K. H. van Brederode NETTE DIENSTBODE Verpleegster F. A. van der Breggen Mej. G. Zwart Verpleger Leerling-rijwielhersteller SPITTER Beschaafde Jongeman BEETHOVEN-CYCLUS ABONNEMENT OP DEZE CYCLUS f 4-,incl.bel. Z>if die het ioeten~ „Eigen Hulp" Bakkerij Eigen Hulp Huis te huur gevraagd BESCHAAFD STENO-CORRESPONDENTE, „BEUKER en DENYS" „TOONEELHUWELIJK" „ACHTER HOOGE MUREN" Gemeubileerde woning groote zit-slaapkamer Eenige HUIZEN samenwoning N.V. KEILER MACDONALD HANDNAAIMACHINE Electr. Waschmachine Houten Wielen Te koop gevraagd N.V. KELLER MACDONALD Mussert spreekt te Haarlem Op een niet lang geleden gehouden vergadering heeft Mussert opgemerkt, dat iedereen in Nederland weet, v/anneer hij aan het bewind zal komen, behalve hijzelf. De beteekenis van deze woorden, waarmede zij, die ieder oogenblik geruchten dienaangaande ver spreiden, intusschen hun voordeel mogen doen, komt hierop neer, dat dit „overnemen van de macht", zoo als men het ook wel aanduidt, voor Mussert een aan gelegenheid is, die stellig niet in de eerste plaats komt, omdat het voor alles geldt, het Nederlandsche volk in zijn eigen belang voor het nationaal socialisme te winnen. Aan deze opgave heeft Mussert zich dê afgeloopen tien jaar ten volle gegeven, het meest evenwel na Mei 1940, toen de belangrijkste waarden van volk en land gevaar liepen. Welk een taak dit beteekent kan hier moeilijk worden uiteengezet. Wanneer men bedenkt, dat Mussert vrijwel iederen dag een, zoo niet meer spreekbeurten vervult, wekelijks een of meer artikelen schrijft, zich dagelijks van de landelijke propaganda op de hoogte houdt, bezoeken afleden ontvangt, dan behoeft het geen betoog, dat de strijd om het. Neder landsche volk ongelooflijk veel van zijn werkkracht en toewijding vraagt. Niettemin is op menig ander gebied zijn arbeid da gelijks noodig. Het hoofdkwartier van de N.S.B. telt. ongeveer twintig hoofdafdeelingen. die alle hun wel- afgebakenden arbeid hebben, doch alle öp haar beurt besluiten, adviezen e.d. van den Leider behoeven en waarmede hij dus voortdurend contact onderhoudt. Betreft dit intusschen den inwendigen dienst van de .S.B., de man die zelf niet weet wanneer hij tot de lei ding van het Nederlandsche volk zal worden geroepen - behoeft het nog te worden opgemerkt vraag baak en adviseur bij vrijwel alle aangelegenheden in Nederland, die van gewicht zijn en veilig kan men zeggen, dat geen der belangrijke wijzigingen in ons staatsbestel van den laatsten tijd tot stand zijn ge komen zonder dat zij in Utrecht waren voorbereid of om advies bij den Leider waren geweest. Voegt men hierbij, dat het Mussert is, die tallooze malen blijk heeft gegeven, de belangen des lands bij de bezettende overheid met goed gevolg te kunnen bepleiten, dan krijgt men een indruk van de groote werkkracht die Mussert nu reeds tien jaren vrijwel on onderbroken heeft ontplooid. Beethoven-cyclus der H.O.V. Evenals vorige jaren zal de H.O.V. dit jaar weer een Beethovencyclus geven, waarvoor groote belangstelling is. De cyclus die dit jaar wordt ge geven bestaat uit vijf concerten. Het eerste con cert dat door Toon Verhey wordt gedirigeerd gaat op 14 April. Op dit concert worden uitgevoerd: Het pianoconcert No. 5 en de Zevende Symphonic, solist is: Willem Andriessen. Het tweede concert gaat op 21 April en wordt eveneens gedirigeerd door Toon Verhey. Uitgevoerd worden: de Ouverture Egmont, het pianoconcert No. 1 en de Vierde Symphonie. Solist is Cor de Groot. Het derde con cert gaat op 28 April. Dit wordt gedirigeerd door beide dirigenten. Voor de pauze wordt het viool- cohcert uitgevoerd, dat wordt geleid door Toon Verhey. Solist is Zoltan Székely. Na de pauze wordt de derde Symphonie ten gehoore gebracht die door Marinus Adam wordt gedirigeerd. Het vierde Concert zal op 5 Mei worden gegeven. Dirigent is Marinus Adam, solist: George van Renesse. Uit gevoerd worden de Ouverture Leonore I, het piano concert No. 4 en de Zesde Symphonie. Het vijfde concert wordt op 12 Mei gegeven en staat wederom onder leiding van Marinus Adam. Aan dit con cert werken als solisten mede: Jo Vincent, sopraan; Jo van de MeentWalter alt; Gerard van den Berk, tenor en Herman Hülsmann, bariton; terwijl het H.O.V.-koor eveneens haar medewerking zal verleenen. Uitgevoerd wordt voor de pauze „Christus am Olberge" dat het vorige jaar een bijzonder succes mocht oogsten. Na de pauze wordt de Negende Symphonie met slotkoor uitgevoerd. De concerten worden gegeven in het Gemeente lijk Concertgebouw en vangen aan te 19.30 uur. Materiaalbesparing en materiaal wijziging Er komen normalisatievoorschriften GRAVENHAGE 20 Maart. Zooals dezer dagen is bekend gemaakt, zijn eenige honderden fabrieken van de Nederlandsche industrie en alle voor het verbruik van materiaal en grondstoffen verantwoordelijke Neder landsche instanties tot samenwerking onder Duitsche lei- In het kader van deze actie had hedenmiddag in het gebouw Kneuterdijk 20 een bijeenkomst plaats van deze instanties met de in de fabrieken benoemde gevolmach tigden inzake materiaalverbruik. Nadat Direktor Fiebig, gevolmachtigde van den minis ter voor bewapening en munitiefabricage, de aanwezigen had welkom geheeten, schetste de gevolmachtigde voor materiaalbesparing prof. dr. Garbotz uit Berlijn op welke wijze het streven naar materiaalbesparing zich in het Duitsche rijk heeft ontwikkeld. Aanleiding daartoe waren: de oorlog, het feit dat zich in de wereld geleidelijk groote economische ruimten afteekenen en ten derde het in zicht, dat ook na den oorlog ten gevolge van de geringe vervoerstonnage nog gerulmen tijd materiaalschaarschte valt te verwachten. Spreker somde vervolgens de grondstoffen op, waarover het Europeesche continent in voldoende mate beschikt en die. welke in onvoldoende hoeveelheden worden aan getroffen. en zette uiteen welke maatregelen op elk ge bied werden genomen. Het spreekt vanzelf, dat de behoef ten der weermacht daarop hun stempel drukten. De commissarissen kregen echter de opdracht om niet zoo zeer dwang te oefenen, dan wel een beroep te doen op het verantwoordelijkheidsgevoel der ingenieurs. Van de bedrijven werd een grondstoffenbalans opgemaakt, onder zoek naar vervangingsmaterialen werd gestimuleerd, voorstellen werden overwogen en doorgegeven, vindingen welker doelmatigheid in de praktijk was gebleken, wer den verzameld, en ervaringen uitgewisseld. Bij dit alles werd niet louter aan vervangingsstoffen gedacht, maar aan stoffen, die door samenstelling en structuur als nieuwe zouden kunnen worden aangemerkt. De geheele industrie heeft met deze actie haar voordeel gedaan. Spreker besloot zijn rede met de hoop uit te spreken, dat de Nederlandsche Ingenieurs, wier medewerking voor dit doel thans wordt gevraagd, zich op hun vakgebied evenzeer pioniers voor de gemeenschapsgedaehte In Europa zouden betoonen, als hun collega's, die in de ver- eeniging voor Duitsche ingenieurs destijds het initiatief hebben genomen. Hierna zette de materiaalcommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied ir. Schmitz uiteen wat van de ge volmachtigden in de fabrieken ten deze wordt verwacht. Hij wees er op, dat de hun verstrekte opgave een Europeesche is. Haar beteekenis reikt tot ver over de grenzen. In tweehonderd bedrijven zijn thans gevolmach tigden aangesteld. Zij zijn verplicht de richtlijnen op te volgen en zullen juist zooals in het rijk tot taak hebben alle bedrijfsmogelijkheden uit te putten. Daarbij zullen wij, aldus spreker, gebruik maken van uw ervaringen om deze op zoo ruim mogelijke schaal te be nutten. Gij draagt een groote verantwoordelijkheid en dient uw functie uit te oefenen in nauwe samenwerking met de bedrijfsleiding om over de noodige stootkracht te kunnen beschikken. Ieder bedrijfslid moet weten voor welke taak het bedrijf gesteld is en welke rechten en plichten hij daaraan ontleent. Daarbij dient benadrukt, dat deze actie voor na den oorlog van groote beteekenis is en van belang voor Nederland en zijn bedrijfsleven. De gevolmachtigden zullen vertrouwensmannen in het bedrijf om zich moeten verzamelen, leiding moeten geven en contröle oefenen. Daar het werk van den ingenieur begint op de teekenplank, spreekt het vanzelf, dat deze contröle aanvangt bij de ontwerpteekeningen. Materiaal zal slechts zoo ver worden afgewerkt als noodig is voor de veiligheid der constructie. De gevolmachtigden zullen kunnen rekenen op de noo dige v rlichting en de medewerking der rijksbureaux en bedrijfsorganisaties, terwijl tevens materiaal ter beschik king zal worden gesteld om baanbrekend werk te kunnen verrichten. Een ingenieur immers stelt zich niet tevreden met een voldoen aan minimum-eischen. maar streeft naar meer. Ter uitwisseling der ervaringen zullen in begin April in verscheidene plaatsen bijeenkomsten worden ge organiseerd Spreker besloot zijn uiteenzetting met de medewerking der gevolmachtigden te vragen, speciaal ook wat betreft het opgeven van capaciteit, die nog onvoldoende emplooi heeft gevonden. Hij gaf tevens de verzekering dat rechts kracht zal worden verleend aan al die voorstellen, welke kunnen leiden tot meerdere besparing en betere norma- llseering, typeering en standaardiseering van materialen. Het kan immers niet de bedoeling zijn, datgene wat met moeite achter de groene tafel is uitgewerkt, ongebruikt te laten ten nadeele der gemeenschap. In zijn slotwoord wees Direktor Fiebig er op, dat met deze opdracht aan het Nederlandsche bedrijfsleven niet louter voldaan wordt aan Duitsche belangen. Integendeel, wat thans gevraagd wordt is in het belang van Neder land en van den Nederlandschen arbeider. Deze eischen spruiten niet voort uit een noodtoestand ln Duitschland. maar uit de behoeften van het continent en van een Ne- derland-zonder-Indië ln het bijzonder. Na den oorlog zal de schaarschte aan sommige materialen zelfs een vraag stuk zijn voor de heele wereld. En wie meer verbruikt dan hij in voorraad heeft, bereikt op een gegeven moment het stadium dat er niets meer over is. Daarom verzocht hij dien gevolmachtigden, die de opgave niet in ideëel licht kunnen bezien, haar als Ingenieurs tenminste te be kijken, van hare nuchtere practische zijde. Hierna bespraken de gevolmachtigden met de commis saris het werkschema voor de komende maanden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Mevr. Marie Hamsun over de National Sanimling De helft van het Noorsche volk nationaal-socialistisch 's-GRAVENHAGE, 20 Maart Mevrouw Marie Hamsun, de echtgenoot? van den beroemden Noorschen schrijver Knut Hamsun, bezocht heden in verband met de lezingen, die zij dezer dagen in ons land houdt, de persconferentie te 's-Gravenhage. Uit haar mededeelingen aldaar zijn als bijzonder interessant die te noemen, welke zij over de positie der nationaalsocialistische beweging in Noorwegen, de National Sammling, leider Quisling, deed. Mevr. Hamsun teekende de positie dezer beweging als bijzonder gunstig. De National Sammling wint, gelijk zij zeide, met den dag terrein en is in Noorwegen reeds geruimen tijd de leidende beweging. Op het platte land zijn er zelfs streken, die uitsïuiténd natio naal-socialistisch zijn; in de steden gaat het iets tra ger. Eigenlijk is het zoo, dat de boeren op het land onbewust reeds lang nationaal-socialistisch van in nerlijk waren toen Vidkun Quisling zijn program pu bliceerde, de massa der boeren verklaarde: dat. is wat wij altijd gedacht en gewenscht hebben. Zoodoende is de nationaal socialistische beweging in Noorwegen vrij gemakkelijk een beweging geworden, die ten volle in het volksleven wortelt. Spreekster zeide, dat men thans een vierderlei groepeering kan onderscheiden: a. de genen, die bij de Nationaal Sammling zijn aangesloten, b. degenen, die ermee sympathiseeren. doch nog niet tot aansluiting kwamen, c. de neutralen en d. de be sliste tegenstanders. De groep van besliste tegenstan ders is echter zeer klein. Daarentegen zijn de beide eerste groepen, de bij de beweging aangeslotenen en degenen, die tot de sympathiseerenden kunnen worden gerekend, op ongeveer de helft van het volk te schat ten, zoodat de positie der beweging zeer gunstig kan worden geacht. Van de Noorsche bevolking van 2,/s millioen zielen behoort 97% tot de Luthersche staatskerk. Het is wel zeker, dat de overtuigde tegenstanders van het natio naal socialisme in de kerk schuilen, maar men kan toch niet zeggen, dat de kerkelijke wereld in oppositie staat tegenover het nationaalsocialisme, hetgeen reeds daar uit blijkt, dat gelijk gezegd, 97% van het volk tot de kerk behoort en de helft van het volk nationaal- socialistisch is. De meerderheid van de kerkelijke we reld is ongetwijfeld nationaalsocialistisch en in het ministerie van Quisling vindt men zulks ook weerspie geld. De verhouding tusschen regeering en kerk is goed VELSEN Waterwinplaats voor de gemeente- waterleiding Ter gemeen te-sect'etarie te Velsen ligt ter inzage het door den burgemeester aan den Commissaris dei- provincie Noord-Holland gericht verzoek, ingevolge de Hinderwet, om defintieve vergunning voor het oprichten van een waterwinolaats ten behoeve der gemeente-waterleiding van Velsen, op een terrein langs den spoorweg Haarlem-Uitgeest, tusschen de halte Driehuis-Westerveld en den Kruidbergerweg. uur, zwaren tegen dit verzoek in te brengen deling en schriftelijk toe te lichten. Op elke fiets een slot Rijwieldiefstallen zijn den laatsten tijd aan de orde van den dag. Het is te begrijpen, dat deze diefstallen aan de politie heel veel werk bezorgen, daar het op sporen van de daders een zeer moeilijke taak is. Ten einde zoo veel mogelijk het stelen van rijwielen tegen te gaan, heeft de burgemeester de Algemeene Politieverordening uitgebreid met de bepaling, dat het aan den openbaren weg plaatsen van rijwielen, die niet voorzien zijn van een deugdelijk slot, verboden is. De politie zal streng toezicht uitoefenen op de na leving dezer nieuwe bepaling, die vooral is ontstaan door de onachtzaamheid van vele wielrijders, die soms een uur of langer hun rijwiel onbeheerd laten staan. Een razzia op karretjes-aan-den-weg-zonder-slot is lang niet onwaarschijnlijk. BEVERWIJK De handel aan de bloemenveiling De aanvoeren aan de bloemenveiling .,'t Cen turm" bewogen zich ook deze week nog in stij gende lijn. Prachtige partijen tulpen, narcissen, blauwe druifjes werden aangeboden. Het sorti ment van de verschillende soorten bloemen is zeer 1 groot. Op de markt van Vrijdag was o.a. een groote partij gele frezia's, waarvoor zeer veel belangstel ling 'bestond. Ook de kooplust blijft ondanks het ruime aan bod vrijwel hetzelfde, d.w.z. dat voor goede kwali teit bloemen hooge prijzen worden besteed. Het ziet er dan ook naar uit, dat de omzet over Maart van de bloemenveiling weer hooger zal zijn. 1 dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Verloofd: LENI DE VRIES K. W. TEN SELDAM Haarlem, Bosohlaan 4. Diepenveen, Huize „Roobrug". 22 Maart 1942. Thuis 5 April van 3-5 uur. Heden ontsliep te Hoom, in haar Heer en Heiland, onze geliefde Schoonzuster Mevrouw W.P.E.M.v.d.Steur- Carpreau in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam: M. v. d. STEUR Heden overleed na een kortstondige ziekte, in het Diaconessenhuis te Haar lem, onze lieve Man, Zoon, Broer, Behuwdbroer en Oom de Heer Johan Hendrik Iking in den leeftijd van 50 jaar. Uit aller naam: M. P. IKING-HEYBLOM Haarlem, 20 Maart 1942. Pijlslaan 25. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 24 Maart a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede te 2 uur. Vertrek van het Diaco nessenhuis 1.15 uur. Heden overleed in den ouderdom van 74 jaar onze lieve Man en Vader Cornells Schoenmaker Haarlem, Velserstraat 4: G. SCHOENMAKER TEGEL Bakkum, Stetweg 32: C. A. SCHOENMAKER Haarlem, 20 Maart 1942. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene geen bloemen en geen toespraken Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 24 Maart a.s. te 2.15 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem. (Kle verlaan) Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onzen besten Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, Gilles Nicolaas Visser Weduwnaar van Agatha Margaretha Cassee in den ouderdom van 87 jaar. Namens de familie: N. P. VISSER Haarlem, 20 Maart 1942. Condolatie-adres: Arnoldystraat 21. Het stoffelijk overschot is jpgebaard in één der rouw kamers Zijlweg 63. Bezoe ken van 9-12 en van 2-6 u. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 24 Maart a.s. te 10.45 uur op de Algemeene Begraaf plaats. insane Kleverla^r» De curator in het faillissement van M. Kleyn (firma M. Kleyn en Zonen) te Assendelft deelt mede dat dit faillissement is geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Haarlem, 20 Maart 1942. De curator: Mr. L. S. RöMELINGH, JAN VAN GALENSTRAAT 18. HAARLEM. TELEF. 20442 Administraties, Vermogensbeheer, Adviezen en Vertrouwensopdrachten op elk gebied, Correspondentie-verzorging, Liquidaties Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij ons 12y2 jarig huwelijk, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. P. J. D. VELDHEER A. M. VELDHEER-FLOOREN Voor direct gevraagd wegens teleurstelling Nette Werkster voor 2 heele en 2 halve dagen per week, flink loon v. g. g. v. Aanm. tot 5 uur: HUNKEMöL- LER LEXIS, Gr. Houtstraat 71, daarna Ged. Oude Gracht 73. Beschaafd ontwikkeld meisje, 21 jaar zoekt plaatsing, als Hulp in de huishouding bij kinderen of hulpbehoevende eventueel lichte verpleging. Haar lem of omgeving. Brieven no. 7831 bureau van dit blad. v. d. e- n. in klein gezin, v. g. g. v. Bloemendaalsoheweg 227, O'veen. Gevraagd een NET DAGMEISJE van 8.30-5 uur goed kunn. wer ken, en een FLINKE WERKSTER bek. met fijn kamerwerk, 3 dagen per week. Aanmelden Spechtlaan 7, Aerdenhout. 39 jaar, zoekt werkkring in be schaafd milieu. Ook huishouding, kan goed koken, naaien enz. Br. no. 7845 bureau van dit blad. ONCEH. WERKSTER Woensd. en Vrijd. van 9-2. Aanm. Prof. van Vlotenweg 6, Bl'daal, WERKMEISJE gevraagd van 8-7. Hotel „DE LEEUWERIK", Kruisstraat. Flinke Dienstbode gevr. v. d. e. n. Goed kunn. wer ken en eenv. koken v.g.g.v. Goed loon. Mevr. HENGEVELD, Veld- laan 16, Bentveld. Tel. 27967. Gevraagd per 1 April een FLINK MEISJE kunn. koken en werken v- g. g. v. Aanm. P. Potterlaan 2, Heemstede FLINK MEISJE gevr. p. 1 Apr. v. d. en n. Goed kunn. koken en werken. Ted. v. Berkhoutlaan 9, Aerdenhout. Wegens huwelijk der tegenwoor. dige R.K. DIENSTBODE gevraagd, in klein gezin, zelfst. kunn. koken en werken. Tegen 15 April of 1 Mei. Aanmelden. Mevr. TESSER, Kennemerweg 20, Bloe- m endaal. C. J. SORCDRACER arts, spreekuren wederom van 8.30-9.30 en 1-2 uur. arts, praktijk fflians geheel hervat. De praktijk van wijlen Mej. A. Hoekstra verloskundige Rijksstraatweg 52 wordt voortgezet door verloskundige Zaanenlaan 40 Telefoon 25735. Spr. Dinsd. 2-4 en 7-8 uur. Jonge dame 24 j. z.z.g.g. als Kinderjuffrouw per 15 April in Holl. gezin. Ook gen. huish. gezigh. te verrichten. Br. no. 7849 bureau van dit blad. HUWELIJK Net Holl. meisje 27 jaar zoekt serieuze kennismaking met jon geman. Brieven no. 7846 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd een PICCOLO genegen alle voorkomende werk zaamheden te doen. Leeftijd 14-17 j. Aanmelden tuss. 10.30 en 11.30 uur Moviac Theater, Gr. Markt 25. Gevraagd nette aankomende Kruideniers bed. 16-17 jaar- Coöp. Vooruitgang, Duinweg 43, Santpoort (S.). Gediplomeerd Biedt zich aan voor particulier, rusthuis of wasch beurten. Adres: Maasstraat 15, Heemstede. Handelsinstituut vraagt voor avondlessen LEERAAR Boekhouden M.O. Br. no. 7767 bur. van dit blad. Gevraagd: Rijwielhandel „DE CONCUR RENT" Bloemendaalscheweg 76, Bloemendaal. Flink R.K. Meisje gevr. van 9-4 in gezin van 2 pers. Zondags vrij. Or. Nassaulaan 123, Overveen. gevr. voor direct. Huize „Groot Bentveld" (eind Merellaan) Aer denhout. Gevraagd net dagmeisje P.G. Bronsteeweg 66, Heemstede. Aanm. van 5-8. Biedt zich aan per 1 April of eerder Ass. boekhouder 21 jr. met 4 jarige praktische ervaring M. U. L. O. en H. A. school opl. vlot kunn typen en boekh. stud. Br. no. 7830 bur. van dit blad. PSYCHOLOOG geeft adviezen inz. alle huwelijks moeilijkheden. Br. no. 7827 bureau van dit blad. Horlogemaker Flinke bediende gevraagd, spe ciaal voor groot werk. Van goede gereedschapoen en getuigen voor zien. Fa. H. VAN NIEL Hzn. Groote Houtstraat 86. gevraagd voor opleiding Boek handel eenige ervaring en lit. kennis dient tot aanbeveling. Br. no. 7839 bureau van dif blad. H. O. V. Dirigenten: MARINUS ADAM en TOON VERHEY VIJF CONCERTEN GEMEENTELIJKE CONCERTZAAL Op Dinsdagen: 14, 21, 28 April, 5 en 12 Mei 19.50 u. Solisten: JO VINCENT, JO v. d. MEENT-WALTER, GERARD VAN DEN BERK, HERMAN HÜLSMANN, WILLEM ANDRIES SEN, COR DE GROOT, GEORGE VAN RENESSE on ZOLTAN SZéKELY. Met medewerking van het H.O.V.-KOOR. Toegangsprijs per Concert ƒ1.25; laatste Concert ƒ1.50. Abonnementen en losse kaarten zijn verkrijgbaar bij het Concertbureau ALPHEN AAR, Kruisweg 49, telefoon 11532. waar tevens gelegenheid is voor plaatsbespreking. betrekken hun brood van de bakkerij OMDAT bij ons rekening wordt gehouden met de hooge eischen die gesteld worden. OMDAT onze nieuwste ovens aan die hooge eischen kunnen voldoen. OMDAT wij hierdoor een zeer smakelijk product kunnen brengen. OMDAT de volle 100 pCt. voedingswaarde wordt geleverd. Wanneer U ons brood ziet valt het al op. Eén telefoontje No. 11202, de bakker van E. H. staat voor U. GED. OUDE GRACHT 5 t.o. het Postkantoor Bekwame en aankomende meisjes gevraagd WASSCHERIJ „HOEK EN VAART" Bloemend.straatweg 17, Santp.-St. NETTE MEISJES GEVRAAGD WASSCHERIJ J. V. d. HORST ZONEN Bleekersvaartweg 11, Heemstede Bekwame en Aankomende Naaisters gevraagd voor direct of later op KINDERJURKEN'ATELIER. Aanmelden HARRY HEZEMANS' CONFECTIEBEDRIJF, Klein Heiligland 66, Haarlem. MEISJE TER OPLEIDING GEVRAAGD voor diverse werkzaamheden. Volledige kennis van handteekenen vereischt. Leeftijd pl.m. 17 jaar. Brieven onder no. 7825 bureau van dit blad. De Eerste Haarlemsche Stoomwasscherij N.V. vraagt een STEVIGEN JONGEN v. d. WASSCHERIJ leeftijd 16—18 jaar. Aanmelden Maandag tusschen 10 en 11 uur aan het kantoor. Kampersingel 56. Gevraagd: NETTE JONGSTE BEDIENDE voor lichte kantoor- en magazynwerkzaamheden. By yver en werklust goede kans om vooruit te komen. Aanm. Maandagmorgen 10-12 uur Fa. C. L. v. d. KWAAK. Maan 41' Gevraagd in LEVENSMIDDELENBEDRIJF één knecht, leeftijd 16-18 jaar en één knecht, leeftijd 15 jaar Aanmelden HOOIMARKT 8. ca. Mei door klein gezin. Huur 45.a 50.— p. maand, Brieven onder no. 7850 bureau van dit blad. Hoogenstraaten's Conservenfabriek, Alkmaar, vraagt voor spoedige indiensttreding, vlot stenografe, in staat zelfst. Holl. dictaten in beslist correct Duitsch en Engelsch uit te werken of deze talen direct stenografisch op te nemen. Alleen prima krachten komen In aanmerking. Goed salaris. Eigenhandig geschreven brieven aan de Directie FABRIEKSWEG 16. ALKMAAR. QJ Zondagmiddag ESfl 2.30 uur: HET BEKENDE PIANO-DUO Pr. f 0.70-f 2.05 (alles inbegr.) Zondagavond 7.30 uur: Spec. Zondagav. voorstelling „HETNEDERIANDSCH TOONEEL" blijspel van Kurt Sellnick Zondagav.pr. f 0.55-f 1.70 (a.i.) Maandagavond 7.30 uur: VOLKSVOORSTELLING „HET NEDERLANDSCH TOONEEL" met Annie v. d. Lugt Melsert- v. Ees Pr. f 0.50 en f 0.85 (a. inbegr.) NETTE JONGEN gevr. 15 jaar. V.g.g.v. bij: JOS VAN OPZEELAND, Schoterw. 9. gevraagd, best. uit 1 of 2 zit kamers, 2 slaapkamers, 1 bad kamer en 1 keuken. Omgeving Overveen of Bloemendaal. Brie ven met opgaven en prijs aan Boekhandel DE KLEIJN, H.-N. Aangeboden op goeden stand 3 min. van Station. Duinweg 28, Tel. 8812. Santpoort-Station. voor belegging gevraagd, te Haar lem en omstreken. Br. onder no. 7837 bureau van dit blad. Wie wil ruilen een mooi middenst huis huur 38.- voor grooter huur 45.- a 50.-. Br. no. 7832 bur. van dit blad. Dame-alleen, weduwe, huis bewo nend in Haarlem-Zuid bij Blauwe Brug, biedt mede voor gezellig heid per I of 15 Mei a.s. aan dame v. g. h. in of aan, met gemeensch. maaltijden. Br. no. 7840 bureau van dit blad. Te huur in besch. milieu Heemstede op le étage gem. zit- en slaapkamer m. gebr. keuken, ev. badk. Zeer gesch. v. echtp. of alleenst. dame Aanm. tusschen 6 en 9 uur Dr. P. Cuyperslaan 9. In mooi park b. d. hout 2 gr. ineenl. kamers m. serre en uitst. pens. aangeb. str. w., bad, tel. pr. ref. Cond. 190.- p. mnd. v. 2 pers. Br. no. 7836 bureau van dit blad. Gezocht op klein kantoor iemand wee de ContiSle op. de ^Boekhouding Werkzaamheden vragen 1 middag per week. Brieven met opgave van referenties en verlangd salaris ondpr no. 7842 bur. van dit blad. De abonnementsvoorstellini: van Zondagmiddag 22 Maart (rose kaarten) moet door by- zondere omstandigheden wor den uitgesteld. Bekendmaking De ALGEMEENE KERKERAAD der Ned. Hervormde Gemeente te Haarlem maakt bekend aan de Stemgerechtigden, dat een VER KIEZING voor 11 GEMACHTIG DEN voor het KIESCOLLEGE zal worden gehouden op DINS DAG 24 Maart 1942 van 10 tot 19 uur in de Kerkekamers der Groote kerk. Stembiljetten zijn verkrijgbaar aan de Kosterij der Groote kerk en op den dag der stemming aan het stembureau. De kerkeraad voornoemd: G. J. WAARDENBURG, praeses I. P. VAN DER WAAL, scriba. Naamloozc Vennootschap: N.V. „FRIESLANDIA" Maatschappij tot Exploitatie en Administratie van Onroerende Goederen, in liquidatie, (gevestigd te Haarlem) vroeger onder directie van wijlen den Heer C. Mesman. Ter voldoening van Art. 56 a W. v. K. wordt bekend gemaakt, dat het liquidatiesaldo aan aandeelhou ders zal worden uitgekeerd. Het plan van uitkeering. houdende de grondslagen der verdeel ing is ter kennisneming van een ieder nedergelegd ten kantore van het Handelsregister te Amsterdam en ten kantore der vennootschap, Damrak 57 te Amsterdam. J. H. ROZESTRATEN Liquidateur. JANSWEG 42, Tel. 11828. Lampjes voor fiets- en zak lantaarns, blauw en wit Jong echtpaar vraagt per 1 Mei 2 of 3 gemeubileerde Kamers met keuken of gebruik van keu ken en bad te Bloemendaal. Br. no. 7843 bureau van dit blad. gevraagd van particulier. Br. met prijsopgaaf onder no. 7697 bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD skischoenen, m. 42 of geh. ski-uit rusting. Mevr. SIEVAL, Jan Ha ringstraat 99. Heerenfiets te koop g. a. n, prima banden. Tevens lederen damesjas, na 5 uur. Voor zorgstraat 7A zw. In prima staat zynde te koop gevr. Br. m. prijs en m. ond. no. 7844 bur. van dit blad. v. DRIEWIELER S Handelsbureau Victorie Bloys van Treslongstraat 17, Amsterdam. Voll. Rouwkamer disponibel in begrafenis tarie ven ad. 280.-, 158.- en 83.50 Kantoor Zylstraat 3, Haarlem, Tel. 16961. Verloren tusschen tramplein en Boulevard, te Zandvoort een witte Kinderbontwant Tegen belooning terug te bezor gen Mevr. VAN DOORN, Leid- schevaart 2. een knap woonhuis met pakhuis, 8000.- k 9000.- Haarlem-Z. of Heemstede. Kan door verkoo- per of huurder bewoond blUven. Br. no. 7838 bureau van dit blad. Gevr. kleine fabrieksruimte met Electrische aansluiting en kantoortje. Brieven onder no. 7841 bureau van dit blad. RUIMTE voor berging van INBOEDEL (garage) gevraagd. Br. no. 7833 bureau van dit blad. JANSWEG 42, Tel. 11828. Philips' spaar- en verduistering»» lampen.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 19