GROENTJES JEUGDDROOM ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 20) (Nadruk verboden) Helaas zijn eerste liefde. Jo is bij voorkeur niet iemands eerste liefde. De man verandert later, moet zich veranderen. Daarom moet hij wat beleven, zich bezinnen, vergelijkingen kunnen maken. Hoe gemakkelijk kan later niet blijken, dat hij zich ver gist heeft. Hoe vaak gebeurt het niet, dat hij haar slechts lief heeft, omdat zij de eerste vrouw is, die indruk op hem maakt;' Omdat ze zoowel hem. als zichzelf een teleurstelling, die een bitteren nasmaak zou kunnen hebben, wil besparen, daarom mag hij haar niet kussen. Het zou zinloos zijn een oogen blik van geluk tegen een leven vol schaamte of berouw te willen laten opwegen. En ze handelt zoo, omdat ze hem liefheeft, den jongen, meer dan hij zelf wel vermoedt. Wanneer hij haar minder na aan het hart lag, dan zouden met een kus alle droomen in vervulling kunnen gaan, zóó dat er niets meer te verlangen overbleef. In dat geval zou uit een kus een kleine, teedere episode kunnen ontstaan>-Nu is dat onmogelijk. Dat begrijpt, hij niet. Mannen schijnen zooiets nu eenmaal niet te kun nen begrijpen. Vrouwen voelen en handelen onder zulke omstandigheden heel anders dan mannen ooit u'l zouden doen. Maar Erich is niet te ontnuchteren. Het is be- v| lachelijk, denkt hjj, maar het vermag hem niet te ontmoedigen, dat zii hem zoo openlijk en bewust j" op een afstand houdt. Maar wat hij niet weet, dat is, dat hij zoo onbewust en zonder er zelf ook maar iets van te vermoeden, mannelijker wordt. Hij heeft het niet gemakkelijk; hij moet er voor vechten. En hij wil er ook \oor vechten. Deze vrouw stond in zijn jeugd als een stralend beeld, dat hij be- wonderde. Nu weet hij allang, dat zij geen beeld is, maar een vrouw van vleesch en bloed, die als elke andere vrouw tot liefde kan worden bekeerd. Niet door een jongen echter, maar door den man. e.j Hermine zegt eerlijk en zonder jalouzie, zooals aCi zij altjjd is: „Die jongen neemt je weliswaar ge- woon van me af, maar, al ben ik in m'n hart woedend op hem, eerlijk is eerlijk zijn schilderijen zijn^ schitterend. Jammer, dat zoo iemand op een stede-' lijk bureau zit en zich bezig moet houden met alle- daagsch teekenwerk. Zou hij dan geen architect kunnen worden?" Jo moet tot haar schande bekennen, dat zij óver zijn belangen nauwelijks een paar woorden met Erich heeft gesproken. Ze schaamt zich een beetje. Tot dusver is eingelijk alleen sprake gewwest van wel wat schuld aan. Hij wil nu eenmaal alleen haar en haar werk. Maar daar heeft hij zelf ook maar over haar en wat met haar verhand houdt, op praten. Op het gebied van bouwkundig teekenen i is zij trouwens een volslagen, leek. Daar heeft ze De niet het minste verstand van. Maar of ze hem un desondanks niet een beetje zou kunnen helpen. en Bij een voorstelling in den Stadsschouwburg de ontmoet ze op zekeren avond den burgemeester hij met zijn echtgenoote. Jo is werkelijk zooiets als een I beroemdheid in haar woonplaats geworden en het ktl ligt dus voor de hand, dat het hoofd der ge- *nj meente haar een paar vriendelijke en waardeeren- ten de woroden zegt. Jo, die anders niet graag over zichzelf spreekt, verklaart zich nu bij uitzondering bereid iets» over haar nieuwe plannen mee te deelen. Daarbij ge- I waagt ze allereerst van het boek, dat de personen -irJ en figuren uit ^ïaar werk aanschouwelijk zal ma- D» ken cn daarbij verheimelijkt ze niet,v hoe waar dij deerend de gfoote uitgevemnaatschappïi zich heeft s uitgelaten en welk een groot succes dit boek wordt aTni voorspeld. En dit alles zal dan uitsluitend te dan- ken zijn aan een jeudig talent, den teekenaar van Gemeentewerken, Erich Kyber. Men zou er wat onder durven verwedden, dat de burgemeester dezen jongen ambtenaar niet eens kent. Toevallig kent hij hem echter wel, maar alleen door wijlen zijn vader. Zoons van bekende of be roemde vaders hebben het gewoonlijk niet gemak kelijk. Zij blijven voortdurend in de schaduw van den man, die hen voorging en hun eigen capaci teiten wordt een critischer maatstaf aangelegd dan die van andere jongelieden. De zoon dient niet slechts zijn'vader nabij te komen, hij moet dezen zelfs overtreffen. „Ach, de zoon van Kyber van het gymnasium? Ja, die heeft nog met mijn zoon in dezelfde klas gezeten. Zoo, die zoo, zoo". ..Nee, burgemeester, zoo gemakkelijk komt u er ■niet van af. denkt Jo; ik moet het ijzer smeden, zoo lang het heet is Derhalve zegt ze vrijmoedig: „Ach. burgemeester zoudt u mij een groot genoegen willen doen?" De kleine, dikke, gemoedelijke magistraat buigt en is een en al hoffelijkheid. „Maar natuurlijk, juf frouw Gahl. Zelgt u me maar gerust, wat u op het .hart hebt. Ik geloof, dat u het wel aan ons verdiend hebt. dat wij u eens een genoegen doen, wanneer dat in ons vermogen ligt". ..Dct u „we" zegt, burgemeester, dat bevalt me", antwoordt de verre van verlegen Johanne, „want waarschijnlijk gaat het niet alleen om uw mede werking. maar ook om die van eenige andere hoog geplaatste ambtenaren". i „Tjonge, is het zoo belangrijk?", vraagt hij lachend. Hij moet het niet te licht opnemen; haar is het volkomen ernst. Zé ljükt den eersten burger der stad aan en zegt: „Ik zou graag zien, dat u den jongen Kyber eens in het oog hield. Die zit niet op de goede plaats. Veel te goed voor de ondergeschikte functie, die hij bekleedt. Een flinke jongen, maar hij mag niet eens zelfstandig ontwerpen. Hij is ■toch geen teekenaar, maar architect". De oude heer luistert voorH naar den 1#on, waarop zij dat zegt. Deze jonge vrouw schijnt veel aan dien knaap gelegen te zijn. Of zegt te dat alleen,, omdat hij werkelijk begaafd is? De ware reden is op dit oogenblik niet goed uit te daken, maar hoe dan ook terwille van Johanne Gahl kan hij dien jongen wel eens in het oog houden. Zoo wordt Erich Kyber, de nietl vermoedende, op een goeden dag in de kamer van den burge- meester ontboden. Wat zou „de oude" van hem wil- iet Jen? Erich-gaat zijn zondenregister nauwkeurig na, Eiaar hij kan niets ontdekken, dat aanleiding zou unnen zijn, dat hij zoo plotseling op het matje wordt geroepen. Hoogstens zou de burgemeester hem als ambtenaar, die geen bijverdiensten mag hebben, ,,'3 het schilderen kunnen verbieden. Maar dat moest hij eens in zijn hcfofd halen! Nog liever liet hij dan zijn „vaste positie het recht op pensioen" loopen! (Wordt vervolgd). 'IJS BEVERWIJK Jaarvergadering van „Kennemerland" Kleinhandel kan slechts in het groot koopen Dinsdagavond hield de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" haar jaarvergadering in hel veiling gebouw aan de Breestraat. De voorzitter, de heer J. P. Nijssen. merkte in zijn openingswoord op. dat 1941 voor de tuinders geen al te bes» jaar is geweest, wat vooral te wijten is aan de slechte prijzen voor aardbeien en snijboonen en den daarbij opgetieden misoogst- Spr. hoopte, dat in 1942 bij de vaststelling van de maximum prijzen rekening^ gehouden zou worden met de gestegen productiekosten De vereeniging zelf mag echter op een behoorlijk bedrijfsresultaat terugzien. Het bestuur meent nu op een gezond peil te zijn aangeland en nu het oude deficit is afgelost kan aan" het naaste doel der vereeni ging wordeh gewerkt, n.l, sterke verlaging van de pro visie voor de leden. De in- en uittreding van leden was nog steeds gebonden door een boekschuld van ongeveer f 200 per lid. De in- en uittreding van leden zal thans geheel vrij zijn. Verder heeft het overleg met de. bankinstelling ertoe geleid, dat de algeheele wettelijke aansprakelijkheid der leden bij liquidatie kan worden opgeheven en kan worden ver vangen door een aansprakelijkheid van f 200 en zelfs van f 100 per lid, wanneer er meer dan 500 leden zijn. Voorts meent het bestuur, dat nu de tijd rijp Is om aan de mogelijkheid van één veillngvereeniging in Beverwijk te. gaan werken, waarvoor het specifiek katholiek karak ter natuurlijk een beletsel zou vormen. Gezien de uit stekende samenwerking met de Vrije Veiling en het af- loopen van de indertijd gesloten overeenkomst in April '43, is het noodlg dat de oplossing in den vorm van een blijvende samenwerking of fusie voor dien tijd tot stand komt. Dat men den kleinhandel op kosten der tuinders niet kan blijven bedienen staat wel vast. Indien daarvbor geen vergoeding kan worden berekend, zal ook op deze veiling slechts in het groot worden toegewezen. De kleinhandel moet dan zelf voor de verdeeling zorgen of van een grossier betrekken. Uit dit alles kunnen groote ver anderingen voortvloeien in het systeem der veiling, o.a. zal de neerzetveiling niet meer noodig zijn. De voorgestelde statutenwijziging werd aangenomen. Hierbij werd o m. bepaald, dat de naam der vereeniging werd veranderd in Coöp. Tuindersvereeniging Kenne merland G. A. Voorts werd de verplichting der leden om lid te zijn van een standsorganisatie opgeheven. Het voorstel om den voorzitter te machtigen de notarieele acte van wijziging namens de vereeniging te doen verlijden werd aangenomen. Vervolgens werd op hartelijke wijze afscheid genomen van den geestelijk adviseur, kapelaan R. C. v. Ginkel. Het bezit der vereeniging bedroeg £230.158,38. De ex ploitatierekening vermeldde een ontvangst van f 32.032.18 en een uitgaaf van f 12.990,37, zoodat er een winst gemaakt is van f 19.041,81. Op de gebouweri cn het oude deficit werd resp. f 2300 en f 16.000 afgeschreven. Het restant van het deficit van f 56.618 kon dsor een hoogere waardeering van de be zittingen van de balans afgevoerd worden. De gebouwen en de emballage staan resp. op de balans voor f 119.912 en f 25.675. De veilingsprovisie werd voorloopig vastge steld op 7 De heer J. P. Nijssen, werd met algemeene stemmen als voorzitter herkozen, evenals de bestuursleden Jac. Strik en W. Roling. De commissarissen A. v. d. Bronk en S. v. d. Kolk weiden herkozen. Medegedeeld werd, dat de plannen voor de stichting van een proeftuin met laboratorium voorloopig van de baan zijn. Zoodra de.omstandigheden het toelaten zal aan den plannen uitvoering gegeven worden. DISTRIBUTIE VAN TABAKSPRODUCTEN. Grossiers en winkeliers in tabaksartikelen kun nen op Donderdag 16 April a.s, des namiddags tus- schen 2.30 en 3 uur aan het distributiekantoor. Kees Delfsweg 1, kosteloos afhalen een handleiding voor de distributie van tabaksartikelen. NIEUWS VAN H. A. V. „SUOMI". Donderdag 16 April wordt in het Rex Theater te IJmuiden-Oost onder auspiciën van „Suomi" het eerste deel van de Olympische "Film vertoond. De secretaris van het district Noord-Holland van de N.A.U., de heer Jan de Vries, zal een propa gandistisch woord spreken. Zondag 19 April wordt de Mulier-veldloop ge houden. De start heeft om 1 uur plaats. De jaarvergadering wordt op Maandag 27 April in het Statenhuis aan de Zeestraat gehouden. De' veldtraining wordt op Dinsdag 28 April geopend. EERSTELINGEN. Aan d£ -bloemenveiling ,,'t Centrum" werd door K. Aafjes te Assendelft de. eerste lathyrus aange voerd. JOOP WEENINK A-KLASSER. Naar aanleiding van het resultaat in de Neder - landsche veldloop-kampioenschappen te Hilversum heeft de N.T.C. van de N.A.U. het Suomi-lid -f. Weenink gepromoveerd naar de A-klasse. Tevens heeft de N.T.C. besloten, den beschikbaar gestel den eereprijs door de G. A. C. toe te kennen aan J. Weenink. Het ligt in de bedoeling hem dezen beker Zon dag a.s. tijdens den Mulier-veldloop te overhandi gen. Vermoedelijk zal dit door den heer G. A. Bur ger, voorzitter N.T.C. geschieden. UITVOERING VAN S. S. II. Donderdag a.s. geeft tie Hoogoven Gymnastiekver- eeniging „S.S.H." haar jaarlijksche uitvoering in het Kennemcr Theater. VELSEN OLYMPIADEFILM IN „DE PONT". Donderdagavond heeft in de bioscoop „De Pont" een vertooning plaats van de bekende Ölympiade- film, welke fraaie beelden geeft van de Olym pische spelen in Berlijn, waar onze vertegenwoor digers zoovele fraaie successen behaalden. Ongetwijfeld zullen zij die deze film nog niet heb ben gezien, deze gelegenheid niet verzuimen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 14 April. Rectificatie: Ondertrouwd: 13 April: J„ L. M. Uyt- dehaage en M. J. in den Bosch. Gehuwd: 14 April: H. Bruns en E. M. van Dobben. Bevallen 11 April: M. M. VermeerBot, d.; J2 April: C. SchipperHouweling, z.; M. Looijvan Veen. z.\ 13 April: J. J. E. SaarloosZuiderbaan, z.; G. A. Driessenj—van Tol, d.; J. M. C. Spieringvan der Weij- den, d.; S. Dörr—Oliemans, z.; P. HeijnisDweelaard, z,; 14 April: J. J. Hendriks—Klemans, z. Overleden: 12 April: A. J. Loots 52 j.. Spaarne. M. E., 6 m., d. v. D. Sloterdijk, Hazepaterslaan. L. H., 10 j., z. v. G. Daams, Gasthuisvest M. Looijvan Veen, 44 j., Kamperlaan. 13 April: A HubregtseAntheu- nisse, 55 j., Populierstraat. J. G. LangeveldHebbe naar, 78 j„ Baan. J. W. de Koter. 19 j.. Kamperlaan. Extra bericht van het Duitsche opperbevel Nieuwe Engelsch-Amenkaansche scheepvaartverliezen HOOFDKWARTIER VAN DEN FiiHRER. 14 April (D N.B.) Het opperbevel der weer macht deelt mede: Duitscne duikbooten en ge vechtsvliegtuigen hebben de vijandelijke ravi- tailleeringsscheepvaart wederom, zware slagen toegebracht. Op de Noordelijke IJszee hebben duikbooten een uit Moermansk uitgeloopen con- vooi aangevallen en twee Amerikaansche trans portschepen. tezamen 12.200 brt., waarvan één reeds door bommen %'an Duitsche vliegtuigen be schadigd was. in den grond geboord. Gevechts vliegtuigen hebben van hetzelfde convooi een tankschip van 4.000 b.r.t. in den grond geboord en een groot koopvaardijschip zóó zwaar be schadigd dat het verloren geacht moet worden. Op den Atlantischen Oceaan hebben duikboo ten twaalf vijandelijke koopvaarders met teza men 104.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Bijna al deze schepen, waaronder zich zeven groote tank booten bevonden, werden vlak onder de Ameri kaansche Oostkust getorpedeerd. De vijand heeft hiermede wederom 15 koopvaarders met een inhoud van 120.200 b.r.t. verloren. Oproep van Bose aan het Indische volk TOKIO, 14 April (A.N.P.) Ter gelegenheid van den herdenkingsdag van het bloedbad van Amritsar. waarbij 400 Indiërs door de Engelschen gedood wer den, heeft de leider der Indische nationalisten, Soebhas Chandra Bose een oproep gericht tot het Indische volk, waarin hij o.a. het volgende zegt: „Het bloedbal van Jalianwalle Bagh m Amritsar. in April 1919, was de dank voor het feit, dat Indië in den vorigen wereldoorlog zijn bloed en zijn goud geofferd heeft voor de ondersteuning van Engeland. Door vernedering, kneveling en wreedheid werd de ziel van Indië eindelijk gewekt. Het Indische volk kreeg zijn vuurdoop in dit geloof aan de vrijheid. Het buitengewone feit van het ontwaken, dat in het geheele land op deze gebeurtenis volgde, stelde In dië in staat met groote stappen zijn doel der vrijheid tegemoet te treaen. De politieke ontwikkeling van het moderne Indië is thans op haar hoogtepunt ge komen en Indië is thans in staat om zonder groote vertragingen zijn vrijheid te verkrijgen. Het tegen woordige wereldconflict plaatst Indië op een kruis punt van zijn geschiedenis. Aan den eenen kant ziet het de wanhopige pogingen van het oude wereldrijk om vast te houden wat het heeft binnengehaald. Aan den anderen kant staat een nieuwe wereld, die In dië eindelijk de kans biedt op verandering en op vervulling van zijn vurige wenschen. De botsing tusschen het oude en het nieuwe maakt de oude or dening kapot en wanneer Indië zich in deze crisis aan de zijde van Engeland zou plaatsen, zou het ook stellig met Engeland ten onder gaan. De eenige kffuze van Indië is derhalve, de oude ordening en ae daarachter staande belangen volkomen van de hand te wijzen en alles 'n het werk te stellen om de nationale bevrijding ten uitvoer te brengen. De militaire toestand is thans zoo, dat een kind kan voorspellen wat er gaat éebeuren. De Engel- schën zijn uit Europa verdreven. Ook in Afrika zijn zij reeds op den aftocht. Het nabije- en midden Oosten, thans weliswaar nog onder Britsche con trole, is als een kruitvat, dat elk oogenblik in de lucht kan springen. In Oost Azië zijn de Engelschen overal door de J«panliers overwonnen. Dé Britsche heerschappij ter zee, door welker macht het wereld rijk gesticht werd, is nog slechts een sprookje en de hegemonie op den Indischen Oceaan ligt th<jns vol komen in handen van de Japansche marine. De Britten bezitten noch een gelijkwaardige lucht macht, noch een vloot of landmacht, die zij tegen over een modern leger in Indië kunnen plaatsen. Het is een vierkante leugen te beweren, dat de vijanden van het Britsche imperialisme Irtdië wil den aanvallen. Deze mogendheden Duitschland en Japan zijn vrienden van de Indische vrijheid, doch vijanden van de in Indië gevestigde militaire basis. Ik zou derhalve aan mijn.Engelsch gezinde land- genooten den raad willen geven niet op valschen grondslag de haat tegen de landen van het drie- mogendhedenpact te prediken, doch liever de Brit sche militaire basis uit ons land te verwijderen. Doen zij dit, dan sta ik er borg voor, dat de mo gendheden van het drielandenpact Indië volkomen ongemoeid zullen laten. Ik mag wel aannemen dat mijn landgenooten zooveel vertrouwen in mij stel len dat zij weten dat ik nooit iets zou zeggen of doen dat in strijd is met de belangen en de eer van Indië. Al miin 'gedachten en streven zijn er thans enkel en uitsluitend op gericht mijn moederland zoo spoedig mogelijk te leiden naar vrijheid en vrede" ingeleverde bonnen in elk geval brandstof 's-GRAVENHAGE, 14 April. Naar aanleiding van door het publiek naar voren gebrachte vragen inzake het afleveren van brandstoffen, vestigt men van be voegde zijde ër de aandacht op. dat wel degelijk brandstoffen op de bij den handelaar ingeleverde geldige bonnén zullen worden afgeleverd. Aan anders luidende geruchten dient men daarom geen aandacht te schenken. Inderdaad loopt ten gevolge van aller lei factoren de bevoorrading van de verschillende han delaren nogal uiteen. De achterstand in de aflevering van enkele handelaren is daardoor vrij groot, doch het is uitgesloten, dat de leveranciers niet in staat zou den worden gesteld op de bonnen kolen af te leveren. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak betreffende het aan den grond stooten van de IJM 64 ..Penelope" onder de Nederlandsche kust. op den Pettemerpolder op 19 November j.l. De raad is met den inspecteur-generaal voor de scheepvaart van oordeel, dat dit "ongeval, dat gelukkig van zeer beperkten omvang is gebleven, te wijten is aan de schuld van den schipper, die niet voldoende rekening heeft gehouden met de mo gelijkheid, dat het schip de kust zeer dicht was genaderd. De Raad heeft daarom den betrokkene gestraft door bem de'bevoegdheld te ontnemen, als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der schepenwet, voor den tijd van acht dagen. Opi De taak van de W.A. Onderhoud met opperheerbanleider van 't Hoff UTRECHT. 14 April. De afgeloopen wintermaan den heeft de W.A. zich van een andere zijde doen ken nen dan in 1940 en de eerste helft van 1941 W A - eorpsen boden hulp aan bij voedsel- en kolentranspor- ten, de vinger werd gelegd op sociale misstanden, ten toonstellingen over doel er. streven, concerten en zang uitvoeringen werden gehouden Kortom het Nederland sche volk heeft gelegenheid gekregen op andore wijze kennis te maken met deze organisatie der N S B Op den oppervlakkigcn toeschouwer kan dit den in druk hebben gemaakt, dat er iets veranderd is in den geest van het corps en men thans met andere midde len het doel tracht te bereiken het Nederlandsche volk te winnen voor de nat. soc. beginselen. Naar aanlei ding hiervan heeft een redacteur van het A.N.P. een onderhoud gehad met den wnd. commandant der W.A.. opperheerbanleider H. C. van 't Hoff. Ter inleiding schetste deze nog eens in het kort de motieven, die in Juni 1940 hebben geleid tot oprichting van deze W.A. De oude W.A had namelijk in verband met de omstandigheden, waaronder zij moest werken, een eenigszins ander karakter. Als weer- en beschermingsorgaan dan is deze W A. in de eerste plaats opgericht als reactie op het gedrag der bewindhebbers voor en tijdens de 'oorlogsdagen jegens de leden dgr N.S.Bj Voorts was zij een reactie op de daarna ingetreden mogelijkheid om beweging en beginselen beter duidelijk te maken aan het Nederland sche volk en als zoodanig een propaganda-apparaat in handen der beweging. Als beschermingsorgaan kreeg de W A tevens tot taak de straat te veroveren. Wel nimmer is een term zoo misverstaan Het is nooit onze bedoeling geweest de straat te „overheerschcn" en het volk van de straat te drukken. Slechts werd daarmee beoogd een respec teeren van onze symbolen en uniform af te dwingen en de openbare straat open te maken voor de pro paganda voor onze beginselen In hel verleden waren wij belaagd, gehinderd en bespot. De vervulling van deze taak heeft de W A vier bloedoffers gekost De strijd op de openbare straat heeft de W.A. gewonnen en zij mag daar trotsch op zijn Thans is het voor ieder lid zonder noemenswaardigen hinder mogelijk onze symbolen of uniform te dragen. Ten derde.heeft de W.A. tot taak de weerbaarheids gedachte uit te dragen, te verstaan in dezen zin. dat wij Nederlanders weer moeten leeren offers te brengen voor de gemeenschap, hard te zijn vootj onszelf en ook vaak tegenover anderen. Binnen dit kader huldigt de W.A. volkomen in strijd met de gangbare opvatting het standpunt, dat een soldateske houding niet in strijd is met den aard van het Nederlandsche volk Bovenal echter moet deze weerbaarheidsgedachte worden uitgedragen omdat ons volk in de toekomst naast en fnet andere volkeren in Europa weerbaar moet zijn. Neemt het vrijwillig aanvaarden van tucht en orde in onze gelederen dus een belangrijke plaats in, de afgetoopen acht maanden is er naar gestreefd om dit gevoel met eigen middelen, scholing en vorming, onder meer op de kaderschool te Leusden. te versterken. In elke plaats werden zoo o.a. patrouillediensten inge steld, welke het gedrag binnen de eigen gelederen controleeren. Op dit oogenblik is de innerlijke kracht dan ook danig opgevoerd. Iedere man heeft begrip voor het uitgangspunt van onzen strijd. De W.A. kan haar beginselen uitdragen. Thans i^ het stadium aan gebroken. waarin het meest aan de propaganda naar buiten aandacht kan worden besteed. Het is dus niet zoo. dat wij een andere werkwijze volgen, het Neder landsche volk nu met handschoenen zouden aanpak ken om het te winnen, neen. de straat is veroverd, de erkenning is afgedwongen! En daarom kan de W.A. nu ook het volk er van gaan overtuigen, dat de N.S.B. het eerlijk méént. Nu zijn wij in staat te toonen waar voor wij willen strijden, dat wij willen helpen. Onze houding thans is dus een voortzetting van den strijd voor het beginsel en een logische consequentie van de versterking der innerlijke kracht. Want wij willen ons volk dienen, er voor op de bres staan en zijn plaats en zijn rechten in het wordende nieuwe Europa verdedigen. Tegelijk daarmee moeten wij het echter tevens de voorwaarden bewust doen worden, waaraan het zal moeten voldoen, wil het die plaats kunnen innemen. Bii de vervulling van deze taak nam de W.A. her haaldelijk de minder draagkrachtigen in bescherming. Dit komt-doordat in haar gelederen de sociale gedach te sterk leeft. Wanneer wij thans vooral de minst draagkrachtigen in bescherming nemen tegen de gevolgen van wat in het verleden is gedaan, ook die van den zwarten han del, dan wil ik er op wijzen, dat de W.A. zich in dienst wil stellen van het geheele volk op de wijze als zij denkt dat dat juist'is. En dat zij socialistisch en voor al revolutionair is en blijft, tegenover ieder en iedere instantie. Wij zijn bereid daarvan het volle risico te dragen. Dit moge een waarschuwing inhouden o.a voor hen, die in moeilijkheden met de levensmidde lenvoorziening een middel zieh tot tegenactie. Wij streven naar discipline maar blijven revolutionairen en zullen zoo noodig ook in het belang van ons volk ingrijpen op revolutionaire wijze, daar waar van ambtelijke zijde geen medewerking wordt verleend! Aangezien het publiek daaruit nog niet goed wijs kan worden, gaf de heer van t Hoff op verzoek van den ondervrager ten slotte nog een korte toelichting op de verschillende formaties en hare onderscheidings teekenen. Tot de politieke organisatie (P.O.l kan ieder lid toe treden. Dit lidmaatschap geeft recht tot het dragen van het zwarte hemd of de zwarte uniform en van het driehoekige insigne. „Werkers" dezer organisatie dragen een blauwen spiegel op den kraag. Leden van verschillende fronten dragen spiegels van andere kleur. De leden van de W.A. zijn kenbaar aan een rooden spiegel, de schouderstukken, en den wolfangel bin nen den driehoek op den arm. Aangezien de W.A. het geheele volk wil vertegenwoordigen, vindt men er mannen onder van verscheiden bouw en grootte. Dit in tegenstelling tot de S.S., kenbaar aan zwarte spie gel met zilveren uitmonstering en wolfsangel, die als sibbegemeenschap van uitgezochte Germaansche ty pen, uiteraard meer positieve eischen moet stellen. W.A. en S.S. zijn beide erkend als weercorpsen en heb ben ais zoodanig bevoegdheden, welke aan de politie bekend zijn. Zoo mag een W.A.-troep evenals een mi litaire formatie b.v. niet door burgers worden door kruist. Op een desbetreffende vraag, deelde de heer van 't Hoff mede, dat deze erkenning echter voors hands nog geen politieele bevoegdheden aan de leden dezer corpsen toekent EXTRA-WINTERUITKEER1NG OOK VOOR KLEINE BOEREN EN TUINDERS. 's-GRAVENHAGE. 14 April. Ook voor de kleine boeren en tuinbouweis is de extra-winteruit- keering van 10 resp. 15 pet. (naar gelang de be trokkenen al dan niet eten uit de centrale keukens betrekken) thans voor een week verlengd. Deze uitkeering wordt dus. evenals zulks ten aanzien van de ondersteunde werkloozen het geval is, tot en met 18 April a.s; verstrekt. GEMACHTIGD^ VOOR DE PRIJZEN. GROSSIERS- EN DETAILLISTEN PRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 91942. De hieronder volgende groentenprljzen zijn vast gestelde maximumprijzen Ztj geven in de eerste ko lom den hoogsten prijs aan. waartegen de grossier* de pro ducten aan den deiatlhandcl mogen afleveren, terwijl ln de tweede kolom de hoogste prijs aangegeven wordt, die den consument in rekening mag worden gebracht. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen gevat groenten en fruit aan den detaillist, resp. consument mo gen worden verkocht, ook niet. wanneer deze van de bcst« kwaliteit zijn Deze prijslijst geldt van 15 April l m. 21 April 1912. WINTERGROENTEN Grossiersprijzen Detailprijzen. Witlof: II meer dan 15 st. p. kg. 23,— p- 0,30 p. Wortelen (roode) peen, z. lof fijn gewasschen 13.30 p. 0.17 p. ,1 z. lof, midd. grof. onge- 8,70 p. 0.11 p. h z. lof, grof. ongewasschen 7,60 p. 0.10 p. z. lof. extra grof, onge wasschen 6,80 p. 0.09 p. 1 gele peen (zonder lof) 6.30 p. 0.09 p. Savoye kool (geel) (groen) 11.90 p. 0.16 p. (schelk) 21.- p. 0.27 p. Boeijenkool Spruitkoo! (geschoond) 38.30 p. 0.48 p. 0.17 p. 9.50 p. ir 0,13 p. 8.50 p0.11 P. 7.— p. i. 0.10 p. 6.— p. 0.09 p. 13,80 p. St. 0.18 p. St. 12.10 p. 0.16'p. 7.60 p. 0,11 p. 60,50 p. kg.' 0.63 p. kg. 41,- p. 0.51 p. 39.— p. 0.49 p. 57.— p. 0.70 p. 13.- p. bo's 0,17 p. bos 14.— p. 0 18 p. 46.— p. kg'.' C 58 p. kg. 40.— p. 30.— p. 0.39 p. 41.- p. 0.51 p. 14.50 p. st. 0,19 p Sb 29.50 p. bos 0,38 p- bOS 0.48 p. Et. 0.67 p. 0.81 p. 0.60 p. 0,46 p. 0.32 p. 0.47 p. kg. 0.46 p. 0,10 p. bos (tot 4 cm. doorsnee ongc- sehoond) 27.20 p. 0,35 p. Koolrapen 8.80 p0,09 p. Herfst- en Meirapen 6.70 p.0.09 p. Roode uien 11.40 p. 0,15 p. Witte uien 9.90 p0.13 p. Sjalotten 14.30 p. 0.19 p. Prei: I boven 10 m.m doorsnee 12.8O p. II beneden 10 m.m. doorsnee Bieten: I tot H kg. p. stuk II van tot 1 kg. p. st. III van 1 tot 1% kg. p. st. Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 stuks per kgïg.io p. 0,21 p. minder dan 3 st. per kg. 13.70 0.17 p. Knolselderij: I boven 10 cm. doorsnee 17.30 p. 0.23 p. II van 8—10 cm doorsnee 15,20 p. 0.21 p. III v. 6—8 cm. doorsnee 14— p. o,18 p. Schorseneeren: I tot 20 st. per kg23.— p. 0.30 p. II tot 45 st. per kg15,10 p. 0,20 p. Ramenas 14,50 p. 0,19 p. NIEUWE GROENTEN Kropsla: I minstens 12 kg. p. 100 st. II van 10—12 kg. p. 100 s» III van 7—10 kg. p. 100 st. Snljsla (dunsel) Veldsla Andijvie: glas Postelein Peterselie Bosselderij Vroege aardappelen Spinazie: glas (natuur) Raapstelen Koolrabi (glas): I boven 7 cm. doorsnee.. II van 4—7 cm. doorsnee III van 24 cm. doorsnee Jonge bospeen (glas) (0.4 kg peen per bos) Ital. bloemkool: I 18 cm. omtrek 37.— p. st. II ca. 41 cm. omtrek 55 p III meer dan 41 cm. omtr. 69.50 p. Kaskomkommens: I vanaf 40 kg. p. 100 st... 48.— p. n van 3440 kg. p. 100 st. 36.50 p. Ill v. 28—34 kg. p. 100 St. 25,— p Stek p. kg. Rabarber 36.50 p. Radijs 7,70 p. bos Holl. bloemkool: I boven 20 cm. over den kop gemeten 37.50 p. st. II 16—20 cm. over den kop gemeten 28,50 p. 0.36 p. III 10—16 cm. over den kop gemeten 19,20 p. 0,25 p. Voor het snijden van kool mag 3 cent per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. ot per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wor telen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten mag door de detaillisten 1 cent per kg. in rekening gebracht wor den boven den werkelijken verkoopprijs af winkel Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de offl- cieele publicatie van den Gemachtigde voor de Prijzen 1n de Avondbladen van morgen 15 April 1942. Voor de afwijkende quaütelt van bovengenoemde pro ducten moeten prijzen berekend borden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum* prijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. nET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. ENQUêTE INZAKE SURROGATEN. Het R.B.V-.V.O. deelt het volgende meder In verband met het bestaande voornemen een nieuwe regeling voor de fabricage van surrogaten te treffen, heeft de Ned. Meelcentrale 'n enquête uitgeschreven onder de fabrikanten, die naar het zich laat aanzien onder do nieuwe regeling komen te vallen. De enquête-formulieren zullen dezer dagen aan de bij genoemde Centrale bekende fabrikanten worden verzon den. Zij. die vóór 19 April geen formulier hebben ontvan gen, doen goed zoo spoedig mogelijk na dien datum do noodige exemplaren 'bij genoemde Centrale, Wassenaar- scheweg 80, 's Gravenhage. aan te vragen. De voorgenomen regeling zal zich bezig houden met do volgende artikelen: a. bouillonblokjes, -korrels, -pasta's e. d. en alle produc ten. welke dienen of gebruikt kunnen worden ter ver vanging hiervan als soepblokjes, -pasta's, juspoeder, pasta's, -blokjes, aroma's e. d.; b. verzoetingsmiddelen; c. vervangingsmiddelen, voor zoover zij suiker, zetmeel, bloembollenmeel. mager melkpoeder, gecondenseerde magere melk. weipoeder, melksuiker of andere uit ma gere melk of wei bereide producten bevatten, dus b.v. bakkerijgrondstoffen als crèmes, gelei, bakpoeders, vla- poeder. roompoeder, broodverbeteraars e. d., z.g. botcr- vermeerderaars. vervangmlddelen voor boter of vet, kaas en eieren of room. puddingen, vla's, sausen, anijsmelk cn andere dranken; d. vervangingsmiddelen van dranken op cacaobasis, van limonades, van wijnen en spiritualiën. Ingeschreven als Persbericht No. 535. L. V. 0,47 p. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de cc in den namiddag door ons den bezorgd. Personeel gevraagd Voor Huishouding «f Gevr.: fl. ongeh. WERKSTER voor Do. of Vrijdag van 9-5 uur. V' de Zwijgerlaan 4. Santpoort. 4 NET DAGMEISJE gevr. in gezin 2 schoolg. kind.. 1 lieele middag cn Zond. vrij Neptunusstr. 34. H.N. «f Gevraagd, liefst tegen 1 Mei. in klein kinderhuis in de omgeving van Haarlem FLINKE. BESCHAAF DF. HULP voor het huishoudelijk werk (met hulp van werkster), in tern (of voor heele dagen). Erva ring van omgang met kinderen var verschillenden leeftijd zeer ge- wenscht. Br. met uitvoerige in lichtingen over leeftijd, godsdien stige gezindheid, opleiding en vroe gere werkkring G 3041. 4 HELDER MEISJE gevr. van 8 tot 4. Orionweg 120. 4 NETTE HULP gevr. eenige ochtenden of middagen per week. Molijnstraat 26. 4 DAGMEISJE gevr. P.G. zelfst. k. w. Zondags vrij- Van 9_5- Rus- tenburgerweg 27. Bl'daal. 4 NETTE WERKSTER gevraagd. Br. G 2898. 4 FL. JONGE WERKSTER gevr. v. direct van 8-12 Zat. den geh. •lag. Noritex Verkoopkantoor, Zar.dv.laan 8. H'stede. 4 FLINKE WERKSTER gevr. 2 a 3 dagen per week. Aanm. Bloe mend weg 9P. Bloemendaal. 4 Gevr NET DAGMEISJE. Flink loon. Tev een huisnaaister, goed t knippeD. Tel. 19730. 4 Gevr. direct in klein Chr. gezin ZELFST. MEISJE voor d. en n. •35 j. Aanm. 7-8 uur. Aelberts- bergstr. 35. JONGE WERKSTER gevraagd van 8.30-12. Duinlustparkweg 31, Santp.-St:. 4 BESCH. MEISJE gevr. voor alle huish. werk in gezin van 2 pers., klein huis bewonend, 5 ochtenden of middagen p. week (voor ruw werk komt hulp). Adres: Regen- tcsselaan 5. 4 NET JONG MEISJE gevr. in kl. gez. van half negen tot 5 uur. Zond. en één middag p. w. vrij. Pr. Mauritslaan 126, bij Stoop's bad 4 Gevr. FLINK MEISJE of werk ster van 8-12 of 8-4, hoog loon. Ein- denhoutstr. 9. 4 Gevr Flinke. ZEIFST. HULP van 9-3 uur. goed loon. Klever laan 149. Haarlem Gevr NET MEISJE van SV2- uur of van 9-5. boven 17 jaar. Zondags vrij. Wagenweg 5. 4 Tijdel. gevr. v. d. ochtenduren HANDIG MEISJE niet ouder dan 17 j. Sp.d.weg 534, H'lem (N.) 4 Nette JONGE WERKSTER gevr. v. 3 ocht. p w. Rijnegomlaan 35, Aerd. 4 FLINKE WERKSTER gevr. bij dienstb. 2 ocht. p. w. Buitenrust laan 2. 4 Gevr. NET R.K. MEISJE niet ben. 20 j. m. huisel. verk. Geen win- kelwerk. Warmoesstraat 24. 4 NET DAGMEISJE gevr. in klein gezin, b.v. 8,30-4 uur. Oranje Nas- saulaan 155, Overveen. 4 DAGMEISJE gevraagd. Zand- voortschelaan 132. Heemstede. 4 BESCH. MEISJE gevr. Di., Do en Zat. tot 2 u Bentveldsweg 103, Aerdenhout. 4 tïevr. FL. HUISH. m.l. in arbei dersgezin, wedn met 2 k. Br G 2873. 4 WERKSTER gevr. voor 2 halve of 1 heele dag. Rio Grandelaan 35. Overveen. 4 NETTE WERKSTER, gevraagd Duinoordstr. 41. 4 FLINK MEISJE gevraagd voor d. of voor d. en n.; v.g.g.v. Hulp van werkster, goed loon. Mauricia- laan 3, Overveen. Gevr. een DAGDIENSTBODE van 9 uur tot 5.30 uur. Ign. Bis- pincklaan 16, Bloemendaal. Aanm. 6-8 uur. 4 Gevr. een FLINK MEISJE van half 9 tot 1 uur. Hoog loon. Lorentzkade 240, hoek Theemsplein 4 Gevr. te Heemstede p. 1 Mei GEDIPL. VERPLEEGSTER, gen. bchulpz. te zijn d. huish. Br. G 2878 4 NETTE WERKSTER gevr. 2 halve dagen p. w. Tevens een ver- stelnaaistcr gevr. Noorder Stations weg 24. Bl'daal. 4 Gevr.: In klein, rustig gezin een FLINK MEISJE van 9-4 uur. Lie ven <de Keylaan 16, Heemstede. 4 DAGMEISJE gevr. van 8 uur 30 tot 12 uur 30 Geen winkelwerk. Willemsen. Botermarkt 46, Hrl. 4 Gevr. MEISJE, niet ben. 16 i. •an 9-3. Vrijd 9-5 Kleverparkweg 144. 8.30— 4 NET MEISJE gevr. van 12.30. Delftlaan 75. 4 FLINKE MEISJES gevr. voor alle afd., met verg. tramkosten. Wasscherij Beelen, Bleekersvaart- weg 13, H'stede. 4 Gevr JUFFR. v. d. HUISH. gen. om met hulp van werkster alle voork. bezigh. te verr. Voor direct of later. Br G 2824. FLINK DAGMEISJE gevr van 8.30-5. Goed loon. Ted. van Berk houtlaan 41. A'hout. 4 Gevr. NAAISTER, eenigsz. m h. vak bekend, zoo sp. mog. Nwe Groenmarkt 24a. 4 Bejaarde weduwe vraagt NET TE HUISHOUDSTER. Br. G 2827. Gevr FL. DAGMEISJE v. heele dagen. Woensd.m en Zond. vrij. Zonnebloemlaan 12, Aerdenhout. Tel. 26376. 4 NET DAGMEISJE gevr goed kunn. werken en koken. V.g.g.v. Aanm. 's av. na 7.30. Ernst Casi- mirl. 18, Overveen. 4 Gevr. NETTE WERKSTER Do. of Vrijd. van 9-4. Bleekenbergpl. 6. b.d. Marnixstr. 4 Mevr. Krabbe, Bosb. Toussaint- laan 49, Heemstede vraagt een MEISJE voor heele of halve dagen. 4 Gevr. te Haarlem R.K. MEISJE v. d. en n. Voor ruw werk werk ster aanw. Br. G 2831. 4 Gevr. 1 Mei in gez. van 2 pers. FLINK MEISJE, zelfst. k. w. en góed koken, v.g.g.v., h. v. w. aanw. Aanm. Dinsd. en Dond. na acht uur W. de Zwijgerl. 118, Overveen 4 Gevr. in Heemstede voor direct een JUFFROUW of meisje die zelfst. de huish. waarneemt, huise lijk verkeer. Br. G 2834. 4 Gevr. NET MEISJE v. d en n Brederoodscheweg 41, Santpoort-St Goed loon. 4 NET MEISJE gevr. v. heele dagen, volle. kost. Goed loon. Cravenestersingel 20, Hst. 4 FLINK MEISJE gevr. boven 20 j. v. d. cn r.k. en zw. dragend. Kl. Houtweg 79 4 Gevr net schoon MEISJE voor de morgenuren. Hazepaterslaan 12. 4 NET DAGMEISJE voor direct gevr. van 9 tot 4 uur, fl. loon. Leeft. 18-25 j. Zondags vrij Verg. bus. Mevr. Kerkvliet. Heuvelweg 9 Bloemendaal— FLINK DAGMEISJE gevr. van halfacht tot 12 uur Baan 29. 4 1 Mei of eerder NET MEISJE gevr. in kl. gez. v. 9-5. Dinsd.mid, vrij. Omg H'stede Van Öldenbar- neveltlaan 9. 4 Gevr. een WERKSTER voor Dinsd.m Donderd m. en Zaterd.- 's morgens. P. A. Koning, Heeren- weg 23, Heemstede. 4 WERKSTER gevraagd 2 halve dagen per week. Kampervest 7 rood 4 Voor 'direct gevr. flink, net DAGMEISJE v.g.g.v., hoog loon. Mevr. Haga. Or. Xassalaan SI. Overveen. 4 Mevr Spoelder. Stolbergstraat 12. Haarlem vraagt een FLINKE DAGDIENSTBODE. Hoog loon 's Zondags vrij. 4 WERKSTER gevr. 2 dagen in de week van 9-5 Aanm. Bilderdijk- str. 48. 5.30-7 uur. 4 Gevr. 2e MEISJE van S.305, Aanm. Middenduinerweg 10 Sant- imort, van 78 's av, 4 MEISJE of juffrouw gevraagd S.302. Vrijd., tot 5 uur. Goed loon. Centrum, Br, G 284S. Voor Bedrijf 4 FLTXKE JONGEN gevr. bij E J. Bronstring en Zonen. Korte Houtstraat 24 IlaarleYn. 4 MEFBELM VKERSLEERLI.VG gevr. E. Moorhoff. Spaarne 102. 4 Gevraagd: een flinke nette JONGEN. Firma Brunsting. Voorhelmstraat 35 Haarlem. 4 Gevr. flink WINKELMEISJE Boek- en Kunsth. M. Sas. Zandv. Laan 147 Heemstede. 4 HJEL SCHOENMAKERS. Nood hulp. goed vakman b.z.a. voor 2 d. p.w. Leidschevaart 114 3 maal bellen. 4 Gevr. gevorderde RIJWIEL HERSTELLER, w. ter Wal Spaarne 92 Haarlem. 4 Gevr. op groot handelskantoor vrouw, kantoorbf:diende en een manl. jonste bedilende. be_ kend met pharm. branche strekt tot aanbev. Br. G 2884. 4 Administratiekantoor vraagt JONGSTE BEDIENDE ter op leiding. Br. G 2885. 4 Levensmiddelenhuia le kl.. Harry van Beek. Klevcrparkweg 11. vr. netto JONGER. Goed'k: rekenen. Voor goede krachten hoog salaris. 4 BROODIVEZORGER gevr. voor bakfietswljk. Net accuraat persoon. Br. met uitv. inl. G 2851. 4 Nette leer!, of aank. NAAI STER gevr. op goed maatateller.. Brand. Berkenrodestraat 27. 4 Nette MEISJES gevr. voor de mangel. Wasfecherlj W. H. Kloee, Scheepmakersdljk 32 Haar'.em. 4 ZAXDVOORT. Gevr. seizoen 2e kapster. Goed. kunn. ondu- leeren. Badhuisplein 3. 4 Gevraagd STRIJKSTERS fW chemische wasscherij. Met goeding van tramgeld. Zich aan te melden.'Pccpcrkorn. Rleekers- vaartweg 39, Heemstede. 4 Gevraagd op handelskamtoor handige STENO-TVPISTE, met kennis der Duitsche taal: liefst met eenigo ervaririg. leeftijd on der 20 jaar. Br. No. 1054 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32 4 OVERHEMDEN- en VER- STELNAAISTKRS gevr.. kunn. repareeren. koeren en versteilen, in bez. v. naaim. v. thuiswerk; hoog loon. Pen*, aanm. v. 2-4 u. en 7-9 u. n.m Wcetorhoutstr. 32. x bellen. 4 H.II. KLEERM AKERS. Thu!s- erker of jongen gevraagd. Br. G 2858. lstc KAPSTT7R gevr.. goed kunn. Ondulceren en waterg. Zelf standig kunn. werken. Zonne- bloemstraat 2. JONGEN gevr. pl.m. 16 jaar. Drogisterij O. M. Rrühl. Binnen weg 143 Heemstede. STRIJKSTERS gevraagd. De Onderneming, A. P. Tijssen, Heiligland 24. 4 Gevr. eenige nette MEISJES i-oor insteken on expeditiewerk- zaanvheden. Leeft. 1620 j. Zich aan te melden Haverschnvidt en Klajo, Brouwersvaart 76. 4 SPITTER gevraagd door W. C. Roozen en Co., bloembolienhandel „Omval". Bloemen da alscheweg, Overveen. 4 Voor bestelwerk gevraagd net PERSOON, leeftijd 13 a 19 jaar. 5 to om vassehe r i j „De Toekomst" Kennemerstraat 1 Haarlem. 4 Gevr. aank. NAAISTER voor ast werk. Atolier Akkermans. Zandv.laan 129. Heemstede. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B.Z.A. Nette jonge WERSTER voor de schoonmaak. Alle dagen vrij. Br. G 23IS. 4 Jonge WERKSTFJR biedt zich aan voor Woensdag Kn Vrijdag van 95 uur. f 3 per dag. Br. G 2886. 4 BESCH. JUFFR. m. erv.. 28 i Friezin, algem. ontwikkeld, zoekt plaatsing als hoofd der huishou ding waar hulp aanw. is (ev, moe- dorl. gezin). Rr. O 3040. 4 Net beaoh. MEISJE zoekt voor den dag plaatsing in huisgezin, voor kinderen. Br G. 2890. 4 Juffr„>i J. biedt zich aan als HUISHOUDSTER in moederloos gezin. Br. G 2865. ff B. z. a COSTUTM X AAISTER oor huisnaaister f 2.50 p. dag. Grebberatrant 2 B. nette 16-J. meisjes als KINDERMEISJES ook v. kinder tehuis on scholen. Br. G 2S67. 4 JONGE DAME, dip!, huishoud kundige en kinderverzorging er opvoeding, laatstelijk *!s tand- rts-ass. werkzaam geweest, zoek een haar passende betrekking. .Goede ref, Br. 2868. Voor^. Bedrijf 4 GOOCnEIiA^R b. z. a. voor kinderfeesten. Coornhertstraat 24 rood. Haarlem. 4 Meisje 17 J.. zoekt prettige WERKKRING bij beslist eerste klas coupeuse, in bezit van diplo ma costumière. Br, G 2892. MEISJE 18 j. R.K. b.z.a. v. dag en nacht, liefst winkel en huish 2891 4 MEUBELMAKER b. z. a. te Haarlem, Br. G 2'887. Huizen gevraagd 4 Nét gezin vraagt VRU HUIS te huur, niet in Schoten, f 5.50 a f 6 per week. Patientiestr. 9a rood 4 Klein gezin zoekt WONING f 6 'tot f 7. of gedeelte. Adres Marnixstraat 59. 4 Gevr. VRIJ GEM. HUIS of étage voor l Jaar of langer. Br. met pr. G 2942. 4 Te huur gevr. door gez. 2 pers. NETTE WONING t 5.50 a f 6.50 p. w. Br. G 2311. 4 Te huur gevr VRJJ IIUIS om trek Delftlaan, huur pl.m. f 55 p. maand, voor gezin met 1 kind. Br. G 2922. 4 Jongelui met trouwpl. zoeken VRIJ BEN. or BOVENHUIS pl.m. f 6 p. w. of 2 ongem. kamer?,- met keuken pl.m. f 4.50 p.w. liefst H.N. Br. G 2924. 4 As. echtpaar zoekt WONING ged. van woning of samenwonen. Br. G 2923. 4 Te huur of te koop gevr. mits ln goeden staat en vrij op naam door gepens. gem. ambtenaar (gez. van 3 pers.) VRIJ HULS in Haarlem-N. of 55. Huurprijs f 32 tot f 38 p.m.. per 1 Juni ot eerder. Br. G 2921. Huizen aangeboden 4 Te huur GR. BOVENHUIS f S P.w. Spaarnwouderstraat 24 in ruil v. 2 kamers m. keuk. n. boven f 20 p.m. Br. G 2945 4 WIE RUILT groot vr(j huls te Santpoort f 30 p.m. voor vrij huis te Haarlem-N f 6 p.w. Br. G 29 25 Kamers gevraagd 4 Gevr. door dame en heer m.l. zonder k. op g. stand in rustig gezin GESTOFF. of OXGFIST. KAMERS m. vr. kook gel. In Haarlem of H'stede Br. G 2952. 4 Terstond gevr. in *t Centrum eon ZIT-SL. KAMER. Br. f. 295L 4 Te huur gevr. GEM. ZIT-SL.- KAMER v. bejaard cchtp. m. st, en kookgel. Br. G 29 50. 4 Gftp. heer vraagt to Haarlem of H'stede v. langeren tijd ruime ZIT-SLAARK. mot pension, ruim uitzicht, bcsch. ome. Br. niet prija G 2949. Dame li.b.h.h zoekt in Ned. gezin :e H'stede ZIT en SLAAP KAMERS of zit-s!aapkarr.< r rnet keuken. Br. met prijs No. 9 3 Daudeij. Boekhandel Heemstede. 4 Ambt. wed. f,o J.. zoekt pret tige SAMENWONING. Wil 00IC huishouden waarnemen ln bc«ch. omgeving. Br. G 2946.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3