GROENTJES JEUGDDROOM ROMAN VAN CHRISTEL BROEHLDELHAES. 20) (Nadruk verboden) Helaas zijn eerste liefde. Jo is by voorkeur niet iemands eerste liefde. De man verandert later, moet zich veranderen. Daarom moet hij wat beleven, zich bezinnen, vergelijkingen kunnen maken. Hoe gemakkelijk kan later niet blijken, dat hij zich ver gist heeft. Hoe vaak gebeurt het niet, dat hy haar slechts lief heeft, omdat zij de eerste vrouw is, die indruk op hem maakt? Omdat ze zoowel hem, als zichzelf een teleurstelling, die een bitteren nasmaak zou kunnen hebben, wil besparen, daarom mag hij haar niet kussen. Het zou zinloos zijn een oogen- blik van geluk tegen ,een leven vol schaamte of berouw te willen laten opwegen. En ze handelt zoo, omdat ze hem liefheeft, den jongen, meer dan hij zelf wel vermoedt. Wanneer hij haar minder na aan het hart lag, dan zouden met een kus alle droomen in vervulling kunnen gaan, zóó dat er niets meer te verlangen overbleef. In dat geval zou uit een kus een kleine, teedere episode kunnen ontstaan. Nu is dat onmogelijk. Dat begrijpt hij niet. Mannen schijnen zooiets nu eenmaal niet te kun nen begrijpen. Vrouwen voelen en handelen onder zulke omstandigheden heel anders dan mannen ooit zouden doen. Maar Erich is niet te ontnuchteren. Het is be lachelijk, denkt hy, maar het vermag hem niet te ontmoedigen, dat zii hem zoo openlijk en bewust op een afstand houdt. Maar wat hii niet weet, dat is, dat hii zoo onbewust en zonder er zelf ook maar iets van te vermoeden, mannelijker wordt. Hij heeft het niet gemakkelijk; hij moet er voor vechten. En hij wil er ook voor vechten. Deze vrouw stond in zijn jeugd als een stralend beeld, dat hij be wonderde. Nu weet hij allang, dat zij geen beeld is, maar een vrouw van vleesch en bloed, die als elke andere vrouw tot liefde kan worden bekeerd. Niet door een jongen echter, maar door den man. Hermine zegt eerlijk en zonder jalouzie, zooals zij altijd is: „Die jongen neemt je weliswaar ge woon van me af, maar, al ben ik in m'n hart woedend op hem, eerlijk is eerlijk zijn schilderijen zijn schitterend. Jammer, dat zoo iemand op een stede lijk bureau zit en zich bezig moet houden met alle- daagsch teekenwerk., Zou hij dan geen architect kunnen worden?" Jo moet tot haar schande bekennen, dat zij over zijn belangen nauwelijks een paar woorden met Erich heeft gesproken. Ze schaamt zich een beetje? Tot dusver is eingelijk alleen sprake gewwest van wel wat schuld aan. Hij wil nu eenmaal alleen haar en haar werk. Maar daar heeft hij zelf ook maar over haar en wat met haar verhand houdt, praten. Op het gebied van bouwkundig teekenen is zij trouwens een volslagen leek. Daar heeft ze niet het minste verstand van. Maar of ze hem desondanks niet .een beetje zou kunnen helpen Bij een voorstelling in -den Stadsschouwburg ontmoet ze op zekeren avond den burgemeester met zijn echtgenoote. Jo is werkelijk zooiets ^ls een beroemdheid in haar woonplaats geworden en het ligt dus voor de hand, dat het hoofd der ge meente haar een paar vriendelijke en waardeeren- de woroden zegt. Jo, die anders niet graag over zichzelf spreekt, verklaart zich. nu bij uitzondering bereid iets over haar nieuwe, plannen mee te deelen. Daarby ge waagt ze allereerst van het boek, dat de personen en figuren uit haar werk aanschouwelijk zal ma ken en daarbij verheimelijkt ze niet, hoe waar- deerend de groote uitgeversmaatschappij zich heeft uitgelaten en welk een groot succes dit boek wordt voorspeld. En dit alles zal dan uitsluitend te dan ken zijn aan een jeudig talent, den teekenaar van Gemeentewerken. Erich Kyber. Men zou er wat onder durven verwedden, dat de burgemeester dezen jongen ambtenaar niet- eens kent. Toevallig kent hij hem echter wel, maar alleen door wijlen zijn vader. Zoons vah bekende of be roemde vaders hebben het gewoonlijk niet gemak- •kelijk. Zij blijven voortdurend in de schaduw van den man, die hen voorging en hun eigen capaci teiten wordt een critischer maatstaf aangelegd dan die van andere jongelieden. De zoon dient niet slechts zijn' vader nabij te komen, hij moet dezen zelfs overtreffen. „Ach, de zoon van Kyber van het gymnasium? Ja, die heeft nog met mijn zoon in dezelfde klas gezeten. Zoo, die zoo, zoo". t,.Nee, burgemeester, zoo gemakkelijk komt u er niet van af, denkt Jo; ik moet het ijzer smeden, zoo lang het heet is Derhalve zegt ze vrijmoedig: „Ach. burgemeester zoudt u my een groot genoegen willen doen?" De kleine, dikke, gemoedelijke magistraat buigt en is een en al hoffelijkheid. „Maar natuurlijk, juf frouw Gahl. Zelgt u me maar gerust, wat u op het hart hebt. Ik geloof, dat u het wel aan ons verdiend hebt. dat wij u eens een genoegen doen, wanneer dat in ons vermogen ligt". ..Det u „we" zegt. burgemeester, dat bevalt me", antwoordt de verre van verlegen Johanne, „want waarschijnlijk, gaat het niet alleen om uw mede werking, maar ook om die van eenige andere hoog geplaatste ambtenaren". „Tjonge, is het zoo belangrijk?", vraagt hij lachend. Hij moet het niet te licht opnemen; haar is het volkomen ernst. Ze kijkt den eersten burger der stad aan en zegt: „Ik zou graag zien, dat u den jongen Kyber eens in het oog hield. Die \:it niet op de ?oede plaats. Veel te goed voor de ondergeschikte unctie, die hij bekleedt. Een flinke jongen, maar hij mag niet eens zelfstandig ontwerpen. Hij is toch geen teekenaar, maar architect". De oude heer luistert vooral naar den toon, waarop zij dat zegt. Deze jonge vrouw schijnt veel aan dien knaap gelegen te zijn. Of zegt ze dat alleenj omdat hij werkelijk begaafd is? De ware reden is op dit oogenblik niet goed uit te maken, maar hoe dan ook terwille van Johanne Gahl kan hij dien jongen w.êl eens in het oog houden. Zoo wordt Erich Kyber, de niets vermoedende, op een goeden dag in de kamer van den burge meester ontboden. Wat zou „de oude" van hem \Cil- len? Erich gaat zijn zondenregister nauwkeurig na, maar hij kan niets ontdekken, dat aanleiding zou kunnen zijn, dat hii zoo plotseling op het matje wordt geroepen. Hoogstens zou de burgemeester hem als ambtenaar, die geen biiverdiensten mag hebben, het schilderen kunnen verbieden. Maar dat moest hij eens in zijn hoofd halen! Nog liever liet hij dan zijn „vaste positie het recht op pensioen" loopen! (Wordt vervolgd).' „Adel in livrei" door De Voortrekkers Stadsschouwburg) Alfred, de nazaat van het eenmaal illuster ge slacht der De Beaucour's. heeft het er leelyk by laten liggen. Schulden en dergelijke akeligheden hebben hem aan den rand van den afgrond ge bracht en alleen met assistentie van zijn trouwen kamerdienaar Marcel weet hij den schijn te bewa ren. Doch het einde schijnt met rassche schreden te naderen, als Alfred's notaris, die voor de belangen der hypotheekhouders opkomt, hem een rij kge wor den slager, Gerrit Bolhuis, met vrouw en dochter op zijn dak stuurt. Gerrit heeft geld genoeg om het kasteel te koopen en Gerrif koestert het ideaal, zijn dochtertje in adellijke kringen te brengen.- Alfred £n Marcel verwisselen dan van huid: Al fred zal de nieuwe kasteelbewoners dienstbaarheid bewijzen in de getreste livrei van zijn huisknecht en Marcel speelt in den schoot van het gezin Bolhuis de rol van Jonkheer de Beaucour. Het gevolg is natuurlijk een blijspel vol verwarringen, dat niet tot zijn ontknooping nadert voordat Alfred en Else Bolhuis een nieuwe idylle in het oude slot hebben gebracht, Gerrit zelf eenige wijze lessen heeft op gestoken, de schuldeischers zijn betaald en ae trouwe Marcel ook al zijn deel van de gelukslawine heeft gekregen. Dit is in het kort de inhoud van „Adel in livrei", blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker, een blijspel, dat een sterke verwantschap met de klucht vertoont. Ook in dit stuk heeft de heer Bakker een ruime plaats aan de charge gelaten en het moet de spelers allesbehalve gemakkelijk zijn gevallen de zotte situaties, die elkander afwisselen een beetje aannemelijk te maken. Het~is de groote lof, die „De Voortrekkers" dezen avond verdiend hebben, dat zij er in geslaagd zijn, deze klucht den rang van blijspel te verleenen. Al lereerst door het bijzonder vlot tempo, dat tot het laatst volgehouden bleet en dat een verkwikking op zichzelf was, zóó tuimelden.we van de eene ver wikkeling in de andere. Maar niet minder door het uitnemende spel van ieder lid van dit kranig ge zelschap, en aan dient in de eerste plaats de heer Ko van Sprinkhuysen als Gerrit Bolhuis genoemd, die den worstfabrikant-vleesehkoning in alle nuan ceeringen van zijn gecompliceerde persoonlijkheid weergaf en zijn omgeving den adel van den arbeid voor oogen hield, al had hij voor zijn dochtertje dan ook zijn hart gezet op een pur sang edelman. Een wellicht even gave creatie was die van Bert van der Linden als. Alfred de Beaucour. Hij speelde den jongei^edelman, die zijn noblesse door goede en kwadeTiagen heendraagt, voortreffelijk en had een waardig tegenspeler in Henri de Beaucour, zijn oom'welke rol bij Lou van Dommelen in goede handen was. Karei Baars, die ook de regie verzorgde, had den kamerdienaar Marcel voor zijn rekening genomen. Het werd hem bij de herhaalde verkleedpartijen niet gemakkelijk gemaakt, maar lüj sloeg er zich goed doorheen en zijn spookverhaal over zijn slot als de gewaande jonkheer was vol stemming. Zijn komisch vermogen culmineerde in een scene met Nelly, de dienstbode (Adri Dozy), welke laatste relief aan haar rol gaf. De beide andere damesrol- len, Gerrits vrouw Julia en Else, hun dochter, wer den vervuld resp. door Ada van Duyl en Mien v. d. Lugt Melsert. Ook haar beider spel verdiende lof. Eerstgenoemde was de waardige eega van den rijk- geworden slager. De ander was een even verstandig als lieftallig deerntje. Tenslotte dienen Henri Mea ning als de wijnhandèlaar en Henk Sluyter als de kleermaker genoemd. De schouwburg was goed bezet. F. C. DERKS DE AAUZI&IXG TAX DE HOOGER- OXDBRWIJSWET. 'a ORAVENHAGE. 14 April Van de zijde van het betrokken departement deelt men mede: Het desbetreffende besluit van den secretaris-gene raal van het departement van opvoeding-, weten- sohap en kuituurbescherming: van 11 Maart 1942 beteekent, dat de toelatingseischen voor "het be- kleeden van een bljzo-nderen leerstoel aan een rijks universiteit of aan de technische hdogesohool en voor het geven Van onderwijs aan een bijzondere universiteit zijn verzwaard. Terwijl vroeger n.l. of de doctorale graad of een bekrachtiging door den secretairis-generaal voldoende was. zijn nu in alle gevallen èn bekrachtiging het bezit van den doctoralen graad verelscht. t De in dit besluit opgenomen bepaling dat van het vereischte van het- bezit van een. dootoralen graad door den secretaris-generaal in overleg met den betrokken senaat vrijstelling kan worden verleend, beteekent natuurlijk geenszins, dat deze eisch hier mede praktisch zou komen te vervallen, zooals men dit gemeend heeft te moeten interpreteeren. Zulk een- vrijstelling zal integengeel alleen in zeer bijzondere gevallen worden verleend. Belangrijke giften voor sociale instellingen APELDOORN, 15 April. Een ingezetene, van Apeldoorn heeft de volgende giften geschonken: Aan Winterhulp Nederland f *7 5.000, voor gezinp en jeugdzorg f 40.000. voor de nabestaanden van de gevallen N.S.B.-ers aan het Oostfront f 10.000, voor de Nationale Jeugdstorm f 10.000. voor de Neder- landsohe amlbulance aan het Oostfront f 7.500. Aan de volgende instellingen schonk hij ieder ee'n gift van f 5.000: de Geldersche Blindenvereeniging. de Duitsche Winterhulp, het Leger des Heils. Zonne straal, het Roede Kruis, de N.S.V.O., het Econo misch Pront, het Strijdfonds der N.S.B. en de Ver- eeniglng tot opvoeding en verpleging van aoh.terlij.ke kinderen. De stichting voor geestelijke volksgezond heid te Aperdoorn ontvingt f 2000. P. T. T. EN BELASTINGEN. De heer T. J. Hof, referendaris 2e klasse P. T. T. te Haardem (bureau van den telefoondienst) is benoemd tot lid van de Examencommissie voor het in 1942 te houden vakexamen in den telefoon dienst. - De P.T.T.-besteller G. Hobo is verplaatst van Abbenes naar Amstelveen. Bij beschikking van den Secretaris-generaal van het departement van Financiën is: de surnu merair der registratie en domeinen J. H. Kat aan gewezen voor de waarneming van het hypotheek kantoor te Haarlem, de ontvanger W. B. Onnekes aangewezen voor de waarneming van de inspectie der domeinen te Haarlem. Extra bericht van het Duitsche opperbevel Nieuwe Engelsch-Amerikaansche scheepvaartverliezen HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER. 14 April (D.N.B.) Het opperbevel der weer macht deelt m?de: Duitscne duikbooten en ge vechtsvliegtuigen hebben de vijandelijke ravi- tailleeringsscheepvaart wederom zware slagen toegebracht* Op de Noordelijke IJszee hebben duikbooten een uit Moermansk uitgeloopen con- vooi aangevallen en twee Amerikaansche trans portschepen, tezamen 12.200 brt., waarvan één reeds door bommen van Duitsche vliegtuigen be schadigd was, in den grond geboord. Gevechts vliegtuigen hebben van hetzelfde convooi een tankschip van 4.000 b.r.t. in den grond geboord en een groot koopvaardijschip zóó zwaar be schadigd dat het verloren geacht moet worden. Op den ^.tlantischen Oceaan hebben duikboo ten twaalf vijandelijke koopvaarders met teza men 104.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Bijna al deze schepen, waaronder zich zeven groote tank booten bevonden, werden vlak onder de Ameri kaansche Oostkust getorpedeerd. De vijand heeft hiermede wederom 15 koopvaarders met een inhoud van 120.200 b.r.t. verloren. LAATSTE BERICHTEN VREDE GERECHTSHOF De moord op overste Mussert Doodstraf ge'éischt tegen officier die de schoten loste De chaos in de oorlogsdagen tengevolge van de verraad-legende 'S GRAVENHAGE, 15 April In een zitting, die ruim zeven uren duurde, heeft het vredegerechts hof te den Haag Dinsdag de zaak behandeld tegen den reserve-kapitein A. J. C. Bom en den luite nant-adjudant A. J. Kruithof, wien ten laste is ge legd feitelijke insubordinatie in .tijd van oorlog, den dood van den kantonnementskommandant van Dordrecht, overste Mussert, tengevolge hebbend. Evenals de vorige week stond het hof onder lei ding van mr. rd. Carp en trad prof. mr. dr. van GeneChten als procureur-generaal op. Nadat niet minder dan 32 getuigen waren ge hoord, eischte-" de proeureur-generaal tegen aen reserve-luitenant Kruithof de doodstraf en tegen den reserve-kapitein Bom 20 jaren gevangenisstraf. Concr^e feiten ontbraken. Allereerst werden de beide artsen gehoord, die overste Mussert ter plaatse van het misdrijf, het kantoor van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te Dordrecht, respectievelijk in het ziekenhuis te Gorkum, hebben onderzocht. Beiden waren een stemmig van ootdeel, dat de vier geloste schoten doodelijk zijn geweest. Vervolgens werden een groot aantal officieren gehoord, waarmede overste Mussert samengewerkt heeft, of beter gezegd, samen had móeten werken. Uit al deze verhooren bleek, dat van contact door de schuld van die offi cieren weinig of geen sprake is geweest. Men wilde houden, aangezien men hem niet vertrouwde. Dien tengevolge was er zelfs geen geregeld overleg tus- schen de chefs der militaire onderdeelen, hetgeen fatale gevolgen heeft gehad". In den ochtend van den 13den Mei kreeg de reser ve-majoor den Boer van overste Mussert telefonisch bevel naar de Pont te gaan en te zorgen, dat er nie mand overheen kwam, Overste Mussert wilde Dordrecht tot het uiterste verdedigen. Daarop is ge tuige naar het kwartier van den overste gegaan om hem dringend aan te raden terug te trekken. Bij dit onderhoud waren nog twee officieren aanwezig. Om 14 uur werd plotseling de deur geopend en stormde verdachte Bom met een revolver jn de vuist de ka mer binnen. Na „handen omhoog" te hebben ge sommeerd vroeg ^hij: „Wie is overste -Mussert?" „Ik", antwoordde de overste, waarop Bom zeide: „Ik arresteer u". Daarop volgde een hevfge woor denwisseling, waarbij de overste zich op de borst slaande den kapitein toeriep: „Ik laat mij niet arres teeren door een mindere, schiet me maar kapot, als je een kerel bent". Ook tusschen Kruithof en overste Mussert zijn nog enkele woorden gewis seld. Plotseling hoorde getuige schoten knallen, die uit de revolver van Kruithof afkomstig waren. De overste zeeg ineen en bleef doodelijk gewond lig gen. Niets heeft getuige kunnen ontdekken, dat in strijd zou zijn met de krijgsmanseer van den ver- slagene. Integendeel was hij geïmponeerd door de kordate houding, die overste Mussert tegen zijn bzlagers aannam. Hij werd echter door velen als een verrader gebrandmerkt. De leiding van de lichte divisie sprak de ver dachtmaking tegen overste Mussert niet tegen, in tegendeel zelf uit. Uitlatingen als „het is maar goed, dat hij dood is, anders moesten wij hem nog van kant maken" kenschetst voldoende de stem ming onder officieren en manschappen jegens overste Mussert. De fatafce berichtgeving van het algemeen hoofdkwartier, gebrek aan militaire op voeding, de geruchtenstroom en het ontbreken van voldoende wapenen hebben er daarenboven in niet geringe mate toe bijgedragen den toestand uiterst gespannen te maken. Een incident. De kapitein-adjudant yan. den versiagene, ge tuige van der Mark, is bij h*t drama tegenwoordig gweest. Hij schetst den overste als een onbereken baar mensch. Wantrouwen ten opzichte van de gezindheid van overste Mussert bestond bij getuige niet, wel echter ten aanzien van zijn geschiktheid als militair aanvoerder, hoewel hij daarin niet achter stond bij de overige officieren. President: heeft de overste zich lijdelijk verzet en naar zijn vuurwapenen gegrepen? Getuige: Dat heb ik met kunnen waarnemen. Procureur-generaal: Hebt u achter den rug van den overste om moeite gedaan hem afgezet te krij gen als kantonnementscommandant? Getuige: Neen. Procureur-generaal: Maar dat er wantrouwen te gen hem bestond, hebt u wel overgebracht aan het commando der groep Kil. Getuige: Ik had niet veel tijd om na te denken en meende mijn plicht te doen. Procureur-generaal: Waarom schoot u niet terug teneinde het leven van een hooger officier, waaraan u als adjudant was toegevoegd, tegen muiters te verdedigen? Getuige: Ik had er geen gelegenheid toe. Procureur-generaal: Zegt u liever, dat u er geen moed toe had. U bent trouwens nog verder gegaan en hebt na den aanslag gezegd: „Het is jammer, maar er is een groote zorg van mij afgenomen". Getuige: Ja. Proc.-gen.: Vindt u dat in overeenstemming met uw eer als officier en hebt u er nooit over nage dacht dat er ook nu noig maar één oplossing is in overeenstemming met die eer? Of hebt u daar soms ook nog geen tijd voor gehad? De verdediger, mr. Zegers: Deze getuige draait het meest van allen. Wanneer de verdediger hem vraagt of hij op 12 Mei den kapitein Calmijer van den generalen staf gezegd heeft, dat in Dordrecht een chaotische toe stand heerscht, overste Mussert geen leiding gaf, niemand hem vertrouwde en getuige het niet mer uit kon houden indien overste MuSsert niet zou worden afgezet, zakt getuige in elkaar en moet on dersteund door toegeschoten veldwachters uit de zaal worden geleid. Uit het verhoor van den agent van politie De Roon blijkt, dat verdachte Bom in antwoord op de uitlating van overste Mussert: „Als je een kerel bent schiet je me kapot" gezegd heeft: „Ik wil niet dood schieten". Ongecorrrigeerd Japansclie ambassadeur bij Molotof Conferentie van een uur TOKIO. 15 April. (Domei) Uit Moskou wordt femeld dat de Japansche ambassadeur in de Sovjel- Tnie, Sato, Dinsdagmiddag om 5 uur een bezoek heeft gebracht aan den commissaris voor buitenland- sche zaken, Molotof. met wien hij een uur confe reerde. Bijzonderheden omtrent het besprokene zijn niet bekend gemaakt. Ook wordt vernomen dat de Amerikaansche am bassadeur in de Sovjet-Unie, admiraal Standley, gisteren een onderhoud gehad heeft met Molotof. JAPANSCHE CONFERENTIE TE BATAVIA. TOKIO, 15 April. (Domei). Naar de „Asahi" uit Batavia meldt, hebben in een Zondag en Maan dag aldaar gehouden conferentie de Japansche mi litaire autoriteiten in Nederlandsch-Indië alge- heele overeenstemming, bereikt ten aanzien van een plan betreffende het bestuur. De conferentie werd bijgewoond door luitenant-generaal Hitoshi Ima- moera, den opperbevelhebber van de Japansche strijdkrachten in Nederlandsch-Indië, de militaire adviseurs graaf Hideo Kodama en Kenjiro Kitajima die kortgeleden te Batavia waren aangekomen, en verder door hooge Japansche officieren, die hun standplaats hebben in Oost-, Midden- en West-Java. De „Asahi" meldt verder nog dat de centrale politieke structuur voor Nederlandsch-Indië. naar men verwacht, binnen de komende maanden door de Japansche militaire autoriteiten zal worden vol tooid. JUBILEUM BIJ DEN INCASSODIENST. A.s. Donderdag hoopt de heer J. P. H Questro. commies bij den gemeentelijken Incassodlenst te Haar lem, zijn veertigjarig jubileum in gemeentedienst te vieren. De heer Questro begon zijn loopbaan bij de gemeen te op 16 April 1902 als tweede klerk bij het waterlei dingbedrijf: 1 Januari 1908 werd hij daar eerste klerk en 1 Januari 1919 adjunct-boekhouder. Op 4 October 1923 werd hij in laatstgenoemde functie overgeplaatst naar den Incassodienst en met ingang van 1 Januari 1930 werd hij benoemd tot commies. Als zoodanig is hij belast met het administratieve deel van de cen trale kas. PURMEREX DER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 550 partijen. Handel vlug. Hoogste prijs f 43.50 a f 40.56 voor 20 plus.^ Aarivoêr artikelen: Kaasmarkt gewicht 247 K.G. Handel vlug. 1 stapel kleine boeren f 56 per 50 kilo. Runderen, totaal 59 5 stuks. Vette koeien S0 voor de levering. Gelde koelen 275 a f 615 per stuk. Matig. Matig. Melk koeien 190 f 445 a f 615 per stuk. Matig. Stieren S voor de levering. Gras kalveren 42 f 140 a f 205 per stuk. Nuchtere kalveren voor de slacht 1217 voor de levering. Nuohtere kalveren voor de fokkerij 1217 f 35 a f 43 per stuk. Vette varkens voor de slacht 11 voor de levering. Magere varkens 20 f 27 a f 53 per stuk. Matig. Biggen 195. f IS a f 33 per stuk. Matig. Schapen 669. f 45 a f 65 per stuk. Matig. Bokken 209, f 25 a f 70 per stuk. Matig. Kipeieren 132 K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 300, SO a 90 ct. per kilo. Konijnen 90 K.G. HEEMSTEDE JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ DAMCLUB „ST. BAVO". Voor de nederlaagwedstrijden won St. Bavo van Heemstede met 191 van D.C.H. uit Heemskerk. „HET GROENENDAAL-TOURNOOI". In verband met de vele vragen omtrent het op tweeden Pinksterdag te houden Groehendaaltournooi door de dam- en schaakclub St. Bavo deelt het bestuur mede, dat er slechts twee partijen behoeven gespeeld te worden, en dus het geheele programma op één dag wordt afgewerkt. De inschrijving staat open tot 1 Mei a.s. terwijl ook •erdere inlichtingen te verkrijgen zijn aan het adres J. J. Warmerdam, Borneostraat 10, Heemstede. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 April. Rectificatie: Ondertrouwd: 13 April: J. L. M. Uyt- dehaage en M. J. in den Bosch. Gehuwd: 14 April: H. Bruns en E. M. van Dobben. Bevallen 11 April: M M. VermeerBot, d.; 12 April: C. Schipper—Houweling, z.: M. Looij—van Veen, z.; 13 April: J. J. E. SaarloosZuiderbaan. z.; G. A. Driessen—van Tol, d.; J. M. C. Spiering—van der Weij- den. d.; S. DörrOliemans, z.; P. HeijnisDweelaard, z.; 14 April: J. J. HendriksKlemans. z. Brieven ,op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de courant in den namiddag door ons wor den bezorgd. Personeel gevraagd Voor Huishouding 4 Gefrr.: fl. ongeh. WERKSTER voor Do. of Vrijdag vpn 9-5 uur. W. de Zwijgerlaan 4, Santpoort. NET DAGMEISJE gevr. in gezin m. 2 schoolg. kind., 1 heele middag en Zond. vrij Neptunusstr. 34. H.N. 4 Gevraagd, liefst tegen 1 Mei. in klein kinderhuis in de omgeving van Haarlem FLINKE, BESCHAAF DE HULP voor het huishoudelijk werk (met hulp van werkster), in tern (of voor heele dagen). Erva ring van omgang met kinderen van Verschillenden leeftijd zeer ge- wenscht. Br. met uitvoerige in lichtingen over leeftijd, godsdien stige gezindheid, opleiding en vroe gere werkkring G 3041. 4 HELDER MEISJE gevr. van 8 tot. 4. Orion weg 120. 4 NETTE HULP gevr.eenige ochtenden of middagen per week. Molijnstraat 26. 4 DAGMEISJE gevr. P.G. zelfst. k. w. Zondags vrij. Van 9-5. Rus- tenburgerweg 27, Bl'daal. 4 NETTE WERKSTER gevraagd, Br. G 2898. 4 FL. JONGE WERKSTER gevr. v. direct van 8-12. Zat. den geh. dag. Noritex Verkoopkantoor. Zanriv-laan 8. H'stede. e FLINKE WERKSTER gevr. 2 k 3 dagen per week Aanm. Bloe mend, weg 96. Bioemendaal. <4 Gevr NF.T DAGMEISJE. Flink loon. Tev. een huisnaaister, goed k- knippen. Tel. 19730. 4 Gevr. direct in klein Chr. gezin ZELFST. MEISJE voor d. en n 30-35 j. Aanm. 7-8 uur. Aelberts- bergstr. 35. JONGE WERKSTER gevraagd van 8.30-12. Dpinlustparkweg 31, Santp.-St.. e BESCII. MEISJE gevr. voor alle huish. werk in gezin van 2 pers., klein huis bewonend, 5 ochtenden of middagen p. week <voor wiw werk komt hulp). Adres: Regen- tesselnan 5. 4 NET JONG MEISJE gevr. in Id. gez. van half negen tot 5 uur. Zond en één middag p. w. vrij. Pr. Mauritslaan 126, bij Stoop's bad. 4 Gevr. FLINK MEISJE of werk ster van 8-12 of 8-4, hoog loon. Ein- denhoutstr. 9. 4 Gevr Flinke, ZELFST. HULP van 9-3 uur, goed loon. Klever laan 149, Haarlem 4 Gevr NET MEISJE van 8>'2- 12uur of van 9-5. boven 17 jaar. Zondags vrij. Wagenweg 5. 4 Tijdel. gevr. v. d. ochtenduren HANDIG MEISJE niet ouder dan 17 j. Sp.d.weg 534. H'lem (N.) 4 Nette JONGE WERKSTER gevr. v. 3 ocht. p w. Rijnegomlaan 35. Aerd. 4 FLINKE WERKSTER gevr. bij dienstb. 2 ocht. p. w. Buitenrust- laan 2. ■4 Gevr. NET R.K. MEISJE niet ben, 20 j. m. huisel verk. Geen win- kelwqrk. Warmoesstraat 24. 4 NET DAGMEISJE gevr. in klein gezin. b.v. 8.30-4 uur. Oranje Nas- saulaan 155 Overveen. 4 DApMEISJÈ gevraagd. Zand- voortscneiaan 132, Heemstede. 4 RESCH MEISJE gevr. DiDo. en Zat. tot 2 u Bentveldsweg 103. Aerdenhout. 4 Gevr. FL HUISH. m.l. in arbei dersgezin, wedn met 2 k. Br. G 2873. 4 WERKSTER gevr. voor 2 halve of 1 heele dag Rio Grandelaan 35. Overveen. 4 NETTE WERKSTER gevraagd. Duinoordstr. 41. 4 FLINK MEISJE gevraagd voor d. of voor d. en n.; v.g.g.v. Hulp van werkster, goed loon. Mauricia- laan 3, Overveen 4 Gevr. een DAGDIENSTBODE van 9 uur tot 5.30 uur. Ign. Bis- pincklaan 16, Bioemendaal. Aanm. 6-8 uur. 4 Gevr. een FLINK.MEIS&E van half 9 tol 1 uur. Hoog loon. Lorentzkade 240, hoek Theemsplem 4 Gevr. te Heemstede p. 1 Mei GEDIPL. VERPLEEGSTER, gen. behulpz. te zijn i. d. huish. Br. G 2878. 4 NETTE WERKSTER gevr. 2 halve dagen p. w Tevens een ver- stelnaaister gevr. Noorder Stations weg 24. Bl'daa' 4 Gevr In klein, rustig gezin een FLINK MEISJE van 9-4 uur. Lie ven dc Kevlaan 16. Heemstede. 4 DAGMEISJE gevr. van 8 uur lot 12 uur 30 Geen winkelwerk. Willemsen. Botermarkt 46. Hrl. 4 Gevr. MEISJE, niet ben. 16 j. van 9-3, Vrijd 9-5 Kleverparkweg Overleden: 12 April: A. J Lools 52 1„ Spaarne, M. E., 6 m., d. v. D. Sloterdijk, Hazepaterslaan. L. H., 10 j., z. v. G. Daarns, Gasthuisvest M. Looijvan Veen, 44 j.. Kamperlaan. 13 April- A. HubregtseAnthcu» nisse, 55 j., Popullerstraat. J. G. LangeveldHebbc* naar, 78' j.. Baan. J. W. de Koter. 19 j.. Kamperlaan- GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. GROSSIERS- EN DETAILLISTEN PRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 9<'154ï. De hieronder volgende groentenprijzen zijn V«W gestelde maximumprijzen. ZU geven in de eerste ko* lom den hoogsten prijs aan. waartegen de grossiers de pro ducten aan den detailhandel mogen afleveren, terwijl in de tweede kolom de hoogste prijs aangegeven wordt, di# den consument in rekening mag worden gebracht. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten en fruit aan den detaillist, resp. consument mo gen worden verkocht, ook niet. wanneer deze van de beste kwaliteit zijn Deze prijslijst geldt van 15 April t/m. 21 April 1912. WINTERGROENTEN Grossiersprijzen Detailprijzen. Witlof: I ten hoogste 15 st. p. kg. 28.50 p. 100 kg. 0,37 p. kg II meer dan 15 st. p. kg. 23,— p. 0.20 p. Wortelen (roode) peen, z. lof fijn gewasschen 13,30 p. 0.17 p. z. lof, midd. grof, onge- wasschen 8.70 p. 0.11 p. .i z. lof, grof, ongewasschen 7,60 p. 0,10 p. z. lof, extra grof, onge wasschen 6.80 p. 0.09 p. gele peen (zonder lof) 6,30 p. o.on p. Roode kool 12,60 p0.16 p, Savoye kool (geel) 11.90 p. 0.16 p. (groen! 11,90 p0.16 p. (schelk) 21.— p0.27 p. Witte kool 9,50 p. 0.13 p. Boerenkool 12.60 p. 0.16 p. Sprultkool (geschoond) 38,30 p. 0.48 p. (tot 4 cm. doorsnee onge- schoond) 27.20 p. 0.35 p. M Koolrapen 6,80 p. 0 09 p. Herfst- en Meirapen 6 70 p. 0,09 p. Roode uien 11,40 p0.15 p. Witte uien 9,90 p. 0.13 p. Sjalotten 14,30 p. 0.19 p. Prei: I boven 10 m.nj. doorsnee 12.8O p. 0.17 p. II beneden 10 m.tn. doorsnee 9,50 p. 0.13 p. Bieten: I tot kg. p. stuk 8,50 p. 0.11 p. n van 14 tot l kg. p. st. 7,— p. 0,10 p. III van 1 tot lMi kg. p. st. 8,— p. 0,09 p. Gekookte bieten: 3 stuks of meer dan 3 stuks per kg16,10 p. 0,21 p. minder dan 3 st. per kg 13,70 p0 17 p. Knolselderij: I boven 10 cm. doorsnee 17.30 p. 0.23 p. n van 8—10 cm doorsnee 16,20 0.2t p, Til v. 68 cm. doorsnee M up. 0,18 p. Schorseneeren: I tot 20 st. per kg23,— p. o.30 p. n tot 45 st. per kg15,10 p. 0.20 p. Ramenas 14,50 p. 0.19 p. NIEUWE GROENTEN Kropsla I minstens 12 kg. p. 100 st. 13,80 p. st. 0.18 p. st. II van 10—12 kg. p. too st. 12,10 p0.16 p. III van 7—10 kg. p. 100 st. 7,60 p0.11 p. Sn ij sla (dunsel) 50.50 p. kg. 0.63 p. kg. Veldsla 41.— p0 51 p. Andijvie: glas 39.— p0,49 p. Postelein 57,— p. 0.70 p. Peterselie isp. bos 0,17 p. bos Bosselderij n,_ p0 18 p. Vroege aardappelen <s._ p. kg. C 58 p. kg. Spinazie: glas <o,— p0.50 p. (natuur) SO.— p. 0.39 p. Raapstelen 41 p. o.51 p. Koolrabi (glas): I boven 7 cm. doorsnee.. 14,50 p. st. 0,19 p. st. II van 47 cm. doorsnee 12.— p0.15 p. III van 24 cm. doorsnee 9p0.12 p. Jonge bospeen (glas) (0 4 kg. peen per bos) 29.^0 p. bos 0.38 p. bos Ital. bloemkool: I 18 cm. omtrek 37.— p. st. 0.48 p. St. II ca. 41 cm. omtrek ,55 p. 0.67 p. Hl meer dan 41 cm. omtr 69.50 p. 0.81 p. Kaskomkommers I vanaf 40 kg. p. 100 st.. 48,— p. 0.60 p. TI yan 3440 kg. p. 100 st. 36,50 p. 0,46 p. in v. 28—34 kg. p. 100 st. 25.— p. 0.32 p. Stek 37.— p. kg. 0,47 p. kg. Rabarber 35,50 p0,46 p. Radbs 7,70 p. bos 0,10 p. bos Holl.» bloemkool: I boven 20 cm. over den kop gemeten 37,50 p. st. 0,47 p. st. II 16—20 cm. over den kop gemeten 28.50 p. 0,36 p. III 1016 cm. over den kop gemeten 19,20 p. 0,25 p. Voor het snijden van kool mag 3 cent per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat dc wor telen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten mag door de detaillisten 1 cent per kg. in rekening gebracht wor den boven den werkelijken verkoopprijs af winkel Voor de prijzen voor fruit wordt verwezen naar de Offl- cieele publicatie van den Gemachtigde voor de Prijzen in de Avondbladen van morgen 15 April 1942. Voor de afwijkende quallteit van bovengenoemde pro ducten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum? prijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. ENQUÊTE INZAKE SURROGATEN. Het R.B.v.v.o. deelt het volgende mede: In verband met het bestaande voornemen een nieuwe regeling voor de fabricage van surrogaten te treffen, heeft 6e Ned. Meelcentrale 'n enquête uitgeschreven onder de fabrikanten, die naar het zich laat aanzien onder de nieuwe regeling komen te vallen. De énquête-formulleren zullen dezer dagen aan de bij genoemde Centrale bekende fabrikanten worden verzon den. Zij, die vóór 19 April geen formulier hebben ontvan gen. doen goed zoo spoedig mogelijk na dien datum de noodlge exemplaren bij genoemde Centrale, Wassenaar- scheweg 80, 's Gravenhage, aan te vragen. De voorgenomen regeling zal 2ich bezig houden met de volgende artikelen: a. bouillonblokjes, -korrels, -pasta's e. d. en alle produc ten, welke dienen of gebruikt kunnen worden ter ver vanging hiervan als socpblokjes, -pasta's. Juspoeder, pasta's, -blokjes, aroma's e. d.; b. verzoetingsmiddelen; c. vervangingsmiddelen, voor zoover zij suiker, zetmeel, bloembollenmeel. mager melkpoeder. gecondenseerde magere melk. weipoeder, melksuiker -of andere vilt ma gere melk of wei herelde producten bevatten, dus b.v. bakkerijgrondstoffen als crèmes, gelei, bakpoeders, vla poeder. roompoeder. broodverbeteraars e. d., z.g. boter- vermeerderaars, vervangmlddelen voor boter of vet, kaas en eieren, of room, puddingen, vla's, sausen, anijsmelk en andere dranken: d. vervangingsmiddelen van dranken op cacaobasls, van limonades, van wijnen en spiritualiën. Ingeschreven als Persbericht Nö. 535. L. 6e V. 144. 8.30— 4 NET MEISJE gevr 12.30 Delftlaan 75. 4 FLINKE MEISJES gevr. voor alle afd.. met verg. tramkosten. Wasseherii Beelen, Bleekersvaart- weg 13, H'stede. 4 Gevr JUFFR. v. d. HUISH. gen om met hulp van werkster alle voork bezigh. te verr Voor direct of later Br G 2824. FLINK DAGMEISJE gevr. van 8.30-5. Goed loon Ted. van Berk- houtlaan 41. A'hout. 4 Gevr. NAAISTER, eenigsz. m. h. vak- bekend, zoo sp mog. Nwe Groenmarkt 24a 4 Beiaarde weduwe vraagt NET TE HUISHOUDSTER. Br. G 2827. Gevr FL. DAGMEISJE v. heele dagen. Woensd.tn en Zond. vrij. Zonnebloemlaan 12. Aerdenhout. Tel. 26376 NET DAGMEISJE gevr goed kunn. werken en koken. V.g.g.v Aanm. 's av. na 7.30. Ernst Casi- mirl. 18, Overveen. 4 Gevr. NETTE WERKSTER Do of Vrijd. van 9-4. Bleekenbergpl. 6. b.d. Marnixstr. 4 Mevr. Krabbe. Bosb. Toussaint- laan 49, Heemstede vraagt een MEISJE voor heele of halve dagen. 4 Gevr. te Haarlem R.K. MEISJE v. d. en n. Voor ruw werk werk ster aanw. Br G 2831. 4 Gevr. 1 Mei in gez. van 2 pers. FLINK MEISJE, zelfst. k. W. en goed koken, v.g.g.v., h. v. w. aanw. Aanm. Dinsd en Dond. na acht uur W. de Zwijgerl. 118, Overveen. 4 Gevr. in Heemstede voor direct een JUFFROUW of meisje die zelfst. de,huish. waarneemt, huise lijk verkeer. Br. G 2834. 4 Gevr. NET MEISJE v. d. en n. Brederoodscheweg 41. Santpoort-St Goed loon. 4 NET MEISJE gevr. v. heele dagen, volle kost. Goed loon. Cravenestersingel 20, Hst 4 FLINK MEISJE gevr. boven 20 j v. d. en n.. k. en zw. dragend. KI. Houtweg 79 4 Gevr net schoon MEISJE voor de morgenuren. Hazepaterslaan 12. 4 NET DAGMEISJE voor direct gevr. van 9 tot 4 uur, fl. loon. Leeft. 18-25 j. Zondags vrij* Verg. bus. Mevr. Kerkvliet, Heuvelweg 9 Bioemendaal. 4 FLINK DAGMEISJE gevr. van halfacht tot 12 uur Baan 29. 4 1 Mei of eerder NET MEISJE gevr. in kl. gez. v. 9-5. Dinsd.mid. vrij. Omg H'stede Van Oldenbar- neveltlaan 9 4 Gevr. een WERKSTER voor Dinsd.mDonderd.m. en Zaterd.- 's morgens. P A. Koning, Heeren- weg 23, Heemstede. 4 WERKSTER gevraagd 2 halve dagen per week Kampervest 7 rood 4 Voor direot gevr. flink, net DAGMEISJE v.g.g.v., hoog loon. Mevr. Haga, Or. Naasalaan 81. Overveen. Mevr Spoelder. Stolbergstraat 12. Haarlem vraagt een FLINKE DAGDIENSTBODE. Hoog loon. 's Zondags vrij. 4 WERKSTER gevr. 2 dagen in de week van 9-5 Aanm. Bilderdijk- str. 48, 5.30-7 uur. 4 Gevr. 2e MEISJE van f Aanm. Middenduinerweg 10 Sant poort, van 78 's av. 4 MEISJE of Juffrouw gevraagd S.30—2. Vrijd, tot 5 uur. Goed loon. Centrum, Br. G 284S. Koor Bedrijf 4 FLINKE JONGEN gevr. bij E J. Bronstring en Zonen. Korte Houtstraat 24 Haarlem. 4 MEU BE1L MAK ERSLEERIJ X G gevr. E. Moorhoff, Spaarne 102. 4 Gevraagd: een flinke nette JONGEN. Firma Brunsting. Voorhelmstraat 35 Haarlem. 4 Gevr. flink WINKELMEISJE Boek- en Kunsth. M. Sas. Zandv. Laan 147 Heemstede. 4 H.H. SCHOENMAKERS. Nood hulp. goed vakman b.z.a. voor 2 d. p.w. Leidechcvaart 114 3 maal bellen. 4 Gevr. gevorderde RIJWIEL HERSTELLER, W. ter Wal. Spaarne 92 Haarlem. 4 Gevr. op groot handelskantoor VROUW. KANTOORBEDIENDE en een manl, jonate bed'iende. be_ kend met pharm. branche strekt tot aanbev. Br. G 28S4. 4 Administratiekantoor vAmgt JONGSTE BEDIENDE ter op leiding. Br. G 2S85. Levensmiddelenhuls le kl., Harry van Beek. Kleverparkweg 11. vr. nette JONGEN. Goed k. rekenen. Voor goede krachten hoog salaris. 4 BROODBEZORGER gevr. voor bakfietswijk. Net accuraat persoon. Br. met uitv. lnl. G 2851. Nétte leerl. of aamk. NAAI STER gevr. op goed maatatelier.. Brand, Berkenrodeetxaat 27. 4 Nette MEISJES gevr. voor de mangel. Wasscherlj W. H. Kloes. Scheepmakersdijk 32 Haarlem, 4 ZAXDYOORT. Gevr. seizoen e kapster. Go«=d. kunn. ondu- leeren. Badhuisplein 3. 4 Gevraagd STRIJKSTERS voor chemische wasscherij. Met ver goeding van tramgeld. Zich aan te melden. Pee-perkorn. Bleékers- vaartweg 39, Heemstede. 4 Gevraagd op handelskantoor handige STENO-TYPISTE, met kennis der Duitsche taal; liefst met eenige ervaring, leeftijd on der 20 jaar. Br. No. 1054 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32 4 OVERHEMDEN-- en YER- STELN AALSTER S gevr.. kunn repareeren, keeren en verstellen, in bez. v. nnalm. v. thuiswerk hoog loon. Pers. aanm. v. 2-4 u. en 7-9 u. n.m Weeterhoutstr. 3 2 x bellen. 4 H.H. KLEERMAKERS. Thuis- verket of jongen gevraagd. Br G 2S58. 4 1ste KAPSTER gevr., goed kunn. Ondulceren en waterg. Zelf standig kunn. werken. Zonne bloemstraat 2. 4 JONGEN gevr. pl.m. 16 jaar. Drogisterij G. M. Brühl. Binnen weg 143 Heemstede, 4 STRIJKSTERS gevraagd. De Onderneming. A. P. Tijssen. Gr. Heiligland 24. 4 Gevr. eenige nette MEISJES voor insteken en expeditleweric- zaamheden. Leeft. 16—20 j. Zich aan te melden Haverechmidt en Klaje. Brouwersvaart 76. 4 SPTTTER gevraagd door W. C. R^ozen en Co., bloembolienhandel Bloemondaalscheweg. Overveen. 4 Voor bestelwerk gevraagd net PERSOON» leeftijd 18 a 19 Jaar. StoomwasscheriJ „De Toekomst". Kennemerstraat 1 Haarlem. 4 Gevr. aank. NAAISTER voor vast werk. Atelier Akke^-mane Zandv.laah 129 Heemstede. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B.Z.A. Nette Jonge WERSTER 4 Jonge WERKSTER biedt zich aan voor Woensdag en Vrijdag van 95 uur f 3 per dag. Br, G 2886. 4 BES OH. JUFFR. m. erv„ 28 1'. Friezin, algem. ontwikkeld, zoekt plaatsing als hoofd der hulshou ding waar hulp aanw. is (ev. moe der!. gezin). Br. G 3040. 4 Net beech. MEISJE zoekt voor den dag plaatsing in huisgezin, voor kinderen. Br G. 2890. 4 Jtiffr., 31 J. biedt zich aan ais HUISHOUDSTER in moederloos gezin. Br. G 4 B. z. a. COSTUUMXAAISTER voor huisnaaister f 2.50 p. dag. Oivbberstraat 2 B. 4 - nette 16-J. meisjes b.z.a. als KINDERMEISJES ook v. kinder- tehuis en scholen. Br. G 2867. 4 JONGE DAME. dip!, huishoud kundige en kinderverzorging en opvoeding, laatstelijk als tand- arts-ass. werkzaam geweest zoekt een haar passende betrekking. Goede ref. Br. G 286S. Voor Bedrijf 4 GOOCHELAAR b. z, a. voor kinderfeesten. CoornhertstrafU 24 rood, Haarlem. 4 Meisje 17 J.. zoekt prettige WERKKRING bij beslist eerste klas coupeuse. In bezit van diplo ma costumière. Br. G 2S92. 4 MEISJE is j. R.K'. b.z.a. v. dag en nacht, liefst winkel en huish. Br. G 2891 MEUBELMAKER b. z. a. te Hanriem. Br. G 2887. Huizen gevraagd 4 Net gezin vraagt VRIJ HUIS te huur, niet in* Schoten, f 5.50 a f 6 per week. Patlentiestr. 9a rood 4 Klein gezin zoekt WONING tot f 7 of gedeelte. Adres Marnixstraat 59. 4 Gevr. VRIJ GEM. HULS of étage voor 1 Jaar of langer. Br met pr. G 294* -. 14 Te huur gevr. door gez. 2 ners. de schoonmaak. Alle dager. NETTE WONING f S 'rij. Br. G 2918. lp. w. Br. G 2941. .50 a f 6.50 4 Te huur gevr. VRIJ HUIS Om trek Delftlaan, huur pl.m. f 55 p. maand, voor gezin met 1 kind. Br. G 2922. 4 Jongelui met trouwpl. zoeken VRIJ BEN. of BOVENHUIS pl.m. f 6 p. w. of 2 ongem. kamers met keuken pl.m.' f 4.50 p.w. liefst FI.N. Br. G 2924. 4 Aa. echtpaar zoekt WONING «red. van woning of samenwonen. Br. O 2923. To huur of te koop gevr. rr»lts In goeden staat en vrij op naam door gepens. gem. ambtenaar (gez. van 3 pers.) VRIJ HITS in Haarlem-N. of Z. Huurprijs f 32 tot f 3S p.m.. per 1 Juni of eerder. Br. G 2921. Huizen aangeboden 4 To huur GR. BOVENHUIS f* P.w. Spa ar n wouderstraat 24 in ruil v. 2 kamers m. keuk. n. boven p.m. Br. G 2945 4 WIE RITLT groot vrU hui* te Santpoort f 30 p.m. voor vrij huls te Haarlem-N f 6 p.w. Br. G 29 25 Kamers gevraagd J Gevr. door da^ie efn heer rn.ï. zonder k. op g. stand in rustig gezin GESTOFF. of ONGEST. KAMERS m. vr. kooksel. in Haarlem of H'stede Br. G 2952. 4 Terstond gevr. in 't Centrum een ZIT-SL. KAMER. Br. O 2951 4 Te huur gevr-GEM. ZIT-SL.- KAMER v. bejaard-echtp. m. et. en kookgel. Br. G 2950. 4 Oep. heer vraagt te Haarlem Of H'stede v. langoren tijd ruime ZIT-SLAAPK. met pension, ruim uitzicht beach, omg. Br. met prijs G 2949. 4 D^me h.b.b.h- zoekt in Ned. gezin te H'stede ZIT en SLAAP KAMERS of zit-slaapkamer met keuken. Br. met prijs No. 93 Dnudelj. Boekhandel Heemstede. 4 Ambt. wed. 60 j., zoek: pret tige SAMENWONING. Wit orde huishouden waarnemen In beech- omgeving. Br. G «946.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7