GROENTJES JEUGDDROOM 1 FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHLDELHAES 13) (Nadruk verboden) Joharme lacht, als ze zijn teleurgesteld gezicht ziet. „Je schijnt anders niet zoo heel gauw tevreden te zijn. Mij dunkt, dat het vrij veel is, wat ik voor je „overlaat", 't Is zelfs meer dan voor Hermtne". „Wees niet boos!", bedelt hij. „Schrijft het maar aan m'n onstuimige jeugd toe. dat ik niet zoo gauw voldaan ben. Maar eerlijk gezegd, zou ik nog veel meer van je kunnen gebruiken dan je me reeds zoo grootmoedig afstaat". „Ach kom?!", zegt ze spottend, turend naar het 1 treintje, dat in de verte zichtbaar wordt. „Het is maar goed, dat de trein daar aan komt", i „Hoezoo, Johanne?" „Omdat je onstuimige natuur dringend eenige afleiding noodig heeft...." Zij stappen in en rijden mee tot de volgende halte. De avondzon schenkt de Hundsley en den Mittelberg nog juist haar laatste stralen. „Nu gaan we straks eerst eens een onderdak voor den nacht zoeken", beslist Joharme. „Ik logeer in de jeugdherberg", zegt Kyber. i „Daar ben ik behoorlijk opgeborgen. Zal ik eens voor je vragen, of „Nee, ik moet naar de Möllers. Daar kom ik al een paar jaar en ze zouden het me zeker hoogst kwalijk nemen als ik ergens anders mijn intrek nam", antwoordt Johanne. „Möller is dat die boerderij bij den spoor wegovergang? Dan zijn we toch nog buren en dan kan ik je vannacht mooi een serenade bren gen Hij is er toe in staat, de jongen. Goed, dat hij geen instrument bij zich heeft. O, hij lacht zoo verdacht als dat het eenige is, dan zal hij er in de jeugdherberg wel een op den kop weten te tikken. „Dat zul je toch niet doen, hé Erich?", vraagt ze bijna smeekend. „Wat zouden die boeren wel denken?" „Dat ik verliefd ben op de interessantste vrouw van onze gemeenschappelijke woonplaats!", flapt hij er vroolijk uit. „Zoo, op de interessantste vrouw! Als ik de een of andere nederige, onbekende Johanne Gahl was, zou meneer de schilder zijn hart niet aan 1 me verliezen?" Ze neemt zijn openhartige bekente- nis luchtig op, hoewel deze haar innerlijk toch wel even treft. „De beroemde vrouw neemt de avances van den ..schilder" immers niet eens au serieux", zegt hij spijtig, terwijl hij haar van terzijde aankijkt. „Dat kan ze ook niet. j Hij kijkt haar aan, wordt plotseling ernstig en zegt op schamperen toon: „Nou ja, ik ben tenslotte ook maar een kwajongen". „Maar een flinke en een beste", verzekert Jo hanne, terwijl ze hem vriendelijk toelacht. Het is maar goed, dat de coupé vol menschen zit. Bij het station te Abenden gaan ze uit elkaar, beiden zullen ze nu eerst hun nachtverblijf opzoe ken om elkander dan straks in de uitspanning van Jansen weer te ontmoeten. Kyber staat er op Jo- hanne naar de boerderij van de Möllers te brengen, maar daar kan ze de noodzakelijkheid niet van in- zien. Dan is het beter, dat hij straks naar de boer- derij komt om daar samen het avondeten te gebrui- ken. Vrouw Möller zal er zeker wel voor hebben gezorgd, dat er wat bijzonders op tafel komt. Kyber vindt het best. Hij zit liever met Johanne aan tafel dan met de andere trekkers in de jeugdherberg. 1: Bij de Möllers heerscht de echte Zaterdagavond- sfeer. De koeien loeien in den stal. Er is gemolken en versch zand gestrooid. Möller, in elk opzicht een voorbeeldige landbouwer, komt juist met de laatste twee emmers over het erf. De melk, sneeuwwit en schuimend, schommelt tot den rand. „Goeien avond, baas Möller!", begroet Johanne hem opgewekt. ti De boer legt zijn hand beschermend boven zijn i' oogen, hoewel van eenig zonlicht, dat hem zou kun- t nen verblinden, reeds geen sprake meer is. Voor Möller is dit echter een karakteristiek gebaar, waar- van hij zich zelfs 's nachts niet zou onthouden. „Aha, die juffer Johanne..., dat zal m'n vrouw plezier doen. „Nou, als je daar Zaterdagsavonds zoo maar bin- i nen komt waaien?" vraagt ze twijfelend. „O, wat dat betreft, waait er bij ons nog wel meer naar binnen dan alleen een onverwachte gast, ant- woordt de oude Möller met een oolijk knipoogje, Johanne begrijpt niet, waar hij op doelt. De vrouw van den boer schijnt het gesprek op het erf gehoord te hebben, want ietwat wantrouwend komt zij naar buiten. Wanneer ze de late bezoekster ontwaart, glijdt er echter een trek van blijde ver- rassing over haar gezicht. „Juffrouw Johanne.... dat is nu nog eens aar dig.... komt u maar gauw binnen!" Johanne wordt in de „mooie kamer" gebracht. Een groote, porceleinen kachel, een ouderwetsch eiken buffet, een canapé, een gezellige ovale tafel met een menigte stoelen daaromheen, een paar niet a bepaald ertistieke, maar in dit milieu passende prenten aan den muur: dat is de „mooie kamer". Vrouw Möller duwt haar gast zonder veel om- ■5 haal, op de canapé, bekijkt haar vluchtig van top tot teen en geeft, dan onmiddellijk lucht aan hetgeen Lj haar blijkbaar het zwaarst op het hart ligt: „Wel, welhet is toch eigenlijk niet te be- - grijpen, dat u dat dikke, mooie boek hebt geschre- - ven, juffrouw Johanne Johanne glimlacht vriendelijk, maar voelt zich desondanks niet op haar gemak. Ze zou met deze _2 vrouw veel liever over wat anders praten, maar dat is op het oogenblik nu eenmaal niet mogelijk. „Mn beste vrouw Möller, ik verwed er wat onder, 4 dat u het niet eens gelezen hebt". 1 De reeds van nature blozende vrouw wordt nog rooder, terwijl haar oogen naar een hoek van het pronkerige, griezelige, met leeuwenkoppen versierde buffet dwalen. e „Nou ja, heelemaal gelezen heb ik het nog niet. Dat gaat bij menschen als wij nu eenmaal niet zoo vlug.maar ik ben er toch mee begonnen en ik ben al tot bladzijde 100 gekomen". e Johanne beseft volkomen de beteekenis van de prestatie, welke hier door deze eenvoudige vrouw d is geleverd en ze voelt zich stellig niet, minder verheugd dan over de loffelijkste critiek van een >- tot oordeelen bevoegden lezer. Den blik van de vrouw volgend, ontdekt ze den groenen band van haar werk op een hoek van het buffet. (Wordt vervolgd). LAATSTE BERICHTEN De Nederlanders op Sumatra TOKIO, 7 April (A.N.P.) Naar aanleiding van de voortdurend ophitsende redevoeringen van de leden van de uitgeweken Nederlandsche regeering, in het bijzonder van den gevluchten luitenant-gouverneur- generaal van Mook, heeft de Japansche regeering be sloten om alle op Sumatra wonende Nederlanders als vijandelijke buitenlanders te behandelen en naar con centratiekampen over te brengen Mannen en vrou- i zullen in afzonderlijke kampen worden overge bracht. Naar verder vernomen wordt, zal Sumatra onder het militaire bestuur van Sjonanko (Malakka) worden geplaatst. DE BESPREKINGEN VAN CRIPPS. STOCKHOLM, 7 April (A.N.P.) De voorzitter van de Indische Congrespartij, Azad en Pandit Nehroe, hebben, naar de Britsche Nieuwsdienst uit New Delhi meldt. Sir Stafford Cripps hedenochtend een bezoek gebracht. Na acht minuten vertrokken zij weer. Kort tevoren had de speciale gevolmachtigde van Roose velt, kolonel Johnson, eveneens een bezoek gebracht aan Cripps. Men neemt aan dat Azad en Nehroe bij deze gelegenheid het antwoord van het Britsche oor logskabinet op het memorandum van het Indische congres in ontvangt hebben genomen. „Snip on Snap" als steeds Dat „Snip en Snap" nog niets van hun oude aan trekkingskracht verloren hebben bleek wel uit het drukke bezoek dat de revue „Dat's wat voor u" tijdens de Paaschdagen in het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem had. Vorig jaar zomer heb ben wij van deze revue reeds een uitvoerige re censie gegeven, zoodat ditmaal mag worden vol staan met de constateering dat Willy Walden en Piet Muyselaar nog steeds de toeschouwers weten te vermaken, daarbij trouw terzijde gestaan door Berry Kievits, Gerard Walden. Jan Roem en de dan sende meisjes die onder leiding van Nalda en Frans Muriloff optreden. Het Concertgebouw te Haarlem zal ook in de komende dagen nog wel volloopen met een gaarne tot lachen bereid publiek dat zijn hart aan deze revue van René Sleeswijk anno 1941 heeft verpand. „JACOB VAN LENNEP". Het van ouds bekende zetduiveltje heeft in ons verslag van de jaarvergadering van ..Jacob van Lennep" met de namen van de bestuursleden weer eens een grapje uitgehaald. Voorzitter is niet J. van Elden doch de heer J. van Eden; secretaris Is de heer E. Meijerink. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Op veler verzoék zal Ds. C. J. Hoekendijk, Vrij Evangelisch predikant te Bussum, spreken in een twee tal bijeenkomsten, die op Donderdag 9 April a.s. wor den gehouden in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat No. 15 te Haarlem des middags om 3 uur en des avonds om half 8. Stoofschotels zijn gezonder dan stamppotten Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: De schoonmaaktijd begint weer. Het poetsen en boenen neemt in vele huishoudens zooveel tijd in beslag, dat er aan het koken niet veel aandacht besteed kan worden. Wat is er eenvoudiger dan nu een stamppot klaar te ma ken? Het geeft bovendien weinig afwasch en bespaart brandstof. Cit talrijke onderzoekingen is echter gebleken, dat een stamppot maar weinig vitamine C bevat. Dit vitamine is n.l. niet bestand tegen de aanraking met de lucht. Door het langdurig fijnstampen van de groente en aardappelen wordt er veel lucht in den stamppot gebracht en gaat dus het vitamine C verloren. Moeten de stamppotten dus afgeschaft worden? Daar zullen weinig huisvrouwen voor voelen, want zij kunnen wat smakelijk zijn en de voordeelen, die zij hebben, zijn veel te groot. In tijden dat men met vruchten en goedkoope seizoen groenten het vitamine C kan aanvullen is er minder be zwaar tegen het gebruik van een stamppot, dan op het oogenblik. al is het altijd jammer, dat er voedingsstoffen verloren gaan. Maar nu is het noodzakelijk, het vitamine C uit de groenten en aardappelen tijdens de bereiding zooveel mogelijk te behouden. De voordeelen van de stamppotten zijn echter te groot om ze geheel en al af te schaffen. Een goede oplossing is er gelukkig gevonden. Dat is de bereiding van aardappelen en groenten als stoofschotel. D.w.z. dat men de groente en de in blokjes gesneden aardappelen (eventueel met vleesch) in één pan gaar maakt en daarna alles losjes door elkaar mengt. Het vocht wordt door het roeren licht gebonden, is er te veel vocht dan kan men dat afgieten en binden en als saus bij den stoofschotel geven. Het uiterlijk van den stoof schotel ls anders dan van den stamppot, maar de smaak is bijna gelijk. Dat zult u wel bemerken wanneer u eens een stoofschotel hebt klaargemaakt. In Frankrijk, waar men toch zeker wel weet wat lekker is. wordt algemeen de voorkeur gegeven aan stoofschotels boven stamppotten. Twee recepten voor de drukke schoonmaakdagen vol gen thans: RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN. Stoofschotel van capucijners. koolraap en andUvlc. 200 g. capucijners. 1 kg. koolraap, 1 kropje andijvie. lVi a 2 kg. aardappelen, boter of margarine, zou'.. De capucijners wasschen, weeken en bijna gaar koken in het weekwater. De aardappelen schoon boenen en in stukken snijden; de koolraap schillen en In reepjes of blokjes snijden, de andijvie wasschen en fijn snijden. Aardappelen, groen ten. boter of margarine en wat zout aan de capucijners toevoegen. De pan goed sluiten en alles gaar koken (kooktijd 30 min.). De bestanddeelen losjes door eïkaar mengen. Het vocht in een sauskom gieten en het gerecht in een vuurvasten schotel overdoen. De andijvie kan des- gewenscht in fijngesneden toestand vlak voor het opdoen rauw door den stoofschotel gemengd worden, hetgeen voot het behoud van vit. C de voorkeur verdient boven het meekoken. Inplaats van andijvie kan sla gebruikt worden. Stoofschotel van aardappelen, uien en kaas. 200 g. 20 kaas. 1 kg. uien, lib 2 kg. aardappelen, boter of marga rine, zout. De aardappelen schoon boenen en in vieren snijden. De uien schillen en in vieren snijden. In een stoof- pan een bodempje water aan de kook brengen en daarin de aardappelen en uien met wat zout gaar koken. De pan goed sluiten. Kooktijd 30 min. De kaas in blokjes snijden en met de boter of margarine even voor het opdoen aan de aardappelen en uien toevoegen. Den stoofschotel even door en door warm laten worden. Alle bestanddeelen los jes door elkaar mengen. Het vocht in een sauskom gieten. Het gerecht in een vuurvasten schotel opdoen. Stoofschotel van kool met aardappelen en gerookte vlsch. 350 g. gerookte of gestoomde visch, b.v. wijting, 1 kg. witte kool. l'.-i a 2 kg. aardappelen, margarine of vet. zout. De aardappelen schoon boenen en in vieren snijden. De kool schaven. Aardappelen en groenten in een bodempje ko kend water en zout snel aan de kook brengen en gaar koken in een goed gesloten pan. Kooktijd $0 min. De bo ter of het vet toevoeger.. Alle bestanddeelen losjes door elkaar roeren. Het overtollige vocht in een sauskom gieten. Het gerecht in een vuurvasten schotel overdoen en er de visch bij geven. De visch kan (na van het velletje ontdaan te zijn) opgewarmd worden op het deksel van den stoof schotel of op den stoom van kokend water; even opge bakken in een vetgemaakte koekepan wordt ze bijzonder smakelijk. DANTE ALIGHIERI. Zaterdagmiddag houdt de vereeniging „Dante Alighieri" te Haarlem eer, bijeenkomst in De Kerk uil. Nieuwe Gracht 23, waar mevrouw baronesse L. van Wassenaer—Crocini een lezing zal houden over „San Francesco di Mario Ferrigni". GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau, Smede- straat te Haarlem, tusschen 11 en l uur Terug te bekomen bij: A. Klauwers, Wiek. Crommelin- straat 53 rood, autoped abonnement maand); Ned. Spoor- ■egen t. n. v. J. Mulder. Voorhelmstraat 37 rood; F. Crul .a. Vogelzang. Gr. Houtstraat 23. collier, toode kralen met goud slot; G. J. Stoelhorst. Koperstraat 26. étui inh. leeskaart t. n. v. T. L. Out: L, Cornet, Houtmankade 7. geld. zllvertoon f I; v, Waveren. Meer en Boschlaan 26 te Heemstede, horloge (goud met kettingl; A Saesber- gen. Schoterveenstraat 5. handschoen (zwarte dames- met bont); H. v. d Bogaard. Timorstraat 1. handschoenen (.blauwe dames-); W. v. Marie, Zomervaart 36. halsket ting (nikkei); S. Westra. Raadhuisplein 24. kussentje (rub ber); C. Homburg. Spaarnrijkstraat 34. kousen (Jongens): M. Jansen. Molenaerstraat 28 zwart, rozenkrans in étui; Steeman. Prlnsessekade 14. ring met sleutels; W. Peters. Bosch en Hovenstraat 16, riem (honden-): W. Dernison, Bakkerstraat 57 rood. shawl. bl. gestippeld; Y. Warners, Spaamwouderstraat 15 rood, stamkaart 1. n. v. Smits en SmitsVoet; D. J. Holderman, Voorzorgstraat 38, sleutel (v. h. type Lips); J. W. Meyer, Kennemerstraat 40, stam kaart t. n. v. de Vries; v. Dantzik, Kedoestraat 4, text, en stamk.; H. v. d. Broek, KI. Houtstraat 42, tasch inh. een trommeltje; B. v. Dijk, Kamperstraat 43 rood, tasch met inh.*; M. Plukker, O. Indlëstraat 136, tasch met inh.; W. Voorbrood. Muiderslotweg 150, vulpenhouder; J. Siebe- ling, Vaartstraat 7, want; Tin, Kastanjestraat 45, zakje waschgoed. MARKTBERICHTEN PURMEREND 7 April. Runderen. Vette koelen 110 voor de levering. Gelde koeien 213 380430 per stuk. ma tig. Melk koeien 225 445605 per stuk, matig. Stieren 5 voor de levering. Gras kalveren 26 140—190 per stuk. Nuch tere kalveren voor de slacht voor de levering. Nuchtere kalveren voor de fokkerij 3542 per stuk. stug. totaal 1310. Vette varkens voor de slacht 10 voor de slacht. Ma gere varkens 20 27—53 per stuk, matig. Biggen 148 1834 per stuk, matig. Schapen 448 44—65 per stuk. matig. Bok ken 163 25—70 per stuk. goed. Noord Hollandsche Blauwen (kuikens) 0.90 per K.G. Oude kippen en hanen (wit en rood) en Oude kippen en hanen (blauw) 300 0.60—0,90 per K.G. Konijnen 0.90 per stuk. SANTPOORT EEN BUITENKANSJE. In de afgeloopen week werden in een betrekkelijk smalle beek, die anders nimmer visch bevat door tuinders, die toevallig in de nabiiheid aan 't werk waren, een aantal snoeken gevangen. Er waren exemplaren van 5 en 6 pond bij. HAARLEMMERMEER TMNBOUW-ONDERWIJS. Aan de Tuinbouwschool te Aalsmeer slaagde de heer D. Harting uit Haarlemmermeer met gunstig resultaat. IJMUIDEN Maximumprijzen voor versche zeevisch Het redactioneele artikel „Waarom geen maxi mumprijzen voor versche zeevisch?" in ons blad van een tweetal weken geleden werd overgeno men door het vakblad „De Visseherijwereld". De redactie van genoemd blad vborzag het arti kel van een noot van „een vischhandelaar". ver moedelijk een bestuurslid van de sectie Groothandel en Import, waarin o.a. het volgende wordt gezegd: „Voor wat betreft de maximumprijzen voor versche zeevisch kan hij (de schrijver van het artikel) ge rust zijn. Er komt spoedig wat uit de bus." Uit deze noot kan worden opgemaakt, dat er een regeling voor het invoeren van maximumprijzen voor versche zeevisch in bewerking is. HILLEGOM HILLINEN 1—L.F.C. 1 (1—0). Voor de rust speelt Hillinen met den wind mee. maar hoewel alles op alles gezet wordt om een doelpunt te foreeeren, weet de L.F.C.-verdediging stand te houden en gaan verder eenige fraaie kansen door slecht schie ten verloren. Na de rust komt Hillinen goed opzetten en ondanks den tegenwind blijven de Hillinen-aanval- len gevaarlijk, doch ook L.F.C. met den wind meespe lend breekt vele malen zeer gevaarlijk door doch de Hillinen-verdediging weet erger te voorkomen. Een schitterende Hillinen-aanval gaat verloren als de links buiten slechts in het verlaten doel heeft te schieten doch hoog over trapt. Na een half uur spelen weet Hillinen het eenige doelpunt van dezen wedstrijd te scoren, als langs den. uitgeloopen keeper hard inge schoten wordt (10). Vijf minuten later krijgt Hillinen een strafschop te nemen, welke onbenut blijft. De laatste tien minuten komt L.F.C hoe langer hoe meer opdringen, maar door met de geheele ploeg te verde digen weet Hillinen de twee kostbare punten te be houden. Uitslagen: Halfweg Jun.Hillinen Jun. 0—2. S.J.C. 1 Hillegom 1 60. BLOEMENOAAL TERAARDEBESTELLING DR. W. H. DIPPEL. Onder groote belangstelling had Zaterdagmiddag op de Algemeene Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal de teraardebestelling plaats van Dr. W. H. Dippel, die de vorige week op zoo tragische wijze den dood vond. Toen de stoet in de aula kwam speelde de heer J. P. Lettinga op het orgel „Stort tranen uyt, schreyt luyde" uit Valerius' Gedenk- klanck. Toen nam de heer Essink het woord. „Ik weet", zei hij, „hoe dankbaar de overledene was voor de ondervonden vriendschap. Met veel trots kon hij over zijn kinderen vertellen. Zijn streven was, goed te doen. Zijn bekwaamheid als arts was bekend ver buiten de gemeentelijke grenzen. Nooit stelde hij zich op den voorgrond; hij is in het harnas gestorven' Tot de kinderen richtte de heer Essink woorden van troost. Namens de collégas sprak dr. J. Layendecker, die in den overledene den voortreffeüjken collega schet ste. altijd bereid om hulp te verleenen. De heer D. Lageman sprak namens de Wijkver pleging AerdenhouuBentveld en belichtte de ver diensten van dr. Dippel voor deze organisatie. De voorganger van den overledene, dr. Lens. wees er op hoe dr. Dippel, die wat stroef leek. op den duur door zijn uitnemende eigenschappen aller har ten heeft gewonnen. Ds. D. Tromp. Ned. Herv. nredikant te Zandvoort, sprak naar aanleiding van 1 Corinthe 13 en Jesaia 64 en 65. Toen de stoet de aula verliet werd op het orgel ,,Wenn ich einmal.soll scheiden" uit de Matthöus Passion van Bach gespeeld. Aan de groeve bad ds. Tromp het Onze Vader: de oudste broer van den overledene dankte voor de belangstelling. GEREF. KERK VAN BLOEMENDAAL. De kerkeraad der Geref kerk van Bloemendaal heeft besloten tot aan het tijdstip van de institueering van de kerk van Overveen de heer D. v. Swigchem als hulpprediker te herbenoemen. Bij e.v. stagnatie der in stitueering besloot de kerkeraad den heer v. Swigchem weer voor zes maanden als hulpprediker te benoemen. Daar het in de practijk blijkt dat het orgelspel tijdens het collecteeren op bezwaren stuit besloot de kerke- iad daarmede niet voort te gaan. HEEMSTEDE VERSIERING GEZONDHEIDSHUIS. Door wijlen Dr. E. A. M. Droog is aan de gemeente Heemstede een som gelegateerd met de bedoeling daarvoor een monumentale versiering te vervaardigen, door een beeldhouwer aan te brengen aan den hoofd ingang van het gezondheidshuis aan de Lieven de Keijlaan. In verband hiermede is door de gemeente een op dracht gegeven aan den beeldhouwer Theo van Revn te Haarlem, die thans met dit werk is gereed geko- i. Aangebracht is in natuursteen een fraai gesty- Ieerde vrouwenfiguur, die met opgeheven armen een zuigeling verheft, alfe symbool van gezondheid. Ongetwijfeld is het geheel een verfraaiing van den ingang van het gezondheidshuis, dat steeds de volle belangstelling heeft gehad van den overleden wethou der Dr. Droog. NIEUWE WETHOUDERS TE ROTTERDAM ROTTERDAM, 4 April. Bij de inwerkingtre ding op 1 September 1941 van de verordening van den Rijkscommissaris, waarby werd bepaald dat de werkzaamheden van de gemeenteraden en van de colleges van B. en W. zouden blijven rusten, voel den de in functie zijnde wethouders zich genoopt hun ontslag aan te vragen. Nadai de burgemeester zich met de betrokken autoriteiten in verbinding had gesteld heeft de secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche zaken aan dit ontslag zijn goedkeuring gehecht. Bij besluit van 3 April heeft de burgemeester aan de wethouders L. de Groot, J. Brautigam, F. L. D. Nivard. A. B. de Zeeuw en J. H. Donner eervol ontslag verleend onder toekenning van pensioen, c.q. een in pen sioen overgaand wachtgeld. In hun plaats zijn met ingang van 7 April met goedkeuring van den secretaris-generaal benoemd de heeren dr. H. Roos, ir. D. Moinmaal, G. C. Blom en dr. P. Klumper, die resp. zullen worden belast met de departementen van onderwijs en volksont wikkeling, technische zaken, financiën en bedrij ven en volksgezondheid. Onder eigen beheer heeft de burgemeester gesteld het havenbedrijf, perso- neele zaken en sociale aangelegenheden. Teraardebestelling W. Knoop Zaterdagmiddag één uur werd op de Algemeene Be graafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W. Knoop, stichter van de bekende Boekbinderij W. Knoop en Zn. en ouderling van de Christ. Geref. Gemeente. Te voren had*in het sterfhuis een rouw dienst plaats gehad, geleid door den predikant dezer gemeente, Ds. W. F. Laman. die sprak over den tekst: en de deur werd gesloten" uit Mat- theus 25. De belangstelling op de begraafplaats was heel groot. o.a. van de zijde der vakgenooten van den overledene en van de Chr. Geref. Kerk. Opgemerkt werden o.a. de heer F. L. van der Bom, voorzitter van den Ned. Bond van Boekbin derspatroons, de heer F. P. d'Huy, secretaris der vakgroep van de boekbinderij en vele vertegenwoor digers van uitgeversfirma's. Vier ouderlingen van de Chr. Ger. kerk fungeerden als slippendragers. Ds. Laman sprak over het graf van Christus en over dat van den heer Knoop. ..Het laatste spreekt van het oordeel, in het paradijs uitgesproken; het graf van Christus van het leven, dat de dood achter zich heeft". Spreker roemde den overledene als een liefdevol echtgenoot en vader en als een uitstekend ouderling en verzocht tenslotte aan de aanwezigen te zingen Psalm 89 vers 7. De heer W. J. Knoop, de oudste zoon, dankte na mens de familie voor de belangstelling. RADIO PROGRAMMA WOENSDAG 8 APRIL 1942. HILVERSUM X, 415.5 M. 7.15 Gramofoonmuzlek 7.45 Ochtendgvmnas'iek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.15 Ochtendgymnastiek 8.25 Gramo foonmuzlek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramo- foonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu- ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Ad de Heer. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.10 Orgelconcert. 12.40 Alma nak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Bij den Limburger Boer. 13.15 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuzlek 13.45 Gramofoonmuzlek. 14 00 Een Muziekcorps van de Duitsche Weermacht en gramo foonmuzlek. 15.00 Voor de vrouw .15.20 Viool, piano en gra mofoonmuzlek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuzlek. 17.15 B. N .O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwartier. 17.45 Zang met pianobegeleiding. 18.00 De veldtocht van Generaal Aardappel. 18.15 Kwartetconcert. 18.50 B. N. O Nieuwsberichten. 19.00 B. N. O. Economisch praatje over den landbouw. 19.10 Gramofoonmuzlek. 19.30 „Foto album". muzikaal programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken. 20 15 Omroeporkest. 21.00 Gramofoonmu- ziek. 21.15 Orkest Ernst van t Hoff en solist (opn.). 21.45 B. N .O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O Politiek praatje. 22.10 Gramofoonmuzlek. 22.50 Musette-orkest (opn.) en gramofoonmuzlek. 23.00—24.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Vierhandige pianovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding on gramo foonmuzlek. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 De Melodisten. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13,00 Roe- meensch orkest Gregor Serban. 13.30 Otto Hendriks en zijn orkest. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Fragmentari sche uitzending van de opera „Don Pasquale" (opn,). Ca 15.45 Arnhemsche Orkestvereeniging en orgel (opn.). 16.05 Trioconcert. Ca. 16.35 Gramofoonmuziek. 16.40 Trioconcert. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, econumische- en beursberichten. 17 oo Amusementsorkest, solist en da meskoor „Aethercharme" en pianospel. 18.30 Van huis tot huis. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Zang en piano. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B. N. O Brabantscli praatje. 20 00 Residentie-orkest en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). Ca. 20.52 Gramofoonmuziek- 21.00 Als je verre reizen doet, dan kan je veel verhalen. 21.15 Residentie-orkest. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22 10—22.15 Avondwijding. ir= ^IDdOf het nat en tochtig ■1S, beschermen HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's-GRAVENHAGE, 7 April, f 20.000 20244. f 5.000: 17002. f 2.000: 13158. f 1.000: 8652. 13812. 14346. f 400: 5357 12034. f 200: 1083 7032 14575. f 100: 4070 4988 7417 9107 10594 11535 17860. Distributie van tabak enz. Bijzonderheden worden binnenkort bekend gemaakt 's GRAVENHAGE, 7 April. Naar aanleiding van de geruchten, welke de ronde doen inzake de distributieregeling voor tabak, sigaren, enz. deelt het departement van handel, nijverheid en scheep vaart mede, dat de bijzonderheden betreffende deze distributie binnenkort bekend gemaakt zullen worden. Het departement wijst er echter op, dat geruch ten, als zou reeds thans een bon van de texticl- kaart bij den sigarenwinkelier moeten worden in geleverd, volkomen ongegrond zijn. Van officieele zijde is nog geen enkele bon aangewezen. Hieruit moge men opnieuw de conclusie trekken, dat het in alle omstandigheden noodzakelijk is bij distributie zaken de officieele berichten af te wachten en niet te handelen op geruchten. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de courant in den namiddag door ons wor den bezorgd Lessen 4 BIJWERKEN in talen, wisk, etc. f 4 p. ni. .1. van Doorne, mu- lo-ond. Romeinenstr. 37. H.-N. 4 KLAVAKSKRIBO. Hervatting lessen, muziekverkoop. Woensdag - Donderdag. Pa. A. J. van der Lyke. Vrcdehhofstr. 17. Hri. 1 4 LATIJN. Bijwerken gev-, leer ling 3e kl. Gymnasium. Condities f onder G 1402. 4 LES IN RADIO-TELEGRA FIE gevr. Br. met pr. opg. G 1401 4 SPAANSCHE LES. ENGEL- j SCHE LES. J. L. Scholtens, I Schulpweg 29. A'hout. Leeraren I Spaansch 31.0.. Engelsch M.O. Personeel gevraagd l Voor Huishouding I 4 Gevraagd: DAGMEISJE va: I ongeveer 9-4 uur. Orionweg 44. Tel. 22799. 4 Gevr. FLINK MEISJE v. tot 12.15 In kl. gezin. Zaanenlaan no. 38. 4 Gevraagd: PL. MEISJE v. 8.30 tot 3 u. of werkster v. 3 ooht. p. Du in oord straat 42. 4 Gevr.: MEISJE 9-1 in kl. gez. dag, p, w. of werkster 9-1 drie x p. w. Zandv.laan 1SS. I 4 Gevr. te A'hout in gezin m. 3 I kl. kind. BESCH. MEISJE als huLszen.. intern, gen. alle huish. j werkzaamh. te verr. (geen ruw werk)( en met de kind. te he!- 1 pen. Meer hulp aanw.. niet anti- Duitsch. Br. G 1536 4 BESCH. MEISJE gevr. voor dag en nacht in kl. gez, per 1 Mei Liefst R.K. Alders, Sparrenlaan 23. Bentveld-Aerd. Tel. 27958 L Hotel Vreeburg, Bloemen daal. Kerkplein 16, vraagt DAG MEISJE pl.m. 17-18 j. voor dh reet. Volle kost met huis. verk. 4 HULP GEVR. bij echtp. eeni ge ochtenden per week van 9—12 omtr. Buitenrustbrug. Brieven G 1537 FLINK DAGMEISJE gevr. Goed loon. Zonnebloemlaan 36. Aerdenhout. Gevr. bij dame-all. NET MEISJE uit burgergezin van 9-3. Zondags en 1 middag in de week vrij. Kleverparkweg 190. 4 NET MEISJE gevr. v. dag of en n. voor direct. Aanm. Hotel Boekenrode. Heemstede. 4 Gesr. NET MEISJE 16 J. 8.30 ot 5.30. Brieven G 1426 4 FLINK DAGMEISJE gevr. Zandv.weg 2. Bentveld. 4 Gevr. FLINKE WERKSTER voor Vrijdag van 9-5. Kl. Hout weg 39. 4 WERKSTER gevr. voor heele dagen. Arnoldl-iai. 9 Bl'daal, hk. Lage Duin en Daalsoheweg. 4 FLINKE, NETTE WERK STER gevr. v. 3 a 4 d. p. w. Aan. melden na 7 uur. Koninginneweg 49. 4 NET NfEISJE gevr. v. d. of d. en n. goed k. k. Beethoven- laan 23. Heemstede. 4 Gevr. een not eerlijk DAG MEISJE in kl. gezin van S tot 1 u. Fred. Tïendrtkstr, 3. Zandv. 4 FL. MEISJE gevr. per 1 Mei v. d. en 11. goed loon. Mevr. Xolte. Laan van Boreel 8, Bl'daal bij Station. 4 Gevraagd: voor direct of p. 1 Mei NET MEISJE v. d. en n. zelfst. kunn. werken. Mevr. Vis ser. v. Slingerlandlaan 12. Hst. 4 NET .MEISJE ge\s. voor d en n. v, goede get. voorc. in 1ste kl, 'pension. Westerhouspark 10. 4 In doktersgezin net KEURIG MEISJE gevr. v. d. en n. v, g. g. v. zelfst. k, w. en z. g. g. onn. z. a. t. m. kat. dr. Spaarne 50 4 WERKSTER gevraagd, 2 x p. Maand, en Donderd. Jan Steen laan 13. Heemstede. 4 Gevr. HOLL. MEISJE v. d. en n. k. k. en w. v. g. g. v. kat. en zw. dr goed loon Paul Potterlaan 2, Heemstede 4 Gevr. p. 1 ivfel of later Zandv. weg 44 (bij halte Mr. Enschedé- weg) MEISJE voor d. en n. weg. huwelijk der tegenw. Fl. loon. dagmeisje aanw. 4 Voor Bl'daal wordt gevr. FL. MEISJE v. d. en n. Hoog loon. Brieven G 1413 4 DIENSTBODE gevr. tegen 1 Mei of later voor d. en n. Goed kunn. koken. Kl. gezin. 2 pers. goed loon. R. Determeyer. Paulus Potterstr. 30 hs Amsterdam. 4 Mevr. Jonkman. Rlo Grande- laan 57. Overveen vraagt voor dadelijk een DAGMEISJE. 4 NETTE WfeRKSTER gévr 2 halve dagen In de week. W. G. Boelen. Kruisstraat 15. 4 Spoed! In net burgergezin bij man en twee kinderen wordt een nette jonge HUISHOUDSTER ge vraagd. Brieven G 1408. 4 Gevr. met 1 Mei flink DAG MEISJE (met volledige kost) goed kunnende koken en werken. Goed loon. Bloemend.weg 289. Overveen. 4 1 Mei gevr. nette DIENST BODE in kl. gez. te Bentveld, Flink loon. Hulp ruw werk. Br, No. 9 53. Wensing's Adv. Bur, Tempellersstr. 32 4 Gevr. nette DIENSTBODE v. dag of d. en n. die zelfst. kan ko ken en werken. Flink loon. Bre- deroodsoheweg 41. Santpoort St. 4 D \GMEISJE gevraagd v. 9-1 uur. Vrijdags tot 3, Zaterdags" 4 uur. Westerhoutstraat l. 4 WERKSTER gevraagd voor enkele uren per week. Zljlweg 67, OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEEMNC.EN voor de Provincie Noord-Holland. HF.T AFDORSCHEN VAN GRANEN. In verband met de verschillende te verrichten landboUw- werkzaamheden. zouden sommige telers er toe kunnen overgaan, het afdorschen van de op de bedrijven nog aanwezige akkerbouwproducten, uit te stellen. Met het oog op o.a. de ongunstige stroopositie hij de veehouders is het echter absoluut noodzakelijk dat het dorschen ook nu geregeld, voortgang vindt. Onderbreking van het dorschen zal dan ook onder geen beding worden toegestaan. Die telers, welke moeilijkheden ondervinden wegens ccn tekort aan arbeidskrachten, dienen zich in verbinding te stellen met de beroepsdorschers. Ook in deze gevallen is door overleg veel te bereiken. DE PROVINCIALE INKOOPCENTRALE VAN AKKERBOUWPRODUCTEN VOOR N.-HOLLAND. KUNSTMESTDISTRIBUTIE. Reeds eerder is gepubliceerd, dat aanvragen voor een aanvullende toewijzing voor kunstmeststoffen vóór 1 Maart 1942 moesten worden ingediend. Een uitzondering maakten hierop de aanvragen voor contractzaadteelt, die vóór 15 April 1942 ingediend behooren te zijn. Tengevolge van het centueel uitvrlezen van koolzaad op verschillende perceelen zal tot de teelt van blauw- maanzaad worden overgegaan, Voor telers, die blauwmaandzaad zullen telen op per ceelen. waarop reeds koolzaad was gezaaid voor het sei zoen 1941'42. doch waarop het gewas ls ultgevroren. en dit tijdig Ean hei Bureau van den Provincialen Voedselcom- missaris te Alkmaar laten weten, zal de stikstoftoewijzing geheel zijn als oorspronkelijk voor koolzaad werd vast gesteld. Evenzoo dienen telers, die nu perceelen voor de teelt van blauwmaanzaad zullen bezigen, die oorspronkelijk met andere gewassen beteeld zouden worden, hiervan tijdig het Bureau van den P. V. C. te berichten om voor oen eventueele aanvullende stikstoftoewijzing in aanmerking te komen. Zeer vele telers verzoeken tegen inlevering van verval len bonnen nieuwe bonnen te mogen ontvangen, dnftr zij verzuimd hebben de hun verstrekte kunstmestbonnen tij dig bij hun handelaar of Coöperatie in te leveren. Wij wijzen er met nadruk op, dat deze verzoeken niet inge willigd kunnen worden. Is een zekere periode geldig verklaard, dan dient do teler de bonnen van de geldig verklaarde serie onmiddel lijk bij hun handelaar/Coöperatie tegen een ontvangstbe wijs in te leveren, zoodat voorkomen wordt, dat de bon nen waardeloos worden. Tot 15 April a.s. zijn geldig: Bonnen voor fosforzuur voorzien van opdruk 4 en 5. Bonnen voor kali voorzien van opdruk BT. De handelaar,Coöperatie moet deze bonnen vóór 15 April a.s. bij het K D B. Inleveren en dienen de telers er dus voor te zorgen, dat de handelaar/Coöperatie de bonnen zéér zeker enkele dagen vóór 15 April a.s. in hun bezit hebben. De telers wordt aangeraden direct aan de oproep om de kunstmesttoewijzlng met de bonnen af te halen, gehoor te geven. VEEBOEKJES. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat. in tegenstelling met wat achter op de veeboekjes staat, alle aanvragen om een veeboekje gericht moeten worden aan de Landbouw-Crisis-Organisatie. Afd. Le- denregister. Kerkplein. Alkmaar. Tevens moet op de aan vrage vermeld staan of het een boekje voor Rundveehou ders of voor niet-rundveehouders betreft. De veeboekjes worden kosteloos verstrekt aan nieuw aangeslotenen en aan geoiRaniseerden, die voor het eerst een of ander soort vee Raan houden. Aan georganiseerden. die reeds eerder een boekje ontvingen, hetwelk echter zoekgeraakt is. wordt 50 cent !n rekening gebracht. Dit bedrag moet eerst gestort worden op girorekening No. 245700 van de Lnndbouw-Crfsls-Organisatie voor Noord- Holland. Landbouwhuis te Alkmaar. Indien op het s'.or- tingsbiljet het soort veeboekje vermeld wordt, zal dit direct na ontvangst van het gestorte bedrag toegezonden worden. DE PROVINCIALE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Officieele Landbouwmedcdeelingen" No. 10. VERBOUW VOEDERBIETEN. De Provinciale Voedselcommtssarls voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor den teelt van voederbieten geen contracten mogen worden afgesloten tegen prijzen, welke hooger zijn dan door den Gemachtigde voor de Prijzen hiervoor zijn vastgesteld. Bij prijsopdrijving zullen tegen de betrokken partijen maatregelen worden genomen. Ingeschreven als Persbericht No. #4. VERBOUW VAN BLAUWMAANZAAD. De Provinciale Voedselcommissarls voor Noord-Holland maakt bekend, dat Akkerbouwers die Blauwmanr.zaad gaan verbouwen voor Iedere too kg. oogst 1942. welke xlj inleveren, naast de reeds bekende revenuen ook nog ont vangen 1 kg. spijsolie met een maximum van 50 kg. per gezin. Zij, die nog blauwmaanzaad voor zaaldoeleinden wen- schen te ontvangen moeten voor 10 April a.i. opgeven aan de Plaatselijke Bureauhouders, welke oppervlakte zij wenschen te verbouwen. inRoschreven als Persbericht No. 35. Voor Bedrijf 4 Gevr. wegens uJtbr. KAP PERSLEERLING, gevord, of 2e Bediende. Marnixstraat 53. H.-N. 4 IJZERWAREN". Gevr. voor spoedige indiensttreding Bedien de P.G., ca. 20 j. goed verkooper, grondig met het va.k ijzenv. en gereedsoh. bekend. Br. met uitv. lnl. omtrent leeftijd, refer, enz. G 1562. 4 MEISJE gevr, v. d. plakta.fel Wasscherlj ,,De Hoop". Amster- damsohe Vaart 48-50. 4 Gevr. flinke WINKELJUF FROUW, leeftijd pl.m, 20 jaar. Bekend met brood- en banket bakkersbranche. Zondags vrij. Br G 1539. 4 JONGSTE BEDIENDE gevr niet ouder dan 14 jaar. Boeke en Huidekoper. Spjaarndamscheweg no. 180. 4 Gevr. SLAGURSHALFWAS bij Joh. v. Hemsbergen, Wagen weg 214, Haarlem. 4 Gevr. JONGEDAME, beslist onzichtbaar kunnende «toppen. Br. m. foto No, 960, Wensing's Adv. Bur. Tempellersstr. 32. 4 Groot Levensmiddeienbedrijf heeft plaatsing v. flinke WIJK BEDIENDE 18-22 j. ongeh. met het vak bekend. Borgstorting f 250. Aanm. Donderdagmorgen 9 April a.s. van 10-12 uur. Leid- schevaart 260. 4 JONGEN GEVR, 14-16 j. v. alle voork. werkzaannh. Aanm, tot 5 uur, Kweekerlj, mr. Enschedé- weg 9B. Aerdenhout, 4 Gevr. LEERLING NAAISTER, 3 dagen per week. Tetterode straat 10 c. 4 Gevr. voor sp. Indienettr. FL. JONGEN v. werkzaamh. in de wasacherü. Leeft. 18-20 j. Wass. ..Hoek en Vaart" Bl'd.straatweg '7. Santpoort-St ~a AANK. WERKSTER *n leer ling-naaister gevr. Fashion Shop 1 Wagenweg 24. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B. z. a. NET MEISJE bij pro- Duitsch of N.S.B. 19 j. onversch, wat v. werk. Brieven G 156 5 4 B. z. a. JUFFROUW 18 J. voor kinderen, gen. huish. te verr. Dipl. Huish.school Hoofdstr. 232. Santpoort. 4 NAAISTER b. z, a. voor het maken en vermaken v. d. en k. kleeding. Adres te vern. bur. van dit blad. 4 COS^UUMNAAISTER heeft nog eenige dagen vrij. Ook veran- derwerk. Brieven G 1440. 4 HUISn. Wed. zoekt plaats in klein gezin, waar vrouw ontbr. of bij heer-aileen. Tegen kost en in won. kl. verg. Brieven G 1439. 4 DIENSTBODE b. z. a. voor en n. in gezin z. k. zelfstandig koken en werken v. g. g. v. Adres Laurierstr. 4, Haarlem-N. B. z. a. net R.-K. MEISJE, zelfstandig kunn. werken oud 24 j. Zag zich gaarne gepl. in gezin van 2 pers. O wenst r. 25. Leerdam Voor Bedrijf 4 B. z. a. NET PERS. voor tuln- onderh. ook op de hoogte van huish. bezigh. geschikte prijs. Br. G 1444. 4 INCASSEERDER, admin. on derlegd. zoekt nis bijverdienste incassowerkz.heden Br. G 1443 4 BOEKHOUDER hek. met om- zet-loon-bel., enz. b.z.a, A. J. de Lint. Laan v. Rozenburg 7. H'st. uuizen gevraagd 4 Jongelui, die wensohen ie tr. vragen HUIS ter overname van iemand die gaat verhuizen, tegen 1 Juli of 1 Aug. aJi. Huur tot f 30 p. mnd. Haarlem of omstr. Brie ven G 1366 4 GEH. OF BOVENHUIS te huur gevr. door jor.gemenschen tc*ea j, Mei ol later, Br. Q 1447. 4 Te huur gevr. door jongelui. Mei, Juni, Juli Aug. BENEDEN- BOVEN'RUIS, ot' Beneden of bo vengedeelte van huis f 6 per w. Brieven G 1446 4 WOONHUIS te huur gevr. in de omgeving van Den Haag. Delft Leiden of Haarlem. Aan een vrij- liggend huis met zoo mogelijk grooten tuin wordt de voorkeur gegeven. Brieven onder nr. 1110 aan Adv, Bureau -Hünd. Groen markt 36. Don Haag. Huizen aangeboden 4 WON'IN'GRUIL. Gezin uit Lel den (2 p.) zoekt dito gezin in Haarlem v. woningruil. omg. Kle verpark. Brieven G 1448. Kamers gevraagd 4 RUSTHUIS. Gezocht tegen 15 April voor heer op leeftijd een goed gezellig tehuis, ongeveer f 45 per maand Geen Haarl.-Noord. Br. G 1541. 4 Ongem. of gest. ETAGE of ged van huis gevr. in Haarlem of omg best, minstens uit 2 gr. en 1 kl. ka mer m. of gebr, van badk. en keu ken Br, G 1455 4 Heer zoekt Z1T-SLAAPKAMER met ged. pension. Br. G 1454. 4 GEM. 7.IT-SLAAPK. en slaapk door broer en zuster gezocht, zon der pension. Centrum. Br. G 1453. 4 Dame zoekt gestoff. ZIT- EN SLAAPKAMER met kookgelegen heid. Br. G 1452. 4 Gezellig gem. ZIT-SLAAPKA- MER gezocht door net meisje, b. h. b. Br. G 1451. 4 Gevr.tegen 1 Mei door dame 2 ONGEM. KAMERS en keuken of étage. Br G 1450. 4 Heer zoekt gemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER met pensioen. Br. met prijsopg G 1449. 4 Mevr. Dr. B. Ch Lcdeboer zoekt ruime gestoffeerde SUITE met keuken in Heemstede, op goeden stand, bij voorkeur in omgeving Raadhuisplein. Br, G 1801, Kamers aangeboden 4 Te huur agb. te H'stede v da me of heer all. zonnige ONGEM. KAMER aan straatzijde, met apar te kookgel. Prijs billijk. Br G 1459. 4 Te huur ruime gest. ZIT- EN SLAAPK., mooi uitzicht op g st m. pension. Bl'd. weg 105, Bl'daal. 4 ONGEM. KAMER m. str, water te huur aangeb. Br. G 1457 Kost- en Inwoning 4 Voor heer v. goeden huize IN WONING AGB. in comf. huis tc H'stede bij trein en tram (Gar. en tel.) Br. G 1456. 4 Net persoon zoekt DEGELIJK KOSTHUIS met huis. verkeer. Br G 1461. 4 Net pers. vraagt KOSTHUIS m huiselijk verkeer, liefst centrum, geen beroeps Br. G 1460 Huisraad gevraagd 4 GASFORNUIS met oven te koop gevr. nieuw of z.g a.n. Br. m merk en pr. G 1465. 4 VELDFORNUISJE of duveltje met pijp te koop gevr. Lorentz- kade 69. 4 Gevr. door part. v. part. 2 a 3 CLUBS, old-finish, geen leder, la ge ronde tafel, old-finish, 1 vloer- kl. 2 x 3 M., 1 ganglooper 390 c.M.. 1 traplooper 16 tr. met r. Tel. 17367. 4 Van particulier gevraagd KAR PET 16 els of grooter (liefst beige) Br. G 1462. Huisraad aangeboden 4 Aangeb. eiken DRESSOIR, thee meubel. uitsch. en salontafel, 3 sa- lonfaut G v. Aemstelstr. 125, HN 4 TE KOOP kristallen lichtkroon, salon schemerlamp, spiraal 1 pers Kloosterstr. 89. Hrl. N. 4 Te koop HUISKAMERLAMP m bovenlicht f 4 en steunzolen m 38 f 2.50. Acaciastraat 101, Hrl. N. 4 Te koop mah. houten LINNEN KAST. Elzenplein 56, Hrl, N. 4 Te koop 1 gegalv. BADKUIP. Rijksstraatweg 244, voor 6 uur. 4 TE KOOP 2 hondenstoeltjes, pr. spiegel op stand., tafellaken nw. cn 6 servetten nw.. gr. emaiUc ketel en nw. gebord. kleedje. Br. G 1568. 4 Te koop ELECTR. LAMP. ge brand glas in lood met koplicht en staande schemerlamp met -gedr. eiken poot. Molukkenstr. 44, H.N. 4 TE KOOP antieke mahonie h. tafel met leeuwenklauwpoot en In- legbladen; een notenh. cyl. bureau met boekenkast. Velserstraat 4. 4 Agb. THEEKASTJE f 4.50 en gasfornuis, iets defect f 20. Zand- vaartkade 6, H'stede. 4 TE KOOP stofzuiger f 20, rol- schuier f 3. trap (9 treden) f 3 Adr. Bakkerstraat 37. 4 TE KOOP 2 groote lederen club fauteuils, Nillfisk. stofzuiger, als nieuw, ijskast. Friesche Stoeltjes- klok Br G 1471. 4 Ronde mass. eik. SALONTAFEL te koop agb. nieuw Raamvest 9A. 4 Te koop GEYSER, drukauto- maat. Junkers, als nieuw. Rcmolen- straat 60B zw„ na 5 uur. 4 Tc koop een prima massief mah. TAFEL, ovaal, te bcvr. Goetzee- straat. 12 Hrl. N. 4 Tek oop 2 een pers. MOLTON DEKENS. Teslastraat 85. 4 Agb rond KOOK KACHELTJE met pijp. z.g.a.n. f 30, benevens 4 deuren. Brakel, Verspronckweg 15, tusschen 6-7 uur. Muziekinstrumenten 4 Te koop pr. ELECTR. GRAM. MOTOR m. pick up in notenh. sehulfkast m. 15 pl. f 75. z.g.a.n. koffer gram. m. 10 pl. f 37.50. Bloe mend. straatweg 162. Santp -Stat 4 PHILIPS RADIO te koop, tevens pick up combinatie te kcop Groot Heiligland 42. 4 Tc koop PHILIPS RADIO type 2534 en 2 luidsprekers, waarvan 1 clectro-dyn. in kast. Na 7 uur. Jan Gijzenkade 57 rood.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7