ZONNE BRILLEN STIENS Bij opr^noen helpt Dopspoeder IN ENKELE REGELS UwRadio defect? Italiaansch weermachtsberlcht. Krachtige aanvallen op Malta ROME. 24 April. (Stefani). Het 692e weermacht- bericht ipidt: Aan het front van Cyrenaïca in ons voordeel g'i- eindigde gevechten tusschcn verkennlngsafdeelingen Een Blenheim, die beschadigd was en een noodlanding buiten oiu? linies moest maken, werd door een on:ttx verkenningsvliegtuigen getroffen en vloog In brand. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Benghazi, waar van de Mohammedaansche bevolking twee sonen gedood en twee gewond werden. Op Malta hebben belangrijke vliegtuigformaties op nieuw krachtige aanvallen gedaan, waarbij aarj de lucht- en vlootsteunpunten van het eiland znvare «ehade werd toegebracht. Bij gevechten met Du ij.se he jagers verloor de Engelsche luchtmacht vijf SpkLfires en één Hurricane. De vijand ondernam in' den afgeloopen nacht tw-_ maal een luchtaanval op Comiso. zonder dat tschade werd aangericht of slachtoffers vielen. Twee bom menwerpers. die aan de actie deelnamen, werden door hèt luchtafweergeschut getroffen en stortten ivner na bij Vittoria en in de buurt van Acate. Bommen, die boven woonhuizen te Vittoria (Ragusa) werden uitge worpen. verwondden een meisje en beschadigden en kele gebouwen. Reorganisatie van het handwerk in de Oekraïne Gedwongen coöperatie wordt 'Opgeheven BERLIJN,x 24 April. (A.N.P.) I>e Rijks commissaris vdor de Oekraïne heeft ha een op-, roep de reorganisatie van het handwerk in de Oekraïne bekend gemaakt. Aan dem indivi- dueelen handwerksman worden naar: prestatie persoonlijke ontwikkelingsmogelijkheden ge boden. Het decreet vormt de uitdrukking van het beproefde vertrouwen in «jen g.oeden wil en den ijver van de Oekraïnische handwerks lieden. Het behelst de volgende maatrege len: 1) Het systeem van de bolsjewistische gedwongen coöpe ratie. dat het individueele bedrijf krevelde, wordt opgeheven. w 2) Alle handwerkslieden worden maar hun be kwaamheden in verschillende prestatieklassen in- fjedeekl. Meesters krijgen het recht; een bedrijf te eiden, waarin zij knechts aan het wftrk kunnen zet ten en leerlingen zullen opleiden* Aan volwaar dige handwerkslieden zal met toekenning van be hoorlijke loonen speciaal geschoolde arbeid gege ven worden. Half opgeleide handwerkslieden zullen arbeid vinden in overeenstemming met hun feitelijk kunnen. 3) De hanaiwerkslieden krijgea nog dit jaar de mogelijkheid om hun vakkennis en -bekwaamheid en VOORHANGERS alleen nog GIERSTRAAT 27 OPTICIEN UITGAAN Heden ZATERDAG 25 APRIL: Stadsschouwburg: „Groote pauze" door het Ne- derlandsch Tooneel, 7.30 uur. Frans Hals Theater: „Kinderarts Dr. Engel", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Een leven vol muziek". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Storm over den Afsluitdijk" 1 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Onder valsche verdenking", 2.6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. ZONDAG 26 APRIL: Rembrandt Theater: Olympiadefilm II, half. twaalf. Tuinzaal Gemeentelijk Concertgebouw. Concert gemengde- en mannenkwartetten, 2 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: mandolineconcert. 2,30 uur. Gebouw Sint-Bavo, Smedestraat: Concert Ar- beidersmiiziekvereeniging „Excelsior", 7.30 uur. Frans Hals Theater: „Kinderarts Dr. Engel", 2.4.15, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Een leven vol muziek", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Storm over den Af sluitdijk". 1.30. 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Onder valsche verdenking", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. MAANDAG 27 APRIL: Gemeentelijk Concertgebouw: Concert H.O.V. (Beethoven-cyclus), 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zon dag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. ff Pai* Apotheek. Kleverparkweg 13» Tel. 11793. Teyier Apotheek. Teylerplein 79. TeL 17946. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. MAAGZUUR II. van Dr O.DUBOIS. O riq. verpok. f.t.25, bij Apofh.enDroq. aan te vullen, ten einde in hoogere prestatieklassen te worden opgenomen. 4) Aangezien na jaren van bolsjewistische uitbui ting geen enkel Oekraïner in staat is uit eigen kracht productiemiddelen gn kapitaal voor het op richten van een productief industrieel bedrijf op te brengen, wordt den handwerkers de mogelijkheid geboden zich op den duur of voor de uitvoering van bepaalde opdrachten tot kartels aaneen te slui ten. 5. Voor de uitvoering van economische gemeen schapsopdrachten is de oprichting van arbeidsge meenschappen van handwerksbedrijven veroorloofd, welige ook bevoegd zijn voor de aanschaffing van materialen en grondstoffen en voor het afzeilen van vervaardigde massagoederen. De jeugd van Europa Zij rukt op, onweerstaanbaar. Zij doet het oude Europa, waarin zoo veel - onrecht geschiedde, waarin zooveel geleden werd, wankelen. Deze jeugd zal niet rusten voordat op de puinhoopen van het oude, het nieuwe Europa opgebouwd zal zijn. De jeugd var. Europa, dapper en onverschrok ken, vernietigt de vijanden die haar toekomst be dreigen. Daarom vindt u haar aan het Oostfront waar zij oprukt tegen het bolsjewisme, dat zij zal overwinnen en van den aardbodem zal wegvagen. Jeugd van Nederland, ook uw plaats is in de gele deren van deze strijders. Meldt u aan bij het Vrij willigerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. Grondstoffenbesparing in de industrie Een eigen belang van ondernemers en arbeiders AMSTERDAM, 25 April. Besparing van materiaal in de industrie is een dringende noodzakelijkheid, willen wij onze industrie in de komende jaren in stand houden. Dit was zoo ongeveer de conclusie van een korte uiteenzetting, welke de leider van de grondstoffen- besparingscommissie, ir. W. Schmitz en dr. ing. W. A. Herweijer, lid dier commissie en leider van het tech nische gilde, ons deter dagen hebben gegeven over het doel van de materiaalbesparingsactie, welke onlangs hier te lande is ingezet. Béhalve de beide genoemde heeren maken van de werkcommissie deel uit verschillende leiders van rijksdiensten en -instellingen en technische organisa ties, alsmede vooraanstaande personen op technisch en jndustrieel gebied, o.a.: ir. E. van Dieren voor den scheepsbouw; de directeur van het Rijksbureau voor non-ferro metalen, de heer De Jong: de directeur van het Rijksbureau voor de metaalverwerkende indus trieën, de heer Spierenburg, de directeur van het Rijksbureau voor ijzer en staal, de heer Van de Voort, de directeur van de machinefabriek Breda, ir. Soete- man; prof. H. G. Nolen, hoogleeraar aan de Techni sche Hoogeschool en de leider van de bedrijfsgroep electro-technische industrieën; ir. J. A. Teylnck, di recteur van het centraal normalisatie bureau en prof. P. Meijer, oud-hoogleeraar te Delft. Ook eenige heeren van de Rüstungsinspektion zitten in de commissie, welker secretariaat in Den Haag, Koninginnegracht 14a, is gevestigd. De commissie zal niet haar kracht zoeken in veel vergaderingen en ellenlange rapporten. Integendeel: slechts de practijk heeft waarde voor haar. Immers: het is in de practijk, dat haar doel: een zoo groot mogelijke besparing op materialen, zal- moeten worden verwezenlijkt. Dat kan op verschillen de wijzen, waarvan wel de voornaamste zijn: een zoo gerfng mogelijk gebruik van materiaal; vervanging waar mogelijk van grondstoffen van hooge waarde (bijv. edelstaal en koper) door grondstoffen van ge ringe waarde (bijv. zink) en door het zoo goed moge lijk benutten van alle afval. Bij dit laatste speelt de sorteering een groote rol. Het ls immers duidelijk, dat wanneer grondstof-afval vermengd wordt met waardeloozen afval, dan ook het eerste zijn waarde verliest, tot groote schade van de gemeenschap. En hier komen we op het kardinale punt- grond- stoffenbesparing is een dienst aan de gemeenschap. Geen liefhebberij te eigen profijte, maar het voorko men van onnoodig verlies van voor de gemeenschap waardevolle goederen. Daarom spreekt het ook van zelf, dat deze ge meenschapsgeest, en in de ondernemers en in de ar beiders moet doordringen. Samenwerking der bedrij ven is noodzakelijk en wanneer de eene fabrikant bijv. een betere werkmethode heeft gevonden of verbete ringen in zijn artikel heeft weten te bereiken, dan moet dit aan alle andere ondernemingen ten goede komen. Daarmede wordt geenszins de domper gezet op het particuliere initiatief, want elke uitvinding zal als voorheen gepatenteerd kunnen worden en eerst dan zullen ook anderen de vruchten er van kunnen plukken. Om nu de besparing van grondstoffen zoo snel mo gelijk in do bedrijven door te voeren, worden in de middelgroote en groote ondernemingen vertrouwens mannen aangesteld meestal een ingenieur uit de eigen onderneming die lot taak hebben, nauwlet tend toe te zien. dat de voorschriften worden uit gevoerd. Zij hebben volmacht, alles, wat hun noodig lijkt, te eontroleeren, ook bijv. ontwerpen en con- structieteekeningen. Reeds in een 200-tal groote fa brieken zijn dergelijke vertrouwensmannen benoemd. De kleine ondernemingen met minder dan 30 man personeel zullen gezamenlijk met andere een der- gelijken vertrouwensman aangewezen krijgen Op velerlei wijze pers, radio, aanplakbiljetten en vlugschriften zal de propaganda voor de grond stoffen-besparing worden gevoerd. Vooral voor de kleine ondernemers,zal ook een reizende tentoonstel ling worden ingericht, waar zij allerlei practische voorbeelden van materiaalbesparing zullen kunnen aanschouwen. Tegenover die lieden, die beweren, dat materiaal besparing alleen dient om de Duitsche oorlogsindustrie aan metalen te helpen, stelde ir. Schmitz de nuchtere werkelijkheid: Nederland is een land, waar geen enkel metaal wordt gevonden. Duitschland is het dus, dat ons land daaraan moet helpen. Het kan dan ook niet anders dan volkomen billijk worden genoemd, wan neer dat land daarbij den eisch stelt, dat Nederland met de metalen, welke het ter beschikking krijgt, zoo zuinig mogelijk omspringt. De gevolmachtigde ziet zijn taak niet als een dicta tor. maar als Iemand, die graag raad en hulp geeft, waar ze noodig zijn. Niet in het opleggen van bovenaf, maar in de vrijwillige samenwerking van allen, die bij dit belangrijke vraagstuk betrokken zijn, ziet hij de oplossihg. Daartoe is echter noodig, dat allen, die in een of ander bedrijf werkzaam zijn van den directeur tot den nageljongen toe doordrongen zijn van het besef, dat materiaalbesparing dringend noodzakelijk is om zooveel mogelijk te blijven producecren. Zonder grondstoffen geen productie! Zonder pro ductie geen arbeid! Dat de Nederlandsche werker ook hierin het juiste begrip toone! LANDSTAND IN NOORD-HOLLAND. Tot chef van Pers en Voorlichting bij den Neder- landschen Landstand in Noord-Holland en redacteur van het weekblad ,;De Landstand in Noord-Holland" is benoemd de heer Fred. Groot, thans plv. hoofd redacteur van het Dagblad voor Hollandsch Noor derkwartier te Schage'n. HAARLEMMERMEER DIEFSTAL VAN EEN FIETS. Een timmerman uit Arpsterdam L. v. A., nam in de Haarlemmermeer een damesrijwiel weg, dat tegen een woning op den Akerdijk stond, eigenaar W. J. V. wist den dief echter later te grijpen doch toen had de timmerman alleen nog maar de wielen met de banden natuurlijk, over. De rest had hij in de Ringvaart gegooid. Van A. is aan de justitie te Haarlem overgeleverd. VERKEERSONGEVAL. Op den Cruquiusdijlc nabij de brug had een ern stig verkeersongeval plaats. Doordat het 4-jarig meisje M. V. plotseling voor de auto van J. B. een chauffeur van de „Geruischlooze Weg", den weg overstak, was een aanrijding niet te voor komen Het meisje werd met een ernstige hersen schudding in de ouderlijke woning binnengedragen. Den bestuurder van de auto trof geen schuld. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bruine want; een actetasch; een schroeven draaier; een beige ceintuur van regenjas; een schop: een handschoen. TWEE JAAR EN AL OP EEN AUTO. Het kan er somtijds vroeg In zitten. Dat bemerkten de ouders van den twee-jarigen I. v. B. Dit ventje van nauwelijks drie turven hoog was heel permantig achter op eens auto geklommen eens een eindje mee te rijden, niet denkend aan de gevolgen. Al gauw begreep hij, dat het niet raadzaam was, de auto die spoedig in volle vaart reed. los te laten. Een kilometer verder moest de auto de brug over en zou wel vaart minderen. Toen de jongen zich echter los liet, gleurde hij nog een eind over den weg. Het bloed stroomde hem uit de knieën, zijn broekje hing aan flarden om hem heen, zijn schoenen, die hij tijdens de rit over den weg had laten sleepen, waren geheel door zoodat zijn voeten door kousen en schoe nen heen bloedige schaafwonden vertoonden. Zoo ontving hem zijn moeder. Van onder tot boven kon ze haar kleinen man reinigen, verbinden en ver- kleeden. Een uur later hield moeder een auto, die juist ging vertrekken, stil: Haar twee-jarig zoontje hing achterop! PERSONALIA. Binnenkort zal mevr. Rezelman het Beursgebouw te Hoofddorp verlaten. Hoewel zij in Hoofddorp zal blijven wonen, zullen de trouwe beursbezoekers haar ten zeerste missen. 1VED. VOETBALBOND d i 3 e d i Z o B. n t. a mm: a Afdeeling 1 A: Geel Wrt 14 6 1 7 13 ETO 16 12 1 3 25 Concordia 15 5 2 8 12 VSV 3 13 2 2 20 O. Gezellen 2 15 3 5 7 11 IIFC 3 13 9 0 4 18 Alliance 13 3 2 8 8 RCH 4 13 6 2 5 14 DEM 2 15 3 3 9 9 Droste 14 6 1 7 13 Afdeellng 1 C: Beverwijk 2 12 3 3 6 9 RCH 3 14 7 3 4 17 BDO 3 4 17 9 Kinhejm 2 14 7 2 5 16 Htllinen 2 14 2 9 8 Kennemers S 13 6 2 5 14 Klnheim 3 13 2 0 11 4 Z.v.meeuwen 4 12 6 1 5 13 Afdeeling 1 B: EDO 4 14 6 2 6 14 NAS 15 11 0 4 22 RCH 5 15 5 4 6 14 TYBB 2 14 9 1 4 19 Schoten 2 14 5 3 6 13 DEK 9 1 4 19 Haarlem 3a 13 6 0 7 12 OIV 1$ 7 3 5 17 Stormv. 3 13 4 18 9 OM DE PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN 1912 VAN HAARLEM. 'Hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede J'lv. Hoofdredacteur: G. X. Lceiulers, -Heemstede Eerste medewerker: P. C- Derks. Haarlem - Volgens den Engelschen Nieuwsdienst worden actie- Engelsche artilleristen thans bijzonder vaak in dienst gesteld op koopvaardijschepen ter bediening van de af- weerkanonnen. Op vele schepen bevinden zich zelfs kleine i afdeelingen. die met luchtdoelartillerie zijn uitgerust. De Führer heeft aan kapitein Herbert Thlefeld. groeps- commandant in een jachteskader. ter gelegenheid van zijn 101e overwinning in de lucht als negenden officier van de I Duitiche weermacht het eikenloof met de zwaarden be- I hoorende bij het ridderkruis van het ijzeren kruis ver leend. De chef van den Italiaanschen generalen staf. gene- raad Cavallero. komt heden te Agram aan om het bezoek 1 van maarschalk Kwaternik van Februari te beantwoorden. Het Amerikaansche program voor den bouw van koopvaardijschepen is als gevolg van gebrek aan staal bij de plannen ten achter, heeft president Roosevelt op de persconferentie verklaard. Hij betoogde dat het civiele I verbruik van staalartikelen moet worden verminderd om meer staal vrij te maken voor den scheepsbouw. (D. N. B.) Drie Amsterdamsche jongemannen zijn aangehouden verdacht van diefstal van ruim 140 flesschen cognac uit en perceel aan de de Ruyterkade. K. Okkinga is met ingang van 4 Mei 1942 tot burge meester van de gemeente Barradeel benoemd. Bij besluit van den secr.-gen. van binnenlandse)!e zaken is mr. D. Matzer van Bloois, met ingang van 4 Mei 1942 tot burgemeester van de gemeente Achtkarspelen benoemd. —De Amsterdamsche politie heeft drie mannen gearres teerd, verdacht betrokken te zijn bij een inbraak in een rijwielstalling aan den Amstel aldaar. Bij besluit van den secr.-gen. van binnenlandsche zaken is mr. L. J. Broersen. gevolmachtigde bij het depar tement van justitie voor den reorganisatie der Neder landsche politie met ingang van dien datum mede benoemd tot gevolmachtigde voor de reorganisatie der- Neder landschë politie bij het departement van binnenlandsche zaken en belast met de behandeling in- eersten aanleg (federführenden Bearbeitüng) van alle aangelegenheden de politie betreffende, voor zoover de behandeling daarvan onder het departement van binnenlandsche zaken ressor teert. De li-jarige F. de L. uit de Rembrandtstraat in Den Haag ls, toen hij op een rijdende tram trachtte te sprin gen. komen te vallen. De jongen werd ernstig gewond. Tusschen Vught en Den Bosch is een dertienjarige jongen uit Eindhoven uit een trein gevallen. De jongen stond tegen de deur van de coupé geleund, die plotseling openschoot. Hij liep een zware hersencchudding op. —Te Gemert zijn heden twee korenmolens in bedrijf gesteld, voorzien van stroomlijnwieken, systeem van Bussel. De eeuwenoude standaardmolen te Bakel ls gemo derniseerd enjieden in gebruik genomen. Te Amsterdam zal van 21 tot 24 Juli a.s. het examen worden gehouden voor het verkrijgen van het diploma van vakbekwaamheid voor het rijwielbedrijf. Het secre- trariaat dezer R. E. M. E. C.-examens is gevestigd Suri- nameplein 12, Amsterdam. Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND Voor bovengenoemde wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. remise met H. van Lu nenburg. Eerste klasse: G. Hekelaar remise met A. Vos; L. Poots remise met W. de Goede; J. J. Holm remise met I. Ris- seeuw; W. de GoedeA. J. Oremus afgebroken: L. P Huges remise met C. Vrolijk: J. Herwijen—L. Poots af gebroken: W. Dijkhof wint van A. Fasol; J. H. Burghout J. Philippo afgebroken; ,T. B. Dinkla remise met J. Oosterling; G. Hekelaar—Nico Blom afgebroken; G. Bak ker remise met A. Smit. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Haarlem ^n Omstreken, houdt Dinsdag a.s. een vergadering in hotel Lion d'Or. De heer G. J. Boe- schoten, Hoofd van den Plantsoenendienst te Bloe- mendaal zal daar een lezing houden over: Boo- men en struiken in tuinen en pykeir. Lichtbeelden zullen het gesprokene verduidelijken. VESTIGINGSVERBOD VOOR BANKET- BEDRIJVEN EN BROOD-BANKETBEDRIJVEN De Ned. Staatscourant van Vrijdag bevat be sluiten van den Secretaris-generaal van het de partement Van Handel, Nijverheid en Scheepvaart waarbij het verboden wordt een banketbakkers bedrijf, een Kanketverkoopersbedrijf, alsmede een jrood-banketbakkersbedrijf en een brood-banketver- koopersbedrijf te vestigen. DE INBRAAK IN HET GEMEENTELIJK DISTRIBUTIEKANTOOR TE AMSTERDAM. (Men zie ook pag. 1) Tweede düg der zitting. DEN HAAG 24 April. Hedenmorgen werd de zitting van het Deutsche Obergertcht voortgezet. Een der hoofddaders, A. van Batum, blijkt iemand met een „verleden", die op zijn zestiende levensjaar al den verkeerden kant opging. Een deel van zijn wandaden wijt hij aan werkloosheid en geldgebrek. Na 1930 kwam hij niet meer met de politie in contact. Omstreeks Kerst mis 1940 belde de Vries, die zijn jaar had uitgezeten, verdachte op: Kesseler en Bakker zeide hij toen nog niet te kennen. De Vries kwam reeds met plannen voor den dag, die bestudeerd werden. Van Januari tot Mei '41 hield men zich voorloopig echter nog bezig met wat zwarten handel en andere karweitjes. Hierop betreft het verhoor de directe voorbereiding tot de inbraak en het verslag van de inbraak zelf. Reeds de eerste of tweede sleutel paste op het slot van de kluis. Bakker en L. Kesseler hielden buiten de wacht. De tee- kening "heeft van B. niet in zijn bezit gehad. Met de Vries had hij zich tevoren georiënteerd. Thuring leerde hij pas later kennen. De Vries en verdachte deelden samen de helft van den buit, de andere' helft werd door de drie helpers onderling verdeeld. Van den bonnpnhandel wist hij niet veel af. In totaal inde hij voor zijn part 20.000 gulden. Het geld kwam in gedeelten binnen naar gelang de verkoop van Juni tot October vorderde. De president: Vroeger heeft u verklaard 25.000 gulden ontvangen te hebben. Verdachte: Neen, twintig tot vijfentwintig' duizend gulden. President: Nu ja, op een paar duizend gulden kwam het bij jullie niet meer aan Nadat verdachte nog eenige' lnlicht'ngen heeft ver- strékt over de vernietiging der bonnen^n over de wijze, waarop het geld werd besteed, komt het verhaal van „Rooie Hein" met het losgeld nog eens op de proppen. Verdachtes vrouw, die volgens hem niets van de „kraak'' afwist, werd gearresteerd. Den president, die gaarne wat meer wilde afweten van dezen almachtigen Rooie Hein, kon verdachte niet geheel bevredigen. Hein kreeg 2000 gulden voorschot op haaé vrijlating en" daarna nog 2000 gulden. De vrouw kwam inderdaad vrij, doch verdachte kon niet verklaren, dat-dit juist door Hein's bemiddeling zou zijn geschied. Diens figuur scheen ook voor van Batum in duister waas gehuld. Uitreiking van nieuwe bonkaarten 's-GRAVENHAGE, 24 April. Onder de aandacht wordt gebracht, dat de distributiediensten op nader te bepalen tijdstippen in het tijdvak van 26 April tot en met 16 Mei a.s. de bonkaarten voor voedingsmid delen 6e periode zullen uitreiken. De uitreiking vindt uitsluitend plaats door den distributiedienst der ge meente, waar men in het bevolkingsregister isin geschreven, op vertoon der stamkaart en tegen in ontvangstneming van een bon van het inlegvel Uitgereikt zullen worden: Aan houders van inlegvellen KI of LI: een bonkaart K103 respectievelijk L103; aan houders van inlegvellen K2 of L2: een bon kaart K203 respectfeveiijk L203; aan houders van inlegvellen K3 of L3: een bon kaart K303 respectievelijk L303: aan houders van inlegvellen K4 of L4: een bonkaart K403 respectievelijk L403. Zelf verzorgers voor brood en vleesch' zullen respec- evelijk geen broodkaart of geen vleeschkaart ont vangen. Voorts zullen de di&ributiediensten de meik- kaarten van kinderen van melkveehouders Inhouden. Zij, die geboren zijn in de maand Juni van de jaren 1921, 1928 of 1938-moeten hun inlegvel ruilen vóór zij hun kaarten in ontvangst nemen Tevens zullen in bovengenoemd tijdvak tabaks- kaarten of sigarenkaarten, versnaperingenkaarten en nieuwe brandstoffenkaarten worden uitgereikt. Voor een tabakskaart of sigarettenkaart moet bon P van de Textielkaart DA of DB bij den distributiedienst worden ingeleverd. Voor een versnaperingenkaart moet bon T van de Textielkaart DA, DB. DC of DD. dan wel bon BB van de Textielkaart DE, dan wel bon JJ van de Textielkaart DF worden ingeleverd. Voor een brandstoffenkaart moet de bonkaart voor vaste brandstoffen J of K met alle niet geldig ver klaarde bonnen, dan wel de bonkaart L met alle niet geldig verklaarde bonnen, behalve bonnen 21 C.V. en 22 C.V. worden Ingeleverd. Nieuwe bon voor sinaasappelen 's-GRAVENHAGE, 24 April. De secretaris-gene raal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat ten behoeve van kinderen van 0 t.m. 13 jaar waderom sinaasappelen beschikbaar ge steld zullen worden. Derhalve zal gedurende het tijd ak van 26 April t.m 16 Mei a.s de met ..Reserve •12" en „reserve 4-12" gemerkte bon recht geven op het koopen van ongeveer 400 gram sinaasappelen. De aandacht wordt erop gevestigd dat het evenals vorig maal niet doenlijk is reeds aanstonds overal te zorgim voor een voldoenden voorraad bij den handel. Het publiek dient zich derhalve bij zijn leverancier op de hoogte te stellen of deze de sinaasappels reeds voorradig heeft. In verband hiermede zal de geldig heidsduur der betreffende bonnen te zijner tijd zoo noodig worden verlengd. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheids duur der met „reserve 3-04" en „reserve 4-04" ge merkte bonnen, tegen inlevering waarvan eveneens sinaasappels te verkrijgen zijn, verlengd is tot en met 2 Mei a.s. Aanvragen speciale vergunningen voor textielproducten 's-GRAVENHAGE, 24 ApriL De secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het aanvragen van speciale vergunningen voor heerenwinterjassen en da meswintermantels slechts kan geschieden in het tijd vak van 1 Januari tot en met 30 April en in het tijd vak van 1 November tot en met 31 December. Het aanvragen van vergunningen voor heeren-tweedjas- sen en demi-saisons kan slechts geschieden van 1 Mei tot en met 31 October. Aanvragen voor vergun ningen voor damestweedmantels kunnen uitsluitend worden ingediend in het tijdvak van 1 September tot en met 31 October, terwijl het aanvragen van ver gunningen voor dameszomermanteïs slechts kan plaats vinden van 1 April tot en met 31 Mei. Het aan vragen van vergunningen voor heeren- en jongens- costuums of onderdeelen daarvan is niet aan een ter mijn gebonden. Het Indienen van aanvragen voor speciale vergun ningen voor textielproducten kan uitsluitend geschie den bij den distributiedienst der gemeente, waar de aanvrager in het bevolkingsregister is opgenomen, tenzij uitdrukkelijk anders is bepaald. De aanvragen moeten gedaan worden op een formulier MD 102, het geen de distributiediensten zullen uitreiken. Aanvragen voor textielgoederen voor algemeen ge bruik moeten in den vervolgen op naam van het hoofd van het gezin worden ingediend, terwijl aan vragen voor textielgoederen voor persoonlijk ge bruik op naam vajt den toekomstigen gebruiker die nen te geschieden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM,24 ApriL Bevallen: 22 April H. K. Helfensteijnvan Sin- deren d„ J. A. M. van OpzeelandBrantjes z.. H. H. UniBierenbroodspot; 23 April F. J. van Son Kozielek z., A. C. LeeuweUilenbroek d.; J. NegermanSpoor z., 24 April A. M. M. de Boer de Boode, d.: A. H. Maalcke—Hentenaar z., M. GeerUngsBeck z„ M. M. ZwaanenburgMolen wijk d.. C. PielageRechtsteiner z. Overleden: 21 April A. Kiesvan der Meij, 73 Burgwal; 22 April M. KingersBothof 61 j.. Zon nebloemstraat; P. G. C.. 5 m.,.z. v. P. J. M. Brokx, Luciferstraat; 23 April C. BrommersmaMiddel beek. 64 j., Gasthuisvesf; 24 April J. F. van Maanen, 75 j„ Vooruitgangstraat. NOORDERBAD-ZAND'-'OORT Café en lerriaien geopend PAVILJOEN ZUDERBAD geopend RADIO PROGRAMMA ZONDAG 26 APRIL 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 De zin van het boerzijn. 3.3# Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieuwsberichten- 9-15 Studiodienst. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem het Oostfront. 12.00 B. N. O. Nieuwsberichten pulair actueel praatje. 12.15 Theo Uden ivtósman en zijn dansorkest. 12^40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en ptanosoli. 15.00 Luisterspel „Jack Johnson contra hef recht". 15.45 Gramofoonmuziek. 15.55 Lehér-potpourri. 17.00 Zondagmfddageabaret. 17.45 B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Sport van den dag. 18.45 Gramofoonmuziek. 18.50 B. N. O. Nieuws berichten. 19.10 Gramofoonmuziek. 19 30 Het radiologboek van de maand. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.30 „De winter is verganghen", lenteprogramma (opn.). 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Militair overzicht. 22.10—24.00 Gramofoonmuz. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gewijde muziek, (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B, N. O. Nieuwsberichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Ge vraagde platen. 10.00 Toespraak door H. J. Woudenberg. 10.15 Gevraagde platen. 10 30 Het Amsterdamsch Bach'- ensemble en gramofoonmuziek. 11.30 „Lentebloemen", kinderzangspel. 12.00 B N O. Nieuwsberichten en popu lair actueel praatje. 12.15 Collegium Muslca Divina. 12.45 Cyclus „Vier levensvragen" (opn.). 13.00 Gramofoonmuziek. 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders". 13.20 Orgelconcert en gra mofoonmuziek. 13.40 Accordeonvereeniging „Forzando". 14.00 Nederlandsche schrijvers sprekeir over eigen werk. 14.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 15.00 Het werk der gebroeders Hemony te Amsterdam. 15.15 Omroepsympho nie-orkest. 16.00 „Op den steiger", door Prof. Dr. T. Goedewaagen. 16.15 Amsterdamsch Kamermuzlekgezel- schap en gramofoonmuziek. 17.00 Duitsche taalcursus. 17.25 Gramofoonmuziek. 17.30 Keulsche sagen. 17.50 Gregor Ser- ban en zijn Roemeensch orkest en gramofoonmuziek. 18.30 „Dat waren de Boeren", klankbeeld. 19.00 Gevraagde pla- 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B. N. O. Militair weekoverzicht. 20.00 B. N. O. Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor <(e Radio- Centrales: „Mignon", opera. 21.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 22.00—22.10 Gramofoonmuziek. MAANDAG 27 APRIL 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo foonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek.' 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Ter gelegenheid van den 100-jarigen geboortedag van Franz v. Flotow (gr.pl.). 10.00 Pianospel (gr.p).). 10.10 Omroeporkest en so liste (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.24 Ensemble Francis Keth. 12.00 Zang, fluit, piano en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berich ten. 13.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Vier handige pianomuziek en gramofoonmuziek. 14.00 Otto Hen driks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.004 Voor de vrouw. 15.45 Cello en piano. 16.004 Godsdienstige lezing. 16.20 Cello en plano. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Amuse mentsorkest en soliste. 18.00 Landmans Lust.. 18.30 Amusementsorkest en soliste. 18.50 B. N. O. Nieuwsberich- 19.00 B. N. O. Internationaal economisch praatje. 19.10 Residentieorkest en solist (opn.) en gramofoonmu ziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.50'Cello, viool en piano. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Politiek praatje. 22.10 U raadt wat wij draalen. 23.10— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Aan de bron. 10.50 Zang. plano en gramofoonmuziek. 11.20 Gramofoon muziek. 11.30 Reportage. n.40 Fagottrio. 12.00 Ensemble Joan Lancè. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische be richten. 13.00 De Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 14.00 Solistenconcert. 15.00 Disco-variété.' 15.45 „De dub belganger". luisterflits. 16.00 Gevarieerd programma. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Zang en lult. 18.00 „Piedigrotta's". Napolltaansch pro gramma. 18.30 Lazing „Het nieuwe Socialisme". 18.45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.15 Politiek week- praatje. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B. N. O. Frieseh praatje over actueele vra gen. 20.00 Omroeporkest en solist. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05—22.10 Avondwijding. Ook de jeugd kwam Adolf Hitler ter gelegenheid van zijg verjaardag in zijn hoofd kwartier gelukwcnschen. De Fuhrer neemt de hulde van jong Duitschland In ontvangst Hoflmann-Stapf-Pax Holland-c Op de veenderijen in den polder nabij Amsterdam zijn de werkzaamheden hervat. Duizenden turven, kostbare brandstof voor den komenden winter, worden gestoken en in het voorjaarszonnetje te drogen gezet- Pax Holland-de Haan-c De centrale slierenkeuring, welke Vrijdag te Alkmaar werd gehouden, was zeer druk bezocht. Een overzicht tijdens de keuring van de prachtige exemplaren, welke in grooten getale waren aangevoerd. Pax Holland-de Haan-0

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 2