(Tb oude mm GROENTJES JEUGDDROOM GOO/ GEEN WEG f Zekerheid RNHEM PREDIKBEURTEN B'JKINK-EH SLIJMHOEST ABDIJSIROOP Geldbelegging FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 29) (Nadruk verboden) „O, dat gaat wel over. Ik heb den geheelen nacht doorgewerkt". „Niet al te eergierig zijn, Erich! Denk om je gezondheid!" En hoe heeft Johanne Gahl het dan klaar ge speeld?", plaagt hij haar lachend, maar met een ondertoon van ernst. In plaats van hierop te antwoorden, vraagt ze: „Je hebt het dus voorloopig erg druk?" „Ontzettend druk' Zoo vaak het maar even gaat, wil ik naar de universiteit". „Gelukkig maar! Dan zul je me ook minder missen als ik op reis ben". Haar woorden maken zichtbaar indruk. Ver schrikt grijpt hil haar handen en zegt: „Ga je dus heusch op reis?" „Dat weet je toch: eerst een bezoek aan ver schillende omroepstations voor het houden van lezingen, vervolgens studies maken voor mijn nieuwe werk en daar tusschendoor dan misschien nog een poosje naar het Zuiden". Hij zwijgt. Natuurlijk was het hem bekend, dat ze op reis zou gaan. Vroeger heeft hij haar zelf daartoe aangespoord. Maar nu wil hij hapr liever hier houden, omdat hij haar lief heeft. Zachtjes streelt hij haar haar. „Het valt me niet gemakkelijk je weg te laten gaan, om zonder je te zijn", zegt hij en in zijn toon ligt verbeten teleurstelling. „We zullen beiden ons werk hebben", troost ze: „en als ik terugkom, dan...." „Dan?", vorscht hij. „Dan heb je je misschien met het ziekenhuis verdienstelijk gemaakt en verzekeren nieuwe plan nen je eeii bevredigende toekomst. Geen mensch kan verdragen, dat een ander vrijmoedig op zijn schouders gaat staan en aldus boven hem uitgroeit tot een bijzonder leven, dat afwijkt van de gebruikelijke norm. Derhalve heeft de bewonderde en boven anderen uitblinkende mensch gewoonlijk vele vijanden, die uit louter afgunst, alles bij voorkeur in een verkeerd licht zien en liever hun tong zouden afbijten dan te erkennen, dat de bijzondere prestaties van den innerlijk benijden tegenstander ook hen hebbeD getroffen. Ook Johanne Gahl ontkwam niet aan den on verholen nijd van deze kleine lieden. Haar vriend schap met Erich Kyber bood het mest voor de hand liggende middel om althans iets te kunnen afdoen aan den nimbus, die haar als schrijfster van een werk, dat in zoo breeden kring de aan dacht trok, omgaf. Ze was zooveel jaren ouder dan Kyber. Het lag dus natuurlijk voor de hand, dat het er bij Kyber alleen maar om te doen was bij haar in 't gevlij te komen, in de hoop dat zij hem met haar relaties dan wel verder zou helpen en naar het scheen, kwam hij daarbij in derdaad niets te kort. Tegenover deze en dergelijke, van jalouzie en bekrompenheid getuigende praatjes stond Erich Kyber blind en onwetend en waarschijnlijk zouden hem de oogen ook nog niet zoo spoedig zijn open gegaan, wanneer het toeval hem niet de behulp zame hand had geboden. Op een dag, waarop hij gewoonlijk wat vroeger wegging om de universiteit in de naburige stad te bezoeken, keerde hij nog even op het bureau van Gemeentewerken terug om een teelce- ning te halen, die hij vergeten had. Niemand had hem natuurlijk verwacht. Zijn collega's bevonden zich ip de aangrenzende teekenzaal, waarvan de deur half open stond. Erich had de rol, die op een tafel voor het grijpen lag, reeds bij zich gestoken en wilde zich juist weer haastig verwijderen, toen hij hoorde, dat er over hem gesproken werd. On willekeurig bleef hij staan. „Hij heeft toch maar een flinke kruiwagen ge had aan die juffrouw Gahl, zei er een. „Hij was tenslotte maar een onbeteekenend ventje, toen hij hier kwam, maar zij schijnt hem eens flink bij zijn oor te hebben genomen en nu wordt hij plotseling wat". ,,Ja", gaf een ander toe, „en uit louter dank baarheid 'riVaakt hij haar nu het hof, niettegen staande ze zooveel ouder is". En daaj-op de eerste weer: „Wie weet trouwt hij wel met V „Ben je mal. Die is hem toch veel te oud!" Erich stond er met een vaalbleek gezicht bij. Zijn eerste opwelling was de aangrenzende zaal in te rennen en dien zwetsefs eens flink de waarheid te zeggen, maar dat plan liet hij onmiddellijk weer waren. Hadden ze eigenlijk wel heelemaal onge lijk? Kon hij hun In het gezicht slingeren, dat hij uit eigen kracht den burgemester en andere geïnteresseerde kringen op zich opmerkzaam had gemaakt? Alleen dat eene was niet waar: dat hij Johanne uit dankbaarheid lief had. Maar kon hij naar hen toegaan en zeggen: „Ik heb me met Johanne Gahl verloofd, omdat ik haar van mijn irilste jeugd af vereerd en van haar gehouden ïeb?" Mocht hij dat, zooals hij maar al te graag gewild had? Neen. Johanne had hem verzocht voorloopig nog te zwjjgen. Hij nam zijn tasch en verliet geruischloos het kantoor. Hij was te opgewonden om naar de universiteit te gaan. Onverwachts belde hij bij Johanne aan. Ze was verbaasd hem op dit uur van den dag voor zich te zien en toen ze zijn bleek gezicht bemerkte, vroeg ze bezorgd, wat er gebeurd was. Hij haastte zich haar deelgenoote te maken van hetgeen hem zoo diep getroffen en beleedigd had en besloot zijn verklaring met de woorden: „Je ziet, Jo, dat we onzen vertrouwelijken omgang voor de wereld moeten legi timeeren. Laten we dus onze verloving "bekend maken!" Ze staarde een oogenblik peinzend voor zich uit, vóór ze antwoordde: „Geloof je dan heusch, dat we dat noodig hebben? Laat ze toch kletsen, Erich. Laat te toch denken, wat ze willen. Zijn we dan zoo bekrompen, dat we ons wat aan de meening van afgunstige, kleinzielige menschjes ge legen laten liggen? Nee, Erich, je moet sterker zijn dan zjj. Daar moet je je boven verheven achten. Van zulke er varingen moet je rijp worden". Hij keek haar somber en voor 't eerst zonder begrijpen aan. „Je praat als een schoolmeester of als mijn moeder.zei hij boos. Ze keek naar zijn jongensmond, die er kinder lijk en trotscher uitzag dan ooit, maar antwoord de niet. „Joriep hij zacht, „ik fcoud toch van je!" want haar zwijgen verontrustte hem zoo, dat hij meende haar verloren te hebben. „We moeten nog.:.... groeienant woordde ze, maar ze bedoelde hem alleen, niet zichzelf. Nooit was hij haar jonger en onrijper, voorgekomen dan bij deze korte scène. Zijn moe der had gelijk: hij was te jong voor haar. Te jong. Zij sloot haar'oogen, want ze kon hem nu niet aanzien, omdat ze hem al te zeer lief had, dezen grooten jongen, uit wien nog eens een voortref felijk man zou groeien. (Wordt vervolgd). Dat is het devies, óók voor de be kende S t a r k's tandpasta. Lever Uw oude tube (met dop) bij Uw winkelier in I GROOTE TUBE 30 CT. NEDERL. FABRIKAAT SINDS 1830 Frans Hals: Kinderarts dr. Engel Een bij uitstek geschikte rol voor Paul Hörbi- ger is die van Kinderarts Dr. Engel. Zijn geheele uiterlijk suggereert hartelijkheid, zachtheid en al- gemeene menschenliefde. Het kan niet anders of kinderen, die op dit punt dikwijls zoo fijn en juist aanvoelend zijn, onder zijn bekoring en zijn invloed komen. Als directeur van het kinderziekenhuis is hij dan ook de spil waar alles omdraait. Hij weet van zijn jeugdige patiëntjes gedaan te'krijgen, wat de zusters mislukte, met een grap, langs een om wegje of een voor de gekhouderijtje. De kinderen zijn dol op hem, het komt zelfs bij patiëntjes voor, dat zij simuleeren, om toch vooral nog niet weg te hoeven. Het is een leuk vroolijk troepje zieken, zoo als men niet dikwijls in ziekenhuizen zal aantref fen. Er komen tal van aardige scènes in voor. Een van de aardigste is de staking op zaal 7, waar de kinderen plots unaniem weigeren om hun haver mout op te eten. Ze zitten allen aan een lange tafel voor hun volle borden pap met booze gezichten en elleboog onder de hoofden. De zuster komt dr. Engel de staking melden. Op welke oordeelkundige wijze idr. Engel de staking breekt, moet men maar zelf gaan zien. Het oorverdoovend orkest dat daarna losbreekt, is dol-vermakelijk. Het is steeds weer een verkwikking films te zien, waarin veel kinderen optreden. Als ze gewoon zich zelf kunnen zijn, dan zijn zij en is ook de film op zijn best en dergelijke tooneeltjes geeft deze film in overvloed. De roman van Dr. Engel met de moeder van een der patiëntjes, Victoria von Balasko, verhoogt voor den romantischen leeftijd waarschijnlijk nog de waarde van deze zoo aanbevelenswaardige film, die door Joh. Riemann geregisseerd werd. %M. MEIJERINK—LEEMAN. Rembrandt f Storm over den Afsluitdijk Van de documentire film „Storm Över den Af sluitdijk" („Dood Water"), die indertijd op de Biennale te Venetië met een eersten prijs werd bekroond, wordt deze week te Haarlem een reprise gegeven. Deze typisch Hollandsche film draagt een echt nationaal karakter en speelt zich af in de Zuider zeedorpen. Uitstekend worden de stoere visschers met hun verweerde koppen en de karakteristieke interieurs weergegeven; zeer pittoresk is ook het Volendamsche haventje. Op fotografisch gebied werd hier zeer veel bereikt. De strijd' van deze visschers die van vader op zoon met de zee zijn grootgebracht tegen de droog legging van de Zuiderzee, vormt den inhoud van deze rolprent. In dien Afsluitdijk zien zij hun grootsten vijand. Zjj voelen dat zij nu landbouwers zullen moeten worden, maar de zee zit de meesten van hen in het bloed. Dat voelt ook Willem de Geus, een oudere vis- scher, die verbitterd is door het breken met een traditiey-en die een plan /beraamt om den. dijk met dynamiet in de lucht te laten vliegen. Maar dit plan wordt bijtijds ontdekt en verijdeld. Wil lem de Geus steekt dan zijn botter in brand en komt daarbij om het leven. De overige visschers geven nu den strijd op en gaan het land bewerken. Jan Musch geeft een gave creatie van Willem de Geus, zijn mimiek is af en toe zeer aangrij pend. Verdere medespelenden zijn o.a. Jules Ver- straete, Theo de Maal, Johan Schilthuizen, Arnold Marlé. Deze Nederlandsche film werd zeer knap ge regisseerd door Gerard Rutten, maar daarnaast moet vooral ook de prachtige fotomontage ge noemd worden. De fotograaf hiervan is von Barsy. "Ook de suggestieve muziek, grootendeels gespeeld door het Concertgebouworkest onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg vormt een belangrijk onderdeel van dlze geslagade film. J. E. ANDREAS. Luxor: Een leven vol muziek Deze film verplaatst ons naar het Berlijn van eeg vijftig jaar geleden en zij is in de eerste plaats merkwaardig om het schilderachtige beeld, dat uit dit nog niet zoo verre verleden wordt opgeroepen. Dit geldt vooral voor de kleeding en dan met name die der dames, waarvan men kan zeggen dat ze, met alle ongemakken daaraan verbonden, feitelijk zoo dwaas nog niet was, want gracie-en smaak viel ruimschoots in ceze dracht te waardeeren. Er zijn alleraardigste tafereelen in de film vastgelegd, zoo bijvoorbeeld het leutige samenzijn in Wilmers-' dorf met de dansen en liedekens, die destijds ook ten onzent opgang maakten. Daar de film een epi sode weergeeft uit het leven van een bekend ope rette-componist, spreekt het vanzelf dat den toe schouwer menig kijkje op cn achter het tooneel van die Kragen gegund wordt. De revuescènes zijn de moeite van het aanschouwen ten volle waard. Al lerlei verschijnselen van een .halve eeuw geleden worden voor het voetlicht gebracht en geducht ge parodieerd, zoo bijvoorbeeld het gemengde baden dat toen in de mode begon té komen. De hoofdrol is in handen van Willy Fritsch die het vak nog lang niet verleerd is. Hij speelt met overtuiging -den operettecomponist, die iien hoogsten trap der populariteit bereikt, ten val komt,' maar na verzoening met zijn echtgenoote (Adelheid Seeck) de kracht vindt een nieuwe loopbaan met hernieuwd succes te beginnen. H. VOSKUIL. Palace: Onder valsche verdenking Een film over een- misdaad met bijbehoorende speurende politiemannen is altijd aardig, omdat men een uurtje alleraangenaamst zit te puzzlen of het de slanke jongeman dan wel de nerveuze slotvrouw is, die het misdrijf heeft begaan, ter wijl in het einde de schijnbare onschuld-in-per- soon het hoofd buigt cn erkent, het fatale schot ie hebben gelost. Zoo is het ook met „Onder valsche verdenking". Stephan Ramin, de vermogende, wordt vermoord gevonden en zijn neef en erfgenaam, die geen ander alibi heeft dan dat hij op den dag van het ongeluk in zijn eentje zeiltochtjes heeft gemaakt, krijgt het benauwd genoeg, vooral als het bekend raakt dat hij een onderzoek in oom's bureau heeft ingesteld. Doch het vindingrijk brein van een talent vollen Kriminalkommissar ziet door alle nevelen en raadselen vrouwenperkara's en ruilersportver- wikkelingen, heen en legt tenslotte netjes de hand op den schuldige. Fritz Kampers, Viktor Staal en Luli Hohenberg spelen de hoofdrollen in de juiste sfeer van .ro mantiek, misdaad en mysterie. F. C. DERKS. Moyiac: De Stijfkop Welke onaangename gevolgen stijfhoofdigheid kan hebben laat u het komische filmpje „De Stijfkop" zien waarbij Werner Finck de rol speelt van een ver woeden hengelaar, die meer om zijn liefhebberij dan om zijn vrouw schijnt te geven. Voor natuurliefhebbers bijzonder interessant is „Stemmen in het Riet", waar in de camera allerlei zeldzame vogels in hun dage- lijksche leven heeft „gesnapt". De ontwikkeling van de belangrijke ijzerindustrie in Stiermarken wordt in het „Lied van het Staal" in beeld gebracht. Het uit gebreide binnenlandsche nieuws voert ons, o.rrj. naar de kermis in Tilburg en de wielerwedstrijden op de Veemarkt te.Den Bosch. Ook de viering van den ver jaardag van den Führer In Den HaSg is verfilmd. In het buitenlandsch nieuws is et een uitgebreide repor tage van den voetbalwedstrijd Duitschland—Spanje. B. KORSTEN. „De schuldigen aan Neerlands ondergang" Rede van prof. dr. R. van Genechten 's-GRAVENHAGE, 25 April. Gisterenavond heeft in een groote openbare vergadering der N.S.B. in den Dierentuin alhier prof. mr. dr. R. van" Genechten een rede gehouden, getiteld „Wie is schuldig aan Neer lands ondergang". Een spandoek boven het met vlag gen en vanen gesierde podium gaf op deze vraag den velen bezoekers reeds direct antwoord met het op schrift: „Schuldig zijn de onverantwoordelijke ele menten, die systematisch tegen het nationaal-socia- lisme ophitsten en lafhartig vluchtten toen zij ge vaar vreesden". Nadat de districtsleider dc heer Van Iersel de bij eenkomst, die o.m. werd bijgewoond door den ge machtigde van den leider ln Zuid-Holland, Baron van Haersolte, had geopend, sprak voor de pauze het plaatsvervangend hoofd van de vorming de heer Nye over de leuzen „werk, winst, welvaart en macht" die op de aanplakbiljetten der N.S.B. thans voorko men. De N.S.B. wil de toekomst van Nederland in een nieuw-Europa bij voorkeur verwerven met medewer king van het Nederlandsche volk. zoo noodig echter zal zij het doen zonder die medewerking, zoo beëin digde de heer Nije zijn toespraak. Na de pauze sprak het hoofd van de afdeelïng „Vorming", prof. Van Genechten over: De schuldigen aan den ondergang. Terwijl de voormalige minister van Buitenland- sche Zaken van Kleffens in een brochure uiteenzet, dat men kort voor den negenden Mei het vermoeden van een Duitschen inval door geheime agenten beves tigd kreeg, alhoewel geen zekerheid verkregen werd omtrent den preciesen datum, verlieten de opper-of- ficieren in den nacht van 9 op 10 Mei rustig het hoofd kwartier om een biertje te gaan drinken. En den volgenden morgen, drie en een half uur na den inval, moest de opperbevelhebber door een burger nog met een auto daarheen worden gebracht. Hij was zelfs niet in staat de Duitsche vliegtuigen als zoodanig te herkennen. Die militairen echter zijn slechts instrumenten ge weest fn de handen dier oude heeren, die zich regee ring noemden en de werkelijke schuldigen zijn ge weest. Van dienzelfden van Kleffens, die in zijn bro chure schrijft dat niemand meer dan hij kan gedaan hebben voor de handhaving onzer neutraliteit, staat vast, dat hij met geheime agenten een samenzwering voorbereidde tegen den leider en den minister van Buitenlandsche Zaken van het naburige Duitsche volk. Deze heeren beloven ©ns volk over de Engelsche radio, dat zij hier terug willen komen. Ik hoop, dat zij inderdaad terug komen en ik dan nog de eer heb procureur-generaal te zijn. (Applaué). Zij op hun beurt zijn echter weer pionnen geweest van krachten, die ons volk in het verderf hebben ge stort. Belangrijker dan zij is b.v. een man als Colijn, die in iedere ontplooiing van het Duitsche rijk een na deel zag voor Nederland en alles er op gezet heeft om die ontplooiing ten koste van alles te verhinderen.^ Achter de actie tegen het nationaal-socialisme "zat in de eerste plaats het J.oodsche "kapitaal. Achteraf kan men zich afvragen- hoe kon dit alles geschieden, terwijl onze weldenkende eenvoudige volksgenooten zulks niet wilden? Dit is mogelijk ge worden door het parlementaire stelsel en door de fou ten van ons volk zelf. Prof. van Genechten besloot.zijn rede met te wijzen op den groei der N.S.B. tegen allen weerstand in en spoorde de aanwezigen aan zich daarvoor naar ver mogen in te zetten. DE KILIMA HAWAIIANS OP REIS. De Kilima Hawaiiaos bekend door hun optreden voor de microfoon gaan op reis met uitgebreid repertoire. Zij worden bij het uitvoeren van hun populaire radio-repertoire geassisteerd door ver schillende variété-nummmers. O.a. Clawn Fantasio Bemy Lo en Lo, Ate de Vries. John Boelee, enz enz. Dit programma wordt gegeven op Woens dag 29 April in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem. HEEMSTEDE AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Donderdagnamiddag vijf uur was de zesjarige G. Roest op de Javalaan aan het spelen. De knaap schrikte van een hond, liep van het trottoir af en kwam onder een juist passeerenden door een paard getrokken wagen terecht; hij kreeg het achterwiel over het lichaam. Hij werd per ziekenauto naar de Maria-Stichting te Haarlem vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. DISTRÏBUTIEDIENST HEEMSTEDE—BENNEBROEK. In de mededteeling die door den Distributiedienst Heemstede-Bennebroek verspreid werd is een onjuist heid geslopen omtrent in te leveren textielbonnen. Van de textielkaarten moeten de volgende losse bonnen worden ingeleverd: P rood voor tabakskaar- ten; P groen voor sigarettenkaarten; T rood," T geel, T groen, T violet, BB blauw of JJ bruin voor versna- peringenkaarten.' De uitreiking van de nieuwe be scheiden vangt aan op Maandag 27 April. HILLEGOM OPENING BLOEMENSEIZOEN. Woensdag a.s. heeft de officicele opening plaats van het bloemenseizoen. V.V.V. organiseert daarbij - een rondvaart. INBRAAK. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebro ken in het pakhuis ..Ceres" van de N.V. Van Wave- ren's Graanhandel. Er werd 6 H.L. tarwe ontvreemd. De politie heeft Vrijdagmorgen huiszoeking gedaan bij een aantal personen verdacht van zwarten handeL Bij een van hen werd 4 H.L. tarwe en I H.L. erwten in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. TEXTIELGOEDEREN IN BESLAG GENOMEN. Door ambtenaren van' den Rijksopsporingsdienst is in samenwerking met de politie bij een ingezetene een groote partij texticlgoedercn in beslag genomen. GOUDEN BRUILOFT. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar Jan senRusman, Loosterweg II, gisteren zijn gouden hu welijksfeest herdacht. Voor het huis was een fraaie versiering aangebracht, terwijl het aantal bloemstuk ken geweldig groot was. De bruigom telt 73. de bruid 70 jaren; het aantal kinderen was 12, waarvan er nog 11 in leven, terwijl er 30 kleinkinderen zijn. Klein be gonnen, heeft Jansen zich opgewerkt tot een algemeen bekend en flinken blocmbollenkweeker. LIEDERENAVOND. Woensdagavond geeft de bekende Hillegomsche zan geres Rie Tuyl Schuitemaker in Hotel Sistermans een liederenavond. Zij wordt begeleid door mej. Rie Bielle uit Heemstede die ook solistisch zal optreden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Duwel, Leidschestraat 165, bl. dameswanten en een haarstrik. Datama, 2e Loos terweg 134, zilverbon. J. Heeres, Havenstraat 33, por- temonnaie met inh. W. J Pluijfmers, Leidschestraat 167, Konijn, VI. reus. Klinkenberg, Molenbuurt 9, huissleutel. J. Hoogduin, Parallelweg 123, Portemon- naie, inh. postzegels en vulpenhouder. Mejuffr. Kroon, Hoofdstraat 37, blauw vest. Bij de politie: huissleutel, parapluie en portemonnaie met inh., wollen want, een paar voetbalschoenen, een sleutel, gedeelte der H. Schrift. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Overleden: Elsje van der Leek. Getrouwd: P. M. Bakker en H. van Roode; W. A. Tempelman en A. H. de Wit. K. Bakker en A. Klin kenberg. GEEN LOSLOOPENDE HONDEN. Krachtens besluit van den burgemeester van Ben- nebroek is het in» verband met de beplanting der plantsoenen met voedingsgewassenverboden, honden te laten losloopen gedurende het tijdvak van 15 April tot 15 October 1942. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik Marinus, zoon van M. Kuik en van P.Ouwerkerk, Rrederodestraat 133. Hannelore, dochter van F. B. Burgers en van T. Hierl, Bred.str. 98. Ondertrouwd: Jb. Schuiten en H. de Goede. Haar lem. Siriusstraat 35. W. Bol en M. Keesman, De Ge- nestetstraat 1, Zandvoort. F. D. Joustra en M. van Keulen, Koningstraat 54, Zandvoort. DE ARNHEM geeft 't y LEVENSVERZEKERING VE-LPERPLEIN i - ARNHEM ZONDAG 26 APRIL. HAARLEM. N. II. Kerk. Groote Kerk, 10: Ds. H. E. Beker. 7: Ds. M. G. Blauw. cm. pred. te O ver veen Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. M. G. Blauw, em. pred. te O verveen Oosterkerlc. 10: Ds. L. Nleanvpoort. Noor- derkerk. 10.30: Ds. P. G. de Vey Mcstdagh, Herv. pred. te Den Haag. Bakenesscrkerk. 9.45 Klnderkerk Broedergemeente. 10.30: Ds. Bielke. Stadsevangeli satie. 10: J. F. Snoeks. ,V .1. A. Hoekendijk Jr. Evang. Samenkomsten Zuiderkapcl. 10: W. Dubbel dam,, Evangel, te R'dam. 5: Dezelfde H. Av„ vrij v. alle geloovigen. Vrije Evnng. Gem. 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Klnderkerk. Deutsche Evang. Gem. JCind ergot tesd ienst um 11.30 Uhr. Pfarrer Il_ Uns. Christian Science Society, in: in de Ned. taal; 11.15 in de Eng. taal. Evnng. Lutli. Gem. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgcz. Gom. 10'.30Ds. J. M. Leendertz. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. Kr. Strijd. Hen gelo. Rem. G.er. Gein. 10.30: Dr. W. R. M. Noordihoff Ger. Kerk. Kloppcrsingelkork. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Slertsema. Zond. 28. Oude Gracht 57-59 10:Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. ft.. M. Boeyinga. Zon dag 2S. Zuid-Oosterkerk 10: Ds. A. M. Boeymga. 5: Ds. L. Hoorweg. Zond. 29. Gcr. Kerk in H. V. 10: Ds. G. W. van Deth. 5: Ds. P. van der Vloed, uit Zand voort. 10: Kinderdlenst. Baptjsten-gein. 10 en 5: Ds. L. de Haan. S: Jeugd diens:. Vrije Kath. Kerk. 10.30: Gezongen H. Mis met nredicatie. Geloofs-Gemeensch. „Het Leger des Hells". 10: Heiligingsdienst. 7.30: Op- wekkingssamenk. Leider en Mevr. La.hu Ls. Pinkster gemeente. 10 en 5: Openb. sanier.k. Herst. Apost. Zendingsgem., Schouwbur-str. 10 cn 5: Godsdienst oefening. Herst. Apost. Zendingsgem., Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Herrnhutterkerk. 3: Ds. A. R. de Jong. HAARLEM-NOORD. x. u. Kerk. Kerk klooster straat. 10: Ds. Mol, v. Heemfctede. 5: Ds. den Hertog, Rotterdam, Jeugddienst. Imananuëlkerk. 10: Ds. Drost. Kon. Enianasehool. 10: K. A. Oskam, hulpnred. Ned. Prot. Bond. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zerr.ike Doopsgez. Pred. te Rotterdam. Geloofs Gomcenseh. Het Leger des Heils. 10: Helllgingssamenk. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Ger. Kerk. 10: Ds. J. W. Sjertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zond. 29. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. P. Henstra. Noorder Kapel. 10.30 en 7: Evang. en Mevr. Bossers. HEEMSTEDE. N. H. Kerk 10: Ds. Barver. Jeugd dienst. Vredenhof J0.30: Ds. Brlët. Nod. Prot. Bond. 10.30: Ds. J. P. L. Poldervaart. Herv. pred. te Kaar den. (Medew. v. h. Dameskoor>Ger. Kerk. Koedlefs- Iaan. 10: Ds. L. W. Weasels, van Lemmer, 5: Ds. Dondorp, Camplaan. 10: Ds. Dondorp, 5: Ds. L. W. Wessels. AERDEXHOUT. Rel. Kring. 10.30: Ds. H. W. Mei huizen. Doopsgez. pred. to 's Grdvenhage. BLOEMEN DAAL. N. H. Kerk. 10: Prof. Dr. P. A. H. de Boer, Hoog-leeraar te Leiden. Ger. Kerk. 10: Ds. Joh, C. Brussaard. H. Av. Radlo-uttz. op gcvl-fl. 245.9 meter. 5: Ds. D. J. Oouvee. van HSUegersbee*. H. Av. en Nabetr. G- bouw Vijverweg 16: 10.15. K;n>- derdienst, R. Brussaard. OVERVKEX. N. U. Kerk. 10: D Ch. dc Reus. Ger. Kerk. (geh. Irene. Elswouts'-. ---n) 10: Ds. D. J. Gouvee, pred."te HKU-Kersberg. (Herv. Kerk Ramp laan) Ds. Joh. O. Bruasaard. Bed. H. Av. cn Nabotr. HILLEGOM. X. II. Kerk. 10 en Dv Chr. Ker- hard. Ger. Kerk. 10 cn 5: Pa. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: LeeadienHuist. Apost. Zen dingsgem. 10; Godsdienstoefening. SPA A It X I>AM. X. H. Kerk. ps. A. Siu-'.hMge. Evangelisatie. 10: H. Wagter. van Beveu wljk. ZANDVOORT. N. II. Kerk. 0: Ds. D. Tromp. Xed. Christ, GeniOcuxcIi.bonri. J. v. ZcyiNed. Prot. Bond. 10.30- Ps H. Meijer, van Rotterdam. zit or veel taaie slijm op luchtpijp cn strottenhoofd vast. Geef Uw kind lucht en bespoedig de genezing met slijmoplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DE ONDERBEDRIJFS ORGANISATIE VOOR ZUIVEL. VERBOD TOT BET BEREIDEN VAN BOERENKAAS ZONDER RIJKSMERK. 24 AprlL De onderbedrijfsorganlsfttle voor zuivel mnnkt bekend, dat zij binnenkort bij verordening zal bepalen, dat boeren kaasproducenten verplicht zijn op de door hen bereide kaas rijkskaasmerken als vastgesteld op grond van de wet van 17 Juli 1911 staatsblad no. 209 aan te brengen of te doen aanbrengen. Dit beteekent, dat het bereiden van boerenkaas dan uit sluitend zal zijn toegestaan aan hoerenkaasproducenten, die lid zijn van een onder rljksioezlcht staand kaas contrölestation. Belanghebbenden die nog geen lid zijn en er prijs op stellen om de kaasbereiding te hervatten, zoodra hun dit zal worden toegestaan, zullen er goed aan doen zich tijdig schriftelijk tc wenden tot een der vol gende stations. a. Kaascontrölestation Zuid-Holland. Laan van Meerder- voort 56, Den Haag: b. Kaascontrölestation Noord-Holland. Kerkplein, Alk- c. Kaascontrölestation Utrecht. Westerstraat 16, Utrecht, 24 April 1942. DISTRIBUTIE VAN KOFFIE SURROGAAT. De secretaris-generaal van het departement van land bouw en visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur der toewijzingen voor koffiesurrogaat. welke een verval datum hebben, gelegen in het tijdvak van 5 Mel tot en met 24 Juni a.s. verlengd is tot cn met 24 Juni a.s. INLICHTINGEN O /ER MATERIA AL A AN VRAGEN VOOR IJZER EN STAAL. Het rijksbureau voor Ijzer cn staal maakt bekend, dat in verband met het overstelpende aantal aanvragen voor materiaaltoewijzing, geen telefonische Inlichtingen meer omtrent den stand van behandeling cener aanvrage zul len worden gegeven, terwijl bezoeken en brieven over dit onderwerp tot het uiterste dienen te worden beperkt. AARDAPPEL-INVENTARISATIE. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproduc ten voor Noord-Holland mankt bekend, dat aanvangende 27 April a.s. in de geheele provincie een inventarisatie zal worden gehouden van de aardappclvoorradon op de bedrijven der aardappeltelers Hiervoor zullen de vertegenwoordigers der V, B. N. A. de bedrijven bezoeken. Ingeschreven als Persbericht No. 42. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. Het Hoofd van den Distributiedienst maakt bekend, dat van 27 APRIL tot en met 16 MEI de uitreiking zal plaats hebben van de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de volgende periode. De uitreiking zal geschieden, tegen overlegging van de distributie-stamkaart en het daarbij behoprende inlegvel, voor hen, wier familienaam aanvangt met de. letters: A en C MAANDAG 27 APRIL; Ba t/m. Boer DINSDAG 28 APRIL; Restant B WOENSDAG 29 APRIL; D en F DONDERDAG 30 APRIL: E en G VRIJDAG 1 'MEI; Ha t/m. Her ZATERDAG 2 MEI; Restant 11, I J MAANDAG 4 MEI; Ka t/m. Ko DINSDAG 5 MEI: Restant K en L WOENSDAG 6 MEI; M DONDERDAG 7 MEI; N en P VRIJDAG 8 MEI; O. Q cn U ZATERDAG 9 MEI: R en Sch MAANDAG li Mei; S (met ultz. Sch) DINSDAG 12 MEI; V WOENSDAG 13 MEI; W, X. Y VRIJDAG 15 MEI; T en Z ZATERDAG 16 MEI. De uitreiking heeft plaats voor: NOORD: In het Gebouw van den Nederlandschen Pro testantenbond. BERKENSTRAAT 10 en het ultreiklokaal ZOCHERSTRAAT 2. ZUID: In de Teekenschool der St. .Tosephgezellcnvereeni- ging. KAMPERSTRAAT 37. CENTRUM: In het Gebouw St. Bavo. SMEDESTRAAT 23 (Ingang Morinnesteeg). Kantooruren van 8.45-»l2.30 en van 2—5.15 uur. Zaterdags van 8.45—1 uur. SPAARNDAM: In het Dienstgebouw van de GEMEEN TESECRETARIE aldaar. Voor de bewoners van hot RAMPLAANKWARTIER zal een afzonderlijke gelegenheid bestaan tot het tn ontvangst nemen der kaarten en wel op ZATERDAG 9 MEI voor de letters A t'm. K en op ZATERDAG 16 MEI voor de letters L t/m. Z. in -het Wijkgebouw ELSWOUTSLAAN 1 van 8.45 tot 12.30 en van 2 tot 5.15 uur. Voor houders van stamkaarten met inlegvellen, die ge boren zijn In de maand Juni van de Jaren 1921. 192S cn 1938, dient het ln hun bezit zUnde inlegvel In het uit- reiklokaal te worden geruild, alvorens de bonkaarten In ontvangst worden genomen. BRANDSTOFFEN KAARTEN. Gelijktijdig zullen de nieuwe brandsloffcnkaarten voor het stookseLzoen 1942—1943 worden uitgereikt. Degenen, die voor het afgeloopcn seizoen een J. K of L-kaart ontvingen, bekomen thans tegen inlevering van deze oude kaart met alle niet geldig verklaarde bonnen en onder overlegging van do stamkaart met het stempel „Hoofd" een nieuwe biandstoffenkaart gemerkt DV, waarbij geen cmdersc-hcid wordt gemaakt tusschen Cen trale Verwarming. Haarden of Kachels cn het aantal ver trekken. TABAKS-, SIGARETTEN- EN VERSNAPER1NGSKAARTEN. Mannelijke personen, #feborcn yóór l Juni 1924. ontvan gen tegen inlevering van bon P 'van dc tcxtlclkaart een Tabakskaart EH of tegen inlevering van bon T een ver- snaperlngenkaart EK. Vrouwejjjke personen, geboren vóór I Juni 1917, ont vangen tegen Inlevering van bon P van de texttclkaart een sigarettenkaart EJ of tégen Inlevering van bon T een ver- snaperingenkaart EK Alle overige mannelijke en vrouwelijke personen ont vangen, tegen inlevering van bon T. BB of JJ van de Tex- tlelkaart een versnaperingenkaart EK. De kaarten worden slechts uitgereikt aan personen, die in het Bevolkingsregister van deze gemeente zijn op genomen. Dit voorschrift geldt niet ten aanzien van schippers, woonwagenbewoners, vaste bevolking van kostscholen, gestichten c. cl. gedetacheerde marechaussóe en tijdelijk hier vertoevenden wegens oorlogsomstandig heden. Uitrieklng van kaarten aan personen beneden den leeftijd van achttien Jaar is niet toegestaan. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat men verplicht is de kaarten op den vastgcsielden dag te halen, aangezien men ditmaal op andere dagen niet ge holpen kan worden en de na-uitrclking eerst plaats vindt in het midden van de eerste weck, waarin de nieuwe kaarten geldig verklaard zi(n. HIERAAN ZAL ONVERBIDDELIJK DE HAND WORDEN GEHOUDEN. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 5 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 7 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm4 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 6 ct. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct. minimum 9 mm Personeel gevraagd Voor Huishouding «I Flinke zelfst. HULP. dagel. v 9-2. goed loon. Kleverlaan 149, Haarlem. Prima COST. NAAISTER gevr °m H. cost, in mantelpak te ver anderen. Br. G 4930. if In tandartsgezin gevr. 2<I( HEISJE, v. 8.30-5. Aamn. 's av Tan 7-S. MIddenduinerweg 10. Santpoort. it Gevr. JUF voor de kinderen tevens behulpzaam 'n de huishou ding en meisje van 9 tot 1 vooi Hchtc bezigheden. Br. G ^1932. d? Gevr. DAGMEISJE S.30-5.3d, lein^gez. Hoog loon of werkster d. p. week. Kinderhuissingel 10. rg Gevr. in kl. gezin te Santpoort- Station NET MEISJE v. 9-6, goed ltunn. koken en werken, v.g.g.v. Hoog loon. Br. G 4934. éf MEISJE gevraagd van 8-1 uur. Duijn, Romeïnenstraat 22. Gevr. NETTE WERKSTER te Velsen-N. Geen kost. Br. G 4936. Wegens huw. gevr. ZELFST. HULP in gez. m. 2 kind., huiselijk rerkeer. Tevens ger. winkeljuffr. Kruldeniersbedrijf gevr. P.O. I. Al bias, Terrasweg 20,» Santp.. Tel. S670. rf NAAISTER gevr. voor het maken van japon en jongensjasje met prijsopg. G 4938. ig Gevraagd flinke ongeh WERKSTER 1 dag per week. Aanmelden Fr. Schubertlaan 73. Heemstede, na 6 uur. At Gevr. in gezin van 3 personen FLINK DAGMEISJE van 8-5. Zondags en 1 middag in de week rij. Zich te vervoegen tusschen -S öf 's middags tusschen 4-5 Juliana'.aan 115 bij Stoop's Bad. 'e NETTE WERKSTER gevr voor twee dagen per week. "Von dellaan 20. Aerdenhout. ii Gevr. ln kl. gez., weg. huwelijk der tegenw., flinke HUI/P i. HUISH. van half 9 tot 5 uur Met middagmaal. Aantn. na 5 u. Voor- houtstr. 10 bij Mariastichling. 4 zelfstandige WERKSTER ge raagd voor éón of twee dagen p. v„ v.g.g.v. Noorder Stationsweg IS, Bloemendaal. 4 NET DAGMEISJE gevr. van S.30-4 uur. Mevr. Bekkcr. Wagen weg 7S. Haarlem. •4 Gevr. fl. jonge HULP voor den Woensdagmorgen. Aanm. Zuid- polderstraat 122. 4 NET MEISJE gevr. als hulp i. huishoud, van S-2. Zondags vrij. Leeft. 16-19 j. Aanmelden: Brederodclaan 44. Santpoort-Stat. 4 Net R.K. DAGMEISJE ge- vraagek Mevrouw Vaji Dam Schagchclstra.it IS. Haarlem. 4 Een flinke WERKSTER voor de schoonmaak. Pijnlorensir. 26 Haarlem. NETTE WERKSTER gevr. Aanm. Maandag 27 April na 4 u ens een net dienstmeisje gevr Kleverparkweg 195. NETTE WERKSTER gevraagd voor den Vrijdagmiddag of Zater dagmorgen. Schoterweg 122 rd. 4 NET MEISJE gevr. voor de dag. niet boven IS j. in gezin nt kinderen, Neptunusstraat 25A. 4 MEISJE gevr. voor heeie o' halve dagen. Zond. vrij. in kl. gez Zandv. weg S4. Aerd. bij Heemst. 4 Voor dir. gevr. NET DAG MEISJE van 8 tot 5 uur. g. beh. en li. Joon. Adres Mevr. Karskens Bosch en Yaartstraai 21, Telef. 2(7053. 4 Gevr. bekw. HUISNAAISTER. Aanm. Iepenlaan 76, Bl'daal. 4 NET MEISJE gevr. in kl. gez S.30-5. Zondags vrij, boven IS j. Goed loon. Aanm. voor 12 of na uur. ITeemsteedsfche Dreef 16, Heemstede. NET DAGMEISJE gevraagd in klein gezjn van 8.30 tot 5 uur met middagkost. Zich Ran te melden Verspronckweg 117. 4 MEISJE gevr. 14-16 j. van 9-2 uur. Oude Posthuisstraat'33. Hst. 4 NETTE WERKSTER gevr. 3 x halve dag per week. Esschenlaan 16, Bloemendaal. 4 Gevr. HULPJE 14 j. van S-l Volsl. hulp aanw. Vondelkade 14. Heemstede. Voor Bedrijf NETTE JONGEN gevr. Mr Cornelisstraat 40. 4 EENIGE JONGENS gevraagd voor de bloemisterij, leeftijd- 16 a 17 jaar. Aanmelden na 7 uur 's avonds. L de Boer, Tempeliers straat 42. rd. FLINKE HALFWAS of tuin jongen gevraagd, vast werk. Aan melden na 19 uur J. F. Heerschop Korte Heerenstraat 16 .Haarlem. 4 Zuivelzaak vraagt WIXKET/- JUFFRÓUW boven IS jaar. vol ledig met vak bekend Br. met afschrift van getuigschriften, leef- Ujd enz. G 4917. 4 MAXGELSTERS, inpaksters en aank. strijksters gevr. Wasscherij ..'t Raadhuis", Raadhuisstraat 11, Heemstede. 4 Gevr. op handelskant. JONG STE BEDIENDE (ra.). Goed kunnende rekenen. Br. met rap portcijfers en verl. salaris G 4942. 4 Gevr. NETTE FIKTSJOXGEX nok v. winkelwerk. Lééft. 15 a 16 j. Bloemend, weg 301, Over- reen. JONG MEISJE gevr. vopr :eflv. naaiwerk. Fa. Kostermans. Gr. Houtstraat. 4 Gevr. bekw. DAMESKAPSTER in lo kl. zaak. Br. m. opg. ref. en erl. sal. G 4918. 4 NETTE MEISJES gevr. Fijn- wasscherij Keyser, Lorentzplein no. 25. 4 ZANDVOORT. Timmermans jongen gevraagd in burgerzaak. Adres: Brederodestr. 89, Zandv. 4 Gevr. d. groot kantoor goed'' RL. ADMJNTSTR. KRACHT v. •oekhoudk. werkzaamh., dipl. oekh. strekt tot aanbev. Salaris i. bekwaamh. Eigenh. eeschr soli. m. verm. opl„ vorige werkkr leeft., godsd. en laatst genoter. salaris. Tevens plaats v. ervaren typiste, bek. m. Duitsche taal. Br G 4920. Gevr. een flinke JONGEN Rijwielstalling. C. Bouwens. Wijde Geldeloozepad 26, tusschen 5 en 6 uur. NETTE JONGEN gevr. VOO» plakwerk bij drukkerij F. Dam en Zoon. Spaarnwouderstr. 6 Hrl 4 Wij vragen voor ons pomp- atelier volslagen JAPONNEN- EN MAXTELWEHKSTERS d-lo met pomp- en maatwerk volkomen op de hoogte zijn cn Aankomende •erksters en leerlingen. Monde linge sollicitaties dagelijks op ons Personeelsbureau, bij voorkeur tusschen 12-7 uur. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlich tingen omtrent loopbaan, leeftijd, enz. te richten aan de Personcel- Ieiding van N.V. Magazijn Dc Bijenkorf, Amsterdam. <4 Wij vragen eenlgo dames voor onze afdeelïng KOUSENREPA RATIE. Sollicitaties met foto on uitvoerige inlichtingen omtrent leeftijd, loopbaan, enz. to richten aan de Personeelleidlng van N.V Magazijn De Bijenkorf. Amster dam. Netto LOOPJONGEN gevr. P. W. Lammerse. Jan van Goyenstr 10. Hst. groen ten winkel. 4 Gevr. MEISJES v d. mangel ook gehuwde vrouwen v. ccnigt dgn. p. w. Stoom wasscherij ,.D< Nijverheid", A'damschevaart 28. Haarlem. 4PAKMEISJE gevr. Ign. :jls- pincklnan 20. Klnhelmpark, Bloe mendaal. 4 SCHOENMAKER gevraagd v. thuiswerk. Br. G 4902. 4 Gevr. een Eerste of Tweede of- Aankomende KAPSTER.Hoog loon, veel verval. Br. G 4892. 4 Gp schildersatelier kunnen EENIGE JONGENS gepl. wor den, die goeden aanleg hebben v. teokenen. Br. G 4893. 4 Gevr. flinke HOVENTERS- JOXGEN. Téslastr. 17 bij kwakez Leidschevaart. 4 MELKBEZORGER gevraagd Melkinrichting Bronstee". Brdft- steeweg 36a. H'stede. 4 Meubelmakerij vraagt EENI GE JONGENS om jn 't vak te worden opgeleid. Aanm. Ged. Vol dersgracht 15. 4 Gevraagd voor direct gevor derd KANTOORBEDIENDE m en jongste bediende m. Uitvoerige brieven met opgaaf van verlangd salaris, godsdienst enz.: Admini stratie en accountantskantoor C. W. Köhler. Zeestraat 115. Bever wijk. 4 Gevr. lo KAPPER, (STER). Hoog loon. Werktijd v. 8.S0-C, Zat. 7 uur. Br. G 4888. 4 NET PERSOON kan geplaatst worden in rijwielzaak, niet ben. do 17 Jaar. Br. G 4 899. 4 NETTE .TONGEN gevr. Drogis terij Windhorst. BI. weg 57, Bloe mendaal. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 Netto Jonge WERKSTER biedt zich'aan voor M. en W.-morgen en Vrijdag den lieden dag. f 1.50 per morgen. Br. G 4944. 4 BESCH. DAME, midd. !ft., stelt zich gaarne besch. tor verv, of hulp huisvr.. gezdsch. of an derszins Br. G 4922. 4 OXGEDIPL. VER PL. b.z.a.. ook gen. hulsh. bezlgh. te verr. of als noodhulp. Br. G 1903. Nog eenige ZEER GOED VERH. perccelen per blok en* per stuk te koop. Inl. DE RIDDER STRI7BIS Zandv. Allee 1, Heemstede, post Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7