JEUGDDROOM Het eerste. BEENTJES 2e Sterren-Regen De Ncorder Expres oude boeken Boekenwurm Electrische ontharing „DER WILDSCHÜTZ" STEMPELS OUDE BOEKEN Ria Roozen Een Schoenmaker wordt Millionnair Hetgeheim van den bakker? FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHLDELHAES. 6) (Nadruk verboden). Erich Kyber wordt 's avonds op een kopje thee in Johanne's werkkamer geïnviteerd. Moeder blijft uit de buurt; ook Hermine is niet uitgenoodigd. Jo- hanne is geen vrouw, die een chaperonne noodig heeft. Dat weet iedereen en niemand neemt het Johanne kwalijk, wanneer zij 's avonds een jonge man op haar kamer ontvangt. De samowaar zoemt. Het blauwe spiritusvlam- metje brandt steil en rustig. De gele lampekap werpt een behaaglijk licht op de keurig gedekte tafel. Er staan sigaretten, gebak en zelfs een schaaltje bonbons. Jonge mannen mogen af en toe ook wel eens snoepen. Als er gebeld wordt, gaat Jo zelf open doen. Daarvoor moet ze de trap af, naar beneden. Het liefst zou ze, als een jong meisje, twee treden tege lijk omlaag springen, maar nu behoort ze zich te gedragen, zooals een jonge schrijfster, die in het middelpunt der belangstelling staat, past. De jongeman staat in het schemerige licht van de gang. Zijn gezicht is zeer bleek. Zoo groot en slank, houdt hij het midden tusschen een gladiator en een page, vermetel en deemoedig, sterk en ver legen. Zoo staat hij voor -het eerst tegenover deze vrouw. Johanne begroet hem hartelijk en stuurt hem dan de trap op. Hij hangt hoed en jas aan den kap stok en doet het vloeipapier onhandig van de bloe men. Donkerroode rozen. Hij houdt ze Johanne zwijgend voor. „U moet toch niet middden in den winter zegt Johanne verschrikt. Deze roode rozen zijn te onstuimig en al te veelzeggend. „Als u eens wist, hoe een voorrecht ik het vind voor u het mooiste te mogen uitkiezen!", antwoordt Kyber, terwijl hij zich wat voorover buigt, want de zoldering in dit oude huis is ongewoon laag. Dan staat hij in Johanne's werkkamer. „Ik kan u niet zeggen, hoe lang ik dat al ge- wenscht hebhier in deze kamer te staan en alle voorwerpen te zien, die dagelijks om u heen zijn...." Hij doet veel te plechtstatig. Hij moet de jongen zijn, die hij in werkelijkheid is, maar hij speelt den cavalier en gedraagt zich als een minnezanger. „Doet u aan sport?", vraagt ze onverwachts en hij, die niet weet, wat de aanleiding is tot deze spontane vraag, bevestigt haar eenigszins aarzelend. „Tennis?", wil zij weten. „Tennis en hockey. En als ik me de weelde kon veroorloven, zou ik ook paard rijden, maar zoo „Kunt u rijden?" Johanne schenkt thee in en biedt hem de schaal met gebak aan. Kyber, geboeid door het gesprek, legt ziin ver legenheid af, praat, tast toe, drinkt en begint zich hier thuis te gevoelen. Een. ouwe schoolvriend van het gymnasium leent me af en toe wel eens een paard. Dan gaat het door dik en dun". „In den Eifel?" „Ja, natuurlijk in den Eifel. Maar. hier hapert hij even, omdat de diepe bewondering, die hij voor Johanne gevoelt, zich plotseling weer aan hem op dringt. „Maar daarbij heb ik den Eifel nog nooit gezien, als u hem hebt geschilderd. U hebt bijzondere oogen, juffrouw Gahl!" Zij nipt even van haar thee. „Ach nee, ik heb den Eifel vroeger ook nooit goed waargenomen. Tot er iemand kwam, die mii de oogen opende, en me leerde zien. Aan hem heb ik zooveel te danken. Kent u dien ouden man, dien beroemden Eifel- trekker met zijn langen, witten baard? De heele stad kent hem". „Éberhard Marlissen?" „Juist, ja!" Erich Kyber's blik dwaalt langs het glas van de reusachtige boekenkast, die een der muren van het vertrek geheel in beslag neemt. De titels op den rug van enkele banden ziin nog juist te ontcijfe ren. „U weet al heel wat van mij", zegt Johanne om hem over zijn verlegenheid, die zich nu weer duide lijk doet gevoelen, heen te helpen. „Vertelt u me nu eens iets van uzelf. Bent u tevreden met uw be roep?" „Ik heb maar een zeer bescheiden werkkring, alle dagen hetzelfde te doen bii Gemeentewerken: op een bureau te zitten en verder te werken aan hetgeen anderen begonnen ziin. Er is niet de minste kans. dat ik ooit verder kom". „Vertelt u me eens wat hebt u geleerd?" „Ik heb het gymnasium afgeloopen. Ik was zeven tien, toen ik m'n einddiploma haalde. Toen wilde ik schilder worden". „O, schildert u?". valt Johanne hem in de rede en daarmee doet ze hem onbewust een buitengewoon genoegen. „Dolgraag! Maar men kan er nu eenmaal niet van leven. Als ik geld genoeg had, zou ik alleen maar willen schilderen, zonder er iets mee te verdienen. Maar nu moest ik, terwille van miin moeder, wel een lucratiever beroep kiezen. Ik ben architect. Een paar jaar hoogeschool in Aken en daarna kreeg ik een baantje bij de gemeente, ook al omdat mijn vader hier rector van het gymnasium is geweest. Hij stond in de stad zeer goed aangeschreven, een knappe kop en zeer vooruitstrevend, maar juist daarom hier niet op de juiste plaats. Ik vrees, dat het met mij ook zoo zal gaan". Johanne knabbelt peinzend op een koekje. „Zoo moet u dat niet zeggen. U moet ook hier laten zien, \vat u kunt; u moet de aandacht trek ken. Als u steeds alleen maar datgene doet, wat van u verlangd wordt, zult u nooit vooruit komen". „Lieve hemel, hoe zal ik ooit de aandacht kunnen trekken, juffrouw Gahl? Boven me zitten de oude heeren, de hoofdambtenaren; die houden elkeen op een afstand om hun positie zoo min mogelijk in ge vaar te brengen". „Laat u mij eens een schilderij zien, dat u ge maakt hebt? vraagt Johanne, daarmee van net Wat pijnlijke onderwerp afstappend. „U krijgt van mij het mooiste, dat ik heb!" geeft hij min of meer overijld ten antwoord. Wat is hij toch nog heerlijk jong en impul sief. (Wordt vervolgd). (Onder Olst is het eerste kievitsei gevonden.) Ongerept en ongeschonden Is het eerste weer gevonden, Gladgeschaald, perfect gelukt, 't Eerste kievitsei product 'k Zie de ware lekkerbekken Trekkebekkend lippen lekken, Om de voorjaarslekkernij Van dat eerste kievitsei, Wie niet op het hapje rekent Kijkt ook blij, want het beteekent, Dat de nieuwe lentetijd Nu compleet is ingewijd. Meer of minder jonge knapen Gaan nu ijlines weer aan 't rapen, Vol van kievilaliteit, Voor de sport en het profijt. 't Kan de kievit weinig schelen Verder is 't een vreugd voor velen, Slechts de kievit in-den-dop Heeft, zij 't onbewust, een strop, Net nog niet genoeg verborgen Door de kievit-moederzorgen Vond men 't eerste kievitsei En ik kan het u wel borgen, Men vindt er nog heel wat bij, 't Smeuïg lente lekkernijtje 't Fijne kleine kievitseitje Voor mij, zij hierbij vermeld, Op tè hoogen prijs gesteld. P. GASUS. IJMUIDEN NOG ERGER. De Shamrock IJM. 129 had nog veel grooter schade. Deze trawler had tot tweemaal toe een vastlooper; beide malen verspeelde de trawler net ten en borden, met het gevolg dat het schip zonder vangst binnenkwam. JAARFEEST „KLEINE KRACHT. De Chr. Meisjesvereeniging „Kleine Kracht" houdt a.s. Donderdagavond in het Herv. Vereeni- gingsgebouw haar jaarfeest. Er is voor dezen avond een mooi programma samengesteld met tooneel, tableaux, leekenspel enz. Marktprijzen en besommingen. Tarbot £14.50 per K.G.; Kabeljauw £3»—f34 per stuk: Gullen f 110—f 104 per 10 stuks: Kleine schol le soort f 132; Kleine schol 2e soort f124f74; Puf schol le soort f 6S—f 54; Pufschol 2e soort f51—f36; Groote bot f 120—f88; Kleine bot f78f53; Groote schar f 115f92; Kleine schar f72 f56; Pufschar le soort f42—f26: Pufschar 2e soort £23— f 12; Wijting f92—f80, alles per 50 K.G. Besommingen trawlers: KW 158 Cornells IJsbrand Wil lem 125 mnd. 7446; KW 122 Nico Hoos 100 mnd. f6015; VL 80 Gezina 60 mnd. f2948; IJM 18 Jan Mayenland 80 mnd. f 4825; IJM 323 "Walvisch 40 mnd. f1931; IJM 22 Ita 40 mnd. f 2342. Loggers: SCH 159 f3667; SCH 5 f5132; KW 110 f4314; KW 92 1 3640; KW 38 f3512; KW 33 f 3692; KW 20 f4000 KW 54 f 3692. Rex Theater „De geprolongeerde echtgenoot99 De hoofdfilm van het nieuwe programma van het Rex-Theater is „De geprologeerde echtgenoot", waarin o.a. optreden Heinz Rühmann, Hertha Fei- ler en Ida Wüst. De beschrijving van deze film zegt o.a. het volgende: De nederige Axel Roth is een grenzeloos ge lukkig mensch. Hij bezit een lief en bekoorlijk vrouwtje en bovendien is hij van meening, dat zijn bescheiden salaris volkomen toereikend is um daar een rustig en zorgeloos leventje van te leiden. Uschi, zijn vrouw is het, wat dit laatste betreft ab soluut niet met hem eens en is er dan ook steeds op uit, hem dit op nette wijze onder het oog te brengen, want het is haar groote wensch, dat Axel eens een succesvol man zal worden, 't geen dan na tuurlijk insluit dat haar huishouding op een beetje ruimere leest geschoeid kan worden. Maar Axel houdt zich Oost-Indisch doof en al haar ijverige po gingen loopen op niets uit. Uschi gaat dan zelf aan het werk, maar zij doet dat op zulk een onhandige manier, dat het echtpaar in allerlei moeilijkheden geraakt en tenslotte van elkaar gaat. Een toeval brengt hen tenslotte weel bij elkaar. VELSEN Controle op persoonsbewijzen De laatste dagen wordt er door de gemeente politie een scherpe controle uitgeoefend op de per soonsbewijzen. Men weet, dat het beslist noodzake lijk is, dat men het P. B. steeds bij zich heeft. Nalatigheid wordt gestraft met een proces-ver baal; een ieder zorge dus, het bewijs in den zak te hebben. BEVERWIJK JAARVERGADERING B. G. V. TURNLUST. Donderdagavond hield de Beverwljksche Gymnastiek Vereeniging Tumlust in het Witte Kruisgebouw haar jaarvergadering onder leiding van den heer K. van Leeuwen. Uit de jaarverslagen van den heer C. Versteeg (secre taris). G. Tabak (secretaris T. C.) en A. Schaap (penning meester) bleek een gunstige toestand van de vereeniging. ook dank zij het werk van de propagandacommissle. Half April werd het 100e dames- c.q. heerenlid ingeschreven en dit aantal is nog stijgende, zoodat er nu 268 leden, ad- spiranten en donateurs aan de vereeniging zijn verbonden. Behandeld werden verslagen van de kas-commissie en van de kringjaarvergadering. By acclamatie herkoos de vergadering in het bestuur de heeren K. van Leeuwen (voorzitter), C. Versteeg (secre taris), G. Tabak en K Leguit (commissarissen) Behalve deze genoemden bestaat het bestuur verder uit den heer A. Schaap (penningmeester) en de dames A. v. Geen huizen—Tabak en j. Waterdrinker (commissarissen). De heer G. Tabak hield een inleiding over de nieuwe richting, die de vereeniging moet inslaan, nu het N. G. V buiten de athletiekbeoefenlng als wedstrijdsport staat. CHR. GEMENGD KOOR „VOX HUMANA". Het Chr. Gemengd Koor „Vox Humana", di recteur P. J. Potgieser, zal aan den op Tweeden Pinksterdag te Amsterdam te houden nationalen zangwedstrijd deelnemen. Als vrij nummer is in studie genomen „De Waterlelie" van A. Francken. Het Witte Kruis in 1941 In het Wijkgebouw hield gisteravond de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", afd Beverwijk, onder voorzitterschap van den heer C. Dingier Sr. haar 60ste jaarvergadering. Uit het financieel overzicht van den penning meester, den heer Th. W. Reynders, hebben wij over den veelomvattenden arbeid van de plaatselijke afdeeling het volgende ontleend: Het ledental steeg van 1315 tot 1383. Aan con tributie werd ontvangen f 3142,25. De rekening van de vereeniging sloot in ontvangst met f 3325 en in uitgaaf f 2916.75. Een voordeelig saldo dus van f 308.25. Aan badgelden werd f 3961 ontvangen, dat ruim f 400 minder is dan vorig jaar. In totaal werden 25340 (v.j. 29081) baden verstrekt. De exploitatie rekening van het Badhuis sloot in uitgaaf met f 7620,25 en in ontvangst met f 5586,91. Een nadeelig saldo dus van f 2033,33. De rekening wijkverpleging vermeldde een ontvangst van f 2533,32. Uitgegeven werd f 2472,12, zoodat het voordeelig saldo f 61,20 bedraagt Door de zusters werden afgelegd 4961 bezoeken. De kos ten bedroegen gemiddeld f 0.50 per bezoek. De uitgaven van de afd. Kraamverzorging bedroe gen f 2006,29 en de ontvangsten f 1897,06, zoodat er een nadeelig saldo resteert van f 109,23. Het aan tal bezoeken door de kraamverzorgsters in 1941 afgelegd, bedroeg 1882. De kosten bedroegen per bezoek gemiddeld f 1.05. De rekening van de afdeeling T.B.C. sloot uitgaaf, w.o. het nadeelige saldo ad. f 2370,89 over 1940, met f 17.444,95. Er werd ontvangen een be drag van f 17.284,61; nadeelig saldo f 160.34. Aan verpleegkosten in sanatoria enz. werd f 12.181,86 uit gegeven (v.j. f 14.082.88). In 1941 werden 19 patiënten in een sanatorium verpleegd. Door het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters werden gegeven voor zuigelingen 4513 en voor kleuters 490 consulten. In 1941 werden op dit bureau als nieuw ingeschreven 328 zuigelingen en 253 kleuters. In totaal werden 739 stuks verplegingsartikelen uitgegeven. Den penningmeester werd onder dankzegging décharge verleend. Medegedeeld werd. dat de heer D. Bakker met de waarneming van het secretariaat belast is. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer J. Deegenaar, werd mr. O. J Baron benoemd. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan waren felicitaties ingekomen van mevr. A. A. v. Hattum- Dekker en de afd. Heemskerk. Tuinbouw Studieclub Aan het slot van den derden en laatsten tentoon stellingsavond van getrokken bloembollen, georga niseerd door de Tuinbouw Studieclub en de Bloem- kweekersvereeniging „Flora" is de uitslag mede gedeeld van het behaalde aaital punten over de drie tentoonstellingen. Deze luiddde als volgt: A. H. Mar tens 549 pnt., P. J. Hilbers 88, A. Priester 188, B. J. Broeze 139, J. B. Hilbers 30, A. Heyne 32, C. J. Jansen 136, H. Houtwioper 184 en D. v. d. Zwaan 125. Namens de bloemkweekersvereeniging „Flora" feliciteere de heer B. J. Hilbers de prijswinnaars. Voorts bracht hij hulde aan het bestuur van de Studieclub voor de organisatie van de tentoonstel lingen en spoorde de kweekers aan volgend jaar In nog grooter getale hieraan deel te nemen. Huizenveiling Donderdagmidddag is ten overstaan van mr. A. Moens in het gebouw ..Kennemerland" een open bare verkooping gehouden, welke het volgende re sultaat had: 1. Woonhuis, Alkmaarscheweg 212, groot 1.18 Are. Opgeboden door L. Schipper, Heemskerk tot f 3650. Niet gemijnd. 2. Woonhuis. Alkm.weg 214. groot 1.15 Are. Op geboden dor K. Marsman, Wijk aan Zee, tot f 36.50. Niet gemijd. 3. Idem, Alkm.weg 216, groot 1.40 Are. Opge boden door Spijker, Uitgeest, tot f 3650. Niet ge mijnd. De combinatie van deze drie perceelen staan de op f 10950 werd op f 50 gemijnd door W. M. v. Keulen. 4. Perceel grond, gelegen achter de 3 perceelen, groot 5.41 Are. Opgeboden door K. Marsman tot f 620. Op f 6 gemijnd door E. v. Rookhuizen, al hier. De combinatie van deze 4 perceelen staande od f 11.626 werd op f 30 gemijnd door W. M. van Keulen. 5. Woonhuis, Heemskerkerweg 62, groot 143 Are. Opgeboden door A. Kapteyn tot f 2500. Niet ge mijnd. 6. Woonhuis. Heemskerkerweg 64, groot 1.01 Are. Opgeboden door J. Kuys, alhier, tot f 2525. Niet ge mijnd. 7. Woonhuis, Heemskerkerweg 66, groot 99 cA. Opgeboden door K. Marsman tot f 2625. Niet ge mijnd. 8. Woonhuis, Heemskerkerweg 68, groot 1.01 Are. Opgeboden door A. Kapteyn tot f 2525. Niet ge mijnd. De combinatie van de perceelen 5, 6. 7 en 8. staande op f 10.175, werd op f 20 gemijnd door Th Winter, alhier. 9. Woonhuis, Meerstraaat 16. groot 49 cA. Opge boden door K. Marsman lot f 2525, Niet gemijnd. HAARLEMMERMEER VERANDERING STRAATNAMEN Met goedkeuring van den commissaris van Noord Holland zijn de volgende veranderingen aange bracht in de naamsaanduiding van eenige in deze gemeente bestaande straten te Hoofddorp De „Wilhelminalaan" en de „Julianalaan" zullen voortaan worden aangeduid achtereenvolgens als „Platanenlaan" en „Schoollaan": te Zwanenburg De „Wilhelminalaan" en de „Julianalaan" zullen voortaan worden aangeduid achtereenvolgens als „Ligusterlaan" en „Lijsterbeslaan". TARWE DIEFSTALLEN EN FRAUDULEUZE HANDEL De kroniek van de tarwe diefstallen en de frau duleuze handel uit het politierapport vermeldt dit maal 'n inbraak in een pakhuis aan den Aalsmeer - derdijk van den heer P. C. S. waar uit een zak tarwe werd gestolen. Door ambtenaren van den C.C.C.D. werd nabij Amsterdam aangehouden de graanhandelaar v. d. B. uit Barneveld, die 50 zak tarwe frauduleus ver voerde, welke hij - zooals het onderzoek uitwees - voor abnormaal hoogen prijs had gekocht van een landbouwer uit Haarlemmermeer, tegen wien even eens proces-verbaal werd opgemaakt. Ten nadeele van den landbouwer M. J. V. aan den Hoofdweg werd van het bouwland een zak zaaitarwe ontvreemd. JONGETJE AANGEREDEN Op den Sloterweg nabij den Kruisweg werd het 4-jarig zoontje van A. G., wonende aldaar, terwijl het op dien weg liep te spelen, door een vracht auto aangereden, waardoor het ernstig aan het hoofd werd gewond. De geneesheer N. uit Hoofd dorp verleende de eerste hulp. De oorzaak van deze aanrijding was het onvoorzichtig oversteken van den weg. De bestuurder van de vrachtauto merkte het knaapje niet op, doordat het van achter een andere auto vandaan kwam. DIEFSTALLEN tt De minderjarige E. M. G. uit Hoofddorp werd door de politie aangehouden terzake diefstal van een paar damesschoenen uit den winkel van v. 't R. aldaar. Het meisje had een boodschap in den winkel te doen en nam in dien tijd haar kans waar. De landbouwer J. C. V. van den Spieringweg deed aangifte van diefstal van twee konijnen. De timmerman L. S. van den Kruisweg had bij een kennis aan den Cruquiusweg zijn rijwiel geplaatst; toen hij naar huis wilde terugkeeren, was het ontvreemd. Burgerlijke Stand Geboren: Gerritje Hendrika, d. van A. W. H. de Rooij en W. Kooij: Janny Hendrika. d. van J. van der Maar! en C. Rijlaarsdam; Leonardus Petrus Jozef, z. van B, van Staveren en H. Baars; Neeltje Aaltje, d. van J. Eikelenboom en C. M. Vonk; Cor nelia Jacoba Theodora, d. van A. A. Stuivenberg en C. J. T. Lubbe; Anton, z. van G Zekveld en A. Breure; Gijsbert, z van E. van Zadelhoff en R. C T. Roos. T Ondertrouwd: Teunis de Boom. 38 jaar en Jose phine Wilhelmina Zurhaar 50 jaar; Theodorus Ber- nardus van der Putten 27 jaar en Anna Catharina Stokman 22 jaar; Maarten Leendert Joore, 39 jaar en Derkien Maria Luberts Giethoorn. 35 jaar; Ber- nardus Johannes Huurman. 32 jaar en Margaretha Elisabeth Prins, 26 jaar; Jan Willem Cornells de Vos. 27 jaar en Immetje Cornelia van der Maarl, 24 jaar; Nicolaas Jan Elsholz, 27 jaar en Trijntje Hofman. 25 jaar; Arie van den Bosch, 24 jaar en Maria Elisabeth de Graaf 25 jaar; Piet Broer, 29 jaar en Margrieta van Staverden 26 jaar: Christiaan Westrate 43 jaar en Johanna Gieltje van Maas dam 41 jaar; Jacobus van de Pol. 29 jaar en Rika Christina Kranstauber 23 jaar; Martinus van Tol 26 jaar en Maria Hester Schering, 23 jaar. Getrouwd: Cornelis Koolbergen. 23 jaar en Aagje Broere, 24 jaar. Klaas de Jong ^4 jaar en Leuntje Bouterse 39 jaar. Thomas Kuperus 25 jaar en Antje Wilhelmina Groen 25 jaar. Bastiaan Hijstek 22 jaar en Elizabeth de Kok 22 jaar. Pieter Eigenhuis. 25 jaar en Dirkje Claij 20 jaar; Hendrik Willem Alsse- ma, 26 jaar en Neeltje van der Laan 21 jaar. Overleden: Elisabeth Wilhelmina Zonneveld. 51 jaar echtg. van W. J. Brugman. Neldus Johannes van Vorthuyssen 75 jaar, echtg. van F. Veldkamp. „W. A. DIENT EN OFFERT". Vraaggesprek met den Heerbancommandant. 's-GRAVENHAGE. 27 Maart. In het kader van de Maandag a.s. te openen Heerbantentoonstellinj „W. A. dient en offert" wordt Zaterdag van 20 tot 20.15 uur over den zender Hilversum 2 een vraag gesprek uitgezonden met den Heerbanleider J. E. Feenstra, Heerbancommandant des- Heerbannen 3 en 4. HAARLEMSCHE RECHTBANK. SCHAPENDIEFSTALLEN. Voor de Haarlemsche Rechtbank hadden zich Donder dag verschillende personen te verantwoorden wegens diefstal van schapen uit de weide en het slachten van schapen. Een Oostzaner en een Ilpendammer hoorden elk 1 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. Hierna stonden terecht drie bewoners van Purmerend, die zich aan eenzelfde feit hadden schuldig gemaakt, zelfs op klaarlichten dag. hetgeen de President een zeer bru taal stukje vond. Zij allen hoorden 1 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. ERNSTIG ONGELUK OP EEN KERMIS Een exploitant van een zweefmolen uit Bergen op Zoom stond terecht omdat hij, als verantwoordelijk eigenaar van dit kermisvermaak, den zweefomlen op de kermis te Zaandam te dicht by een naburige tent had doen plaat sen. welke gelegenheid den naam droeg van Mickey Mouse. Een dienstbode uit Zaandam die in een schuit)* van den molen meezweefde was daarbij, zeer waarschijn lijk doordat haar broer, die in een schuitje achter haar zat, haar een duw gaf in aanraking gekomen met den kap van de ..Mickey Mouse", met het gevolg dat zij haar been brak. negen weken in een ziekenhuis verpleegd moest worden en nog niet in staat is. haar werkzaamhe den te verrichten. Het O. M. meende in zijn requisitoir, dat de kermis exploitant met alle omstandigheden, ook met de omstan digheid. dat de menschen die zijn inrichting bezoeken, in een zeer zorgelooze stemming verkeeren behoort reke ning te houden. De Mickey Mouse had beneden zijn aangevraagde 16 M. gehad, maar boven stak de kap c.M. uit. Bij het proefdraaien Is hier niet op gelet. De eisch luidde f 500 boete of 3 maanden hechtenis. Uitspraak ln al deze zaken: over 14 dagen des morgen" te half 10. Uitspraken Arrond. Rechtbank. Twee jongens uit Beverwijk, oud 17 en 18 Jaar. hadden ingebroken in een woning te Wormerveer en ruim f 300, sieraden en een boterkaart weggenomen. Tegen den jongste eischte het O. M. 14 dagen geleden ter beschik kingstelling van de regeering, tegen den oudste een jaar gevangenisstraf. De uitspraak luidde conform den eisch, met dien stande dat de oudste zijn straf zal moeten doorbrengen m een bijzondere strafgevangenis. Een 18-jarlgen Zaandammer, tegen wien twee weken geleden 8 maanden gevangenisstraf werd geüischt wegens diefstal en 4 maanden wegens inbraak, -«verd heden door de Rechtbank conform den eisch veroordeeld. Tegen zijn 17-Jarigen medeplichtige werd 6 maanden ge- requireerd, tegen den 19-Jarigen heler 4 maanden. Rechtbank besliste heden, dat betreffende den heler rapport zal worden uitgebracht; de 17-jarlge werd voor waardelijk ter beschikking van de regoerlng gesteld met een proeftijd van laar en onder toezichtstelling. Tot f 20 b<.ete weiden veroordeeld drie medeplichtigen aan een inbraak in een suikerfabriek te Wormerveer, van wie alleen de oudste juridisch meerderjarig was. De eischen waren geweest; tegen den 19-jange 3 maanden gevangenistraf en tegen zijn beide Jongere broers f 20 boete. OFFICIEELE PUBLICATIES. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR VAN TOEWIJ ZINGEN VOOR PEULVRUCHTEN. De Secretaris-Generaal van hel Departement van Land bouw en Visschein maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewijzingen voor peulvruchten, welke een verval datum hebben, gelegen tusschen 15 Februari en 15 April, verlengd wordt tot en met 15 April a.s. DISTRIBUTIE VAN RIJWIELEN. De aandacht van detaillisten ln rijwielen cn onderdee- len wordt ei nogmaals op gevestigd, dat het verboden is de volgende artikelen te koopen, te verkoopen en af te leveren: a. tourrijwielen tenzij de framehoogte minder dan bedraagt race- en sportrij wielen, transportrljwle- n. carriers, onderstellen voor carriers, invalldewagens; b. frames van de onder a. vermelde vervoermiddelen. Dit verbod geldt niet alleen voor bij het Bui eau voor de Metalenverwerkende Industrie. Riouwstraat 174-176. s Gr*- venhage. ingeschreven haldelaren. maar ook voor de Han delaren, die nog niet aan de verplichting tot inschrijving bij genoemd bureau hebben voldaan. Afgezien van de om standigheid, dat zij, die niet aan de verplichting tot In schrijving hebben voldaan. Ingevolge het economisch sanctiebesluit strafbaar zijn. zal ontheffing van genoemde erboden, welke ln den vorm van een vergunning zal worden gegeven, uiteraard alleen aan Ingeschrevenen worden verleend. DISTRIBUTIE VAN SINAASAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en VisscheriJ brengt ln verband met de distributie van sinaasappelen ter kennis van kleinhandelaren en gros siers in dit artikel, dat, voor de bevoorrading van den han del de volgende regeling Is getroffen. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale zal de ter harer beschikking staande sinaasappelen door bemid deling van de stichting „Vegro" aan de bij haar inge schreven grossiers toewijzen naar verhouding van hun omzet 1n de basisjaren. De grossiers dienen de door hen ontvangen slnaasappe- n ten spoedigste af te leveren aan de tot hun afnemers behoorende detaillisten, overeenkomstig de door de rayonlelders van de Vegro ter zake getroffen regeling. Het is aar. de detaillisten verboden van meer dan een grossier sinaasappelen te betrekken. De detaillisten zullen geen voorschottoewljztngen ont vangen en behoeven ln verband hiermede voor de door hen te ontvangen zending sinaasappelen geen toewijzing aan hun leverancier af te geven. ZIJ zijn echter verplicht de door den grossier uitgeschreven nota vermeldende hoeveelheid, classificatie en prijs, te ondeiteckenen en aan den grossier ter hand te stellen als bewijs, dat zij de afgeleverde sinaasappelen hebben ontvangen Bovendien rust op de detaillisten de verplichting om de bonnen, welke 7.ij bij aflevering der sinaasappelen van het publiek ontvangen, zoo spoedig mogelijk, doch in leder geval voor een nader vast te stellen datum, aangetcckend op te zen den naar den grossier, van wien zij de sinaasappelen heb ben betrokken. De bonnen behooren gepinkt te zijn op de bij den plaatselijken dlstributiedienst verkrijgbare opplak- vellen. De grossiers dienen de door hen van hun afnemers ont vangen bonnen voor een nader vast te stellen datum op opplakvellen in te leveren bij den plaatselijke distributie diensten met een ontvangstbewijs MD 201Het plaatselijk distributiekantoor zal dit ontvangsibewl.s ,-egelen en waar merken, opdat de grossier hiermede de door hem ontvan gen partij s'naasappelen kan verantwoorden tegenover de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale De aandacht wordt er op gevestigd, dat handelaren, die zich niet aan de bovenstaande voorschriften houden, straf baar zijn od gror.d van het economisch sanctiebesluit 1941 Bovendién zullen maatregelen worden genomen om hen van verdere leveringen uit te sluiten. TELERSPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN EN SUIKER BIETEN. In aansluiting op de publicatie, waarin de prijzen voor de akkerbouwproducten oogst 1942 werden genoemd, moge nog extra de aandacht worden gevestigd op het feit dat de telersprijzcn voor aardappelen cn suikerbieten aanmerkelijk zijn verhoogd. Werd voor Kleiaardappelen oogst 1941 wat betreft de Bevelander, Koopmans Blauwe, Noordeling, Roode Star, Westeinder Bonte en Blauwe en Zeeuwsche Bonte en Zeeuwsche Blauwe zonder bcwaarloon f 3,75 betaald per 100 kg., thans is dat gebracht op f4,75. De andere rassen kleiaardappelen zijn gebracht op f 4£0 en £4 25. terwijl van de zand- en veenaardappelen de rassen: Bevelander. Komeet. Noordeling. Populair. Re cord. Robijn en Roode Star gesteld zijn op f4.— per 100 kg.; en de overige rassen op f 3.75. De suikerbleten zijn per 1000 kg. van f 16.— gebracht op f 19.—. De vooruitzichten voor de teelt van aardappelen en sui kerbieten zijn hierdoor aanmerkelijk verbeterd Ofschoon het misschien overbodig is. moet hier de wensch naar vo ren gebracht worden, dat de oppervlakte suikerbieten op ten minste gelijke hoogte komt te liggen als ln 1941. en dat de oppervlakte aardappelen nog aanmerkelijk wordt uitgebreid: de akkerbouwers worden aangespoord hier mede in overeenstemming te handelen. Aardappelen en suiker behooren nu eenmaal tot de be langrijke deelen van het volksvoedsel en er inoet voor ge zorgd worden, dat In 1942 hiervan voldoende wordt voort gebracht. temeer waar er van deze gewassen een groote hoeveelheid voedsel per oppervlakte-eenheid wordt ge- DE REGEF.RINGSCOMMISSARIS VOOR DE BODEMPRODUCTIE. TOEWIJZING FOKZEUGEN 1942. Met de verzending van de toewijzingskaarten 1942. waar op vermeld staat, hoeveel zeugen, door de fokkers mogen worden gehouden. Is reeds een aanvang gemaakt. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ztj. die geen kaart zullen ontvangen niet het recht zullen hebben fokzeugen aan le houden. Eventueele biggen worden ook niet ge- merkt. De schaarschte aan krachtvocder noopt ons inzake net aantal aan te houden biggen, een beperking toe te passen. Vervolgens wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat zij. die het recht hebben een zeug tc houden. 8 dagen voordat de zeug kan werpen, hiervan kennis moet geven aan den Plaatselijken Bureauhouder. Wordt dit verzuimd dan worden de biggen niet gemerkt. RECLAMES INZAKE DE AANSLAG VEELEVERING. Bij een reclame over een teveel aan koelen, welke zijn oorzaak vindt, In het mond- en klauwzeer, dat op het be drijf heerschte, moet als bewijs, een attest van den vee arts worden overgelegd. Dit bespoedigt de behandeling van de reclame. DE PROVINCIALE VOEDSELCOMMISSARI3 VOOR NOORD-HOLI.AND. Ingeschreven als „Offlcleele Landbouwmededeellngen No. 9. LEVERING VAN NUCHTERE KALVEREN. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt be kend. dat het met ingang van 28 Maart 1942 niet langer mogelijk zal zijn des Zaterdags nuchtere kalveren op een .Machtveemarkt of leverlngsplaats ter levering aan te bie den. De levering dezer dieren dient derhalve op een der andere werkdagen plaats te vinden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Maart. Ondertrouwd: 25 Maart: P. C. van Roon en B, A. Hofmans. Gehuwd: 26 Maart: W. J. Dieben en J. Kuiper; O. Wijkhuizen en W. A. Sterkenburg. Bevallen: 25 Maart: M. J. Heesakkers—Hogerheijde, z. 26 Mrt: A. G. Schipper—Wenning, z., M. van Konings hovenHoogkamer, d., G. W. van der LitSeders, z., J. H. de JongePeterse, d. Overleden: 20 Mrt: J. P. Peper. 69 j.. Roosveldstraat. 25 Mrt: G. van Klooster. 58 j Lange Wijngaardstraat. AAN ONZE ADVERTEERDERS Het Ccbuco, Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit \'an de Nederlandsche Dag bladpers. Heerengracht 258, Amsterdam-C., wordt in verband met de tijdsomstan digheden mede gezien de zoo pas ingevoerde nieuwe advertentie-beperking, met ingang van 1 April a.s. op geheven. DE DIRECTEUR. De Heer en Mevrouw LANCéE-BONNET geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter ANTOINETTE ELISABETH Haarlem, 27 Maart 1942. Duinoordstraat 1. Voor Uw hartelijk bewijs van deelneming, betoond bij het heengaan van onzen besten Man, Vader en Behuwdvader, CHRISTIAAN SMINK betuigen wij onzen oprechten dank. Haarlem: J. SM INK- VAN BOCKHOOVEN Amsterdam: C. SMINK Jnr. D. SMIT-WESTRA Beverwijk: J. VAN DER SCHAAR- SMINK K. E. VAN DER SCHAAR Haarlem: F. SMINK Haarlem, Maart 1942. SPECIALE MASSAGE met bestraling voor Ischias, Rheuma. Zenuw., Spierpijnen enz. Ref. ter inzage. U. v. d. ZWAART Pleiadenstr. 42, H.N. HUWELIJK. Nette juffr. 30 jaar, zeer ontw. zoekt serieuze kennism. met dito Heer. Brieven no. 7867 bureau van dit blad. geeft de hoogste waarde voor flesschen. kinderwagens marlctgoederen. BANTAMSTRAAT 37. PIANO of ORGEL te koop gevraagd door verpleeg ster (van particulier). Brieven met omschr. cn uitersten prijs MEE/ree/TUK weTM/ie. sier/you zoo iehande/er? mj. a! Uw fune woscb.' Te koop eenige goede blokken huizen voor belegging. Br. no. "i CONFIDANCA brengt Op ZONDAG 29 Maart a.s. in het Gem. Concertgebouw DE GRASHAPPERS het fenomenale Dansorkest o.l.v. Cor Perez (12 m. be zitting). DE ADLERS De bekende mondorgel virtuozen JACQUES GERLACH Europa's beste accordeonist. DE BAMBOEZLERS en DE NED. RIVALEN DER HOTCLUB De Honolulu Koninginnen be kend v. Radio en Gramofoon. Aanvang 7.30 ENTRéE 1.- pl. r. Voorverkoop van 10-3 uur vanaf Donderd. Bespreekt tijdig Uw plaatsen. „Het Nederl. Tooneel" „Liefdesbrieven" Regie: LOUIS DE BREE Norm. pr. Coupons geldig. Voorverk. dag. van 10-3. Minahassastraat 53 doet al Uw bestel-, afhaal- of boodschappenwerk. Snel, goed en billijk. Zendt een kaartje. 3l.HI til Ulitio.v-ii - - '03-••O i. 7869 four, van dit blad. bureau van dit blad, Wij geven splinternieuw geld voor Uw Kruisweg 38, Telefoon 18968. Woendag 1 April 7.30 uur: Volksvoorstelling (125 ste) „Het Ruys-Ensemble" „Het meisje met de 9 punten" Pr. 0.85 en t).50 (alles in- begr.). Voorverk. v.a. Maan dag 10-3. LA GAITé - RAAKS 1-3 - HAARLEM Speciaal Borreluur van 5—7. Zondags van 37. ALLE JONGE EN OUDE JENEVERS VERKRIJGBAAR. Huidverzorging. Hoogtezon. Massage tegen haaruitval en roos HELENA 'HAVERKAMP BEGEMANN MIDDENLAAN 9. HAARL.-ZD. TELEF. 19062. STADSSCHOUWBURG Zondag 29 Maart a.s. Aanvang 7.15 uur precies. Door het NEDERL. OPERETTE GEZELSCHAP wordt een opvoering gegeven van (De Strooper) Komische Opera in 3 bedrijven van A. LORTZING. Als gasten: JAN TE SLAA, bariton Vlaamsche Opera AKKE DE VRIES, Altzangeres te Haarlem Verder: Solisten, Groot Koor en het H.O.V.-Orkest Het geheel onder leiding van FRANS PIELAGE. Regie: JAC. GOSEN. Costumes: GERRITSEN ZN., Amsterdam. Prijzen der plaatsen van ƒ0.75,ƒ2.(incl. rechten). Voorverkoop en pl.bespr. vanaf 27 Maart aan de kassa. Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO Zijlstraat 2e huis vana! 't Stadhuis. Te koop gevraagd: Albums. Bibliotheken, „EUREKA", Kruisweg 13 Telefoon 18530. TE KOOP GEVR. voor geldbelegging Eén of meerdere vrije huizen of beneden- en bovenhuizen (blok je komt ook in aanmerkipg). Brieven onder opgaaf van prijs, huren en lasten onder no. 7864 bur. van dit blad. Med, Gedipl. Pedicure - Manicure Uitsluitend behandeling volgens afspraak, even tueel ook aan huis. HYACINTHENLAAN 31 TELEF. 20602 - HAARLEM ROOYER'S Barteljorisstraat 36-38 heeft deze week af te geven heerlijke SAKSISCHE SMEERWORST en prima rauwe en gekookte rookworst, Tel. 10195 Dit bericht las men een dezer dagen in de dag bladen. Als U zoo"n erfenis niet kunt verwachten, neemt dan een HOEFIJZERBRIEFJE. U kunt nooit weten welk geluk boven uw hoofd hangt. DE TREKKING BEGINT 30 MAART Wacht niet te lang, want ook de HOEFIJZERRRLEFJES raken eens uitverkocht Verkrijgbaar bij alle Hoefijzerverkoopers en bij het Hoofdkantoor SCHOTERWEG 3 Nu welhaast iedereen weet dat het meelmengsel dat de bakkers ontvangen om er brood van te bakken voor ALLE bakkers hetzelfde is, zoodat Vermaat NTET door een hoo- geren prijs te betalen, beter meel kan bekomen, moet het toch wel zeer duidelijk zijn, dat „Het geheim van den Bakker" alleen kan bestaan in betere werkmethoden, betere machines, betere ovens, vakkennis, of zeer geschoold personeel; ofwel uit dit alles te zamen. In elk geval, het resultaat is er, .3ETER BROOD" Vermaat's Brood, en dit is voor de cliènteele de hoofdzaak. Het kost evenveel als gewoon brood, en U snijdt uit een groot Vermaat's Brood van 24 tot 26 normale boter hammen.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3