GROENTJES JEUGDDROOM Het Nederlandsche Arbeidsfront opgericht. PREDIKBEURTEN Belegging FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 35) (Nadruk verboden) Gitta keek omlaag naar haar flatteuze schoen tjes en dacht: ze is geraffineerder dan ik dacht. Blijkbaar is er niets tusschen haar en dien jongen geweest. Vermoedelijk houdt ze hem op de een of andere 'manier vast. Ze schijnt volkomen zeker van hem te zijn, dat ze zoo rustig od reis gaat en hem aan zijn lot over laat. Alsof hij trier aan geen enkel gevaar zou zijn blootgesteld. Ze mag zich wel een beetje in acht nemen! „Zullen we dansen?", vroeg Gitta kwasie van het onderwerp afstappend. Men moest het ditmaal zonder betooverende bloemenpracht van het park, zonder romantisch maanlicht en een feeërieke illuminatie stellen. Dezen avond werd onder het matte schijnsel der indirecte verlichting in een daan-oor speciaal in gerichte zaal gedanst, onder de tonen van een uit stekende band. „Wat doet u morgen?", vroeg Gitta onder het dansen. „Morgen werken!" „U werkt veel te veel. En wat stelt u daar tegenover?" „Sport ochtendgymnastiek". „Kluizenaar!", lachte ze en haar blond, krullend haar beroerde zijn gesloten mond. Het geurde en hij dacht het te proeven. Het smaakte bitterzoet, Erecies zooals de geur, die het nauw waarneem- aar verspreide. Hij keek omlaag en ontmoette haar oogeh. waarin een spottend lachje de kwali ficatie „kluizenaar" vergezelde. Toen moest hij plotseling denken aan de vrouw, die in Neuenahr uit een auto was gestapt en wie hij de behulpzame hand had geboden. Hij hoorde haast physiek haar prikkelende stem. Het was niet de stem van een vreemde, het was Gitta's stem, die hij vernam, die voortdurend tot hem sprak. Het bloed steeg hem naar het gezicht, zijn lippen openden zich, hij voelde zijn handen vochtig worden. Een onde finieerbaar, wonderlijk en tegelijkertijd weerzin wekkend gevoel kroop langs zijn ruggemerg om hoog. „U bent werkelijk overwerkt", hoorde hij de stem van de vrouw aan zijn oor, „zullen we gaan zit ten?" Ze nam zijn arm en leidde hem van de dansende paren weg naar een kleine, wat afzijdig gelegen salon, waar eenige dames en heer en koffie dron ken. Ze ging naast hem op de sofa zitten, nam zijn rechterhand in de hare en zei: „Het wordt heusch tijd. dat een vrouwelijk wezen zich eens over u ontfermt". Johanne, zijn dagelijksche omgeving, zijn- werk zijn uitgewischt. Hoe is dat mogelijk? Waar is hij? In een andere wereld, waarin hij, uit hoofde van zijn geboorte, niet thuis hoort en die hem dien- tengevolge volkomen uit zijn evenwicht brengt? Naast hem zit een vrouw en haar zachte, weeke stem klinkt hem onophoudelijk, slaapverwekkend en opwindend tegelijk in de ooren. In dit laatste nummer van Haarlem's Dagblad moeten wij deze roman afbreken. Om aan de nieuwsgierigheid 4er lezers te vol doen geven wij een samenvatting van het ver volg. Het is geen verrassing dat Erich niet met Gitta Menschlin trouwt. Op een tochtje, waarbij Gitta in gezelschap is van vrienden en vriendinnen, ont staat tusschen haar en Erich een twist. Aanleiding daartoe is het feit, dat iemand zich beleedigend over haar uitlaat. Erich kiest haar partij en daar Gitta zich aan de zijde van den jongeman schaart die de beleedigende woorden uitte, ontstaat een zoo hoogloopende ruzie dat die meieen het einde van het engagement beteekent. De jongeman die de beleedigende woorden uitte, had er op gezinspeeld, dat. Johanne in Italië in gezelschap was Van haar ouderen vriend Braubaèh. Op weg naar huis komt er ook wantrouwen in het hart van Erich. Zou Johanne van haar voetstuk gevallen zijn, niet meer de hoogstaande vrouw zijn die hij altijd had vereerd? Johanne is in werkelijkheid naar het buiten land gegaan omdat zij Erich liefhad, maar het toch niet aandurfde met hem een band voor het leven aan te gaan. Braubach heeft haar ook leeren waardeeren en hoogschatten. Zóó zelfs, dat hij hoopt, na een scheiding met zijn vrouw, met haar te kunnen trouwen. Hij reist, haar na en -ontmoet haar in Italië. Johanna wijst de bedoelingen die Braubach had af, maar ziet er geen kwaad in met Braubacn samen de kunstwerken in Italië te bewonderen. Als Braubach van die reis is teruggekeerd, snelt Erich naar hem toe om rekenschap van hem te vragen. Dan blijkt, dat Johanne hem heeft afge wezen omdat haar hart nog steeds niet vrij is van Erich. Als Erich dat hoort snelt hij naar het huis van Johanne. Nu wil hij haar nooit meer verliezen. Johanne is niet thuis, zij heeft de eenzaamheid van het Eifelgebergte gezocht om daar weer tot inner lijke rust te komen. De komst van Erich brengt evenwel nieuwe stormen. Maar het eind is toch dat Erich ongetroost heen gaat. Johanne heeft Erich wel lief, maar durft"omdat zij zooveel ouder is een huwelijk niet aan. daar zij vast overtuigd is, dat dit tot een mislukking moet leiden. Johanne gaat naar Noorwegen om daar de rust te zoeken. Na vele maanden hoort zij dat Erich haar vergeten is. Hij heeft in het huis van Braubach die weer verzoend is met zijn vrouw, dank zij het tactisch optreden van Johanne, die veel mis verstand dat tusschen beide echtgenooten bestond uit den weg ruimde een nichtje leeren kennen, dat hem bekoort. Niet het minst omdat zij hem in veel aan Johanne doet denken en omdat zij ook een vereerster van deze schrijfster is. Zoo kan Erich zijn vereering voor Johanne, de jeugddroom, behouden. Johanne zelf vindt tenslotte ook haar geluk door met een Zweedschen uitgever te trouwen. H. J. Woudenberg tot leider benoemd. Plechtige installatie in dewerkkamer van den Rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, 1 Mei. In de groote, rustige werkkamer van den Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, was hedenmorgen een klein ge zelschap bijeengeroepen voor de plechtige installatie van den heer H. J. Woudenberg als leider van het heden opgerichte Nederlandsche Arbeidsfront. Tege lijk met den heer Woudenberg werden ook de hee- ren van de financieele commissie geïnstalleerd. In een korte, doch inhoudrijke rede heeft de Rijkscommissaris gewezen op de positie, waarin ons land verkeert: Nederland behoort thans onverbre kelijk bij het vasteland. Wij Europeanen staan voor de beslissende keuze een nieuwe gemeenschap te vormen of we worden hulpelooze slaven onder een bolsjewistisch regime. Her werkende volk gordt zich aan om zijn Europeeschen plicht te vervullen Dan. is ook het oogenblik gekomen den grondslag te leggen van de nieuwe sociale orde. waarop het gebouw, van de toekomst kan worden opgetrokken. „Daarom heb ik besloten heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te richten". De Rijkscommissaris ging vervolgens over tot ae benoemingen en sprak daarna zijn vertrouwen uit, dat de Nederlanders, die open staan voor het be grijpen van de teëkenen der tijden, er in zullen slagen als goede Nederlandsche patriotten hun volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde en ge meenschappelijke Welvaart voor Europa. De rede maakte op alle aanwezigen en in het bij zonder op de arbeiders, die daar stonden als verte genwoordigers van hun arbeidskameraden, diepen indruk. De installatie werd onder anderen bijgewoond door Hauptdienstleiter Schmidt, eenige hoofd ambtenaren van het kabinet van den Rijkscommis saris, voorts de heeren mr. M. M. Rost van Ton ningen, secretaris-generaal van het departement van fipanciën, ir. R. A. Verweij. secretaris-generaal van he departement van sociale zaken, de heeren H. C. van Maasdijk, F. B. Gips en S. Sormani, wel ke laatste vier heeren de financieele commissie zouden uitmaken. Verder eenige hoofdafdeelingslei- ders van het N.A.F. en de reeds genoemde arbei dersvertegenwoordigers. INSTALLATIEREDE VAN DEN RIJKS COMMISSARIS De Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, sprak de heeren ongeveer als volgt toe: Nederland is onvermijdelijk betrokken bij het verloop der gebeurtenissen van onzen tijd, che een wereldhistorische beteekenis hebben. Ja, het is meegesleept uit een situatie", die-rnen in het gun stigste geval een toestand van rust kon noemen. Po litiek beschouwd moet deze toestand eerder reae- tionnair dan conservatief worden genoemd. Econo misch had zij geen ander doel dan degenen, die be zit hadden onder alle omstandigheden in het genot hiervan te laten. De onvermijdelijke schaduwzijde van dit stelsel, eep naar verhouding zeer groot aantal werkloozen en een voortdurende crisis in deiV landbouw, werden voornamelijk ondervangen met geld, voornamelijk uit de opbrengst der rijkdommen overzee, waardoor een verwonderlijk groot deel der werkwilligen, ja zelfs der werkende Nederlanders aalmoezen moes ten ontvangen e"n de .aanspraak op werk, de hoog ste waardigheid die den mensch is gegeven, door al- kooping met geld werd ontwijd. Vooral echter heeft dit stelsel Nederland ver vreemd van het lot van het vasteland en afhankelijk gemaakt van factoren op welker taxatie en voort bestaan liet Nederlandscne volk geen invloed kon oefenen. Want deze negen millioen Nederlanders kunnen slechts op het vasteland tot activiteit komen. De liberale, kapitalistische grondslagen van het stelsel evenwel, waarbij de Nederlandsche staat zich had aangesloten, waren steeds meer verdrongen naar overzee en den wereldhandel, naarmate op het vasteland de nationale en sociale synthese bij onze volksche waardebepaling inhoud en beteekenis kreeg. Als nu dit Europa door het afschudden van de heerschappij van internationale machten worstelt -voor de grondslagen van zijn bestaan, en de wel vaart zijners inwoners en daardoor voor een nieuwen vorm van zijn orde in de komende eeuwen, kan de wereldgeschiedenis niet halt maken bij Nederland. Nederland behoort onverbrekelijk bij het' vasteland. Gij hebt uw lot op langen termijn beschouwd zelfbereid naarmate gij deze lotsgemeenschap met het geheele continent hebt ingezien en naar de mate van de bijdrage, die gij aan deze gemeenschap hebt gelqverd. De laatste tientallen jaren was deze bijdrage overigens bescheiden. De Nederlanders waren in breede lagen overigens slechts gemainteneerde, politiek nimmer volledig erkende vruchtgebrui kers van een stelsel, dat zijn voortbestaan in wezen meende te moeten baseeren op de wanorde en on macht van het vasteland. Daar bevonden de Ne derlanders zich geleid door een stelsel, dat den internationalen wereldmachten was vervallen op het oogenblik, waarop het Duitsche rijk, dat destyds nog werd miskend, maar mettertijd in toenemende mate werd erkend als voorvechter en garant der rechten van dit wereld-deel als den oudsten cultuurdrager op het Westelijk halfrond, dezen toestand, waarin het uitgesloten was van de goederen der aarde en waarin het alle rechten werden ontzegd, niet langer mocht verdragen, doch den beslissenden strijd aanvaardde. Tot 22 Juni van het vorige jaar kan deze oor log wellicht voor de menschen, die innerlijk ver vreemd waren van het lot van Europa, de kenmer ken hebben vertoond der van oudsher bekende interne Europeesche conflicten, dus ih geestelijk en cultureel opzicht van het gewone Europa. Na dezen dag evenwel en in toenemende mate na de onthulling van de ware bolsjewistische toestanden en bedoelingen er na de openbaring van de ver wantschap in wezen der met 't bolsjewisme ver bonden machten van het internationale groot kapitaal en het Jodendom, wordt het steeds duide lijker, dat het thans gaat om een dier elemen taire conflicten, die de duizend-jarige periode van een nieuw tijdperk inleidt. Thans is het duidelijk, dat geheel Europa in de waag schaal der geschiedenis is geworpen om in een defen sieven strijd zijn voortbestaan te redden en in den, bevrijdingsstrijd zichzelf te herwinnen en zijn gemeen schap in den veroverden vrede óp te bouwen tot een algemeene welvaart voor zijn autochthone bewoners, onafhankelijk van de willekeur van machten, die vreemd zijn aan dit gebied.' Want thans bestaat er geen twijfel, dat wij, Euro peanen, voor de beslissing staan ofwel een nieuwe gemeenschap te vormen, waarin allen haar de mate van hun energie en van hun bijdrage ten algemeenen nutte hun welvaart vinden, of nadat het democra tische kapitalisme de situatie voldoende had voorbe reid voortaan bij voortzetting van het onwrikbare bols jewistische streven'naar ontrccliting van de menschen tot hulpelooze slaven, uitroeiing van millioenen cul tuurdragers en afschaffing van ;f!le cultureele grond slagen, die als duizendjarig erfdeel aan onze volken hun innerlijke waarde hebben gegeven, als een ver dierlijkte verpauperde menschenmassa over te blijven, die wordt gedirigeerd door een Joodsche parasitaire laag. Deze lotsbeslissing vermag geen Europeaan te ontgaan, want in dit conflict bestaat er voor niemand een uitzonderingspositie, gebaseerd op rijkdommen buiten onze eigen machtssfeer, daar deze in tijden van nood immers onbereikbaar zijn. Deze worsteling en haat namelooze offers in het beste bloed hebben slechts dan zin, als na afloop van dezen strijd om Europa in Europa een orde is bevoch ten en wordt in stand gehouden, die den actieven volken van dit werelddeel en zijn arbeiders van hand en hoofd de vrijheid van den kapitalistischen dwang en daarmee de waardigheid van den arbeid als den hoogsten waardemeter van den mensch teruggeeft Het is duidelijk, dat deze inzichten niet terstond voor allen toegankelijk zijn. Het is eveneens duidelijk, dat de weg juist naar deze gemeenschappelijke wel vaart uit de gemeenschap van den arbeid leidt over moeilijkheden en ontberingen op zeer groote schaal. Bovenal staat evenwel de inzet van het leven en de offervaardigheid der jeugd van Europa en vooral van Duitschland, die In gevechten en onder omstandighe den van ongelooflijke hardheid de hoogste goederen van het avondblad verdedigt en uit de slagen in het oosten van Europa zijn betere toekomst mee terug zal nemen. Derhalve is het ook duidelijk, dat Europa geheel zijn militaire en economische kracht voor dezen ktrijd om het bestaan op het spc! heeft te zetten. Ongeacht een zeker gebrek aan inzicht, dat nog hier en daar bestaat en de ontberingen, die eveneens noodzakelijkerwijs uit dezen strijd moeten voortvloeien, is het thans de diepste verplichting zich in te spannen en te werken voor het voortbestaan en de orde van Europa Indien het werkende volk zich aangordt ter vervulling van deze verplichting, dan is het oogenblik gekomen om den grondslag te leggen voor de nieuwe sociale orde, waarop het gebouw der toekomst kan worden be trokken. Dan kunnen ook niet' instellingen, nog da teerend uit een overwonnen tijd en behoorénd bij een reactonnaire, separatistische gesteldheid die geen reke ning heeft gehouden met de ontwikkeling en in tijd van nood .eveneens heeft gefaald, de %iding op zich nemen. Ik heb dan ook na het advies vooral van mijn Ne derlandsche medewerkers besloten op den dag van heden het Nederlandsche Arbeidsfront op te richten. Dit. arbeidsfront heeft tot taak de werkende-Ne derlanders op te voeden in den zin der bedrijfsgemeen- schap tot wederzijdsch begrip voor hun economische belangen en ter verzekering van den arbeïdsvreae, bij de vorming van de sociaal-politieke toestanden mee te werken, zijn leden te adviseeren -en te vertegen woordigen en bovendien de instellingen op te richten en in stand te houden, die dienen tot bevrediging van de cultureele behoeften der Nederlandsche werkers en tot instandhouding en bevordering van hun prestatie vermogen. In het bijzonder zal het Nederlandsche arbeids front deze taak, die bestaat in het geven van leiding en ln de behartiging van belangen niet slechts te vervullen hebben jegens de in Nederland in het be drijfsleven werkzam5 Nederlanders, maar vooral in den grootsben omvang jegens alle Nederlanders, die bij de gemeenschappelijke inspanning van onze E>uro- peesche krachten ook buiten Nederland werken. Wamt juist de behartiging van de belangen dezer Nederlanders is de menschelijke noodzakelijke aan vulling van hun momenteele economische werkzaam heid bulten het vaderland. De s;im.envabting van alle sociaal-politieke werk zaamheden, die tot dusver volgens de ui teen loop-end 's te belangen en geestesrichtingen waren versplin terd, tot een front der werkers gebiedt ook. dat de prestaties der afzonderlijke leden van de thans over te nemen bonden en vwlcvereenigingen door het Ne derlandsche arbeidsfront worden erkend op voor waarde. dat deze prestatie Intusschen niet is gestaakt. Om de in hot bedrijfsleven werkzame Nederlanders te steunen, zal het arbeidsfront er zich bijzonder op moeten toeleggen hun bekwaamheden dusdanig te ontwikkelen, dat geheel het Europeesche econo mische gebied hun openstaat. Hiertoe behoort vooral do beheersohlng.van C£n gemeonsoha.pDelij.ke taal. Als zoodanig zal in Midden- en Noord-Europa vooral de Duitsche taal in aanmerking komen Ik benoem tot leider van het Nederlandsche ar beidsfront den hoer H. J. Woudenberg en tot voor zitter der financieele commissie. d-ie tot taak heeft op het financieel en huishoudelijk beheer van het Nederlandsche arbeidsfront toezicht te oefenen, den heer" secretaris-generaal M. M. Rost ran Tonningen. In deze financieele commissie benoem Ik voorts als leden op voorstel van den heer Rost vun Tonningen de heeren ir. R. A. Verwey, H. C. van Maasdijk, Fr. B. Gips en Soh. G. Sorfnani. De taak, die u. mijnheer Woudenberg, met uw medewerkers op u neemt, is zwaar. U hobt een werk te volbrengen, dat in zijn veelomv^icnde, fundamén. teele beteekenis op het gebied ran den werkenden mensch in Nederland zonder voorbeeld is. Derhalve moet u« daarvoor eerst het begrln van leder afzon derlijk wakker maken. U zult vooral te strijden heb ben met de moeilijkheid, daar he: levenspeil van breede lagen door de ontberingen, die deze wereld oorlog verscherpt door de tegen de burgerbevolking van het vasteland gerichte Engedschc blokkade, ver oorzaakt, gevoelige beperkingen ondergaat op het oogenblik. waarop u voor dc werkende bevolking treedt als verkondiger van een nicuwo orde. Ik meen evenwel, dat de Nederlandsche arbeider nuchter en zakelijk genoeg is om hef onvermijdelijke te begrijpen van een situatie, die moot worden be schouwd ais een strijd en derhalve een tijd van op offering voor een. betere toekomst, waarbij het essen- tieele van deze toekomst daarin bestaat, dat de ar beid en dus ook de arbeider niet meer mag worden beschouwd als voorwerp van economische calculatie, - dus gewoonweg als handelsartikel, maar als waarde volste en derhalve waardigste uiting van de persoon lijkheid en de bedrijfsleider zich geplaatst mag weten in de gemeenschap van zijn bedrijf, dat zijn ter wille van het algemeen aanvaarde grootere plichten met grootere rechten vergeldt om hem zoo een ware na tionale verantwoordelijkheid tc vcrlccncn. Ook zullen de Nederlandsche arbeiders zich kun nen voorhouden, dit thans reeds enkele honderd duizenden aan werk zijn gekomen en dat voortaan in toenemende mate alle werkkameraden aan werk zul len komen, dus niet" meer hopeloos op den aalmoe der ondersteuning zijn aangewezen, doch als actieve menschen de waarde der c-igen persoonlijkheid hebben hervonden en de mogelijkheid tot hoopvoller toe komstplannen zullen vinden. Zij staan voor een taak. waarvan dc vervulling zal stuiten op alle krachten.- die met verbeten taai heid der grondslagen van een ineenstortend tijdperk' verdedigen, daar zij door deze verdediging tevens hun eigen zoowel economisch als ook geestelijk be staan willen redden. Ik weet evenwel,, dat het als alle Nederlanders, die open staan voor de teekenen van den huldigen tijd, niet op persoonlijke erken ning aankomt, maar dat gij als Nederlandsche pa triotten slechts zijt vervuld van dien eenen wil uw Nederlandsche volk den weg te wijzen naar een nieuwe orde cn gemeenschappelijke welvaart voor Europa* en dezen weg voor dit volk te veroveren. DANKWOORD VAN DEN HEER WOUDENBERG De heer H. J. Woudenberg trad vervolgens naar voren en dankte den Rijkscommissaris voor zijn in structieve rede, waarin volkomen duidelijk geschetst '.s welk een groote en zware taak spreker wacht, een taak echter welke zeer mooi is. hetgeen hem sterkt m zijn overtuiging, dat hij er tegen opgewassen zal zijn. Van dit oogenblik al zal er in versterkte mate naar gestreefd worden, de Nederlanders in de Euro peesche ruimte de plaats te doen innemen welke zij verdienen. De heer Woudenberg gaf tenslotte den Rijkscom missaris de verzekering dat ook ziin medewerkers alles zouden doen om te arbeiden m den door den Rijkscommissaris geschetsten geest. De installatieplechtigheid was hiermee ten einde, IJMUIDEN, 1 Mei 1942. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 17.40 per K.G.; Kleine schol te soort f214—f202; 2e soort f 172—f 142; Pufschol le soort f125— f94; 2e soort f72—f58; Groote bot f 152; Kleine bot f 100—f96; Pufschar '0 K°«rl in~f30: Ze soort f 11. alles per kist van ong. Besommingen kustvisschers: KW 148 f923; HD 80 f640- HD 56 f 480; HD 22 f2805; HD 220 f 723; HD 131 f 606'' HD 245 f470. Snurrevaarders: KW 92 f 1032; UK 34 f452; UK 43 f 1019 UK 79 f 1748; UK 141 f2025; UK 44 f994; UK 243 f1319" UK 46 f 926; UK 76 f 1766. ZONDAG 3 MEI SANTPOORT. N. H. Kerk. 10.30: Ds. W. Wessol-. dij'k te Hoorn (Texel) N. H. Kapel. Qeon dienst. Ger. Kerk in H.V. 10: J. Blonot, hulpprediker. Voor bereiding H. Av. IJMUIDEN. N. IT. Kerk. 10: Ds. L. W. Erdimun. Bethlehem kerk. 10: D. Selling. Jeugddienst. 5: Ds. L. Lagerwey. Ger. Kerk. No-orderkade. 10: Ds. Mul der, Deventer. 5: Ds. Morsink. Bengenfrheim. Ram- bonnetlaan. 10; Ds. Moralnk, 5. Ds. Mulder. Clir. Ger. Kerk. 10 cn 5: Ds. A. Zwiep. Doopsgez. en Pr<>t. Bond. nam. 3: Ds. Ans, Amsterdam. Oud-Kat!». Iverk 10:* H, Dienst. 7: Vesper. IJMUIDEN-tjlOsT. N. H. Kerk. Goede Herderkerk 10: Ds. G. F. Callentoach. Bed. H. Doop. 5.30: P, Al tera, Hulpprediker. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. E. G. v. Teylingen. Yrijz. Herv. 10.30: Prof. Dr. G. A van den Bergh van Eysinga Baptisten Gein. Woensdag S; Ds. L. de Haan, te Haarlem. Luthcrsch Genootschap. Geen dienst. Hersteld Apost. Zendingsgem. 10: Goctedlenstoctf. VEI,SEN. X. H. Kerk. 10: Ds. L. Lacerwov. IJm BEVERWIJK. X. II. Kerk. 10: Ds. J. de Vries Doopsgcz. Gen». 10: Ds. R. C. de Lange, uit Aals meer. Vrijz. Her*-. 10: Ds. J. H. Hannema, uit Uit geest. Evang. Luth. Gen»., 10.30: Ds. J. Ph.Haumer- sen. Ger. Kerk. 2 0 en Cand. Blijdorp Vrije Evang. Mamnatha". 9.30: Bidstond. 10: L. J. Pasman uit Hillegom WIJK AAN ZEE EN DUIN. X. II. Kerk. Wijk aan Zee. 10: Dienst. Vereenhgingtspobouw, Populieren- laan. 10: Dienst. HAARLEMMERMEER. Ned. Prey. Bond. 10: Ds W. R. Diephuis, Oostwoud. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 1 Mei .1942. Bevallen: 29 April C. G!' Verhuelder Kinde ren 7... E. A. WesterwoudtSchaeffer Edle von Wienwald d.. 30 April A. C. van den Berg—- Kramer cL. A. M. E. RondeKooien z., A. L. Zijkstra—Slicker d„ 1 Mei A. T. de Vries—Kreuger z., P. P. van de Pollvan Ommen z. Overleden: 29 April I. GroenewalTuin, 76 j., Atjehstraat. M. Mienisvan Rijn, 83 j.. Jan van Walréstraat; G. F. Draaisma, 66 j., Verspronckweg; R. Kok, 73 j.. de Clercqstraat; 30 April W. van Welt, 64 j Spijkermanslaan; A. M. van Zijl- Hagen. 76 j„ Koninginneweg: C. J. van Zalen, 79 j.. Hagestraat; T. J. BeksvoortKuypers, 70 j., jksstraatweg. OFFICIEELE MEDEDEELTN'GT.N'. BIJZONDERE SPIJSOLIF.TOEWIJZING VOOR TELERS VAN KOOL- EN MAANZAAD. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlocs- tijd maakt, in aansluiting op de reeds eerder in de bladen verschenen publicatie beker.d. dat aan telers van kool zaad of maanzaad het recht zal worden gegeven een hoe veelheid spijsolie of sptjsvet te koopen. welke volgens de hieronder opgenomen tabel varieert naar gelsng van de uit eigen ®Dgst verkregen en afgeleverde hoeveelheid koolzaad of maanzaad van gemiddelde kwaliteit. Deze toewijzingen wordt*» zooals reeds is medegedeeld boven dc r.ormale rantsoenen voor boter, margarine en vet verstrekt. spijsolie- sp afgeleverde hoeveelheid kool- on of maanzaad in 100 kg. beneden ljsvcl toewijzingen ln kilogrammen. toewijzing spijf-olie of spijsvet ln k°°I- spusv.. kg. in ïoo kg- Kg' 1 l 0 1 21— 30 31— 40 13 15 J m 41— 50 17 3 3 51»- 64 19 4 3.5 65- 84 21 5 4.5 85—104 23 5 105—124 25 7 5.5 125—144 77 6 9 6 7 145—164 165—184 29 31 10 7.5 185—204 33 U 8 205—224 35 12 8 225—244 37 13 8.5 245—264 39 14 9 265—284 41 15 9.5 285—304 43 16 10 305—324 45 17 10 325-344 47 18 10.5 345—364 4-r 19 20 11 boven 365 50 ■erder ls medegedeeld zullen dë UitVOf Zooals reed; ringsmaatregelen betreffende de extra toewijzing t.z.t. bekend gemaakt worden. WIJZIGING PRIJZENBESCHIKKING TURF. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid ert scheepvaart maakt bekend, dat in de Ne derlandsche Staatscourant van 30 April 1942 is afgekon digd een wijziging van de prijzenbeschikking turf no. 2 cn' van dc prijzenbeschikking turf no. 3. Deze wijziging heeft betrekking op de ln de Peel geproduceerde aanmaak- turf van groot formaat. Voor deze aanmaakturf. waarvan het formaat zoodanig moet zijn. datM kub. meter ten hoogste 300 stuks, goed gestuwd, kan bevatten, zijn thans de volgende pryzen vastgesteld: bij levering af veen fmaxlmum-vervenersprijs) Onverpakt f 11,50 per iooo stjjjcs: Verpakt f 0.34 per pak van 20 groote of 25 kleine turven; BIJ levering aan verbruikers (maximum detailprijs); Onverpakt f 23,50 per 1000 stuks; Verpakt f 0.59 per pak van 20 groote of 25 kleine tqrven. Genoemde detailprijzen gelden alleen voor het gebied ten zuiden van de groote rivieren: dc Rijn. Lek. Nieuwe Maas. en Nieuwe Waterweg. Voor vervoer van aanmaak turf uit de Peel naar het gebied benoorden de groote ri vieren zullen geen vervoervergunningen meer worden verstrekt. Bovenbedoelde wijziging van de prijzenbeschik king turf no. 2 en no. 3. is dus niet van invloed op den detailprijs voor aanmaakturf benoorden de groote rivie ren. welke prijs derhalve gehandhaafd blijft op f20 per 1000 stuks. DISTRIBUTIE SERVIEZEN E. D. De secretaris-geenra-il van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt, in verband met de op 1 Mei 1942 aanvangende distributie van serviezen e. d. bekend, dat winkeliers de van hun afnemers ontvangen vergunningen dienen op te zenden aan het rijksbureau voor de keramische industrie, Juliana van Stolberglaan 29, 's Gravenhage, ter verkrijging van een machtiging tot aanvulling van hun voorraad Voor detaillisten wordt van 1 Mei a.s. af een circulaire bij de plaatselijke distrlbutiediensten verkijgbaar gesteld, waarin nadere mededeellngen omtrent de voor hen ge troffen regeling zijn vea-at. VERLENGING INLEVERINGSTERMIJN TOEWIJZINGEN „TABAK EN SIGARETTEN" DOÖR GROSSIERS. 30 April. De secretaris-generaal van het departement van höndel. nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat de inleve- ringstermijn van de toewijzingen „tabak" en „sigaret ten", welke door de grossiers tot en met 28 April j.l. bij de plaatselijke distributiediensten tegen verznmeltoewljzin- gen konden worden ingewisseld, verlengd is tot en met 15 Mei a.s. Grossiers, die na 28 April nog toewijzingen van detail listen ln hun bezit hebben of ontvangen, kunnen deze toewijzingen derhalve alsnog bij den plaatselijken dlstri- bntiedienst inwisselen voor verzameltoewljzingen. INLANDSCHE SCHEERWOL. De aandacht van de schapenhouders wordt er op ge vestigd, dat het Ingevolge het bepaalde in de wolbeschik king 1939 no. 2 verboden ls wol. geschoren van inlandscha schapen, te koopea. te verkoopen, af te leveren, te be- of verwerken, te doen be- of verwerken, alsmede te ver voeren of te doen vervoeren, zonder schriftelijke ver gunning van den directeur van het rijksbureau voor wol en lompen. Voorts zijn de schapenhouders op grond van genoemde beschikking verplicht alle in hun bezit zijnde scheerwol binnen 'n door genoemden directeur te bepalen termijn te verkoopen en af te leveren aan door dezen directeur aar» te wijzen personep of lichamen. Het tijdstip eir de plaats waarop, resp. de namen der personen of lichamen waaraan, de wol zal dienen te worden afgeleverd, alsmede dc prijzen, waartegen de af levering zal dienen te geschieden, zullen nader worden bekendgemaakt. De af te leveren wol zal zich in behoor lijken staat moeten bevinden. B»j niet-nakomlng van het bovenstaande stellen belang hebbenden zich bloot aan de toepassing van sanctiemaat regelen. NEDERLANDSCHE VISSCHERIJCENTRALE INSTELLING BEZOEKUREN. De Nederlandsche vlsscher ij centrale deelt mede. dat be zoekers met Ingang van 4 Mei a.s. slechts worden ontvan gen- de» voormiddags van 11—12 uur en des namiddags van 14.30—16 uur. Des Zaterdags kunnen geen bezoeken worden afgewacht. Daar dc mogelijkheid zeer groot ls. dat men tijdens de vastgestelde bezoekuren niet meer geholpen zal kunnen worden, doet met» goed steeds te voren een schriftelijke of telefonische afspraak te maken. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerde» san ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de couran' ln den namiddag door ons wor den bezorgd. Lessen <1 PïUVé en c lu blessen geeft J. H. van Hees, oefenmees- ter X.l.T.B. Ballen voorradig. Inl Koninginneweg 51. Tel. 13171. Personeel gevraagd Voor Huishouding H ln klein R.K. gezin handig MEISJE gevr. voor de morgen uren. om in de huisli. te worden opgeleid. Geen wasch. Veenberg- Pleln 37 rood. it Gevr. net DAGMEISJE boven 15 J. In kl. gezin. Reeds schoon- Etmankt. Van Dortstraat 8. if Gevr. MEISJE voor de morgen "ren. Rijksstraatweg 33S 4 Gevr. fl. jonge WERKSTEB of dagmeisje. Yondeikade 42 Heemstede. 4 Gevr. fl. DAGMEISJE v. S.30 tot 5 of tot 7 u, Mevr. Vroom. Zonnebloemlaan 1". Aerdenhoyt- 4 Jong fl. MEISJE gevr. me' tolddagkost v. 9-3 in gez. z. k omtr. Gr. Markt. Br. G 0255. 4 Gevr. flinke ervaren NAAI STER voor veranderwerk. Br. G 6254. it HULP i. d. HUISH. gevr. voor d. en n. voor 15 Mei of later bij Dame-alleen te O'reen. Bi-iéve» G 6253 4 KAMERMEISJE gevr. v. di rect, intern. Hoog loon. Hotel lepenhove. Bloemendaai. Har- tenlustlaan 4. 4 Schoonmaakbedrijf vraagt voor klein schoolgebouw in Haarl Nrd. een jonge WERKSTER. Werktijd 20 uur per week. Br. G 6251. 4 Jonge WERKSTER gevr. 1 dag per w. Aanm. na 6 uur. Leld- •ehevaartweg 161. H'st. 4 Net R.K. MEISJE gevr. per 15 Wel. Zelfst. k. w.. met hulsel Jork. De Jonge's Levensm. bodr ««rmoesstraat 24. 4 Gevr. in huish. v. 2 pers. nette JUFFROUW of meisje, geheel zelfst. kunnende werken van S tot 4 uur. V.g.g.v. Br. met opgaaf van verl. sal. G 6248. 4 Flink DAGMEISJE gevraagd van 9-5 uur. v.g.g.v Spaarne 53 4 Fl. HUISHOUDSTER gevr. v dir. met zacht kar. ïn kl gez. te Santpoort. Gen. oude hulpbeh. Dame bij te staan. Intern. Sal. n. o. e. te k. Br. met uitv. inl. G 6246 4 NET MEISJE gevr. 3 a 4 x p. w. van 8.305 uur. Klopper singel 1S3 b. h. Spaarne. 4 Net deg. DAGMEISJE gevr van 8.305.30 met middagkost. Zondags vrij. Wagenweg 27. 4 Gevr. een R.K. MEISJE van half negen tot 3 uur, 16 of 17 jaar. A. v. d. Nouwland, Reitz- straat 56. jftrl. N. 4 DAGMEISJE gevr. van 9-2 Vr. 9-5 uur, boven 16 ,j. Hoog loon. Zijlweg 48, Hrl. 4 Gez. in kl. gez. flinke besch. HULP IN DE HUISH. Extern Prettige werkkring, hoog loon. Lorentzkade 152 (bij Pijlslaan), tel. 11023. 4 NETTE WERKSTER gevr Nw. Kruisstraat 5. 4 'In een rusthuis wordt een FLINK NET MEISJE gevraagd %an 8 30-12.30 met warme maal tijd. Aleen m. goecie get. zich aan to melden: Westerhoutpark 36. 4 Gevr. een NET DAGMEISJE, Oosterlaan 18, Heemstede. ">1. 29674. 4 Mevr. v. RoyenSchous vraagt fl. net MEÏS.TE V. d. of d. en n of fl. huish. Hulp ruw werk aanw. Hoog loon. Zandv. laan 313. Zand- voort. 4 Gevraagd R.K. 2e MEISJE voor de ochtenduren. Hooglands park 4. 4 Gevr. flink NET 5IF.ISJE niet ben. IS j. van half 9-4. Heeren- weg 148. DIENSTBODE gevr. voor dag en nacht. K. koken, niet beneden 23 jaar, voor direct of 15 Mei. Aanmelden na 7 uur. Mevr SchmidtDegener, Zijlweg 263 4 Gevr. FLINK MEISJE v. hee- le dagen of v. dag en n. Zich te melden na 2 uur Jan van Galen straat 7, Haarlem. 4 Gevr. net DAGAfEISJE van 9 tot 5 of 7 »zur, zelfst. k. w. en v. g. g. v. Zat. middag en Zond. vrij. Mevr. Snoeok Henkemans, Wag- nerkade S3, Heemstede. 4 Gevr. -op dorp 'bij Haarlem^ zelfst. MEID-HUISHOUDSTER d. P.G. intern, tusschen de 33 45 j.. bij Heer en Zoon. welke goede behandeling boven salaris wenscht. Goede burgerpot kunn koken e»» uitst. werken. Prim* ref. vereischt. Br. G 6233. 4 Gevr. NET MEISJE. Zondags vrij. Hoog loon. Groote Hout straat 4. 4 Gevraagd MEISJE voor mor gen en middaguren om met kin deren te wandelen. Aanmelder Leidschevaart 300. 4 FLINK DAGMEISJE gevr. m volle kost. hoog loon. Zond. vrij Denijs. Zandv. laan 127, H'stede. 4 NET MEISJE gevr., niet ben IS j.. van 8.302.30 u. en voor des Zaterd. midd. een werkster om de werkplaats schoon te houden. Ripperdapark 41 -huls 4 Tc Overveen gevr. FLINK MEISJE v. S-5, niet ben. 17 j. 's Zond. vrij. Br. G 8177 4 Gevr. zoo sp. mogelijk FT,INK MEISJE v. cl. of d. e. n. zelfst. k. w. en goed k. k. n. ben. 20 j. meer hulp aanw. Br met ojvg v. verl. sal. G 6179 4 Gevr. NET MEISJE in Ohr. ge zin m. midd^trkost. Acaciaatr. 7. 4 FLINK MEISJE ge»r. voor bloemenwinkel en huishouding, goed loon. Soenda,plein 31. 4 Flinke WERKSTER gevr. voor 1 heele of 2 halve dagen p.w Aanm. Santpoorterstr. 1B. Hrl Xa 8 uur. Voor Bedrijf 4 NETTE JONGEN gevr. 16 a 17 j. Bl'donteoheweg 16. Bl'daal. 4 NETTE JONGEN g 'vr. om opgeleid te worden in rljwV.» uk. X. Hoogstraten, Kruisweg :7a. 4 Gevr. voor direct WINKEL JUFFROUW in brood-, koek, .en banketbakkerij. Vakkennis ver eischt. leeftijd pl.m. 22 laar. Br. met opg. van verlangd salaris en referenties G 6182 4 Sportfondscnh-»d. B\DMKIS- JE gevraagd. Leeftijd 18 jaar. 4 2 HANDIGE JONGENS gevr. voor machinale houtbewerktng beneden IS jaar. Fa. R. Groot, Korte Hofstr. 2. 4 SCHILDERSLEERLING gevr. Jacob Geelstraat 18. Haarlem. 4 Nette jonge WERKSTER gevr. v. enk. u. 's m. v. kantoor Jtins- weg en Vrijdags o.f Zaterd. Aan melden Heussenastr, 78, H.-X. 4 Gevr. WINKELMEISJE pl.m. 16 jaar in kunstschilderszaak. Gierstraat 29. 4 Gevr. bekwame STRIJKSTER «en besteller, pl.m. 18 jaar en een aankomend meisje. Fijnwas, scherij Lijflander. Floresstraat 16, Haarlem-X. 4 Fijnwasscherij Haak, Mr. Cor- nelisstr. 33-35. na 5 uur Iepenlaan 5. Bl'daai. vr. MAXGELSTERS. STRIJKSTERS en nette MEIS JES. 4 De N.V. Vloeistofmeetappa- ralenfabriek tc Dordrecht zdeki voor onmiddellijke indiensttre ding een EMPLOYE VOOR DE WERKPLAATS voor een tech nisch administratieve functie, di ploma M.T.S. gewenscht, en een bekwaam» Boekhouder-Chef de Bureau in staat om de leiding van de administratie op zich te nemen In aanmerking komen alleen zij. die ervaring op het gebied van bedrijfsadministratie bezitten. Eigenhandig geschreven sollicita ties met opgave van verlangd sa laris en vergezeld van een foto van recenten datum, in te diener. ten kantore der vennootschap. Maasstraat 20a. Dordrecht. 4 Gevr. STRIJKSTERS, meisje voor do strijkpers. mangelsters en vouwsters. Aanm. Stoomwas- scherlj Meulman. Zandvoort. Dr. Metzgerstrant 3 0. 4 Zuid-IIollandsch Kaaspaleis. Zijlstraat 84 vraagt WINKEL JUFFROUW boven IS jaar. vol ledig met vak bekond. Aanmelden M.'tandagnamiddag tusschen 6 en 7 uur. 4 Direct gevraagd voor kwee- kerij- en winkelwerk FLINKE JONGEN, in bc/it van rijwjel Aanmelden 7-8 's avonds. Bloe menmagazijn Wigman Co., Santpoort-Sta i ion. 4 BEDIENDE gevr. voor ban ketbakkerij cn automatiek. Leef tijd 20-30 j. O. Veldt, Kruis straat IS'. 4 HEERENKAPPER gevr. H r,rising. Kloosterstraat 41 Hrl. X 4 Apotheekhoudend arts in de nabijheid van Haarlem vraagi EXTERNE ASSISTENTE voor de apotheekwerkzaamheden en administratie. Br. met vol!, inl. O 6266. 4 Terstond ge\r. NETTE MEIS JES voor de strijk- en mangel kamer.' Wasschorij Clous, Brou wersvaart 134. 4 Schoonmaakdienst vraagt nette JONGEN. Aanmelden na 6 uur. Van 't Hoffstraat 109. 4 INTELLIGENTE STENO-TY PISTE gevraagd door technisch handelsbureau, zeer 'goed kun nende typem Bekend met Duitsch.. Br. of aanmelden Tempeliers straat 10. 4 Voor direct gevr. JONGSTE BEDIENDE. Winterhulp. Kenau park 1. 4 Gevr. actieve, besch. DAMES voor heele of halve dagen voor propagandawerkzaamheden. Pers. aanm Reparo, Jansweg 42 4 Op fabriekskantoor STENO TYPISTE voor de .ochtenduren gevr. Sollicitaties G 6260. 4 FLINKE JONGENS voor houtbedrijf gevr. Aanm. De Wit- straat 31. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B.z.a. FRIESCII MEISJE v dag en nacht. Goed kunnende ko ken en zelfst. werken. V.g.g.v. Br. v. Zaockstr. 8, Den Haag. 4 B -: a- ongeil. WERKSTER voor Maandag. Woensdag een halve dag en Vrijdag den geh dag Br. G 6225. 4 DIENSTBODE b.z.a. voor d. en n. Br. met opgaaf van loon aan Vereeniging „Ivinderzorg". Arn- hemscheweg >'7. Amersfoort. 4 NET MEISJE. 35 j.. g. k. w. k.. goede ref. voorzien, zoekt be trekking $49-5 met middagkost. Zondags vrij, liefst .centrum. Br. G 6275. 4 Ervaren COSTUUMXAAISTER vraagt werk bij zich aan huis. Br. G 6274. Huizen gevraagd 4 Jongelui, die wenschen te trouwen, z»eken voor nu of later, ZONNIG HUIS te koop of te huur onig. Marnixstraat of Soendapiein liefst met tuin op W. of Z. Br. O 6093. 4 GEMEUB. VILLA, 5 a 6 ka mers. omgeving Haarlem, te huur gevraagd. Br. met uitvoerige om schrijving 'en prijs onder letter C. H.. van Breestraat 134 boven. Amsterdam. 4 Te huur gevr. door jongelui die in Juni of Juli wenschen te trouwen BEN.- of BOVENHUIS m. vrije w.c. en keuk. Br. G 6095. 4 Jong echtpaar zoekt WONING of ged. woning met keuken v. di rect. Br. G 6192. 4 Rijksambt. gezin 2 pers. vraagt per 1 Juni of eerder VRIJE WO NING te Haarlem (centrum. Soendapiein of Den Hout) huur f 30 a f 35 p. m. eventueel mot woningruil IJmuiden-Oost. Br Wijk aan Zeeërwèg 50. IJm. O Kamers gevraagd 4 Heer zoekt spoedig ruime ge stoft. ZIT- EN SLAAPKAMER m. pension. Heemstede of Haar lem. Br. n». prijs enz. G 6097. Bejaard echtpaar zoekt pret tige VERZORGING en degelijk pWision. twee kamers: minstens één zonzijde. Gaarne spoedaanb. onder no. 3952 aan Adv. Bur ..Die Hagho". Plein 11. Den Haag. 4 Dame zoekt gem. ZIT-SLPK.. str. w. m. stook- en kookgelgenh Br. no. B 36 aan Boekh. J. M. de Wit, Bloemendaai. 4 Gevr gem ZIT-SLAA.PK \- MER met gebr. van keuken. Br. G 6H0: 4 GEM. KAMERS gevr. m. vrije keuken, orag. Kennemerl.-Oud- IJmuiden. Br. G 6101. 4 J. man vr. te huur eenv. ZIT- SLPK. met gas en w. en stook- gel. omtr. Cronjéstraat. Br. met prijsopg. G 6102. 4 Gevr groote GESTOFFEER DE KAMER met pension. Br G 6103. Kamers aangeboden 4 Te huur: 2 KAMERS gestoff, op gezeil. st. f 25 p. m. Adres bur. van dit blad. 4 Te huur: GEM. ETAGE. best. uit 3 k. en vrij keuk. op rust. en g. stand. Adres te vern. bur. van dit blad. 4 Voor besch. j. dame ged. gom. ZIT-SL.K A MER, tuinhuisje en .-rije keuken a f 15 p. m. Gas. w. en el. inbegr. N. Grucfht 86. Bez. na 7 uur. 4 SLAAPKAMERTJE te huur agb. omg. Soendapiein. Br. G 6193 4 Daune udt den Hc-lder. 53 J. 4 Te huur gest. SUITE, gelegen Verspronckweg. Te aanv. l Juni Br G 6105. 4 Te huur gem. ZIT-SL. KAMER met serre, gebr. keuken en steen- werk. Zandvoortschelaan 25. 4 ETAGE te huur Adres te ver nemen bur. v. d. blad. 4 Te huur. Heemstede. Pracht ONGKM. KAMER voor D. of Heer all. met ap. kookgel. Br. G 6106. Kost- en Inwoning 4 Agb. Degel. KOST EN INwJ voor net meisje b.b h.h. met vrije slaapgel. Velserstr. 12 roocU Hrlcm zoekt een net KOSTHUIS of de huishouding doen bij dame heer zonder salaris. Br. G 611 4 Jongeman zoekt net KOSTHUIS (geen beroeps). Br. m pr G tyi2. Huisraad gevraagd 4 Te koop gevr. KLEIN BUREAU. Br. met prijs G 6113. Huisraad aangeboden yf°Te koop 4 CLUBFAUT. en sa lontafel. Br. G 6123. 4 TE KOOP: 1 eiken slaapkamer- ameubl. bestaande uit: 2 dcurs kast. lits jumeaux, 2 nachtkastjes, tafel, 2 stoelen, toilet m. 3 spiegels f 300. 1 Pitriet serreameublement best. uit: bank, 2 fauteuils, tafel, schemerlamp f 75. Adres: Iepen laan 84. Bloemendaai 4 TE KOOP: staande schemer lamp. pluche tafelkleed en cocos- looper. Adres bur ,van dit blad. 4 Te koop 2 elkenh. LINNEN KASTEN. Zeeweg 61. IJmuiden-O. 4 TE KOOP: Mass. Mah. ovale tafel, gaaf, m. kr. poot f 30, 2 lam pen f 1. gr. h. mand f 1.50. Zandv. laan 25. 4 TE KOOP AANGEB.: groote waschtell en gr. w.ketel cn 1 paar pumps maat 40 Br G 6118. 4 Te koop z.g.ar%2 pers. STAAL MATRAS, prijs f 32.50. Duinlaan 21, Bennebroek. 4 Wit emaillc KOLEN FORNUIS merk Kupperbusch te koop a^pgcb Br. G 6120. 4 Te koop Japansch THEESER VIES met 12 ontbijtbordjes. Wol straat 2 rood,'na G uur. 4 TB KOOP AANGEB.: ledikant met springbak, 1 pers. en een hon- denmand. Pegasus straat 12. 4 Inzink bare TR APN AAI MAC III- NE te koop. werkt pr., geen opkoo- pers. Iepenstraat 14. Hrj.-N. 4 Naumann HANDNAAIMACII. te koop, werkt prima f 30. v. Nes- straat 51. Hrl.-N., geen opkoopers. 4 2 pers houten LEDIKANT. 1 kinderledikant, 1 pers. spiraal te koop. Pijnboomstraat 108. 4 TE KOOP: donker eiken kap stok. rubber badschoenen m. 35 en badmuts, 5 m. gasslang, 2 gascom- foren. Leidschevaartweg 39, H'stede Muziekinstrumenten 4 Part. biedt zijn prima PinLIPS RADIO te koop aan. Br. G 6124. 4 Te koop 8 W. VERSTERKER, elec. gramofoon met Kristal p.-u. cn 2 eiec. dyn. loudspeakers, f 195. Adres te vern bur. van dit blad. 4 GR AM. VERSTERKER agb. met luidspr. ingeb in kast z.g.a.n. Eikenlaan 29, H'stede. 4 NIEUWE GRAMOFOONPLA- TEN op elk gebied, van part. te koop a 90 ct Schouwbroekerstraat 7 (boven). Hemstede, ook Zondag. 4 Te koop goed spelend RADIO TOESTEL met kast. Voorm. Oude- weg 51. na 6 uur. 4 TELEFUNKEN RADIO te koop. Tafclbergstr. 3, Haarlem (N.), na 7 uur. 4 Te koop een FR. STUDIEPIANO Boiwerkslaan 23. 4 Te koop PHILIPS RADIO met luidspreker f 50. Lombokstr. 32, Heemstede. 4 GOF.DE PIANO OF VLEUGEL gevraagd. G. Sarstadt, Adm. de Ruyterweg 459 I. Amsterdam. 4 Tg koop nwe Hohner Orchester MONDHARMONICA letter C. n. bespeeld f 3, Tcv. schijnwerper v. rijwiel z.g.a.n. f 2. Adres te vern. bur. v. d. blad. 4 ACCORDEON pianoklavier 12 bassen te koop. Zeeweg 280, IJmui- den-Oost. 4 Te koop STUDIEPIANO. Eiken straat 34. 4 Te koop PHILIPS RADIO te bevragen na 7 uur. Spaanschevaart straat 50. 4 Modern RADIO 38. Electr. Gra mofoon. Kindergramofoon 15 pi. Javastraat 31. Te koop gunstig géi. goed vera, perceelen, met en zonder centr. verw. en garage. Hypotheek be schikbaar Ink J. E. ROL, Beëedigd Makelaar, in Ass. en Vaste Goed. Dahlialaan 33, Aerdeniiout. Tel. 27437, 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 3