Personeel Postbus 2 Zaandam. Mee/retfTUK" WeTMMK, MBKQOUM too t>ef?ande/e/7 MJ. a! Uw f/jne wosch' L0RENTZPL.2& TEL. I?l4?8 In vacantie-tijd brengt U al ras 't een en ander voor elkander met „ESBIT" en koekepan. Ook te gebruiken als hulp in de huis houding „E S B I T" vervangt „Meta" per pakje 0.46 DROGISTERIJ) RIJKSSTRAATWEG 6 TtLlfóH Jaarlijksche Algemeene Vergade ring van Leden op 23 Maart 1942 te 3 uur, Lange Margarethastr. 13 HET BESTUUR Te koop gevraagd: RUIM WOONSCHIP met stalen onderbouw, 4 M. breed bij 16 M. lang. Kajuitjachtje met 18 M2 doek in prima staat. Drie 6 meter B. M.'s (16 M2 klasse). Twee kleine B. M.'s com pleet. Br. met uitv. ml. ond. let ter L. aan NINK, Zeedijk 20, Hilversum. HYGIDENT reinigt en ontsmet kunst gebitten zonder borstelen Hoe vuil en aangeslagen Uw kunstge bit ook mocht zijn, geef het 's avonds of 's middags even een „HYGIDENT" oxygeen-bad en U zult versteld staan over de schitterende resultaten. „HYGIDENT" is gegarandeerd on schadelijk en laat een frisschen smaak na. Gewone flacon 46 ets., groote flacon 87 ets. VOOR OUDSTE NEDERLANDSCH FABRIKAAT WEIGER NAMAAK! Gevraagd: CHEMICALIËN Onzichtbaar stop pen van scheuren, brand- ol motgaten, slijtage of verbe ten plaatsen in alle soorten .weefsels. AFDEELINS ONZICHTBAAR STOPPEN uw UU KOMEN MECTi EN MAKEN HET PERFECT.' „De Sleutel-Specialist" MNCE YEERSTRAAT 1, Leerling Winkeljuffrouw KOSTERMANS, Herenmodes, Gr. Houtstraat 120. INZAMELING M I DZABO N N E N Het bestuur der Kinderbe waarplaats Haarlem-Nd. zegt hen, die 3 maanden geleden in zoo grooten getale bonnen heb ben ingezonden ten bate der Kinderbewaarplaats, zéér har telijk dank. De ontvangen pre mies vormen een zeer welkome en noodzakelijke bijdrage tot de kasmiddelen. TE HUUR zonn. gestoffeerde zit-slaapk. c. v., str. w. dicht bij trein en tramverb. H'stede-Aerd'hout. Liefst onder wijzeres, verpleegster of kantoor meisje m. of z. pens. Br. no. 7651 bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD Pakhuis of vrije zolder geschikt voor meubelberging, liefst Cen trum. Brieven no. 7652 bureau van dit blad. NETTE MEISJES GEVRAAGD voor den mangel en persen. WASSCHERIJ „BOSCH EN VAART". Brouwersvaart 24. Bekw. Machinestiksters en Naaisters v. handwerk op atelier voor beter genre KINDERJURKEN. Goed loon, vast werk. HUIDENSTRAAT 11 bov., AMSTERDAM-C. Gevraagd op FABRIEKSKANTOOR JONGEDAME voor administratieve werkzaamheden. Spoedige in diensttreding. Brieven met volledige Inlichtingen onder no. 7655 bureau van dit blad. MEISJES VOOR DEN MANGEL GEVRAAGD STOOMWASSCHERIJ ..DE NIJVERHEID" Amsterdamschevaart 28. Haarlem FLINKE MEISJES VOOR DE PLAKTAFEL gevraagd met vergoeding van tramgeld. WASSCHERIJ G. RHEE ZOON, Bleekersvaartweg 55, Heemstede FLINKE LOOPJONGEN gevraagd, goed kunnende fietsen, v. wonend. OPZEELAND, ZIJLSTRAAT 24—30. g. v., in Haarlem Chemische Wasscherij vraagt NATWASSCHER Adres CHEMISCHE WASSCHERIJ .ROEK EN VAART* Bloemendaalsche Straatwegen, Santp.-St. AANKOMENDE KRUIDENIERSBEDIENDE gevraagd. Leeftijd niet ouder dan 18 jaar. Aanmelden kantoor COÖPERATIE „DE EENDRACHT", Donkere Spaarne 42, Haarlem. SPECIALIST IN BELASTINGZAKEN J. F. G. BODE, oud-adj.-Inspecteur der Dir. Belastingen Accountant. - RAAMSINGEL 34, TELEFOON 13615 A. KWEKKEBOOM Inschrijving dagelijks voor de Nieuwe 10 lessen clubs Aparte lessen voor beginners en gevorderden PROV. PUBLICATIE VAN HET DEP. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. DISTRIBUTIE BOTER, MARGARINE EN VET. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vlsscherlj maakt het volgende bekend met betrekking tot de dlstributto van boter, margarine en vet: Gedurende het tijdvak van l» tot en met 13 Maart a.s. zullen de plaatselijke distributiediensten aan detaillisten, die bonnen van de boter- en vetkaart Inleveren ter verkrijging van toewijzingen, voor de helft van die bonnen vct- toewljzlngen, recht gevende op boter of margarine of spbsvet. uitreiken en voor de andere helft vettoewljzlngen met afgeknipten linkerbovenhoek, uit sluitend rechtgevend op margarine of spUsvet De detaillisten kunnen alle door hen ln te leveren bonnen met een ontvangstbewijs MD 201 inleveren. Voor uitreiking van verzameltoewijzingen aan grossiers gedurende boven genoemd tijdvak geldt, dat bJJ Inlevering van toewijzingen, waarvan de ver valdatum gelegen Is voor I April a.s., eveneens voor dc helft van het aantal Ingeleverde rantsoenen vettoewijzingen. rechtgevende op boter of margarine of vet, en voor de andere helft vettoewljzlngen met afgeknipte linkerboven hoek, uitsluitend rechtgevende op margarine of vet, zullen worden uitge reikt. In verband hiermede kunnen toewijzingen, waarvan de vervaldatum ge legen ls voor 1 April a.s. tezamen met een ontvangstbewijs MD 257 worden Ingeleverd. Voor zoover grossiers toewijzingen Inleveren, waarvan de vervaldatum gelegen Is op of na 1 April a.s., ontvangen zij voor de aangeboden botertoe- wllzingen een botertoewljzlng. voor de aangeboden vettoewljzlngen een vet- toewijzing en voor de aangeboden ve'toewitelngen met afreknipten linker bovenhoek een vet toewijzing met afgeknipten linkerbovenhoek. Het bovenstaande brengt mede. dat grossiers ln de eerste plaats de door hen in te leveren toewijzingen met een vervaldatum voor 1 April a.s, gesehel den moeten houden van de toewijzingen met een vervaldatum of of na 1 April a.s. bovendien moeten bij Inlevering van toewijzingen met een verval datum op of na 1 April a.s. de botertorwllzlngen. de vcttoewlizlngen en de vettoewljzlngen met afgeknipten linkerbovenhoek, gescheiden worden ge houden. met dien verstande dus. dat elk dezer drie soorten In een afzonder lijk zakle MD 258 met een afzonderlijk ontvangstbewijs moet worden In geleverd. PROV. PUBLICATIE VAN HET DEP VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. TAXATIE-MARKT AMSTERDAM. De Provinciale Voedselrommlssarls voor Noord-IIollnnd brengt hiermede ter kennis vnn belanghebbenden, dat op Maandag 23 Maart a.s. te Amster dam, terrein Veemarkt, een taxatie-markt voor paarden tal worden gehouden. Aanvang der taxatie: 10 uur v m. Na 12 uur mogen geen paarden meer worden aangevoerd. Ingeschreven als persbericht No. 23. PROV. PUBLICATIE VAN HET DEP. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. VEEMARKT TE HAARLEM. De Voedselcommissarls voer Noord-Holland maakt bekend, dat, In ver band met de te verwachten aanvoer van nuchtere kalveren, tot nader bericht woderom lederen Donderdag gelegenheid wordt gegeven om slacht vee te Haarlem ter levering aan te bieden. Ingeschreven als Persbericht No. 24. OFF. PUBL. VAN HET DEP VAN HANDEL. NTJVERH EN SCHEEPVAART VERPLICHTE OPGAVE EN VERKOOP VAN LEGEERINGSMETALEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt met verwijzing naar zijn desbetreffende beschikking ln de Ned. Staatscourant van 6 dezer bekend, dat degenen, die beschikken ovet een voorraad van: A. mangaanerts: ferro mangaan; zuiver mangaan: ferronlkkel tot 50 NL; nlkkelruwtj zer. B- wolfram, chroom, molybdeen. cobalt of vanadium ln den vorm van voor- materiaal, ruwmateriaal. halffabrikaten of afvalmaterinnl verplicht zijn tot opgave en verkoop van dezen voorraad aan het Rijksbureau voor IJzer en Staal (voor A) resp. het Rijksbureau voor Non-Ferro Metalen (voor B). Voor zoover de betrokkenen binnen 14 dagen geen bericht van het ln aan merking komende Rijksbureau inzake opgave resp verkoop hebben ontvan gen, dienen zij zich ter verkrijging van de benoodlgde formulieren tot dat Bureau te wenden. Voor verdere bijzonderheden wordt naar genoemde Staatscourant ver wezen. Ingeschreven als Persbericht No. 330 H. N. en S. 99 In vele honderden gezinnen eet men dagelijks Gij ook? 19 ets, per 800 gram. (Vooral dun snijden)

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11