JEUGDDROOM Het Nederlanclsche Arbeidsfront opgericht. GROENTJES ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 34) FEUILLETON (Nadruk verboden) .,Uhooren spreken", biechtte Braubach en zijn gezicht stond zoo ernstig, dafr ze het niet waagde te lachen. Daarop zwegen ze beiden weer geruimen tijd. De auto suisde over den vrijwel verlaten weg. Jc voelde zich allerminst op haar gemak en ze hoopte, dat hun woonplaats nu maar spoedig in zicht zou komen. Plotseling, alsof hij voelde, dat de vrouw aan zijn zijde hem innerlijk ontglipte, bracht Braubach het gesprek op een ander thema en hy openbaarde zich daarby als een zoo geheel ander mensch dat het moeilijk was daarin den man van zooeven te herkennen. Hij sprak over haar kunst, haar presta ties en haar succes, hij informeerde naar haar nieuwe vterken, naar het doel van haar reis en naar haar plannen. Zij raakten daarover niet uit gepraat, tot de wagen voor Johanne's woning stopte. Braubach hielp haar uitstappen en zei, dat hij het ernstig betreurde haar zoo langen tijd niet te zullen zien. Hij wenschte haar veel succes en voor hij haar liet gaan, kuste hij haar hand. Toen Johanne even later in de donkere gang van haar woning stond haar moeder had zich allang ter ruste begeven staarde ze met klop pend hart door het raampje van de huisdeur op straat en ze begreep niet, wat haar overkomen was. Den volgendenden dag vertrok ze. Haar moeder, Hermine, Erich Kyber en zijn moeder brachten haar naar den trein. Terwijl Johanne haar moeder en Hermine ten afscheid kuste, kon zij Erich slechts de hand drukken, evenals zijn moeder, en zijn somber, verdrietig gezicht deed haar pijn. „Ik zal veel schrijven", zei ze,ïn het algemeen. In werkelijkheid echter was deze belofte slechts bedoeld als troost voor Erich, maar niemand scheen dat te merken. Hij keek haar diep en vastberaden in haar oogen. Nooit zou ze dien blik vergeten. Daarop zette de trein zich in beweging, de men- schen die haar lief waren, ver achter zich latend op een rommelig nuchter perron. Johanne voelde zich grenzenloos eenzaam en verlaten. Erich Kyber leefde Sis een asceet, 's Morgens heel vroeg, deed nij aan sport gymnastiekoefenin gen, een lange wandeling of zwemmen en de rest van den dag wierp hij zich op zijn werk. De daarvoor aangewezen hoogere ambtenaren van Gemeentewerken deden hun uiterste best de ontwerpen van den jongen Kyber te overtroeven, maar dat bleek niet mogelijk. Het was onbegrij pelijk, wat die jongeman met de eenvoudigste middelen wist te bereiken. Braubach, die zijn in vloed steeds meer liet gelden, stond er op, dat Kyber de leiding van den bouw zou worden opge dragen. De stad stond een paar dagen lang op haai- kop en de oude gemeente-architecten moesten met verbeten woede aanzien, hoe „die kwajongen" zich boven hen verhief. Nu hij zijn doel bereikt had, kon Erich weer wat vrijer adem halen. Het werd ook hoog tijd, want zelfs zijn goed getraind lichaam zou op den duur niet bestand zijn gebleken tegen de dubbele ver moeienissen van zijn beroepsbezigheden en het universiteitsbezoek. „Misschien kunt u voor vanavond mijn uit nood iging eens aannemen?", vroeg Braubach hem, toen hij hem op een dag in het bureau van Ge meentewerken tegen het lijf liep. Erich meende nu niet meer te kunnen weigeren, hoewel hy veel liever niet zou zijn gegaan. Hy was het* samen komen met andere menschen volkomen ontwend; den laatsten tijd had hij voor niets anders geleefd dan voor zijn werk en den wensch om vooruit te komen. Maar Braubach was tenslotte *de eenige geweest, die zijn werk <op de juiste waarde had weten te schatten en die zijn invloed te zijnen gunste had aangewend. Erich had in deze dagen en weken Rupert Braubach als een intelligent mensch met eën ruimen blik leeren kennen, ja meer dan dat, hij begon hem zelfs te bewonderen en heime lijk te vereeren. En darhalve nam hij de uitnoodi- ging aan. Het was voor het eerst, sinds Johanne's vertrek, dat hij een feestelijke bijeenkomst met andere menschen zou bijwonen en hij zocht een rechtvaardiging voor dit besluit in het feit, dat Johanne zelf het hem indertijd zeer kwalijk had genomen, dat hij aan Braubaeh's invitatie geen gevolg had gegeven. Hij ging er heen en kreeg een zeer bekoorlijk, blond meisje als tafeldame. Deze jonge vrouw, die straalde van jeugd én schoonheid, was de eenige dochter van den burgemeester: Gitta Menschlin. „Ik ben indertijd zeer boos op u geweest", bab belde het knappe meisje met een charme, die op Kyber's naief. onschuldig hart haar uitwerking niet miste. „Braubach had u als mijn tafelheer bestemd, toqn u niet kwam, moest ik mij den heelen avond met oen vreeselijk vervelenden jon geling tevreden stellen". Erich antwoordde vriendelijk dat hij hoopte dan nu het onrecht, dat hij haar buiten zijn wil had aangedaan, weer goed te kunnen maken door dubbel attent en galant voor haar te zijn. Zijn compliment was een beetje koel en onhandig. Gitta Menschlin keek hem even vluchtig aan en haar vrouwelijk instinct ontdekte onmiddellijk zijn zuivere, ongecompliceerde natuur. „Het was vergeeflijk, dat u niet kwam", ver volgde ze. ,.U ging dienzelfden dag met Johanne Gahl de Eii'el in". Kyber vertrok geen spier van ziin gezicht, toen hij antwoordde: „Dat klopt, ja. Ik was toen bezig «an de illustraties voor haar boek". Gitt?i Menschlin brandde innerlijk van nieuws gierigheid. Dit antwoord zei haar niets; ze moest meer welen, zekerheid hebben. „Die juffrouw Gahl moet wel een buitengewoon charmante vrouw zijn. Ik ken haar niet persoon lijk, maar 'ik bewonder haar". Het was waarschijnlijk niet de eerste leugen, die Gitta Menschlin in koelen bloede debiteerde, maar Erich, die naast haar stond, bemerkte het niet. Haar woorden verwarden hem, want zij brach ten hem Johanne, die hij even vergeten was, plot seling weer voor den geest. Hij had willen zeg gen: is de beste, edelste vrouw, die er bestaat en ik heb haar lief. Maar hii zei: „Daar is ook onge twijfeld reden voor, juffrouw Menschlin. Men kan alleen maar van haar leeren. Zé is een goede, verstandige kameraad, een vrouw, op wie men bouwen kan". (Wordt vervolgd). Laatste Nieuws. H. J. Woudenberg tot leider benoemd. Plechtige installatie in de werkkamer van den Rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. In de groote, rustige werkkamer van den Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, was hedenmorgen een klein ge zelschap bijeengeroepen voor de plechtige installatie van den heer H. J. Woudenberg als leider van het heden opgerichte Nederlandsche Arbeidsfront. Tege lijk met den heer Woudenberg werden ook de hee- ren van de financieele commissie geïnstalleerd. In een korte, doch inhoudrijke rede heeft de Rijkscommissaris gewezen op de positie, waarin ons land verkeert: Nederland behoort thans onvèrbre- kelijk bij het vasteland. Wij Europeanen staan voor de beslissende keuze een nieuwe gemeenschap»te vormen of we worden hulpelooze slaven onder een bolsjewistisch regime. Het werkende volk gordt zich aan om zijn Europeeschen plicht te vervullen. Dan is ook het oogenblik gekomen den grondslag te leggen van de nieuwe sociale orde, waarop het gebouw van de toekomst kan worden opgetrokken. „Daarom heb ik besloten heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te richten". De Rijkscommissaris ging vervolgens over tot de benoemingen en sprak daarna zijn vertrouwen uit. dat de Nederlanders, die open "staan voor het be grijpen van de teekenen der tijden, er in zullen slagen als goede Nederlandsche patriotten hun volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde en ge meenschappelijke welvaart voor Europa. De rede maakte op alle aanwezigen en in het bij zonder op de arbeiders, die daar stonden als verte genwoordigers van hun arbeidskameraden, diepen indruk. De installatie werd onder anderen bijgewoond door Hauptdienstleiter Schmidt, eenige hoofd ambtenaren van het kabinet van den Rijkscommis saris, voorts de heeren mr. M. M. Rost van Ton ningen, secretaris-generaal van het departement van financiën, ir. R. A. Verweij, secretaris-generaal van he departement van sociale zaken, de heeren H. C. van Maasdijk, F. B. Gips en S. Sormani, wel ke laatste, vier heeren de financieele commissie zouden uitmaken. Verder eenige hoofdafdeelingslei- ders van het N.A.F. en de reeds genoemde arbei dersvertegenwoordigers. INSTALLATIEREDE VAN DEN RIJKS COMMISSARIS De Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, sprak de heeren ongeveer als volgt toe: Nederland is onvermijdelijk bettokken bij het verloop der gebeurtenissen van onzen tijd, die een wereldhistorische beteekenis hebben. Ja, het is meegesleept uit een situatie, die men in het gun stigste geval een toestand van rust kon noemen. Po litiek beschouwd moet deze toestand eerder reac- tionnair dan conservatief worden genoemd. Econo misch had zij geen ander doel dan degenen, die be zit hadden onder alle omstandigheden in het genot hiervan te laten. De onvermijdelijke schaduwzijde van dit stelsel, een naar verhouding zeer groot aantal werkloozen en een voortdurende crisis in den landbouw, werden voornamelijk ondervangen met geld, voornamelijk uit de opbrengst der rijkdommen overzee, waardoor een verwonderlijk groot deel der werkwilligen, ja zelfs der werkende Nederlanders aalmoezen moes ten ontvangen en de aanspraak op werk, de hoog ste waardigheid die den mensch ,is gegeven, door af- kooping met geld werd ontwijd.' Vooral echter heeft dit stelsel Nederland ver vreemd van het lot van het vasteland en afhankelijk gemaakt van factoren op welker taxatie en voort bestaan het Nederl&ndsche volk geen invloed kon oefenen. Want deze negen millioen Nederlanders kunnen slechts op het vasteland tot activiteit komen. De liberale, kapitalistische grondslagen van het stelsel evenwel, waarbij de Nederlandsche staat zich had aangesloten, waren steeds meer verdrongen naar overzee en den wereldhandel, naarmate op het vasteland de nationale en sociale synthese bij onze volksche waardebepaling inhoud en beteekenis kreeg. Als nu dit Europa door het afschudden van de heerschappij van internationale machten worstelt voor de grondslagen van zijn bestaan, en de wel vaart zijners inwoners en daardoor voor een nieuwen vorfn van zijn orde in de komende eeuwen, kan de wereldgeschiedenis niet halt maken bij Nederland. Nederland behoort onverbrekelijk bij het vasteland. Gij hebt uw lot op langen termijn-beschouwd zelfbereid naarmate gij deze lotsgemeenschap met het geheele continent hebt ingezien en naar de mate van de bijdrage, die gij aan deze gemeenschap hebt geleverd. De laatste tientallen jaren was deze bijdrage .overigens bescheiden. De Nederlanders waren in breede lagen overigens slechts gemainteneerde, politiek nimmer volledig erkende vruchtgebrui kers van een stelsel, dat zijn voortbestaan in wezen meende te moeten baffeeren op de wanorde en on macht van het vasteland. Daar bevonden de Ne derlanders zich geleid door een stelsel, dat den internationalen wereldmachten was vervallen op het oogenblik, waarop het Duitsche rijk, dat destijds nog werd miskend, maar mettertijd in toenemende mate werd erkend als voorvechter en garant der rechten van dit wereld-deel als den oudsten cultuurdrager op het Westelijk halfrond, dezen toestand, waarin het uitgesloten was van de goederen det aarde en waarin het alle rechten werden ontzegd, niet langer mocht verdragen, doch den beslissenden strijd aanvaardde. Tot £2 Juni van het a-orige jaar kan deze oor log wellicht voor de menschen. die innerlijk ver vreemd waren van het lot van Europa, de kenmer ken hebben vertoond der van oudsher bekende interne Europeesche conflicten, dus in geestelijk en cultureel opzicht van het gewone Europa. Na dezen dag evenwel en in toenemende, mate na de onthulling van de ware bolsjewistische toestanden en bedoelingen er na de openbaring van de ver wantschap in wezen der met 't bolsjewisme ver bonden machten van het Internationale groot kapitaal en het Jodendom, wordt h.et steeds duide lijker. dat het thans gaat om een dier elemen taire conflicten, die de duizend-jarige periode van een nieuw tijdperk inleidt. Thans is het duidelijk, dat geheel Europa in de waag schaal der geschiedenis is geworpen om in een defen sieven strijd zijn voortbestaan te redden en in den bevrijdingsstrijd zichzelf te herwinnen en zijn gemeen schap in den veroverden vrede op te bouwen tot een algemeene welvaart voor zijn autochthone bewoners, onafhankelijk van de willekeur van machten, die vreemd zijn aan dit gebied. Want thans bestaat er geen twijfel, dat wij, Euro peanen, voor de beslissing staan ofwel een nieuwe gemeenschap te vormen, waarin allen naar de mate van hun energie en van hun bijdrage ten algemeenen nutte hun welvaart vinden, of nadat het democra tische kapitalisme dj situatie voldoende had voorbe reid voortaan bij voortzetting van het onwrikbare bols jewistische streven naar ontrechting van de menschen tot hulpelooze slaven, uitroeiing van millioenen cul tuurdragers en afschaffing van alle cultureele grond slagen, die als duizendjarig erfdeel aan onze volken hun innerlijke waarde hebben gegeven, als een ver dierlijkte verpauperde menschenmassa over te blijven, die wordt gedirigeerd door een Joodsche parasitaire laag. Deze lotsbeslissing vermag geen Europeaan te ontgaan, want in dit conflict bestaat er voor niemand een uitzonderingspositie, gebaseerd op rijkdommen buiten onze eigen machtssfeer, daar deze in tijden van nood immers onbereikbaar zijn. Deze worsteling en haar namelooze offers in het beste bloed hebben slechts dan zin, als r.a afloop van dezen strijd om Europa in Europa een orde is bevoch ten en wordt in stand gehouden, die den actieven volken van dit werelddeel en zijn arbeiders, van hand en hoofd de vrijheid van /3en kapitalistischen dwang en daarmee de waardigheid van den arbeid als den hoogsten waardemeter van den mensch teruggeeft. Het is duidelijk, dat deze inzichten niet terstond voor allen toegankelijk zijn. Het is eveneens duidelijk, dat de weg juist naar deze gemeenschappelijke wel vaart uit de gemeenschap van den arbeid leidt over moeilijkheden en ontberingen op zeer groote schaal. Bovenal staat evenwel de inzet van het leven en de offervaardigheid der jeugd van Europa en vooral van Duitschland, die in gevechten en onder omstandighe den van ongelooflijke hardheid de hoogste goederen van het avondblad verdedigt en uit de slagen in het oosten van Europa zijn betere toekomst mee terug zal nemen. Derhalve is het ook duidelijk, dat Europa geheel zijn militaire en economische kracht voor dezen strijd om het bestaan off het spel heeft te zetten. Ongeacht een zeker gebrek aan inzicht, dat nog hier en daar bestaat en de ontberingen, die eveneens noodzakelijkerwijs uit dezen strijd moeten voortvloeien, is het thans de diepste verplichting zich in te spannen en te werken voor het voortbestaan en de orde van Europa. Indien het werkende volk zich aangordt ter vervulling van deze verplichting, dan is het oogenblik gekomen om den grondslag te leggen voor de nieuwe sociale orde, waarop het gebouw der toe"komst kan worden be trokken. Dan kunnen ook niet Instellingen, nog da- teerend uit een overwonnen tijd en behoorend bij een reactonnaire, separatistische gesteldheid die geen reke ning heeft gehouden met de ontwikkeling en in tijd van nood eveneens heeft gefaald, de leiding op zich nemen. Ik heb dan ook na het advies vooral van mijn Ne derlandsche medewerkers besloten qp den dag van heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te richten. Dit arbeidsfront heeft tot taak de werkende Ne derlanders op fe voeden in den zin der bedrijfsgemeen- schap tot wederzijdsch begrip voor hun economische belangen en ter verzekering van den arbeidsvrede, bij de vorming van de sociaal-politieke toestanden met te werken, zijn leden te adviseeren en te vertegen woordigen en bovendien de instellingen op te richten en ln stand te houden, die dienen tot bevrediging van de cultureele behoeften der Nederlandsche werkers en tot instandhouding en bevordering van hun prestatie vermogen. In het bijzonder zal het Nederlandsche arbeids front deze taeJk, die bestaat in het geven van leiding en ln de behartiging van belangen niet slechts te vervullen hebben jegens de ln Nederland in het be drijfsleren werkzame Nederlanders, maar vooral in den groots ten omvang jegens alle Nederlanders, die b(j de gemeensehappelijke Inspanning van onze Eluro>- peescho krachten ook buiten Nederland werken. Wamt juist de behartiging van de belangen dezer Nederlanders ls de menschel!jke noodzakelijke aan vulling van hum momenteele economische werkzaam heid buiten het vaderland. De samenvatting van alle sociaal-politieke werk zaamheden, dde tot d.usver volgens de uiteenloopend- ste belangen en geestesrichtingen waren versplin terd, tot een front der werkers gebiedt ook. dat de prestaties der afzonderlijke leden van da thans over te nemen bondien en vaikvereenigingen door het Ne derlandsche arbeidsfront worden erkend c*p voor waarde. dat deze prestatie intussohen niet is gestaakt. Oim de in het bedrijfsleven werkzame Nederlanders te steunen, zal het arbeidsfront er zich bijzonder op moeten toeleggen hun bekwaamheden dusdanig ti ontwikkelen, dat geheel heit Europeesche econo mische gebied hun openstaat. Hiertoe behoort vooral de boheersoh'Ing van een gemeenschappelijke taal. Als zoodanig zal in Midden- en Noord-Europa vooral de Duitsche taal ln aanmerking komen Ik benoem tot leider van het Nederlandsche ar beidsfront den heer H. J. Woudenberg en tof voor zitter der financieel® commissie, die tot taak heeft op het financieel en huishoudelijk beheer van het Nederlandsche arbeidsfront toezicht te oefenen, den heer secretaris-generaal M. M. Rost van Tonningen. In deze financieele commissie benoem ik voorts als leden op voorstel van den heer Rost van Tonningen de heeren ir. R. A. Verwey, H. C. van Maasdijk, Fr. B. Gips en Soh. G. Sormani. De taak-, die u. mijnheer Woudenberg, met uw medewerkers op u neemt, is zwaar. U hebt een werk te Volbrengen, dat in zijn veelomvattende, fundamen. teele beteekenis op het gebied van den werkenden mensch in Nederland zonder voorbeeld is. Derhalve moet u daarvoor eerst het begrip van ieder afzon derlek wakker maken. U zult vooral te strijden heb ben met de moeilijkheid, daar het levenspeil ran bfreede lagen door de ontberingen, die deze wereld oorlog verscherpt door de tegen de burgerbevolking van het vasteland geriohte Bngelsche. blokkade, ver oorzaakt. gevoelige beperkingen ondergaat op het oogenblik, waarop u voor de werkende bevolking treedt als verkondiger van «een n ieuwe orde. Ik meen evenwel, dat de Nederlandsche arbeider nuchter en zakelijk genoeg is om het onvermijdelijke te begrijpen van een situatie, die moet worden be schouwd als een strijd en derhalve een tijd van op offering voor een betere toekomst, waarbij h£t essen tieel© van deze toekomst daarin bestaat, dat de ar beid en dus ook de arbeider niet meer mag worden beschouwd als voorwerp van economische calculatie, dus gewoonweg als handelsartikel, maar als waarde volste en derhalve waardigste uiting van de persoon lijkheid en de bedrijfsleider zich geplaatst mag weten in de gemeenschap van zijn bedrijf, dat zijn ter wille van het algemeen aanvaarde grootere plichten met grootere rechten vergeldt om hem zoo een ware na tionale verantwoordelijkheid te verleenen. Ook zullen de Nederlandsche arbeid rs zich kun nen voorhouden, dat thans reeds enkele honderd duizenden aan werk zijn gekomen en dat voortaan ln toenemende mate alle werkkameraden aan werk zul len komen, dus niet meer hopeloos op den aalmoes der ondersteuning zijn aangewezen, doch als actieve menschen de waarde der eigen persoonlijkheid hebben hervonden en de mogelijkheid tot hoopvoller toe komstplannen zullen vinden. Zij staan voor een taak. waarvan de vervulling zal stuiten op alle krachteh. die met verbeten taai heid der grondslagen van een ineenstortend tijdperk verdedigen, daar zij door deze verdediging tevens hun eigen zoowel economisch als ook geestelijk be staan willen redden. Ik weet evenwel dat het ais alle Nederlanders, die open staan voor de teekenen van den huldigen tijd. niet op persoonlijk© erken ning aankomt, maar dat gij als Nederlandsche pa triotten slechts zljt vervuld van dien eenen wil uw Nederlandsche volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde en gemeenschappelijke welvaart voor Europa en dezen weg voor dit volk te veroveren. DANKWOORD VAN DEN HEER WOUDENBERG De heer H. J. Woudenberg trad vervolgens naar voren en dankte den Rijkscommissaris voor zijn in structieve rede, waarin volkomen duidelijk geschetst is welk een groote en zware taak spreker wacht, ccn taak echter welke zeer mooi is, Ijetgeen hem sterkt in zijn overtuiging, dat hij er tegen opgewassen zal zijn. Van dit oogenblik af zal er in versterkte mate naar gestreefd worden, de Nederlanders in de Euro peesche ruimte de plaats te doen innemen welke zij verdienen. De heer Woudenberg gaf tenslotte den Rijkscom missaris de verzekering dat ook ziin medewerkers alles zouden doen om te arbeiden in den door den Rijkscommissaris geschetsrten geest. De installatieplechtigheid was hiermee ten einde. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) De distributie van serviezen enz. 's-GRAVENHAGE, 30 April. De secr.-gen. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van van aardewerk of porce lein vervaardigde tafel-, thee- en ontbijtserviezen, platte, diepe, dessert- en ontbijtborden, koppen met schotels (oorgoed), losse koppen en kommetjes, melk en roomkannetjes, gedekte schotels (dekschalen), vleeschschotels (ronde en ovale), vischschotels (ronde en ovale), losse schalen, soepterrines, sauskommen, saladebakken, zuurschalen, theepotten, koffiekannen, suikerpotten, botervloten, broodschalen, melkkannen, melkbekers en nesten schalen. Van 1 Mei 1942 af mogen deze artikelen slechts te gen afgifte van geldige distributiebescheiden worden gekocht, verkocht en afgeleverd. Voorloopig zullen •slechts serviezen en wel in gevallen van eerste in richting en huwelijk en van totaal verlies ten gevolge van brand of oorlogsgeweld worden beschikbaar ge steld. Binnenkort zullen nadere mededeelingen worden gepubliceerd betreffende de beschikbaarstelling van de overige hierboven genoemde artikelen. Ten behoeve van degenen, die in het huwelijk tre den of om een andere reden voor het eerst een huis houding gaan inrichten en van hen, wier inboedel ten gevolge van totale brand of oorlogsgeweld verlo ren is gegaan, zullen de distributiediensten speciale vergunningen afgeven. Er zijn drie soorten speciale vergunningen ontwor pen: a) Eén voor een tafelservies, bestaande uit 1 soep terrine, 1 gedekte schotel of 2 gedekte schotels zonder soepterrine en voorts uit 1 slabak, 1 sauskom, I vleeschschaal, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 des sertbordjes, óf, indien dit servies niet verkrijgbaar is, of niet gewenscht wordt, uit: 1 nest schalen, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 dessertbordjes. b) Eén voor een ontbijtservies bestaande uit 6 ont bijtbordjes, 1 broodschaal, 1 botervloot en 2 zuur- schaaltjes. of, indien dit servies niet verkrijgbaar is of niet gewenscht wordt uit: 6 ontbijtbordjes, 1 melk kan en 2 melkbekers. c) Eén voor een theeservies bestaande uit 1 theepot, 1 melkkannetje, 1 suikerpot, 6 koppen, 6 schotels en 1 koffiepot met filter. De bovenstaande, hoeveelheden worden1 verstrekt voor een gezin, bestaande uit. hoogstehs vier personen. Voor grootere gezinnen kan een aanvulling worden gegeven. Het is voorts niet geoorloofd de hierboven genoemde aantallen en artikelen te wijzigen, zoodat men de ser viezen in de standaardsamenstelling moet betrekken. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Mei 1942. Bevallen: 29 April C. G. Verhuelder Kinde ren z., E. A. WesterwoudtSchaeffer Edle von Wienwald d„ 30 April A. C. van den Berg Kramer d„ A. M. E. RondeKooien z., A. L. ZijkstraSlieker d., 1 Mei A. T. de VriesKreuger z., P. P. van de Pollvan Ommen z. Overleden: 29 April I, GroenewalTuin, 76 j„ Atjehstraat, M. Mienisvan Rijn, 83 j., Jan van Walréstraat; G. F. Draaisma, 66 j., Verspronckweg; R. Kok, 73 j., de Clercqstraat; 30 April W. van Welt, 64 j., Spijkermanslaan; A. M. van Zijl Hagen, 76 j., Koninginneweg; C. J. van Zalen, 79 j., Hagestraat; T. J. BeksvoortKuijpers, 70 j., Rijksstraatweg. 8* TK EK KING HAIGHTON CO. WETTIGE PBEM1ELEENING 1912 3e KLASSE. 3« LIjST, TREKKING VAN DONDERDAG 30 APRIL 1942 HOOGE PREMlENi f 10001— 1501 f 100— 5457 11806 PHEMIËN VAN «5.— 2 183 31a 266 370 572 889 1027 1085 1410 1470 1882 2217 2273 2346 2446 2687 2941 2977 3383 3796 3953 4122 4338 4689 4950 5087 5434 5580 5S25 6380 6414 6625 6736 6829 0904 7040 7048 7182 7291 7348 7486 7915 7934 8353 ««34 8794 9013 9329 9462 9836 10391 10443 10544 10786 10823 11067 12089 12463 13494 12930 13091 13240 13915 14035 14115 14123 14204 14311 14377 14389 14713 14749 15157 15261 15581 15956 16340 16660 16573 17054 17334 17425 17442 17533 17690 17817 18067 18234 18534 18767 18870 18954 19723 19965 20W6 1083 moex SANTPOORT TENTOONSTELLING VAN SClULDERSTUKKEN. Van 2 tot en met 16 Mei worden in het Frans Hals Museum te Haarlem schilderstukken van Ds. R. H. Oldeman tentoongesteld. De opening vindt plaats om 3 uur. ZEMELEN TER BESTRIJDING VAN EMELTEN. Evenals vorig jaar kunnen land- en tuinbouwers (waar onder ook graslandbedrtjven worden verstaan), die be hoefte hebben aan zemelen ter bestrijding van emelten. deze als volgt betrekken Volkstuinders kunnen deze gemengd met Parijsch groen van dc zaadhandelaren betrekken, welke door ons bureau van zemelen worden voorzien en als zoodanig kunnen deze handelaren dit aanvragen aan de Afd. Veevoederdistribu tie. Landbouwhuls, Alkmaar.: De overige land- cn tuinbouwers kunnen een aanvraag Indienen onder opgaaf van het aantal H A. land cn leve rancier der zemelen, bij hun Plaatselijk Bureauhouder, welke dc aanvragen aan ons kantoor ta Alkmaar zal doorzenden. De bonnen worden dan rechtstreeks vanuit Alkmaar verstrekt. HANDEL IN GEREGISTREERDE STTERKALVEREX. Ter vermijding van ernstige contröle moeilijkheden wordt dc veehouders, welke een nuchter geregistreerd stierkalf verkoopen bestemd voor andere provincies, me degedeeld da? deze kalveren voor ze aan de markt worden aangevoerd van een reglstratlemerk moeten zijn voorzien. Alleen wanneer ze aan de Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch worden geleverd behoeven ze niet gemerkt te worden. Worden ze echter aan een levertngsmarkt aangevoerd en ze worden daarna voor het leven doorverkocht, kunnen ze niet verder worden vervoerd omdat ze geen registrar tlemerk bezitten. Vraag dus tijdig merking aan bij den Plaatselijken Bureauhouder. HUISSLACHTING. Voorloopig blijft nog steeds de bepaltng van kracht, dal het verkrijgen van een vergunning, om eeh varken be stemd voor hulsslachting boven 40 kg. te mogen aanhou den. afhankelijk wordt gesteld, van het afsluiten van een mestcontract met het Vee- en Vleeschaankoop Bureau t« 's Gravenhage. Het afsluiten van een contract geeft recht op een huls slachting. Indien er voldoende ruwvoeder aanwezig ls. en Indien aanvrager ln 1940 of 1941 een varken heeft geslacht Het vorenstaande houdt dus in. dat thans nog niet wordl overgegaan tot het op ruime schaal verstrekken van huis- slachtings-vergunnlncen. voor varkens boven de 40 kg. D4 cofitractrcgellng geldt hoofgdzakelljk voor bedrijven, waaj meerdere varkens gemest kunnen worden. Landarbeiders, die gewend waren, om ieder Jaar een varken voor hulsslachtirtg te slachten, kunnen dus voor- looplg geen varken boven 40 kg. houden. Indien zij alleen een varken voor eigen hulsslachting willen houden. Zoo dra iets naders bekend ls. zullen de noodige berichten ver schijnen? STIERKALVEREN. Het zal nu wel bekend geworden zijn, dat de stierkalve ren binnen 1 maand na de geboorte van een identiteits bewijs moeten zijn voorzien, daar men zich anders aao een tuchtrechterlijke vervolging bloot stelt. Dit levert geec moeilijkheid op voor de stierkalveren. Ingeschreven 1b het stamboek of de fokvereenlging. Deze worden, indlee aan de gestelde elschen wordt voldaan, zeer spoedig ge schetst. In enkele gevallen wordt overgegaan tot het schetsen en keuren van niet geregistreerde stierkalveren. Dit zije kalveren niet Ingeschreven ln de registers van stamboek of fokvereenlging. De veehouder moet dan pok in 1910 ol 1941 een dergelijk kalf hebben aangehouden, of aange kocht, wat van een Identiteitsbewijs was voorzien. Der gelijke kal vet en mogen uitsluitend worden gebruikt vooi eigen veestapel. Indien men voorgaande laren een geregistreerd kalf heeft aangekocht, mag men thans geen eigen geteeld, niet ge registreerd kalf, aanhouden. Voor kalveren, geboren ln 1941. welke thans nog niet zijn geschetst, wordt geen Identiteitsbewijs meer uitge reikt. ZIJ moeten zoo spoedig geleverd worden. Wij adviseeren de veehouders in hun eigen belang, orn eerst na te gaan, of hun eigen geteelde, niet geregistreer de stierkalveren, geboren In 1942 aan bovengenoemds eischen voldoen, voordat zij er toe overgaan om ze aan te houden, schetsing te verzoeken, en de verschuldigde kos ten 3.25 te betalen. OFFTCTEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VERBETERING GROENTENPRIJZEN 29 April 1942. Nieuwe groenten: Grossiersprijs postelein per 100 kg. f41,25; detaillisten- prijs per kg. f 0,52. AANWIJZING VAN HOUT VOOR GENERATORBOEKJES. 30 April. De directeur van het rijksbureau voor hout maakt be kend. dat met ingang van 1 Mei 1942 zonder vergunning ls verboden:1 b. het verkooopen van alle hakhout, .voorzoover hiervoor bekendmaking van den directeur van het rijksbureau voor hout van 10 Maart 1941 (Nederlandsche Staatscourant van 10 Maart 1941 no. 48) in aanmerking komt om te wor den bewerkt of verwerkt tot brandhout, ook voorzoovér het bestemd is ter voorziening In de normale brandhout- behoefte van den kooper; a. het verkoopen van loofhout, dat overeenkomstig de niet geldt de dispensatie voor hout, bestemd voor takken bossen c. het verkoopen van vruchtboomen; d. het verkoopen van alle boerengeriefhout. Ten aanzien van hout, bestemd voor takkenbossen blijft de dispensatie gehandhaafd^Ten aanzien van grlendhout geldt het griendhoutbesluit *.V.O. 1942 (Ned. Staatscou rant 17 en 18 April 1942 no. 74). Een vergunning tot het verkoopen van hakhout, vrucht boomen en boerepgerlefhout zal alleen dan door den di recteur van het rijksbureau voor hout worden verstrekt, indien aan de bij de kapvergunning gestelde voorwaarden tot het afleveren van afvalhout, geschikt voor de ver vaardiging van houtblokjes bestemd voor gasgeneratoren? is voldaan, hetgeen moet blijken uit de inzending van een geteekend cople-contract met de Inkoop centrale genera- torhout u.a. te Amsterdam Over de by de kapvergunning aangewezen hoeveelheid. Ten aanzien van voor l Mei 1942 verleende kapvergun- ningen en opdrachten tot gedwongen kap blijven, ln zoo verre niet reeds op de kapvergunning het aan de Inkoop centrale generatorhout te levéren kwantum afvalhout ls aangewezen, de terzake door den directeur van het rijks bureau voor hout gegeven voorschriften van kracht, vol gens welke aan genoemde inkoopcentrale per M3. hout moet worden afgestaan: 130 kg. voor eikenhout; 120 kg. voor popullerenhout; 190 kg. voor beukenhout; 130 kg. voor iepenhout; 80 kg. voor naaldhout/mijnhout; 180 kg. voor hout n.a.g.; 120 kg. voor naaldhout van 18 cm. en op borsthoogte. DISTRIBUTIEREGELING VOOR BRUIKBAAR IJZER. 30 April. Het rijksbureau voor ijzer en staal vestigt er de aan dacht op, dat het koopen en verkoopen en in het algemeen het gebruiken, verbruiken, bewerken en/of verwerken van bruikbaar Ijzer is verboden. Indien daartoe geen schrif telijke vergunning ls verkregen. Deze vergunningen wor- deh verstrekt ln den vorm van toewijzingen, zooals ge bruikelijk voor nieuw materiaal. Voor nadere bijzonder heden worden belangscbenden verwezen naar hun contin gentbeheerders alsmede naar de betreffende vakbladen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOB NOORD-HOLLAND. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerde! aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de couran' in den namiddag door ons wor den bezorgd Lessen ff BIJWERKEN H. B. S. en Mulo en toezioht op huiswerk door erv. leeraree. Br. G 5914 if SPAANS. J. de Boor.Rhodo- jdendronpl. 18 Htetede. liet Mei Veer nlaats v. 2 leerlingen. 4 EXGELSOH. DüITSCH Opleid. Practijk-Examen. W. A. Levert. Lorentzplein 1. Tel. 12656. 4 DUITSCHE LESSEN gevraagd cm vlug te leeren spreken. Br. m. Prijs G 5911 Personeel gevraagd Voor Huishouding 4 Gevr. v. direct een FLINK «EISTE in Chr, gezin. Delftlaan ho. 205. 4 FLINKE 1IELP gevr. liefst oudere in klein gezin, 2 pers. Mo- ler.aerstraaj 31 4 MEISJE direct gevraagd, goed loon. gezin 2 ners. Café. Rijksstr.- veg 433 H.-N'. 4 WERKSTERS gevr. voor 's avonds voor kantoor. Sohotersln_ Kei 9. 4 NETTE WERKSTER gevr., D. of Vr. geh. dag Zaanenlaan 127. 4 FLINK MEISJE gevr. voor d. of d. en n. g. k. w. en k. vereischt liefst R.-K. Mevr Funoke. Rijks straatweg 77. 4 NET MEISJE gevr. v. 9-1 u. in Kez. z. k. 's Zondags vrij. Rijksstr. *eg 173. H.-N. 4 Gevr. nette zelfst, DIENST BODE v. d. en n. Zeestraat 41. Beverwijk. 4 Gevr. fl. WERKSTER 2 x p. van 9-2. Kleverparkweg 195. 4 FLINK MEISJE gevraagd, 'eeftïjd 16 jaar, van S-2 u. Aan melden na 6 uur Warmoesstr. 9. 4 Voor spoedig gevr. gedlpl. of ongedipl. VERPLEEGSTER, ex tern, Gerof. In moeder- en kin dertehuis. Zij die met kraamverz. goed op de hoogte zijn gelieven te schr. Tevens volontaire gevr., of zij die goed met kind. kunnen r. Sa ia ris nader overeen te komen. Br. G 6<rt3 4 SLAAPWAOHT gevr. bij oudé dame, extern. Br. G 6024 4 WERKSTER gevr. v. heele of halve dgn. Leidschevaart 14. 4 Gevr. v. d. NET MEISJE v. d. r.. goed loon en beh. Liefst di_ reet. Br. G 6026 4 Gevr. NET MEISJE. Wassche. rij Slenders. Seheepmakersdijk 59 4 Gevr. een NET MEISJE 8.30- 12:30 uur. Zondags vrij. Mevr. Bosse. Begastraat 5. Kleverpark. 4 Gevr. nette WERKSTER. Dr. Kuiperslaan 29. Veisen. 4 Gevr. een nette HUISKNECHT r dag en nacht.- Bloemendaal- soheweg 163.. Bloemendaal. 4 NET R.-K. DAGMEISJE OF WERKSTER gevr. Jud. Leyster. straat 19. 4 Gevr. JONGE WERKSTER, 3 dagen per week 8.30-4.30. Wuste- laan 47. Santpooft-Station. Reis geld wordt vergoed. 4 JONGE WERKSTER gevr. v. Zaterd. van 9-5. Weill en Zn.. B&rteljortestr. 26-28. 4 FLINKE WERKSTER gevr. in slagerij. Aanm. van Roode, Bin nenweg 185. Heemstéde. 4 Gevr. FLINK MEISJE 16 a 17 j. van 9-2. Prins Hendriklaan 90. Overseen. 4 NETTE WERKSTER gevr. 2 d. p. w. Kampervest 7 rood. Gevr. FLINKE HULP IN DE HUISH. Leidscheplein 5. 4 NET BURGERMEISJE, ge_ igd voor kamerwerk bU 2 Da mes. Dinsdag v. 8.30-4.30. Aanb. tusschen 6 en 8 uur Koninerlnne- eg 91. Haarlem. 4 Gevr. in ki. gezin NET MEIS JE v. d. dag Goed loon en goede beh. Reiskosten worden vergoed. W. de Zwijgerlaan 23. Santpoort. 4 Gevr. zoo spoedig mogelijk NET MEISJE voor den dag of dag en nacht. Crayene-sterRingel Heemstede. Flinke jonge WERKSTER vr. voorkeur Md. en Dd. van 9-2 uur. Goed loon. Hyacir.ten- laan 4!) b. d. Zljlweg. 4 Gevr. een DAGMEISJE v. g. e. an 9-4 uur. Zondags vrij, hoog loon of een werkster voor Maan dag, Woensdag en Vrijdag. Mevr. J. v. Goyenstr. IS H'stede. 4 FLINK MEISJE gevraagd 16- 1S Jaar 8-30 tot 3 uur. flink loon. Kieverparkweg 12. hoek Tette- rodestraat. 4 FLINKE NOODHULP gevr. v. of v. d. e. n. v. maar.d Mei. Zandv. Allee 45. Heemstede. 4 Gevraagd voor de ochtenduren een NET MEISJE in gezin van 2 personen. Valkenburgcriaan 45. Heemstede. Zondags vrij, 4 Voor direct gevraagd: een NET MEISJE 20 en 21 j. met huiselijk verkeer bi.1 Klein, Kont- veriorenstraat 62. Zandvoort. 4 Wordt gevr. voor direct DIENSTBODE van 8-5. Hoog loon. Kalser. Lorentzksde 230. 4 FLINKE WERKSTER gevr. 2 dagen p. w. Wagenweg 200. 4 JONGE WERKSTER gevr. 8.30-12.30 u. v. Slingeiandtlaan 15. Heemstede bij Koediefslaan. 4 FLINK MEISJE gevr. Zond. en Woensd. vrij In kl. gezin v. g. g. v. of werkster, meermalen per week Wilh.park 11. Haarlem, t. o. Ha- zepatersiaan. 4 Gevr. NET MEISJE van S.30- 2 uur. Meerdere hulp aanw. Ke naupark 26. 4 nuisn. HULP gevr. morgen uren. v. d. Meu'.en Buitenrustlaan 2. Haarlem. Voor Bedrijf 4 nOVEXIERSLEERLING ge vraagd. Rijksstraatweg 429, van 6-7 uur. 4 MAXGELSTER gevraagd en Strijkster voor 4 dagen per week Wnsscherlj ..Houtkamp" Z. Bui ten Spaarne 36-3? 4 COSTUUMVAK. Gevraagd: eenige zelfstandig© naaisters. Mai_ .«on Driessen. Gasthuissingei 18. Haarlem. 4 STRIJKSTER leerling strijk ster en mnngelster gevraagd. Fa. D. W. Rookmaaker en Zn. Schag- chelstraat IS. Haarlem. 4 Gevr. actieve cn beschaafde DAMES EN HEEREN .-oor bui tendienst. Volled4ge sollic. onder G 6079. 4 Op Notariskantoor wordt een mannelijk JONGSTE BEDIENDE gevraagd, leeftijd 14 of ls Jaar. Br. G 6078 4 HEEREN KAPPER. Gevr. be diende. goed kunn. knippen en scheren. Hoofdstr. 196, Santpoort. 4 F IETS KNECHT gevr. Niet be neden 17 J. Aanmelden tusschen 5-6 uur. Sporthuls Haarlem. Groote Houtstraat 123. 4 LEERLING - X AAISTER gevr. voor oohtenduren. Rijksstraatweg no. 225. 4 JONGEN gevr. 16 a 17 jaar. hoog loon. Ruyzenaare Bloemen magazijn. Heemstede. 4 Gevr. JONGEN pl.m. 15 j. Amsterdamsche Rijtuig Mij. Els- woutslaan 3. Overveen. Aanm. ■9 av. tusschen 5 en 6. 4 FL. SCHILDERSJOXGEN ge vraagd ca. 15 J. Aanb. m. opg. var. godsd. enz. G 6067, 4 JONGSTE BEDIENDE gevr. voor kantooi werkzaamheden. C. G. van Tube-rgen's Bloembol', en- handel. Koninginneweg 86. Hrl. Aanmelden "s av. v. 6.30-7.30" u. 4 Gevr. STOFFEERDER en ver. gevorderd seeriing. Resedas;r. 1. 4 URL. KANTOORBEDIENDE gevr. Dip!, steno en typen ver eischt. Per^. aanm. m. afschr. get. Noritex. Verkoopkantoor, Zandv.laan S, Heemstede. 4 LOOPJONGEN gevraagd. Aan melden Zijlstraat S7A. 4 Werf Conrad en Stork Hïjscb N.V., Haarlem, vraagt een JONG STE BEDIENDE (VR.) voor üohte kantoorwerkzaamheden. Uitsluitend schriftelijke sollicita ties bev. leeftijd, opleiding, af schrift schoolrapport aan het kantoor der N.V. 4 Goemans' Puddingpoederfa- briek N.V. RaadhuLsstr. 2. H.-N Wij kunnen nog eenige NETTE MEISJES plaatsen op onze ver- pakkingsafd. Directe inddensttr. 4 FLINKE LOOPJONGEN gevr. v. g. g. v. Opzeeland. Zijlstraat 24-30. Haarlem. 4 Wasscherij „KJeverpank" Sant- poorterstr. 41, vr. voor z'n afd. fljnwasscherij BESTELLER. Llefat boven 50 jaar. 4 Voor terstond eevr. een prima vakkundig SCHOENMAKER ge heel zelfstandig kunnende wer ken. Hoog loon. Schoenmakerij „Perfect". H. v. Gelswjjk en Zn„ Keizerstraat 5. 4 F inke MEISJES en LEER LINGEN gevr Wasscherïj ..Bosch en Vaart". Brouwersvaart 24. 4 GevraagdJONGSTE KAN TOORBEDIENDE. niet ouder dan 14 jaar. Br. G 6061 4 Fljnwasscherij Haak, Mr. Cór- nelLssir. 33-35. na 5 uur lepenlaan 4 H.H. KAPPERS. Nette leer ling, vergev. of aank. 2de bed. ge vraagd. Werktijd tot 7 uur. Flo- ressttaat 9-11. 5. Bl'daal. vr. MANGELSTERS, STRIJKSTERS en nette MEIS JES. 4 Restaurant vraagt flinke VR HULP 35 jaar of ouder, in- of extern, flink loon. Br. G 6059 4 Atelier Texta VRAAGT: naai sters, aank. naaisters, kettelaar- siers en leert, kettelaarsters De be ginioonen zullen zoo gunstig mo gelijk gesteld worden. Gelegen heid tot het gebruiken van bon- iooze warme maaitijd. Aanm. Zijl. weg 156. Haarlem (Ingang door het hek). Maandag en Dinsdag v. 2-4 uur en van 6-S u. n.ru. 4 LEERLING-MONTEUR ge raagd. „De Stofzuiger Centrale" Hegeman. Oed. Oude Gracht 52 4 WERKSTERS gevr. v. h. schoonh. van kantoren, scholen etc. Aanm. Nassaulaan 32. 4 JONGEN gevr. leeft. 16 a 1. j.. R.-K. v. Rijwiolbedr. Liefst Amb-school doorl. E. v. d. Veldt. Hijwie! handel. Nieuweweg 8-9 Verl. Zomervaart bij Haarlem. 4 Gevr. NETTE JONGEN, kunn. fietsen 15-16 j. Amsterdamsche- aart 186. 4 Op een fibriekskantoor een FLINK MEISJE gevraagd, vlug kunnende tvpen Br. G 6053 4 H.n. KAPPERS. 2e bed. ge vraagd. g. k. k. en sch. J. Leeu werik, P. Krugerstra&t 14. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B. z. a. voor direct NET MEIS JE voor dag en r.aoht. Liefst omg. Haarlem. Br. G 6017 z. a. HUTSNAAISTER te Zandvoort. Br. G 6088 4 NET R.-K. BUITENMEISJE 'keukenmeisje en alle andere oork. werkzaamh.) zoekt betrek king, liefst te Haarlem, v. d. en n. met beslist goede behandeling. Br. G 1 4 SET MEISJE oud 19 j Ned. Herv. uit den burgerstand, b. z. a. als hulp in de hulshou ding. Wit gaarne ais huisgenoote behandeld worden (Intern) Br. onder letter B. 12 bur. .Hoofd- dorpsche Courant" Hoofddorp. 4 Bosch. eenv. fl. JUFFROUW middelb. 1. N. Herv. gezond net voorkomen z. pi. als hutehoudster liefst bij Heer alleen of klein ge2 Brieven G 6085 4 WERKSTER 32 jaar. b. z a f 2.50 van 95 uur. Borkhe'der straat 12. 4 JONGE WERKSTER b. z. a. voor Dinsdag. Woensdag. Vrijdag liefst heel© dagen. v. g. g. v. Br. G 6083 Voor Bedrijf 4 B. z. a. BAKKER ln bezit van zeer goed rijwiel, ook genegen an der© werkzaanrh. te verrichten Brieven G 60S9 Huizen gevraagd 4 Nette longelul zoeken togen begin Juli ©en ongem. ïTTAGE of GED, VAN WONING. Brieven G 5881. 4 Gep. dame m. vr. zoo sp. mogelijk WONING of vrij BO VENHUIS. f 30—f 40 o. m. Br. G 5880 Huizen aangeboden BOVENGED VAN nüIS t. huur. prima st. b©v. 3 kam. vrjje keuken en fl. bergzolder v. 2 a 3 pers. Br. G 5915 Kamers gevraagd 4 Gevr. ruime gestoff. ZIT-SLP.- KAMER met flinke kasten. Vrij keukentje of ge»br. van keuken v. dame alleen. Br. 5922 '4 Besch. dame h. b. b. h. vraagt 2 gestoff. KAMERS b. voork. nr. pons. of inwoning I. dame alleen. Br. G 5918 4 Jong echtpaar z. ETAGE OP GEM. ETAGÉ voor direct te be trekken. Brieven G 5921 4 ZIT-SLAAPKAMER gevraagd met gas f 3.50 per week. Centrum. Br. G 59*0 4 Dame zoekt gem. ZIT-SLAAP- KAMER o. h. zuiden m. pens. of event, gebr. v. keuken. Omtrek Baan. Kl. Houtweg. Brieven met prijsopgaaf G 5919 4 Ne' Ned. meisje zoekt ZIT» SLAAPKAMER. Br. G 5917 4 Jongelui, 4 jaar gotroutwl, geen kinderen, man geheolen dag af wezig. zoeken ongemeub. KAMER EN SUITE met en/of keuken of gedeelte van huis of vrij huis. zoo spoedig mogelijk wegens overplaatsing. Tel. 12084 Brieven O 5916 Kamers aangeboden 4 Gemeub. ZIT-SL.K. te huur m. pension. Rijksstraatweg 501. H.N, 4 KAMERS agb. m. of z. huis. 'rk. Bijzonder gesch. v. dames, en beroepspens. Brieven G 5924 4 TE ni'UR: goed gemeub. zit- tapkamer, teief. bad aanwezig Nieuwe Graoht 76. i» Te hr. aangeb vrije MTDDEN- ETAGE b. d. Hout v. 1 of 2 da mes m. st. en k. gei. Br. G 5929 4 Aangeboden op moolen stand te Aerdenhout 2 zonnige KA MERS m. gebr. v. keuken in zeer schaafd milieu, vlak bij station en tramhalte. Br. G 5928 4 Gem. SLAAPKAMERTJE te huur. Brouwersplein 13. 4 TE HUUR: gem. 2 n. zitk.. sl.k en keulc. met gas. cl&ctra. vast© wasoht. bij bush. 10 m. v. st. besch m. st. te Santpoort (dorp)' f 45 p. m. Br. G 5926

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7