JEUGDDROOM PREDIKBEURTEN Belegging 1 - FEUILLETON koMAN VAJ$ CHRISTEL BROEHL—BELHAES. 15) (Nadruk verboden) Gitta keek omlaag naar haar flatteuze schoen tjes en dacht: ze is geraffineerder dan ik dacht. Blijkbaar is er niets tusschen haar en dien jongen feweest. Vermoedelijk houdt ze hem op de een pf andere manier vast. Ze schijnt volkomen zeker tan hem te zijn, dat ze zoo rustig op reis gaat en lem aan zijn lot over laat. Alsof hij hier aan geen jnkel gevaar zou zijn blootgesteld. Ze mag zich kei een beetje in acht nemen! „Zullen we dansen?'', vroeg Gitta( kwasie van (jet onderwerp afstappend. Men moest het ditmaal zonder betooverende bloemenpracht van het park, zonder romantisch maanlicht en een feeërieke illuminatie stellen. Dezen avond werd onder het matte schijnsel der Indirecte verlichting in een daarvoor speciaal in gerichte zaal gedanst, onder de tonen van een uit- ftekcnde band. I „Wat doet u morgen?", vroeg Gitta onder het flansen. j „Morgen werken!" „U werkt veel te veel. En wat stelt u daar ,Sport ochtendgymnastiek". „Kluizenaar!", lachte ze en haar blond, krullend jaar beroerde zijn gesloten mond. Het geurde en lij dacht het te proeven. Het smaakte bitterzoet, irecies zooals de geur, die het nauw waarneem bar verspreide. Hij keek omlaag en ontmoette laar oogen, waarin een spottend lachje de kwali ficatie .kluizenaar" vergezelde. Toen moest hij ilotseling denken aan de vrouw, die in Neuenahr lit een auto wüs gestapt en wie hij de behulpzame ïand had geboden. Hij hoorde haast physiek haar irikkelende stem. Het was niet de stem van een Teemde, het was Gitta's stem, die hij vernam, lie voortdurend tot hem sprak. Het bloed steeg lem naar het gezicht, zijn lippen openden zich, lij voelde zijn handen vochtig worden. Een onde- inieerbaar, wonderlijk en tegelijkertijd weerzin- rekkend gevoel kroop langs zijn ruggemerg om- lOOg. bent werkelijk overwerkt", hoorde hij de stem •an de vrouw aan zijn oor, „zullen we gaan zit- n?" Ze nam zijn arm en leidde hem van de dansende laren weg naar een kleine, wat afzijdig gelegen alon, waar eenige dames en heeren koffie dron- ;en. Ze ging naast hem op de sofa zitten, nam ijn rechterhand in de hare en zei: „Het wordt leusch tijd. dat een vrouwelijk wezen ^tich eens iver u ontfermt". Johanne, zijn dagelijksche omgeving, zijn werk ijn uitgewischi. Hoe is dat mogelijk? Waar is hij? n een andere wereld, waarin hij, uit hoofde van ijn geboorte, niet thuis hoort en die hem dien- engevolge volkomen uit zijn evenwicht brengt? laast hem zit een vrouw en haar zachte, weeke tem klinkt hem onophoudelijk, slaapverwekkend n opwindend tegelijk in de ooren. In dit laatste nummer van Haarlem's Dagblad Boeten wij deze roman afbreken. Om aan de nieuwsgierigheid der lezers te vol- oen geven wij een samenvatting van het ver- olg. Het is geen verrassing dat Erich niet met Gitta lenschlin trouwt. Op een tochtje, waarbij Gitta b gezelschap is van vrienden en vriendinnen, ont laat tusschen haar en Erich een twist. Aanleiding aartoe is het feit, dat iemand zich beleedigend over laar uitlaat. Erich kiest haar partij" en daar Gitta :ich aan de zijde van den jongeman schaart ie de beleedigende woorden uitte, ontstaat een 00 hoogloopende ruzie dat die meteen het einde an het engagement beteekent. De jongeman die de beleedigende woorden uitte, lad er op gezinspeeld, dat Johanne in Italië in ezelschap was van haar ouderen vriend Braubach. )p weg naar huis komt er ook wantrouwen in het art van Erich. Zou Johanne van haar voetstuk evallen zijn, niet meer de hoogstaande, vrouw ijn die hij altijd had vereerd? Johanne is in werkelijkheid naar het buiten and gegaan omdat zij Erich liefhad, maar het toch iet aandurfde met hem een band voor het leven lan te gaan. Braubach heeft haar ook leeren waardeeren en loogschatten. Zóó zelfs, dat hij '.hoopt, na een cheiding met ziin vrouw, met haar te kunnen rouwen. Hij reist haar na ,en ontmoet haar in lalië. Johanna wijst de bedoelingen die Braubach lad af, maar ziet er geen kwaad in met Braubach amen de kunstwerken in Italië te bewonderen. Als Braubach van die reis is teruggekeerd, snelt -rich naar hem toe om rekenschap van hem te ragen. Dan blijkt, dat Johanne hem heeft afge- rezen omdat haar hart nog steeds fiiet vrij is van inch. Als Erich dat hoort snelt hij naar het huis an Johanne. Nu wil hij haar nooit meer verliezen, ohanne is niet thuis, zij heeft de eenzaamheid van et Eifelgebergte gezocht om daar weer tot inner- ijke rust te komen. De komst van Erich brengt venwel nieuwe stormen. Maar het eind is toch at Erich ongetroost heen gaat. Johanne heeft trich wel lief. maar durft omdat zij zooveel ouder een huwelijk niet aan, daar zij vast' overtuigd 1 dat dit tot een mislukking moet leiden. Johanne gaat naar Noorwegen om* daar de rust zoeken. Na vele maanden hoort zij dat Erich aar vergeten is. Hij heeft in het huis van Braubach - die weer verzoend is met zijn vrouw» dank zij et tactisch optreden van Johanne, die veel mis- erstand dat tusschen beide echtgenooten bestond it den weg ruimde een nichtje leeren kennen, lat hem bekoort. Niet het minst omdat zij hem n veel aan Johanne doet denken en omdat zij ook «n vereerster van deze schrijfster is. Zoo kan inch zijn vereering voor Johanne, de jeugddroom, lehouden. Johanne zelf vindt tenslotte ook haar geluk door »et een Zweedschen uitgever te trouwen. Frans Hals: Fraulein Hoffmann's Erzahlungen Wie zich door den. titel van deze film op een dwaalspoor zou laten leiden en verwachten „Hoff mann's Erzahlungen" met de daarvan bekende muziek te hooren, zou al heel gauw zijn vergissing inzien en begrijpen dat „Fraülein Hoffmann's Er zahlungen" iets geheel anders is dan „Hoffmann's Erzahlungen". In deze zeer geestige film speelt Anny Ondra „Fraulein Hoffmann", een naam die ze zich plots aangemeten heeft toen haar oog toevallig op een boek Hoffmann's .Erzahlungen, viel. We kennen al len Anny Ondra in haar verschillende creaties erf haar spel wordt in ruime kring zeer gewaardeerd. In deze film is ze op haar best, ze kan haar talent naar alle kanten uitbuiten." Ze voert oorlog met haar felsten concurrent, eveneens koffiemagnaat. Deze belooft den commissarissen, dat hit zal trachten tot een fusie te komen met de concurrente, desnoo^js door met haar te trouwen. Maar de arm| jongen is, zonder dat hij het weet, al doodeliik ver» liefd op haar. al heeft hij haar dan ook in een an dere gedaante leeren kennen, nl. als landloopster, zooals hij veronderstelde dat zij was. Tot nu heeft zij alle huwelijksaanzoeken afgeslagen, omdat zij veronderstelde, dat haar geldt de attractie vormde Nu weet ze, dat ze om zichzelf bemind wordt. Het is een van de aardigste, vroolijkste films, dien we den laatsten tijd gezien hebben, in alle deelen uiterst verzorgd, en uitstekend gespeeld door allen, die er in meespelen. M. MEIJERINK—LEEMAN. Palace: Robert en Bertram De vroolijke vagebonden Robert en Bertram zijn er weer op uitgetrokken om nieuwe avonturen te bele ven en die beleven ze dan óók en misschien zelfs wel eens meer dan hun lief isEr gaan opnieuw ge vangenisdeuren voor hen open, ze worden weer ach terna gezeten door wèlbesnorde dienaars van het ge zag èn ze helpen natuurlijk weer de onschuld, in dit geval een aardig meisje dat de dupe dreigde te wor den van geldwoekeraars. Als Robert en Bertram helpen doen ze dat op hun manier. Dat wil dus zeggen, dat het doel de middelen heiligt en in dit speciale geval kan men zeggen: te recht! Het aardige meisje krijgt dank zij de hulp van de twee vrienden den man naar wien haar hart uitgaat en het eind van het liedje is dat Robert en Bertram na alle avonturen weer even welgemoed als altijd de vrije frissche natuur intrekken. Rudi Godden en Kurt Seifert spelen Robert en Bertram voortreffelijk, film geeft verder milieuschilderingen uit het Berlijn van 1812. B. KORSTEN. Rembrandt: De kuische geliefde Brussel pl.m. 1890. Ten huize van den rijken bankier Gaston Lemonnier wordt een soiree gegeven ter eere van het feit dat hij een jaar getrouwd is. Op dit feest zal de danseres Aimée Ferrand optreden, die be vriend is met den nog onbekenden schilder Francois Coogman. Deze Frangois is verliefd op her charmante danseresje, maar zij voelt voor hem ,alleen maar vriendschap. Hij heeft reeds een doek van haar ge maakt, dat op een veiling verkocht is en nu zal hij een nieuw doek van haar vervaardigen, dat zijn beste schilderij belooft te worden en dat hij „De kuische geliefde" wil noemen, waaraan de film haar titel ontleent. Op deze soirée is ook Pierre Dugard aanwezig die een reis naar de koloniën heeft gemaakt en koper mijnen heeft ontdekt, waarvoor hij den bankier Le- monnieer financieel wil interesseeren. Pierre Dugard is een echte charmeur, die Renée Lemonnier vroeger heeft gekend. Alleen Edgar Simon, een neef van Renée en een echte schurk Jtent dit geheim. Hij heeft speelschulden en belooft Renée dit geheim niet aan haar man te zullen verraden wanneer ze hem 30.000 francs geeft. Renée, die ten einde raad is, wendt zich in haar wanhoop tot Pierre om haar te helpen. De bankier komt er achter en wil aanvankelijk niet ge- looven dat zijn vrouw alleen naar Pierre is toegegaan om hem geld te vragen. Maar het raadsel wordt opge lost en ook Pierre en Aimée worden gelukkig Willy Fritsch speelt op de hem eigen charmante wijze de rol van Pierre Dugard en Maria Landrock het onschuldige danseresje. Camila Horn geeft ontroerend spel te zien als de vrouw van den bankier. De zeer meesleepende muziek van Lothar Brilhne verhoogt nog de aantrekkelijkheid van deze charmante liefdes geschiedenis. J. E. ANDREAS. Moyiac: Het Theater komt Op aardige wijze wórdt in het filmpje „Het Theater komt", propaganda gemaakt voor de reizende tooneelgezelschappen van het Duitsche Arbeidsfront, die ook in de kléinste plaatsjes voor cultureele ontspanning zorgen. In „Vijanden van het Woud" wordt getoond hoe op moderne wijze de rupsenplaag in de bosschen kan worden bestreden. Ook het vliegtuig wordt daarbij ingeschakeld. Het muzikale prentenboek brengt ons dit maal Louis Noiret. die enkele van zijn liedjes voordraagt. In het binnenlandsch neiuws ziet men o.m. 'n ouderwetsche boerenbruiloft en de bloeiende bloembollenvelden. Het buitenlandsch nieuws laat duidelijk uitkomen in welken toestand de wegen aan het Oostelijk Front vèrkeeren Mu de dooi is ingevallen. B. KORSTEN. Luxor: Een nacht in Mei „In einer Nacht in Mai, da kann so viel passie renheet het in het bekende liedje, dat het lei dend motief van deze film vormt. Inderdaad gebeurt er van alles in den Meinacht, dien Marika Rükk bui tenshuis doorbrengt, omdat de politie haar wegens een verkeersovertreding op de welgevormde hielen zit. En natuurlijk gebeurt ook datgene wat in de vol gende strofe van het aardige liedje wordt vermeld en dat betrekking heeft op de mogelijkheid van het ver liezen van zijn, of haar, hart- onder invloed van de wonderbaarlijke lentesfeer. Marika wordt smoorlijk verliefd op den jongeman (Viktor Staal), dien zij tij dens haar vlucht tegen het lijï loopt en dien zij eerst uit alle macht wil ontloopen en. als haar dat gelukt is, per se weer wil terugzien. Hetgeen haar, tot ieders genoegen, gelukt. DitHs in het kort de gang van zaken in de vjoolijke film „Een nacht in Mei", waarin men Maria Rukk behalve als kostelijke actrice,in het komische genre, bewonderen kan in haar waarlijk fabelachtige dans- techniek. Aantrekkelijke revuetafereelen vormen het passend décor bij Marika's sierlijke capriolen voor het voetlicht. H. VOSKUIL. LOU BANDY KOMT! Lou Bandy komt 19, 20 en 21 Mei in het Gem. Concertgebouw te Haarlem met ziin eigen gezel schap in een komische muzikale comedie getiteld „Drie vrijgezellen". van den Nederlandschen auteur Han de Wilde, doorspekt, met alleraardig ste liedjes. Natuurlijk is Lou Bandy 'éen van de vrijgezellen. Frans du Mée en Hans Tiemeyer zijn de beide anderen. En het vrouwtje waar het om gaat is Mela Soesman. Ook Atie Crok, Jeanne Coucke, Marianne ven- selaar en Ko van den Bosch werken mede. AANMELDING VRIJWILLIGERS N. A. D. "s GRAVENHAGE 2 Mei. Van officieele zijde wordt bekend gemaakt, dat de aanmelding voor vrijwilligers bij den Nederlandschen Arbeidsdienst voor de kampen, aan vang 1 Juni 1942. alsnog is opengesteld tot 8 Mei a.s. Aan melding kan geschieden bij de aanmeldingsbureaux. ge meentehulzen en arbeidsbureaux. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Politiebureau, Smede- straat te Haarlem, tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Elsacker. Provinciaal Ziekenhuis, Santp.. broche: Rahder, Oranjeplein 29. ceintuur; Kloos, Da Costrastr. 62. ceintuur; Hoogland. Amsterdamschevaart 124 zw„ étui met inh.; Fonteyre. van Zeggelenstraa: 14. gebit; Hoefnagel, Saturn usstraat 24, geldbedrag: Bur. van Politie. Smedestraat 9. handschoen; Broeken. Vergierde- weg 226. horloge: Bol. Wandelpark „Kostverloren". Zand- voort, hondje: Hoeks. Dolfijnstraat 12, kat; v. Ochtend. K. Spaarne 25 rd.. laars; Boot. Thomsonlaan 61 oorknop pen, Ruls. Wouwremanstr. 9 zw. passer; Hauzeh Bloemhof straat 35 rood, portemonanie met inh.; Hooydonk. Reiger straat 59, portemonnaie met inh.; Sr.oeks. Jan van Walré- straat 9, portemonnaie met inh.; Fokkens, Ooievaarstraat 6. passer: Zieren, van Oosten de Bruynstraai 99. porte monnaie: Schreuders. Arnoldystraat 12. penning; de Bruyn, Steenbokstraat 10. pet; Spook. Rijksstraatweg 60. pakje met Inh.; Lak. Paul Krugerstraat 54. schoen: Koele- meijer, Merovingenstraat 23. schort; Vernout. Brouwers straat 38. taschje; van Buuren. Pres. Steynstraat. tasch: de Vries, Berkenstraat 4, taschje; Klerk. Merckmanstraat 14. wantje. Kamer. Pijnboomstraat 106. wanten. Geldsbedrag, Kaagman, Tugelastraat 62. Hondje, Hulsman, Preangerstraat 13. Handschoen, Zandstra, Weltevredenplein 40. Konijn, Weeren, Benkoelen» straat 29. Portemonnaie, Maas, Hemolylaan 306. Riem. van Beekum, Zonnekade 20. Schoentje, Bureau van Politie, Smedestraat 9. Taschje m. inh.. Bruining, Janssstraat 36. Tasch, Dijkstra, Eikenstraat 47. Vulpen, Plesgrajf, Lange Lakenstraat 11. W.A.-COMMANDANT ZONDERVAN WEER NAAR HET OOSTFRONT. UTREÓHT, 1 Mei. Dezer dagen is de com mandant der WA., mr. A. J. Zondervan, die als Untersturmführer bij het Nederlandsche legioen is ingedeeld, en eenigp weken met een bijzondere op dracht van den Reichsführer S.S. in Nederland vertoefde, weer naar het Oostfront vertrokken. UITGAAN Heden ZATERDAG 2 Mei: Stadsschouwburg: „Liefdesbrieven" door het Nederlandsch Tooneel, 7.30 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Confidaneas derde Sterrenregen 7.30 uur. Vleeschhal, Groote Markt: Tentoonstelling Het Duitsche boek van heden, 919 uur. Rembrandt Theater: .fic kuische geliefde 2.30, 6.30 en 8.45 uur. (Hedenavond besloten voorstel- ling). Palace: „Robert en Bertram 2.6.30 en 8.45 uur. *a Frans Hals Theater: ^Fraulein Hoffman s Erzahlungen", 2.30. 6.30 en %,45 uur. Luxor Theater: „Een nacht in Mei", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. ZONDAG 3 MEI. Rembrandt Theater: Olympiadefilm, deel I, half twaalf. Stadsschouwburg: Abonnementsvoorstelling Cabaret „Martie Verdenius", twee uur. Rembrandt Theater: „De kuische geliefde", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Palace: .Robert en Bertram", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Fraulein Hoffman s Erzahlungen" 2.4.15, 6.3Ó en 8.45 uur. Luxor Theater: „Een nacht in Mei", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. Vleeschhal, Groote Markt: Tentoonstelling: Het Duitsche boek van heden. 1017 uur. MAANDAG 4 Mei. Stadsschouwburg: „Menschen in 't plantsoen door „Jacob van Ler.nep". 7.30 uur. Café-Restaurant Brinkmann (muziekzaal), Groote Markt: Demonstratie Jiu Jitsu, 7.30 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Rede Dr. R. van Ge- nechten, 8 uur. Vleeschhal, Groote Markt: Tentoonstelling Het Duitsche boek van heden. 919 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags £n des avonds. Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Apotheek Van R(jn N.V., Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn.. Zijlfreg 34, Tel. 12495. Noifs Apotheek, Kruisstraat 26, Tel. 11174. - Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. Te. Heem stede is geopend. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. HALFWEG BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Aart zoon van T. Verbree—van Lunteren: Jacobus Nicolaas, zoon van P. N. Groot—Tabak. ONDERTROUWD: Gerrit Siegers, 32 jaar en Helena Agterhof, 25 jaar; Theodoras Petrus Romijn, 44 jaar; Ca- tharina Wilhelmina yan Warmerdam. 41 jaar. GEHUWD: Pieter Jacoubus Krijger, 29 jaar en Hilda Cor nelia van Splunter, 24 jaar. OVERLEDEN: Erlanda Margaretha Ruijtenschildt, echt- genoote van W. J. Griffioen, oud 71 jaar. HILLEGOM WIJDIXGSAVOND. Door de afdeeling Lisse en omatreken van den Vrijz. Chr. Jongerenbond wordt Zondagavond in het Nutsgebouw een wijding.sbijeenkoni.st gehouden, waarin zal worden opgevoerd het Bijbelsohe Spel Mieh&l", een hoofdstuk uit het leven van Koning David. Het spel wordt ingeleid door den heer P. van Leeuwen te Lisse. v VERKEERSONGEVAL Het 9-Jarig meisje J. v. K? kwam nabij d>e St. Jo- eepfhlkerk plotseling achter een stilstaande auto te voorschijn om de Hoofdstraat over te steken en werd daarbij door een juist passeerenden motorrij der gegrepen. Zij kreeg een lichte hersenschudding en werd, na door dr. ten Hoopen en leden der E. H. B. O. geholpen tc zijn, per ziekenauto naar haar wo ning vervoerd. Volgens ooggetuigen treft den motor- rijdier geen schuld. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: De Nijs. Leidsehestraaf 93. papleren en S broodbonnen; Albert Hein, Hoofdstraat boodschappen tasch met inhoud; Winters, Vosselaan 23. damesportemonnaie met inh.; Leenderse, Van VIietstraat 10, portemonnaie met inh.; I-Ieemskerk, Meerstraat (Zaadhandel), een paar dameshandschoe nen. Bij de politie: Blauwe ceintuur, oud portemon- naie-tje, pakje annanas (surrogaat), ceintuur van blauw gabardine regenjas, tasch met boterhammen, sleuteltje rijwielslot. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Mei. Bevallen: 1 Mei: J. M. Zedelvan Wilpen, d„ A. M. MeijerVisser, d., H. Bornvan Schaik, z., A. Joa- cimJordaan, z. 2 Mei: H. van Staverenvan Klom penburg, d., B. van SlotenBothof, z.. A. M. Juijn van Anrae, d. Overleden: 29 Apr.: R. J. K Kobs. 57 j.. Lange Raam straat. 30 April: G. Spaan, 72 j., Z.B. Spaarne. 1 Mei: D. J. ViergeverSchrijver, 62 j., Kamperstrcat. OVERVEEN. X. H. Ivcrk. 10: Ds. Ch. de Beus. Ger. Kerk. 10: (geb. Irene. Etewomslaan) oand. D. v. Swipchvm. 5: (Herv. Kerk Ramplaan) Dezelfde. HILLEGOM. X. If. Kerk. 10 én 5: Ds. Ohr. Eer- hard. DoopsbcdSening. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Clir. Ger. Kerk. 10 en 5: Leendienst. Herst. Apost. Zemlingsgem. 10: Godsdienstoefening. SPAARXRAM. N. II. Kerk. 10: K. A. Oskam, hulp prediker. Evangelisatie. 10: A. de Waal Malofijt» van Amsterdam. ZONDVOORT. X. IT. Kerk. 10: C. A. F. van Sti- priaan Luicdus, hulpprediker Ned. Chr. Gemeen- soliapshnmL Dinsdag S: J. v. Zeji. Nod. Prot. Bond. 10.30: De. D. Lamberts, van Amsterdam. OFFICIEELE MEDEDEELINGTN. BIJZONDERE SPIJSOLIETOEWIJZI^P VOOR TELERS VAN KOOL- EN MAANZAAD. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd maakt. 1n aansluiting op de reeds eerder in de bladen verschenen publicatie bekend, dat aan telers van koo.- zaad of maanzaad het recht zat worden gegeven een hoe veelheid spijsolie of spijsvet te koopen. welke volgens de hlerohder opgenomen tabel varieert naar gelang van de uit eigen oogst verkregen en afgeleverde hoeveelheid koolzaad of maanzaa-l van gemiddelde kwaliteit. Deze toewijzingen worden zooals reeds ls medegedeeld boven de normale rantsoenen voor boter, margarine en vet verstrekt. In de navolgende tabel zijn twee aan twee opgenomen de hoeveelheden ingeleverde oliehoudende zaden in 100- tallen kilogrammen en de daarmee overeenstemmende spijsolie- spijsvet toewijzingen ln kilogrammen, afgeleverde hoeveelheid kool- en of maanzaad ln 100 kg. beneden toewijzing spijsolie of afgeleverde loewljzlng spijsvet }n maanzaad fP«s^el ln 100 kg. e" m Kg. 1 1 0 1 21— 30 31— 40 13 15 2 2 41— 50 17 3 3 51— 64 19 4 3,5 65— 84 21 S 4.5 S5—104 23 6 5 105—124 25 7 5.5 125—144 27 8 6 145—164 23 9 7 165—184 31 10 185—204 33 11 8 205—224 35 12 8 225—244 37 13 8.5 245—264 39 14 9 265-284 41 15 9.5 285-304 43 16 10 305-324 45 17 10 325—344 47 18 10.5 345—364 49 19 11 boven 365 60 20 12 ZONDAG 3 MEI HAARLEM. X. TL Kerk. Groote Kerk, 10: Ds. Be ker. Bev, v. Ouderlingen en Diakenen. 7: Ds. vtui d«r Waal. Nieuwe Kerk 10.30: Ds. Bmmeu Oosterkerk 10: Ds. Foeken. 7: Bijzondere kerkdienst. D6. Em- mien en Ds. Lofvers. Pred. te Amsterdam. Medew. van het.Ooster Kerkkoor. Noorder kerk. 10.30: Ds. van der Waal. Bakenesserkerk. 9.4-5: Ds. van Elden. Kind er kerk. 11: van Daullemen. Jeugddienst. Kerk dienst voor doofstommen en hardhoorenden. Dins dag 5 Mei 7.30 in de Kerke raadskamer der Gr.^Kerk. A11 e -Dag- Kerkdes av. van 77.30 in het Koor der Groote Kerk, elke werkdag uitgez. Zaterdags. Stadsevangelisatie. 10 en 5: H. Seller. Zaandam. Evangelische Samenkomsten Zuidcrkapel. 10 en 5: H. van den Brink, te Bloemendaal. Vrije Evangeli sche Gemeente. 10: Ltthurgisojte Jeugddienst. 1.30: Jongeren appèl met wandeltocht. 6: Broodmaaltijd. 7.30: Sluiting Weekeinde. G. J. H. AWnk, van A'dani. Eglise Wallonne, Dfananohe 3 Mal a 10 h. 30: Service présidé par mr. Ie pasteur R. !e Gras desNimègue. Christian Science Society. 10: in de Ned. taal; 11.15 in de Eng, taal. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. C. TI. Brandt. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. G. Fre- richs. 10.30: Jeugd kerk. J. Lamimers. Vrijz. Herv. 10.30: Dr. W, Banning. Rem. Geref. Gym, 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem. Pred. te Rotterdam. Ger, Kérk Klopipersingelkerk. 10: Ds. A. RI. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoopveg. Zond. 29. Oude Gracht kerk. 10: Ds. J. W. Siertsema 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zuid-Oostenkerk 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinipa, Zon dag 30. Ger. Kerk In H. V. 10 en 5: Ca.ivd. P. Verdam- uit Bussuim. 10: KJnderdieost Ong. Jansstr. 50). BapHsten-gem. 10 en 5: Ds. L. de Haan. Bed. II. Av. 8: Jeugddienst. Pinkstcrgom. 10 en 5: Openb. Sa menkomst. TIerst. Apost. Zendlngsgem. Wllihelmina- str. 10 en 5: Godsdienstoefening. Herst» Apost. Zon- dingsgem., Ja cob ijn est r. 10 en 5: Godsdienstoefening. Clir. Ger. Kerk, 10 en 5: Ds. W, F. Lamam, H. Av. Deutsche Evang. Gcm. Gotteedlonst urn 10.30 Uhr Pfarrer Iliing. Vrije Kath. Kerk. 10.30: Gcz. TI. Mis. HAARLEM-N OORD. Xe<l. Herv. Kerk. Kerk Kloos terstr. 10: Ds. v. d. Voet. lm man-u ëllterk 10: Ds. Drost 5: Ds. W. Versteeg, afsoheldswoord. Kon. Euiima- school. 10: Ds. A. Snethlage. H. Doop. Vrijz, Prot. 10.30: Mevr. Tony de Ridder, te Osterbeek. Geloofs- Gcin. liet Leger (les Heils. 10: Hr-i 1 iglngs-samenk 3.30: Schriftonderzoek. 7.30: Opwekki 11 vswamenk Leiders Hordijk. Evangelisatie Noorder Kapel.. 10.30 en 7: Evangelist en Mevr. BossersChr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Henstra. Ger. Kerk. Noord-Sohoterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Zondag 30. HEEMSTEDE. X. H. Kerk. Wilh.pleln! 10: Ds. Posthumus Mejes, vun Hoogland. Vredonhof 10.30: Ds. Brtët. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. C. B. ITeijn. Rem. pred. Oude Wetering. Ger. Kerk. Koedlcfslaiui 10: Ds. Dondorp. 5: Ds. Toornvliet, te Wolfheec. Camplaan 10: Ds. Toornvliet. 5: Ds. Dondorp. AERDEXTIOUT. Rel. Kring. 10.30: Ds. S. H. J. James, Ned. Herv. pred. Rotterdam. X. II. Wijkgebouw. 10.30: Ds. D. Tgomp. BLOEMENDAAIX. H. Kerk. 3 0: Ds. Th. G. Ton nen, van A'dam. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. B. J. Aris, Hv. A'dam. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. op golf]. 24.5,9 M. Gebouw V1J- verweg 16. V.m. 10.15: A. Voerman. KinderdienM. Zooals reeds eerder is medegedeeld zullen de uitvoe ringsmaatregelen betreffende de extra toewijzing t.z.t. bekend gemaakt worden. WIJZIGING PRIJZENBESCHIKKING TURF. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat In de Ne derlandsche Staatscourant var. 30 April 1942 is afgekon digd een wijziging van de prijzenbeschikking turf no. 2 en van de prijzenbeschikking turf no. 3. Deze wijziging heeft betrekking op de in de Peel geproduce^de aanmaak- turf van groot fbrmaat. Voor deze aanmaakturf, waarvan het formaat zoodanig moet zijn. dat 1 kub. meter ten hoogste 300 stuks, goed gestuwd, kan bevatten, zijn thans de volgende prijzen vastgesteld: bij levering af veen (maximum-vervenersprijs) Onverpakt 111.50 per 1000 stuks:,' Verpakt f 0.34 per pak van 20 groote of 25 kleine turven; BIJ levering aan verbruikers (maximum detailprijs); Onverpakt f23.50 per 1000 stuks; Verpakt f 0.59 per pak van 20 groote of 25 kleine turven. Genoemde detailprijzen gelden alleen voor het gebied ten zuiden van de groote rivieren: de Rijn. Lek. Nieuwe Maas. en Nieuwe Waterweg. Voor vervoer van aanmaak turf uit de Peel naar het gebied, benoorden de groote ri vieren zullen geen vervoervergunningen meer worden verstrekt. Bovenbedoelde wijziging van de prljzenbeschik king turf no. 2 en no. ;i. is dus niet van invloed op den detailprijs voor aanmaakturf benoorden de groote rivie ren. welke prijs derhalve gehandhaafd blijft op f20 per 1000 stuks. I DISTRIBUTIE SERVIEZEN E. D. De seeretaris-geenraal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt, in verband met de op 1 Mei 1942 .aanvangende distributie van serviezen e. d. bekend, dat winkeliers de van hun afnemers ontvangen vergunningen dienen op te zenden aan het rijksbureau voor de keramische Industrie. Juliana van Stolberglaan 29, 's Gravenhage, ter verkrijging van een machtiging tot aanvulling van hun'voorraaa Voor detaillisten wordt van 1 Mei a.s. af een circulaire bij de plaatselijke distributiediensten verkijgbaar gesteld, waarin nadere mededeelingen omtrent de voor hen ge troffen regeling zijn vervat. VERLENGING INLEVERINGSTERMIJN TOEWIJZINGEN „TABAK EN SIGARETTEN" DOOR GROSSIERS. 30 April. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat de inleve ringstermijn van de toewijzingen „tabak" en „sigaret ten". welke door de grossiers tot en met 28 April j.l. bij de plaatselijke distributiediensten tegen verzameltoewijzln- gen konden worden ingewisseld, verlengd is tot en met 15 Mei a.s. Grossiers, die na 28 April nog toewijzingen van detail listen in hun bezit hebben of ontvangen, kunnen deze toewijzingen derhalve alsnog bij den plaatselijken distrl- butledtenst Inwisselen voor verzameltoewijzlngen. INLANDSCI1K SCHEERWOL. De aandacht van de schapenhouders wordt er op ge vestigd, dat het ingevolge het bepaalde ln de wolbeschik king 1939 no. 2 verboden is wol, geschoren van Inlandsche schal.-1-------. of of te doen vervoeren, zonder schriftelijke ver gunning van den directeur van het rijksbureau voor wol en lompen. Voorts zijn de schapenhouders op grond van genoemde beschikking verplicht alle In hun bezit zijnde scheerwol binnen 'n door genoemden directeur te bepalen termijn verknopen en af te leveren aan door dezen directeur aan (e wijzen personen of lichamen. Het tijdstip en de plaats waarop, resp. de namen der personen of lichamen waaraan, de wol zal dienen te worden afgeleverd, alsmede de prijzen, waartegen de af levering zal dienen te geschieden, zullen nader worden bekendgemaakt. De af te leveren wol zal zich ln behoor lijken staat moeten bevinden. Bij niet-nakoming van het bovenstaande stellen belang hebbenden zich bloot aan de toepassing van sanctiemaat regelen. NEDERLANDSCHE VÏSSCHERIJCENTRALE INSTELLING BEZOEKUREN. De Nederlandsche vlsseherljeentrale deelt mede, dat be zoekers met Ingang van 4 Mei a.saoslechts worden ontvan gen: des voormiddags van 11—12 uur en des namiddags van 14 39—16 uur. Des Zaterdags kunnen geen bezoeken worden afgewacht. Daar de mogelijkheid zeer groot ls. dat men tijdens de vastgestelde bezoekuren niet meer geholpen zal kunnen worden, doet men goed steeds te voren een schriftelijke of telefonische afspraak te maken. Brieven op advertenties kunnen naar keuze van den adverteerder aan ons kantoor worden afge haald of tegelijk met de cpuran' m den namiddag door ons «mr- hen bezorgd. Lessen PRlVé EX CLUBLESSEN leeft J. H. van Hees, oèfenmees- *r N.L.T.B. Ballen voorradig. Ini Coninginneweg 51.. Tel. 13174'. Personeel gevraagd Voor Huishokding I In klein R.K. gezin handig Heisje gevr. voor de morgen uren, om in de huish. te worden •Pseleid. Geen wasch. Veenberg- plc-in 37 rood. it Gevr. net DAGMEISJE boven 1» J. In kl. gezin. Reeds sclioon- femaakt. Van Dortstraat 8. it Gevr. MEISJE voor de morgen "ren. Rijksstraatweg 338 ft Gevr. fl. jonge WERKSTER dagmeisje. Vondelkade 42 Heemstede. Gevr. fl. DAGJIEIS.TE v. S.30 tot 5 of tot 7 u. Mevr. Vroom, Sonnebloemlaan 12. Aerdenhout. 4 Jong fl. MEISJE gevr. me' middagkost V. 9-3 in gez. z. k Mtttr. Gr. Markt. Br. G 6255. Gevr. flinke ervaren NAAI STER voor ueranderwork. Br. O 6254. tl HULP 1. cl. HUISH. gevr. voor d- en n. voor 15 Mei of later bij Dame-alleen te O'veen. Brieven G 6253. «f KAMERMEISJE gevr. v. I®ct, intern. Hoog loon. H> lepenhove, Bloemendaal. H tenlustlaan 4. 4 Schoonmaakbedrijf vraagt 'oor klein schoolgebouw in Haarl Krd. een jonge WERKSTER "Werktijd 20 uur per week. Br 0 6251. 4 Jonge WERKSTER gevr. 1 dag per w. Aanm. na 6 uur. Leid- •chevaartweg 161, IT'st. Net R.K. MEISJE gevr. per 15 Kei. Zelfst. k. w„ met hulsel *«rk. De Jonge's Levensm. bedr warmoesstraat 24. Gevr. in hjjish. v. 2 pers. nette JUFFROUW of meisje, geheel ze4fst. kunnende werken van 8 tot 4 uur. V.g.g.v. Br. met opgaaf van verl. sal. G 6248. Flink DAGMEISJE gevraagd van 9-5 our. v.g.g.v. Spaarne 53. Fl. HUISHOUDSTER gevr. v dir. met zacht kar. in kl. gez. te Santpoort. Gen. oude hulpbeh. Dame bij te staan. Intern. Sal. n. e. te k. Br. met uitv.-4nl. G 6246 f NET MEISJE gevr. 3 a 4 x w. van 8.305 uur. Klopper- singel 183 b. h. Spaarne. Net deg. DAGMEISJE gevr. van 8.305.30 met middagkost Zondags vrij. Wagenweg 27. 4 Gevr. een R.K. MEISJE van half negen tot 3 uur, 16 of 17 jaar. A. v. d. Nouwland, Reltz- straat 56. Hrl. N. DAGMEISJE gevr. van 9-2 Vr. 9-5 uur, boven 16 J. Hoog loon. Zijlweg 48, Hrl. Gez. in kl. gez. flinke besch. HULP IN DE HUISH. Extern Prettige werkkring, hoog loon Lorentzkade 152 (bij Pijlslaan), tel. 11023. 4 NETTE WERKSTER gevr Kruisstraat 5. In een rusthuis wordt een FLINK NET MEISJE gevraagd 8 30-12.30 met warme maal tijd. Aleen m. goede get. zich aan te melden: Westerhoutpark 36. Gevr. een NET DAGMEISJE. Oosterlaan 18, Heemstede, ""el. 29674. 4 Mevr. v. RoyenSchous vraagt fl. net MEISJE v. d. of d. en n of fl. huish. Hulp ruw werk aanw Hoog loon. Zandv. laan 313. Zand- voort. ■4 Gevraagd R.K. 2e MEISJE voor de ochtenduren. Hooglands park 4. 4 Gevr. flink NET MEISJE niet ben. IS j. van half 9-4. Heeren- weg 14S. 2* DIENSTBODE gevr. voor dag en nacht. K. Jtoken. niet beneden 23 jaar, voor direct of 15 Mei Aanmelden na 7 uur. Mevr SchmidtDegener. Zijlweg 263 4 Gevr. FLINK MEISJE v. hee- le dagen of v. dag en n. Zich te melden ni 2 uur Jan van Galen straat 7, Haarlem. 4 Gevr. net DAGMEISJE van f tot 5 of 7 uur, zelfst. k. w. en v g. g. v. Zat. middag en Zond. vrij. Mevr. Snoeok Henkemana, Wag- ■nerkade 83. Heemstede. 4 Gevr. op dorp bij Haarlen. zelfst. MEID-HUISHOUDSTER d. P.G. intern, tusschen de 3b en 45 j„ bij Heer en Zoon, welke goede behandeling boven salaris wenscht. Goede burgerpot kunn koken en uitat, werken. Prima ref. vereischt. Br. G 6233. 4 Gevr. NET MEISJE. Zondags vrij. Hoog loon. Groote Hout straat 4. 4 Gevraagd MEISJE ,voOr mor gen en middaguren om met kin deren te wandelen. Aanmelder Leldsehevaart 300. FUNK DAGMEISJE gevr. m vólle kost. hoog loon. Zond. vrij. Denijs. Zandv. laan 127, H'stede 4 NET MEISJE gevr., niet ben 18 j., van.S.302.30 u. en voor des Zaterd. mldd. een werkster e werkplaats schoon te houden. Ripperdapark 41-huls 4 Te Overveen gevr. FLUNK MEISJE v. S-5, niet ben. 17 j. 'a Zond. vrij. Br. G 6177 4 Gevr. zoo sp. mogelijk FLINK MEISJE v. d. of d. e. n. zelfst. k. en goed k. k. n. ben. 20 j. meer hulp aanw. Br met ppg v. verl. sal. G 6179 4 Gevr. NET MEISJE in Ohr. ge in. middagkost. Acaciastr. 4 FLINK MEISJE gevr. -.oor bloemenwinkel en huishouding, goed loon. Soenda.piein 31. 4 Flinke WERKSTER gevr. voor heele of 2 halve dagen p.w. Aanm. Santpoorterstr. 1B. Hrl. Na S uur. Voor Bedrijf 4 NETTE JONGEN gevr. 18 a 17 j. Bl'daalscheweg 16. Bi'daaJ. 4 NETTÊ JONGEN gevr. om opgeleid te worden in rijwielvak. N. Hoogstraten. Kruisweg 17a. 4 Gevr. voor direot WINKEL JUFFROUW in brood-, koek. en banketbakkerij. Vakkennis ver eischt, leeftijd pl.m. 22 laar. Br. met opg. van verlangd salaris en referentdes G 6182 4 Sportfondsenbad. BARMEIS JE gevraagd. Leeftijd 18 jaar 4 2 HANDIGE JONGENS gevr voor machinale houtbewerking beneden 18 jaay. Fa. R. Groot. Korte Hofstr. 2. 4 SCHILDERSLEERLING gevr. Jacob Geelstraai 1G Haarlem. 4 Nette jonge WERKSTER gevr. v. enk. u. 's m. v. kantoor Jans- weg en Vrijdags of Zaterd. Aan melden Heussensetr. 78, H.-N. 4 Gevr. WINKELMEISJE pl.m. Jaar in kunstschlld-erszaak. Gierstraat 29. 4 Gevr. bekwame STRIJKSTER een besteller, pl.m. 18* jaar en een aankomend meisje. Fijn was- sc her ij Lijf lander. Floresstraat 16. Haarlem-N. 4 Fijnwasscherij Haak. Mr. Cor- neli9Str. 33-35. na 5 um Iepenlaan Bl'daal. vr. MAXGELSTERS. STRIJKSTERS en nette MEIS JES. N.V. Vloeistofmeetappa- ratenfabriek te Dordaecht zoekt oor onmiddellijke indiensttre ding een EMPLOYE VOOR DE WERKPLAATS voor een tech nisch administratieve functie, di ploma M.T.S. gewenscht. en een bekwaam Boekhouder-Chef de Bureau Sn staat om de leiding van de administratie op zich te nemen In aanmerking komen alleen zij. die ervaring op het gebied van bedrijfsadministratie bezitten. Eigenhandig geechreven sollicita ties met opgave van verlangd sa laris en vergezeld van een foto van reeenten datum, in te dienen ten kantore der vennootschap. Maasstraat 20a, Dordrecht. 4 Gevr. STRIJKSTERS, meisje oor de strijkpers, mangelsters »n vouwsters. Aanm. Stoomwas- ;cherij .Meulman, Zandvoort. Dr. Metzgerstraat 10. 4 Zuid-Hollandsch Kaaspaleis. Zijlstraat S4 vraagt WINKEL JUFFROUW boven IS jaar. vol ledig met vak bekend. Aanmelden Maandagnamiddag tusschen 6 en 7 uur. 4 Direct gevraagd Voor kwee keriy- en winkelwerk FLINKE JONGEN, ln bezit van rijwiel Aanmelden 7-8 's avonds. Bloe menmagazijn Wigman Co., Santpoort-Station. 4 BEDIENDE gevr. voor ban ketbakkerij en automatiek. Leef tijd 20-30 j. O. Veldt, Kruis straat 18. 4 HEEREXKAPPER gevr. H Leislng. Kloosterstraat 41 Hrl N 4 Apotheekhoudend arts in de nabijheid van Haarlem vraag: EXTERNE ASSISTENTE VOOI de apotheekwerkzaamheden er administratie. Br. met voil. inl G 6265. 4 Terstond gevr NETTE MEIS JES voor de strijk- en mangel kamer. Wasscherij Clous, Brou wersvaart 134, 4 Schoonmaakdienst vraagt nette JONGEN. Aanmelden na 6 uur. 't Hofstraat 109. 4 INTELLIGENTE STENO-TY PISTE gevraagd door technisch handelsbureau, zeer goed kun nende typen. Bekend met Duitsch aanmelden Tempeliers- straat 10. 4 Voor direct gevr. JONGSTE BEDIENDE, Winterhulp. Kenau- park 1. 4 Gevr. actieve, besch. DAMES voor heele of halve dagen voor propagandawerkzaamheden. Pers. aanm. Reparo. Jansweg 42. Op fabriekskantoor STENO TYPISTE voor de ochtenduren gevr. Sollicitaties G 6260. 4 FLINKE JONGENS voor houtbedrijf gevr. Aanm. De Wit- straat 31. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B.z.a. FRIESCH MEISJE v dag en nacht. Goed kunnende ko ken en zelfst. werken. V.g.g.v. Br. Zaeckstr. 8, Den Haag. 4 B.z.a. ongeh. WERKSTER vóór Maandag. Woensdag een halve dag en Vrijdag den geh. dag Br. G 6225. 4 DIENSTBODE b.z.a. voor d. en n. Br. met opgaaf van loon aan Yereeniging ..Kinderzorg". Arn- hemscheweg 67. Amersfoort. 4 NET MEISJE 35 j., g k. w k„ goede ref. voorzien, zoekt be trekking met middagkost. Zondags vrij, liefst centrum. Br. G 6275. 4 Ervaren COSTUUMXAAISTER vraagt werk bij zich aan huis. Br. G «274. Huizen gevraagd ZONNIG HUIS te koop of te huur omg. Marnixstraat of Soendaplein liefst met tuin op W. of Z. Br G 6093. GEMEUB. VILLA, 5 a 6' ka mers. omgeving Haarlem, te huur gevraagd. Br. met uitvoerige om schrijving en prijs onder letter C. H.. van Breestraat 134 boven. Amsterdam. 4 Te huur gevr door jongelui die in Juni of Juli wenschen te trouwen BEN.- of BOVENHUIS m. vrije w.c. en keuk. Br. G Jong echtpaar zoekt WONING of ged. woning met keuken v. di reet. Br. G 6192. 4 Rijksambt. gezin 2 pers. vraagt per 1 Juni of eerder VRIJE WO NING te Haarlem (centrum. Soendaplein of Den Hout) huur 30 a f 35 p. m. eventueel mei -oningruil IJmuiden-Oost. Br Wijk aan Zeeërweg 60. IJm. O Kamers gevraagd 4 Heer zoekt spoedig ruime ge- stoff. ZIT- EN SLAAPKAMER m. pension. Heemstede of Ilaar- em. Br. m. prijs enz. G 6097. Bejaard echtpaar zoekt pret tige VERZORGING en degelijk pension, twee kamers: minstens één zonzijde., Gaarne spoedaanb. onder no. 3952 aan Adv. Bur ..Die Haghe", Plein 11, Den Haag 4 Dame zoekt gem. ZIT-SLPK., m. stook- en kookgelgenh Br. no. B 36 aan Boekh. J. M. de Wit, Bioemendaa! 4 Gevr. gem. ZIT-SLAAPKA MER met gebr. van keuken. Br G «100. 4 GEM. KAMERS geve m. vrije keuken, omg. Kennemerl.-Oud- IJmuiden. Br. G 8101. 4 J- man vr. te huur eenv. ZIT- SLPK. met gas en w. en stook- gel. omtr. Cronjéstraat. Br. met prijsopg. G 6102. 4 Gevr. groote GESTOFFEER DE KAMER met pension. Br G 6103. Kamers aangeboden 4 Te huur: 2 KAMERS gestoff. op ge zeil. st. f 25 p. m. Adres bur. van ~dlt blad. 4 Te huur: GEM. ETAGE best. uit-3 k. en vrij keuk. op rust. en g. stand. Adres te vern. bur. van blad. Voor besch. j. dame ged. gem. ZIT-SL.KAMER. tuinhuisje on rlje keuken a f 15 p. m. Gas. w. en el. inbegr. N Gracht 86. Bez. ia 7 uur. SIAAPKAMERTJE te huur gb omg. Soendaplein. Br. G 6193 4 Dame uit den Heider. 53 J. 'F Te huur gest SUITE gelegen Verspronckweg. Te aanv. 1 Juni Br. G 6105. 4 Te huur gem. ZIT-SL. KAMER met serre. gebr. keuken en steen werk. Zandvoortscholaan 25. 4 ETAGE te huur. Adres te ver nemen bm-. y, d. blad. Te huur. Heemstede. Prach ONGEM. KAMER voor D. ol Heer all. met ap. kookgel. Br - 6106. Kost- en Inwoning 4 Agb Degel. KOST EN INW. voor net meisje b.b h.h. met vrije slaapgeL Velserstr. 12 rood, Hrlem zoekt een net KOSTHUIS of wil de huishouding doen bij dame of hoer zonder salaris. Br. G 6111 4 Jongeman zoekt net KOSTHUIS (geen beroeps). Br. m pr. G 6112 Huisraad gevraagd Te koop gevr. KLEIN BUREAU. Br. met prijs G 6113. Huisraad aangeboden Te koop 4 CLUBFAUT. en sa lontafel Br. G 6123. 4 TE KOOP: 1 eiken slaapkamer- ameubl. bestaande uit: 2 deurs kast, lits jumeaux. 2 nachtkastjes, tafel, 2 stoelen, toilet m. 3 spiegels f 300. 1 Pitriet serreameublement best. uit: bank, 2 fauteuils, tafel, schemerlamp f 75. Adres: Iepen laan 84, Bloemendaal. 4 TE KOOP: staande schemer lamp, pluche tafelkleed en cocos- looper. Adres bur van dit blad. 4 Te koop 2 elkenh. LINNEN KASTEN. Zeeweg 61, IJmuiden-O. 4 TE KOOP: Mass. Mah. ovale tafel, gaaf, m." kr poot f 30. 2 lam pen t 1, gr. h. mand.f 1.50. Zandv laan 25. 4 TE KOOP AANGEB.: groote waschtell en gr. w.ketel en 1 paar pumps maat 40 Br G 6118. 4 Te koop z.g.an- 2 pers. STAAL- MATRAS, prijs t 32.50. Duinlaan 21. Bennebroek. 4 Wit emaille KOLENFORNUIS merk Kupperbusch te koop aangeb. Br. G 6120. 4 Te koop Japansch THEESER VIES met 12 ontbijtbordjes. Wol straat 2 rood. na 6 uur. 4 TE KOOP AANGEB.: ledikant met springbak 1 pers. en een hon- denmand Pegasusstraat 12. 4 Inzinkbare TRAPNAAIMACHI- NE te koop. werkt pr. geen opljoo- pers. Iepenstraat 14. Hrl.-N. 4 Neumann HANDNAAIMACH. te koop, werkt prima f 30. v. Nes- straat 51, Hrl.-N., geen opkoopers. 4 2 pers houten LEDIKANT, 1 kinderledikant, 1 pers. spiraal te koop. Pijnboomstraat 108, 4 TE KOOP: donker eiken kap stok. rubber badschoenen m. 35 cn badmuts. 5 m. gasslang, 2 gascom- foren. Leidschevaartweg 39, H'stede Muziekinstrumenten 4 Part. biedt zijn prima PHILIPS RADIO te koop aan. Br. G 6124. 4 Te koop 8 W. VERSTERKER, elec. grarr.ofoon met Kristal p.-u. en 2 elec. dyn. loudspeakers, f 195. Adres te vern bur. van dit blad. 4 GR AM. VERSTERKER agb. met luidspr. ingeb in kast z.g.a.n. Eikenlaan 29. H'stede. 4 NIEUWE GRAMOFOONPLA- TEN op elk gebied, van part. te koop a 90 ct. Schouwbroekerstraat 7 (boven). Hemstede, ook Zondag. 4 Te koop goed spelend RADIO TOESTEL met kast. Voorm. Oude- weg 51, na 6 uur. 4 TELEFUNKEN RADIO te koop. Tafelbergstr. 3. Haarlem (N.), na 7 4 Te koop een FR. STUDIEPIANO Bolwerkslaan 23. 4 Te koop PinLIPS RADIO met luidspreker f 50. Lombokstr. 32; Heemstede. 4 GOEDE PIANO OF VLEUGEL gevraagd. G. SarstSdt, Adm. de Ruyterweg 459 I, Amsterdam. 4 Tg koop nwe Hohner Orchester MONDHARMONICA letter C. n. bespeeld f 3. Tcv. schijnwerper v. rijwiel z.g.a.n. f 2. Adres te vern. bur. v. d. blad. 4 ACCORDEON planoklavier 12 bassen te koop. Zeeweg 280, IJmui- den-Oost. 4 Te koop STUDIEPIANO. Eiken straat 34. 4 Te koop PHILIPS RADIO te bevragen ra 7 uur. Spaanschevaart straat 50. 4 Modern RADIO 38. Electr. Gra- mofoon. Kindergramofoon 15 pl. Javastraat 31. Te koop gunstig gel. goed verh, perceel en, met en zonder centr, verw. en garage. Hypotheek be schikbaar Inl. J. E. ROL, Bcëedigd Makelaar, in Ass. en Vaste Goed. Dahlialaan 33* Aerdeaifaout TeL 27437,

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7