JEUGDDROOM GROENTJES 21>, EOMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. (Nadruk verboden) De oude heer schijnt echter zelf niet aan een dergelijk voornemen te denken. Voorloopig rookt hij slechts een sigaret met zijn jongen, verbaasden gast, vervolgens informeert hij belangstellend naar diens opleiding, capaciteiten en bizondere voorkeur en tenslotte heet het dan: „We zijn van plan van gemeentewege een nieuw ziekenhuis te bouwen. Onder ons gezegd, kunnen de voorloopige ontwer pen., die ik ter inzage heb gehad, mij niet bijster bekoren. Ze zijn zoo weinig origineel. Maakt u eens wat. Misschien hebt u een idee?! Intusschen kunt u me wel eens wat werk, dat u tot dusver ge maakt hebt, laten zien". De aarde schijnt stil. te staan: een burgemeester vraagt een der jongste ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht of hij niet eens een teekening van een nineuw ziekenhuis wil maken! Dat is een voudig niet te begrijpen. Hoe komt „de ouwe" daar zoo plotseling bij? Dat moet toch iemand hem als het ware onder den neus hebben geduwd? Kyber laat in koorlachtige haast al zijn meer of minder invloedrijke kennissen de revue passeeren. Er is er geen een, dien hij daartoe in staat acht en waar schijnlijk zou hij de ware oorzaak van- deze vleiende onderscheiding nooit hebben gevonden, wanneer dè burgemeester hem daarbij niet zelf zij het dan volkomen onbewust had geholpen'. De oude heer vroeg namelijk: „U maakt de illustra ties voor het werk van Johanne Gahl?" Dan gaat Erich Kyber plotseling een licht op. Wie weet, dat hij die illustraties maakt? Geen enkele van hen, met wie een burgemeester gewoon lijk pleegt om te gaan. Alleen Johanne zelf komt daarvoor in aanmerking. Dus Jo, denkt hij en zijn wangen gloeien. t Terwijl hij zijn hoogsten chef vriendelijk en correct op ontelbare vragen antwoord geeft, jagen hem onophoudelijk allerlei gedachten, door het hoofd: Overal Jo. In de kleinste hoeken en gaten Jo. In zijn jeugd, in zijn studietijd, daarna Jo. Alles doet ze voor hem. Alles heeft hij aan haar te danken. En hij? Wat kan hij daar tegenover stel len? Dat schilderen telt niet mee. Met die illustra ties doet hij niets voor haar plezier. Waarschijnlijk zal hij daaraan zelf nog behoorlijk verdienen. En wat doet zij niet allemaal? Hij voelt zich innerlijk diep beschaamd. Uit eigen kracht vermocht hij dus niets? Altijd moet die vrouw, de sterkere, haar hand uilsteken om de vele raderen der machine aan het loopen te brengen. Groote, machtige Jo hanne! En toch. lieve, kleine aanbiddelijke Jo. Terwijl de welwillende, oude magistraat spreekt en hij zelf daarop antwoord geeft, spinnen Erich's innigste- gedachten zich om Johanne. Maar ook de wil ontwaakt in hem, de wil om te toonen, dat hij geen zwakkeling is, die een beetje geprotegeerd moet worden, maar dat hij zelf over de noodige krachten beschikt om zich baan te breken. Hij voelt zich l^zield door den noodigen moed om een groote taak te volbrengen. Zijn geluk leent geen grenzen tneer. Het is haast vermetel en gevaarlijk, zoo gelukkig te zijn. Thuis ontwerpt Kyber mateloos en impulsief in alles wat hij onderneemt onmiddellijk twee,- drie ruwe schetsen voor het ziekenhuis. Het terrein staat hem duidelijk voor den geest. Het ligt aan het einde van de straat, waarin hij woont en hij behoeft dus niet ver te loopen om het in oogen- schouw te nemen. Zijn moeder' merkt natuurlijk iets. Zijn uitge laten stemming laat zich niet verbergen i en waar om zou Erich de eer, die hem te beurt is gevallen verzwijgen? Hij vertelt zijn moeder, wat Johanne weer voor' hem gedaan heeft en in zijn ongekende geestdrift gaat-hij zelfs nog verder: hij gewaagt in schier buitensporige loftuigingen van zijn bewonde ring en zijn liefde voor Johanne. Zijn moeder kijkt hem oplettend, aan en zegt dan veelbeteekenend: „Ja, ze is een zeer bijzondere vrouw en alle wijsheid van haar dertig jaren wendt ze aan om van jou iets behoorlijks te maken. Dat kunnen we niet genoeg waardeeren. Met haar zeven jaren voorsprong heeft ze natuurlijk heel wat meer ervaringen op verschillende dingen een die peren kijk dan een jongmensch als jij". Het is voor een verliefden jongeman niet prettig om te hooren, wanneer de uitverkorene als zooveel ouder en verstandiger wordt voorgesteld. Ook Erich kan het niet verkroppen. „Maar 'moeder, je doet net, of Jo een ouwe tante is". „Dat bedoel ik natuurlijk niet. Maar een meisje, dat even oud is als'een jongen, precies even oud is hem toch al jaren voor. Hoeveel meer is dat dus niet het geval met een zooveel jaren oudere vrouw". Jo een „oudere vrouw"!? Ja, zoo klinkt het toch. Afschuwelijk, zooals moeder daarop den nadruk kan leggen. Is het dan werkelijk waar, dat men tegen over een zeven jaar oudere vrouw steeds de zooveel jonge blijft? Dat verschil moet toch eens te over bruggen zijn. Eens zal men dat toch wel niet meer merken. Het onderwerp heeft voor Erich niets aan trekkelijks meer; hij stapt er vanaf en" zoekt met gefronst voorhoofd een ander. Maar dat is nu juist weer niet naar den zin van mevrouw Kyber. De jongen zal toch nietJo is een allerliefste vrouw met vele voorbeeldige eigenschappen, maar 'dat neemt toch niet weg, dat z;j voor deft jongen te oud is. „Jo, ik bouw een huis! Voor het eerst in mijn leven mag ik echt bouwen, niet alleen maar toekijken, details teekenen en berekeningen maken!" De groote jongen weet van blijdschap niet meer wat hij doen moet. Nadat hij mevrouw Gahl door zijn harde bellen den schrik op het lijf heeft gejgagd, is hij bij twee, drie treden tegelijk de trap opgestormd en daarna Jo's werkkamer bin nengevallen. Zij zit aan haar schrijftafel en keert zich kalm om. Natuurlijk heeft ze z'n uitgelaten heid wel bemerkt, maar nochtans vraagt ze met een verbaasd gezicht: „Wat is er met jou aan de hand? Ben je niet lekker geworden? Wie zou nu zoo dwaas zijn door jou een huis te laten bouwen? Door zoo'n groentje Erich Kyber blijft dicht voor Johanne staan. Door z'n lengte moet hij wat voorover buigen, om be hoorlijk met haar te kunnen praten. Hij is nog ge heel buiten adem van het harde loopen, maar zijn blauwe oogèn •stralen. „Die vraag zal jij misschien wel het beste kun nen beantwoorden, Johanne Gahl!" zegt hij op elk woord den klemtoon leggepd. „Ik?", vraagt ze, kwasj verwonderd. „Ach, Jo, welke burgemeseter zou het nu in zijn hoofd halen een van de laagste ambtenaren van Bouw- en Woningtoezicht bij zich te laten komen en hem op te dragen bouwplannen voor het nieuwe ziekenhuis te ontwerpen? Welnu, Meschlin heeft dat gedaan. Maar' niet uit zichzelf". Johanne krabbelt een beetje met een potlood op het voor haar liggende papier. „Nou, dan heb je zeker een goeien vriend bij de gemeente, die een goed woordje voor je heeft ge daan veronderstelt ze, terwijl ze hem trouw hartig aankijkt. „Ja, ja, maar die goeie vriend bleek nogal heel wat van me te weten, o.a. dat ik de illustraties voor jouw boek maakt, wat nog m&ar zeer weinigen bekend is". Kyber lacht enJohanne antwoordt niet meer. Daar is ook trouwens moeilijk op te antwoor den. Maar Erich geeft 'haar niet eens gelegenheid te overleggen. Hartstochtelijk zegt hij: „Je wilt het niet weten, Jo, maar ik weet dat jij en jij alleen dat weer hebt gedaan! Hoezeer ik me er ook over verheug, Jo ach je moest, eens weten, hoe blij ik ben zoo zeer bedrukt het me toch ook, dat jij, de vrouw, al mijn schreden leidt en mijn lol in je hand neemt". (Wordt vervolgd). VREDEGERECHTSHOF. De moord op overste Mussert. Doodstraf geëischt tegen officier die de schoten loste Ds&chaos in de oorlogsdagen tengevolge van de verraad-legende. 's GRAVENHAGE, 15 April. In een zitting, die ruini zeven uren duurde, heeft het vredege rechtshof te Den Haag Dinsdag de zaak behandeld tegen den reserve-kapitein A. J. C. Blom en den luitenant-adjudant A. J. Kruithof, wien ten laste is gelegd feitelijke insubordinatie in tijd van oorlog, den dood van den kantonnementskommandant van Dordrecht, overste Mussert, tengevolge hebbend. Evenals de vorige week stond het hof onder leiding van mr. dr. Carp en trad prof. mr. dr. van Genechten als procureur-generaal op. Nadat niet minder dan 32 getuigen waren ge hoord, eischte de procureur-generaal tegen den reserve-luitenant Kruithof de doodstraf op grond van artikel 120 in verbinding met artikel 9 van het wetboek van militair strafrecht en tegen den reserve-kapitein Bom 20 jaren gevangenisstraf. In aansluiting op het gister in dit blad reeds gepubliceerde volgt hieronder het vervolg en slot van het verslag van de zitting van het vrede gerechtshof. Verdachte Kruithof verklaart eveneens geen en kele persoonlijke ervaring te hebben ten aanzien van het „verraad" van overste Mussert. Nochtans was hij van oordeel, dat diens arrestatie een gebie dende eisch was, eenerzijds op grond van de ge ruchten, anderzijds op grond van de door overste Mussert gegeven bevelen. Hij heeft de doodelijke schoten gelost, omdat anders overste Mussert zijn revolver zou hebben getrokken en op hem zou hebben geschoten. Requisitoir Prof. mr. dr. van Genechten ving zijn requisitoir aan met een uitvoerig historisch overzicht van het ontstaan, de verbreiding en gevolgen van de kunst matig in het leven geroepen „verraad"-legende Want de roode draad van het drama dat uw hof te berechten heeft, begint maanden voor het drama zelf, en is gesponnen door hen, die ook nu nog, vanuit hun schuilplaatsen, tot nieuwe moorden ophitsen. Overste Mussert was een officier van den ouden stempel, met zorg het wanbeheer van het parle mentaire stelsel aanschouwend. In hart en nieren militair, weigerde hij een politieke positie in te nemen en waakte er zelfs angstvallig voor, zijn broeder, die leider is van de N.S.B. zelfs maar bij familie te ontmoeten. Het oude regime eischte echter juist verpolitiekte officieren, bereid het systeem in zijn anti-Duitsche gezindheid te schragen. Eenmaal komt de dag, dat ook zij voor uw hof terecht zullen staan, om gestraft te worden voor hetgeen zij aan ons volk hebben bedreven. Uitvoerig stond spreker stil bij de verschillende pogingen, de nationaal-socialisten in een zoo slecht mogelijk daglicht te stellen. Spr. herinnerde in dit verband aan de roemruchte lichtkogel-affaire, waarvoor prof. Gerbrandy nimmer een afdoende verklaring h<aeft gegeven, hoewel hii wist, en liet ook in het parlement verklaarde, dat het kwajon- genswerk was. Voorts wees spr. op de honderden gëzinnen in Nederland waar huiszoeking is ver richt in verband met de nationaal-socialistische ge zindheid. Nooit is er iets gevonden, maar ook nog nooit heeft de regeering haar vuile beschuldiging en verdachtmaking ingetrokken. Eer ging haar niet aan! Even voor den ooi-log werden 21 Nederlanders ge ïnterneerd, door den heer de Geer rechtsteeks van landverraad beschuldigd. Nog nimmer is bekend ge maakt waarop' deze beschuldiging in concreto be rust. Het ligt in mijn bedoeling, minister de Geer in de gelegenheid te stellen, zich hier te verant woorden. Sedert hij als vergeten burger toch weer laat merken dat hy geen vergeten burger wil zijn, zal hij dit ongetwijfeld aangenaam vinden. Met tal van citaten uit de dag- en weekbladen toonde spr. aan, hoe ons volk in de pers propagan distisch rijp is gemaakt voor den oorlog en vooral voor een bloedbruiloft tegen de Nederlandsche na tionaal-socialisten. Nadat generaal Reynders in verband met de de fensieplannen ontslag had genomen, kwam generaal Winkelman. Onder deze leiding is het Nederlandsche volk den oorlog ingedreven. Het is waarachtig, niet ver bazingwekkend. dat het na vier en een halven dag strijd reeds afgeloopen was! De beide verdachten zijn de voltrekkers geworden van een noodlot, dat anderen in hun bekrompen haatgevoelens en onverstand ontketend hebben. Nochtans moeten er voorbeelden gesteld worden, wil men dit kwaad den kop indrukken. Ten aanzien van de verdachten kan vastgesteld worden, dat er verschil is tussch.en Bom en Kruit hof. Van Bom is niet bewezen, dat hij heeft willen dooden, al heeft hij zich ook aan feitelijke insubor dinatie schuldig-gemaakt. Tegen hem meen ik te kunnen volstaan met een gevangenisstraf te eischen van twintig jaar. Voor Kruithof spreekt niets, alles pleit tegen hem. Wanneer hij niet de zwaar ste straf krijgt, is /üt een vrijbrief voor alle verdere moordenaars die speculeeren op een overwinning van Engeland en het bolsjewisme. Indien uw hof bereid is, dit hoogste vonnis te vellen, beteekent dit nog niet, dat het in zijn volle zwaarte voltrok ken behoeft te worden. Immers, wanneer zou blij ken aan den vijand van het Nederlandsche volk, dat de nationaal-socialistische staat met hen die de gemeenschap bedreigen en den wederopbouw van ons volk willen beletten, afdoende weet te hande len, dan is het misschien niet noodig, de dood straf te voltrekken, die ik voor verdachte Kruithof moet eischen op grond van artikel 120 in verbin ding met artikel 9 van het wetboek van militair strafrecht. Deze man heeft zich aan het ernstigste schuldig gemaakt waaraan een soldaat zich schuldig kan maken. Wanneer wij een fatsoenlijk leger hadden gehad, zou hij geen vijf minuten na zijn misdaad meer hebben geleefd. Wij begrijpen nu waarom dit is geschied: degenen die hem hadden moeten straf fen, waren geestelijk medeplichtig. Tegen hem kan slechts één straf worden uitgesproken en die is het, die ik van uw hof eisch! PLEIDOOI. De verdediger van de beide verdachten, mr. W. F. H. Zegërs, zeide verheugd te zijn, dat de krijgs manseer van overste Mussert onbezoedeld is. Dat hij nochtans de'verdachten verdedigt, komt, omdat hij in hen de slachtoffers ziet van datgene, wat door den procureur-generaal zoo uitvoerig is betoogd. Spr. wijt het gebeurde met overste Mussert aan een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Hij was een eerlijk soldaat, daar heb ik, die hem van nabij ook als soldaat heb leeren kennen, nooit aan getwijfeld. Hij was ook een knap technicus, maar had geen tactische opleiding gehad. Zoo rijst de vraag, of hij in Dordrecht wel op zijn plaats was. Bovendïeft had hij een moeilijk karakter, waar door samenwerking niet gemakkelijk werd. De roddelpraatjes en het feit, dat er in en rondom Dordrecht te weinig wapenen voorhanden waren, hadden den toestand zeer gespannen gemaakt. De werkelijke daders zijn buiten bereik. Dat spijt mij niet minder dan den procureur-generaal. Intusschen is wel komen vast te staan tijdens deze procedure, welke motieven er toe hebben geleid, dat de beide verdachten tot bun vreeselijke daad zijn gekomen. De verwarde omstandigheden in aanmer king genomen, wordt hun daad verklaarbaar; zij zelf meenen dan ook niets anders dan hun plicht te hebben gedaan. Om na twee jaar de doodstraf te eischen acht spreker voor geheel het Nederlandsche volk on aanvaardbaar; men vergist zich wanneer men meent daarmede de belangen van de N. S. B. te dienen. Bovendien staat op muiterij tijdens den oorlogs toestand niet de doodstraf, aldus spr,, en kan dus ook in dit geval niet geëischt worden. Resumeerende concludeerde spr. voor beide ver dachten tpt vrijspraak of gevangenisstraf voor den duur der voorloopige hechtenis. Het vredegerechtshof zal over veertien dagen von nis wijzen. DÉ BESPREKINGEN VAN LAVAL TE PARIJS. PARIJS, 16 April (D.N.B.) Pierre Laval heeft gisteren te Parijs een groot aantal persoonlijkheden uit het bezette gebied ontvangen. Naar verluidt- be troffen de besprekingen de voorbereiding van de re- geeringswijziging. Onder de persoonlijkheden, die Laval ontving, bevonden zich ambassadeur de Brinon en géneijaal Bridoux van de algemeene delegatie der Fransche regeering in de bezette gebieden, de vroege re ministers en medewerkers van Laval, Marquet en Catala, Marcel Déat, Doviot, de bekende Parijsche journalist Georges Suarez, Jean Luchaire, Chateau briand en Abel Bonnard. Ook de bekende Fransche dokter Alexis Carrel werd in den loop van den dag door hem ontvangen. Na zijn besprekingen te Parijs zal Laval naar Vichy terugkeeren, waar hij een bijeenkomst zal hebben met maarschalk Pétain en admiraal Darlan. JAPANSCHE LUCHTAANVALLEN OP CEBOE. TOKIO, 16 April (D.N.B.) Naar Domei meldt, hebben Japansche legervliegtuigen twee zware bomaanvallen ondernomen op de vijandelijke stellingen in het bergland rondom de stad Ceboe. Aan de militaire installaties van den vijand werd zware schade toegebracht. „TOEKOMST", EEN UITGAVE VAN HET DEPARTEMENT VAN VOLKSVOORLICHTING EN KUNSTEN. Door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten is de Maart-aflevering verzorgd van „Toe komst" een blad gewijd aan de toekomst van de Ne derlandsche werkers. „Niet in een dadenloos gedroom over het verleden verzonken te blijven, niet in een wezenloos staren op het vluchtige heden te verstarren, doch frïsch en krachtig met en dit heden naar de toekomst te groeien het Nederlandsche volk hiertoe aan te sporen, dat is het doel van dit blad „Toekomst" al dus schrijft de heer N. Oosterbaan. Het blad heeft een zeer gevarieerden inhoud en bevat o.m. ge- illustreerde artikelen over „Nederland zal herrijzen". Volksgezondheid, Arbeidsdienst en Boerenland in Boerenhand, enz. Er is bovendien een groote prijs vraag uitgeschreven met een hoofdprijs van f 500. De prijsvraag bestaat uit een fotomontage waarin 'de beeltenissen voorkomen van acht bekende Neder landsche sportlieden. De vraag die beantwoord moet worden luidt: Hoe heeten deze acht Nederlanders? De beginletters hunner familienamen zijn aange geven. De tweede letter moet echter geen S doch een W zijn. De termijn van inzending der oplossingen is tpt 30 April verlengd. MARKTBERICHTEN BARNEVELD (Donderdag). Pluimveemarkt. Oude kip pen f2,50—f4. Oude kippen per K G. f 0,90. Oude kanen f3—f5. Jonge hanen f 2.50—f 4. Jonge hanen per K.G. f 0,90. Jonge hentjen f 4,50f 6. Tamme eenden f 1,50f 2. Ganzen f 6—f 7,50 Kalkoenen per K.G. f 0.90. Tamme ko nijnen f3,75f8,50. Wilde konijnen f1,10. Aanvoer 800. Handel vlug. Eiermarkt,. Witte eieren fl,32 per K.G. Eendeneieren tot f5,70, Aanvoer nooO. Handel vlug. Kieviteleren 15—20 cent. Aanvoer 2500. Veemarkt. Zeugen f 150—f 250. Schrammen tot f 60. Big gen f 35. Nuchtere kalveren f 12—f 20. Aanvoer 35. Han del vlug. Belangrijke giften voor sociale instellingen APELDOORN, 15 April. Een Ingezetene van Apeldo-orn heeft de volgende giften geschonken: Aan Winterhulp Nederland f 75.000, voor gezins- en jeugdzorg f 40.000, voor de nabestaanden van de gevallen N.S.B,-ers aan het Oostfront f 1 0.000. voor de Nationale Jeugdstorm f 10.000. voor de Neder landsche ambulance aan het Oostfront f 7.500. Aan de volgende instellingen schonk hij ieder een gift van f 5.000: de Gelderse he Blindenvereeniging. de Duitsche Winterhulp, het Leger des Heils. Zonne straal, het Roode Kruis, de N.S.V.O., het Econo misch Front, het Strijdfonds der N.S.B. én de Ver- eeniging tot opvoeding en verpleging van achterlijke kinderen. De stichting voor geestelijke volksgezond heid te Aperdoorn omtvingt f 2000. Profiteer ten volle van de sinaasappelen 's GRAVENHAGE, 14 April. ITet Voorlichtings bureau van den Voedingsraad sèhrijft: De sinaasappelen zijn een weldaad voor de kinde ren; deze vruchten zijn rijk. aan vitamine C. viroeger jaren voorzagen deze vruohten dan ook voor een groot deel in de vitamine (J-benoefte. Voor. al tegen het voorjaar was de sinaasappel de voor naamste bron er van. De kinderen kunnen deze stof, welke het weer standsvermogen vergroot, nier missen. Laat ze daro om ten volle van deze waardevolle vruchten geniet- ten. Het gebeurt vaak. dat men den sinaasappel op zoo'n wijze geeft, dat zij er nil t in die mate van profiteeren als wel mogelijk is. Bij Ae kleine kinderen kan dat voornamelijk voorkomen, omdat voor hen de sinaasappel uitgeperst moet worden. Door aanraking met de lucht verliest vitamine C zijn waarde. Laat men uitgeperste sinaasappelsap la gen tijd staan, dan bevat het na verloop van tijd minder vitamine c'. dan oorspronkelijk het geva' was. Den sinaasappel dient men daarom vlak voor dat hij gebruikt wordt uit te persen. Ts het .sap van den sinaasappel te veel voor het kind oir ineens te gebruiken, pers dan slechts de helft uit en bewaar de andere helft omgekeerd op een schoteltje. Voor hen, die de sinaasappelen voor het gebruik klaar maken, ls de bekoring groot, er ook eens een hapje van te nemen. Doe dat echter niet: de ouderen kunnen op een andere manier van de sinaasappelen genieten en wel door het schllletjfe. Wordt dat in de melk voor pap. vla of pudding afgetrokken en wordt aan zoo'n gerecht nog wat geraspte schil to< gevoegd, dan proeft men den geurigen smaak va den sinaasappel ook,.al is het in mindere mate. Zij, die er over eenigen tijd nog wat aan willen hebben, kunnen sinaasappelen heel dun schillen en deze schilletjes in een jampotje gevuld met sul-kor bewaren. Na eenigen tijd neemt do suiker den smaak over en wordt daardoor een heerlijk toevoegsel voor allerlei nagerechten. Zoft kan in een gezin met kin d oren jong en zijn dool vaai de sinaasa.ppolon hohben. „Adel in livrei" door De Voortrekkers (Stadsschouwburg) Alfred, de nazaat van het eenmaal illuster ge slacht* der De Beaucour's. heeft het er leelijk bij laten liggen. Schulden en dei-gelijke akeligheden hebben hem aan den rand van den afgrond ge bracht en alleen met assistentie van zijn trouwen kamerdienaar Marcel weet hij den schijn te bewa ren. Doch het einde schijnt met rassche schreden te naderen, als Alfred's notaris, die voor de belangen der hypotheekhouders opkomt, hem een rijkgewor- den slager, Gerrit Bolhuis, met vrouw en dochter op zijn dak stuurt, Gerrit heeft geld genoeg om het kasteel te koopen en Gerrit koestert het ideaal, zijn dochtertje in adellijke kringen- te brengen. "Alfred en Marcel verwisselen dan van huid: Al fred zal de nieuwe kasteelbewoners dienstbaarheid bewijzen in de getreste livrei van zijn huisknecht en Marcel speelt in den schoot van het gezin Bolhuis de rol van Jonkheer de Beaucour. Het gevolg is natuurlijk een blijspel vol verwarringen, dat niet tot zijn ontknooping nadert voordat Alfred en Else Bolhuis een nieuwe idylle in het oude slot hebben gebracht, Gerrit zelf eenige wijze lessen heeft op gestoken, de schuldeischers zijn betaald en de trouwe Marcel ook al zijn deel van de gelukslawine heeft gekregen. Dit is in het kort de inhoud van „Adel in livrei' blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker, een blijspel, dat een sterke verwantschap met de klucht vertoont. Ook in dit stuk heeft de heer Bakker een ruime plaats aan de charge gelaten en het moet de spelers allesbehalve gemakkelijk zijn gevallen de zotte situaties, die elkander afwisselen een beetje aannemelijk te maken. Het is de groote lof, die „De Voortrekkers" dezen avond verdiend hebben, dat zij er in geslaagd zijn, -deze klucht den rang van blijspel te verleenen. Al lereerst door het bijzonder vlot tempo, dat tot het laatst volgehouden bleet en dat een verkwikking op zichzelf was, zóó tuimelden we van de eene ver wikkeling in de andere. Maar niet minder door het uitnemende spel van ieder lid van dit kranig ge zelschap, en dan dient in de eerste plaats de heer Ko van Sprinkhuysen als Gerrit Bolhuis genoemd, die den worstfabrikant-vleeschkoning in alle nuan ceeringen van zijn gecompliceerde persoonlijkheid weergaf en zijn omgeving den adel van den arbeid voor oogen hield, al had hij voor zijn dochtertje dan ook zijn hart gezet op een pur sang edelman. Een'wellicht even gave cre<i.tie was die van Bert van der Linden als Alfred de Beaucour. Hij speelde den jongen edelman, die zijn noblesse door goede en kwade dagen heendraagt. voortreffelijk en had een waardig tegenspeler in Henri de Beaucour, zijn oom, welke rol bij Lou van Dommelen in goede handen was. Karei Baars, die ook de regie verzorgde, had dén kamerdienaar Marcel voor zijn rekening genomen. Het werd hem bij de herhaalde verkleedpartijen niet gemakkelijk gemaakt, maar hij sloeg er zich góed doorheen en zijn spookverhaal over zijn slot als de gewaande jonkheer was vol stemming. Zijn komisch vermogen culmineerde in een scene met Nelly, de dienstbode (Adri Dozy), welke laatste relief aan haar rol gaf. De beide andere damesrol- len, Gerrits vrouw Julia en Else, hun dochter, wer den vervuld resp. door Ada van Duyl en Mien v. d. Lugt Melsert. Ook haar beider spel verdiende lof. Eerstgenoemde was de waardige eega van den rijk- geworden slager. De ander was een even verstandig als lieftallig deerntje. Tenslotte dienen Henri Men ning als de wijnhandelaar en Henk Sluyter als de kleermaker genoemd. De schouwburg was goed bezet. F. C. DERKS GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau, Smede- straat le Haarlem, tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Donders, Vondelvveg 478, autoped; Noort—Hertenstein, Schrevellusstraat 43. bankpapier; Kion, Minahassaslraat 24, boekje; Jacobs. Brouwersstraat 4-1, Boek; v. d. Pol, Thorbeekestraat 76, bril; Dubbelman. Overtonstraat 41. boord; de Kloes, Boekenrodestraat 10. ceintuur; Keijzer, Weteringstraat 19, handschoen; Els- Kamp, Wei tevredenstraat 6, bankpapier; Peter, Ted. v. Berkhoutstraat 72, bankpapier; Smoorenburg, Jac. de Witstraat 20, Heemstede, hond; Kroon, Pretoriapleln 14. hoed; Veenigs, Zwaluwstraat 23. hoed; Versteijnen, Prin sen Bolwerk 24, handschoen; Karman, Gen. Joubert- straat 70, taschje; Bureau van Politie. Smedestraat 9, ketting; Marinissen, Nagtzaamstraat 27, speelgoed; v. Ruijven, Bakenessergi'acht 6 zwart, overjas: Leverstijn, Engelstraat 5, portemonnaie met inh.; v. Zanten. Kleine Houtstraat 2, portemonnaie met inh,; Creemers, Rozen- priëelstraat 93, portemonnaie met inh.; Dingsdag, Batavia- straat 7, portemonnaie met inh.; v. d. Riet, Rijksstraat weg 216, portemonnaie met inh., Loderus, Marsstraat 12, portemonnaie met inh.: Kruijer. De Clercqstraar. 9, pan toffel; Zeeuw, Vijfhuizerstraat 3, portemonnaie met inh.; Braakman, Acaciastraat 44, schort: Klok. P. Maritzstraat 30 zwart, sleutel; v. d. Lugt, Schrevellusstraat 24, schpen, VELSEN PLOTSELING OVERLEDEN. De 52-jarige A. H. M. wonende te Haarlem kreeg dezer dagen op de pont alhieri een hartverlamming. Dr. Mac Daniel Icon slechts den dood constatee- ren. HMUIDEN DIEFSTAL VAN f 300. Eenige dagen geleden is ten huize van de familie H., terwijl deze naar een begrafenis was, een be drag van A300.gestolen. Het onderzoek van de politie heeft totnutoe geen resultaat opgeleverd. Ce TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PBEMIELEENING 1912 2e K1ASSË, 2e LIJST. TREKKING VAN WOENSDAG 15 APRIL 1942 HOOGE PREMlCN t 20.000.— 13842 f S.OCO.13273 f 2.000.— 15633 t 1.500.— 3817 10778 f 1000— 13624 16031 16773 10311 800 900 1 100.— 122 127 171 195 200 281 J08 316 329 334 377 466 480 539 587 621 755 768 800 827 687 705 745 854 874 918 939 940 062 971 .112 1150 1161 1203 1209 1213 1387 1388 1391 1537 1562 1581 1610 1618 1626 1655 1719 1757 1763 1813 182-1 1830 1850 1879 1913 1914 1933 2021 2087 2146 2153 2156 2167 2190 2241 2242 2244 2258 2277 2317 2433 2447 2475 2483 2487 2408 2512 2545 262) 2635 2610 2658 2751 2765 3773 2779 2795 2821 2848 2945 2062 2979 3027 3117 3182 3188 3230 3264 3276 3281 3291 3297 3325 3327 3332 3354 3362 3417 3408 3495 3502 3529 3600 3601 3606 3663 367o 3671 3720 3729 3778 3793 3816 3852 3860 3868 3041\ 3946 4003 4011 4013 4033 4074 4089 4136 4137 4162 4223 4250 4264 4288 4295 4313 4320 4331 4365 4370 «80 4383 4398 4412 4444 4498 4501 4542 4543 4582 4611 4642 4700 4740 4811 4817 4860 4902 4908 4923 4035 4959 4968 4997 6044 5057 5069 6073 5158 5182 5197 6218 6204 .5268 5275 5297 5307 6322 5339 5358 5486 5495 5497 5532 5643 5551 5553 5569 6571 6592 5598 5679 5681 5693 5710 5727 5776 5782 5812 5832 5837 5845 5866 5876 5922 6011 6029 6056 6112 6234 6236 6281 6307 6350 6450 6570 6585 6686 6713 6732 6809 6810 6830 6836 6837 6851 6900 890) 6925 6927 7005 7026 7036 7069 7698 7)05 7121 7140 7164 7215 7233 7324 7340 7345 7355 7360 7369 7455 7470 7479 74U6 7500 7604 76S0 7538 7652 7558 7574 7585 7602 7619 7657 7662 7669 7690 7732 7764 7861 7862 7027 7079 7985 7900 8005 8008 8033 8035 8058 8115 8127 8157 8164 8165 6170 8172 8199 8201 8316 8218 0244 8290 8317 834 5 8415 8427 8444 8446 851*5 8594 8716 8727 8753 8770 8804 8805 8852 8859 8862 8902 801a 9003 9006 9015 9019 9028 9057 9000 9118 9139 9142 9174 9200 y222 9251 9259 9295 0378 9386 9387 9409 9410 9435 9440 9521 9536 9573 9584 9621 9624 0791 9792 9807 9825 9854 9870 9906 9928 9946 9050 9970 9974 10081 10090 10130 10153 10157 10)83 10198 10215 10239 10246 10252 10282 10302 10368 10412 10416 10426 10445 10458 10515 10522 10648 10564 10570 10641 10673 10742 10772 10654 10890 10963 10907 11063 11070 11098 11129 11153 11204 11219 11267 11338 11358 H382 11392 11421 11525 11549 11572 11594 11600 U653 11654 11660 11070 |]765 U 700 11804 11813 11832 11838 11843 11859 11872 11934 11995 12019 12080 12090 12158 12188 12277 12311 12370 12379 12380 12398 12401 12110 12414 12473 12478 12533 12541 12642 12577 12579 12619 12629 12632 12657 12711 12713 12761 12800 12847 12803 12894 12931 12963 12993 13062.13080 13173 13218 13251 13207 13315 13339 .13352 13394 f3419 13465 13494 13572 13573 13637 13645 13694 1383S 13859 13874 13914 13973 13982 13094 13996 14009 14028 14060 14091 14113 14118 14192 14223 14233 14241 14301 14306 14378 14446 14579 14647 14649 14670 14673 14678 14686 14702 14709 14701 14780 14820 14836 14800 14903 14929 14904 16024 15047 15115 15130 1Ó169 15194 15225 15230 15276 15313 1535S 15444 15482 15623 15553 15572 15.02 15710 15715 15729 15732 15742 15770 15780 15~89 15795 15813 15851 15898 15899 15947 15955 15970 15995 16028 16054 16062 16083 16124 16135 16169 16179 16187 16255 16272 16283 16328 16357 16381 18-101 16454 16545 lb549 i«54 16555 16574 16630 16647 16651 16697 16713 16730 16757 16763 16817 16838 16857 16000 16925 16954 16963 16071 17037 J7050 17056 17068 17092 17111 17140 17142 17143 17186 17207 17228 17220 17230 17250 17286. 17302 17409 17416 17433 17464 17474 17478 17466 17512 17573 17575 17610 17611 17618 17623 17663 17740 17757 17804 17837 17881 17898 17911 18025 18U2U 18049 18051 18065 1807a 18099 18180 18310 18329 18335 1834Ö 18431 18446 18470 18550 18001 18637 18656 18069 18703 18737 18738 18766 18814 18833 18834 18912 18933 190OD 19045 19046 19071 10170 19194 19226 19297 19302 19306 19398 19401 10407 19447 19473 19546 19556 19665 19627 19700 19704 19771 10774 19796 10803 19ROS 19813 19825 19849 19884 10890 19979 19987 20002 20062 20083 20085 20107 20124 30240 20244 20249 20354 20367 20361 20409 20418 2CH21 SOi27 20531 20460 20563 20567 20590 20620 20661 20741 20739 20801 20800 20811 20833 20839 20856 20863 30870 20872 20915 ONGECORRIGEERD BEVERWIJK EERSTELINGEN. Aan de bloemenveiling ,,'t Centrum" werden de eerste narcissen van den kouden grond aange voerd. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 16 April 1942. Ondertrouwd: 16 April: H. Meijer en M. Blaak, J. F. Heilker en P. Visser. Gehuwd 16 April: S. A. van Hemert en W. M. de Laat; H. W. Bijnsdorp en M. P. Puts; J. Meijer en P. Leis; H. Lasschuit en J. van Dam: J. A. Dreijer en J. de Jong; A. A. H. Roessingh van Itersbn en J. Gerber. Bevallen: 15 April M. W. Diemer—van Straten J. M. CostersZuidhoek d„ C. H. van Gulikvan Baekel z.. E. T. J. Banning—Huijboom z„ N. van KouterenZaaijer z„ M. A. BakkerZomer z., C. de WildtKops z„ A, M. Lasschuit—Blanker z., 16 April A. M. C. Hurkfnansvan Kessel. Overleden: 14 April M. van den Oosterkamp, 52 Burgwal: J. W. Kaestner, 80 j.. Spaanschevaart- straat, 15 April T. E. M„ 10 d., d. v. P. Verhoef, Kamperlaan, 16 April A. W. A. Reus, 53 j„ Craye- nesterlaan. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. MAXIMUM ZAADTEELT PRIJZEN VOOR WITTE-, ROODE-, SAVOYE-i SPRUIT- EN BOERENKOOL 1941,"12. Het Rijksbureau Voedselvoorziening In Oorlogstijd maakt in overleg met den Gemachtigde voor de Prijzen bekend, dat de maxtmum-zaadteeltprijzen 1941 1942 voor Witte-, Roode en Savoyekool, alsmede voor Spruit-.cn Boeren kool verhoogd zijn en als volgt luiden: Teeltprljs 1941-1942 voor levering van teler aan hande laar franco spoor of boot exclusief verpakking (in guldens). Teellpr. Catastrophe- Uiteinde!. 13 Mrt '41 toeslag. teeltpr. Amager hooge Ainager kortstronk Brunswljker Budericher Dithmarscher middelvroege Dithmarscher Trelb Erurter Eersteling Etampes Express GlückstSdter Hollandsche late Juni Reuzen Kasseier Kopenhagèner Markt Langendijker Herfst Magdenburger Roem v. Enkhuizen Winnistadtcr Suiker of Meisplts Sulkerhoed Fllderkraus - ROODE KOOL. Beslljnsche Dithmarscher Erfurter kleine vroege Erfurter Reuzen Erfurter vroege donker- roode Groote donkerroode late.. Holl. Export Middelvroege Holl. Export winter be- Kissendrup Moorenkop Steenkop Utreehtsche 150,— 75,- 225.— 150,— 150.— 150.— 150,— 225,— 150,— 150.— 225.- 225.— 60,— 180,— 60,— 180. 75.225.— 112,50 337,50 75,— 225.— 75,— 225.— 75,— 225.— 112,50 337,50 75.— 225.— 75.— 225.— 82.50 247.50 60,— 180,— 60.— 180.— 75.— 225.— 270,— 90,— 270.— 10,— 270,- 66,60 78.75 65,60 65,60 Zitt SAVOYE KOOL. Bonner Advent Aubervllliers Vertus Dilhmarscher Middelvroege IJzerkop Erfurter, gele Winter Frankfurter Zuokerhut Johannistag Kitzinger Kölner Markt Wlnterftlrst, nabouw Wiener Kapuzlener Ulmer vroege SPRUITKOOL. Brusselsche Fest und Viel Hercules Spiraal 1 Westlandsche Zwijndrechtsche BOERENKOOL. Dreienbrunnen Halfhooge Moskrul Lerchenzungen Hooge groene Lage groene fijngekrulde.. Lage groene krul Hooge bruine Lage bruine Boterkool, goudgele Boterkool, goudgele zelf- sluitbaar 112,50 56,25 168,75 Ingeschreven als Persbericht No. 547. L. en V. MAXIMUM TEELTPRIJZEN GROENTEZADEN 1942. Het Rijksbureau Voedselvoorziening in Oorlogstijd brengt in overleg met den Gemachtigde voor de Prijzen ter ken nis van belanghebbenden, dat tot het verkrijgen van over eenstemming in de teeltprijzen van versche groenten en die van groentezaden de volgende maximum teeltprijzen aangehouden kufhnen worden bij het in 1942 afsluiten van teeltcontracten voor groentenzaden. SPINAZIE. Grootteelt Grootteelt per 100 kg. per 100 kg. Juliana46,— MUnsterlënder 38,— Koning van Universal 38.— Denemarken 46,— Vlrofiay 38,— Victoria 41,— Scherpzaad 38,— Matador 41,— RADIJS Alle soorten 70,— RAMENAS Zomer- en Herfstsoorten 70,— 'Grootteclt Klelnteelt STAMBOONEN, MET DRAAD. per 1UU kg. per lOu kg. 247.50 247.50 247,50 247,50 247,50 247.50 315,— 375.— 247,50 247.50 247.50 247.50 247.50 157.50 131,25 131,25 157,50 131,25 131,25 131.25 131,25 131,25 131.25 187.50 157,50 131,25 127,50 150.— - 150,— 150.— 168.75 168,75 82.50 82,50 82,50 82.50 67,50 67,50 123,75 123,75 123,75 123,75 123.75 123.75 157,50 123,75 123.75 123,75 371,25 371,25 371,25 371,25 371,25 371,25 371,25 123,75 371,25 78,75 236.25 65,60 196.85 196,85 236,25 196,85 196,85 85.00 198,85 66.60 „11 65.00 196,85 65,60 196.85 93.75 281.25 78,75 236,25 65,60 196.85 63,75 191.25 41.25 41,25 41,25 41,25 33,75 33.75 45,— 225,— 253,10 253.10 123,75 123,75 123.75 123.75 101.25 101,25 135,— 135,— Wilhelmina Krombek Noordster St. Andreas Londoner M3fkt Wachs ideal Wachs Rhelnland Hercules Erfurter Speek Honderd voor één Oostfrlesche Spek STAMBOONEN. ZONDER DRAA Alpha Dubb. Hollandsche Hlnrtchs Reuzen Conserva Saxa Perfect Genfer Markt Wachs Beste van allen Wachs Boterkonlngln Wachs Coudhoorn Wachs £uperba Wachs Mont d'Or Wagenaars STOKBOONEN. MET DRAAD. Mandvuller Juli Mombacher Spek Phenomeen BlauhUlslger Speek Slagzwaard Wachs Mont d'Or )25.- V\(achs Goudboon 125,- STOKBOONEN. ZONDER DRAAD. Imperator 130,- Kapltoln Weddingen 125.- Meesterstuk 125.- Mondstopper v......125.- Suikerpaarl. Perfect lis,- PRONKBOONEN. Witte Reuzen 78. Prijswlnner 72.— Szar 72. Roodbloeiende 55.— Bontbloelende 55.— UIEN. Gele., 300,— Indien plantgoed gratis verstrekt wordt; 375,— indien teler het plantgoed verstrekt; Bloedroode 375,— indien plantgoed gratis verstrekt wordt 450,— indien teler het plantgoed verstrekt. TUINKERS 34.— BORAGE 100.— DILLE 50 N.B. De kleinteeltprijzen gelden alleen voor zaden in West-Friesland te telen. De groottecltprljzcn voor zaden, te telen In het overigè gedeelte van het land. Ingeschreven als Persbericht No. 546. L. A V. 53.— 48.— 54.— 54.— 54,— 44,— 64.— 44.— 75,— 75.— 62,— 62,— 55,— 125,— 73,— 62,— 86.— 02,— 84,— 74.— 65,— 115,— 133,— 133,— 133,— 145.— 145,— 145,— ,1 150,— 145,— 145,— 145.— 133,— Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerde! aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de couran' in den namidögg door ons wnr den bezorgd Personeel gevraagd Voor Huishouding ïf Gevr. per 1 Mei in kl. inrichlin fl. WERKMEISJE v. d en n P G Adres Jansweg 40. Sf Gevr. een net jong MEISJE om eenige weken op kindje van 2 j. te passen met lichte huis. bezigh Kle verparkweg 21c. Of Gevr. net DAGMEISJE, 's Zon dags vrij. Tram of bus wordt ver goed. Adres: Rembrandtlaan 14 Heemstede. *4 HANDIG MEISJE gevr v d en n„ niet ben. 20 j. Zond. vrij Zandv. laan 190, Heemst. '4 Gevr. NET MEISJE van 8.30—4 in kl. gezin. Hoog loon. Heerenweg 201, Heemstede. 4 Net. MEISJE gevr van 9-1 uur. Brakel, Warmoesstraat 6. 4 HULP i. d. HUISHOUDING ge vr. in kl. gezin. Hoog loon. Aanm. Kei-klaan 50, Heemstede. 4 Gevr FL. MEISJE van 8.30— 5. Meerdere hulp aanw Lindelaan 63. Overveen bij Stoop's Bad 4 Firma Rijnveld, Groote Houtstr. 18A vr. NETTE WERKSTER, van 9-1 Hoog loon. ■4 NET DAGMEISJE gevr zelfst. k.w van 8-7.30 v.g.g.v Brederode- str 26 (Kleverpark). 4 Gevr. NET MEISJE v. d. en n.. goede behandeling. Zandvoort, Rin kel. Brederodestraat 127 4 MEISJE gevr. v heele of halve dgn. of werkster v. Nke morgen, in kl. gez., v.g.g.v. Dahilialaan 15, A er denhout. 4 Gevr MEISJE v. halve dagen. Julianalaan 288, Dalhuizen 4 Gevr. nel. BURGERMEISJE, v.g.g.v. van 8-5 uur Zond. en V2 dag i. d. week vr. Schotersingel 113 4 Net jong MEISJE gevr. voor dag en nacht. Hyacinthenlaan 29 (bij* Zïjlweg). 4 Gevr. per 1 Mei of eerder net betrouwb. MEISJE v. d. en n.. zelf st. k w. en k Prettige werkkr Goed loon Spiegelenburglaan 7. Aerdenhout. tel 27927. 4 Jong DAGMEISJE gevr. van 8.30-12.30 uur. Aanm. Frans Hals strot 18 rd. Van 7-8 uur n.m. 4 WERKSTER gevraagd voor de schoonmaak. Stalp. v d Wielen- straat 27, Hrl N 4 Gevr FLINK MEISJE, zelfst kunnende werken, van half 9-4 u. Zaanenl'aan 99 4 NET MEISJE gevr. in ge^n van 2 pers. van 9 uur tot 12.30 uur. Zond. vrijv Duinoordstraat 20. 4 NET MEISJE gevr. van 8-4 u. Zond. vrij. Vergierdeweg 161. 4 R.K. DAGMEISJE gevr. 17 a IP jaar. Ook voor winkel. Dolfijn straat 2. Hrl. N. 4 Flinke WERKSTER gevr. vooi kantoor, dagel. van 5.30-7.30 uur Schouwburgstraat 66. 4 Gevr. jonge WERKSTER voor Dinsdag en Vrijdag van 9-1 uur Velserstraat 95, Hrl. <4 Gevr FL. HULP v. 9-12 u. Leidschevaart 118. 4 MEISJE gevr. 20 jaar tegen 27 April van 8.30-4 uur. Zelf brood meebrengen. Zondags vrij Heemst Dreef 282" 4 Gevr. NETTE WERKSTER in kl gez. Do. v. 1-5, Vr v 9-5 u. Van Dalenlaan 41, Santpoort. 4-Gevr. per 1 Mei fl. MEISJE v d. en n., v.g.g.v. Mevr. Taconis, P. C. Hooftlaan 44, Driehuis. 4 Net aank. MEISJE gevr. bij Dames v. 9 tot 3. Aanm.: 7-8. Van Hogendorpstraat 16 4 Gevr. in gezin van 2 pers. net MEISJE van 8.30-12.30 voor hulp In de huish., niet ben. 16 j. Dijkstr. 12. t NET DAGMEISJE gevr in ge- :in van 3 pers. van 8-5 u. Heemst 4 Gevr. een HUISNAAISTER, loan Mauritsplein 25. Overveen. t Gevr. NET MEISJE v. 9-3 u. Niet ben. 18 j. Flink loon Zand- voortschelaan 61, Heemstede. 6 WERKSTER gevraagd voor den Vrijdagmorgen of Zaterdagmorgen van 9-1. Br. G 3170. 4 Gevr. NETTE DAGDIENST- BODE, v.g.g.v. van 8-7 u. met hui selijk verkeer. Goed loon Jongert, Verspronckweg 38. 4 Gevr.- te Haarlem 1 Mei of la ter fl. degelijke R.K. DIENSTBODE k koken, liefst katoen en zwart dragend, v.g.g.v. Meerdere hulp aanw. Br. G 3172. 4 Mevr. Menso, W. de Zwijgerlaan 23, Santp. vr. NET MEISJE v d. dag. Goed verzorg, en goed loon. Reisk. worden verg. 4 Gevr. MEISJE voor de huish. voor halve of heele dagen. Kruis weg 70c (winkel). 4 Gevraagd, bij 2 dames te Heem stede. NETTE DIENSTBODE voo) heele dagen, goed kunnende wer ken en koken. P.G., van goede ge- tuigeh voorzien. Joh. Verhulst laan 18. 4 1 Juni gevr. besch. MEISJE P.G., die als huisgen. met de huis- vr. alle voork. w. w. verr., ook koken. Br G 3175 4 Gevr. flinke jonge WERKSTER voorloopig enkele dagen per week Br. G 3177. 4 Gevr. NET DAGMEISJE, v. c g v.. van 8.30- 5 uur. Wagnerkad'- 83 Heemslede. 4 Voor spoedig gevr. fl MEISJE a» k. k. en w. Ted. v. Berkhoutlaa- 9. Aerdenhout. 4 NET MEISJE gevr. In kl gezin, 9-4 uur, hoogstens 17 j. Juliana- straat 14. 4 Gevr. een DAGMEISJE v.g.g.v. Aanm. Spruitenboschstraat 7. 4 In kl. gezin WERKSTER gevr. Werktijd nader te bespr. Aanm. na 6 uur v. d. Vinnestraat 24. 4 Flink MEISJE gevr. v. d. dag of I en n.. zelfst. kunn. werken in kl mrgergezin z. k. huisel verk. Bre- leroodscheyeg 106, Santpoort g Gevr NET MEISJE voor dag en •acht. Kleverlaan 101, Bloemen- da&l. i# Nette jong* WERKSTER gevr •■oor de schoonmaak. Zich te ver voegen. Parklaan 101, liefst na 7 u g WERKSTER gevr 1 dag of 2 >chtenden. Velserstraat 78. 4 Gevr. te H'stede teg. eind. Aprii HULP IN DE HUISH. bij Heer al k-en. met kindje van 6 laar Br G 3156 - Gevt FLINK MEISJE voor d< huish., goed kunn. werken en met baby kunnende omgaan Prettige werkkring. Tevens werkster gevr v. d. Zaterdag. Br. G 3157. 4 NET MEISJE gevr. van 8.30-3 uur. Ripperdapark 41 (huis). Aan- m. na 5 uur: Zaanenlaan 61. 4 Gevr. jong handig MEISJE 8- 12.30. Vrijdags 4 uur. Mr. Cornclls- straat 88 r. Voor Bedrijf 4 Voor direct gevraagd LEER- UNG-COIFFEUSE. Br. G 3231. 4 Privé-kantoor A'hout vr v. di recte indiensttr. JONGEDAME, als steno-typiste en adm. kracht, m. eenige practijk en bewijzen van accuratesse. Voorl halve dgn. Br. opg. verl sal. G 3230. 4 Voor diverse afdeelingen vra gen wij 'LEERLINGEN. Aanm. vóór 12 uur. Gerzon. VerWulft 5. 4 BEKW. STRIJKSTER en 3 nette meisjes gevr. IJmulder Wasscherij, Snelliusstr 39 IJm Na 5 30 u. Burg. Rambonnetl. 25. IJm 4 HANDIGE JONGENS gevraagd leeftijd 16 jaar voor licht tim merwerk. Aanmelden Havenstraat 53, Heemstede, lederen dag tus schen 8 en 5 uur. 4 B.z.a. 2 dagen per week, IN CASSO of dergelijks. Br. G 3185. 4 VRL. JONGSTE BEDIENDE gevr. op klein handelskantoor te H'stede. Uitv. inl. G 3188. 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11