JEUGDDROOM Het Nederlandsche Arbeidsfront opgericht. GROENTJES FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 34) (Nadruk verboden) „Uhooren spreken", biechtte Braubach en zijn gezicht stond zoo ernstig, dat ze het niet waagde te lachen. Daarop zwegen ze beiden weer geruimen tijd. De auto suisde over den vrijwel verlaten weg. Jc voelde zich allerminst op haar gemak en ze hoopte, dat hun woonplaats nu maar spoedig in zicht zou komen. Plotseling, alsof hij voelde, dat de vrouw aan zijn zijde hem innerlijk ontglipte, bracht Braubach het gesprek op een ander thema en hij openbaarde zich daarbij als een zoo geheel ander mensch dat het moeilijk was daarin den man van zooeven te herkennen. Hij sprak over haar kunst, haar presta ties en haar succes, hij informeerde naar haar nieuwe Werken, naar het doel van haar reis en naar haar plannen. Zij raakten daarover niet uit gepraat, tot de wagen voor Johanne's woning stopte. Braubach hielp haar uitstappen en zei, dat hij het ernstig betreurde haar zoo langen tijd niet te zullen zien. Hii wenschte haar veel succes en voor hij haar liet gaan, kuste hij haar hand. Toen Johanne even later in de donkere gang van haar woning stond haar moeder had zich allang ter ruste begeven staarde ze met klop pend hart door het raampje van de huisdeur op straat en ze begreep niet, wat haar overkomen was. Den volgendenden dag vertrok ze. Haar moeder, Hermine, Erich Kyber en zijn moeder brachten haar naar den trein. Terwiil Johanne haar moeder en Hermine ten afscheid kuste, kon zij Erich slechts de hand drukken, evenals zijn moeder, en zijn somber, verdrietig gezicht deed haar pijn. „Ik zal veel schrijven", zei ze in het algemeen. In werkelijkheid echter was deze belofte slechts bedoeld als troost voor Erich, maar niemand scheen dat te merken. Hü keek haar diep en vastberaden in haar oogen. Nooit zou ze dien blik vergeten. Daarop zette de trein zich in beweging, de men- schen die haar lief waren, ver achter zich latend op een rommelig nuchter perron. Johanne voelde zich grenzenloos eenzaam en verlaten. Erich ^Cyber leefde als een asceet, 's Morgens heel vroeg, deed hij aan sport gymnastiekoefenin gen, een lange wandeling of zwemmen en de rest van den dag wierp hij zich op zijn werk. De daarvoor aangewezen hoogere ambtenaren van Gemeentewerken deden hun uiterste best de ontwerpen van den jongen Kyber te overtroeven, maar dat bleek niet mogelijk. Het was onbegrij pelijk, wat die iongeman met de eenvoudigste middelen wist te bereiken. Braubach, die zijn in vloed steeds meer liet gelden, stond er op, dat Kyber de leiding van den bouw zou worden opge dragen. De stad stond een paar dagen lang op haar kop en de oude gemeente-architecten moesten met verbeten woede aanzien, hoe „die kwajongen" zich boven hen verhief. Nu hij zijn doel bereikt had, kon Erich weer wat vrijer adem halen. Het werd ook hoog tijd, want zelfs zijn goed getraind lichaam zou op den duur niet bestand zijn gebleken tegen de dubbele ver moeienissen van zijn beroepsbezigheden en het universiteitsbezoek. Misschien kuint u voor vanavond mijn uit- noodiging eens aannemen?", vroeg Braubach hem* toen hij hem op een dag in het bureau van Ge meentewerken tegen het lijf liep. Erich meende nu niet meer te kunnen weigeren, hoewel hij yeel liever niet zou zijn gegaan. Hij was het samen komen met andere menschen volkomen ontwend; den laatsten tijd had hü voor niets anders geleefd dan voor zijn werk en den wensch om vooruit te komen. Maar Braubach was tenslotte de eenige geweest, die zijn werk op de juiste waarde had weten te schatten en die <zün invloed te zijnen gunste had aangewend. Erich had in deze dagen en weken Rupert Braubach als eén intelligent mensch met een ruimen blik leer en kennen, ja meer dan dat, hij begon hem zelfs te bewonderen en heime lijk te vereeren. En darhalve nam hij de uitnoodi- ging aan. Het was voor het eerst, sinds Johanne's vertrek, dat hü een feestelijke by'eenkomst met andere menschen zou büwonen en hij zocht een rechtvaardiging voor dit besluit in het feit, dat Johanne zelf het hem indertijd zeer kwalijk had genomen, dat hü aan Braubach's invitatie geen gevolg had gegeven. Hij ging er heen en kreeg een zeer bekoorlijk, blond meisje als tafeldame. Deze jonge vrouw, die straalde van jeugd en schoonheid, was de eenige dochter van den burgemeester: Gitta Menschlin. „Ik ben indertijd zeer boos op u geweest", bab belde het knappe meisje met een charme, die op Kyber's naief, onschuldig hart haar uitwerking niet miste. „Braubach had u als mijn tafelheer bestem^, toen u niet kwam, möest ik mij den heelen avond met een vreeselijk vervelenden jon geling tevreden stellen". Erich antwoordde vriendelijk, dat hij hoopte dan nu het onrecht, dat hij haar buiten zyn wil had aangedaan, weer goed te kunnen maken door dubbel attent en galant voor haar te zijn. Zijn compliment was een beetje koel en onhandig. Gitta Menschlin keek hem even vluchtig aan en haar vrouwelijk instinct ontdekte onmiddellijk 2ijn zuivere, ongecompliceerde natuur. „Het was vergeeflijk, dat u niet kwam", ver volgde ze. ,.U ging dienzelfden dag met Johanne Gahl de Eifel in". Kyber vertrok geen spier van zijn gezicht, toen hij antwoordde: „Dat klopt, ja. Ik was toen bezig aan de illustraties voor haar boek". Gitta Menschlin brandde innerlyk van nieuws gierigheid. Dit antwoord zei haar niets; ze moest meer weten, zekerheid hebben. „Die juffrouw Gahl moet wel een buitengewoon charmante vrouw zün. Ik ken haar niet persoon lijk, maar ik bewonder haar". Het was waarschijnlijk niet de eerste leugen, die Gitta Menschlin in koelen bloede debiteerde, maar Erich, die naast haar stond, bemerkte het niet. Haar woorden verwarden hem, want zij brach ten hem Johanne, die hü even vergeten was, plot seling weer voor den geest. Hü had' willen zeg gen: is de beste, edelste vrouw, die er bestaat en ik heb haar lief. Maar hij zei: „Daar is ook onge twijfeld reden voor, juffrouw Menschlin; Men kan alleen maar van haar leeren. Ze is een goede, verstandige kameraad, een vrouw, op wie men bouwen kan". (Wordt vervolgd). Laatste Nieuws. H. J. Woudenberg tot leider benoemd. Plechtige installatie in de werkkamer 'van den Rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. In de groote, rustige werkkamer van den Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, was hedenmorgen een klein ge zelschap bijeengeroepen voor de plechtige installatie van den heer H. J. Woudenberg als leider van het heden opgerichte'Nedeflandsche Arbeidsfront. Tege lijk met den heer Woudenberg werden ook de hee- ren van de financieele commissie geïnstalleerd. In een korte, doch inhoudrijke rede heeft *Üe Rijkscommissaris gewezen op de positie, waarin ons land verkeert: Nederland behoort thans onverbre kelijk, bij het vasteland. Wij Europeanen staan voor de beslissende keuze een nieuwe gemeenschap te vormen of we worden hulpelooze slaven onder een bolsjewistisch regime. Het werkende volk gordt zich aan om zijn Europeeschen plicht te vervullen. Dan is ook het oogenblik gekomen den grondslag' te leggen van de nieuwe sociale orde, waarop het gebouw van de toekomst kan worden opgetrokken. „Daarom heb ik besloten heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te'richten". De Rijkscommissaris ging vervolgens over tot de benoemingen en sprak daarna zijn vertrouwen uit, dat de Nederlanders, die open staan voor het be grijpen van de teekenen der tijden, er in zullen slagen als goede Nederlandsche patr^ptten hun volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde en ge meenschappelijke welvaart voor Europa. De rede maakte op alle aanwezigen en in het bij zonder op de arbeiders, die daar stonden als verte genwoordigers van hun arbeidskameraden, diepen indruk. De installatie werd onder anderen bijgewoond door Hauptdienstleiter Schmidt, eenige hoofd ambtenaren van het kabinet van den Rijkscommis saris, voorts de heeren mr. M. M. Rost van Ton ningen, secretaris-generaal van het departement van finanqiën, ir. R. A. Verweij, secretaris-generaal van he departement van sociale zaken, de heeren H. C. van Maasdijk, F. B. Gips en S. Sormani, wel ke laatste vier heeren de financieele coinmissie zouden uitmaken. Verder eenige hoofdafdeelingslei- ders van het N.A.F. en de reeds genoemde arbei dersvertegenwoordigers. INSTALLATIEREDE VAN DEN RIJKS COMMISSARIS De Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, sprak de heeren ongeveer als volgt toe: Nederland is onvermijdelijk betrokken bij het verloop der gebeurtenissen van onzen tijd, die een wereldhistorische beteekenis hebben. Ja, het is meegesleept uit een situatie, die men in het gun stigste geval een toestand van rust kon noemen. Po litiek beschouwd moet deze toestand eerder reac- tionnair dan conservatief worden genoemd. Econo misch had zij geen ander doel dan degenen, die be zit hadden onder alle omstandigheden in het genot biervan te laten. De onvermijdelijke schaduwzijde van dit stelsel, een naar verhouding zeer groot aantal werkloozen en eten voortdurende crisis in den landbouw, werden voornamelijk ondervangen met geld, voornamelijk uit de opbrengst der rijkdommen overzee, waardoor een verwonderlijk groot deel der werkwilligen, ja zelfs der werkende Nederlanders aalmoezen moes ten ontvangen en de aanspraak op werk, de hoog ste waardigheid die den mensch is gegeven, door af- kooping met geld werd ontwijd. Vooral echter heeft dit stelsel Nederland ver vreemd van het lot van het vasteland en afhankelijk gemaakt van factoren op welker taxatie en voort bestaan het Nederlandsche volk geen invloed kon oefenen. Want deze negen millioen Nederlanders kunnen slechts op het vasteland tot activiteit komen. De liberale, kapitalistische grondslagen van het stelsel evenwel, waarbij de Nederlandsche staat zich had aangesloten, waren steeds meer verdrongen naar overzee en den wereldhandel, naarmate op het vasteland de nationale en sociale synthese bij onze volkgche waardebepaling inhoud en beteekenis kreeg. Als nu dit Europa door het afschudden van de heerschappij van internationale machten worstelt voor' de grondslagen van zijn bestaan, en de- wel vaart zijners inwoners en daardoor voor een nieuwen vorm van zijn orde in de komende eeuwen, kan de wereldgeschiedenis niet halt maken bij Nederland. Nederland behoort onverbrekelijk bü het vasteland. Gy hebt uw lot op langen termijn beschouwd zelfbereid naarmate gij deze lotsgemeenschap met het geheele continent hebt ingezien en naar de mate van de bijdrage, die gij aan deze gemeenschap hebt geleverd. De laatste tientallen jaren was deze bijdrage overigens bescheiden. De Nederlanders waren in breede lagen overigens slechts gemainteneerde, politiek nimmer volledig erkende vruchtgebrui kers van een stelsel, dat zijn voortbestaan in wezen meende te moeten baseeren op de wanorde en on macht van het vasteland. Daar bevonden de Ne derlanders zich geleid door een stelsel, dat den internationalen wereldmachten was vervallen op het oogenblik, waarop het Duitsche ryk. dat destijds nog werd miskend, maar mettertijd in toenemende mate werd erkend als voorvechter en garant der rechten van*dit wereld-deel als den oudsten cultuurdrager op het Westelijk halfrond, dezen toestand, waarin het uitgesloten was van de goederen der aarde en waarin het alle rechten werden ontzegd, niet langer mocht verdragen, doch den beslissenden strijd aanvaardde. Tot 22 Juni van het vorige jaay kan deze oor log wellicht voor de menschen, die innerlijk ver vreemd waren van het lot van Europa, de kenmer ken hebben vertoond der van oudshei- bekende interne Europeesche conflicten, dus in geestelijk en cultureel opzicht van het gewone Europa. Na dezen dag evenwel en in toenemende mate na de onthulling van de ware bolsjewistische toestanden en bedoelingen er na de openbaring van de ver wantschap in wezen de^ met 't bolsjewisme ver bonden machten van het internationale groot kapitaal en het Jodendom, wordt het steeds duide lijker, dat het thans gaat om een dier elemen taire conflicten, die de duizend-jarige periode van een nieuw tijdperk inleidt. Titans is het duidelijk, dat geheel Europa In de waag schaal der geschiedenis is geworpen om in een defen sieven strijd zijn voortbestaan te redden en in den bevrijdingsstrijd zichzelf te herwinnen en zijn gemeen schap in den veroverden vrede op te bouwen tot een algemeene welvaart voor zijn autochthone bewoners, onafhankelijk van de willekeur van machten, die vreemd zijn aan dit gebied. Want thans bestaat er geen twijfel, dat wij, Euro peanen, voor de beslissing staan ofwel een nieuwe gemeenschap te vormen, waarin allen naar de mate van hun energie en van hun bijdrage ten algeraeenen nutte hun welvaart vinden, of nadat het democra tische kapitalisme de situatie voldoende had voorbe reid voortaan bij voortzetting van het onwrikbare bols jewistische streven naar ontrechting van de menschen tot hulpelooze slaven, uitroeiing van millioenen cul tuurdragers en afschaffing van alle cultureele grond slagen, die als duizendjarig erfdeel aan onze volken hun innerlyke waarde hebben gegeven, als een ver dierlijkte verpauperde menschenmassa over te blijven, die wordt gedirigeerd door een Joodsche parasitaire laag. Deze lotsbeslissing vermag geen Europeaan te ontgaan, want in dit conflict bestaat er voor niemand een uitzonderingspositie, gebaseerd op rijkdommen buiten onze eigen machtssfeer, daar deze in tijden van nood immers onbereikbaar zijn. Deze worsteling en haar namelooze offers in het beste bloed hebben sléchts dan zin, als na afloop van dezen strijd om Europa in Europa een orde is bevoch ten en wordt in stand gehouden, die den actieven volken van dit werelddeel en zijn arbeiders van hand en hoofd de vrijheid van den kapitalistischen dwang en daarmee de waardigheid van den arbeid als den hoogsten waardemeter van den mensch teruggeeft. Het Is duidelijk, dat deze inzichten niet terstond voor allen toegankelijk zijn. Het is eveneens duidelijk, dat de weg juist naar deze gemeenschappelijke wel vaart uit de gemeenschap van den arbeid leidt over moeilijkheden en ontberingen op zeer groote schaal. Bovenal staat evenwel de inzet van het leven en de offervaardigheid der jeugd van Europa en vooral van Duitschland, die dn gevechten en onder omstandighe den van ongelooflijke hardheid de hoogste goederen van hqt avondblad verdedigt en uit de slagen in het oosten van Europa zijn betere tdiekomst mee terug zal nemen. Derhalve is het ook duidelijk, dat Europa "geheel zijn militaire en economische kracht voor dezen strijd om het bestaan op het spel heeft te zetten. Ongeacht een zeker gebrek aan inzicht, dat nog hier en daar bestaat en de ontberingen, die eveneens noodzakelijkerwijs uit dezen strijd moeten voortvloeien, Is het thans de diepste verplichting zich in te spannen en te werken voor het voortbestaan en de orde van Europa. Indien het werkende volk zich aangordt ter vervulling van deze verplichting, dan is het oogenblik gekomen om den grondslag te leggen voor de nieuwe sociale orde, waarop het gebouw der toekomst kan worden be trokken. Dan kunnen ook niet instellingen, nog da teerend uit een overwonnen tijd en behoorend bij een reactonnaire, separatistische gesteldheid die geen reke ning heeft gehouden met de ontwikkeling en in tijd van nood eveneens heeft gefaald, de leiding op zich nemen. Ik heb dan ook na het advies vooral van mijn Ne derlandsche medewerkers besloten op den dag van heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te richten. Dit arbeidsfront heeft tot taak de werkende Ne derlanders op te voeden in den zin der bedrijfsgemeen- schap tot wederzijdsch begrip voor hun economische belangen en ter verzekering van den arbeldsvrede, bij de vorming van de sociaal-politieke toestanden mee te werken, zijn leden te adviseeren en te vertegen woordigen en bovendien de instellingen op te richten en in stand te houden, die dienen tot bevrediging van de cultureele behoeften der Nederlandsche werkers en tot instandhouding en bevordering van hiin prestatie vermogen. In het bijzonder zal het Neder!andedhe arbeids front de-ze taak. die bestaat in hét geven van leiding en in de behartigirig van belangen niet slechts te vervullen hebben jegens de in Nederland in het be-' drijfsleven werkzame Nederlanders, maar vooral in den grootsten omvang jegens alle Nederlanders, die bü de gemeenschappelijke Inspanning van onize Eurow peeeche krachten ook buiten Nederland werken.. Want jurist de behartiging van de belangen dezer Nederlanders is de menschelijke neodizaflceflijike aan vulling van hoiin momenteele economische werkzaam heid buiten het vaderland. De samenvatting van alle sooiaal-politie.ke werk zaamheden, die tot dusver volgens do utteenloopeiid. ste belangen en geestesrichtingen waren versplin terd, tot een front der werkers gebiedt ook. dat de prestaties der afzonderlijke leden van de thans over te nemen bonden en vatovereenigingen door het Ne derlandsche arbeidsfront worden erkend op voot- waarde, dat deze prestatie intusschen niet is gestaakt. Oim de in het bedrijfsleven werkzame Nederlanders te steunen, zal het arbeidsfront er zich bijzondei- op moeten toeleggen hun bekwaamheden dusdanig te ontwikkelen, dat geheel hert Europeesche econo mische gebied hun openstaat. Hiertoe behoort vooral de beheersch'lng van een gemeenschappelijke taal. Als zoodanig zal in Midden- en Noord-Europa vooral de Duitsche taal in aanmerking komen Ik benoem tot leider van het Nederlandsche ar beidsfront den heer H. J. Woudenberg en tot voor zitter der financieele commissie, diïe tot taak heeft op het financieel en huishoudelijk beheer van het Nederlandsche arbeidsfront toezicht te pefenen. den heer secretaris-generaal M. M. Rost van Tonningen. In deze finanoieele commissie benoem ik voorts als leden op voorstel van den heer Rost van Tonningen de heeren ir. R. A. Verwey. H. C. van Maasdijk, Fr. B. Gtps en Soh. G. Sormani. De taak, die u, manheer "Woudenberg, met uw medewerkers op u neemrt, is zwaar. U hebt een werk te volbrengen, dat in zijn veelom lattende, fundamen. teele beteekenis op het gebied van den werkenden mensch in Nederland zonder voorbeeld is. Derhalve moet u daarvoor eerst hert begrip ran ieder afzon derlijk wakker maken. U zult vooral te strijden heb ben met de moeilijkheid, daar het levenspeil van breede lagen door de ontberingen, die deze wereld oorlog versaherpt door de tegen de burgerbevolking van het vasteland gerichte Engelsche blokkade, ver oorzaakt, gevoelige beperkingen ondergaat op hert oogenblik, waarop u voor de werkende bevolking treedt als verkondiger van een nieuwe orde. Ik meen evenwel, dat de Nederlandsche arbeider nuchter en zakelijk genoeg is om het onvermijdelijke te begrijpen van een situatie, die moet worden be schouwd als een strijd en derhalve een tijd van op offering voor een betere toekomst, waarbij het essen-, tieele van deze toekomst daarin bestaat, dat de ar beid en dus ook de arbeider niet meer mag worden beschouwd als tffporwerp van economische calculatie, dus gewoonweg als handelsartikel, maar als waarde volste en derhalve waardigste uiting van de persoon lijkheid en de bedrijfsleider zich geplaatst mag weten in de gemeenschap van zijn bedrijf, dat zijn ter wille van het algemeen aanvaarde grootere plichten met grootere rechten vergeldt om hem zoo een waro na tionale verantwoordelijkheid te verleenen. Ook zullen de Nederlandsche arbeiders zich kun nen voorhouden, dat thans reeds enkele honderd duizenden aan werk zijn gekomen en dat voortaan in toenemende mate alle werkkameraden aan werk^ zul len komen, dus niet meer hopeloos op den aalmoes der ondersteuning zijn aangewezen, doch als actieve menschen de waarde der eigen persoonlijkheid hebben hervonden en de mogelijkheid tot hoopvoller toe komstplannen zullen vinden. Zij staan voor een taak, waarvan de vervulling zal stuiten op alle krachten, die met verbeten taai heid der grondslagen van een ineenstortend tijdperk verdedigen, daar zij door deze verdediging tevens hun eigen zdowel economisch als ook geestelijk be staan willen redden. Ik weet evenwel, dat het als alle Nederlanders, die open staan voor de teekenen van den huldigen tijd. niet op persoonlijke erken ning aankomt, maar dat gij als Nederlandsche pa triotten slechts zijt vervuld van dien eenen wil uw Nederlandsche volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde en gemeenschappelijke welvaart voor Europa en dezen weg voor dit volk te veroveren. DANKWOORD VAN DEN HEER WOUDENBERG De heer H. J. Woudenberg trad vervolgens naar voren en dankte den Rijkscommissaris voor zijn in structieve rede, waarin volkomen duidelijk geschetst is welk een groote en zware taak spreker wacht, een taak echter welke zeer mooi is. hetgeen hem sterkt in zijn overtuiging, dat hij er tegen opgewassen zal zijn. Van dit oogenblik af zal er in versterkte mate naar gestreefd worden, de Nederlanders in de Euro peesche ruimte de plaats te doen Innemen welke zij verdienen. heer Woudenberg gaf tenslotte den Rijkscom missaris de verzekering dat ook zijn medewerkers alles zouden doen om te arbeiden in den door den Rijkscommissaris gesehetsten geest. De installatieplechtigheid was hiermee ten einde. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) De distributie van serviezen enz. 's-GRAVENHAGE, 30 April. De secr.-gen. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van van aardewerk of porce lein vervaardigde tafel-, thee- en ontbijtserviezen, platte, diepe, dessert- en ontbijtborden, koppen met schotels (oorgoed),'losse koppen en kommetjes, melk en roomkannetjes, gedekte schotels (dekschalen), vleeschschotels (ronde en ovale), vischschotels (ronde en ovale), losse schalen, soepterrines, sauskommen, saladebakken, zuurschalen, theepotten, koffiekannen, suikerpotten, botervloten, broodschalen, melkkannen, melkbekers en nesten schalen. Van 1 Mei 1942 af mogen deze artikelen slechts te gen afgifte van geldige distributiebescheiden worden gekocht, verkocht en afgeleverd. Voorloopig zullen slechts serviezen en wel* in gevallen van eerste in richting en huwelijk en van totaal verlies ten gevolge van brand of oorlogsgeweld worden beschikbaar ge steld. Binnenkort zullen nadere mededeelingen worden gepubliceerd betreffende de beschikbaarstelling van de overige hierboven genoemde artikelen. Ten behoeve van degenen, die in het huwelijk tre den of om een andere reden voor het eerst een huis houding gaan inrichten en van hen. wier inboedel ten gevolge van totale brand of oorlogsgeweld verlo ren is gegaan, zullen de distributiediensten speciale vergunningen afgeven. Er zijn drie soorten speciale vergunningen ontwor pen: a) Eén voor een tafelservies, bestaande uit 1 soep terrine, 1 gedekte schotel of 2 gedekte schotels zonder soepterrine en voorts uit 1 slabak, 1 sauskom, 1 vleeschschaal, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 des sertbordjes, óf, indien dit servies niet verkrijgbaar is, of niet gewenscht wordt, uit: 1 nest schalen, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 dessertbordjes. b) Eén voor een ontbijtservies bestaande uit 6 ont bijtbordjes, 1 broodschaal, 1 botervloot en 2 zuur- schaaltjes. of, indien dit servies niet verkrijgbaar is of niet gewenscht wordt uit: 6 ontbijtbordjes, 1 melk kan en 2 melkbekers. c) Eén voor een theeservies bestaande uit 1 theepot, 1 melkkannetje, 1 suikerpot, 6 koppen, 6 schotels en 1 koffiepot met filter. De bovenstaande hoeveelheden worden verstrekt vdbr een gezin, bestaande uit hoogstens vier personen. Voor grootere gezinnen kan een aanvulling worden gegeven. Het is voorts niet geoorloofd de hierboven genoemde aantallen en artikelen te wijzigen, zoodat men de ser viezen in de standaardsamenstelling moet betrekken. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Mei 1942. Bevallen: 29 April C. G. Vevhuelder Kinde ren z„ E. A. WesterwoudtSchaeffer Edle von Wienwald d„ 30 April A. C. van den Berg Kramer d., A. M. E. RondeKooien z., A. L. ZijkstraSlieker d„ 1 Mei A. T. de VriesKreuger z„ P. P. van de Pollvan Ommen z. Overleden: 29 April I. GroenewalTuin, 76 j„ Atjehstraat, M. Mienisvan Rün, 83 j„ Jan van Walréstraat; G. F. Draaisma, 66 j„ Verspronckweg; R. Kok, 73 j., de Clercqstraat; 30 April W. van Welt, 64 j., Spijkermanslaan; A. M. van Zyl Hagen, 76 j.. Koninginneweg; C. J. van Zalen, 79 j„ Hagestraat; T. J. BeksvoortKuijpers, 70 j., Rijksstraatweg. 8* TBEKKING HA1GHTON 4 CO. WETTIGE PREMIELEENING 1912 3» KLASSE, 3s LIJST, TREKKING VAN PONDERDAG 30 APRIL 1942 HOOGE PRE Ml EN: t ïooa— i60i 1 100 6457 11808 PHEMlEN VAN 45.— 2 183 318 268 370 672 889 1027 1086 1410 1470 1882 2217 2273 2346 3446 2667 2941 2977 3383 3796 3963 4132 4238 4689 4950 5087 5434 5680 5825 6380 6414 6625 6736 «029 6904 7040 7048 7182 7291 7348 7486 7916 7924 8353 R63* 8794 9013 9329 9462 9836 10391 10443 10544 10786 10823 11067 12089 12463 12494 12930 13091 13240 13915 14035 14115 14123 14204 14311 14377 14380 14712 14749 16157 15261 45581 159S6 16340 16560 10573 17054 17324 17425 17442 17533 17690 17817 18067 18234 18534 18767 18870 18954 19722 19065 20458 20597 ONGECORKIGEEGD VWbetertDff. So klueo. 3e tyat. Prenilo van 145—1083 tnoe* «BI 1068. SANTPOORT TENTOONSTELLING VAN SCHILDERSTUKKEN. Van 2 tot en met 16: Mei worden in het Frans Hals Museum te Haarlem schilderstukken van Ds. R. H. Oldeman tentoongesteld. De opening vindt plaats om 3 uur. ZEMELEN TER BESTRIJDING VAN EMELTEN. Evennlc vorig jaar kunnen land- cn tuinbouwers (waar onder ook graslandbedrljven worden verstaan), die be hoefte hebben aan zemelen ter bestrijding van emelten. deze als volgt betrekken Volkstuinders kunnen deze gemengd met ParUsch groetf van de zaadhandelaren betrekken, welke door ons bureau van zemelen worden voorzien en als zoodanig kunnen deze handelaren dit aanvrasen aan de Afd. Veevoederdistribu tie. Uandbouwhuis. Alkmaar. De overige land- .en tuinbouwers kunnen een aanvraag Indienen onder opgaaf van het aantal H.A. land en leve rancier der zemelen, bij hun Plaatselijk Bureauhouder, welke de aanvragen aan ons kantoor te Alkmaar zal doorzenden. De bonnen worden dan rechtstreeks vanuit Alkmaar verstrekt. HANDEL IN GEREGISTREERDE STTERKALVEREN. Ter vermijding van ernstige contróle moeilijkheden wordt de veehouders, welke een nuchter geregistreerd stierkalf verkoopen bestemd voor andere provincies, me degedeeld dat deze kalveren voor ze aan de markt worden aangevoerd van een reglstratiemerk moeten zijn voorzien. Alleen wanneer ze aan de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch worden geleverd behoeven ze niet gemerkt te worden. Worden ze echter aan een leveringsmarkt aangevoerd en ze worden daarna voor het leven doorverkocht, kunnen ze niet verder worden vervoerd omdat ze geen reglstra tiemerk bezitten. Vraag dus tijdig merking aan bij den Plaatselijken Bureauhouder. HUISSLACHTING. Voorloopig blijft nog steeds de bepaling van kracht, dat het verkrijgen van een vergunning, om een varken be stemd voor huisslnchtlng boven 40 kg te mogen aanhou den. afhankelijk wordt gesteld, van het afsluiten van een mestcontract met het Vee- en Vleeschaankoop Bureau td 's Gravenhage. Het afsluiten van een contract geeft recht op een huis- slachting. Indien er voldoende ruwvoeder aanwezig is. en Indien aanvrager in 1940 of 1941 een varken heeft geslacht. Het vorenstaande houdt dus in. dat thans nog niet wordt overgegaan tot het op ruime schaal verstrekken van huls- slachtlngs-vergunnlngen. voor varkens boven de 40 kg. D4 contractregeling geldt hoofgdzakelijk voor bedrijven, waai meerdere varkens gemest kunnen worden. Landarbeiders, die gewend waren, om ieder jaar een varken voor hulsslachting te slachten, kunnen dus voor loopig geen varken boven 40 kg. houden, indien zij alleen een varken voor eigen huisslachting willen houden. Zoo dra iets naders bekend Is. zullen de noodige berichten ver schijnen. STIERKALVEREN. Het zal nu we! bekend geworden zijn. dat de stierkalve ren binnen 1 maand na de geboorte van een identiteits bewijs moeten zijn voorzien, daar men zich anders aan een tuchtrechtelijke vervolging bloot stelt. Dit levert geen moeilijkheid op vobr de stierkalveren, ingeschreven ln het stamboek, of de fokvereeniglng. Deze worden. Indien aan de gestelde eischen wordt voldaan, zeer spoedig ge» schetst. In enkele gevallen wordt overgegaan tot het schetsen en keuren van niet geregistreerde stierkalveren. Dit zijn kalveren niet Ingeschreven in de registers van stamboek of fokvereeniglng. De veehouder moet dan ook in 1940 ol 1941 een dergelijk kalf hebben aangehouden, of aange» kocht, wat van een identiteitsbewijs was voorzien. Der gelijke kalveien mogen uitsluitend worden gebruikt vooi eigen veestapel. Indien men voorgaande Jaren een geregistreerd kalf heeb aangekocht, mag men than3 geen eigen geteeld, niet ge registreerd kalf, aanhouden. Voor kalveren, geboren in 1941. welke thans nog niet zijn geschetst, wordt geen Identiteitsbewijs meer uitge reikt. ZIJ moeten zoo spoedig geleverd worden. Wij adviseeren de veehouders in hun eigen belang, ons eerst na te gaan, of hun eigen geteelde, niet geregistreer de stierkalveren, geboren ln 1942 aan bovengenoemds eischen voldoen, voordat zij er toe overgaan om ze aan te houden, schetsing te verzoeken, en de verschuldigde kos ten 3.25 te betalen. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VERBETERING GROENTENPRIJZEN 29 April 1942. Nieuwe groenten: Grossiersprijs postelein per 100 kg. f 41,25; detaillisten- prijs per kg. f 0,52. AANWIJZING VAN HOUT VOOR GENERATORBOEKJES. 30 April. De directeur van het rijksbureau voor hout maakt be kend, dat met Ingang van 1 Mei 1942 zonder vergunning ls verboden: b. het verkooopen van alle hakbout, voorzoover hiervoor bekendmaking van den directeur van het rijksbureau voor hout van 10 Maaét 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 10 Maart 1941 no. 48) ln aanmerking komt om te wor den bewerkt of verwerkt tot brandhout, ook voorzoover het besterad is ter voorziening in de normale brandhout behoefte van den lcooper; a. het verkoopen van loofhout, dat overeenkomstig de niet geldt de dispensatie voor hout, bestemd voor takken bossen c. het verkoopen van vruchtboomen; d. het verkoopen van alle boerengerlefhout. Ten aanzien van hout, bestemd voor takkenbossen blijft de dispensatie gehandhaafd. Ten aanzien van grlendhout geldt het grlendhoutbesluit V.V.O. 1942 (Ned. Staatscou rant 17 en 18 April 1942 no, 74). Een vergunning tot het verkoopen van hakhout, vrucht boomen en boerengerlefhout zal alleen dan door den di recteur van het rijksbureau voor hout worden verstrekt. Indien aan de bij de kapvergunning gestelde voorwaarden tot het afleveren van afvalhout, geschikt voor de ver vaardiging van houtblokjes bestemd voor gasgeneratoren, is voldaan, hetgeen moet blijken uit de Inzending van een geteekend cople-contract met de inkoop centrale genera torhout u.a. te Amsterdam over de bij de kapvergunning aangewezen hoeveelheid. Ten aanzien van voor 1 Mei 1942 verleende kapvergun- nlngen en opdrachten tot gedwongen kap blijven, ln zoo verre niet reeds op de kapvergunning het aan de Inkqop centrale generatorhout te leveren kwantum afvalhout ls aangewezen, de terzake door den directeur van het rijks bureau voor hout gegeven voorschriften van kracht, vol gens welke aan genoemde inkoopcentrale per M3. hout moet worden afgestaan: 130 kg. voor eikenhout: 120 kg. voor popullerenhout; 190 kg. voor beukenhout: 130 kg. voor lepenhout: 80 kg. voor naaldhout.'mijnhout: 180 kg. voor hout n.a.g.; 12Ö kg. voor naaldhout van 18 cm. en op borsthoogte. DISTRIBUTIEREGELING VOOR BRUIKBAAR IJZER. 30 April. Het rijksbureau voor Ijzer en staal vestigt er de aan dacht op. dat het koopen en verkoopen en ln het algemeen het gebruiken, verbruiken, bewerken en'of verwerken van bruikbaar Ijzer ls verboden. Indien daartoe geen schrif telijke vergunning ls verkregen. Deze vergunningen wor den verstrekt ln den vorm van toewijzingen, zooals ge- bruikeltjk voor nieuw materiaal. Voor nadere bijzonder heden worden belangsebenden verwezen n3ar hun contin gentbeheerders alsmede naar de betreffende vakbladen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOB NOORD-HOLLAND. Brieven op advertenties kunner naar keuze van den adverteerde: aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de couran- ln den namiddag door ons wor den bezorgd Lessen fl BIJWERKEN 1.1. H. B. S. en Mulo en toezicht op huiswerk ioor erv. leerares. Br. G 5914 it SPAANS. J. de Boer.Rhodo- éondronpl. 18 H'stede. Met Mei tvcor plaats v. 2 leerlingen. it ELNGELSCH. DUITSCH Opleid. Pract ijk-Examen. W. A. Levert. Lorentzplein 1. -Tel. 12656. it DUITSCHE LESSEN gevraagd om vlug te ieeren spreken. Br. m. prijs G 5911 Personeel gevraagd Voor Huishouding it Gevr. v. direct een FLINK MEISJE in Chr. gezin, pelftlaan no. 205. FLINKE HULP gevr. liefst oudere in klein gezin. 2 pers. Mo- lepaerstraat 31. «ff MEISJE direct gevraagd, goed loon. gezin 2 pers. Café. R:jksstr._ weg 4 33 H.-N. itWERKSTERS gevr. voor 's Avonds voor kantoor. Schotersin_ Cel 9. it NETTE WERKSTER gevr., D. of Vr. geh. dag Zaanenlaan 127. it FIJNK MEISJE gevr. voor d. of d. en n. g. k. w. en k. vereisoht liefst R.-K, Mevr Funoke. Rijks- er rnatwetr 77. it NET MEISJE gevr. v. 9-1 u. in Koz. z. k. 's Zondags vrij. Rijksstr. *eg 173. H.-N. it Gevr. nette zelfst. DIENST BODE y. d. en n. Zeestraat 41. Beverwijk. ié Gevr. fl. WERKSTER 2 x p. w. van 9-2. Kleverparkweg 195. FUNK MEISJE gevraagd, eeftijd 16 jaar. van S-2 u. Aan melden na 6 uur Warmoesstr. 9. Voor spoedig gevr. gedlipl. of redipl. VERPLEEGSTER, ex tern, Gerof. Jn moeder- en kin dertehuis. Zij die met lcraamverz. goed op de hoogte zijn gelieven te schr. Tevens volontaire gevr., of zij die goed met kind. kunnen Salaris nader overeen te komen. Br. G 6023 SLAAFWACHT gevr. bij oude dame. extern. Br. G 6024 WERKSTER gevr. v. heele of halve dgn. Leidschevaart 14. Gevr. v. d. NET MEISJE v. d. en n. goed loon en beh. Liefst dl_ reet. Br. G 6026 Gevr. NET MEISJE. Wassche. rij Slenders. Scheepmakersdijk 59 Gevr. een NET MEISJE 6.30- 10 uur. Zondags vrij. Mevr. Bosse. Begastraat 5. Kleverpark. Gevr. nette WERKSTER. Dr. Kuiperslaan 29. Velsen. Gevr. een nette HUISKNECHT r dag en nacht. Bloemendaal- scheweg 163. Bloemendaal. NET R.-K. DAGMEISJE OF WERKSTER gevr. Jud. Leyster. straat 19. Gevr. JONGE WERKSTER. 3 dagen per week 8.30-4.30. Wuste- !aan 47. Santpoort-Station. Reis geld wordt vergoed. V? JONGE WERKSTER gevr. v. Zaterd. van 9-5. Weill en Zn.. Barteljorisstr. 26-2S. FLINKE WERKSTER gevr. in slagerij. Aanm. van Roode. Bin nenweg 185. Heemstede. Gevr. FLINK MEISJE 16 17 j. van 9-2. Prins Hendriklaan 90. Overveen. NETTE WERKSTER gevr. d. p. w. Kampervest 7 rood. 4 Gevr. FLINKE HULP IN DE HUISH. Leidsoheplein 5. NET BURGERMEISJE ge. raagd voor kamerwerk bü 2 Da mes. Dinsdag v. 8.30-4.30: Aanb. tusschen 6 en 8 uur Koninginne weg 91, Haarlem, iff Gevr. Sn kl. gezin NET AEEIS- v. d. dag Goed loon'en goede beh. Reiskosten worden vergoed. W. de Zwijger laan 23. Santpoort. Gevr. zoo spoedig mogelijk NET MEISJE voor den dag of dag en nacht. Crayenestereingel 27. Heemstede. Flinke jonge WERKSTER r. voorkeur Md. en Dd. van uur. Goed loon. Hyaeinten- laan 49 b. d. Zijlweg. iff Gevr. een DAGMEISJE v. g. g. an 9-4 uur. Zondags vrij. hoog loon of een werkster voor Maan dag, Woensdag en Vrijdag. Mevr. Kok, J. v. Goyenstr. IS H'stede. iff FLINK MEISJE gevraagd 16- 18 Jaar 8.30 tot 3 uur. flink loon. Kleverparkweg 12. hoek Tette- rodestraat. iff FLINKE NOODHULP gevr. v. d. of v. d. e. n. v. maand Mei. Zandv. Allee 45, Heemstede, iff Gevraagd voor de ochtenduren een NET MUISJE in gezin van 2 personen, Valkenburgerlaan 45. Heemstede. Zondags vrü. iff Voor direct gevraagd: eén NET MEISJE 20 en 21 J. met huiselijk verkeer bij Klein. Kost- verlorênstraat 62. Zandvoort. iff Wordt gevr. voor direct DIENSTBODE van S-S. Hoog loon. Kaiser. Lorenttkade 230 FLINKE WERKSTER gevr. 2 dagen p. w. Wagenweg 200. JONGE WERKSTER gevr. S.30-12.30 u. v. Slingelandtlaan 15. Heemstede bij Koediefslaan. FLINK MEISJE gevr. Zond. en Woensd. vrij in kl. gezin v. g. g. v. of werkster, meermalen per week Wllh.pank li. Haarlem, t. o. Ha- zepaterslaan. Gevr. NET MEISJE van S.30- 2 uur. Meerdere hulp aanw. Ke nau park 26. iff HUISH. HULP gevr. morgen, uren. v. d. Meulen Buitenrustlaan 2. Haarlem. Voor Bedrijf HOVENIERSLEERLING ge- vraagt}. Rijksstraatweg 429. va® 6-7 uur. iff MANGELSTER gevraagd en Strijkster voor 4 dagen por week Waswcherlj „Houtkamp" Z. Bul ten Spaarne 86-38 iff OOSTUCMVAK. Gevraagd: eenige zelfstandige naaisters. Mal. son Driessen. Gasthuasskngel 18. Haarlem. STRIJKSTER leerling strijk ster en mangelster gevraagd. Fa. D. W. Rookmaaker en Zn. Schag- chelstraat 18. Haarlem. Gevr. actieve en beschaafde DAMES EN HEEREN voor bui tendienst. Volledige sollic. onder G 6079. iff Op Notariskantoor wordt een mannelijk JONGSTE BEDIENDE gevraagd, leeftijd 14 of Ir laar. Br. G 6078 HEEREN KAPPERGevr. be diende. goed kunn. kniprpen en scheren. Hoofdstr 196, Santpoort. FIETSKNKOHT gevr. Niet be_ neden 17 J. Aanmelden tusschen 5-6 uur. SporthuLs Haarlem. Groote Houtstraat 123. LEERLING-NAAISTER gevr. voor ochtenduren. Rijksstraatweg no. 225. JONGEN gevr. 16 a 17 Jaar. hoog loon. Ruyzcnaaxe Bloemen magazijn. Heemstede, iff Gevr. JONGEN pl.m. 15 j. Amsterdamsoho Rijtuig Mij. Els- woutslaan 3. Overveen. Aanm. 's av. tusschen 5 en 6. FL, SCHILDERSJONGEN ge. vraagd ca. 15 J. Aanb. m. opg. va® godsd. enz. G 6067. JONGSTE BEDIENDE gevr. voor k'antooi werkzaamheden. C. G. van Tubergen's Bloembol'.en- handel. Koninginneweg S6. Hrl. Aanmelden 's av. v. 6.30-7.30 u. iff Gevr. STOFFEERDER en ver gevorderd leerling. Resedastr. 1. VRL. KANTOORBEDIENDE gevr. Dipl. steno en typen ver- eischt. Pers. aanm. m. afSchr. get. Nor ibex. Verkoopkantoor, Zandv.-aar. 8, Heemstede, iff LOOPJONGEN gevraagd. Aan melden Zijlstraat 87A. iff Werf Conrad en Stork Hijsch X.V., Haarlem, vraagt een JONG STE BEDIENDE <YR.) voor lichte kantoorwerkzaamheden. Uitsluitend schriftelijke sollicita ties bev. leeftijd, opleiding, af schrift sohoolrapport aan het kantoor der N.V. iff Goo mans' Puddlngpoederfa- briek N.V. Raadhuisetr. 2. H.-N. Wij kunnen nog eenige NETTE MEISJES plaatsen op onze ver- pakklngsa-fd. Dïreote ïndiensttr. iff FLINKE LOOPJONGEN gevr. v. g. g. v. Opzeeland Zijlstraat 24-30, Haarlem. iff Wasscherij „Kïeverpark" Sant. poorterstr. 41, vr. voor z'n afd. fijn wasscherij BESTELLER. Liefst boven 50 jaar. iff Voor terstond gevr. een prima vakkundig SCHOENMAKER ge heel ifelfstandlg kunnende wer ken. Hoog loon. Schoenmakerij „Perfect*. H. v. Gelswjjk en Zn.. Keizerstraat 5. Flinke MEISJES en LEER LINGEN gevr Wasscherii Bosch en Vaart". Brouwersvaart 24. Gevraagd: JONGSTE KAN TOORBEDIENDE. niet ouder dan 14 Jaar. Br. G 6061 iff FijnwassoheriJ Haak. Mr. Cor. nellsstr. 33-35, na 5 uur lepenlaan P.B. KAPPERS. Nette leer ling, vergev. of aank, 2de bed. ge vraagd. Werktijd tot 7 uur. FH>- resstraat 9-11. 5. Bi'daal. vr. MANGELSTEUS, STRIJKSTERS cn nette MEIS JES. iff Restaurant vraagt flinke VR HULP 35 jaar of ouder, in- extern, flink loon. Br. G 6059 Atelier Texta VRAAGT: naai sters. aank. naaisters, kettolaar- sters en leerl. kettelaarsters De be glnloonen zullen zoo gunstig mo gelijk gestéld worden. Gelegen heid tot het gebruiken van bon- looze warme maaltijd. Aanm. Zijl- weg 156. Haarlem (ingang door het hek). Maandag en Dinsdag v. -4 uur en van 6-S u. n.m. iff LEERLING-MONTEUR ge vraagd. „De Stofzuiger Centrale' Hegeman. Ged. Oude Gracht 52 iff WERKSTERS gevr. v. h. schoonh. var. kantoren, scholen etc. Aanm. Nassaulaan 32. JONGEN gevr. leeft. 16 a 1 j.. R.-K. v. Rijwielbedr. Liefst Amb.school doorl, E. v. d. Veldt, Rijwielhandel, Nieuweweg S-9 Verf. Zomervaart bij Haarlem. Gevr. NETTE JONGEN, kunn. fietsen 15-16 j. Amsterdomsche- aart 186. ff Op een fabrlekskantoor een FLINK MEISJE gevraagd, vl-ug kunnende typen Br. G 6053 H.n. KAPPERS. 2e bod. ge raagd. g. k. k. en sch. J. Leeu werik. P. Kr ug eest mat 14. Personeel aangeboden Voor Huishouding «ff B. z. a. voor direct NET MEIS JE voor d^g en nacht LIefst ome Haarlem Br. G 6017 B z. a. HUISNAAISTER te Zandvoort. Br. G 6088 NET R.-K. BUITENMEISJE 'keukenmeisje en alle andere oork. werkzaamh.) zoekt betrek king, liefst te Haarlem, v. d. en n. met beslist goede behandeling. Br. G 6086 XET MEISJE oud 19 jaar Ned. Herv. uit den burgerstand, b. z. a. als hulp in de huishou ding. Wil gaarne als huisgenoot® behandeld worden, (Intern) Br onder letter B. 12 bur. .Hoofd- dorpsche Courant" Hoofddorp, iff Beoch. eenv. fl. JUFFROUW mlddelb. 1. N. Herv. gezond net voorkomen z. pi. als hulshoudster liefst bij Heer alleen of klein gez. Brieven G 6085 iff WERKSTER 32 Jaar. b. z. a. f 2.50 van 95 uur. Berkheide- straat 12. JONGE WERKSTER b. z. a. voor Dlnajlag. Woensdag. Vrijdag liefst heeie dagen. v. g. g. v. Br. G 6083 Voor Bedrijf ié K. z. a. BAKKER in bezit van zeer goed rijwiel, ook genegen an dere werkzaamh. te verrichten Brieven G 6089 Huizen gevraagd iff Nette jongelui zoeker, tegen begin Juli een onsem. ETAGE of GED. VAN WONING. Brieven G 5881. iff Gep. dame m. vr. zoo sp. mogelijk WONING of vrij BO VENHUIS. f 30f 40 p. m. Br. G 5S80 Huizen aangeboden BOVENGED VAN HUIS te huur. prima st bev. 3 kam. vrije kouken en fl bergzolder v. 2 a 8 pers. Br. G 5916 Kamers gevraagd iff Gevr. ruime gestoff. ZIT-SLP.- KAMER met flinke kasten. Vrij keukentje of gebr. van keuken«v. dame alleen. Br. 5922 iff Besch. dame h. b. b. h. vraagt 2 ccstoff. KAMERS b. voork. nr. pens. of inwoning I. dame alleen. Br. Q 5918 iff .Tong echtpaar z. ETAGE OF GEM. ETAGE voor direct te be trekken. Brieven G 5921 iff ZIT-SLA PK AMUR gevraagd met gas f 3.50 per week. Centrum. Br. G 5920 «ff Dame zoekt gem. ZIT-SLAAP- KAMER o. h. zuiden m. pens. of event, gebr. v. keuken. Omtrek Baan. Kl. Houtweg. Brieven met prijsopgaaf G 5919 «ff Net Ned. meisje zoekt ZIT- SLAAPKAMER. Br. G 5917 Jongelui, 4 jaar getrouwd, geen kinderen, man geheelen dag af wezig. zoeken ongemeub. KAMER EN SUITE met en'of keukeh of gedeelte va® huls of vrij huis. zoo spoedig mogelijk wegens ••erplaatslng. Tel. 12084. Brieven G 5916 Kamers aangeboden iff Gemeub. ZIT-SL.K. te huur m. pension. Rijksstraatweg 501, H.N. «ff KAMERS a£b. m. of z. huis. ""rk. Bijzonder gesch. v. dames, en beroepspens. Brieven G 5924 iff TE IICUR: goed gemeub. z!t- aapkamer, telef. bad aanwezig. Nieuwe Gracht 76. iff Te hr. a&ngeb vrije MIDDEN ETAGE b. d. Hout v. 1 of 2 da mes m. st. en k. gel. Br. G 5929 Aangeboden op mooien stand te Aerdenhout 2 zonnige KA MERS m gebr v. kouken in zeer beschaafd milieu, vlak bij station en tramhalte. Br. G 5928 Gem. SLAAPKAMERTJE te huur. Brouwersplein 13. «ff TE HUUR: gom. 2 p. zitk.. sl.k on keuk. me: gas. elektra, vaste wasoht. bij.bush. 10 m. v. st, bosoh m. st. te Santpoort (dorp)' f 45 p. m. Br. G 5926 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11