Loonacties te Haarlem. Een verboden concert. Duitsche geheime wapens. HEEMSTEDE Door het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders te Haarlem wordt medegedeeld: De onderhandelingen in het Binnenbeurtvaartbedrijf hebben tot overeenstemming geleid voor zoover het de loonen betreft; over een ander deel der arbeidsvoorwaarden worden de onder handelingen nog voortgezet. De loonen werden met terugwerkende kracht van 18 Juni af verhoogd met 20 pet. Daar er einde 1941 al een verhooging van 5 pet. was gegeven is de totale verhooging ge baseerd op 25 pet. Terzake de arbeidsvoorwaarden bij de H. M. I. „De Sierkan", waarvoor eveneens een actie werd ingezet, heeft het bestuur, in afwachting van de definitieve regeling, aangedrongen om nu alvast een voorschot te verstrekken op de komende loonsver- hooging, waartoe de directie zich bereid verklaarde. Voorts deelde de directie mede, dat zij een regeling wilde treffen ten aanzien van de pensioenvergoedingen. Wat de actie ingezet bij de V. B. N. A. (Vereeniging tot behartiging van den Ne- derlandschen Aardappelhandel) betreft, duren de onderhandelingen nog voort, daar omtrent een bepaald punt nog een onderzoek moest worden ingesteld. Men verwacht dat op de conferentie van Woensdag a.s een beslissing zal vallen. ONDERWIJS-ORGANISATIES TE HAARLEM. De afdeeling Haarlem en omstreken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers is weer opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren P Schaft, voorzitter; G. Brou wer (Orionweg 46) secretaris; S. P. Doek, W. Oldenhove en D. Lodders. De drukbezochte vergadering sprak unaniem uit, dat er zoo spoedig mogelijk een fusie moet komen tusschen den Bond en het N. O. G., zoodat er één organisatie zal komen van onderwijzers. Nu reeds zal getracht worden plaatselijk tot zoo groot mogelijke samenwerking te komen. GOUDEN JUBILEUM H. BOL Vandaag is de heer H. Bol 50 jaar in dienst als magazijnbediende bij de firma Wed. J. Leupen en Zn. aan de Gasthuisvest te Haarlem. Hij werd in het versierde kan toor door den heer J. Leupen Jzn. op har telijke wijze gecomplimenteerd: vooral zijn ijver, nauwgezetheid en groote trouw wer den geprezen. Hij memoreerde o.a. dat de jubilaris nooit ziek is geweest. Spreker bood een bloemstuk en een geschenk onder enveloppe aan. Ook van het personeel ont ving de heer Bol bloemen. 1250 SIGARETTEN VOOR 65 Bij de bewoonster van een perceel aan het Wijde Geldeloozepad te Haarlem vervoeg den zich twee mannen, die beweerden dat ze van de B. S. waren. Zij wisten haar on der bedreiging te bewegen, 1250 sigaretten af te staan, waarvoor een bedrag van f 65 werd betaald. De bewoonster deed aangifte bij de politie. Het bleek toen, dat de zon derlinge koopers niet tot de B. S. be hoorden. DROSTE Van de zijde der directie van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. te Haar lem vernemen wij. dat daar binnenkort een hoeveelheid cacaoboonen verwacht wordt. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren, eer de fabriek weer gaat werken, want er zijn nog geen kolen, gas en suiker. En er is slechts weinig stookolie. ..Maar het begint gelukkig te gloren", werd vreugdevol aan de mededeelingen toegevoegd. BIOSCOPEN REMBRANDT en CINEMA brengen beide: De nazi's slaan hun slag. Wie op het witte doek weer de gebeurtenissen meeleeft.' welke aan den oorlog zijn voorafgegaan, moet toe geven, dat de nazi's hun slag hebben gesla gen. en goed. Toen, in den tijd dat de de mocratieën nog zwak waren, hebben zij die zwakheid gebruikt om hun eigen positie sterk te maken, om te gaan werken aan hun droom van de wereldheerschappij, 't Heeft zijn nut die dagen en maanden vol spanning nóg eens weer te doorleven, nog weer eens herinnerd te worden aan alle woordbreuken en misdaden van het Hitler-regiem. Ze mo gen niet vergeten worden. In het voorpro gramma komt o.m. Donald Duck weer ten tooneele. grappig als altijd, maar ook hem is de oorlog niet zonder kenteekenen voor bijgegaan. In de goede film Tennessee-vallei laten de Amerikanen zien welke prachtige, groote werken ten bate van de bevolking werden uitgevoerd. LUXOR. Wie de ..Jeeps" der Canadeezen langs onze straten heeft zien snorren en nog niet ervan overtuigd is. dat deze wagentjes overal voor bruikbaar zijn. kan dat op het witte doek zien. Het is fameus wat met die karretjes wordt uitgehaald en de eenige op merking welke men zou kunnen maken is, dat we nu heusch ook wel eens hadden wil len zien, dat er iets onmogelijk is voor een jeep. Een geestig filmpje is die van de straat kat. wiens bezoek bij een deftige huiskat heel wat consternatie en ravage veroorzaakt. Het eenige wat na afloop nog goed op z'n pootjes staat zijn natuurlijk de beide kat ten. Het journaal trekt natuurlijk de noo- dige belangstelling, even goed als de film ,,De wonderen der zee", welke die belang stelling ook verdienen. DE MAN IN HET GRIJS in Frans Hals- 't Was prettig 'n Engelsche film te zien naar *t boek van Lady Eleanor Smith. De film die in onzen tijd begint, in de 19e eeuw een drama vertolkt om in de 20e eeuw nog ge lukkig te eindigen, stelde in vele opzichten tevreden. Het huwelijk op zakelijk^n grond slag werd een verschrikking van koelheid en kalme berekening. Er loopt door het geheele 19e eeuwsche gedeelte van de film een hui vering: de dood en het ongeluk schijnen bijna voortdurend aanwezig. Er is geen ge luk zonder bijsmaak. Maar behalve span ning en sobere schoonheid, waren er in deze film ook nog oogenblikken dat het spel geen werkelijkheid werd. AGENDA ZATERDAG 30 JUNI. Rembrandt Theater: ,.De Nazi's slaan hun. slag", 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Nazi's slaan hun slag", 2, 4, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: Nieuw progr. met de laatste actu aliteiten, ieder heel uur van 1321 uur. Frans Hals Theater: „The man in Grey", 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 1 JULI Groote Kerk: Bijzondere dienst, Ds. Gra- vemeyer over: „Waarvoor spannen wij ons in?", 7 uur. Bioscoopvoorstellingen. MAANDAG 2 JULI Bioscoopvoorstellingen. Vrijdagavond zou de Oranjevereeniging „Kleverpark" een onderafdeeling van de vereeniging „Koninginnedag" te Haarlem een concert geven in de Noorderkerk. Dit concert is door het Militair Gezag verboden. De afdeeling Kunst deelde ons mede. dat het Militair Gezag zeer tot zijn leedwezen tot dit besluit moest komen, in het bijzon der omdat daardoor de vereeniging ..Ko ninginnedag", alsook degenen die dit con cert wilden bijwonen, gedupeerd werden. De moeilijkheden lagen in het uit te voe ren programma en in de geringe bereidwil ligheid tot medewerking van solistenzijde. Militair Gezag dat op het standpunt staat dat het cultureele leven zooveel moge lijk doorgang moet hebben, heeft getracht- een regeling te treffen om althans dit con cert te laten doorgaan. Daarom was een voorloopige toestemming gegeven, onder verschillende voorwaarden die algemeen voor zulke gevallen geldèn. Daaraan is even wel niet voldaan. Dit bleek pas op den laat- sten dag, daar het programma, waarom ge vraagd was, zeer laat bij het Militair Gezag is ingezonden. Ook toen is nog gepoogd een oplossing te vinden om de bezwaren uit den weg te ruimen, maar dit is, vooral omdat de tijd zoo kort was, niet mogelijk gebleken- Toen de zaken zoo stonden kon het Militair Gezag zoo werd ons verklaard niet anders doen dan, hoewel met tegenzin, het concert verbieden, daar anders een streep gehaald zou worden door alle maatregelen die gesteld zijn voor de zuivering van het kunstenaarswezen in ons land. De moeilijk heid zat, naar ons bleek, vooral in de om standigheid, dat artisten die een voorloopige toestemming krijgen alleen werken ten ge- hoore mogen brengen, die ook tijdens den bezettingstijd uitgevoerd zijn geworden en ook geen werken die een uitgesproken na tionaal karakter dragen. Militair Gezag meent, dat men het optreden met werken die in den bezettingstijd verboden waren en die een uitgesproken nationaal karakter dragen, voorloopig moet overlaten aan artis ten die geweigerd hebben zich aan te slui ten bij de Cultuurkamer. Het was natuurlijk moeilijk om aan die algemeene bepalingen te voldoen nu het hier een concert betrof door de vereeniging „Koninginnedag" ge geven, maar dit had „Koninginnedag" moe ten beseffen toen zij voor haar concert 'n so liste uitnoodigde die zich nog aan de zui veringsprocedure moest onderwerpen en geen geduld had om te wachten op de af werking van deze kwestie. JONGETJE ONDER WATER GEHOUDEN De Haarlemsche 30-jarige koster A. A. J. S., die in den zomer van vorig jaar met een jongetje van 10 jaar was gaan zwemmen en dat hij onder water had ge houden tot het overleden was, was op 26 October 1944 door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regeering. Met gesloten deuren werd deze zaak voor het Amsterdamsche Hof behandeld. Mr. v. Dullemen, procu reur-generaal, eischte 3 jaar gevangenis straf met eveneens ter beschikkingstel ling van de regeering. Uitspraak 13 Juli. VERGADERING „VRIENDEN VAN DE WAARHEID" De eerste openbare vergadering, die de vereeniging „Vrienden der Waarheid" Vrij dagavond in het Gemeentelijk Concertge bouw hield, was druk bezocht. Ze werd ge leid door mej. H. J. Averink. Als spreker trad op de heer J. Branden burg, een der landelijke leiders der vereeni ging. Deze deelde het standpunt mede. dat de beweging had ingenomen inzake deelne ming aan de regeering. beginnende met het advies, dat de heer Wagenaar aan de Ko ningin had gegeven. Het bleek uit hetgeen spr. verklaarde, dat de beweging van de Vrienden der Waarheid tijdens de onderhan delingen met de Kabinetsformeerders zich bereid had verklaard, aan den opbouw van het land deel te nemen, mits in de nieuwe regeering twee van haar vertegenwoordigers zouden zitting hebben, zij het dan één als minister zonder portefeuille. „De sociaal democraten en de Roomsch-Katholieken hadden bezwaar tegen opneming van verte genwoordigers van de ..Vrienden der Waar heid" in de regeering," zei spreker. ..Toch was de mogelijkheid opengelaten, aan de re geering deel te nemen, maar dan met één minister zonder portefeuille. Dat hebben wij van de hand gewezen. Dit Kabinet is niet de uiting van de nationale eenheid. Twee van de grootste verzetbewegingen („Trouw" en ..De Waarheid") zitten niet in de regeering. Er is dus niet een regeering gevormd, waarin alle democratische stroo mingen vertegenwoordigd zijn." Het pro gramma van de regeering besprekende, merkte de heer Brandenburg op, dat de Waarheidsbeweging ondanks alle critiek. bereid is de regeering te steunen in alles wat in het belang van het volk is. Met en kele er in voorkomende dingen, die hij als „reactionair" bestempelde kan de Waar heidsbeweging zich niet vereenigen Aan het slot van zijn betoog legde sur. er den nadruk op, dat met alle kracht zal moeten worden geijverd voor snelle verkie zingen. WENSCHEN VOOR HET L. O. In een vergadering van de oudercom missie van de Frans Halsschool te Haar lem is een motie aangenomen, waarin het feit geconstateerd wordt, dat gedurende de jaren 19391945 het lager onderwijs nog voor geen 50 pet. heeft plaats kun nen vinden, waardoor dit deel van de jeugd met onvoldoende kennis het leven zal moeten ingaan, terwijl thans na bijna twee maanden bevrijding daarin nog wei nig verandering is gekomen; geëischt wordt van de overheid, dat binnen den kortst mogelijken tijd het lager onderwijs weer op het normale peil wordt terug gebracht. Bovendien wordt ten spoedigste be schikbaarstelling van schoeisel c.q. klom pen voor de schoolgaande jeugd gevraagd, omdat daardoor het schoolbezoek ten zeer ste wordt bevorderd. Aan alle oudercommissies in den lande wordt gevraagd met deze motie hun adhaesie te betuigen. De motie wordt ter kennis van den minister van Onderwijs en het bestuur der gemeente Haarlem gebracht. HET „NATIONAAL COMITé" ONTBONDEN In Utrecht was bijeen de landelijke ver zetsorganisatie „Nationaal Comité" (N.C.). Op grond van de overweging, dat de verzets- taak geëindigd is, werd tot ontbinding dei- organisatie overgegaan, behoudens enkele liquideerende functies. INBRAKEN TE HAARLEM Bij de Haarlemsche politie werd Vrijdag weer aangifte gedaan van een aantal in braken. In perceel Kampervest 39 werden gestolen een motorrijwiel, damesfiets, vier buiten- en drie binnenbanden, twee wie len met banden van een motorrijwiel. In perceel Verspronckweg 1 een schrijfma chine. Uit een schuur achter perceel Luci ferstraat 9 werden een damesfiets en brand hout ontvreemd. Tenslotte werd ingebroken in een loodgieterij aan het Sophiaplein. Hier was de buit groot. n.l.traplooper met roe den. winter- en regenjas, trui. hoed. twee stofzuigers, complete laschdoos met zeven branders en een snijbrander, duivenklok, drie hamers, leeren tasch enz. HET PRINSELIJK JACHT TE AMSTERDAM TERUG Te Amsterdam is het prinselijk jacht „Piet Hein", dat tijdens de bezetting door de Duitschers in beslag was genomen, terug gekeerd. Het fraaie schip dat te Den Helder werd teruggevonden, beschilderd in de be kende grijze oorlogskleur en vrijwel niets geleden bleek te hebben, zal waarschijnlijk binnenkort op een der Amsterdamsche scheepswerven worden gerestaureerd. MELKVENTERSSTAKING TE ENSCHEDé GEëINDIGD De melkventers van Enschedé en omge ving die dezer dagen in staking gingen om dat hun eisch tot loonsverhooging met 25 procent niet werd ingewilligd, hebben nadat het M. G. de arrestatie van een aantal sta kers had gelast, den arbeid hervat. Het con flict zal aan den Rijksbemiddelaar worden voorgelegd. ELECTRICITEIT UIT DRENTSCIIE OLIE Het Twentsche centraal station voor elec- trische stroomlevering te Hengelo, dat thans de geheele provincie Overijssel en een deel van Gelderland van stroom voorziet, zal wel dra de stroomverstrekking aanzienlijk kun nen uitbreiden, doordat voortaan als brand stof olie uit de boringen te Schoonebeek zal worden gebruikt. Er wordt reeds 10 ton olie per dag naar Hengelo vervoerd. Men hoopt deze hoeveelheid spoedig op te kunnén voe ren tot 36 ton. NIEUWE POSTZEGELS. De in Londen voor het eerstbevrijde ge bied aangemaakte postzegels zijn ook in het Westen verkrijgbaar, maar zullen niet ver der worden aangemaakt. Er worden thans in Nederland nieuwe gedrukt. Om de bevrij ding te symboliseeren zal er een 7V2 cents postzegel in oranjekleur worden uitgegeven, waarop de Nederlandsche leeuw den Duit- schen draak verslaat. Boven deze uitbeel ding staat in kleine hoofdletters het woord „Herrijzend" en er onder in grootere kapi talen „Nederland", terwijl in den linker bovenhoek de waarde is gedrukt. De post zegel zal half Juli verkrijgbaar zijn tot 31 October en geldig zijn tot 31 December 1946. VOORLOOPIG GEEN GAS IN AMSTERDAM In aansluiting op vroegere berichten be treffende gasleverantie en gasrantsoenee- ring deelt het gemeentebestuur van Am sterdam mede, dat de levering van kolen, ondanks allen aandrang varr de zijde van het gemeentebestuur van Amsterdam op een snellere aflevering, verre ten achter blijft bij de toezeggingen. Van een gaslevering welke begin Juli a.s. voor de vier groote steden is toegestaan, kan althans te Amster dam beslist geen sprake zijn. POSTVERBINDINGEN Voor den postdienst kan alleen gebruik worden gemaakt van de spoorverbindingen Eindhoven—Vlissingen en AmsterdamRot terdam. Met 19 auto's worden tweemaal per dag verbindingen onderhouden Amsterdam —Den HaagRotterdam—Utrecht en Utrecht —Nijmegen, en eenmaal per dag Utrecht— Nijmegen, DeventerHengelo, Utrecht- Zwolle, ZwolleLeeuwarden, ZwolleGro ningen, ZwolleNijmegen en 's Gravenhage Breda over den Moerdijk, alles vice versa. Ook zijn er autodiensten met rondritten op werkdagen naar een aantal andere gemeen ten op de trajecten UtrechtZwolle, Zwolle —Leeuwarden, ZwolleGroningen, Utrecht —Amersfoort—Hengelo en Utrecht—Zeist— Nijmegen. VRIEND HELPT VRIEND. De Veluwezoom is zeer zwaar getroffen. In overleg met Sociale Zaken in Arnhem hebben de Padvinders het initiatief ge nomen voor een hulpverleening „Vriend helpt Vriend", om in het land bij familie leden en vrienden der getroffenen meube len en andere goederen af te halen voor de slachtoffers in die gebieden. Deze actie staat buiten de inzameling van Neder- iandsch Volksherstel. TYPHUS IN OVERIJSSEL Het aantal typhusgevallen in Overijssel heeft thans qen zoodanigen omvang aange nomen. dat in medische kringen van een epidemie wordt gesproken. Het zwembad in Almelo is wegens besmetting gesloten. In Zwolle is het aantal gevallen bijzonder groot. DE PERS OVER 1)E KEGEERINGS- YERKLARIXG. De Volskrant: „De regeering voelt zich sterk genoeg om den toestand in het oog te zien en niet te wanhopen". „Zij vraagt niet tevergeefs vertrouwen in de daadkracht harer woorden, na eerst het ver trouwen gewekt te hebben." Het Binnenhof: „De rede heeft het volk een gevoel gegeven van herade ming". „Het is of een gevoel van beklehi- ming van ons volk wordt afgenomen dat sinds de bevrijding zichtbaar haast op de levens der menschen drukte." De Maasbode: „Het werkplan om vat veel belangrijks". „Uit het hart van velen gegrepen is het streven naar een „dui delijk" bestuursapparaat en de leuz^: de militairen weg. waar burgers het werk even goed kunnen doen". „Wij wachten de cen trale knokploeg van het Nederlandsche volk aan den arbeid met Gods kracht". Het Vrije Vol k: „Het program komt als een verademing in de verwarring, waar in de overgangstijd na de bevrijding ons ge dompeld heeft. Het opent uitzicht op de toekomst en wekt ons op. daarvoor een drachtig aan het werk te gaan." De Nieuwe Haagsche Ct.: „Onze arbeids kracht is onze potentieele welvaart en alleen wanneer we bereid zijn tot solidariteit in de armoede, zullen wij.'of die na ons komen, weer deel kunnen hebben in het geleidelijk herstel van onze verloren welvaart". Het „Parool": „Wij hebben thans een re geering die van plan is te regeeren en die het volk op duidelijke wijze op de hoogte stelt van haar voornemens en bedoelingen". Uit „Trouw": „Wij hebben licht- en schaduwzijden aangeduid. Wat overheerschen gaat moet nog blijken. Wij voor ons. zullen de regee ring bij de gewichtige maatregelen, waarvan zij in vele opzichten in goede richting vaart, krachtig steunen. De oorzaak van onze on gerustheid ligt in wezen in de niet nationale maar partijpolitieke formuleering van de opdracht tot Kabinetsformatie", Luitenant-kolonel John A. Keek, de chef van de technische afdeeling van den Ameri- kaanschen geheimen dienst, heeft mededee lingen verstrekt over wat men te weten ia gekomen over de Duitsche plannen met be trekking tot geheime wapens. Zoo moet er een project zijn geweest, dat tot doel had het wegschroeien van steden enz. met be hulp van zonnestralen. Daartoe moesten ontzaglijke brandglazen buiten de aantrek kingskracht van de aarde worden gebracht. Gelukkig, aldus Keek, wisten de Duitschers niet, hoe zij dit laatste moesten verwezen lijken. Naar zijn meening hielden zij zich zoo intens bezig met het ontwerpen van ge heime wapens, dat bestaande typen werden verwaarloosd, hetgeen hun nederlaag heeft verhaast. Hitier dacht o.m. over tanks met een gewicht van tweehonderd ton. Een staf van geleerden had de opdracht zekere pro blemen op te lossen, waarna het mogelijk zou zijn raketten af te schieten die 1800 mijl konden afleggen. Een goede uitvinding achtte Keek de in- frarooa-teleseoop. die in staat stelt doelen ook in het duister waar te nemen. Naar Keek verklaarde. wenschen vele Duitsche onderzoekers onder bescherming van Engeland of Amerika hun pogingen voort te zetten. Hun theorieën zijn door de geallieerden in een; se bruikbaar bevonden TEZAMEN MET ONZE GEALLIEERDEN De bemanning van één der Mitchell mid delzware bommen wei-pers. geeft een voor beeld van de nauwe samenwerking tusschen de Geallieerden in het Verre Oosten. De gezagvoerder, een Hollanderwas voor den oorlog bij de KNILM, de 2e piloot is een Ja vaan, die voor den oorlog politie-inspecteur was, de navigator is een Amerikaan van de koopvaardijvloot, en de mitraillist een Aus traliër. Ja, we knappen het zaakje samen od. NIEUWE TAKEN VOOR STETTINIUS. De president der V. S„ Truman, heeft medegedeeld. dat Edward Stettinius is afgetreden als minister van buitenland- sche zaken der V. S. Hij voegde er aan toe, dat hij Stettinius heeft benoemd tot vertegenwoordiger der U. S. A. in den veiligheidsraad en tot voorzitter van de delegatie der V. S in de algemeene ver gadering van den nieuwen Volkenbond. A MERIK A AN S CHE WAARSCHU WING TEGEN DE DUITSCHE INDUSTRIE Voor de subcommissie van de senaatscom missie voor militaire aangelegenheden heeft Wendell Berge, Amerikaansch assistent procureur-generaal verklaard, dat de Duit sche industrieelen het reeds als vaststaand aannemen, dat het hun zal worden toege staan karteloperaties met de Britsche. Fran- sche en Amerikaansche industrie te hervat ten. Het was volgens Berge reeds gebleken, dat de Duitsche industrie hoopt dat zij door de geallieerde bezetting onberoerd zou wor den gelaten. Tevens wordt getracht de kern van den onderzoekingsstaf der bedrijven te handhaven omdat de Duitsche industrie hoopt dat zij de economische overheersching Van EurODa Vimnor» ONGEREGELDHEDE N i N Ari LIë. Alexander Clifford, de bijzondere corres pondent van de Daily Mail te Rome, meldt: In allerijl zijn politieversterkingen gezon den naar de Italiaansche provincie Apulië aan de Adriatische zee in verband met on geregeldheden die zich dreigen uit te brei den. Er is nog niets bekend over een inter ventie der geallieerden, maar zonder twijfel zullen de Britsche autoriteiten maatregelen nemen om Engelands belangen in het gebied van Bari zoo noodig te beschermen. De laat ste betrouwbare berichten luidden, dat de stad Andria in handen was van een demon- streerende menigte. De politie werd min of meer in haar kazerne hpipfpvd DUITSCHE MISLEIDING T.A.V. DE KATIJNKWESTIE. Noorsche ex-gevangenen van het concen tratiekamp Sachsenhausen in Duitschland, die juist in Noorwegen zijn teruggekeerd, hebben onthuld, dat de lijken in dTe massa graven van Katyn niet zooals de Duit schers beweerd hebben van Poolsche of ficieren waren die door de Russen zouden zijn vermoord, doch van gevangenen uit het kamp Sachsenhausen, die door de Duit schers waren afgemaakt, aldus meldt het Noorsche telegraaf-agentschap. De Noorsche ex-gevangenen deelden nog mede. dat de Duitschers valsche papieren en identiteits bewijzen hadden vervaardigd en die gesto ken hadden in de tuniekzakken van Pool sche uniformen, welkp zn dé lijken hadden aangetrokken. SAMENKOMST VAN ..BIG THREE" TE POTSDAM? De voorbereidingen voor de samenkomst van de „Big Three" zijn bijna voltooid, schrijft de Daily Telegraph. Algemeen wordt verwacht, dat Churchill, Truman en Stalin zullen bijeenkomen te Potsdam tegen het einde van de volgende week, en dat de be sprekingen de geheele week tusschen 9 en 16 Juli zullen voortduren. Onder de te be handelen kwesties zouden zich ook bevin den aanspraken van Nederland, België en Frankrijk op gebieden die thans aan Duitschland en Italië behooren. DARNAND GEARRESTEERD Darnand, voormalig minister van binnen- landsche zaken in de regeering van Vichy en secretaris-generaal van de Fransche mi litie. is gearresteerd. Darnand was een der grootste Fransche collaborateurs. Zijn militie bestreed de verzetsbeweging meedoogenloos en heeft vele Franscher. aan de Duitschers overgeleverd. FEESTAVONDEN b. S. De B. S. geeft in de aula van het Seminarie een feestavond op 5 en 6 Juli voor alle B. S.-ers, ook de reeds afgezwaaiden zijn wel kom. Het programma is samengesteld door de Haarlemsche Tooneelisten o.l.v. den heer Jan Lubbers. INTEEKEN BILJET. Ondergeteekende wenscht zich met ingang van te abonneeren op Haarlems Dagblad tegen vooruitbetaling van 4.per kwartaal 0 31 per week Naam Adres S.v.p. doorhalen wat niet verlangd wordt

Haarlem's Dagblad | 1945 | | pagina 3