GROENTJES EUGDDROOM Haarhandschoenen. NAAIMACHINES FEUILLETON )MAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. (Nadruk verboden). Johanne staart peinzend voor zich uit, terwijl naast haar vriendin voortwandelt. Het is toch li een ongekend prettig gevoel te weten, dat die igen je in 't geheim misschien aanbidt, wie weet e lang al, zonder dat je er ooit iets van geweten it. Hermine praat allang weer over andere din- 3, Ze heeft Johanne op verschillende modesnuf- in een étalage gewezen. Nu zegt ze: „Wat denk die bruine of die blauwe?" Johanne keert met een ruk tot de werkelijkheid ■ug en vraagt: „Waar heb je het eigenlijk er?" „Jij vond die sjaals toch ook zoo mooi aangezien ik er een voor mezelf wil koopen, ik jouw meening wel eens willen hooren: uin of blauw? Wat staat het beste bij mijn zicht?" .Blond!", zegt Johanne met een doodernstig ge it. Hermine kijkt haar slechts even van terzijde ver- asd aan. Ze zoekt tevergeefs naar eenig ver- ind tusschen Johanne's antwoord en hetgeen zij .•raagd heeft. Ze is al een paar jaar getrouwd, 3 flinke, verstandige huisvrouw, zeer nuchter haar denken. Hoe kan men dan van haar ver- ichten, dat ze Johanne's antwoord met het ge ek van zooeven in verband zal brengen? Her- ne vergeet blonde jongens, die blozen van ver enheid. weer onmiddellijk. Johanne is anders, lanne is een schrijfster. Zij gelooft aan toeval- beden en beschikkingen en is niet vrij van ge- f. Zij is nu eenmaal schrijfster. Hermine is aan de telefoon. „Wat zou je er van zeggen, als we eens een elje frissche lucht gingen happen?" De kleine d, waar de beide vriendinnen wonen, ligt volop het groen en vormt de toegangspoort tot het t Voorlijke middelgebergte. „Het zou voor jou ook it kwaad zijn!" „Lieve kind, ik kan onmogelijk. Het spilt me, sar ik heb het verschrikkelijk druk!" „Laat dat werk toch zwemmen! De zon straalt i den hemel. Wie weet, of we nog ooit zoo'n l zullen beleven. Die mooie dagen, daar moet van profiteeren!" Er zullen nog wel een paar van die mooie dagen aen. Maar vandaag kan ik niet uit, vandaag d ik werken en zoo'n zelden voorkomende ge- genheid mag ik niet ongebruikt laten voorbij- an". „Jij bent ook alleen maar verliefd op je werk luidt het bitse antwoord. „Nijdas, moet je me dan persé weer overhalen? 1 :oruit dan maar. Om twee uur aan 't station!" Waarom „nijdas"? Wees blij, dat je gezondheid j zoo ter harte gaat, eeuwige huismusch! Maar at vertel je me daar van twee uur? Dat is iel te laat. Om vijf uur is het donker. Laten we (gen om twaalf!" t „Accoord, tot straks dan!" Johanne legt den »rn op den haak. Haar blik glijdt over het i anuscript, waaraan ze dezen ochtend zoo vlijtig eft gewerkt. De kamer ruikt naar verwelkte aen. Ze moet een raam open zetten en die bloe- m wegdoen. Als ze er maar ni^t zoo aan ge- cht was. Ach wat dat er aan gehecht zijn is els dan ijdelheid en als je dat dan perse wil misschien ook een beetje dankbaarheid. Dank- arheid, omdat ze haar gevoel voor eigenwaarde (eft teruggevonden. Door vijf simpele rozen!. 's Middags staat Hermine precies op tiid aan it station. Zij torst een omvangrijke bood- happentasch, die natuurlijk vol gepropt zit met iterhammen. Hermine is zoo vreeselijk praktisch: ihanne vergeet meestal te eten, voelt zich dan ip en mat en weet niet, wat ze beginnen moet. ah zegt Hermine met kennis van zaken: „Je hebt eer eens niets gegeten", en begint de boterham en klaar te maken. Johanne heeft zelden hon- r, maar de boterhammen van Hermine wekken in eetlust op; dat zegt voldoende. Hermine vergeet nooit, dat een mensch niet leen van geestelijke dingen kan leven, maar dat j ook gevoed moet worden. Tezamen en in >ver- aiging met mevrouw Gahl zorgt zij voor Jo anne's lichamelijk welzijn. .Kind, is me dat een weertje!", roept ze Jo- ane al van verre toe. Haar wangen gloeien als ri bellefleur, haar blauwe oogen stralen en tus sen haar natuurlijk-roodë lippen lacht een schit- rende rii hagelwitte tanden. „Je hebt de zon hard nodig, jij bleekgezicht!" Ze nemen kaartjes. Slechts twintig minuten (hoeven ze te sporen om midden in den Eifel zijn. Als ze uit den trein stappen, steekt Hermine aar arm onmiddellijk door dien van Johanne. Zij aven aan de controle haar kaartjes af en slen- ren opgewekt en met het onbezwaarde gemoed an menscherf die vacantie hebben, het dorp uit, a vrjje natuur tegemoet. „Jo, als je soms iets op je hart hebtzegt [ermine, wie maar weinig ontgaat. ..Waarom zou ik wat op m'n hart hebben?", jt Johanne 'n rechfstreeksch antwoord ontwij- end. Haar sterk karakter verdraagt geen bijstand m anderen, vooral niet, wanneer 't om pijnlijke ngen gaat als die, welke haar nu onophoudelijk eroeren en waarmee ze het zeer wel alleen klaar an spelen. „Ik dacht een beetje over m'n «rk Hermine, die niet alleen haar vriendin persoon- ik een warm hart toedraagt, maar daarnaast ook aar werk oprecht bewondert, begrijpt de poging a haar van het onderwerp af te leiden. Heime- jk gluurt ze naar de, ietwat gelaten naast haar oortloopende jonge vrouw om dan ongemerkt wat chter te blijven. Wat een mooien, veerkrachtigen ang had Johanne toch eingelijk! (Wordt vervolgd). PERSONALIA. de gehouden examens te Rotterdam slaagde mej. W. Putten, voor diploma onderwijzeres costuum- en antelvak. leerlinge van mej. J. W. Heijne. modevakschool ;raaf Willemstraat 29, Haarlem (Oost). (In Noorweoen breit men met succes handschoenen van een mengsel van wol en menschen- haar. Ze zijn seer warm- en bui tengewoon sterk) Er is weer iels nieuws verzonnen Waar men eerder niet aan dacht, En het pleit is glad gewonnen Het succes is als verwacht. Het gebruik van menschen'naren Heeft men breiend uitgebreid. Dat moet toch wel opzien baren Zelfs in een bijzondren tijd. Da's een vorm van haar opmaken Die nog nimmer was vertoond. Maar 't blijkt een dier nieuwe zaken Die de moeite volop loont. In geen breiboekje beschreven, Is het niettemin gelukt Om een nieuwe plaats te geven Aan dit harige product. Warmte is één waardemeter. Sterkt'is er een tweede van, 't Blijkt hier vele haren beter, Dan al 't anders bieden kan. 't Haar mag daar niet voor geknipt zijn, Het blijkt toch geknipt er voor, Handen die erin geslipt zijn Worden er veel warmer door. Handschoenen van menschenharen Zijn een uitkomst weliswaar, Maar toch zit j'er als het ware Met de handen door in 't haar. P. GASUS. Bevolking van Nederland Sterke toeneming van de stedelingen. Het vrouwenoverschot wordt kleiner. De langere levensduur. Vermindering der zuigelingensterfte. In het Statistisch Zakboek (een uitgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek) zijn interes sante gegevens opgenomen over de verandering die de bevolking van ons land in den loop der jaren heeft ondergaan. Van 1829 tot 1941 is de bevolking van Nederland gestegen van 2.613.487 tot 8.923.245 zielen. In den laatsten tijd is het percentage der toeneming ge ringer geworden. In 1930 was het l."46, in 1939 1.21 en in 1940 1.01. Het overwicht der vrouwen is langzaam aan het slinken, in 1829 waren er op 1000 mannen 1045 vrouwen, in 1940 nog slechts 1003. Maar al is het percentage belangrijk kleiner, er zijn toch nog altijd 15.395 vrouwen meer dan mannen. In verhouding is het vrouwenoverschot te Haar lem veel grooter. Op 1 Jan. van dit jaar telde onze stad 68.907 mannen en 75.154 vrouwen. Dat wil dus zeggen op elke 1000 mannen 1090 wouwen. De trek naar de steden is ook den laatsten tijd blijven aanhouden. In 1899 woonden 14.1 pCt. der Nederlanders in steden van 20.000 tot 100.000 in woners en 22.4 pCt. in steden met meer dan 100.000 inwoners. Tezamen was dit dus 36.4 pCt., of iets meer dan 1/3. Voor 1940 zijn deze cijfers: steden 20.000-100.000 inwoners 24.0 pCt., steden boven de 100.000 27.6 pCt.. tezamen dus 51.6 pCt. of meer dan 1/2. Dat wil zeggen dat er in 1899 1.956.400 Neder landers in de steden woonden en in 1940 niet min der dan 4.600.000. In 1899 woonde 34.3 pCt. der menschen in ge meenten met minder dan 5000 zielen; nu is dit per centage verminderd tot 17.9. De plattelandsbevol king is dus zelfs in aantal nog afgenomen, want in 1899 beteekende die 34.3 pCt. 1.750.000, in 1940 die 17.9 pCt. 1.600.000. Haarlem heeft dezelfde groei doorgemaald. In 1870 woonden er te Haarlem 30.888 menschen. Nu is dit aantal gestegen tot 144.061. In Zuid-Holland wonen 742.9 menschen op elke K.M.2, in Drenthe slechts 94, Noord-Holland brengt het tot 575.5. Interessant is ook de tabel van de indeeling der bevolking naar de leeftijdsgroepen. Deze percen tages zijn: 1869 13.0 20.3 9.2 45.3 6.7 5.5 1889 13.2 22.1 9.4 42.4 6.9 6.0 1909 12.6 22.0 9.5 43.4 6.4 6.1 1920 11.3 21.3 9.8 45.0 6.7 5.9 1930 10.5 20.1 9.4 46.6 7.2 6.2 1940 9.5 18.4 9.4 47.8 7.9 7.0 Uit deze statistiek wordt weer gedemonstreerd dat het geboortecijfer sterk achteruitgegaan is. Ook blijkt bij vernieuwing dat de levensduur der men schen langer geworden is. In 1869 waren slechts 12.2 pCt. der Nederlanders 55 jaar en ouder, nu is dit percentage gestegen tot 14.9. In de jaren 1874/1884 stierven van de 1000 jongens beneden 1 jaar er 210.4, van de 1000 meisjes 176.6. Nu zijn die sterftecijfers der zuigelingen in 1940 gezakt tot 43.9 jongens en 33.9 meisjes. De gezondheidszorg is sterk toegenomen. In 1900 waren er in Nederland 2332 geneeskundigen, 169 tandartsen. 849 vroedvrouwen en 668 apothekers, in 1939: 6628 geneeskundigen. 1334 tandartsen, 1103 vroedvrouwen en 856 apothekers. Rantsoenen voor a.s. en jonge moeders 's-GRAVENHAGE. 23 Maart. De secretaris generaal van het departement van landbouw en vis- scherij maakt bekend, dat het extra-rantsoen grutters waren, hetwelk ten behoeve van aanstaande en jonge moeders per week beschikbaar wordt gesteld, gebracht is op 500 gram havermout, aangevuld met 500 gram gort. Aanstaande en jonge moeders komen dus voort aan gedurende 26 weken, n.l. 20 weken voor en 6 we ken na de bevalling, in aanmerking voor 3V2 L- melk per week, benevens naar keuze a) 500 gram haver mout plus 500 gram gort per week of b) 1000 gram brood per week of c) 750 gram brood plus 125 gram boter per week. De prestaties van de tweede- en derde klassers R.C.H. had met Alcmaria Victrïx nog een appeltje te schillen, vanwege het gelijke spel, dat de Alk- maarders in het begin der competitie hadden weten te bevechten. Maar er is van het schillen van dat appeltje niets gekomen. Integendeel. R.C.H. moest op eigen terrein nog wel beide punten aan de bezoekers afstaan. De nederlaag was klein (21), doch niet onverdiend. De bezoekers hebben n.l. door het inzetten van een hoog tempo de Racing belet haar gewone spel te spelen. Voor de rust was de thuisclub wel sterker, doch de twee goals werden broederlijk gedeeld. Biesbrouck had R.C.H .de leiding gegeven, waarna Venema, de middenvoor, tegenscoorde. In de tweede helft kreeg R.C.H. haar kans, toen Hanse een penalty moest inschieten. Hij plaatste evenwel het leder naast het doel. Dat inspireerde de bezoekers, welke door Venema, die een snellen ren ondernam, de leiding namen en deze niet meer afstonden, waarbij zij tweemaal de hulp van de lat kregen. Ook Santpoort ging het dezen Zondag niet voor den wind, want K.F.C. nam in de Koog met de zelfde cijfers revanche, n.l. 30, waarmede zij des tijds in Santpoort verloor. Ongetraindheid speelde den Santpoorters parten, vooral in dee eerste helft K.F.C. speelde beter en scoorde tweemaal; in de tweede helft werd de score zelfs tot 39 opge voerd, hoewel Santpoort toen weer in vorm kwam. Klokkemeyer bleek echter niet te passeren. H.F.C. moest in Schoten haar meerdere erken nen. De club van Looman was technisch beter en reageerde veel sneller dan de meesteH.F.C.'ers, die niet bijster op dreef waren. Vlot en beweeglijk was het voorhoedespel der bezoekers: van Wilpen scoor de zijn twintigste doelpunt in deze competitie na acht minuten spelen, waarna Ligtenstein in zijn eentje den gelijkmaker produceerde. Kedde uit een penalty en J. Fransen brachten den stand toen op l-»-3. Na de rust werd niet gescoord, hoewel zich aan beide zijden wel kan sen voordeden. Beverwijk nam met 21 revanche op de Zand- voortmeeuwen. De wedstrijd was hard en snel, doch volkomen fair. In de tweede helft waren de ploe gen uitgespeeld, hetgeen na deze lange rustperiode niet vreemd is. De Muinck scoorde voor de Zand- voorters; in de tweede helft waren het Maenhout en Holman, die Beverwijk's zege tot een feit maak ten en de goede kampioenskansen bestendigden. Ripperda won onverwacht van T.Y.B.B. met 21. T.Y.B.B. heeft dit seizoen de grootste moeite met candidaten voor de onderste plaats. Koster en Leijs scoorden voor Ripperda; het tegenpunt kwam voor de rust van Vessies. Bloemendaal verruilde haar onderste plaats met D.E.M. De Wijkers verloren n.l. met 21; Bloe mendaal had zich door Zalm en Noordhoff een 20 voorsprong verschaft, waarna Slotemaker tegenscoorde. begrafenis w. j. a. matla. Zaterdagmiddag j.l. werd op de Noorderbegraaf plaats te Haarlem teraardebesteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. J. A. Matla, de eenig overgebleven oprichter der Haarlemsche Damclub, in leven eere-voorzitter en eere-lid dezer vereeniging en eere-lid van den Nederland- schen Dambond. In de aula werd het woord gevoerd door den heer J. W. van Dartelen (1ste voorzitter der Haarlemsche Damclub), die namens deze vereeni ging en tevens namens den Nederlandschen Dam bond en Districtsbond Noord-Holland de groote verdiensten van den overledene voor de Neder- landsche dambeweging in 't algemeen en voor de Haarlemsche Damclub in 't bijzonder, memoreerde. Zondagmorgen i.l. werd in de Haarlemsche Dam club het overlijden herdacht van den heer W. J. A. Matla. HEEMSTEDE besluiten van den burgemeester. Door den Burgemeester van Heemstede is be sloten: liet bedrag, zijnde de kosten van het open baar vakonderwijs over 1941 vast te stellen op f 1.60 voor het gewoon en op f 10.60 voor het uitgebreid lager onderwijs per leerling. Het gebouw „Samuel" met aangrenzende woning te herstellen, en het terrein om het gebouw af te scheiden met een ligusterhaag, waarvoor f 800 is ge voteerd. De woning zal voor f 3 per week ver huurd kunnen worden. De minimum- en maximumbelooning voor vakon derwijzers van f 120 resp. f 142.50 per wekelijksch lesuur weder te bepalen op f 125 resp. f 150, in gaande 1 Augustus 1941. Aan een aantal stichtingen op het gebied van het geven van bijzonder onderwijs de gebruikelijke voorschotten voor het jaar 1942 te verleenen. tuinbouwvereeniging „kennemerlaxd". Het bestuur der Tuinbouwvereeniging „Kenne- merland" heeft met haar oproep: „Aardappelen en groenten uit eigen tuin", groot succes. Op de oprichtersvergadering van 25 Februari j.l. meldden zich 145 leden. Dit aantal is sindsdien aan gegroeid tot 400 deelnemers. Dank zij de samenwerking met het Gemeentebe stuur en den Rijkstuinbouwconsulent en dank zij de medewerking van particuliere eigenaren heeft de Vereeniging thans de beschikking gekregen over 9 H.A. weiland, welke door de Ned. Heidemaat schappij zullen worden gescheurd en teeltklaar als tuingrond zullen worden opgeleverd. Hierdoor zullen circa 400 gezinnen in Bloemen daal en Overveen aardappelen en groenten in eigen tuin kunnen kweeken. Op 28 Maart 2.s. 's avonds om 7.30 uur wordt in de groote zaal van Vreeburg te Bloemendaal een algemeene ledenvergadering gehouden, in welke de statuten der Ver. zullen worden vastgesteld en nadere mededeelingen over de ligging en verdeeling der terreinen door het bestuur zullen worden ver strekt. Met voortvarendheid wordt allesg edaan om tijdig met alle voorbereidende werkzaamheden gereed te zijn. Het secretariaat der vereeniging is gevestigd Oranje Nassaulaan 77. Overveen. Kleine D.H.C.-zege op Haarlem De roodbroeken zijn er niet in geslaagd om de hervatting van de competitie met een overwinning te vieren. Na een veelbelovend begin en de vreugde van 'n verdienden 20 voorsprong volgenden enkele groote teleurstellingen en het onverwachte einde van den wedstrijd was. dat D.H.C. met een kleine 32 overwinning naar huis ging. In de eerste helft lieten de roodbroeken, in het bijzonder de binnenspelers Boeree en spel zien en de fraaie Kopbal, waarmede Bot uit een goed door Koning genomen corner Fm de leiding gaf, was een waardige belooning voor hei enthousiaste en technische spel, dat onze stadge- nooten ten beste gaven. Ook na de hervatting hield de thuisclub aanvan kelijk het beste van het spel, al brachten de zuivere voorzetten van Vollebreont en Van der Engel zoo nu en dan verwarring in de Haarlemse achterhoede Nadat Boeree een hoogen voorzet van De Winter langs doelman Van der Broek had ingekopt en de score op 20 had gebracht, volgden eenige Deut sche aanvallen, waarbij Van der Berg een kleine overtreding bestraft zag met een penalty, die door Schreuder werd benut (21). Kort daarop voorkwam Verhappen een zeker doel punt van Dijkman. D.H.C. b'eef echter in net of fensief en na drie -mislukte kansen zog eindelijk Van der Engel kans den gelijkmaker te scoren (2—2). De gasten steld enzich met gedeelde punten niet tevreden en slaagd er in met taai volhouden een overwinning uit het vuur te sleepen. Het was Van der Engel, die Kluit het nakijken gaf (23) en aldus de kampioenskansen voor zijn ploeg wist te behouden. Feijenoord—E.D.O. (2—1) De lange rustperiode heeft het E.D.O.-elftal, in het bijzonder de voorhoede, waarin Hellingman weer was opgesteld geen goed gedaan. De vleugel spelers vooral bleven ver beneden hun kunnen. Ook Schildwacht en Schijvenaar konden hun gewone activiteit nog niet ontplooien. Reeds na 10 minuten had linksbuiten Linssen met een ver onverwacht schot succes. Direct na den aftrap probeerde Baks hetzelfde, maar na zijn welgericht schot sprong de bal van den paal weer in het veld. Ook Verhagen, die doelman Wille op verdienstelijke wijze in het doel verving, kreeg enkele malen de hulp van den paal, terwijl hij van feluk mocht spreken, dat Zandstra zoo goed op reef was en Barendrecht zoo slecht schoot. Reeds in de tweede helft was het spel van onze stadgenooten veel vlotter. De halflinie speelde meer aanvallend, waardoor doelman Vlietstra van Feyen- oord enkele malen op de proef werd gesteld. Toch vergrootte Feijenoord den voorsprong, toen een van den paal terugspringende bal door Sinke werd ingekopt. E.D.O. gaf zich niet gewonnen. Spek kreeg enkele corners te nemen, uit een waarvan Hellingman den bal wist in te koppen. Ondanks den voortdurenden druk op het Rotterdamsche doel bleef de stand ongewijzigd en verloren de Haarlem mers met 2—1. 5 opleidingsinrichtingen van den N.V.D. geopend 's-GRAVENHAGE, 23 Maart. In een lijd, die het gehecle Nederlandsche volk dwingt tot bezinning op de eigen levensvormende krachten, is de Nederlandsche Volksdienst in het leven geroepen om. getrouw den zelf gekozen naam, een instelling te zijn, die haar be staansrecht en de vervulling van haar taak in dienst jegens het volk ziet. Do N.V.D. zal ter voortzetting van dc Winterhulp Nederland dringende noodtoestanden moeten ophef fen. maar reeds blijkt zijn voorbehoedende werk zaamheid uit omvangrijke maatregelen ten bate der gezondheid door jeugdtandverzorging, uitzending van kinderen en moeders, gezinshulp, enz. Doorvoor is voor de eerste maal In Nederland een verecnigd streven op het gebied der sociale verzorging in het aanzijn gekomen. Om een overeenstemmende beschouwingswijs cn besluiten van duidelijke strekking, benevens unifor miteit bij de werkzaamheden van den N.V.D. tc waar borgen. heeft de Nederlandsche Volksdienst vandaag een grootscheepsch opleidingsprogram opgezet. In vijf opleidingsinrichtingen begint tegelijkertijd de vorming van de medewerkers in den geest van het werk van den N.V.D. als inleiding tot een stelsel van sociale voorziening, dat het volk beschouwt als lastgever en uitvoerder. Behalve Kortehemmcn in Friesland, dat reeds tot het invallen van den strengen winter in de Noordelijke provinciën als opleidingsschool van den N.V.D. met succes invloed heeft geoefend op de resultaten der W.H.N. in Friesland. Groningen en Drenthe, zijn (tij delijk) de jeugdherbergen „Jan Gijzen" te Haarlem (voor Amsterdam, Noord- en Zuid-Holland), „Dijk- zicht" te Zwolle (voor Overijsel en Gelderland) en „De Mijlpaal" te Vught (voor Noord-Brabant cn Zeeland) als opleidingsscholen van den N V.D. gekozen. Met uitzondering van Haarlem, dat 80 deelnemers tegelijk kan herbergen, zullen aan de cursussen in de drie andere inrichtingen telkens 40 personen deelnemen. Om zooveel mogelijk honoraire medewerkers gelegen- hled te geven deze opleiding te volgen, worden per week twee cursussen elk van drie dagen gehouden. Voor de beroepswerkkrachten der nationale en pro vinciale leiding worden in kleiner verband weekend-cursussen en werkbijeenkomsten gehouden in het tehuis „Nije Vehme" te Zeist, dat plaats biedt aan 34 gasten. RANGLIJSTJES District 1. lr *4 +J i j DO 60 60 a O c Tweede <la$«e A: 60 60 60 a RCH 13 10 2 22 ADO 15 10 2 22 ZFC 13 6 5 17 Feijenoord DWS 15 8 2 18 WFC 13 7 3 17 15 6 5 17 HBC 13 6 3 15 DFC 15 7 3 17 KFC 13 5 3 13 VUC 15 7 3 17 Alcm. Vict 13 5 2 12 Xerxes 15 6 4 16 16 Santpoort 14 5 2 12 Ajax 15 5 6 Kennnemcrs 11 4 2 10 Stormvogels 15 5 3 13 HRC 13 4 2 10 EDO 15 1 6 8 W. Frisia 13 2 3 7 DOS 15 2 2 6 Alkm. Boys 13 2 3 7 District 2. Derde klasse B: Schoten 15 9 2 20 Blauw Wit 14 9 1 19 Beverwijk 14 8 3 19 HBS 15 7 3 17 TIJBB 15 8 2 18 RFC 14 7 3 17 Zandv. Meeuwen Emma 15 7 3 17 15 8 2 18 DHC 14 7 2 16 HFC 15 9 0 18 Sparta 15 4 6 14 Helder 13 7 1 15 Hermes-DVS 14 5 3 13 Kinheim 14 4 4 12 VSV 15 5 3 13 Bloemendaal 15 4 1 9 Haarlem 15 6 1 13 Ripperda 15 3 3 9 't Gooi 15 2 3 7 DEM 15 3 2 8 BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 Maart 1942. Ondertrouwd: 21 Maart: W. F. Wessels en J. Blankevoort; J. A. de Jong en J. Gravendijk. Bevallen: 19 Maart: M. de GraafNuis d„ 20 Maart: M. Hendriksvan Zomeren M. L. J. Goedbloed- van der Maesen z., J. A. F. JonkerSterkenburg d„ J. K. KoemanGerz d.. 21 Maart J. H. Len- termanRenout d., T. G. TonnonBlankensteijn z., 22 Maart: A. KoningKoning z., M. A. Raar Goes d„ C. M. M. KaulingSevevijnse d., M. C. TeeuwenZyp z., M. C. J. SneekNoordermeer d., C. H. FictoorLasschuit d., 23 Maart: J. M. Vee- ningsDroog z. Overleden: 19 Maart: G. J. J. Smits 55 j„ Korte Hofstraat; A. P. ten BoomSmeeman 48 jBas- tiaansstraat; C. Tol 91 j., Lange Heerenstraat; 20 Maart: J. H. Iking 50 j., Pijlslaan; 21 Maart: C. M. BosHeetem 82 j., Bakkumstraat; A. C. Grif fioende Groot 75 j., Gen. Boihastraat: J. Mulder 72 j., Bilderdijkstraat; G. van Tienhoven 66 j., Ha- zepaterslaan; J. D. Boes 74 i., Gaelstraat; 22 Maart: L. G. Rozenhart 51 j., Jansstraat: P. L. Krijne 75 j\, Westerhoutpark; A. J. de Jonge 45 j„ Groot Heilig land; 23 Maart: F. Schoutens 55 j., Oosterstraat. 489e STAATSLOTERIJ BEBSTli KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 23 Maart 20.000 No. 7149. 2.000 No. 3608. 1.500 No. 20460. f 1.000 No. 5689, 10655, 13945, 15614. 400 No. 5094, 20816. 200 No. 14335, 18130. f 100 No. 3711, 8477, 11295, 14036, 14951, 16772, 19334. PRIJZEN VAN 20 1022 1061 1097 1103 1217 1223 1224 1233 1270 1312 1352 1386 1401 1421 1428 1459 1487 1498 1515 1539 1560 1601 1624 1686 1728 1775 1805 1821 184 b 1883 1916 1971 2012 2023 2058 2110 2143 2184 2187 2223 2239 2244 2309 2348 2457 2518 2558 2626 2630 2643 2658 2664 2750 2774 2786 2787 2797 2806 2832 2860 2879 2902 3000 3U60 3133 3158 3170 3193 3216 3249 3292 3305 3378 3407 3458 3459 3470 3492 3494 3515 3523 3543 3601 3602 3688 3721 3743 3755 3761 3814 3854 389B 3906 3929 3958 3964 4043 4085 4116 4118 4123 4149 4168 4187 4196 4272 4312 4320 4334 4383 4428 4434 4490 4514 4534 4537 4556 4577 4596 4597 4029 4679 4692 4699 4708 4730 4756 4799 4806 4811 4819 4893 4901 4932 4971 4999 5007 5102 5164 5188 5245 5260 5266 5307 5312 5327 5363 5501 5367 5440 5446 5459 5468 5489 5513 5521 5526 5556 6569 5603 5626 5705 5774 5784 5803 5847 5850 5851 5&2 5903 6011 6103 6111 6112 6135 6136 6154 6183 6217 6228 6231 6293 6294 6297 63U2 6321 6331 6392 6419. 6471 6507 6512 6536 0579 6645 6646 6657 6718 6744 6766 6784 6804 6841 6896 6932 6956 6961 6973 7158 7168 7170 7203 7263 7281 7296 7314 7324 7364 7342 7364 7375 7388 7416 7425 7475 7579 7580 7627 7656 7736 7827 7860 7867 7894 7904 7919 7947 7951 7971 8016 8105 8133 8145 8184 8189 8204 8229 8237 8298 8315 8319 8337 8373 8419 8469 8474 8489 8502 8517 8528 8530 8554 8611 8618 8685 8715 8718 8758 8761 8762 8785 8787 8812 8821 8846 8907 8933 8957 8963 8971 8981 9039 9056 9091 9098 9128 9146 9240 9255 9297 9311 9312 9347 9368 9393 9419 9424 9440 9486 9506 9530 9549 9607 9718 9731 9752 9775 9799 10016 10050 10236 10273 10383 10432 10667 10720 10977 11179 11485 11505 11691 11742 11954 11960 12151 12187 12442 12457 12608 12714 12797 12802 12964 13049 13116 13209 13275 13449 13402 13659 13671 i4006 14041 14349 14357 14534 14626 14763 14827 14941 14962 15075 15144 15280 15369 15438 15441 15069 15680 15893 15913 16023 16039 16202 16248 16426 16441 16535 16712 9840 10063 10301- 10481 10763 11229 11517 11809 11964 12221 12495 12718 12810 9955 9993 10078 10095 10359 10367 10511 10555 10775 10936 11240 11373 11530 11598 11859 11906 11995 12053 12339 12394 12497 12526 12724 12728 12855 12895 13138 13209 13233 13290 13301 13317 13492 13539 13572 13752 13768 13854 14098 14124 14248 14397 14435 14444 14636 14653 14661 14835 14888 14890 14989 15000 15008 15163 15179 15198 15376 15396 15406 15466 15481 155Ö7 15695 15716 15732 15952 15965 16108 16111 16159 16252 16260 16377 16444 16453 16462 16736 16760 16761 10150 10170 10369 10373 10582 10630 10954 10974 11387 11437 11602 11687 11921 11933 12063 12129 12411 12431 12530 12545 12729 12733 12938 12959 13260 13266 13339 13446 13596 13609 13927 13980 14292 14342 14456 14531 14686 14704 14897 14923 15042 15057 15238 15263 15418 15427 15555 15582 15755 15846 16180 16194 16380 16407 16499 16516 46846 46858 16872 16892 16896 17008 17027 17055 17130 17155 17190 17192 17257 17267 17381 17433 17446 174011 17488 17520 17611 17615 17626 17672 17702 17717 17730 17733 17757 17791 17814 17821 17826 17889 17892 17901 17925 17988 18021 18041 18077 18088 18097 18105 18106 18118 18145 18171 18218 18241 18285 18315 18348 18389 18402 18408 18414 18440 18446 18573 18596 18642 18671 18686 18718 18735 18756 18795 18843 18846 18887 18954 18972 18973 18986 19000 19017 19025 19041 19069 19094 19151 19155 19183 19206 19219 19223 19227 19238 19257 19259 19302 19331 19332 19394 19395 19406 19437 19467 19478 19505 19567 19596 19616 19649 19663 19752 19753 19764 19799 19843 19871 19885 19895 19910 19954 19961 19981 19996 20006 20021 20058 20078 20098 20114 20135 20153 20164 20188 20206 20218 20237 20269 20314 20345 20348 20374 20400 20402 20451 20469 20491 20502 20559 20575 20598 20712 20790 20792 20798 20838 20885 20891 20910 20914 20942 209-. 7 20981 20986 21016 21031 21057 21060 21067 21107 21133 21142 21163 21183 21194 21265 21271 21276 21299 21312 21328 21349 21350 21351 21377 21423 21437 21443 21463 21495 21510 21582 21635 21&36 21650 21652 21660 21662 21707 21712 21719 2172!) 21734 21746 21780 21309 21825 21832 21849 21870 21878 21883 21890 21935 21961 21966 21976 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Man, Vader en Grootvader GIJSBERT VAN TIENHOVEN Officier in de Orde van Oranje Nassau Gep. Reserve Luitenant-Kolonel Oud-Secretaris van den Voogdijraad te Haarlem Bloemendaal, A. E. VAN TIENHOVEN—DEL COURT P. C. BRANTSEN—VAN TIENHOVEN F. A. TH. BRANTSEN Aerdenhout, C. C. E. VAN LENNEP— VAN TIENHOVEN J. P. A. VAN LENNEP Semarang, C. H. VAN TIENHOVEN S. VAN TIENHOVEN—VAN DER LAAN 's-Gravenhage, A. W. GEVERS DEYNOOT VAN TIENHOVEN G. TH. GEVERS DEYNOOT en kleinkinderen BLOEMENDAAL. 21 Maart 1942 „Ackummerduin' Liever geen bezoek. Geen toespraken. - Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 25 Maart a.s. te 12.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Bloe mendaal (Bergweg). EENIGE KENNISGEVING Met vreugde geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van een dochter THE A TH. W. HoLSKEN A. HÖLSKENNEVE Heemstede, 22 Maart 1942 Asterkade 15 Getrouwd: C. J. WAIBOER en C. A. VRIEND Zandvoort, 19 Maart De Heer en Mevrouw WAIBOER-VRIEND zeggen mede namens wederzijd- sche familie allen hartelijk dank voor de betoonde belangstelling. Plein 2b.Haarlem. IAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT directeur nico hoogerwerf. afd. ballet en dans o. 1. v. mara marinska. -bze week inschrijving nieuwe leerlingen. Aanmelden mlhelminastraat 51, telef. 15691. Gevorderden kunnen jan de a.s. uitvoering nog mededoen. Firma vraagt alle merken Kleermakers-, Industrie- en Huishoudmachines te koop. Gebreken geen bezwaar. Wij betalen U vanaf 25.— tot 250.— per stuk. Verkoop niet aan tusschenpersonen. Brieven onder no. 7802 bureau van dit blad. WASSCHERIJ „HOEK EN VAART" Bloemend.straatweg 17. Santp.-St. Bekwame en aankomende meisjes gevraagd Heden overleed na een kortstondige ziekte mijn lieve Man Jacob Mulder in den ouderdom van 72 jaar. A. M. MULDER-TIT Haarlem, 21 Maart 1942 Bilderdijkstraat 46 Liever geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 25 Maart a.s. te 2 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Kle verlaan. Heden overleed tot onze groote droefheid onze lie ve Man, Behuwdvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, Jan Diederik Boes Oud hoofd eener school, in den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: M. F. BOES—SMITH Haarlem, 21 Maart 1942 Gaelstraat 33. De crematie zal plaats hebben Woensdag 25 Maart op „Westerveld", na aankomst van den trein te 14.46 uur aldaar. Algemeene kennisgeving Behandeling van alle RECHTZAKEN Bur. Kraneveld ÏIJL1VEG 21 (bij de Zijlbrugi kant. 9-5, 's av. 7-9; advies 1.- FRANS HALS-THEATER raagt een OUVREUSE Gevraagd in 't pianovak gevorderd LEERLING VAN KESSEL's PIANOHANDEL Ged. Oude Gracht 114. Mevrouw VAN DER MOST van SPIJK, Bosch en Hovenstr. 13, Haarlem, vraagt een net meisje oor d. of d. en n., goed kunn, werken en eenv. koken, liefst katoen dragend, v. g. g. v. SPAANSCHE LES, ENGELSCHE LES J.L.SCHOLTENS, Schulpweg 29 Aerdenhout. Leerares Spaansch M.O., Engelsch M.O. Vraag en Aanbod 1—3 regels vooruitbetaald 36 ct. elke regel meer 12 ct Niet vooruit bet. p. regel 6 ct. extra Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en bedrijf. 1—3 regels vooruitbetaald 90 ct. elke regel meer 30 ct. Lessen STUT». ANALYSTE geeft bij lessen schel- en natuurk. Spec, leerl. meisjes H. B. S. Bill, cond, Br. G 6962. Personeel gevraagd Voor Huishouding «f HULP IV DE HUISHOUDING gevr. tusschen 17 en 22 jaar. Vol le kost. Zond. vrij. Sohoonge- maakt huls. Aanra. Raamsingel no. 43. tg NET MEISJE gevr. v. halve dagen. d. dame. gedeelte van huls bew.. Jullanal. 148, Overveen. 4 NET MEISJE gevr. v. hulp in de huleh. Mevr. Paanakker. Ju- lianalaan 29-, Hrl. 4 Gevr. NET DAGMEISJE v halve dagen, niet ben. 20 j. v.g.g. Aanm. Tempeliersstr. 6. 4-6 u. 4 Gevr. PL. WERKSTER Vrij dags 8.30-12.30 en v. schoon maak. goed loon Dlnsd. 2-5 uur. Santpoorterstraat 20. 4 Gevr. HULP i. d. HUISH. van 8.30-5. Zondags vrij. H'stede, Narcissen], 10. b. d. Zandv. allée. 4 Gevr. v. direct in k'l. gez. net JONG MEISJE 9-1 of 3 x p. w. werkster. Joz. Israëlspl. 15. Hst. V Gevr. FLINK MELSJE. zelf Pt. kunnende werken. Kleverlaan 149, Haarlem. 4 Gevr. Jonge vlugge WERK STER, Dinsd. 9-3 uur. Berken, laan 6, B'.'daal, 4 Mevr. Dorhout Mees. Zand' voorterweg 60. Aerdenhout vr FL. MEISJE boven 25 j. v^.g.v zelfst. k. w. en k. In gez. van 2 p 4 Gevr. in kl. gez. teg. 1 April MEISJE v. d. en n. liefst n. ben. 30 J. Raamvest 39 rood. 4 DAGMEISJE gevraagd van 9-3 uur of Werkster. M. Duiner- weg IS, Santpoort. 4 Mevr, Menso, W. de Zwijger- laan 23, Santpoort vraagt NET DAGMEISJE v. S.30-7.30 e. v. enkele dagen tot 5 uur. Goed loon. 4 NETTE WERKSTER gevr. v. lederen ochtend. Mevr. Bies. Cas. par Fagellaan 10. Heemstede. 4 Een flink WERKMEISJE ge vraagd boven IS jaar. volle kost, hoog loon. Gr. Markt 10. 4 NET MEISJE gevr. te H'stede voor d. en n. In kl. gez. zelfst. kunn. werken en koken, vgg.v, Br G 6951 4 Gevr. bekw. HUISNAAISTER en dito verstolnaaister. Aanm. na 7 u. Spaarnelaan 19. 4 NET MEISJE gevr. voor de ochtenduren of oen flinke WERK STER voor eenlgo ochtenden p, w. Brederolaan 13. ITstede-Aer- denhout. 4 NETTE WERKSTER gevr. v. d. Vrljd. ocht. Mevr. Noort, Mar- nixstraat 121 zw. 4 Gevraagd: net DAGMEISJE, In gezin van 2 pers. Oranje-Nas-' saulaan 152. Overveen. 4 NET DAGMEISJE gevr. 8.302 v. g. g. v. zelfst. k. w. gez. Zond. vrij. hoog loon en tram geld. Distellaan 14. A'hout. 4 NET MEISJE gevraagd voor halve dagen, heele dagen of vier dagen per week. Azalealaan 11. Heemstede. 4 Mevr. van Bruggen. Eerelman straat 2. Heemstede, vraagt per 1 April a.s. bij haar kinderen JUFFROUW van 1.30-6 nam, 4 Gevr. v. direct NET MEISJE v. d. of d. en n. Spoorplein 1. H'st. hoek Letdschevaart. g Net f!. MEISJE gevr. v. g. g. 8.30-5.30 In gezin 2 pers. Zondai vrij. Hoog loon. Anna van Buren_ laan 16, b. d. Blauwe brug. 4 Gevr. wegens huwelijk NET MEISJE voor dag en nacht, goed kunn. koken en werken, katoen dr. bij dame alleen. Wagenweg 15 4 Gevr. f!. DIENSTBODE v. d. d. of v. d. e. n. Goed k. w. en eenv. k. v.g.g.v. Goed loon. Mevr, Hengeveld, Veldlaan 16, Bent veld. Tel. 27967. 4 MEISJE v. d. HUISH. gevr. g. r. v. leeft, boven 2 0 J. g. k. e. k. v. d. e. n. of v. d. d. Dr. W, E. de Ruiter, Lorentzpleln 35. 4 Gevr. FL. HULP v. 8.30-4.30 of 3d. p. w. Fred Hendriklaan 50 h. Spaarnelaan H.-Z. 4 Gevr. 1 April een MEISJE v. d. en n.. of den dag niet ben. 18 J. g. k. k. en w. Tempellersstr. 17 4 NET DAGMEISJE van 8.30 tot 4 uur. Zond.fpHj of 2 x p. w. werkster. Van Valkonburglaan 9. Bloemendaal. 4 NET MEISJE gevr. voor halve dagen. Mevr. Roothart. Genestet. laan 47. Driehuis 4 Gevr. FL. WERKSTER v. 2 heele of 4 halve dgn. p. w. v. g. g. v. Mevr. Vroom. Zonnebloemlaar, 12. Aerdenhout. 4 Gevr. FL. DAGMEISJE v. 8.30 tot 4 of S.30-7 In kl. gez. v. g. g. v. Mevr. Vroom Zonnebloemlaan 1 2 Aerdenhout. 4 DAGMEISJE gevr. voor heele dagen zelfst. en netjes kunn. wer ken. Neptunusstr. 34. 4 Gevr. NET MEISJE 16-18 j. voor hulsh. van 9-2 uur. Hoog loon. Ji^- lianapark 26. 4 ïn klein gezin FLINK DAG MEISJE gevr. Zondags vrij. Sneth- lage. Bispincklaan 15, Bl'daal. 4 NET MEISJE gevr voor eenige ochtenden per week van 9-12.30. leeftijd 16-17 jaar (goed loon). Br. G 6842. 4 DAGMEISJE gevraagd van 9-4 uur. Spaarndamscheweg 62. 4 NETTE WERKSTER gevr. 4 och tenden per week Br. G 6845. 4 JONGE WERKSTER gevr. voor Zaterdagmorgen of -middag. G 6847. 4 NETTE MEISJES gevr. voor alle afdeelingen. Waasoherlj ..Zoo Rein" Brouwersvaart 50. Na Hasselaerspleln 19. 4 Gevraagd NET MEISJE van 9-3 uur. v. Dalenlaan 19. Santpoort (St.) 4 WERKSTER gevr.. keurig kunn. werken, voor 1% dag per week. Zaanenlaan 185 4 Gevr. 2 x p. w OCHTENDHULP of 1 x fl. werkster, Dond. of Vrijd. Ant. Duyckl. 1, electr bel. H'stede. 4 NET MEISJE gevr. voor heele dagen. Goed loon, Zondn<?s vrij. Adres; Rijksstraatweg 380. 4 Gevr. NETTE WERKSTER v. Vrijdags. Bloemenmag. L. Weyers Rijksstraatweg 100. 4 Gevraagd DAGMEISJE, voile kost. Dienstbode aanw. Kenau park 9. Voor Bedrijf 4 Bekwame NAAISTERS gevr. voor kinderjurken. Hezemans. Kl. Heiligland 66. 4 NETTE LOOPJOXGF.X gevr. pl.m. 16 j. Aanm. A. .T. Rutte. v. Klnsbergenplein 23. Hrl 4 Atelier vraagt flinke NAAI STER met passen bekend, boven 20 j. Eindenhoutstraat 9. 4 Fljnwasscherij Haak. Mr. Cor- nellsstraat 33-35. na 5 uur. Iepen- laan 5. Bl'daal. vraagt MA NO,EL- STER S. VOUWSTERE en PLAK- STERS. 4 FLINKE TERREIN KNECHT gevr.. leeft. nl.m. 17 J. Aanm. Pijlslaan 99. 4 BIJVERDIENSTE. Huiswerk- eters gevr. voor haakwerk, ge wend met fijn garen te werken. Delftlaan 87. 4 Gevr. v. direct of later 1STE of 2DB KAPSTER, hoog loon. veel verval. Br. m. opg. verl. loon en vorlgen werkkr. G 6979. 4 Fabriek te Haarlom vraagt v. exp. IEMAND die aanleg heeft om zelfst. te kunnen werken (In pakken). Br. m. opg. leeft. verl. sal., vor. werkkr. enz. G 6980 4 KUNSTNIJVERHEID. Direct gevr. Jongmensch op do hoogt* met schilderen van eenvoudige schilderstukjes. Pers. aanb. na 6 uur. P. v. d. Glas. Van IClnsber- genstraat 20. 4 Gevr. flinke TUINJONGEN (leerling). Aanmelden tusscheai 6-7 uur, n.m. Ampzingatr^at t.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11