Kcrt en bondig. Flitsen. Reeds ruim 250.000 Nederlanders teruggekeerd. 'AmstercJam ontving cie Koningin Zuivering provinciale bedrijven. Openbare vergadering Trouw. Haarlem verloor T25 Ruizen. Pol. Opsporingsdienst; Werkzaamheden te Haarlem begonnen. HEEMSTEDE Door de Duitschers werden ruim 500.000 Nederlanders, w.o. 20.000 politieke gevan genen uit ons iand weggesleept. Daarvan zijn er reeds meer dan 250.000 terugge keerd. Uit het deel van Duitschland, dat door de Russen werd bezet, zijn weinig gegevens te verkrijgen, maar de geruch ten dat alle Nederlanders, die niet vóór 7 Juli uit het Russische gebied zijn ver trokken, daar worden vastgehouden, be rusten volkomen op li sse gronden. De re- patrieering is echter door de verplaatsing van de demarcatielijn vertraagd. Binnen kort zuilen speciale missies naar Duitsch land vertrekken om de „verdwaalden" op te sporen. Honderd amcuiances zijn reeds onderweg v ior de zieken en invaliden. PRIJS VOORSCHRIFTEN BLIJVEN VAN KRACHT. De controle op de naleving der priis- voorschriften heeft gedurende de eerste weken na de bevrijding eenigermate ge stagneerd. Thans ls de reorganisatie van het prijscontrole-apparaat echter vrijwel beëindigd. Er wordt thans nogmaals met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de prijsvoorschriften onverminderd van kracht zijn gebleven. Voor elke prijsver- hooging is voorafgaande toestemming noodzakelijk. BINNENLAND. Van de 600.000 in Duitschland geïn terneerde Franschen zijn er slechts 15 proc. >n leven en nog geen ï\k proc. van de ge deporteerde Fransche Joden heeft het ver blijf in nazi-Duitschland overleefd. Arnhem heeft nu al weer 50.000 inwoners. Verwacht wordt dat dit aantal midden Juli 75.000 zal zijn. Het moeilijkste werk zal zijn voor de overige 15.000 ingezetenen die Arn hem vroeger telde onderdak te vinden. Voor de dakloozen moeten voorzieningen getrof fen worden. Daar er ook veel kachels in Arnhem gestolen zijn zullen de meeste be woners aangewezen zijn op de centrale keu kens, die een capaciteit hebben van 60.000 L. per dag. Besloten is de loonen in loodgieters- en fittersbedrijf met 25 pet. boven het peil van Mei 1940 te verhoogen. Dit beteekent voor de eerste klasse gemeenten een loon van 87 cent per uur. Aan de Leidsche Universiteit zijn de werkzaamheden, voorzoover het examens en tentamens aan de faculteiten betreft, met uitzondering van die der wis- en natuur kunde, hervat. Alleen zij die zich niet aan onvaderlandslievende handelingen hebben schuldig gemaakt, geen lid van de N.S.B. of dergelijke organisaties zijn en niet de loyali teitsverklaring hebben onderteekend kun nen examens of tentamens afleggen. Tengevolge van het optreden van het Haagsche moordcomplot, dat ook een Duitsch soldaat neerschoot om aan wapens te komen, blijken nog 12 goede Nederlan ders het leven te hebben verloren, die als vergelding voor den moord op den Duit- schen soldaat zijn neergeschoten. Bovendien werden toen nog eenige huizen opgeblazen. Een jongeman heeft aan de V. U. te Amsterdam de doctorsbul gehaald nadat hij had opgegeven de loyaliteitsverklaring piet te hebben geteekend. Achteraf is dit een leugen gebleken te zijn. Het M. G. heeft de zaak in handen. BUITENLAND. 50 groote Amerikaansche oorlogssche pen zijn uitgerust met een speciale installa tie, welke het mogelijk maakt, door vijande lijke actie stuurloos geraakte schepen toch in veilige haven te brengen. De Britsche minister Anthony Eden zei in een verkiezingsrede o.a. „De opvatting der socialisten, als zou er voor goede betrekkin gen met de Sovjet-Unie een socialistische re geering in Engeland noodig zyn. is onjuist." In Westelijk Bohemen zijn massagra ven ontdekt van ruim 1000 politieke gevan genen, in de lente van dit jaar door de S.S. Vermoord. De politieke betrekkingen tusschen Syrië en Frankrijk zijn practisch afgesneden. De adjunct-gedelegeerde vertegenwoordiger van Frankrijk bij de Syrische regeering heeft zich naar Beyroèt teruggetrokken, aangezien de Syrische regeering geen enkele betrek king met hem onderhield. De leden van de geallieerde bezettings troepen ergeren zich voortdurend als zij zien hoe duizenden door hen vrijgelaten Duit- sche soldaten met gejuich door hun landge- nooten worden begroet alsof zij zelf den oorlog gewonnen hadden, zoo meldt A. N. P. uit Keulen. De Fransche regeering heeft in een nota aan Madrid haar excuses uitgesproken ,,voor het betreurenswaardige incident te Chambéry". Diplomatieke kringen te Londen oor deel en de Fransch-Spaansche betrekkingen zoodanig verscherpt, dat de Spaansche re geering wellicht besluit Laval voor onbe- paalden tijd te houden. De Poolsche regeering te Londen heeft in een aan alle geallieerde regeeringen, met uitzondering van Rusland, overhan digde verklaring formeel geprotesteerd te gen de nieuwe Poolsche voorloopige regee ring van nationale eenheid. 250.000 Amerikaansche soldaten zul len eenige weken vacantie in Zwitserland doorbrengen. 2000 officieren blijven er twee jaar voor herstel van gezondheid. De oorlogsschade in Noorwegen wordt op 1800 millioen kronen geschat. Er is een sneltreinverbinding Berlijn- Moskou geopend. De vrouw van von Ribbentrop is ge arresteerd op een Deensch schip varende van Kopenhagen naar Duitschland. (Vervolg van de vorige pagina) staan van het Nederlandsche Volk. Het zal daarvoor noodzakelijk zijn dat ieder van ons bereid is ie op te geven van zijn eigen op vattingen, bereid om ook het inzicht van hem, die boven hem gesteld is niet van te yrren als onjuist, als slap of wat U maar v lit, te brandmerken. Het gaat vandaag aan den dag om het „nu of nooit", misschien om het ..er oo of er onder". Wij, uwe Regee ring, gelooven aan de gezonde krachten in het Nederlandsche volk. Wij doen een be roep op U en vragen uw aller medewerking van hoog tot laag, waar gij ook staat. Met minder dan dat kunt gij niet toe, zijt gij niet verantwoord voor de zaak van ons' volk, die toch ook U ter harte gaat, gij oude K. P.-er, of wie gij ook zijt. Wij moeten te zamen de nieuwe wegen vinden van leiding en gezag, van vrijheid en zelftucht, van critiek en van vertrouwen. Wij staan open voor uw wen- schen en gedachten, maar zij zullen ons niet van dien rechten weg afbrengen, dien wij gezamenlijk moeten gaan. Rekent U daarbij op ons, wij rekenen op U." De derde dag der bevrijdingsfeesten te Amsterdam heeft het hoogtepunt ge bracht: de hoofdstad van ons land ontving de Koningin. Reeds heel vroeg in den morgen stelden velen zich op den Dam op en ook overal langs den weg, welken de Vorstin zou volgen stonden groote menschenmassa's. Toen de Koningin bij den betonnen muur bij Diemen arriveerde, werd zij warm toegejuicht door de enthousiaste menigte. De Koningin werd begroet door den waarnemend burgemeester den heer F. de Boer en door generaal Crerar. Hoewel de stoet een andere route volgde dan oorspronkelijk was bekend gemaakt, stonden langs de Weesperzijde en de Stadhouderskade dichte drommen, maar het dichtst waren zij bij de Vijzelstraat. Met den intocht van de Koningin verhelderde ook de hemel. En de regen maakte plaats voor wat zonneschijn. De Provinciale Militaire Commissaris deelt mede, dat door hem is benoemd en ge ïnstalleerd een adviescommissie voor de zui vering van het personeel van de P. E. N. en de P. W. N. in de Provincie Noord-Hol land en dat deze commissie als volgt is samengesteld: J. D. A. M. ten Brink te Alkmaar, voor zitter; dr. L. M. v. Dis te Overveen, secre taris; P. G. M. Coebegh te Haarlem, lid; ir. J. H. Rijkes, te Velsen, lid; J. Oosterling te Haarlem, lid; P. A. Postma, te Haarlem, lid. De naam van 1 lid zal nog nadar worden bekend gemaakt. Voor de zuivering van het personeel van de Prov. Ziekenhuizen is de volgende com missie samengesteld: Mr. L. Verbeek te Den Haag, secretaris; C. Haeck te Heerhugowaard, lid, H. A. Pre- nen te Bloemendaal, lid, R. Verbeek te Sant poort, lid; de Voorzitter zal nog nader wor den bekend gemaakt. Een ieder wordt opgeroepen in het belang van den wederopbouw van het Vaderland, gerechtvaardigde klachten, die eventueel mochten bestaan over hen, die sinds 10 Mei 1940 in deze Provincie behooren tot het per soneel bovengenoemd, alsmede omtrent hen, die thans als zoodanig fungeeren, in te brengen. De klachten moeten als regel schriftelijk, behoorlijk gemotiveerd en onderteekend worden ingediend bij den Secretaris der Commissies voor het P. E. N. en P. W. N. (Dr. L. M. v. Dis, Ramplaari 32 te Overveen, voor het Prov. Ziekenhuis Mr. L. Verbeek p.a. C. Haeck A 53 Heerhugowaard, tel. 231 Oterleek) en wel vóór 15 ♦Juli 1945. Hierbij moeten de naam en het adres van den aan klager en van de eventueel getuigen vermeld worden. Aangeklaagde, aanklager en getuigen kun nen door de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen kan door mij op voorstel van de Commissie verschijnings plicht worden opgelegd. KUNST ALS REGEERINGSZAAK. De stichting „Nederlandsche muziekbe- langen" gaf Woensdagavond een concert in den Haag waarbij o.a. mevrouw Jo Vincent medewerkte. Dit was het eerste concert in de hofstad van de kunstenaars die princi pieel geweigerd hebben met de bezettings machten mee te werken. Prof. dr. G. v. d. Leeuw, minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zei in een rede o.a.: „Kunst is geen regeeringszaak. Inderdaad, niet de regeering kan kunst maken. Dit is afdoende in de afgeloopen jaren gebleken, toen de zoogenaamde regeering hoogstens kunsten maakte (gelach). Ook is de kunst geen regeeringszaak voor wat betreft het aan banden leggen daarvan, maar aangezien de kunst de ziel van het volk is, is zij regee ringszaak bij uitnemendheid, waar samen werking tusschen de kunstenaars en de re geering tot heil voor het cultureele leven van ons land kan zijn." N.S.B.-ERS GEARRESTEERD Te Haarlem zijn gearresteerd J. Neder- koorn, de banleider der W.A. en A. Voet, de man die o.m. den Duitschers bij het vor deren van auto's de behulpzame hand heeft geboden. Wie door één van deze twee of door beiden in de afgeloopen jaren last heeft ondervonden wordt verzocht zich te melden Nassaulaan 51. GESTOLEN OM TE RUILEN. Door de Haarlemsche politie is in bewa ring gesteld A. M. G. S„ vrouw van C. J. S., wegens verduistering van vier rijwielen. Zij verklaarde die tegen levensmiddelen geruild te hebben. In het Gem. Concertgebouw hield giste ren de organisatie Trouw een openbare ver gadering. Vier sprekers pleitten voor het tot stand komen van één Christelijke Nationale Party. Mr. Dr. Visser, bestuurslid der Chr. Hlst. Kamerkieskringcentrale te Amsterdam, wees op de noodzakelijkheid bij de vernieu wing van positief Christelijke beginselen uit te gaan. Na zijn, met aandacht gevolgde rede. werd de toespraak van H.M. de Ko- nipgin beluisterd. Vervolgens sprak Mej. Mr. G. H. J. v. d. Molen, in den illegalen tyd hoofdredactrice van Trouw, haar wensch uit dat de Christ. Hist., de Chr. Dem. Unie en de Anti-Revolutionairen een eenheid zouden vormen. De heer J. Hofman, voorzitter van den Ned. Chr. Grafischen Bond. bestuurslid van het Chr. Nat. Vakverbond, sprak over de eenheid die er in de Chr. Vakbeweging al 40 jaar is, zonder dwang of verdoezeling van beginselen. De eenheid van belijders van den Christus op politiek terrein is volgens spr. van urgent belang. Tenslotte wees Mr. H. Bijleveld uit Amsterdam, secretaris van de Anti-Rev. Partij, er op, dat we gedurende den bezettingstijd als volk er geestelijk en moreel niet op vooruitgegaan zijn. Men zal, aldus spr.. al deze bergen van moeilijkheden, groote ontwrichtingen en gevaren, alleen kunnen verwyderen door de eischen uit het Evangelie levenswerkelijkheid te doen wor den. De heer P, Tjeerdsma opende en sloot de bijeenkomst, en een groep leden der H.O.V. verleende muzikale medewerking. DE HAARLEMSCHE BAKKERSGEZELLEN De afdeeling Haarlem van den Alg. Bond van bakkers, chocolade- en suikerbewerkers hield haar eerste vergadering na de bevry- ding. Herdacht werden de overledenen, vooral de slachtoffers van oorlog en terreur. Besprekingen werden gevoerd over een loons verliooglng van 25 pet. Verder werd de hou ding besproken van sommige patroons ten aanzien van de 48 urige werkweek. Sterk afgekeurd werd dat er arbeidstijden gemaakt werden van 20 en meer uren achtereen. De 48 uren in de week worden er soms 60 en meer. Dit wordt, zoo werd opgemerkt, ge daan onder het excuus dat het noodig ls voor het bakken van Roode Kruisbrood. ter- wyi genieend werd dat dit brood er niet meer is. De vraag werd gesteld of een par- tieele actie in deze niet gewenscht is om door een staking die patroons te dwingen tot de normale werkweek terug te keeren. Tn verhouding van vele andere steden van ons land heeft Haarlem gelukkig slechts weinig huizen verloren. Het totaal aantal perceelen dat door oorlogsgeweld (bommen en gevallen vliegtuigen) en door verniel zucht van de Duitschers vernietigd ls, be draagt ongeveer 125, DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD Feesten in Haarlem. De Oranievereenigingen Koninginnedag en Prins Willem I deelen mede: De feesten worden voorafgegaan op den avond van 28 Juni door een herdenking der gevallenen bij de Jan Gijzen Vaart. Een stoet kinderen marcheert van het Soendaplein naar die gedenkplaats, om elk eenige bloemen, op de plek der fusilleering te leggen. Daarna is er een wijding onder leiding van Ds. v. d. Voet en zang van het mannenkoor Caecilia en het Haarlemsch A Capella koor. De 29e Juni wordt geopend met muzi kale reveilles in de onderscheidene stads wijken. Om 8W uur wordt in de Groote Kerk een wijdingsuur gehouden, sprekers zijn Ds. Hoorweg en Ds. Emmen en organist George Robert. De feestelijkheden beperken zich verder goeddeels tot kinderspelen, door de afdee- lingen en buurtcomité's. Daar de lagereschoolkinderen door de 5 oorlogsjaren nog geen feesten hebben ge vierd. heeft het gemeentebestuur besloten een vacantiedag té geven, te verwachten is, dat de bijzondere scholen ook vrij zullen geven. Straat- en buurtsgewijs moeten verder spelletjes worden georganiseerd voor de kinderen. De kinderen der leden van Koninginne dag krijgen 's morgens in het Schoterkwar tier een bioscoopvoorstelling in het Frans Hals Theater, in Haarlem Noord zijn er kinderwedstrijden in de Pijnboomstraat, in het Bosch en Vaartkwartier op het Oranje plein. 's Middags is er een openluchttheater op het Raadhuisplein. Om 3 uur een orgel concert in de Kloppersingelkerk, organist J. Meilof. Om 2.30 uur wordt een kerkconcert in de Immanuelkerk gegeven, alleen toegan kelijk voor leden, voorts zijn er kinder spelen in de onderscheidene wijken. Op het sportterrein aan de Kleverlaan heeft een hockey-wedstrijd plaats tusschen de M.T.S. en de Prinses Irene Brigade. Er is een gecostumeerde kinderoptocht in het Bosch en Vaart kwartier. 's Avonds zijn er concerten op de Groote Markt, Nagtzaamplein, Orionweg, Sant poorterplein met volksdansen. Van 7!9 uur wordt een concert in de Noorderkerk gegeven, met orgel en zang. o.a. van Helene Ludolph en Ans Stroink. Wedstrijden voor volwassenen hebben plaats op den Orionweg. Den geheelen dag zijn er muzikale rond wandelingen door de stadsdeelen. Op Zaterdag 30 Juni: Voortzetting der kinderspelen en wed strijden voor volwassenen en gecostumeer de kinderoptocht in Haarlem Noord. Voorts muziek en dans en vreugde vuren. In Haarlem Oost wordt een speciale etalage-versiering gemaakt met witte anjers, de lievelingsbloem van den Prins. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de programma's in de onderschei dene wijken uitgegeven. JAARVERGADERING GR. HOUTSTRAAT- VEREENIGING De Groote Houtstraatvereenigng hield Woensdagavond haar jaarvergadering. De heer A. v. Weerden werd als voorzitter her kozen, evenals voor het bestuur de heeren C. H. Cornegoor, G. M. Oord en J. Voogd. Nieuw gekozen werd de heer A. G. Spaarga ren. De heer J. Kroskinsky werd tot afge vaardigde bij de Koninginnedagvereeniging benoemd. Besloten werd de contributie voor het loopende jaar te verhoogen. waarna een nieuwe kascommissie werd aangewezen. Op grond van art. 38 van de Statuten werd aan 5 leden het lidmaatschap ontzegd. Tijdens de bezetting is vernieling aan gericht in de Synagoge der Ned. Israëlitische Gemeente te Haarlem. De heilige Wetsrol len die opgeborgen waren zijn echter be houden gebleven. Er kunnen nog geen diensten in de Synagoge worden gehouden. Deze diensten hebben voorloopig plaats in het schoolgebouw in de Lange Wijngaard straat. Het postpersoneel te Heemstede zal a.s. Zaterdagavond in het restaurant Groenen- daal een bijeenkomst houden om feestelijk te herdenken dat 14 van de 15 postmannen, die in den loop der jaren naar Duitschland gedeporteerd zijn, teruggekomen zijn. De A. J. C., het A. N. J. V., de J. G. O. B., de J. V. O. en de Sportbondjeugd hebben den grondslag gelegd voor de oprichting van de Haarlemsche Socialistische Jeugdfedera- tie. Secretaris der federatie is Klaas de Boer, Wagenweg 18. Tegen vijf personen te Haarlem is pro- ces-verbaal opgemaakt, omdat zij oetrapt werden op het stelen van een boom op het terrein van de school aan de Buitenrust - laan. Eenig hout werd in beslag genomen. De heer J. Verton, Weltevredenplein 25, Haarlem N. zal a.s. Maandag naar Friesland vertrekken en op de terugreis een aantal indertijd uitgezonden kinderen meenemen» Hij wordt vergezeld door twee heeren van het Roode Kruis, die bij de verzorging der kinderen behulpzaam zullen zijn. Er bestaat nog gelegenheid meer kinderen mee terug te brengen. SPORT. Vrijdagavond 7 uur speelt R. C. H. in het Heemsteedsche Sportpark een voetbal wedstrijd tegen een Engelsch Leger-elftal. In het kader der bevrijdingsfeesten is in het D. D. V.-tennisstadion te Amsterdam een exhibition georganiseerd, waarbij A. S. van Swol. F. Wiegers, H. Wiiton err A. Bor- ren weer voor den eersten keer officieel speelden, nadat zij in 1942 van sportbeoefe ning waren uitgesloten, wijl zij weigerden met N. S. B.-ers te spelen. In de Apollohal te Amsterdam heeft Karei Lotsy gesproken over de toekomst van de Ned. Sportbeweging. Hij bepleitte oprichting van een groote overkoepelende organisatie, welke alle sportbonden in zich vereenigt, maar dit orgaan moet vrij van regeeringsbe- moeiïng blijven. Onder leiding van deze organisatie moet een harde, doch sportieve zuivering worden gehouden. Spr. stelde voor het N. O. C. voor de Olympische Spelen te handhaven. Hij constateerde met vreugde, dat het standpunt van de kerk tegenover de sport minder scherp is geworden en wees tenslotte op het nut van een centraal oplei dersinstituut. Sedert 15 Juni is de Politieke Opsporings dienst afgekort P.O.D. te Haarlem zijn werkzaamheden begonnen. De dienst is ge vestigd Nieuwe Gracht 7. Vanwege den Provincialen Militairen Commissaris is mr. B. J. Besier aangewezen als hoofd. Deze wordt op zijn beurt bijgestaan door de hee ren A. Wiersinga en H. van Dijk. In een pers conferentie heeft de heer Wiersinga Dins dagmiddag een uiteenzetting gegeven over het werk van den P.O.D. De Binnenlandsche Strijdkrachten hebben voor een belangrijk deel voor den P.O.D. het voorbereidende werk gedaan. Zij zijn op 7 Mei begonnen met het arresteeren van hen die vallen onder de algemeene lastge ving, dat zijn N.S.B.-ers, Jeugdstormers, Waffen SS-ers enz. Tot 15 Juni hadden zij in de gemeente Haarlem ongeveer 1800 per sonen gearresteerd, die onder één van deze pas genoemde categorieën vallen. En nu met ingang van dien datum is de P.O.D. met zijn werk begonnen. Het doel van de orga nisatie is: het opsporen, verhooren en aan houden van onvaderlandslievende elemen ten, of met andere woorden: zij moet zorgen dat de zaken voor het tribunaal of het Bij zondere Gerechtshof kunnen worden ge bracht. De dienst, waaraan momenteel al ruim 100 man verbonden zijn, telt 4 af deelin gen: le de afdeelingen aangifte en inlich tingen aan de Nassaulaan 51. waar ieder z'n klachten betreffende personen kan indie nen; 2e de afdeeling documentatie, waar de dossiers verzorgd worden; 3e de afdeeling recherche; 4e de arrestatieploeg. Zooals hierboven is aangegeven, kan de P.O.D. niet tot het in bewaring stellen van personen overgaan. De beslissing daarover, evenals over de invrijheidsstelling, berust bij het M.G. De P.O.D. adviseert echter het M.G. wel, doch bindt het niet door zijn adviezen, want het M.G. heeft ook nog 3 speciale commissies voor het in vrijheid stellen van personen in het leven geroepen. En ook deze commissies kunnen haar advie zen uitbrengen. De P.O.D. staat nu in Haarlem en omge ving voor de gemeenten ten Noorden en Zuiden van Haarlem zijn afzonderlijke diensten aan het begin van zijn werk. Hij wenscht tegen collaborateurs en profiteurs op te treden, maar, zoo zeide de heer Wier singa, hij kan zijn werk niet vervullen als hij niet de medewerking van het publiek heeft en hij vroeg dan ook om die mede werking, om inlichtingen, om klachten, om gegevens enz. CHARLOTTE KöHLER TE HAARLEM. Ook Woensdagavond had de voordrachts- kunstenaresse Charlotte Kohier in den Stadsschouwburg te Haarlem veel succes. Zij droeg Judith" en „Hooglied" uit het Oude Testament voor. JUBILEA Onder voorzitterschap van den zeer eerw. heer Pastoor Chr. W. van Mierlo heeft zich te Heemstede een comité gevormd, dat Dr. J. L. Tombrock, die zich 25 jaar geleden als arts in die gemeente vestigde, Zondag middag 1 Juli zal huldigen. Op 1 Juli zal de heer J. Veen, commies ter Gemeentesecretarie te Heemstede, thans werkzaam als waarnemend gemeente-ont vanger, zijn zilveren jubileum vieren. Zaterdag 30 Juni hoopt de heer H. Bol den dag te herdenken, dat hij 50 jaar gele den als magazijnbediende bij de firma Wed. J. Leupen en Zn. aan de Gasthuisvest te Haarlem in dienst trad. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 JUNI. Bevallen: 23 Juni: H. Kistvan Heerden, d.: 25 Juni: A. M. van Oeffelenvan der Hulst, z.; M. H. van BreukelenProost, z.; 26 Juni: M. Boutelliervan Dee. d.: E. J. W. BoonsMeijer, d.; A. H. cle KorteEn derman, z.; A. Mulderde Groot, z. Overleden: 24 Juni: A. S. de WildeMeijer 74 j., Bataviastraat; 25 Juni: M. M. Korte- kaasKraakman, 54 j„ Lombokstraat: J. J. Kofoed. 72 j., Westerhoutpark: P. G. J. Ser- nee, 43 j., Z. B. Spaarne: G. ZwartSchuur- mans, 76 j„ Orionweg: 26 Juni: F. J. G., z. van P. W. G. v. d. Heyden. van Nesstraat; 27 Juni: M. M. G., 4 j., d. van G. Ruiter, Kam perlaan. Ondertrouwd: 27 Juni: A. N. Alphenaar en M. Rietveld: J. M. van Rossum en G. T. Duijn; A. Keessen en J. C. van Bragt; C. W. G. koster en M. van Loevezijn; J. P. A. Con sent en M. A. Dubbe; G. E. P. Koster en G. Overbeek; J. Ligtvoet en S. Koekkoek: C. Zut en P. C. J. van Deudekom; G. Dekker en J. Dubbelman. Gehuwd: 27 Juni: G. Rosies en A. S. Wie- clawska: M. Wilhelmus en E. Horeman; J. L. Oolders en N. Kalpeta: S. van Deventer en D. Vleghert: J. A. Weber en H. Jacobs; H. P. van Diest en J. D. Jonkman: W. Qp- persma en T. Groeneveld; L. M. Verwoerdt en L. S. Groeneveld. AGENDA DONDERDAG 28 JUNI Stadsschouwburg: Charlotte Kohier (Ju dith. Hooglied). 8 uur. Rembrandt Theater: „Pimpernel Smith", 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Pimpernel Smith", 2, 4, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De arrestatie van Göring", ieder heel uur van 13 tot 21 uur. Frans Hals Theater: „De vijf gebroeders", 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 29 JUNI Stadsschouwburg: Charlotte Kohier (Ju dith. Hooglied), 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bevrydingsfeesten in Haarlem-Noord. H. P. C. H. P. C. opende Woensdagavond het sei zoen in de zwemvijvers van Groenendaal met een toespraak van den voorzitter, den heer Braam, het hijschen van de clubvlag en een massastart, waaraan vrijwel alle dames- en heerenleden deelnamen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: Nicolaas G Kemp en A. Nunnink; C. Schouten en E. Willems. GETROUWD: W. G. F. Bosch en M. P. C. Athmer; H. Blanken en A. I. Wüst; P. D. Sanderse en A. M. Schaap. BEVALLEN: L. Hamringa—van Wouw, z.; F. L. Adrian—Watrin. d.; J. P. Weijers Smit, z.: B. A. de JagerGrul, d.; T. de GraaffMeijlis, z. OVERLEDEN: C. A. F. Koeken, 8£ j.; G. I. de Bruyn, wed. van J. A. Homeijer, 69 j.fc C. J. A. Borsboom, 82 j.

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3